PDA

Zobacz pełną wersję : Palnik BRUCER + sterownik eCoal



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20

darase
28-01-2012, 20:53
Mylić się to rzecz ludzka :)

Jarecki79
28-01-2012, 20:54
Chrupie chrupie do czasu, jak kiedyś chrupnie to motoreduktor do wymiany ;) :)

Niekoniecznie, ale efekty rad zawijana2 z montażem wiertła mógłbym Ci już pokazać....

Stanowczo odradzam stosowanie zawleczek w stylu gwoździe czy wiertła.
Śruba o twardości 8.8 i finito.

darase
28-01-2012, 21:02
Nie stosuję w/w zawleczek, wystarcza ta którą mam ale dziś tata zasypał piec i nic nie wiadomo ;) , jakiś gwóźdź mógł polecieć.

sebsa
28-01-2012, 21:21
U mnie rolę zawleczki od ponad roku spełnia gwóźdź. Napiszę na pewno jak mi motoreduktor pójdzie;). Odpukać

Jarecki79
28-01-2012, 21:22
U mnie rolę zawleczki od ponad roku spełnia gwóźdź. Napisze na pewno jak mi motoreduktor pójdzie;). Odpukać

Motoreduktor nie musi, ale mogę Ci wysłać fotkę, co pójść może....
Podaj maila, to Ci wyślę :)

karoka65
28-01-2012, 21:28
Jak się otwór zabezpieczenia rozbije przez niewymiarowe kołki ( zawleczki) to końcówka ślimaka może się udupcyk :) na tym rozbitym otworze.

Jarecki79
28-01-2012, 21:33
very gut Karoka, ino Ty masz przewagę, bo fotkę widziałeś :P

sebsa
28-01-2012, 21:40
No to biorę tyłek z sobą i jutro gwóźdź wybijam.

karoka65
28-01-2012, 21:51
Nie panikuj, jak spasowany to ci się od razu nic nie stanie.

sebsa
28-01-2012, 21:55
Jak pisałem Już ponad rok tak chodzi.

sebsa
29-01-2012, 13:41
Kupiłem tego dziś na próbę 100kg. Ponoć ma 30MJ, nie wiem z jakiej kopalni. Miałem przesuszyć ale za bardzo mnie korciło. Więc od razu wsypałem zwłaszcza, że zasobnik był prawie pusty. Myślę mróz mocny więc wilgoci raczej będzie niewiele. Póki co słyszę tylko przyjemne chrup,chrup. Wody zero w zasobniku.

Chrupało, chrupało... i przestało. W nocy 2 razy biegłem do kotłowni i musiałem rozpalać piec od nowa. Parę grubszych kawałków zblokowało zasobnik i kocioł z braku paliwa wygasł. Chyba zbyt gruby orzech mi się trafił skoro u mnie nie chce to do końca iść. Przy okazji tematu z gwoździem. za drugim razem przestraszyłem się nie na żarty. Silnik zablokowany, aż gorący bo sterownik cały czas go załączał plus dziwny dźwięk w połączeniu z buczeniem. Na szczęście po opróżnieniu zasobnika i wsypaniu zwykłego grochu wszystko poszło. Póki co więc ten gwóźdź musi być dobrze spasowany. A tego orzecha pozostaje mi tylko młotkiem rozdrobić;)

darase
29-01-2012, 13:45
Dobrze że byłeś w domu.

karoka65
29-01-2012, 14:06
Zadałem następną łamigłówkę koali.
Zatem jak wszyscy widzimy temp. na zewnątrz znacząco spadła to i przy obecnych nastawach zaczęło spadać i w domu a na moim dachu tylko blacha i folia paroprzepuszczalna na razie.
Temperatura niebezpiecznie spadła do 23 i już wszyscy krzyczą że robi się zimno hehe.
Byłem zmuszony wybrać się w końcu do kotłowni i na zaworze 4D zwiększyć trochę przepływ i dodałem 2 stopnie do zadanej.
Widzę że koala zabrał się do nadrabiania strat, zobaczymy jak z tego szybko wybrnie.

darase
29-01-2012, 14:14
Karoka zewnętrzny czujnik masz na słońcu ?
W mojem miejscowości cały dzień trzyma -9st. W tej chwili mam 46st na piecu i chyba ciut mało.

karoka65
29-01-2012, 14:29
W cieniu ale od południa.

gegus37
29-01-2012, 17:06
Chrupało, chrupało... i przestało. W nocy 2 razy biegłem do kotłowni i musiałem rozpalać piec od nowa. Parę grubszych kawałków zblokowało zasobnik i kocioł z braku paliwa wygasł. Chyba zbyt gruby orzech mi się trafił skoro u mnie nie chce to do końca iść. Przy okazji tematu z gwoździem. za drugim razem przestraszyłem się nie na żarty. Silnik zablokowany, aż gorący bo sterownik cały czas go załączał plus dziwny dźwięk w połączeniu z buczeniem. Na szczęście po opróżnieniu zasobnika i wsypaniu zwykłego grochu wszystko poszło. Póki co więc ten gwóźdź musi być dobrze spasowany. A tego orzecha pozostaje mi tylko młotkiem rozdrobić;)

ha ha ...znam ten ból, też lubie poeksperymentować - zeszłej zimy postanowiłem spróbować palić samym miałem, kupiłem pięć worków i ...zamiast poczekać aż wyschnie to wsypałem mokry i zablokowało mi kosz (wieszał się mokry miał) Noc 2-3 ..wszystko musiałem łopatką wybrać, upiepszyłem sie jak kominiarz i byłem na siebie zły "stary i głupi". Dalej kombinuje i mieszam miał już suchy z eko i pali się OK !
pozdrawiam !

anna5555
29-01-2012, 18:13
Witam. Mam problem... otóż mam piec ogniwo eko 24 i po rozpaleniu i prawie osiagnieciu zadanej mu temperatury gasnie a wygląda to tak że cały jest zawalony miałem jakby nie zdążył sie przepalić co wiąże się z tym że i popielnik jest zasypany w pół dnia i tak jakby sie dusił dymem... czy ktoś może mi pomóc??

darase
29-01-2012, 18:58
Anna palisz samym miałem? Piec wyczyszczony? Kanały drożne?
Zaczęło to się dziać gdy tem. na dworze spadła do -10? Jeśli tak to obstawiam zbyt małą kaloryczność tego miału.

Jarecki79
29-01-2012, 19:35
Anna zapodaj linka do sterownika, jeżeli jest podłączony do neta.

Wgraj sobie nowszy soft:
Wersja testowa: 0.2.9.12
Data: 2012-01-19
Link do aktualizacji: http://ecoal.pl/download/NightlyBuilds/eCoalUpdater_0.2.9.12.exe
Link do softu na PC: http://ecoal.pl/download/NightlyBuilds/Software_eCoal.pl_2.0.0.11.exe

Tam jest opcja korekty czasu pracy i siły nadmuchu.
Można spróbować dać czas na możliwie krótki np. 4sekundy i zapodać korektę nadmuchu na +5% lub nawet +6%, możliwe, że wówczas miał przedmucha.
Jak nie pomoże, to dokup trochę groszku i wymieszaj te paliwa. Wówczas pójdzie.

sebsa
29-01-2012, 21:34
Z góry przepraszam kolegów za być może przydługawy wpis.:). W ubiegłym roku padło na tym wątku takie stwierdzenie - "maszyna gwizda tylko szofer pi_da" . Muszę to dziś odnieść również do siebie. Okazuje się że tak z założenia prosty, mający wyręczyć użytkownika w prowadzeniu kotła sterownik jak Ecoala może jeszcze niejednym zaskoczyć. Do rzeczy. Ostatnio trochę narzekałem na prowadzenie mojego pieca przez E-koalę. że czasami zbyt gwałtownie, że za szybko, że temp spalin wybija, że trzeba łagodniej bo to 38kW itd. Wczoraj przypadkiem udało mi się poznać kolejny aspekt mego mamuta. Pisałem o 2 wygaszeniach z powodu póki co nieudanego testu z Orzechem II. Wsypałem orzecha, parametry zostawiłem te same. Tzn czas pracy 3s, nadmuch w okolicach -1. Po pierwszym wygaszeniu pomyślałem- za krótki czas pracy podajnika nie pozwala by Brucer "ugryzł te ziarenka". Po rozpaleniu wydłużyłem mu zatem czas pracy do 8s. Po przełączeniu na Tryb Auto obserwowałem zachowanie kotła. Kocioł ku memu zaskoczeniu nie rwał jak szalony do przodu tylko spokojnie i metodycznie podawał z miarę regularnymi czasami przerwy. Słyszałem jednak, iż co któryś "przelot podajnika" jest pusty wydłużyłem mu czas pracy do 10s. Gdy się ustabilizowało zadowolony poszedłem spać.
O czwartej nad ranem miała miejsce pobudka, bo żonie coś za zimno było... Powtórka z rozrywki- wybrałem więc orzecha, zasypałem grocha i spać. Rano;) ok 10 obudziłem się, czuj że ciepło, więc jest dobrze myślę. Gdy zszedłem do kotlowni zrobiłem to co zawsze spisałem stan licznika na godzinę-zawsze tak robię - mam pogląd ile mi idzie węgla w skali dnia i jaki jest czas pracy na godzinę. Po czym robiłem swoje. Po jakimś czasie wszedłem ponownie- a tu zaskoczenie. Kocioł odstawiony, co przy mrozie raczej nigdy się nie zdarzało, zwłaszcza, iż teraz całe 300 metrów grzeję. Czas pracy w skali godziny wychodził ok 4,5-5 minut na godzinę. Do wczoraj przy ciągłej pracy pompy CO było to 6-7 minut. Temp spalin z 130-150deg spadła do 100-110. Do wieczora wynik cały czas podobny. By nie przeciągać zbędnie. Do tej pory wzorem innych użytkowników ustawiałem czas pracy możliwie najkrótszy zmniejszając jednocześnie nadmuch, dławiąc cześć płomieniówek. W ten sposób raz doprowadziłem kocioł do do stanu "śmierci klinicznej" schodząc zbyt nisko z korektą nadmuchu. Brak odpowiedniej ilości powietrza był przyczyną wytworzenia dużej liczby sadzy co spowodowało zatkanie kotła w połączeniu z pracą na sofcie OEP. Prowadziłem więc "swojego ciężkiego" niczym zawodnika z wagi papierowej, koguciej, czy jakieś tego typu. To był duży błąd. Okazuje się, że operator ze mnie jeszcze żaden a kocioł kryje jeszcze parę niespodzianek. Rodzaj sterowanie nie ma tu na razie nic do rzeczy. Zamiast wzorować się chociażby na koledze CZP z jego Brulim szedłem za całą rzeszą użytkowników "szesnastek". Wydłużenie czasu pracy, zwiększenie nadmuchu spowodowało, ze kocioł trzyma stabilnie temp zadaną co przy tych temp zewn jest dla mnie niespodzianką. Okresowo się odstawia - tez nowość w tych warunkach, a gdy temp CO spadnie piec nie pędzi jak już jak szalony doprowadzając do gwałtownego wzrostu temp spalin i spalanie też trochę mniejsze. Chciałbym tym wpisem uświadomić innym użytkownikom, by nie wzorowali się tak ślepo na ustawieniach innych tylko spokojnie próbowali poznać zachowanie swego kotła, instalacji oraz domu. Oczywiście mój przypadek jest wyjątkowy bo ciężko znaleźć innego usera z kotłem o równie dużej mocy. Pozostaje mi zatem dalej eksperymentować i szukać kolejnych niespodzianek. Bo coś mi się wydaje, że tego "będzie jeszcze chleb" czy to na tym czy innym sterowaniu. Pozdrawiam wszystkich i przepraszam raz jeszcze jeśli kogoś zanudziłem

sebsa
30-01-2012, 07:06
Palę w tym roku jednym rodzajem węgla. I przez te 4 m-ce wynik wychodzi mniej więcej podobny. Kiedyś już pisałem, iż w moim przypadku 1 minuta czasu pacy podajnika, przy tym paliwie, na tej przekładni odpowiada ok 0,325kg grochu. Pełen zasyp w tym momencie to 420-440 minut pracy ślimaka. Wyniki w skali dnia mają przełożenie i pokrycie na stan zasobnika.

darase
30-01-2012, 07:21
Sebsa "Pełen zasyp w tym momencie
to 420-440 minut pracy
ślimaka. "
-To jest jakiś błąd :) 20min*0.3, nawet eko z jednej dostawy ma różne kawałeczki ;)

makol
30-01-2012, 09:43
do Anna5555 :
Tak jak radzi Jarecki Wgraj soft umożliwiający korektę nadmuchu. Oprócz tego w ustawieniach zaawansowanych ( wejście kodem 7492) sprawdź czy na pewno masz ustawiony typ kotła 25kW - przy innych ustawieniach może nie dawać pełnej mocy dmuchawy.
Ustaw korektę nadmuchu na +6, następnie ustaw wpierw niską temp. zadaną np 45 stopni a nawet zmniejsz odbiór ciepła przymykając niektóre kaloryfery. Daj tak popracować kociołkowi co najmniej ze 2-3 godziny i dopiero wtedy zajrzyj do środka czy już nauczył się jakim badziewiem pali. Jeżeli dalej kopci to poczekaj jeszcze ze 2 godz.Jak będzie ok. to powoli poodkręcaj wszystkie grzejniki i jeżeli będzie to konieczne ( a patrząc na prognozę pogody na najbliższe dni to na pewno) podnieś temp zadaną (jednak tez w krokach co np. 5 stopni). Po 24 godz. palenia bez kopcenia sprawdź czy korekta + 6 nie jest za duża tzn czy Ci poziom paliwa nie schodzi za nisko, odsłaniając szczeliny nadmuchowe - musi być lekko wypukły kopczyk. Też miałem problem z miałem ;) , ale dzięki funkcji korekty nadmuchu wprowadzonej, na m.in. moją prośbę, przez Elektrosystem w tym sezonie grzewczym doskonale sobie z nim poradziłem.

tesel
30-01-2012, 17:41
Czytacie wątek wakacje? Timon pisze,że musimy się sprężać.

myszka!
30-01-2012, 18:56
przyszły mrozy i coś mój piecyk zrobił się żarłoczny do tej pory palił 20 kg a teraz ze 35 kg czy da się coś zaradzić - i czemu są takie wysokie temperatury spalin
https://esterownik.pl/remote/1027
jeszcze nigdy mi tyle nie żarł a palę już drugą zimę
pomocy!!! - bo będę musiała ja przejść na jakąś dietę żeby go wykarmić

Jarecki79
30-01-2012, 19:17
Tesel ale Ci dzisiaj kocioł zaczął ładnie gadać...

