PDA

Zobacz pełną wersję : Palnik BRUCER + sterownik eCoal



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20

darase
29-02-2012, 21:01
Brucer jest jak diament do oszlifowania :)

sebsa
29-02-2012, 21:26
Brucer jest jak diament do oszlifowania :)

Szkoda tylko, żet to szlifowanie zostawia się nam użytkownikom;).

darase
29-02-2012, 21:29
Ooo dostęp do laptopa otwary :D

minertu
01-03-2012, 07:45
To był odlew Centozapu? (centroekoenergii?) nie pamiętam tej starej rozmowy o tym odlewie.. :(

Może precyzyjniej zapytam,
czy jest szansa odlania jakies drobnej serii mniejszego paleniska i sprzedaży tego do palnika Brucer dla osób chętnych?
Być może będzie , tylko kto wie jak ją zmodyfikować?
Mi się udało ale nie mam odlewni.

minertu
01-03-2012, 07:50
Jeszcze jak bym miał stary ślimak do BRUCERA to też bym go trochę zmodyfikował.
Mam jeden i wolę nie ruszać.

minertu
01-03-2012, 08:44
1. Otwory trzeba zaślepiać - niestety - "na wyczucie".
Kiedyś myślałem, że zrobią to producenci kotłów, ale się zawiodłem.
Nasze prace poszły w kierunku BURNERA-S i nie było czasu na zabawy z BRUCEREM.

2. Nakładka minertu - to jest właśnie ta, którą dostał ode mnie, i którą minertu twórczo zmodyfikował. Nie mam innej.
Ale znalazł się ktoś kto się z BRUCEREM miał czas pobawić.Efekty są,kto chce może sprawdzić.Za nasadkę wypada mi podziękować co czynię.
zawijan a może by tak coś z tym fantem zrobić?

Jarecki79
01-03-2012, 09:26
Jeszcze jak bym miał stary ślimak do BRUCERA to też bym go trochę zmodyfikował.
Mam jeden i wolę nie ruszać.
Przy tych starych, pierwszych brucerach robiliśmy małą modyfikację ślimaka. Mogę Ci fotki podesłać, chyba jeszcze mam.

Grzedorius
01-03-2012, 09:37
Witam
Dziś rano coś mnie podkusiło żeby zajrzeć do pieca , a tam deflektor leży sobie na żarze, przepalił się skubaniec i pękł na 3 części, zdażyło się wam coś podobnego?
I jeszcze nie wiecie gdzie można w okolicach krakowa kupić coś takiego, a może obejmuje to gwarancja. Na razie piec zostawiłem niech pracuje ale na dłuższy okres raczej bym się bał zostawiać go bez deflektora. ( Piec Ogniwo Eko 15 KW). Doradźcie coś bo na razie serwis głuchy na moje tel.
Pozdrawiam

pawelo_pl
01-03-2012, 10:34
Za 40 zeta kupisz sobie na allegro.
http://allegro.pl/listing.php/search?category=1524&string=deflektor

minertu
01-03-2012, 10:35
Witam
Dziś rano coś mnie podkusiło żeby zajrzeć do pieca , a tam deflektor leży sobie na żarze, przepalił się skubaniec i pękł na 3 części, zdażyło się wam coś podobnego?
I jeszcze nie wiecie gdzie można w okolicach krakowa kupić coś takiego, a może obejmuje to gwarancja. Na razie piec zostawiłem niech pracuje ale na dłuższy okres raczej bym się bał zostawiać go bez deflektora. ( Piec Ogniwo Eko 15 KW). Doradźcie coś bo na razie serwis głuchy na moje tel.
Pozdrawiam
Jeżeli kocioł jest na gwarancji to ten element również chyba,że w warunkach gwarancji pisze inaczej.Jeżeli tego zapisu nie ma to gwarancja go obejmuje.
Truj im d..ę do skutku.Niech wiedza,że swoich klientów trzeba traktować poważnie.

