PDA

Zobacz pełną wersję : Palnik BRUCER + sterownik eCoal



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Slaveta
19-03-2011, 18:12
zwykły Acces point za 50 zł, podłonczasz kablem do ecoala...

OK zamówione dzięki.

minertu
19-03-2011, 18:26
OK zamówione dzięki.

A gdzie zamówiłeś ?

jorgo
19-03-2011, 19:16
A gdzie zamówiłeś ?

Allegro :)

Slaveta
19-03-2011, 21:17
A gdzie zamówiłeś ?

komputronik trochę drożej ale mam pod nosem w razie czego.

SUSPENSER
19-03-2011, 22:39
Masz rację nie doprecyzowałem o którego Pieklorza chodzi. Paliłem tym z Chwałowic. Ale w którym miejscu pisałem o Ekorecie ? Nie pamiętam.

Upss przepraszam, faktycznie o Ekoret pisał Slaveta.

Jasioo
20-03-2011, 11:14
Ponawiam pytanie czy jest ktoś kto palił cały sezon miałem?
jak się dopalał / ile tego poszło/jak z popiołem???


Witam.

Ja palę miałem cały czas, sezon zacząłem w połowie września, suszyłem budynek, piec pracuje cały czas do tej pory. W międzyczasie próbowałem czeskiego eko (500 kg) ekogroszku (ok 100 kg) i zwykłego groszku (ok 200kg). W sumie od września poza tymi 800 kg innych węgli spaliłem ok 2,5 tony miału. W mieszkaniu temperatura ok 22,5 - 23,5. Dom 160 m ocieplony 12 cm styropianu, 20 cm wełny na poddaszu. Miał, który kupiłem ma ok 25Mj/kg, nie wiem z jakiej to kopalni (sprzedawca sam dokładnie nie wie :( ). Z pełnego zasobnika (piec Ogniwo Eko 24kW) zostaje około 40 litrów popiołu. Tworzą się niestety dość duże kalafiory. Raz dziennie trzeba zajrzeć do pieca i je porozbijać, żeby spadły do popielnika. Tym co zostaje utwardzam podjazd - straszna glina u mnie jest. Generalnie za tą cenę (460 PLN za tonę) efekt naprawdę zadowalający.

Pozdrawiam.

Alk
20-03-2011, 11:14
Co do AP... to chyba oczywiste, ale napiszę... Upewnij się czy masz w kotłowni stabilny zasięg z routera.

minertu
21-03-2011, 15:29
Po rozmowie z panem z elektro-system uzyskałem odpowiedź następującą.
Odnośnie komunikacji pomiędzy użytkownikami na esterownik.pl trwają prace nad utworzeniem forum dyskusyjnego.

Odnośnie ustawień ręcznych w sterowniku eCoal będą one dodane w 3 kwartale 2011r.
W przeciwieństwie do brulli nie będzie do niego dodany automat.

Moim zdaniem i tak wszyscy pojadą w automacie ale to moje zdanie. :)

Slaveta
21-03-2011, 17:33
Moim zdaniem i tak wszyscy pojadą w automacie ale to moje zdanie. :)

Pewnie chodzi oto żeby nie można było zarzucić eCoal-owi braku ustawień manualnych.

minertu
21-03-2011, 17:42
Pewnie chodzi oto żeby nie można było zarzucić eCoal-owi braku ustawień manualnych.

Nie.Chodzi o to,że jest grono ludzi wierzących,że zrobi lepsze ustawienia ręcznie niż automat. :)

r0berto
22-03-2011, 18:14
Ma, ma, mam takowy to wiem :) temp w pokoju spada mi do 21,9 (mam ustawione na 22st) startuje pompka, temperatura osiąga 22,1 st pompka robi stop ;)

aaaa żeby nie było- pompka nie jest sterowana kotłem tylko własnie tym sterownikiem, mam np w salonie inaczej ustawione i w pokojach do spania inaczej... mam dwa niezależne termostaty..

Zakupiłem termostat Digitime 800 i jestem super zadowolony hula aż miło,histereza to faktycznie 0,1*zasięg bez problemu choć tego się trochę obawiałem.No i oczywiście niewygórowana cena w porównaniu do podobnych produktów.Dzięki Bobek za podpowiedż:)

darase
22-03-2011, 19:25
Verb mylisz się, idę o zakład że twórcy eCala daliby radę. Program parkujący to nie jest wielki ani nowy wynalazek. Tak dawno widziałem same parkujące auta że już zapomniałem kiedy ;)

minertu
22-03-2011, 19:43
Oglądałeś cały filmik ... :rolleyes:

A co tam w spalaniu słychać ? Coś cisza na forum. Wszystkim już się pali jak trzeba ? :)

No ja myślę,że rano was zaskoczę ale nie chcę zapeszać.

minertu
22-03-2011, 19:59
Ja pier..... :D
http://www.youtube.com/watch?v=hqQIIzzP86M

To jest dopiero automatyka, eCOal przy tym to zabawka :D

Na dzień dzisiejszy nie widzę lepszego sterownika.

darase
22-03-2011, 20:25
Minertu to trzymamy kciuki, mi spalanie drastycznie spadło,aż się boję ;) Teraz doliczając marzec do sezonu grzewczego to średnia powinduje w dół. Jeśli ktoś do średniej doliczy kwiecień maj a nawet czerwiec to średnia wyjdzie ok. 10kg i to będzie rewelacja :)

minertu
23-03-2011, 06:23
Panowie.
Dnia 22.03.2011r odwiedziłem ICHPW w Zabrzu.Jestem pod wrażeniem.Nie byłem tam długo bo nieco ponad 2godz
ale to co tam zobaczyłem,hm nie wiem czy jest ktoś w stanie lepiej przebadać pracę kotła
i jego parametry na wylot.Nie byłem w stanie wszystkiego zapamiętać jakich wszystkich pomiarów parametrów tam się dokonuje.
Ci co byli i widzieli to wiedzą o co mi chodzi :)
Miałem przyjemność poznać ludzi , którzy naprawdę wiedzą co z czym się je i jak to ugryźć.
O efektach wiedzy i wskazówek jakie mi przekazano przez tę chwilę i po ich realizacji na moim kotle
napiszę wkrótce choć już widać pierwsze zadowalające efekty.Cały czas w to wierzyłem,że Brucer to dobry palnik i tak jest tylko jak to już tutaj ktoś napisał
"maszyna gwizda tylko szofer pi..a" :)

sebsa
23-03-2011, 07:21
Do kolegów którzy mają możliwość podglądu pracy kotła za pośrednictwem telefonu. Może ktoś wie jaki minimalny pakiet danych jest wymagany by nadzorować piecyk i czy np Nokia e52 będzie się do tego nadawać, czy może lepiej pójść w stronę jakiegoś dotykowego ekranu. Przepraszam za trywialne pytanie. Po prostu za chwilę przedłużam umowę z operatorem więc zastanawiam się czy taka forma komunikacji ze sterownikiem sprawdzi się.

darase
23-03-2011, 08:56
Sebsa jak masz internet w telefonie to masz wszystkie informacje w zasięgu ręki. E52 fajny telefonik z systemem ale wielkość ekranu nie powala, moj tel ma 3cale i jest okej, chociaż na tej noki też dasz radę, najlepiej kup pakiet i przetestuj, u siebie mam 3gb ale do podglądu sterownika myślę że 100mb wystarczy,jak masz okazję przesiadki na dotykowca to śmigaj :) Najlepiej z androidem i zegarem taktowania 1ghz :)

sebsa
23-03-2011, 09:26
Sebsa jak masz internet w telefonie to masz wszystkie informacje w zasięgu ręki. E52 fajny telefonik z systemem ale wielkość ekranu nie powala, moj tel ma 3cale i jest okej, chociaż na tej noki też dasz radę, najlepiej kup pakiet i przetestuj, u siebie mam 3gb ale do podglądu sterownika myślę że 100mb wystarczy,jak masz okazję przesiadki na dotykowca to śmigaj :) Najlepiej z androidem i zegarem taktowania 1ghz :)

Myślę o pakiecie z 250mb ponieważ do niczego więcej raczej tego używać nie będę. dzięki za info.

darase
23-03-2011, 09:33
Internet w telu to świetna sprawa, emaile dostaję na telefon i np. wiem że już odpisałeś. Na androida masz masę darmowych aplikacji bez łamania systemu.

Minertu tem spalin 130st? Jak to zrobiłeś że widziałem u Ciebie tem. C.O. 42.7st bez wchodzenia w podtrzymanie?

minertu
23-03-2011, 09:58
Minertu tem spalin 130st? Jak to zrobiłeś że widziałem u Ciebie tem. C.O. 42.7st bez wchodzenia w podtrzymanie?

Widzisz na tym polega cała zabawa ,jak pisałem wcześniej (wczoraj),że was zaskoczę ,powoli to realizuję :)

darase
23-03-2011, 10:01
Minertu zmniejszyłeś moc kotła?

minertu
23-03-2011, 10:04
Minertu zmniejszyłeś moc kotła?

Nie mogę na razie nic powiedzieć,dam mu chwilę pochodzić aż się ustabilizuje całkowicie,potem opiszę co zrobiłem a jest to naprawdę banalnie proste :)

Dodam tylko,że mocy w sterowniku nie zmieniałem.
A koledzy z Zabrza pewnie już wiedzą co zrobiłem :)

Ale to jeszcze nie sukces,trzeba poczekać na mrozy a do nich daleko :)

darase
23-03-2011, 10:38
Do mrozów to już wymyślisz dodatkowe rozwiązania :) oby tak dalej. Zatkałeś dwa kanały od góry?

r0berto
23-03-2011, 11:26
Widzisz na tym polega cała zabawa ,jak pisałem wcześniej (wczoraj),że was zaskoczę ,powoli to realizuję :)

minertu Ty powoli sobie realizuj :rolleyes: a nam powiedz szybciutko bo jeszcze żółtko pęknie i dopiero się narobi :) .U mnie średnia temp.spalin 60* i co chwila w podtrzymaniu

minertu
23-03-2011, 15:32
Heh...ten filmik to żart, wiem że sterownik kotła jest OK :)
Gadaj coś tam usprawnił w piecyku :)

Jaki filmik ,jaki żart?
Teraz przez Ciebie rozkojażony chodzę :)

jorgo
24-03-2011, 07:07
Nie mogę na razie nic powiedzieć,dam mu chwilę pochodzić aż się ustabilizuje całkowicie,potem opiszę co zrobiłem a jest to naprawdę banalnie proste :)

Dodam tylko,że mocy w sterowniku nie zmieniałem.
A koledzy z Zabrza pewnie już wiedzą co zrobiłem :)

Ale to jeszcze nie sukces,trzeba poczekać na mrozy a do nich daleko :)

Ja myślę, że zmniejszyłeś moc kotła poprzez zmniejszenie jego powierzchni grzejnej wymiennika, czyli zasłoniłeś kanalik.... w Plusie jest chyba lepiej to osiągnąć, bo tam są te kanały segmentowe, można to zrobić dokładniej..... dobrze kombinuje ?

minertu
24-03-2011, 07:33
Ja myślę, że zmniejszyłeś moc kotła poprzez zmniejszenie jego powierzchni grzejnej wymiennika, czyli zasłoniłeś kanalik.... w Plusie jest chyba lepiej to osiągnąć, bo tam są te kanały segmentowe, można to zrobić dokładniej..... dobrze kombinuje ?

Nie zmniejszałem mocy,zmniejszyłem nadmuch o prawie 2/3 poprzez przysłonięcie dmuchawy.Dorobiłem taki dekielek i zrobiłem przesłonę teraz tylko szukam optymalnego ustawienia.
Siła nadmuchu jest ok ale za dużo tlenu i topi się popiół.
Dodam,że temp spalin mogła wzrosnąć bo już 2 tyg kotła nie czyściłem.

jorgo
24-03-2011, 07:57
Nie zmniejszałem mocy,zmniejszyłem nadmuch o prawie 2/3 poprzez przysłonięcie dmuchawy.Dorobiłem taki dekielek i zrobiłem przesłonę teraz tylko szukam optymalnego ustawienia.
Siła nadmuchu jest ok ale za dużo tlenu i topi się popiół.
Dodam,że temp spalin mogła wzrosnąć bo już 2 tyg kotła nie czyściłem.

Aha.....a mółbyś przypomnieć: Ty masz Eko 24 ?

Kedar13
24-03-2011, 08:20
To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich. Przeczytałem ten temat od samego początku i na podstawie Waszych opinii na 95% zdecydowałem, że w tym roku zostanę szczęśliwym posiadaczem kotła Ogniwo Eko Plus 16kW. I na początek mam kilka pytań do użytkowników tego kotła. W jakim układzie pracuje on u Was? Czy macie instalacje w układzie otwartym czy zamkniętym a jeśli zamkniętym to stosujecie wymiennik płytowy czy może wężownicę schładzającą? I jak wygląda sprawa gwarancji przy zastosowaniu wymiennika albo wężownicy, czy Ogniwo dopuszcza takie rozwiązania.
I jeszcze chciałbym zapytać czy kupno kotła na fuego.pl albo kotly.com jest dobrym pomysłem. Może ktoś z Was tam kupował i mógłby się wypowiedzieć czy nie ma przy tym żadnych problemów. Wczoraj byłem dowiadywać się u lokalnego dystrybutora i zawołał cenę o 1600 zł wyższą niż przez internet więc wniosek nasuwa się sam.
Pozdrawiam

minertu
24-03-2011, 08:50
To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich. Przeczytałem ten temat od samego początku i na podstawie Waszych opinii na 95% zdecydowałem, że w tym roku zostanę szczęśliwym posiadaczem kotła Ogniwo Eko Plus 16kW. I na początek mam kilka pytań do użytkowników tego kotła. W jakim układzie pracuje on u Was? Czy macie instalacje w układzie otwartym czy zamkniętym a jeśli zamkniętym to stosujecie wymiennik płytowy czy może wężownicę schładzającą? I jak wygląda sprawa gwarancji przy zastosowaniu wymiennika albo wężownicy, czy Ogniwo dopuszcza takie rozwiązania.
I jeszcze chciałbym zapytać czy kupno kotła na fuego.pl albo kotly.com jest dobrym pomysłem. Może ktoś z Was tam kupował i mógłby się wypowiedzieć czy nie ma przy tym żadnych problemów. Wczoraj byłem dowiadywać się u lokalnego dystrybutora i zawołał cenę o 1600 zł wyższą niż przez internet więc wniosek nasuwa się sam.
Pozdrawiam

Nie robię żadnej reklamy ale na fuego.pl możesz śmiało kupować,jak coś to mam do nich bliziutko,można po negocjować z nimi,bez obaw.
Co do gwarancji to nie ma problemów.Właśnie widziałem go w akcji ,nowy palnik robi wrażenie.

minertu
24-03-2011, 08:51
Aha.....a mółbyś przypomnieć: Ty masz Eko 24 ?

Tak ECO 24kw

darase
24-03-2011, 09:12
Kedar mam Ogniwo eko 15kw kupione od firmy fuego, polecam tą firmę, 1500 zł przelałem a 5tyś przy odbiorze, tranzakcja trwała 3 dni bo zależało mi na czasie. Układ C.O. mam otwarty w którym pracują dwie pompy: mieszająca i C.O. Nie jestem zwolennikiem wymienników, grzać 1000l wody masakra.

Kedar13
24-03-2011, 09:13
Nie robię żadnej reklamy ale na fuego.pl możesz śmiało kupować,jak coś to mam do nich bliziutko,można po negocjować z nimi,bez obaw.
Co do gwarancji to nie ma problemów.Właśnie widziałem go w akcji ,nowy palnik robi wrażenie.