Coś zmieniałeś, czy tylko się zimniej zrobiło?

tesel
30-01-2012, 19:19
przyszły mrozy i coś mój piecyk zrobił się żarłoczny do tej pory palił 20 kg a teraz ze 35 kg czy da się coś zaradzić - i czemu są takie wysokie temperatury spalin
https://esterownik.pl/remote/1027
jeszcze nigdy mi tyle nie żarł a palę już drugą zimę
pomocy!!! - bo będę musiała ja przejść na jakąś dietę żeby go wykarmić
Ciekawy ten Twój piec.temp. powrotu wyższa niż temp.zasilania.Kalibrowałaś czujniki? Czym palisz? Kiedy czyściłaś piec?

tesel
30-01-2012, 19:28
Tesel ale Ci dzisiaj kocioł zaczął ładnie gadać...

Coś zmieniałeś, czy tylko się zimniej zrobiło?
Po dwóch tygodniach,wyczyściłem kociołek.Doszedłem do wniosku,wbrew opini innych ,że nie ma co .Raz w tygodniu trzeba czyścić.

Jarecki79
30-01-2012, 19:37
od ok. połowy dnia 29.01 ładnie Ci idzie na wykresie temp. C.O., nie ma takiej sinusoidy.

W sumie o to mi chodziło. To pewnie jednak ma związek ze spadkiem temp. na zewnątrz.
Dzisiejsze czyszczenie obniżyło temp. spalin.... :)

tesel
30-01-2012, 19:46
Masz rację.Myślę też,że słabsze paliwo też zrobiło swoje.
Wpisujesz się na weekend?

Jarecki79
30-01-2012, 19:55
Myślę, że tak :)

Ten termin z Bożym Ciałem jo?


ps. a co to za słabsze paliwo? Ten miks z ziarnem czegoś? Jakoś miałem wrażenie, że już dłużej nim paliłeś.

tesel
30-01-2012, 20:05
Tak.myślę,że skoro kociołek jest trochę za duży to trzeba go zasilić słabszym paliwem.To chyba będzie moje podstawowe paliwo.

piotrek991119
03-02-2012, 07:34
Witam wszytkich mam pytanie posiadam piec Ogniwo 24 ze sterownikiem ecoal i odkąd zaczeły sie te mrozy temperatura na piecu mam zadaną 50 stopni a od wczoraj 55 zawór 4 d ustawiony na zero. I chodzi mi o to że strasznie podnosi mi na palniku ilość paliwa przez co tworzy sie dość spora górka z której zsypuje sie egiel niedopalony czym może to byc spowodowane chyba że to normalna praca kotła. Powiem jeszcze że kocioł był czyszczony 6 dni temu a komin przeczyszczałem trzy tygodnie temu. Temperatura spalin wacha się od 160 - 140 stopni a powrotu miedzy 50-53. Nie mam podłączonego sterownika do kompa.

darase
03-02-2012, 07:54
Jaką masz powierzchnię do ogrzania? Jakim palisz paliwem?

piotrek991119
03-02-2012, 08:35
Do pgrznia mam 200 m2 pale tylko ekogroszkiem

darase
03-02-2012, 09:06
To spokojnie piec powinien dać radę, zapewne nowego softu nie masz? Dmuchawy nie przysłaniałeś?

piotrek991119
03-02-2012, 13:53
Nie aktualizowałem go od kupienia czyli od początku 2010 nie mam przejściówki USB 2.0 na rs232 (nie wiecie gdzie można ją kupić prócz internetu) dmuchawa nie jest przysłonięta. A i jeszcze jedno nie mam wejścia etherneowego czy w 2010 jeszcze ich nie było?

darase
03-02-2012, 14:02
Były wejścia bo mój też w 2010 kupowałem, pracuje drugi sezon i mam stare oprogramowanie i nie mam takiej sytuacji.

piotrek991119
03-02-2012, 14:16
mała poprawka piec był kupiony październik listopasd 2009 a zamontowanu w styczniu 2010 czy róznica tych 2 miesiecy cos zmienia?

darase
03-02-2012, 14:35
Zapewne zmienia wersję softu, swój kupowałem sierpień 2010, możliwe że w Twoim przypadku uaktualnienie sterownika mogłoby pomóc. Przejściówka to ok. 50zł, musisz kupić konkretnej firmy bo np. moja nie chce mi działać. Wejdź na stronę kolegi minertu, tam ma nawet czujniki tem. kty. www.minertu.eu

piotrek991119
03-02-2012, 18:13
Dobra zaktualizowałem udało sie stara wersja oprogramowania była 0.0.1.68 czy jakoś tak już nie pamiętam mam tylko jeden problem zaraz po aktualizacji zaczeło pokazywać temperature powrotu 72 stopnie a wczesniej było niecałe 50. Czym to może być spowodowane i czy te czujniki trzeba jakoś kalibrować. Wspomne że reszta czujników pokazuje teaką samą temp. jak przed aktualizacją.

darase
03-02-2012, 18:46
Odłącz czujnik powrotu od sterownika i jeszcze raz podłącz, jeśli nie pomoże daj do gotującej wody powinien pokazać 100st. Wtedy zobaczysz czy nie jest uszkodzony i o ile trzeba skalibrować.

piotrek991119
03-02-2012, 20:43
odłączyłem go i podłączyłem spowrotem (zrobiłem to na wyłączonym z prądu sterowniku) jutro spróbuje z gotującą się wodą. A może to być poprostu błąd sterownika że zamiast 52C pokazuje 72 C bo po okąpaniu dziecka i spuszczeniu wody z bojlera temp spadła na 68 piec przyspieszył i zaczyna sie podnosić (mówie cały czas o temp powrotu)?

darase
03-02-2012, 21:51
Mógł się wkraść jakiś błąd, a wgrałeś wersję testową czy oficjalną?

piotrek991119
03-02-2012, 22:01
wgrałem tą co można pobrać ze strony ecoal. a można jeszcze raz wgrać tą samą wersje albo pobrać ją z innej strony?

darase
03-02-2012, 22:04
Możesz spróbować np. wersję testową lub tą samą, może się uda :)

piotrek991119
03-02-2012, 22:08
Będe próbował jutro rano a wersję testową skąd wziąść?

Piotrek42
03-02-2012, 22:11
http://esterownik.pl/forum/posty,33/-oprogramowanie-wersje-testowe-

myszka!
04-02-2012, 08:48
ja mam tak samo jak piotrek po zmianie na progremator CO i podniesieniu krzywej grzania dla -10 na 50 stopni też mam za dużo opału na palenisku i niedopalony spada do popielnika jest go zbyt dużo - ogrzewam 170 m2 i mam eko 24 ale soft dla 16-stki
zawsze miałam temperaturę na piecu 42 do 45 ale teraz przyszły mrozy i domek zaczął się wychładzać wiec podniosłam mu temperaturę - może zmniejszyć dawkę paliwa - obecnie mam 5 s. mój sterownik https://esterownik.pl/remote/1027

Jarecki79
04-02-2012, 09:15
Dawkę możesz zmniejszyć, ale nie wiem czy to Coś zmieni, bo razem z tym proporcjonalnie zmieni się przerwa...

Pewnie trafiłaś już na obszar, w którym soft dla 16ki już ma inna krzywą i na Twoim kotle się nie sprawdza.

Moim zdaniem albo zwiększ korekcję powietrza na plus (jak masz soft z tymi poprawkami oczywiście)
albo
Zmień soft na 25kW

tesel
04-02-2012, 10:20
Iza Ja miałem podobnie.Nie wiem czy tak jest u Ciebie.U mnie było tak,że płomnień był bardzo blisko podajnika,a po przeciwnej stronie spadał nie dopalony węgiel.Za radą Zawijana pogrzegałem w palniku,wymieszałem wszystko i pomogło.Swoją drogą Masz bardzo zimno w domu.Może to wina węgla,bo nie może Ci dogrzać chatki.A może trzeba już wyczyścić piec,bo dużo ciepła idzie w kosmos.

myszka!
04-02-2012, 11:06
tesel - właśnie zrobiłam tak jak napisałeś zanim mi to zaproponowałeś - jakoś intuicyjnie - i faktycznie pomogło - piec czyszczony niedawno i sama sie zastanawiam dlaczego takie wysokie temperatury spalin, a tem. wew. to sypialnia często wietrzona - reszta dmku to 21 stopni ale faktycznie przez te mrozy musiałam troszkę podnieść temperaturę
a jak wam wychodzi spalanie gdy takie temperatury na zewnątrz?

jack18
04-02-2012, 11:40
U mnie 5 dni na zasobniku . Stary dom nie ocieplone siany i jestem w trakcie docieplania poddasza.Domek 150m2.A i w domu 21 stopni, bo nie lubię zbyt ciepło..

tesel
04-02-2012, 12:05
U mnie teź 5-6 dni,ale ja mam inny kocioł.

tesel
04-02-2012, 12:12
Iza nie ważne gdzie masz czujnik.Ważne ,że Ci nie dogrzewa.Chyba,że masz cały czas otwarte okno.To już by było marnotractwo i powinno być karalne.;)

myszka!
04-02-2012, 12:28
no co wy chłopaki na zewnątrz -20 to by mi kwiatki pomarzły - ale rzeczywiście coś z tym czujnikiem jest nie tak bo termometr w sypialni wskazuje 20 stopni
a co mogę zrobić żeby trochę przyoszczędzić opału
teraz na dobe idzie mi ok. 190 sekund - tj. jakieś 35-38 kg góra 4 dni na zasobniku

tesel
04-02-2012, 12:32
no co wy chłopaki na zewnątrz -20 to by mi kwiatki pomarzły - ale rzeczywiście coś z tym czujnikiem jest nie tak bo termometr w sypialni wskazuje 20 stopni
a co mogę zrobić żeby trochę przyoszczędzić opału
teraz na dobe idzie mi ok. 190 sekund - tj. jakieś 35-38 kg góra 4 dni na zasobniku
To proste.Skalibruj sobie czujnik temp. wew.Jak nie wiesz jak to napisz.

myszka!
04-02-2012, 12:34
ale do tej pory wskazywał dobrze
kalibrowałam kiedyś ten czujnik

tesel
04-02-2012, 12:41
ale do tej pory wskazywał dobrze
kalibrowałam kiedyś ten czujnik
Jak odczuwasz komfort cieplny w sypialni ( bez męża);) To zrób to jeszcze raz.Zobaczysz jak kocioł się uspokoi.

tesel
04-02-2012, 12:51
Iza Please

tesel
04-02-2012, 13:07
Może inaczej.myszka musisz skalibrować też czujnik temp. powrotu,bo pokazuje wyższą temp.niż temp. zasilania.Może żle zrobiłaś kalibrację?To jest bardzo ważne dla dobrej pracy kotła.

myszka!
04-02-2012, 15:26
wyższa temperatura powrotu jest wówczas kiedy zamienię pracę pompy mieszającej jako praca pompy cyklicznej z zerową przerwą jak zrobię pompe mieszającą to jest okej zobacz na wykresach to widać pompa mieszająca zygzaki pompa cykliczna linia ponad zadaną tem. nie wierzę że czujnik żle wskazuje
ale spróbuję zrobić kalibrację

myszka!
04-02-2012, 15:27
a czy przypadkiem zawór n-drogowy nie robi podobnej roboty?

tesel
04-02-2012, 15:33
Jak byś nie ustawiła pompy,to i tak nie może wskazywać temp. wyższej niż na wyjściu.
Ty masz zawór 3-4 drożny?Jak ustawiony?

myszka!
04-02-2012, 15:39
mam pompe mieszającą

myszka!
04-02-2012, 15:41
czuj.tem.wew. we wrzątku pokazał max 70 stopni to chyba coś z czujnikiem

myszka!
04-02-2012, 15:44
zmieniłam na mieszajacą i wskazuje poprawnie

tesel
04-02-2012, 15:45
czuj.tem.wew. we wrzątku pokazał max 70 stopni to chyba coś z czujnikiem
Rany Boskie.Tego czujnika nie wkłada się do wody.
pisałem jak nie wiesz jak skalibrować to pytaj.Po to tu jesteśmy.

