PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ORION pracownia DOBRE DOMY



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

baszuk
19-08-2007, 21:25
Pozdrawiam wszystkich orionowiczów, po miło spędzonych wakacjach wracam do pracy i do kolejnych etapów wykańczania Oriona 2. Widzę, że prace budowlane lub wykonczeniowe u wszystkich trwają. My zrobilismy instalację wodną i CO. Obecnie jesteśmy na etapie uzgodnień związanych z rozprowadzeniem prądu - trudno zaplanować wszystkie gniazdka i punkty świetlne, jak tak na prawdę do końca się nie wie co chcemy w którym pomieszczeniu. :-? W tym tygodniu mają nam zamontować okna - my wybraluiśmy drewniane Ferrno, kolor cyprys, jeżeli chodzi o okna dachowe to zamontowaliśmy Facro, według mnie mają tą przewagę nad Veluksem, że klamka jest na dole okna, łatwo je zatem otwierać.
W pierwszej połowie września wchodzi do nas elektryk, a około 15 tynkarze.
Wcześniej była dyskusja na temat wentylacji w kuchni, my dorobilismy trzeci komin.
Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie tych którzy budują w okolicy Krakowa.
Baślka

pablitoo
19-08-2007, 21:52
Witaj baszuk :)

Prawidłowy dobór i montaż instalacji elektrycznej w domku łatwy nie jest ...
Mnie niestety instalacja elektryczna proponowana w naszym projekcie nie odpowiadała - więc zaprojektowałem ją sam - z wykonaniem nie było problemu - teraz tylko pozakładać wyłączniki i gniazdka ... :)

PS. Odebrałem wiadomość pw - oczywiście bardzo chętnie do nas Was zapraszamy :)

Pozdrawiam

baszuk
19-08-2007, 23:13
Dzięki za zaproszenie, dajcie znać tylko kiedy, my sie dostosujemy -- oboje z męzęm pracujemy w szkole, więc mamy jeszcze wakacje :D
Pozdrawiam
Baśka

baszuk
19-08-2007, 23:21
Przeczytałam wiadomość na priv. Zadzwonimy. Dzięki.
Baska

domich78
20-08-2007, 18:52
Witamy ponownie po krótkiej przerwie,
właśnie zamówilismy projekt i będzie to Orionek II, dziękujemy --->pablitoo bo troszke dzięki Tobie bedzie II a nie I,
baszuk dzięki za prv.

Pozdrawiamy

pablitoo
21-08-2007, 07:45
Witamy ponownie po krótkiej przerwie,
właśnie zamówilismy projekt i będzie to Orionek II, dziękujemy --->pablitoo bo troszke dzięki Tobie bedzie II a nie I (...)
Pozdrawiamy

Witajcie - na pewno nie będziecie żałować :wink:

Pozdrawiam

Astro140
21-08-2007, 11:47
Witam wszystkich budujących Oriona , mam prośbę jestem posiadaczem projektu Oriona I z lustrzanym odbiciem, pracę trwają pomalutku u architekta (pozwolenia ) ale poszukuję osób które są z okolicy Nysy lub z opolskiego.Proszę o jakiś kontakt bo chciałbym popytać o praktyczne strony, na co mam uważać i co zmienić zanim wejdę z robotą na działkę, z góry dziękuję i pozdrawiam. :)

pablitoo
21-08-2007, 17:16
Astro140 -> możesz spokojnie pytać tutaj - nie znajdziesz bardziej opiniotwórczego gremium jak ta lista w tym wątku :)
W końcu wszyscy tutaj budowaliśmy/budujemy/będziemy budować nasze Orionki ...
Wszyscy tutaj dysponują ogromną wiedzą i doświadczeniem zdobytym podczas budowy - na pewno sie z Tobą podzielą :)


Pozdrawiam

prymasek
21-08-2007, 21:35
Wszyscy tutaj dysponują ogromną wiedzą i doświadczeniem zdobytym podczas budowy - na pewno sie z Tobą podzielą :)


[i][b]Pozdrawiam

ja się z nikim dzielić nie będę
jeszcze mu wyjdzie piękniejszy/bardziej funkcjonalny/wspanialszy Orion niż nasz :evil:

;-)

prymasek
21-08-2007, 21:38
a tak na marginesie
dziś koleś wstawił mi drzwi wejściowe

zarąbiste super wykonane eleganckie
tylko.... nie ten kolor

szlag mnie trafi do końca tej budowy :evil:

pablitoo
22-08-2007, 06:21
a tak na marginesie
dziś koleś wstawił mi drzwi wejściowe

zarąbiste super wykonane eleganckie
tylko.... nie ten kolor

szlag mnie trafi do końca tej budowy :evil:

No to łap sie za pędzel , puszka farby i ognia :lol:

Kolor drzwi taki sam jak pozostałej stolarki zewnętrznej ?

Pozdrawiam

prymasek
22-08-2007, 07:48
miał być podobny do okien i bramy garażowej

i nie wyszło???

pablitoo
22-08-2007, 11:03
prymasek -> trzeba się będzie w takim razie przyzwyczaić ...

Pozdrawiam

prymasek
22-08-2007, 12:40
prymasek -> trzeba się będzie w takim razie przyzwyczaić ...

Pozdrawiam

albo zrobić nowe

O&M
22-08-2007, 17:28
prymasek
no to czekamy na zdjęcia tych zarąbistych drzwi :)

ps. jutro wkraczają cieśle i przychodzą panowie do pomiaru okien :)
już się nie mogę doczekać domu z dachem i oknami
:lol:
Pzdraiwam Ola

Kropka3
22-08-2007, 19:10
Vippero wielkie dzięki za pokazanie nam Waszego Orionka. Teraz wiemy na pewno że dobrze wybraliśmy projekt. Dzięki również za cenne wskazówki dotyczące zmian,
przy budowie naszego domku na pewno je uwzględnimy. Bardzo miło było Was poznać mamy nadzieję, że jak już będziecie tam mieszkać to będziemy mogli Was znowu najść :wink:
Jak będziemy mieli już fundamenty to też będziemy się nimi chwalić na forum a co! :lol:.
Pozdrowienia Agata i Maciek

pablitoo
22-08-2007, 19:50
prymasek -> no to czekamy na zdjęcia tych zarąbistych drzwi :)

O to to to :lol:

Pozdrawiam

Kropka3
22-08-2007, 20:34
Czy ktoś buduje Oriona z Silikatów?
Chciałabym wiedzieć jakie zmiany trzeba wprowadzić do projektu. Czy trzeba zmieniać ławy fundamentowe (większy ciężar bloczków)?
Czekam na info.
Pozdrawiam.

prymasek
23-08-2007, 14:51
prymasek
no to czekamy na zdjęcia tych zarąbistych drzwi :)

ps. jutro wkraczają cieśle i przychodzą panowie do pomiaru okien :)
już się nie mogę doczekać domu z dachem i oknami
:lol:
Pzdraiwam Ola

zdjęć na razie nie będzie bo jeszcze nie wiem czy stolarz ich sobie nie wezmę z powrotem...

prymasek
24-08-2007, 15:12
w ogóle to ostatnio mam wspaniałą passę

instalator wywalony na zbity pysk
drzwi z innym kolorze
płytkarz przekładający termin o 2-3 tygodnie (jak mi to mówił to zaczął od zdania "ja nie mogę u Pana robić)


dziś chyba się upiję....
:evil:

O&M
24-08-2007, 18:49
a u nas cieśle walczą z więźbą, może nawet to dziś skończą :)

pablitoo
24-08-2007, 19:32
w ogóle to ostatnio mam wspaniałą passę

instalator wywalony na zbity pysk
drzwi z innym kolorze
płytkarz przekładający termin o 2-3 tygodnie (jak mi to mówił to zaczął od zdania "ja nie mogę u Pana robić)


dziś chyba się upiję....
:evil:

prymasek -> niestety - tak bywa ...

U mnie natomiast wykończenie pomieszczenia gospodarczego - w moim przypadku pralni wraz z kotłownią - poniżej kilka fotek ...

Fotka 1 (http://img253.imageshack.us/img253/2057/jedenkq0.jpg) , fotka 2 (http://img213.imageshack.us/img213/6838/dwapz6.jpg) ...

Jeszcze tylko pomalować farbami część ścian i sufit / będę malował Beckersem / - i gotowe - tylko wieszać piec , montować zasobnik i uruchamiać CO i c.w.u.

:)

Pozdrawiam

pablitoo
24-08-2007, 19:38
dziś chyba się upiję....
:evil:

Ja właśnie teraz wychylam szklaneczkę Metaxy i zagryzam zmrożonym melonem - - po ciężkim dniu pracy w pracy i na budowie - należy się :)

Dzisiaj wykańczałem omurowanie okna piwnicznego - które u mnie znajduje się pod poziomem gruntu - dzisiaj była izolacja dysperbitem , jutro folia bąbelkowa i zasypuje ziemią - foto (http://img408.imageshack.us/img408/508/trzysj7.jpg) ...

Pozdrawiam

szuna
24-08-2007, 20:48
Halo halo prymasie widzę że idzie Ci coraz lepiej. nawet przemknęło mi przez myśl z eby ćięodwiedzić na Twojej działeczce i zobaczyć skończonego Oriona.
My wstawiliśmy właśnie okna brama w toku i jeszcze duuuuuuuuuuzo pracy przed nami. Ile płaciliście za elektrykę i czy w waszych orionach z więźbą wszystko było według projektu ok czy wasze cieśle nei dpoaczyli się że czegoś jeszcze brakuje.pozdrowienia

prymasek
25-08-2007, 20:21
Halo halo prymasie widzę że idzie Ci coraz lepiej. nawet przemknęło mi przez myśl z eby ćięodwiedzić na Twojej działeczce i zobaczyć skończonego Oriona.


zapraszam serdecznie
choć orion nie skończony

Selda
25-08-2007, 21:24
Cześś Szuna- jeśli sie mogę wtrącić to nasz elektryk zawołał sobie 4500 zł ale nie interesują nas zakupy on kupuje sam i przedstwia na rachunki. Nie liczy od punktu- mogę wymyślaći zmieniać ilę chcę.Ale chłop ma głowę jak armata. Robi całą elektrykę wewnątrz i zewnatrz typu światełka w podbitce na ogrodzie, alarm itd-bzrdzo fajnie doradza bo trzeba przyznać że na tym etapie nie wie się do końca gdzie będzie dobrze mieć włączniki czy gnizda. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Jeśli jest ktoś z okolicy Legnicy to mogę go serdecznie polecić.

bryza2005
26-08-2007, 10:15
Widzę że Oriony mają się dobrze.

Czy ktoś mógłby podać ile metrów sufitów podwieszanych na poddaszu wyszło?
Pozdrowienia powodzenia!

pablitoo
26-08-2007, 13:08
(...) jeśli sie mogę wtrącić to nasz elektryk zawołał sobie 4500 zł ale nie interesują nas zakupy on kupuje sam i przedstwia na rachunki. Nie liczy od punktu- mogę wymyślaći zmieniać ilę chcę.Ale chłop ma głowę jak armata. Robi całą elektrykę wewnątrz i zewnatrz typu światełka w podbitce na ogrodzie, alarm itd-bzrdzo fajnie doradza bo trzeba przyznać że na tym etapie nie wie się do końca gdzie będzie dobrze mieć włączniki czy gnizda. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Jeśli jest ktoś z okolicy Legnicy to mogę go serdecznie polecić.

No no - jeżeli za całokształt instalacji elektrycznej / bez liczenia od punktu / , wraz z montażem rodzielnicy - tak myślę plus instalacja alarmu / jaki system - można wiedzieć ?? / instalator życzy 4,5 kpln to rewelacyjna cena / ze wszystkimi materiałami / - tylko pogratulować :)

Ja zrobiłem projekt instalacji elektrycznej do naszego Oriona sam - nie odpowiadało mi posiadanie trzech rozdzielnic elektrycznych , poza tym zastosowałem instalację bezpuszkową , jedna duża rozdzielnica elektryczna w garażu plus zabezpieczenia przepięciowe , wszystkie obwody niebezpieczne zabezpieczone oddzielnymi różnicówkami , ponad kilometr kabli :lol: łącznie z oświetleniem zewnętrznym plus instalacja osobnego zasilania z agregatu prądotwórczego w razie braku prądu - mój projekt , częściowo moje własne wykonanie , częściowo moje materiały / cała rozdzielnica obszyta modułami Moellera / - wyszło mnie to wszystko grubo ponad 4,5 kpln :)
A gdzie tam jeszcze instalacja alarmu ... - tego już w ogóle nie liczę gdyż alarm od podstaw zrobiłem sam .

Takoż - pogratulować - tylko patrzyć instalatorowi na ręce :)

Pozdrawiam

szuna
26-08-2007, 13:27
Nasz elektryk zażyczył sobie 25 zł za punkt bez materiału. Czy to dużo czy mało?

baszuk
26-08-2007, 13:29
Pablitoo,
Dzięki za pokazanie nam swojego Orionka. Miło było Was poznać. Trzymamy kciuki za szybki postęp prac wykończeniowych i zapraszamy do nas.
Baśka :D

pablitoo
26-08-2007, 13:31
baszuk -> my również bardzo dziękujemy za odwiedziny - super było Was poznać - szykujcie sie na naszą wizytę / około 2-3 weekend września / - skontaktujemy się :)

Pozdrawiam

pablitoo
26-08-2007, 13:42
Nasz elektryk zażyczył sobie 25 zł za punkt bez materiału. Czy to dużo czy mało?

Wszystko zależy od tego jaki projekt instalacji realizujecie - czy ten oryginalny z projektu , czy inny ...
Poza tym jakie przekroje przewodów stosujecie / przypominam - wg aktualnych przepisów - światło 3x1,5mm2 , świecznikowe 4x1,5mm2 , gniazda 3x2,5mm2 , siła 5x2,5mm2 - minimum / , w jakiej technologi kładzione kable - czy w peszlach , czy podtynkowo kablami YDYżo , ile obwodów elektrycznych , czy obwody łączone w pętlę , ile zabezpieczeń różnicowoprądowych , czy będzie ochrona przepięciowa ... itede itepe - takie drobne niuanse które w znaczny sposób zwiększają cenę całokształtu instalacji ...


Pozdrawiam

szuna
26-08-2007, 13:55
Przykro mi ale to załatwiał mój mąż i nie znam odpowiedzi na Twoje pytania. prawdopodobnie instalacja taka jak w projekcie bez większych zmian. na całej reszczie sie nie znam nad czym ubolewam!!!!!!!!!!!!

pablitoo
26-08-2007, 20:27
Nasz elektryk zażyczył sobie 25 zł za punkt bez materiału. Czy to dużo czy mało?


Przykro mi ale to załatwiał mój mąż i nie znam odpowiedzi na Twoje pytania. prawdopodobnie instalacja taka jak w projekcie bez większych zmian. na całej reszczie sie nie znam nad czym ubolewam!!!!!!!!!!!!


Jak napisałem powyżej - wszystko zależy od stopnia rozbudowy i skomplikowania instalacji elektrycznej w budynku ...

W moim przypadku - analizując w stosunku do 4,5 kpln koleżanki Selda za całokształt instalacji :

- około 130 punktów - czyli po 25 pln /cena koleżanki Szuna/ za punkt = 3250 pln
- materiał - uśredniając - 500m kabla YDYpżo 3x1,5mm2 /750V/ - cena aktualna około 1,60 pln za metr = 800 pln
- materiał - uśredniając - 500 m kabla YDYpżo 3x2,5mm2 /750V/ - cena aktualna około 2,60 pln za metr = 1300 pln
- materiał - uśredniając - 20 m kabla YDYp 5x2,5mm2 /750V/ - cena aktualna około 6 pln za metr = 120 pln

- sumując wychodzi 5470 pln

Do tego należy dodać koszta rozdzielnicy podtynkowej , jej montażu , koszta wszystkich aparatów / zabezpieczenia nadprądowe w ilości odpowiedniej do ilości obwodów , zabezpieczenia różnicowoprądowe w zależności od ilości zabezpieczonych obwodów , rozłącznik główny plus ewentualnie ochronniki przepięciowe , wskaźniki obecności faz itepe itede ... /
Koszta te są płynne w zależności od rodzaju i producentów zastosowanych aparatów - ale można uśredniając przyjąć kwotę 600 pln / 300pln rozdzielnica + 300 pln aparaty / .

