PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ORION pracownia DOBRE DOMY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

AGA.S.
03-07-2007, 08:04
Szuna - jasne, cena chyba zblizona do tych które juz tu padały :) schody + furtka + parapety + obicie słupa z konstukcji dachu w pokoju nad kuchnia + instalacja swiatelek 10.700. Robilismy je 2 m-ce temu. Robocizna - stolarz, a nie "wyspecjalizowane" firmy ktore nie potrafily nam np zwiekszyc grubosci slupkow przednich:) Stolarz toczy wszystko wg zyczen:) a do tego wybarwial nam pod panele i kuchnie... poki co jestesmy zadowoleni.

Pozdrawiam

bryza2005
03-07-2007, 21:37
A propo ocieplenia poddasza, ile wełny potrzeba i jaką grubość stosowaliście?

pozdr

justa*
04-07-2007, 12:49
Witam Wszystkich po krótkiej przerwie :D
U nas cały czas się buduje. Dziś zalewanie stropu :D Mamy nadzieję że we wrześniu będziemy mieli już pokryty dach. Można by to zrobić w sierpniu ale niestety nie ma nas już na miejscu budowy a ktoś musi wybrać kolor i wykńczenie dachu. Ach nawet gdybym była to i tak musiało by to zaczekać bo dopadła mnie ospa :o :o i wyglądam jak jedna ogromna krosta. Ale co tam, jakoś to przeżyję.
Muszę się Wam pochwalić, że widzieliśmy orionka w pełnej krasie i okazałości :D :D udało sie nam go wypatrzeć w radomiu przy okazji podglądania dachów. Właściciele(bardzo uprzejmi i sympatyczni ludzie, gorąco pozdrawiam) zaprosili nas do środka i podzielili się swymi spostrzeżeniami. Dom piękny, bardzo ładnie wykończończony. Bardzo mnie ta wizyta podbudowała bo na etapie surowych ścian orionek wydaje się taki mały, że zaczełam żałować, że nie wybrałam czegoś większego. A tu miłe zaskoczenie, pokoje przestronne i wcale nie taki maleńkie jak myślałam , ale to widać dopiero gdy są wsawione meble. łazienka na piętrze jak dla mnie ogromna i tu inwestorzy i tak przesuneli ściankę dziłlową powiększając sypialnię. Na tym etapie budowania jestem zachwycona tym co mogłam obejrzeć, już nie mogę się doczekać kiedy wykończeniówka zacznie mnie wykańczać :wink:
pozdrawiam

Vippero
04-07-2007, 16:08
Heja wszystkim, prymasek i jak zobaczyles faktury za kable czy zgadza sie mniej wiecej ilosc ktora podalem?? :))))

Tezet Dzieki za info o dachowce, mnie tez draznil ten temat ale juz sobie odpuscielm, zamowilem dach w na Chelmzynskiej, bardzo mily facet tam jest (jedyny z ktorym mozna sie normalnie dogadac) :D, caly dach bedzie kosztowac 32 tysie. eh a w kredycie mam wyliczone ze w 20 powinieniem sie zmiescic gdzie te ceny z tamtych lat :P .

Ja wymyslilem sobie ze strych bede ocieplal styropianem ze scinkow ktorych mam pod dostatkiem, przerobie to na granulat i powsypuje w kieszenie z folii ktore beda poprzyczepiane do skosow, ale wczoraj slyszalem opinie ze podobno w takim styropianie lubi sie zagniezdzic jakies robactwo a w welnie nie, czy to prawda, ktos z was cos na ten temat slyszal??

pozdrowionka
H

ptaku
04-07-2007, 17:20
Witam serdecznie wszystkich budujących.

Z niecierpliwością czekam na Pozwolenie na Budowę, a w międzyczasie zbieram rózne oferty hurtowni i producentów materiałów budowlanych.

Od kilku dni zbieram oferty na okna. Do momentu gdy poprosiłem o wycenę nie myślałem że będę miał tyle okien. Uzbierało się ich bez okien dachowych 18 sztuk!
Najkorzystniejszą ofertą przedstawił mi oknoplast z Krakowa koszt okien z montażem w kolorze orzech ze szprosami, w tym jedno okno balkonowe złukowane jak w projekcie ( Orion II) , wszystko razem ok. 21 000 zł brutto.

Jakie macie doświadczenia w tym zakresie?
Jeśli możecie się wypowiedzieć dużo to czy mało to bardzo proszę.

Pozdrawiam

ptaku

Arenika
04-07-2007, 19:36
Budujemy w Krośnie, mamy wylaną płytę nad parterem, więc na poddaszu jeszcze przeciąg, ale jak chcesz - zapraszamy! Termin zadaszenia - koniec lipca. Zmiany w projekcie kosmetyczne. Pytaj o co chcesz, w miarę możliwości i naszej wiedzy odpowiemy. Pozdrowionka dla Wszystkich.


Hey dawno sie nie odzywaliśmy ale straszne zamieszanie. Jestesmy na etapie wylewania ślepych wylewek, za tydzień przychodzą panowie do dachu, mamy zalewany drugi strop. A co u was?

Chris o poranku
05-07-2007, 07:30
Witam,
Też mam wstawone okna z Oknoplastu. Też orzech i też ze szprosami. Profil AVANS
Płaciłem 18 tys, ale to były ceny ze stycznia. Na razie jestem zadowolony. Solidne i ładne okna.

prymasek
05-07-2007, 15:49
A propo ocieplenia poddasza, ile wełny potrzeba i jaką grubość stosowaliście?

pozdr

15 cm między krokwie
10 w poprzek

a ile wełny to powiem Ci jak skończą magicy

gosia099
05-07-2007, 17:28
Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Ja obecnie jestem na etapie szukania projektu i nie ukrywajac jestem bardzo zainteresowana ORIONEM II, tylko do podjęcia ostatecznej decyzji brakuje mi jednego zobaczenia go na realu stąd moje zapytanie a zarazem ogromna prosba czy ktos moze buduje ORIONA w okolicy Trójmiasta i byl by na tyle miły by mi go pokazac! :-?
Moj email to [email protected] jesli byl by ktos na tyle uprzejmy byla bym naprawde wdzieczna! :wink:
Pozdrawiam

ptaku
05-07-2007, 19:22
Witam,
Też mam wstawone okna z Oknoplastu. Też orzech i też ze szprosami. Profil AVANS
Płaciłem 18 tys, ale to były ceny ze stycznia. Na razie jestem zadowolony. Solidne i ładne okna.

Dzięki serdeczne za info. Cieszę się, że nie tylko ja wybrałem te okna.

A propos stycznia i zamawiania okien zimą: Słyszałem od znajomych, że zimą można zamówić okna 10-15% taniej. prawda to ?

five
05-07-2007, 19:30
Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Ja obecnie jestem na etapie szukania projektu i nie ukrywajac jestem bardzo zainteresowana ORIONEM II, tylko do podjęcia ostatecznej decyzji brakuje mi jednego zobaczenia go na realu stąd moje zapytanie a zarazem ogromna prosba czy ktos moze buduje ORIONA w okolicy Trójmiasta i byl by na tyle miły by mi go pokazac! :-?
Moj email to [email protected] jesli byl by ktos na tyle uprzejmy byla bym naprawde wdzieczna! :wink:
Pozdrawiam


Witam

Jestem z okolic Trójmiasta ( Starogard Gd.) niestety , jesteśmy jeszcze "w ziemii"
wiec niewiele widać i nie ma czego pokazywać.

Mam pytanie do bardziej zaawansowanych budowniczych. Czy myślał któryś albo wykonał częściowe podpiwniczenie? Myślałem o podpiwniczeniu łazienki na dole na potrzeby opału ( groszek) , kotłownia o poziom niżej i zejście po schodach a wsyp pod oknem łazienki.
Może ktoś inaczej rozwiązał taki prozaiczny problem jak skład opału.

Pozdrawiam

Tomek

Vippero
05-07-2007, 22:54
o kurcze, sklad opalu ............... chyba przeznacze na niego ten pokoj obok salonu bo nie wiemy co w nim zrobic :lol: , a na powaznie to jakie ogrzewanie wybraliscie, bo dla mnie to jest temat rzeka, juz chyba przechodziem przez wszystkie opcje i zadna mi nie pasuje, przewaznie cenowo, za podlaczenie nas do sieci gazowej chca 13 tysiow, pompa ciepla kosztuje okolo 40 tysiow, wiec chyba zostaje nam tylko ekogroszek ale faktycznie tu pojawia sie problem skladowania tego wegla i znowu minus, eh ale lipa. a zima coraz blizej.

pozdrowka.

Vippero
05-07-2007, 22:59
Prymasek jak wcisnales 15 cm welny w krokwie 14-tki, z tego co slyszlem to nie powinno sie welny robic na wcisk, powinna byc zostawionia przestrzen na obieg powietrza ok 2-4 cm miedzy welna a deskowaniem (lub folia).
Ja mam krokwie 14 wiec zostawiam 4 cm wolnego daje 10 cm welny pomiedzy a potem 10 w poprzek i styka. :)

Czy moze jednak ktos wie cos na temat ocieplania poddasza granulatem ze styrpianu? jakie plusy i minusy.


pozdr :D

jurand
06-07-2007, 05:29
Witajcie,

O jak dawno nie zagladalem na forum, a tu tyle nowych osob i nowych Orionkow sie stawia. Chyba trzeba bedzie nie długo towarzystwo orionowiczow zalozyc. Poczytalem sobie ostatnie watki i opisze jak wyglada to u mnie.

Vippero: Ja ze wzgledow techniczno-ekonomicznych zdecydowalem sie równiez na eko-groszek. Z tym tylko, ze sklad opalu bede mial w budynku dodatkowym taki garazowo-gospodarczy bo miejsca w kotowni moze na 1 tone wystarczy ale z pewnoscia nie na wiecej. Co wiecej zdecydowalem sie na zamurowanie (jeszcze nie wykonane ale tak bedzie) przejscia pomiedzy kotlownia a powierzchnia przy lazience. Bylem w paru domach u znajomych, ktorzy opalaja ekogroszkiem i niestety prawda jest taka ze pyl wchodzi na mieszkanie, eh wchodzi to malo powiedziane. Niestety kolejny minus to bieganie zima do kotłowni na zewnątrz bowiem wykonalem drzwi w elewacji bocznej, ale cos za cos. Zawsze jakis kompromis musi byc.

Tezet: W kwestii tynkow wybralem silikatowo-silikonowe z Terranowy. Silikonowe sa cholernie drogie 30kg około 300 zł. Fachowiec ktory bedzie mi to kladl, bowiem jestem wlasnie na tym etapie, powiedzial ze naprawde sa to dobre tynki spelniajace w pelni wlasciwosci podane w opisie. Przy czym wskazał wlasnie firme Terranowa, choc wedlug niego to pozycja nr 2. Pozycja nr 1 to firma STO i tynki samoczyszczace sie, ale za to cena :(

Pozdr

prymasek
06-07-2007, 07:19
Prymasek jak wcisnales 15 cm welny w krokwie 14-tki, z tego co slyszlem to nie powinno sie welny robic na wcisk, powinna byc zostawionia przestrzen na obieg powietrza ok 2-4 cm miedzy welna a deskowaniem (lub folia).
Ja mam krokwie 14 wiec zostawiam 4 cm wolnego daje 10 cm welny pomiedzy a potem 10 w poprzek i styka. :)

Czy moze jednak ktos wie cos na temat ocieplania poddasza granulatem ze styrpianu? jakie plusy i minusy.


pozdr :D

to raczej ja powinienem zadać pytanie jak ty wcisnąłeś tam krokwie 14
jeśli w projekcie są 20 :o

teraz już wiesz jak mi sie 15 cm wełny zmieściło :-)

five
06-07-2007, 07:24
o kurcze, sklad opalu ............... chyba przeznacze na niego ten pokoj obok salonu bo nie wiemy co w nim zrobic :lol: , a na powaznie to jakie ogrzewanie wybraliscie, bo dla mnie to jest temat rzeka, juz chyba przechodziem przez wszystkie opcje i zadna mi nie pasuje, przewaznie cenowo, za podlaczenie nas do sieci gazowej chca 13 tysiow, pompa ciepla kosztuje okolo 40 tysiow, wiec chyba zostaje nam tylko ekogroszek ale faktycznie tu pojawia sie problem skladowania tego wegla i znowu minus, eh ale lipa. a zima coraz blizej.

pozdrowka.

No właśnie ja , też wybrałem eko ze względów ekonomicznych.
Ktoś pisał ze pył wchodzi do domu. Wydaje mi się , że przy takim rozwiązaniu ( kotłownia o poziom niżej ), chyba było by lepiej . Zapomniałem dodać że mam wersję z podwójnym garażem i żeby nosić eko z innego budynku , to kawałek drogi.
Widzę ze nie jestem sam :D

Pozdrawiam

prymasek
06-07-2007, 08:05
moja kotłownia będzie gazowa i węglowa

mam zamiar założyć szczelne drzwi bo głupio tracić to przejście
i kupować węgiel w workach (wiem wiem jest droższy ale mniej syfu przy przechowywaniu)
w moim przypadku wielki składa opału chyba nie ma większego sensu no chyb że ktoś chce kupować węgiel luzem

w przypadku worków wszystko przyjeżdża na palecie

jurand
06-07-2007, 09:55
Przy gazie to nie ma problemu. Ale z weglem. Hm znajomy ma zalozone drzwi przeciwpozarowe wiec wydawaloby sie ze nie bedzie nic szczelniejszego ale przed drzwiami wilgotna scierka rozlozona i mycie podlogi. Dlatego moja decyzja o zamurowaniu tego przejscia.

O&M
06-07-2007, 13:31
Witam, co do kotłowni z piecem na eko groszek też chętnie się wypowiem:) bowiem moja ciocia posiada taki piec i nigdy nie zauważyłam żeby było u niej brudno??!!nawet w samej kotłowni jest czysto, a kotłownie ma mniej więcej w centralnym punkcie domu, drzwi do tego pomieszczenia ma standardowe, jak do każdego innego pokoju. No ale będę mogła się przekonać jak to z tym kurzeniem, bo my też nie rezygnujemy z drzwi do kotłowni od strony mieszkania.

..... u nas dzisiaj miał być zalewany strop, ale przez tą pogodę i deszcz od tygodnia, prace się troszkę opóźniły. No ale nasz orion wygląda już super mimo, że mamy dopiero parter:) może wrzucimy kilka zdjęć tego co już wybudowaliśmy:) (muszę pogadać o tym z mężem) ;)

Pozdrawiam Ola

O&M
06-07-2007, 13:44
Od kilku dni zbieram oferty na okna. Do momentu gdy poprosiłem o wycenę nie myślałem że będę miał tyle okien. Uzbierało się ich bez okien dachowych 18 sztuk!
Najkorzystniejszą ofertą przedstawił mi oknoplast z Krakowa koszt okien z montażem w kolorze orzech ze szprosami, w tym jedno okno balkonowe złukowane jak w projekcie ( Orion II) , wszystko razem ok. 21 000 zł brutto.

Hej, my mamy zamówione okna pięciokomorowe salamander, złoty dąb ze szprosami firma Abatex z Łodzi, wszystkie wymiary jak w projekcie zapłaciliśmy coś ok 21000 (zamawialiśmy w styczniu)

Pozdrawiamy Ola i Mariusz
:lol:

szuna
06-07-2007, 14:22
zamówiłam okna w Oknovidzie i na gorąco bo dopiero co zapłaciłam
18 okien z roletami cały dół a górne z szybą P2 i okuciami WKK1 i roto, sześcio komorówka orzech dwustronny licowany całość z montażem i dowozem pod Wrocław 25200
pozdrawiam

Arenika
06-07-2007, 21:27
Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Ja obecnie jestem na etapie szukania projektu i nie ukrywajac jestem bardzo zainteresowana ORIONEM II, tylko do podjęcia ostatecznej decyzji brakuje mi jednego zobaczenia go na realu stąd moje zapytanie a zarazem ogromna prosba czy ktos moze buduje ORIONA w okolicy Trójmiasta i byl by na tyle miły by mi go pokazac! :-?
Moj email to [email protected] jesli byl by ktos na tyle uprzejmy byla bym naprawde wdzieczna! :wink:
Pozdrawiam


Witam

Jestem z okolic Trójmiasta ( Starogard Gd.) niestety , jesteśmy jeszcze "w ziemii"
wiec niewiele widać i nie ma czego pokazywać.

Mam pytanie do bardziej zaawansowanych budowniczych. Czy myślał któryś albo wykonał częściowe podpiwniczenie? Myślałem o podpiwniczeniu łazienki na dole na potrzeby opału ( groszek) , kotłownia o poziom niżej i zejście po schodach a wsyp pod oknem łazienki.
Może ktoś inaczej rozwiązał taki prozaiczny problem jak skład opału.

Pozdrawiam

Tomek



My podpiwniczalismy łazienke i mały pokój na dole, wyszła w piwnicy kotłowania z miejscem na składowanie opału i spiżarka, zejscie w miejscu wnekowych szaf.

Arenika
06-07-2007, 21:28
Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Ja obecnie jestem na etapie szukania projektu i nie ukrywajac jestem bardzo zainteresowana ORIONEM II, tylko do podjęcia ostatecznej decyzji brakuje mi jednego zobaczenia go na realu stąd moje zapytanie a zarazem ogromna prosba czy ktos moze buduje ORIONA w okolicy Trójmiasta i byl by na tyle miły by mi go pokazac! :-?
Moj email to [email protected] jesli byl by ktos na tyle uprzejmy byla bym naprawde wdzieczna! :wink:
Pozdrawiam


Witam

Jestem z okolic Trójmiasta ( Starogard Gd.) niestety , jesteśmy jeszcze "w ziemii"
wiec niewiele widać i nie ma czego pokazywać.

Mam pytanie do bardziej zaawansowanych budowniczych. Czy myślał któryś albo wykonał częściowe podpiwniczenie? Myślałem o podpiwniczeniu łazienki na dole na potrzeby opału ( groszek) , kotłownia o poziom niżej i zejście po schodach a wsyp pod oknem łazienki.
Może ktoś inaczej rozwiązał taki prozaiczny problem jak skład opału.

Pozdrawiam

Tomek



My podpiwniczalismy łazienke i mały pokój na dole, wyszła w piwnicy kotłowania z miejscem na składowanie opału i spiżarka, zejscie w miejscu wnekowych szaf. Arenika

bryza2005
06-07-2007, 21:56
My będziemy mieli okna pięciokomorowe Vetrex, wyszło 22 szt. na zew.złoty dąb wśrodku białe profile Veka koszt ok 15600 brutto, jeszcze nie są zamontowane więc niewiele mogę powiedzieć.

Prymasek możesz rozjaśnić "10 cm w poprzek"

Parę liczb : porothermu 25 poszło 2200szt
porothermu na działówki 840szt
Papy wyszło 21 rolek po 15m2
Deskowanie 7,5 m3 !!! drewna

Pozdrowienia!

five
07-07-2007, 07:20
Arenika Wielkie dzieki za info .

Muszę to przemysleć i przerysować. Trochę późno mnie olśniło bo mamy już ławy i ściany fundamentowe.
Trochę pokombinujemy i coś sie wymyśli :D ,

Widziałem ze ktoś podawał ile mu wyszło Porothermu .
Ja bardziej sie skłaniam do gazobetonu. Może ktoś budował z tego materiału i poda jakąś cyfrę :D , z informacją z jakim garażem ( 1 czy 2 )

Pozdrawiam

Tomek

Marcin Legnica
07-07-2007, 19:38
Witam

Czy ktoś z szanownych Orionowiczów :) może podać przybliżony rzeczywisty koszt budowy Oriona I systemem gospodarczym?