tesel
04-02-2012, 15:47
zmieniłam na mieszajacą i wskazuje poprawnie

Nic nie zmieniłaś. Jak masz ustawiony zawór n-drogowy?

myszka!
04-02-2012, 15:47
no to po czujnku?

myszka!
04-02-2012, 15:48
nie mam zaworu n-drogowego tylko pompe mieszajacą

tesel
04-02-2012, 15:48
Ok. jest mieszająca

tesel
04-02-2012, 15:50
no to po czujnku?
Nic nie bój.Damy radę.Tylko spokojnie i jak czegoś nie jesteś pewna to pytaj.Please

myszka!
04-02-2012, 15:52
a pracę pompy mieszającej ustawić jako niezalezną?

tesel
04-02-2012, 16:01
Czy Ty masz osobną pompę mieszającą?Jeżeli tak to gdzie masz ją wpiętą.W jakie gniazdo w skrzynce?

myszka!
04-02-2012, 16:02
gniazdo pompa mieszająca rzecz jasna

tesel
04-02-2012, 16:12
Jasne. Żle zapytałem.Napisz czy czujnik wew.doszedł już do siebie i czy dobrze pokazuje? Daj mi trochę czasu na obserwację.Będę pisał do Ciebie na PW,żeby tu nie śmiecić.

myszka!
04-02-2012, 16:52
myślę że czujnik okej

piotrek991119
04-02-2012, 20:36
Wiatam to znowu ja wgrałem jeszcze raz soft i dalej czujnik powrotu pokazuje więcej niż na piecu i to o 20 stopni jak to sie kalibruje bo zupełnie nie wiem i czy ten czujnik mogę wsadzić do wrzątku? Bardzo proszę o pomoc

SUSPENSER
04-02-2012, 21:29
a jak wam wychodzi spalanie gdy takie temperatury na zewnątrz?

Średnio 18,7 kg - więcej danych pojawia się w wątku:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191362-Bie%C5%BC%C4%85ce-zu%C5%BCycie-ekogroszku/page52

myszka!
05-02-2012, 12:52
nie mogę wgrać wersji testowej - co może być powodem?
po prostu nie ma żadnych postępów
jak wybieram port i daje mu wgraj oprogramowanie nic dalej się nie dzieje

darase
05-02-2012, 13:18
Piotrek czujnik powrotu możesz dać do gotującej wody, kalibrację masz w ust. zaawansowanych.

gegus37
05-02-2012, 17:56
Witam !
Właśnie jestem przed aktualizacją softy - mam wersje 0.0.1.86 - powiedzcie czy warto zmieniać i jak to zrobić bezproblemowo z użyciem laptopa (ecoala mam bez wyjścia na internet - pierwsze wersje z 2009 r)
Pozdrawiam !

darase
05-02-2012, 18:40
Gegus też mam tą wersję i nie narzekam. Jak zaktualizuję to Ci pomogę. ;)
Masz przejściówkę rs-usb?

PAPROCIAK
05-02-2012, 20:29
nie mogę wgrać wersji testowej - co może być powodem?
po prostu nie ma żadnych postępów
jak wybieram port i daje mu wgraj oprogramowanie nic dalej się nie dzieje

piec nie może być w ruchu. Powyłączaj dmuchawe, pompy i spróbuj ponownie

Piotrek42
05-02-2012, 20:31
piec nie może być w ruchu. Powyłączaj dmuchawe, pompy i spróbuj ponownie

Przy aktualizacji kocioł powinien sam się wyłaczyć-przejsć w standby i się zaaktalizować

tesel
05-02-2012, 21:32
Może nie masz tego:Microsoft .NET Framework w wersji min 2.0

jack18
05-02-2012, 23:36
nie mogę wgrać wersji testowej - co może być powodem?
po prostu nie ma żadnych postępów
jak wybieram port i daje mu wgraj oprogramowanie nic dalej się nie dzieje

U mnie pomaga wyłączenie programu i odpalenie samego pliku z aktualizacja. Przy otwartym programie eCoala nie dało się zaktualizować .

gegus37
06-02-2012, 07:26
Gegus też mam tą wersję i nie narzekam. Jak zaktualizuję to Ci pomogę. ;)
Masz przejściówkę rs-usb?

Nie mam przejściówki ale za chwile jade kupić - znalazłem w internrcie -myśle że będzie.
http://aukcja.interia.pl/unitek-konwerter-usb-rs232-y-105-tani-kurier-i2089382642.html
Też nie narzekam na tą wersje sowtu ale jeśli są lepsze to czego nie spróbować. Czekam na Twoją opinie !
Pozdrawiam !

Jarecki79
06-02-2012, 07:33
gegus,
Darase też to mówiłem...

Jak jesteście zadowoleni, dobrze się spala.... - trafiło idealnie na Wasze domy i instalacje...
Nie kombinujcie, ewentualnie najpierw załatwcie sobie aktualnie używaną wersję, aby wiedzieć, do czego wrócić.

darase
06-02-2012, 07:34
Tego nie kupuj bo może nie działać, poszukaj przejściówki firmy digitus
www.swiatkomputerow.pl/item.php?nr=51831&id=inne-akcesoria

darase
06-02-2012, 08:21
Tak to u mnie wygląda, popiół ze 140kg. Zapewne zbyt dmucha :)

jack18
06-02-2012, 08:44
Tak to u mnie wygląda, popiół ze 140kg. Zapewne zbyt dmucha :)

Masz węgiel taki i tyle. Ja miałem to samo i korekta nadmuchu w nowym sofcie nie pomogła. Ja mam już gdzieś jak popiół wygląda.

sebsa
06-02-2012, 08:51
Dobrze Jack piszesz. Do tej pory paliłem Chwałowicami, ale to było nimi z nazwy chyba. Po dniu palenia szuflada była do opróżnienia. W sobotę kupiłem jakiś no name. Podejrzewam, że sprzedawca kruszy orzech i sprzedaje następnie jako Ekogroch. Różnica jest jednak niesamowita. Po 3 dniach szuflada nie zapełniła się nawet w połowie.

darase
06-02-2012, 08:51
Jak tak Jack napisałeś to nie warto aktualizować.

Piotrek42
06-02-2012, 08:54
jack18 uprzedziłeś mnie ;) dokładnie to samo miałem napisać...

jack18
06-02-2012, 09:09
Kocioł szedł przy korekcie nierówno, spada na niskich obrotach grubo pod zadana (2-3stopnie) później dmuchał jak wariat żeby nadrobić i tyle to pomogło. Spieki i tak były wiec nie ma co...Darase jak Ci w miarę śmiga to zostaw, aż nie powprowadzają zmian i te nowe softy nie zaczyna śmigać jak trzeba..

jack18
06-02-2012, 09:18
Dobrze Jack piszesz. Do tej pory paliłem Chwałowicami, ale to było nimi z nazwy chyba. Po dniu palenia szuflada była do opróżnienia. W sobotę kupiłem jakiś no name. Podejrzewam, że sprzedawca kruszy orzech i sprzedaje następnie jako Ekogroch. Różnica jest jednak niesamowita. Po 3 dniach szuflada nie zapełniła się nawet w połowie.

No widzisz i wynika z tego ze trzeba po składach z workami pojeździć zanim się coś kupi ...Ja mam z piekarskiego tez sporo popiołu- nie jest najczystszy.

darase
06-02-2012, 09:20
Dzięki za radę, zostawię jak jest :)
Ważne że trzyma teraz na piecu 50st. + - 0,5st. Opału nie przesypuje, a spieki się tworzą w środku palnika, pewnie gdyby spalanie odbywało się na kopcu byłoby lepiej, cały żar mam w środku palnika. Chyba musi tak być :)

sebsa
06-02-2012, 09:49
No widzisz i wynika z tego ze trzeba po składach z workami pojeździć zanim się coś kupi ...Ja mam z piekarskiego tez sporo popiołu- nie jest najczystszy.

Jacku nie jeździłem po składach z workami. U mnie w miejscowości jest chyba 5 sprzedawców węgla w okolicy. Pytasz się o nazwę węgla, rodzaj i certyfikat to robią wielkie oczy. Panie "mówią" węgiel z kopalni z Katowic lub to "tajemnica szefa" ale bardzo dobry;) - jak ostatnio Pani sprzedawczyni raczyła odpowiedzieć. Ten kupiony w sobotę na fakturze jako orzech był wystawiony;)

piotrek991119
06-02-2012, 11:05
a mi opada o pięć stopni od zadanej a potem podnosi o 4 stopnie od zadanej i tak wkółko wcześniej opuszczało o 2-3 stopni tylko teraz mam problem z tym czujnikiem musze go dzisiaj do tego wrzątku wsadzić żeby działal poprawnie. A sało sie komuś już tak że po instalacji nowego softu czujnik powrotu sie rozkalibrował?

Piotrek42
06-02-2012, 11:08
a daj sobie na luz z tym wrzątkiem..... wyjmij czujnik powieś go (tak zeby z każdej strony owiewało go powietrze) na jednej wysokości postaw termometr pokojowy i kalibruj wg wskazań termometru...

Jarecki79
06-02-2012, 12:40
Dzięki za radę, zostawię jak jest :)
Ważne że trzyma teraz na piecu 50st. + - 0,5st. Opału nie przesypuje, a spieki się tworzą w środku palnika, pewnie gdyby spalanie odbywało się na kopcu byłoby lepiej, cały żar mam w środku palnika. Chyba musi tak być :)

Darase, olej te kilka spieków, mróz jak diabli trzyma od wielu dni, chaty się wyziębiły i kotły oraz palniki mają co robić.
Wrócą temp. w okolicy 0 i będzie gitara.

Ja na swoim miałowcu (nie zdążyłem zmienić na podajnik przed mrozami) normalnie spalam ok.65kg groszku I na ok.30h pracy
Teraz zasyp "z górką" ok.85kg plus popołudniowe dosypywanie nie starczają na dobę. Staram sie to wydłużać, aby rozpalac ok.19-ej.
Więc z ok. 65kg na 30godzin spalam obecnie jakieś 9wiaderek 15L groszku I na dobę. Pewnie koło 115-120kg w ostatnich dniach mi idzie. Fakt,że dom duży i izolacja raczej słaba, ale praktycznie spalam 2x tyle co normalnie.

sebsa
06-02-2012, 13:01
Jarecki podbudowałeś mnie tym postem:). Jak u mnie 2-3 dni wyszło mi ok 55-58 kg/doba to myślałem, że się wścieknę. Ale u mnie 24 stopnie to standard, do tego stare technologicznie chałupsko. W sobotę doprowadziłem czujnik temp wewn do sypialni przez kanał wentylacyjny. Ustawiłem w dzień 23,7, na noc 23 stopnie. I już efekt w postaci trochę mniejszego spalania jest:).

kryniu78
08-02-2012, 11:53
Witam
Sledząc ten wątek już od dłuższego czasu jestem baardzo zainteresowany kupnem pieca OGNIWO ECO PLUS, mógłbym powiedzieć że nawet zdecydowany.
Tylko nie wiem jakiej mocy kociołek by mi najlepiej odpowiadał, podejrzewam że 16 kw gdyż domek nie jest duży i w miarę ocieplony, a mianowicie dom około 110 m2 ściany 12 styro i poddasze 25 wełna ursa 0,035.okna 1,1
Obecnie mam podłączony stary kamino 1m3 (chyba, bo to kocioł z odzysku od teściów), a jestem w trakcie projektowania kotłowni, gdyż praktycznie wszystkie prace wykonuję sam.
Kociołek ten przyzwoicie opisujecie, jego spalanie, programator Ecoal, a i wymiary całej konstrukcji są dla mnie bardzo ważne gdzyż kotłownia w zasadzie nie była dostosowywana do takiego cudeńka, jest malutka (około 1,7x1,5 i wysokość to zaledwie 1,7).
Jesli źle wklejam ten post to proszę o wybaczenie, gdyż to pierwszy post w tym forum.
Schemat instalacji jeśli dobrze wpisałem swój post to wkleję w miarę potrzeby

piotrek991119
08-02-2012, 11:57
Czujnik zkalibrowany chociaż różnicy nie widze sypie niedopalonym węglem jak poparzony aż ręce opadają i temperatura nadal spada o około 5 stopni od zadanej. Mam jeszcze takie pytanko czy temperatura obniżona co ma jakiśwpływ przy pracy na programatoże co?

karoka65
08-02-2012, 16:42
Witam
Sledząc ten wątek już od dłuższego czasu jestem baardzo zainteresowany kupnem pieca OGNIWO ECO PLUS, mógłbym powiedzieć że nawet zdecydowany.
Tylko nie wiem jakiej mocy kociołek by mi najlepiej odpowiadał, podejrzewam że 16 kw gdyż domek nie jest duży i w miarę ocieplony, a mianowicie dom około 110 m2 ściany 12 styro i poddasze 25 wełna ursa 0,035.okna 1,1
Obecnie mam podłączony stary kamino 1m3 (chyba, bo to kocioł z odzysku od teściów), a jestem w trakcie projektowania kotłowni, gdyż praktycznie wszystkie prace wykonuję sam.
Kociołek ten przyzwoicie opisujecie, jego spalanie, programator Ecoal, a i wymiary całej konstrukcji są dla mnie bardzo ważne gdzyż kotłownia w zasadzie nie była dostosowywana do takiego cudeńka, jest malutka (około 1,7x1,5 i wysokość to zaledwie 1,7).
Jesli źle wklejam ten post to proszę o wybaczenie, gdyż to pierwszy post w tym forum.
Schemat instalacji jeśli dobrze wpisałem swój post to wkleję w miarę potrzeby
Bliżej ci do 10 czy 12kW niż 16.

darase
08-02-2012, 16:50
Piotrek czemu spada o 5st.? Pompa CO chodzi cały czas?

piotrek991119
08-02-2012, 18:36
tak nie wyłancza sie wogóle chyba że temp spada poniżej 43 stopni na piecu inaczej od 3 lat jak mam piec nie wyłączyła sie wogóle. A powinna się wyłanczać?

kryniu78
09-02-2012, 07:53
Bliżej ci do 10 czy 12kW niż 16.