Grzedorius
01-03-2012, 10:57
[QUOTE=pawelo_pl;5238329]Za 40 zeta kupisz sobie na allegro.
Wiem tylko nie wiem czy piec może działać bez niego

pawelo_pl
01-03-2012, 11:09
Będzie działał .

Grzedorius
01-03-2012, 13:28
Jeżeli kocioł jest na gwarancji to ten element również chyba,że w warunkach gwarancji pisze inaczej.Jeżeli tego zapisu nie ma to gwarancja go obejmuje.
Truj im d..ę do skutku.Niech wiedza,że swoich klientów trzeba traktować poważnie.
Napisałem do nich dopiero dziś rano także mają jeszcze czas na reakcje, szkoda tylko że nie można się do nich dodzwonić. Chciałem się tylko upewnić że z piecem nic się nie stanie jak zostawię bez deflektora, jutro pospawam go jakoś i założę do wyjaśnienia sprawy z serwisem.

tesel
02-03-2012, 20:04
Koledzy.nie potrafię niczego zrobić jeśli nie wiem jak to działa.
dlatego mam prośbę.Pomóżcie mi zrozumieć jak działa ecoal.
Zbiera on informacje z czujników ,analizuje je i dobiera odpowiednie parametry.
Ok.czas podawania paliwa jest stały.Zmienną jest czas przerwy w podawaniu.
Na podstawie jakich parametrów ster wylicza czas przerwy w podawaniu?
Myślę104202 ,żeAnalizując trendy Pracy kotła(CZY TEMP ROŚNIE CZY SPADA) |dobiera sobie czas przerwy.Jeśli moje rozumowanie jest błędne to mi to wyjaśnijcie .
Proszę

timon120777
02-03-2012, 20:06
http://zawijan.wordpress.com/burner-s-nowy-palnik/o-sterowaniu-kotlem/

przeczytaj
nikt tak jak współtwórca nie wyjaśni

tesel
03-03-2012, 10:18
timon Swoim wpisem chciałem sprowokować dyskusję na temat zmiejszenia (domowym sposobem) palnika.
Żeby to zrobić muszę wiele rzeczy zrozumieć.Zawijan pisze bardzo ogólnie.Trawi mnie np.kwestia,czy przy zmiejszonym palniku będzie dobrze dopalał.
Np.przy podawaniu 5 sek.ślimak poda x gramów węgla.Przy małym palniku zrobi to samo ale będzie to więcej świeżego węgla w stosunku do pojemności palnika.
Wiem,że sterownik spali każdą porcję paliwa poprawnie.Chciałem tylko wiedzieć skąd bedzie wiedział,że zmiejszyliśmy mu pojemność palnika?
Może będziecie się śmiać,że jest jeszcze ktoś kto tego nie rozumie,ale co tam.Jestem człowiekiem wolno myślącym,ale jak już załapię o co chodzi to mogę zrobić naprawdę wiele.

darase
03-03-2012, 10:27
Dobre tesel tak 3maj :)

minertu
03-03-2012, 10:31
timon Swoim wpisem chciałem sprowokować dyskusję na temat zmiejszenia (domowym sposobem) palnika.
Żeby to zrobić muszę wiele rzeczy zrozumieć.Zawijan pisze bardzo ogólnie.Trawi mnie np.kwestia,czy przy zmiejszonym palniku będzie dobrze dopalał.
Np.przy podawaniu 5 sek.ślimak poda x gramów węgla.Przy małym palniku zrobi to samo ale będzie to więcej świeżego węgla w stosunku do pojemności palnika.
Wiem,że sterownik spali każdą porcję paliwa poprawnie.Chciałem tylko wiedzieć skąd bedzie wiedział,że zmiejszyliśmy mu pojemność palnika?
Może będziecie się śmiać,że jest jeszcze ktoś kto tego nie rozumie,ale co tam.Jestem człowiekiem wolno myślącym,ale jak już załapię o co chodzi to mogę zrobić naprawdę wiele.
Jesteś takim samym zapaleńcem jak ja ,tyle,że Ty już masz chyba małą ekoenergię i nie ma co pomniejszać.Mój Brucer jest jeszcze mniejszy :)