Ja się właśnie zaraziłem tym projektem i mam zamiar budować go niedaleko Legnicy. Obecnie jestem na etapie kupna projektu. Chciałbym jednak przed jego zakupem poznać rzeczywiste koszty budowy, które na pewno różnią się od kosztorysu. A może ktoś z Was zrobił sobie kosztorys i mógłby sie nim podzielić?
No i jeszcze jedno, jeżeli ktoś z Was ma namiary na dobrą ekipę z Legnicy to też proszę o namiary.

Z góry wielkie dzięki
Pozdrawiam
Marcin

Marcin Legnica
07-07-2007, 19:42
Witam

Czy ktoś z szanownych Orionowiczów może podać przybliżony rzeczywisty koszt budowy Oriona I systemem gospodarczym?

Ja się właśnie zaraziłem tym projektem i mam zamiar budować go niedaleko Legnicy. Obecnie jestem na etapie kupna projektu. Chciałbym jednak przed jego zakupem poznać rzeczywiste koszty budowy, które na pewno różnią się od kosztorysu. A może ktoś z Was zrobił sobie kosztorys i mógłby sie nim podzielić?
No i jeszcze jedno, jeżeli ktoś z Was ma namiary na dobrą ekipę z Legnicy to też proszę o namiary.

Z góry wielkie dzięki
Pozdrawiam
Marcin

jacekp71
08-07-2007, 11:09
Orion to braciszek Saturna, ktorego buduje ;-)

rozumiem, ze sposob gospodarczy to lokalnie podnajmowane ekipy + cos tam wykonasz samodzielnie.

koszt ? do stanu w pelni wykonczongo (wliczajac kuchnie + AGD,kominek, alarm, odkurzacz, ogrodek, ogrodzenie itp) szacuj budzet na 400 tys, tyle powinno wystarczyc.

Jacek

Marcin Legnica
08-07-2007, 11:35
Witam

Dzięki za odpowiedź. Saturn też mi się bardzo podoba.

Ja liczę że powinienem się zmieścić w 250 do 300 tys. maksymalnie. Z tym że od stanu surowego zamkniętego planuje wszystko zrobić we własnym zakresie tj instalacje tynki itp.

jurand
08-07-2007, 13:37
Kwestia kosztów jest zawsze trudna do oszacowania ze wzgledu na roznorodnosc materialow, ktore kazdy z nas stosuje oraz ekipy, które się zatrudnia. W moim przypadku przy nastepujacych materiałach: max, strop Akermana, dachowka ceramiczna zakladkowa, okna pieciokomorowe Aluplast, brama garazowa segmentowa, drzwi drewniane, wszystkie instalacje bez wyposazenia kotłowni ale wraz z grzejnikami, tynki cementowo-wapienne, parapety wewnetrzne z kamienia, zewnetrzne aluminiowe, wylewki, ocieplenie styropianem 12 cm wraz z tynkiem silikatowo-silikonowym koszt stanowi w przeliczeniu 1255 zł/m2 powierzchni.

Marcin Legnica
08-07-2007, 18:04
Dzięki Jurand

To mnie troszkę uspokoiłeś, bo już dzisiaj się przeraziłem kiedy w jednej z odpowiedzi koszt oszacowany był na 400tys. A to jak dla mnie cena kosmiczna:)
A te 1250zł w przybliżeniu jest bliskie mojemu oszacowaniu no i teraz mogę spać spokojnie:)

Więc w najbliższym czasie nie pozostaje mi nic innego jak zakupić projekt naszego przyszłego domku.

Jeszcze jedno pytanie czy przy zakupie projektu dają dokumentacje w formie papierowej czy również elektronicznej (rysunki w formacie dwg (AutoCad), kosztorys w Excelu itp)?

jurand
08-07-2007, 20:35
To jest stan obecny a do zakończenia jeszcze trochę; dach jest jeszcze nie ocieplony, poddasze nie wykartowane, brak podłogi na strychu wiec koszt pewnie wzrośnie o wyposażeniu i otoczeniu domu nie wspominając :(

tezet
09-07-2007, 00:28
jurand
dzięki za pamięć
właśnie jest letnia promocja tynków firmy krisel silikatowo-silikonowy kosztuje 135pln styropian też poszedł w dół u nas na wschodzie 210 m3

w odpowiedzi na poprzednie posty
ocieplenie poddasza 15 + 5 w poprzek i w sumie powinno wystarczyć
okna z firmy MS okna U=0,6 trójszybowe WK2 jakieś 27t

my powoli kończymy ocieplać poddasze. Zamiast płyt GK montujemy deski obiciowe. Materiał twardszy i zawsze można coś spokojnie przymocować.
Ostatni tydzień upłynął na wybieraniu płytek. Na szczęście już za nami.

Według moich obliczeń koszt wybudowania i wykończenia jednego metra kwadratowego będzie się realnie kształtował około 2000. A my i tak zaczynaliśmy w zeszłym roku.

ukłony
tezet

wartownik
09-07-2007, 05:21
Marcin chodzi o ten projekt ?http://www.dobredomy.pl/images/009_3d_f_s.jpg

yogga
09-07-2007, 06:14
Budujemy w Krośnie, mamy wylaną płytę nad parterem, więc na poddaszu jeszcze przeciąg, ale jak chcesz - zapraszamy! Termin zadaszenia - koniec lipca. Zmiany w projekcie kosmetyczne. Pytaj o co chcesz, w miarę możliwości i naszej wiedzy odpowiemy. Pozdrowionka dla Wszystkich.


Hey dawno sie nie odzywaliśmy ale straszne zamieszanie. Jestesmy na etapie wylewania ślepych wylewek, za tydzień przychodzą panowie do dachu, mamy zalewany drugi strop. A co u was?



A my już mieszkamy od 3 marca 2007 , jest super !!! Pozdrowienia

Marcin Legnica
09-07-2007, 06:41
Tak dokładnie. To jest to na co choruje od kilku tygodni:) A choroba straszna, powoduje bezsenność, a to dopiero początek:)

raspberry
09-07-2007, 11:24
Yogga, zaglądnij proszę na PW.

KATI77
09-07-2007, 11:25
moja kotłownia będzie gazowa i węglowa

mam zamiar założyć szczelne drzwi bo głupio tracić to przejście
i kupować węgiel w workach (wiem wiem jest droższy ale mniej syfu przy przechowywaniu)
w moim przypadku wielki składa opału chyba nie ma większego sensu no chyb że ktoś chce kupować węgiel luzem

w przypadku worków wszystko przyjeżdża na palecie


Mam podobną teorie co do ogrzewania zastanawiam się jak to to rozwiązać technicznie gdzie umieścić gazowe, wentylacja itp. a ciepłą wodę będziesz miał z ekogroszku czy gazu?

justa*
09-07-2007, 22:33
witam :D
Odnośnie kilku ostatnich postów, my budujemy z pustaka (taki szary 25\25\60) nie wiem jak to sie fachowo nazywa ale konkretnych liczb ile go wyszło jeszcze nie mogę podać bo dopiero mamy strop.
Kupiłam projekt wiosną i całą dokumentację dostałam na papierze, ale szczerze mówiąc nie zapytałam nawet o inną formę dokumentów.
Też planujemy ogrzewać dom eko-groszkiem i nie rezygnuję z przejścia między kotłownią i domem. Moi rodzice ogrzewają węglem, kotłownia jest w maleńkiej piwniczce pod kuchnią, wstawione są najzwyklejsze drzwi bez uszczelek i w domu nie ma pyłu itp. może to wynik tego że kotłownia jest w piwniczce ale wydaje mi się że jak się ten popiół umiejętnie z pieca wybiera tak żeby się przy tym bardzo nie kurzyło to nie będzie źle. przy obecnych piecach nie trzeba w popielniku grzebać codziennie. my nie mamy jeszcze wylewek więc chcemy kotłownie zostawić jak najniżej się da (chociaż 1,2 stopnie) to też powinno ograniczyć "noszenie się " kurzu itp.

To teraz czas na moje pytanie :D
Jakie planujecie schodki wejściowe? myślałam o lanych betonowych, ale jak je wykończyć, żeby ładnie wyglądały?
Podobają mi się schody wejściowe szymona77 (już tu chyba nie zagląda) zrobione z kostki brukowej, ale u mnie jest dość wysoki fundament trzeba by dużo ziemi nawieźć jeszcze. Nie chce ktoś się pozbyć?? :wink:
podpowiedzcie jak wy planujecie to rozwiązać :roll:

Marcin Legnica
10-07-2007, 07:35
Witam ponownie

Na początek wielkie dzięki za odpowiedzi na moje pytania. Jak na razie to ja będę wysysał z Was jak najwięcej informacji bo dopiero przygotowuję się do budowy itp. :)

Z tego co wyczytałem z Waszych postów wynika że dużo osób decyduje sie na ogrzewanie groszkiem. Ja też ze względu na brak gazu w okolicy będę zmuszony wybrać jakieś paliwo stałe, bo ogrzewanie gazem z butli jak wynika z wszystkich analiz jest min 2 razy droższe. Napiszcie proszę gdzie w takim wypadku planujecie składować groszek bo ja za bardzo nie widzę miejsca w domku a przecież tego troszkę idzie przez cała zimę. No i jeszcze jedno, jak planujecie w okresie letnim ogrzewać wodę do mycia?

yogga
10-07-2007, 10:58
Yogga, zaglądnij proszę na PW.


Wysłałem wiadomość na skrzynkę - napiszcie czy doszła ?

Selda
10-07-2007, 12:43
Do Marcina z Legnicy.
Cześć ja też buduję Oriona koło legnicy-może budujemy w tym samym miejscu?Możesz zdradzić gdzie macie działkę? Co do ekipy budowlanej to w naszym rejonie jest bardzo trudno o dobrą ekipę a jeśli już znajdziesz to albo ok 6 miesięcy musisz na nich czekać albo budują kilka domów naraz. Pwiem ci tylko, że jeśli trafisz na chłopaka (ciemne włosy) jeździ rozgruchotanym bordowym polonezem i bęzie chciał budować ci dom to przepędź go nie pytając o nic!!! Ile my nerwów przez niego mieliśmy- raz byli robotnicy innym razem nie,pili na budowie, ciągle przywoził nowych pracowników, no i jest dzięki niemu trochę rzeczy do poprawek np. krzywe wykusze. Nie powiedział np.że jeśli chcemy miec rolety podtynkowe to trzeba powiększyć otwory okienne itp."bo on nie może o wszystkim pamiętać i myśleć" !!!!Tyle powinmo ci wystarczyć a ja już nawet nie chcę go wspominać.
Muszę się pochwalić,że mamy już okna wstawione!!!

Marcin Legnica
10-07-2007, 13:13
Cześć Selda

Jeżeli chodzi o mnie to ja dopiero jestem na etapie załatwiania a budowę planuje zacząć na wiosnę bo wcześniej pewnie nie zdążą nam doprowadzić prądu. Działkę kupiliśmy w Gniewomirowicach gdzie na 5 ha zorganizowaliśmy ze znajomymi małe osiedle domków (19 działek -w kierunku na Goślinów), koło komisu Joker.
Co do ekipy to na razie się rozglądam, pytam tu i tam. W sumie mam już dwie oferty od znajomych znajomych i pewnie z któreś z nich skorzystam. Mam stracha przed nieznanymi ekipami!
A Ty jak się nie mylę budujesz się w Zimnicach? Ostatnio nawet tam pojechałem z moim kochanie, ale niestety nie znaleźliśmy Twojego Orionka, a chętnie byśmy się wprosili jeżeli byłoby to możliwe na zwiedzanie i podpatrzenie jak to wygląda w rzeczywistości a nie tylko na rysunku. Zresztą moja żona podobnie jak 90% kobiet nie ma wyobraźni przestrzennej i nie potrafi sobie wyobrazić wszystkiego na podstawie rzutów.
A powiedz jak tak wygląda u Ciebie sprawa z kradzieżami. Bo mnie straszą wszyscy do okoła, że strasznie kradną i najlepiej to jest mieszkać na budowie bo inaczej to trzeba nie które materiały kupować kilka razy:)

justa*
10-07-2007, 15:58
Wiecie wypatrzyłam w innym wątku na forum jeszcze jednego orionowicza :D
Ciekawe czy tu do nas zajrzy? :wink:

pablitoo
10-07-2007, 20:37
Witam serdecznie :)

Jakże mógłbym nie zajrzeć - w końcu mój Orion to ostatnio moje hobby .

Mam na imię Paweł i buduje Oriona II niedaleko Krakowa - już jestem ( razem z moją Kasieńką ) na etapie wykończeniówki wnętrz ... Na jesień mam nadzieje sie przeprowadzić i w nim zamieszkać .
Rozpocząłem czytanie tego wątku ale jest tu tyle informacji że aż sie przeraziłem - w każdym razie poczyniłem bardzo podobne zmiany w projekcie jak większość z Was , a oprócz tego i jeszcze kilka innych aby uczynić domek bardziej funkcjonalnym :)

Tyle gwoli przywitania i kilka słów o sobie :)


Pozdrawiam

pablitoo
10-07-2007, 21:08
Jak zauważyłem to w dobrym tonie jest pokazać co się już wybudowało :lol:
Wiele Waszych zdjęć już oglądnąłem - jakby to powiedzieć - całkiem jak z mojego domu :)

Poniżej linki do dwu fotek naszego Oriona II - niestety nie najnowsze ale i nie takie stare - nasz Orion (http://img526.imageshack.us/img526/4020/pict2603uz3.jpg) i nasz Orion ponownie (http://img180.imageshack.us/img180/7692/pict2605ix8.jpg) .

Pozdrawiam

five
10-07-2007, 21:13
Bardzo ładny domek :D
Zastanawiam się skąd masz tyle ziemii , wygląda jakby została z wykopów.
U mnie nic nie zostanie a nawet dużo zabraknie.

Gratuluję


Tomek

pablitoo
10-07-2007, 21:24
Bardzo ładny domek :D
Zastanawiam się skąd masz tyle ziemii , wygląda jakby została z wykopów.
U mnie nic nie zostanie a nawet dużo zabraknie.

Gratuluję


Tomek

Witaj Tomku

W jednym z poprzednich postów ( może i nawet sprzed roku - czytałem je hurtowo :)) ktoś napisał jak sie sprawują Oriony na działkach ze spadkiem terenu - ja mam właśnie taką działkę i wybudowałem na niej Oriona :) - sprawuje sie do dzisiaj znakomicie ...
Działka 1500m2 ze spadkiem - po wytyczeniu przez geodetę budynku wyszło mi pomiędzy najniższym i najwyższym miejscem płyty parteru około 1,5 metra różnicy :)
Mój Orion jest w połowie podpiwniczony - właśnie przez ten spadek terenu .
Aby wyrównać poziom gruntu dookoła budynku nawiozłem ponad 30 dużych MANów ziemi - to właśnie ta ziemia która widać na fotkach ...
Ale te fotki są już stare - ziemia już jest ładnie rozplantowana na terenie i domek cały jest widoczny .

Z wykopów ziemi niewiele zostało - wszystko zaraz zużyłem do niwelacji terenu działki .

Pozdrawiam

justa*
10-07-2007, 23:15
pablitoo
Miło że do nas dołączyłeś i pochwaliłeś się swoim domkiem. Bardzo ładnie się prezentuje :P
u mnie też potrzeba jeszcze duuuuuuużo ziemi. Działka była niżej niż droga a ponieważ nie chcemy by cała woda po deszczu spływała nam ma podwórko to podmurowaliśmy dość wysoki fundament i teraz trzeba podnieść jeszcze teren względem drogi.

pablitoo
11-07-2007, 06:41
U mnie jest podobna sytuacja - jednak musiałem utopić dom poniżej poziomu drogi o 50cm . Niestety - jakbym chciał go wybudować na poziomie drogi po przeciwległej stronie garażu ( okolice salonu ) miałbym 2 metrową ścianę fundamentową - starsznie duża różnica poziomu - nie miałbym jak zniwelować terenu ...
Dlatego mam delikatny spadek od drogi i mały problem z wodą spływającą z drogi w okolice podjazdu pod garaż - ale teraz właśnie na dniach będę układał kostkę brukową na podjeździe do garazu i zainstaluję wodny odpływ liniowy żeby odprowadzić ta wodę która może po podjeździe spływać - także problem powinien ustąpić i już nie występować :)

Pozdrawiam

raspberry
11-07-2007, 11:34
Yogga, zaglądnij proszę na PW.


Wysłałem wiadomość na skrzynkę - napiszcie czy doszła ?

Niestety nic nie otrzymałam :(

prymasek
11-07-2007, 15:15
Kwestia kosztów jest zawsze trudna do oszacowania ze wzgledu na roznorodnosc materialow, ktore kazdy z nas stosuje oraz ekipy, które się zatrudnia. W moim przypadku przy nastepujacych materiałach: max, strop Akermana, dachowka ceramiczna zakladkowa, okna pieciokomorowe Aluplast, brama garazowa segmentowa, drzwi drewniane, wszystkie instalacje bez wyposazenia kotłowni ale wraz z grzejnikami, tynki cementowo-wapienne, parapety wewnetrzne z kamienia, zewnetrzne aluminiowe, wylewki, ocieplenie styropianem 12 cm wraz z tynkiem silikatowo-silikonowym koszt stanowi w przeliczeniu 1255 zł/m2 powierzchni.

na metr użytkowy ???
czy całkowity???

ja już wydałem 2 tys za metr a do końca daleko

prymasek
11-07-2007, 15:20
moja kotłownia będzie gazowa i węglowa

mam zamiar założyć szczelne drzwi bo głupio tracić to przejście
i kupować węgiel w workach (wiem wiem jest droższy ale mniej syfu przy przechowywaniu)
w moim przypadku wielki składa opału chyba nie ma większego sensu no chyb że ktoś chce kupować węgiel luzem

w przypadku worków wszystko przyjeżdża na palecie


Mam podobną teorie co do ogrzewania zastanawiam się jak to to rozwiązać technicznie gdzie umieścić gazowe, wentylacja itp. a ciepłą wodę będziesz miał z ekogroszku czy gazu?

będzie tak jak patrzysz na kotłownie stojąc tyłem do okna
piec gazowy + zasobnik we wnęce
piec węglowy po prawej stronie

ja mam zmienione miejscami komin z drzwiami :-)

ciepła woda będzie z z tego i z tego - zasobnik dwuwężownicowy
mój komin ma więcej przewodów niż w projekcie - 4 wentylacyjne i 2 spalinowe

prymasek
11-07-2007, 15:22
w
To teraz czas na moje pytanie :D
Jakie planujecie schodki wejściowe? myślałam o lanych betonowych, ale jak je wykończyć, żeby ładnie wyglądały?
Podobają mi się schody wejściowe szymona77 (już tu chyba nie zagląda) zrobione z kostki brukowej, ale u mnie jest dość wysoki fundament trzeba by dużo ziemi nawieźć jeszcze. Nie chce ktoś się pozbyć?? :wink:
podpowiedzcie jak wy planujecie to rozwiązać :roll:

mam zamiar zrobić tak jak ma szymon widziałem to na żywca i jest eleganckie i trwałem

lidik
11-07-2007, 18:56
CZY JEST KTOŚ KTO WYBUDOWAŁ LUB BUDUJE ORIONA W OKOLICACH BIESZCZAD?? :D

pablitoo
11-07-2007, 19:36
LINK (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=33169) - looknij tutaj ...

