PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ORION pracownia DOBRE DOMY



Strony : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

prymasek
06-04-2007, 13:31
ostatnio coś panuje moda
na dzień świstaka :-))

Uśmiechniętego kurczaka!!!

agade
06-04-2007, 14:19
Rufio gratuluję! Domek zapowiada się rewelacyjnie, z niecierpliwością będę oczekiwać na kolejne zdjęcia :D

Życzę wszystkim smacznego jajka!

agana
06-04-2007, 16:37
Jeśli chodzi o Oriona Rufia, podpisuję się pod powyższymi opiniami. Gratulacje!
Zaś z okazji Świąt http://www.gify.pl-info.pl/gifywielkanoc/jajka/70.gif, życzę zdrówka i wypasionych Orionów

snurk
06-04-2007, 17:41
Wesołego Alleluja dla WSZYSTKICH ORIONOWICZÓW - niech Wam domki pieknieją i energii nie brakuje :lol:

Rufio - chałupka "fiuuu, fiuuu" - jak z obrazka :D gratulacje

Trzymajcie się wiosennie 8)

szuna
06-04-2007, 18:40
Z okazji świąt duzo duzo zdrowia i zapału do dalszej walki z budowaniem.
Oby nam się wiodło już tylko lepiej!
Wesołego Alleluja!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

rufio
06-04-2007, 22:05
Dziekuje za pozytywne opinie !!!

D Agi.S
Pokoj nad kuchnia nie zmniejszalismy. Jest nawet wiekszy niz w oryginalnym projekcie. Roznica jest taka ze sciana z drzwiami do w/w pokoju w oryginale jest na wysokosci polowy klatki schodowej, a u mnie jest na rowni ze sciana nad schodami. A pokoj jest wiekszy, bo jak wspomonalem wczesniej na forum, moj orion jest wydluzony z obu stron o 1,5m.

Z okazji swiat zycze wszystkim walczacym (na roznym etapie) z Orionem wesolych swiat, bogatego zajaczka i mokrego poniedzialku, nie wspominajac o jajkach.
I nie oszczedfzajcie sie przy stolach, bo my mamy jak i gdzie dodatkowe kilogramy stracic

Ollimpia
06-04-2007, 23:57
Rufio, gratulacje pięknego domku, oooo... nawet masz spiżarnię, chyba jako jeden z nielicznych :D

Na Święta Wielkanocne życzę Wam dużo spokoju i wytchnienia od budowania, choć na chwilkę, smacznego jajeczka i mokrego Dyngusa!

...ale oby nie był za mokry, bo niektórzy mogą mieć później problemy z dotarciem do Orionka, tak jak np. ja, bo coś mi się wydaje, że niedługo moim najczęstszym środkiem lokomocji stanie się kajak + kalosz.
WESOŁYCH ŚWIĄT !!!!!

bryza2005
10-04-2007, 16:12
Witam po świętach!

Chciałbym na chwilę zatrzymać się na poddaszu:

Snurk piszesz że podniosłeś ściankę kolankową o 15cm, czy jest możliwość zobaczenia jak wygląda poddasze - zdjęcia. :)
Aga.S czy przypadkiem nie obiecałaś zdjęć z poddasza :lol: ? Czekam cierpliwie :oops: .
Rufio a u Ciebie ile ma ścianka kolankowa?

Przesyłam Wam gratulacje -piękne domki!!!

Pozdrowienia i powodzenia dla wszyskich budujących!

rufio
11-04-2007, 16:35
O ile pamietam to scianka kolankowa ma 95cm. Podnislem o pustak 25cm + wieniec 20cm.

wieskolek
11-04-2007, 23:48
Witam

Mam pytanie do Rufio. Jakie masz rozmiary okien dachowych?

My nie możemy się doczekać pozwolenia na budowę. Materiał na ściany przyjeżdża za miesiąc. Strop prawie zamówiony. Dachówka zamówiona na koniec czerwca.

Pozdrowienia

wieskolek
11-04-2007, 23:50
Witam

Mam pytanie do Rufio. Jakie masz rozmiary okien dachowych?

My nie możemy się doczekać pozwolenia na budowę. Materiał na ściany przyjeżdża za miesiąc. Strop prawie zamówiony. Dachówka zamówiona na koniec czerwca.

Pozdrowienia

wieskolek
11-04-2007, 23:51
Witam

Mam pytanie do Rufio. Jakie masz rozmiary okien dachowych?

My nie możemy się doczekać pozwolenia na budowę. Materiał na ściany przyjeżdża za miesiąc. Strop prawie zamówiony. Dachówka zamówiona na koniec czerwca.

Pozdrowienia

wieskolek
11-04-2007, 23:55
Witam

Już wiem co napisze Prymasek "dzień świstaka...." :wink:

Pozdr

AGA.S.
12-04-2007, 10:16
http://foto.onet.pl/d6ohx,edcggduu40gg,51b27,u.html#51fva

oto nasze gniazdko.... tak blisko, a tak daleko do konca....
nastepny weekend panele, i ok 23.04 beda montowane schody

Pozdrawiam

prymasek
12-04-2007, 16:18
Witam

Już wiem co napisze Prymasek "dzień świstaka...." :wink:

Pozdr

:lol:
a co, nie???

AGA.S.
12-04-2007, 18:05
zdazylam zauwazyc, ze zdjecia wnetrz raz sa raz ich nie ma... :( znowu swistak?? :((((

prymasek
12-04-2007, 20:29
chciałem zobaczyć
ale raz ich nie ma
i raz ich nie ma :D

prymasek
12-04-2007, 20:32
tu są częściej

http://foto.onet.pl/d6ohx,edcggduu40gg,51fva,u.html


:D

szuna
12-04-2007, 22:24
to znaczy gdzie te zdjęcia wnętrz?
Rufio gdzie budujesz na dolnym śląsku jak to nie tajemnica?

AGA.S.
13-04-2007, 08:45
http://foto.onet.pl/d6ohx,edcggduu40gg,51b27,u.html?D=1#80585

albo tutaj... nie wiem czemu tak jakos tak dziewnie jest :((( moze przez ta wczorajsza awarie techniczna i serwer nie pamieta tych zdjec dolozonych. mam nadzieje ze teraz bedzie OK

Prymasek dzieki:)

agade
13-04-2007, 09:28
Aga.S. gratuluję fajnego domku. Prosimy o jeszcze :D Jak ja bym chciała już byc na tym etapie...ehhh

A zdjec nowych dalej nie widac, ale jak się kliknie na albumy to wtedy zawsze sie pokazują :D
Pozdrawiam

prymasek
13-04-2007, 09:29
hmm ciekawa rzecz

znów nie ma ani na Twoim ani na moim linku
bardzo dziwne bo ja wczoraj te zdjęcia widziałem

AGA.S.
13-04-2007, 10:01
Tym ktorzy beda mieli problemy, to probujcie zmienic w widoku na najwieksza ikonke. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje, ale Prymasek jest swiadkiem ze dolaczylam:) bez problemu pokazuja sie te stare z czasow " niech sie mury pna do góry"
zdjec mozna szukac jeszcze pod haslem "orion" lub "agaprzemo".

Agade wiecej dolacze za tydzien jak juz beda panele;)

szuna
13-04-2007, 10:29
informuję, ze znalazałam, zobaczyłam i zazdroszczę etapu. Gratulacje!!!!!

EP
13-04-2007, 14:53
Witajcie

W zwiąku z tym, iż mieszkam na samej granicy to sprawdziłam ceny materiałów u sąsiada. Słuchajcie.....ceny są niższe np. na porothermie - 4 zł, na wacie 2 zł, na cemencie 4 zł. od ręki towar jest dostępny i nie ma żadnych kolejek!!! . tylko transport trzeba brac nasz bo w niemczech wychodzi drożej. nawet jak podliczyłam koszty transportu to i tak wychodzi taniej!!

pozdrawiam

ewelina

do agi s. - widzę, że w salonie jest już na czym usiąść :)

AGA.S.
13-04-2007, 15:44
Ewelina, ale na weekend wyciagamy na taras ;) wpadniecie??

a z tymi cenami u sasiadow to mnie zaskoczylas, dobrze wiedziec, bo akurat znajomi znaczynaja budowe 5 km od granicy:) podpowiem, niech sie dowiaduja.

Milego i slonecznego weekendowania!!

EP
13-04-2007, 15:54
Aga
- a moze budują się w Mierzynie? - bo słyszałam, ze tam jest grupka budujących co zaoptrują się właśnie w niemczech.

pzdr

AGA.S.
13-04-2007, 16:11
Ewelina, no kawalek za mierzynem, to juz chyba nawet lubieszyn jest ;)

M3
14-04-2007, 20:08
Tym ktorzy beda mieli problemy, to probujcie zmienic w widoku na najwieksza ikonke. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje, ale Prymasek jest swiadkiem ze dolaczylam:) bez problemu pokazuja sie te stare z czasow " niech sie mury pna do góry"
zdjec mozna szukac jeszcze pod haslem "orion" lub "agaprzemo".

Agade wiecej dolacze za tydzien jak juz beda panele;)


Witam,

A sprawdzaliście tu :-) :
http://foto.onet.pl/d6ohx,edcggduu40gg,51b27,u.html#80585

agana
15-04-2007, 12:05
Ja nic nowego nie widzę :(

agade
15-04-2007, 12:37
Tak jak pisałam wczesniej jak ktos nie widzi tych nowych zdjęc AGI.S. niech kliknie na górze na napis Albumy(1) otworzy i tam na drugiej stronie są nowe zdjęcia...

Może by ktos mi pomógł i napisał jak macie zrobiony kominek tzn czy macie zabudowany przewód kominkowy czy da się to jakos inaczej zrobic...nie wiem czy mnie ktos zrozumie ale chodzi o to żeby ten kominek nie wyszedł taki gruby na pół salonu, czy koniecznie trzeba robic zabudowe z pustaków...U Szymona np na zdjeciach wystaje tylko kawałek z cegieł...
Pozdrawiam

prymasek
15-04-2007, 19:53
Szymon??

z tego co wiem on na razie nie ma kominka :-)

agana
15-04-2007, 19:54
O, dzięki. Wreszcie zobaczyłam domek i zazdroszczę :D . U mnie w środku wciąż daleko do zamieszkania :(
Pozdrowienia dla wszystkich. :D

agade
15-04-2007, 20:22
No nie ma kominka ale ma ten kawałek zabudowy która mnie nurtuje :D Sięgnęłam do dyskusji Szymona na ten temat ale...nic z tego nie wiem :D
Nic...jutro jadę dyskutowac na ten temat z wykonawcą...zobaczymy co z tego wyniknie...Czuje, że to da się zrobic tylko potrzeba mi mądrego co by wiedział jak :D

Selda
15-04-2007, 20:47
Witam wszystkich.Jestem tu nowa-ale wątek śledzę od dłuższego czasu.Ja również buduję Oriona. Jesteśmy na etapie zakładania dachówek.Jak troszkę się podszkolę to wkleję parę zdjęć.Właśnie oglądnęłam wnętrze AGI domku i mam do niej pytanie? Czy macie spiżarkę czy zrezygnowaliście z niej?Ja zostawię spiżarkę bo myślę że to bardzo potrzebne pomieszczenie.Podrawiam wszystkich.

Selda
16-04-2007, 08:22
Mam jeszcze pytanie do wszystkich-czy zmniejszyliście okno na dole w łazience? Pytam ponieważ facet który będzie wykańczał dom od wewnątrz stwierdził,że aby zrobić prysznic w tej łazience koniecznie trzeba pomniejszyć okno. I tak się teraz zastanawiam czy to ABY KONIECZNE???? Powiedzcie kochani jak wy to rozwiązaliście. Oj czuję, że będę was zasypywała pytaniami- wciąż mam jakieś wątpliwości.Na szczęście jesteście WY ORIONOWICZE!

prymasek
16-04-2007, 09:09
Mam jeszcze pytanie do wszystkich-czy zmniejszyliście okno na dole w łazience? Pytam ponieważ facet który będzie wykańczał dom od wewnątrz stwierdził,że aby zrobić prysznic w tej łazience koniecznie trzeba pomniejszyć okno. I tak się teraz zastanawiam czy to ABY KONIECZNE???? Powiedzcie kochani jak wy to rozwiązaliście. Oj czuję, że będę was zasypywała pytaniami- wciąż mam jakieś wątpliwości.Na szczęście jesteście WY ORIONOWICZE!

na dole jest rzeczywiście problem jeśli masz wszystko zgodnie z projektem
ja na dolę będę miał prysznic ale 80cm a nie standardowe 90

AGA.S.
16-04-2007, 10:17
Selda - nie mamy spizarki, mocno sie upieralam, ale na szczescie dalam sie przekoanc zeby jej nie bylo. Fakt to bardzo przydatne pomieszczenie, ale wtedy kuchnia konczylaby mi sie zaraz za oknem... i gdzie postawic wtedy lodowke i szafki?? bo na tej 1 scianie z piekarnikeim to troche ich malo. Niestety domu nie moglismy poszerzyc tak jak to zrobil Rufio.. zeby weszly i szafki no i spizarka. Zrobilismy wysokie szafki, zeby na gornych polkach trzymac te rzeczy niecodziennego uzytku. Mamy podwojny garaz, tam beda regaly na sloiki, trudno.

Okna w lazience wg projektu, kabina 80 i jest OK, nie bylo zadnych problemow. Wychodzimy z zalozenia ze 80 wystarczy bo z niej sie bedzie korzystac sporadycznie, u gory 100:)

Pozdrawiam

EP
16-04-2007, 13:39
Aga już nie mogę się doczekac zdjęc Waszych schodów........ kiedy montują?

AGA.S.
16-04-2007, 14:21
Ewelina - w srode za tydzien :))) taki jest plan przynajmniej, juz sa wybarwione:) swiatelka wmontowane:) czekaja tylko na panele, ktore matujemy od piatku. Przed schodami powinnismy zrobic jeszcze ta kaskade nad schodami, a pan fachowiec z usmiechem na ustach oznajmil... wyjezdzam na zachod!! taaaaa wiec nie wiem czy nieprzesuniemy schodow o tydzien zeby potem z rusztowaniem po drewnie nie latac, wiesz jak jest:) a jak u Was??

EP
17-04-2007, 07:26
a my mamy juz załatwione media:) - teraz zbieramy wszystko i do wujka :):) zrobi resztę będzie też naszym kierownikiem, ja cały czas mówię sobie, ze za rok o tej porze to może już będziemy palic grilka ;) optymistka - ale czuję, ze do czasu ten zapał we mnie będzie, i po pierwszej wpadce - skrzydła mi opadną. Ale dobrze, że mamy znajomych w szczecinie u których tego grilka mozna zapalic :):):):)
my będzimy poszerzac bo 50 cm ( jejku co to jest :) z każdej strony i podniesiemy trochę w góre - poza tym reszta bez zmian,

pozdrawiam

Ziemba
17-04-2007, 08:01
Wydaje mi sie, ze kwoty ponizej 300 000 za Oriona to raczej nie realne.
Tu znajdziecie troche fotek mojego Orionka:
http://foto.onet.pl/d0mgt,wmwr8jnwzorc

Szymonie bardzo spodobaly mi sie wasze schody,mozna wiedziec czy robila je jakas firma, czy ktos u was z okolic takie cudo stworzyl. No i ogolnie podoba mi sie wasza wersja Orionka, kuchnia , swietne rozwiazanie wejscia do domu itd ;)
U nas po wykopach teraz szalunki i heja :) Orionek rosnie
pozdrawiam

rufio
17-04-2007, 10:26
W sobote pojaiwly sie w domu schody, dzisiaj pojawia (a moze juz sa) drzwi wewnetrzne, a jutro na forum moze pojawia sie zdjecia :)

rufio
17-04-2007, 10:34
to znaczy gdzie te zdjęcia wnętrz?
Rufio gdzie budujesz na dolnym śląsku jak to nie tajemnica?