dino49
03-03-2012, 10:37
timon
Żeby to zrobić muszę wiele rzeczy zrozumieć.Zawijan pisze bardzo ogólnie.Trawi mnie np.kwestia,czy przy zmiejszonym palniku będzie dobrze dopalał.
Np.przy podawaniu 5 sek.ślimak poda x gramów węgla.Przy małym palniku zrobi to samo ale będzie to więcej świeżego węgla w stosunku do pojemności palnika.
Wiem,że sterownik spali każdą porcję paliwa poprawnie.Chciałem tylko wiedzieć skąd bedzie wiedział,że zmiejszyliśmy mu pojemność palnika?
Może będziecie się śmiać,że jest jeszcze ktoś kto tego nie rozumie,ale co tam.Jestem człowiekiem wolno myślącym,ale jak już załapię o co chodzi to mogę zrobić naprawdę wiele.
tesel też tak myślałem, jak Ty :yes: Np kocioł o mocy 17 KW z palnikiem np. o mocy 10-12 KW

tesel
03-03-2012, 10:52
Jesteś takim samym zapaleńcem jak ja ,tyle,że Ty już masz chyba małą ekoenergię i nie ma co pomniejszać.Mój Brucer jest jeszcze mniejszy :)

Mam małego brucera i nie mam zamiaru zmiejszać jego pojemności.Może tylko zaślepię jakieś otwory.Chciałbym jednak wiedzieć jak inni to zrobią.Jestem ciekawskim gościem.

timon120777
03-03-2012, 10:57
Koledzy.nie potrafię niczego zrobić jeśli nie wiem jak to działa.
dlatego mam prośbę.Pomóżcie mi zrozumieć jak działa ecoal.
Zbiera on informacje z czujników ,analizuje je i dobiera odpowiednie parametry.
Ok.czas podawania paliwa jest stały.Zmienną jest czas przerwy w podawaniu.
Na podstawie jakich parametrów ster wylicza czas przerwy w podawaniu?
Myślę104202 ,żeAnalizując trendy Pracy kotła(CZY TEMP ROŚNIE CZY SPADA) |dobiera sobie czas przerwy.Jeśli moje rozumowanie jest błędne to mi to wyjaśnijcie .
Proszę

dobrze to skoro chcesz podjąć dyskusję to proszę
spróbuję opisać jak ja to rozumiem

Na podstawie jakich parametrów ster wylicza czas przerwy w podawaniu?

a na podstawie analizy zmiany trendów zarówno temperatury spalin jak i temperatury CO
zatem wielkość dawki czy paleniska moim zdaniem nie ma znaczenia, niezależnie czy podamy do palnika 50g węgla czy 150g to sterownik najpier weźmie pod uwagę czy temperatura co rośnie czy spada i tak samo z temp spalin, i potem zdecyduje czy przerwa podawania ma wynieść 60sek czy 200 i jak mocno ma dmuchać. np jeśli temp CO spada to potrzebna większa moc i większy nadmuch żeby spadek zatrzymać. sterownik zatem podniesie obroty dmuchawy i wyliczy sobie wg wpisanego wcześniej wzoru jaka ma być przerwa podawania. jeśli po tym czasie i podaniu kolejnej dawki temp nadal będzie spadać to znów zwiększy moc a jeśli np zacznie rosnąć to alb powtórzy cykl na tych samych nastawach "chwilowych" albo moc zmniejszy- po drodze sprawdzi jeszcze temp spalin.