Pozdrawiam

yogga
12-07-2007, 06:04
Mieszkamy w Orionie w Krośnie
Pozdrawiam

justa*
12-07-2007, 11:25
mam zamiar zrobić tak jak ma szymon widziałem to na żywca i jest eleganckie i trwałem

Mi też to się podoba zwłaszcza że z kostki mam zamiar ułożyć też opaskę wokół domu, więc schody i taras z tego samego materiału na pewno fajnie będzie wyglądał. Ale myślałam też o schodach lanych betonowych i wykończeniu stopni jakąś ładną płytką. tylko że każdą z nich trzeba by przyciąć przy brzegu stopnia na półokrągło a to już nie koniecznie fajnie wygląda i jak wykończyć podstopnice(tak się to zwie??) może tynkiem na bazie żywicy, a może całe schody i taras tym potraktować? :-? Co wy na to? Kto ma jakieś ciekawe pomysły, proszę się ty chwalić :wink:

justa*
12-07-2007, 11:30
A murki przy schodach stawiacie? Kto nie postawił a teraz żałuje i odwrotnie? Ja się zastanawiam bo w projekcie ładnie to wygląda ale, może praktyczniej gdy ich nie ma?? :-?

pablitoo
12-07-2007, 11:37
Witam

Ja planuję teraz właśnie robić schody wejściowe jak w projekcie - właśnie wylałem stopy fundamentowe pod te schody i teraz na dniach ekipa bedzie mi je szalować .
Oczywiscie i murki bedą - one są chyba najładniejsze :)

PS. Proszę podeślijcie mi linka do schodów wykonanych przez Szymona77 - nie moge tego posta odnaleźć a jestem ciekaw jego wykonania ...

Pozdrawiam

justa*
12-07-2007, 14:15
Proszę bardzo link do albumu Szymona mam nadzieję, że się nie obrazi :wink:
http://foto.onet.pl/d0mgt,wmwr8jnwzorc,4ps9v,u.html#4ps9z

pablitoo
Jaki macie pomysł na wykończenie schodów i murka??

pablitoo
12-07-2007, 15:39
No no - ciekawie to Szymon wymyslił i wykonał :) - podoba mi się - ale bardziej mi sie podoba oryginalnie wg projektu .
Jak wykończę wylane schody i murki - jeszcze dokładnie nie wiem - może płytki gresowe , może płytki kamienne - nad tym myśli moja Kasieńka :)
W każdym razie jak już je zrobię na pewno sie pochwalę.

Pozdrawiam

lidik
12-07-2007, 20:47
CZY KTOŚ WYBUDOWAŁ LUB BUDUJE ORIONA W BIESZCZADACH???? :wink:

yogga
13-07-2007, 06:05
CZY KTOŚ WYBUDOWAŁ LUB BUDUJE ORIONA W BIESZCZADACH???? :wink:

Czy Krosno jest daleko ?

lidik
13-07-2007, 07:55
Witam

Krosno to nie tak daleko. bardzo się cieszę bo będzie mozna się doświadczeniami podzielić z kimś z okolicy :D

Nasz Orion zaczął powstawać od początku roku (koniec kwietnia).
W poniedziałek przyjeżdza ekipa od dachu.

Serdecznie pozdrawiam Krosno i wszytskich uczestników tego Forum :wink:

prymasek
13-07-2007, 15:06
pytanie mam
jakie wybraliście kabiny prysznicowe??

O&M
13-07-2007, 17:27
pytanie mam
jakie wybraliście kabiny prysznicowe??

Początkowo myśleliśmy o kabinie narożnej półokrągłej 90cm, jednak taka nam się nie zmieści:( 80 taka jak w opisie wyżej wydaje sie za mała..., a ostatnio widzieliśmy fajną kabinę owalną o wymiarach 80x100, myślę że taką właśnie kupimy, zamierzamy o jakieś 30 cm wydłużyć łazienkę na dole więc powinna sie bez problemu zmieścić obok kibelka:) ;)

Pozdrawiam Ola :D

O&M
13-07-2007, 18:06
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=649160

mam na myśli kabinę podobną do tej którą można zobaczyć na linku powyżej :)

pablitoo
13-07-2007, 19:25
pytanie mam
jakie wybraliście kabiny prysznicowe??

Do dolnej łazienki - kabina narożna , z hartowanego i giętego szkła , czteroczęściowa f-my RONAL : PUR R4 (http://www.ronal.cz/index_pl.php?a=clanek&id=40072) , plus do niej brodzik kamienny Marblemate (http://www.ronal.cz/index_pl.php?a=clanek&id=40102).
Natomiast do górnej łazienki ( którą dosyć poważnie zmodyfikowałem - jak zresztą całe poddasze ) duża kabina ( 90x140 ) bez brodzika z hartowanego i giętego szkła f-my SAMO :Open Smile (http://tnij.org/5kt) .

Kabinę Ronal do dolnej łazienki w wtorek przywożą mi do domku :)

Pozdrawiam

prymasek
13-07-2007, 19:53
bardziej mi chodziło jakiej firmy

dino74
14-07-2007, 09:16
CZY KTOŚ WYBUDOWAŁ LUB BUDUJE ORIONA W BIESZCZADACH???? :wink:

Witaj LIDIK! My budujemy Oriona w Klimkówce przy głównej drodze Rymanów - Klimkówka. W chwili obecnej zaczynamy murować ścany na poddaszu. Krycie dachówką - koniec października :-?
W Klimkówce jest jeszcze jeden Orion - już zamieszkały.
Osobiście byłam też oglądac Oriona w Besku. Wybudowany wg projektu. Jedyną zmianą jaką ma to podniesiona ściana kolankowa ale tylko nad garażem. Bardzo ładny.
Z tego co wiem buduje się też Orion w Jasionowie.
Osobiście byliśmy oglądąc domek w Krośnie u YOGGI. Superowi ORIONOWICZE i można dużo od nich się dowiedzieć ciekawych, pomocnych porad.
YOGGA - macie fajowy domek, bardzo nam się spodobało rozplanowanie w środku. Przy okazji mam pytanie bo przymierzamy się właśnie do murowania poddasza a bardzo spodobał mi się wasz pomysł na przejście z korytarza do pokoju nad garażem. Pytanie brzmi jak szerokie zrobiliście to przejście i po ile wycieliście z łazienki i z sypialni. Z góry dziękuję za odpowiedź. I pozdrawiam wszystkich.

Arenika
14-07-2007, 15:17
A my już mieszkamy od 3 marca 2007 , jest super !!! Pozdrowienia[/quote]


No to super, my wlasnie robimy dach i zastanawiamy sie nad ścianami działowymi.
Pozdrawiamy!!!

pablitoo
14-07-2007, 18:54
(...) Przy okazji mam pytanie bo przymierzamy się właśnie do murowania poddasza a bardzo spodobał mi się wasz pomysł na przejście z korytarza do pokoju nad garażem. Pytanie brzmi jak szerokie zrobiliście to przejście i po ile wycieliście z łazienki i z sypialni. Z góry dziękuję za odpowiedź. I pozdrawiam wszystkich.

Witam

Odzywam, się nie wzywany do tablicy ale właśnie zauważyłem że ktoś dokonał podobnej przeróbki poddasza jak i ja :)
Buduję Oriona II i również wykonałem kosztem łazienki i sypialni górnej przejście ( korytarzyk ) do pokoju nad garażem - szkoda było przeznaczać tak duży pokój na suszarnię ... - po podniesieniu ścianki kolankowej o 2 pustaki plus wieniec mamy pokój nad garażem o powierzchni ponad 20m2.

Korytarzyk na poddaszu (http://img254.imageshack.us/img254/8782/pict2855vf7.jpg) i Rozmiar korytarzyka (http://img393.imageshack.us/img393/7310/pict2712on0.jpg) - jak ktoś jest zainteresowany to zapraszam do oblookania fotek ...

Aby uczynić hall na poddasze jeszcze bardziej funkcjonalnym przeniosłem drzwi wejściowe do łazienki na ściankę stworzonego przeze mnie korytarzyka ...
Troszkę trzeba było przekonfigurować ustawienie wewnątrz łazienki , ale warto było , drzwi są umieszczone dyskretnie z boku ( w korytarzyku ) a hall wyszedł przez to ładniejszy :)

Pozdrawiam

dino74
14-07-2007, 21:00
pablitoo
Czy mógłbyś umieścić zdjęcia łazienki. Też myślałam o przeniesieniu drzwi łazienkowych i ciekawa jestem jak wyszło to u Ciebie.
W pierwotnej wersji planowałam ten pokój nad garażem przeznaczyć na suszarnię z garderobą i przedzielić ten pokoik jakąś lekka ścianką lub zrobić dwustronną szafę przez środek pokoju. Dlatego też okna dachowe rozdzieliłam na dwa oddzielne (po jednym po obu stronach dachu).
Mężowi natomiast marzy się zrobienie sauny ale to jest jakaś abstrakcja przez najbliższe x lat. Przejście z łazienki było by wtedy idealne.
Patrząc z innej jeszcze strony jeśli kiedyś miałby być tam pokój lub sypialnia to bez sensu jeśli miałby ktoś przechodzić do niego przez łazienkę. Chociaż i tak jak na naszą 3 osobową rodzinę (może kiedyś 4) tych pokoi jest full.
Jest to dla mnie ogromny dylemat tym bardziej że w przyszłym tygodniu przychodzą macherzy do murowania ścian na poddaszu i muszę podjąć szybką decyzję.
Plus korytarzyka jest jeszcze taki że można umieścić w nim właz na stryszek tak jak to zrobiła YOGGA.
Proszę o zdjęcia.

:D

pablitoo
14-07-2007, 21:38
Łazienka jest dosyć konkretnie przebudowana - generalnie projekt przebudowy zrobiony dawno i długo przed budową ścianek działowych ...

- po kolei więc :
Generalnie zlikwidowany mamy jeden pion kanalizacyjny ( ten który był oryginalnie do kabiny prysznicowej w górnej łazience ), muszla klozetowa i bidet przeniesiona do wnęki pomiędzy kominem i ścianką od strony korytarzyka łazienka góra 1 (http://img383.imageshack.us/img383/7458/pict2713km2.jpg) ,umywalka zawieszona będzie na kominie, wanna duża , owalna bezpośrednio pod oknami dachowymi łazienka górna 2 (http://img363.imageshack.us/img363/4319/pict2709sm4.jpg) , kabina prysznicowa - duża 90x140 bez brodzika z giętego hartowanego szkła w narożniku - w miejscu gdzie oryginalnie w projekcie były drzwi łazienka górna 3 (http://img295.imageshack.us/img295/4017/pict2710rk5.jpg) , drzwi wejściowe są centralnie pośrodku wybudowanego korytarzyka do pokoju nad garażem dokładnie naprzeciwko wanny ( po lewej stronie drzwi będzie prysznic , po prawej klozet i bidet i na kominie duża pojedyncza umywalka.

Więcej zdjęć całej łazienki nie posiadam - mam tylko te szczegółowe - jak chcesz to jutro sfotografuję całą łazienkę i powieszę na liście fotkę :)

Pozdrawiam

baszuk
14-07-2007, 22:05
http://picasaweb.google.pl/baszuk07/NaszDomek/photo#5087153998079372706
Witam wszystkich po długiej przerwie. My rozpoczęliśmy budowę Oriona II w kwietniu. Na razie mamy stan surowy otwarty. Budujemy w okolicy Krakowa - a dokładnie koło Słomnik. Tak jak wszyscy poczynilismy pewne zmiany. Starałam sie je opisać pod zdjęciami Mam nadzieję, że link działa. Jeszcze raz pozdrawiam.
Baśka

pablitoo
14-07-2007, 22:07
pablitoo
(...)
W pierwotnej wersji planowałam ten pokój nad garażem przeznaczyć na suszarnię z garderobą i przedzielić ten pokoik jakąś lekka ścianką lub zrobić dwustronną szafę przez środek pokoju. Dlatego też okna dachowe rozdzieliłam na dwa oddzielne (po jednym po obu stronach dachu).
Mężowi natomiast marzy się zrobienie sauny ale to jest jakaś abstrakcja przez najbliższe x lat. Przejście z łazienki było by wtedy idealne.

W przypadku Oriona II gdzie wg projektu jest 15m2 powierzchni to marnotrawstwo pięknego pokoju - a w moim przypadku gdzie mam w tym pokoju ponad 20m2 to zupełny bezsens :) My planujemy w tym pokoju postawić wielką szafę garderobianą na przeciwległej ścianie do okien dachowych - przez całą długość pokoju ,a reszta powstałego saloniku to będzie pokój/sypialnia dla gości.


Patrząc z innej jeszcze strony jeśli kiedyś miałby być tam pokój lub sypialnia to bez sensu jeśli miałby ktoś przechodzić do niego przez łazienkę. Chociaż i tak jak na naszą 3 osobową rodzinę (może kiedyś 4) tych pokoi jest full.

Dokładnie tak jest - pokój z wejściem przez łazienkę - zupełny bezsens - jak dla mnie oczywiście - dlatego u nas koncepcja korytarza do tego pokoju - wykoannego kosztem przede wszystkim łazienki - po podniesieniu ścianki kolankowej powierzchnia łazienki powiększyła się i nie jest bardzo odczuwalne jej zmniejszenie kosztem korytarzyka do pokoju nad garażem.


(...)
Plus korytarzyka jest jeszcze taki że można umieścić w nim właz na stryszek tak jak to zrobiła YOGGA.

No niestety - ja tak nie zrobiłem - u mnie wyłaz na strych jest zaraz obok otworu na schody na parter - w wypadku chęci umieszczenia go w korytarzyku nie zmieściłby sie pomiędzy jętkami ( byłby prostopadle do nich ) - musiałbym je ciąć - a nie chciałem osłabiać konstrukcji dachu ... - zwłaszcza że dach pokryłem dachówką ceramiczną .



Proszę o zdjęcia.

:D

Jutro postaram się sfocić łazienkę górną całościowo :)

Pozdrawiam

pablitoo
14-07-2007, 22:21
http://picasaweb.google.pl/baszuk07/NaszDomek/photo#5087153998079372706
Witam wszystkich po długiej przerwie. My rozpoczęliśmy budowę Oriona II w kwietniu. Na razie mamy stan surowy otwarty. Budujemy w okolicy Krakowa - a dokładnie koło Słomnik. Tak jak wszyscy poczynilismy pewne zmiany. Starałam sie je opisać pod zdjęciami Mam nadzieję, że link działa. Jeszcze raz pozdrawiam.
Baśka

No no - witam krajana/nkę/ :) - piękny domek :) - my budujemy naszego Oriona II na terenie jury , niedaleko Ojcowa /około 10 km od Krakowa w kierunku na Olkusz/ .
Bardzo ciekawe zmiany wprowadziliście w Orionie - szczególnie podoba mi sie dodatkowe okno w garażu i bardzo ciekawie umiejscowione schody do piwnicy - macie podpiwniczenie pod całym domem ??
Widzę że dołożyliście okno dachowe do pokoju nad kuchnią jak i nad garażem daliście tylko dwa okna dachowe - tak samo jak my :)


Pozdrawiam

prymasek
15-07-2007, 10:32
mieszkam w domu od urodzenia, i nie uważam że pomieszczenie na pralnie i suszarnie jest błędem czy bezsensem.


wydaje mi się że nie po to się buduje dom żeby pranie wieszać
w łazience - szczególnie zimą. Pomieszczenie nad garażem
nadaje się zarówno na saunę, pokój treningowy - jakiś mały atlas- trenażer - rowerek, pralnie z suszarnią czy na dużą szafę - jakkolwiek podzielić to pomieszczenie.

no chyba że ktoś ma na te cele przeznaczoną piwnicę :D

justa*
15-07-2007, 11:08
mieszkam w domu od urodzenia, i nie uważam że pomieszczenie na pralnie i suszarnie jest błędem czy bezsensem.


J co prawda mieszkam w domu dopiero od pięciu lat ale mam takie samo zdanie.
Pralki w łazience nie chcę mieć a tym bardziej wieszać w niej prania. Pamiętam jak mieszkaliśmy w bloku i w tej maleńkiej łazience(około 3 m2) wieszaliśmy zimą pranie a potem przedzieraliśmy się przez ten gąszcz ubrań :wink:


no chyba że ktoś ma na te cele przeznaczoną piwnicę

lub inne pomieszczenie ewentualnie planuje zakupienie suszarki :)

justa*
15-07-2007, 11:10
Jakie ogrzewanie lepiej zastosować w takiej pralnio-suszarni na poddaszu? Podłogówka czy kaloryferek??[/b]

prymasek
15-07-2007, 11:18
Jakie ogrzewanie lepiej zastosować w takiej pralnio-suszarni na poddaszu? Podłogówka czy kaloryferek??[/b]

kaloryfer uznałem że nie będę tam grzał na maksa :-)

baszuk
15-07-2007, 13:30
Pozdrawiam gorąco pablitoo. To znaczy, że budujecie nie tak daleko od nas. Czyli jest to kolejny Orion w okolicy - my bylismy w wybudowanym Orionie koło Michałowic - zauroczył nas bardzo i utwierdził w przekonaniu, że wybraliśmy dobry projekt.
Podpiwniczenie mamy tylko pod częścią domu: pod gabinetem, łazienką, pralnią i fragmentem garażu.
W garażu zrobiliśmy otwór na zrzucanie opału, gdyż piwniczka pod garażem 3mX3m ma służyć jako składzik opału,.

Obecnie jesteśmy na eteapie robienia instalacji wodnej i grzewczej. W poniedziałek hydraulik ma skończyć swoją robotę. Potem jedziemy na zasłuzone wakacje, a w sierpniu mamy mieć okna, we wrześniu rozprowadzenie prądu i tynkowanie. Takie mamy przynajmniej plany i zamówione terminy - czy nam się uda czas pokaże.

Pozdrawiam
Baśka

pablitoo
15-07-2007, 19:06
mieszkam w domu od urodzenia, i nie uważam że pomieszczenie na pralnie i suszarnie jest błędem czy bezsensem.
(...)

Witam

Wygląda na to że zostałem opacznie zrozumiany ... :oops:
Pralnia i suszarnia jest jak najbardziej wskazana jako osobne pomieszczenie - i źle mnie moi drodzy zrozumieliście - chodziło mi o to że szkoda tak dużego i pięknego pokoju przeznaczać na pralnię, czy suszarnię - szkoda - i nic więcej ... Dlatego w mojej adaptacji poddasza ten pokój został salonikiem z szafą garderobianą - duży ładny pokój oświetlony naturalnie przez okna dachowe - dla gości ...

Natomiast pralnio/suszarnia - oczywiście jest na parterze - ponieważ u mnie w domku mam gaz ( kocioł kondensat Viessmanna ) wraz z zasobnikiem wody mieści się w kotłowni ( pomieszczenie gospodarcze wg projektu ) - ponieważ kocioł jest wiszący ( gabarytów niewielkich ) a zasobnik nie zajmuje dużo miejsca bezpośrednio pod kotłem ( we wnęce obok komina ) , spokojnie zmieściła się tam pralka i miejsce na suszarkę :)


wydaje mi się że nie po to się buduje dom żeby pranie wieszać
w łazience - szczególnie zimą.

Jak najbardziej się z tym zgadzam - pralnio/suszarnia w łazience to nie najlepszy pomysł ...


Pomieszczenie nad garażem
nadaje się zarówno na saunę, pokój treningowy - jakiś mały atlas- trenażer - rowerek, pralnie z suszarnią czy na dużą szafę - jakkolwiek podzielić to pomieszczenie.

Dokładnie - w moim przypadku akurat znalazło takie przeznaczenie o jakim pisałem powyżej ... , oczywiście może i tam być suszarnia , sauna , pokój treningowy a nawet taras ...



no chyba że ktoś ma na te cele przeznaczoną piwnicę

Mój Orion jest częściowo podpiwniczony - i owo podpiwniczenie jest przeznaczone do innych celów - między innymi do przechowywania win :lol: - dzisiaj na południu ponad 32 stopnie ( jak w całej Polsce zresztą ) u mnie w piwnicy rewelacyjne orzeźwienie w postaci rześkich 20 stopni - sama przyjemność z siedzenia w piwnicy :)

Pozdrawiam

pablitoo
15-07-2007, 19:18
Pozdrawiam gorąco pablitoo. To znaczy, że budujecie nie tak daleko od nas. Czyli jest to kolejny Orion w okolicy - my bylismy w wybudowanym Orionie koło Michałowic - zauroczył nas bardzo i utwierdził w przekonaniu, że wybraliśmy dobry projekt.
Podpiwniczenie mamy tylko pod częścią domu: pod gabinetem, łazienką, pralnią i fragmentem garażu.
W garażu zrobiliśmy otwór na zrzucanie opału, gdyż piwniczka pod garażem 3mX3m ma służyć jako składzik opału,.

