PDA

Zobacz pełną wersję : Palnik BRUCER + sterownik eCoal



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20

myszka!
14-01-2012, 16:07
faktycznie winna była dolna wyczystka - dwa małe wiaderka pyłku jak piasek się uzbierały.
jeszcze raz dzięki za pomoc - nobel się należy - a mężusiowi zjebka się dostała że dup.. dał
miłego wekendu życzę

darase
14-01-2012, 16:15
Ha ha biedny mężuś :D
Żonka nie dopilnowała to skąd mógł biedak wiedzieć.

karoka65
14-01-2012, 16:23
Jak to mówią: Z babą źle a bez baby jeszcze gorzej :)

nilsan
14-01-2012, 16:23
myszka:

Chłopak się starał i pewnie na to ostanie... po cichu w nagrodę liczył.

nilsan

Jarecki79
14-01-2012, 16:34
Fajnie myszka, że wszystko działa.

a panom przypominam,że przy wymienianiu zalet konstrukcji z kanałami pionowymi i poziomymi zwracałem wielokrotnie uwagę na średnio-wygodną obsługę dolnej wyczystki i możliwość przytkania w tym miejscu sadzami, co może kończyć się problemami z dymieniem i cofką spalin (mają utrudniony i przytkany przelot) .

Przypominam szczególnie, aby zwracać na drożność tych kanałów zwiększoną uwagę. Czyszcząc kanały pionowe w moim przekonaniu min. chociaż co drugi raz należy zajrzeć do dolnej wyczystki - po takich oględzinach dobrać sobie okres, co który z tej dolnej wyczystki należy syf wybrać.

Pilnujcie tego w zależności od stosowanego paliwa i ilości produkowanych w danym przypadku sadzy/pyłów. To jest najważniejsze miejsce w Waszych kotłach z kanałami pionowymi.

darase
14-01-2012, 16:44
Oj oj Jarecki, pytałeś myszki kiedy wybierała z dolnej wyczystki, to Ci odpowiem nigdy odkąd ma piec.
W nowym Ogniwie już tego problemu nie ma :)
Wybieram dwa razy w roku, w połowie sezonu i na koniec.

Jarecki79
14-01-2012, 16:48
Oj oj Jarecki, pytałeś myszki kiedy wybierała z dolnej wyczystki, to Ci odpowiem nigdy odkąd ma piec.
W nowym Ogniwie już tego problemu nie ma :)
Wybieram dwa razy w roku, w połowie sezonu i na koniec.

U Ciebie 2x w sezonie a u kogoś innego może być częściej, to nie są żarty, to kwestie bezpieczeństwa.

W nowym ogniwie też są kanały pionowe, tyle,że nie ma wyczystki dolnej z boku kotła. Tam musisz wybrac po wysunięciu skrzynki przez mniejsze okienko, co również wprawy manualnej wymaga. Szczerze mówiąc nie wiem co jest wygodniejsze i zajmuje mniej czasu, czy rozwiązanie u Ciebie, czy to nowe.


Zwyczajnie chodzi o to, aby pamiętać, że co któryś raz po czyszczeniu kanałów pionowych należy wybrać, to co zdrapaliśmy z dolnej wyczystki kotła....

minertu
14-01-2012, 16:51
Jeżeli chodzi o dymienie to ja otwieram okno w kotłowni i po minucie otwieram piec ,
nawet górną klapę na pracującym piecu i dymku zero nawet jak zasobnik otworzę to dym się nie cofnie.
Suszcie paliwo a unikniecie częstego czyszczenia kotła.

Jarecki79
14-01-2012, 16:54
Jeżeli chodzi o dymienie to ja otwieram okno w kotłowni i po minucie otwieram piec ,
nawet górną klapę na pracującym piecu i dymku zero nawet jak zasobnik otworzę to dym się nie cofnie.
Suszcie paliwo a unikniecie częstego czyszczenia kotła.

Wydaje mi się,że mówisz o innych przyczynach dymienia.

U koleżanki myszki przytkany był przelot kanałów pionowych sadzami w dolnej wyczystce, do tej pory tego nie czyściła a dym u niej się przeciskał podczas normalnej pracy kotła.
Stąd moje uwagi na temat tej wyczystki i jej kontroli. Sam mam u siebie w domu jeszcze stary kociołek z pionowymi kanałami i stąd takie uwagi.

pozdrawiam i miłego wieczorku.

minertu
14-01-2012, 17:02
Wydaje mi się,że mówisz o innych przyczynach dymienia.

U koleżanki myszki przytkany był przelot kanałów pionowych sadzami w dolnej wyczystce, do tej pory tego nie czyściła a dym u niej się przeciskał podczas normalnej pracy kotła.
Stąd moje uwagi na temat tej wyczystki i jej kontroli. Sam mam u siebie w domu jeszcze stary kociołek z pionowymi kanałami i stąd takie uwagi.

pozdrawiam i miłego wieczorku.
Uwierz mi ,że wiem o czym piszę,otwierając okno zwiększasz ciąg kominowy,po minucie zawsze zrobi się przestrzeń gdzie pociągnie spaliny w komin.
Ja kocioł najpierw czyszczę a potem wybieram sadze,dlaczego nie zakopci nawet jak piec pracuje ?

Nawet jak czyszcząc zawsze tej sadzy dosypiesz do kanałów i nie zakopci bo jest prześwit.

GDYBY GO NIE BYŁO UDUSISZ PIEC.

Jarecki79
14-01-2012, 17:30
Minertu, kocioł był wyczyszczony i po ponownym odpaleniu dymił, bo zapomniało się lub nie wiedziało,że z dolnej wyczystki też trzeba czasami syf wybrać.
Tu nie ma żadnej innej filozofii. Ciągu już nie było, bo prześwit był za mały. Tyle.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?149321-Palnik-BRUCER-sterownik-eCoal&p=5120877&viewfull=1#post5120877
Zresztą sam jak widzę udzieliłeś wówczas trafnej odpowiedzi.

Z bezpieczeństwa nigdy nie robiłem i nigdy nie będę robił żartów.

U siebie dokładnie widzę po sposobie palenia i początkach przykapcania, kiedy tą dolną wyczystkę muszę odkręcać.
Tyle,że to moja prywatna sprawa i prywatne doświadczenie.

W ubiegłym roku były wielkie szarpania o to czy korekcje są potrzebne czy nie. Mówiłem, pożyjemy, zobaczymy czy nie wejdą....
Jednak weszły i super. Mi to bardzo, bardzo odpowiada funkcjonalnie.

W ubiegłym roku była też wielka dyskusja na temat tej dolnej wyczystki, większość pisała, że komora jest tam tak duża, że prześwitu nie zatka i dymić nie będzie. Co się teraz okazało, jednak zadymić przy braku czyszczenia może.

Dalej się nie rozwijam, bo nie o przepychanki chodzi, ale o bezpieczeństwo użytkowników.
Miłego wieczorku raz jeszcze. :)

minertu
14-01-2012, 19:44
Jasne,ale chodziło mi o to,że gdyby przed czyszczeniem był zwiększony ciąg kominowy (jak u mnie poprzez otwarte okno)
to zapewne prześwit by się sam zrobił.Tylko tyle.

Piotrek42
14-01-2012, 20:05
Nudy, nie??? ciekawe co my zrobimy z zaoszczędzoną kasą na opał za ten sezon grzewczy?? jakieś propozycje??

minertu
14-01-2012, 20:07
Może jakiś piknik?

karoka65
14-01-2012, 20:32
Nudy, nie??? ciekawe co my zrobimy z zaoszczędzoną kasą na opał za ten sezon grzewczy?? jakieś propozycje??
Mogę ci podać numer konta :)
Jak ktoś ma podobny problem to chętnie pomogę.

czp01
14-01-2012, 20:35
Właśnie co z kasą - a przypomniałem sobie o akcyzie na węgiel tzn. że w tym roku eko jest już droższy o wartości akcyzy. Na kopalni eko luzem Pieklorz kosztuje już 674,67 zł za tonę :( a było 637.14 zł. http://www.kwsa.pl/sprzedaz_wegla/paliwa_kwalifikowane

Piotrek42
14-01-2012, 20:58
Mogę ci podać numer konta :)
Jak ktoś ma podobny problem to chętnie pomogę.

TY to zaraz tak pazernie...:D myślalem o jakich wczasach albo co?? ale na wczasy za mało... przepić za dużo...hmm cięzka sprawa:)

minertu
14-01-2012, 21:11
TY to zaraz tak pazernie...:D myślalem o jakich wczasach albo co?? ale na wczasy za mało... przepić za dużo...hmm cięzka sprawa:)
Nie trzeba na raz przepijać :)

SUSPENSER
14-01-2012, 23:04
Nudy, nie??? ciekawe co my zrobimy z zaoszczędzoną kasą na opał za ten sezon grzewczy?? jakieś propozycje??

Mi nic nie zostało bo węgiel już dawno kupiony - najwyżej zostanie na przyszły sezon i latem kupię mniej + dorzucę trochę do jakiejś nowej zabawki - np. PPC do CWU :D

SUSPENSER
14-01-2012, 23:05
TY to zaraz tak pazernie...:D myślalem o jakich wczasach albo co?? ale na wczasy za mało... przepić za dużo...hmm cięzka sprawa:)

Aaaa to zależy co kto pije :D

sebsa
14-01-2012, 23:38
Aaaa to zależy co kto pije :D

Albo ile ten tego pije....:yes:

sebsa
14-01-2012, 23:49
Co do tej dolnej wyczystki. I Darase masz racje i po trochu Jarecki. U mnie jest podobnie 2 razy na rok wystarczy z dołu wybrać i po sprawie. Ale jak pisze Jarecki to indywidualna kwestia do ogarnięcia przez każdego osobno. No bo różne spalania, paliwa, ich wilgotności, wielkości kotłów etc. Na moim mamucie to musiałbym chyba z 10 ton przepalić by mi ta dolna wyczystka się zapełniła. Ale nie będę tego sprawdzał.:)

tesel
15-01-2012, 10:41
Nudy, nie??? ciekawe co my zrobimy z zaoszczędzoną kasą na opał za ten sezon grzewczy?? jakieś propozycje??

Na dworze ciepło,kotły pykają,kaska w kieszeni zostanie.Może pomyślimy o wakacjach.Może zrobimy jakiś zlot.Co Wy na to?

czp01
15-01-2012, 11:17
Nooo zlot - samochody czy motocykle:)

tesel
15-01-2012, 11:52
Nooo zlot - samochody czy motocykle:)

Piecuchy

czp01
15-01-2012, 12:28
Pomysł jest dobry :)

tesel
15-01-2012, 12:43
Jeszcze jakby któryś z Zawijanów dołączył , to by dopiero było.Oni też chyba mają urlopy???:(

czp01
15-01-2012, 12:48
Ale tu śmiecimy no ale w wyższym celu. Wiadomo Zawinięci plus ES i inni chętni - e tam wolny wekend zawsze można zorganizować :)

tesel
15-01-2012, 13:14
A co mamy do roboty. Poczekaj,aż dołączą inni.To dopiero bądzie śmietnik.

tesel
15-01-2012, 13:27
Może napiszesz jak wypadł pojedynek koala vs bruli.Na pojedynek OBCY KONTRA PREDATORchyba się nie doczekamy.Jeden siedzi w karcerze drugi chyba się wycofał.Popcorn się zmarnuje.

czp01
15-01-2012, 14:05
koala vs bruli ha ha - jutro gdzieś wieczorem skończy się zasyp ( albo wcześniej) to dokładnie wyliczę różnicę w spalaniu ekogroszku - i napiszę parę luźnych wniosków, które mi się nasunęły jako zwykłemu użytkownikowi kotłowemu :)

nilsan
15-01-2012, 14:08
Może napiszesz jak wypadł pojedynek koala vs bruli.Na pojedynek OBCY KONTRA PREDATORchyba się nie doczekamy.Jeden siedzi w karcerze drugi chyba się wycofał.Popcorn się zmarnuje.