Dzięki za odpowiedź. A mógłbyś w takim razie napisać jaką masz instalację? Skoro jak piszesz można kupować bez obaw przez internet to pewnie tak zrobię.
Też bym go chętnie zobaczył w akcji ale niestety w mojej okolicy nikt go chyba nie posiada więc pozostaje mi zdać się na Wasze opisy.

darase
24-03-2011, 09:17
Minertu zaletą przysłonięcia dmuchawy jest ciągła praca kotła i zmniejszenie mocy palnika? Rozwiązanie dla przewymiarowanych kotłów? Może dodatkowa oszczędność w spalaniu ale to tak jak pisałeś można zweryfikować dopiero w czasie zimy.

Kedar13
24-03-2011, 10:22
Kedar mam Ogniwo eko 15kw kupione od firmy fuego, polecam tą firmę, 1500 zł przelałem a 5tyś przy odbiorze, tranzakcja trwała 3 dni bo zależało mi na czasie. Układ C.O. mam otwarty w którym pracują dwie pompy: mieszająca i C.O. Nie jestem zwolennikiem wymienników, grzać 1000l wody masakra.

Ok, czyli na chwilę obecną skłaniam się do zakupu przez fuego chyba, że pojawi się jakaś lepsza oferta. Ja mam układ co zamknięty i nie bardzo uśmiecha mi się teraz jego przeróbka dlatego chciałbym wiedzieć jak to wygląda u Was, jak to można zrobić bez utraty gwarancji. No i podstawowa sprawa to znaleźć teraz dobrego instalatora.

minertu
24-03-2011, 11:18
Ok, czyli na chwilę obecną skłaniam się do zakupu przez fuego chyba, że pojawi się jakaś lepsza oferta. Ja mam układ co zamknięty i nie bardzo uśmiecha mi się teraz jego przeróbka dlatego chciałbym wiedzieć jak to wygląda u Was, jak to można zrobić bez utraty gwarancji. No i podstawowa sprawa to znaleźć teraz dobrego instalatora.

Ten piec nie przekroczy temp CO 100stC więc układ jest obojętny.

jack18
24-03-2011, 11:19
Nie zmniejszałem mocy,zmniejszyłem nadmuch o prawie 2/3 poprzez przysłonięcie dmuchawy.Dorobiłem taki dekielek i zrobiłem przesłonę teraz tylko szukam optymalnego ustawienia.
Siła nadmuchu jest ok ale za dużo tlenu i topi się popiół.
Dodam,że temp spalin mogła wzrosnąć bo już 2 tyg kotła nie czyściłem.

Ja już to przerobilem. Faktycznie dawało to jakiś efekt ale niestety u mnie poskutkowało wykraplaniem wody w czopuchu. Nie kombinuje już tak ,wkleiłem koronę na nowo i nie zaglądam nawet - to chyba najlepszy sposób :)

minertu
24-03-2011, 11:25
Minertu zaletą przysłonięcia dmuchawy jest ciągła praca kotła i zmniejszenie mocy palnika? Rozwiązanie dla przewymiarowanych kotłów? Może dodatkowa oszczędność w spalaniu ale to tak jak pisałeś można zweryfikować dopiero w czasie zimy.

Nie napisałem,że przysłonięcie jest jego zaletą,na to jak piec pracuje ma wpływ wiele czynników.Instalacja,ilość wody w układzie,czujniki wewnętrzny i zewnętrzny ,termostaty,zawór4D czy pompa mieszająca.Ja mam zawór 4D,termostaty,jadę na pogodowym i czujnik wewnętrzny.Obecnie jadę na temp minimalnej 42stC ale piec i tak sam schodzi poniżej minimalnej jak trzeba aby utrzymać temp zadaną wewnętrzną(czasami temp wewnętrzna jest większa ale to wina słońca wpadającego do pokoju gdzie jest czujnik).Jak zsynchronizujesz termostaty(nie wszędzie są zamontowane) zawór 4D i dasz mu jakiś dzień spokoju to się sam ustawi tak aby nie przegrzewać ,nie palić za dużo niepotrzebnie.A przysłonięcie dmuchawy jest mi potrzebne tylko do jakości spalania a nie do tego z jaką mocą ma pracować.

jorgo
24-03-2011, 11:27
Jeśli chodzi o fuego.pl i kotły.com to również nie mam z nimi nic wspólnego, ale jak zarzuciłem im problem to naprawdę rzeczowa i fachowa odpowiedź, sami do mnie dzwonili i nie zbywali mnie...... jak to robią co niektóre inne firmy czy sklepy. No i zabijają ceną innych...... :)

Kedar13...a jaki masz teraz kocioł że układ zamknięty masz, tak z ciekawości pytam. Gwarancji nie utracisz, bo każdy ( chyba) obecnie produkowany kocioł na paliwo stałe może pracować w układzie zamkniętym. najlepiej dzwoń do samego OGNIWA, poproś z Prezesem lub jego zastępcą...... na pewno uzyskasz konkretna odpowiedź.

darase
24-03-2011, 11:40
Minertu to jeśli zyskujesz na jakości przysłaniając nadmuch (zwiększasz ciśnienie powietrza?) to inna para kaloszy.

Kedar13
24-03-2011, 12:35
Kedar13...a jaki masz teraz kocioł że układ zamknięty masz, tak z ciekawości pytam. Gwarancji nie utracisz, bo każdy ( chyba) obecnie produkowany kocioł na paliwo stałe może pracować w układzie zamkniętym. najlepiej dzwoń do samego OGNIWA, poproś z Prezesem lub jego zastępcą...... na pewno uzyskasz konkretna odpowiedź.

Teraz mam kocioł zasypowy dolnego spalania na miał ale doszedłem do wniosku, że najwyższy czas na zmiany. Trzeba iść z postępem i ułatwiać sobie życie :)

Jarecki79
24-03-2011, 16:50
Gdzie ten dekielek? Od strony ssania czy u wylotu dmuchawy ?

Jak chcesz zachować spręż to taka przysłonka powinna być na wylocie dmuchawy, czyli w miejscu przykręcenia jej do palnika.
Tam jakąś podkładkę można wykombinować, aby zmniejszyć otwór wtłaczający.

Wojtek_mazury
24-03-2011, 17:58
Jak chcesz zachować spręż to taka przysłonka powinna być na wylocie dmuchawy, czyli w miejscu przykręcenia jej do palnika.
Tam jakąś podkładkę można wykombinować, aby zmniejszyć otwór wtłaczający.

Trochę chciałbym nieśmiało zaprotestować. Spręż w takim wypadku zmniejszy się.

r0berto
24-03-2011, 18:30
Trochę chciałbym nieśmiało zaprotestować. Spręż w takim wypadku zmniejszy się.

No i komu tu w końcu wierzyć:confused: może coś więcej na ten temat

Slaveta
24-03-2011, 19:24
Poradźcie mi jak podłączyć eCoal-a do neta, sytuacja wygląda tak że mam w domu router do którego podłączony jest net oraz komp i laptop. Dokupiłem jak radziliście AP/router i go skonfigurowałem tak że idzie przez niego net. Nie wiem jak teraz skonfigurować eCoal-a poradźcie coś.

r0berto
24-03-2011, 19:59
Poradźcie mi jak podłączyć eCoal-a do neta, sytuacja wygląda tak że mam w domu router do którego podłączony jest net oraz komp i laptop. Dokupiłem jak radziliście AP/router i go skonfigurowałem tak że idzie przez niego net. Nie wiem jak teraz skonfigurować eCoal-a poradźcie coś.
Poczytaj dokładnie instrukcje ze strony eCoal tam jest krok po kroku jak skonfigurować

Slaveta
24-03-2011, 20:05
Poczytaj dokładnie instrukcje ze strony eCoal tam jest krok po kroku jak skonfigurować

noooo czytałem czytałem i próbowałem ale ni cholery nie działa, podejrzewam że problem jest z tym AP, pewnie jak bym z routera podłączył kablem bezpośrednio do sterownika to zadziała a tutaj mam jeszcze po drodze AP co komplikuje sprawę.

r0berto
24-03-2011, 20:12
noooo czytałem czytałem i próbowałem ale ni cholery nie działa, podejrzewam że problem jest z tym AP, pewnie jak bym z routera podłączył kablem bezpośrednio do sterownika to zadziała a tutaj mam jeszcze po drodze AP co komplikuje sprawę.

Akurat jeżeli chodzi o te wynalazki to nie bardzo się w tym orientuje,ja mam na kablu do routera i poszło bez problemu.A czy ustawiłeś inne I.P.dla sterownika ?

darase
24-03-2011, 20:13
a kablem nie możesz?

darase
24-03-2011, 20:14
trzeba było kupić wi-fi na usb do pc-ta a kabel do eCoala

Slaveta
24-03-2011, 21:20
trzeba było kupić wi-fi na usb do pc-ta a kabel do eCoala

nie rozumiesz, kablem nie mogę podłączyć ecoal-a bo jest za daleko, zostaje tylko wi fi

karoka65
24-03-2011, 21:31
nie rozumiesz, kablem nie mogę podłączyć ecoal-a bo jest za daleko, zostaje tylko wi fi

Kablem sieciowym możesz podłaczyć nawet 100m, chyba że nie masz jak podciągnąć.

jack18
24-03-2011, 21:53
jack18

Co stwierdziłeś po obejrzeniu moich wykresów ?

A to ze będę u siebie pompę musiał zamontować.:) Twoje wykresy wyglądają o wiele lepiej (temperatura powrotu)

darase
25-03-2011, 08:40
U mnie pompa pracuje cały czas dzięki czemu temperatura powrotu ma ponad 40 st, gdy nie ma zapotrzebowania na C.O. woda krąży w małym obiegu piec - zbiornik cwu, dzięki temu woda cwu zawsze jest dogrzana i nie wychładza się powrót.

darase
25-03-2011, 08:52
Czp01 napisał "Używa ktoś może stożkowego
ceramicznego dopalacza http:/ /
www .neotech - kotly.pl /
p ,s, prod.. .,dopalacz .html
no i czy są jakieś zauważalne
efekty ???" Minertu coś do przetestowania dla Ciebie.

darase
25-03-2011, 08:53
www.neotech-kotly.pl/p,s,produkty,s2,dopalacz.html -właściwy link

darase
25-03-2011, 08:56
Verb nie odłączaj pompy mieszającej, gdy tem. powrotu jest wysoka to pompa nie pracuje.

darase
25-03-2011, 09:04
Pan Zawijan napisał "W ostateczności telefonuj do mnie .
Ale myślę, że nie będziesz musiał ." i to jest pozytywne załatwienie sprawy :) ,i to również utwierdza mnie w dobrym wyborze kotła.

darase
25-03-2011, 09:08
www.neotech-kotly.pl/p,s,produkty,s2,dopalacz.html -co myślą o tym tęgie głowy, link od Czp01.

wrb
25-03-2011, 09:18
U mnie pompa pracuje cały czas dzięki czemu temperatura powrotu ma ponad 40 st, gdy nie ma zapotrzebowania na C.O. woda krąży w małym obiegu piec - zbiornik cwu, dzięki temu woda cwu zawsze jest dogrzana i nie wychładza się powrót.

Mógłbyś wrzucić schemat swojej instalacji?

darase
25-03-2011, 09:29
wrb moja instalacja jest prościutka, nie mam teraz dostępu do laptopa, piszę z telefonu, powiem Ci jak to jest w uproszczeniu: rura wychodzi z pieca dalej jest pompa C.O. za pompą w prawo wyjście na zbiornik cwu, dalej zawór kulowy za zaworem rura idzie do góry przy suficie w prawo idzie woda na prawą część domu, w lewo na lewą część domu. Może narysuję na kartce i zrobię zdjęcie.

jack18
25-03-2011, 10:11
Mam pytanie:
Czy jest określona wysokość zawieszenia deflektora nad paleniskiem ?
Dałem dorobić stalowy deflektor o średnicy 250mm i grubości 30mm. Nie ma sfazowanych brzegów, wisi jakieś 50mm nad koroną. Nie widzę żadnych probmlemów, zauważyłem tylko że zbiera się sporo pyłu na dolnej krawędzi "futryny" drzwiczek.
Czy tak niskie zawieszenie jest w porządku ?

Mailem tez tak jak Ty . Niestety powieszenie tak nisko deflektora powodowało dodatkowe spiekanie.Myślę ze wystarczy okolu 15cm .Mniejsze spiekanie przy pracy cyklicznej może wynikać z faktu,ze węgiel w palenisku praktycznie przez większość czasu spala się bez odziało dmuchawy, a wiec bez nadmiaru powietrza.

jack18
25-03-2011, 11:04
Czyli po powrocie do pracy ciągłej mam się spodziewać szlaki - OK, coś wykombinuję aby go podnieść.
Ale na 150mm chyba nie da rady, oryginalny po całkowitym skóceniu (gwint do końca) wisiał około 100mm od korony.



Spala się w czasie postoju ? Ja tam "ciemność widzę, widzę ciemność!" :D

Ale wisi na łańcuchu i wystarczy go podnieść o oczko wyżej.

darase
25-03-2011, 14:17
www.darase.flog.pl/wpis/2474098/ szkic instalacji

jorgo
25-03-2011, 15:44
Jak chcesz zachować spręż to taka przysłonka powinna być na wylocie dmuchawy, czyli w miejscu przykręcenia jej do palnika.
Tam jakąś podkładkę można wykombinować, aby zmniejszyć otwór wtłaczający.

Jarecki79...mógłbyś wytłumaczyć mi "po chłopsku" pojęcie spręż?

jorgo
25-03-2011, 15:48
Czp01 napisał "Używa ktoś może stożkowego
ceramicznego dopalacza


Ja nie używam, bo są zabronione :p

jorgo
25-03-2011, 15:52
Już po bólu :)
O 8:30 dzwoniłem do Ogniwo. O 12:40 zajechał serwisant :D
Pooglądał i dał nową koronę, inną - warga jest 2x szersza, kształt ciut inny, po 6 nacięć na dłuższych bokach.
Kazał podnieść deflektor, ale żelastwo mu się spodobało :)

Jestem pod wielkim wrażeniem co do całokształtu załatwienia sprawy reklamacji.
Ogniwo to był naprawdę dobry wybór./[/url]

Ja też się cieszę ... :)

minertu
27-03-2011, 14:41
Nie będzie tu ruchu do następnego sezonu grzewczego czy jak ? :)

Będzie będzie :)

darase
27-03-2011, 14:43
Tak piec na kołek i laba. Ładna pogoda się robi szkoda czasu na laptopa chyba że przelotem w telefonie :) Pora docieplać domek, nie wiem tylko jak pozbyć się balkonu 11sto metrowego.

darase
27-03-2011, 14:45
Tak, pytałem o deflektor stożkowy i zerowy odzew.

minertu
27-03-2011, 15:13
Tak, pytałem o deflektor stożkowy i zerowy odzew.

Kogo pytałeś?

darase
27-03-2011, 15:37
Szkoda gadać, nawet link od Czp01 dawałem.

eko252
27-03-2011, 17:16
Będzie będzie :)

Pewnie będzie ale mniejszy.Na początek krótko (jestem nowy).Pozdrawiam wszystkich.

darase
27-03-2011, 19:17
Eko252 kupiłeś Ogniwo? Narazie pewnie nie podłączone? Deflektor stożkowy to ciekawa "pomysła", Czp01 znalazł kogoś kto to testuje. Zastanawiałem się dlaczego deflektory nie są w kształcie przekrojonej piłki, w ktorej byłyby dopalane części lotne np. sadza.

darase
27-03-2011, 20:00
"Sadza w istocie powstaje w wyniku nie tyle
spalania ile pirolizy paliw, która towarzyszy
procesowi spalania. W przypadku spalania z
występowaniem płomienia sadza zaczyna
formować się w najbardziej gorącej części
płomienia (zwykle białej lub niebieskiej ),
gdzie występuje wysoka temperatura i
deficyt tlenu." Sadza to paskudztwo i nie spalone paliwo. Może przekombinowałeś z tym deflektorem? Tak chodzi mi o taką kopułę.

darase
27-03-2011, 20:05
"Proces
ten ma miejsce w tej części płomienia , która
ma barwę jasnożółtą. Typowa temperatura
formowania się sadzy to ok . 1400 ° C. Jeśli
gorąca strefa płomienia jest wystarczająco
duża i zawiera wystarczająco dużo tlenu to
wówczas pierwotne struktury sferyczne
zamiast ulec zbiciu w sadzę ulegają
procesowi utleniania i płomień nie generuje
sadzy ." O i tak to wygląda, brakuje tlenu ale w górnej części.

darase
27-03-2011, 20:46
Brak tlenu jest przyczyną powstawania sadzy, gdyby kopuła skierowała sadzę na płomień to ta pięknie by się spaliła, jak czyszczę komorę spalania to drobinki sadzy spadają na palenisko i się spalają.

smcdriver
27-03-2011, 22:34
Witam.
Czy mogę przedłużyć kabel regulatora pokojowego? Czy nie będzie to miało wpływu na odczyt temperatury?

minertu
28-03-2011, 07:51
Witam.
Czy mogę przedłużyć kabel regulatora pokojowego? Czy nie będzie to miało wpływu na odczyt temperatury?