Obecnie jesteśmy na eteapie robienia instalacji wodnej i grzewczej. W poniedziałek hydraulik ma skończyć swoją robotę. Potem jedziemy na zasłuzone wakacje, a w sierpniu mamy mieć okna, we wrześniu rozprowadzenie prądu i tynkowanie. Takie mamy przynajmniej plany i zamówione terminy - czy nam się uda czas pokaże.

Pozdrawiam
Baśka

No to super - całkiem niedaleko od nas :)
My mamy też częściowo podpiwniczony domek - a dokładnie piwnica ma 40 m2 a znajduje się ona pod całym salonem , pokojem obok salonu i częścią ( połową ) garażu ( jest to połowa budynku wzdłuż jego dłuższego boku ) - zejście do piwnicy mamy w garażu pod ścianą naprzeciw bramy wejściowej - swobodne zejście nie zajmujące w ogóle pomieszczeń z części mieszkalnej - ale bardzo podoba mi się wasze zejście - takiego wariantu w ogóle nie rozpatrywałem a jest super ...

My mamy ogrzewanie gazowe - mamy gaz w granicy działki więc zdecydowałem się na ogrzewanie i c.w.u. z jednofunkcyjnego kondensata Viessmanna + zasobnik wody użytkowej - takie rozwiązanie zajmuje mało miejsca i dlatego w z pomieszczenia gospodarczego zrobiliśmy przede wszystkim pralnio/suszarnię :)
Ogrzewanie to przede wszystkim podłogówka ( na parterze wszędzie oprócz salonu i gabinetu ) natomiast na poddaszu tylko w łazience - reszta to grzejniki gdyż wszędzie będzie parkiet .



Pozdrawiam

pablitoo
15-07-2007, 20:21
(...)
Proszę o zdjęcia.

:D

Poniżej linki do fotek - świeżutkie - jeszcze z dzisiaj :lol:

Widok na łazienkę z hallu (http://img366.imageshack.us/img366/9618/63754709tz8.jpg) , widok na korytarz i wejście do łazienki (http://img464.imageshack.us/img464/7951/24567348fc3.jpg) , widok na komin - umywalka i okna dachowe - wanna (http://img462.imageshack.us/img462/5595/91194270kd9.jpg) , widok na drzwi od wew, klozet i bidet (http://img464.imageshack.us/img464/5324/66595510nh3.jpg) , widok na wannę i rozdzielacze co na poddaszu (http://img455.imageshack.us/img455/357/37002069ev4.jpg) , widok na prysznic (http://img464.imageshack.us/img464/6434/93606709an4.jpg) .

To wszystko - udanego wyboru :D

Pozdrawiam

dino74
15-07-2007, 21:00
pablitoo
Dziękuję Ci serdecznie za zdjęcia.
Widzę że nie rzucasz słów na wiatr - obiecałeś i zdjęcia są. :wink:
Teraz mam wyobrażenie Twojej łazienki. Bardzo fajnie będzie to wyglądać.
Jutro jedziemy z mężem na budowę z kredą i rysujemy ścianki.

Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie. Czy na korytarzyk wyciąłeś tyle samo cm z łazienki jak i z sypialni?

POZDRAWIAM

pablitoo
15-07-2007, 21:08
Nie.
90% powierzchni korytarzyka wyciąłem z łazienki. Szkoda mi było zmniejszać sypialnię , wolałem zmniejszyć łazienkę . Ale jak napisałem w jednym z wcześniejszych postów - po podniesieniu ścianki kolankowej realna powierzchnia użytkowa pomieszczeń poddasza powiększyła się - takoż pomniejszenie łazienki nie jest tak dotkliwe :)

Pozdrawiam

dino74
15-07-2007, 21:22
pablitoo

Dziękuję za cenne wskazówki.
Mam jeszcze jedno pytanko do wszystkich Orionowiczów.
Chcę wstawić wyłaz na dach ze stryszku. Czy posiadacie wyłaz w Waszych dachach? Jeśli tak jaki gabaryt. Z tego co zauważyłam na zdjęciach to Aga.S. go posiada. Napiszcie.
:P

pablitoo
P.S. Chyba nie masz spania tak jak ja. :lol:

Dużo zdrówka.

prymasek
15-07-2007, 21:34
pablitoo

Dziękuję za cenne wskazówki.
Mam jeszcze jedno pytanko do wszystkich Orionowiczów.
Chcę wstawić wyłaz na dach ze stryszku. Czy posiadacie wyłaz w Waszych dachach? Jeśli tak jaki gabaryt. Z tego co zauważyłam na zdjęciach to Aga.S. go posiada. Napiszcie.


mam wyłaz ROTO
rozmiar jak dla mnie za mały :-)

pablitoo
15-07-2007, 21:39
Mam jeszcze jedno pytanko do wszystkich Orionowiczów.
Chcę wstawić wyłaz na dach ze stryszku. Czy posiadacie wyłaz w Waszych dachach? Jeśli tak jaki gabaryt. Z tego co zauważyłam na zdjęciach to Aga.S. go posiada. Napiszcie.
:P

Dużo zdrówka.

U mnie wyłaz VELUX VLT025 - jak dla mnie też za mały - jakbym teraz miał możliwość wyboru wybrałbym większy ...

Pozdrawiam

justa*
16-07-2007, 10:05
My o włazie na dach całkiem zapomnieliśmy :o :o
Jak to dobrze mieć takich podpowiadaczy :D dzięki.

Pablitoo
Łazienka nadal wygląda na duże pomieszczenie. Oglądałam Oriona w którym inwestorzy przesunęli ściankę działową między sypialnią a łazienką powiększając tym samym sypialnię, Ściana stanęła przy samych drzwiach łazienkowych umieszczonych tak jak w projekcie, podniesiona też jest sporo ścianka kolankowa i efekt super. Łazienka już wykończona i naprawdę duża.

pablitoo
16-07-2007, 10:45
Wyłaz na dach być musi - chciażby do inspekcji komina - no chyba że ktoś zrobił dach stricte wg projektu ze stopniami dachówkowymi do wyjścia na dach i do komina .
A z drugiej strony taki wyłaz pięknie doświetla stryszek - jest to naprawdę fajna sprawa ( nie mówiąc o wentylacji stryszku - wyłaz otwarty i można przewietrzyć strych ) .

Pozdrawiam

pablitoo
16-07-2007, 11:08
Drodzy Orionowicze - napiszcie jak rozwiązaliście w swoich domach temat wentylacji kanalizacji i wentylacji dolnych pomieszczeń takich jak dolna łazienka , spiżarka , kuchnia ...
Wg mnie projekt pod tym wzgledem jest bardzo oszczędny i zaproponowane rozwiazanie tj cztery wywietrzaki w postaci rurowych kominków wentylacyjnych wychodzących z połaci jaskółki nie jest szczęśliwe - brzydko to wygląda ...

Ja co prawda juz ten temat po "swojemu" rozwiazałem ale jestem ciekaw jak Wy to zrobiliście ... - szczególnie chodzi mi o wentylację pionu kanalizacyjnego ...

Pozdrawiam

Marcin Legnica
16-07-2007, 11:26
Witam wszystkich Orionowiczów

Czy ma ktoś z Was może wstępny kosztorys do Oriona I i byłby tak miły żeby go udostępnić? Chciałbym zaktualizować sobie ceny materiałów i robocizny, dostosowując go jednocześnie do moich warunków.

Z góry wielkie dzieki

yogga
16-07-2007, 11:54
[
YOGGA - macie fajowy domek, bardzo nam się spodobało rozplanowanie w środku. Przy okazji mam pytanie bo przymierzamy się właśnie do murowania poddasza a bardzo spodobał mi się wasz pomysł na przejście z korytarza do pokoju nad garażem. Pytanie brzmi jak szerokie zrobiliście to przejście i po ile wycieliście z łazienki i z sypialni. Z góry dziękuję za odpowiedź. I pozdrawiam wszystkich.[/quote]

Szerokość korytarzyka 1 metr . Z sypialni wycięte 15 cm , łazienka reszta i tak jest ogromna
pozdrowionka

prymasek
16-07-2007, 19:12
pytanie mam
jakie wybraliście kabiny prysznicowe??

Początkowo myśleliśmy o kabinie narożnej półokrągłej 90cm, jednak taka nam się nie zmieści:( 80 taka jak w opisie wyżej wydaje sie za mała..., a ostatnio widzieliśmy fajną kabinę owalną o wymiarach 80x100, myślę że taką właśnie kupimy, zamierzamy o jakieś 30 cm wydłużyć łazienkę na dole więc powinna sie bez problemu zmieścić obok kibelka:) ;)

Pozdrawiam Ola :D

jakiej firmy ta 80x100 kabina??

prymasek
16-07-2007, 19:16
Drodzy Orionowicze - napiszcie jak rozwiązaliście w swoich domach temat wentylacji kanalizacji i wentylacji dolnych pomieszczeń takich jak dolna łazienka , spiżarka , kuchnia ...
Wg mnie projekt pod tym wzgledem jest bardzo oszczędny i zaproponowane rozwiazanie tj cztery wywietrzaki w postaci rurowych kominków wentylacyjnych wychodzących z połaci jaskółki nie jest szczęśliwe - brzydko to wygląda ...

Ja co prawda juz ten temat po "swojemu" rozwiazałem ale jestem ciekaw jak Wy to zrobiliście ... - szczególnie chodzi mi o wentylację pionu kanalizacyjnego ...

Pozdrawiam

zrobiłem dużo więcej przewodów w kominie no i wyprowadziłem do komina te wszystkie wentylacyjne.
a odpowietrzenie kanalizacji - jeden kominek wentylacyjny

pablitoo
16-07-2007, 20:25
zrobiłem dużo więcej przewodów w kominie no i wyprowadziłem do komina te wszystkie wentylacyjne.
a odpowietrzenie kanalizacji - jeden kominek wentylacyjny

Więc mój pomysł był dobry - zrobiłem bardzo podobnie jak Ty z tym wyjątkiem że wentylację kanalizacji wprowadziłem do jednego z dodanych przewodów wentylacyjnych w kominie ,

http://img364.imageshack.us/img364/9859/17746956ob7.jpg

natomiast wentylację z kuchni i dolnej łazienki wyprowadziłem plastikowymi kanałami wentylacyjnymi do dachówek typu kominek wentylacyjny - jak na fotce poniżej :) - takie rozwiązanie wygląda o wiele apetyczniej :)

http://img407.imageshack.us/img407/5474/24294798bp7.jpg

Pozdrawiam

O&M
16-07-2007, 20:51
pytanie mam
jakie wybraliście kabiny prysznicowe??


jakiej firmy ta 80x100 kabina??

Ta z linka jaki wcześniej przesłałam to: Kabi Calypso kabina przyścienna szkło 100 (KN-PSO /100)

http://www.ceneo.pl/701763 - ta podoba mi sie bardziej, jednak chyba troche za duża do tej małej łazienki?

http://dom.gazeta.pl/czterykaty/51,57596,2754766.html?i=0 - myślę, że taka przyścienna okrągła 90, też by się zmieściła, ale nie wiem jakiej jest firmy :)

http://www.lazienki-lux.com.pl/go/_category/?idc=%22id_55%22&sess_id=a2fd7f4317bcce5a79a37e67eefb37c6 -a tu są super kabiny, tylko ceny nie bardzo!! ;)

Pozdrawiam Ola

prymasek
16-07-2007, 21:51
http://www.lazienki-lux.com.pl/go/_category/?idc=%22id_55%22&sess_id=a2fd7f4317bcce5a79a37e67eefb37c6 -a tu są super kabiny, tylko ceny nie bardzo!! ;)

Pozdrawiam Ola

bardzo nie bardzo :-(

magdac
17-07-2007, 08:58
Witam wszystkich

My właśnie rozpoczęliśmy budowę naszego Orionka, choć na forum zaglądam już z rok. No i mam już pytanko, na które nie znalazłam nigdzie odpowiedzi. JAK WYSOKO PODNOSILIśCIE ORIONKA NAD POZIOM GRUNTU? Tak jak w projekcie, czy może ktoś podniósł wyżej? Mój tata radzi wyżej, a my się obawiamy, że będzie źle wyglądać. Pokażcie fotki jeśli ktoś podniósł domek.

pablitoo
17-07-2007, 09:50
Na to wygląda że chyba wszyscy podnosili ściankę kolankową - co automatycznie wiąże się ze zwiększeniem wysokości całego budynku ...
Fakt jest taki że stricte wg projektu ścianka kolankowa jest bardzo niska co w znacznym stopniu ujmuje funkcjonalność pomieszczeń na poddaszu.

W moim wypadku - ściany murowane z pustaka ceramicznego "max" - ścianka kolankowa podniesiona o 2 pustaki + wieniec . Jak cofniesz sie kilka postów wstecz znajdziesz fotki mojego Oriona II .

:)

Pozdrawiam

justa*
17-07-2007, 10:57
magdac
Czy chodzi Ci o podniesienie domu na fundamencie? Jeśli tak to my tak zrobiliśmy i to dość wysoko bo na 8 bloczków, ale było to wynikiem tego ,że nasza działka była zaniżona względem drogi a nie chcemy by wszystko po deszczu spływało nam na podwórko. Oczywiście teraz nawozimy ziemię na działkę by wszystko wyrównać i tym samym zakryjemy większą część fundamentu. Wydaje mi się ,że jeśli nie macie takiego problemu to podnoszenie wyżej domu nie jest potrzebne. :wink:

Jakieś zdjęcia wypadałoby w końcu pokazać, tylko muszę najpierw poczytać jak to zrobić. :D

pablitoo
17-07-2007, 11:17
(...)
Jakieś zdjęcia wypadałoby w końcu pokazać, tylko muszę najpierw poczytać jak to zrobić. :D

Zamieszczasz dowolną fotkę na jakimkolwiek darmowym serwerze ( stronce ) ktora oferuje umieszczanie fotek lub albumów np : fotosik (http://www.fotosik.pl) , lub imageshack (http://www.imageshack.us) , nastepnie kopiujesz link do zamieszczonego obrazka i zamieszczasz go na forum korzystając z opcji IMG - wówczas obrazek się wyświetli we wiadomości lub URL - wtedy podany zostanie link do obrazka i po jego otwarciu otworzy się osobne okno z obrazkiem :)


(...)Czy chodzi Ci o podniesienie domu na fundamencie? Jeśli tak to my tak zrobiliśmy i to dość wysoko bo na 8 bloczków, ale było to wynikiem tego ,że nasza działka była zaniżona względem drogi a nie chcemy by wszystko po deszczu spływało nam na podwórko.

No tak - opacznie zrozumiałem pytanie :oops:
U nas na działce jest spadek terenu więc w jednym miejscu poziom płyty parteru jest "zerowy" - równy z poziomem gruntu , natomiast z drugiej strony ściana fundamentowa podniesiona około 1,5 m. Tamże jest podpiwniczenie - dokładnie pod połową budynku.
Również jak u koleżanki justa* róznica poziomów zniwelowana nadsypaną ziemią .

Pozdrawiam

magdac
17-07-2007, 11:58
No cóż. Dzięki za odpowiedzi, ale właśnie się dowiedziałam, że wybudowali na 4 nad poziomem zero. Mam nadzieję, że nie będzie to dziwnie wyglądać. Najwyżej trochę obsypiemy. U nas drogi nie ma żadnej więc wiadomo, że jak ją będą robić, to nasza działka automatycznie zrobi się obniżona, więc może to i dobrze.
Pozdrawiam
MagdaC

dino74
17-07-2007, 12:52
No cóż. Dzięki za odpowiedzi, ale właśnie się dowiedziałam, że wybudowali na 4 nad poziomem zero. Mam nadzieję, że nie będzie to dziwnie wyglądać. Najwyżej trochę obsypiemy. U nas drogi nie ma żadnej więc wiadomo, że jak ją będą robić, to nasza działka automatycznie zrobi się obniżona, więc może to i dobrze.
Pozdrawiam
MagdaC
Z tego co pamiętam u nas wejście do domu jest na takiej wysokości co wg projektu 3 schodki.
Mamy spadek na działce i musielismy tak zrobić aby z tyłu domu nie wkopywać tarasu. Z drugiej strony wydaje mi sie że ten dom wygląda okazalej jeśli jest podniesiony. Schody i boki domu są ozdobą moim zdaniem w tym projekcie.
W najbliższym czasie postaram się o fotki. U nas dzisiaj murują ściankę kolankową na poddaszu a później przychodzą macherki do więźby. Zbytnio to nie ma się czym narazie chwalić ale zawsze to coś.
Looknij sobie na ten dom:
http://www.pref-dom.pl/realizacje/realizacje.asp?fold=stopka&ile=5&big=3

Pozdrawiam

O&M
17-07-2007, 21:17
Witam wszystkich
JAK WYSOKO PODNOSILIśCIE ORIONKA NAD POZIOM GRUNTU? Tak jak w projekcie, czy może ktoś podniósł wyżej?

my mamy chyba dokładnie tak jak w projekcie czyli poziom zero w domu jest ok 45 cm nad poziomem gruntu (idealnie na trzy 14cm schodki), chyba wystarczająco wysoko - jak na moje oko woda nie powinna się wlewać do domu ;) Poza tym gdyby fundamenty były jeszcze wyższe, domek mógłby śmiesznie wyglądać, bo okna frontowe są całkiem wysoko osadzone (110cm patrząc od poziomu zero w domu, dodając 45 cm patrząc od strony podwórka to już 155, gdyby jeszcze podnieść fundament to byłoby juz chyba za wysoko)

Pozdrawiam Ola :D

prymasek
18-07-2007, 07:09
jak sie ma gotową drogę to sprawa jest prosta - wysokość z projektu wystarcza gorzej jak drogi nie ma :-(
wtedy trza chyba wyżej bo chyba się nie zdarzyło w historii drogownictwa osiedlowego żeby po wybudowaniu drogi poziom nie urósł.

Ja zrobiłem wyżej powiedziałbym że sporo wyżej bo moja droga to totalna masakra - żeby jednak Orion nie wyglądał jak domek czarownicy na kurzej nodze
wokół będzie usypana skarpa i nasadzone płożące się rośliny jakby droga się podniosła to skarpa zaniknie a jesli zostanie to będzie jak będę miał ten element gotowy to pokaże zdjęcia :-) (tak za rok ehehheh)

justa*
18-07-2007, 12:55
pablitoo
Dzięki za instrukcje. Popróbuję i coś wkleję, choć nie wiele jest do pokazania, bo dopiero parter i strop ale co tam i tak się z tego bardzo cieszymy. Jutro jeśli pogoda będzie dopisywała zaczynają murować ściany poddasza a na koniec sierpnia powinien być dach :D

Ja zrobiłem wyżej powiedziałbym że sporo wyżej bo moja droga to totalna masakra - żeby jednak Orion nie wyglądał jak domek czarownicy na kurzej nodze
wokół będzie usypana skarpa i nasadzone płożące się rośliny jakby droga się podniosła to skarpa zaniknie a jesli zostanie to będzie jak będę miał ten element gotowy to pokaże zdjęcia (tak za rok ehehheh)

wytrwale będę czekała na zdjęcia :D . Może coś podpatrzę bo u nas też wysoki fundament i też zamierzam jakoś ładnie tą różnicę "zasłonić". :P

prymasek
18-07-2007, 20:07
http://www.drzwi-janaszak.pl/img/dz31.jpg

zamówiłem drzwi takie jak na obrazku

no prawie bo naświetle tylko z jednej strony :-)

pablitoo
18-07-2007, 20:24
Ładne - podobają mi się tylko z jednym świetlikiem ( czy naświetlem ) ...
- drewno - jakie ?