Reasumując otrzymujemy kwotę 6070 pln za fikcyjny :) montaż mojej instalacji po cenach koleżanki Szuna w stosunku do ceny całkowitej koleżanki Selda :)

Wnioski :

Koleżanka Selda - cena /4,5 kpln/ za montaż instalacji bardzo dobra :)
Koleżanka Szuna - 25 pln za punkt + materiał - cena wg mnie do przyjęcia :)
Ja - zapłaciłem za całokształt instalacji jeszcze więcej :( - ale związane to jest z bardziej rozbudowaną instalacją - pomimo mojego projektu i wkładu materiałowo-wykonawczego :)

Pozdrawiam

szuna
26-08-2007, 21:06
no cóż jestem pod wrażeniem Twojego świetnego rozeznania w temacie. Bardzo Ci dziękuję za światło w tunelu.
pozdrawiam

pablitoo
26-08-2007, 21:35
szuna -> moją instalację elektryczną robiłem ponad pół roku temu .
Zastosowałem rozwiązanie montażu instalacji bezpuszkowej - czyli łączenia kabli w puszkach o podwójnej głębokości / bez zastosowania puszek rozdzielczych / , wszystkie obwody łączone w tzw pętli - te rozwiązania generują większą ilość kabli które należy użyć do montażu instalacji.
Ceny jakie użyłem do mojej analizy to średnie ceny z allegro - być może można znaleźć jeszcze atrakcyjniejsze ceny - co zmniejszy koszta instalacji .
Ilość użytego przeze mnie kabla również może być zmniejszona gdy zrezygnuje się z zastosowanych przeze mnie rozwiązań .
Ilość punktów jest również mniejsza w rozwiązaniu stricte projektowym - no niestety trzy rozdzielnice elektryczne to większy wydatek .
Każdą instalacje należy traktować indywidualnie - i tak ja obliczać - moje obliczenia to tylko symulacja mojej instalacji przy Waszych założeniach.

Jeżeli w jakiś sposób pomogłem - cieszę się :)

Pozdrawiam

Selda
27-08-2007, 11:21
Muszę sprostować-4500zł to cena za samą robociznę bez matriałów!

pablitoo
27-08-2007, 11:35
Muszę sprostować-4500zł to cena za samą robociznę bez matriałów!

A to diametralnie zmienia postać rzeczy ...

Licząc - przyjmując około 100 punktów w wersji projektowej to daje 45 pln od punktu ...

Pozdrawiam

pablitoo
28-08-2007, 19:23
Taka jakaś cisza w naszym wątku ...

Czyżbym może przestraszył część Orionowiczów moimi obliczeniami :oops:

Niech ktoś da znak życia :lol:

Pozdrawiam

justa*
28-08-2007, 19:52
Ja daję znak :D
Żyję i mam się dobrze :D Skoro wszyscy mieli wakacje to ja też sobie zrobiłam i pojechałam pooglądać z bliska mój domek. Jestem nawet zadowolona. dopatrzyliśmy się kilku rzeczy, które będzie trzeba poprawić, ale co tam takie są minusy budowania na odległość. Wybraliśmy za to blachodachówkę i mam nadzieję że za miesiąc będziemy kryć orionka :D

Pytanie:
Jaką folię kupiliście?
Zaproponowano nam Strotex 1300 lub Marmę. Nadają się czy lepiej kupić coś innego?

pablitoo
28-08-2007, 20:52
justa -> ja do pokrycia dachu użyłem folii DELTA-VENT N PLUS - folia paroizolacyjna firmy Doerken - pokrycie dachu - dachówka .

Jeżeli zamierzacie kryć dach blachodachówką proponuję znakomitą folię wysoko-paroprzepuszczalną Tyvek firmy DuPont - popatrz tutaj (http://www.tyvek.pl/budowlane.php) ...

Pozdrawiam

justa*
29-08-2007, 16:51
Dzięki pablitoo za podpowiedź. Przy wycenie dachu zaproponowano nam Strotex 1300 ale poszperałam na forum i doszłam do wniosku, że trzeba kupić coś o lepszych parametrach i chyba kupimy folię Tyvek.
Aaaa..... też dokładamy okno dachowe w pokoiku nad kuchnią :wink:

prymasek
30-08-2007, 07:21
no cóż jestem pod wrażeniem Twojego świetnego rozeznania w temacie. Bardzo Ci dziękuję za światło w tunelu.
pozdrawiam

ja mogę Tobie dać koszty całej instalacji wg poniesionych kosztów
bo robię bardzo rozbudowaną księgowość :-))))

prymasek
30-08-2007, 07:23
Taka jakaś cisza w naszym wątku ...

Czyżbym może przestraszył część Orionowiczów moimi obliczeniami :oops:

Niech ktoś da znak życia :lol:

Pozdrawiam

jesteś elektrykiem???? :D

justa*
30-08-2007, 12:56
Dzieńdoberek :D
Kto z Was stawiał kominy z pełnej cegły? Bo my takie mamy do samego końca,tzn. nad dach też takie wystają. Mogliśmy to zrobić z cegły klinkierowej, ale wymyśliliśmy sobie, że kominy od stryszku w górę ocieplimy styropianem 5 i otynkujemy marmolitem w kolorze blachy. dobry pomysł czy nie bardzo?
A jak zakończyliście komin? Nam ostatnio ktoś podpowiedział ,że trzeba zrobić blaszaną obróbkę, ale chyba się tego już dawno nie robi. Przyznać się tu szybko jak to jest u Was!?:wink:

Jeszcze pytanko dotyczące drzwi tarasowych w gabinecie. Czy ktoś z Was ma te drzwi przesuwane? Ja chciałam wstawić tam dwuczęściowe z jednym ruchomym skrzydłem ,ale gdzieś na forum przeczytałam że 180cm to za mało na takie drzwi. Prawda to czy fałsz?? :roll:

prymasek
30-08-2007, 15:07
czymś ten komin trzeba zakończyć
szczególnie z góry tak m się wydaje

O&M
30-08-2007, 17:12
Dzieńdoberek :D
Kto z Was stawiał kominy z pełnej cegły? Bo my takie mamy do samego końca,tzn. nad dach też takie wystają. Mogliśmy to zrobić z cegły klinkierowej, ale wymyśliliśmy sobie, że kominy od stryszku w górę ocieplimy styropianem 5 i otynkujemy marmolitem w kolorze blachy. dobry pomysł czy nie bardzo?
A jak zakończyliście komin? Nam ostatnio ktoś podpowiedział ,że trzeba zrobić blaszaną obróbkę, ale chyba się tego już dawno nie robi. Przyznać się tu szybko jak to jest u Was!?:wink:

Jeszcze pytanko dotyczące drzwi tarasowych w gabinecie. Czy ktoś z Was ma te drzwi przesuwane? Ja chciałam wstawić tam dwuczęściowe z jednym ruchomym skrzydłem ,ale gdzieś na forum przeczytałam że 180cm to za mało na takie drzwi. Prawda to czy fałsz?? :roll:

My kominy zewnętrzne (nad dachem :) ) murujemy z cegły perforowanej wienerberger kosmo. Początkowo miały wyglądać tak jak te w projekcie, czyli otynkowane w kolorze elewacji całego domu, jednak widzieliśmy kilka tak zrobionych kominów, w których odpadał tynk... dlatego zdecydowaliśmy się na klinkier. Co do wykończenia komina, to z tego co wiem, obróbki dekarskie przy kominach nadal się stosuje :)
Odnośnie drzwi balkonowych to w gabinecie mamy oba skrzydła są otwierane z ruchomym słupkiem. A drzwi przesuwane bardzo fajny pomysł...

justa*
30-08-2007, 18:19
czymś ten komin trzeba zakończyć
szczególnie z góry tak m się wydaje

Mi też tak się wydaje, dlatego pytam jak Wy to rozwiązaliście. Prymasku u Ciebie jakie zakończenie komina? Mi jedna osoba podpowiada żeby zakończyć blachą inna , że to nie jest dobry pomysł bo coś tam. Ale jak się tego betonu na górze jakoś nie zabezpieczy i będzie tam stała woda, to zimą zacznie to rozsadzać. Dobrze myślę czy trochę to nie tak? :roll:

KATI77
30-08-2007, 19:44
Ja tak troszkę nie w temacie kominowym

mam wielką prośbę to tych którzy robili kosztorysy prac budowlanych do banku, jeszcze stan surowy jakoś mi poszedł ale reszta, a szczególnie instalacje, izolacje, posadzki, tynki.........czarna magia...

Może ktoś podzieliłby się, byłabym bardzo wdzięczna

prymasek
31-08-2007, 07:24
czymś ten komin trzeba zakończyć
szczególnie z góry tak m się wydaje

Mi też tak się wydaje, dlatego pytam jak Wy to rozwiązaliście. Prymasku u Ciebie jakie zakończenie komina? Mi jedna osoba podpowiada żeby zakończyć blachą inna , że to nie jest dobry pomysł bo coś tam. Ale jak się tego betonu na górze jakoś nie zabezpieczy i będzie tam stała woda, to zimą zacznie to rozsadzać. Dobrze myślę czy trochę to nie tak? :roll:

ja mam założona płytę kominową wykonaną do systemu kominowego Plewa
myślę że nadało by się to do normalnego komina, płyta jest wykonana z płyty wiórowo betonowej, wygląda trochę jak taka pokrywka od kartona po butach :-)

mój sąsiad zrobić obróbkę metalową,
poza tym można zrobić czapę kominową betonową wylewaną - trzeba zachować odpowiednie skosy

prymasek
31-08-2007, 07:26
Ja tak troszkę nie w temacie kominowym

mam wielką prośbę to tych którzy robili kosztorysy prac budowlanych do banku, jeszcze stan surowy jakoś mi poszedł ale reszta, a szczególnie instalacje, izolacje, posadzki, tynki.........czarna magia...

Może ktoś podzieliłby się, byłabym bardzo wdzięczna

ja po pierwsze mam dokładne wydatki które poniosłem po drugie mam wycenę rzeczoznawcy po trzecie mam kosztorys zrobiony na podstawie powyższych do banku jakby coś to podaj maila na priv

pablitoo
31-08-2007, 09:22
(...)
Pozdrawiam

jesteś elektrykiem???? :D

Niestety nie - ale byłeś blisko - elektronikiem - ale to prawie to samo :lol:

Pozdrawiam

pablitoo
31-08-2007, 09:36
Dzieńdoberek :D
Kto z Was stawiał kominy z pełnej cegły? Bo my takie mamy do samego końca,tzn. nad dach też takie wystają. Mogliśmy to zrobić z cegły klinkierowej, ale wymyśliliśmy sobie, że kominy od stryszku w górę ocieplimy styropianem 5 i otynkujemy marmolitem w kolorze blachy. dobry pomysł czy nie bardzo?
A jak zakończyliście komin? Nam ostatnio ktoś podpowiedział ,że trzeba zrobić blaszaną obróbkę, ale chyba się tego już dawno nie robi. Przyznać się tu szybko jak to jest u Was!?:wink:

Jeszcze pytanko dotyczące drzwi tarasowych w gabinecie. Czy ktoś z Was ma te drzwi przesuwane? Ja chciałam wstawić tam dwuczęściowe z jednym ruchomym skrzydłem ,ale gdzieś na forum przeczytałam że 180cm to za mało na takie drzwi. Prawda to czy fałsz?? :roll:

My budowaliśmy komin z pełnej cegły - od stopy komina po czapę - cały komin z pełnej cegły ceramicznej , końcówka komina ponad połacią z cegły klinkierowej ( również pełnej ).
Komin na zwieńczeniu zakończony czapą wykonaną z cegły klinkierowej , od góry czapy wykonana obróbka blacharska i wszystko uszczelnione uszczelniaczem dekarskim .
Na czapie komina zamontowane daszki kominowe ze stali nierdzewnej.

Czapę komina trzeba bezwzględnie zakończyć , obrobić i uszczelnić - czy to blachą czy odpowiednimi farbami - jak tego dobrze się nie zrobi komin od góry będzie przeciekał ...

Obróbka blacharska czapy komina odpowiednio wykonana i uszczelniona jest najlepszym zabezpieczeniem góry komina przed warunkami atmosferycznymi i deszczem na wiele wiele lat. Jak masz możliwość to wykonaj takie zabezpieczeni czapy .

Odnośnie drzwi w gabinecie - mamy takie jak w projekcie - dwuskrzydłowe klasycznie otwierane .

Pozdrawiam

justa*
31-08-2007, 10:29
Dzięki chłopaki za odpowiedź :)
Wiem, że czapa komina musi być zakończona i miała to być właśnie obróbka blacharska, ale jedna z osób nam to odradziła. Dziś zadzwonię i zapytam dlaczego to Wam tu zaraz doniosę. :wink:
Tak "pokrywka" do kominów systemowych to ma pewnie określony rozmiar a nasz komin będzie niestandardowy, więc to raczej odpada, chociaż jeszcze poszukam i popytam. Na tę chwilę znów jesteśmy za blachą, no chyba że mi jakaś "dobra dusza" znowu coś podpowie.
Czy u Was też tak było, że ci co najmniej pomagali najwięcej podpowiadali i to już po fakcie?

A drzwi przesuwnych w gabineciku nikt nie ma? :roll:

Chris o poranku
31-08-2007, 11:24
Chciałem sie podłączyć. Czapa na kominie musi być. Z dbrego betonu ze spadkami lum cegieł. Nawet jak bedziesz chciała robić obróbkę to zrób tez czapę porządnie. Ja na jeden z kominów sam zrobiłem forme i odlałem czapę. Pamietaj aby czapa wystawała poza komin (trzeba uwzglenic ocieplenie) od 5-10cm. od spodniej strony ok.1-1.5 cm trzeba zrobić naciecia wzdłużne. Taki A'la kapinos.
Jesli chodzi o drzwi przesuwne zewnetrzne to odradzam. Raz, że otwór wydaje sie za mały. Ze 180cm świtała uzyskasz ok 85cm (zawsze jedno skrzydło jest bierne chyba, że skrzydła chowają sie w scianie) . Dwa,drzwi przesuwne zewnetrzne są zimne, stosowane głownie tam gdzie nie jest pożadana wysoka temperatura wewnatrz (np.ogrody zimowe,werandy) lub jako drugie drzwi wewnetrzne. Ciepłe drzwi to tylko takie z uszczelką-ami przymykowymi.

pablitoo
31-08-2007, 13:42
czymś ten komin trzeba zakończyć
szczególnie z góry tak m się wydaje
(...)

Zakończenie moich kominów - fotki - zwieńczeń , czap i obróbki blacharskiej + daszek kominowy nad kanałem dymowym komina kominkowego :lol:

http://img464.imageshack.us/img464/5535/30016438ty0.th.jpg (http://img464.imageshack.us/my.php?image=30016438ty0.jpg)

http://img212.imageshack.us/img212/5945/92392932dv8.th.jpg (http://img212.imageshack.us/my.php?image=92392932dv8.jpg)

Pozdrawiam

justa*
31-08-2007, 18:04
Dzięki pablitoo nie śmiałam Cię o to prosić, ale po cichutku liczyłam na to,że wkleisz tu fotki swoich kominów. Tam masz od góry obrobione blachą? Bo wcale tego nie widać, ładnie wygląda.

justa*
31-08-2007, 18:14
Jesli chodzi o drzwi przesuwne zewnetrzne to odradzam. Raz, że otwór wydaje sie za mały. Ze 180cm świtała uzyskasz ok 85cm (zawsze jedno skrzydło jest bierne chyba, że skrzydła chowają sie w scianie) . Dwa,drzwi przesuwne zewnetrzne są zimne, stosowane głownie tam gdzie nie jest pożadana wysoka temperatura wewnatrz (np.ogrody zimowe,werandy) lub jako drugie drzwi wewnetrzne. Ciepłe drzwi to tylko takie z uszczelką-ami przymykowymi.

chmm.........
Ja chciałam w gabinecie właśnie takie drzwi z jednym ruchomym skrzydłem, ale właśnie ten otwór w ścianie podobno jest za mały. Co do ciepłoty takich drzwi to się nie znam ale wydaje mi się, że zwykłe drzwi balkonowe też muszą mieć uszczelki, żeby utrzymać ciepło.

pablitoo
01-09-2007, 15:26
Dzięki pablitoo nie śmiałam Cię o to prosić, ale po cichutku liczyłam na to,że wkleisz tu fotki swoich kominów. Tam masz od góry obrobione blachą? Bo wcale tego nie widać, ładnie wygląda.