Nie powinno mieć wpływu.

Jarecki79
28-03-2011, 12:13
Eko252 kupiłeś Ogniwo? Narazie pewnie nie podłączone? Deflektor stożkowy to ciekawa "pomysła", Czp01 znalazł kogoś kto to testuje. Zastanawiałem się dlaczego deflektory nie są w kształcie przekrojonej piłki, w ktorej byłyby dopalane części lotne np. sadza.

Są takie....
tj. wklęsłe o sporej średnicy.

darase
28-03-2011, 14:01
Panie Jarecki to które są lepsze deflektory, druga sprawa to powstawanie sadzy, czy nie można doprowadzić tlenu żeby ona nie powstawała?

Jarecki79
28-03-2011, 15:41
Panie Jarecki to które są lepsze deflektory, druga sprawa to powstawanie sadzy, czy nie można doprowadzić tlenu żeby ona nie powstawała?

Im więcej człowiek wie, tym bardziej zdaje sobie sprawę z tego, jak mało wie....

Cały ten proces palenia niby prosty jest bardzo złożony. Warunki napowietrzenia kotłowni, ciąg komina, węgiel i jego wilgotność, konstrukcja palnika i dystrybucja powietrza, praca na danej mocy, wszystkie te czynniki nakładają się na siebie i na każdą sytuację musimy dostarczyć odpowiednią ilość tlenu.
Kolega z tego wątku coś może powiedzieć o okopceniu kotła wewnątrz i wykraplaniu. Może opisze Ci sytuację na priva.

Co do deflektora, jak dobrze pamiętam na jednym ze szkoleń, gdzie wykładowca był Zawijan... - pokazał deflektor, który chciał oferować.
Nie wiem czy osób nie mylę, ale jeżeli był to on, to chciałbym zapytać jak tam sprawa tego deflektora....?

Jaki lepszy -??? Nie wiem, mało kogo stać, aby na jednym kotle i palniku przeprowadzić badania kilku deflektorów.

darase
28-03-2011, 17:59
Nawet fajny ten deflektor, ciekawe jakby się sprawdził. Kotły z podajnikami mają dwie główne wady: produkują sadzę i wydmuchują popiół w kanały. Czy doprowadzenie powietrza pod deflektor nie ograniczyłoby powstawania sadzy?

Jarecki79
28-03-2011, 18:02
Nawet fajny ten deflektor, ciekawe jakby się sprawdził. Kotły z podajnikami mają dwie główne wady: produkują sadzę i wydmuchują popiół w kanały. Czy doprowadzenie powietrza pod deflektor nie ograniczyłoby powstawania sadzy?

Kwestia próby na Twoim kotle, sterowniku oraz węglu, taki deflektor kosztuje 40zł.
Zawsze możesz taki kupić, zawiesić ok.15cm nad palnikiem i spróbować.

darase
28-03-2011, 18:04
Super a gdzie taki można kupić?

Jarecki79
28-03-2011, 18:20
Super a gdzie taki można kupić?

Dam znać na priva, podam linka.

darase
28-03-2011, 18:22
www.neotech-kotly.pl/p,s,produkty,s2,dopalacz.html a o tym co myślicie? Jest ceramiczny wytrzymuje duże temperatury może on dopalałby sadzę? Są też takie ceramiczne płytki przy piecykach gazowych może też byłyby dobre?

Jarecki79
28-03-2011, 18:41
www.neotech-kotly.pl/p,s,produkty,s2,dopalacz.html a o tym co myślicie? Jest ceramiczny wytrzymuje duże temperatury może on dopalałby sadzę? Są też takie ceramiczne płytki przy piecykach gazowych może też byłyby dobre?

Kiedyś na wątku o ekonomicznym spalaniu węgla było to już opisywane, na rankingu chyba też.
To jest do klasycznej retorty, może się sprawdzić przy brucerze....

Nie wiem jak z trwałością takiej ceramiki pracującej bezpośrednio w żarze a w dodatku stawiającej mechaniczny opór dla spiekającego się i wychodzącego węgla, jaki jest jej materiał..... Też kwestia próby....

darase
28-03-2011, 19:02
Dzięki Panie Jarecki za namiar, najpierw sprawdzę ceramiczne płytki od piecyka gazowego bo takie mam. Wadą deflektorów jest stała wysokość zawieszenia, przy małym płomieniu jest bezużyteczny.

Jarecki79
29-03-2011, 08:53
To nie był zawijan. Nigdy nie prowadziłem szkoleń i nigdy nie oferowałem żadnego deflektora. Takiego, jak na fotografii - też nie.

Osoby z deflektorem może pomyliłem.

Szkolenia/wykłady natomiast nie. Tak na szybko, ale moge poszukać dokładniej....

IChPW - mgr inż Jerzy Raińczak wykład pt. "wykorzystanie badań stosowanych i rozwojowych w rozwiązaniach innowacyjno-wdrożeniowych kotłów grzewczych na przykładzie wybranych prac", to kwiecień 2006

Dr inż Jacek Zawistowski, wykład "Kotły małej mocy zasilane węglem i biomasą" 12kwiecień 2007

darase
29-03-2011, 09:24
Tak zapłakał biedniak. Zostaje więc skrobanie od 3-4mm sadzy co 1 zasyp. Jeśli kształt deflektora nie ma znaczenia to szkoda kombinować, chociaż ceramiczne deflektory zapewne są lepsze. Dziękuję za wyczerpujące wypowiedzi. Szkoda że ta sadza przykleja się do ścianek wymiennika, gdyby przykleiła się do dużego deflektora to przy zwiększonym płomieniu zostałaby spalona.

jack18
29-03-2011, 12:03
Tak zapłakał biedniak. Zostaje więc skrobanie od 3-4mm sadzy co 1 zasyp. Jeśli kształt deflektora nie ma znaczenia to szkoda kombinować, chociaż ceramiczne deflektory zapewne są lepsze. Dziękuję za wyczerpujące wypowiedzi. Szkoda że ta sadza przykleja się do ścianek wymiennika, gdyby przykleiła się do dużego deflektora to przy zwiększonym płomieniu zostałaby spalona.

A gdzie Ty masz tyle tej sadzy co zasyp? To co na ściankach to w większości pyl wydmuchany z palnika , a ten i tak by się bardziej nie spalił....

darase
29-03-2011, 12:17
Jack mam tyle sadzy wokół palnika na wymienniku, te 3mm to chyba nie jest tak dużo. Możliwe że muszę mieć większy deflektor bo przesunięty płomień w stronę zasobnika nie trafia centralnie w środek lecz omywa jego lewą stronę. Może dam te cegły na całości to nie będzie miał gdzie uciec.

Pan Zawijan napisał "Popracuj nad palnikiem ." dzięki za dobrą radę :D, tak nad nim popracuję że wymienię palnik na ten z eko plusa ;)

jack18
29-03-2011, 14:02
Pan Zawijan napisał "Popracuj nad palnikiem ." dzięki za dobrą radę :D, tak nad nim popracuję że wymienię palnik na ten z eko plusa ;)

No on jest fajny, ale czy pasuje ? Mam na myśli, czy nie było by tak ze by szuflada nie wchodziła? Darase a możne już czas uszczelnić koronę na nowo?

darase
29-03-2011, 14:08
Jack czemu na nowo? Jeszcze w nim palę, taki większy przegląd zostawiam na lato :)

jack18
29-03-2011, 14:54
Ja tez tak chciałem zrobić ,ale silikon się po prostu wykruszył i rozszczelnił koronę. Powietrze z boku uciekało i co za tym idzie żar przesunął się w stronę kosza. No i ten pyl który się zbiera w środku ,ale jego było akurat niewiele.

SUSPENSER
29-03-2011, 14:57
Ja w Enka w ogóle nie mam deflektora i daję radę.

karoka65
29-03-2011, 18:08
Może dam te cegły na całości to nie będzie miał gdzie uciec.
Darase podpatrzyłem z Zabrzu jak jest to zrobione w Eko Plusie i postanowiłem coś takiego zrobić w swoim kotle. Pospawałem taką ramkę i ułożyłem na niej cegły klinkierowe szczelinówki. W moim kotle 19kW weszło 3 sztuki zasłaniając całe palenisko. Co zauważyłem kocioł wolniej dochodził do zadanej i z komina zaczęło mocno dymić gdzie normalnie nie ma żadnego dymu. Postanowiłem zdjąć jedną cegłę ii dać 2 nad palnikiem. Prawie od ręki przestało dymić z komina. Sadze faktycznie dużo lepiej się dopalały, powstawał jasno-siwy proszek. Ogniwo przewidziało konstrukcyjnie takie rozwiązanie ale w moim kotle zrobiło się ciasno. Trzeba go jednak czas do czasu przeczyścić i wyjmowanie tych cegieł jest uciążliwe żeby wyczyścić dobrze. Rozgrzewają się do czerwoności, także wyjmować cegły o temp. podejrzewam 700 albo 800 stopni to nie tak łatwo. Cegły niby dobre jakościowe bo od Jopka ale przy lekkim stuknięciu przy takiej temp. pękają bardzo szybko.

darase
29-03-2011, 18:19
karoka dzięki za informacje to kupię dwie takie cegły nad palnik i polukam jak to wygląda. Dawałeś cegłę z otworami?

r0berto
29-03-2011, 18:36
Dawałeś cegłę z otworami?

Darase lepiej odpuść te cegły,sam u siebie próbowałem i tak jak pisze karoka,poprostu rozlatują się.Załóż konkretny deflektor i napewno będzie dużo lepszy efekt,ewentualnie cegły szamotowe choć moim zdaniem gorszy efekt niż przy solidnym deflektorze.Ja mam założony deflektor dedykowany do kotła 75kw i w zasadzie oprócz pyłu na sciankach nie ma sadzy,jedynie na górnych drzwiczkach trochę ciemniejszy jest ten pył

darase
29-03-2011, 19:01
Roberto może masz rację, większy powinien załtwić tą sadzę ;)

Verb a może ten stożkowy zobaczysz? Tak do kompletu? Jest jeszcze w kształcie kopuły :)

r0berto
29-03-2011, 19:10
Verb a jakiej grubośći jest ten stalowy deflektor?

karoka65
29-03-2011, 19:21
karoka dzięki za informacje to kupię dwie takie cegły nad palnik i polukam jak to wygląda. Dawałeś cegłę z otworami?

Tak z otworami ale jak pisałem i potwierdził rOberto że się rozlatują. Trzeba obchodzić się jak z jajkiem ale przy takiej temp. nie da rady.

r0berto
29-03-2011, 19:49
35mm - kawał żelaza, boję się że mi łańcuch urwie :D
Co do jakości spalania to ja różnicy nie widzę.
Ja mam u siebie wprawdzie mniejszą średnice ale gruby 60 mm,natomiast u siebie widzę różnice w porównaniu z tym jak wogóle nie było deflektora.Jest poprostu czysciej w kociołku

darase
31-03-2011, 10:13
Verb uważaj żeby ta płyta pod takim ciężarem nie pękła, 29cm średnica? To mega deflektor. :)

darase
31-03-2011, 10:31
Aż tak bym nie ryzykował, lepiej przetnij na pół . Ta płyta wydaje się krucha.

smcdriver
01-04-2011, 21:32
Czy ktoś z użytkowników forum mieszka może w okolicach Rybnika i byłby uprzejmy pochwalić się swoją instalacją?

minertu
02-04-2011, 07:38
Czy ktoś z użytkowników forum mieszka może w okolicach Rybnika i byłby uprzejmy pochwalić się swoją instalacją?

10km za Wodzisławiem może być ? :)

darase
02-04-2011, 08:56
Tak, byle do zimy jakoś przetrwać ;) Myślałem że spalę w przyszłym roku mniej docieplając ścianę północną i zachodnią ale... sąsiedzi niechętni żebym wchodził na ich podwórko. Od 1-10-2010 do 30-03-2011 spaliłem 4t suchego jak pieprz eko.

Dla mnie najlepiej śmiga Opera.

darase
02-04-2011, 13:06
Budowniczy dobrze Cię widzieć, ptaszki ćwierkały że myślisz nad kupnem Ogniwa ;) pozdro.

Malawi
02-04-2011, 17:21
Witam forumowiczów. Stoję przed decyzja wyboru kociołka. Niestety u sąsiadów i znajomych tylko kotły pleszewskie lub Hefy. Ja wstępnie wybrałem Ogniwo. Proszę o poradę czy kupić wersję Eko czy Eko Plus (piec troszkę droższy). Jakie macie wrażenia z użytkowania kotła , jak z serwisem . Buduję dom pod Wrocławiem , dzisiaj szukałem dystrybutora kotła Ogniwo i przyznam się , że nie znalazłem. Może ktoś z moich terenów podpowie gdzie go kupić.
Z góry dziękuję za ewentualne uwagi.

darase
02-04-2011, 18:37
Malawi jak masz te trochę więcej pieniędzy to kup Ogniwo eko plusa, nowsza lepsza konstrukcja. Kup przez internet polecam firmę fuego, nie przepłacaj u dystrybutora.

minertu
02-04-2011, 21:18
Tak, byle do zimy jakoś przetrwać ;) Myślałem że spalę w przyszłym roku mniej docieplając ścianę północną i zachodnią ale... sąsiedzi niechętni żebym wchodził na ich podwórko.

Idziesz do gminy ,mówisz,że chcesz ocieplić dom i chcesz na to zezwolenie,sąsiad nie ma nic do gadki ,musi cię wpuścić na posesję,Twoim obowiązkiem jest dbać o porządek na jego działce.

eko252
02-04-2011, 21:18
Malawi jak masz te trochę więcej pieniędzy to kup Ogniwo eko plusa, nowsza lepsza konstrukcja. Kup przez internet polecam firmę fuego, nie przepłacaj u dystrybutora.


Witam.
Nowsza konstrukcja tak ale czy lepsza okaże się po czasie.
Czytam to i inne fora od dawna i się w zasadzie nie wypowiadam. Zbyt mało wiem.
Ale to co dla Jednego jest wadą Inny tego nawet nie zauważy i odwrotnie.

Dla mnie Ogniwo Eko24 byłoby Ok. gdyby nie czyszczenie co tydzień. Stary piec samoróbkę czyściłem raz na kwartał. Ale jedyne co wiedziałem to że stuka w instalacji "żeliwnej" gdy żona przeładowała gdy było za gorąco. O temperaturze spalin nawet nie wiedziałem. Teraz gdy widzę jej wzrost na komórce to wiem że czas czyścić piec. Ale ponoć nie świadomi żyją dłużej, dlatego od przyszłego sezonu jedyne co będę robił to zasyp i czyszczenie co jakiś "czas" . Pod warunkiem że Firma od pieca i sterowania upora się z problemami o których ja jak i Oni wiedzą to właśnie ten czas zbyt krótki jak na urządzenie 21 wieku.

PS. Stary piec samoróbkę czyściłem raz na kwartał - ale rozpalałem niemal co dziennie ponownie gdy wygasł. To taki kompromis między wiedzą ceną i komfortem ciepła w domu i wody 24 godz. na dobę.