Pozdrawiam

O&M
18-07-2007, 20:36
zamówiłem drzwi takie jak na obrazku

no prawie bo naświetle tylko z jednej strony :-)

ładne te drzwi :) wyglądaja na drewniane, jeśli można wiedzieć to jakiej są firmy i ile kosztowały??

szuna
18-07-2007, 20:36
no niezłe są. A skąd? a macie bramy garażowe? jak tak to jakie i za ile?
Marzenia o grudniu chyba się nie spełnią ai mieszkanie nie chce się sprzedać!
pozdrawiam

O&M
18-07-2007, 20:39
.... a tak przy okazji tematu drzwi, to jakich firm kupiliście lub będziecie kupowali drzwi wewnętrzne, jakie się Wam podobają??

Ola :D

pablitoo
18-07-2007, 20:45
Kontynuując temat drzwi :)

- dzisiaj przyjechał do mnie komplet drzwi wewnętrznych - świeżutkie - jeszcze ciepłe i śmierdzące lakierem :lol:

http://img527.imageshack.us/img527/4906/01cd6.jpg

Pozdrawiam

pablitoo
18-07-2007, 20:52
no niezłe są. A skąd? a macie bramy garażowe? jak tak to jakie i za ile?

pozdrawiam


Hormann - brama segmentowa , ocieplana , z napędem SupraMatic w kolorze ciemny brąz .

http://img373.imageshack.us/img373/7620/03yl7.jpg

Pozdrawiam

prymasek
18-07-2007, 20:58
http://www.drzwi-janaszak.pl/

to producent

cena 4,5 tys zł :o

ciekawa sprawa to nie lite drewno tylko płycina
w środku pianka dwustronnie blacha oklejona
drewnem merantii

prymasek
18-07-2007, 21:27
brama Segment bliźniacza firma Krispolu

a zdjęcia chyba później hehhe

pablitoo
18-07-2007, 21:34
Ja jestem zwolennikiem drewna w "całości" :)

U mnie drzwi wejściowe ( tak jak i cała stolarka okienna ) z f-my Hohensee (http://www.hohensee.pl/) - drewno - mahoń meranti .

Drzwi świezo po montażu :
http://img444.imageshack.us/img444/6301/05lf5.jpg

Okna również :
http://img360.imageshack.us/img360/4894/06mv6.jpg

Pozdrawiam

prymasek
18-07-2007, 22:04
Ja jestem zwolennikiem drewna w "całości" :)



a ja drzewa w lesie ;-)

pablitoo
18-07-2007, 22:12
a ja drzewa w lesie ;-)

Kamienia w kamieniołomach również ...
- ( bardzo podoba nam się kamienne wykończenie i połączenie kamienia z drewnem - parapety zew /są/ i wew /będą/ z granitu i blat na meblach kuchennych również - jaki - tego jeszcze nie wiemy ... - ale szukamy - może jakieś propozycje ?? )

:wink:

Pozdrawiam

prymasek
18-07-2007, 22:29
Kamienia w kamieniołomach również ...


nie, kamienie są mi zupełnie obojetne :lol:

Chris o poranku
19-07-2007, 09:24
Witam. ja założyłem bramę NORMSTAHL. Drzwi wewn wiatrołapu Gerda GSX. Zewnętrznych jeszcze nie mam.
poniżej zdjęcia drzwi i domu-stan obecny
http://darecom.fotosik.pl/albumy/231032.html

lidik
19-07-2007, 13:44
CZY KTOŚ WYBUDOWAŁ LUB BUDUJE ORIONA W BIESZCZADACH???? :wink:

Witaj LIDIK! My budujemy Oriona w Klimkówce przy głównej drodze Rymanów - Klimkówka. W chwili obecnej zaczynamy murować ścany na poddaszu. Krycie dachówką - koniec października :-?
W Klimkówce jest jeszcze jeden Orion - już zamieszkały.
Osobiście byłam też oglądac Oriona w Besku. Wybudowany wg projektu. Jedyną zmianą jaką ma to podniesiona ściana kolankowa ale tylko nad garażem. Bardzo ładny.
Z tego co wiem buduje się też Orion w Jasionowie.
Osobiście byliśmy oglądąc domek w Krośnie u YOGGI. Superowi ORIONOWICZE i można dużo od nich się dowiedzieć ciekawych, pomocnych porad.
.[/b]

Witam

Bardzo mnie cieszy, że w niedużej odległości buduje siękilka Orionków. Będzie można coś podpatrzyć. My budujemy w Ustrzykach - czyli Bieszczady. Jesteśmy na etapie dachu -więźba już jest traz jeszcze dachówka - pewnie przyszły tydzień. czekamy na szczyty i komin. Ale nasza ekipa coś jakby przystopowała - to chyba przez te ogromne upały.
Trzeba mieć nadzieje że uda się do przyszłego tygodnia. :wink: :wink:

lidik
19-07-2007, 13:52
A - ha
:oops: Pozdrowienia ze słonecznych Bieszczad

AGA.S.
19-07-2007, 14:03
Dino74 - wlazy na strychu mamy 2, przy kazdym kominie... po 1 zaoszczedzilismy na schodach kominarksich ktore kosztuja o zgrozo ...duzo:) a po 2 jest troszeczke swiatla. Rozmiarow nie pamietam:( ale mysle ze nawet mikolaj z duuuzym workiem sie zmiesci;0 rozmiar wg podpowedzi sprzedawcy - okno wylazowe i juz:)

Ładne nam Orionki rosna:) nasz juz niedlugo szate przywdzieje;) bedziemy ocieplac hurra!!

Drzwi wewnetrzne.... Lutostański, nie wiemy jeszcze ttylko jaki kolor, piekny jest mahon ale nijak sie ma do naszych kolorw kuchni i schodow:)

kafelkarz nam zdezerterowal na 2 tygodnie:) wiec w domu cisza i spokoj...trza powoli zaczac sie przymierzac do malowania pokoju dziecinnego :)))))))))) juz niedlugo ( no z 6,5 m-ca ) zamieszkamy w nim w 3:) poczekamy z kolorem...czy na niebiesko czy na rozowo ;)

Pozdrawiamy serdecznie...

justa*
19-07-2007, 16:28
AGA.S

GRATULUJEMY :D ! :D ! :D !

Selda
20-07-2007, 08:34
Witam wszystkich. Mam pytanie - czy przejście do salonu koło małego pokoiku wszyscy macie tak jak w projekcie , czy może ktoś ma zamurowane? Pytam ponieważ pan który będzie robił u nas prace wykończeniowe upiera się żeby to przejście zamurować bo twierdzi że pokój jest mało ustawny a jak dojdzie kominek ,który będzie dość wysunięty to telewizor plazmowy na ścianie koło drzwi balkonowych nie będzie dobrze wyglądał TAK ON TWIERDZI. A mi się wydaje głupie żeby te wejście zamurować bo tak mi się podoba. Czy ma ktoś z was już kominek i może powiedzieć jak to wygląda. Najchętniej to bym chciała zdjącie zobaczyć salonu już z kominkiem CZY MA KTOŚ JUŻ? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.Pozdrawiam

pablitoo
20-07-2007, 08:44
Selda -> dzisiaj od rana ekipa montuje mi kominek .
Otwór drzwiowy do salonu obok gabinetu mam tak jak w projekcie. Drzwi do tego otworu już do mnie przyjechały , niedługo będę je zakładał .

Dzisiaj wieczór jak ekipa skończy mi montować kominek zrobię fotki i powieszę na liście - zobaczysz wówczas jak to wygląda z drzwiami i z kominkiem . ( Dodam tylko że montuję kominek z otwartym paleniskiem - więc będzie on jeszcze trochę więcej wystawał poza obrys komina - i wcale sie nie martwię że telewizor na scianie będzie wyglądał nieładnie ) :)

PS. Absolutnie nie sugeruj się tym co mówi Twój wykonawca - to Tobie ma sie podobać i wg Ciebie ma byc funkcjonalne .
Niejednokrotnie wykonawcy idą na łatwiznę i robią jak im jest łatwiej - a potem inwestor niech sie martwi ...

Pozdrawiam

KMARCIN
20-07-2007, 11:05
czy ktos buduje oriona jako blizniaka?

agade
20-07-2007, 15:28
Witam. Chętnie zobaczę zdjęcia kominka bo mnie również nurtuje to czy kominek nie bedzie przeszkadzał oglądaniu telewizora. Mysle, że zabudowanie tego otworu obok gabinetu to jakies nieporozumienie chocby nawet dla tego, że jak sie wstawi wiekszy stół w jadalni to moze byc problem z przechodzeniem do salonu. Mnie tez usiłowano wcisnąc na siłe rózne rozwiazania ale sie nie dałam :)
Mam jeszcze prośbę żeby ktos pokazał zdjecia dolnej łazienki, interesuje mnie umiejscowienie umywalki i wc czy dając je na przeciwko siebie bedzie wystarczająco miejsca?
Pablitoo masz fajne okna... strasznie podobne do naszych które wstawiono tydzien temu :D
Czekam na wiecej zdjęc...
Pozdrawiam serdecznie

O&M
20-07-2007, 15:59
witam, a może by tak telewizor zawiesić na tej wielkiej ścianie na przeciwko drzwi balkonowych?? my sie nad tym mocno zastanawiamy, ale na wszelki wypadek gniazdko pod telewizor zrobimy tez na tej ścianie obok balkonu:)

Pozdrawiam

pablitoo
20-07-2007, 19:25
Witam. Chętnie zobaczę zdjęcia kominka bo mnie również nurtuje to czy kominek nie bedzie przeszkadzał oglądaniu telewizora.

No niestety - fotek nie będzie bo i kominka nie ma :( - ekipa nie dojechała - co prawda z Bielska do Krakowa daleko nie jest ale ... :( - no cóż - zobaczymy jutro - zapowiadają się od samego rana ...

Ale nie ma tego złego - przynajmniej dzisiaj skończyłem montaż systemu alarmowego i uruchomiłem go - co prawda tylko strefy na parterze ( poddasza jeszcze nie skończyłem ) , ale już śpię bardziej spokojnie :)


Mysle, że zabudowanie tego otworu obok gabinetu to jakies nieporozumienie chocby nawet dla tego, że jak sie wstawi wiekszy stół w jadalni to moze byc problem z przechodzeniem do salonu. Mnie tez usiłowano wcisnąc na siłe rózne rozwiazania ale sie nie dałam :)

A to już kwestia gustu - mnie również wydaje się iż zamurowywanie tych drzwi nie ma sensu - w moim przypadku - gdyż schody na poddasze będą zabiegowe i będą zajmować trochę miejsca - kącik bez drzwi za schodami byłby niewykorzystany - a tak z drzwiami będzie większe wrażenie otwartej przestrzeni ...
Zresztą My powiększyliśmy trochę wykusze więc w jadalni stół bardziej się schowa w wykusz i nie będzie przeszkadzał w komunikacji z salonem.


Mam jeszcze prośbę żeby ktos pokazał zdjecia dolnej łazienki, interesuje mnie umiejscowienie umywalki i wc czy dając je na przeciwko siebie bedzie wystarczająco miejsca?

My łazienkę dolną powiększyliśmy do linii drzwi od pomieszczenia gospodarczego. Drzwi są w tym samym miejscu co wg projektu - tylko - zaraz po lewej stronie od drzwi będzie prysznic , dalej w kierunku okna na tej samej ścianie bedzie toaleta , a na przeciwko toalety , na ścianie od strony pomieszczenia gospodarczego będzie umywalka . Jak znajdę fotki to powieszę na forum :)

Pozdrawiam

agade
21-07-2007, 08:40
My tak samo powiekszylismy łazienkę. Prysznic zrobimy chyba koło okna, ale bardzo ciekawa jestem jak wygląda koło drzwi.
Bardzo fajny pomysł z tym powiekszonym wykuszem, gdybym przed budową widziała oriona w srodku w realu to tez bym co nieco powiekszyła...
Mam nadzieje, że fachowcy od kominka Was dzisiaj nie zawiodą :D
Pozdrawiam[/quote]

pablitoo
21-07-2007, 11:14
Wykusze powiększyliśmy o około 30cm - żeby nie zaburzyć zgrabnej bryły budynku - z zewnątrz praktycznie nie widać różnicy , a w środku różnica jest zasadnicza .

PS. Kominek się buduje :)

Pozdrawiam

justa*
21-07-2007, 11:21
Naumiałam się i założyłam album na fotosiku. :D
pokazuję więc ile do tej pory zdziałaliśmy. Niewiele tego jeszcze i bardzo niewyględne :oops:
nasz domek (http://jutynakw.fotosik.pl/albumy/232244.html)

Udało się?

pablitoo
21-07-2007, 19:35
(...)

Udało się?

Udało się , udało :)

Budowa się posuwa jak widać - bardzo fajnie - ale będziecie mieć fajny domek :)

Pozdrawiam

justa*
22-07-2007, 21:05
ale będziecie mieć fajny domek

Jak każdy z nas :D :wink:

Vippero
23-07-2007, 23:08
Heja wszystkim, :) ja szukam pilnie dekarza moze ktos ma godnego zaufania fachowca do polecenia? :)

Justa z czego budujecie swojego pieknego Orionka ? czy to jest szary gazobeton?, fajnie wyglada, i jak sie patrzy na zdjecia to rosnie w oczach :) az milo popatrzec :) widzac te stepmle przy garazu przypomina mi sie jak my bylismy na tym etapie, tez mielismy las w garazu ale grzyby nie urosly hehehehe

Buzka

ps a ja juz nie wiem za co mam sie lapac w pierwszej kolejnosci (oprocz dachu oczywiscie) jedni mi mowia ze powinieniem wstawic drzwi przed malarzami aby obrobili futryny a w sklepie z drzwiami mowia ze nieprawda ze po malarzach i po podlogach eh i kogo sluchac ......... metlik w glowie.

pablitoo
24-07-2007, 06:13
Witam. Chętnie zobaczę zdjęcia kominka bo mnie również nurtuje to czy kominek nie bedzie przeszkadzał oglądaniu telewizora.(...)


Mój kominek (http://img520.imageshack.us/img520/944/pict2969ds4.jpg) - dla chętnych oblookania - fotka zrobiona z półprofilu - z widokiem na ścianę z telewizorem / bez telewizora :) /

Pozdrawiam

justa*
24-07-2007, 09:39
Dzieńdoberek!

Vippero
Nie wiem jak fachowo nazwać materiał z którego budujemy, u nas mówi się na to pustak. Łatwo go przeciąć i nadać mu dowolny kształt więc może to właśnie gazobeton.

pablitoo
Kominek wygląda super, ale będziecie mieć klimacik przy tym otwartym palenisku :)
My ze względów praktycznych robimy kominek zamknięty.

Pozdrawiam wszystkich zajętych budową i wykańczaniem orionów

agade
24-07-2007, 10:14
Witam!
pablitoo dzieki za zdjecie. Wydaje sie, ze tego miejsca jest wystarczajaco. My na taras mamy pojedyncze drzwi (nie wiem jak u Was) wiec mam nadzieje, że bedzie ok zwłaszcza, że wczoraj panowie od ogrzewania obiecali, że troche wpuszczą jeszcze w sciane kominek. Nie byłoby problemu gdyby mąz nie wymyslił ogromnego telewizora...ehhh :D

justa fajnie, że założyłas album - ja sie nie moge cos zebrac...Bedziemy obserwowac jak rosnie domek :D

Czemu wszyscy macie taki porzadek wokół domu i tak równo? :D U nas jakis taki nieporzadek i góry, doliny...juz nie moge sie doczekac jak przyjedzie koparka i wyrówna teren :D

A wogole to jestem juz taka zmeczona...głowa mi paruje od myslenia...panowie od elektryki, ogrzewania, wod-kanow itp zadaja mi setki pytan, gdzie, co i jak, ze tylko licze, mierze i projektuje, spac nie moge z metrem sie nie rozstaje :D A do konca jeszcze daleko...
Pozdrawiam

Macarena
24-07-2007, 10:21
Witam wszystkich ponownie...

Dostalismy juz POZWOLENIE NA BUDOWE, trwalo to niecale 3 tygodnie, co nas mocno zaskoczylo. A tak poza tym poziom naszej wiedzy na temat materialów i budowy jest malusi w porównaniu z innymi forumowiczami. Ale w koncu od czego jest to forum :lol:
W tym roku chcemy zrobic tylko fundamenty, a na wiosne przyszlego chcemy ruszyc dalej.

Acha, pozdrowienia dla Marcina z Legnicy, bo bedziemy "prawie" sasiadami :lol: Nasz dom bedzie stal w Witkowie za Chojnowem (kierunek Wiatrak w Jerzmanowicach). Rzut beretem z Gniewomirowic.

Milo sie czyta wypowiedzi, jak ktos z pobliza sie pojawi...


Selda, czekam niecierpliwie na telefon, choc nie chce sie narzucac, bo domyslam sie, ze macie duzo pracy. Pozdrawiam, pa.


Pozdrowienia dla wszystkich...

pablitoo
24-07-2007, 11:01
Witam!
pablitoo dzieki za zdjecie. Wydaje sie, ze tego miejsca jest wystarczajaco. My na taras mamy pojedyncze drzwi (nie wiem jak u Was) wiec mam nadzieje, że bedzie ok (...)

Będzie okay , będzie ... :)

My mamy podwójne drzwi na taras - całkowicie z profilu wyglada to tak - kominek z profilu (http://img401.imageshack.us/img401/3705/pict2968zi9.jpg) .

Ja równiez przygotowałem instalację antenową i zasilania dla dużego wyswietlacza TV na ścianie - wszystko ładnie sie zmieści i nie ma żadnej kolizji z kominkiem ...

Pozdrawiam

pablitoo
24-07-2007, 11:04
pablitoo
Kominek wygląda super, ale będziecie mieć klimacik przy tym otwartym palenisku :)
My ze względów praktycznych robimy kominek zamknięty.


W naszym przypadku kominek tylko rekreacyjny - dlatego otwarte palenisko - klimat takiego kominka jest niesamowity - zwłaszcza w pochmurne zimowe wieczory gdy w kominku buzuje ogień i unosi się aormat drewna ...

Pozdrawiam

Vippero
24-07-2007, 11:55
Heja, uwaga bede probowal wstawic jakies foty, jak cos wybuchnie, to mile mnie wspominajcie :lol:

http://imajr.com/th/M1_213483.jpg (http://imajr.com/M1_213483)
to jest tecza ktora dosc czesto wystepuje po intensywnych opadach w naszych okolicach :roll:

http://imajr.com/th/M2_213484.jpg (http://imajr.com/M2_213484)
A to juz chata z jednej strony

http://imajr.com/th/M3_213485.jpg (http://imajr.com/M3_213485)
... i z drugiej.

teoretycznie jak sie w nie kliknie to powinny sie powiekszyc
to moj pierwszy raz wiec ciekawe czy te foty wogole bedzie widac heh,

:D :D

justa*
24-07-2007, 16:20
agade
Mam nadzieję, że się w końcu jednak zmobilizujesz i też założysz album żeby pokazać nam swój domek :) Tym bardziej że zaczynasz już wykończeniówkę, więc można by było podpatrzeć to i owo :D
Na zdjęciach bałaganu na działce tak nie widać, ale mogę Cię zapewnić że jest i to solidny :lol: . Ziemię wyrównaliśmy tylko przed domem przy okazji doprowadzania wody, a z tyłu bałagan jak się patrzy.

pablitoo
Nasz kominek też tylko rekreacyjny mimo to zamknięty. Napatrzyłam się na otwarte kominki wiem że ładnie wyglądają ale wiem też że trochę się z nich dymi. Choć jak ktoś nieumiejętnie otworzy kominek z zamkniętym paleniskiem to też zakopci mieszkanie :wink: Wszystko ma swoje plusy i minusy.

Vippero

Nic nie wybuchło ale chata wystrzałowa :D

pablitoo
24-07-2007, 20:32
(...)
A to juz chata z jednej strony
i z drugiej.
(...)
:D :D

Ładny domek :-) - pełne deskowanie na dachu + papa ?? - jakie będzie pokrycie dachu ??


