PDA

Zobacz pełną wersję : monta? o?wietlenia sufitowego



jerrystp
22-01-2004, 11:29
Witam
Mam sufity na poddaszu ocieplone wełną 15+5 między łatami drewnianymi i na to suchy tynk. Chcę zainstalować reflektorki halogenowe i zastanawiam się czy je w tę wełnę wcisnąć czy wyciąć taki otwór jak w płycie no i co z folią paroizolacyjną? :o
Pozdrawiam
Jerry

januszek
22-01-2004, 12:01
problem był poruszany ale powiem że to nie najlepszy pomysł bo ciepło z halogenów musi się gdzieś podziać a pod wełną to raczej nikłe szanse a jak bedzie gorący to się spali bardzo szybko.
mozna to zrobić ale trochę kombinacji.

Jerrystp
23-01-2004, 11:21
Witam raz jeszcze
Może jakieś szczegóły
Pozdrowienia
Jerry

ARi.
23-01-2004, 19:41
Witam :D
Ja mam zamiar też dać halogeny a może żarówki na 230 V ale takie jak prawie halogenowe. Moja propozycja jest taka żeby odizolować halogen od ocieplenia proponuje Panu nałożenie od góry doniczki ceramicznej to bedzie osłona z góry halogena mi sie zdaje że to zda egzamin bo niektórzy dają puszki metalowe tylko one sie rozgrzewają bardzo a ceramicznej doniczce nic niebedzie.
Pozdrawiam czy ktoś myśli inaczej ???

ARi :wink:

Teska
24-01-2004, 21:11
ARI

dokładnie tak moj elektryk powiedział ze inaczej nie zamontuje mi halogenów...musze połozyc doniczki.

bws22
24-01-2004, 22:12
w tych doniczkach albo w płytach trzeba zostawiać jakieś otwory?
a co z folią? przeciąć ją czy nadłożyć i skleić?

ARi.
24-01-2004, 23:21
Witam Ponownie :)
Ja bym się nie bawił za bardzo w oklejanie, a folie bym wyciął na średnice doniczki boi i tak z czasem się ona wytopi tak mi się zdaje przynajmniej jak by była w doniczce, albo można ją wywinąć po jakimś czasie sam będziesz widział jak to się zachowuje. Ja się zastanawiam :o nad normalnymi żarówkami małymi co się montuje pod sufitem po pierwsze są tańsze po drugie odpada transformator, po trzecie nie grzeją się tak a minus ich to dają inny efekt niż halogeny i może się nie podobać :-? .
PS. TESKA chyba Twoje kwiatki na decyzji elektryka nie ucierpiały zabardzo co :lol: ???? mają doniczki :P

POZDRAWIAM ARi :wink:

Teska
25-01-2004, 22:11
elektryk wyciał mi w regipsach otwory i w tym miejscu wyciał tez i folię...doniczki stoja nad tymi otworami na strychu pod wełną...


hihi zakupiłam gliniane doniczki w castoramie - całe szczescie po 3 zł od sztuki :-? a mam ich 21 :o

rk
30-01-2004, 11:45
Oświecie mnie jak wcisnąć doniczkę w otwór wykonany na halogen. Przecież średnica doniczki jest większa od otworu wyciętego pod halogen.
A może wiercimy otwór w k/g odpowiadający średnicy doniczki, którą montujemy "na wcisk" a dopiero wdoniczce obsadzamy halogen.

ARi.
30-01-2004, 13:32
Oświecie mnie jak wcisnąć doniczkę w otwór wykonany na halogen. Przecież średnica doniczki jest większa od otworu wyciętego pod halogen.
A może wiercimy otwór w k/g odpowiadający średnicy doniczki, którą montujemy "na wcisk" a dopiero wdoniczce obsadzamy halogen.

Doniczka leży na płycie K/G w której jest wyciety - wywiercony otwór na halogen doniczka może być wieksza noi powinna być wieksza od otworu na halogen. Doniczka służy jako osłona miedzy wełną a halogenem a nie jako uchwyt mocujacy oprawke halogenu. TAKIE JEST MOJE ZDANIE

Pozdrawiam ARi :wink:

izy
03-02-2004, 18:22
czy nie ma mozliwości rozwiązania tego prolemu z zastosowaniem elementów produkowanych przez producentów opraw halogenowych?

jerrystp
08-02-2004, 18:12
Witam
Dziękuję za rady, zastosowałem patent z doniczkami dodatkowo wyłożyłem je od środka folią aluminiową, natomiast nie odważyłem się w ten sposób zamontować halogenów na 230V po 50W, zrobię dodatkową płytę tylko na halogenki pod sufitem i tam je umieszczę.
Pozdrawiam
Jerry :D