No tak ale Ogniwo Eko plus robią tylko w wersji 16kw i 25kw:bash:
Nie napisałem że zasobnik będzie miał 200litrów, może to zmieni postać rzeczy

Jarecki79
09-02-2012, 09:04
No tak ale Ogniwo Eko plus robią tylko w wersji 16kw i 25kw:bash:
Nie napisałem że zasobnik będzie miał 200litrów, może to zmieni postać rzeczy

Pogadaj z kol.Tesel.....

tesel
09-02-2012, 15:34
Zaobserwowałem taką ciekawostkę.Otóż.Ustawiam temp.wew.22deg.Czujnik dochodzi do 21,9 i stoi.Ok.tylko,że na termometrze pokojowym mam 22,5.podnoszę krzywą grzania ( może za nisko?).Pokojowy pokazuje już22,9 a czujnik wew.dalej21,9.Czekam parę dni .Nic się nie zmienia.Podniosłem temp wew. na 22,5 nic się nie ruszył.Dzisiaj myślę ja ci pokażę.ustawiłem23deg .Patrzę na schemat.Wiatrak nie przyśpiesza,CO nie rośnie,a po parunastu minutach czujnik pokazuje już22,2.
Co o tym myślicie?

Jarecki79
09-02-2012, 15:44
Tesel - jakiś rebus z tym czujnikiem wewnętrznym :) :)

tesel
09-02-2012, 16:08
Ano rebus.Mi to nie przeszkadza.Tak tylko napisałem, jako ciekawostkę.

piotras69
09-02-2012, 16:44
Ano rebus.Mi to nie przeszkadza.Tak tylko napisałem, jako ciekawostkę.

chyba o to chodzi

Wersja testowa: 0.2.9.1
Data: 2011-11-08
1. Dodano uśrednianie pomiarów z czujników temperatur

to była jedna ze zmian tej wersji,czujniki wcześniej były zbyt nerwowe:) i piecyk trochę głupawki dostawał teraz to sie odbywa płynniej

tesel
09-02-2012, 16:53
chyba o to chodzi

Wersja testowa: 0.2.9.1
Data: 2011-11-08
1. Dodano uśrednianie pomiarów z czujników temperatur

to była jedna ze zmian tej wersji,czujniki wcześniej były zbyt nerwowe:) i piecyk trochę głupawki dostawał teraz to sie odbywa płynniej
Ale przez parę dni nie doszedł do zadanej.

darase
09-02-2012, 16:57
Tesel sterownik wie lepiej jaką masz mieć temperaturę :D

tesel
09-02-2012, 17:24
Pisałem już,że to dla mnie nie problem.Zapytałem z ciekawości.Tylko czemu nie reaguje na zadaną?

tesel
09-02-2012, 19:32
Tesel sterownik wie lepiej jaką masz mieć temperaturę :D
Zobacz mój dzisiejszy wykres temp.wew.

darase
09-02-2012, 19:58
Widziałem ładniutki.
Wie ktoś co się dzieje u kolegi Minertu jakoś zniknął z esterownik.pl na forum też go nie widać.

karoka65
09-02-2012, 20:13
Wiem że miał jechać na narty na tydzień.
A co ci potrzeba darase ?

darase
09-02-2012, 20:18
Zimno może czapka dla palnika? :)
Widziałem Minerta galerię, chyba osusza eko w zasobniku.

darase
09-02-2012, 20:19
Jak można suszować na nartach bez internetu. :)

karoka65
09-02-2012, 20:23
Zimno może czapka dla palnika? :)
Widziałem Minerta galerię, chyba osusza eko w zasobniku.
Po co suszyć ? lepiej kupić suchy.

darase
09-02-2012, 20:26
Widziałeś w galerii jakąś rurkę nad palnikiem?

tesel
09-02-2012, 20:28
Widziałem ładniutki.
Wie ktoś co się dzieje u kolegi Minertu jakoś zniknął z esterownik.pl na forum też go nie widać.
Pewnie majstruje coś w kotłowni.Za jakiś czas pokaże nam jakiś swój wynalazek.

minertu
09-02-2012, 21:35
Witam z wieczora :)
Wyłączyłem sterownik aby mi nikt nie wypominał,że mi d..a zmarzła :)
Zapewniam jednak,że jest całkowicie odwrotnie.:cool:

darase
09-02-2012, 21:41
To dobrze że nie zaginąłeś :D Udanego wypoczynku, tylko o czapce nie zapominaj bo u mnie -13st.

minertu
09-02-2012, 21:50
Ja już z nart wróciłem.

tesel
10-02-2012, 15:39
Witaj minertu.Mam nadzieję,że śledziłeś wątek.Trochę się tu działo.:)

minertu
10-02-2012, 18:12
Witaj minertu.Mam nadzieję,że śledziłeś wątek.Trochę się tu działo.:)
Przeczytałem wszystko. :)

darase
19-02-2012, 19:21
Macie pomysła na brak połączenia sterownika z laptopem po kablu rj45?

minertu
20-02-2012, 05:17
Macie pomysła na brak połączenia sterownika z laptopem po kablu rj45?
Poza tym ,który jest opisany na stronie producenta to nie mam :)

chrobry
20-02-2012, 18:49
Witam
Sledząc ten wątek już od dłuższego czasu jestem baardzo zainteresowany kupnem pieca OGNIWO ECO PLUS, mógłbym powiedzieć że nawet zdecydowany.
Tylko nie wiem jakiej mocy kociołek by mi najlepiej odpowiadał, podejrzewam że 16 kw gdyż domek nie jest duży i w miarę ocieplony, a mianowicie dom około 110 m2 ściany 12 styro i poddasze 25 wełna ursa 0,035.okna 1,1
Obecnie mam podłączony stary kamino 1m3 (chyba, bo to kocioł z odzysku od teściów), a jestem w trakcie projektowania kotłowni, gdyż praktycznie wszystkie prace wykonuję sam.
Kociołek ten przyzwoicie opisujecie, jego spalanie, programator Ecoal, a i wymiary całej konstrukcji są dla mnie bardzo ważne gdzyż kotłownia w zasadzie nie była dostosowywana do takiego cudeńka, jest malutka (około 1,7x1,5 i wysokość to zaledwie 1,7).
Jesli źle wklejam ten post to proszę o wybaczenie, gdyż to pierwszy post w tym forum.
Schemat instalacji jeśli dobrze wpisałem swój post to wkleję w miarę potrzeby

Spokojnie bierz ogniwo, masz doś podobne zapotrzebowanie jak ja. Kocioł super.

karoka65
20-02-2012, 19:57
Spokojnie bierz ogniwo, masz doś podobne zapotrzebowanie jak ja. Kocioł super.
Na naciągane 110m ma brać 16kW ? Jak ty kupiłeś za duży to on też tak ma zrobić ?
Przeczytaj jak ma ocieplony dom. A później będzie dlaczego tyle szlaki, dlaczego z rury coś wycieka.

chrobry
20-02-2012, 20:20
Na naciągane 110m ma brać 16kW ? Jak ty kupiłeś za duży to on też tak ma zrobić ?
Przeczytaj jak ma ocieplony dom. A później będzie dlaczego tyle szlaki, dlaczego z rury coś wycieka.

Pow. mam 112m2 wg projektu. Spalanie obecnie (temp w okolicy 0) ok 16kg miału ! Nigdy nie miałem kondensatu. Dalej twierdzisz, że kupiłem za duży kociłek ?

Piotrek42
20-02-2012, 20:26
Pow. mam 112m2 wg projektu. Spalanie obecnie (temp w okolicy 0) ok 16kg miału ! Nigdy nie miałem kondensatu. Dalej twierdzisz, że kupiłem za duży kociłek ?

Kolego co masz za kociolek? jaki ster? jaką instalacje? 16kg to całkiem ładny wynik nie jeden użytkownik kotła na ekogroszek życzyłby sobie takie spalanie,

Jarecki79
20-02-2012, 20:31
Dla stałego uzyskiwania ok.16kW musiałbys spalać na dobę ok. 60kg ekogroszku i pewnie bliżej 70-ciu kg miału
Dla kotła o mocy ok.12kW musiałbyś spalac na dobę ok. 46-48kg ekogroszku i pewnie koło 55kg miału, aby na takiej mocy ciągnąć.

Jak spalasz ok. 16kg miału w kotle o mocy 16kW, to pracujesz tak pi razy oko z mocą średniodobową 4,3kW

chrobry
20-02-2012, 20:34
Kolego co masz za kociolek? jaki ster? jaką instalacje? 16kg to całkiem ładny wynik nie jeden użytkownik kotła na ekogroszek życzyłby sobie takie spalanie,

Posiadam OgniwoEko 15kw + ecoal. Instalacja w ukladzie zamkniętym, grzejniki + podłogówka. Na grzejnikach głowice elektroniczne termostatyczne. Zawór 4D, pompka Alph2. W pomieszczeniu temp. utrzymuje na poziomie 22C - 23C. Dom dobrze docieplony.

karoka65
20-02-2012, 20:38
Pow. mam 112m2 wg projektu. Spalanie obecnie (temp w okolicy 0) ok 16kg miału ! Nigdy nie miałem kondensatu. Dalej twierdzisz, że kupiłem za duży kociłek ?
Przeczytaj co napisał jarecki i czy dalej uważasz że nie masz za dużego kotła ?
Ja nigdzie nie skrytykowałem cię że masz zły kocioł, napisałem że jest dla twojego domku za duży, może inaczej, że mógłby być znacznie mniejszy i więcej byś nie spalił utrzymując to samo ciepełko wewnątrz.

karoka65
20-02-2012, 20:45
chrobry ja to jestem tylko mały żuczek ale i zawijan nie raz pisał że im kocioł pracuje na wyższej mocy to i sprawność wyższa i tak mi się wydaje że chyba o to chodzi. Wyniki badań co prawda były OE+ ale myślę że można je odnieść także do twojego kotła jak i innych.
Ja tam wolę żeby kocioł pracował ze sprawnością 70 czy 80% niż 40-stu ale nie wszyscy muszą myśleć tak jak ja.
To podobno wolny kraj.

Piotrek42
20-02-2012, 20:54
Posiadam OgniwoEko 15kw + ecoal. Instalacja w ukladzie zamkniętym, grzejniki + podłogówka. Na grzejnikach głowice elektroniczne termostatyczne. Zawór 4D, pompka Alph2. W pomieszczeniu temp. utrzymuje na poziomie 22C - 23C. Dom dobrze docieplony.

Czyli jednak można spalac poprawnie... można spalać miał, baa nawet można spalać mało miału... a co niektórzy na forum mówią ze sie nie da :D

jack18
20-02-2012, 21:12
Czyli jednak można spalac poprawnie... można spalać miał, baa nawet można spalać mało miału... a co niektórzy na forum mówią ze sie nie da :D

Wiesz Piotrasie , tak z moich spostrzeżeń to w eko czasem lepiej spala się miał niż eko groszek. Paradoksalnie to może wynikać z systemu napowietrzenia palnika. Ja jeszcze nie trafiłem na spieki z miału w takiej wielkości jak z eko..Od miału to tez pewnie zależy ale...