Nasz kominek też tylko rekreacyjny mimo to zamknięty. Napatrzyłam się na otwarte kominki wiem że ładnie wyglądają ale wiem też że trochę się z nich dymi. Choć jak ktoś nieumiejętnie otworzy kominek z zamkniętym paleniskiem to też zakopci mieszkanie Wszystko ma swoje plusy i minusy.

Cały sekret dobrze zbudowanego i nie dymiącego kominka z paleniskiem otwartym to odpowiedni kształt / przekrój / kanału dymowego w stosunku do pola powierzchni otworu paleniska i kształt czopucha kominka.
To są podstawowe rzeczy - i jeżeli są one odpowiednio dobrane to taki kominek nie dymi więcej jak kominek z wkładem podczas rozpalania ... - a klimat i efekt podczas palenia ... :)
Przewód dymowy mojego komina ma przekrój prostokąta o wymiarach 24x35cm , bez żadnego wkładu - komin tradycyjny z pełnych cegieł zacierany i wygładzany zaprawą od wewnątrz , ocieplony 20cm warstwą wełny mineralnej .Do tego odpowiedni czopuch kominka z regulowanym szybrem i regulowanym popielnikiem ...
Cały komin zbudowany wg wskazań producenta mojego kominka - od samego początku czyli budowy stopy komina , do daszka kominowego na wylocie przewodu dymowego :lol:

Pozdrawiam

justa*
25-07-2007, 11:46
pablitoo

Otwarty kominek i taaaki duży komin a to wszystko pewnie po to żeby mikołaj mógł się swobodnie wcisnąć :wink: :D :D

Vippero
25-07-2007, 13:53
Witajcie, :)

Justa, ciesze sie ze Ci sie podoba "wystrzalowa" chata ....
Z tego co ktos mi mowil to ten szary pustak to jest gazobeton popiolowy chyba :roll: ale tez sie na tym nieznam :)

Pablitoo, zgadza sie deskowanie pelne + papa, za tydzien przychodza fachowcy od dachu, beda kladli blachodachowke Planja Regent Ciemnobrazowa i wstawia okna polaciowe, juz sie nie moge doczekac :)

.... jak mi tak dobrze idzie z tymi fotami to moze uda mi sie wkrotce wrzucic jakies wnetrza, kto wie kto wie ...

ps. Ludzie dajcie mi namiary na kogos z uprawnieniami do robienia przylaczy wodociagowych, plissssssssss, tu w okolicach wawy jest straszne zdzierstwo, moze byc kazdy, niewazne z jakiego rejonu kraju byle mial uprawnienia.

pozdrowionka

pablitoo
25-07-2007, 21:26
Witam

Właśnie skończyłem wykonanie instalacji odgromowej na moim Orionie - kompletna instalacja odgromowa składająca się z uziomu otokowego i wyprowadzonymi zeń sześcioma złączami pomiarowo-kontrolnymi i poprzez nie sześcioma zwodami pionowymi do instalacji na dachu .

odgrom_1 (http://img407.imageshack.us/img407/9177/83337217vd0.jpg),odgrom_2 (http://img398.imageshack.us/img398/33/74073584oi8.jpg) ,odgrom_3 (http://img363.imageshack.us/img363/5234/85783666mm1.jpg) , odgrom_4 (http://img111.imageshack.us/img111/446/20991689ul9.jpg) - dla zainteresowanych kilka fotek instalacji .

Pomiar rezystancji uziomu otokowego wykonałem metodą udarową trójbiegunową i wyniósł on dla każdego złącza osobno : 1,2 Ohm , 1,6 Ohm , 1,9 Ohm , 1,4 Ohm , 1,2 Ohm , 1,3 Ohm .

Pozdrawiam

tomus
25-07-2007, 23:25
Witam

A to nasz orionek na dzien dzisiejszy :D

http://img104.imageshack.us/img104/5298/0106071238mf6.th.jpg (http://img104.imageshack.us/my.php?image=0106071238mf6.jpg)

pablitoo
26-07-2007, 12:18
Pablitoo, zgadza sie deskowanie pelne + papa, za tydzien przychodza fachowcy od dachu, beda kladli blachodachowke Planja Regent Ciemnobrazowa i wstawia okna polaciowe, juz sie nie moge doczekac :)

Dokładnie - dach po pokryciu dopiero nabiera wyglądu :)



.... jak mi tak dobrze idzie z tymi fotami to moze uda mi sie wkrotce wrzucic jakies wnetrza, kto wie kto wie ...


No proszę proszę - jestem ciekaw wnetrz - czy porobiłeś jakieś zmiany wnętrz w stosunku do oryginalnego projektu ??


Pozdrawiam

prymasek
26-07-2007, 19:39
Pomiar rezystancji uziomu otokowego wykonałem metodą udarową trójbiegunową i wyniósł on dla każdego złącza osobno : 1,2 Ohm , 1,6 Ohm , 1,9 Ohm , 1,4 Ohm , 1,2 Ohm , 1,3 Ohm .

Pozdrawiam


wow :o :D

pablitoo
27-07-2007, 18:05
wow :o :D

:wink:

Pozdrawiam

KATI77
28-07-2007, 12:39
prymasku sprawdź proszę swoje pw

szuna
29-07-2007, 21:35
W piąrek walczyliśmy na budowie! paliliśmy ognisko jakieś 5 godzin by spalić to co zostawili nasi fachowcy. szkoda słów nieźli śmieciarze.
Konkluzja końcowa po weekendzie zostało nam jeszcze duuuuużo pracy na jakieś skromne 5 lat żeby wypić piwko w spokoju :lol:
pozdrawiam

Selda
30-07-2007, 06:52
Witam wszystkich. Czy możecie pokazać swoje łazienki (górne). Zastanawiam się gdzie postawić prysznic, zlewy, toaletę i bidet bo wanna będzie narożna w okolicach spadu dachu i komina. Mój "projektant" i wykonawca wnętrz proponuje prysznic po lewej stronie jak się wchodzi do łazienki (orion w lustrzanym odbiciu) za nim zlew a po prawej stronie od wejścia toaleta i bidet- i tak myślę czy takie ustawienie będzie fajne. Bo ja to bym widziała dwa piękne zlewy po prawej stronie od wejścia tylko gdzie wtedy umieścić toaletę?-za prysznicem???-kurde nie wiem,a elektryk wciąż pyta i pyta. POMÓŻCIE!

AGA.S.
30-07-2007, 08:10
zdjec nie mamy, bo kafelkarz po 3 tyg wolnego dzisiaj dzielnie powrocil na plac boju. ale moge Ci zdradzic uklad: na sciane z drzwaiamy ( przesunalismy je blizej skosu) po prawej stronie stanie toaleta i bidet, na prawej scianie duza umywalka, w rogu kabina polokragla, na przeciwko wejscia kolo prysznica grzejnik i w rogu pod skosem tradycyjnie juz chyba wanna - okrągła Koła.

Przy okazji szukamy od 2 m-cy chromowanego grzejnika tak ok 1200x 600, moze gdzies w Waszych regionach mozna cos znalezc?? Gorenje ma cos takiego w swojej ofercie ale niestety braki na stanie, a cene maja bardzo przystepna, ok 1300 zl. interesuje nas cos do 1800 zl. Pomozecie??

pablitoo
30-07-2007, 08:36
Witam wszystkich. Czy możecie pokazać swoje łazienki (górne). Zastanawiam się gdzie postawić prysznic, zlewy, toaletę i bidet bo wanna będzie narożna w okolicach spadu dachu i komina. (...) .

LINK (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=33169&postdays=0&postorder=asc&start=1740) do dyskusji w tym temacie ( od około połowy strony do jej końca ) - zawiera opisy i fotki łazienek górnych ( w tym i naszej łazienki ) ...

:)

Pozdrawiam

KMARCIN
30-07-2007, 17:16
Czy ktos buduje oriona w okolicy Gdańskas?

cezary.s
30-07-2007, 19:02
JA MAM NA UKOŃCZENIU ORIONA NIEDALEKO PRUSZCZA GDAŃSKIEGO

KMARCIN
30-07-2007, 20:40
czy jest możliwość obejrzenia oriona?

justa*
31-07-2007, 09:29
Witam słonecznie! :D
Jakoś dyskusja na forum nam troszkę przycichła. Ja nie mam jeszcze o czym pisać, będę u siebie na budowie 16 sierpnia to wtedy pochwalę się tym co już mam i wkleję nowe zdjęcia do albumu. Dziś murarze znowu wystartowali i domek rośnie ponad strop :P .
Tym czasem napiszcie proszę co słychać u Was. jak postępuje budowa i wykończeniówka??

pablitoo
Ja również jestem pod wrażeniem Twojej instalacji odgromowej :o
Czy wszyscy z Was się tak zabezpieczają??

szuna
Pięć latek szybko minie a to piwko jak Wam będzie smakowało :wink:

pablitoo
31-07-2007, 20:46
(...)
Tym czasem napiszcie proszę co słychać u Was. jak postępuje budowa i wykończeniówka??


Witam - to może ja napiszę co u mnie się dzieje - bo ostatnio się dzieje - jak to podczas wykończeniówki bywa :)

http://img127.imageshack.us/img127/8120/72369584mt1.th.jpg (http://img127.imageshack.us/my.php?image=72369584mt1.jpg)

http://img122.imageshack.us/img122/2043/17179917hu0.th.jpg (http://img122.imageshack.us/my.php?image=17179917hu0.jpg)

http://img411.imageshack.us/img411/8769/43354801oy4.th.jpg (http://img411.imageshack.us/my.php?image=43354801oy4.jpg)

- powyżej - moje właśnie zamontowane grzejniki c.o / Viessmann /

, zaczynam już powoli kończyć układanie płytek w kuchni/jadalni , łazience dolnej i pom gospodarczym i w garażu/piwnicy .
Montuję właśnie drzwi wewnętrzne na parterze i zastanawiam się nad wyborem farb do wnętrz - i tu moje pytanie do Orionowiczów - jakie farby ( jakich producentów ) preferujecie , polecacie , zdecydowanie odradzacie ??
Polskich producentów : DULUX , Dekoral , Nobiles etc ... , czy zachodnich : Beckers , Levis etc ... , kolory gotowe czy z mieszalnika ??
Powiem szczerze że mam porządnego "zgryza" gdyż pod koniec tego tygodnia ekipa zaczyna malować kuchnię/jadalnię i goście chcą już wiedzieć jaką farbą będą malować ...

Pozdrawiam

justa*
01-08-2007, 16:17
pablitoo
Ale Ci zazdroszczę!! :D Widzę, że prace wykończeniowe idą pełną parą. Kiedy wprowadzacie się do orionka? Pewnie już w tym roku. Fajnie że pokazałeś zdjęcia, czekam na więcej z kolejnych etapów :wink:
Na farbach nie bardzo się znam, ale mąż jest w temacie. U rodziców malował duluxem. Kolory wyszły intensywniejsze niż na wzornikach, ale bardzo ładne. w tej chwili już nieco zbladły albo my się do nich przyzwyczailiśmy. do naszego domku na pewno kupimy farby zmywalne firmy Jotun. Chyba są dostępne też w Polsce. Super farby zwłaszcza do kuchni (gdzie często coś chlapnie) i przy dzieciach, zmyje się z nich wszystko oprócz koloru.

pablitoo
01-08-2007, 21:14
justa* -> mamy zamiar się przeprowadzić oczywiście w tym roku w październiku - mamy zamiar - jak napisałem - ale czy się uda - zobaczymy ... :)

Na razie trzymają nas parkiety i schody na poddasze - parkiety będzie mi kładł parkieciarz za około tydzień - potem półtora miesiąca czekania ( będę kładł parkiet - egzotyk Lapacho ) i dopiero cyklinowanie i lakierowanie , potem zaraz po parkietach schody - ponieważ również będą drewniane ( zabiegowe - egzotyk Sapeli ) będą się łączyć na poddaszu z parkietem - parkiet musi być zrobiony pierwszy .
No a potem malowanie ścian na poddaszu i finał wnętrz :)
Oczywiście w międzyczasie montaż kuchni ( za tydzień ) , łazienki i wyposażenie - sypialnie , salon etc ...
We wrześniu ocieplenie budynku i wykonanie elewacji - a wcześniej kostka brukowa na podjeździe i podejściu do drzwi i taras i wejście do budynku .

Niestety wg wszelkich znaków na niebie i ziemi nie zrobię w tym roku podbitki :( - ekipa mnie wystawiła i nie mogę teraz znaleźć nikogo do roboty ... - takoż chyba podbicie dachu w przyszłym roku ...

Jutro zabieram się za robienie wylewek na balkonach - ocieplenie i wylewki ( nad wykuszami ) i nad wejściem do budynku - no i zaraz po wylewkach - hydroizolacja ( najważniejsza sprawa -przeciwwodna izolacja balkonów nad wykuszami ) - a potem płytki i finał balkonów :)

A co do farb - zdecydowaliśmy się na Duluxa - na sufity Acryl Matt natomiast na ściany - kolory z mieszalnika - a to już wybór mojej Kasieńki :) - farby na sufit i ściany do kuchni , jadalni i holu na parterze nabyte - ekipa malarzy powinna zacząć tam malować w piątek lub w sobotę najpóźniej .


Pozdrawiam

AGA.S.
02-08-2007, 10:18
jezeli chodzi o farby to wybralismy duluxa i dekorala... sa tez zmywalne. z palety tradycyjnej, z mieszlaniki 2 kolorki tylko czekoladka do sypialni na 2 sciany i cos na styl capuccino, ktora byla dobierana do tapety, ktroej nie polozylismy bo sie skonczyla seria w raschu i pomalowalismy 1 wykusz i 1 sciane w salonie... ceny z mieszalnika kosmos:) ale to wszytsko zalezy od zasobnosci:)
Pablitoo zazdrosze calosciowego podejscia do tematu:) my mieszkamy bez drzwi wew, z wykonczonym 1 pokojem u gory:) a jest super...co by to bylo jakby wszytsko bylo pokonczono.... chyba robotki reczne wchodza w gre ;) gartulacje!!!


przestroga...komin malujcie po montazu schodow....bo nawet najwieksze fachury otra sie o sciany szkoda malowac 2 raz

justa*
03-08-2007, 16:11
Hmmmm....
Cisza jak makiem zasiał, chyba wszyscy na budowach. Mam nadzieję że Wam pogoda dopisuje :D Dajcie znać jak postępy, może jakieś zdjęcia :wink:

justa*
04-08-2007, 12:27
Ciągle cisza :o :o :o
Gdzie Wy się wszyscy podziewacie? Może by się tu ktoś w końcu pokazał bo chciałam się pochwalić nowym zdjęciem i nie mam przed kim :(

No nic może jednak ktoś zajrzy. To wklejam, wczorajsze świeżutkie zdjęcie . Moja cudna kuzyneczka robi dla nas zdjęcia i przesyła na mejla. Wczoraj dostałam między innymi takie :D
http://images29.fotosik.pl/47/b45d11d5824d4f99m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b45d11d5824d4f99)[/img]

http://images26.fotosik.pl/46/1319dd3822e75adcm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1319dd3822e75adc)

Ale się cieszę :P
Pozdrawiam zapracowanych orionowiczów

pablitoo
04-08-2007, 13:42
Ciągle cisza :o :o :o
Gdzie Wy się wszyscy podziewacie? Może by się tu ktoś w końcu pokazał bo chciałam się pochwalić nowym zdjęciem i nie mam przed kim :(

Wakacje , wakacje ... - no i budowy ... :)


No nic może jednak ktoś zajrzy. To wklejam, wczorajsze świeżutkie zdjęcie . Moja cudna kuzyneczka robi dla nas zdjęcia i przesyła na mejla. Wczoraj dostałam między innymi takie :D

Ale się cieszę :P
Pozdrawiam zapracowanych orionowiczów

Fajny domek :) - no - już widać więźba pnie sie do góry ... - czym będziecie kryć dach ??

A u nas - robota idzie powoli - ale zawsze idzie :)

Świeże wylewki nad wykuszami - zrobione przedwczoraj własnoręcznie / dwie warstwy papy termozgrzewalnej kładzione w poprzek , folia , styropian 2x5 cm , folia , siatka zbrojenia wylewki i około 4 cm jastrychu / :

http://img394.imageshack.us/img394/4286/wylewkanadwykuszemty6.th.jpg (http://img394.imageshack.us/my.php?image=wylewkanadwykuszemty6.jpg)

Łazienka dolna - hydroizolacja ścian prysznica /system hydroizolacji MAPEI / :

http://img89.imageshack.us/img89/4742/azienkadolnahydroizolacsi8.th.jpg (http://img89.imageshack.us/my.php?image=azienkadolnahydroizolacsi8.jpg)

Łazienka dolna - kawałek ściany z położonymi płytkami / wraz z miejscem na zlew / :

http://img137.imageshack.us/img137/337/azienkadolnage1.th.jpg (http://img137.imageshack.us/my.php?image=azienkadolnage1.jpg)

Kawałek garażu :) :

http://img137.imageshack.us/img137/4972/garaix8.th.jpg (http://img137.imageshack.us/my.php?image=garaix8.jpg)

Montaż drzwi wewnętrznych wiatrołapu :

http://img225.imageshack.us/img225/2374/drzwiwiatroappk5.th.jpg (http://img225.imageshack.us/my.php?image=drzwiwiatroappk5.jpg)

justa* - kilka fotek wykończeniówki powyżej :wink:

Pozdrawiam

justa*
04-08-2007, 16:58
kilka fotek wykończeniówki powyżej :wink:

Pozdrawiam

Nooo super. Widzę pablitoo, że praca wre :D
Łazienka na dole zapowiada się bardzo fajnie, czekam na fotkę już gotowej
Tarasik wykonany bardzo profesjonalnie, inwestor zna się na rzeczy :wink:

Nasza więźba jeszcze nie skończona, ale jak już będzie gotowa to kryjemy orionka blachą, kolor brąz. Mąż uparł się na blacho dachówkę z posypką mineralną, ale jak dostaliśmy kosztorys materiałów (40.000) to się szybko z tego wyleczył. Trochę zaczynam żałować że odchudziliśmy krokwie, bo różnica w cenie między dobrą blachą a dachówką ceramiczną jest niewielka. Ale wiem już jak ma ten nasz dach wyglądać jak nic nam się nie odmieni i dach już będzie na swoim miejscu to oczywiście się pochwalę :D [/b]

justa*
04-08-2007, 17:03
Zapytam Was jeszcze o taką głupotkę. Podbitkę dachową to po tynkach robią wszyscy czy przed też się robi :roll:

pablitoo
04-08-2007, 17:22
Nasza więźba jeszcze nie skończona, ale jak już będzie gotowa to kryjemy orionka blachą, kolor brąz. Mąż uparł się na blacho dachówkę z posypką mineralną, ale jak dostaliśmy kosztorys materiałów (40.000) to się szybko z tego wyleczył.

Mój kolega właśnie kończy kryć dach swojego domu taką właśnie blachodachówką z posypką mineralną - przyniósł mi nawet pokazać kawałek - nigdy bowiem takiej nie widziałem - wygląda bardzo ciekawie i na pewno będzie miała lepsze parametry izolacyjności termicznej niż klasyczna blachodachówka - może jednak warto przemyśleć ten temat i pomimo większych kosztów zainwestować w dach ... - zwłaszcza że poddasza użytkowego w Orionku jest dużo ...


Trochę zaczynam żałować że odchudziliśmy krokwie, bo różnica w cenie między dobrą blachą a dachówką ceramiczną jest niewielka. Ale wiem już jak ma ten nasz dach wyglądać jak nic nam się nie odmieni i dach już będzie na swoim miejscu to oczywiście się pochwalę :D [/b]

No cóż - jak odchudzone krokwie - to już za późno na zmianę pokrycia na dachówkę ...
Czekam niecierpliwie na fotki pokrytego dachu :) - jakie okna połaciowe wstawiacie - i ile ??


