PDA

Zobacz pełną wersję : PILNE !!! przekształcenie działki rolniczej na budowlana



EDA
27-04-2002, 21:26
Przepraszam że zapewne sie powtarzam ale jest to pilna sprawa.
Mam możliwość kupienia działki, części pola od rolnika za okazyjne pieniądze (tak przynajmniej mi sie wydaje 10 PLN/m). Stąd moje pytanie, ile kasztuje i czy duzo jest kłopotu z załatwieniem przekształcenia ?
Pozdrawiam
Maciej

28-04-2002, 11:35
wszystko zalezy od planu zagospodarowania przestrzennego. idz do gminy i popros o taki plan.jeseli mozliwosc przeksztalcenia nie jest uwzgledniona to nie przeksztalcisz. ale moze za jakis czas plan bedzie zmieniany w tej czesci. najlepiej wypytac w gminie.

EDZIA
28-04-2002, 12:22
Miałam podobną sytuację.Jak poszłam z mapką do Gminy to okazało się,że moja działka jest rolnicza. Przekszałcenie może trwać do ok.1,5 roku.Jest to ponoć dość kosztowne ol 6 tyś zł i zależy czy Gmina jest bogata czy biedna.Mnie kazali złożyć wniosek i czekać. 2.Jeżei masz więcej niż chektar ziemi wtedy nie musisz przekształcać, lub jeżeli masz nieuciążliwą dla otoczenia działalność gospodarczą niekoniecznie związaną z rolnictwem wtedy będziesz porządanym mieszkańcem dla Gminy /wyższe podatki/ wtedy przyśpieszają przekwalifikowanie.Tak przynajmniej poinformowano mnie w mojej gminie.Mnie się udało obejść tę procedurę, ponieważ na mapce było inaczej a w akcie notarialnym i na innej mapie była to działka budowlana.Tak bałagan z mapami pozwolił mi unikąć oczekiwania na przekwalifikowanie.Najlepiej sprawdź to wszystko w Gminie i popytaj, bo to chyba od nich wiele zależy.
Ewa

EDA
28-04-2002, 12:26
Dzięki za odzew.
Jest to działka na wsi oddalonej o 4 km od peryferyjnej dzielnicy Bydgoszczy. W sąsiedztwie już wiara sie buduje (kilometr wcześniej, na ziemi którą jeszcze niedawno uprawiano) ale sądze, że za 3-4 lata bedzie to teren "zabudowany". Jednocześnie chcę nadmienić, że nie zależy mi na czasie. Myślę że budowe zacznę najwcześniej za 2-3 lata.
Rodzi mi sie takie pytanie, gdzie mogę znaleśc zbiór przepisów dotyczących interesującej mnie kwesti lub kto może mi w tym pomóc (jakieś biuro, prawnik ?) Od czego zacząć, jak uzyskać plan zagospodarowania w gminie ? I jeszcze pytanie jle to kosztuje i jak zrobic to tanio. Gdzieś wyczytałem, że odrolnienie działki do 500m pod budownictwo jest bezpłatne. A gdybym kupił ja jedną a żona drugą ? Mam tysiace pytań na które nie znam odpowiedzi i nie wiem tak do końca gdzie ich szukać i komu je zadać.
Pozdrawiam
Maciej

28-04-2002, 20:35
zacznij od wizyty w gminie. dopiero jak dowiesz sie jaki jest stan faktyczny pytaj i draz temat. za malo danych. kazda sytuacja jest inna. zycze powodzenia i wierz mi, jak ruszysz, to pojdzie samo.po prostu popytaj w gminie. mozesz tez zapytac ludzi z okolicy-inwestorow, jak oni poradzili sobie z problemem.
kazdy ma prawo wgladu w plan zagospodarowania przestrzennego.

EDZIA
28-04-2002, 20:54
Zgadza się w moim przypadku nic nie mówili o nakładach na odrolnienie działki.Tylko tyle,że mi się bardzo śpieszyło. W Gminie również dowiesz się na temat planu zagospodarowania przestrzennego.Sprawdż również czy nie opracowano jakiejś strategii rozwoju dla danej miejscowości czy nie planują w Twiom sąsiedztwie jakiegoś motelu lub ośrodka wypoczynkowego.

skunks
29-04-2002, 06:57
:)

EM
29-04-2002, 09:22
Polecam:
http://www.infor.pl/dane/?tresc=zamieszkac&right=2#2