Piotrek42
20-02-2012, 21:15
Wiesz Piotrasie , tak z moich spostrzeżeń to w eko czasem lepiej spala się miał niż eko groszek. Paradoksalnie to może wynikać z systemu napowietrzenia palnika. Ja jeszcze nie trafiłem na spieki z miału w takiej wielkości jak z eko..Od miału to tez pewnie zależy ale...

jack18 - Ja to wiem !!!! ale na forum nie wiedzą i co niektórzy piszą takie rzeczy że masakra,dlatego poprosiłem kol chrobry o charakterystykę swojego domu i posiadanego kotła

Piotrek42
20-02-2012, 21:22
Miału nie opłaca się chrzcić...a ekogroszek już owszem....ale pamietam jak zawijan_2 pisał o kupnie mułu z jakiejs kopalni i pewnie za jakiś czas gdzieś ten muł wypłynie w sprzedazy jako miał i zaczną sie szopki wtedy z miałem

Alk
20-02-2012, 21:27
Cena wywoławcza wspomnianego mułu była chyba 2.5 PLN za 1 T... tańsze niż woda i czarne!

darase
20-02-2012, 21:27
Karaoka masz rację to wolny kraj :D
Popieram Chrobrego.
Pomiędzy 12kw i 15kw nie ma dużej różnicy, za to różnica w ilości wody jest dość duża.
Czy mały piec powinien mieć więcej wody czy mniej?
Chrobry jaką masz wersję softu, 1.86?

jack18
20-02-2012, 21:35
jack18 - Ja to wiem !!!! ale na forum nie wiedzą i co niektórzy piszą takie rzeczy że masakra,dlatego poprosiłem kol chrobry o charakterystykę swojego domu i posiadanego kotła

Wiem ze wiesz:) to tylko takie moje spostrzeżenia...

darase
21-02-2012, 11:54
Stanęło się :) W niedzielę nastąpiła aktualizacja sterownika eCoal, po sprawdzeniu ok. 10 sterowników do przejściówki usb-rs232 udało mi się znaleźć właściwe stery :) Nowy soft mile mnie zaskoczył, jest dużo lepiej niż na wersji 0.1.86. Po aktualizacji jak ktoś nie wie powinno wybrać się moc swojego kotła, bo u mnie zadziała wersja 25kw. Zmniejszyłem również czasy podawania w pracy i w podtrzymaniu na 4s i pyka sobie.

minertu
21-02-2012, 13:27
Stanęło się :) W niedzielę nastąpiła aktualizacja sterownika eCoal, po sprawdzeniu ok. 10 sterowników do przejściówki usb-rs232 udało mi się znaleźć właściwe stery :) Nowy soft mile mnie zaskoczył, jest dużo lepiej niż na wersji 0.1.86. Po aktualizacji jak ktoś nie wie powinno wybrać się moc swojego kotła, bo u mnie zadziała wersja 25kw. Zmniejszyłem również czasy podawania w pracy i w podtrzymaniu na 4s i pyka sobie.
Napisz może na jakim sofcie sobie pyka.

darase
21-02-2012, 13:40
0.2.81 taką znalazłem aktualizację, jak ustawiłem pellet to często się odstawiał i był zbyt duży kopiec, pod sam deflektor :D żart

minertu
21-02-2012, 13:47
0.2.81 taką znalazłem aktualizację, jak ustawiłem pellet to często się odstawiał i był zbyt duży kopiec, pod sam deflektor :D żart
Na esterownik.pl masz 0.2.9.16 sprawdź tę.

darase
21-02-2012, 13:58
Minertu dzięki za wskazówkę, stabilna jest ta wersja? Dużo lepsza od tej którą wgrałem? Pół niedzieli przesiedziałem w kotłowni już mi chciano łóżko wstawić :)

jack18
21-02-2012, 14:04
Minertu dzięki za wskazówkę, stabilna jest ta wersja? Dużo lepsza od tej którą wgrałem? Pół niedzieli przesiedziałem w kotłowni już mi chciano łóżko wstawić :)

Testowa jest to wersja (polecana przez minertu) ale godna polecenia... Jak masz możliwość to wgraj śmiało.

darase
21-02-2012, 14:11
Czytam właśnie opinie, większość : dobra robota E-S :)
Trochę poczekam żeby zauważyć jakąś różnicę :)
Teraz wgrywanie pójdzie piorunem, jak kupię 10m kabla usb to nie potrzebuję schodzić do kotłowni.

minertu
21-02-2012, 14:25
Czytam właśnie opinie, większość : dobra robota E-S :)
Trochę poczekam żeby zauważyć jakąś różnicę :)
Teraz wgrywanie pójdzie piorunem, jak kupię 10m kabla usb to nie potrzebuję schodzić do kotłowni.
No dłuższy kabelek to fajna sprawa,ja tez mam pociągnięty od pieca do pokoju komp.
Na tym sofcie sterownik pracuje od 9.02.2012
W te duże mrozy tez się sprawdził.

darase
21-02-2012, 14:31
To będę wgrywał, jadę szukać kabla, chyba mnie nie zastrzelą że 3 kable na schodach leżą :D Może wiertarka pomoże :)

minertu
21-02-2012, 15:39
To będę wgrywał, jadę szukać kabla, chyba mnie nie zastrzelą że 3 kable na schodach leżą :D Może wiertarka pomoże :)
Można go samemu zrobić.

darase
21-02-2012, 16:01
Masz rację Minertu, nie mają 10m, jaki kabel się nadaje?

krzy27
21-02-2012, 16:29
Minertu mógłbyś mnie podglądnąć?
https://esterownik.pl/remote/148

A głównie chodzi mi o pracę kilku wersji:
- do 5 lutego 0.2.9.12
- 5 lutego downgrade do 0.2.9.2 (stąd brak części wykresu w tym dniu)
- 13 lutego przed 18:00 wgranie 0.2.9.16

Chciałbym znać twoją opinie.

Co do alarmów
-zewnętrzny to zbyt długo otwarta klapa zasobnika
-zabrudzenie wyskoczyło przy braku węgla.

SUSPENSER
21-02-2012, 19:29
Kolego co masz za kociolek? jaki ster? jaką instalacje? 16kg to całkiem ładny wynik nie jeden użytkownik kotła na ekogroszek życzyłby sobie takie spalanie,

Eee tam od 16.02 u mnie spalanie poniżej 10 kg/dobę przy powierzchni domu 150 m2 + garaż 24 m2 :)

Dokładny wynik będę znał gdy spalę cały zasobnik - pewnie nieprędko :)

Piotrek42
21-02-2012, 20:00
Eee tam od 16.02 u mnie spalanie poniżej 10 kg/dobę przy powierzchni domu 150 m2 + garaż 24 m2 :)

Dokładny wynik będę znał gdy spalę cały zasobnik - pewnie nieprędko :)

Ty już się nie chwal :D u mnie w takich temp kocioł spala 10-12kg eko... looknełem na twoj ster i masz chłodniej od mnie :) no i garaz mam 40m2 :) nizej 10kg/doba nie udało mi się zejść poprostu dom i instalacjia nie pozwala mi na to, ale nie o tym chciałem mam pytanie czy użytkownicy kotłów wykorzystują chociaż w 50% zalety sterownika i swojej instalacji do obniżania spalanego eko? czy korzystają z pogodówek,czujników temperatur, ze stref, z pompek mieszajacych? co robią sami żeby ograniczyć ilośc spalanego eko?

darase
23-02-2012, 21:07
Jeśli Ktoś nie ma internetu a chciałby przez telefon lub komputer sterować sterownikiem eCoal to podpowiem jak zrobić bezprzewodowy internet. Panowie twórcy eCoala i zdalnego dostępu wielki SZACUN-ek :) :) :)

Regut1
24-02-2012, 09:02
Zapodawaj
Jestem zainteresowany.

Margmax
24-02-2012, 13:43
Jeśli Ktoś nie ma internetu a chciałby przez telefon lub komputer sterować sterownikiem eCoal to podpowiem jak zrobić bezprzewodowy internet. Panowie twórcy eCoala i zdalnego dostępu wielki SZACUN-ek :) :) :)
Proszę się pochwalić.Czekam z niecierpliwością.Pozdrawiam.Dziękuję.

darase
24-02-2012, 14:00
Napisałem na rankingu kotłów na ekogroszek ale jak widać nie każdy wszystko czyta :) Robię kopiuj wklej ;)
Do sterowania i podglądu zdalnie naszego
pieca ze sterownikiem eCoal potrzeba
internetu :)
Jeśli go nie mamy to kupujemy kabel
rj45(25m-35zł)może być krótrzy, router 3g
np. tplink 3420(ok.135zł), modem 3g
współpracujący z routerem np. huawei
e169(ok.100zł)i kartę sim z internetem na
kartę np. play online(19zł)którą
doładowujemy np. 75zł na 3miesiące.
Taki zestaw działa u mnie "piknie"
:) :) :)

P.S. Wystraszyłem się bo nie miałem dostępu do eCoala z telefonu przez 2h. Myślałem że coś zerwało połączenie, a to nie coś tylko ktoś :)
Syn (6lat) podłączył pianino i wyłączył kabel od routera. Teraz wszystko gra :)
Muszę podłączyć router pod inwerter. Wtedy brak prądu niegroźny :)

PAPROCIAK
25-02-2012, 09:34
Przed kupnem miału potrzeba go potestować. Ja mam ogniwo 3 sezon i 2 razy próbowałem z miałem - same porażki. Pierwszym była za mokry i zanieczyszczony (przewalało go przez palnik niespalony) za drugim razem ma za dużo pyłu węglowego i chyba z wegla koksujacego bo tworzy sie jeden wielki spiek. Mieszam to z jaretem w stosunku 3:1 i jakos daje radę ale tylko w mrozy gdy piec hulał pełna parą. Na samym eco to mie wiem że mam piec, a tak muszę raz dziennie z haczykiem sie pofatygoać i porozbijać spieki, także dużo wiecej popiołu.
Przy dzisiejszej cenie miału u mnie 100 zł róznicy z eco to nie ma co sobie nim zawracać głowy

darase
25-02-2012, 09:53
Witajcie pojawił się widget esterownik mobile na androida, teraz możemy mieć skróty do znajomych w telefonie, tak to wygląda.
P.S. Przepraszam za słabą jakość zdjęcia.

Jarecki79
25-02-2012, 09:58
Witajcie pojawił się widget esterownik mobile na androida, teraz możemy mieć skróty do znajomych w telefonie, tak to wygląda.
P.S. Przepraszam za słabą jakość zdjęcia.

Wszystko bardzo dobrze widać :)

Bajer pierwsza klasa a i zacnych znajomych masz dodanych :)

darase
25-02-2012, 10:04
To są 4 widgety, na każdej pustej stronie
telefonu tyle się zmieści, możemy ustawić
czas odświeżania widgetu np. co 1h :)
Na innej stronie mam innych kolesi :)
Zdjęcie zrobione telem, wgrane telem, tak więc nie wiem jak to wygląda na dużym ekranie.

darase
25-02-2012, 10:24
Tak kolego Jarecki, czas pomyśleć o telefonie z androidem :)
Chyba że już takowy jest.
Takich widgetów brakowało mi w telefonie, w komputerze można ustawić ulubione a w telu trzeba było szukać. Teraz ustawiamy widgety i ciach mamy wszystko.
Kolejny miły dodatek do spalania i zdalnej obsługi :)

Brawo E-S. :)

Jarecki79
25-02-2012, 10:28
Zdjęcie jest ok.
Widać bardzo czytelnie napisy oraz temperatury
Po lewej ikonkę czerwono-biała z czarnym szkice kociołka.

W sumie nie widać tylko tych szarych oznaczeń obok temperatur. Bardzo słabo widać symbol kranu i ledwie bodajże symbol grzejnika
Tego wszystkiego można się jednak spokojnie domyśleć.
Rozumiem,że:
1. na górze od lewej temp. grzejników
2. na dole od lewej temp. bojlera
3. na górze od prawej temp. spalin
4. na dole od prawej temp. na zewnątrz

Naprawdę fajna sprawa :)

darase
25-02-2012, 10:38
Bardzo dobrze odczytane, w telefonie też słabo widać te symbole.

petrzik
25-02-2012, 19:47
Eee tam od 16.02 u mnie spalanie poniżej 10 kg/dobę przy powierzchni domu 150 m2 + garaż 24 m2 :)

Dokładny wynik będę znał gdy spalę cały zasobnik - pewnie nieprędko :)

na ten wynik sklada sie praca ciagla czy praca cykliczna bo u mnie jak dam na lato to spala 2kg na doba

darase
25-02-2012, 19:55
Petrzik dużo spalasz :)
Jak ja wyłączę piec to nic nie spalam ;)

petrzik
25-02-2012, 20:31
1o5 min podajnika na doba 200 zeberek na grzejnikach od 10 dni piec sie sam przestawil i zasyp prawie na 7 dni wystarczyl

darase
25-02-2012, 20:35
Petrzik jesteś podłączony do internetu?

petrzik
25-02-2012, 20:39
tak PiotrRóg

Beata&Slawek
26-02-2012, 10:06
Napisałem na rankingu kotłów na ekogroszek ale jak widać nie każdy wszystko czyta :) Robię kopiuj wklej ;)
Do sterowania i podglądu zdalnie naszego
pieca ze sterownikiem eCoal potrzeba
internetu :)
Jeśli go nie mamy to kupujemy kabel
rj45(25m-35zł)może być krótrzy, router 3g
np. tplink 3420(ok.135zł), modem 3g
współpracujący z routerem np. huawei
e169(ok.100zł)i kartę sim z internetem na
kartę np. play online(19zł)którą
doładowujemy np. 75zł na 3miesiące.
Taki zestaw działa u mnie "piknie"
:) :) :)

P.S. Wystraszyłem się bo nie miałem dostępu do eCoala z telefonu przez 2h. Myślałem że coś zerwało połączenie, a to nie coś tylko ktoś :)
Syn (6lat) podłączył pianino i wyłączył kabel od routera. Teraz wszystko gra :)
Muszę podłączyć router pod inwerter. Wtedy brak prądu niegroźny :)

Wszystko ok ale zamiast play online kupujemy orange free doładowujemy za 100 zł, dostajemy 6gb do wykorzystania przez rok, zaś środki z karty owe 100 zł możemy dzięki innej usłudze przelać na inna kartę i użyć do rozmów jednocześnie nie tracąc tych 6gb tak więc internet mamy za darmo, do ecola te 6gb wystarczy spokojnie.

czp01
26-02-2012, 10:15
Albo zamówić sobie darmowy internet o ile jest zasięg w terenie - ( kaucja za kartę 20 zŁ) i taka przepustowość jak tam jest wystarczy w zupełności do przeglądania stron i do eCoali czy bruliego http://aero2.pl/bdi.html

darase
26-02-2012, 12:02
Napisałem "np. Play online" :)
Dlaczego wybrałem Play? Bo mam nadajnik 3g i 4g w mojej okolicy a inni operatorzy mają zaledwie edge które się zapycha. Np. Plus zrywa połączenia u kolegi co chwilę znika esterownik, Orange ma moja żona i ma ważność 2 lata. Żeby Orange miało chociaż 3g. Jeśli mam router 3g to mam również internet po wi-fi w laptopie, a edge i laptop to porażka. Tak więc każdy musi wybrać optimum dla siebie. Nie wiem czy Orange nie zrywa sesji, wiem że kompresują dane.
Podałem zestaw który działa u mnie bezproblemowo. Są inne np. routery 3g, tańsze lub droższe. :)

SUSPENSER
26-02-2012, 19:10
na ten wynik sklada sie praca ciagla czy praca cykliczna bo u mnie jak dam na lato to spala 2kg na doba

Cykliczna praca pompy CO sterowana czujnikiem pokojowym + CWU dla 3 osób.