Pozdrawiam

pablitoo
04-08-2007, 17:32
Zapytam Was jeszcze o taką głupotkę. Podbitkę dachową to po tynkach robią wszyscy czy przed też się robi :roll:

Lepiej po wykonaniu elewacji i po tynku zewnętrznym - wówczas podbitką dojeżdża się do gotowej elewacji i jest wtedy najestetyczniej i najbezpieczniej - nic nie podcieka i nie zalewa ...
Pamiętać tylko o prawidłowej wentylacji okapu i wszystko będzie okay :)

Pozdrawiam

justa*
04-08-2007, 17:45
Mój kolega właśnie kończy kryć dach swojego domu taką właśnie blachodachówką z posypką mineralną - przyniósł mi nawet pokazać kawałek - nigdy bowiem takiej nie widziałem - wygląda bardzo ciekawie i na pewno będzie miała lepsze parametry izolacyjności termicznej niż klasyczna blachodachówka - może jednak warto przemyśleć ten temat i pomimo większych kosztów zainwestować w dach ... - zwłaszcza że poddasza użytkowego w Orionku jest dużo ...

Czekam niecierpliwie na fotki pokrytego dachu :) - jakie okna połaciowe wstawiacie - i ile ??


Pozdrawiam

No właśnie dużo tego dachu i wychodzi dwa razy drożej niż zwykła blacha, ale gwarancja jest na 50 lat a nie 10. Niestety gotówki nam na to zabraknie. pocieszam się tym że mój dziadek też krył dach blachą zakładana była w rąbek i rodzice wymienili ją dopiero teraz po 50 latach.

Okien połaciowych będzie 4. zlikwidowaliśmy wszystkie nad garażem tam będą okna w ścianie szczytowej. Jeśli chodzi o firmę to zamierzamy kupić Fakro.
Tu kolejne moje pytanie , czy okna łazienkowe macie plastikowe? Bo nie orientuję się czy są plastikowe okna połaciowe. :roll:

justa*
04-08-2007, 17:47
Lepiej po wykonaniu elewacji i po tynku zewnętrznym - wówczas podbitką dojeżdża się do gotowej elewacji i jest wtedy najestetyczniej i najbezpieczniej - nic nie podcieka i nie zalewa ...
Pamiętać tylko o prawidłowej wentylacji okapu i wszystko będzie okay :)

Pozdrawiam

Dziękuję za szybką odpowiedź. Czyli na wykonanie podbitki umawiam się z dekarzem na przyszły rok po tynkach.
Ojjj już nie mogę się doczekać :D

pablitoo
04-08-2007, 18:11
No właśnie dużo tego dachu i wychodzi dwa razy drożej niż zwykła blacha, ale gwarancja jest na 50 lat a nie 10. Niestety gotówki nam na to zabraknie. pocieszam się tym że mój dziadek też krył dach blachą zakładana była w rąbek i rodzice wymienili ją dopiero teraz po 50 latach.

Niestety nie orientuję sie w ogóle w cenach blachodachówki - ale drugie tyle co zwykła - to duża różnica ...


Okien połaciowych będzie 4. zlikwidowaliśmy wszystkie nad garażem tam będą okna w ścianie szczytowej. Jeśli chodzi o firmę to zamierzamy kupić Fakro.

Bezwzględnie proponuję dołożyć jedno okno połaciowe w pokoju bezpośrednio nad kuchnią - na początku ja sam nie byłem zdecydowany ale moja żona sie uparła ... - a teraz nie wyobrażam sobie tego pokoju bez okna połaciowego - znakomicie doświetla cały pokój :)


Tu kolejne moje pytanie , czy okna łazienkowe macie plastikowe? Bo nie orientuję się czy są plastikowe okna połaciowe. :roll:

My założyliśmy wszystkie okna Velux - wszystkie drewniane - okna w łazience na poddaszu również .

Pozdrawiam

prymasek
05-08-2007, 20:55
prymasku sprawdź proszę swoje pw

wróciłem po wakacjach i sprawdziłem ale nic tam nie ma :-(

domich78
06-08-2007, 17:13
Witamy, wszystkich. Czytamy forum i oglądamy Wasze zdjęcia i bardzo nam się ten domek podoba. :D W tym miesiącu zamierzamy kupić projekt Orion I i bardzo to nas cieszy. :D Działkę mamy na stoku, więc myślimy o podpiwniczeniu domu.

pablitoo
06-08-2007, 18:50
domich78 -> witaj krajanie :)

Bardzo dobry wybór - bardzo dobry :) - a gdzie to będziecie budować Orionka ??

Pozdrawiam

prymasek
06-08-2007, 19:04
pablitoo
Ja również jestem pod wrażeniem Twojej instalacji odgromowej :o
Czy wszyscy z Was się tak zabezpieczają??



:lol: ja się inaczej zabezpieczam :oops:

domich78
06-08-2007, 19:08
domich78 -> witaj krajanie :)

Bardzo dobry wybór - bardzo dobry :) - a gdzie to będziecie budować Orionka ??

Pozdrawiam




Witaj pablitoo, rzeczywiście bardzo dobry, dobry wieczór :) , nasz Orionek ma powstać nieopodal Krakowa w gminie Iwanowice.

prymasek
06-08-2007, 19:18
Tu kolejne moje pytanie , czy okna łazienkowe macie plastikowe? Bo nie orientuję się czy są plastikowe okna połaciowe. :roll:

vellux ma powlekane takim laminatem
fakro malowane iluś tam razy
roto ma plastikowe

pablitoo
06-08-2007, 21:15
Witaj pablitoo, rzeczywiście bardzo dobry, dobry wieczór :) , nasz Orionek ma powstać nieopodal Krakowa w gminie Iwanowice.

:) - nasz Orionek stoi w gminie Wielka Wieś ... - sąsiedzie :wink:

Pozdrawiam

pablitoo
06-08-2007, 21:16
:lol: ja się inaczej zabezpieczam :oops:

??

Pozdrawiam

justa*
06-08-2007, 21:42
pablitoo
Ja również jestem pod wrażeniem Twojej instalacji odgromowej :o
Czy wszyscy z Was się tak zabezpieczają??



:lol: ja się inaczej zabezpieczam :oops:

A ja nie :D :D :D

justa*
06-08-2007, 21:44
Tu kolejne moje pytanie , czy okna łazienkowe macie plastikowe? Bo nie orientuję się czy są plastikowe okna połaciowe. :roll:

vellux ma powlekane takim laminatem
fakro malowane iluś tam razy
roto ma plastikowe

Które do łazienki najlepsze??

pablitoo
07-08-2007, 06:07
:lol: ja się inaczej zabezpieczam :oops:

A ja nie :D :D :D

- gromnica ?? :oops:

Pozdrawiam

pablitoo
07-08-2007, 06:21
Tu kolejne moje pytanie , czy okna łazienkowe macie plastikowe? Bo nie orientuję się czy są plastikowe okna połaciowe. :roll:

vellux ma powlekane takim laminatem
fakro malowane iluś tam razy
roto ma plastikowe

Które do łazienki najlepsze??

Kwestia gustu inwestora ...
- Fakro z tego co wiem to nawet chyba robi białe do łazienek :)

Pozdrawiam

pablitoo
07-08-2007, 08:41
Które do łazienki najlepsze??

Każdy swoje chwali :) - kupuj tylko takie (http://www.velux.pl/Produkty/Okna_do_poddaszy/.htm?pid=H001) ...

Pozdrawiam

dino74
07-08-2007, 09:38
Które do łazienki najlepsze??[/quote]

Jeśli zdecudujesz się na veluxy wtedy do łazienki proponuję założyć okna o rdzeniu drewnianym pokrytym poliuretanem pomalowanym na biało o symbolu GGU. Jest ono łatwiejsze do utrzymania w czystości i odporne na wilgoć. Dodatkowo te okna w standardzie mają zamiast modułu wentylacyjnego klapę wentylacyjną przez co mamy wydajniejszą wentylację.
Jest ono droższe od zwykłego obrotowego. U mnie takie okno 1250 zł. :)
(78x140)
Ja właśnie dzisiaj zamówiłam sobie wyłaz dachowy GVK 46 x 61 z czarnego poliuretanu :D Oczywiście velux
Pozdrawiam

justa*
07-08-2007, 10:45
- gromnica ?? :oops:

hihihi i może jeszcze pasyjka w oknie. :roll: U mojej babci przez 50 lat skutkowało, tylko jej dom stoi 30 metrów od kościoła na którym jest iglica i to zawsze tam uderzało jak już. Mój domek stoi 1 km dalej, więc to samo chyba nie zda egzaminu :roll: :wink:

Okna do łazienki chcemy białe i oczywiście odporne na wilgoć. Fakro 78/160 kosztuje 1500zł , czy ktoś ma Veluxy w tym rozmiarze i pamięta cenę?

My mieliśmy zamówić takiehttp://www.fakro.pl/htmli/78.php
Co o nich myślicie?? pytam o Fakro mimo Waszej propozycji, bo za wysoka to ja nie jestem :wink:

dino74
07-08-2007, 13:00
Velux 78 x 160 łazienkowy cena wyjściowa jest 1706. Ale różne rabaty dają dealerzy. Ja takie okno mogę sprzedać za 1350 (7%)

Jeżeli chodzi o otwieranie za pomocą klamki to też weź pod uwagę że musisz mieć dobry dostęp do tej klamki bo jeśli stoi pod oknem wanna lub jakieś np biurko to musisz naprawndę się wychylić żeby to okno otworzyć na zewnątrz.

Podstawowe okna w veluxie mają dwie możliwości otwierania: uchwyt w górnej części lub klamka w dolnej.
Ja zdecydowałam się na otwieranie górne ale okna zamówiłam na 140 cm. Wg mnie jest to wystarczające.Też miałam dylemat ale w końcu stwierdziłam że wolę stanąć na palcach i pociągnąć za uchwyt ale pewnie będzie to zbędne i bez problemu dostanę do uchwytu. Ale wszystko jest rzeczą gustu. Wg mnie 160 wyglądają jak takie wąskie rury. Bardzo fajnie zrobiła yogga bo zamontowała sobie okna o wymiarach 94 x 140, no ale tutaj trzeba zmienić rozstaw krokwii.

Udanych wyborów
Zdrówka

pablitoo
07-08-2007, 14:20
(...) Wg mnie 160 wyglądają jak takie wąskie rury. Bardzo fajnie zrobiła yogga bo zamontowała sobie okna o wymiarach 94 x 140, no ale tutaj trzeba zmienić rozstaw krokwii.

Udanych wyborów
Zdrówka

Dokładnie - udanych wyborów :) - my zamontowalismy Veluxy 78x160 - i absolutnie nie wyglądają jak wąskie rury ! - Sa znakomite - duże - pięknie doświetlają wszystkie pomieszczenia na poddaszu :)

Pozdrawiam

prymasek
07-08-2007, 15:11
:lol: ja się inaczej zabezpieczam :oops:

A ja nie :D :D :D

- gromnica ?? :oops:

Pozdrawiam


nie zupełnie o takie zabezpieczenie chodziło :D

prymasek
07-08-2007, 15:14
ja mam ROTO
wszystko jedno myślę teraz....

justa*
07-08-2007, 15:16
nie zupełnie o takie zabezpieczenie chodziło :D

lub jego brak :wink:

domich78
07-08-2007, 17:20
Witaj pablitoo, rzeczywiście bardzo dobry, dobry wieczór :) , nasz Orionek ma powstać nieopodal Krakowa w gminie Iwanowice.

:) - nasz Orionek stoi w gminie Wielka Wieś ... - sąsiedzie :wink:

Pozdrawiam
:) rzeczywiście bardzo blisko, witam sąsiada. Własnie wczytywałam się w forum i ogladałam zdjęcia Twojego Orionka, który bardzo mi się podoba. Czy istnieje możliwość obejrzenia go na żywo ??
Pozdrawiam

pablitoo
07-08-2007, 18:31
nie zupełnie o takie zabezpieczenie chodziło :D

lub jego brak :wink:

No - moi drodzy - wiem o co chodziło :wink:

Pozdrawiam

pablitoo
07-08-2007, 18:35
(...)
:) rzeczywiście bardzo blisko, witam sąsiada. Własnie wczytywałam się w forum i ogladałam zdjęcia Twojego Orionka, który bardzo mi się podoba. Czy istnieje możliwość obejrzenia go na żywo ??
Pozdrawiam

Oczywiście że można - zapraszamy :)

Pozdrawiam

Selda
09-08-2007, 16:11
Jutro zamawiamy schody bo facet ma tyle zamówień,że schody będą na koniec grudnia lub początek stycznia- nam akurat pasuje. Czy wy już zamawialiście schody? Jestem ciekawa ile wasze będą kosztowały i jakie zamówiliście, z jakiego drewna. My chcemy drewniane- dębowe i bejcowane na ciemniejszy kolor, albo z drewna egzotycznego (ciemniejszego) ale koszt jest wówczas większy o ok. 500 -700 zł. Facen powiedział, że dębowe malują na różne kolory ale minus jest taki,że za kilka dobrych lat trzeba będzie zetrzeć farbę do samego drewna i jeszcze raz pomalować bo wiadomo, że farba będzie się scierała na stopniach- chyba że nakleimy jakieś ozdobne dywaniki na stopnie. I co tu robić???? Kurde te decyzje trzeba tak szybko podejmować że normalnie szok!!!!

pablitoo
09-08-2007, 18:18
Selda -> słuszne wnioski - niestety - bejcowane drewno zawsze po jakimś czasie będzie się na stopnicach wycierać - aż do surowego drewna - wówczas naprawa takich uszkodzeń będzie się wiązać z renowacją całości lub wykonaniem zaprawek uszkodzonych miejsc - a to może wyglądać nieładnie ...

Jak komuś podoba się ciemne drewno - tylko ciemne egzotyki - wówczas naprawa jakichkolwiek uszkodzeń to chwila i efekt niezauważalny dla oka :)

W naszym wypadku - podobny dylemat - rozwiązanie : drewno - egzotyk SAPELI (http://www.dlh.pl/?v=TProduct&id=86) - schody zabiegowe , ażurowe z drewna giętego .

Oczywiście to alternatywa droższa - ale to już zależy od zasobności kieszeni i gustów :)

Pozdrawiam

justa*
10-08-2007, 09:05
Witam wszystkich!
U nas prace idą cały czas do przodu. Majster skończył więźbę i robi schody. Będą jednak takie jak w projekcie, ustąpiłam mężowi czasem trzeba. Może to i dobrze bo mi też się podobają, tylko murki przy schodach za wysokie, muszą to poprawić.
http://images24.fotosik.pl/53/474a84935fc1e3b7m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=474a84935fc1e3b7)
http://images24.fotosik.pl/53/955d8a22323c8014m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=955d8a22323c8014)

:D :D :D :D :D :D :D :D :D
Miłego dnia!

ZIBER
10-08-2007, 20:28
Witam !!!
jestem na etapie wyboru projektu ale przed zakupem chcialbym obejrzec go na żywo ponieważ nie wiem czy pokoje na poddaszu nie są zbyt małe.

jeśli kto buduje ORIONA I z DOBRE DOMY w okolicy Kielc i chce sie pochwalić prosze o kontakt
gg 4175085

Pozdrawiam

pablitoo
11-08-2007, 06:23
ZIBER -> bardzo częstą formą adaptacji projektu jest podniesienie ściany kolankowej - projekt pod tym wzgledem nie jest idealny , projektanci zaprojektowali bardzo niską ścianke kolankową co znacznie zmniejszyło funkcjonalność / i rozmiar / pomieszczeń na poddaszu.
Jednak jak napisałem - bardzo wielu budujących Orionki podnosiło ściankę kolankową - funkcjonalność / i wielkość / pomieszczeń na poddaszu się wówczas powiększa.
Także wg mnie pomieszczenia na poddaszu wcale nie sa za małe - ale to już kwestia gustu ...

Pozdrawiam

Selda
11-08-2007, 19:51
Witam. Właśnie cofnęłam się parę miesięcy wstecz i znalazłam schody Rufia- bardzo fajnie wyglądają. Moje są zaprojektowane tak jak jego a nie jak w projekcie- tylko jestem w szoku, że jego kosztowały tylko 7500 zł. ja takich tanich nigdzie nie znalazłam!!!! Moje stolarz wycenił (dębowe, potem bejcowane) na 16 500zł.Może dlatego, że poręcze będą jak wstęgi a na dole wywinięte na około słupków? - to podobno robi się jakoś na gorąco i też sobie ładnie kosztuje. No nie wiem!!! Czy wszyscy tak mało za schody płacili????

pablitoo
11-08-2007, 20:37
Selda -> wstęgi - drewno gięte zawsze jest droższe / dużo droższe / od zwykłych desek ... - stąd różnica w cenie ...

Pozdrawiam

O&M
11-08-2007, 22:17
Okna do łazienki chcemy białe i oczywiście odporne na wilgoć. Fakro 78/160 kosztuje 1500zł , czy ktoś ma Veluxy w tym rozmiarze i pamięta cenę?

My mieliśmy zamówić takiehttp://www.fakro.pl/htmli/78.php
Co o nich myślicie?? pytam o Fakro mimo Waszej propozycji, bo za wysoka to ja nie jestem :wink:
hejka, my zakupiliśmy do łazienki okna fakro FTP-W 78*160 białe ze wzmocnioną odpornością na wilgoć, jeszcze nie są zamontowane (montaż do końca tego miesiąca - jak myślę) mam nadzieje, że się sprawdzą, pozostałe dwa okna także fakro FTP-V 78*160. Dzisiaj zakupiliśmy również wyłaz na dach: fakro WGI 45*75 :)
aha, cena okien łazienkowych to 1064 netto w marcu tego roku :lol:

pablitoo
12-08-2007, 09:59
Witam wszystkich!
U nas prace idą cały czas do przodu. Majster skończył więźbę i robi schody. Będą jednak takie jak w projekcie, ustąpiłam mężowi czasem trzeba. Może to i dobrze bo mi też się podobają, tylko murki przy schodach za wysokie, muszą to poprawić.
(...)

justa* -> bardzo fajne zdjątka - robota idzie jak widać do przodu - widzę że wasz majster buduje schody wejściowe w takiej technologii jak i my planujemy / czyli murek murowany /... -> niestety nas ekipa która miała robić schody i taras wystawiła :( - nie przyjadą robić bo złapali większą robotę - więc schody i taras będę robił sam - planuję w przyszłym tygodniu rozpocząć robić szalunek pod murki i pod schody / stopy fundamentowe pod całość schodów i murków już mam wylane / takoż może w przyszłym tygodniu coś powalczę :) - ale schody i murki będą jak w projekcie :)

Pozdrawiam

justa*
12-08-2007, 14:27
Selda
Jak już będziesz miała te schody to koniecznie ja pokaż, ja też choruję na takie gięte poręcze,tylko może się okazać, że cena będzie lekarstwem na moją chorobę :wink:

O&M
Cena za okna którą podałaś powaliła mnie :o W czwartek będę w domu a od piątku zaczynam rajd po sklepach, też chcę takie tanie okna. Taką cenę okien zaproponowała mi firma wyceniająca dach, ale widzę że można znaleźć te same okna w lepszej cenie więc będę szukała.

pablitoo
My umówiliśmy się z naszym murarzem ,że robi też schody wejściowe, murki i stawia celagier. To dużo wygodniejsze niż szukanie fachowców do poszczególnych rzeczy. Mam nadzieję że budowa schodków sprawnie Ci pójdzie i niedługo nam je pokażesz.

Miłego dnia :P

pablitoo
12-08-2007, 15:45
(...)
pablitoo
My umówiliśmy się z naszym murarzem ,że robi też schody wejściowe, murki i stawia celagier. To dużo wygodniejsze niż szukanie fachowców do poszczególnych rzeczy. Mam nadzieję że budowa schodków sprawnie Ci pójdzie i niedługo nam je pokażesz.

Miłego dnia :P

Co to jest "celagier" ?