:)

Obydwa kominy mam wykończone na zwieńczeniach czap blachą - kolor blachy taki jak kolor dachówki - wykończenie bardzo dyskretnie i estetycznie - jak widać - a raczej jak nie widać :lol:

Pozdrawiam

prymasek
01-09-2007, 21:04
Tak "pokrywka" do kominów systemowych to ma pewnie określony rozmiar a nasz komin będzie niestandardowy, więc to raczej odpada, chociaż jeszcze poszukam i popytam.

Plewa robi na wymiar pod konkretny komin.

justa*
02-09-2007, 10:03
[quote=justa*]
Plewa robi na wymiar pod konkretny komin.

ooooo.....
to muszę sprawdzić, a jakąś przybliżoną cenę możesz podać??
A może masz jakieś zdjęcie komina? :D

prymasek
03-09-2007, 07:33
http://prymasek.dmkhosting.com/dom/DSCF4332.JPG

lepszego zdjęcia nie mam
za dwie którą są na zdjęciach zapłaciłem 540 zł
przy czym moje kominy są większe od standardowych
jedne ma 5 kanałów a drugi 6

justa*
03-09-2007, 10:07
Dzięki prymasku za odpowiedź i zdjęcie :)
To chyba pierwsze zdjęcie Twojego domku na forum? Wygląda bardzo ładnie i zazdroszczę Ci tych pięknych drzew. Moje dwie brzózki rosną sobie pod samym płotem, chciałam dosadzić kilka drzewek już teraz żeby sobie rosły, ale muszę zaczekać aż ogrodzimy działkę. posadzone wiosną trzy buki gdzieś wcięło :evil:

pablitoo
03-09-2007, 12:14
prymasek -> ładny domek :) - bardzo ładna dachówka - co to za producent i co to za dachówka ??

Pozdrawiam

prymasek
03-09-2007, 12:34
ta domek ładny ehhehehe

dachów Pfleiderer z grupy Creatona

szuna
03-09-2007, 12:46
Nawet śliczny domek to jest!!!!! Gdybym potrafiła wkleiłabym swój mniej śliczny :lol:

justa*
03-09-2007, 13:25
ta domek ładny ehhehehe

Czyżby zmęczenie inwestora Cię dopadło? :wink: A domek naprawdę bardo ładnie się prezentuje i jeszcze te drzewa. PIĘKNIE

justa*
03-09-2007, 13:27
Gdybym potrafiła wkleiłabym swój mniej śliczny :lol:

Naucz się szybciutko i pochwal się tutaj zaraz!!! :D

O&M
03-09-2007, 16:05
Prymasku przyłączamy się do powyższych komentarzy "bardzo ładny Orion" :)
ps. czekamy na więcej fotek :lol:

prymasek
03-09-2007, 19:20
ta domek ładny ehhehehe

Czyżby zmęczenie inwestora Cię dopadło? :wink: A domek naprawdę bardo ładnie się prezentuje i jeszcze te drzewa. PIĘKNIE

zmęczeni mnie dopadło już dawno. a nabijam sie że tego że Orion jest ładny w końcu spróbowałby ktoś myśleć inaczej w wątku dotyczącym TYLKO oriona


Prymasku przyłączamy się do powyższych komentarzy "bardzo ładny Orion"
ps. czekamy na więcej fotek

więcej fotek nie będzie
kiedyś zrobię album z budowy ale jak już skończę
heheheh

wolcik
03-09-2007, 22:26
Witam wszystkich forumowiczów. Jestem zainteresowny Projektem Oriona ale mam pytanie czy ktoś z was budowął z porothermu 44 lub 50? Proszę o info. :oops:

justa*
04-09-2007, 11:42
zmęczeni mnie dopadło już dawno. a nabijam sie że tego że Orion jest ładny w końcu spróbowałby ktoś myśleć inaczej w wątku dotyczącym TYLKO oriona

Myślę, że nie każdy orion jest ładny :wink: Zależy na jakim etapie budowy jest dom. W moim w chwili obecnej podoba mi się kształt filarów ,ale np. murki przy schodach są paskudne . No i te ściany bleee.....
Ale i tak się cieszę ,że już go mam. Za rok tynki i będzie śliczny :D

Miłego dnia :D

pablitoo
04-09-2007, 11:52
(...),ale np. murki przy schodach są paskudne . No i te ściany bleee.....
Ale i tak się cieszę ,że już go mam. Za rok tynki i będzie śliczny :D

Miłego dnia :D

justa* -> a z czego murowaliście murki przy schodach ?? W tym tygodniu też chcę je wymurować i mam mały dylemat z czego ...

Pozdrawiam

justa*
04-09-2007, 12:33
justa* -> a z czego murowaliście murki przy schodach ?? W tym tygodniu też chcę je wymurować i mam mały dylemat z czego ...

Pozdrawiam

Z bloczków z których murowane były ściany fundamentowe. Jak skończysz to będę miała kilka pytań bo nasze trzeba koniecznie poprawić :-?

O&M
04-09-2007, 18:49
a ja mam pytanie odnośnie tarasu:) czy ktoś z Was budował zgodnie z projektem donicę betonową? W projekcie Oriona III są dwie donice betonowe mam pytanie czy taka donica to dobry pomysł i z czego ją murowaliście a może jest wylewana? U nas w najbliższym tygodniu zaczną się prace związane z "budową" tarasu i schodów wejściowych wraz z "murkami", które będą murowane z bloczków betonowych :lol: :lol:

Pozdrawiam

O&M
04-09-2007, 18:51
więcej fotek nie będzie
kiedyś zrobię album z budowy ale jak już skończę
heheheh


a na kiedy planujesz koniec...?

pablitoo
04-09-2007, 19:08
a ja mam pytanie odnośnie tarasu:) czy ktoś z Was budował zgodnie z projektem donicę betonową? W projekcie Oriona III są dwie donice betonowe mam pytanie czy taka donica to dobry pomysł i z czego ją murowaliście a może jest wylewana? U nas w najbliższym tygodniu zaczną się prace związane z "budową" tarasu i schodów wejściowych wraz z "murkami", które będą murowane z bloczków betonowych :lol: :lol:

Pozdrawiam

Ta donica to wyzwanie :lol:

My robimy troszkę zmodyfikowany taras :) - nie odpowiadały nam schody "przytulone" do elewacji tyłu garażu.Nasz taras będzie całkowitym wycinkiem koła a schody z niego zaprojektowaliśmy właśnie mniej więcej w miejscu posadowienia donicy .
Taras będzie betonowy, wylewany na siedmiu zbrojonych stopach fundamentowych / już wykonanych / .

Mam pytanie związane z techniką wykonania szalunku kołowego na taras - jaką metodą wykonujecie / bądź wykonują Wasze ekipy / taki szalunek ??
Jestem ciekaw bo nie wiem na jaką technikę mam się zdecydować ...

Pozdrawiam

pablitoo
04-09-2007, 19:13
Z bloczków z których murowane były ściany fundamentowe. Jak skończysz to będę miała kilka pytań bo nasze trzeba koniecznie poprawić :-?

No mam nadzieję iż do soboty chociaż jeden murek postawię :lol:

W zeszłym tygodniu podłączyli mnie do gazociągu :) - w sobotę przychodzi mój instalator montować kocioł wraz z zasobnikiem i do podłączenia całej instalacji co i c.w.u . Takoż jak sfinalizuję umowę z gazownią zaczynam sezon grzewczy :)

A w związku z tym iż parkiet leży już na podłogach - :lol: - jak nadejdą przymrozki trzeba będzie zacząć podgrzewać conieco :)

Pozdrawiam

EwaWoj
04-09-2007, 19:21
Witam! :D
Intensywnie zastanawiamy się nad wyborem projektu i oglądajac zdjecia z budów bardzo spodobał nam się ORION II, ale nie mogę odszukać ile metrów ma dach i czy ktoś może mi coś powiedzieć o kosztach dachu. czekamy teraz na warunki zabudowy dzialki , mamy nadzieję że budowa ruszy z wiosną

pablitoo
04-09-2007, 19:36
Witam! :D
Intensywnie zastanawiamy się nad wyborem projektu i oglądajac zdjecia z budów bardzo spodobał nam się ORION II(...)

No w sumie nie dziwimy się :lol:


ale nie mogę odszukać ile metrów ma dach i czy ktoś może mi coś powiedzieć o kosztach dachu(...)

Powierzchnia dachu - no hmmmm - powiem szczerze nie pamiętam - :oops: - zwłaszcza że mój dach jest troszkę powiększony ...

Wg projektu chyba coś około 230m2.

Co do kosztów wykonania i pokrycia dachu - wszystko zależy od rodzaju pokrycia i zastosowanych materiałów ...

Pozdrawiam

O&M
04-09-2007, 19:48
...a i jeszcze jedno pytanie do tych co będą ogrzewać lub już ogrzewają kotłami na paliwo stałe? jakie zamontowaliście?? i jak je zmieściliście do tej malutkiej kotłowni?? Niestety trochę żałujemy, że nie poszerzyliśmy minimalnie domu... jesteśmy na etapie wyboru kotła na ekogroszek i niestety, ale wszystkie te co oglądamy są za duże, tj będą wchodziły nam w okno, wynikiem czego nie będzie sie ono otwierać :evil: , no może otwierać się będzie, ale nie całkowicie... dajcie znać jakie kotły montujecie i namiary na nie?? co prawda przejrzeliśmy już mnóstwo ofert na internecie i chyba nie zostanie nam nic innego jak przysłonić piecem częściowo okno :(

O&M
04-09-2007, 19:56
Mam pytanie związane z techniką wykonania szalunku kołowego na taras - jaką metodą wykonujecie / bądź wykonują Wasze ekipy / taki szalunek ??
Jestem ciekaw bo nie wiem na jaką technikę mam się zdecydować ...

Pozdrawiam

z tego co wiem my wykończenie tarasu będziemy mieli murowane z bloczków betonowych, a wtedy szalunek jest zbędny, jednak w tej kwestii musiałby wypowiedzieć się mój mąż:)

co do betonowych donic, to zobaczymy jak się popiszą nasi murarze, mam nadzieje że efekt będzie równie dobry jak, gdy murowali słupy :lol:

EwaWoj
04-09-2007, 20:49
czy schody w ORIONIE są tak strome, czy tylko tak wyglądają na zdjęciach? :-?

justa*
04-09-2007, 21:23
czy schody w ORIONIE są tak strome, czy tylko tak wyglądają na zdjęciach? :-?
Które schody? wejściowe?

EwaWoj
05-09-2007, 18:12
Witam!
chodzi mi o schody wewnątrz domu, na zdjęciach widziałam, że są dosyć strome (owalnie pną się w górę) , a ja chciałabym mieć w miarę szerokie i łagodne, a nie wiem czy na dole jest na tyle miejsca aby takie zrobić?

O&M
05-09-2007, 19:30
Witam :) jeszcze raz ponawiamy pytanie o kotły na ekogroszek?? :) no i jakiej mocy macie te piece?? 20 czy 25KW?? ogrzewacie nimi też wodę??

pablitoo
05-09-2007, 21:03
Witam!
chodzi mi o schody wewnątrz domu, na zdjęciach widziałam, że są dosyć strome (owalnie pną się w górę) , a ja chciałabym mieć w miarę szerokie i łagodne, a nie wiem czy na dole jest na tyle miejsca aby takie zrobić?

Schody wewnętrzne na poddasze należy wykonać wg indywidualnego projektu.
Projekt budynku nie zawiera projektu schodów ... - jakie sobie wymyślisz takie możesz wykonać - miejsca nie jest powalająco dużo ale również nie jest mało :lol: Zmieści się dowolny projekt schodów - wcale nie muszą być okrągłe czy zabiegowe ...



Witam jeszcze raz ponawiamy pytanie o kotły na ekogroszek?? no i jakiej mocy macie te piece?? 20 czy 25KW?? ogrzewacie nimi też wodę??

Kolega prymasek posiada kocioł na ekogroszek - może podzieli się informacjami :)

20kW w zupełności wystarczy do ogrzania Orionka i do c.w.u.
Przewymiarowanie mocy pieca nie jest wcale dobre - a wręcz przeciwnie ...

Pozdrawiam

justa*
06-09-2007, 11:34
EwaWoj
My jesteśmy teraz na etapie zamawiania blachodachówki i według kosztorysu,który zrobiła mi firma na podstawie pomiaru więźby powinnam kupić prawie 290m2 blachy. Dachówki na pewno wychodzi mniej bo nie ma takich odpadów.

Kocił na ekogroszek my też mam zamiar kupić, ale o tym że nam zastawi okno nawet nie pomyślałam :o Wymyśliliśmy sobie kiedyś, że zaniżymy trochę kotłownię względem reszty domu i to chyba nie jest taki zły pomysł jeżeli ten kocił "włazi" w okno :-?

Taras to u mnie odleeeeeegła przyszłość ale na chwilę obecną ma być zrobiony z kostki brukowej i jeżeli będzie trzeba zrobić stopnie to jak najszersze, czyli najlepiej dookoła tarasu a przynajmniej od filara do wykusza :D

prymasek
07-09-2007, 07:12
...a i jeszcze jedno pytanie do tych co będą ogrzewać lub już ogrzewają kotłami na paliwo stałe? jakie zamontowaliście?? i jak je zmieściliście do tej malutkiej kotłowni?? Niestety trochę żałujemy, że nie poszerzyliśmy minimalnie domu... jesteśmy na etapie wyboru kotła na ekogroszek i niestety, ale wszystkie te co oglądamy są za duże, tj będą wchodziły nam w okno, wynikiem czego nie będzie sie ono otwierać :evil: , no może otwierać się będzie, ale nie całkowicie... dajcie znać jakie kotły montujecie i namiary na nie?? co prawda przejrzeliśmy już mnóstwo ofert na internecie i chyba nie zostanie nam nic innego jak przysłonić piecem częściowo okno :(

R-ECO automat
18 Kw choć teraz mam szczere wątpliwości czy nie za mało
ogrzewam też wodę :-)
działa już :-)

pablitoo
07-09-2007, 11:05
R-ECO automat
18 Kw choć teraz mam szczere wątpliwości czy nie za mało
ogrzewam też wodę :-)
działa już :-)

Dlaczego uważasz że za mało ??
Przecież podczas doboru kotła i systemu ogrzewania wylicza sie potrzebną moc kotła i powierzchnie grzewcza grzejników / i podłogówki / uwzgledniając izolację cieplną budynku i materiały użyte do jego wykonania .
Mozna precyzyjnie wyliczyć potrzebną moc kotła ...

Pytam z ciekawości - gdyż moja kotłownia oparta jest na kotle gazowym z modulowaną mocą palnika / 8 - 26kW / - takoż moc jest płynnie regulowana w zależności od potrzeby ...

Pozdrawiam

O&M
07-09-2007, 16:05
prymasek, pablitoo - dzięki za odpowiedzi na pytanie o kotły:) jak się bardziej wczytać w temat, to rzeczywiście 20 kW powinno wystarczyć, wg wzoru do obliczania mocy kotła wyszło nam coś ok17kW. My zastanawiamy się nad kotłem z podajnikiem Termo-tech typ Eko -Tech 22kW, jego wymiary nam masują niemal idealnie (nie będzie stał w oknie, bo ma 110cm wysokości), co prawda jest dość głęboki bo aż 100cm, dlatego dobrze jeszcze pomyślimy przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie :) no ale mamy jescze czas, bo planujemy kupić kocioł po sezonie grzewczym, gdzieś ok marca.

Pzdrawiamy:)

prymasek
08-09-2007, 18:47
Dlaczego uważasz że za mało ??
Przecież podczas doboru kotła i systemu ogrzewania wylicza sie potrzebną moc kotła i powierzchnie grzewcza grzejników / i podłogówki / uwzgledniając izolację cieplną budynku i materiały użyte do jego wykonania .
Mozna precyzyjnie wyliczyć potrzebną moc kotła ...



piękna teoria :-)
a jak myślisz dlaczego wywaliłem instalatora???

pablitoo
08-09-2007, 19:12
Hmmm - dlaczego piękna ?? ...