zmniejszenie nadmierne palnika moze doprowadzić do sytuacji w której mimo podawania sporej dawki paliwa krótkich przerw i maksymalnego nadmuchu kocioł nie spali wszystkiego. okaże się bowiem że palnik ma za małą moc aby przy danym zapotrzebowaniu osiągnąć cel dany mu przez sterownik.
zatem przy małym palniku jeśli chcesz coś modyfikować to ewentualnie moim laickim zdaniem tylko poprzez zatkanie części otworów nadmuchowych aby lepiej pracował na małych mocach a wielość paleniska zostawiłbym jaka jest,
Moja bestia ma ogromny krater i mieści się w nim sporo węgla ale Mały palnik to większe ryzyko przekroczenia bariery bezpieczeństwa

tak ja to pojmuję
proszę o komentarze

sebsa
03-03-2012, 11:06
...zmniejszenie nadmierne palnika może doprowadzić do sytuacji w której mimo podawania sporej dawki paliwa krótkich przerw i maksymalnego nadmuchu kocioł nie spali wszystkiego. okaże się bowiem że palnik ma za małą moc aby przy danym zapotrzebowaniu osiągnąć cel dany mu przez sterownik.
zatem przy małym palniku jeśli chcesz coś modyfikować to ewentualnie moim laickim zdaniem tylko poprzez zatkanie części otworów nadmuchowych aby lepiej pracował na małych mocach a wielość paleniska zostawiłbym jaka jest,
Moja bestia ma ogromny krater i mieści się w nim sporo węgla ale Mały palnik to większe ryzyko przekroczenia bariery bezpieczeństwa

tak ja to pojmuję
proszę o komentarze

Timon ale zwróć uwagę, iż praktycznie przez większość czasu ogień pali się w palenisku co najwyżej w połowie lub 2/3. Nawet u mnie przy moim zapotrzebowaniu na mógłbym na palcach jednej ręki zliczyć dni gdzie widziałem ogień na całości paleniska. Dlaczego CZP odnotowuje w tym roku mniejsze spalanie po zamontowaniu o połowę mniejszej głowicy do swojego pancepola.

tesel
03-03-2012, 11:09
timon Rozumujesz dokładnie tak jak ja.Tylko zanim coś zaślepię,muszę wiedzieć po co.Muszę wyjąć i rozłożyć palnik,żeby zobaczyć do czego te otwory złóżą.Niestety jestem taki,że nie wystarczy mi,że ktoś powie mi zrób tak i tak.Muszę wiedzieć po co i co to zmieni.

czp01
03-03-2012, 11:24
To może i w moim PPS 25 można by na lato coś zakleić - ale te moje otwory jakieś takie duże i tylko na obrzeżach koronki palinka http://czp.pl/kociol/nastawy/retorta/pps-25/images/100_2698.jpg

timon120777
03-03-2012, 11:29
sebsa
wszyscy notują w tym roku niższe spalanie - u czp-a jest to wypadkowa cieplejszej zimy i mniejszego palnika. jak będzie spalał to trzeba by porównać dwie bardzo podobne zimy a nie zeszłoroczne mrozy i tegoroczną "jesień"
ja też mam dużo niższe spalanie ale się nie podniecam tym bo wiem że cieplejszy sezon mamy
tesel
zaślepiając otwory sprawiasz że podnosi się ciśnienie powietrza wylatujęcogo do palnika przy niezmienionej jego ilości pobranej.
to jak z wężem ogrodowym. odkręcasz wodę i lecąc całą średnicą ma jakieś tam ciśnienie, ale jak końcówkę węża ściśniesz lub założysz końcówkę o połowę mniejszej średnicy to ciśnienie wody wypływającej wzrośnie mimo iż w kraniku pozostało niezmienione.
zabieg zaślepiania otworów ma zatem na celu ułatwienie napowietrzenia paleniska przy mniejszej sile nadmuchu bez zbyytniej utraty ciśnienia.
palnik jest lepiej wtedy napowietrzoby gdyż powietrze ma więcej "energii" by się przez złoże węgla przebić.
tak ja to rozumiem