No właśnie - jak mi murarze stawiali ściany to powiedzieli - panie - na schody jest czas - potem się zrobi ... - no i się nie zrobiło - a teraz nie ma kto ... :( - to znaczy ma kto - ja ... - no ale przynajmniej stopy fundamentowe pod schody i pod taras wylali - także teraz tylko zrobić szalunki i murować i zalewać betonem ...
Poza małym problemem - delikatnie rzecz ujmując - jestem kontuzjowany - i ciężko będzie podgonić robotę :(

Pozdrawiam

justa*
12-08-2007, 16:14
Co to jest "celagier" ?

Celagier to drewniana konstrukcja dachu. Czyli wszystkie krokwie i reszta elementów drewnianych dachu.
Hihihi ale fajnie, wiem coś czego nie wie facet :D :wink:

justa*
12-08-2007, 16:22
My nie wiedzieliśmy na początku jakie schody będziemy robić i jak teraz zdecydowaliśmy, że takie jak w projekcie to majster też nie był zadowolony. Ale schody wejściowe też są częścią projektu więc nie mają wyjścia, robią. Mieli robić później to im mąż powiedział, że w takim razie za schody się rozliczymy jak je skończą. No i mają czas teraz żeby je zrobić :wink:
Taras będziemy robić z kostki więc trzeba tylko ziemi nawieźć na razie , ale na to mamy jeszcze czas :wink:

pablitoo
12-08-2007, 16:29
(...)
Hihihi ale fajnie, wiem coś czego nie wie facet :D :wink:

:lol:

Pozdrawiam

agade
12-08-2007, 16:50
Witam. No u nas tez nie zrobili schodów i tarasu i tak czekamy 2 miesiace...teraz jest wersja na wrzesien :evil: U nas jest ten problem, że nie ma kto tego zrobic bo mąż to nie bardzo...:)
Zastanawiam sie czym obłożycie schody i taras, ktos juz chyba o to pytał, ale nie uzyskał odpowiedzi...Chyba oprocz Szymona77 ktory ma z kostki to nikt nie pokazał wykonczonych schodów i tarasu. Płytkami obłożone chyba nie bedą fajnie wyglądac...a moze sie myle?

Justa gratuluje postępu prac...Fajne filary masz bo u mnie to jakies takie mizerne im wyszły :) Mam nadzieje, że jak je obłoże kamieniem to bedą okazalej wyglądac...

Pablitoo życze szybkiego powrotu do zdrowia i czekam na nowe zdjecia :)

Pozdrawiam

justa*
12-08-2007, 20:20
Witam. No u nas tez nie zrobili schodów i tarasu i tak czekamy 2 miesiace...teraz jest wersja na wrzesien :evil: U nas jest ten problem, że nie ma kto tego zrobic bo mąż to nie bardzo...:)
Zastanawiam sie czym obłożycie schody i taras, ktos juz chyba o to pytał, ale nie uzyskał odpowiedzi...Chyba oprocz Szymona77 ktory ma z kostki to nikt nie pokazał wykonczonych schodów i tarasu. Płytkami obłożone chyba nie bedą fajnie wyglądac...a moze sie myle?

Justa gratuluje postępu prac...Fajne filary masz bo u mnie to jakies takie mizerne im wyszły :) Mam nadzieje, że jak je obłoże kamieniem to bedą okazalej wyglądac...

Pablitoo życze szybkiego powrotu do zdrowia i czekam na nowe zdjecia :)

Pozdrawiam

Dziękuję, nam też filarki się podobają, takie "zgrabne" majster zrobił :wink:
Jak obłożysz swoje kamieniem to na pewno doda im to objętości i będą masywniejsze, albo styropian i na to tynk. My mamy w planach, żeby wykończyć filary marmolitem.
O te schody to ja pytałam jakiś czas temu, bo nie mogliśmy się zdecydować jakie zrobić. Będą takie jak w projekcie i mam plan, żeby na stopnie położyć jakieś płytki lub kamień a podstopnice też wysmarować marmolitem.

O&M
13-08-2007, 15:28
http://foto.onet.pl/fjimu,c4dg4fgggkkf,u.html?V=1

powyżej zamieściliśmy zdjęcia naszego orionka, mamy nadzieję, że się Wam spodobają??

PS właśnie jesteśmy na etapie robienia instalacji wodnej i co, mamy pytanie ile płaciliście za robociznę i jak to fachowcy liczą od punktu?

pozdrawiamy,

pablitoo
13-08-2007, 17:41
http://foto.onet.pl/fjimu,c4dg4fgggkkf,u.html?V=1

powyżej zamieściliśmy zdjęcia naszego orionka, mamy nadzieję, że się Wam spodobają??


"W tym albumie nie ma jeszcze zdjęć" - ...

Pozdrawiam

Kropka3
13-08-2007, 18:35
Cześć wszystkim Orionowiczom!!! Właśnie niedawno staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami projektu Orion I. Jak na razie przedzieramy się przez gąszcz papierzysk urzędowych :evil: . Jeszcze nie dawno mieliśmy nadzieję że zaczniemy budowę w tym roku ale chyba lipa :cry: Nasze miejsce na Orionika to okolice Warzszawy a raczej Otwocka
Jak na razie siedzimy w naszym bloczydle i pilnie studiujemy fachową literaturę .... oczywiście Muratora :wink:
Vippero: lub ktoś inny Warszawy lub okolic jakbyście byli tak mili i pokazali nam :wink: swojego Orionika na otarcie łez :lol: bylibyśmy bardzo wdzięczni.

O&M
14-08-2007, 08:10
http://foto.onet.pl/fjimu,c4dg4fgggkkf,u.html

teraz już powinny być :D

pablitoo
14-08-2007, 08:39
http://foto.onet.pl/fjimu,c4dg4fgggkkf,u.html

teraz już powinny być :D

Tak (http://foto.onet.pl/fjimu,c4dg4fgggkkf,u.html) mi sie otwiera strona :(

Pozdrawiam

agade
14-08-2007, 09:51
Jak sie wpisze ten adres w przeglądarce to działa...
O&M Wy to dopiero macie filary...fajne :D

O&M
14-08-2007, 09:57
Nie wiem co jest, ja je teraz widzę bez problemu. Zobacz jeszcze ten adres http://foto.onet.pl/fjimu,c4dg4fgggkkf

Mam nadzieje, że teraz będzie Ok.

dino74
14-08-2007, 11:41
SUPER FILARY

dino74
14-08-2007, 11:46
MISTRZOSTWO ŚWIATA

justa*
14-08-2007, 16:51
podpisuję się pod tym co napisał dino :D
Filaryi cały domek wygląda super!!

O&M
15-08-2007, 21:53
agade, dino74, justa* : DZIęKUJEMY Wam za pochlebne komentarze na temat naszego Orionka! Nam też się on podoba, z każdym dniem, gdy na budowie prace posuwają się do przodu, podoba nam się coraz bardziej :lol: Już nie możemy się doczekać jak będzie dach i okna, wtedy na pewno Orion będzie robić wrażenie. Jak dobrze pójdzie więźba, dachówka i okna dachowe będą na początku września, natomiast na pomiar pozostałych okien przychodzą 23 sierpnia:)
Pozdrawiamy

prymasek
16-08-2007, 14:48
a ja dziś instalator wywaliłem na zbity pysk używając słów niecenzuralnych
miarka się przebrała już wiesiąc przygryzałem język..

jestem :evil:


i nie wiem co mam teraz zrobić
kotłowni mi brakuje....

KATI77
16-08-2007, 19:44
prymasku sprawdź proszę swoje pw

wróciłem po wakacjach i sprawdziłem ale nic tam nie ma :-(



coś mi musiało zaginąć w akcji :(
mam prośbę Prymasku w związku z tym podwójyniem ogrzewaniem
mógłbyś mi to rozrysować bo jakoś nie chce mi cię to wszystko zmieścić.kotłownię też masz powiększoną?

pablitoo
16-08-2007, 20:27
a ja dziś instalator wywaliłem na zbity pysk używając słów niecenzuralnych
miarka się przebrała już wiesiąc przygryzałem język..

jestem :evil:


i nie wiem co mam teraz zrobić
kotłowni mi brakuje....

Ooooo - z jakiej to przyczyny ?? - niesolidny wykonawca czy powody były inne ??
Oczywiście łączę się z Tobą w bólu - na jakim etapie pogoniłeś instalatorów ?? - instalacje już zrobione , czy pozostał sam montaż kotła ??

Pozdrawiam

pablitoo
16-08-2007, 20:31
(...)
mam prośbę Prymasku w związku z tym podwójyniem ogrzewaniem
mógłbyś mi to rozrysować bo jakoś nie chce mi cię to wszystko zmieścić.kotłownię też masz powiększoną?

Podwójne ogrzewanie ?? - ciekawie brzmi :) - pomimo że moja kotłownia prawie gotowa i system ogrzewania już dawno wybrany - chętnie się dowiem o co chodzi :)

Pozdrawiam

prymasek
16-08-2007, 20:56
narysować hmmmm
może opiszę :evil:

1. po pierwsze instalatora pogoniłem po zrobieniu instalacji - miał do zmontowania kotłownie

2. mój orion jak sie stoi przed nim garaż ma po prawej
idąc z domu do garażu
mam przesunięty komin w lewo tym samym mam po lewej wnękę
tam stoi zbiornik ciepłej wody i piec gazowy
a po prawej piec na ekogroszek

oto cała filozofia

pablitoo
16-08-2007, 21:22
1. po pierwsze instalatora pogoniłem po zrobieniu instalacji - miał do zmontowania kotłownie

I co - nie zmontował ?


2. mój orion jak sie stoi przed nim garaż ma po prawej
idąc z domu do garażu
mam przesunięty komin w lewo tym samym mam po lewej wnękę
tam stoi zbiornik ciepłej wody i piec gazowy
a po prawej piec na ekogroszek

oto cała filozofia

Dwa systemy ogrzewania ?? Dwa kotły , dwa kominy spalinowe ... - hmmm :)

Pozdrawiam

prymasek
17-08-2007, 07:45
1. po pierwsze instalatora pogoniłem po zrobieniu instalacji - miał do zmontowania kotłownie

I co - nie zmontował ?

przez miesiąc mnie ściemniał że nie może że nie ma czasu ze to tylko dwa dni
po czym przyszedł i zaczął sie zachowywać jak obrażona panienka, że miejsca mało, on tego nie skręci że nie ma zaworu i nie można tego zrobić i jak go kupię to przyjdzie, że to tylko kotłownia i estetyka się nie liczy,
jak zaczął skręcać to się okazało że robi to niezgodnie z instrukcją do pieca i nie dostanę gwarancji, na moja uwagę ze mu nie zapłacę jak nie dostanę gwarancji powiedział ze wcale nie muszę mu płacić, a on tak jak jest w instrukcji robić nie będzie bo tak się nie da i niech producent sam tak robi jak taką durną instrukcję wymyślił

no to ja mu na to że mam dosyć zagryzania języka że mnie piiiip (denerwuje) i że ma piiiip (szybko się oddalić)




2. mój orion jak sie stoi przed nim garaż ma po prawej
idąc z domu do garażu
mam przesunięty komin w lewo tym samym mam po lewej wnękę
tam stoi zbiornik ciepłej wody i piec gazowy
a po prawej piec na ekogroszek

oto cała filozofia

Dwa systemy ogrzewania ?? Dwa kotły , dwa kominy spalinowe ... - hmmm :)

Pozdrawiam

kwa kotły wa kominy jedna instalacja zamknięta dla kotła gazowego
otwarta dla węglowego połączone wymiennikiem

pablitoo
17-08-2007, 09:12
(...)

kwa kotły wa kominy jedna instalacja zamknięta dla kotła gazowego
otwarta dla węglowego połączone wymiennikiem

A jaki system ogrzewania wybrałeś - w wiekszości podłogówka czy grzejniki ??
Rozumiem ze kocioł na paliwo stałe przede wszystkim na grzanie CO - natomiast kocioł na gaz w lecie do c.w.u - tak ?

Pozdrawiam

prymasek
17-08-2007, 09:23
większość grzejniki kawałek podłogówki w kuchni i łazienkach

oba piece zarówno co jak i cwu

co przez wymiennik a zbiornik cwu dwuwężownicowy (taki jak do solarów)

O&M
17-08-2007, 13:05
2. mój orion jak sie stoi przed nim garaż ma po prawej
idąc z domu do garażu
mam przesunięty komin w lewo tym samym mam po lewej wnękę
tam stoi zbiornik ciepłej wody i piec gazowy
a po prawej piec na ekogroszek


A jakiej firmy i jaką moc tego pieca na eko groszek?? My też planujemy u siebie ogrzewanie ale tylko piecem na eko groszek

Pozdrawiamy

prymasek
17-08-2007, 14:31
piec RECO automat
żeliwny robi dobre wrażenie
a jak będzie sie sprawował to się okaże....

pablitoo
17-08-2007, 16:01
prymasek -> a tak żeby było już do kompletu - kocioł gazowy jakiej f-my i jaka moc ?? :)

Pozdrawiam

prymasek
17-08-2007, 19:54
immergas vitrix

O&M
17-08-2007, 20:49
Pooglądałem sobie ten piec na ekogroszek na stronie producenta i rzeczywiście robi wrażanie :) no ale ta cena... :o

pablitoo
17-08-2007, 20:50
Gdzie Wy mieścicie te kotły i piece w Orionkach ?? - no chyba że w podpiwniczeniach ... :)

Pozdrawiam

pablitoo
17-08-2007, 21:08
Pooglądałem sobie ten piec na ekogroszek na stronie producenta i rzeczywiście robi wrażanie :) no ale ta cena... :o

Ja też sobie pooglądałem i pooglądałem kotły gazowe Immergas Victrix - i powiem szczerze nic nie rozumiem ...

Może mnie oświećcie - po co instalować podwójny system ogrzewania w domu - myślę że dla zaoszczędzenia kosztów opału - wiadomo - gaz jest relatywnie drogi , paliwo stałe - ekogroszek - tańsze - ale - kocioł na paliwo stałe w lecie kiedy nie trzeba grzać CO nie jest ekonomiczny - trzeba wspomagać grzanie c.w.u innym rodzajem energii - gaz , prąd , solar lub inne.
Jaka tu jest oszczędność kupując kocioł na paliwo stałe za cirka 12 kpln , do tego kocioł / kondensat / na gaz za 6 kpln + zasobnik dwuwężownicowy - około 2 kpln + koszta wybudowania drugiego komina spalinowego - nie liczę - całość takiej podwójnej instalacji zamyka sie kwotą grubo ponad 20 kpln / brutto /.
Dobrą instalację ogrzewania tylko gazem natenprzykład na kotle kondensacie Immergas + zasobnik można zrobić za 8 - 9 kpln - system w pełni automatyczny , bezobsługowy , czysty , przyjemny w użytkowaniu .
Różnica w wydatkach to grubo ponad 10 kpln - kiedy ta różnica się skompensuje i zwróci w wypadku korzystania podwójnego systemu ogrzewania ? - kiedy taki system zacznie na siebie zarabiać ... ? , za ile lat , nastu lat ??

Pozdrawiam

KATI77
18-08-2007, 09:20
Może mnie oświećcie - po co instalować podwójny system ogrzewania w domu - myślę że dla zaoszczędzenia kosztów opału - wiadomo - gaz jest relatywnie drogi , paliwo stałe - ekogroszek - tańsze - ale - kocioł na paliwo stałe w lecie kiedy nie trzeba grzać CO nie jest ekonomiczny - trzeba wspomagać grzanie c.w.u innym rodzajem energii - gaz , prąd , solar lub inne.



niekoniecznie trzeba wspomagać w lecie ekogroszek wsypuje się raz na 3-4tyg. i z tego ciepła woda leci - sprawdzone rozwiązanie

pablitoo
18-08-2007, 09:42
(...)

niekoniecznie trzeba wspomagać w lecie ekogroszek wsypuje się raz na 3-4tyg. i z tego ciepła woda leci - sprawdzone rozwiązanie

No to jeszcze tym bardziej - skoro grzanie c.w.u kotłem na paliwo stałe / ekogroszek / w lecie nie wymaga "wspomagania" innym źródłem energii to jest to jeszcze mniej ekonomicznie opłacalne / podwójny system ogrzewania / ...

Nie chcę być zrozumiany opacznie - nie dezawuuję rozwiązania kolegi prymaska , nie uważam go za złe - tylko go nie rozumiem ... - dlatego chciałbym wytłumaczenia sensu takiego rozwiązania .

PS. Osobiście rozwiazałem to w następujący sposób " moim źródłem ogrzewania zarówno CO jak i c.w.u jest kondensacyjny kocioł gazowy Vitodens 300 Viessmana .
Kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem 120 l .Do tego ogrzewanie : podłogówka + grzejniki - pół na pół - parter - podłogówka oprócz salonu i gabinetu , poddasze grzejniki oprócz łazienki . Cała instalacja zaprojektowana dla temp wody 50/40 stopni - cały układ niskotemperaturowy z regulatorem pogodowym . Grzejniki przewymiarowane do temp zasilania wody max 50 stopni / w najzimniejsze dni w roku - temp powietrza na zewnątrz poniżej -20 stopni / .

Pozdrawiam

prymasek
18-08-2007, 15:53
chciało by sie to powiedzieć

BO TAK!!!!!

jak to w kawale było ....

ja montuję to dla świętego spokoju.

jak mi sie nie będzie chciało palić w piecu czyścić go itp to włączy sie gaz sam z siebie

jak putinowa gębą powie że więcej "gazu polaczkom nie sprzedam" będę palił spokojnie w węglówce


nie chce mi sie dyskutować czy jakieś rozwiązanie jest dobre czy złe
problem z okresem zwrotu jest również przy pompie ciepła, kominku z płaszczem czy solarach a ludzie to montują

ot tak, moje widzi misie :-)

PS chciałem zamontować tylko węglowe
ale moja małżowinka się nie zgodziła :roll:

Vippero
19-08-2007, 09:53
Vippero: lub ktoś inny Warszawy lub okolic jakbyście byli tak mili i pokazali nam :wink: swojego Orionika na otarcie łez :lol: bylibyśmy bardzo wdzięczni.

heja :)
oczywiście zapraszamy nawet w tym tygodniu :)
jesteśmy tam dzień w dzień, bo mamy urlop i w końcu coś się da zrobić :)
napisz: [email protected] kiedy chcielibyście zawitać do nas :)
a my podamy ci dokładniejsze namiary :)

pablitoo
19-08-2007, 13:01
chciało by sie to powiedzieć

BO TAK!!!!!

Ależ oczywiście - jak napisałem poprzednio - nie mam zamiaru dezawuować niczyjej koncepcji - byłem po prostu ciekaw - taka odpowiedź mi wystarcza .



ja montuję to dla świętego spokoju.

jak mi sie nie będzie chciało palić w piecu czyścić go itp to włączy sie gaz sam z siebie

jak putinowa gębą powie że więcej "gazu polaczkom nie sprzedam" będę palił spokojnie w węglówce

Oczywiście - jest to swoiste zabezpieczenie przed znacznym wzrostem cen gazu lub brakiem tego surowca . Ja też się na tą okoliczność zabezpieczyłem - w razie braku lub znacznych podwyżek tego surowca - kupuję piec na ekogroszek i wstawiam w miejsce kotła gazowego - cała instalacja jest przystosowana i do takiego kotła - więc problemu żadnego nie będzie :)


nie chce mi sie dyskutować czy jakieś rozwiązanie jest dobre czy złe
problem z okresem zwrotu jest również przy pompie ciepła, kominku z płaszczem czy solarach a ludzie to montują

ot tak, moje widzi misie :-)

PS chciałem zamontować tylko węglowe
ale moja małżowinka się nie zgodziła :roll:

Oczywiście w wypadku traktowania podwójnej instalacji jako zabezpieczenia - nie ma sensu dyskusja na tema czasu zwrotu lub oszczędności wygenerowanych przez taki układ ...

Pozdrawiam