Ale to nie oznacza że nie należy doskonalić tego co daje nam ciepło wręcz przeciwnie i chwała tym którzy mają zawsze jakiś problem bo dzięki nim .....

darase
02-04-2011, 21:33
Minertu ocieplenie domu trzeba zgłosić w Powiecie i czekać miesiąc jeśli nic nie przyślą można ocieplać. U mnie to tak wygląda że dom jest postawiony na granicy i te 10cm styro to będzie już na działce sąsiada i żadna siła go nie zmusi żeby oddał kawałek działki do ocieplenia. Żebym miał dom odsunięty od granicy o np. 20cm to musi się zgodzić.

darase
02-04-2011, 21:51
eko252 a jaki masz problem? Zbyt wylewny to nie jesteś. To nie jest piec gazowy, czyścić trzeba każdy, moja znajoma ma piec z kanałami poziomymi pali miałem i czyści codziennie. Lepiej przeczyścić raz na tydzień niż wstawać i palić każdego dnia. Też u mnie strzelało jak tata zapomniał zamknąć drzwiczki i podobnie stary piec z kanałami pionowymi czyszczony był raz do roku. Dlatego dalej jest w instalacji gdyż może miałby ktoś kiedyś ochotę w nim popalić ;)

smcdriver
02-04-2011, 22:19
10km za Wodzisławiem może być ? :)
Jasne bardzo chętnie. Z tym, że jutro wyjeżdżam w trasę,powinienem być w przyszły weekend w domu to może uda się "zgadać".
Proszę o info czy termin mógłby być, wtedy się umówimy.

minertu
03-04-2011, 08:10
Jasne bardzo chętnie. Z tym, że jutro wyjeżdżam w trasę,powinienem być w przyszły weekend w domu to może uda się "zgadać".
Proszę o info czy termin mógłby być, wtedy się umówimy.

W tym tygodniu każde popołudnie jestem w domu,czy będę w weekend w domu tego jeszcze nie wiem :)
Jak coś to pisz na priva.

minertu
04-04-2011, 07:22
Pszczyna NEIN, NEIN !? :D
Nie bój się, powiesz że do verba jedziesz to ci auto wypucują i eskortę dadzą :)

Do mnie ma bliżej :) choć aut nie pucują i eskorty nie dadzą.

minertu
04-04-2011, 12:21
Wiem, wiem... poza tym masz wzorową instalkę, więc korzyść dla zwiedzających spora :)

Hm czy tam wzorowa to nie wiem,wiem tyle,że jest dobrze zrobiona :)
Co do korony to czy to jest to to się okaże.Możesz przypomnieć jaką dostałeś?
Radził bym uszczelnić,no chyba,że lubisz się bawić tak jak ja :)

Jeszcze parę dni i zmieniam koronę przystosowaną do miału (obecna z nacięciami 2x po 6 do miału się nie nadaje) no i ponowny zasyp miałem.

Slaveta
04-04-2011, 15:42
Jeszcze parę dni i zmieniam koronę przystosowaną do miału (obecna z nacięciami 2x po 6 do miału się nie nadaje) no i ponowny zasyp miałem.

To są nieprzystosowane do miału?
Ja mam właśnie koronę z nacięciami 2x po 6 i miał spala się jak marzenie, coś wymyślasz nam tutaj:)

eko252
04-04-2011, 20:32
Hm czy tam wzorowa to nie wiem,wiem tyle,że jest dobrze zrobiona :)
Co do korony to czy to jest to to się okaże.Możesz przypomnieć jaką dostałeś?
Radził bym uszczelnić,no chyba,że lubisz się bawić tak jak ja :)

Jeszcze parę dni i zmieniam koronę przystosowaną do miału (obecna z nacięciami 2x po 6 do miału się nie nadaje) no i ponowny zasyp miałem.

Witam. Minertu i Verb skąd macie te inne korony. Jak z Ogniwa to co należy zrobić żeby je mieć. Jakie powinny być i do jakiego paliwa? Czy to jakieś nowe zalecenia Ogniwa. Mój piec to Eko24 z Ogniwa.

jack18
04-04-2011, 21:42
Hm czy tam wzorowa to nie wiem,wiem tyle,że jest dobrze zrobiona :)
Co do korony to czy to jest to to się okaże.Możesz przypomnieć jaką dostałeś?
Radził bym uszczelnić,no chyba,że lubisz się bawić tak jak ja :)

Jeszcze parę dni i zmieniam koronę przystosowaną do miału (obecna z nacięciami 2x po 6 do miału się nie nadaje) no i ponowny zasyp miałem.

Minertu ,a niby czemu się nie nadaje ta korona do miału? Ty to taki tajemniczy trochę jesteś, napisz jasno i dosadnie dlaczego się nie nadaje i skąd masz takie wiadomości? Napisz tez jaka ma być ta korona?Ja osobiście pierwsze słyszę ze są jakieś inne rzekomo przystosowane do miału...

Slaveta
04-04-2011, 22:24
Generalnie jak już nie raz pisano brucer jest skonstruowany pod kątem palenia miału. Sprawdziłem i potwierdzam że tak właśnie jest, miał się spala bardzo dobrze więc o co chodzi Minertowi? zobaczymy:)

minertu
05-04-2011, 10:44
Przepraszam wszystkich za milczenie ale mam trochę roboty przy domu no i jeszcze praca więc czasu mało.



Generalnie jak już nie raz pisano brucer jest skonstruowany pod kątem palenia miału. Sprawdziłem i potwierdzam że tak właśnie jest, miał się spala bardzo dobrze więc o co chodzi Minertowi? zobaczymy:)

Tak ,brucer jest stworzony głównie do miału ale czy po dwóch dniach palenia miałem(suchym) z popielnika wyjmuje się przesypany ,niespalony miał oraz grube niedopalone nadmuchane kawały kalafiorów ?
Mam miał 1-10mm trafiają się groszki ale b.mało.
Żałuje,że nie zrobiłem zdjęcia jak to wszystko wyglądało wyglądało ale poszło wszystko z powrotem do kosza zasypowego więc nie ma problemu.

Załączam dwie fotki jak się palił miał i popielnik po wybraniu kalafiorów.Moim zdaniem za mało powietrza idzie do palnika bo piec był cały zasmolony
stad moje przekonanie ,że powinna być inna korona z większą ilością nacięć i nawierconych dziur.
Drugą koronę mam z ICHPW z ZABRZA od kolegi Zawijana oraz twórcy tegoż palnika (miałem przyjemność poznać panów osobiście :) )
Myślę,że to co w palniku pozaklejałem powinienem wydłubać wywiercone otwory i sprawdzić na miale ,ale skoro piszecie że pali się dobrze to będę szukał przyczyny gdzie indziej (miał podobno 26 , odsiewka z groszku).

Slaveta jakim miałem palisz i czy możesz jakieś fotki zapodać o ile to nie problem.

darase
05-04-2011, 11:06
Minertu ten deflektor to duża przeszkoda, może zbyt duża?

minertu
05-04-2011, 11:10
Witam. Minertu i Verb skąd macie te inne korony. Jak z Ogniwa to co należy zrobić żeby je mieć. Jakie powinny być i do jakiego paliwa? Czy to jakieś nowe zalecenia Ogniwa. Mój piec to Eko24 z Ogniwa.

Odpisałem w poście wyżej skąd mam drugą koronę.
A tak wygląda.

minertu
05-04-2011, 11:11
Minertu ten deflektor to duża przeszkoda, może zbyt duża?

Pracował jeden dzień z nim a drugi bez niego,żadna zmiana.

darase
05-04-2011, 11:15
Po zdjęciach widać, że korona dostała ładnie popalić, ciekawe jak będzie moja wyglądać.

minertu
05-04-2011, 11:29
Po zdjęciach widać, że korona dostała ładnie popalić, ciekawe jak będzie moja wyglądać.

Zapewne chodziła na dużej mocy,nie ważne ja szukałem jakiejś do testów ale żona mi znalazła robotę z pralnią :( (zachciało się jej kafelek )więc testy odkładam na później.

minertu
05-04-2011, 11:33
Zgadzam z darase.
Ja wywaliłem ten dodatkowy ruszt oraz podniosłem dość wysoko deflektor i jest dużo lepiej.

Minertu. Wyjmij to z kotła albo przynajmniej wywal co drugi wkład na kilka dni i napisz co stwierdziłeś.

Teraz chodzi na miksie groszku z miałem i bez rusztu,spala się dobrze żadnych niedopałów ale czekam na koniec i ponownie zasypie miałem,korony nie zmienie skoro twierdzicie ,że musi spalać dobrze z nacięciami 2x po 6.
Jak będzie kicha to zmienię.

darase
05-04-2011, 11:54
6 i 6 to korona od 15kw, czy te nacięcia są odpowiednie do dmuchawy Ogniwa 24kw to niech się wypowie jakiś znawca. W 24kw to chyba 6 i 11 powinno być.

minertu
05-04-2011, 12:33
6 i 6 to korona od 15kw, czy te nacięcia są odpowiednie do dmuchawy Ogniwa 24kw to niech się wypowie jakiś znawca. W 24kw to chyba 6 i 11 powinno być.

Obecnie wszystkie palniki czy to w 16kw czy 24kw mają korony z nacięciami 2x po 6,to jest niby wersja ostateczna.

elezibi
05-04-2011, 22:26
Nacięć ma być tyle, żeby dobrze się paliło. To nie jest żart. Już wyjaśniam.
Ponieważ - niestety - produkcja Brucera wymknęła się trochę spod kontroli, najlepiej dobrać sobie ilość szczelin eksperymentalnie. Ilość szczelin zależy od:
-zakresu mocy, na jakich eksploatujemy kocioł,
-wydajności i wielkości sprężu zastosowanej dmuchawy,
-szerokości nacinanych szczelin (nie zawsze są one jednakowe),
-trochę także od uziarnienia opału,
- i trochę także od różnych nieszczelności, które zdarzają się z różnych powodów.
Można to jednak opanować.
I tak, np. jeśli kocioł 24kW został dobrany z dużym przewymiarowaniem - może wystarczyć taka sama ilość nacięć, jak dla 15kW. Jeśli eksploatujemy go na górnych zakresach mocy - musi ich być więcej.


Witam
niestety nie mam ostatnio na nic czasu i nie zaglądam na forum (żeby się zająć dokładnie piecem też brak czasu) :(

zawijan > dzięki za odpowiedź
dalej wydaje mi się że mam czasami za mało powietrza
jak będę miał czas to dokładnie opiszę

VERB > pytałeś jak sprawdziłem że tam wieje

szpara że brzeszczot do metalu wchodził
potem na zimno wybrałem z palnika, przysłoniłem boki, było czuć
a jak sypnąć pyłem to było widać

minertu > palenie miałem (korona nacięcia 2x6 uszczelniona wewnątrz i na zewnątrz)

u mnie przy "groszku" który jest prawie 100% miałem
pojawia się na środku paleniska ciemniejsza plama
podnosi się żar i wychodzi na boki korony
popiołu duzo więcej i kalafiorki w których jak sie rozkruszy
to czasami widać jakby zamknięty w nich nie dopalony miał (nie tragedia ale czasami są )



A teraz z innej beczki ;)
ociepliło się piec zaczyna przechodzić w podtrzymanie
i nowe ciekawostki

1 Wydaje mi się (muszę dokładnie pooglądać ) że wyskoczyła mi rdza poniżej dolnego nawrotu spalin
przy czyszczeniu poświeciłem latarką z góry i na dole jakby osypane rdza albo biały nalot
po odkręceniu wyczystki widać coś jakby rdzę na wewnętrznej ściance dekielka wyczystki i na ściankach kotła

podejrzenia: niskie temperatury spalin 80-100, mokry opał, wystudzanie powrotu przez przechodzenie w podtrzymanie (auto lato),
praca cykliczna pompy, przepływ powietrza po zatrzymaniu wentylatora??

działania: cykliczna praca wyłączona, paliwo suszone, podniosła się trochę temp. spalin (inne paliwo, nie czyszczony piec?)

w sobotę będę czyścił to zobaczę czy jest dalej i porobię fotki

wykres wygląda tak
http://img824.imageshack.us/img824/7554/bruc22.jpg

2. jak temp. powrotu przebije się powyżej temp. zadanej piec zaczyna regulować do zadana + 5 (u mnie to 45+5)
dobija 50 > stop(podtrzymanie?) niewielki spadek i znowu dobija do 50 (dmuchawa 38% to chyba ograniczona moc palnika bo do tylu spada podczas normalnej pracy jak przebije o 3stopnie )
na powyższym wykresie noc widać jak to się dzieje w nocy
gdy obniży się temp powrotu (np odkręcę duży grzejnik) to zaczyna pracować normalnie,
ale sam nie potrafi zejść z temp tak aby obniżył powrót
to zjawisko widziałem też na wykresach na innych piecach

pytanie czy to normalne ( i tak ma być) czy niedopracowanie programu?
bo zamiast 45 mamy 50 st.?

3. zapadanie się powrotu w podtrzymaniu (auto lato)
pompa mieszająca działa tylko do 45 st na wyjściu??
piec zadaje 39 na wyjściu w podtrzymaniu?
dalsza część wykresu godz 13- 14 wybronił powrót
ale dalej po 16 jak tylko spadło mu poniżej 45 podał sprawę całkowicie
regulował temp w ok 45 ale nie załączał pompy mieszającej (2 razy załączył, ale nie zawsze kiedy było więcej niż 45)

czy tak to ma działać??

Przepraszam jeżeli chaotycznie


pozdrawiam
elezibi

Wojtek159
06-04-2011, 21:29
Właśnie wyczyściłem kopciucha...
Zasypałem zasobnik 30 kg pelletu pochodzenia noname...:) (ciekaw jestem na ile wystarczy?)
Na ruszcie "awaryjnym" mam postawione dwie cegły klinkierowe tak, aby została wolna przestrzeń w kształcie litery U.
Zobaczymy jak eCoal sobie z tym poradzi...:)
Mam zamiar wyrzucić ruszt "awaryjny i wstawić w jego miejsce deflektor. Puki co testuję 'paliwa' i martwi mnie ilość sadzy w układzie wymiennika.
Może ktoś ma z tym tematem jakieś doświadczenie. Chętnie poczytam. :)

Wojtek159
06-04-2011, 21:49
Jeszce jedno pytanie odnośnie EKO Plus 25. CZYM i JAK go czyścić?
Dostarczona szczotka Ø40 jest za mała do poprawnego wyczyszczenia otworów wymiennika pionowego zewnętrznych 'rur' o przekroju kwadratowym 50x50.
(te z zawirowywaczami). Zaopatrzyłem się w szczotkę Ø60... Do kanałów zewnętrznych pasuje idealnie, ale jak wcisnąłem do kanałów wewnętrznych (wylotowych) to bez wspomagania "kombinerkami" zostały by tam na zawsze. Być może Ktoś z forumowiczów ma w tym temacie jakiś spostrzeżenia (doświadczenia)?