Spokojnie doczekacie się.
Zdjęcia już są. Rozruch planowany na wtorek.

"obcy"

Jarecki79
15-01-2012, 16:29
Właśnie co z kasą - a przypomniałem sobie o akcyzie na węgiel tzn. że w tym roku eko jest już droższy o wartości akcyzy. Na kopalni eko luzem Pieklorz kosztuje już 674,67 zł za tonę :( a było 637.14 zł. http://www.kwsa.pl/sprzedaz_wegla/paliwa_kwalifikowane

Kupowałem właśnie trochę opału do mojego antyka i odbiorcy indywidualnego to nie dotyczy.

Na fakturze jest napis zwolnione z akcyzy

Jarecki79
15-01-2012, 16:33
Na dworze ciepło,kotły pykają,kaska w kieszeni zostanie.Może pomyślimy o wakacjach.Może zrobimy jakiś zlot.Co Wy na to?

Piękna propozycja.

Wakacje to może zlocik gdzieś nad morzem... ??
Taka większa gromadka różnych użytkowników, chociaż na jakiś weekendzik.

Trochę znajomości w jednej miejscowości nad morzem posiadam, szło by pokoje załatwić, jak będzie odpowiednie wyprzedzenie czasowe.

karoka65
15-01-2012, 16:34
Nie dotyczy !!!
Ci którzy podnieśli ceny od 1 stycznia po prostu chcą więcej zarobić.
Muszę jednak dodać że nowe dostawy będą pewnie drożej bo ceny wungla niestety poszły w górę na kopalniach.

karoka65
15-01-2012, 16:36
Trochę znajomości w jednej miejscowości nad morzem posiadam, szło by pokoje załatwić, jak będzie odpowiednie wyprzedzenie czasowe.
Ty zaraz chcesz dwie pieczenie na jednym ogniu upiec :)

czp01
15-01-2012, 16:39
Kupowałem właśnie trochę opału do mojego antyka i odbiorcy indywidualnego to nie dotyczy.

Na fakturze jest napis zwolnione z akcyzy

No fakt - był nawet wczoraj jakiś reportaż w TY na temat biurokracji związanej z tym zwolnieniem z akcyzy.:)

nilsan
15-01-2012, 16:42
W końcu dobry biznesmen z niego. :D

"obcy"

karoka65
15-01-2012, 16:44
Co do biurokracji to masakra, nikt pewnie nie wie dokładnie jak to ma wyglądać bo nawet w Urzędzie Celnym który ma sprawować nad tym kontrolę nie wiele idzie się dowiedzieć.
Jeden wielki burdel. Na razie jedna wielka partyzantka.
Najgorzej że teraz nie dasz gdzieś przecinka a za 3 czy 4 lata będzie kontrola.

czp01
15-01-2012, 16:46
Piękna propozycja.

Wakacje to może zlocik gdzieś nad morzem... ??
Taka większa gromadka różnych użytkowników, chociaż na jakiś weekendzik.

Trochę znajomości w jednej miejscowości nad morzem posiadam, szło by pokoje załatwić, jak będzie odpowiednie wyprzedzenie czasowe.

Bardziej optowałbym gdzieś w centrum naszego kraju aby odległości nie były dla niektórych aż tak spore :)

Jarecki79
15-01-2012, 16:46
Ty zaraz chcesz dwie pieczenie na jednym ogniu upiec :)

:) :) :)
pszesz ja z nadmorskiej miejscowości pochodzę, to pokoje taniej idzie załatwić.
Tylko trzeba sporo wcześniej.

Ze swoją ekipą często wyjeżdżamy na "drugi weekend majowy". (nie 1,2,3maj), tylko nieco później jak wypada Boże Ciało
W tym roku wypada to 7czerwca w czwartek, więc urlopik na piątek i piękny przedłużony weekendzik... :)

No ale, wszystko w Waszych rękach i Waszych chęciach. Ja się więcej osób zdecyduje, to można jakiś wątek założyć i się zgadywać.

karoka65
15-01-2012, 16:48
Może Jarecki nasz zaprosi, hehe. Byłoby w miarę po środku.
No i E-Miz pod ręką.
Ale się wchamiłem, co ?

Jarecki79
15-01-2012, 16:52
W centrum Polski przy pięknej pogodzie się kisić?
Czyśta z byka spadli?

Można chyba raz na luzie?
Do siebie nad morze mogę kogoś przygarnąć, ale tam mam aż 2pokoje :) więc miejsce w jednym się znajdzie ;)
Możemy się Karoka umówić, że ten pokój rezerwuję dla Ciebie.


Trochę jodu powdychacie :)

karoka65
15-01-2012, 16:57
Trochę w perfidny sposób ale ja mam gdzie spać tylko nie chce mi się dymać przez całą polskę wzdłuż.

Piotrek42
15-01-2012, 16:58
eee tam... nie piszę się..

Jarecki79
15-01-2012, 17:00
:)
Na taki dłuższy weekendzik to chyba warto relaks w dobrym miejscu zrobić?

Ze względu na "bliskość" wakacji proponowałem morze, ale przecież można się umówić gdzieś w górach.
Strzelam np. Karpacz.

Jak ktoś ma gdzieś jakieś znajomości lub chody z noclegiem, mieszka w ładnej okolicy, to temat może rzucić.

Piotrek42
15-01-2012, 17:03
Jarecki79 nie przekonałes mnie... dalej się nie pisze :D

karoka65
15-01-2012, 17:07
Jarecki79 nie przekonałes mnie... dalej się nie pisze :D
No nie wiem, nie wiem, tyle krwi mu napsułeś czy bierze cię pod uwagę.

Piotrek42
15-01-2012, 17:10
No nie wiem, nie wiem, tyle krwi mu napsułeś czy bierze cię pod uwagę.

No własnie dlatego sie nie pisze :lol2: ładowac własną kasę na paliwo, na nocleg, cos na ząb i dla duszy , tylko po to żeby wysłuchać przemówienia marketingowego jareckiego?? ... bez przesady...

tesel
15-01-2012, 17:13
Nie chodziło mi o to żeby było blisko,tylko atrakcyjnie.Dla mnie,oprucz morza, wszędzie daleko.Ale to nie problem.Byliśmy kiedyś z żoną w Świeradowie Zdrój.piękne miejsce.Pensjonat z kilkoma pokojami.W lipcu jest tam zlot samochodów zabytkowych.Dom zdrojowy.Grota solna.Piotrek42moglibyśmy się dotlenić.Może to was zachęci,że pensjonat nazywa sięPIWOWAR.

Piotrek42
15-01-2012, 17:16
No własnie rano jade na morze... i będę się dotleniac :)

karoka65
15-01-2012, 17:21
Tesel nazwa tego pensjonatu kusi.

Jarecki79
15-01-2012, 17:30
Piotruś a kto mówi o przemówieniach marketingowych??
Chyba tylko Ty.

Chodzi o jakieś wyluzowanie się i relaks. Jakieś piwko, miła atmosfera.
Będzie więcej propozycji - będzie z czego wybrać, tylko odrobinę chęci trzeba....

tesel
15-01-2012, 17:32
Trzeba się decydować bo potem może nie być miejsca.

tesel
15-01-2012, 17:45
No własnie dlatego sie nie pisze :lol2: ładowac własną kasę na paliwo, na nocleg, cos na ząb i dla duszy , tylko po to żeby wysłuchać przemówienia marketingowego jareckiego?? ... bez przesady...

Pietrek-czy ty musisz doszukiwać się drugiego dna. Jeżeli to ma tak wyglądać to ja cofam propozycję.Przepraszam za zamieszanie.

Piotrek42
15-01-2012, 17:52
Piotruś a kto mówi o przemówieniach marketingowych??
Chyba tylko Ty.

Chodzi o jakieś wyluzowanie się i relaks. Jakieś piwko, miła atmosfera.
Będzie więcej propozycji - będzie z czego wybrać, tylko odrobinę chęci trzeba....

Dobra dobra jarecki.... ja swoje wiem... chociaz w sumie... ostatnio w skrzynce. widziałem reklamę , mieli jechać do Pragi na wycieczke... nawet za 19 zeta, co prawda po drodze coś pisało o akcji marketingowej jakiś garnków....:) Nic gorszego niż wycieczki zainteresowanych (palących kotłami) ze sprzedawcą tychże kotłów..takie jest moje zdanie i cześć. Co innego jak taka wycieczka jest powiązana np, z firmami (kilkoma) kotlarskimi (producentami) jakimiś konstruktorami, czy to kotłów czy palników czy sterowników nieważna branża -ważne zeby było kilku i mozna porównać... wtedy masz przyjemne z pożytecznym a tak.... sorry, po prostu kolejna bibka... ale jak ktoś lubi to czemu nie.. wyraziłem swoją prywatną opinię , każdy moze myśleć inaczej..

Piotrek42
15-01-2012, 17:55
Pietrek-czy ty musisz doszukiwać się drugiego dna. Jeżeli to ma tak wyglądać to ja cofam propozycję.Przepraszam za zamieszanie.

tesel ja nikomu nie zabraniam , przecież tutaj każdy jest dorosły i wie co robi, wyraziłem tylko swoją prywatną opinię,troszke latek już mam i znam życie..

tesel
15-01-2012, 17:57
Myślałem raczej o odpoczynku i poznaniu się.Już mi przeszło.

tesel
15-01-2012, 18:10
Tak sobie teraz pomyślałem,czasem mi się to zdarza.Jaki sens miałaby agitacja Jareckiego kogoś kto ma już piec i innego nie chce.Zresztą pisałem,że dobrze by było gdyby któryś z Zawijanów się zgodził.

timon120777
15-01-2012, 18:30
to jak namówicie zawijanów to przyjedzćie do mnie.
prawie 60ha wody do tego las, hotel za śmieszne pieniądze i każdy będzie miał po drodze bo centralna polska, jak ktoś lubi to i kij pomoczy i piwko przy tym i jest gdzie zrobić imprezę bo hotel oferuje domek z paleniskiem i miejscem na 60osób,

Jarecki79
15-01-2012, 18:36
Z takim nastawieniem to faktycznie chęci przechodzą.
Jaka kurde agitacja dla ludzi posiadających swoje urządzenia grzewcze, czy to ogniwa, czy skamy, czy ponary czy inne?
Co mam im niby dawać? Cukierki?