timon120777
03-03-2012, 11:31
To może i w moim PPS 25 można by na lato coś zakleić - ale te moje otwory jakieś takie duże i tylko na obrzeżach koronki palinka http://czp.pl/kociol/nastawy/retorta/pps-25/images/100_2698.jpg

możesz zmniejszyć średnice każdego z nich i też będzie jakiś efekt. tylko jeśli ja bym się za to wziął to wszystkie otwory zaślepiałbym identycznie czyli np albo środkiem albo wszystkie od lewej lub prawej strony aby zachować rozkład dystrybucji

czp01
03-03-2012, 12:40
Widziałem też gdzieś do Pancerpola takie koronki co nie mają otworów na obrzeżach ale wywiercane w trzech rzędach na swojej całej szerokości - to taką byłoby łatwiej zaklejać. :)

timon120777
03-03-2012, 13:23
to na pewno
a takie szerokie pasy to spory problem, silikon może z nich wydmuchnąć
trzeba by myśleć o jakimś bardziej trwałym materiale

Jarecki79
03-03-2012, 13:44
Widziałem też gdzieś do Pancerpola takie koronki co nie mają otworów na obrzeżach ale wywiercane w trzech rzędach na swojej całej szerokości - to taką byłoby łatwiej zaklejać. :)

To z otworkami dotyczy modelu obrotowego. Rzędy otworków zależą od tego czy jest to obrotowy 17kW czy 25kW.

W Twoim nic bym nie zaklejał. Jeżeli jednak chcesz spróbować to musisz zaślepić te dolne.
On nie ma takiej rezerwy na zmiany jak brucerowate, wyjście paliwa nie jest tak duże, paliwa wychodzi w nim dużo mniej jak w brucerze a i zasada spalania troche inna...
Przy zaślepieniu górnych możesz zacząć produkowac większe spieki i zatkasz palnik, może zacząć rwać zawleczki.

sebsa
03-03-2012, 13:47
Timon źle mnie zrozumiałeś. Nie chodzi mi o spalanie. Chodzi mi o to, iż Brucer ma moc maksymalną 40kW. Tą moc usiłowało się zmniejszać poprzez zaklejanie okrągłych otworów, zaślepianie poszczególnych nacięć pionowych itd. Mino tego możliwości Brucera i tak są wykorzystywane tylko w niewielkiej części. U mnie przy największych mrozach było to ok 2/3. Co powiedzieć a Waszych domach - dużo mniejszych od mojego, z mniejszym zapotrzebowaniem na ciepło. U Minerta, który ma powierzchnię podobną do mojej nakładka zmniejszająca powierzchnię palnika o ok 1/3 sprawdziła się bez problemu. Dlatego twierdzę, iz zmniejszenie prześwitu palnika w niewielkim stopniu może przynieść pozytywne rezultaty.

timon120777
03-03-2012, 13:53
zgadzam się z Tobą ale ja ciągle myślę nie o moim brucerze tylko o małej ekoenergii bo jeśli dobrze zrozumiałem to taki palnik masz.
ja chcę po sezonie swój palnik zmniejszyć i mam już plan jak to zrobić ale do tego potrzebuję wygaszonego kotła i dnia czasu żeby wcielić projekt w życie.
jeśli rozmowa jest zaś o dużym brucerze to redukcja jego wielkości jak najbardziej. producent sam mógłby wpaść na pomysł sprzedawania 2 głowic jedna o normalnym a druga o powidedzmy 1/3 mniejszym prześwicie tak by można było zdjąć i zamienić, byłaby to dosyć konkurencyjna moim zdaniem oferta, gdyż brucera najłatwiej przestawić- wystarczyłoby zdjąć i zamienić korony

Jarecki79
03-03-2012, 14:00
Tesel, wysłałem Ci info na priva.