Teoria jak to teoria - dawniej najprostszym systemem obliczania mocy kotła było przyjmowanie 1kW na 10m2 budynku / powierzchni ogrzewanej / .
Teraz gdy buduje się domy z o wiele lepszych materiałów , bardziej energooszczędnych , zwraca sie uwagę na współczynniki przenikalności ciepła przez ściany , okna , drzwi , podłogi , ocieplenia fundamentów, etc ... można o wiele precyzyjniej dobrać moc kotła biorąc pod uwagę o wiele więcej czynników i parametrów do takich obliczeń ...
Na czymś trzeba się opierać aby dokonać szacunków - nie uważasz ??

Przewymiarowanie mocy kotła to błąd wielu inwestorów którzy myślą że jak będzie więcej kW to lepiej .

Skoro Twój instalator źle dokonał doboru elementów instalacji co i c.w.u / jak napisałeś / to trzeba go było pogonić przed rozpoczęciem robót - zaoszczędziłbyś czasu i nerwów / zresztą w projekcie była nawet dokładnie wykonany dobór i kotła / jego mocy / jak i mocy grzejników / .

Pozdrawiam

pablitoo
08-09-2007, 19:44
Pierwszy dzień pod tytułem "budowa murków i schodów wejściowych" za mną :lol:
Efekt - nie mogę ruszać ani rękoma ani nogami - jestem padnięty :( - poniżej kilka fotek z moich zmagań :)

- przygotowania
http://img339.imageshack.us/img339/9813/61234733wl3.th.jpg (http://img339.imageshack.us/my.php?image=61234733wl3.jpg)

- lewy murek
http://img161.imageshack.us/img161/5461/15481914qs5.th.jpg (http://img161.imageshack.us/my.php?image=15481914qs5.jpg)

- prawie całość
http://img204.imageshack.us/img204/5300/35215777xa9.th.jpg (http://img204.imageshack.us/my.php?image=35215777xa9.jpg)

PS. Murki delikatnie przeprojektowane - oryginalne wg projektu były zbyt masywne i wielkie - przytłaczały wg mnie całą elewację frontową - więc troszkę je zmieniłem :)

Pozdrawiam

pablitoo
09-09-2007, 20:40
Drodzy "Orionowicze dwa" / - ważne / którzy wybudowali już domy :)

Napiszcie proszę ile metrów kwadratowych podbitki zużyliście na podbicie okapów dachu ?? - jakoś nie mogę w kosztorysie i w zestawieniu materiałowym z projektu tych danych znaleźć ...
Obliczyłem mniej/więcej ile metrów podbitki jest mi potrzebnych do wykonania podbicia - ale tak jakoś - potrzebuję potwierdzenia ilości - zwłaszcza że w ciągu max dwóch dni muszę zamówić dechy :)

Być może że coś u mnie w temacie się ruszy i może zrobię podbitkę przy okazji wykonywania elewacji zewnętrznej / za miesiąc / :)

Pozdrawiam

prymasek
10-09-2007, 10:37
Skoro Twój instalator źle dokonał doboru elementów instalacji co i c.w.u / jak napisałeś / to trzeba go było pogonić przed rozpoczęciem robót - zaoszczędziłbyś czasu i nerwów / zresztą w projekcie była nawet dokładnie wykonany dobór i kotła / jego mocy / jak i mocy grzejników / .

Pozdrawiam

nie wiem czy zrobił to źle - mam wątpliwości.
pewnie jakbym nie budował domu to też bym zaoszczędził nerwów i czasu

jak myślisz skąd mogłem wiedzieć że instalator który u mnie zaczął robić to partacz?? zarówno przed robotą jak i w trakcie (na początku) trudno to wykluczyć. szczególnie że był polecany. wywalając wszystkich przed robotą musiałbym budować SAM.

dobre rady post factum - identycznie jak moja teściowa :evil:

szuna
11-09-2007, 08:40
Kapitan Dobra Rada!!!

pablitoo
11-09-2007, 10:14
Kapitan Dobra Rada!!!

Mam rozumieć że to ja ? :cry:

No cóż - może wyjasnię jak u mnie była wykonywana instalacja co i c.w.u :

- projekt - robiłem i przeliczałem sam / mam niskotemperaturowe ogrzewanie w domu o parametrach wody 50/40 przede wszystkim pod podłogówkę której u mnie jest sporo - do tego przeliczałem odpowiednio przewymiarowane grzejniki / całe poddasze z wyjatkiem łazienki / aby z wody zasilajacej o temp około 30-40 stopni osiągnąć porządaną przeze mnie moc grzewczą .
- wykonanie instalacji - robił mój instalator - przy mojej ścisłej kontroli i nadzorze - i nie maił okazji nic zepsuć czy odwalić fuchy , każdy etap ,instalacji kontrolowałem i sprawdzałem - po skończonej instalacji sam wszystko całościowo skontrolowałem / nie miłaem jeszcze wylewek więc wszystko było widać jak na dłoni / - potem próby ciśnieniowe i odbiór - wszystko jest jak należy ...

Dlatego nie rozumiem jak można nie wiedzieć jak robi instalator , nie wiedzieć jaka ma być instalacja , na jakie parametry i z jakich podzespołów ma być montowana podczas procesu montażu ... - i moje wątpliwości nie były radami post factum - tylko zdziwieniem ...

Pozdrawiam

prymasek
11-09-2007, 14:51
Dlatego nie rozumiem jak można nie wiedzieć jak robi instalator , nie wiedzieć jaka ma być instalacja , na jakie parametry i z jakich podzespołów ma być montowana podczas procesu montażu ... - i moje wątpliwości nie były radami post factum - tylko zdziwieniem ...

Pozdrawiam

widzę że nie dopuszczasz nawet myśli że budując dom
można na czymś się nie znać :o

ja przyznaję nie znam sie na wielu rzeczach i nie mam czasu żeby się na tym poznać po to własnie wynajmuję różnych fachowców którzy mam nadzieje się na tym znają i wykonają przy podanych założeniach wszystko prawidłowo a nawet skorygują moje założenia na lepsze

a instalator to partacz był

O&M
11-09-2007, 18:00
może zmienimy temat?

budując nasz dom co krok napotykamy na błędy projektowe... nie będę opisywać ich po kolei, ale jednym z nich jest z pewnością błędnie zaprojektowane wejście do gabinetu i salonu... otóż jak ostatnio rozmyślałam co i jak zaprojektujemy i urządzimy, w oko wpadły mi właśnie te dwa wejścia. No i teraz mocno się zastanawiamy jak założymy futrynę drzwiową do gabinetu?? bo zaraz przy tym otworze drzwiowym jest otwór na drzwi do salonu?? Czy u Was też jest ten sam problem?? (przypuszczam, że tak jeśli budowaliście zgodnie z projektem?)

Pozdrawiamy :)

pablitoo
11-09-2007, 19:31
widzę że nie dopuszczasz nawet myśli że budując dom
można na czymś się nie znać :o

ja przyznaję nie znam sie na wielu rzeczach i nie mam czasu żeby się na tym poznać po to własnie wynajmuję różnych fachowców którzy mam nadzieje się na tym znają i wykonają przy podanych założeniach wszystko prawidłowo a nawet skorygują moje założenia na lepsze

a instalator to partacz był

Absolutnie nic takiego nie sądze - i dopuszczam takie myśli - i to bardzo często :)

Na wielu rzeczach sie nie znam - a już w ogóle na hydraulice / jestem elektronikiem / :lol:

Wybaczcie w takim razie moje wątpliwości ...

Pozdrawiam

pablitoo
11-09-2007, 19:42
może zmienimy temat?

Zmienimy ...


budując nasz dom co krok napotykamy na błędy projektowe... nie będę opisywać ich po kolei, ale jednym z nich jest z pewnością błędnie zaprojektowane wejście do gabinetu i salonu... otóż jak ostatnio rozmyślałam co i jak zaprojektujemy i urządzimy, w oko wpadły mi właśnie te dwa wejścia. No i teraz mocno się zastanawiamy jak założymy futrynę drzwiową do gabinetu?? bo zaraz przy tym otworze drzwiowym jest otwór na drzwi do salonu?? Czy u Was też jest ten sam problem?? (przypuszczam, że tak jeśli budowaliście zgodnie z projektem?)

Pozdrawiamy :)

U nas budowane zgodnie z projektem - otwory drzwiowe salonu i gabinetu stykają się - i nie jest to błąd - dlaczego uważasz że to błąd ??
Połączenie futryn będzie ładnie zamaskowane ćwierćwałkiem z drewna z gatunku takiego jak wykonane drzwi . Dokoła futryn również drewniana opaska .

Właśnie w sobotę osadziłem w tych otworach drzwi ... wszystko ładnie sie otwiera , zamyka - wygląda super :)

Drzwi w gabinecie otwierają się do gabinetu , natomiast drzwi do salonu otwierają się na hall ...


Pozdrawiam

O&M
11-09-2007, 21:24
Połączenie futryn będzie ładnie zamaskowane ćwierćwałkiem z drewna z gatunku takiego jak wykonane drzwi . Dokoła futryn również drewniana opaska .



Właśnie tego sobie nie mogę wyobrazić - jak te dwie futryny tam się zmieszczą obok siebie ?? bo ja tam nie widzę za bardzo miejsca na jedną futrynę?? Zatem proszę o zdjęcia
A błąd konstrukcyjny w tym miejscu polega na tym, że nie da się położyć belek nadprożowych L19 (zgodnie z projektem) co przedstawia rysunek z projektu: rzut stropu - według tego co tam widzimy to belki z gabinetu musiałyby znajdować się na belkach z salonu lub odwrotnie :lol:

prymasek
12-09-2007, 07:37
Właśnie tego sobie nie mogę wyobrazić - jak te dwie futryny tam się zmieszczą obok siebie ?? bo ja tam nie widzę za bardzo miejsca na jedną futrynę?? Zatem proszę o zdjęcia
A błąd konstrukcyjny w tym miejscu polega na tym, że nie da się położyć belek nadprożowych L19 (zgodnie z projektem) co przedstawia rysunek z projektu: rzut stropu - według tego co tam widzimy to belki z gabinetu musiałyby znajdować się na belkach z salonu lub odwrotnie :lol:

rozbija się końcówki belek L19
wystające zbrojenia opiera się na murze podpiera elki i to złączenie zalewa betonem :-) ot cała filozofia
ja jestem ciekaw jak wam wyszły drzwi na górze
- ja mam zmiany i klika kłopotów :-)

pablitoo
12-09-2007, 07:46
(...)
ja jestem ciekaw jak wam wyszły drzwi na górze
- ja mam zmiany i klika kłopotów :-)

Wszystkie drzwi na poddaszu już osadziłem - prawie żadnych problemów z nimi nie miałem :)

- przy dwóch otworach drzwiowych moi budowlańcy zrobili je troche za wysokie w stosunku do ościeży drzwiowych - skutkiem tego od górnej krawedzi ościeży do górnej krawędzi otworu miałem niewlele ponad 5 cm wolnej przestrzeni :( - opaska nie przykryłaby tej szczeliny.

Ale dałem radę :)

Pozdrawiam

Agata_i_Tomek
12-09-2007, 13:05
Witam. Dość dawno się nie odzywaliśmy.
Potrzebuję Waszej pomocy – lada dzień ekipa będzie nam zalewać strop. W projekcie jest gęstożebrowy – my zdecydowaliśmy się na monolityczny. Niestety projektant prz poprawkach tego nie uwzględnił – czasu zostało mało a nas nie puści dalej kierownik budowy jak nie będzie miał rozrysowanego i podbitego pieczątką stropu przez osobę uprawnioną. Jeśli ktoś z Was ma taki rysunek i chciałby się podzielić (odpłatnie lub też nie :-) to bardzo proszę o kontakt.

GG 6008113
Tel 607-3000-23

Pozdrawiamy
Tomek i Agata

prymasek
12-09-2007, 13:15
Witam. Dość dawno się nie odzywaliśmy.
Potrzebuję Waszej pomocy – lada dzień ekipa będzie nam zalewać strop. W projekcie jest gęstożebrowy – my zdecydowaliśmy się na monolityczny. Niestety projektant prz poprawkach tego nie uwzględnił – czasu zostało mało a nas nie puści dalej kierownik budowy jak nie będzie miał rozrysowanego i podbitego pieczątką stropu przez osobę uprawnioną. Jeśli ktoś z Was ma taki rysunek i chciałby się podzielić (odpłatnie lub też nie :-) to bardzo proszę o kontakt.

GG 6008113
Tel 607-3000-23

Pozdrawiamy
Tomek i Agata

nie o rysunek tu chodzi tylko o sporządzenie projektu konstrukcji tropu z przeliczeniem jego wytrzymałości, rysunek jest efektem prac projektanta

jeśli nawet ktoś to miał zrobione a ktoś uprawniony chciałby to podpisać
to zwróć uwagę na zmiany w projektach które większość z nas robi

Agata_i_Tomek
12-09-2007, 13:31
Dokładnie mi to to chodzi - jedyne zmiany wprowadzone przez nas to przedłużenie garażu o 2 metry - reszta jak w projekcie.
Projekt zbrojenia nie wchodzi i żadne papiery - będzie jedynie pomocą dla kierownika i ekipy.

justa*
15-09-2007, 10:18
A co tutaj taka cisza? :o
Ja potrzebuję rady bo już sama nie wiem co wybrać :-? . Muszę zdecydować się na folię dachową i mam mętlik w głowie . Na forum polecają Tyvek Solid, ale jak przed chwilą zadzwoniłam do hurtowni to mi pan powiedział, że ona jest mało odporna na rozerwania i on pod blacho dachówkę poleca mi folię Lenzing. Jeszcze w innych wątkach czytam że dobre parametry ma Marma Dachowa3. No to co ja mam teraz wybrać?

Selda
15-09-2007, 10:46
No istało się nieszczęśie!!!!Włamali nam się do domku i rozkradli całą elektrykę!!! Elektryk powiedział, że jesteśmy dobrze ponad 20 tyś. stratni. A NAJLEPSZE jest to, że dom ubezpieczyliśmy na 400 tyś.zł ale ubezpieczenie nie obejmuje włamania, bo żadna firma nie ubezpiecza budowy od włamania. Można sobie wszystko osobno ubezpieczy: okna, drzwi itd- tylko,że niestety nikt nam o tym nie powiedział przy ubezpieczaniu myśleliśmy,żewszystko jest już w cenie. JESTEŚMY ZAŁAMANI!!!!

justa*
15-09-2007, 11:36
No istało się nieszczęśie!!!!Włamali nam się do domku i rozkradli całą elektrykę!!! Elektryk powiedział, że jesteśmy dobrze ponad 20 tyś. stratni. A NAJLEPSZE jest to, że dom ubezpieczyliśmy na 400 tyś.zł ale ubezpieczenie nie obejmuje włamania, bo żadna firma nie ubezpiecza budowy od włamania. Można sobie wszystko osobno ubezpieczy: okna, drzwi itd- tylko,że niestety nikt nam o tym nie powiedział przy ubezpieczaniu myśleliśmy,żewszystko jest już w cenie. JESTEŚMY ZAŁAMANI!!!!

No nie rozszarpała bym tych #$&*#@$%@#!!!! Współczuję, człowiek się napracuje, oszczędza cieszy się każdą cegiełką a tu przylezie taki @$%#% i sobie ukradnie to co mu potrzebne! Normalnie ręce opadają. :evil:
Moim znajomym ukradli 4 okna dachowe, na parterze nie mogli wyjąć to zniszczyli 3 :evil: , ale oni akurat okna ubezpieczyli.

prymasek
15-09-2007, 22:33
No istało się nieszczęśie!!!!Włamali nam się do domku i rozkradli całą elektrykę!!! Elektryk powiedział, że jesteśmy dobrze ponad 20 tyś. stratni. A NAJLEPSZE jest to, że dom ubezpieczyliśmy na 400 tyś.zł ale ubezpieczenie nie obejmuje włamania, bo żadna firma nie ubezpiecza budowy od włamania. Można sobie wszystko osobno ubezpieczy: okna, drzwi itd- tylko,że niestety nikt nam o tym nie powiedział przy ubezpieczaniu myśleliśmy,żewszystko jest już w cenie. JESTEŚMY ZAŁAMANI!!!!

o ja je_bie, współczuje!!!

szuna
16-09-2007, 11:12
WITAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PABLITOO ten kapitan dobra rada to nie Ty!!!!!!!!!! Absolutnie o Tobie tak nie pomyślałam i jestem bardzo wdzięczna za wsystkie Twoje rady. :lol: :lol: :lol:

szuna
16-09-2007, 11:19
Selda współczuję i szczerze to aż się boję. Hugony straszne!!!!!!!!!!!!!!! a nie myśleliście o alarmie?

bryza2005
16-09-2007, 18:21
No istało się nieszczęśie!!!!Włamali nam się do domku i rozkradli całą elektrykę!!! Elektryk powiedział, że jesteśmy dobrze ponad 20 tyś. stratni. A NAJLEPSZE jest to, że dom ubezpieczyliśmy na 400 tyś.zł ale ubezpieczenie nie obejmuje włamania, bo żadna firma nie ubezpiecza budowy od włamania. Można sobie wszystko osobno ubezpieczy: okna, drzwi itd- tylko,że niestety nikt nam o tym nie powiedział przy ubezpieczaniu myśleliśmy,żewszystko jest już w cenie. JESTEŚMY ZAŁAMANI!!!!