Okolice Lubina

prymasek
17-04-2007, 10:37
Wydaje mi sie, ze kwoty ponizej 300 000 za Oriona to raczej nie realne.
Tu znajdziecie troche fotek mojego Orionka:
http://foto.onet.pl/d0mgt,wmwr8jnwzorc

Szymonie bardzo spodobaly mi sie wasze schody,mozna wiedziec czy robila je jakas firma, czy ktos u was z okolic takie cudo stworzyl. No i ogolnie podoba mi sie wasza wersja Orionka, kuchnia , swietne rozwiazanie wejscia do domu itd ;)
U nas po wykopach teraz szalunki i heja :) Orionek rosnie
pozdrawiam

Szymon za czesto tutaj nei zagląda a moje schody będzie robił ten sam koleś więc wiem :-)
jest to stolarz z okolic Poznania :-)

agana
17-04-2007, 17:16
Zaczęłam się zastanawiać, czy mój wykonawca je klej :-? :o :evil: podczas ocieplania Orionka. Napiszcie ile Wam poszło kleju i jak gruby styropian stosowaliście, czy kołkowaliście?

Selda
17-04-2007, 19:53
Witam. Czy jest KTOŚ na tym forum, kto zostawił kuchnię i śpiżarkę tak jak w projekcie? Bo ja mam wielki dylemat- czy zostawić tą spiżarkę czy zburzyć ścianę bo jeszcze mam taką możliwość. a czasu na zastanawianie niestety jest niewiele. Mój mąż strasznie obstaje za tym aby spiżarka została a ja NIE WIEM CO ROBIĆ!!! Proszę niech się odezwie ktoś, kto nie powiększył kuchni i opowie czy miejca w kuchni jest wystarczająco dużo.Ja zanim skończę ten dom to chyba osiwieję!!!

Selda
17-04-2007, 20:05
Jeśli chdzi o schody to bardzo jestem ciekawa jakie będziecie mieli i czekam z niecierpliwoscią na zdjęcia! Ja jak sobie upatrzyłam schody to mój mąż stwierdził,że chyba zwariowałam. Znalazłam w galerii domów schody które mnie powaliły z nóg-jestem chora na ich punkcie, ale włąścicielka tych schodów napisał,że kosztowały chyba 27 tyś. to chyba trochę dużo. A ile będą kosztowały wasze schody? Bo ja jeszcze nie mam rozeznania a już czas rozglądać się. to są właśnie teschody.Jak wam się podobają?
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=86633&highlight=dom
Te schody są z marchewki-www.marchewka.pl
Ale wy pewnie już znacie tą stronę..

Selda
17-04-2007, 20:09
Sorki pomyliłam się te schody nie są z marchewki tylko www.schody.net.pl ale na stronie marchewki też są fajne.Jeśli ktoś był ostatnio na targach we Wrocławiu to mógł je sobie PODOTYKAĆ bo też są piękne.

Ollimpia
17-04-2007, 23:58
Selda, schody są super!!!, tylko szkoda, że cena jest trzykrotnie wyższa od standardowej :(
Jeśli chodzi o kabinę prysznicową to mam okno wg projektu. Niestety ta kabina 80 nie da się ukryć jest trochę ciasna, zastanawiam się więc czy nie zrobić po prostu ścianki z gips-kartonu z płytkami cer. - wyszłaby kabina prostokątna 90 x 80 lub 100 x 80 cm, zamiast kupować gotową kabinę.
Spiżarkę bardzo chciałam zachować ale z trudem zrezygnowałam z niej, dziś widzę, że to dobra decyzja, bo miejsce na spiżarkę to jedyne miejsce gdzie można sensownie ustawić lodówkę, poza tym kuchnia pomniejszona o wielkość spiżarki jak dla mnie byłaby za mała, zwłaszcza za mało byłoby blatów roboczych.
U nas małe spowolnienie tempa, posadzki schną.
Pozdrawiam Wszystkich!

Ollimpia
18-04-2007, 00:06
Zaczęłam się zastanawiać, czy mój wykonawca je klej :-? :o :evil: podczas ocieplania Orionka. Napiszcie ile Wam poszło kleju i jak gruby styropian stosowaliście, czy kołkowaliście?

U nas też niestety poszło duużo kleju, na pewno kilkakrotnie więcej niż w projekcie :( stale musieliśmy dokupować. Stosowaliśmy na elewacji styropian "15" a na elewacji z oknem okrągłym i garaż od frontu "10".
Pozdrawiam serdecznie :)

agade
18-04-2007, 09:25
Selda te schody Kuleczki mi też zamieszały w głowie bo się w nich zakochałam a że cena kosmiczna wiec schody wylałam...bo sobie innych drewnianych nie wyobrażałam po oglądnięciu tych piękności :D
Spiżarki nie zrobiłam i się cieszę bo nawet bez niej kuchnia wydaje mi się strasznie mała...
Też juz chyba osiwieje (a to dopiero początek) a razem ze mną wykonawca bo ciągle zmieniam koncepcje, buduje, burze i tak w kółko.
Jak mnie widzą na budowie to już mają dosc :D
Życzę podjęcia trafnych decyzji...
Pozdrawiam

agana
18-04-2007, 10:06
Podpisuję się pod powyższym, kuchnia ze spiżarką byłaby za mała. Również z niej zrezygnowałam.

alexa28
18-04-2007, 14:45
Kochani znalazłam kabinę cersanitu vega 80cm w kształcie takiego rozszerzającego się od ścian koła i ładnie mieści się w dolnej łazience, dając jednocześnie więcej miejsca.
pozdrawiam. aleksandra

szuna
18-04-2007, 15:59
A ładne mleczne szyby nie wchodza w grę???? :lol:

Selda
18-04-2007, 20:18
Kochani a może zdradzicie mi z jakiej firmy macie okna na dole i ile was kosztowały, czy macie drewniane czy plastikowe i jakiego koloru? Pytam bo my rozglądamy się za oknami. Byliśmy we Wrocławiu na targach budowlanych i zafascynowały nas okna (drewniane) i dzrzwi od Milewskiego- http://www.milewski.com.pl/
Drzwi nazywają się Monet(jakby ktoś chciał zerknąć) i do nich można zrobić przeszklenie. Wszystko w kolorze złoty dąb. Te drzwi w rzeczywistości wyglądają dużo ładniej. Dzisiaj wyślemy im wymiary naszych okien żeby nam wycenili I WSZYSTKO BĘDZIE JASNE zamówimy lub nie!!! Wiem już, że same drzwi bez przeszklenia bocznego kosztują 5,5 tyś. TROCHĘ SOBIE KOSZTUJĄ!!! Ale ciekawa jestem na ile wycenią okna?

agana
20-04-2007, 12:08
Również myślałam o oknach drewnianych, ale skończyło się na Aluplaście. Z zewnątrz złoty dąb, od środka białe.

AGA.S.
20-04-2007, 14:19
my mamy drewniane meranti w koloerze ciemny orzech. namiary podawalam tutaj komus calkeim niedawno, cofnij sie, bo dzisiaj cos net slabo mi chodzi. Dalismy 25 tys, plastikowe z obustronna okleina byly niewiele tansze.
mamy tez od nich drzwi wejsciowe i brame.
Milego weekdnu

agana
21-04-2007, 13:08
Mam pytanie, ile metrów elewacji Wam wyszło w Orionkach? , bo ja rozmijam się coś w wyliczeniach z wykonawcą :evil:

prymasek
22-04-2007, 20:12
Mam pytanie, ile metrów elewacji Wam wyszło w Orionkach? , bo ja rozmijam się coś w wyliczeniach z wykonawcą :evil:
280 m2
garaż podwójny o lekko poszerzony :-)

bryza2005
23-04-2007, 21:32
Witam!
Ekipa budująca kończy szalowenie wykuszy, kolumn, podcienia, balkonu nad wejściem i oczywiście stropu. Nie chcę nawet mówić ile idzie na to drewna ( tyle co na dom z drewna :lol: ). Mimo pewnych trudności np.: ''byki'' w projekcie lub ogólnopolska histeria pod tytułem: brak materiałów budowlanych z gwoździami włącznie, prace idą do przodu.

Mam pytanko, jak poprowadziliście wentylację w łazience na dole (czy w ścianie, czy bezpośrednio przez otwór w stropie a następnie rurą przy ścianie?)

Dziękuję za zdjęcia i informacje odnośnie ścianki kolankowej-rufio,aga.s, snurk.

Pozdrowienia i powodzenia!

bryza2005
23-04-2007, 21:33
Witam!
Ekipa budująca kończy szalowenie wykuszy, kolumn, podcienia, balkonu nad wejściem i oczywiście stropu. Nie chcę nawet mówić ile idzie na to drewna ( tyle co na dom z drewna :lol: ). Mimo pewnych trudności np.: ''byki'' w projekcie lub ogólnopolska histeria pod tytułem: brak materiałów budowlanych z gwoździami włącznie, prace idą do przodu.

Mam pytanko, jak poprowadziliście wentylację w łazience na dole (czy w ścianie, czy bezpośrednio przez otwór w stropie a następnie rurą przy ścianie?)

Dziękuję za zdjęcia i informacje odnośnie ścianki kolankowej-rufio,aga.s, snurk.

Pozdrowienia i powodzenia!

Marek_42
24-04-2007, 07:35
Witam
Bryza jesteśmy dokładnie na tym samym etapie budowy Orionka i mam pytanie do Ciebie i może do wszystkich ktorzy juz zalewali strop .

Ile potrzeba betonu na strop Orionka z garazem :roll: jakos licze i licze i strasznie mi duzo wychodzi :cry:

Pozdrawiam

AGA.S.
24-04-2007, 09:05
pamietajcie o braku W PROJEKCIE rury wentylacyjnej od okapu w kuchni!! Przy laniu stropu warto o tym pamietac:), u gory schowalismy rure w scianie i wyszlismy dachowka wentylacyjna na dach :)
Powodzenia!!

szuna
24-04-2007, 09:36
Witam
Bryza jesteśmy dokładnie na tym samym etapie budowy Orionka i mam pytanie do Ciebie i może do wszystkich ktorzy juz zalewali strop .

Ile potrzeba betonu na strop Orionka z garazem :roll: jakos licze i licze i strasznie mi duzo wychodzi :cry:

Pozdrawiam
witam Marku
o ile dobrze pamiętam to kiedyś pytałam ile zapłaciłeś za fundamenty i przesłałeś mi dane na emila. nie pomyliłam osób?
my na zalanie stropu zużyliśmy 17 kubików betonu.
pozdrawiam

magdac
24-04-2007, 10:25
W sobote pojaiwly sie w domu schody, dzisiaj pojawia (a moze juz sa) drzwi wewnetrzne, a jutro na forum moze pojawia sie zdjecia :)

Rufio!!!

Nie mogę się doczekać na zdjęcia!
Gdy zobaczyłam poprzednie niemal zemdlałam! Twój dom jest niemal dokładnie taki jak my chcemy mieć! To znaczy w kwesti rozwiązań wewnątyrz, bo oczywiście Orion, więc podobny. Też chcę mieć taką ściankę z cegły! Powiedz prosze, u Ciebie to jest okładzina, prawda? A czemu nie zbudowałeś jej z cegły? A kominek powalił nas totalnie! Właśnie od misiąca dywagujemy nad takim rozwiązaniem, żeby podpiąc go z boku filara. Czy ty przesuwałęś filar w bok? A rozmiar zmieniłeś? na 21x21? Nawet kolry chcę takie jak ty masz! Różowy i zielony, czerwona ściana w białym pokoju! No i łazienka! och!! Po prostu super! Jakbym zobaczyła Orionka ze swoich mażeń. Gratuluję i pokaż koniecznie te schody![/url]

szuna
26-04-2007, 13:45
moi drodzy, którzy już macie okna i się nad nimi zastanawialiście
okno u góry 120 dzieliliście równo na pół czy może jedna tafla
kono tarasowe też jestr 120 czy budowaliście większe
co z oknem w gabinecie jedno wychodne i na stałe czy też pełne wyjście z ruchomym słupkiem
czy zostawiliście przeszklenie przy wejściu czy większe drzwi czy mniejszy otwór
OLIMPIA jak okna kupowaliście w Oknovidzie?
dzięki za odpowiedzi

prymasek
26-04-2007, 16:03
moi drodzy, którzy już macie okna i się nad nimi zastanawialiście
okno u góry 120 dzieliliście równo na pół czy może jedna tafla
kono tarasowe też jestr 120 czy budowaliście większe
co z oknem w gabinecie jedno wychodne i na stałe czy też pełne wyjście z ruchomym słupkiem
czy zostawiliście przeszklenie przy wejściu czy większe drzwi czy mniejszy otwór
OLIMPIA jak okna kupowaliście w Oknovidzie?
dzięki za odpowiedzi

podaj mi maila to wyślę Ci zestawienie okien jak ja zrobiłem :-)

justa*
27-04-2007, 12:03
Witam Wszystkich!
Jakoś pusto się tu ostatnio zrobiło, a ja chciałam dołączyć do grona budujących Oriona. mam nadzieję, że przyjmiecie jeszcze jednego wielbiciela tego projektu? Projekt wybraliśmy już rok temu i mimo dalszych poszukiwań niczego co bardziej by nam pasowało nie znaleźliśmy :)
Działka kupiona, papierzyska załatwione, czekamy na naszego murarza i ruszamy na początku maja. Co prawda przebrnełam przez cały wątek forum i dwie kartki zabazgrałam rzeczami o których należy pamiętać i na co zwrócić uwagę, ale na pewno pojawi się wiele pytań, na które mam nadzieję będziecie mogli odpowiedzieć.
Życzę słonka!
justyna

prymasek
27-04-2007, 12:26
Jakoś pusto się tu ostatnio zrobiło, a ja chciałam dołączyć do grona budujących Oriona. mam nadzieję, że przyjmiecie jeszcze jednego wielbiciela tego projektu?
justyna

niestety nie możemy Ciebie przyjąć bo jest nas za dużo :wink:

a tak na serio pytaj

a ja dziś miałem mieć okna walczyłem o to 2 tygodnie żeby były szybciej i co??
zrobili ale białe a nie kolorowe
będą za 3 tygodnie :-)))

AGA.S.
27-04-2007, 12:36
okna mamy tak jak w projekcie:) w gabinecie otwierane oba na ruchomym slupku tak samo z lukiem nad wejsciem, balkonowe 1 skrzydlowe w salonie i w pokoju nad kuchnia. Drzwi wejsciowe chyba przeszklenie jest ciut mniejsze ale to wynikalo ze standardow jakie sa na skrzydla i przeszklenia:)

Zycze wszystkim milego weekendowego wypoczynku:)

p.s.
a my juz mieszkamy !! hurrrrraaaaa !!! we wtorek osteczne zwozenie mebli.

agana
28-04-2007, 10:54
niestety nie możemy Ciebie przyjąć bo jest nas za dużo
Dawno się nie śmiałam, a to mnie akurat rozbawiło. :lol:
Dużo nas, ale to oznacza, że dom się podoba. Witajcie nowi. :D

Wkrótce opuszczam nasze forum, gdyż muszę się wyprowadzić ze swojego mieszkanka :cry: , co nie oznacza wprowadzenia do Oriona :(. Wszystko to jest ogromnie stresujące i jeszcze ten brak czasu. Drugi raz za budowanie się nie biorę- też będę swoim osobistym wrogiem (jak to Prymasek wcześniej fajnie ujął)- chodzi o ten pierwszy wybudowany dom, że niby trzeci dla siebie- ooo nie!!!


a my juz mieszkamy !! hurrrrraaaaa !!! we wtorek osteczne zwozenie mebli.- kolejni szczęściarze już na swoim. Gratulacje :D

e-orionek
29-04-2007, 10:12
Witam, jestem nowiuteńkim użytkowinikiem tego FORUM, wszystkich orionkowiczów na wstępnie serdecznie pozdrawiam i gratuluję udanych inwestycjii.

Mam plan budować się na lipiec.

Mam prośbę, czy ktoś ma powykonawcze zestawienie ilości materiałów na ORION I ?
Chodzi mi głównie o ilość szt. cegły POROTHERM 25 P+W, kubików betonu i kubików drewna (dach ceramiczny).

Ja bazuję na zestawieniu metariałów dołączonym do projektu, z niego wychodzi mi ok. 1700 szt. 25 P+W.

Krótko mówiąc, czy z waszych doświadczeń wynika, że zestawienie materiałów dołączone do projektu jest celne, czy możę tego materiału należy liczyć więcej ?

Proszę o odpowiedzi, dziękuję i pozdrawiam.

e-orionek
29-04-2007, 10:13
Witam, jestem nowiuteńkim użytkowinikiem tego FORUM, wszystkich orionkowiczów na wstępnie serdecznie pozdrawiam i gratuluję udanych inwestycjii.

Mam plan budować się na lipiec.

Mam prośbę, czy ktoś ma powykonawcze zestawienie ilości materiałów na ORION I ?
Chodzi mi głównie o ilość szt. cegły POROTHERM 25 P+W, kubików betonu i kubików drewna (dach ceramiczny).