Marin75
07-04-2011, 01:41
Witam. Jestem nowy na forum, ale do tego czasu intensywnie czytam o różnych kotłach. Interesuje mnie zakup małego (wejście do kotłowni po krętych schodach) pieca do ogrzewania ok. 150 m budynku (2 kondygnacje, parter i poddasze). Budynek wiekowy, ale wyremontowany, nowe okna drewniane, otynkowany bez styropianu, strych będę jeszcze docieplał wełną. Instalacja częściowo na starych rurach, częściowo na miedzi, kaloryfery aluminiowe z termostatami. Kocioł w tej chwili żeliwny firmy Dozamet K75-1-17.Daje radę. W odmu ciepło - jakieś 22-24 stopnie, w zależności jak sobie ustawię na termostatach. Nie posiada żadnego sterowania, co podejrzewam jest przyczyna dość sporego poboru paliwa. W obiegu CO i CWU (na powrocie do kotła) pompa (I bieg), głównie po to aby równomiernie i szybciej rozprowadzić ciepło po grzejnikach. Zastanawiam się nad wymianą kotła na automatyczny z podajnikiem slimakowym z mozliwością spalania miału, czy też innego paliwa. Mój wybór padł na Ogniwo Eco Plus 16 kW (małe gabaryty, sterownik eCoal z ciekawymi możliwościami oraz żeliwny palnik Burner S). Zastanawia mnie jednak trwałość kotłów stalowych. Jak pisze Elezibi, zauważył jakieś ogniska rdzy wewnątrz u dołu pieca. Jeżeli nowy piec już zaczyna korodować, to co będzie po kilku latach ? Oczywiście nie znamy warunków spalania paliwa (mokre ?, za niska temperatura ?), ale mój ojciec też miał kiedyś kocioł z kanałami pionowymi i po zdaje się 8 latach zaczął przeciekać. Okazało się, iż właśnie w tylnej części u dołu zrobiło się sito. Podejrzewam wpływ niskiej temperatury spalin oraz tworzenie się kwasu siarkowego, który jest zabójczy dla blachy stalowej i dla komina. W takim razie pytanie - czy warto brać Ogniwo, czy może lepiej jakiś piec żeliwny (tylko do jakiego stopnia obecnie produkowane żeliwniaki są żeliwne, a w jakiej części jest stosowana blacha ?). Poza tym, czy nie będzie potrzebny także wkład kominowy, co by się komin po kilku latach nie rozsypał w drobny pył)...
A może ktoś ma doświadczenia ze starszymi modelami kotłów firmy Ogniwo - jak one się sprawują, ile lat wytrzymują...

SUSPENSER
07-04-2011, 20:14
. W takim razie pytanie - czy warto brać Ogniwo, czy może lepiej jakiś piec żeliwny (tylko do jakiego stopnia obecnie produkowane żeliwniaki są żeliwne, a w jakiej części jest stosowana blacha ?). Poza tym, czy nie będzie potrzebny także wkład kominowy, co by się komin po kilku latach nie rozsypał w drobny pył)...


Żeliwne trudno się czyści, może zainteresuje Cię kocioł z kanałami poziomymi np. Skam-P Premium ze sterownikiem PUMA lub Cobra.

Najlepiej wejdź na wątek poniżej i poczytaj o różnych konstrukcjach:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK/page259

darase
08-04-2011, 17:53
Ludzie Ludzie dostałem info od Budowniczego jest aplikacja esterownik na androida, świetna sprawa. Jeśli Ktoś nie wiedział to już wie :)

darase
08-04-2011, 19:22
Budowniczy Twoja wiadomość nie miała klauzuli tajności :) Aplikacja fajowa, widać że widać co się dzieje. Jednym słowem dobra robota :)

darase
08-04-2011, 19:24
Budowniczy zakryj lampę paluchem :)

darase
08-04-2011, 20:55
Budowniczy pora na zmianę aparatu :)

SUSPENSER
08-04-2011, 21:41
Nie pomyliłeś Ty czasem wątku?
Przeczytaj sobie jeszcze raz tytuł tego wątku!
Dobra?

Kolega pytał o inne kotły to skierowałem go pod właściwy adres, podając nawet alternatywę [może z tym trochę przesadziłem, ale niech wie jaki ma wybór].

minertu
09-04-2011, 20:58
Heh panowie,kopnął mnie zaszczyt testowania owego urządzenia przesłanego z elektro-system,ogólnie jest spoko,jak ktoś nie ma laptopa może być,w telefonie chyba bardziej przydatna funkcja ale i tak na razie tylko podgląd no chyba,że ktoś się zaloguje na esterownik.pl.Mam urządzenie przed sobą,jako tablet spoko ale nie da się na razie sterować piecem poza esterownik czas swoje pokaże a aplikacja mam nadzieje się rozwinie.Po rozmowie z bardzo miłym panem Markiem dojdą z czasem nowe opcje ustawień w sterowniku (mam nadzieję) :)
Otrzymanie urządzenia do testu to miłe zaskoczenie ze strony producenta sterownika.Fajna sprawa ,oby się dobrze rozwijała.
A tak a pro po ,dlaczego większość bierze pod uwagę mój piec,sterownik i wykresy?


Dziś zmieniłem koronę przeznaczoną do testów otrzymaną z ICHPW z ZABRZA.Puściłem chyba za dużo powietrza do spalania miału ale moim zdaniem lokalny sprzedawca miału oszukuje jak wszyscy inni ,którzy chcą szybko zarobić. Popiół i sadze jak glina.
Jedyny pozytyw to taki,że zmieniłem usadowienie dmuchawy (podajnik po prawej) zamontowałem dmuchawę z przodu po dorobieniu tzw przejściówki.
Z tyłu za mało miejsca na pobór powietrza (moim zdaniem) po zamontowaniu dmuchawy z przodu paliwo dostaje więcej powietrza.Czas pokaże (mogę się mylić ale to info z moich obserwacji).
Fotki zamontowania dmuchawy zapodam jutro oraz jak spala się miał na testowanej koronie.
Na dziś to tyle.

Wpisu nie zmieniam ale po dogłębnym zapoznaniu się z działaniem owego urządzenia informuję,że można zmienić temp zadana CO oraz CWU

minertu
09-04-2011, 21:00
ehhh darase Ty to to wiesz jak zachowac sekret :P jest narazie w formie testów, tak wyglada to na mojej motorolli

Przepraszam za jakosć ale moj aparat tak robi fotki błyszczacych powierzchni (a nie mogłem lampy wyłaczyc) jak sie dobrze przyjrzycie zobaczycie czyj to kocioł :)

a tu link https://esterownik.pl/aktualnosci

Muszę przyznać ,że mnie mile zaskoczyli. :)

minertu
09-04-2011, 21:10
Chciałbym sprostować poprzedni wpis,można z apletu sterować piecem,zmieniać temp CO oraz CWU

minertu
10-04-2011, 12:36
Witam,załączam parę fotek przerobienia uchwytu wentylatora oraz jak wyglądało spalanie niby dobrego miału (odsiewka z groszku kwk chwałowice)

wojtekosiek
10-04-2011, 17:55
witam zakupiłem piec eko plus 16 jeszcze nie zamontowany i mam takie pytanie potrzebuję wodę użytkowa w granicach 60 stopni a na grzejniki tak jak na dzisiejsza pogodę 40 stopni i czy sterownik sobie jakoś poradzi czy muszę zamontować zawór czterodrożny żeby obniżyć temperaturę na dom

elezibi
10-04-2011, 18:10
Czy ktoś w forumowiczów testował inny termistor, niż dostarczony z eCoal ?
Oryginalny strasznie cygani :mad:

Witam

1. w opcjach zaawansowanych jest zakładka kalibracja czujników

2. można nabyć sam czujnik (nieobudowany) symbol KTY81-210
np tu >> tme.eu lub w innym sklepie elektronicznym, allegri itp.
(ja mam taki założony do pokojówki)

3. można kupić obudowany (zaprasowany) i z kablem (ale krótki kabel widziałem w necie)


UWAGA!
ten do temp wody w kotle jest podwójny (czujnik i termik w jednej obudowie) zalecałbym oryginalny
temp spalin to PT100

zacznij od kalibracji



Pozdrawiam
elezibi

PS. dalej brak czasu na przypilnowanie pieca :(

pawelo_pl
10-04-2011, 18:12
potrzebuję wodę użytkowa w granicach 60 stopni Żeby CWU miało 60 stopni to piec musiałby chodzić min na 70 stopni i tak pewnie by długo do 60 by dochodził- pytanie po co Ci tak wysoka temperatura - bo do kąpieli pod prysznicem wystarcza jakieś 45 stopni do wanny 55 stopni. A jak będziesz chciał mieć tak wysoką temp CWU to automatycznie spalanie węgla będzie większe. Oczywiście lepiej mieć wtedy zawór 4D.

minertu
10-04-2011, 18:36
witam zakupiłem piec eko plus 16 jeszcze nie zamontowany i mam takie pytanie potrzebuję wodę użytkowa w granicach 60 stopni a na grzejniki tak jak na dzisiejsza pogodę 40 stopni i czy sterownik sobie jakoś poradzi czy muszę zamontować zawór czterodrożny żeby obniżyć temperaturę na dom

Zawór 4D i CWU na priorytet 60stC ale do kąpieli wystarcza 45 u mnie na 3 osoby.Oczywiście wodzie trzeba dać trochę czasu aby się dogrzała.

wojtekosiek
10-04-2011, 19:20
Żeby CWU miało 60 stopni to piec musiałby chodzić min na 70 stopni i tak pewnie by długo do 60 by dochodził- pytanie po co Ci tak wysoka temperatura - bo do kąpieli pod prysznicem wystarcza jakieś 45 stopni do wanny 55 stopni. A jak będziesz chciał mieć tak wysoką temp CWU to automatycznie spalanie węgla będzie większe. Oczywiście lepiej mieć wtedy zawór 4D.

poczebuję do warsztaty a mam mały zasobnik na cwu

minertu
10-04-2011, 19:51
poczebuję do warsztaty a mam mały zasobnik na cwu

A nie lepiej zamontować gdzieś drugi bojler?

smcdriver
10-04-2011, 20:21
Witam.
Proszę o poradę. Mam nową instalację: grzejniki + trochę podłogówki (44m2). Pan z Ogniwa twierdzi, że pompa CO powinna to pociągnąć. Mój instalator zrobił dwa osobne obwody. Mnie takie rozwiązanie jakoś nie pasuje (dodatkowa pompa, "konieczność pilnowania" itd).
Proszę o opinie która konfiguracja będzie lepsza.
Pozdrawiam.

darase
10-04-2011, 20:28
smcdriver jedna pompa pociągnie jak nie na 1 biegu to na 2 lub 3, powinieneś mieć jeszcze pompę mieszającą a do podłogówki zawór mieszający ale to napewno Twój instalator wie.

smcdriver
10-04-2011, 20:38
W układzie głównym mam zawór 4D a w obwodzie podłogówki tak jak mówisz. Nie wiem czy zostawić tak jak jest na sezon czy jeszcze przed startem zmieniać:(

minertu
10-04-2011, 20:41
smcdriver jedna pompa pociągnie jak nie na 1 biegu to na 2 lub 3, powinieneś mieć jeszcze pompę mieszającą a do podłogówki zawór mieszający ale to napewno Twój instalator wie.

Ale nie na dłuższa metę,lepiej zastosować 2 pompy,no chyba,że będzie dobrej wydajności,podłogówka stawia trochę opór.

wojtekosiek
10-04-2011, 20:48
A nie lepiej zamontować gdzieś drugi bojler?

zastanawiam się nad 300litrowym wymiennikiem to by mnie urządzało ale czy wydoli mi piec 16 kw dom ma 140m2 jak by wydolił to czy jest sens montowania zaworu czterodrożnego

darase
10-04-2011, 20:51
Nie jestem zwolennikiem grzania zabyt dużej ilości wody, temperaturę tej wody trzeba podtrzymywać, jest pytanie ile trzeba opału do podtrzymania 1000l wody a ile do 300l, myślę że 300 to nie jest tak dużo, chociaż bojler mam 150l i też mi wystarcza. Kolego wodę trzeba oszczędzać :)

darase
10-04-2011, 20:53
140m2 to z kotłownią?

wojtekosiek
10-04-2011, 21:07
140m2 to z kotłownią?

bez a jest jakaś różnica chyba nie

minertu
10-04-2011, 21:15
zastanawiam się nad 300litrowym wymiennikiem to by mnie urządzało ale czy wydoli mi piec 16 kw dom ma 140m2 jak by wydolił to czy jest sens montowania zaworu czterodrożnego

Jest sens,tak samo jak jest sens zrobienia mostka na pompę CWU z mieszającą wtedy dogrzewa wodę na bieżąco ,ustawisz 45 na bojler a mieszająca (czyli CWU )i tak ja na bieżąco dogrzeje.Jeżeli jest potrzebna ta woda na warsztat (pewnie dla pracowników do mycia na koniec dniówki) wtedy w programatorze w danych godzinach ustawiasz odpowiednia temp i priorytet i sprawa załatwiona.U mnie to się sprawdzało.

darase
10-04-2011, 21:20
Wojciechu obawiasz się czy piec da radę, 140m2 to masz spory zapas, gdybyś podał z kotłownią np. 15m2 to 140-15=125, 125m2 to zapas jeszcze większy. 16kw spokojnie pociągnie 160m2 + cwu. Dogrzanie 300l wody będzie jednorazowe a potem piec będzie uzupełniał straty. Tak to widzę :)

wojtekosiek
10-04-2011, 21:26
Wojciechu obawiasz się czy piec da radę, 140m2 to masz spory zapas, gdybyś podał z kotłownią np. 15m2 to 140-15=125, 125m2 to zapas jeszcze większy. 16kw spokojnie pociągnie 160m2 + cwu. Dogrzanie 300l wody będzie jednorazowe a potem piec będzie uzupełniał straty. Tak to widzę :)

to mnie uspokoiłeś bo ja jestem zielony w tym temacie

wojtekosiek
10-04-2011, 21:28
Jest sens,tak samo jak jest sens zrobienia mostka na pompę CWU z mieszającą wtedy dogrzewa wodę na bieżąco ,ustawisz 45 na bojler a mieszająca (czyli CWU )i tak ja na bieżąco dogrzeje.Jeżeli jest potrzebna ta woda na warsztat (pewnie dla pracowników do mycia na koniec dniówki) wtedy w programatorze w danych godzinach ustawiasz odpowiednia temp i priorytet i sprawa załatwiona.U mnie to się sprawdzało.

stokrotne dzięki za pomoc :)

minertu
11-04-2011, 08:38
To jak to w końcu jest.... może CWU być ustawione wyżej niż CO czy nie ?
Jeszcze nie zmontowałem wymiennika z braku czasu, po tym co tu czytam zastanawiam się czy w ogóle to robić, czy zostawić gazowego Richmonda 111L
Mam kupiony 120L, dwupłaszowy - większy się nie zmieści. Cały czas wychodziłem z założenia że temperatura CWU będzie wysoka - wtedy starcza na więcej to chyba oczywiste ?

Może być ustawione wyżej ale CWU musisz dać na priorytet.Ja miałem w programatorze CWU ustawioną od 16.00 do 19.30 na 60stC a resztę doby obniżona do 45stC.CWU na priorytet i w tych godzinach 16-19.30 ster wyłącza pompę CO aż zagrzeje wodę w CWU do 60stC (piec ustawia się na 65stC w tym czasie) potem wraca do zadanej CO przykładowo 48stC w zależności jaka masz :)
Można również ustawić zadaną na CO 60stC a zawór 4D ustawić tak aby na dom woda wychodziła przykładowo 42stC to tyle i aż tyle :) A jak zrobisz mostek CWU i mieszająca to będzie ja na bieżąco dogrzewać.Ja mam nizszą zadana ale luknij na moje wykresy a zobaczysz ja powrót śmiga,to jest ta mieszająca z CWU :)

minertu
11-04-2011, 09:14
Zaworu 4D nie mam, mam pompę mieszającą. O jakim mostku piszesz? Jak to ma być zrobione ? Myślałem o wyłączeniu pompy mieszającej jak już będzie zasobnik i o ciągłej pracy pompy CWU ( powinno utrzymywać stałą temperaturę kotła nie? )

Czemu wyłączyłeś sterowanie pogodowe ?
Znowu włączyłeś..nie baw się :)
Widzę, że pompa mieszająca działa tak samo jak u mnie..hmm. Moja pompa CO za to działa cyklicznie :)
A co do wykresu..nie chciał bym mieć takiego EKG :D

He he sprawdzałem jak reaguje sterownik na zmianę (czas)
Co do mieszającej jak masz bojler blisko to jest ona zbyteczna.
Mostek w sterowniku łączysz kabelkiem fazowy CWU i mieszającą

Z tym EKG to mnie rozbawiłeś :)

minertu
11-04-2011, 09:17
Wejdź na gadulca bo za 30min do pracy jadę a nie mam kompana do kawy :)

minertu
11-04-2011, 09:43
Na gada nie wejdę, w pracy mam poblokowane co ino się da, z żadnego proxy nie da się wejść nawet na webgada :( Sie informatycy postarali.

