PDA

Zobacz pełną wersję : jak zamontować podszawkowe oswietlenie w kuchni pomóżcie!!!!



edusia
20-01-2004, 11:17
mój mąz nie jest elektrykiem moze ktoś pomoże

Tomasz M.
20-01-2004, 16:54
Kupić gotowe oprawy ze świetlówkami, takie co mają wtyczkę do wetknięcia w gniazdko. Przykręcić pod szafkami na wkręty do drewna. Zasłonić listwą pasującą kolorystycznie do szafek. Wetknąć wtyczkę do najbliższego gniazdka (ewentualnie podciągnąć przedłużacz, jeśli najbliższe jest i tak za daleko). Włączyć świetlówki przyciskiem na oprawie. Gotowe :lol: . Są rozwiązania znacznie elegantsze niż to wyżej, ale to na pewno należy do najprostszych.

_ZBYCH_
20-01-2004, 17:26
mój mąz nie jest elektrykiem moze ktoś pomoże
Co chcesz się dowiedzieć w tej materii? Napisz jakieś szczegóły.

aqwa
21-01-2004, 09:30
Należy zwrócić uwagę na parę szczegółów:
1. nie umieszczać opraw zbyt blisko zlewozmywaka.
2. Wybrać oprawę atestowaną lub znanego producenta a nie tą tanią (czytaj Chińską).
3.Wybrać oprawę przystosowaną do montażu na podłożu palnym
4. jeżeli oprawa jest metalowa i posiada zacisk ochronny podłączyć przewodem trójżyłowym do gniazda z bolcem.
Za mało szczegółów żeby podać coś konkretniejszego.

kastel
11-02-2004, 21:37
IKEA ma dosyć suto obsypane kosze z tego typu oświetleniami, gotowe niedrogie i estetyczne... są też gotowe przykłady jak to zamocować przy ekspozycjach mebli kuchennych. pozdrawiam.

katarzyna1983
28-01-2008, 08:45
witam :D
to ja podsiagne :)
czy wystacza zwykle przeluzacze czy z uziemieniem?
ponadto czytalam o podlaczaniu piekarnika itp do przedluzaczy, ze zyla w przedluzaczu powinna byc nie mniejsza niz w danych sprzecie, jak to sprawdzic :evil: o zgrozo... nie ma to jak kobieta i elektryka :oops:

kastel
28-01-2008, 13:33
do samego oświetlenia nie zawsze jest potrzebne uziemienie. czasami w niektórych urządzeniach lub oprawach oświetlenie jest dodatkowo uziemione. zależy to głównie od warunków pracy danego urządzenia/oświetlenia (czy jest np. podwyższona wilgotność) lub obudowy szafek/ opraw są z materiałów przewodzących... z tego co wiem.
do opraw ikei nie potrzeba przedłużaczy z tzw. bolcem ;)

saluti

katarzyna1983
28-01-2008, 13:54
a co z tymi zylami :(
?

retrofood
28-01-2008, 16:39
witam :D
to ja podsiagne :)
czy wystacza zwykle przeluzacze czy z uziemieniem?
ponadto czytalam o podlaczaniu piekarnika itp do przedluzaczy, ze zyla w przedluzaczu powinna byc nie mniejsza niz w danych sprzecie, jak to sprawdzic :evil: o zgrozo... nie ma to jak kobieta i elektryka :oops:

Jeśli wtyczka lampy zawiera przewód ochronny(uziemienie) to i w przedłużaczu być powinien.

Przedłużacz powinien mieć wszystkie żyły nie cieńsze niż ma, albo pisze w instrukcji.
Podłączanie kuchenki przez osoby nieuprawnione (bez wpisu uprawnionego elektryka w karcie gwarancyjnej) skutkuje utratą gwarancji.

Cpt_Q
31-01-2008, 10:05
...Podłączanie kuchenki przez osoby nieuprawnione (bez wpisu uprawnionego elektryka w karcie gwarancyjnej) skutkuje utratą gwarancji.
oraz grozi śmiercią lub kalectwem...

załączam prosty schemat połączeń ::wink:
http://www.taproot.com/blog/June06Electric.jpg

adi_
13-02-2008, 20:45
wezwalem elektryka do mojego domku ( wiem z innej beczki ) i jak zobaczyl moj licznik i kabelki idace do niego to sie za glowe zlapal i zapytal czy to wszystko dziala
moja odpowiedz byla , a co jest nie tak .
otoz kabel doprowadzakjacy prad do licznika jest cienszy niez te co odchodza od licznika
i wszystko dziala ,lodowka ,pralka ,piekarnik ,telewizor ,i odkuzacz , i nawet 1.5kw bojler
korek nieszczelil ani razu chalupa sie niespalila (jeszcze) ale dlugo tam juz niepomieszkam pozdrawiam

Cpt_Q
13-02-2008, 21:50
wezwalem elektryka do mojego domku ( wiem z innej beczki ) i jak zobaczyl moj licznik i kabelki idace do niego to sie za glowe zlapal i zapytal czy to wszystko dziala
moja odpowiedz byla , a co jest nie tak .
otoz kabel doprowadzakjacy prad do licznika jest cienszy niez te co odchodza od licznika
i wszystko dziala ,lodowka ,pralka ,piekarnik ,telewizor ,i odkuzacz , i nawet 1.5kw bojler
korek nieszczelil ani razu chalupa sie niespalila (jeszcze) ale dlugo tam juz niepomieszkam pozdrawiam

:o
A dlaczego miałoby nie działać?

p.s. fajne to "korek nieszczelil" :D

adi_
14-02-2008, 18:51
bo jak powlaczam wszystko to wyobraz sobie ze kabel ten co idzie do licznika powinien sie dos mocno nagzac taki bedzie pobor no ale cale szczescie ze o tym zawsze pamietam i nic narazie sie nie stalo pozdrawiam

Cpt_Q
14-02-2008, 21:05
... wyobraz sobie ze kabel ten co idzie do licznika powinien sie dos mocno nagzac taki bedzie pobor...

Jestem w stanie sobie wyobrazić nawet bardzo grube kable :)
To, że przed licznikiem jest cieńszy od tych za, nie musi świadczyć o tym, że jest cienki...
A to, żeby pamiętać o tym co się włącza - no cóż każdemu się może zdarzyc zapomnieć - i wtedy bieda :/

adi_
15-02-2008, 20:23
no moze zle mnie zrozumiales
juz wyjasnieam
elektryk jak zdja obudowe na korki to sie zaglowe zlapal
kabel doprowadzajacy prad do licznika jest cienszy niz te co rozprowadzaja prad po mieszkaniu .
i stwierdzil ze jak cos sie zacznie palic lub walnie prad to trzeba bedzie ten kabel wymienic ,ale spoko
domek stoi od 60 lat budowali niemcy w czasie wojny
pozdrawiam