Czekam raczej na jakieś pozytywne wpisy i propozycje.
Będzie więcej chętnych, to można się skrzyknąć i mile jakiś weekendzik przy ognisku spędzić.

timon120777
15-01-2012, 18:40
zgadzam się z Jareckim.
każdy z nas ma swoją bestię w kotłowni i nie sądzę żeby ktoś o zdrowych zmysłach próbował mu ją stamtąd wyciągać razem z kasą z kieszeni i zamieniać na swój jedyny słuszny i najlepszy. A spotkać się i nie przestraszyć siebie na wzajem i to na trzeźwo bo na razie to w większości się po avatarach rozpoznajemy to jest wyzwanie:yes::yes::yes:

tesel
15-01-2012, 18:43
to jak namówicie zawijanów to przyjedzćie do mnie.
prawie 60ha wody do tego las, hotel za śmieszne pieniądze i każdy będzie miał po drodze bo centralna polska, jak ktoś lubi to i kij pomoczy i piwko przy tym i jest gdzie zrobić imprezę bo hotel oferuje domek z paleniskiem i miejscem na 60osób,

To już jest coś.Znowu nabrałem chęci.A bez Zawiniętych nie można? Wiem,że są zapracowani.

timon120777
15-01-2012, 18:50
oczywiście że można ale im wiecej tym lepiej.
Ja bym ich chętnie poznał osobiście bo na razie to tylko z ich wiedzy korzystam i na podstawie ich wpisów nauki pobieram a na koniec roku szkolnego profesora by wypadało zobaczyć co by świadectwo jakie wydał:lol2:

czp01
15-01-2012, 18:53
Rawa Mazowiecka - popieram :)

timon120777
15-01-2012, 19:13
jak będzie więcej chętnych to wtedy spawdzę koszty kwaterunku, wszystko jest w obrębie 100m hotel las zalew i domek z ogniskiem więc nie ma obaw o nic. przy hotelu plac zabaw dla dzieciaków więc jak się nasze połówki znudzą towarzystwem to maja gdzie z dziećmi emigrować:D

tesel
15-01-2012, 19:17
jak będzie więcej chętnych to wtedy spawdzę koszty kwaterunku, wszystko jest w obrębie 100m hotel las zalew i domek z ogniskiem więc nie ma obaw o nic. przy hotelu plac zabaw dla dzieciaków więc jak się nasze połówki znudzą towarzystwem to maja gdzie z dziećmi emigrować:D

Raczej jak się na nasz wkurzą i już nie będą mogły patrzeć na nasze .... gęby. Mi pasuje lipiec.

timon120777
15-01-2012, 19:20
ja myślę że trzeba oddzielny wątek założyć żeby tutaj śmietnika nie robić i tam ustalić kto z kim kiedy komu po co jak i gdzie:lol2:

tesel
15-01-2012, 20:01
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?194561-Wakacje&p=5126342#post5126342

czp01
16-01-2012, 22:00
Nie wiedziałem gdzie wkleić to machnąłem nowy wątek test eCoala (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?194664-Relacja-z-testu-kot%C5%82a-na-sterowniku-eCoal)

wertus23
17-01-2012, 20:36
Nie wiedziałem gdzie wkleić to machnąłem nowy wątek test eCoala (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?194664-Relacja-z-testu-kot%C5%82a-na-sterowniku-eCoal)

Mam propozycję: ten wątek ma już prawie 250 stron, według mnie dobrym pomysłem byłoby założenie forum na stronie fora.pl , np. ecoal.fora.pl lub inna nazwa. Można założyć działy o różnej tematyce, np.
- dział techniczny - na temat przeróbek , zawleczek, defloktorów itp
- sterowanie - oprogramowanie, nastawy
Co Wy na to?

karoka65
17-01-2012, 20:52
Po co mamy iść gdzie indziej jak nam tu dobrze.
Niech inny przyjdą tutaj jak mają ochotę, nikt nikogo nie wypędza, jaki problem.

czp01
17-01-2012, 20:54
Mam propozycję: ten wątek ma już prawie 250 stron, według mnie dobrym pomysłem byłoby założenie forum na stronie fora.pl , np. ecoal.fora.pl lub inna nazwa. Można założyć działy o różnej tematyce, np.
- dział techniczny - na temat przeróbek , zawleczek, defloktorów itp
- sterowanie - oprogramowanie, nastawy
Co Wy na to?

Hmm jakaś konkurencja dla muratora ?

karoka65
17-01-2012, 21:22
Chyba tak.

Maras812
18-01-2012, 21:32
Czy ktoś mi powie skąd wilgoć pod pokrywą zawleczki podajnika....

minertu
19-01-2012, 12:45
Czy ktoś mi powie skąd wilgoć pod pokrywą zawleczki podajnika....
Z węgla.

darase
19-01-2012, 12:50
Nie tylko z węgla, gdy spotyka się ciepłe powietrze z zimnym to wtedy zachodzi zjawisko skraplania :) ;)

Minertu jak testy czapki na palnik? :D

minertu
19-01-2012, 15:35
Nie tylko z węgla, gdy spotyka się ciepłe powietrze z zimnym to wtedy zachodzi zjawisko skraplania :) ;)

Minertu jak testy czapki na palnik? :D
Więcej wilgoci masz z węgla niż z powietrza.
Czapka sprawuje się świetnie.

darase
19-01-2012, 15:38
Miałeś trochę napisać co i jak :)

tesel
19-01-2012, 15:55
Panowie.Mam taki problem.Płomień z palnika doszedł już do ścianki od strony podajnika.Z przeciwnej strony jest nie wypalony, a nawet nie naruszony węgiel,który spada do szuflady.

krzy27
19-01-2012, 16:27
Dużo frakcji pylistej i większe zapotrzebowanie na ciepło takie cudo generuje. Pomaga mieszanie z groszkiem.

tesel
19-01-2012, 16:30
Dużo frakcji pylistej i większe zapotrzebowanie na ciepło takie cudo generuje. Pomaga mieszanie z groszkiem.

Ale ja cały czas palę samym groszkiem.A ten węgiel,który spada do szuflady,to faktycznie w większości czarny pył,ale jest też sporo kawałków węgla.

krzy27
19-01-2012, 16:40
Często i groszek jest tylko z nazwy. Ja przerabiałem ubiegłej zimy temat miału. Gdy go kupiłem spalał się dobrze a gdy się oziębiło zrobiło czarną wyspę na palniku. Dołożyło się nie czyszczenie górnej półki betonowej. Co widziałem u siebie to w momencie kłopotów temperatura spalin spadała poniżej setki.
Spróbuj nie domknąć do końca drzwiczek tak by lekko płomień zapałki zaciągało. Czasem i u mnie lepiej z tym było. Ale nie ma jak dobry węgiel.

krzy27
19-01-2012, 16:41
Przegrzeb pogrzebaczem i zobacz, po jakim czasie się to powtórzy.
Jeśli będzie się powtarzać, skorzystaj z porady krzy27

Co do autora to kiedyś ty mi to poradziłeś.

tesel
19-01-2012, 16:49
Grzebałem jakąś godzinę temu.Wszystko wymieszałem.Palę tym samym węglem od początku i tego nie było.Zaczęło się dwa dni temu.Zapotrzebowanie na ciepło u mnie się nie zwiększyło,a nawet chyba spadło.Będę obserwował palnik i dam wam znać.

tesel
20-01-2012, 16:23
Jest dobrze.Nie wiem czy to jest spowodowane tym grzebaniem,czy tym,że zwiększyłem nadmuch.Jakby nie było, jest dobrze.Dziękuję wam obu.

krzy27
20-01-2012, 16:31
Troszku się też ociepliło. Nie życzę złego ale nie odpuszczaj obserwacji.

tesel
20-01-2012, 17:31
A co mam robić oprucz obserwacji pieca?Tym bardziej,że jestem sam w domu i lubię iść dokotłowni zapalić .Bo tylko tam mi wolno.

krzy27
20-01-2012, 17:38
W piecu palisz współprądowo i jest dobre spalanie i nawet dymu nie widać. Proponuje zrobić podobnie z papierosem i nawet się nikt nie połapie ;).

tesel
20-01-2012, 17:48
Opiszesz mi to trochę dokładniej.Jak nie ma żony to palę w kuchni pod pochłaniaczem,ale jak wróci to i tak wyczuje.Nie wiem ja One (kobiety)to robią.

krzy27
20-01-2012, 17:51
Wybacz ale też jestem przeciwnikiem.

tesel
20-01-2012, 18:16
Ok.

darase
20-01-2012, 18:24
Palenie to poważna sprawa, najlepiej nie zaczynać, jakieś nicorety są albo elektroniczne papierosy ale najlepsza silna wola :)

tesel
20-01-2012, 18:29
Moralizatorów i dobrych rad mam pełno w domu.Lepiej mi powiedzcie,mądrale,czy i jak można pozbyć się smoły w piecu bo już mam.

darase
20-01-2012, 18:36
Ups smoła to też poważna sprawa ale dlaczego jej nie mam a Ty masz to zagadka. Czyżby znowu przewymiarowany piec.

tesel
20-01-2012, 18:52
Ups smoła to też poważna sprawa ale dlaczego jej nie mam a Ty masz to zagadka. Czyżby znowu przewymiarowany piec.
Napewno.ale czy i jak można to dziadostwo zwalczyć.Tak sobie myślę.Jutro kończy mi się zasyp.A jakbym tak na końcówkę zasypu ustawił CWU na max.i przegonił kocioł .Pomogłoby? A może na jakiś dzień rozpalić na ruszcie awaryjnym do temp około 90 deg?

karoka65
20-01-2012, 18:54
elektroniczne papierosy ale najlepsza silna wola :)
eee to powiem że mam bardzo silną wolę, udało mi się już rzucić 4 razy :)

karoka65
20-01-2012, 18:58
Tesel, a co ty się baby boisz ? jak rozmawiałem z tobą to nie wyglądałeś z gadki na takiego faceta :)
Trzeba być twardym a nie mientkim. hehe

krzy27
20-01-2012, 19:12
Moralizatorów i dobrych rad mam pełno w domu.Lepiej mi powiedzcie,mądrale,czy i jak można pozbyć się smoły w piecu bo już mam.

Które powierzchnie pokryłeś smołą i jaką ty widzisz przyczynę?

tesel
20-01-2012, 19:15
Tesel, a co ty się baby boisz ? jak rozmawiałem z tobą to nie wyglądałeś z gadki na takiego faceta :)
Trzeba być twardym a nie mientkim. hehe
Ja boję się baby tak jak każdy inny.Poprostu nie lubię ja marudzi.Wolę mieć święty spokój. Może i mnie poznałeś w czasie rozmowy ale nie poznałeś mojej żony
;) A TY czemu nie chcesz jechać do Rawy.Chętnie by Cię poznał "organoleptycznie".

karoka65
20-01-2012, 19:24
;) A TY czemu nie chcesz jechać do Rawy.Chętnie by Cię poznał "organoleptycznie".
A czy ja napisałem że nie chcę ?
Nie wiem na kiedy chcecie się skrzyknąć, trzeba by w tym czasie być na urlopie, nie wiem co będzie jeszcze na wakacjach.
A tak w ogóle to myślę że twoje organy będą mocno cierpieć na drugi dzień jak się poznamy także z tej drugiej strony. hehe

tesel
20-01-2012, 19:46
A czy ja napisałem że nie chcę ?
Nie wiem na kiedy chcecie się skrzyknąć, trzeba by w tym czasie być na urlopie, nie wiem co będzie jeszcze na wakacjach.
A tak w ogóle to myślę że twoje organy będą mocno cierpieć na drugi dzień jak się poznamy także z tej drugiej strony. hehe
Myślę,że spotkanie będzię w Boże Ciało.Ty nie martw się o moje organy.Jestem forumodporny.Mam grubą skórę. Przetrwałem
komunę,przetrwałem PGR ,przetrwam i CIebie.