Beata&Slawek
27-02-2012, 20:47
Ponieważ na 100% będę brał coś ze sterownikiem ecoal przeczytałem dzisiaj instukcję obsługi i mam w związku z tym kilka pytań. Z opisu wynika, że sterownik ma w sobie zawarte programator CO, pogodowy, pokojowy, ogrzewania podłogowego itp. pytanie jest jak to wszystko zgrać ile czujników temperatury wewnętrznej można podłaczyć do sterownika? Bo jeżeli mam podłogówkę na dole a grzejniki na górze i potrzebuje różnych temperatur na tych kondygnacjach + wyższa temperatura w łazience na górze. Brak jest w instrukcji schamtu lbu opisu gdzie montować czujniki temperatury bo przykladowo dla podłogówki umieszczenie tego gdzieś w pętli powoduje, że w razie awarii czujnika albo kujemy podłogę albo rezygnujemy z tej opcji. Dodatkowo jeszcze można do ecola podlączyć termostat pokojowy ale czy to w akimś stopniu nie jest dublowanie regulatora temperatury wewnętrzej? Bo jeśli podłaczę czujnik temperatury wewnętrznej i ustawię parametry w regulatorze to po co mi termostat pokojowy. Wciąż pozostaje jeszcze kewstia gdzie umieścić ten czujnik skoro w różnych pomieszczeniach ma być rózna temperatura?

Jeszcze tytułem instrukcji bo czytając własnie o funkcji programator ogrzewania podlogowego w pierwszym zdaniu jest:
"Programator ma za cel dobór temperatur dla ogrzewania podłogowego w
zależności od warunków panujących w pomieszczeniu."

No więc się ucieszyłewm bo wynika z tego ,że prauje on na podstawie czujnika temperatury wewnetrznej w pomieszczeniu gdzie mamy podłogowkę, ale potem mamy:

Programator
ten wymaga zainstalowania czujnika podłogowego. Aktywacja Programatora
podłogowego odbywa się w Parametrach zaawansowanych – Funkcja
pompy mieszającej: Podłogowa.

A więc wynika z tego,że czujnik ma być gdzieś w instalacji a to nam nie umozliwi wyregulowania temperatury w pomieszczeniu.

Piotrek42
27-02-2012, 20:50
Beata&Slawek z tym pytaniem to do instalatora..... pokaz mu sterownik i kocioł i powiedz ze ma tak chodzić żeby było ok!! i mała sugestia.... tak z 95% instalatorów nie zna tego sterownika !

Beata&Slawek
27-02-2012, 21:00
Dlatego pytam na forum 95% instalatorow z mojego regionu nie zna wogole żadnych sterowników albo je zna a i tak nie korzysta z tego co oferuja tylko robi po swojemu, te 5% za to wola sobie ceny z kosmosu a ja rockefelerem nie jestem. A ponieważ będę na miejscu w czasie instalacji i będę mial urlop powiem,ze ma być tak ale przy okazji zanim zaleją beton i wydam kasę to chce wiedzieć i widzieć co jest grane. Co prawda wypadłem już z obiegu jeśli chodzi o grzejnicto bo byłem kiedyś przedstawicielem Afriso i w kilku szkoleniach uczestniczyłem ale coś tam w głowie pozostało chociaż za fachowca się nie uważam. Bo jak już kasę instalator dostanie jak zadzwonię w sprawie innej niz umówienie się na wodeczke i zaczne: szefie jest problem, to już tego instalatora szybko nie ujrzę.

Jarecki79
27-02-2012, 21:01
Beata i Sławek

Dla jasności:
eCoal fizycznie obsługuje 3szt. pomp:
- pompę C.O.
- pompę CWU
- pompę mieszającą (tutaj softwerowo inna opcja może być cyrkulacyjna lub podłogowa)

Niektórzy czytając instrukcję myślą, że będa mieli wszystko na raz....
Pompa podłogowa jest funkcjonalnością programową odbywającą się jakby kosztem pompy mieszającej....

eCoal ma 2czujniki temp.
- wewnętrzny
- zewnętrzny

Termostatem pokojowym zastępujesz czujnik wewnętrzny.... trochę bez sensu, lepiej korzystać z tego firmowego, bo i funkcje są do niego w sterowniku i dostępne przez kompa....

Piotrek42
27-02-2012, 21:04
Beata i Sławek

Dla jasności:
eCoal fizycznie obsługuje 3szt. pomp:
- pompę C.O.
- pompę CWU
- pompę mieszającą (tutaj softwerowo inna opcja może być cyrkulacyjna lub podłogowa)

Niektórzy czytając instrukcję myślą, że będa mieli wszystko na raz....
Pompa podłogowa jest funkcjonalnością programową odbywającą się jakby kosztem pompy mieszającej....

eCoal ma 2czujniki temp.
- wewnętrzny
- zewnętrzny

Termostatem pokojowym zastępujesz czujnik wewnętrzny.... trochę bez sensu, lepiej korzystać z tego firmowego, bo i funkcje są do niego w sterowniku i dostępne przez kompa....

załóz się :D ja mam 4 pompy i chodzi ! ( nie liczę cyrkulacji bo pompa osobna)2 czujniki temp wewnetrznej (każdy ustawiony na inną temp) wszystko można :)

Beata&Slawek
27-02-2012, 21:11
Nie uważam,że czytając instrukcję bedę miał wszystko wręcz przeciwnie czytam instrukcję za nim coś kupię żeby wiedzieć co będę miał a że po przeczytaniu mam wątpliwości co tak naprawdę to będzie to pytam fachowcow. dla mnie jeśli jest już ta funkcja na podlogowce to powinno to byc tak jak jest w pierwszym akapicie:
"Programator ma za cel dobór temperatur dla ogrzewania podłogowego w
zależności od warunków panujących w pomieszczeniu."
Czyli ustawiam czujnik w pomieszczeniu z podłogówka, zadaje temperature i sterownik poprzez pompę podłówki stara się tą temperaturę utrzymać w przeciwnym razie nie widzę sensu pakowania czujnika do pętli bo mi ta temperatura nic nie mówi i do niczego nie jest potrzebna.

Piotrek42
27-02-2012, 21:14
Beata&Slawek dziś mam dobry humor, podeslij mi na Pw swojego maila to wyslę ci fotki mojej kotłowni wraz z opisami.

darase
27-02-2012, 21:26
Beato Sławku jeśli chcecie mieć inną tem. w każdym pomieszczeniu to najlepiej zawory termostatyczne gdzie ustawia się tem. pomieszczenia i po sprawie :)

zbigmaz01
27-02-2012, 21:59
załóz się :D ja mam 4 pompy i chodzi ! ( nie liczę cyrkulacji bo pompa osobna)2 czujniki temp wewnetrznej (każdy ustawiony na inną temp) wszystko można :)
Masz rację :)
Ja mam podłączone trzy czujniki wewnętrzne i trzy pompy do obiegu, czwarta do CO a obiegowa jak u ciebie. Na wykresach tylko nie widać CWU :lol2:
A co do czujników to są jeszcze : podajnika, CO, zewnętrzny, spalin :) razem wszystkich 7

Jarecki79
28-02-2012, 09:37
No chłopaki, muszę Wam powiedzieć,że kolega Sebsa przeszedł z eCoala na Bruli i jak mówi od kilku dni uzyskuje już mniejsze spalanie i dużo lepszy popiół (jak pisał połowę mniej jak na eCoalu).
Więc obsługa Bruli wcale taka trudna nie jest a efekty zaczynają przychodzić dość szybko. Fakt,że sporo pracował z eCoalem i ma doświadczenie w postaci już dłuższego obcowania z kociołkiem, obserwował długo pracę kotła, więc też nieco łatwiej było mu przeskoczyć na Bruli.

darase
28-02-2012, 09:42
Przeszedł na ster bruli i go wcięło :D

Może sypia w kotłowni ;) :D

czp01
28-02-2012, 09:46
No tak witamy sebsa w klubie bruliego :) eee tam wcięło - ustawił bruliego i poszedł teraz balować bo ma dużo czasu i nie martwi się, że mu inteligentny algorytm może dziurę wypalić w palniku. :) No a jak ustawił tak mu pali :)

darase
28-02-2012, 09:47
Aaaa jeśli chodzi o mniejsze spalanie to nie jest to odkrycie Ameryki ;) :D

Od kilku dni paląc gorszym eko też na dłużej wystarcza mi zasobnik :) Teraz ok. 8dni.

darase
28-02-2012, 09:50
Wiem czemu Piotrase ma takie małe spalanie, gdy u mnie dziś było -5.5st to patrzę a u Piotrasa na plusie. Widgety w telu są bombowe :)

sebsa
28-02-2012, 10:02
Przeszedł na ster bruli i go wcięło :D

Może sypia w kotłowni ;) :D

Mam zakaz dotykania lapka w domu;););)
Dziś wieczorem napiszę o moich odczuciach płynących ze zmiany sterowania

darase
28-02-2012, 10:04
Sebsa zmień lapka na telefon :)

Piotrek42
28-02-2012, 10:08
Wiem czemu Piotrase ma takie małe spalanie, gdy u mnie dziś było -5.5st to patrzę a u Piotrasa na plusie. Widgety w telu są bombowe :)

Tak to jest jak ma się kocioł na krecie :D żart... mam czujnik od wschodu i jak zaswieci słoneczko z rana to okropnie przekłamuje, od połnocy było -3 ,a na czujniku kotła już +10 :) jakoś mi to nie przeszkadza....jak się dobrze przypatrzysz to wczoraj na dworze przy słońcu o godz 9:30 mialem .....+28st !!!!! nie ma to jak lato :)

sebsa
28-02-2012, 10:09
Aaaa jeśli chodzi o mniejsze spalanie to nie jest to odkrycie Ameryki ;) :D

Od kilku dni paląc gorszym eko też na dłużej wystarcza mi zasobnik :) Teraz ok. 8dni.

Pisząc o mniejszym spalaniu mam na myśli nie cieplejsze ostatnio dni - tylko analogiczne temperatury jakie mieliśmy np w grudniu ubiegłego roku. Akurat mam to dobrze rozpisane dzień po dniu:). Spalanie troszkę mniejsze- rzędu 1-3 kg/doba. Ale najbardziej cieszy mnie zmniejszenie objętości popiołu i spieków. O to mi chodziło.

darase
28-02-2012, 10:20
Piotrase :) ale o 2h w nocy słońca nie ma, chyba że to księżyc ;)
Np. 27-02 o 2h było -5 a 28-02 też o 2h +1,4 tak dla ścisłości ;)

Piotrek42
28-02-2012, 10:28
Piotrase :) ale o 2h w nocy słońca nie ma, chyba że to księżyc ;)
Np. 27-02 o 2h było -5 a 28-02 też o 2h +1,4 tak dla ścisłości ;)

trudno.... przeprowadzaj się....:D

darase
28-02-2012, 10:37
Piotrase w takie pola ;) :D

darase
28-02-2012, 10:51
Sebsa czy przypadkiem nie masz w tym sezonie docieplonego domu? :)
Samo panowanie nad kotłem daje frajdę :) a jak jeszcze masz jakieś oszczędności i ładniejszy popiół to już gratis ;)

Jarecki79
28-02-2012, 11:02
O połowę???
Zweryfikuj to.

Nie chodzi o taki spadek spalania tylko ilośc popiołu, nie wiem czy mogę zacytować, chyba mnie nie powiesi

"Generalnie coraz bardziej jestem zadowolony z Bruliego od 3-4 dni spalam już mniej niż na Ecoal. Do tego popiół/spieki pół na pół. Ich ilość o połowę mniejsza niż na Ecoalu."

darase
28-02-2012, 11:09
Cytat "Do tego popiół/
spieki pół na pół. Ich ilość o połowę
mniejsza niż na Ecoalu."