Ja bazuję na zestawieniu metariałów dołączonym do projektu, z niego wychodzi mi ok. 1700 szt. 25 P+W.

Krótko mówiąc, czy z waszych doświadczeń wynika, że zestawienie materiałów dołączone do projektu jest celne, czy możę tego materiału należy liczyć więcej ?

Proszę o odpowiedzi, dziękuję i pozdrawiam.

justa*
29-04-2007, 14:21
całe szczęście że mnie zechcieliście przygarnąć :wink:
w innyw wypadku podglądała bym Was z ukrycia :oops: , bo bardzo ciekawe rzeczy tu piszecie. jeśli chodzi o pytaniato na obecnym etapie mam jedno:
kto z was stawiał ściany trzy warstwowe (pustak, stropian, pustak) i jak w takim przypadku ocieplaliście ściany fundamentowe? nie pamiętam czy już o tym było pisane w poprzednich postach.

agana
29-04-2007, 19:28
Dzisiaj się żegnam, gdyż w przyszłym tygodniu nie zdążę. Jak ja wytrzymam bez forum :( . Mam nadzieję, że ponownie zacznę nadawać już z Oriona, ale dokładnie kiedy to będzie, nie wiem. Zaczyna się ciężki okres, no cóż, nikt nie mówił, że będzie lekko. Pozdrawiam wszystkich. Trzymajcie się! :D
A w takim stanie na dzień dzisiejszy jest nasz dom.
http://foto2.m.onet.pl/_m/93ede46dbb6014a5e8916e36f72ef382,5,19,0.jpg

szuna
02-05-2007, 21:46
Agana gratuluję już przeprowadzki!
Dziś zawieźliśmy moich rodziców na działkę i bardzo się przerazili, ż eto jeszcze tyle roboty.
ja już się nie przerażam ja już wzięłam na luz bo nie doczekam końca. :(
pozdrawia
prymasek dzięki

bryza2005
03-05-2007, 10:10
Szuna

Pisałaś że na strop zużyłaś 17 kub(czy m3) budujesz Orion II?

''Dystans'' do budowy jest potrzebny tylko jak to zrobić? Dzisiaj miałem sen o porotermie na działówki 11,5 w tym śnie ludzie brali nawet potłuczony :lol:

Pozdrowienia, powodzenia!

rufio
03-05-2007, 10:37
moi drodzy, którzy już macie okna i się nad nimi zastanawialiście
okno u góry 120 dzieliliście równo na pół czy może jedna tafla
kono tarasowe też jestr 120 czy budowaliście większe
co z oknem w gabinecie jedno wychodne i na stałe czy też pełne wyjście z ruchomym słupkiem
czy zostawiliście przeszklenie przy wejściu czy większe drzwi czy mniejszy otwór
OLIMPIA jak okna kupowaliście w Oknovidzie?
dzięki za odpowiedzi

Ja w gabinecie zrezygnowałem z drzwi wyjściowych i mam tylko okno, ale za to wieksze na szerokosc orygn. okno+drzwi. W salonie drzwi balkonowe mam powiekszone chyba o 10 cm., dwuskrzydlowe bez slupka
U góry mam tak jak w projekcie

rufio
03-05-2007, 10:45
do Magdyc
Na scianie kominowej mam plytki klinkerowe, a jezeli chodzi o komin jest w tym mejscu jak w projekcie, ale zrezygnowalem z murowanego jak w projekcie na rzcz Schiedla.
Jezeli chodzi o kolory to nie moja dzialka roz i groszek to pomysl corki, a reszta zony. W sypialni jest bordowy z szarym (zdjecia jednak nie oddaja w pelni kolorow, no chyba ze ze mnie kiepski fotograf).
Zdjecia bede robil dopiero dzisiaj sorki.

rufio
03-05-2007, 10:50
No to agna juz chyba ma za soba to najgorsze, co mnie czeka. Moja druga polowka naciska mnie na też na przeprowadzke :(
A ja jeszcze nie skonczylem zakladac kontaktow i gniazdek, nie mam tez listw przysciennych na podlogach.
a zakladalem sobie ze wjade do nowego domu jak wszystko w srodku bedzie skonczone. :(
Ach te baby (przepraszam wszystkie panie na forum).

rufio
03-05-2007, 10:53
Za to dzisiaj goszcze jakas formuowiczke w moim Orionie (kogo nie pamiętam).

Ciekaw jestem reakcji.

Ale zawsze jestem gotow cos podpowiedziec, bo pare bledow w trakcie budowania sie popelnilo.

szuna
03-05-2007, 12:02
Szuna

Pisałaś że na strop zużyłaś 17 kub(czy m3) budujesz Orion II?

''Dystans'' do budowy jest potrzebny tylko jak to zrobić? Dzisiaj miałem sen o porotermie na działówki 11,5 w tym śnie ludzie brali nawet potłuczony :lol:

Pozdrowienia, powodzenia!
nie budujemy OronaI?

sokol7
03-05-2007, 12:32
witam serdecznie
to ja też może wyjdę z ukrycia (od kilku miesięcy obserwuję bacznie wątek)
nasz orion II w odbiciu lustrzanym z "drobnymi" modyfikacjami właśnie dorasta do stropu. miała być silka ale jak to w dzisiejszych czasach bywa firma xella w dniach dostawy, po miesiącu od zamówienia (takie kiedyś były terminy) :wink: poinformowała łaskawie nas że silki ni ma i nie wiadomo kiedy będzie. więc orion rośnie z keramzytu 24 PW. Dalszy plan przewiduje wełna 15cm +klinkier wienerberger pomerania( już kupiony więc decyzja zapadła) z czarną fugą, na dachu dachówka jungmeier Mondo, wentylacja mechaniczna.
budowa systemem naprawdę gospodarczym
wykonawcy trochę mnie denerwują bo niesystematycznie przychodzą do pracy, no ale cóż jak zacznę im płacić to mogę zacząć narzekać 8)
całość robimy w składzie:
Ja - inżynier informatyk
1x szwagier - mgr. inżynier wysokich napięć + logistyka,
1x brat - też jakiś mgr. inżynier od prądu
i kto tylko da się strzelić na pomoc.
budżet niestety skromny dlatego starcza tylko na materiały bez robocizny( 200tys od stanu 0).
i to chyba na razie wszystko, aha z projektem nie jesteśmy jakoś mocno zżyci więc wszystkie rozsądne pomysły są na bieżąco rozważane.
pozdrawiam serdecznie

T&W
03-05-2007, 18:01
Witamy serdecznie,
jesteśmy nowi na forum, jednakże czytamy je już od wielu dni. Powód? Prawie jesteśmy pewni, że Orion to projekt, który wybierzemy na własne gniazdko. Do postawienia kropki na "i" brakuje nam zobaczenia domu w rzeczywistości. I tu prośba. Ponieważ mieszkamy w Świnoujściu, chcielibyśmy zobaczyć dom w "realu", najlepiej z okolic Szczecina (blisko od nas). Czy możemy liczyć na otrzymanie adresu od aga.s., żeby go obejrzeć chociaż z zewnątrz. Chcielibyśmy to zrobić jak najszybciej, jeszcze podczas długiego weekendu. Z góry dziękujemy za pomoc w podjęciu ostatecznej decyzji. :roll:

Teresa i Wiesiek

rufio
04-05-2007, 07:14
Oto pare aktualnych fotek schodow :)

http://raf70.fotosik.pl/albumy/181757.html

bryza2005
04-05-2007, 09:41
Rufio - schody są super :)

Do wszystkich Orionowiczów - ile zużyliście betonu na strop (czy zalewaliście z kolumnami i filarami w wykuszach czy bez).

Pozd

AGA.S.
04-05-2007, 09:51
T&W spr poczte, nie wiem czy dostaliscie mojego maial bo mama go caly czas w folderze dow yslanai ia nie chche od emnei cos wyjsc... jak nie to podajie jakiegos innego maila.... pod netem jestem do 16.30 tylko


Bryza nie wiem ile dokladnie, ale kolumny lalismy i od przodu i na tarasie.... wykusze z cegiel

Pzdr

justa*
04-05-2007, 14:14
rufio, bardzo podobają mi się te Twoje schodki :D, ja też będę robiła ażurowe tylko nie wiem czy pierwszy stopień zrobić tak jak jest to rozwiązane u Ciebie , czy tak jak w projekcie. te w projekcie są bardziej kręte i zastanawiam się jakie rozwiązanie będzie wygodniejsze, daj znać jak się je użytkuje. na to mam jeszcze czas, ale fundamenty to już zaczynamy jutro i nikt mi nie chce podpowiedzieć jak ocieplił fundament pod ścianę 3 warstwową :(

bryza2005
04-05-2007, 23:04
Rufio - jeszcze raz super schody! Czy otwór klatki schodowej jest u Ciebie taki jak w projekcie czyli 203x190cm?

justa* my mamy ścianę dwu warstwową, pod trzy warstwową można dać bkoczek bet. na grubość 25cm przerwę na styropian 8-10cm, a następnie bloczek bet. ''na sztorc'' czyli 14cm będzie to podstawa pod ścianę elewacyjną, czyli trzecią warstwę. Należy to robić kolejno czyli ścianka 25cm, styropian (klej, kołki itd.), trzecia warstwa. Jeżeli zastosujesz wełne mineralna trzeba pamiętać o szczelinie wentylacyjnej.

Pozdrowienia!

snurk
05-05-2007, 10:34
Rufio - ciekawe rozwiązanie biegu schodów :wink: W ten sposób zajmują one najmniej przestrzeni :lol: Czy można wiedzieć ile Cię to cudeńko kosztowało???

rufio
05-05-2007, 11:08
Otwór klatki schodowej jest taki jak w projekcie.

Jezeli chodzi o cene schodow zabulilem 7300. ale jeszcze bedziemy robic kute wypelnienie otworow pod poreczami, a to chyba bedzie koszt ok. 1500 zeta. :(

justa*
05-05-2007, 11:23
bryza2005
Dzękuje za odpowiedź, nie byłam pewna czy ociepla się go tak samo jak ściany, czy trzeba to jakoś inaczej rozwiązać.
U nas dziś geodeta wyznacza budynek i kopanie fundamentów :D
Jeszcze tyle roboty a ja już nie mogę doczekać sie kiedy zobacze ściany.
Zdecydowaliśmy , że na stryszku likwidujemy wszystkie okna dachowe a w zamian za to wstawimy dwa w ścianie szczytowej. podejżałam to rozwiązanie u kogoś z Was i bardzo mi ono odpowiada, bo tak jak większość dzielę strych na dwa pomieszczenia, garderobę i pralnie. i tu moja kolejna psośba, czy ktoś kto wprowadził taką zmianę może mi podpowiedzieć jak duże okna wstawił :roll:

ptaku
05-05-2007, 15:55
Witam przyszłych mieszkańców Oriona.

Jestem wraz z żoną wciąż na ziemi. Ceny materiałów kosmiczne, ale mimio to szykujemy się z misją. Docelowo interesuje na Orion II wersja lustrzana.

Nasze dotychczasowe doświadczenia to kupno działki na pd- zach. od Wrocławia, niedospane noce spędzone nad katalogami z projektami domów. Początkowo szukaliśmy domu z dachem wielospadowym. Odwiedziliśmy kilka budów i jak się okazało pokoje na poddaszu mimo swojej dużej powierzchni użytkowej, ze względu na kształt dachu były mało ustawne( niektóre miały nawet trzy skośne ściany w jednym pokoju). Poza tym co nie jest bez znaczenia wykonanie dachu wielospadowego przy obecnych cenach materiałów i robocizny nie napawa optymizmem.

Orion urzekł nas swoim wyglądem, funkcjonalnością i jak się nam wydaje nie jest domem bardzo drogim. Uważamy, że pomysły wydłużenia kuchni jak i również podniesienia ścianki kolankowej są godne naśladowania.Chcemy pokombinować coś ze schodami na poddasze bezpośrednio z garażu, ale boimy się czy bryła domu nie zmieni się zanadto.

Z doświadczenia wiemy, że to co tworzy wyobraźnia na podstawie rzutów i rysunków rzeczywistośc koryguje, czasem bardzo brutalnie.
Dlatego zanim wykonamy telefon do Biura Projektowego z zamówieniem, zwracam się do forumowiczów budujących w szeroko rozumianej okolicy (dolnośląskie i województwa sąsiednie) z pytaniem:
Czy możliwe byłoby spotkać się u Państwa na budowie Oriona ?
Chcielibyśmy złożyć krótką wizytę, obejrzeć zwłaszcza piętro,wymienić uwagi i przedstawić nasze spostrzeżenia. Myślimy że i Państwo nie uznają tego czasu za stracony.
Pozdrawiamy







:D

szuna
05-05-2007, 19:08
Witam przyszłych mieszkańców Oriona.

Jestem wraz z żoną wciąż na ziemi. Ceny materiałów kosmiczne, ale mimio to szykujemy się z misją. Docelowo interesuje na Orion II wersja lustrzana.

Nasze dotychczasowe doświadczenia to kupno działki na pd- zach. od Wrocławia, niedospane noce spędzone nad katalogami z projektami domów. Początkowo szukaliśmy domu z dachem wielospadowym. Odwiedziliśmy kilka budów i jak się okazało pokoje na poddaszu mimo swojej dużej powierzchni użytkowej, ze względu na kształt dachu były mało ustawne( niektóre miały nawet trzy skośne ściany w jednym pokoju). Poza tym co nie jest bez znaczenia wykonanie dachu wielospadowego przy obecnych cenach materiałów i robocizny nie napawa optymizmem.

Orion urzekł nas swoim wyglądem, funkcjonalnością i jak się nam wydaje nie jest domem bardzo drogim. Uważamy, że pomysły wydłużenia kuchni jak i również podniesienia ścianki kolankowej są godne naśladowania.Chcemy pokombinować coś ze schodami na poddasze bezpośrednio z garażu, ale boimy się czy bryła domu nie zmieni się zanadto.

Z doświadczenia wiemy, że to co tworzy wyobraźnia na podstawie rzutów i rysunków rzeczywistośc koryguje, czasem bardzo brutalnie.
Dlatego zanim wykonamy telefon do Biura Projektowego z zamówieniem, zwracam się do forumowiczów budujących w szeroko rozumianej okolicy (dolnośląskie i województwa sąsiednie) z pytaniem:
Czy możliwe byłoby spotkać się u Państwa na budowie Oriona ?
Chcielibyśmy złożyć krótką wizytę, obejrzeć zwłaszcza piętro,wymienić uwagi i przedstawić nasze spostrzeżenia. Myślimy że i Państwo nie uznają tego czasu za stracony.
Pozdrawiamy


witam
my budujemy w okolicach Oławy. jesteśmy na etapie budowania II kondygnacji. (Chyba nigdy tego nie skończymy!!!!!!) budujemy Orionna I w lustrzanym odbiciu i jeśli chcecie zobaczyć to serdecznie zapraszamy. najpierw tylko musimy się umówić bo mieszkamy w Poznaniu :lol: i to jest szczyt......




:D

ptaku
07-05-2007, 18:09
Szuna !

Dziękujemy bardzo za zaproszenie!
Bardzo się cieszymy, że jesteście skłonni nam pokazać swój dom.
Z przyjemnością spotkamy się z Wami.
Ufamy że z czasem kiedy nasz Orion urośnie my również będziemy mogli podzielić się naszymi doświadczeniami i zaprezentować nasz dom innym.

P.S. Szczegóły omówimy na priva.
:D [/quote]

AGA.S.
09-05-2007, 09:49
Moi drodzy, tak oto z brzydkiego kaczatka mamy labadka :)

http://foto.onet.pl/d6ohx,edcggduu40gg,51b27,u.html

sa wygodne, funkcjonalne i teraz smiejemy sie z naszych obaw co do schodow. U gory brakuje jesczcze furtki...