My nasz dom ubezpieczamy w Compensie i mamy tam ubezpieczenie od ognia i od kradzieży. Warunkiem jest dom w stanie surowym zamkniętym, co oznacza, że wszystkie otwory muszą być zamknięte (mogą być zabite deskami) i musi być ogrodzenie.
Pozdrawiam

pablitoo
16-09-2007, 18:50
Właśnie tego sobie nie mogę wyobrazić - jak te dwie futryny tam się zmieszczą obok siebie ?? bo ja tam nie widzę za bardzo miejsca na jedną futrynę?? Zatem proszę o zdjęcia(...)


Proszę bardzo - foto futryn (http://img122.imageshack.us/img122/1794/pict3198yx1.jpg) gabinetu i salonu - mam nadzieję iż Ci to coś pomoże ...

Futryny jeszcze nie obrobione - opaski nie założone i ćwierćwałek na połączeniu futryn również nie założony - ale to dopiero po malowaniu finalnym ścian.

:)

Pozdrawiam

pablitoo
16-09-2007, 18:56
A co tutaj taka cisza? :o
Ja potrzebuję rady bo już sama nie wiem co wybrać :-? . Muszę zdecydować się na folię dachową i mam mętlik w głowie . Na forum polecają Tyvek Solid, ale jak przed chwilą zadzwoniłam do hurtowni to mi pan powiedział, że ona jest mało odporna na rozerwania i on pod blacho dachówkę poleca mi folię Lenzing. Jeszcze w innych wątkach czytam że dobre parametry ma Marma Dachowa3. No to co ja mam teraz wybrać?

justa* - Tyvek ... - najlepsza pod blachodachówkę - wysokoparoprzepuszczalna folia dachowa wstępnego krycia .
Poczytaj na forum o tych foliach w zakładce - Wymiana doświadczeń .

Mój kolega teraz właśnie robił remont dachu - użył właśnie takiej folii - był bardzo zadowolony - blachodachówka z posypką mineralną.

Pozdrawiam

pablitoo
16-09-2007, 18:58
No istało się nieszczęśie!!!!Włamali nam się do domku i rozkradli całą elektrykę!!! Elektryk powiedział, że jesteśmy dobrze ponad 20 tyś. stratni. A NAJLEPSZE jest to, że dom ubezpieczyliśmy na 400 tyś.zł ale ubezpieczenie nie obejmuje włamania, bo żadna firma nie ubezpiecza budowy od włamania. Można sobie wszystko osobno ubezpieczy: okna, drzwi itd- tylko,że niestety nikt nam o tym nie powiedział przy ubezpieczaniu myśleliśmy,żewszystko jest już w cenie. JESTEŚMY ZAŁAMANI!!!!

Szczerze współczuję ...

Pozdrawiam

justa*
17-09-2007, 09:37
justa* - Tyvek ... - najlepsza pod blachodachówkę - wysokoparoprzepuszczalna folia dachowa wstępnego krycia .
Poczytaj na forum o tych foliach w zakładce - Wymiana doświadczeń .

Mój kolega teraz właśnie robił remont dachu - użył właśnie takiej folii - był bardzo zadowolony - blachodachówka z posypką mineralną.

Pozdrawiam

Dzięki pablitoo w innych wątkach też pytałam i też polecają Tyvek, więc jednak kupimy tę folię.
Widzę że u Ciebie prace ciągle trwają, wprowadzacie się w tym roku?:D
Kto jeszcze w tym roku zamieszka w orionku? :D

pablitoo
17-09-2007, 09:46
Ano trwają :) - jedne etapy robót postępują , inne się odwlekają ...

Ocieplenie elewacji i tynki ekipa miała mi robić już teraz - ale mają prawie miesiąc tyłów w terminach i może przyjdą w drugim/trzecim tygodniu października ... - zobaczymy ...

No i w innych tematach jest podobnie ...

Mamy nadzieję sie wprowadzić w tym roku :)

Pozdrawiam

O&M
17-09-2007, 17:51
No istało się nieszczęśie!!!!Włamali nam się do domku i rozkradli całą elektrykę!!! Elektryk powiedział, że jesteśmy dobrze ponad 20 tyś. stratni. A NAJLEPSZE jest to, że dom ubezpieczyliśmy na 400 tyś.zł ale ubezpieczenie nie obejmuje włamania, bo żadna firma nie ubezpiecza budowy od włamania. Można sobie wszystko osobno ubezpieczy: okna, drzwi itd- tylko,że niestety nikt nam o tym nie powiedział przy ubezpieczaniu myśleliśmy,żewszystko jest już w cenie. JESTEŚMY ZAŁAMANI!!!!

Sedla bardzo Wam współczujemy !! My właśnie zastanawiamy się nad ubezpieczycielem, ponieważ w tym tygodniu będziemy już mieli stan surowy zamknięty, w czwartek zakładają okna, no i w będzie też założona dachówka i okna dachowe........ wydawałoby się że jeśli ubezpiecza się dom na tak dużą kwotę jak 400 tys. to ubezpieczenie zawiera wszystko! jednak jest inaczej!!

O&M
17-09-2007, 17:56
Proszę bardzo - foto futryn (http://img122.imageshack.us/img122/1794/pict3198yx1.jpg) gabinetu i salonu - mam nadzieję iż Ci to coś pomoże ...

Futryny jeszcze nie obrobione - opaski nie założone i ćwierćwałek na połączeniu futryn również nie założony - ale to dopiero po malowaniu finalnym ścian

No widzę, że nieźle to wygląda, mam nadzieję, że i u nas nie będzie problemu z zamontowaniem drzwi :)

Pozdrawiamy:)

O&M
17-09-2007, 17:59
Kto jeszcze w tym roku zamieszka w orionku? :D

My mamy zamiar wprowadzić się w sierpniu przyszłego roku:) no chyba że uda się wcześniej :lol:

Macarena
18-09-2007, 11:58
Czy koszt budowy oriona z podwójnym garażem przez firmę budowlaną w cednie 45 tys. to dużo czy mało według Was?
Wcześniej inna ekipa wyceniła na 80 tys. :o

Co o tym sądzicie?

Pozdrowienia........

Marcin Legnica
18-09-2007, 12:02
Cześć

45tys to średnia cena. Ceny zaczynają się od 25 tys. Zależy co mają w zakresie robót i z czego budują

agade
18-09-2007, 12:22
Witam wszystkich!
My tez chcemy sie wprowadzic na przyszle wakacje, tak żeby syn poszedl od wrzesnia do zerowki w nowym miejscu, ale nie wiem czy sie uda bo jak narazie wszystko idzie jak po grudzie...Z przyłączem prądu problem, z gazem problem - musimy robic od nowa projekt przyłacza poniewaz sasiedzi robia straszne problemy, dobrze, że kanalizacje mamy bo tez mieli ale...Panowie od tynkow spoznili sie 6 tyg, pare dni popracowali u znajomych obok a do nas nie dotarli...za 2 tyg maja byc :evil: Panowie od schodow i tarasu tez jeszcze nie dotarli...A wogole to po deszczach dojazd do domu byl niemozliwy i musielismy mnostwo kamienia nawiesc...

Selda strasznie współczuje...

Macarena nas w tym roku robocizna razem z dachem (polozenie dachowki) wyniosła 50 tys

Pozdrawiam

justa*
18-09-2007, 12:37
Zamówiona blachodachówka , okna połaciowe :D
Jutro tata kupi mi folię (będzie Tyvek) zamówi rynny i blachę na wiatrówki i pasy nad i pod rynnowe. A na początku października mają przyjść dekarze i nasz orionek będzie nareszcie przykryty.
Już nie mogę się doczekać :D :D

pablitoo
18-09-2007, 19:33
(...) Jutro tata kupi mi folię (będzie Tyvek) (...)

- gratuluję dobrego wyboru :D

Pozdrawiam

justa*
19-09-2007, 16:24
- gratuluję dobrego wyboru :D

Pozdrawiam

Już kupiona :D :D
Mój mąż się na tym nie zna, bardziej wykończeniówka, więc musiałam troszkę popytać. W jednej hurtowni odradzili mi bo cienka, ale tata dziś chciał sobie kawałek urwać i nie dało rady, czyli całkiem mocna :wink:
Jak już ten dach blaszany to przynajmniej folia niech będzie porządna. :)

soki
21-09-2007, 13:11
Witam wszystkich,

Zdecydowalismy się na zakup projektu Oriona i od klku tygodni lustrujemy forum w poszkiwaniu wskazówek i porad, co do jego budowy. Zauważyliśmy, że wiele z was wprowadziło do projektów spore zmiany, nad niektórymi i my się zastanawiamy, bo obawiamy się, że domek będzie zbyt mały. Czy ktoś w ogóle buduje Oriona w oryginale? Przejrzeliśmy sporo albumów z tego forum ale, mówiąc szczerze, zupełnie inaczej domy wyglądają na zdjęciach, a inaczej w realu. Boimy się trochę, że jak poszerzymy dom czy też podwyższymy ścianę kolankową dom straci swój urok, którym nas tak urzekł.
Czy ktoś buduje Oriona na Śląsku? Bylibyśmy bardzo wdzięczni za pokazanie nam swojego domu, jeśli to możliwe. Domyślam się, że wielu z was stało przed takim dylematem...

P.S. Wczoraj byliśmy pod Krakowem, zobaczyć Oriona na którego dostaliśmy namiary. Niestety, właścicieli nie zastaliśmy, a szkoda, a dom mogliśmy zobaczyć jedynie przez płot :-? W każdym razie był śliczny, ale trudno było ocenić czy dokonano w nim jakieś istotne zmiany.

ewela80
21-09-2007, 16:53
Witam wszystkich mam pytanie czy zgadzala wam sie dlugosc belek wedlug projektu?Poniewaz u nas byly za krotkie a tak wogole to stawiamy Oriona III.Mielesmy takze troche innych problemow z projektem,ale najbardziej mnie wkurzyl blad z drzewem.Pozdrawiam :wink:

pablitoo
21-09-2007, 20:30
Witam wszystkich,(...)

P.S. Wczoraj byliśmy pod Krakowem, zobaczyć Oriona na którego dostaliśmy namiary. Niestety, właścicieli nie zastaliśmy, a szkoda, a dom mogliśmy zobaczyć jedynie przez płot :-? W każdym razie był śliczny, ale trudno było ocenić czy dokonano w nim jakieś istotne zmiany.

Witamy również w świecie Orionowiczów :)

No to jak byliście pod Krakowem to daliście plamę - mogliście do nas wskoczyć i oblookać naszego Orionka - właśnie się wykańczamy wykończeniówką i non stop ktoś jest na działce i w domku :)

PS. Apropos zmian w projekcie - niestety projekt nie jest idealny i wiele zmian jest korzystnie wprowadzić - dla większej funkcjonalności budynku - jakie to zmiany ?? - wszystko opisane jest właśnie tutaj ...

:)

Pozdrawiam

pablitoo
23-09-2007, 10:37
Ale cisza ....

- nic się w temacie Orionków nie dzieje ??

Pozdrawiam

prymasek
23-09-2007, 19:38
Witam wszystkich mam pytanie czy zgadzala wam sie dlugosc belek wedlug projektu?Poniewaz u nas byly za krotkie a tak wogole to stawiamy Oriona III.Mielesmy takze troche innych problemow z projektem,ale najbardziej mnie wkurzyl blad z drzewem.Pozdrawiam :wink:


???
mam dach stawiany wg projektu i nic nie było za krótkie...
może Twoi fachowcy coś popieprzyli???

ewela80
23-09-2007, 20:16
Fachowcy nic nie spieprzyli to projekt jest spieprzony.Teraz juz wiemy napewno.

prymasek
23-09-2007, 20:59
Fachowcy nic nie spieprzyli to projekt jest spieprzony.Teraz juz wiemy napewno.

cztery krokwie są krótsze ponieważ kończą sie na murłacie
i za nią nie wystają - te z obu stron lukarn.

mój dach był budowany zgodnie z projektem i nic nie było za krótkie :-)
drewno zamawiałem sam zgodnie z zestawieniem w projekcie.....

szuna
23-09-2007, 23:14
nasz murarz stwierdził ze za równo z jednej jak i z drugiej strony dachu w poprzek brakuje jakiś belek które będżpotrzymywać dach i z tym się też zgodził nasz dachowiec i ponoć na dniach mają to poprawić. :wink:

O&M
24-09-2007, 16:09
cztery krokwie są krótsze ponieważ kończą sie na murłacie
i za nią nie wystają - te z obu stron lukarn.

u nas te cztery krokwie zamieniliśmy długimi, bo nasi cieśle stwierdzili, że tak będzie lepiej:)

Ps. mamy już założone okna:) wyglądają rewelacyjnie!! no i lada dzień dachówka i okna dachowe też będą na swoim miejscu, na razie dachówka położona jest na jednej stronie dachu:)
Jak będzie skończone na pewno pochwalimy się fotkami:)

O&M
24-09-2007, 16:34
no i w związku ze zbliżającym się stanem surowym zamkniętym naszego domu, mamy pytanie do tych z Was, którzy mają już za sobą ten etap. Otóż gdzie ubezpieczyliście swoje orionki?? jakiego ubezpieczyciela polecacie??
Pozdrawiamy

pablitoo
24-09-2007, 17:25
no i w związku ze zbliżającym się stanem surowym zamkniętym naszego domu, mamy pytanie do tych z Was, którzy mają już za sobą ten etap. Otóż gdzie ubezpieczyliście swoje orionki?? jakiego ubezpieczyciela polecacie??
Pozdrawiamy

My - PZU - od samego początku inwestycji ...

Ale - ubezpieczenie ubezpieczeniem - przy stanie surowym zamkniętym i przy początku instalacji wewnętrznych / prąd / - podstawa to dobry system alarmowy - jak teren inwestycji daleko od miejsca zamieszkania - najlepiej z monitoringiem miejscowej agencji ochrony ...

Cóż z tego że dom ubezpieczony - jak złodzieje wpadna i narobią szkód i zniszczeń - w wypadku dobrego alarmu i/lub z monitoringiem - żadnych szkód nie zdążą zrobić ...

Pozdrawiam

ewela80
24-09-2007, 17:35
Czesc
My zamawialismy belki wedlug projektu i okazaly sie za krotkie.Ale gosciu na tartaku byl na tyle spoko ze wymienil na dluzsze :D.Nasi ciesle tez stwierdzili ze konstrukcja jest za slaba i ja wzomcnili.Pozdrawiam ewela

justa*
25-09-2007, 17:35
Witam zapracowanych orionowiczów :D
Cisz tu taka jak makiem zasiał. No nic, może na moje wołanie ktoś się jednak odezwie :wink:
Poszperałam troszkę na forum i już mam jakiś tam pogląd na sprawę, jednak liczę że od Was wyciągnę bardziej szczegółowe informacje.
Jak ocieplaliście i wykańczaliście lukarny. Jak mi dekarze nie nawalą, to na początku października mamy kryć domek. Przed tym trzeba jednak przygotować wszystkie ściany, kominy itp.

gosia099
25-09-2007, 18:12
Witam wszystkich bardzo serdecznie!!! Od dwóch dni jestem szczęśliwą posiadaczką projektu ORION II z pracowni Dobre Domy na wiosnę przyszłego roku planujemy zacząc budową! A w związku z tym mam ogromną prośbę do tych którzy są w trakcie budowy bądz już ukończyli o przesłanie fotek z prac budowy na forum!!! I jeszcze jedno pytanko odnoście piwinicy czy ktos może zamawiał dodatkowo a jeśli tak to w którym miejscu umieścił schody do niej??? Do usłyszenia

O&M
25-09-2007, 21:14
Jak ocieplaliście i wykańczaliście lukarny. Jak mi dekarze nie nawalą, to na początku października mamy kryć domek. Przed tym trzeba jednak przygotować wszystkie ściany, kominy itp.
my lada chwila będziemy zabierać się za ocieplanie dachu i przy tym lukarn:) z tego co się orientuję to lukarny od wewnątrz będziemy ocieplać tak jak dach - wełną mineralną, natomiast od zewnątrz ocieplimy styropianem:)

justa*
25-09-2007, 21:23
O&M dziękuję Ci za podpowiedź. Napisz jeszcze czy folie paroprzepuszczalną też trzeba kłaść? A boki lukarny z desek, czy płyty OSB?

pablitoo
26-09-2007, 06:29
O&M dziękuję Ci za podpowiedź. Napisz jeszcze czy folie paroprzepuszczalną też trzeba kłaść? A boki lukarny z desek, czy płyty OSB?

