PDA

Zobacz pełną wersję : [b]Jak zrobić podłogę na stropie?[/b]



shire
22-01-2004, 11:33
:roll: Chciałbym zrobić podłogę na stropie. Moja koncepcja jest taka: w pokojach i korytarzu chciałbym położyć bezpośrednio na stropie folię jako izolację, na to styropian grubości 10 cm (jako ocieplenie) a następnie płytę paźdżieżową (lub coś podobnego) i przymocować to wszystko poprzez kołki montażowe do stropu. Na to położyłbym już tylko wykładzinę dywanową (w przyszłości chciałbym zamontowac panele podłogowe). Natomiast w łazience, kuchni i wiatrołapie na stropie chciałbym położyć folie, styropian (jw), siatke zbrojeniową i pokryć to warstwą betonu grubości 5 cm, a następnie ułożyć na tym płytki ceramiczne. W zwiażku z tym, mam zapytanie czy mogę tak zrobić?; jeśli tak, to jak wykończyć punkty styku betonu z płytą paźdźiezową?; czy ewentualnie powinienem zrobić to jeszcze inaczej???

aqwa
22-01-2004, 12:06
Płyta paździerzowa będzie klawiszowała. Konieczne są wg mnie sztywne podpory, coś w rodzaju legarów. Nie mam zbyt dobrego zdania o wytrzymałałości mechanicznej płyty paździerzowej. Należy ponadto przewidzieć sprawę zabezpieczenia p. wilgociowego podłogi od góry - śnieg, zmywanie, rozlanie itp. żeby nie dopuścić do spęcznienia płyty.
p.s. u siebie położyłem deski podłogowe sosnowe dł. 0,8, 1,0, 1,2 m na legarach ocieplenie z waty 8 cm. Nie narzekam a myślę, że koszty podobne.

bws22
24-01-2004, 22:16
shire, a dlaczego na stropie czcesz dać tak dużo styropianu? to ma być ocieplenie czy wygłuszenie? moim zdaniem betonowa szlichta jest bardziej uniwersalna, bo można położyć i płytki i przykleić wykładzinę, zatopić kable czy ruru podłogówki.