Milego dnia

Selda
09-05-2007, 11:16
Pomocy!!! Mamy problem. Zamówiliśmy okna dachowe takie jak w projekcie 160/78 i w tym pokoju od ogrodu przy garażu jest taka rama w której ma być osadzone okno I NIE PASUJE jest za duże (okno). Mąż mierzył tą ramę i jest niby tak jak w projekci.Ma przyjechać cieśla i kierownik budowy i sprawdzić. Ciekawa jestem czy ktoś z was ma okna takich wymiarów jak w projekcie i czy u was wszystko pasowało bo może to błąd w projekcie. Odpiszcie szybko bardzo was proszę.

dino74
09-05-2007, 12:53
Witam!!!
Mam pytanie do wszytskich Orionowiczów.
Jak wykonaliscie kolumny w Waszych domkach.
Proszę o wskazówki bo jesteśmy właśnie na tym etapie i mamy dylematy co do kolumn.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Dino

Selda
09-05-2007, 21:34
Witam. U nas zrobili szalunki i wlali beton ale myślę, że nie zrobili to tak jak należy bo zrobili kwadratowe słupy a teraz będą narzucali żeby na dole były szersze niż na górze a myślę, że to głupiego robota bo widziałam u innych,że mają od razu tak zrobione szlaunk jak trzeba. No nie wiem czy moi FACHOWCY (za dychę-bo mam ich juz po dziurki w nosie) nie umieli czy nie chciało im się wiecej bawić.Wiem już od dobych fachowców że na to samo wyjdzie ale mnie denerwują te kwadratowe słupy i nie mogę na nie patrzeć. U mnie kończą układać dachówki, montują na dachu okna. Jak już na dniach zrobią schody z przodu i taras to wkleję parę zdjęć. Dziś okazało się,że jedno okno na dachu nie pasowało do ramy ale kierownik budowy powiedział że tą ramę można jeszcze przerobić. Ale czyja jest wina dowiem się jutro czy cieśli czy błąd w projekcie.Normalnie boli mnie już głowa.

Selda
09-05-2007, 21:42
PTAKU! Ja jestem z Legnicy a dom buduję w Ziemnicach (koło Legnicy). Właśnie kończą zakładanie dachówki i montują okna na poddaszu. A gdzie wy mieszkacie?-My zapraszamy. Jak dach jest zakryty i są już okna TO COŚ ZACZYNA WIDAĆ.

prymasek
10-05-2007, 12:40
Witam!!!
Mam pytanie do wszytskich Orionowiczów.
Jak wykonaliscie kolumny w Waszych domkach.
Proszę o wskazówki bo jesteśmy właśnie na tym etapie i mamy dylematy co do kolumn.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Dino

szalowane w kształt ostateczny i zalewany betonem :-)

justa*
10-05-2007, 17:45
mamy fundamenty, jupiii :D
jeszcze niecałe, ale już beton wylany teraz będą podmurowywać bloczkami i ocieplać. pogoda wczoraj co prawda nie sprzyjała, ale podstawa domku jest :D teraz to już poleci. chyba....

ptaku
10-05-2007, 19:06
Selda!
Bardzo chętnie się z Wami spotkamy.
Mieszkamy we Wrocławiu, ale w okolice Legnicy to rzut beretem od nas.
Jesteśmy do dyspozycji.
Bardzo proszę zaproponujcie termin spotkania.
Na p.w. podam nr telefonu i maila bezpośrednio do nas.
Przy okazji dziękuję Szunie i Agacie SG za odzew i za zaproszenia, napewno się spotkamy!
Szuna!
Na p.w. przesłałem swoje namiary. NIe mam pewności czy dotarły.
Proszę o kontakt.

Forum to wielka rzecz, a jego potęga tkwi w takich ludziach jak WY.
Jest nam niezmiernie miło!
Pozdrawiamy :D

M3
10-05-2007, 23:20
Moi drodzy, tak oto z brzydkiego kaczatka mamy labadka :)

http://foto.onet.pl/d6ohx,edcggduu40gg,51b27,u.html

sa wygodne, funkcjonalne i teraz smiejemy sie z naszych obaw co do schodow. U gory brakuje jesczcze furtki...

Milego dnia

Aga gratulacje!!! Schody, że paluszki lizać! :-)

T&W
11-05-2007, 09:42
Witam,
możemy się przyłączyć do głosu M3, schody Agi.S. są rzeczywiście ładne i funkcjonalne. Mieliśmy okazje widzieć je na żywo, za co serdecznie Adze dziękujemy. Z projektu wynikało, że będą one zastawiać cały przedpokój i wejście od wiatrołapu, ale okazało się, że miejsca jest wystarczająco dużo (i to przy zachowaniu projektowych wymiarów budynku). Nie ma potrzeby obracania ich o 90 stopni, jak to zrobił Rufio. No chyba, że ktoś ma taką wizję.

Pozdrawiamy Orionowiczów :P

prymasek
11-05-2007, 10:07
a schody mam takie same :D

Ziemba
11-05-2007, 10:16
U nas ściany parteru ida w góre.
Po drodze pelno róznych komplikacji, ale ogólnie idzie dobrze.
Mam pytanie jak jest rozwiazane przejscie z korytarza w strone garazu, nie ma tam drzwi, ale tak do samego stropu otwór chyba bedzie glupio wygladal,chyba trzeba tam wstawic nadproze, czy jak to rozwiazac ??

poza tym zastanaiwam sie caly czas nad kuchnia, chcielismy zrobic tylko wyspe gdzie beda wszystkie sprzety i szafki, ale jest troche mala i chyba trzeba zrezygnowac ze spizarni.

pewnie teraz czesciej bede sie odzywac,
pozdrawiam

Ziemba
11-05-2007, 12:41
Juz mi mąż wyjaśnil jak jest z tym przejściem, po prostu jest tam nadproże :oops:

LEWA
11-05-2007, 14:17
Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem nową osobą na forum, ale od dłuższego czasu czytam wasze wypowiedzi i bardzo mnie to wszystko interesuje.
Buduję dom Saturn, który jest wewnatrz podobny do oriona i mam mnóstwo watpliwości związanych z budową.
Najbardziej nie dają mi spać schody, ponieważ chciałabym je mieć w kształcie litery L i odwrócone. Miały by się opierać o ścianę do salonu a wejście na piętro byłoby od strony wschodniej /patrząc od str wejścia do domu/.
Czy takie rozwiazanie jest wogóle możliwe.
Proszę o radę.
:)

justa*
11-05-2007, 19:08
No nareszcie udało mi się obejrzeć schody AGI :D (raz są raz ich nie ma :o ) i chyba też zostanę przy takim rozwiązaniu, czyli wejście na schody od strony kuchni. AGA bardzo ładnie się prezentują te Twoje schodki. Proszę napisz czy otwór w stropie jest taki jak w projekcie? Bo ja chcę poszerzyć stopnie do metra, ale może to nie jest potrzebne skoro piszesz, że wygodne i funkcjonalne. Da się po nich wnieść jakiś mebel na górę?

ptaku
13-05-2007, 21:21
Wreszcie podjeliśmy decyzję.
Budujemy Orion II wersja lustrzana.
W sobotę mieliśmy przyjemność obejrzeć Oriona dzięki uprzejmości AgatySG.
Jutro wysyłam zamówienie do pracowni.
Agato!
Bardzo dziekujemy, było nam niezmiernie miło.
Życzymy Wam szybkiego zakończenia budowy i samych szczęsliwych chwil w nowym domu.
Napewno się jeszcze usłyszymy lub zobaczymy.
Pozdrawiamy :D :D :D

szuna
13-05-2007, 21:36
Powiem tak, budowy mam dość i pomysłów też. Nasza NOWA ekipa stwierdziła że nie powinniśmy się w tym roku wprowadzaić i poczekać z tym do przyszłego roku, bo w domu będzie za dużo wilgoci i mamy to suszyć isuszyć. co Wy na tO :cry:

AGA.S.
14-05-2007, 08:47
M3 dzieki dzieki:) a jak u Was?? ruszyliscie?? Pozdrow Magde:)

Justa... otwor zgodny z projektem, po schodach wnoszone byly komody i szerokie i wysokie... i nie bylo problemu, lozko wnosilismy oknem:) ale wtedy po 1 nie bylo schodow, a po 2 lozko bylo w czesciach i tak bylo wygodniej:) Wszyskich nei majacych schodow.... na prawde szkoda nerwow... dobry stolarz przyjdzie oceni, zrobi projekt a potem schodki... Orionowicze przestancie lamac, znajdzcie dobrego fachowca:) to pomaga:0

Pzdr

prymasek
14-05-2007, 10:12
Powiem tak, budowy mam dość i pomysłów też. Nasza NOWA ekipa stwierdziła że nie powinniśmy się w tym roku wprowadzaić i poczekać z tym do przyszłego roku, bo w domu będzie za dużo wilgoci i mamy to suszyć isuszyć. co Wy na tO :cry:

wilgoci jest co nie miara i trzeba to suszyć i suszyć
ale czy się nie wprowadzać to nie wiem

kiedy tynki i posadzki ??
bo to ostatni mokry etap??

szuna
14-05-2007, 13:10
liczę :lol: powtarzam liczę :cry: że w przyszłym miesiącu.

prymasek
14-05-2007, 16:03
a okna juz macie??

bez okien schnie szybciej 8)

AgataSG
14-05-2007, 20:15
Ptaku!!!
Nam również było bardzo miło. Cieszymy sie , że zdecydowaliście się na Orionka. Zapraszamy w każdej chwili na budowę.
Pozdrawiamy serdecznie. :D :D :D

szuna
15-05-2007, 11:30
nie nie mamy jeszcze okien
a jak u ćiebie postępuje budowa kiedy sie wprowadzacie
pozdrawiam

Macarena
17-05-2007, 11:51
Witam wszystkich :) Jestem nowa na forum, ale sledze wasze wypowiedzi od dawna. Bardzo sie ucieszylam, jak je znalazlam. Ja z mezem juz kupilismy projekt oriona z podwójnym garazem. Jestesmy na etapie przygotowywania dokumentacji do wniosku o pozwolenie na budowe. Jeszcze troche to potrwa...

Pozdrawiam serdecznie :lol:

justa*
19-05-2007, 19:58
Halo halo!!! Czy ktoś tu jeszcze zagląda?
Hmm....
Czyżby wszyscy byli na spotkaniu forumowym? :roll: Ja mam bardzo daleko, żeby dojechać a szkoda, bo może bym jakiś gadżecik dostała z racji urodzin :wink: .
Mam do Was kolejne pytanko. Mam nadzieję że to nie pozostanie bez odpowiedzi. :roll:
Zastanawiam się nad tą nieszczęsną spiżarką. Czy wszyscy z niej zrezygnowali? Czy jest jednak ktoś, kto ją zostawił i nie żałuje takiego rozwiązania? bo ja próbuję zaprojektować swoją kuchnię, ale ze spiżarką to ona mało ustawna mi się wydaje. jak już rozmieszcze wszystko co sobie wymyśliłam to mi bardzo mało blatu roboczego zostaje. właściwie to tylko w rogach. bardzo chciałam mieć to pomieszczonko, ale chyba je zlikwiduję. A jak jest u Was? Proszę podpowiedzcie coś.
aaaaaaaaaaa i jeszcze jedno! Czy okno w kuchni zostawiliście takie jak w projekcie, czy zmniejszaliście?

justa*
19-05-2007, 20:28
Macarena
Miło że dołączyłaś. Niestety "starzy" oronowicze porozsiadali się wygodnie w swoich fotelach (w wykończonych już domkach), zapominając o trudach budowy i dylematach z nią związanych a co za tym idzie, zapomnieli też o forumowiczach :(
Mam jednak nadzieję, że odo czasu do czasu tu wpadną żeby poradzić troszkę początkującym :wink: Bardzo na to liczę!
Pozdrawiam cieplutko

szuna
19-05-2007, 23:11
my nie zostawiliśmy spiżarki marzy mi się wyspa w kuchni i zobaczymy
okno takie jak w projekcie
pozdrawiam a starzy Orionowicze do forum proszę
jak robili Wam wylewki na folie czy na papę.
OLIMPIA jak okna z oknovidu?

Selda
20-05-2007, 09:02
Witam. My zostawiamy spiżarkę i jak będzie już kuchnia zrobiona to pokażę zdjęcia i przekonacie się, ze też będzie fajnie. Ja mam meble w obecnej kuchni ustawione w podkowę dokładnie tak jak będzie w domku i tyle samo metrów a nawet w domku będzie o 50 cm. szerzej i uwierzcie, że to w zupełności wystarcza.Zlikwidowanie spiżarki powiększa kuchnię o około jedną szafkę a ja w spiżarce jak zrobię regał to ustawię BARDZO bużo żeczy które na co dzień nie są potrzebne a w szafce tak dużo nie zmieszczę. Ale oczywiście każdy ma swoją wizję i robi tak aby jemu pasowało. NAM WKONCU SKOŃCZYLI DACH!!!

justa*
20-05-2007, 10:24
Selda
Czekam na zdjęcia Tojej kuchni, może coś podpatrzę :wink:
ja też myślę ustawieniu w podkowę, niezależnie od tego cz zostanie spiżarka, czy nie. Ale wymyśliłam sobie żeby zabudować lodówkę i przy lodówce postawić szafkę, w której zabuduję piekarnik i mikrofalę. bardzo podoba mi się takie ustawienie. No ale to zajmie razem 120cm i nie bardzo wiem gdzie taką szafę wcisnąć.
Achh...... kiedy ja będę miała dach? :roll:

Selda
20-05-2007, 20:44
Ja też zabuduję lodówkę,piekarnik i mikrofalówke zabuduję w pionie,zlew w rogu i obok zabudowana mała zmywarka i parę szfeczek i w zupełności wystarczy.A meble chcę co zamiast szafek będa same szuflady bo takie normalnie otwierane nie zdają egazminu bo mam teraz takie i ciągle muszę w nich "kopać", a tak to wszystko będzie elegancko poukładane (podpatrzyłam u znajomych)

Macarena
21-05-2007, 11:25
Witaj Justa. Dzięki za powitanie.
W zupełności się z Tobą zgadzam, co do zaglądania na forum bardziej doświadczonych orionowiczów. Pogoda dopisuje, to grillują przed swoimi domkami :roll: (tez już bym chciała). Mam nadzieję, że jeszcze ktoś tu będzie zaglądał, też na to liczę, tak jak Ty.
My niestety musimy się jeszcze trochę :-? pomęczyć. U Ciebie już się zaczęło na poważnie, ja narazie grzęznę w papierach. Do mety daleko....... :(
Pozdrawiam wszystkich.

Macarena
21-05-2007, 11:46
Mam pytanie do Seldy.
Mieszkamy w tym samym powiecie (my okolice Chojnowa, wieś Witków), także zwracam się z prośbą, czy można się wprosić na obejrzenie Twojego domku? Przepraszam, że tak od razu, ale jak wyczytałam, że niedaleko od nas też ktoś ma orionka, to się bardzo ucieszyłam.
Mało tego (mam nadzieję, że nie będziesz zła), ale....byliśmy w Ziemnicach i widzieliśmy Twój domek, ale tylko z drogi, nawet nie wysiadaliśmy z auta. Po prostu nie mogłam się oprzeć, żeby nie odwiedzić tego miejsca.

Jeżeli będzie to możliwe, proszę o jakąś odpowiedź. Bardzo nam zależy, aby dokładniej obejrzeć domek, już oficjalnie (a nie zza krzaczków :wink: ).

Bardzo będziemy wdzięczni.