timon120777
20-01-2012, 19:54
A czy ja napisałem że nie chcę ?
Nie wiem na kiedy chcecie się skrzyknąć, trzeba by w tym czasie być na urlopie, nie wiem co będzie jeszcze na wakacjach.
A tak w ogóle to myślę że twoje organy będą mocno cierpieć na drugi dzień jak się poznamy także z tej drugiej strony. hehe

u tesela w stopce jest link do weekendu rawskiego zerknij więcej będziesz wiedział

tesel
20-01-2012, 20:14
Które powierzchnie pokryłeś smołą i jaką ty widzisz przyczynę?
Są to boczne powerzchnie wymiennika. Tam gdzie jest palnik jest czysto ale wyżej jest smoła.Komin jak narazie jest czysty od smoły. Myślę,że przyczyną jest niska temp. spalin.Kombinowałem z różnymi ustawieniami i wyszło mi,że najlepsze są ustawienie korekty dmuchawy -1/-2..Przy Miejsyzch nadmuchaw wywalał mi węgiel z palnika.

krzy27
20-01-2012, 20:26
Jak to w miejscu palnika to korekta oczko wyżej powinna wystarczyć. Jak smoły nie masz w dalszej części wymiennika to nie jest to problem. Jak uważasz inaczej to wstaw jakieś zdjęcie tego.

tesel
20-01-2012, 20:37
Jak to w miejscu palnika to korekta oczko wyżej powinna wystarczyć. Jak smoły nie masz w dalszej części wymiennika to nie jest to problem. Jak uważasz inaczej to wstaw jakieś zdjęcie tego.
To jest ponad palnikiem.Jutro zrobię zdjęcia to Wam wyślę.

tesel
21-01-2012, 13:22
Zdjęcie smoły http://img256.imageshack.us/img256/7885/dscf0269g.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/256/dscf0269g.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us) Może słabo widać,ale jak drapię pogrzebaczem to czuję plastyczną,czarną maż

darase
21-01-2012, 14:20
Właśnie kiepsko widać, trzeba było zdrapać trochę tego.

krzy27
21-01-2012, 15:29
Co to za element wypełniający pierwszą ćwiartkę zdjęcia? Czy to palnik?

Piotrek42
21-01-2012, 15:59
A wez tesel przepal kociołek... sterowanie ręczne podawanie -max , dmuchawa -max, spaliny 250-280st na retorte 2-3 duże łyzki sadpalu kilka razy w ciagu kilku dni i problem zniknie:)

tesel
21-01-2012, 17:20
A wez tesel przepal kociołek... sterowanie ręczne podawanie -max , dmuchawa -max, spaliny 250-280st na retorte 2-3 duże łyzki sadpalu kilka razy w ciagu kilku dni i problem zniknie:)
Też tak myślałem .

tesel
21-01-2012, 17:23
Co to za element wypełniający pierwszą ćwiartkę zdjęcia? Czy to palnik?

To jest kocioł SKAM-P. To na zdjęciu to gril.

SUSPENSER
21-01-2012, 22:29
Też tak myślałem .

Albo wrzuć na żar zmięty foliowy worek po ekogroszku [przy włączonej dmuchawie w trybie ręcznym] - to daje taki chajc, że spokojnie do 350 spaliny dojdą.

Tylko nie przesadź z mocą dmuchawy bo ja ostatnio ledwo się spostrzegłem, że na czopuchu miałem już 450 st i zanim zdążyłem wyłączyć dmuchawę i wyhamowała ona było już 620 st - na szczęście szybko wyjąłem czujnik i przeżył.

tesel
22-01-2012, 10:17
Wczoraj zasypałem kociołek grochem+jęczmień.Pali się elegancko.Zero spieków.Popiół jak z papierosa.Temp.spalin wzrosła(była moją zmorą).Czas do zasypu nie wiele zmalał.Chyba to będzie moim podstawowym paliwem.Mieszanka 50/50.

Jarecki79
22-01-2012, 10:35
Wczoraj zasypałem kociołek grochem+jęczmień.Pali się elegancko.Zero spieków.Popiół jak z papierosa.Temp.spalin wzrosła(była moją zmorą).Czas do zasypu nie wiele zmalał.Chyba to będzie moim podstawowym paliwem.Mieszanka 50/50.

Też się w podobny miks bawiłem tj. owies z miałem, było objętościowo ok. pół na pół, też był elegancki popiół.

ps. widzę,że jeden wylot grilla przytkałeś wełną mineralną? Po drugiej stronie wymiennika podobnie?
Zostawiłeś tylko dwa środkowe przeloty?

krzy27
22-01-2012, 11:10
Co to za grill? Czy to nie coś w rodzaju rusztu wodnego? To by tłumaczyło smołę.

karoka65
22-01-2012, 11:18
Co to za grill? Czy to nie coś w rodzaju rusztu wodnego? To by tłumaczyło smołę.

Ten grill to takie przeloty spalin w kształcie prostokątów usytuowane już nad ostatnią półką przed wlotem do czopucha.
Tesel pozatykał prawdopodobnie te skrajne żeby podnieść temp. spalin i to najpewniej jest przyczyną tej mazi.

tesel
22-01-2012, 11:55
Ten grill to takie przeloty spalin w kształcie prostokątów usytuowane już nad ostatnią półką przed wlotem do czopucha.
Tesel pozatykał prawdopodobnie te skrajne żeby podnieść temp. spalin i to najpewniej jest przyczyną tej mazi.
Dokładnie,tak jak piszesz.Myślisz,że to jest przyczyną smoły?Już idę odetkać.

tesel
22-01-2012, 11:56
Też się w podobny miks bawiłem tj. owies z miałem, było objętościowo ok. pół na pół, też był elegancki popiół.

ps. widzę,że jeden wylot grilla przytkałeś wełną mineralną? Po drugiej stronie wymiennika podobnie?
Zostawiłeś tylko dwa środkowe przeloty?

Dokładnie tak jak piszesz.

karoka65
22-01-2012, 12:08
Dokładnie,tak jak piszesz.Myślisz,że to jest przyczyną smoły?Już idę odetkać.
To moja teoria i myślę że słuszna. Struga spalin jest skierowana na środek grilla a na bokach jest dużo chłodniej i przez to ta maź.
Dobrze jakbyś to porządnie przepalił i wtedy poobserwować czy zjawisko ustąpiło.
Zimę jaką mamy, taką mamy a w sumie to nie mamy i kociołki ledwo się tlą.

tesel
22-01-2012, 12:17
Wczoraj ustawiłem CWU na priorytet i 60deg,ale chyba to jeszcze za mało.Planuję dać mu ognia inaczej.Albo na ruszcie awaryjnym albo na sterowaniu ręcznym.Na maxa.

tesel
22-01-2012, 12:21
jeszcze jedno.Dwa tygodnie temu miałem zatkane środkowe wyloty.Jak zobaczyłem smołę to zamieniłem na zewnętrzne.

krzy27
22-01-2012, 12:28
Ja bym dał jeszcze korekte nadmuchu na plus ale tak by spieków nie generowało. Przy niedotlenieniu łatwiej o smołę, a jak często dmuchawa staje to tym bardziej.

karoka65
22-01-2012, 12:37
Ja bym dał jeszcze korekte nadmuchu na plus ale tak by spieków nie generowało. Przy niedotlenieniu łatwiej o smołę, a jak często dmuchawa staje to tym bardziej.
Również dobry pomysł ale jak teraz będzie palił mieszanką ze zbożem to może trochę się wstrzymać z tym ruchem. Zboże jest mniej kaloryczne i kociołek powinien teraz dłużej pracować oraz temp. spalin powinna wzrosnąć, może samo zniknie.

pawelo_pl
23-01-2012, 08:25
Wczoraj zasypałem kociołek grochem+jęczmień
Z ciekawości jaka w tym roku jest cena zboża ? Bo też dwa sezony temu paliłem mieszanką owies + węgiel ale owies mocno podrożał i stało się to nieopłacalne.

darase
23-01-2012, 09:54
Najtaniej owies 550zł/t, to już lepiej czeskim palić.

pawelo_pl
23-01-2012, 10:20
Najtaniej owies 550zł/t, to już lepiej czeskim palić.
No właśnie - to gdzie tu ekonomia ? Chyba że mniej syfu w piecu. Ale myszy za to mają żarcie gratis .

karoka65
23-01-2012, 10:24
Z ciekawości jaka w tym roku jest cena zboża ? Bo też dwa sezony temu paliłem mieszanką owies + węgiel ale owies mocno podrożał i stało się to nieopłacalne.
Dwa sezony temu zboże było za bezcen przez to się opłacało. W tamtym roku było bardzo drogie a teraz jest drogie i opłacalność niestety jest kiepska.
Sam mam trochę ziemi i mógłbym sobie zasiać ale na razie się nie opłaca.

darase
23-01-2012, 10:35
Karoka to masz mało tej ziemi, bo teraz to się opłaca, na wiosnę wyjeżdżam siać łubin.

karoka65
23-01-2012, 11:57
Karoka to masz mało tej ziemi, bo teraz to się opłaca, na wiosnę wyjeżdżam siać łubin.
No ja tam wolę sprzedać rzepak po 2000pln/tonę i kupić wungla niż palić owiesek po 600 u mnie, lepiej tak jak pisałeś czecha nawet kupić.

darase
23-01-2012, 12:21
To źle Ciebie zrozumiałem, myślałem że ziemi nie uprawiasz.

ansu
23-01-2012, 12:23
Można przedać rzepak po 2000pln/tonę i kupić owies jak będzie może kiedyś tani. Ponad dwa lata wstecz kupowałem po 200zł/t w tym roku owies sprzedałem owies po 650zł.

karoka65
23-01-2012, 15:26
Można przedać rzepak po 2000pln/tonę i kupić owies jak będzie może kiedyś tani. Ponad dwa lata wstecz kupowałem po 200zł/t w tym roku owies sprzedałem owies po 650zł.
Wszystko się zgadza ansu ale na razie to dalej dziki kraj i dopiero przeważnie zimą albo na wiosnę widać co naprawdę się opłacało.
Widzisz ma troszkę ziemi i wg. mojego przelicznika na razie nie bardzo mi się to opłaca. to normalny totolotek, za miesiąc możesz zasiać no 1,5 miesiąca a czy dobrze zrobiłeś dowiesz się za rok jak już ponad połowę sezonu będziesz palił.
Chociaż tak jak piszesz dwa lata temu było to opłacalne.

tesel
23-01-2012, 16:51
Z ciekawości jaka w tym roku jest cena zboża ? Bo też dwa sezony temu paliłem mieszanką owies + węgiel ale owies mocno podrożał i stało się to nieopłacalne.
Owies u nas jest po 600zł/t ale ja kupiłem 1t jęczmienia po 400zł/t. Jak pisałem wcześniej nie nadaje się on ani do konsumpcji ani do siewu.Jest zaprawiony ale miał małą siłę kiełkowania.Dlatego taka cena.Jak zacząłem palić tym mixem to dopiero zobaczyłem jak piec pracuje,bo przedtem to tylko się mulił.

tesel
23-01-2012, 20:09
Pisałem wcześniej o kłopotach ze smołą.Od soboty palę mixsem i możecie mi wierzyć,smoła znikła.Właśnie wróciłem z kotłowni.Drapałem miejsca,wcześniej pokryte smołą i nic, sucho.Przyznam,że nie spodziewałem się takiego efektu i to tak szybko.