I tak trzymać,w pracy się pracuje he he. Zapomniałem zapytać masz sterownik do neta wpięty?

darase
11-04-2011, 09:47
Verb nie masz gadulca w telefonie? Jak "mniemam" Minertu chodzi że rolę pompy mieszającej przejmuje pompa cwu na krótkim obiegu.

darase
11-04-2011, 11:18
Fon do dzwonienia? Może do tego też być :)
Teraz piszę z tela, odbieram pocztę tzn. dostaję info o nowych emailach, kupuję na allegro klej w piance do styropianu i inne pierduty, mam gadulca, podglądam piecyk Minerta z aplikacji dostępnej w markecie androida, gram w bilardzik i inne zabijacze czasu. Tak to wygląda i też czasami z niego dzwonię. :)

minertu
12-04-2011, 20:23
Niby moja korona ma podobną ilość nacięć w porównaniu ze starą, w której nadmiar szczelin zakleiłem, ale popiół jednak jest jeszcze lepszy. Jestem zadowolony :)

Wezmę się w końcu za montaż wymiennika CWU.
Instalkę mam zrobioną wg tego: http://www.ogniwobiecz.com.pl/schematy_polaczen.html
Schemat dolny. Z tą różnicą, że pompa mieszająca jest w obiegu przed króćcem na CWU... czy to duży problem ?
Czy w układzie musi być zawór zwrotny jak na schemacie ? Co on ma za zadanie ?

Jak nie chcesz to nie musisz zaworu zwrotnego montować ale jest on po po aby w czasie gdy stoi pompa CWU a pracuje pompa CO nie wyciągało ci ciepłej wody z CWU .Stanie się to,że zmieni się obieg i powrotem zacznie ci wychładzać wodę w CWU.

elezibi
12-04-2011, 21:24
Niby moja korona ma podobną ilość nacięć w porównaniu ze starą, w której nadmiar szczelin zakleiłem, ale popiół jednak jest jeszcze lepszy. Jestem zadowolony :)
:)

a ja jeszcze będę walczył z tematem powietrza ;)


Wezmę się w końcu za montaż wymiennika CWU.
Instalkę mam zrobioną wg tego: http://www.ogniwobiecz.com.pl/schematy_polaczen.html
Schemat dolny. Z tą różnicą, że pompa mieszająca jest w obiegu przed króćcem na CWU... czy to duży problem ?
Czy w układzie musi być zawór zwrotny jak na schemacie ? Co on ma za zadanie ?

Ja też mam z tego schematu
co do podłączenia powrotu pompy mieszającej to nie wiem

ale zawór zwrotny na zasilaniu CWU mam i wydaje mi się uzasadniony
bez niego mogła by pompa obiegowa CO "ssać" nie tylko z pieca ale i z wymiennika CWU
(mógłby odwrócić się obieg w przez wymiennik CWU)

Z praktycznych porad to na wodzie zasilającej wymiennik CWU ja mam zawór zwrotny + bezpieczeństwa
i jak nagrzeje wodę to podnosi ciśnienie z 3 barów w okolice 6 barów i zaczyna kapać z zaworu bezpieczeństwa
w lecie dołożę chyba naczynie przeponowe tak 8-12l (powinno przestać kapać)

Pozdrawiam
elezibi

jack18
12-04-2011, 21:39
Jak nie chcesz to nie musisz zaworu zwrotnego montować ale jest on po po aby w czasie gdy stoi pompa CWU a pracuje pompa CO nie wyciągało ci ciepłej wody z CWU .Stanie się to,że zmieni się obieg i powrotem zacznie ci wychładzać wodę w CWU.

Werb do tego co minertu napisał dodam jeszcze ze zawór zwrotny stawia opór dla przepływu wody. Bez tego zaworu woda przy wyższej temperaturze CO samoczynnie przepchnie Ci się przez pompę CWU . Pompa nie stanowi w 100% oporu dla wody> W związku z tym zjawiskiem, możne wiec nagrzać zasobnik CWU do temperatury przez Ciebie nie pożądanej (zbyt wysokiej) Zawór stanowi dodatkowa barierę oporowa dla wody i tym samym zapobiega temu zjawisku. Oczywiście może być tez założony na powrocie z CWU...

minertu
13-04-2011, 06:16
Dzięki za rozjaśnienie tematu.



Czyli konfig dowolny :) Dla mnie z racji ciasnoty to ma znaczenie.

elezibi 6 bar ?? W obiegu CO/CWU ??

minertu Wsio ma działać jak należy, zawór będzie zamontowany.
A co z tym mostkiem co wcześniej gadaliśmy ? Wytłumacz dokładnie o co chodzi OK ?

Już tłumaczę.Ja pompy mieszającej nie mam tylko zawór 4D ale z racji tego,ze obieg CWU jest krótki pompa CWU może działać również jako mieszająca.
Jak to zrobić? Otwierasz dekielek sterownika i przed oczami masz od środka połączenia wtyczek,Ciebie interesują tylko brązowe kabelki od pompy mieszającej oraz CWU .Łączysz je ze sobą kabelkiem (na wyłączonym piecu :) ) i wtedy pompa CWU jest również sterowana jako mieszająca.Temp CWU wtedy powoli wzrasta do temp CO ale to chyba żadna wada co?

elezibi
13-04-2011, 06:44
elezibi 6 bar ?? W obiegu CO/CWU ??

nie
to na wodzie zasilającej (obieg wody użytkowej)
zawór zwrotny odcina ciepłą wodę od sieci
i w ciepłej wodzie po podgrzaniu wzrasta ciśnienie

minertu
a praca pompy CWU jako mieszającej nie wychładza czasami wody w wymienniku??

pozdrawiam
elezibi

minertu
13-04-2011, 07:22
nie
to na wodzie zasilającej (obieg wody użytkowej)
zawór zwrotny odcina ciepłą wodę od sieci
i w ciepłej wodzie po podgrzaniu wzrasta ciśnienie

minertu
a praca pompy CWU jako mieszającej nie wychładza czasami wody w wymienniku??

pozdrawiam
elezibi

Zgadzam się z Tobą,wychłodzi ja ale tylko wtedy kiedy zadana na CWU będzie wyższa od zadanej CO.

Grzedorius
13-04-2011, 08:43
J Otwierasz dekielek sterownika i przed oczami masz od środka połączenia wtyczek,Ciebie interesują tylko brązowe kabelki od pompy mieszającej oraz CWU .Łączysz je ze sobą kabelkiem (na wyłączonym piecu :) ) i wtedy pompa CWU jest również sterowana jako mieszająca.Temp CWU wtedy powoli wzrasta do temp CO ale to chyba żadna wada co?

Jeżeli masz u siebie tak zrobione to może mógłbyś zrobić zdjęcie połączenia i zamieścić dla chętnych trochę poeksperymentować

minertu
13-04-2011, 09:18
Jeżeli masz u siebie tak zrobione to może mógłbyś zrobić zdjęcie połączenia i zamieścić dla chętnych trochę poeksperymentować

Mówisz i masz :)
Trzeba dobrze kabelek zaciągnąć na skrętkę.

darase
13-04-2011, 19:23
Werb napisał "Ja to planuję inaczej, po prostu
wtyczkę pompy CWU wsadzę w
gniazdo mieszającej - po co
komplikować ?" Nie sądzę żeby zamiana pomp dała Ci tem cwu 65st. Pompa mieszająca pracuje gdy powrót jest chłodny. Tak czy siak piec musi mieć tem 65st, daj pompę z CO na cwu a kaloryfery steruj zaworami.

jack18
13-04-2011, 19:57
Werb napisał "Ja to planuję inaczej, po prostu
wtyczkę pompy CWU wsadzę w
gniazdo mieszającej - po co
komplikować ?" Nie sądzę żeby zamiana pomp dała Ci tem cwu 65st. Pompa mieszająca pracuje gdy powrót jest chłodny. Tak czy siak piec musi mieć tem 65st, daj pompę z CO na cwu a kaloryfery steruj zaworami.

Darase a co mu to da? Jeśli nie ma instalki która działa grawitacyjnie , to mu grzejniki nie będą grzały - chyba ze Cie źle zrozumiałem? A tak pomijając to ,to ja osobiście jestem przeciwnikiem mostkowania pomp . Koszt pompy mieszającej nie jest wielki, wiec uważam ze lepiej jak jest w miejscu gdzie być powinna , mostkowanie to trochę taki półśrodek.

r0berto
13-04-2011, 20:09
Minertu jaki efekt dało przysłonięcie dmuchawy?
A ten miał to faktycznie jakiś bardzo trefny trafiłeś że taki efekt wystąpił.Mogłbyś jakieś fotki tego miału wrzucić

darase
13-04-2011, 20:29
Jack możliwe,że niejasno napisłem, chodziło mi o to aby pompa od CO grzała również CWU. Wtedy CO sterujemy zaworem mieszającym lub zaworami przy kaloryferach a grzanie wody odbya się na krótkim obiegu i zawsze najpierw dogrzewane jest CWU. Pompa włączona cały czas pełni też rolę pompy mieszającej.

minertu
13-04-2011, 20:52
Werb napisał "Ja to planuję inaczej, po prostu
wtyczkę pompy CWU wsadzę w
gniazdo mieszającej - po co
komplikować ?" Nie sądzę żeby zamiana pomp dała Ci tem cwu 65st. Pompa mieszająca pracuje gdy powrót jest chłodny. Tak czy siak piec musi mieć tem 65st, daj pompę z CO na cwu a kaloryfery steruj zaworami.

Po 1 w sezonie letnim musisz przepinać wtyczkę
po 2 jak się piec przegrzeje zawsze puszcza najpierw pompę na CWU do wychłodzenia wody w układzie potem mieszająca lub na grzejniki
po 3 sama firma elektro-system zaleca takie podłączenie gdy nie stosuje się takiej pompy mieszającej ( już to gdzieś na forum było opisane)
natomiast tego wpisu nie rozumie " daj pompę z CO na cwu a kaloryfery steruj zaworami" czy możesz mnie oświecić jak to ma działać ? bo w takim układzie nie wiem co popchnie wodę na grzejniki (jedynie grawitacja)

minertu
13-04-2011, 20:56
Minertu jaki efekt dało przysłonięcie dmuchawy?
A ten miał to faktycznie jakiś bardzo trefny trafiłeś że taki efekt wystąpił.Mogłbyś jakieś fotki tego miału wrzucić

Na groszku efekt pozytywny natomiast na miale całkiem odwrotny,mam gdzieś fotki tego miału,jak znajdę to zapodam.
Idę spać bo jestem padnięty po pracy.

darase
13-04-2011, 21:02
Minertu mój post 658 czytnij.

minertu
13-04-2011, 21:13
Minertu mój post 658 czytnij.

Podaj stronę bo post 658 nie jest Twój tak mi przynajmniej przeglądarka pokazuje :)

darase
13-04-2011, 21:27
Minertu teraz mam napisane 660 postów, luknij na darase post 668, to jest ost strona nad tym Twoim, gdzie napisałeś Darase napisał. Mykaj spać bo ja też ledwo żyję położyłem 30m2 styropianu na klej w piance super poszło.

darase
13-04-2011, 21:28
Kiszka źle napisałem, idę spać. Dobrej :)

Wojtek159
13-04-2011, 22:44
Fajny temat więc się podłączę.
Właśnie wczoraj zrobiłem mostek CWU i pompa mieszająca. Od razu rzuciło mi się w oczka, że tracę funkcjonalność pompy cyrkulacyjnej (dwa gniazda zmostkowane).
Dzisiaj dzwoniłem do ElektroSystem`u z propozycją zmiany w sofcie, żeby na gniazdo CWU podawać napięcie z dwóch algorytmów - sterowanie ładowaniem CWU i jednocześnie sterowaniem pompy mieszającej (oczywiście wybór w programie), natomiast na gnieździe pompy cyrkulacyjnej zostawić cyrkulację...
W ten sposób zamiast "mostkowania" mamy wybór w programie sterownika jak chcemy wykorzystać pompę CWU.
PROSTE?
Mam nadzieję, że mój pomysł się spodobał i w niedługim czasie taką funkcję producent zaimplementuje w nowym sofcie.

minertu
14-04-2011, 06:34
Fajny temat więc się podłączę.
Właśnie wczoraj zrobiłem mostek CWU i pompa mieszająca. Od razu rzuciło mi się w oczka, że tracę funkcjonalność pompy cyrkulacyjnej (dwa gniazda zmostkowane).
Dzisiaj dzwoniłem do ElektroSystem`u z propozycją zmiany w sofcie, żeby na gniazdo CWU podawać napięcie z dwóch algorytmów - sterowanie ładowaniem CWU i jednocześnie sterowaniem pompy mieszającej (oczywiście wybór w programie), natomiast na gnieździe pompy cyrkulacyjnej zostawić cyrkulację...
W ten sposób zamiast "mostkowania" mamy wybór w programie sterownika jak chcemy wykorzystać pompę CWU.
PROSTE?
Mam nadzieję, że mój pomysł się spodobał i w niedługim czasie taką funkcję producent zaimplementuje w nowym sofcie.

Bardzo proste ale zauważ ,że bojler ma każdy a cyrkulację wody użytkowej nie,jest to praktycznie to samo ale na innej pompie.Temat już kiedyś poruszany w elektro-system i uznano,że tak będzie lepiej no ale cóż jak użytkownik wymaga :)
Różnicę robi jednak to,że CWU była by sterowana z dwóch algorytmów jednocześnie grzanie i mieszanie,wtedy to daje efekt pozostawienia cyrkulacji.

Oczywiście pomysł jak najbardziej dobry :)

Wojtek159
14-04-2011, 11:36
Bardzo proste ale zauważ ,że bojler ma każdy a cyrkulację wody użytkowej nie,jest to praktycznie to samo ale na innej pompie.Temat już kiedyś poruszany w elektro-system i uznano,że tak będzie lepiej no ale cóż jak użytkownik wymaga :)
Różnicę robi jednak to,że CWU była by sterowana z dwóch algorytmów jednocześnie grzanie i mieszanie,wtedy to daje efekt pozostawienia cyrkulacji.

Oczywiście pomysł jak najbardziej dobry :)

Bojler nie każdy ma taki sam. Ja mam 300l solar, ale na dzień dzisiejszy solarów nie posiadam i zasilana jest tylko górna wężownica. Dlatego cyrkulację wykorzystuję do mieszania wody w bojlerze (podłączone do króćców przygotowanych do obiegu wody pompy ciepła). Pozwala mi to utrzymać w miarę stałą temperaturę wody w całym bojlerze. Takie sobie rozwiązanie wymyśliłem i jak na razie się świetnie sprawdza (trzy solidne kąpiele pod rząd i spadek temperatury CWU o około 4˚C:rolleyes:). W przyszłości mam zamiar wstawić jeszcze solar firmy "HomeMade" ale i tak pompa mieszająca zostanie.

P.s.
Teoretycznie pompę mieszającą mogę podpiąć ma stałe bo to taka mała "Wiluśka" 4,5W typowa do cyrkulacji, ale korzystam z programatora żeby wieczorami podczas zużywania większej ilości wody nie mieszało w zbiorniku.

smcdriver
14-04-2011, 20:20
Witam Forumowiczów.

1.Czy ktoś palił lub pali może miałem z ZG Sobieski i/lub Jared? Czy to dobre paliwa?

2. Czy zamiast czujnika temperatury, przylgowego (powrót) można zastosować zanurzeniowy (jaki?).

3. W mojej instalacji za czujnikiem powrotu mam jeszcze wejścia powrotu z podłogówki i bojlera:(, czy taki układ bardzo miesza sterownikowi i czy może to mieć niekorzystny wpływ na pracę kotła? Przy zadanej 50stC powrót waha się w granicach 39-45.