Ty masz dokładnie 2/3wielkości palnika Brucer jeżeli chodzi o wyjście węgla.
Ta dziura ma wymiar 10x14cm

Jarecki79
03-03-2012, 14:16
producent sam mógłby wpaść na pomysł sprzedawania 2 głowic jedna o normalnym a druga o powidedzmy 1/3 mniejszym prześwicie tak by można było zdjąć i zamienić, byłaby to dosyć konkurencyjna moim zdaniem oferta, gdyż brucera najłatwiej przestawić- wystarczyłoby zdjąć i zamienić korony

Takie możliwości oferuje palnik AZP, głowice możesz zmieniać między 15-25-38kW
Oferujemy taka opcję przy wyborze tego palnika. Dodatkowa głowica kosztuje 200zł

Jarecki79
03-03-2012, 14:19
W przypadku brucera fajnie byłoby wrócić do koncepcji tej nakładki zmniejszającej prześwit.
Pewnie kilku chętnych by się znalazło.

Sprawę ułatwia już spora część palników odpalonych od 2008r, jest to juz pokaźny rynek, który może być w części zagospodarowany taką mniejszą nakładką na okresy letnie czy też ciepłej wiosny bądź jesieni.
Uważam,że teraz jest świetny okres, aby coś takiego centrozap przemyślał.

minertu
03-03-2012, 14:21
Tesel, wysłałem Ci info na priva.

Ty masz dokładnie 2/3wielkości palnika Brucer jeżeli chodzi o wyjście węgla.
Ta dziura ma wymiar 10x14cm
Nasadka na Brucera ma mniejszy otwór niż mała ekoenergia.
Tesel ma rację ,potrzeba w jego przypadku 1 dnia aby zmniejszyć koronę.Ja mam pomysł na to jak to zrobić czy to w Brucerze czy tez w ekoenergii.

minertu
03-03-2012, 14:25
W przypadku brucera fajnie byłoby wrócić do koncepcji tej nakładki zmniejszającej prześwit.
Pewnie kilku chętnych by się znalazło.

Sprawę ułatwia już spora część palników odpalonych od 2008r, jest to juz pokaźny rynek, który może być w części zagospodarowany taką mniejszą nakładką na okresy letnie czy też ciepłej wiosny bądź jesieni.
Uważam,że teraz jest świetny okres, aby coś takiego centrozap przemyślał.
Sama głowica to nie wszystko.Trzeba jeszcze odpowiednio napowietrzyć paliwo tak aby spieków nie było.Ja się spieków pozbyłem.
Więcej nie pisze bo hieny zaglądają i będą mieli na tacy :)

Ilu było by chętnych na ową nasadkę ?

timon120777
03-03-2012, 14:31
napowietrzenie to nie problem jak się z odpowiedniej strony do zmniejszania zabrać

Jarecki79
03-03-2012, 14:32
Sama głowica to nie wszystko.Trzeba jeszcze odpowiednio napowietrzyć paliwo tak aby spieków nie było.Ja się spieków pozbyłem.
Więcej nie pisze bo hieny zaglądają i będą mieli na tacy :)

Ilu było by chętnych na ową nasadkę ?

Nasadka wcale nie miała napowietrzenia, to byl goły odlew.
Dlatego też uważam, że obecnie jest dobry moment rynkowy od debiutu brucera, aby do tej koncepcji wrócić.
Jest szansa to obecnie fajnie przygotowac i zaoferowac dotychczasowym użytkownikom oraz nowym wybierającym dany kocioł.
Widzę w tym przewagę konkurencyjną w stosunku do innych palników na rynku.

Też jestem ciekaw ilu byłoby chętnych :)

minertu
03-03-2012, 14:34
Dla paru osób nie jest opłacalne robić odlew.
Dla kilkuset już tak.

timon120777
03-03-2012, 16:08
a gdyby wprowadzili do oferty nakładkę to i rośnie przewaga producentów kotłów oferujących zestawy z brucerem właśnie- dają użytkownikom dodatkową opcję wyposażenia a to jest atut tak myślę

sebsa
03-03-2012, 16:44
Ilu było by chętnych na ową nasadkę ?