Jarecki79
23-01-2012, 20:15
To rewelka, grunt, aby pogłówkować w dobrą stronę

Maras812
24-01-2012, 12:40
Witam. Pare dni temu zauważyłem że z połączenia czopucha z rurą dymową leci (kapie) żółta ciecz. Zastanawiam się czy jest to wina ekogroszku (testuje od różnych sprzedawców) czy może wina tego że piec chodzi na najniższych obrotach tj. 45 st.C Piec Ogniwo Eko 15. I w ogóle co to jest?

karoka65
24-01-2012, 12:50
Witam. Pare dni temu zauważyłem że z połączenia czopucha z rurą dymową leci (kapie) żółta ciecz. Zastanawiam się czy jest to wina ekogroszku (testuje od różnych sprzedawców) czy może wina tego że piec chodzi na najniższych obrotach tj. 45 st.C Piec Ogniwo Eko 15. I w ogóle co to jest?
Przyczyną wydzielania się kondensatu może być niska temp. spalin.
Czy te eko groszku są suche bo jeśli mokre i temp. spalin do tego niska to będzie ci się zbierało tego miodu.

sebsa
24-01-2012, 21:54
Koledzy tak poza tematem-przepraszam. Dziś wstawiłem do kotłowni inwerter Orvaldi INV 300W. Okazuje się jednak, że jego moc jest zbyt mała jak na mój układ oraz kocioł. Mam więc do sprzedania fabrycznie nowy i sprawny inwerter, który chodził pod obciążeniem około 2 minut . Akumulator zostawiam sobie. Zainteresowanych proszę o kontakt na priv. Cena będzie na pewno korzystniejsza niż to co można zobaczyć w sieci. Inwerter oczywiście nowy z kartą gwarancyjną.

stxc
24-01-2012, 23:01
proszę o pomoc w ustawieniu eCoala pracującego z piecem Skam-P 25kW i ekoenergia. Nowy dom ocieplony

https://esterownik.pl/remote/1163

karoka65
24-01-2012, 23:23
proszę o pomoc w ustawieniu eCoala pracującego z piecem Skam-P 25kW i ekoenergia. Nowy dom ocieplony

https://esterownik.pl/remote/1163

Napoisz co za krzywda ci się dzieje bo coś nie mogę wejść na twój ster.

stxc
24-01-2012, 23:46
temperatura spalin osiąga nawet 300C a i tak nie możne osiągnąć tem zadanej nowy dom pierwsze odpalenie.
W instalacji mam bufor 500l i chciałbym żeby piec nagrzał bufor przeszedł w stan podtrzymania i po spadku kilkunastu stopni znów się załączył
jak to rozwiązać??

darase
25-01-2012, 02:08
Ula? uuu lala? :) uuu la la :)
Biedny piec, chociaż Budowniczy też miał bufor i chwalił sobie.
500l zagrzać do 70st. to potrzeba sporo eko, sporo dobrego eko. :)
Wyłącz zadawanie tem. termostatem.

Piotrek42
25-01-2012, 09:09
temperatura spalin osiąga nawet 300C a i tak nie możne osiągnąć tem zadanej nowy dom pierwsze odpalenie.
W instalacji mam bufor 500l i chciałbym żeby piec nagrzał bufor przeszedł w stan podtrzymania i po spadku kilkunastu stopni znów się załączył
jak to rozwiązać??

A co Ty kol chcesz?? pół tony wody zagrzać i piec ma sobie pyrkać?? swoja drogą nie raz mówiłem ze takie rozwiązanie to raczej do smieciucha a nie kotła na eko.... ale co kto lubi...

darase
25-01-2012, 09:26
SPROSTOWANIE
Jakoś tak mi się przypomniało że Budowniczy nie miał bufora tylko wymiennik jakiś.

karoka65
25-01-2012, 12:30
No trzeba trochę energii w to wpakować, tego nie zagrzejesz w pół godziny.
Kolega zbigmaz ma bufor 1000l i RBR-Ekouniwersal 17kW daje na razie radę a co ciekawe to po za buforem to około 300m do grzania i CWU.

karoka65
25-01-2012, 12:32
SPROSTOWANIE
Jakoś tak mi się przypomniało że Budowniczy nie miał bufora tylko wymiennik jakiś.

Budowniczy miał wymiennik płytowy o ile dobrze pamiętam.

Jarecki79
25-01-2012, 13:35
Kolega STXC jeszcze jechał na węglu brunatnym, ale nie znam pochodzenia tego brunatnego....

Moja sugestia:
- dokonać aktualizacji softu (linki podałem)
- przy wygrzewaniu palić dobrym ekogroszkiem węgla kamiennego
- bufor do podajnika i 70st.C na kotle, to swoje musi połykać po świeżym odpaleniu i przy budowie.

Art-e też z tym walczył jak jeszcze wszystko nie było docieplone (wysokie spalanie)

Z tym przejściem w podtrzymanie też będzie problem, bo eCoal to automat i dla niego tryb podtrzymania jest stanem awaryjnym, on stara się pracować ciągle.
W podtrzymanie zero-jedynkowo to model sterownika Bruli.

karoka65
25-01-2012, 13:43
STXC a co ty masz za wungiel ten brunatny ?
Wiesz skąd pochodzi ?

stxc
25-01-2012, 22:11
czeskie gówno spaliłem cały zasobnik w ciągu doby. Przy pierwszym odpaleniu (w sobotę) było spore zużycie ale to to już przesada.
Dom jest nowo postawiony ściana porotherm 25 styro 15cm poddasze 30 wełny 0,035. Sprawdzałem termowizją i izolacja wygląda dość dobrze kilka poprawek na poddaszu bo nie ma jeszcze płyty. Powierzchnia to 195m2 użytkowych i 100m2 piwnicy również użytkowa. Aktualnie trwają prace wykończeniowe i postawiłem osuszacz który optymalnie pracuje przy 25-30C dlatego próbowałem nagrzać to do tej tem.
Poczytałem wasze opinie na temat bufora i dziś go odłączyłem ale nie zauważyłem żadnej zmiany.
Długo rozważałem wstawienie bufora i nadal uważam że to dobry pomysł. Zdecydowałem się na kominek z płaszczem do tego mam solary z zasobnikiem 250l (na razie podłączony tylko piec).
Koncepcja to palenie ekogroszkiem i czasami kominkiem jakoś to trzeba było połączyć. Latem bufor (ma w środku wężownicę) ma zabezpieczać solar przed przegrzaniem.
Ale do rzeczy potrzebuje pomocy z ustawieniem sterownika ponieważ nie zachowuje się odpowiednio. Nagrzeje do zadanej tem później zwolni i znów nagrzewa tylko dlaczego wentylator chodzi na 100% a tem spalin dochodzi 300C toż to czyste marnotrawstwo. Zauważyłem że w brulim można ustawić max tem spalin czy eCoal ma taką funkcję??

https://esterownik.pl/remote/1163

dzięki za wszelkie sugestie

darase
25-01-2012, 22:23
Oj chłopie, widzę że nie zrozumiałeś, jeśli dmuchawa pracuje na 100% i nie daje piec rady na tym eko dogrzać Ci tem. w domu do 25st. a Ty chcesz mu ograniczyć tem. spalin to w takim przypadku tem. w domu zacznie spadać. Na moje jesteś przykładem odwrotnym do kolegi Tesla.
Jedyna sensowna rada kup dobry ekogroszek. :)

timon120777
25-01-2012, 22:30
stxc
jeśli dopiero zaczynasz to Twoim buforem są ściany domu. Najpierw one odbieraja całe wyprodukowane ciepło i ten właściwy 500l bufor nie ma się kiedy naładować. myślę że możesz go na razie odłączyć. jak ogrzejesz ściany do poziomu takiego że zaczniesz tylko uzupełniać straty to wtedy go załacz. teraz szkoda opału moim zdaniem. wygrzej o osusz a dopiero później zacznij magazynować energię. teraz potrzebujesz jej na bieżąco i dlatego nie widać różnicy gdyż cale ciepło z bufora było natychmiast odbierane. grzej i wietrz i susz. W miarę wzrostu temperatry w budynku zauważysz powolny spadek zużycia ale nie licz na cud jak dopiero zacząłeś. normalne spalanie w przyszłym sezonie dopiero

karoka65
25-01-2012, 22:34
Tak jak pisze darase, gdybyś ograniczył temp. spalin sterownik obniżałby obroty dmuchawy zmniejszając moc i wtedy już całkiem kicha.
Coś mi tu zajeżdża groszkiem ze Zgorzelca to samo sprzedają w Casto.
Wyjątkowe gówno.

krzy27
25-01-2012, 22:35
stxc czy nie zrobiłeś skrótu spalinom?
Zawirowywacze na miejscu oraz zaślepka ostatniego ciągu?

stxc
25-01-2012, 22:35
Zrozumiałem zmieniłem ekogroszek i piec jest ustawiony na CO i nagrzewa do zadanej temperatury. A ograniczenie spalin to tylko po to żeby wolniej nagrzewał a nie dmuchał na max i gonił wszystko w komin.
Od jakiegoś czasu obserwuje sterowniki innych użytkowników i jak tem spadnie od zadanej to max dmuch na 50% anie n a100 jak u mnie. U nikogo nie zauważyłem takiej tem spalin

karoka65
25-01-2012, 22:40
stxc czy nie zrobiłeś skrótu spalinom?
Zawirowywacze na miejscu oraz zaślepka ostatniego ciągu?
On nie ma zawirowywaczy. Stxc ma Skam-p jareckiego.

stxc
25-01-2012, 22:41
Bufor już odłączony i tak jak napisałem brak różnicy.
Czopuch mam do góry 30cm do góry i 40 w prawo żadnych ograniczeń.
Powiedzcie jak ograniczyć prace dmuchawy np żeby w trybie auto miała max obroty 70%

karoka65
25-01-2012, 22:43
Zrozumiałem zmieniłem ekogroszek i piec jest ustawiony na CO i nagrzewa do zadanej temperatury. A ograniczenie spalin to tylko po to żeby wolniej nagrzewał a nie dmuchał na max i gonił wszystko w komin.
Od jakiegoś czasu obserwuje sterowniki innych użytkowników i jak tem spadnie od zadanej to max dmuch na 50% anie n a100 jak u mnie. U nikogo nie zauważyłem takiej tem spalin
O ile dobrze kojarzę to bardzo wysoko masz nastawioną temp. zadaną chyba 70 ?
Myślę że jak tak opornie ci to idzie to może na początek zjechać na np. 55, jak się to trochę ustabilizuje to dokładać po np. 5 stopni.
Można spróbować.

timon120777
25-01-2012, 22:47
teraz ma 55st a na kalafiorach mu pokazuje 21,6 a kociołek prawie 51.
Ja bym zrobił 50 i tak zostawił na kilka dni

darase
25-01-2012, 22:47
Ustaw w piwnicy minimalną tem. i np. na piętrze, bo szkoda opału w komin przez taką tem. spalin.

stxc
25-01-2012, 22:48
https://esterownik.pl/remote/1163
zerknij

teraz nastawiłem na 55 wcześniej miałem na 60 i ta sama sytuacja osiąga tem później spada a później znow zaczyna dogrzewać dmuchaw dmuchała nawet 40% a teraz przy ponownym dogrzewaniu znów dmucha 100%

timon120777
25-01-2012, 22:52
jeśli w pomieszczeniach masz prawie to co chcesz osiągnąć czyli 21,8 a na kotle jest niecałe 51 to po co go męczyć jeszcze dodatkowe 5st w górę???
nie wiem czy masz termostaty na kaloryferach czy nie?? ale ja bym go na 50 przestawił skoro do takiego poziomu daje radę i potem powoli podnosić próbował jeśli będzie taka potrzeba

karoka65
25-01-2012, 22:52
Próbuję już od wczoraj luknąc na twój ster ale cały czas odłączony. Raz dzisiaj zaczął się ładować ale niestety nie skończył.