Wielkie dzięki, pozdrawiam.

snurk
21-05-2007, 11:47
justa*,
My zrezygnowaliśmy ze spiżarni, bo mamy na nią miejsce w piwnicy. Gdybyśmy ją zostawili to kuchnia byłaby naprawdę mała i nieobstawna, a teraz myślę, że jest w sam raz. Ale gdybyśmy nie mieli piwnicy to też mielibyśmy duży dylemat...
Okno jak w projekcie.

szuna,
wylewki na foli

justa*
21-05-2007, 17:49
snurk
Dziękuję za odpowiedź. My nie będziemy mieć piwnicy i dlatego bardzo się zastanawiam nad tą spiżarką. Mąż mówi żeby z niej zrezygnować bo dzięki temu kuchnia będzie ustawniejsza i będze mogła wstawić więcej szafek, w które poutykam wszystkie pierdoły. Jeszcze wiele tego nie mam, bo dopiero zaczynam się rozkręcać w roli pani domu :wink:
Drugi jego argument to podwójny garaż, w którym można ustawić regały na szpargały, które miały znaleźć miejsce w spiżarce. Ja nadal się zastanawiam :-?
Moja mama ma spiżarkę, stąd wiem, że taka kańciapka się przydaje, ale chciała bym mieć też dużą, ustawną kuchnię a w niej kawał blatu roboczego a nie tylko miejsce po rogach :roll:

Selda
Czy tą zabudowę piekarnika i lodówki umieścisz koło siebie? i na której ścianie to planujesz ustawić? Pytam bo ja planowałam usawić je obok siebie po lewo, (koło wykusza), następnie szafka narożna, pod oknem co się zmieści, a z prawej płytę. no i zastanawiam się gdzie zlew :roll:
Ja też szuflady, gdzie się da, ewentualnie carga, to jest super praktyczne!

justa*
21-05-2007, 18:06
jeszcze raz odnośnie kuchni. Ja ją ustawiam na różne sposoby za pomocą programiku do projektowania. znalazłam taki całkiem prosty w obsłudze na stronie IKEI :D
jak by ktoś chciał skorzystać
http://www.ikea.com/ms/pl_PL/rooms_ideas/splashplanners.html

Selda są nawet szafki z szufladami :wink: [/img]

Ewa G
21-05-2007, 18:13
witam wszystkich nowych budowniczych oriona
Nasz domek nie dokończony jeszcze, ale że musieliśmy zająć się czyms innym to i opóżnienia z budową i na forum rzadko zaglądałam.Teraz może sie uda coś nadgonic, ale zapał juz nie ten.
Zamówilismy schody i będa...na koniec września. Ciekawa jestem czy w tym tygodniu pojawi sie pan od podbitki i balkonow...i czy uda mi sie wyrównać teren.
Z bieżących tematów:
U nas nie ma spiżarki i w kuchni jest duzo miejsca, okno troche mniejsze niz w projekcie.
wylewka na pape

Pozdrawiam
Ewa

Selda
21-05-2007, 22:03
Cześć Macarena jasne, że możemy się spotkać i dokładnie oglądniecie sobie domek. Wysłałam Ci wiadomość prywatną. POzdrawiam

Selda
21-05-2007, 22:07
Justa-ja też ustwię lodówkę od wykusza (zabudowaną) myślę że obok w pionie piekarnik z mikrofalą, zlew będzie w rogu tylko jeszcze nie wiem w którym także blat pod oknem będzie pusty.Jeszcze dokładnie nie wiem .Chcę na dniech dać do projektanta od kuchni żeby mi zaprojektował i zobaczę co to wyjdzie. Pozdrawiam

prymasek
23-05-2007, 20:48
nie nie mamy jeszcze okien
a jak u ćiebie postępuje budowa kiedy sie wprowadzacie
pozdrawiam

ja też nie mam okien :evil:

maja być w TEN piątek
ale TYCH piątków już nie liczę

prymasek
23-05-2007, 20:55
beton
dysperbit
papa
folia
styropian
folia
wylewka z siatką zbrojącą

Ziemba
24-05-2007, 21:07
Witam, Mam pytanie jaka dachowke wybieracie do swoich orionków, chodzi mi o rodzaj.
Czy robiliscie cos z belka nad wykuszem w salonie, nasz kierownik podniosl cala belke, dzieki czemu nie bedzie wystawac i sufit bedzie rowny :lol:
poza tym mi tez sie marzy wyspa w kuchni i kombinuje jak to zrobic.
pozdrawiam

prymasek
24-05-2007, 22:23
Witam, Mam pytanie jaka dachowke wybieracie do swoich orionków, chodzi mi o rodzaj.
Czy robiliscie cos z belka nad wykuszem w salonie, nasz kierownik podniosl cala belke, dzieki czemu nie bedzie wystawac i sufit bedzie rowny :lol:
poza tym mi tez sie marzy wyspa w kuchni i kombinuje jak to zrobic.
pozdrawiam


moim zdaniem wyspa w kuchni to zły pomysł
nie będzie to WYSPA tylko wysepka i nie jestem przekonany
do funkcjonalności takiego maleństwa

belka poszła do góry

ceramiczna Terra Piatta

szuna
24-05-2007, 22:58
a ja też chcę mieć wysepkę ale bez mediów.

snurk
25-05-2007, 10:04
Przyłączam się do opinii prymaska na temat wysepki... za mało tam miejsca... U mnie belka niżej i powstałą w ten sposób przestrzeń wykorzystałem na dodatkowe ocieplenie tej części sufitu.

dino74
25-05-2007, 10:16
Witajcie!
Jesli podnosicie belkę nad wykuszem do góry w takim razie jak rozwiązaliście ocieplenie balkonu nad wykuszem, ba pasuje ocieplić go styropianem. :-?
Ja chce ocieplić wylewkę na balkoniku 15 cm styropianem i aby zrównać podłoge na balkonie i w pokoju musze obniżyć tą belkę o 10 cm w stosunku do sufitu.
Co radzicie?
Kasia

Selda
28-05-2007, 11:13
Witam. Mam tytanie do osób którzy mają już rolety zewnętrzne. Jak je macie zamontowane? Był u nas pan od okien i chce nam umocować roletę na oknie(co zmniejszy automatycznie okno) mi się to absolutnie nie podoba. Wiem ,że są roletu podtynkowe ale jak je umocować jak jest nadproże nad oknem? Macie cofnięte te nadproża czy jak? Jakby umocować puszke rolety na nadprożu to przecież i tak będzie wystawała bo jest gruba na 21 cm. JAK WY TO ROZWIĄZALIŚCIE? Musimy iśćdo jakiegoś fachowca od rolet bo tan chyba ma małą wedzę....

prymasek
28-05-2007, 13:28
Witajcie!
Jesli podnosicie belkę nad wykuszem do góry w takim razie jak rozwiązaliście ocieplenie balkonu nad wykuszem, ba pasuje ocieplić go styropianem. :-?
Ja chce ocieplić wylewkę na balkoniku 15 cm styropianem i aby zrównać podłoge na balkonie i w pokoju musze obniżyć tą belkę o 10 cm w stosunku do sufitu.
Co radzicie?
Kasia

tam się robi mała awaria tzn belka jest wyżej i sama belka nie jest ocieplona
co do płyty balkonowej
najpierw mi zrobili taka cieniutką płyte na to poszedł styro i papa a później wylewka ostatecznie wyszło to 2-3 cm ponad poziom wylewek w pokojach
- moja nieuwaga i brak pomyślenia wykonawców
nie robiłem awantury bo mi to specjalnie nie przeszkadza

prymasek
28-05-2007, 13:35
Witam. Mam tytanie do osób którzy mają już rolety zewnętrzne. Jak je macie zamontowane? Był u nas pan od okien i chce nam umocować roletę na oknie(co zmniejszy automatycznie okno) mi się to absolutnie nie podoba. Wiem ,że są roletu podtynkowe ale jak je umocować jak jest nadproże nad oknem? Macie cofnięte te nadproża czy jak? Jakby umocować puszke rolety na nadprożu to przecież i tak będzie wystawała bo jest gruba na 21 cm. JAK WY TO ROZWIĄZALIŚCIE? Musimy iśćdo jakiegoś fachowca od rolet bo tan chyba ma małą wedzę....

macie już otwory zostawione wieniec i strop zalany??
jakby nie macie wielkiego wyboru albo rolety na ścianie zewnątrz powyżej okna
- skrzynki 16 cm i duże okna 20 cm - więc będą wystawać poza docieplenie będzie je widać albo puszki w świetle okna.

są jeszcze skrzynki montowane w nadprożach okien ale są to specjalnie do tego przystosowane nadproża i jeśli już je macie to po zabawie

ja zostawiłem po prostu większe otwory okienne na etapie murowania


a tak na marginesie MAM OKNA!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

szuna
28-05-2007, 14:02
gratuluje okien i pomyślunku kiedy poszerzałeś okna. ja nie mam i będę miała okna jak w małum domku u baby jagi małe bo z riletą nadstawną a nie wiszącą nad oknem... ohyda
pozdrawiam

marzena winiarz
28-05-2007, 14:16
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, podobnie jak wy wybraliśmy projekt oriona z czego bardzo jestem zadowolona.Przeglądaliśmy mnóstwo projektów, jednak żaden nie spełniał naszych oczekiwań. Orion był pierwszym projektem jaki wybraliśmy i tak już zostało. Mówią, że pierwsza decyzja jest najlepsza. Staramy się na bieżąco śledzić wasze osiągnięcia w realizacji tego domku i bardzo pomogły nam wasze wskazówki dotyczące zmian. Obecnie jesteśmy dopiero na etapie wykupienia projektu, jednak część materiałów już kupiliśmy, gdyż ceny są przerażające.Zamierzamy budować oriona III( bez garażu) z częściowym podpiwniczeniem. Z zainteresowaniem będziemy śledzić wasze postępy. Mam nadzieję,że przyjmiecie nas do swojego grona orionowiczów. Pozdrawiam serdecznie
Marzena

marzena winiarz
28-05-2007, 18:42
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Podobnie jak wy, zdecydowaliśmy się z mężem na budowę oriona( tylko, że bez garażu i z częściowym podpiwniczeniem). Przeglądaliśmy wiele projektów, jednak tylko orion spełnia nasze oczekiwania. Był to pierwszy projekt, który wybraliśmy i myślę, że to dobra decyzja. Już od dłuższego czasu śledzimy wasze posty, które bardzo nam pomogły oraz przekonaliśmy się, że nasz wybór jest słuszny. Obecnie jesteśmy na etapie wykupienia projektu, ewentualnych poprawek i zmian. Z uwagi na szokujące ceny materiałów budowlanych, część już wykupiliśmy. Teraz czeka nas robota papierkowa, pozwolenia itd.Bardzo się cieszymy, że nie jesteśmy sami. Mam nadzieję, że nam pomożecie, oraz przyjmiecie do tak licznego grona orionowiczów.
Mam jeszcze jedną prośbę, oriona będziemy budować koło Opola Lubelskiego i szukamy kogoś z województwa lubelskiego, kto realizuje lub zrealizował projekt orion. Bardzo chętnie byśmy go zobaczyli na żywo, jeśli byłaby taka możliwość. A jeżeli nikogo nie ma z tego województwa,to może ktoś z Warszawy lub z okolic. Bardzo prosimy o kontakt.(oczywiście dopasujemy się do terminu spotkania).Pozdrawiamy serdecznie
Marzena i Paweł

M3
28-05-2007, 21:31
Witam. Mam tytanie do osób którzy mają już rolety zewnętrzne. Jak je macie zamontowane? Był u nas pan od okien i chce nam umocować roletę na oknie(co zmniejszy automatycznie okno) mi się to absolutnie nie podoba. Wiem ,że są roletu podtynkowe ale jak je umocować jak jest nadproże nad oknem? Macie cofnięte te nadproża czy jak? Jakby umocować puszke rolety na nadprożu to przecież i tak będzie wystawała bo jest gruba na 21 cm. JAK WY TO ROZWIĄZALIŚCIE? Musimy iśćdo jakiegoś fachowca od rolet bo tan chyba ma małą wedzę....

macie już otwory zostawione wieniec i strop zalany??
jakby nie macie wielkiego wyboru albo rolety na ścianie zewnątrz powyżej okna
- skrzynki 16 cm i duże okna 20 cm - więc będą wystawać poza docieplenie będzie je widać albo puszki w świetle okna.

są jeszcze skrzynki montowane w nadprożach okien ale są to specjalnie do tego przystosowane nadproża i jeśli już je macie to po zabawie

ja zostawiłem po prostu większe otwory okienne na etapie murowania


a tak na marginesie MAM OKNA!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Gratuluje okien!

Prymasek, a tak przy okazji to co praktycznie nalezy zrobić? Dodać po prostu do wymiaru okien, np. 20 cm wysokości? Inna rada? :-)

marzena winiarz
28-05-2007, 22:42
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Podobnie jak wy, zdecydowaliśmy się z mężem na budowę oriona( tylko, że bez garażu i z częściowym podpiwniczeniem). Przeglądaliśmy wiele projektów, jednak tylko orion spełnia nasze oczekiwania. Był to pierwszy projekt, który wybraliśmy i myślę, że to dobra decyzja. Już od dłuższego czasu śledzimy wasze posty, które bardzo nam pomogły oraz przekonaliśmy się, że nasz wybór jest słuszny. Obecnie jesteśmy na etapie wykupienia projektu, ewentualnych poprawek i zmian. Z uwagi na szokujące ceny materiałów budowlanych, część już wykupiliśmy. Teraz czeka nas robota papierkowa, pozwolenia itd.Bardzo się cieszymy, że nie jesteśmy sami. Mam nadzieję, że nam pomożecie, oraz przyjmiecie do tak licznego grona orionowiczów.
Mam jeszcze jedną prośbę, oriona będziemy budować koło Opola Lubelskiego i szukamy kogoś z województwa lubelskiego, kto realizuje lub zrealizował projekt orion. Bardzo chętnie byśmy go zobaczyli na żywo, jeśli byłaby taka możliwość. A jeżeli nikogo nie ma z tego województwa,to może ktoś z Warszawy lub z okolic. Bardzo prosimy o kontakt.(oczywiście dopasujemy się do terminu spotkania).Pozdrawiamy serdecznie
Marzena i Paweł

prymasek
29-05-2007, 16:24
Prymasek, a tak przy okazji to co praktycznie nalezy zrobić? Dodać po prostu do wymiaru okien, np. 20 cm wysokości? Inna rada? :-)


na etapie murowania ścian podnosisz belkę L o 20 cm
w praktyce u mnie wyszło że belka jest bezpośrednio pod
wieńcem - po takim wyznaczeniu okien i wybidowaniu stropu
masz wrażenie wielkości okien ale po ich wstawieniu
Twoje okna zmniejszają sie do normalnych wymiarów

prymasek
29-05-2007, 16:25
i chciałem sie pochwalić że poprzedni post był moim 500 postem na muratorze :-)

prymasek
29-05-2007, 16:27
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Podobnie jak wy, zdecydowaliśmy się z mężem na budowę oriona( tylko, że bez garażu i z częściowym podpiwniczeniem). Przeglądaliśmy wiele projektów, jednak tylko orion spełnia nasze oczekiwania. Był to pierwszy projekt, który wybraliśmy i myślę, że to dobra decyzja. Już od dłuższego czasu śledzimy wasze posty, które bardzo nam pomogły oraz przekonaliśmy się, że nasz wybór jest słuszny. Obecnie jesteśmy na etapie wykupienia projektu, ewentualnych poprawek i zmian. Z uwagi na szokujące ceny materiałów budowlanych, część już wykupiliśmy. Teraz czeka nas robota papierkowa, pozwolenia itd.Bardzo się cieszymy, że nie jesteśmy sami. Mam nadzieję, że nam pomożecie, oraz przyjmiecie do tak licznego grona orionowiczów.
Mam jeszcze jedną prośbę, oriona będziemy budować koło Opola Lubelskiego i szukamy kogoś z województwa lubelskiego, kto realizuje lub zrealizował projekt orion. Bardzo chętnie byśmy go zobaczyli na żywo, jeśli byłaby taka możliwość. A jeżeli nikogo nie ma z tego województwa,to może ktoś z Warszawy lub z okolic. Bardzo prosimy o kontakt.(oczywiście dopasujemy się do terminu spotkania).Pozdrawiamy serdecznie
Marzena i Paweł

trzeba ustawić jakieś WPISOWE ;-)
bo to już jest przegięcie
bo zaraz będzie tak jak na moje ulicy gdzie sie wychowałem
domy z lat 60-tych wszystkie identyczne :-)


a tak serio WITAMY

szuna
29-05-2007, 22:33
ja mogę pozbierać wpisowe :D
zbieram na ogrodzenie :D :D :D

prymasek
30-05-2007, 16:10
ja mogę pozbierać wpisowe :D
zbieram na ogrodzenie :D :D :D

:lol:

Selda
31-05-2007, 16:58
WITAM- słuchajcie a czy wy wszyscy montujecie rolety zewnętrzne? Bo tak się zastanawiamy,że moze po prostu zamówimy porządne okna antywłamaniowe i dobry monitoring i wystarczy. Jak wy robicie?A może macie rolety tylko na dole? Bo widziałam, że ludzie też tak robią. Pozdrawiam

prymasek
31-05-2007, 19:19
Rolety nie montuję żeby zwiększyć bezpieczeństwo
raczej to słaba ochrona
raczej chodzi o lepsze izolację termiczną zarówno latem jak i zimą
a poza tym lubię spać gdy jest ciemno jak w du....