Mnie licz na pewno. Oficjalnie pierwszy.

krzy27
03-03-2012, 16:52
To mnie drugiego. Jak teraz nie przewymiarowałem pieca to po ociepleniu już na pewno będzie.

darase
03-03-2012, 18:35
Minertu mam widgety kilku kotłów w telefonie i jedynie Twój piec ma tem. spalin 170st. Innym tak jak u mnie tem. spalin nie przekracza 90st. Jestem ciekaw jaką masz oszczędność a jaką stratę w pomniejszonym palniku.


Panowie co tak stękacie na większe palniki :D w moim 15kw mam brucera 2 generacji i sobie daje radę. Eko mam dopalone, popiół całkiem całkiem, jestem "kontent" :D

tesel
03-03-2012, 18:53
Minertu mam widgety kilku kotłów w telefonie i jedynie Twój piec ma tem. spalin 170st. Innym tak jak u mnie tem. spalin nie przekracza 90st. Jestem ciekaw jaką masz oszczędność a jaką stratę w pomniejszonym palniku.


Panowie co tak stękacie na większe palniki :D w moim 15kw mam brucera 2 generacji i sobie daje radę. Eko mam dopalone, popiół całkiem całkiem, jestem "kontent" :D

A paliłeś latem? Ja jeszcze nie i stąd moje obawy.

tesel
03-03-2012, 20:58
Czyli nie tędy droga.To jak można zmiejszyć moc małego palnika?

darase
03-03-2012, 21:04
Tesel latem grzałem Cwu do kąpania, nic złego się nie dzieje, piec pracuje dwustanowo, nagrzeje Cwu i przechodzi w podtrzymanie, 100kg eko po 690zł bez funkcji stop wystarczyło na 27dni, z funkcją stop 30dni i raczej nie warto za 6zł mieć chłodny powrót.
Będzie lato to wypraktykujesz sam, spokojna Twoja czaszka :D

Jarecki79
03-03-2012, 21:09
Czyli nie tędy droga.To jak można zmiejszyć moc małego palnika?

Tak jak Ci Tesel pisałem, dokładnie tędy droga. Tak jak mówi także zawijan, aby jeszcze zmniejszyć moc palnika, wystarczy tylko te dziurki zakleić.
Poczekaj jednak ze spokojem do lata i się przekonasz czy w Twoim wypadku jest to potrzebny krok.

minertu
03-03-2012, 21:12
Minertu mam widgety kilku kotłów w telefonie i jedynie Twój piec ma tem. spalin 170st. Innym tak jak u mnie tem. spalin nie przekracza 90st. Jestem ciekaw jaką masz oszczędność a jaką stratę w pomniejszonym palniku.


Panowie co tak stękacie na większe palniki :D w moim 15kw mam brucera 2 generacji i sobie daje radę. Eko mam dopalone, popiół całkiem całkiem, jestem "kontent" :D
Jeżeli patrzysz na dzisiejsze temperatury to źle trafiłeś ,właśnie o tej porze włączyłem priorytet oraz testuje nowy deflektor.
Nie patrz na dziś.Patrz do tyłu.Sobota dla mnie to jedyny dzień co mogę cokolwiek pokombinować :)

minertu
03-03-2012, 21:20
Można paliwo spalać szybko i można powoli a efekt będzie podobny,ja uważam,że nie warto spalać go szybko.
Nadmierne ciśnienie (spręż) sprawia,że spalamy go za szybko.
Bez komentarza :)

karoka65
03-03-2012, 21:29
A ja tam nie mam zamiaru świrować. Jak coś kupuję to powinno to działać jak należy. Jak pisałem mam kocioł nawet nie zdolnej półki ale jak się śmieję czasami spod regału. Przy dobrym sterowaniu pracuje czasami lepiej jak te z najwyższej półki.
Producent powinien to zrobić za mnie a nie tu przyklej, tam daj sylikon a tam popluj albo przytkaj palcem.
Palę na tym co " Pan Bóg stworzył " i myślę ze tak powinno być.
Palę lato-zima i jest ok.
Pisałem już nie raz jak jest potrzeba to kociołek pociągnie i 45 na dobę a latem na Bruli mieściłem się w 2,7kg/dobę przy podgrzewaniu tylko CWU.
Jak komuś się chce nie poprawia " Pana Boga".