stxc
25-01-2012, 22:53
Piwnica też musi się wygrzać na podłogówce w piwnicy suszę węgiel :-) Nastawie 50 C zobaczymy jaki efekt

stxc
25-01-2012, 22:54
Termostatów jeszcze nie ma

stxc
25-01-2012, 22:56
Ja łącze się non stop ze sterem co jakis czas rozłącza ale znów łączy. Kiepski tam zasięg.

darase
25-01-2012, 22:56
Jak ustawisz 50st. to spadnie Ci tem. w dół daję że na jakieś 45st. lub niżej :)

timon120777
25-01-2012, 22:57
czyli bez nich na pełnym przepływie daje radę zagrzać do takiej jak chcesz temperatury pomieszczenia.
Darase dobrze Ci radzi żebyś zdjął na dole trochę.
Opał będzie scnąć i w 16st a wtedy łatwiej będzie resztę ogrzać.

stxc
25-01-2012, 22:58
temperatura zadana 50C na kotle 52C wentylator 38% zobaczymy co dalej

timon120777
25-01-2012, 22:58
zaczyna hamować. ciekawe jak się zachowa jak spadnie poniżej 50 i jak z temp spalin wtedy będzie

darase
25-01-2012, 22:59
Wygrzewaj stopniowo albo kup lepszy groszek. Jeśli Twój eko ma podobną kaloryczność do żyta którym paliłem to kiepsko to widzę.

darase
25-01-2012, 23:02
Timon kolega chciał mieć w domu 25st. bo wtedy osuszacz dobrą ma wydajność.

stxc
25-01-2012, 23:03
W końcu wyłączyła sie dmuchawa tem na piecu 55,3C zadana CO 50C

timon120777
25-01-2012, 23:05
ale jak widać nie daje rady a do ustawionej 21,8 niewiele mu brakuje
a jak posłucha Ciebie i będzie stopniowo wygrzewał to za kilka dni osuszacz pełną parą pójdzie a na razie to pełną para wygania zime z okolicy :no:
aż mu temperatura na zewnątrz skoczyła do góry :lol2:

karoka65
25-01-2012, 23:05
Udało mi się wejść na ster ale już przy próbie na wykresy rozłącza się. Chyba necik cieniutki na razie a jeszcze próbujemy wchodzić w kliku na raz.
A sprawdzałeś na sucho jak wskazują czujniki ? Może czujnik walnięty ( temp. sp.)

timon120777
25-01-2012, 23:14
no i się uspokoił trochę
ciekawe jak teraz mu pójdzie z trzymaniem tych 50st??? czy też będzie szalał w górę ze spalinami czy zostanie przy 160st???

stxc
25-01-2012, 23:22
Czujnik od spalin ok zobacz teraz spadło do 160C przy 46% wentylatora

karoka65
25-01-2012, 23:25
Tak jak napisałem stronę wcześniej, za ostro zacząłeś na początek. Może i dobrze że miałeś kiepski eko bo byś jeszcze palnik podtopił.
Jak to ruski mówił: tisze jedjesz, dalsze budjesz. :)

karoka65
25-01-2012, 23:27
No to komin i kociołek wygrzałeś na maxa, żadnych skroplin. hehe

stxc
25-01-2012, 23:28
i znów tem spalin rośnie 180C

stxc
25-01-2012, 23:32
Ale dlaczego tem spalin rożnie jak wentylator chodzi na 48% zamiast ciepło oddawać na CO to on w komin

krzy27
25-01-2012, 23:34
Tak czytam o tym osuszaczu i nadziwić się nie mogę. Zimą wystarcza lekkie grzanie i dobra wentylacja. Oczywiście do tego potrzebny jest czas. Te 25°C dla odpowiedniej pracy osuszacza mnie też trochę dziwi bo dla materiałów budowlanych dobrze jest wysychać do 25°C. Na potwierdzenie odesłał bym do rad z artykułów muratora po słynnych powodziach.
Jeśli idzie natomiast o nieosiąganie temperatury to sytuacja w dalszym ciągu jak najbardziej normalna. Czajnik nie osiągnie wyższej temperatury niż 100°C puki nie wygotuje całej wody.
Tak więc lekkie grzanie, sprawna wentylacja i masa cierpliwości a będzie w porządku.

timon120777
26-01-2012, 06:20
Ale dlaczego tem spalin rożnie jak wentylator chodzi na 48% zamiast ciepło oddawać na CO to on w komin

a jak masz ustawioną pompę CO??? który bieg??? czy może automat???
bo jak możesz to zwiększ prędkość przepływu, wzrośnie sprawność wymiany i może jeszcze uda się coś wyciagnąć z niego???
I tak jak pisze krzy27
spokojnie bo jak będziesz chciał za szybko to możesz jakąś krzywdę zrobić chałupce,
Ktoś się kiedyś się chwalił że tak grzał aż mu tynki na kominie pękac zaczęły więc może odrobinę dłużej ale spokojniej i bezpieczniej będzie

darase
26-01-2012, 07:51
Miałem rację, tem. spadła do 45st.
Widzę że kolega znowu przestawił na 45st. teraz tem. będzie spadać do 40st.

Jarecki79
26-01-2012, 08:53
Zrozumiałem zmieniłem ekogroszek i piec jest ustawiony na CO i nagrzewa do zadanej temperatury. A ograniczenie spalin to tylko po to żeby wolniej nagrzewał a nie dmuchał na max i gonił wszystko w komin.
Od jakiegoś czasu obserwuje sterowniki innych użytkowników i jak tem spadnie od zadanej to max dmuch na 50% anie n a100 jak u mnie. U nikogo nie zauważyłem takiej tem spalin

Zbigmaz też początkowo stukał do 350st.C, też ma połączone przez bufor.

Dmuchawę możesz lekko obniżyć w nowym sofcie (wyjściowo miałeś oficjalny dostępny z eCoal.pl, w linku miałeś dane do softu testowego dostępnego na esterownik.pl na forum dotyczącym eCoala), aktualnie do -6% od tego co dobiera algorytm.
Kolejny manewr masz na samej dmuchawie w postaci przysłonki, możesz ją lekko przysłonić.

Nie mogę wejść na Twój sterownik, więc nie wiem, czy dokonałeś aktualizacji softu.
Spokojnie i cierpliwości.

wklej sobie w stopkę link do sterownika (w podpis)

gegus37
26-01-2012, 09:12
Witam. Pare dni temu zauważyłem że z połączenia czopucha z rurą dymową leci (kapie) żółta ciecz. Zastanawiam się czy jest to wina ekogroszku (testuje od różnych sprzedawców) czy może wina tego że piec chodzi na najniższych obrotach tj. 45 st.C Piec Ogniwo Eko 15. I w ogóle co to jest?

Miałem i nadal (bardzo żadko) mam ten sam problem czyli kapiące skropliny z czopucha i wiem zdecydowanie że przyczyną jest niska temperatura spalin spowodowana kilkoma czynnikami
- zdarzyło mi się że przytkało się sadzą połączenie pieca z kominem, ograniczony przepływ spalin, dymienie pieca i ....skropliny
- małe zapotrzebowanie domu na ciepło, piec 45 st spaliny 55 - 70 i w rezultacie skropliny
- wina też czasami ekogroszku bo jeśli jest mało kaloryczny i ma dużo częsci lotnych to wszystko jest OK a jeśli koksuje się i żaży na retorcie to spada wtedy temperatura spalin i ...skropliny
- ja mieszam średniej jakosci ekogroszek z miałem który ma mało części lotnych i żaży się na retorcie przez co spada temperatura spalin co w połączeniu z niskim zapotrzebowaniem domu na ciepło powoduje wytrącaniem sie skroplin. Doszedłem do tego że mieszam eko z miałem 3-1 , piec 50 i spaliny 85 - 110 i wszystko jest na razie OK. Ogniwo eco 15 Kw, dom 180 m2 zużycie zasobnik/tydzień
Pozdrawiam !

ansu
26-01-2012, 09:13
Ale dlaczego tem spalin rożnie jak wentylator chodzi na 48% zamiast ciepło oddawać na CO to on w komin
Witam od czasu gdy sterowniki zaczęły mierzyć temperaturę spalin pojawił się pogląd że im wyższa temperatura spalin tym większa strata. Wszystko wydawało się logiczne do czasu aż ktoś tego nie sprawdził. Badańa kotła OGNIWO EKO PLUS (http://zawijan.wordpress.com/burner-s-nowy-palnik/wyniki-badan/)


Kocioł sterowany sterownikiem eCoal.pl:

przy mocy 20,5kW – temp.spalin: 206°C; sprawność: 76,1%; tlen: 7,3%

przy mocy 16,3kW – temp.spalin: 177°C; sprawność: 80,1%; tlen: 10,5%

przy mocy 13,3kW – temp.spalin: 167°C; sprawność: 75,3%; tlen: 12,4%

przy mocy 8,7kW – temp.spalin: 154°C; sprawność: 66,4%; tlen: 14,3%

przy mocy 7,5kW – temp.spalin: 137°C; sprawność: 66,0%; tlen: 14,9%

Kocioł sterowany przez badacza, za pomocą sterownika bruli.pl:

przy mocy 24,0kW – temp.spalin: 236°C; sprawność: 80,0%; tlen: 6,7%

przy mocy 17,3kW – temp.spalin: 178°C; sprawność: 80,3%; tlen: 9,2%

przy mocy 9,0kW – temp.spalin: 156°C; sprawność: 74,0%; tlen: 11,1%

timon120777
26-01-2012, 10:56
Nie zapominaj że sprawność kotła to nie tylko temperatura spalin ale również konstrukcja wymiennika. dobry wymiennik może odebrać więcej z bardzo gorącego złoża i puścić w komin jeszcze 200st a kiepski nie odbierze. Poza tym są to badania na konkretnym kotle a na innym moga być już inne wyniki i sprawność większą mieć może np w przedziale 150-200st a potem będzie już w komin pchał wszystko

darase
26-01-2012, 11:09
Timon napisał "dobry wymiennik
może odebrać więcej z bardzo gorącego
złoża i puścić w komin jeszcze 200st a
kiepski nie odbierze"
nie zgadzam się, jest odwrotnie, jeśli mamy dobry opał, kotły na miarę to słabszy wymiennik mniej odbierze a więcej poleci w komin.

timon120777
26-01-2012, 11:34
Spróbuje napisać co dokładnie miałem na myśli bo może faktycznie głupotę palnąłem.

jeśli w 2 różnych kotłach będziemy palić z tą samą mocą tym samym opałem to ten który będzie miał lepszy wymiennik odbierze więcej ciepła z tego co zostanie wyprodukowane przez palnik.

poziom temperatury podałem jako przykład, który już spieszę uzasadnić.
otóż zakładamy ze spaliny będą miały na początku wymiennika 300stC
po przejściu przez ten sprawniejszy spadną do 200st a przez ten słabszy do 230st gdyż słabszy odbierze mniejszą jego ilość. zatem mimo wyższej temperatury spalin nie będzie wyższej sprawności niestety.
Mam nadzieję że teraz to we właściwe słowa ubrałem i że moje twierdzenia sa prawdziwe.
Jeśli się mylę to mnie poprawcie proszę

darase
26-01-2012, 11:40
Dobrze że się przyznałeś :D

darase
26-01-2012, 11:46
Z drugim Twoim wywodem się zgadzam, że sprawność przy 150st. tem. spalin może być większa niż teraz jak mi pyka ok. 100st. Tylko ile kg można stracić przy słabszej sprawności?