Można i z desek i z OSB - my zrobiliśmy z desek .

Natomiast co do ocieplenia lukarn to tak jak pisała koleżanka O&M - od wewnatrz wełna mineralna , od zewnatrz styropian - ocieplenie elewacji.
Foli paroprzepuszczalnej nie trzeba kłaść , natomiast jak najbardziej folię paroizolacyjną od środka przy ocieplaniu wełną mineralna.

Pozdrawiam

pablitoo
26-09-2007, 07:01
Z cyklu "Orionowe realizacje" :lol:

Nasza kocioł (http://img132.imageshack.us/my.php?image=pict3179dk2.jpg) i nasza kotłownia (http://img178.imageshack.us/my.php?image=pict3185kc4.jpg) - wszystko juz podłączone i gotowe do rozpoczęcia sezonu grzewczego - w przyszłym tygodniu przyjeżdża serwisant Viessmanna uruchamiać kocioł - i zaczynamy grzać :)


Pozdrawiam

edit-blondi
26-09-2007, 09:01
Witam Wszystkich budujących orionki. Ja wprawdzie nie buduje orionka, ale Virgo z tej samej pracowni. Wiele rozwiązań jest w tych projektach bardzo podobnych
pablito prośba do Ciebie bo budujesz w okolicy Krakowa. Czy byłaby szansa na zobaczenie Twojego domku :lol: kilka Twoich pomysłów bardzo mi sie podoba. Widzę, że zacząłeś również budowę schodów i murków wokół domu chciałabym jeśli można troche podpatrzeć :) bo chyba we wszystkich projektach z Domusa te elementy mają ten sam charakter :wink:

pablitoo
26-09-2007, 09:24
pablito prośba do Ciebie bo budujesz w okolicy Krakowa. Czy byłaby szansa na zobaczenie Twojego domku :lol: kilka Twoich pomysłów bardzo mi sie podoba. Widzę, że zacząłeś również budowę schodów i murków wokół domu chciałabym jeśli można troche podpatrzeć :) bo chyba we wszystkich projektach z Domusa te elementy mają ten sam charakter :wink:

Witaj

Odbierz pw .

Pozdrawiam

O&M
26-09-2007, 15:31
O&M dziękuję Ci za podpowiedź. Napisz jeszcze czy folie paroprzepuszczalną też trzeba kłaść? A boki lukarny z desek, czy płyty OSB?

co do folii to nie wiem, jak to u nas będzie, ale skoro kolega pablitoo pisze, że folia paroizolacyjna powinna być to chyba ma rację, natomiast u nas boki lukarny są z płyty OSB grubość 22 mm, nie wiem co lepsze, ale ta płyta to dość drogo wyszła bo jedna kosztuje ok. 110zł.

Pozdrawiam:)

justa*
26-09-2007, 16:50
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi. Dobrze że mam się kogo poradzić i kogo zapytać :D

Pablitto to już masz cieplutko w domku i pewnie za kilka tygodni będziesz mieszkał? Ale Ci zazdroszczę :wink: :D

pablitoo
26-09-2007, 20:58
No jeszcze nie tak do końca ... - cieplutko to się dopiero zrobi w przyszłym tygodniu jak uruchomię kocioł i zacznę grzać .

Natomiast co do przeprowadzki - jeszcze nie tak prędko - może koniec listopada , może początek grudnia ... - zobaczymy - ale na pewno w tym roku :)


Pozdrawiam

justa*
27-09-2007, 10:43
Natomiast co do przeprowadzki - jeszcze nie tak prędko - może koniec listopada , może początek grudnia ... - zobaczymy - ale na pewno w tym roku :)


Pozdrawiam

Nie tak prędko? acha..... ja to się zaczęłam zastanawiać czy do tego czasu to mi ten dach położą. sąsiadowi miała ta sama ekipa zacząć zmieniać dach w tym tygodniu. Mieli zacząć od poniedziałku i jeszcze ich nie ma. Jak do mnie też tak przyjdą to chyba muszę jakąś ogromną plandekę na zimę zakupić, żeby chałupkę przykryć :(

Marzena Orzeł
28-09-2007, 10:48
Prosiłabym bardzo o jakieś zdjęcia z realizacji projektu ORION I. Interesuje mnie funkcjonalność wnętrza. Właśnie kupiliśmy ten projekt i zastanawiamy sie czy wprowadzić jakieś zmiany w trakcie budowy. Czekam na wszelkie informacje i zdjęcia.Z góry dziękuję za pomoc. Podaje adres mailowy [email protected]

pablitoo
28-09-2007, 12:07
Nie przejmuj się justa* - moi wykonawcy od elewacji i ocieplenia już dwa razy przekładali termin rozpoczęcia prac ... Mieli zacząć w połowie września ... - jak zaczną w połowie października będę szczęśliwy ... :lol:

Pozdrawiam

Grzegorz Saczek
28-09-2007, 12:10
boszszsz...
przeczytaj o czym jest ten dział...

Marzena Orzeł
28-09-2007, 15:22
Prosiłabym bardzo o jakieś zdjęcia z realizacji projektu ORION I. Interesuje mnie funkcjonalność wnętrza. Właśnie kupiliśmy ten projekt i zastanawiamy sie czy wprowadzić jakieś zmiany w trakcie budowy. Czekam na wszelkie informacje i zdjęcia.Z góry dziękuję za pomoc. Podaje adres mailowy [email protected]

Marzena Orzeł
28-09-2007, 15:40
Prosiłabym bardzo o jakieś zdjęcia z realizacji projektu ORION I. Interesuje mnie funkcjonalność wnętrza. Właśnie kupiliśmy ten projekt i zastanawiamy sie czy wprowadzić jakieś zmiany w trakcie budowy. Czekam na wszelkie informacje i zdjęcia.Z góry dziękuję za pomoc. Podaje adres mailowy [email protected]

zielonooka
28-09-2007, 16:18
za duzo wymagasz od ludzi :wink:
pod spodem watek gosi lukasza i martenki (?) o doradzeniu w wyborze projektu ...


przyroda :wink: :lol: :wink:

Grzegorz Saczek
28-09-2007, 16:36
wiem, widziałem nie pisałem...
Ale jak drugi sie pojawił to już nie wytrzymałem...

pablitoo
28-09-2007, 19:00
Jeżeli chodzi Ci o projekt ORION I (http://www.dobredomy.pl/?id_project=27&infopage=1) - z pracowni Dobre Domy (http://www.dobredomy.pl/) - to zapraszam tutaj (http://forum.muratordom.pl/kto-buduje-dom-orion,t33169.htm) ...

Jeżeli zaś nie - to też zapraszam ...

:lol:

Pozdrawiam

justa*
28-09-2007, 23:14
Ale Ty już masz dach, bez elewacji też się wprowadzisz i będziesz mógł mieszkać. A jak dom bez dachu na zimę zostawić? Ale wczoraj obiecali, że przyjdą 10 października :roll: Zobaczymy......

EP
29-09-2007, 13:10
Hej

Mam pytanie - okna dachowe wstawialiście tak jak w projekcie tzn 78x160 czy moze mniejsze 78 x140 ?

pozdrawiam

ewelina

pablitoo
29-09-2007, 13:22
Witaj - tak jak w projekcie - 78x160 - moje okna /Velux/ - ilość 7 szt .

Pozdrawiam

justa*
29-09-2007, 17:19
Moje okna dachowe jeszcze nie są na swoim miejscu, ale już czekają. Też kupiłam takie jak są w projekcie -5 szt. :D

Marzena Orzeł
30-09-2007, 18:07
Prosiłabym bardzo o jakieś zdjęcia z realizacji projektu ORION I. Interesuje mnie funkcjonalność wnętrza. Właśnie kupiliśmy ten projekt i zastanawiamy sie czy wprowadzić jakieś zmiany w trakcie budowy. Czekam na wszelkie informacje i zdjęcia.Z góry dziękuję za pomoc. Podaje adres mailowy [email protected]

:D :D :D

Ziemba
02-10-2007, 18:11
Mam pytanie, ile daliscie za elewacje Orionka, mam na mysli ocieplenie tynki robocizna, nam za wszystko policzyli 35 tys. !! Fakt ze uzywaja najlepszych materialów i ekipa polecana, ale zastanawiam sie czy to nie za duzo. :-?

szuna
04-10-2007, 20:55
PABLITOO elektryka skończona robocizna 3500 materiały tyleż samo. Pnoć rozsądna cena :roll:

pablitoo
05-10-2007, 09:53
Dobra cena - wg mnie dobra - ja zapłaciłem za całokształt mojej instalacji elektrycznej podobną kwotę prawie rok temu ...

:)

Pozdrawiam

five
07-10-2007, 21:05
Może mnie ktoś oświecić jaki może być przypuszczalny koszt schodów. Wiem że zależy od materiału. Myślimy o buku.

Pozdrawiam

prymasek
08-10-2007, 07:48
10 tys zł znalazłem

reszta robi mi wycenę

O&M
08-10-2007, 17:24
Może mnie ktoś oświecić jaki może być przypuszczalny koszt schodów. Wiem że zależy od materiału. Myślimy o buku.

i racja dużo zależy od materiału z jakiego schody są wykonane, ale bardziej od wzoru schodów, staranności wykonania i czasochłonności itp, nam bardzo podobają się schody, które znajdziecie na www.domanski.com.pl ,jednak ceny schodów giętych zaczynają się tutaj od 25000, ale chyba warto tyle wydać, bo schody w centralnym miejscu domu są jak mebel:), więc niech będą ładne
Pozdrawiam

five
08-10-2007, 20:31
na Domański schody są super ale .. budżet ograniczony :D
Mam jedną wycenę i oglądałem prace tego stolarza.
Zastanawiałem sie czy to nie za dużo ( 7000zł ) ale wychodzi że nie :D

Oglądałem jego prace na żywo u klientów i na zdjęciach. Nie są gięte ale też śliczne.

mam jeszcze trochę czasu ( wylałem strop i niedługo wchodzi cieśla ) ale terminy też nie są z gumy - wstępnie na czerwiec.

Wolę podpytać na forum , tu ludzie z różnych stron Polski i różne stopnie zaawansowania prac.

Pozdrawiam

pablitoo
09-10-2007, 08:51
i racja dużo zależy od materiału z jakiego schody są wykonane, ale bardziej od wzoru schodów, staranności wykonania i czasochłonności itp, nam bardzo podobają się schody, które znajdziecie na www.domanski.com.pl ,jednak ceny schodów giętych zaczynają się tutaj od 25000, ale chyba warto tyle wydać, bo schody w centralnym miejscu domu są jak mebel:), więc niech będą ładne
Pozdrawiam

Zgadzam się - schody w naszym przypadku to mebel - stoją centralnie na parterze i stanowia centralny punkt hallu i kuchni wraz z jadalnią :)

A to nasz mebel :

http://img49.imageshack.us/img49/9940/pict3275dj7.th.jpg (http://img49.imageshack.us/my.php?image=pict3275dj7.jpg)

http://img528.imageshack.us/img528/1235/pict3278gs9.th.jpg (http://img528.imageshack.us/my.php?image=pict3278gs9.jpg)

http://img208.imageshack.us/img208/6929/pict3283wz4.th.jpg (http://img208.imageshack.us/my.php?image=pict3283wz4.jpg)

http://img179.imageshack.us/img179/4521/pict3285fw7.th.jpg (http://img179.imageshack.us/my.php?image=pict3285fw7.jpg)

Pozdrawiam

five
09-10-2007, 14:41
Naprawdę śliczne.
Gratuluję

szuna
09-10-2007, 18:01
pablitoo a gdzie robiłeś te schody i jeśli nie tajemnica ile kosztowały?

pablitoo
09-10-2007, 20:15
szuna -> moje schody zamawiałem tutaj (www.marchewka.pl) .

Schody robione na zamówienie - wg indywidualnego projektu - materiał - drewno Sapeli - natomiast co do kosztów - odbierz pw .

:)

Pozdrawiam

szuna
09-10-2007, 20:40
Bardzo Ci dziękuję. Schody sa śliczne!!!!

AGA.S.
10-10-2007, 09:24
poniewaz nasz orionek dopiero teraz przyodzial ciepla kurteczke, znaczy sie wlasnie skonczylismy ocieplanie, to mamy maly dylemat odnosnie elwacji... slyszelismy ze najlepsza jest elewacja silikonowa, ale cena troszke nas przerazila... ok 10 tys za sam puc, minerlana slabo wyglada juz po paru latach, a moze minelrana + silikonowa farba, a co z akrylem??
jaki macie sposoby na ewlwacje zeby przez dluzszy czas byla siweza i schludna??

Pozdrawiam

Pytajacych na priv przepraszam za zwloke w odp., ale juz nadrobilam zaleglosci:)

O&M
10-10-2007, 15:33
pablitoo Schody są naprawdę NIEZłE!!! Macie podobny gust do naszego :D Ciekawi nas jak długo czekaliście na montaż tych schodów i czy cena jest podobna jak w firmie Domański??

Pozdrawiamy

pablitoo
10-10-2007, 15:58
O&M -> cena jest "troche" wyższa niż u Domańskiego - ale i design schodów Marchewek jest jak dla mnie nieporównywalny :)
Chcieliśmy ciemny kolor drewna - bejcowanie wogóle nie wchodziło w grę więc zdecydowaliśmy się na egzotyk Sapeli - jest troche jaśniejsze od naszego parkietu / parkiet jest z Ipe / i bardzo ładnie sie z nim komponuje.
Zamówiliśmy schody ponad pół roku temu - dokładnie pod koniec roku 2006 - potem około trzech razy projekt był poprawiany pod nasze wysokie wymagania :)
Jakość wykonania w szczegółach i detalach , jakość montażu i wykończenia schodów - rewelacja - dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.
Montaż schodów trwał 4 dni.

Pozdrawiam

pablitoo
14-10-2007, 11:27
Ale cisza ... - czy coś słychać w świecie Orionów ?? - czy wszyscy zaprzestali inwestycji - przerwa zimowa - czy co ??

:lol:

Pozdrawiam

szuna
14-10-2007, 13:40
Właśnie się zastanawiałam o co chodzi z tym milczeniem.....
U nas n abudowie będziemy zaczynać tynki i musimy zrobić dodatkowe poprzeczne krokwie
zastananwiam się nad ogrodzeniem siatką ale cena jaka usłyszałam za metr z montażem plus materiał 70 zł mnie powaliła na łopatki.
A! I kopiemy studnie i stolarz gdzieś z Krakowa będzie mni robił schody i meble i parapety.... Ile tego jeszcze pozostało :lol:

prymasek
14-10-2007, 19:16
szkoda że nie budujesz w Poznaniu
mam wykonawcę na siatkę 40-45 zł za metr materiał + robocizna

pablitoo
14-10-2007, 21:12
Właśnie się zastanawiałam o co chodzi z tym milczeniem.....
U nas n abudowie będziemy zaczynać tynki i musimy zrobić dodatkowe poprzeczne krokwie(...)

A dlaczego i po co i gdzie te dodatkowe krokwie ??