Instalacja w nowym domu w trakcie testów;), dom jeszcze nieocieplony

Pozdrawiam

smcdriver
14-04-2011, 20:26
Do 3. Dom jeszcze niezamieszkany wiec wody na razie nie zużywam, a podłogówka chodzą tylko 2 z 7 obiegów - suszenie domu

minertu
14-04-2011, 21:05
Witam Forumowiczów.

1.Czy ktoś palił lub pali może miałem z ZG Sobieski i/lub Jared? Czy to dobre paliwa?

2. Czy zamiast czujnika temperatury, przylgowego (powrót) można zastosować zanurzeniowy (jaki?).

3. W mojej instalacji za czujnikiem powrotu mam jeszcze wejścia powrotu z podłogówki i bojlera:(, czy taki układ bardzo miesza sterownikowi i czy może to mieć niekorzystny wpływ na pracę kotła? Przy zadanej 50stC powrót waha się w granicach 39-45.

Instalacja w nowym domu w trakcie testów;), dom jeszcze nieocieplony

Pozdrawiam

Witaj,co do opału to wiesz czym pale.Co do czujnika to jestem za przylgowym,poza tym masz go w wyposażeniu chyba,że chcesz go zastosować do czegoś innego,co do zanurzeniowego nie jestem przekonany czy odczyt będzie dobry.Czujnik powrotu powinien być zamontowany na końcu układu czyli za wszystkimi powrotami on ma odczytywać ostateczny powrót jeżeli jest pompa mieszająca mieć wpływ na jej pracę.Jak sądzę to 39-45stC nie jest mierzone na końcu powrotu całego układu.

minertu
14-04-2011, 21:08
minertu
Zadam Ci pytanie.
Jakiś czas temu gadaliśmy o spalaniu itd. Z Twojej relacji wynikało, że spalasz bardzo mało.

Mam kumpla który stale coś w aucie grzebał... a to jakaś turbinka a to para wodna a to jakieś podgrzewanie paliwa.... chciał chyba aby mu w zbiorniku wzrastał poziom paliwa w czasie jady :D Skończyło poważną awarią silnika.
Nie bierz tego dosłownie.... ciekawi mnie jednak co jeszcze chcesz osiągnąć ?

Co chcę osiągnąć? Coś optymalnego ale cokolwiek by to nie było to i tak w koszu zasypowym węgla przybywać nie będzie :)

minertu
14-04-2011, 21:11
Bojler nie każdy ma taki sam. Ja mam 300l solar, ale na dzień dzisiejszy solarów nie posiadam i zasilana jest tylko górna wężownica. Dlatego cyrkulację wykorzystuję do mieszania wody w bojlerze (podłączone do króćców przygotowanych do obiegu wody pompy ciepła). Pozwala mi to utrzymać w miarę stałą temperaturę wody w całym bojlerze. Takie sobie rozwiązanie wymyśliłem i jak na razie się świetnie sprawdza (trzy solidne kąpiele pod rząd i spadek temperatury CWU o około 4˚C:rolleyes:). W przyszłości mam zamiar wstawić jeszcze solar firmy "HomeMade" ale i tak pompa mieszająca zostanie.

P.s.
Teoretycznie pompę mieszającą mogę podpiąć ma stałe bo to taka mała "Wiluśka" 4,5W typowa do cyrkulacji, ale korzystam z programatora żeby wieczorami podczas zużywania większej ilości wody nie mieszało w zbiorniku.

Widzisz nawet takiego układu nie ma tutaj nawet co 20 użytkownik. :)

Wojtek159
14-04-2011, 23:11
Widzisz nawet takiego układu nie ma tutaj nawet co 20 użytkownik. :)

Układ jaki wykombinowałem to nie żaden "cud techniki" tylko prosta logika!
Nie ma to nic wspólnego z dopracowywaniem (rozwojem na korzyść Nas Użytkowników) możliwości wyboru konfiguracji pracy sterownika. Dla mnie (i 20% ;) )taka opcja jest super rozwiązaniem. Chyba nic w tym złego...?

P.s.
Szkoda, że w statystyce nie ma ujętej ilości postów przeczytanych, tylko ilość napisanych... jakie by nie były :)...

Wojtek159
14-04-2011, 23:29
Odpowiem Ci na pytanie Nr 1...
Właśnie na dzień dzisiejszy używam tego paliwa. Ma swoje zalety i wady. Zalety to ROGI = 0 a wady... chmm zależy z którego pokładu aktualnie idzie wydobycie (20 - 23Mj), z 207 i 209 jest super a z 304/2 gorzej... ale nie jest źle. Skończyły się czasy kiedy retorty ślimakowe wymagały "super paliwa". I niestety skończyły się czasy kiedy takie paliwa były dostępne (paliwa kwalifikowane to teraz mieszanki głównie z węglami 33 z Ukrainy czyli "koks"). Jak ktoś lubi kalafiory to kupuje za 800,xx. Jaret na zakładzie aktualnie kosztuje 432PLN/t.

smcdriver
15-04-2011, 03:58
Odpowiem Ci na pytanie Nr 1...
Właśnie na dzień dzisiejszy używam tego paliwa. Ma swoje zalety i wady. Zalety to ROGI = 0 a wady... chmm zależy z którego pokładu aktualnie idzie wydobycie (20 - 23Mj), z 207 i 209 jest super a z 304/2 gorzej... ale nie jest źle. Skończyły się czasy kiedy retorty ślimakowe wymagały "super paliwa". I niestety skończyły się czasy kiedy takie paliwa były dostępne (paliwa kwalifikowane to teraz mieszanki głównie z węglami 33 z Ukrainy czyli "koks"). Jak ktoś lubi kalafiory to kupuje za 800,xx. Jaret na zakładzie aktualnie kosztuje 432PLN/t.

Rozumie, że wypowiedz Twoja dotyczy Jaret? A co z miałem "Miał II"? Jakieś doświadczenia?

minertu
15-04-2011, 05:38
Układ jaki wykombinowałem to nie żaden "cud techniki" tylko prosta logika!
Nie ma to nic wspólnego z dopracowywaniem (rozwojem na korzyść Nas Użytkowników) możliwości wyboru konfiguracji pracy sterownika. Dla mnie (i 20% ;) )taka opcja jest super rozwiązaniem. Chyba nic w tym złego...?

P.s.
Szkoda, że w statystyce nie ma ujętej ilości postów przeczytanych, tylko ilość napisanych... jakie by nie były :)...

Oczywiście,że nic w tym złego nie jest.Ty zapewne masz dom nowy więc sobie kombinowałeś ja mam dom prawie 40-to letni i tylko zmieniałem z czarnych rur na miedź.Nie znaczy to ,ze jeszcze czegoś nie wykombinuje :)

sebsa
15-04-2011, 06:20
[QUOTE=minertu;4677776]Może być ustawione wyżej ale CWU musisz dać na priorytet.Ja miałem w programatorze CWU ustawioną od 16.00 do 19.30 na 60stC a resztę doby obniżona do 45stC.CWU na priorytet i w tych godzinach 16-19.30 ster wyłącza pompę CO aż zagrzeje wodę w CWU .....

Witaj Minertu. Mam takie pytanie. Czy w przypadku ustawienia priorytetu CWU jak piszesz pompa CO wyłącza się niezależnie od trybu jej pracy. Czy też do jej wyłączenia wymagany jest określony tryb np cykliczny bądź wyłączony

minertu
15-04-2011, 06:28
Witaj Minertu. Mam takie pytanie. Czy w przypadku ustawienia priorytetu CWU jak piszesz pompa CO wyłącza się niezależnie od trybu jej pracy. Czy też do jej wyłączenia wymagany jest określony tryb np cykliczny bądź wyłączony

Witaj,powinna wyłączyć się niezależnie od jej trybu.

Wojtek159
15-04-2011, 08:04
Oczywiście,że nic w tym złego nie jest.Ty zapewne masz dom nowy więc sobie kombinowałeś ja mam dom prawie 40-to letni i tylko zmieniałem z czarnych rur na miedź.Nie znaczy to ,ze jeszcze czegoś nie wykombinuje :)

Pocieszę Cie :) Moja chałupa to kamień i czerwona "rajmówka" z 1928r. Najnowsza rzecz w tym domu to właśnie CO. Moje doświadczenie w tym temacie na dzień dzisiejszy jest malutkie i dlatego lubię sobie poczytać a przy okazji pokombinować. A jak coś wydaje mi się logiczne i przydatne komukolwiek to się tym dzielę, jak większość użytkowników tego forum. Tak nawiasem przeglądałem Twoje wykresy i jestem pod wrażeniem. Ładnie Ci to hula.

r0berto
15-04-2011, 11:11
Nie pisz "wysoko". Pisz konkretnie XXcm nad palnikiem. Taka informacja będzie bardziej przydatna.
Cieszę się z Twego sukcesu.
Zawijan a jaka powinna być optymalna wysokość zawieszenia deflektora nad palnikiem?

SUMO
15-04-2011, 14:38
Jestem na tropie kotła ze sterownikiem e.coal i mam dylemat jaki palnik wybrać?
Brucer ekoenergia czy burner-s?
Który jest lepszy?
Który wybrać?
Chce palić groszkiem i miałem.
I przy okazji mam jeszcze jedno pytanie czy ktoś ma przekrój kotła rbr ekouniwersal?
dzieki i pozdrawiam

dino49
15-04-2011, 15:35
Tak, mam przekrój kotła rbr ekouniwersal. Póżniej zapodam
Pozdrawiam

SUMO
15-04-2011, 15:51
Tak, mam przekrój kotła rbr ekouniwersal. Póżniej zapodam
Pozdrawiam

proszę zapodaj

dino49
15-04-2011, 16:14
proszę zapodaj

Zajrzyj na priva

SUMO
15-04-2011, 16:44
Jako współtwórca obu tych palników autorytatywnie stwierdzam, że zdecydowanie lepszy jest BURNER-S.
BURNER-S jest w Ogniwo Eko Plus i będzie (a może już jest?) także w RBR EKOUNIWERSAL.

Kupię rbr lub ogniwo ale tylko z burner-s ale który polecasz?
Mieszkam w królestwie SaSa czy to wypada?
Dzięki i pozdrawiam

SUMO
15-04-2011, 16:46
A powiedz coś Zawijan o SZTOKER 25 co o nim myślisz?
pozdrawiam

SUMO
15-04-2011, 16:58
A co myślisz o Sztoker25?
Zawijan napisz o tym Twoje zdanie się liczy dla mnie.
pozdrawiam

irenty777
15-04-2011, 19:47
witam forumowiczów !

Chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia związane ze zrywaniem zawleczki. W ciągu poł roku użytkowania Ogniwo Eko 24 to już czwarty raz. Trochę mnie to niepokoi.Ponadto zauważyłem że po ostatniej wymianie zawleczki, żar jakby przesunął się w stronę do kosza.Nie pomogło "garażowe" sortowanie groszku. Oczywiście zgłosiłem problem w Ogniwie. Bardzo jestem ciekaw opinii na ten temat.

krzy27
15-04-2011, 19:55
A co myślisz o Sztoker25?
Zawijan napisz o tym Twoje zdanie się liczy dla mnie.
pozdrawiam

Nie wiem jak ty ale ja widząc na popisowym filmiku ze strony producenta jak przepada rozgrzany do czerwoności kawałek węgla długo bym się teraz zastanawiał. Jestem użytkownikiem kotła ogniwo eko 24 i pomimo tego że miałem negatywną przygodę z miałem jestem zdania że to jednak dobre rozwiązanie. To co najważniejsze to utrzymanie pieca w dobrej kondycji. Nawet gdybyś wybrał coś z innej stajni nie licz na to że będzie chodził jednakowo dobrze jak na początku. Podłącz, uruchom, poprzyglądaj się w trakcie eksploatacji co się z nim dzieje i ile czasu potrzeba by go zabrudzić. Potem czyszczenie czyli taki "maintenence" pieca. Tu zwracaj szczególną uwagę na wszystkie poziome odcinki na drodze spalin. Te "nowoczesne piece" pylą, a pyły mają tendencje do osadzania się na poziomych powierzchniach. Jaki byś piec nie wybrał licz się z czyszczeniem. Co do rozwiązań z eCoalem nie masz żadnych obaw o właściwe podawanie węgla. To naprawdę dużo.

krzy27
15-04-2011, 20:05
witam forumowiczów !

Chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia związane ze zrywaniem zawleczki. W ciągu poł roku użytkowania Ogniwo Eko 24 to już czwarty raz. Trochę mnie to niepokoi.Ponadto zauważyłem że po ostatniej wymianie zawleczki, żar jakby przesunął się w stronę do kosza.Nie pomogło "garażowe" sortowanie groszku. Oczywiście zgłosiłem problem w Ogniwie. Bardzo jestem ciekaw opinii na ten temat.

Na początku kilka razy zerwana zawleczka bez jednoznacznej przyczyny. Natomiast ostatnie to kawałek niesprzątniętej rurki miedzianej, który wyciągłem dopiero w palniku, oraz kawałek cegły, który zaklinował się w koszu. Raczej nic specjalnego do zamartwiania się.

irenty777
15-04-2011, 20:31
Na początku kilka razy zerwana zawleczka bez jednoznacznej przyczyny. Natomiast ostatnie to kawałek niesprzątniętej rurki miedzianej, który wyciągłem dopiero w palniku, oraz kawałek cegły, który zaklinował się w koszu. Raczej nic specjalnego do zamartwiania się.

Dokładna "autopsja" paliwa ze ślimaka nie przyniosła żadnych rezultatów i może dlatego tak mnie to zastanawia. Tak czy siak przegląd po sezonie grzewczym będzie

krzy27
16-04-2011, 09:48
Dokładna "autopsja" paliwa ze ślimaka nie przyniosła żadnych rezultatów i może dlatego tak mnie to zastanawia. Tak czy siak przegląd po sezonie grzewczym będzie

Sądzę że to może być jak z docieraniem tym bardziej że wnętrze mojego podajnika jest jakby wypolerowane. Oczywiście rezultat używania bo jako nowy miał powierzchnie jak odlew. Na początku też intrygowało mnie zrywanie zawleczek. Kupiłem nawet pudełko śrubek, a teraz tylko leżą. No poza ostatnim kawałkiem czerwonej cegły, który mi się zaplątał po remontach. Ważne żeby śrubka miała twardość 8.8 bardziej popularna 5.8 lub nawet 5.6 będzie zdecydowanie za słaba.

irenty777
16-04-2011, 11:03
Warto zrobić dokładny przegląd ślimaka i koryta podajnika, bo czasem może trafić się jakaś niedokładność odlewnicza, którą trzeba podszlifować.
Dziękuję za odpowiedz. W którymś z wątków , przeczytałem o naddatkach odlewniczych stąd moje pytanie. Zawijan , spodziewałem sie odpowiedzi od Ciebie-wszakże to Ty jesteś "sprawcą" zakupu tego pieca. Twój poradnik przewertowałem od deski do deski. Musze też dodać że, bardzo pozytywnie zaskoczyli mnie serwisanci z Ogniwa. Pozdrawiam "niebieskich"

jack18
16-04-2011, 12:34
Heh... a ja nawet nie wiem gdzie ta zawleczka jest - kiedyś pytałem na forum ale nikt mi nie odpowiedział :)
Pod plastikową, przeźroczystą osłoną jest jakaś śrubka - chyba M5. To by miała być zawleczka ?
Z tego co wiem zawleczka to wygięty, złożony na pół kawałem drutu z oczkiem. Prawda ? Śruba to nowszy model ? :)



Napisz coś więcej.
U mnie byli po zgłoszeniu o niewłaściwej koronie - pisałem tu co i jak.
Również jestem bardzo zadowolony.
Verb trafiłeś w 10-e ta śrubka to zawleczka :)

irenty777
16-04-2011, 19:04
Heh... a ja nawet nie wiem gdzie ta zawleczka jest - kiedyś pytałem na forum ale nikt mi nie odpowiedział :)
Pod plastikową, przeźroczystą osłoną jest jakaś śrubka - chyba M5. To by miała być zawleczka ?
Z tego co wiem zawleczka to wygięty, złożony na pół kawałem drutu z oczkiem. Prawda ? Śruba to nowszy model ?