timon120777
26-01-2012, 12:15
a jeszcze pytanie jaka moc przy tej temperaturze 100st jaki nadmiar tlenu w spalinach???
bo sama temperatura 100st nie oznacza wcale tragicznej sprawności.
ja wsadzając zawirowywacze obniżyłem temperaturę spalin z poziomu 150 na 100st bez zmiany jakiegokolwiek parametru sterownika i sprawność mi tym samym wzrosła.
nie umiem policzyc czy lepiej i mniej spalimy z temperaturą spalin 100 czy 150st ale na pewno parę osób się zna i moga to zrobić

timon120777
26-01-2012, 12:22
eCoal
przy mocy 8,7kW – temp.spalin: 154°C; sprawność: 66,4%; tlen: 14,3%

bruli
przy mocy 9,0kW – temp.spalin: 156°C; sprawność: 74,0%; tlen: 11,1%

tak dla porównania. Koala moim zdaniem mocniej dmucha i stąd wyższe temperatury spalin i większy nadmiar tlenu w spalinach
na brulim z porównywalną mocą i tą sama temperaturą spalin masz 8% wyższą sprawność i 3% mniej tlenu

zatem nie tylko sama temperatura spalin ale również moc palnika przy tej temperaturze oraz ilość dostarczonego do spalenia powietrza mają znaczenie.
można by dla tych 9KW na brulim dmuchnąć mocniej, podnieść temperaturę spalin ale czy sprawność jeszcze by wzrosła??? a może tylko nadmiar tlenu by się zwiększył i strata kominowa????

karoka65
26-01-2012, 12:42
eCoal
przy mocy 8,7kW – temp.spalin: 154°C; sprawność: 66,4%; tlen: 14,3%

bruli
przy mocy 9,0kW – temp.spalin: 156°C; sprawność: 74,0%; tlen: 11,1%

tak dla porównania. Koala moim zdaniem mocniej dmucha i stąd wyższe temperatury spalin i większy nadmiar tlenu w spalinach
na brulim z porównywalną mocą i tą sama temperaturą spalin masz 8% wyższą sprawność i 3% mniej tlenu

zatem nie tylko sama temperatura spalin ale również moc palnika przy tej temperaturze oraz ilość dostarczonego do spalenia powietrza mają znaczenie.
można by dla tych 9KW na brulim dmuchnąć mocniej, podnieść temperaturę spalin ale czy sprawność jeszcze by wzrosła??? a może tylko nadmiar tlenu by się zwiększył i strata kominowa????
Timon niby wszystko się zgadza o czym piszesz ALE, taki wynik zapewne ustalił dla Bruli Zawijan_2 możliwe że podpierając się aparaturą badawczą.
Pytanie: ilu zawijanów_2 jest na forum i wśród potencjalnych użytkowników ?
Odpowiedź: pewnie garstka, policzyć by można chyba na palcach jak nie jednej ręki to na dwóch na pewno.
Ot tyle.

Jarecki79
26-01-2012, 13:01
Karoka moim zdaniem jednej odpowiedzi na twoją opinię nie ma.

Wśród użytkowników nie korzystających z forum będzie to może 1osoba na 100

Jednak wśród użytkowników forum, gdzie w dużej mierze są to prawdziwi entuzjaści i osoby kombinujące po swojemu odsetek osób dobrze obsługujących Bruli będzie pewnie sporo wyższy. Dokładając pomoc osób z forum powinno być b.dobrze. Jeszcze lepiej będzie pewnie wśród użytkowników chcących z jakiś powodów przejść z eCoala na Bruli, bo już spore doświadczenia mają na karku.

W danych warunkach jest pewno znaczące grono osób, które z eCoala nie będą chciały przechodzić na inny sterownik, bo wszystko im śmiga jak należy.
Jak gdzieś coś kuleje z różnych powodów, to chęci wpływu na sterownik rosną...

Koniec końców prawda leży gdzieś po środku.

timon120777
26-01-2012, 13:04
ale ten wynik dla bruliego lepszy niz dla koali a to przeciez koalę promują mocniej.(chyba????)

zresztą nie miałem na celu porówywania tych dwóch tylko pokazania różnicy jaka jest mimo podobnej mocy i temperatury spalin a takie przykłady podał ansu i dlatego je wykorzystałem.
gdybym miał dane z innych sterów też by pewnie można było zależność znaleźć i wykazać że sama temperatura to jeszcze nie wszystko
tylko do tego zmierzam, że nie można tylko na samą temperaturę patrzeć.

Ja podchodzę do tego u siebie w ten sposób:
mam ustawione parametry podawania i przerwy oraz dobrany nadmuch powiedzmy 50% - i mam przy takich ustawieniach spaliny 150st ale w popielniku same kalafiory więc nie spala optymalnie, obniżam zatem nadmuch do 30% spada temperatura spalin a w popielniku jest popiół z niewielką ilością spieków. wiem że przy tym nadmuchu mam lepszą sprawność mimo niższej temperatury spalin.
Jeśli nie mam racji proszę poprawcie mnie

karoka65
26-01-2012, 13:16
Jeszcze lepiej będzie pewnie wśród użytkowników chcących z jakiś powodów przejść z eCoala na Bruli, bo już spore doświadczenia mają na karku.


No tym zdaniem to już mi rozpieprzyłeś serce.
Co do reszty wpisu to pełna zgoda.

ansu
26-01-2012, 13:19
Sprawować kotła zależny miedzy innymi od straty kominowej czyli energii jaka wylatuje przez komin. Jeśli spaliny maja nawet 500°C a jest ich mało w stosunku do osiąganej mocy to strata będzie niewielka. Jeśli temperatura spali wynosi nawet 70°C i jest ich dużo w stosunku do mocy z jaką pracuje kocioł strata może być ogromna. Np praca w podtrzymaniu -zimny komin opału ubywa ,a ciepła ze spalania zero. Do tego dochodzi jeszcze spalanie niecałkowite i niezupełne przy pracy z małą mocą.

stxc
26-01-2012, 20:20
odłączyłem bufor piwnicę poprzykręcałem termostaty na górze
wentylator obraca się 40% temperatura CO 45C a na kominie 200C
tak już se myślę że to wina pieca nie daje rady odebrać ciepła tylko dmucha w komin

A miał być taki dobry amerykański :-))))))

czp01
26-01-2012, 20:25
stxc spokojnie na pewno dasz radę w końcu jakoś ucywilizować swój kocioł i system grzania w domu. Ja po zakupie swojego kotła byłem zrozpaczony a teraz po 3 sezonach jestem już z niego zadowolony. Wiem wiem małe to pocieszenie ale zawsze jednak jakieś :)

timon120777
26-01-2012, 20:48
odłączyłem bufor piwnicę poprzykręcałem termostaty na górze
wentylator obraca się 40% temperatura CO 45C a na kominie 200C
tak już se myślę że to wina pieca nie daje rady odebrać ciepła tylko dmucha w komin

A miał być taki dobry amerykański :-))))))

SPOKOJNIE
zaczynasz dopiero grzać, masz nowe zimne mury z mnóstwem wilgoci technologicznej, więc musisz zużyć na to więcej energii. Z tego co widzę to kociołek blisko zadanej i temperatura spalin nie jest tragicznie wysoka. a na dworze -7 więc bez paniki, może opał nie jest tak amerykański jak miał być??? a nie kociołek???
jak długo grzejesz???

stxc
26-01-2012, 21:01
Grzeję od soboty
Opał nie jest amerykański ale tym bardziej nie powinien iść w komin

stxc
26-01-2012, 21:06
panowie jaki jest pin do coali??

timon120777
26-01-2012, 21:09
Grzeję od soboty
Opał nie jest amerykański ale tym bardziej nie powinien iść w komin

jeśli od soboty to aż całe 6 dni a dziś już kociołek osiągnął zadaną i zaczyna Ci zwalniać, spaliny spadają, dmuchawa powoli zwalnia czyli tak jak ma być ta jest. Spytaj czp-a co się u niego po 6 dniach działo ????
Ja miałem nieocieplony dom i spalałem po 30kg/dobe mimo iż był stary i bez wilgoci (fakt że palić nie umiałem i zima była zaje... bo po -25stC w dzień) przy powierzchni po podłogach 142m2.
za 2 tygodnie będzie to dużo lepiej wyglądało

darase
26-01-2012, 21:09
Do tak kiepskiego eko mogłeś kupić 30kw, wtedy miałbyś niższą tem. spalin.
Dwa może masz źle osadzony czujnik spalin.

karoka65
26-01-2012, 21:12
7492 to ten magiczny kod

darase
26-01-2012, 21:13
stxc podałbym Ci pin na priv ale nie odpisujesz

Jarecki79
26-01-2012, 21:15
panowie jaki jest pin do coali??

7492

Jak opał nie jest amerykański ino brunatny no name, to też bardziej wszystko zap.. skoro ma świeżą budowę wygrzać....
Kalorie się z powietrza nie biorą.

Zasyp dobry węgiel kamienny

timon120777
26-01-2012, 21:15
stxc
a co się u Ciebie z CWU dzieje????
pompa załączona od jakiegoś czasu a na czujniku temperatura ani drgnie i ciągle 30,5stC może tam coś nie halo jest i energia niepotrzebnie w zasobnik idzie???

czp01
26-01-2012, 21:19
Spytaj czp-a co się u niego po 6 dniach działo ????


A tam zaraz działo - pierwszej zimy to tak mi kocioł grzał, że od temperatury spalin popękał mi normalnie tynk na ścianach i to na systemowym kominie w kotłowni i na piętrze w kuchni nad kotłownią - to było grzanie i po 53 kg na dobę łykał. :)

karoka65
26-01-2012, 21:20
Pocieszę cię podobnie jak koledzy. Będzie dobrze. Chłopie wiesz co ja przechodziłem jak kupiłem swojego badziewiaczka ?
Dużo nie brakowało a byłby wylądował na kupce złomu za garażem.
Przychodziłem z pracy, paczka fajek, dwa piwa i do 1-ej w nocy.
Żona wstaje rano o 4,30 do pracy i mnie budzi bo rury zimne i od nowa, tak chyba z 1,5 miesiąca, dzień w dzień.
Ciesz się że masz taki sterownik bo jakbyś przysknerzył parę złotych to aż nie chce myśleć.
Jak ja kupowałem kocioł to eCoala jeszcze nie było.
A te 200 stopni to żadna tragedia, norma dopuszcza 300.
Nie chciałbyś widzieć ile mają w kominie na śmieciuchach.
Jak zapalisz latem na ruszcie to będziesz miał porównanie.

darase
26-01-2012, 21:20
Panowie zaczyna się zima -8st w tej chwili, dałem pompę na 3 bieg żeby dogrzać powrót na piętrze, tem. zadana spadła do 42st. i tej tem. pilnuje sterownik, w tamtym roku zadaną miałem 45st. Spaliny 102st.

karoka65
26-01-2012, 21:21
stxc podałbym Ci pin na priv ale nie odpisujesz

Darase PIN nie jest żadną tajemnicą żeby pisać na priva.