Pozdrawiam

prymasek
15-10-2007, 08:10
Czy "poprzeczne krokwie" to jętki??

szuna
15-10-2007, 08:47
nie wiem czy to krokwie czy jętki ale poprzeczne belki wzdluz calego dachu. ponoć jeśli tego nie bedzie dach po pewnym czasie zacznie się uginac do środka i potwierdził to mój dekarz,że tego brakuje i teraz maja to zrobić

prymasek
15-10-2007, 11:37
płatwie???

O&M
15-10-2007, 17:20
a ja myślałam, że jak była mowa o tych poprzeczny krokwiach, że to chodziło o ruszt drewniany, ten do którego montuje się sufity z płyt kartonowogipsowych na poddaszu(mój mąż w wolnych chwilach to właśnie robi), ale chyba jednak nie o tym była mowa?? Według nas i naszych cieśli z konstrukcją dachu wszystko w porządku i mamy nadzieję, że nic sie nie będzie uginać...:) a te "poprzeczne krokwie" podtrzymujące konstrukcję dachu to jętki, u nas cieśle od razu założyli przy montażu całej konstrukcji.

co do "milczenia na forum", to też zastanawialiśmy się dlaczego tak przycichło:)? u nas już założona dachówka,okna i drzwi pozbijane z desek:) - no i mamy od końca września stan surowy zamknięty:)(ciągle namawiam męża żeby zrobił jakieś fajne zdjęcia i tu zamieścił :lol: może w końcu uda mi się go przekonać) w tym tygodniu hydraulicy będą podciągać wodę do łazienki na poddaszu, potem wezmą się za rozprowadzanie ogrzewania. Poza tym robimy taras:) dosłownie "robimy", bo nasi murarze nie chcieli tracić czasu na zabawy z naszym tarasem... ale muszę przyznać, że nieźle nam idzie:) są nawet te dwie donice (okrągła i prostokątna) no i schody półokrągłe też są:) :)

O&M
15-10-2007, 17:39
zastananwiam się nad ogrodzeniem siatką ale cena jaka usłyszałam za metr z montażem plus materiał 70 zł mnie powaliła na łopatki.
Polecam samodzielny montaż siatki :) my tak zrobiliśmy jedyne koszty to siatka, słupki no i rzecz jasna cement, teraz jeszcze musimy zrobić podmurówkę, ale to już wiosną. co prawda założenie tej siatki na naszych 2500m było bardzo czasochłonne (robiliśmy to przez całą zimę, na szczęście pogoda dopisała:)) jednak nie wyobrażam sobie płacić 70 zł od metra za siatkę, nas wyniosło spokojnie połowę taniej. Teraz walczymy z ogrodzeniem od frontu - mamy już wymurowane wszystkie słupy wysokość 2 m, mąż z teściem zaczęli już murować przęsła pomiędzy słupami na wysokość 1,2m pozostała część będzie kuta, natomiast to co jest murowane w efekcie końcowym będzie wyłożone łupkiem:)

Pozdrawiam :D

pablitoo
16-10-2007, 21:11
Tak dla poddierżenia razgawora :

- nikt nie pisał ani nie mówił o balustradach jakie ma / bądź będzie miał / zamontowane na balkonach w Orionie ...
Jakie planujecie założyć : drewniane , metalowe , żelazne kute , czy jakiekolwiek inne , a może już posiadacie wykonane i zamontowane balustrady ...

??

Pozdrawiam

szuna
17-10-2007, 08:48
My chcemy kute ale jeszcze daleka droga. Ciesze się ze jeszcze kto-to goworit po russki.
Jakie macie meble w kuchni? robione, kupione (gdzie). muszę podjąć już jakąś decyzję bo rerminy są koszmarne?
pytanie do tych co mają spiżarnię GDZIE UMIŚCILIŚCIE LODÓWKĘ???? Dla mnie nie zdaję się być dla niej miejsca :lol:
Miłego dnia

pablitoo
17-10-2007, 14:40
My chcemy kute ale jeszcze daleka droga. Ciesze się ze jeszcze kto-to goworit po russki.
Jakie macie meble w kuchni? robione, kupione (gdzie). muszę podjąć już jakąś decyzję bo rerminy są koszmarne?
pytanie do tych co mają spiżarnię GDZIE UMIŚCILIŚCIE LODÓWKĘ???? Dla mnie nie zdaję się być dla niej miejsca :lol:
Miłego dnia

No to może dziasiaj wieczorem się pochwalę naszymi balustradami - własnie ekipa je montuje :) - zobaczycie - ocenicie :lol:

W kuchni mamy jakieś meble - jakie - nie wiem - moja Kasia je zamawiała - na razie same szafki - blat sie dopiero robi - będzie montowany może za tydzień ...

Spiżarki nie mamy - zlikwidowaliśmy ją - dzieki temu mamy wiekszą kuchnię :)

Pozdrawiam

O&M
17-10-2007, 17:39
u nas do montowania balustrad na balkonach też droga jeszcze daleka... ale wiem już jakie będą:) będą kute z takimi wybrzuszeniami u dołu, podobnie jak w projekcie , ale tam te wybrzuszenia są u góry. takie same przęsła jak na balkonach chcemy zrobić na płocie:)
PS. wracając do tematu schodów, to dostałam ostatnio wycenę od Domańskiego schody zrobione pod projekt Oriona - nr 16 z galerii na jego stronce kosztują bagatela 38000, cena mnie powaliła....

pablitoo czekamy na zdjęcia Waszych balustrad:)

Pozdrowienia

pablitoo
17-10-2007, 19:59
u nas do montowania balustrad na balkonach też droga jeszcze daleka... ale wiem już jakie będą:) będą kute z takimi wybrzuszeniami u dołu, podobnie jak w projekcie , ale tam te wybrzuszenia są u góry. takie same przęsła jak na balkonach chcemy zrobić na płocie:)

pablitoo czekamy na zdjęcia Waszych balustrad:)

Pozdrowienia

O&M - mamy rzeczywiście bardzo podobny gust :)

Poniżej nasze balustrady - żelazne , kute :

http://img396.imageshack.us/img396/8434/pict3310gn6.th.jpg (http://img396.imageshack.us/my.php?image=pict3310gn6.jpg)

http://img339.imageshack.us/img339/4729/pict3313xv9.th.jpg (http://img339.imageshack.us/my.php?image=pict3313xv9.jpg)

http://img99.imageshack.us/img99/2346/pict3316sd8.th.jpg (http://img99.imageshack.us/my.php?image=pict3316sd8.jpg)

Balustrady wczoraj wyskoczyły z kąpieli w cynku - sa świeżutkie i srebrniutkie - w tym roku nie będziemy ich malować - przez zimę i wiosnę dokładnie same sie odtłuszczą i na wiosnę dopiero je pomalujemy :)

Pozdrawiam

pablitoo
17-10-2007, 20:09
(...)
PS. wracając do tematu schodów, to dostałam ostatnio wycenę od Domańskiego schody zrobione pod projekt Oriona - nr 16 z galerii na jego stronce kosztują bagatela 38000, cena mnie powaliła....

Pozdrowienia

A z jakiego drewna te schody mają być wykonane - egzotyk czy krajowe ??

Cena rzeczywiście niemała - ale moi drodzy - jeżeli w grę wchodzi drewno egzotyczne jako materiał - i mają to być wstęgi gięte - taniej trudno będzie Wam coś znaleźć ...

Pozdrawiam

szuna
17-10-2007, 22:07
dzięki. taka cena jest egzotyczna!!!!!!!!!!!!!!!!!!
chyba nie stac mnie na takie cudowne gięte i egzotyczne :lol: :lol: :lol:

bryza2005
18-10-2007, 10:56
Witam.
My długo zastanawialiśmy się nad schodami. Chcieliśmy mieć z ciemnego drewna, może gięte. W końcu zdecydowaliśmy się na schody dębowe. Nie będziemy ich bejcować tylko zostawiamy ich naturalny kolor, gdzie widać strukturę drewna.
Cenowo wyszły jak na drewniane przyzwoicie, natomiast dwa razy tyle ile przewidzieliśmy :)

O&M
18-10-2007, 15:38
A z jakiego drewna te schody mają być wykonane - egzotyk czy krajowe ??

Cena rzeczywiście niemała - ale moi drodzy - jeżeli w grę wchodzi drewno egzotyczne jako materiał - i mają to być wstęgi gięte - taniej trudno będzie Wam coś znaleźć ...

Pozdrawiam

no więc Domański napisał, że jest to cena za polskie drzewo, ale w tej samej cenie(promocyjnie) może zrobić egzotyczne:)

pablitoo dokładnie takie balustrady miałam na myśli...

pablitoo
18-10-2007, 19:53
no więc Domański napisał, że jest to cena za polskie drzewo, ale w tej samej cenie(promocyjnie) może zrobić egzotyczne:)

:lol: - prawie cztery dychy za schody z "naszego" drewna - ho ho - jak mnie Domański w zeszłym roku robił ofertę na takie schody to za egzotyk policzył cirka chyba 32 albo 34 kpln - nie pamiętam już dokładnie ... - ceny jak widać wzrosły .
/PS. U Domańskiego również szukałem schodów do mojego Oriona :)/



pablitoo dokładnie takie balustrady miałam na myśli...

Służę namiarami na wykonawcę w razie czego :)

Pozdrawiam

godin
21-10-2007, 14:44
Witajcie!!!
Jesteśmy zainteresowani wybudowaniem Orionka :D , decydującą kropka nad i byłoby obejrzenie tego domu w rzeczywistości. Jeśli ktoś z Was byłby skłonny pokazać nam Orionka przez kilka minut bylibyśmy bardzo wdzięczni.
Niekoniecznie w okolicach Wrocławia, możemy zawsze zafundować sobie wycieczkę w inne urokliwe miejsce. :D

Pozdrawiamy Monika i Robert

prymasek
21-10-2007, 14:46
zapraszam do poznania :-))))

to bardzo urokliwe miejsce hehehehhehe

godin
21-10-2007, 14:51
Prymasku uważaj nas dwa razy nie trzeba zapraszać a Poznań to niedaleko.
Napisz proszę na priva swój telefon. :D
pa pa

szuna
21-10-2007, 16:59
Wrocław Poznań co za różnica :lol: dla nas to już mały pikuś!!!!!!!!!!!!
A Orion Prymaska jest klasa!!!!!
Mam okablowanie alarmowe w Orionku ha, ha,ha
pOZDRAWIAM

prymasek
21-10-2007, 18:59
Prymasku uważaj nas dwa razy nie trzeba zapraszać a Poznań to niedaleko.
Napisz proszę na priva swój telefon. :D
pa pa

dwa razy nie zapraszam :-)

RAZ JUŻ zaprosiłem :-)

godin
21-10-2007, 19:40
Prymasku Szuna zrobiła Ci dobrą reklamę. :D

Stajesz się GURU na forum Oriona. Już Cię lubimy :D :D

Na pewno się z Tobą skontaktujemy, ale po ciszy wyborczej :oops: :oops: :oops: A tak na serio po weekendzie.

Drugi raz spotkamy się już u nas we Wrocławiu :D

prymasek
21-10-2007, 21:16
GURU


tfuuu :evil:

godin
21-10-2007, 21:25
jak wolisz to może być ojeciec dyr...

a tak poważnie pokumamy jak z czasem i się odezwiemy :roll:

O&M
22-10-2007, 16:08
pablitoo dokładnie takie balustrady miałam na myśli...

Służę namiarami na wykonawcę w razie czego :)


pablitoo skoro służysz namiarami to prosimy o nie:) daj znać na priva

pozdrawiamy

pablitoo
22-10-2007, 19:58
pablitoo skoro służysz namiarami to prosimy o nie:) daj znać na priva

pozdrawiamy

Służę ... - odbierz pw .

:)

Pozdrawiam

pablitoo
24-10-2007, 19:26
?

Pozdrawiam

five
24-10-2007, 21:16
Witam

Montował ktoś już bramę do garażu ( Orion II ) podwójną ? Nie wiem ile trzeba przeznaczyć na takową i z jakiej firmy kupić tak zeby była porządna ale i za razem nie rujnowała :D

pozdrawiam

pablitoo
25-10-2007, 07:26
five - moja brama - segmentowy Hormann o wymiarach 4,5mx2,4m z napędem SupraMatic - cena - nie pamiętam już dokładnie - / bramę zakładałem w ubiegłym roku / - cirka 6 kpln .

foto bramy (http://img373.imageshack.us/img373/7620/03yl7.jpg) ... :)

Pozdrawiam

O&M
25-10-2007, 15:41
?

Pozdrawiam

oczywiście pablitoo bardzo dziękujemy za te namiary, jak przyjdzie pora to skontaktujemy się z tym fachowcem, ale raczej dla porównania cen, bo chyba nie będziemy targać go do Łodzi z Krakowa? jeszcze raz dziękujemy:)
Ola

pablitoo
25-10-2007, 19:17
oczywiście pablitoo bardzo dziękujemy za te namiary, jak przyjdzie pora to skontaktujemy się z tym fachowcem, ale raczej dla porównania cen, bo chyba nie będziemy targać go do Łodzi z Krakowa? jeszcze raz dziękujemy:)
Ola

- nie ma za co - polecam się na przyszłość :)

Pozdrawiam

bryza2005
28-10-2007, 17:07
Witamy!

Five, my wstawialiśmy bramę firmy Wiśniowski z napędem i montażem zapłaciliśmy ok. 7 tys. wymiar 5.0m x 2.25m kolor "złoty dąb".

U nas powoli kończymy prace zewnętrzne, oto efekty:


http://republika.pl/blog_wk_490249/2617536/tr/elews.jpg

five
28-10-2007, 17:28
Wielkie dzieki wszystkim za odpowiedz..


Bardzo ładny domek .... nasz jeszcze w powijakach - za tydzień wchodzi cieśla

może ktoś chciałby zobaczyć nasz -

http://picasaweb.google.com/five3170/Budowa?authkey=dCcn0Q1iLVE



Co do bramy- znalazłem za 5800zł z automatem wiec chyba dobra cena.
Firma -normstahl - wyglądają przyzwoicie a i cena z tego co widzę dobra.