M3
03-06-2007, 13:49
Prymasek, a tak przy okazji to co praktycznie nalezy zrobić? Dodać po prostu do wymiaru okien, np. 20 cm wysokości? Inna rada? :-)


na etapie murowania ścian podnosisz belkę L o 20 cm
w praktyce u mnie wyszło że belka jest bezpośrednio pod
wieńcem - po takim wyznaczeniu okien i wybidowaniu stropu
masz wrażenie wielkości okien ale po ich wstawieniu
Twoje okna zmniejszają sie do normalnych wymiarów

Dzięki za radę.

szuna
03-06-2007, 21:59
ludzie ludzie co Wy robicie że WAS tu nie ma :P

justa*
04-06-2007, 11:22
ludzie ludzie co Wy robicie że WAS tu nie ma :P

Ja jestem codziennie ale siedzę cicho bo chwilowo nie mam żadnych pytań. Ale mam już na działce fundamenty iiiiiiii wodę w kotłowni! :D
A za tydzień przychodzi ekipa i ruszają dalej, więc jak dojadę do domku to już będzie kawał orionka stało. Już nie mogę się doczekać :P
Pozdrawiam innych podglądających :D

Ziemba
05-06-2007, 10:38
Czy macie okna dachowe takiego rozmiaru jak w projekcie (78/160) czy zmniejszaliscie, ostanio ktos mi powiedzial ze 160 to za duze, ale moze tam jest takie duze potrzebne zeby doswietlic pomieszczenia ??
pozdrawiam

justa*
05-06-2007, 13:05
Ja do okien mam jeszcze daleko, ale nie chcę wstaiwać mniejszych. Dzięki większym oknom pomieszczenia będą jaśniejsze i takie duże okna bardzo mi się podobają :D

Selda
05-06-2007, 20:29
My mamy takie jak w projekcie i wydaje mi się, że gdyby były mniejsze to byłoby za ciemno.

prymasek
06-06-2007, 17:14
Czy macie okna dachowe takiego rozmiaru jak w projekcie (78/160) czy zmniejszaliscie, ostanio ktos mi powiedzial ze 160 to za duze, ale moze tam jest takie duze potrzebne zeby doswietlic pomieszczenia ??
pozdrawiam

ja mam na 140 tylko że w sumie mam ich 9 z czego 4 nad garażem podwójnym

prymasek
06-06-2007, 17:15
My mamy takie jak w projekcie i wydaje mi się, że gdyby były mniejsze to byłoby za ciemno.


w projekcie są 140 czy 160???

cholercia teraz zwątpiłem musze sprawdzić w realu jakie mam

agade
06-06-2007, 21:06
W projekcie są wszedzie 160. Ja z tyłu w sypialniach dałam 160 a z przodu w łazience i pokoju nad kuchnią 140. W pralni i garderobie dałam tylko 98. Narazie nie wiem jak doswietlają poniewaz mam zakryte folią... Mnie martwi tylko to, że ze wzgledu na duze podniesienie scianki kolankowej mam okna dosyc wysoko i nie wiem czy bede mogła swobodnie je otworzyc :) Pozdrawiam wszystkich i apeluje o pokazywanie zdjęc :D

bryza2005
07-06-2007, 17:26
My dajemy wszędzie okna "140", dodaliśmy w sypialni nad kuchnią, natomiast zrezygowaliśmy z okna dachowego nad salonem (będziemy mieli dodatkowo w szczycie) i zrezygnowaliśmy z jednego nad garażem od frontu (w szczycie dwa mniejsze okna). Mam nadzieję że pomieszczenia będą wystarczjąco doświetlone.

tezet
08-06-2007, 00:10
witajcie

trochę was zaniedbałem (he, he) z 500 postów temu

jestem już na ostatniej prostej
trochę długiej i ostatecznie wykańczającej

pozdrowienia dla dinozaurów tego wątku: Agany, Ewy G, Szymona77, Juranda Chrisa i rzecz jasna Prymaska.

Prymasek? Ty jeszcze budujesz? Myślałem, że przy takim tempie w grudniu skończysz w połowie maja!

pochwalcie się zdjęciami wnętrz
uściski
tezet

prymasek
08-06-2007, 11:11
witajcie

trochę was zaniedbałem (he, he) z 500 postów temu

jestem już na ostatniej prostej
trochę długiej i ostatecznie wykańczającej

pozdrowienia dla dinozaurów tego wątku: Agany, Ewy G, Szymona77, Juranda Chrisa i rzecz jasna Prymaska.

Prymasek? Ty jeszcze budujesz? Myślałem, że przy takim tempie w grudniu skończysz w połowie maja!

pochwalcie się zdjęciami wnętrz
uściski
tezet


tempo się spowolniło
czekanie na okna 2 miesiące
płytkatkarze mogą w sierpniu więc przestało mi sie spieszyć
zabudowa NG od lipca więc też jakoś ciśnienie spadło
wełna zamówiona w lutym nadal nie dojechała więc ciśnienie rośnie.

justa*
09-06-2007, 18:02
Prymasek nie łam się :) U mnie to samo. Murarz z ekipą mieli przyjść w poniedziałek i przyjdą, ale w następny. Gdzieś czegoś nie dokończyli i będą dopiero 18. Może to i dobrze jak zaczną to będziemy na miejscu i sami wszystkiego dopilnujemy. Tata będzie miał trochę więcej wolnego czasu, bo chwilowo nasza budowa jest na Jego głowie.
Jak myślicie czy w 2 tygodnie postawią cały parter domku??

tezet
09-06-2007, 21:39
kurcze
no to rzeczywiscie klpa

ja, tak jak pamiętasz, zrobiłem przerwę zimową i prace rozpoczęliśmy pod koniec lutego.
i tak do tej pory udało nam się wstawić okna, zrobić całą elektrykę, tynki, hydraulikę, ocieplenie podłogi i izolacja, podłogówkę i wylewki dwa tygodnie temu.
wszystko trzeba bylo precyzyjnie umawiać i liczyć na brak opóźnień. Pewnie gdybym zaczął w marcu, kwietniu musiałbym ze wszystkim czekać do września, października.

z materiałami też był ubaw. Wełną kupiłem przypadkiem bo pani w hurtowni zapytała czy mi się nie przyda bo mają ostatnie rolki po starej cenie. Ale jeszcze śmieszniej było z cementem. Jadąc samochodem namierzyłem ciężarówkę z cementem i jechałem za nią aż do hurtowni. Od razu kupiłem dwie palety.

co za dziwne czasy
nie zazdroszczę tym co właśnie zaczynają budowę
nas z pewnością nie byłoby już na nią stać

powodzenia
tezet

tezet
09-06-2007, 21:45
Jak myślicie czy w 2 tygodnie postawią cały parter domku??

to zależy z czego budujesz i jakie zmiany wprowadziłaś
przepraszam, że nie czytałem twoich wcześniejszych postów i tego nie wiem
u mnie wyglądało to mniej więcej tak od czasu wbicia pierwszej łopaty (łychy koparki)
fundament z płytą 3 tygodnie
mury parteru z nadprożami 2 tygodnie
strop tydzień

ukłony
tezet

justa*
10-06-2007, 11:35
Dzięki tezet

Budujemy z pustaka, ściana 3 warstwowa. Ale nasza ekipa jest cztero osobowa z czego 3 panów muruje a jeden uzupełnia zapotrzebowanie na materiały. No chyba że jest mąż, wtedy to on biega i dostarcza materiały a 4 muruje. To może już za 2 tygodnie sobie troszkę pooglądam. :D
Zmian nie wprowadzaliśmy prawie żadnych. Zrezygnujemy chyba tylko ze spiżarki i ścianki działowej między salonem i jadalnią. Może powstaną tam drzwi przesuwane , chowane w ścianę. Zobaczymy jak duży otwór tam zostanie, bo poszerzamy troszkę schody więc ściana, na której się podpierają będzie szersza kosztem właśnie przejścia z salonu do kuchni, no i oczywiście pokoiku na górze.

Pozdrawiam wszystkich :D [/b]

Chris o poranku
11-06-2007, 09:07
Witam wszystkich. "Nowych" i "starych" pozdrawiam serdecznie.
Ja..... podobny etap jak Tezet-czyli wylewki.
Walczymy z ekipami, szukamy materiałów na pokrętnych drogach kombinatorstwa i chciwości. Udaje nam się jakoś zawsze zdobyć taniej niż oficjalny cennik tych magików od słupów cenowych. Normalnie jak za komuny.Paleta cementu brutto, ten sam producent, a różnica w cenie 50-80zł.
Dzisiaj żoną w samochodzie o 6 rano zasuwamy na budowę, bo wchodzi ekipa od ociepleń. Dla pewności dzwonimy, czy bedą, a oni, że chyba nam się poniedziałki pomyliły.... . A jeszcze we środę dzwoniłem i miałem pretensję, że nie mówią mi wcześniej kiedy wejdą. Cały piątek i sobotę organizowałem styropian. W sumie już trzeci raz zmienił się termin.
Ale, widze po sobie, że zrobiłem się twardszy na to wszystko. Nie dzisiaj to jutro. Nie ma rady.
Coś o oknach połaciowych.
Ja mam okna 140. W pokoju nad kuchnią dodałem jedno(nie było w projekcie) W pokoju nad gabinetem dałem podwójne. Koło komina dałem mniejsze okno aby doświetlić poddasze otwarte w tym miejscu.

tezet
11-06-2007, 20:23
chris podziel się styropianem i ekipą do ocieplenia
poszukuję jednego i drugiego chociasz jakieś namiary

jutro prześlę jakieś aktualne zdjęcia

pozdrawiam
tezet

KATI77
11-06-2007, 22:04
witam
mam pytanie budujemy Oriona II ile wyniosła Was robocizna. nam wycenili stan surowy zamknięty na 70000zł samą robociznę trochę mnie to podłamało. wydaje mi się trochę duzo. mam zamiar zaczynać 30km na pd Wrocławia. Moze ktoś z was ma jakąś przyzwoitą ekipę w przyzwoitej cenie.

a czy ktoś z budujących stan surowy w tym roku policzył koszty materiałów?

pozdrawiam i życzę wszystkim dużej wytrwałości

justa*
11-06-2007, 23:04
mam pytanie budujemy Oriona II ile wyniosła Was robocizna. nam wycenili stan surowy zamknięty na 70000zł samą robociznę trochę mnie to podłamało.
:o :o :o
Faktycznie cena zwala z nóg.
Nam za stan surowy otwarty powiedzieli 25000 i wydawało się dużo. w cenie jest celagier ale bez krycia dachu. Budujemy domek w okolicach Kozienic (30 km od Radomia) więc ceny mogą się różnić, ale aż tak??

tezet
12-06-2007, 01:29
70 tys to raczej cena z kosmosu
nawet jeśli ceny materiałów skoczyły o 200% to proporcjonalnie robocizna powinna wynieść około 50t.
ja w zeszłym roku zapłaciłem 27t za wszystkie mury i to już były wysokie stany średnie.
buduje w Warszawie więc też trudno porównać

właśnie zamówiłem szafki do kuchni. Będą we wrześniu :lol:

Chris liczę na ciebie
tezet

Chris o poranku
12-06-2007, 08:47
Tezet wysłałem Ci namiary na ekipy i na hurtownię na prywatna skrzynkę. Daj znac czy doszło, bo nie jestem pewien czy dobrze kliknąłem. Jak cos nie tak to jeszcze raz wyślę.
Justa budujesz się w moich rodzinnych stronach. Pochodzę z Pionek.
Może jak będe przejeżdzał to kiedyś wypatrzę Twojego Oriona.
Miłego budowania.

justa*
12-06-2007, 10:57
tezet
3 miesiące to chyba przeciętny czas oczekiwania na szafki kuchenne, znajomi czekali 5 miesięcy chociaż wstępnie miały być 2, ale jak zwykle coś tam.... :wink:
Czekamy do września na zdjęcia Twojej kuchni. Mam nadzieję, że się pochwalisz :D

Chris
Oriona należy wypatrywać w Brzózie. :D

KATI77
12-06-2007, 17:02
te 70 000 to robocizna stanu s urowego zamkniętego :fundamentykim 17000 ze szyst, sciany okna ocieplenie wełna tynk28000 , dach, okna, rynny
a zaleta zaleta termin na wrzesień tego roku i dobra marka

proszę was bardzo piszcie ile wasz kosztuje robocizna na poszczególnych etapach lub całościowo, muszę mu dac wkrótce odpowiedz dałam co prawda jeszcze innym do wyceny ale niepewność mnie dobija

KATI77
12-06-2007, 17:04
te 70 000 to robocizna stanu s urowego zamkniętego :fundament ze wszystkim 17000 , sciany okna ocieplenie wełna tynk28000 , dach, okna, rynny 25000
a zaleta zaleta termin na wrzesień tego roku i dobra marka

proszę was bardzo piszcie ile wasz kosztuje robocizna na poszczególnych etapach lub całościowo, muszę mu dac wkrótce odpowiedz dałam co prawda jeszcze innym do wyceny ale niepewność mnie dobija[/quote]

justa*
12-06-2007, 17:18
KATI77

czy materiały też są wliczone w cenę, czy sama wszystko kupujesz?

KATI77
12-06-2007, 18:09
tylko robocizna ale z ociepleniem scian wełną ,tynkiem,oknami rynnami ze wszystkim. materiały we własnym zakresie muszę na to zakupić jeszcze nie liczyłam ile mnie to wyniesie bo akurat z dostępem nie ma problemu.

ale jak usłyszałam cenę za samą robociznę stanu surowego to się załamałam

tezet
13-06-2007, 01:50
ale jak usłyszałam cenę za samą robociznę stanu surowego to się załamałam

zrobiłem małe rozeznanie

murarze za dom podobny do oriona w warszawie zarządali 60tysiów
i to też tylko robocizna

jeśli w cenie robocizny jest też konstrukcja dachu i jego pokrycie to Katti77
70 tys to rozsądna cena jak na połowę 2007

pozdrawiam

tezet
13-06-2007, 01:56
Czekamy do września na zdjęcia Twojej kuchni. Mam nadzieję, że się pochwalisz :D


kuchnia (znaczy ściany kuchenne) stoją i czekają zapraszam
chciałem podesłać zdjęcia ale onet.foto się na mnie wypiął i nie mogę się zalogować



Tezet wysłałem Ci namiary na ekipy i na hurtownię na prywatna skrzynkę. Daj znac czy doszło, bo nie jestem pewien czy dobrze kliknąłem. Jak cos nie tak to jeszcze raz wyślę.


jak na razie ma pustą skrzynkę
z tego co pamiętam to budujesz po tej europejskiej stronie Warszawy
Ja jestem z samego końca części azjatyckiej

siemka

tezet
13-06-2007, 02:57
coś mi się udało

http://tezet4.fotosik.pl/albumy/208604.html

na razie kilka ze srodka

pozdrawiam
tezet

Chris o poranku
13-06-2007, 08:48
Tezet, wysłałem po raz drugi na prywatną skrzynkę muratora. Jak nie doszło to napisz mi Twojego maila to wyśle Ci to normalnie.
ps. Styropian kupowałem w Mińsku, więc to blizej Ciebie niż mnie. A dwie z ekip, które Ci podsyłam działają po tamtej stronie Wawy

justa*
13-06-2007, 18:37
kuchnia (znaczy ściany kuchenne) stoją i czekają zapraszam
Spryciarz :D
Miałam na myśli szafki kuchenne, ale ściany też chętnie zobaczę :D
Oglądałam zdjęcia, super! Tylko mało, czekamy na więcej. Swoją drogą już nie mogę się doczekać kiedy nasza budowa będzie na tym etapie.

tezet
14-06-2007, 09:57
szafki to dopiero zamówię
trzeba jeszcze to wszystko zaprojektować
choć przez chwilę był pomysł, żeby kupić stare kredensy bez nadstawek i wmontować w nie cały kuchenny sprzęt.

reszta zdjęć niedługo.

Paweł i Ania
14-06-2007, 10:59
Witamy serdecznie!

jesteśmy nowi na forum i chcieliśmy się przywitać!
Należymy oczywiście do tych szczęśliwców, którzy budują Orionka. (Orion II odbicie lustrzane)

Naszą przygodę rozpoczęliśmy 6 grudnia 2006 roku, kiedy to zakupiliśmy wymarzoną działkę w niedalekiej okolicy Zielonej Góry.

29 czerwca 2006 otrzymaliśmy pozwolenie na budowę, a pierwszego sierpnia ruszyła budowa. Obecnie jesteśmy na etapie wykańczania instalacji wod-kan i lada dzień będziemy wylewać podłogę.

Mamy nadzieję, że w połowie lipca wejdziemy z kafelkami.