Jarecki79
26-01-2012, 21:22
Suspenser przy zabawie z ledvickim (brunatnym) mówił,że pod 70kg na dobę można go połknąc.
Na wątku o rankingu z groszkiem chyba coś o tym wspominał.

darase
26-01-2012, 21:26
Karaoka zadałem koledze pytanie na priv odnośnie modemu ale może to jest tajemnica ;)

stxc
26-01-2012, 21:26
zastanawiałem się kiedy ktoś zwróci uwagę na CWU :-))))))))
Bojler jeszcze nie podłączony i czujkę podpiąłem do rury zasilającej podłogówkę tak żeby coś pokazywało:-)))) A swoją drogą jak podpieliście swoje czujniki taśmą do rury czy są jakieś trójniki z gniazdem na czujnik?? Jaka max może być długość kabla do czujnika??

I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa nie mam wykresów w archiwum trzeba odznaczyć jakąś opcje??

stxc
26-01-2012, 21:30
Modem mam GlobeSurfer II 7.2 HSDPA/UMTS/EDGE/GPRS/GSM/3G/WAN z kartą PLUSA ale 3G to tam nie uświadczę :-)

darase
26-01-2012, 21:30
stxc chłopie szlak by mnie trafił chwilę masz dostępny sterownik 5s i nie dostępny.
Takiego rwania połączenia nie widziałem, dlatego pytałem jakhp masz modem?

timon120777
26-01-2012, 21:31
znaczy że ta pompa chodzi bez potrzeby i grzeje zbiornik non stop ????

stxc
26-01-2012, 21:35
stxc chłopie szlak by mnie trafił chwilę masz dostępny sterownik 5s i nie dostępny.
Takiego rwania połączenia nie widziałem, dlatego pytałem jakhp masz modem?

Lepszy taki niż żaden :-)

darase
26-01-2012, 21:35
Wypiernicz to, kup sobie tplink lub pentagram i będzie gitara. Stabilną pracę możesz mieć na edge, nie musi być 3g

stxc
26-01-2012, 21:37
znaczy że ta pompa chodzi bez potrzeby i grzeje zbiornik non stop ????

Nie żadna pompa pod CWU nie jest podłączona. Tylko czujnik jest podłączony do rury od podłogówki tak żeby coś pokazywał

karoka65
26-01-2012, 21:37
stxc chłopie szlak by mnie trafił chwilę masz dostępny sterownik 5s i nie dostępny.
Takiego rwania połączenia nie widziałem, dlatego pytałem jakhp masz modem?
No mnie dopiero wczoraj udało się na chwilę wejść na jego sterownik i co chwilę zwiecha.

karoka65
26-01-2012, 21:39
Aha, to CWU też obserwowałem i jeszcze nie widziałem żebyś miał ustawioną krzywą grzania ale możliwe że nie wyświetliło mi się przez tego neta.

darase
26-01-2012, 21:47
Ludzie ludzie :D udało się na chwilę luknąć na sterownik kolegi, widzę że przykręcenie zaworów pomogło i tem. spalin na 300 nie wskakuje. Jak pojedziesz Stxc to sprawdź czy komin gorący bo przy 200st to powinien być dość gorący w ten sposób sprawdzisz czujnik tem. spalin, mój komin przy 100st jest letni.

timon120777
26-01-2012, 21:47
to teraz już więcej rozumiem bo to co widziałem to mnie dziwiło mocno.
czyli chodzi u Ciebie pompa CO i działają kalafiory i podłogówka ???? i przy -8 daje radę i już nie ma 300st na czopuchu:wiggle:będzie dobrze

Ja mam cały czas na jego stera podgląd i nie rwie mi za bardzo ale nic poza schematem nie widać:confused:

darase
26-01-2012, 21:53
Na Adamasa sterownik patrzę przez telefon i co widzę sterownik nie podłączony, jak się pojawi to na 5s to nawet aplikacja nie da rady wykresów narysować ;)
Radio eska "taka ta" :D
Radio internetowe w telu jest giter :)

stxc
26-01-2012, 22:07
koledzy jak ustawia się krzywą??

stxc
26-01-2012, 22:07
Dlaczego nie mam wykresów??

karoka65
26-01-2012, 22:14
Dlaczego nie mam wykresów??
Prawdopodobnie przy próbie pobrania wykresów rwie połączenie.
Jak moja cała gwardia siada po południu do kompów to też mam taki problem czasami a druty bo neta czerwone. hehe.

tesel
26-01-2012, 22:18
koledzy jak ustawia się krzywą??

Wchodzisz w ustawienia zakładka krzywa grzania i zmiejszasz lub zwiększasz ustawienia dla -10

karoka65
26-01-2012, 22:20
tesel a gdzieś ty się podziewał ?
Chyba te kominy sąsiadką zacząłeś czyścić. hehe

tesel
26-01-2012, 22:29
Kominy czyszczę szczotką nie sąsiadką.;)

minertu
26-01-2012, 22:29
Czy porównywał ktoś wykresy i spalanie wg marca 2011 przy podobnych temp?
U mnie średnio wyszło ok 2 dni dłużej do ubiegłego roku przy podobnych temp.
Opał ten sam,sterownik trochę ulepszeń przeszedł od tego czasu i to się przyczynia do zmniejszenia spalania.
Najwięcej jednak do powiedzenia moim zdaniem ma modyfikacja palnika jakiej dokonałem oczywiście z pomocą pewnej instytucji :)
Jeszcze poczekam na temp -10 i niżej.Na razie sprawdza się w 100% choć łatwo nie było.

SUSPENSER
26-01-2012, 23:10
Suspenser przy zabawie z ledvickim (brunatnym) mówił,że pod 70kg na dobę można go połknąc.
Na wątku o rankingu z groszkiem chyba coś o tym wspominał.

Ledvicki jest i tak superkaloryczny w porównaniu z brunatnym ze Zgorzelca [ten to dopiero "czarny papier"] ;)

darase
26-01-2012, 23:12
Minertu mówisz o tej czapce? :)
U mnie już jest -9st. , na przyszły tydzień zapowiadają do -20st. Jak będzie -15st. i piec dalej będzie pykał na 42st. to wtedy powiem że ocieplenie coś dało ale rewelacji nie ma.

SUSPENSER
26-01-2012, 23:13
Powiedzcie jak ograniczyć prace dmuchawy np żeby w trybie auto miała max obroty 70%

Możesz go oszukać przymykając przesłonę dmuchawy np. do 2 cm otwarcia w najszerszym miejscu.

minertu
26-01-2012, 23:56
Minertu mówisz o tej czapce? :)
U mnie już jest -9st. , na przyszły tydzień zapowiadają do -20st. Jak będzie -15st. i piec dalej będzie pykał na 42st. to wtedy powiem że ocieplenie coś dało ale rewelacji nie ma.
Chodzi mi o koronę palnika a nie o czapkę.Chyba ,że to miałeś na myśli.

elezibi
27-01-2012, 12:43
Problem pracy dmuchawy na 100% OE24kW

przy starcie z ustawień domyślnych (u mnie 46%) pracuje poprawnie do czasu zwiększonego zapotrzebowania na ciepło wtedy goni z dmuchawą w górę
http://img20.imageshack.us/img20/503/25kw.jpg

w nocy po nagrzaniu wody o 1 zresetowałem ruszył z domyślnych 46
zszedł z dmuchawy do 42 i do rana ładnie pracował rano widziałem dalej 42%
potem po godz 7 pokręcenie głowicą na grzejniku i zaczyna się jazda
drugi przypadek po godz 9 obserwowałem
szybko dojechał do 100 potem zszedł do 78 i spadła temp to znowu pogonił do 100
i tak popadł w oscylacje
(wcześniejsze wersje softu chyba zatrzaskiwały się na 100%- takie przynajmniej miałem wrażenie)
dziwne bo powinien utrzymywać temp przy obrotach poniżej 78%
(w nocy dał radę na 42 a i ociepliło się na zewnątrz w stosunku do nocy)
chyba przedmuchuje za bardzo ?? na wysokich obrotach
odpisane obroty dmuchawy do tego zdarzenia i czasy przerwy podajnika (podawanie 3s)
może być przesuniecie czasowe 10-25S
koniec grzania wody (i reset 0:53)
http://img254.imageshack.us/img254/6250/dane1.jpg

bujanka po 9
http://img402.imageshack.us/img402/6927/dane9.jpg


a co ciekawe to na sofcie 16kW
potrafi utrzymać temperaturę przy mocy minimalnej (dmuchawa 36+1)
a nawet się odstawiać
(różnica w zapotrzebowaniu na ciepło na pewno była bo zewnętrzna niższa )
ale czy aż tyle ??
OE24kW na sofcie 16kW
http://img823.imageshack.us/img823/9942/16kw1.jpg



Zainteresowanym mogę udostępnić pliki z zapisem pracy podajnika i pliki archiwalne pracy sterownika

czy poza softem może być inna przyczyna takich zachowań?

przepraszam że tak chaotycznie

Jarecki79
27-01-2012, 19:30
Ledvicki jest i tak superkaloryczny w porównaniu z brunatnym ze Zgorzelca [ten to dopiero "czarny papier"] ;)

Dzisiaj był u mnie kolega (chyba z tego forum) po palnik... i zajmuje się m.in handlem tym groszkiem brunatnym. Na zmianę ledvicki i z rejonu komoran.
Mówił,że teoretycznie na papierku lepiej wygląda ledvicki a praktyka swoje....
Zobaczymy czy dołączy, jak swój kociołek przerobi i palnik wstawi.

SUSPENSER
27-01-2012, 22:53
Dzisiaj był u mnie kolega (chyba z tego forum) po palnik... i zajmuje się m.in handlem tym groszkiem brunatnym. Na zmianę ledvicki i z rejonu komoran.
Mówił,że teoretycznie na papierku lepiej wygląda ledvicki a praktyka swoje....
Zobaczymy czy dołączy, jak swój kociołek przerobi i palnik wstawi.

Lepiej wygląda tzn. ma mniej siarki, ale jest też mniej kaloryczny, więc wg mnie wygląda gorzej ;)

sebsa
28-01-2012, 14:17
Brucerowcy. Dziś zakupiłem na próbę 100 kg orzechu II. Trochę go podsuszę w kotłowni i do zasobnika... Na tej frakcji pali już m in Slaveta, po teście napiszę jak się to sprawdza u mnie.

minertu
28-01-2012, 20:43
Brucerowcy. Dziś zakupiłem na próbę 100 kg orzechu II. Trochę go podsuszę w kotłowni i do zasobnika... Na tej frakcji pali już m in Slaveta, po teście napiszę jak się to sprawdza u mnie.
Orzech II a la groszek średni od dawna piszę czym palę :)
Palniki II generacji łykają wszystko :)

sebsa
28-01-2012, 20:54
Idzie jak burza:yes:

minertu
28-01-2012, 21:04
Jak jest czysty :)

sebsa
28-01-2012, 21:12
Kupiłem tego dziś na próbę 100kg. Ponoć ma 30MJ, nie wiem z jakiej kopalni. Miałem przesuszyć ale za bardzo mnie korciło. Więc od razu wsypałem zwłaszcza, że zasobnik był prawie pusty. Myślę mróz mocny więc wilgoci raczej będzie niewiele. Póki co słyszę tylko przyjemne chrup,chrup. Wody zero w zasobniku.

timon120777
28-01-2012, 21:28
Ja w swoim eko też mam sporo ponad wymiarowej frakcji i tylko chrupie w podajniku- myślę że zwykły ślimak już by poległ od takich kawałków ale żeliwny daje radę:)

darase
28-01-2012, 21:48
Chrupie chrupie do czasu, jak kiedyś chrupnie to motoreduktor do wymiany ;) :)

timon120777
28-01-2012, 21:50
obyś nie miał racji