PDA

Zobacz pełną wersję : Boiler Jak podlaczyc??



tidia
12-11-2009, 19:32
CZesc Mam pytanie jak podlaczyc bojler (wymiennik wodycwu) do instalacji .chodzi mi o sterownik ,nie wiem co wybrac - chce taki aby nie doprowadzal do wychodzenia wody z boilera gdy w instalacji co spada temperatura np cwu naladuje sie powiedzy do 55 st no i w piecu wygasa z biegiem czasu sterownik chce doladowac cwu i tu pcha do boilera zina juz wode z co, jaki sterownik?

mysle moze cos od solarow cos co ma duza histereze?

moze macie jakis pomysl

qwazar
12-11-2009, 21:18
Sorki mam pomysł.
Napisz to jeszcze raz ale po naszemu.

Cpt_Q
12-11-2009, 21:24
...Napisz to jeszcze raz ale po naszemu.

:lol: :lol: :lol:

pawelo_pl
13-11-2009, 10:53
Ja mam Auraton 1111 Multi http://www.auraton.pl/index.php/pl/produkt/379/ 1 czujnik zamontowany na bojlerze drugi na rurze - gdy na rurze temp mniejsza niż w bojlerze pompa się nie włącza . Do tego założyłem jeszcze zegar sterujący - bo po co ma się bez sensu dogrzewać bojler w nocy - nawet jakby miał chodzić przez 10 min co 2h to i tak strata na piecu.

Peeka
13-11-2009, 12:59
Sorki mam pomysł.
Napisz to jeszcze raz ale po naszemu.

Przepraszam, ale poprawniej bedzie tak:
"Sorki, mam pomysł.
Napisz to jeszcze raz, ale po naszemu."


:D

qwazar
13-11-2009, 13:47
Peeka
Pięknie to napisałeś, dziękuję.

tidia
15-11-2009, 20:35
ta nie wiem czego nie rozumiecie???? To proste jak zrobic sterowanie by przy spadku temperatury na rurze CO woda pozostala w boileze nadal ciepla

qwazar
15-11-2009, 20:47
Ja mam Auraton 1111 Multi http://www.auraton.pl/index.php/pl/produkt/379/ 1 czujnik zamontowany na bojlerze drugi na rurze - gdy na rurze temp mniejsza niż w bojlerze pompa się nie włącza . Do tego założyłem jeszcze zegar sterujący - bo po co ma się bez sensu dogrzewać bojler w nocy - nawet jakby miał chodzić przez 10 min co 2h to i tak strata na piecu.

Przecież masz odpowiedź.

tidia
15-11-2009, 20:52
rozumiem ze u ciebie sterowanie pompy jest wlaczane przez zegar ta?

tidia
15-11-2009, 20:54
a ten zegar masz dodatkowy czy z tego sterownika?mozesz cos o jego cenie powiedziec

pawelo_pl
16-11-2009, 07:26
Zegar jest dodatkiem i podłączony jest do niego Auraton - to on jest odpowiedzialny za to by wyłączyć pompę gdy temperatura spadnie poniżej zadanej. A Auratona 1111 kupisz na allegro za 120 zł + dwa czujniki temp po 20 zł ..

tidia
16-11-2009, 10:26
ta dobrze kombinujecie tylko moim problemem jest to ze ja nie pale w piecu tylko ktos i jestem zalezny od niego . nie wiem dokladnie w jakich godzinach pali

pawelo_pl
16-11-2009, 10:32
ta dobrze kombinujecie tylko moim problemem jest to ze ja nie pale w piecu tylko ktos i jestem zalezny od niego . nie wiem dokladnie w jakich godzinach pali
Ty jakieś "zioła"palisz - napisz jakie bo wysokiej jakości - napisałem CI wcześniej jak to rozwiązać :
sterownik auraton 1111 1 czujnik zamontowany na bojlerze drugi na rurze - gdy na rurze temp mniejsza niż w bojlerze pompa się nie włącza .

tidia
17-11-2009, 07:15
czesc a czy ta pompa jest potrzebna jak jest juz jedna w systemie? moze jakis zawor elekro?

pawelo_pl
17-11-2009, 07:19
czesc a czy ta pompa jest potrzebna jak jest juz jedna w systemie? moze jakis zawor elekro?
Powiem szczerze że nie wiem - zauważyłem , że jak pompa nie chodzi to itak woda w bojlerze ma temp taką jaką w rurach z skolei jak chodzi temperatura na dolocie wzrasta . Poza tym na większości schematach instalacji CWU i CO pompa jest ...

tidia
17-11-2009, 08:06
no tak ale jak mowisz ze pompa nie chodzi a boiler ma tem .to lipa po co tracic na niego cieplo jak nie hce miec sie cieplej wody np. pewnie lepszy bylby elektro zawor bo zamknie calkiem doplyw

pawelo_pl
17-11-2009, 08:10
no tak ale jak mowisz ze pompa nie chodzi a boiler ma tem .to lipa po co tracic na niego cieplo jak nie hce miec sie cieplej wody np. pewnie lepszy bylby elektro zawor bo zamknie calkiem doplyw
Ale to jest akurat plus tego bo woda ma ciągle temp np 40 s . W lato jak nie chodzi pompa pieca woda podgrzewana jest grzałką w zasobniku i nie zauważyłem żeby ta grzałka grzała piec - nie ma odbioru więc nic nie grzeje poza zasobnikiem ...

tidia
17-11-2009, 08:17
ta nie ja na lato mam podgrzewacz przeplywowy i nie narzekam

tidia
20-11-2009, 07:09
pawelo_pl a ty masz taki sterownik jak piszesz>?

pawelo_pl
20-11-2009, 07:36
Tak Auarton 1111 Multi

tidia
20-11-2009, 08:17
tak mysle i w sumie to co piszesz o tym sterowniku to masz racje ale sa zawsze jakies ale.. ta histereza jest bardzo mala da sie ja zwiekszyc?

bo wiesz jak na rurze masz tem mniejsza niz w cwu to ok pompa nie chodzi ale zuzyjesz troche cwu i pompa bedzie juz chodzic a na ruze jest temp malejaca i w ten sposob rano miec bedziesz na cwu 20 st

pawelo_pl
20-11-2009, 08:30
tak mysle i w sumie to co piszesz o tym sterowniku to masz racje ale sa zawsze jakies ale.. ta histereza jest bardzo mala da sie ja zwiekszyc?

bo wiesz jak na rurze masz tem mniejsza niz w cwu to ok pompa nie chodzi ale zuzyjesz troche cwu i pompa bedzie juz chodzic a na ruze jest temp malejaca i w ten sposob rano miec bedziesz na cwu 20 st
Zdaje się, że histerzy się nie zmienia - no i niestety może być tak jak piszesz temp będzie się obniżać o 1 stopień i się wyrównywać z rurą - będzie tak jak wygasisz piec - dlatego dobrym rozwiązaniem jest dołożenie zegara sterującego który np gdy wiemy , że nie palimy na noc wyłączy o 22 Auratona . Możesz też kupić Eurostera 1100 b z histerezą 10 stopni - ten na pewno zadziała ...