Świetna interpretacja, jeśli kolega ma pół spieków i pół popiołu to rewelacji nie ma ;)
Jeśli tych spieków jest o połowę mniej to już jest jakiś sukces :)
W eCoalu ilość spieków mi się zmniejszyła po wgraniu nowego softu.

sebsa
28-02-2012, 11:26
Cytat "Do tego popiół/
spieki pół na pół. Ich ilość o połowę
mniejsza niż na Ecoalu."

Świetna interpretacja, jeśli kolega ma pół spieków i pół popiołu to rewelacji nie ma ;)
Jeśli tych spieków jest o połowę mniej to już jest jakiś sukces :)
W eCoalu ilość spieków mi się zmniejszyła po wgraniu nowego softu.

Tak o to chodzi spieków i innych pozostałości jest dużo mniej. Ostatnio szufladę opróżniłem po 5 dniach. Ale praktyki jeszcze mało. Jak piszesz rewelacji nie ma. Na pewno jeszcze sporo do nauki przede mną.

sebsa
28-02-2012, 11:33
A, to źle zrozumiałem.
Przepraszam za zamęt.
Chciałbym, by spalanie spadło o 50%:). Tu nie ma dużych różnic. Jak pisałem wcześniej góra 1-3 kg doba - ale operuję na Brulim dopiero 9 dni, wiec mam nadzieje ze z czasem uzyskam jeszcze lepsze wyniki. Fakt, że w tym czasie ż miałem już 2-3 wpadki. Bruli wymaga innego sterowania kotłem. U mnie przejawia się to w konieczności zadawania wyższych temperatur na piecu, by utrzymać komfort cieplny w domu.

sebsa
28-02-2012, 11:41
Przy okazji w ramach "odchudzania" mojego pieca na cieplejsze dni powróciłem do patentu Zawijana polegającego na zaślepianiu rur wymiennika. Tutaj pozwoliłem sobie na lekkie modyfikacje i zamiast wełny mineralnej wykorzystałem kostki brukowe. W sobotę zaślepiłem cztery rury - zamierzam to zrobić jeszcze kolejnymi czterema. Jak coś prześlę zdjęcia "zabudowanego wymiennika".

sebsa
28-02-2012, 11:48
... a jeszcze jedno. Jarecki masz minus;). Nie przypominam sobie bym komuś pozwolił na upublicznianie prywatnych postów. Sam również tego nie czynię.

Jarecki79
28-02-2012, 12:01
... a jeszcze jedno. Jarecki masz minus;). Nie przypominam sobie bym komuś pozwolił na upublicznianie prywatnych postów. Sam również tego nie czynię.

łoj :) to mam skasować ten cytat Twojej wypowiedzi?

Czekam na Twoje wrażenia z przygody z Brulim, to właściwa droga dla osób, które nie są w pełni zadowolone z eCoala z różnych względów.
Zamiast robic awantury tutaj na wątku, można zmienić produkt na Bruli i być zadowolonym. Na twoim przykładzie widać, że jest sens.

Większość na wątku jest obecnie chyba zadowolonych z eCoala i dla takich osób przechodzenie na Bruli uważam za bezcelowe. To raczej droga, jeżeli coś nam nie pasuje lub mamy jakies kłopoty z różnych względów z pracą automatu.

Gdzie będziesz pisał o zabawach z Brulim? Na tym wątku czy na wątku o Brulim?

Piotrek42
28-02-2012, 12:30
łoj :)
Zamiast robic awantury tutaj na wątku, można zmienić produkt na Bruli i być zadowolonym. Na twoim przykładzie widać, że jest sens.
A co jarecki ecoal jest dla ciebie za drogi??? mniej zarobisz na kotle??? czy kocioł musiałby kosztować juz duże pieniądze!!! po za tym jesteś bardzo niewiarygodny, w celu osiągniecia własnych korzyści zamieszczasz priw wiadomości??? no sorry jakbym opublkikował swoje to by się działo.... mam oba sterowniki, oba pracują, dla poczatkującego placza (a takich jest jakieś 70-80% użytkowników) polece ecoala pozostałej grupie bruliego- ale szału jakiegoś w oszczędnościach nie ma... a trochę siedzenia przy kotle jest!

sebsa
28-02-2012, 12:38
Trochę odwracasz kota ogonem. Nie chodzi mi o ten czy inny wątek. Dałeś informację bez konsultacji ze mną. To mi się nie podoba. Ale zostawmy to jak jest.
Gwoli ścisłości - niejednokrotnie pisałem. U mnie największym problemem jest przewymiarowany piec. Tutaj jest przyczyna moich problemów z dużą ilością popiołu/spieków itd. Stąd moje dążenie i chęć sprawdzenia zachowania kotła w pracy dwustanowej. Proszę nie wykorzystuj tego w celach marketingowych. O swoich spostrzeżeniach napiszę wieczorem na wątku z Brulim. Jeśli mi żona pozwoli dotknąć kompa;). Pozdrawiam żony wszystkich forumowiczów:bye:.

darase
28-02-2012, 13:08
Sebsa napisał "U
mnie największym problemem jest
przewymiarowany piec. Tutaj jest przyczyna
moich problemów z dużą ilością popiołu/
spieków itd. " Jesteś tego pewien? :)
Według moich obserwacji ilość popiołu zależy od jakości ekogroszku :)

darase
28-02-2012, 13:13
P.S. Lepiej dotykać żony niż kompa :D

Piotrase nie ma to jak Twój obiektywizm :)

sebsa
28-02-2012, 13:31
To ile Ty masz tych rur?

Pisałem niejednokrotnie. Mój piec posiada wymiennik w którym jest 14 rur.

sebsa
28-02-2012, 13:32
Sebsa napisał "U
mnie największym problemem jest
przewymiarowany piec. Tutaj jest przyczyna
moich problemów z dużą ilością popiołu/
spieków itd. " Jesteś tego pewien? :)
Według moich obserwacji ilość popiołu zależy od jakości ekogroszku :)

Nie do końca. Można ten sam węgiel spalać lepiej bądź gorzej.

Regut1
28-02-2012, 13:41
Pisałem niejednokrotnie. Mój piec posiada wymiennik w którym jest 14 rur.

To napisz jeszcze w swoim poście jaki to piec. Wielu użytkowników OEP na forum nie śledzi całej dyskusji i po przeczytaniu Twojego postu będzie miało co najmniej wątpliwości. Ktoś zupełnie świerzy może zaślepić cały wymiennik i problem gotowy.

sebsa
28-02-2012, 13:45
P.S. Lepiej dotykać żony niż kompa :D

Rozumiem, że Ty zawsze między jednym a drugim postem z komórki...:p

sebsa
28-02-2012, 13:49
To napisz jeszcze w swoim poście jaki to piec. Wielu użytkowników OEP na forum nie śledzi całej dyskusji i po przeczytaniu Twojego postu będzie miało co najmniej wątpliwości. Ktoś zupełnie świerzy może zaślepić cały wymiennik i problem gotowy.
Nie mam OEP. Mój piec to Ponar Żywiec 38kW. Ogrzewam nim prawie 300m2. Mam wrażenie, że ogrzałby drugie tyle z palcem... Dobra konstrukcja. Choć na początku miałem z nim parę przejść jak np nieszczelny wymiennik.

Regut1
28-02-2012, 13:58
Zapotrzebowanie na ciepło dla nowobudowanych domów drastycznie spada a sprawność kotłów wzrasta. Do tego dochodzi pogoda gdzie warunki zimowe to 1/3 sezonu grzewczego. Mam analogiczny problem - przewymiarowany kocioł.

darase
28-02-2012, 14:01
Sebsa aż tak napalony nie jestem, już 8lat po ślubie ;) ale wszystkie posty z tela. Laptop zarezerwowany dla syna ale czasami da Ojcu w NFS-a online zagrać. :) Jak siadam do lapka na dłużej to lepiej nie mówić ;)

sebsa
28-02-2012, 14:06
Sebsa aż tak napalony nie jestem, już 8lat po ślubie ;) ale wszystkie posty z tela. Laptop zarezerwowany dla syna ale czasami da Ojcu w NFS-a online zagrać. :) Jak siadam do lapka na dłużej to lepiej nie mówić ;)

:lol::lol::lol: Jak już takie zwierzenia, to ja jestem 6 lat po ślubie. Planuję sobie PS-a kupić, odświeżyć pasję i w PES pograć. Już to widzę. Zawsze PS mogę z sobą do kotłowni zabrać.:lol:

sebsa
28-02-2012, 14:11
Zapotrzebowanie na ciepło dla nowobudowanych domów drastycznie spada a sprawność kotłów wzrasta. Do tego dochodzi pogoda gdzie warunki zimowe to 1/3 sezonu grzewczego. Mam analogiczny problem - przewymiarowany kocioł.

Pisali koledzy, że przy dobrym prowadzeniu na dwustanie w okresach przejściowych można lepsze efekty uzyskać. Dlatego tak dążyłem by sprawdzić u siebie taki tryb pracy.

Regut1
28-02-2012, 14:19
Sebsa aż tak napalony nie jestem, już 8lat po ślubie ;) ale wszystkie posty z tela. Laptop zarezerwowany dla syna ale czasami da Ojcu w NFS-a online zagrać. :) Jak siadam do lapka na dłużej to lepiej nie mówić ;)

Sebsa nie napisał o czyją żone mu chodziło ;-) , a komp i laptop są mobilne, podobnie jak żony ;-)

Jarecki79
28-02-2012, 14:20
:lol::lol::lol: Jak już takie zwierzenia, to ja jestem 6 lat po ślubie. Planuję sobie PS-a kupić, odświeżyć pasję i w PES pograć. Już to widzę. Zawsze PS mogę z sobą do kotłowni zabrać.:lol:

Jak juz tak o stażu małżeńskim, to u mnie 11rok leci....

Jak lubisz sobie pograć to fajne, poręczne jest PSP, często młócę na wyjazdach :) teraz właśnie nowy model Sony wypuściło.
NFS można popykać, frajda niesamowita.

Regut1
28-02-2012, 14:24
Rozszerzenie opcji E-coala o możliwość przejscia z automatu na trzyb ręczny brzmiało obiecująco. Najpierw popracować w automacie, a jak żona się znudzi i będzie wiecej czasu, zamknąć sie w kotłowni u ćwiczyć korekty w spalaniu. Na razie cisza w tym temacie ......

darase
28-02-2012, 14:25
Od PS wolałbym telefon z procesorem dwurdzeniowym i androidem. Są gry wypas na andka np. szachy :D lub Raging Thunder 2, można online pograć. Fajowy jest Swift 3d :D Sebsa jak zobaczysz Mikołaja to niech kurierem tel wyśle :)

Kurka Jarecki żonaty :D , niesamowite i żona Ci pozwala na hobby z laptopem.

Jarecki79
28-02-2012, 14:29
Kurka Jarecki żonaty :D , niesamowite i żona Ci pozwala na hobby z laptopem.

Lapka to akurat żona często okupuje :) :) :)

a PSP to na wyjazdach używam, fajna rozrywka a i grafika mocny punkt. W PSP on-line lub przez game-sharing tez fajne rozgrywki idzie machnąć.
Na jednej domówce tak z kolega w 2szt.PSP młóciliśmy w tekkena,że by nas kobitki najchętniej z domu wywaliły :)

sebsa
28-02-2012, 14:33
Od PS wolałbym telefon z procesorem dwurdzeniowym i androidem. Są gry wypas na andka np. szachy :D lub Raging Thunder 2, można online pograć. Fajowy jest Swift 3d :D Sebsa jak zobaczysz Mikołaja to niech kurierem tel wyśle :)

Kurka Jarecki żonaty :D , niesamowite i żona Ci pozwala na hobby z laptopem.

Ja swojej tłumaczę- lepsze hobby z lapkiem niż takie w pubie lub gdzieś w parku lub pod sklepem.;);)
Co do Jareckiego - to rzeczywiście wyrozumiałą żonę znalazł albo w intercyzie sobie zastrzegł:P:P.
Darase po co ci wypas telefon do szachów. Przedłożę Mikołajowi Twoja prośbę. Tylko, że mnie jeszcze routera nie przyniósł. Pewnie mocno zajęty...:) albo i na biegun kryzys dotarł.

darase
28-02-2012, 14:39
Mój tel ma wolny procek 600MHz i małą pamięć a w andku 2.1 nie można instalować aplikacji na karcie SD, druga sprawa tak szybko wykonuję ruch grając w szachy że smartfon traci oddech ;) :)

darase
28-02-2012, 14:42
Z tym routerem to głupio wyszło miałeś już go dostać ale jak kręciłeś nosem że nie ma adsl to router dostałem ja :)

timon120777
28-02-2012, 19:10
a jak zmniejszyć Brucera nie inwestując w zakup odlewni??? zaślepiłem otwory ale to za mało - są jakieś nakładki może zmniejszające światło palnika????

aregh24
28-02-2012, 19:20
Ponieważ na 100% będę brał coś ze sterownikiem ecoal przeczytałem dzisiaj instukcję obsługi i mam w związku z tym kilka pytań. Z opisu wynika, że sterownik ma w sobie zawarte programator CO, pogodowy, pokojowy, ogrzewania podłogowego itp. pytanie jest jak to wszystko zgrać ile czujników temperatury wewnętrznej można podłaczyć do sterownika? Bo jeżeli mam podłogówkę na dole a grzejniki na górze i potrzebuje różnych temperatur na tych kondygnacjach + wyższa temperatura w łazience na górze. Brak jest w instrukcji schamtu lbu opisu gdzie montować czujniki temperatury bo przykladowo dla podłogówki umieszczenie tego gdzieś w pętli powoduje, że w razie awarii czujnika albo kujemy podłogę albo rezygnujemy z tej opcji. Dodatkowo jeszcze można do ecola podlączyć termostat pokojowy ale czy to w akimś stopniu nie jest dublowanie regulatora temperatury wewnętrzej? Bo jeśli podłaczę czujnik temperatury wewnętrznej i ustawię parametry w regulatorze to po co mi termostat pokojowy. Wciąż pozostaje jeszcze kewstia gdzie umieścić ten czujnik skoro w różnych pomieszczeniach ma być rózna temperatura?