Napisz coś więcej.
U mnie byli po zgłoszeniu o niewłaściwej koronie - pisałem tu co i jak.
Również jestem bardzo zadowolony.

Sprawę zrywania zawleczki zgłosiłem wczoraj .Jak potoczy się dalej , nie wiem mam nadzieję że ok wszystko opiszę. Moim , skromnym zdaniem jednak ,o jakości produktu nie tylko świadczą jego cechy użytkowe , ale też jak traktuje cię producent , bądz serwisant po zakupie. U mnie największym problemem jest odległość od producenta. Mieszkam koło Gdańska , i oprócz dystrybutora nie znam nikogo kto miałby taki piec w mojej okolicy. Dodam też , że po podjęciu decyzji o zakupie Ogniwa i tak zostałem przez "znawców" tematu odsądzony od czci i wiary .Ale to nic.
Po wysłuchaniu moich problemów - pisałem też o tym , że po wymianie zawleczki wydaje mi się że żar przesunął sie trochę w stronę kosza-zanotowano mój adres , telefon itd i bez żadnego utyskiwania na lokalizację pieca , obiecali że sprawa zostanie załatwiona. Czas pokaże , ja zobaczę

minertu
17-04-2011, 08:09
Witam,nie wiem czy wiecie,że jest aktualizacja na eSterownik Mobile :)
Mamy ustawienia użytkownika oraz zaawansowane ;)

wojtekosiek
17-04-2011, 09:10
Witam,nie wiem czy wiecie,że jest aktualizacja na eSterownik Mobile :)
Mamy ustawienia użytkownika oraz zaawansowane ;)

a na noki n80 będzie działa eSterownik Mobile

minertu
17-04-2011, 12:48
a na noki n80 będzie działa eSterownik Mobile

Tylko z systemem Android.

karoka65
17-04-2011, 15:21
Możecie czasami zajrzeć tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?177725-Sterowanie-kot%C5%82em-za-pomoc%C4%85-internetu-lub-wifi
eCoal i Bruli to sterowniki jednej firmy. Zaczęliśmy testy można wymienić się doświadczeniem chociaż inaczej działają ale dostęp taki sam.

irenty777
18-04-2011, 13:50
No i czeka mnie przegląd ślimaka i koryta oraz silikonowanie retorty.Dzwonili z Ogniwa i zrywanie zawleczki to na pewno sprawa węgla a retorta przred wysłaniem do klienta nie jest silikonowana w Bieczu. Rzeczywiście tak jest ????? Nikt - nawet autoryzowany dystrybutor mnie o tym nie poinformował. Nie pamiętam też aby w instrukcji coś na ten temat było. Podobno to standard. Mogę sie mylić ale przed zakupem otrzymałem zapewnienie że piec po wypoziomowaniu jest gotowy do użytku.Ale ERRORE HUMANUM ES. Tak czy siak sobotę mam z głowy, ponieważ z racji mojej pracy w domu będę dopiero na święta Moj osobisty "serwisant" takich rzeczy się nie podejmuje. W razie co wspomoge się doświadczeniem Verba lub tez Minertu.Zastanawia mnie tylko że od czasu drugiego zerwania zawleczki wszystko było ok. żar na srodku parametry pracy ok . Zobaczymy. Po zakończeniu akcji dam znać. Hej "niebiescy".

irenty777
18-04-2011, 17:34
O moim doświadczeniu raczej nie ma co mówić. Kocioł użytkuję dopiero od lutego tego roku.
Przesunięcie żaru może być spowodowane mniejszym zapotrzebowaniem na energię, zrywanie śruby to najczęściej zanieczyszczone paliwo.
Co do silikonowania...... silikon wysokotemperaturowy np. Soudal jest dobry ale nie rozpalisz kotła wcześniej niż po 24h - robią się bąble i cała robota na nic.
Polecam to: http://www.geb-polska.pl/prodc.php
Smarujesz, odpalasz i po robocie. Tyle że ta masa naprawdę mocno trzyma, ponowny demontaż jest dość trudny :)[/QUOTE]
Do mnie kocioł przyjechał cały zmontowany, więc byłem przekonany że to wsio. Całe szczęscie że zimny front przesunął się na wschód i można za takie prace się zabierać. Właśnie o takim doświadczeniu myślałem . Wielkie dzięki.

minertu
19-04-2011, 04:04
No i czeka mnie przegląd ślimaka i koryta oraz silikonowanie retorty.Dzwonili z Ogniwa i zrywanie zawleczki to na pewno sprawa węgla a retorta przred wysłaniem do klienta nie jest silikonowana w Bieczu. Rzeczywiście tak jest ????? Nikt - nawet autoryzowany dystrybutor mnie o tym nie poinformował. Nie pamiętam też aby w instrukcji coś na ten temat było. Podobno to standard. Mogę sie mylić ale przed zakupem otrzymałem zapewnienie że piec po wypoziomowaniu jest gotowy do użytku.Ale ERRORE HUMANUM ES. Tak czy siak sobotę mam z głowy, ponieważ z racji mojej pracy w domu będę dopiero na święta Moj osobisty "serwisant" takich rzeczy się nie podejmuje. W razie co wspomoge się doświadczeniem Verba lub tez Minertu.Zastanawia mnie tylko że od czasu drugiego zerwania zawleczki wszystko było ok. żar na srodku parametry pracy ok . Zobaczymy. Po zakończeniu akcji dam znać. Hej "niebiescy".
Cóż mi pozostaje dodać.Ja używam soudala i po uszczelnieniu za godzinę odpalam ale najpierw wentyl na 30% i dmucham sobie 15min :)

darase
19-04-2011, 05:50
Irenty moje Ogniwo przepracowało cały sezon bez zerwania zawleczki. U mnie w instrukcji jest napisane żeby uszczelnić koronę sylikonem.

irenty777
19-04-2011, 10:59
Cóż mi pozostaje dodać.Ja używam soudala i po uszczelnieniu za godzinę odpalam ale najpierw wentyl na 30% i dmucham sobie 15min :)
Silikon zamówiony, numer do p. Maconia jest ,płyta co by docieplić tu i ówdzie czeka ,a potem ...kurka ,rurka , jajec górka...i świętujemy.
Minertu , zabrzmiało to jakbyś uszczelniał co tydzień. :)

minertu
19-04-2011, 13:44
Silikon zamówiony, numer do p. Maconia jest ,płyta co by docieplić tu i ówdzie czeka ,a potem ...kurka ,rurka , jajec górka...i świętujemy.
Minertu , zabrzmiało to jakbyś uszczelniał co tydzień. :)
Widać kto lektury nie czytał :) gdybyś poczytał to byś wiedział , że korony testuje :)

smcdriver
19-04-2011, 16:24
Witam.
Zgóry przepraszam jeżeli już gdzies było "moje" pytanie ale doszedłem dopiero do 50str. (trochę tego jest). Czy jest dostępne oprogramowanie dla sterownika eCoal pod Linuxa? Aktualnie padł Win i awaryjnie na Ubuntu pracuję.
Pozdrawiam

minertu
19-04-2011, 18:21
Witam.
Zgóry przepraszam jeżeli już gdzies było "moje" pytanie ale doszedłem dopiero do 50str. (trochę tego jest). Czy jest dostępne oprogramowanie dla sterownika eCoal pod Linuxa? Aktualnie padł Win i awaryjnie na Ubuntu pracuję.
Pozdrawiam
Obawiam się,że nie ale zadzwoń do elektro-system może coś poradzą.
tel-(24) 355-05-63

smcdriver
19-04-2011, 18:34
W sumie jak androida zrobili to i linuxa też powinni mieć to prawie to samo, tak mi się zdaje. ;)

minertu
19-04-2011, 20:13
W sumie jak androida zrobili to i linuxa też powinni mieć to prawie to samo, tak mi się zdaje. ;)
Oni się nie cofają ale idą z postępem :)

minertu
19-04-2011, 20:22
Panowie z elektro-system są na etapie tworzenia własnego forum.Kiedyś tam o tym wspomniałem aby stworzono jakiś komunikator aby można było się komunikować między użytkownikami eCoala ale później powstał bruli ,więc będzie dla wszystkich z czego się cieszę że nie odbiło się to echem.Mam nadzieje,że forum muratordom na tym nie ucierpi :) jak wiadomo nie wszyscy na obecnym forum goszczą a wrażeniami i opiniami warto się dzielić z innymi.
Szacun dla panów z elektro-system.

Wojtek159
19-04-2011, 20:49
Witam.
Zgóry przepraszam jeżeli już gdzies było "moje" pytanie ale doszedłem dopiero do 50str. (trochę tego jest). Czy jest dostępne oprogramowanie dla sterownika eCoal pod Linuxa? Aktualnie padł Win i awaryjnie na Ubuntu pracuję.
Pozdrawiam

:) Gram kreatywności...:)
Na każdej platformie, na której działa "internet" możesz wszystkimi funkcjami sterownika zarządzać przez esterownik.pl...
Czy to Linux, android, Windows, iOs ... co sobie zamarzysz.

P.s.
Na iOs nie działają wykresy, ale Elektro-System już o tym wie i nad tym pracują.

minertu
19-04-2011, 21:01
:) Gram kreatywności...:)
Na każdej platformie, na której działa "internet" możesz wszystkimi funkcjami sterownika zarządzać przez esterownik.pl...
Czy to Linux, android, Windows, iOs ... co sobie zamarzysz.

P.s.
Na iOs nie działają wykresy, ale Elektro-System już o tym wie i nad tym pracują.
Nie znam się ale zacytuję Aplikacja eCoal do poprawnej pracy wymaga: Microsoft .NET Framework w wersji min 2.0 (http://www.microsoft.com/downloads/thankyou.aspx?familyId=0856eacb-4362-4b0d-8edd-aab15c5e04f5&displayLang=pl) na windzie więc na linuxie zapewne też coś będzie nie tak.Niemniej jednak z eSterownik.pl powinno dać się sterować.

Wojtek159
19-04-2011, 21:25
Jutro rankiem w pracy sprawdzę na serwerze z Linusem Fedora... (jakiś stary chyba jeszcze piątka) i dam znać czy chodzi.

Wojtek159
19-04-2011, 21:34
Nie znam się ale zacytuję Aplikacja eCoal do poprawnej pracy wymaga: Microsoft .NET Framework w wersji min 2.0 (http://www.microsoft.com/downloads/thankyou.aspx?familyId=0856eacb-4362-4b0d-8edd-aab15c5e04f5&displayLang=pl) na windzie więc na linuxie zapewne też coś będzie nie tak.Niemniej jednak z eSterownik.pl powinno dać się sterować.

Tak"Aplikacja eCoal do poprawnej pracy wymaga: Microsoft .NET Framework w wersji min 2.0"
Aplikacja... to "program" a dostęp przez serwer "e sterownik.pl" to nie aplikacja... :)

minertu
20-04-2011, 03:40
Tak"Aplikacja eCoal do poprawnej pracy wymaga: Microsoft .NET Framework w wersji min 2.0"
Aplikacja... to "program" a dostęp przez serwer "e sterownik.pl" to nie aplikacja... :)
Pytanie brzmiało tak


Czy jest dostępne oprogramowanie dla sterownika eCoal pod Linuxa? Aktualnie padł Win i awaryjnie na Ubuntu pracuję.

Wiem co to aplikacja :)

krzy27
20-04-2011, 04:51
Takie programy powinny pójść pod Mono. Jak dla mnie jedyna rzecz, której nie wspiera strona to wgrywanie softu.

Nie znam się ale zacytuję Aplikacja eCoal do poprawnej pracy wymaga: Microsoft .NET Framework w wersji min 2.0 (http://www.microsoft.com/downloads/thankyou.aspx?familyId=0856eacb-4362-4b0d-8edd-aab15c5e04f5&displayLang=pl) na windzie więc na linuxie zapewne też coś będzie nie tak.Niemniej jednak z eSterownik.pl powinno dać się sterować.

Iven
20-04-2011, 10:13
Witam !...wszystkich użytkowników Brucera i Ecoala.
Od dłuższego czasu czytam ten temat , bo sam jestem użytkownikiem tego zestawu od jesieni .
Przestudiowałem treśc i doszedłem do "100" strony , ale dalej już nie daję rady , bo już oczy bolą ;), dlatego pozwólcie ,że pójdę na łatwiznę i zapytam ..otóż jak ustawiacie swoje zestawy (kotły) do grzania tylko CWU.? Obecnie wiadomo jest dośc trudny okres ze względu na dość duże wahania temperatur (noce i poranki dośc chłodne , w dzień natomiast temp. prawie letnie)..jak sobie z tym radzicie ?
Pozdrawiam

darase
20-04-2011, 10:23
Iven długo milczałeś :) Swoje C.O. na dzień odcinam zaworem kulowym, bo mam obieg grawitacyjny, po odcięciu C.O. dogrzewane jest tylko cwu. Jeśli masz obieg wymuszony, oddzielne pompy do C.O. cwu i czujnik temperatury to eCoal z automatu sam wszystkim steruje.

SUMO
21-04-2011, 02:12
Jak się burner s sprawuje w lecie?
Czy potrafi grzać wodę CWU bezproblemowo ?
Czy nie wygasa?
Proszę o opinie na temat burnera - S latem i zima
Czy sa jakieś problemy z tym palnikiem?
Dziękuje i pozdrawiam wszystkich miłośników bruceropodobnych...

r0berto
21-04-2011, 20:10
Jak się burner s sprawuje w lecie?
Czy potrafi grzać wodę CWU bezproblemowo ?
Czy nie wygasa?
Proszę o opinie na temat burnera - S latem i zima
Czy sa jakieś problemy z tym palnikiem?
Dziękuje i pozdrawiam wszystkich miłośników bruceropodobnych...

Raczej nikt nie użytkuje tego palnika dłużej jak sezon zimowy z racji tego że jest to nowość .Troche możesz poczytać w wątku o Eko Plus ale jak sprawuje się w lecie to ewentualnie po tym sezonie :)

minertu
24-04-2011, 09:39
Raczej nikt nie użytkuje tego palnika dłużej jak sezon zimowy z racji tego że jest to nowość .Troche możesz poczytać w wątku o Eko Plus ale jak sprawuje się w lecie to ewentualnie po tym sezonie :)
Widziałem go w akcji jak byłem w ICHPW w ZABRZU.Mogę z całą pewnością powiedzieć ,że jest lepszy od Brucera a ja z nim w lecie (poza testami :) ) nie mam problemów.

wertus23
25-04-2011, 05:24
Widziałem go w akcji jak byłem w ICHPW w ZABRZU.Mogę z całą pewnością powiedzieć ,że jest lepszy od Brucera a ja z nim w lecie (poza testami :) ) nie mam problemów.

dlaczego burner s jest lepszy od brucera? czy są jakieś znaczące różnice?

markeir
25-04-2011, 21:37
Witam,
Jest to moj pierwszy post tak wiec witam wszystkich.
Czy istenieje jakis piec 35kW z palnikiem burnera - S i sterowaniem ecoal?
Pozdrawiam

krzy27
26-04-2011, 04:21
Wie ktoś z szanownych kolegów, jaka jest histereza czujnika pokojowego ?
Zrobiło się ciut chłodniej - mimo że temperatura w domu spadła o 1st poniżej zadanej w programatorze, sterownik nie włącza pompy. Musiałem uruchomić pompę ręcznie... chyba nie w tym rzecz :(
Co znowu mam nie tak ?
0,3°C - z obserwacji u siebie
Mi to raczej przypomina tryb auto-lato a tam histereza 2°C poniżej zadanej zewnętrznej dopiero przełącza na tryb grzania.