Pozdrawiam

O&M
29-10-2007, 19:16
bryza 2005 chcielibyśmy być już na tym etapie prac... bardzo fajnie wygląda Wasz Orion:)

http://foto.onet.pl/fjimu,c4dg4fgggkkf,ap95q,u.html#ap95q

powyżej znajdziecie zdjęcia naszego domku:) mamy nadzieję, że się Wam spodobają, dodaliśmy trochę zdjęć do starego albumu, w sumie powinno być 21 fotek :lol:

Pozdrawiamy

bryza2005
29-10-2007, 20:03
Five i Q&M widzę że wasze Oriony pięknie rosną, powodzenia! U nas z zewnątrz jak widać prawie koniec, czas na środek: sufity podwieszane, "cekolownie" , schody, kafelki, itd.
Cierpliwości i łagodnej zimy!

five
29-10-2007, 20:13
Jeszcze jeszcze ... byle zdążyć przed sniegiem zrobić dach ( odeskować i opapować ).
Wtedy mozna spokojnie czekać na wiosnę .

justa*
29-10-2007, 20:39
Witam orionowiczów!
Dawno nie zaglądałam, ale widzę że niewiele straciłam. Cisza na naszym wątku coś ostatnio panuje. Wszyscy chcą jak najwięcej zrobić zanim spadnie śnieg. :wink:
Miałam nadzieję, że pochwalę się Wam już domkiem z dachem a tu niestety trzeba jeszcze zaczekać. Ekipa wystawiła nas do wiatru i szukałam nowej, na szczęście znalazłam, ale zaczną dopiero w poniedziałek. Mam nadzieję że śniegu jeszcze nie będzie.
bryza2005 domek wygląda ślicznie :P .

prymasek
30-10-2007, 07:03
ale widzę że niewiele straciłam..


czy TY nasz czasami nie obrażasz???? :evil:

justa*
30-10-2007, 07:59
ale widzę że niewiele straciłam..


czy TY nasz czasami nie obrażasz???? :evil:
Jeśli kogoś uraziłam to barrrrdzo przepraszam :oops: :oops: :oops: :oops:
Myślałam że po 3 tygodniach będę musiała noc przesiedzieć, żeby nadrobić zaległości i być z Wami na bieżąco a tu tylko jedna strona do przeczytania.
Tylko to miałam na myśli. Dacie się przeprosić???? :-?

pablitoo
30-10-2007, 08:19
http://foto.onet.pl/fjimu,c4dg4fgggkkf,ap95q,u.html#ap95q

powyżej znajdziecie zdjęcia naszego domku:) mamy nadzieję, że się Wam spodobają, dodaliśmy trochę zdjęć do starego albumu, w sumie powinno być 21 fotek :lol:

Pozdrawiamy

O&M -> domek wygląda super :) - gratulacje - teraz czas na wykończenia wnętrz - ciekaw jestem Waszego wykończenia :)

Pozdrawiam

pablitoo
30-10-2007, 08:23
Five i Q&M widzę że wasze Oriony pięknie rosną, powodzenia! U nas z zewnątrz jak widać prawie koniec, czas na środek: sufity podwieszane, "cekolownie" , schody, kafelki, itd.
Cierpliwości i łagodnej zimy!

bryza -> bardzo ciekawe - bardzo ładny domek :) - zwłaszcz że poszliście inna drogą niż my przy budowie Oriona - my najpierw wykończenie wnętrz a dopiero teraz ocieplanie i elewacja - na dniach ekipa ma rozpocząć - zobaczymy co z tego wyniknie :)

Pozdrawiam

pablitoo
30-10-2007, 08:25
ale widzę że niewiele straciłam..


czy TY nasz czasami nie obrażasz???? :evil:

:lol:

Pozdrawiam

O&M
30-10-2007, 17:04
O&M -> domek wygląda super :) - gratulacje - teraz czas na wykończenia wnętrz - ciekaw jestem Waszego wykończenia :)

Pozdrawiam

Dzięki :lol: już się nie mogę doczekać tych wykończeń, na razie jednak trochę musimy zastopować nasze prace, bo instalację elektryczną będziemy robić dopiero w marcu :cry: dlatego przez okres zimy powoli będziemy wykańczać np: strych:) dokończymy kanalizację i wentylację, zrobimy ogrzewanie (chyba tak jak większość z Orionowiczów w łazience u góry i na połowie parteru ogrzewane podłogowe + po jednym grzejniku wiszącym w łazienkach), a obecnie budujemy murki wejściowe (tzn mąż muruje, a ja się przyglądam:))

:D

pablitoo
02-11-2007, 11:19
Drodzy Orionowicze - mam pytanie - czym wykańczaliście zwieńczenie murków przy schodach wejsciowych ?? - tzn te daszki położone na murku ?? Z jakiego materiału te daszki robiliście ??

Zaznaczone strzałką na fotce Oriona :lol:

http://img264.imageshack.us/img264/8725/02301wbpo8.th.jpg (http://img264.imageshack.us/my.php?image=02301wbpo8.jpg)

edi!
02-11-2007, 12:32
Witamy!

Five, my wstawialiśmy bramę firmy Wiśniowski z napędem i montażem zapłaciliśmy ok. 7 tys. wymiar 5.0m x 2.25m kolor "złoty dąb".

U nas powoli kończymy prace zewnętrzne, oto efekty:


http://republika.pl/blog_wk_490249/2617536/tr/elews.jpg
O kurczę- jestem pod wrażeniem, naprawdę, też bardzo mi sie podoba ten dom, to był mój pierwszy typ, ale w ostataeczności wybralismy Proton II też z Dobrych Domów, ale nie wiem czy nie zacząć żałować :wink:
Podglądam wasz wątek od czasu do czasu, bo wiele rozwiązań jest podobnych w obu domach.
Rzeczywiście wygląda SUPER- gratulacje :wink:

edi!
02-11-2007, 12:56
[quote="bryza2005"]Witamy!

U nas powoli kończymy prace zewnętrzne, oto efekty:


i jeszcze jedno pytanie natury technicznej, czy przypory robiliscie ze styropianu?
Jak są przymocowane i na jakiej głębokości, czy były docinane na działce, czy może robione na wymiar- bedę wdziećzna za odpowiedź, bo mamy z tym lekki problem :cry:

bryza2005
02-11-2007, 20:41
Poblitoo-my zrezygnowaliśmy z murków przy schodach, natomiast gdybym je miał to na wierzch dałbym płytki z granitu,raczej nie są tanie ale prawie niezniszczalne.

edi! Jak my kupowaliśmy projekt Oriona to projektu Proton jeszcze nie było, powiem szczerze że w niektórych sytuacjach żałowałem, gdyż jest
on bardziej przyjazny dla inwestora (tak mi się wydaje) brak jednego wykusza, podcienia, ściany szczytowej na granicy domu z garażem.Jednocześnie ma ten sam styl co Orion, co mi odpowiada. I tak myślę że jeden i drugi projekt wynagradza wysiłek kiedy powoli widać efekty końcowe, u nas jeszcze brakuje wykończenia filarów (mają być obłożone kamieniami), cokoła, kostki przed domem i ogrodzenia.
Jeżeli chodzi o "stopy" to ja z projektu zdjąłem wymiary, zrobiłem szablon (trapez) z mdf jeden bok miał 5cm drugi chyba 15cm długość postawy 145cm. Taki szablon przyłożyłem do rogu budynku na odpowiedniej wysokości i pwiedziałem ekipie że tak ma być.Tak jak na zdjeciu widać za pomocą kawałków styropianu i pianki poradzili sobie z tym całkiem dobrze.


Pozdrowienia i powodzenia http://republika.pl/blog_wk_490249/2617536/tr/blog02.11.2007.jpg

edi!
03-11-2007, 14:19
[quote="bryza2005"]Poblitoo-my zrezygnowaliśmy z murków przy schodach, natomiast gdybym je miał to na wierzch dałbym płytki z granitu,raczej nie są tanie ale prawie niezniszczalne.

edi! Jak my kupowaliśmy projekt Oriona to projektu Proton jeszcze nie było, powiem szczerze że w niektórych sytuacjach żałowałem, gdyż jest
on bardziej przyjazny dla inwestora (tak mi się wydaje) brak jednego wykusza, podcienia, ściany szczytowej na granicy domu z garażem.Jednocześnie ma ten sam styl co Orion, co mi odpowiada. I tak myślę że jeden i drugi projekt wynagradza wysiłek kiedy powoli widać efekty końcowe, u nas jeszcze brakuje wykończenia filarów (mają być obłożone kamieniami), cokoła, kostki przed domem i ogrodzenia.
Jeżeli chodzi o "stopy" to ja z projektu zdjąłem wymiary, zrobiłem szablon (trapez) z mdf jeden bok miał 5cm drugi chyba 15cm długość postawy 145cm. Taki szablon przyłożyłem do rogu budynku na odpowiedniej wysokości i pwiedziałem ekipie że tak ma być.Tak jak na zdjeciu widać za pomocą kawałków styropianu i pianki poradzili sobie z tym całkiem dobrze.


dzięki za info, widać miałeś zmyślnych fachowców- w projekcie jest napisane, ze przypory murować razem z murem; nasz murarz tego nie zrobił, teraz mamy problem , może skorzystamu z Twojego pomysłu, co do projektów, to rzeczywiście są bardzo podobne, w obu jest parę rozwiązań "takich sobie" Orion jak chodzi o bryłę, napewno jest ciekawszy, natomiast w Protonie jest kilka lepszych rozwiązań w środku. W każdym razie oba sa fajne. Pewnie, ze najważniejsze, zeby być już wreszcie na swoim "kawałeczku ziemi" i we własnych czterech kątach, jakiekolwiek by one nie były :wink:
pozdrawiam
E.

szuna
03-11-2007, 17:44
Ratujcia!
Schody do domu. Moja wycena 20800 netto z dębu. Duzo czy mało!!!

pablitoo
03-11-2007, 19:56
Ratujcia!
Schody do domu. Moja wycena 20800 netto z dębu. Duzo czy mało!!!

Jakie schody - podeślij może fotkę lub link do projektu ...

- jak dla mnie - mało :lol:

pablitoo
03-11-2007, 20:20
Poblitoo-my zrezygnowaliśmy z murków przy schodach, natomiast gdybym je miał to na wierzch dałbym płytki z granitu,raczej nie są tanie ale prawie niezniszczalne. (...)

Pozdrowienia i powodzenia http://republika.pl/blog_wk_490249/2617536/tr/blog02.11.2007.jpg

bryza -> u nas murki już są - teraz chcę je zakończyć właśnie takimi daszkami jak w projekcie :lol:

Fajnie że już kończą u Ciebie ocieplanie - do nas dzisiaj ekipa zaczęła zwozić rusztowania i styropian - takoż - od przyszłego tygodnia coś się zacznie dziać :)

prymasek
03-11-2007, 20:54
Ratujcia!
Schody do domu. Moja wycena 20800 netto z dębu. Duzo czy mało!!!

Jakie schody - podeślij może fotkę lub link do projektu ...

- jak dla mnie - mało :lol:

taaa śmieszne :roll:

prymasek
03-11-2007, 20:57
Poblitoo-my zrezygnowaliśmy z murków przy schodach, natomiast gdybym je miał to na wierzch dałbym płytki z granitu,raczej nie są tanie ale prawie niezniszczalne. (...)

Pozdrowienia i powodzenia http://republika.pl/blog_wk_490249/2617536/tr/blog02.11.2007.jpg

bryza -> u nas murki już są - teraz chcę je zakończyć właśnie takimi daszkami jak w projekcie :lol:

Fajnie że już kończą u Ciebie ocieplanie - do nas dzisiaj ekipa zaczęła zwozić rusztowania i styropian - takoż - od przyszłego tygodnia coś się zacznie dziać :)

ja zrezygnowałem z docieplania - nie chce robić na raty
a jeśli tynk dostanie mrozu to kiszka....

nie boisz się???

O&M
03-11-2007, 21:42
Drodzy Orionowicze - mam pytanie - czym wykańczaliście zwieńczenie murków przy schodach wejsciowych ?? - tzn te daszki położone na murku ?? Z jakiego materiału te daszki robiliście ??

Zaznaczone strzałką na fotce Oriona :lol:

http://img264.imageshack.us/img264/8725/02301wbpo8.th.jpg (http://img264.imageshack.us/my.php?image=02301wbpo8.jpg)


właśnie jesteśmy na etapie budowania murków przy wejściu, no i co do tych daszków zwieńczających murki długo zastanawialiśmy się jak je zrobić no i w związku z tym, że murki mają u nas 38 cm szerokości, to daszki postanowiliśmy zrobić z cegły (wysokość 6cm) wystawiliśmy ją po 2,5 cm z obu stron murka - naprawdę nieźle to wygląda - pokazalibyśmy zdjęcia, ale jest jeszcze nieskończone :wink:
:D

O&M
03-11-2007, 21:44
A dzisiaj zabraliśmy się za ocieplanie dachu :lol: udało nam się ocieplić wszystkie skosy w pokojach i łazience:) zastosowaliśmy między krokwie wełnę 20 cm, dzień szybko się skończył i już nie zdążyliśmy, ale dach docieplimy jeszcze w poziomie 5 cm. :D

debe83
03-11-2007, 21:50
Witam, jestem w trakcie budowy Oriona 2 , z chęcią posłucham dobrych rad :D Damian okolice Bolesławca

O&M
03-11-2007, 21:57
Ratujcia!
Schody do domu. Moja wycena 20800 netto z dębu. Duzo czy mało!!!

szuna wg mnie cena nie za wysoka w porównaniu z cenami schodów z jakimi się zetknęłam, natomiast chciałabym kupić fajne schody w takiej właśnie cenie - pokaż fotkę :D

Marcin Legnica
04-11-2007, 07:07
CZeść Damian

Zajrzyj tu:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=33169&postdays=180&postorder=asc&start=540


Pozdrawiam
Marcin

pablitoo
04-11-2007, 09:11
(...)
- pokazalibyśmy zdjęcia, ale jest jeszcze nieskończone :wink:
:D

Czekam na fotki stanu aktualnego :)

Teraz właśnie będę chciał wykończyć murki - od przyszłego tygodnia zaczynają mi ocieplać elewację - murki chciałbym skończyć równolegle .

We wnętrzach natomiast od poniedziałku zaczynają nam szlifować i lakierować parkiety - takoż pod koniec tygodnia podłogi finalnie zakończone - pozostaje tylko malowanie ścian - i finał :)
- wczoraj pozakładałem drzwi wewnętrzne - pozostały tylko do montażu opaski ...

szuna
04-11-2007, 11:30
Nie mam zdjęcia, schody są w trakcie projektowania, jak coś będę miała pokażę.
a jakie robicie schody wejścowe, półokrągłe czy standardowe i czym będzie je obkładać. :lol:

pablitoo
04-11-2007, 19:09
(...)

ja zrezygnowałem z docieplania - nie chce robić na raty
a jeśli tynk dostanie mrozu to kiszka....

nie boisz się???

Nie - nie boję się - nie będę kładł tynku w tym roku :lol:

Teraz tylko ocieplenie , siatka i klej + grunt - oczywiście wszystkie wykończenia elewacji też będą zrobione - czyli bonia , cokoły etc ...

Szkoda mi zostawać na zimę bez ocieplenia - szkoda mi płacić większe rachunki za ogrzewanie - dlatego teraz ocieplam cały budynek / zwłaszcza że w przyszłym miesiącu się przeprowadzamy :) / - tynk będzie na wiosnę .

prymasek
04-11-2007, 19:20
Nie - nie boję się - nie będę kładł tynku w tym roku :lol:



to wyjaśnia wszystko...

pablitoo
04-11-2007, 19:25
(...)

właśnie jesteśmy na etapie budowania murków przy wejściu, no i co do tych daszków zwieńczających murki długo zastanawialiśmy się jak je zrobić no i w związku z tym, że murki mają u nas 38 cm szerokości, to daszki postanowiliśmy zrobić z cegły (wysokość 6cm) wystawiliśmy ją po 2,5 cm z obu stron murka - naprawdę nieźle to wygląda - pokazalibyśmy zdjęcia, ale jest jeszcze nieskończone :wink:
:D

Ja zrobiłem murki o szerokości 25cm - z betonowych bloczków fundamentowych. Daszki zrobię z bloczków betonu komórkowego - wys 5 cm i mam zamiar wypuścić je po bokach murku około 3cm - takoż bardzo podobnie jak u Was - czyli pomysł dobry :)

Miałem je robić wczoraj ale niestety w związku z początkiem robót ocieplenia od jutra musiałem posprzątać dookoła budynku coby ekipa mogła rozłożyć rusztowania - no i kończyłem wybijanie podbitki w szczytach.
Ponadto również od poniedziałku po dwóch miesiącach wygrzewania od jutra ekipa przychodzi szlifować nasz parkiet - po cyklinowaniu lakier i finał podłóg :lol:

pablitoo
04-11-2007, 19:27
Nie - nie boję się - nie będę kładł tynku w tym roku :lol:



to wyjaśnia wszystko...

Dokładnie - masz rację mając wątpliwości - teraz kłaść tynk - to ryzyko - zwłaszcza że ja będę kładł tynk silikonowy - najbardziej wrażliwy na przymrozki i opady deszczu ...
Poza tym tynk u mnie to dopiero kwestia przyszłego tygodnia conajmniej - a wówczas mogą być już niezłe przymrozki .

damiro
04-11-2007, 20:52
Witam Wszystkich bardzo serdecznie. Jestem biernym obserwatorem tego forum od conajmniej dwóch lat. Też jestem szczęśliwym posiadaczem Oriona II w stanie surowym zamkniętym. Chciałbym żebyście opisali dokładnie jak zrobiliście balkony na wykuszami. U mnie jest problem tego rodzaju, że chyba budowniczowie źle coś zrobili ponieważ przy długotrwałych opadach woda zacieka mi na ścianę wykuszu i ściana wykuszu przemaka do środka. Nie ma jeszcze elewacji zewnętrznej. Balkony są wypuszczone poza ścianę około 15 cm. Woda ścieka po płycie balkonu od spodu i zacieka na ścianę. Balkon jest zrobiony w ten sposób, że płyta stropowa wychodzi poza ściany na zewnątrz, na płycie stropowej jest folia budowlana czarna, styropian 8cm(więcej nie weszło) i wylewka. Jak to rozwiązywaliście u siebie. Jeżeli byłoby możliwe to proszę o zdjęcia. Swoje wstawię jak najszybciej, to może lepiej będzie widać co jest nie tak. Pozdrawiam Wszystkich

O&M
04-11-2007, 22:42
debe83 odbierz pw.

pozdrawiamy :D