Jeszcze tytułem instrukcji bo czytając własnie o funkcji programator ogrzewania podlogowego w pierwszym zdaniu jest:
"Programator ma za cel dobór temperatur dla ogrzewania podłogowego w
zależności od warunków panujących w pomieszczeniu."

No więc się ucieszyłewm bo wynika z tego ,że prauje on na podstawie czujnika temperatury wewnetrznej w pomieszczeniu gdzie mamy podłogowkę, ale potem mamy:

Programator
ten wymaga zainstalowania czujnika podłogowego. Aktywacja Programatora
podłogowego odbywa się w Parametrach zaawansowanych – Funkcja
pompy mieszającej: Podłogowa.

A więc wynika z tego,że czujnik ma być gdzieś w instalacji a to nam nie umozliwi wyregulowania temperatury w pomieszczeniu.

Twoje obawy sa nieuzasadnione. Z drugiego cytatu wcale nie wynika, aby czujnik musial byc zainstalowany "gdzies w instalacji". Instalujesz go po prostu w pomieszczeniu z ogrzewaniem podlogowym. Bedzie on pilnowal przy pomocy pompy podlogowej temperatury w pomieszczeniu. Drugi czujnik, wewnetrzny(pokojowy) instalujesz na pietrze z grzejnikami. Sterowac on bedzie pompa CO.

timon120777
28-02-2012, 20:04
ale mam obawy czy węgiel wypiętrzany nie uniesie cegieł ??? gdyby nie owe to bym już dawno cegy postawił na palniku
co do otworów to zaślepiłem wszystkie okrągłe na krótszych bokach i pionowe na przeciwległym do podajnika, dodatkowo pierwsze pionowe na bokach dłuższych co mi dało przesunięcie płomienia trochę bardziej na srodek
Pytanie czy skoro lepsze dopalanie na małej mocy uzyskuję od strony podajnika to cegły kłaść po obu stronach czy może lepiej od tej gdzie gorsze spalanie???

Piotrek42
28-02-2012, 20:09
W Brucerze jest to trudniejsze, niż w Burnerze-S, ale możliwe.
Redukujemy całkowicie otwory górne (okrągłe) na całym obwodzie.
Redukujemy część pionowych szczelin nadmuchowych - stosownie do potrzeb (niestety - na wyczucie).
Można także zmniejszyć światło palnika poprzez położenie na nim dwóch cegieł (niestety - też na wyczucie).

Gdzies widzialem fotkę.... nie pamiętam dokładnie, ale chyba minertu zrobił mniejsza głowice do brucera... jego pytajcie

minertu
28-02-2012, 20:42
Gdzies widzialem fotkę.... nie pamiętam dokładnie, ale chyba minertu zrobił mniejsza głowice do brucera... jego pytajcie
minertu już jakieś pół roku jedzie na mniejszej głowicy i to z powodzeniem.Dom 280m2 powierzchni grzewczej , kocioł 24kW a palnik zmniejszony o ok 1/3.
Była mała wpadka z ograniczeniem powietrza i to w czasie jak sobie na narty pojechałem dokładnie w te mrozy co widać w alarmach.Po powrocie drobna kosmetyka i hula aż miło.Metodą prób i błędów.
Nie powiem dokładnie ile kW wytwarza bo nie mam aparatury odpowiedniej ale teraz palnik jest mniejszy od małej ekoenergii.Nie ukrywam,że deflektor też swoje zrobił a już nowa koncepcja się rodzi.
Zresztą wszystko widać na esterownik.pl

sebsa
29-02-2012, 10:46
Tak się składa, że wczoraj po południu nie mogłem już obserwować dyskusji na forum.Wróciłem do domu dość późno a tu jeszcze niespodzianka w postaci wygaszonego kotła. Okazało się, że przyczyną było zawieszenie się paliwa w zasobniku. Pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło. Nie w tym jednak rzecz. Korzystając z okazji wyczyściłem trochę od środka piec i przyjrzałem się bardzo dokładnie koronie na moim brucerze. Planowałem zakleić silikonem pionowe nacięcia korony od strony zasobnika. Okazuje się, że moja korona takowych nie ma. Ma pięć nacięć po stronie dłuższej palnika od strony wymiennika. Od strony drzwiczek też chyba też 5- ale to tylko moje odczucie na podstawie "macania palcem" Wpadłem również na pomysł jak zmniejszyć powierzchnię samego Brucera. Będzie to trochę inne rozwiązanie od "czapki Minerta". Za dwa tygodnie mam dłuższy urlop. Mam nadzieję że temperatury będą już na tyle wysokie by móc spokojnie wygasić piec na cały dzień. Przy okazji zmniejszanie powierzchni poprzez obkładanie cegłami uważam za nietrafione. To rozwiązanie powoduje, że ogień pali się ciągle na dużej powierzchni i opala od spodu cegły położone na koronie. Chyba nie o to chodzi. Przerabiałem to w jesienią

Regut1
29-02-2012, 11:08
W temacie "zmniejszanie kotla"

Pierwszym i ważniejszym krokiem jest "zmniejszenie" palnika.
Dopiero potem można dopasowywać temperaturę spalin za pomocą zaślepiania rur wymiennika.
Ok zawijan jeżeli mogę prosić o odpowiedź na moje pytanie dotyczące "dopasowywania temperatury spalin".

darase
29-02-2012, 12:05
Sebsa kiedyś musi być ten pierwszy raz :D

Może lepiej włożyć cegłę do środka palnika od przeciwległej strony kosza, można dociąć na wymiar :)

Jarecki79
29-02-2012, 12:44
Raczej nie tak.

Patrząc z góry na palnik otwór musi zostać nad przeciwzwojem

Wcześniej Zawijan miał jakies próbne sztuki mniejszego odlewu, takiej nakładki na Brucera
Panie Jacku jest to jeszcze dostępne, jakby ktoś miał ochotę spróbować?

sebsa
29-02-2012, 12:46
Sebsa kiedyś musi być ten pierwszy raz :D

Może lepiej włożyć cegłę do środka palnika od przeciwległej strony kosza, można dociąć na wymiar :)

No właśnie cegłę może wypiętrzyć. Ja planuję ten przeciw zwój na końcu zostawić. Dlatego będę zmniejszał powierzchnię od strony zasobnika a i płomień się przesunie idealnie pod deflektor.

Beata&Slawek
29-02-2012, 12:52
Twoje obawy sa nieuzasadnione. Z drugiego cytatu wcale nie wynika, aby czujnik musial byc zainstalowany "gdzies w instalacji". Instalujesz go po prostu w pomieszczeniu z ogrzewaniem podlogowym. Bedzie on pilnowal przy pomocy pompy podlogowej temperatury w pomieszczeniu. Drugi czujnik, wewnetrzny(pokojowy) instalujesz na pietrze z grzejnikami. Sterowac on bedzie pompa CO.

Dzieki wielkie za odpowiedz, zreszta nie tylko Tobie bo dostalem na prv kilka odpowiedzi kazda cos wniosla (szczegolne podziekowania dla Piotrka). Co do tego zagadnienia tak wlasnie myslalem ale instrukja nie jest jednoznaczna dodatkowo zmylil mnie watek na forum esterownik bo wlasnie tam jest temat gdzie ludzie sie zastanawiaja gdzie ten czujnik umiescic tzn glownie pytaja gdie w petli to zrobic i nikt tam tego nie sprostowal, jak znajde link do tego tematu to zamieszcze.

Apropo czujnikow moglby ktos uprzejmy wrzucic zdjecia zainstalowanych czujnikow ecoala?

Pozdrawiam

Jarecki79
29-02-2012, 13:30
2. Nakładka minertu - to jest właśnie ta, którą dostał ode mnie, i którą minertu twórczo zmodyfikował. Nie mam innej.

To był odlew Centozapu? (centroekoenergii?) nie pamiętam tej starej rozmowy o tym odlewie.. :(

Może precyzyjniej zapytam,
czy jest szansa odlania jakies drobnej serii mniejszego paleniska i sprzedaży tego do palnika Brucer dla osób chętnych?

timon120777
29-02-2012, 13:39
sebsa
żaden brucer nie ma pionowych otworów od strony podajnika, stąd również strzałka na przeciwległym końcu aby właściwie założyć koronę, gdyby owe otwory tam byly to myślę że 90% powietrza trafiałoby do palnika właśnie przez nie i dopiero by była katastrofa.
jest po jednej stronie 6 pionowych a po drugiej 12 - zerknij na mój wątek ze stopki, tam też moje próby z zaślepianiem.
myślę że w tym sezonie już nie ale w następnym pójdę krok dalej i zakleję również wszystkie okrągłe za radą zawijana.
Planuję też z cegły wyciąć jakąś wkładkę na wymiar i wsunąć w światło palnika od strony zasobnika żeby światło zmniejszyć-myślę tylko jeszcze nad sposobem przytwierdzenia -chyba wykorzystam do tego okrągłe otwory nadmuchowe właśnie

sebsa
29-02-2012, 13:48
sebsa
żaden brucer nie ma pionowych otworów od strony podajnika, stąd również strzałka na przeciwległym końcu aby właściwie założyć koronę, gdyby owe otwory tam byly to myślę że 90% powietrza trafiałoby do palnika właśnie przez nie i dopiero by była katastrofa.
jest po jednej stronie 6 pionowych a po drugiej 12 - zerknij na mój wątek ze stopki, tam też moje próby z zaślepianiem.
myślę że w tym sezonie już nie ale w następnym pójdę krok dalej i zakleję również wszystkie okrągłe za radą zawijana.
Planuję też z cegły wyciąć jakąś wkładkę na wymiar i wsunąć w światło palnika od strony zasobnika żeby światło zmniejszyć-myślę tylko jeszcze nad sposobem przytwierdzenia -chyba wykorzystam do tego okrągłe otwory nadmuchowe właśnie
U mnie nie ma strzałki. Mam nową poprawioną nieco koronę. Dlatego piszę, iż tam gdzie Ty masz 6 nacięć - Ja mam 5. Od strony drzwi na pewno nie mam 12 nacięć. Okrągłe otwory mam zaspawane. Myślę, że chyba sam zakład pracował nad koroną. Niektóre niecięcia pionowe nie są zupełnie pionowe- odnoszę wrażenie- jakby cięto to flexem w dużym pośpiechu.

Regut1
29-02-2012, 14:03
Wybacz ale zrozumiałem tylko że każda praca kotła w temperaturze spalin poniżej 150 st. C jest ta moja odpowiedzialność? Co zatem przy grzaniu CWU w trybie lato lub w pracy kotła na małych mocach i pracy w podtrzymaniu, gdzie temperatura spalin drastycznie spada? Chodzi mi o praktyczne zalcenie dla użytkowania konkretnej konstrukcji pieca CO. Korzystajac z możliwości pytam osobę w mojej ocenie najlepiej do tego predysponowaną - współautora.

Zależy mi raczej na "wytycznych" dla tej konstrukcji, a nie "laboratoryjnie przebadaną i udokumentowaną stałą wielkość. Ewentualnie przy braku takiej możliwości podanie warunków skrajnych, dla których prowadzenie kotła nie jest już ryzykiem a na 100% bardzo szybko doprowadzi do jego korozji.

Pozdrawiam

timon120777
29-02-2012, 15:47
U mnie nie ma strzałki. Mam nową poprawioną nieco koronę. Dlatego piszę, iż tam gdzie Ty masz 6 nacięć - Ja mam 5. Od strony drzwi na pewno nie mam 12 nacięć. Okrągłe otwory mam zaspawane. Myślę, że chyba sam zakład pracował nad koroną. Niektóre niecięcia pionowe nie są zupełnie pionowe- odnoszę wrażenie- jakby cięto to flexem w dużym pośpiechu.

kiedyś któryś z kolegów pisał że część producentów kotłów kupuje "surowe" odlewy i sami robią otwory wg własnego uznania. widziałem takie foto korony brucera na którym żaden otwór okrągły nie był w jednej linii z pozostałymi, były tam dwa rzędy otworów okrągłych bez pionowych nacięć. chyba sam bym to równiej nawiercił:p
ja mam pierwszą wersję z szerokim płaszczem na koronie i bez podpórek pod palnikiem jeszcze, zapewne również dlatego są spore różnice

sebsa
29-02-2012, 19:20
Moja korona również ma szerszy płaszcz. O obrabianiu odlewów przez producentów też już słyszałem w ubiegłym roku. Niezła się z brucerami zrobiła " Wolna amerykanka".

timon120777
29-02-2012, 19:31
może dlatego że to wdzięczny palnik do eksperymentów????