Musimy przyznać, że budowa domku przebiega na razie bez większych opóźnień, nerwów i stresów - z całą odpowiedzialnością możemy polecić naszą ekipę .

Bardzo chętnie podzielimy się z wami naszymi doświadczeniami, a jeżeli ktoś ma wątpliwości co do wyboru projektu domu lub chciałby zobaczyć go w rzeczywistości to serdecznie zapraszamy.

Pozdrawiamy
:D

tezet
15-06-2007, 01:49
Spryciarz :D
Miałam na myśli szafki kuchenne, ale ściany też chętnie zobaczę :D
Oglądałam zdjęcia, super! Tylko mało, czekamy na więcej. Swoją drogą już nie mogę się doczekać kiedy nasza budowa będzie na tym etapie.

Justa
coś tam dodałem do mojego albumu
http://tezet4.fotosik.pl/albumy/208604.html

zapraszam
tezet

Ewa G
15-06-2007, 09:07
Tezet, dzięki za pozdrowienia z 20 postów wyżej :D
Ostatnio to nawet nie podglądam forum, chociaz jeszcze nie wykonczylismy domku. A tu coraz więcej Orionów się buduje...
Przy okazji pozdrawiam budowniczych koło Czerwonaka i Maciejewa, jeśli zaglądają tutaj.

Zostalismy zmuszeni do zrobienia podbitki, bo ptaki sie zlatywały i nieźle brudziły. Teraz musimy tez wykończyć poddasze, bo schody juz zamówione i beda na koniec wrzesnia. Ojej...
pozdrawiam
Ewa

prymasek
15-06-2007, 15:58
wiecie a ja mam takie filozoficzny wywód

budowa z człowieka robi potwora.
jestem z natury rzeczy kulturalny i staram sie ludzi przekonywać a nie zmuszać.
budowa mnie przekonuje że większość osób chce mnie oszukać, przerobić, iść na łatwiznę kosztem jakości. problem w tym że ONI mają w nosie co mówię uśmiechają sie i robią po swojemu. po prostu kuloodporni.
no i wyszło na to że unoszę si, klnę jak szewc, straszę, wyzywam.
Na razie umiarkowanie ale wydaje mi sie że mój stan sie pognębia
aż sie boje co będzie jak skończę budowę.

TomekB34
18-06-2007, 08:44
Witam Wszystkich
Z powodu opuszczenia naszego mieszkanka, Agana ma mocno ograniczony dostęp do tego prze

TomekB34
18-06-2007, 09:38
Uupss!?
Zacznę jeszcze raz...

Witam wszystkich
Z powodu opuszczenia naszego mieszkanka, Agana ma mocno ograniczony dostęp do tego prześwietnego forum, także w jej imieniu piszę ja-czyli mąż. :evil: A na poważnie chciałem zapytać o ilość metrów kwadratowych tynków wewnętrznych w Waszych Orionach - mamy pewne rozbieżności w ich ocenie. A może ktoś z Was już malował wnętrza- też będziemy wdzięczni za info dotyczące metrażu malowanych powierzchni
Agana pozdrawia wszystkich a ja mam nadzieję, że niedługo sama będzie mogła się odezwać przez nowy światłowód w naszym nowym domku
Pozdrowienia dla wszystkich :wink:
P.S Prymasek- w odniesieniu do Twojego filozoficznego wywodu - nasze doświadczenia są identyczne, pokusiłbym się o opinię, że branża budowlana to chyba inna nacja, lub jak kto woli, nieweryfikowalne ogniwo w teorii ewolucji- z wyjątkami oczywiście- jak w każdej szanującej się teorii
Jeszcze raz pozdr.....

AGA.S.
18-06-2007, 11:12
Zgodnie z trafnie postawiona teoria dot fachowcow... sciany malowaly sie wlasnorecznie:) oprocz kuchni i przedpokoju gdzie bardzo mocno gonil nas czas i wjezdzaly meble... aaa i jeszcze sypialni. Po tym co zobaczylam..... rece mi opadly, wzialm walek w garsc i metoda uknuta przez sama siebie malowalam i wyszlo 100 razy lepiej.... za darmo i z jaka satysfakcja:) sufity malowane na szpachel, bez tasmy, bez oklejania odklejania i mucha nie siada:) gdyby byl czas..najchetniej sami bysmy wszytsko robili... i tylko wtedy bylaby 100% satysfakcja, no ale niestety.

tynkow wew bylo +- 600-650 - Orion II

Pozdrawiam

Chris o poranku
18-06-2007, 11:24
u mnie wyszło tynków dokładnie 638 m2
pozdrawiam

tezet
18-06-2007, 23:55
witam
pozdrowienia dla Agany, Tomka i poTomków

u mnie wyszło 697 metrów (all + ścianka kolankowa + szczyty do samej góry)

dziś dojechały deski na podłogę
super sprawa
ukłony
tezet

prymasek
20-06-2007, 16:27
a u mnie dziś
NIE wjechały parapety
NIE przyszedł cieśla poprwić jednej pierdoły
NIE zadzwonił płytkarz żeby się dokładnie umówić

:evil:

rufio
21-06-2007, 08:10
No i w sobotę po 2 dniach walki wreszcie zamieszkałem w Orionie !!!!

Budowa domu w porównaniu z przeprowadzką to pikuś :). Zpakuj, przewież, rozpakuj i tak w kółko.

A ja zawsze myslalem ze jak juz sie wprowadze to bedzie luzik. Nic bardziej mylnego. teraz to jest co robic.
A tu jeszcze wpadla ekipa do kostki no i na podjaezdzie i wokl domu zaczal sie mlyn.
A tak bylo pieknie :(.

Ale warto sie pomeczyc pare lat by wstac z kurami, na tarasie wypic poranna kawe lub lub popatrzec w ciszy na gwiazdy :)

Piozdrowienia dla budowniczych i mieszkancow Oriona.

Chris o poranku
21-06-2007, 09:23
dokładnie, dokładnie.....

tezet
21-06-2007, 11:27
to sie ciesze niezmiernie

mi do przeprowadzki brakuje dwóch miesięcy
i już widzę, że potrwają one do grudnia.
znajdź teraz ekipę gdy umówiona cię wyślizga

koszmar !!!!!
ale pocieszam się tylko tym,
że inni własnie zaczynają :roll:

szuna
21-06-2007, 16:50
ha,ha,ha......

tezet
22-06-2007, 13:52
sorrrrrrrry
szuna i inni

szczerze Wam współczuję
gdybym zaczynał teraz pewnie bym już nie skończył
pewnie zabrakłoby nam pieniędzy, sił i cierpliwości

powodzenia wszystkim budującym
szczególnie tym zaczynającym

ścisk
tezet

szuna
22-06-2007, 13:56
spoko wybaczam my kładziemy teraz czapkę na domek i przyjęliśmy ze weżmiemy to na luz.
Ale ręce opadają na tym dziikim zachodzie

tezet
23-06-2007, 15:36
My na szczęście mamy trochę bliżej wschodu
tam jeszcze można znaleźć człowieka

mam pytanie
Czy ktoś ostatnio ocieplał poddasze i orientuje się jakie są ceny?
a i ile bierze teraz glazurnik?

Koniec roku, tego szkolnego i nie długo upłynie rok od wbicia pierwszej łopaty.
Jak ten czas leci.. a już nie możemy doczekać się tej strasznej przeprowadzki.

ukłony
tezet

dafni30
24-06-2007, 13:45
Witajcie!
Cieszę się że odnalazłam to forum bo okazuje się że nie tylko ja kocham Oriona.
Buduję mój pierwszy domek na Mauzrach. W tej chwili ekipa kończy ocieplać poddasze i kładą podłogówkę i instalacje. Jesienią zamierzamy sie wprowadzić. Nasz orion to wersja z garażem. Ze zmian jakiie wprowadziliśmy to obniżenie parteru i podwyższenie poddasza o jednen bloczek. Pomieszczenie nad garażem podzililiśmy na pół i powstała pralnio suszarnia i garderoba w sypialni. Acha i zrezygnowaliśmy ze spiżarni.
Pewnie będę tu często zaglądać i na wstępie mam kilka pytań. Chodzi mi o dachówkę - jaką kładziecie ceramiczną czy cementową i jaki kolor, prosiłabym o firmę i nazwę. Jaki kominek kupujecie i o jakiej zabudowie myślicie?
My jesteśmy teraz na etapie zamawiania schodów a ja dodatkowo wertuję strony z aranżacjami wnętrz bo niedługo trzeba będzie już kupować glazurę, farby itp itd. Dziękuję z góry za odpowiedź.
Czuję że będę tu częstym gościem :D

tomus
24-06-2007, 19:51
Witam,

Ja dokonalem dokladnie tych samych zmian w orionku. Ja dachowke zastapilem blachodachowka. W tym roku raczej sie nie wprowadze ale moze w nastepnym. Bardzo prosilbym o jakies zdjecia Twojego orionka.

Pozdrawaim Orionkowiczow.

Selda
24-06-2007, 21:37
My mamy dachówkę Robena średzką falistą plus--mi się podoba chociaż marzyłam o kasztanowej ale cena sprowdziła mnie na ziemię -chociaż nasza też nie należy do tanich. Ale to już będzie na lata więc nie ma czego żałować. U nas elektryk coś stuka i puka. W poniedziałek wchodzi hydraulik a w tym tygodniu będą okna i brama garażowa. Okna będą 5 komorowe w kolorze złoty dąb a brama z pełnym wypasem na pilota. POzdawiam wszystkich cierpliwych, jak również "PTASZÓW" z Wrocławia, którzy byli u nas oglądać domek a dopiero zaczynają tą ciężką i krętą drogę- BARDZO MILI I WSPANIALI LUDZIE!

Chris o poranku
25-06-2007, 08:27
Ja mam dachówkę cementową Prodach rzymską - kolor tradycyjny ceglasty.
Tezet, ja na poddasze kupowałem materiał zimą więc ceny już nieaktualne. Ci od poddasza biorą pow. 30 zł za metr. Glazurnik 30-60 zł zależnie od stopnia trudności. Dane ogólne, ale mam takie wrażenie, że teraz ekipy biorą ile chcą.

szuna
25-06-2007, 12:52
my położyliśmy kasztanowego Robena ogólni mój wspaniały murarz inaczej tak jakos sobie budował i budował, że przesunął wykusz o całe UWAGA 70 cm i tym samym powiększył kuchnie i zmniejszył pokój. to zmiany których nie planowaliśmy. poza tym Sciana kolankowa podniesiona ale to wszyscy mają. zamowiłam okna. termin kosmos.
w przyszłym tygodniu elektryk wchodzi :lol:

Paweł i Ania
25-06-2007, 13:05
Witaj dafni30,

my mamy dachówkę Roben mała średzka falista w kolorze kasztana.
Podobnie jak Ty dokonaliśmy zmian w naszym projekcie. Zrezygnowaliśmy ze spiżarni, powiększyliśmy łazienkę na dole, a pomieszczenie nad garażem podzieliliśmy na pół i zrobiliśmy schowek i garderobę (od strony sypialni).
Obecnie jesteśmy na etapie wyboru kafelek i ekipy która je położy (ceny robocizny 30-60 zł - w zależności od rodzaju kafelek itp.
W piątek wylali nam podłogi i wszystko wygląda fantastycznie. :)
W tym tygodniu czekamy również na pomiary kuchni - aby zamówić meble i szaf wnękowych.

Pozdrawiam :P

prymasek
25-06-2007, 14:19
a ja mam Pleiderera Terra Piatta :-)

szuna prawda ze ładna??

a poza tym ja dokonałem zmiany
której chyba nikt nie dokonał czyli obróciłem schody

a inne zmiany tak na forum...

Vippero
25-06-2007, 14:54
heja wszystkim , jak mnie tu daaawno nie bylo, ale wiadomo budowa i ciagly brak czasu zeby nawet zajrzec na forum, jestesmy teraz na etapie bardzo pilnego poszukiwania dachu ale wszystkie firmy ktore robia mi wycene zadaja ponad 30 tys za blachodachowke z oknami i rynnami do Oriona z podwojnym garazem , czy ktos z was kladl blachodachowke , ile placiliscie ????? moze macie jakies namiary na solidnych i NIEDROGICH dekarzy, POMOCY!!!! to jakis koszmar z tymi cenami. :( :oops: :x :roll: :evil:

tezet
25-06-2007, 16:54
my położyliśmy royal planija
szukalismy prostej esówki ale nie znaleźliśmy
dwa tygodnie temu widziałem w jednym ze składów piekną wymarzoną esóweczkę. Na pewno położę ją za jakieś 35 lat. :x

Vippero
witajcie
teraz byście nie poznali naszego orionka

słuchajcie
czy jest sens ocieplania domu 15 cm styropianem? czy raczej zostać przy tradycyjnej 12?
mój kierownik namawia na 10 bo ściany są całkiem dobrze wymurowane.
ktoś ma jakieś doświadczenie?

tezet

Vippero
25-06-2007, 17:09
Heja Tezet, no napewno bysmy nie poznali :))))) jak ostatnio bylismy to byly tylko fundamenty a domyslam sie ze juz prawie wszystko gotowe tylko firanki zawiesic i mieszkac :D powiedz ile placiliscie za materialy na dach i robocizne bo mnie zwalaja z nog te wyceny jakie mi robia teraz, dawno kryliscie dach????????, jesli chodzi o ocieplenie to slyszalem 2 opinie, pierwsza to im grubiej tym lepiej i mniej kosztuje Cie ogrzewanie, a druga naszego majstra ze 10 cm w zupelnosci wystarczy, my mamy mury 29 cm z cegly plecewice, majster postawil juz duzo domow z tego materialu i 10 w zupelnosci wystarcza.

a o jajkiej esoweczce mowisz? jaka CI sie podoba bo mi wlasnie przypadla do gustu planjja ROYALalbo budmat SARA. ale slyszlaem ze budmat kantuje na materialach i z powodu braku blachy szwedzkeij daja jakies chinskie g... tak mi gosc na skladzie powiedzial, gdzie indziej slyszalem to samo o pruszynskim.

pozdr

prymasek
25-06-2007, 17:11
z cały szacunkiem do kierownika
ładnie wymurowane mury to pięknie
ale przenikalność ciepła jakby nie tylko od tego zależy

są takie kalkulatory do obliczania przenikalności/oporu cieplnego
łatwo policzyć różnicę między 10 a 15 cm

ja zakładam 15 cm

prymasek
25-06-2007, 17:13
Heja Tezet, no napewno bysmy nie poznali :))))) jak ostatnio bylismy to byly tylko fundamenty a domyslam sie ze juz prawie wszystko gotowe tylko firanki zawiesic i mieszkac :D powiedz ile placiliscie za materialy na dach i robocizne bo mnie zwalaja z nog te wyceny jakie mi robia teraz, dawno kryliscie dach????????, jesli chodzi o ocieplenie to slyszalem 2 opinie, pierwsza to im grubiej tym lepiej i mniej kosztuje Cie ogrzewanie, a druga naszego majstra ze 10 cm w zupelnosci wystarczy, my mamy mury 29 cm z cegly plecewice, majster postawil juz duzo domow z tego materialu i 10 w zupelnosci wystarcza.

a o jajkiej esoweczce mowisz? jaka CI sie podoba bo mi wlasnie przypadla do gustu planjja ROYALalbo budmat SARA. ale slyszlaem ze budmat kantuje na materialach i z powodu braku blachy szwedzkeij daja jakies chinskie g... tak mi gosc na skladzie powiedzial, gdzie indziej slyszalem to samo o pruszynskim.

pozdr

wystarcza bo to nie on płaci za ogrzewanie :lol:

Vippero
25-06-2007, 17:14
Heja Prymasek, ale policz cene materialu ... styropian jest straaaaaaaaaasznie drogi nie wystarczy Ci np 12?? z czego masz mury??


pozdr :D

prymasek
25-06-2007, 17:17
elewacji na podwójnym garażu jest coś koło 280 m2
3 cm to 0,03m

więc równica 8,4 m3 styropianu czyli po 200 zł to 1700 zł na całości
to jest różnica w cenie

ja mam sprawę ułatwioną bo kupiłem styropian jakieś 100 zł temu :-)

O&M
25-06-2007, 17:42
Witamy, dawno sie nie odzywaliśmy, ale jesteśmy pochłonięci budową:) u nas właśnie rozpoczął się 4 tydzień prac na budowie:) i lada dzień będziemy kłaść i wylewać strop:) praca wrze!! (oby tylko tak dalej) ekipa porządna szybko starannie i czysto prowadzi budowę (choć nie ukrywamy, ze po każdym dniu prac na budowie mierzymy i sprawdzamy wymiary domu i czy oby otwory okienne na pewno są na odpowiednim poziomie;) Jedyne zmiany jakie wprowadziliśmy w projekcie to: zmniejszenie drzwi wejściowych do 1 m, likwidacja spiżarki, podwyższenie ścianki kolankowej o 1 maksa, zmniejszenie wejscia do salonu do 1,40m na korzyść ściany ze schodami, a poza tym to chyba bez zmian, no i planujemy wnękę z kotłowni przenieść na stronę gabinetu.
dafni30:my kupiliśmy dachówkę cementową braas cisar- romańska kolor kasztanowy, wygląda naprawdę nieźle (błyszczy się jak ceramiczna) do tego okna fakro, do łazienek te o podwyższonej odpornośći, a pozostałe dwa też full wypas:)
+ pozostałe akcesoria dachowe typu: folia, blacha a koszt całości to 16200 brutto, jednak zamówienie złożyliśmy już na początku marca.
Mamy też pytanie: ile metrów kabla 1,5 kwadrat i 2,5 kwadrat zużyliście na elektrykę? czekamy na odpowiedź bo planujemy kupno i nie wiemy ile mniej więcej potrzeba - budujemy oriona bez garażu:)
Pozdrawiamy Ola i Mariusz:)[/b]

prymasek
25-06-2007, 18:40
Mamy też pytanie: ile metrów kabla 1,5 kwadrat i 2,5 kwadrat zużyliście na elektrykę? czekamy na odpowiedź bo planujemy kupno i nie wiemy ile mniej więcej potrzeba - budujemy oriona bez garażu:)
Pozdrawiamy Ola i Mariusz:)[/b]

ja nie pamiętam ile poszło ale
na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi
bo każdy lampy gniazda pstryczki robi po swojemu

dafni30
25-06-2007, 21:00
Widziałam że macie fajna dachówkę może powiesz jaka to? My musimy mieć ceramiczną z różnych względów. Z góry dzieki

dafni30
25-06-2007, 22:45
To jeszcze raz ja, i dowód na to, że naprawdę budujemy orionka, czyz nie jest piekny?!

http://foto.onet.pl/fqefn,4gx0k32o2s0s,9mkot,u.html

dafni30
25-06-2007, 22:47
Jeszcze raz, może teraz się uda
http://foto.onet.pl/fqefn,4gx0k32o2s0s

Vippero
25-06-2007, 23:01
Witaj Dafni niestety i tym razem sie nie udalo , album jest pusty :) moze za 3 razem

Vippero
25-06-2007, 23:03
hmmm a jesli chodzi o kabel to o ile pamietam kupowalem 3 krazki 1,5 i 2 krazki 2,5 po 100 m kazdy

pozdrowionka

dino74
25-06-2007, 23:13
Witami pozdrawiam wszystkich budujących. Ja jestem po zalaniu stropu płyta typowa żelbet 12 cm.moje wydatki dotychczas to ; materiały 51 tys. robota 7 tys. projekt + uzgodnienia 3200zł fundamenty ocieplone styropianem 7cm. mury suporex 24cm dachówke kupiłem ruppceramika syrius13 miedziana cena 14tys za 225m2 za wykonanie dachu policzyli mi 9000zł
dachóweczka extra czeka na składzie teraz czekam na murarza i wymurowanie poddasza

prymasek
26-06-2007, 13:02
hmmm a jesli chodzi o kabel to o ile pamietam kupowalem 3 krazki 1,5 i 2 krazki 2,5 po 100 m kazdy

pozdrowionka


serio???
mnie się wydawało że więcej odkopię faktury

dafni30
26-06-2007, 13:10
Sorry za poprzednie linki teraz już musicie zobaczyć mojego Oriona )))
http://foto.onet.pl/fqefn,4gx0k32o2s0s

tezet
26-06-2007, 22:47
vippero

dach kupowałem w firmie ASDACH w Sulejówku widać ją z Zakrętu (tam gdzie skręsasz na Lublin lub Terespol)
O szczegóły dachówki nie pytałem bo mnie to trochę drażni. W każdym razie wygląda jak tradycyjna esówka na niemieckich folwarkach.

dino74
Masz fantastycznie niskie koszty. Zazdroszcze.

Otey
27-06-2007, 11:36
Witam wszystkich miłosników Oriona :D
Od dziś będę namiętnie dyskutowac z Wami. Budowę Orionka I zaczynamy 23 lipca 207. Juz sie boje. Zdaję sobie sprawe jak duze to jest przedsięwziecie i ile człowiek musi mieć w sobie cierpliwości, siły i wiary w to, ze sie uda. Wasze zdjęcia udowadniają, ze warto!
My zmienilismy troszeczkę projekt. Wydłuzylismy tył domu o 1m2 i zrównaliśmy dach domu z dachem garazowym od strony ogrodu. Dzieki temu powiększył się pokój dzienny do 32,64mr, gabinet do 16,13m2, garaż do 28,68m2, pokój na poddaszu do 20,02, pokój 19,0 oraz strych do 18,44.
Szczerze mówiac bylismy juz u pewnych ludzi, którzy wydłuzyli dach garażu (stad ten pomysł) i dom zrobił na mnie ogromne wrazenie. Jedynie pokój dzienny wydawał mi się troszke mały, więc postanowiliśmy wydłuzyć jeszcze tył o 1m2. Teraz zastanawiam się, jak to wszystko będzie wygladało. Wierzę, ze nam się również uda, choc droga do sukcesu daleka.
Zastanawiam sie ciągle czy zrezygnowac ze spizarki i gdzie ustawić schody, ale na to jeszcze mam czas. Na razie jestesmy na etapie materiałów na sciany zew i wew.wstepnie umówiłam się na dach i więźbe. No i startujemy. Jak się nauczę jak wstawiac zdjęcia to wyślę naszą działeczkę, bo tyle w tej chwili mamy.

Paweł i Ania
27-06-2007, 12:08
Witaj Otey!

Ja również należę do szczęśliwego grona Orionwiczów :) a do tego podobnie jak Ty jestem z Zielonej Góry !!

Nasz domek budujemy w Radomii ok 8 km od centrum.
Napisz gdzie Ty się budujesz

Jesteśmy obecnie na etapie wyboru kafelek, szaf wnękowych, paneli itp.
Jeżeli chodzi o zmiany jekie wprowadziliśmy w projekcie to podobnie jak większość zrezygnowaliśmy ze spiżarki - bardzo dobra decyzja. Podnieśliśmy również ściankę kolankową, powiększyliśmy łazienkę na dole, a pomieszczenie nad garażem podzieliliśmy na pół i zrobiliśmy schowek i garderobę (od strony sypialni).

Pozdrawiam
Ania

Otey
27-06-2007, 14:00
Cześć Aniu.
Jak super, ze budujecie się tak blisko. Obecnie mieszkamy w Zielonce, a budować się będziemy w Przytoku. Chcieliśmy kupić działke w Radomi koło starej szkoły, ale jakoś zrezygnowalismy. Może szkoda, bylibysmy sasiadami :-)) Gdybyscie chcieli sie kiedys z nami spotakac to dajcie znac. Chetnie z Wami porozmawiamy. Ja równiez przychylam sie do likwidacji spizarki. Tzw. strych również chcemy podzielic na pół. Super, ze jestescie juz na takim etapie. my obecnie rozgladamy sie za dachówka. Myslimy nad dachówka cementową - kolor miedziany, albo ceglany, w kazdym razie jasny. A jakiego budujecie Orionka lustrzane odbicie, czy nie, a schody , jak w projekcie, od strony kuchni?

dino74:
Super dachóweczka to cos w naszym stylu :-)

Paweł i Ania
27-06-2007, 14:38
Hej Otey,

szkoda niewiele by brakowało i mieszkalibyśmy koło siebie !!
Bardzo chętnie się z wami spotkamy, jeżeli chcielibyście zobaczyć Oriona "na żywo" to oczywiście zapraszamy!!

My budujemy Oriona II odbicie lustrzane.
Mamy dachówkę Roben małą średzką falistą w kolorze kasztana.

Jeżeli chodzi o schody to będą tak jak w projekcie od strony kuchni, ale widziałam również rozwiązanie gdzie schody były obrócone i wejście było od strony wykusza. Też fajne rozwiązanie, powstało jednak kosztem najmniejszego pokoju na górze.

A jaką dużą macie działkę, nasza ma 1400 m2?

Pozdrawiam
Ania

Otey
27-06-2007, 15:13
Aniu
Super, ze będziemy mogli zobaczyc Oriona na zywo w innej wersji niz widzieliśmy, bo kolejny Orion stoi w Droszkowie. Przecudny i to własnie on nas przekonał. Napisz jak możemy sie spotkać i kiedy. My się oczywiście dostosujemy.
My Aniu mamy działkę 2084m2. Pózniej postaram się wkleic zdjęcie. Jak długo sie budowaliscie? Firmą od A do Z czy rózni fachowcy? A masz zdjecia?
Ludzie, zasypałabym Cie pytaniami, ale moze jednak bedzie okazja porozmawiac. Super!

Ja przewiduje, ze mury postawią nam w 2 m-ce, pózniej dach. Znalazłam wykonawcę na dach 55zł. za m2 - duzo? Mi się wydaje, ze nie.

Paweł i Ania
27-06-2007, 15:21
Otey

my jesteśmy na działce praktycznie codziennie, możemy się umówić np. na niedzielę nie będzie fachowców i na spokojnie będziemy mogli pogadać.

My budujemy się od sierpnia zeszłego roku i cały czas z tą samą ekipą - z czystym sumieniem mogę ją polecić - super.

Mam oczywiście zdjęcia jednak mam problem z ich wklejeniem możesz mi przesłać maila to Ci wyślę, a tak czy tak będę próbowała umieścić je również na forum.

Bardzo chętnie odpowiem na Twoje pytania.

Lecę do domku

Do jutra pa pa
Pozdrawiam

tezet
27-06-2007, 23:52
strasznie wciągnęły mnie ostatnie posty
jak to forum zbliża.

najbardzie zaciekawiło mnie to powiększenie domu o 1m2
jak to możliwe? w którą stronę?
to musiały być strasznie skomplikowane wyliczenia.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kupiłem styropian Organiki za 220 pln m3
taniej był tylko jakiś chłam z Koziej Wólki co to wiatr robi dziury jak w serze szwajcarskim.
Czy ktoś kładł tynk silikonowy. Jak się sprawdził i czy rzeczywiście jest taki dobry?

ukłony dla przyjaciół z Zielonej Góry
tezet

Paweł i Ania
28-06-2007, 09:50
Witaj Tezet!

Zielona również Cię pozdrawia :)

Jeżeli chodzi o tynki silikonowe to niestety nie mogę Ci nic poradzić bo sami jesteśmy jeszcze przed.

A tu możecie znaleźć naszego Orionka. Stan sprzed 2 tygodni. Jeszcze widać podłogówkę.


[img]http://foto.onet.pl/fr4op,24jys0tgsoj8,u.html?V=1

Pozdrawiam
Ania

Otey
28-06-2007, 12:42
Hello Tezet!

Jesli chodzi o powiększenie domu o 1 m2 to dla nas, to wcale nie było skomplikowane. Projektantka, która nakładała budynek na działkę, nałozyła równiez zmiany na projekcie. Wydłuzyła cały tył domu o 1m2, przez to jest podniesiony odrobine dach (ok 40cm). Proporcje zostały zachowane, no i dom w srodku zrobił się większy. Mi głównie zależało na pokoju dziennym, żeby był troszke szerszy. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, ze nasz Orionek się nie zawali :-))))) Mówie Wam mam pietra przed tym całym przedsięwzięciem. Jutro dostanę info. odnosnie więźby tzn. wyliczenia ile i co mam zamówić. Ciekawe, ciekawe.
Ile kupiliscie i jaki regips na poddasze (chodzi mi o zakrycie krokwi)?
O tynkach silikonowych słyszałam tyle tylko, że są bardzo dobre, ale też bardzo drogie.

Aniu!!!
Nie moglismy się oprzec i musielismy zobaczyć, choć z daleka wasz domek i widzielismy tył Orionka, super, a jaka okolica, ach. Działkę macie przecudną. Tyle zieleni. Nie zajeżdzaliśmy, bo pisałaś, ze lepiej spotkac się w niedziele. Postaramy się więc zajechac w niedzielę, jesli to nadal aktualne. Gdyby cos się zmieniło to napisz Aniu.
Aniu Twoich zdjęć nie mozna otworzyć.

Pa,pa

prymasek
28-06-2007, 16:33
s
najbardzie zaciekawiło mnie to powiększenie domu o 1m2
jak to możliwe? w którą stronę?
to musiały być strasznie skomplikowane wyliczenia.



przynajmniej powinny być - przeliczenie całego dachu w końcu każda para krokwi jest dłuższa łącznie o około 2,5m
budynek jest wyższy no chyba że była zmiana pochylenia dachu

belka stropowa nad salonem powinna być przeliczona

no i ścianki kolankowe - trzpienie - powinny być przeliczone

i powiem szczerze bez podpisu konstruktora bałbym sie wprowadzać takie zmiany

choć myślę że dla salonu to tylko na plus
dla garażu też na plus pytanie tylko czy z tyłu zniknął podcień i słup
jeśli zniknął to moim zdaniem na minus

prymasek
28-06-2007, 16:35
pojechałem bardzo poważnie bo pomyślałem o 1 metr a nie o jeden metr kwadratowy :o

Paweł i Ania
29-06-2007, 07:10
Otey!

oczywiście, że niedziela aktualna, ale musiałybyśmy się jakoś dokładniej umówić. Masz może gg? Podaj mi numer to się dokładnie umówimy.

Kurcze nie wiem co z tymi zdjęciami jeszcze popróbuję. Mam nadzieję, że się uda:)

Pozdrawiam
Ania

AGA.S.
29-06-2007, 12:34
otwieraja sie fotki, wytarczy wykasowac "img" z poczatku linka

pozdrawiam dzielnych budujacych

Otey
29-06-2007, 12:59
Hello Prymasek.
Oczywiście, ze wszystko jest obliczone, cały dach jest zmieniony. Budynek wydłuzyła o jeden metr szerokości nie metr kwadratowy, oczywiście. Wszystko jest zaakceptowane przez konstruktora. Podcień z tyłu od strony ogrodu nie zniknął. Fakt nie ma słupa,ale cała reszta pozostała i wyglada to naprawdę fajnie. Ale to kwestia gustu. My widzielismy to na żywo i bardzo nam sie spodobało. Powiększymy tylko taras.

Aniu
Zdjęcia otworzyłam w internecie. Super, super.Numer GG 8361501.

Otey
29-06-2007, 13:47
Aga S
Wasz Orionek, KLASA, kuchnia jeszcze lepiej I KLASA. A czy wysyłałaś gdzies Aga zdjęcie szkodów, bo nie moge znaleźć.

Pozdrawiam wszystkich Orionowiczów :-))

szuna
01-07-2007, 22:59
Bardzo miło witajcie ponownie
mój domek ma założoną dachówke
cena robocizny 15500 łącznie z więźbą teraz wylewki i okna i tynki i ogólnie musimy sprzedać nieszkanie w trybie na już
czym docieplaliście dach wełna czy styropian?
pozdrawaim

AGA.S.
02-07-2007, 09:16
Otey:)
dziekujemy bardzo, mile slowa dopinguja do dalszych prac:))) mysle ze gdzies za 2 -3 tyg dolacze zdjecia gornej lazienki:) i pokoju nad garazem ( obiajamy go drewnem ).

zdjecia schodow sa sa... zobacz czy tutaj sie otwieraja..jak nie, to wysle Ci jakos mniej oficjalna droga ;)

http://foto.onet.pl/d6ohx,edcggduu40gg,51b27,u.html

Pozdrowienia

szuna
02-07-2007, 16:41
AGA schody bajer bardzo mi się podobają. a możesz zdradzić cenę tego cuda!!!

prymasek
02-07-2007, 19:30
Bardzo miło witajcie ponownie
mój domek ma założoną dachówke
cena robocizny 15500 łącznie z więźbą teraz wylewki i okna i tynki i ogólnie musimy sprzedać nieszkanie w trybie na już
czym docieplaliście dach wełna czy styropian?
pozdrawaim

wełną

samym styropianem chyba nie dasz rady