minertu
03-03-2012, 21:31
A ja tam nie mam zamiaru świrować. Jak coś kupuję to powinno to działać jak należy. Jak pisałem mam kocioł nawet nie zdolnej półki ale jak się śmieję czasami spod regału. Przy dobrym sterowaniu pracuje czasami lepiej jak te z najwyższej półki.
Producent powinien to zrobić za mnie a nie tu przyklej, tam daj sylikon a tam popluj albo przytkaj palcem.
Palę na tym co " Pan Bóg stworzył " i myślę ze tak powinno być.
Palę lato-zima i jest ok.
Pisałem już nie raz jak jest potrzeba to kociołek pociągnie i 45 na dobę a latem na Bruli mieściłem się w 2,7kg/dobę przy podgrzewaniu tylko CWU.
Jak komuś się chce nie poprawia " Pana Boga".
Święta prawda.

karoka65
03-03-2012, 21:34
Święta prawda.
Są trzy prawdy:
Cała prawda
Tylko prawda
I gó..o prawda
Zależy kto którą wyznaje.
To tak żartem.

karoka65
03-03-2012, 21:36
Tesel mówi że w sobotę dla odprężenia można po spamować trochę.

tesel
03-03-2012, 21:46
Tesel mówi że w sobotę dla odprężenia można po spamować trochę.
Zadaj temat i już masz.

minertu
03-03-2012, 21:57
Nie nadmierne ciśnienie, tylko nadmierna ilość w jednostce czasu.
Może być duże ciśnienie i mała ilość, a może być małe ciśnienie i duża ilość. To nie idzie w parze.
Czy zwiększając ciśnienie nie zwiększymy jego (powietrza) ilości przy tej samej średnicy wylotu ?
Jego nadmiar powoduje wychładzanie temp spalin.Sterownik tego nie lubi :)

minertu
03-03-2012, 23:06
Przy tej samej średnicy wylotu - tak.
Ale jeśli wylot zmniejszysz - to już nie.

Temperaturę spalin zmniejsza ilość powietrza, a nie jego ciśnienie.
Zmniejszanie otworów nadmuchowych ma na celu zmniejszenie ilości powietrza bez zmniejszenia jego ciśnienia. W przeciwieństwie do przydławiania wlotu na dmuchawie, które zmniejsza ilość powietrza, ale równocześnie zmniejsza jego ciśnienie.
Przy mniejszej mocy dmuchawy dla danej srednicy mamy odpowiednie cisnienie powietrza,w obecnej chwili jest ono za duże co powoduje wychładzanie spalin.
Zwiększenie przepływu powietrza obniża ciśnienie i temp spalin jest wyższa przy tej samej mocy dmuchawy.

timon120777
03-03-2012, 23:13
człowiek uczy się całe życie
byłem przekonany że skoro do dmuchawy zostanie, poprzez jej pracę z określoną prędkością obrotową,dostarczone X powietrza o ciśnieniu Y to wydalając tę ilość przez otwór o takiej samej wielkości mamy to samo ciśnienie i ilość powietrza a jeśli przez mniejszy to większe ciśnienie ale ilosć tę samą
skoro jak twierdzi zawijan ilość jego się zmniejsza to skąd wzrost ciśnienia??? i gdzie się podziewa różnica pomiędzy powietrzem zassanym a wydalonym przez palnik???
potrzebuję jaśniejszego tłumaczenia bo to mnie nie przekonuje że się mylę

timon120777
03-03-2012, 23:16
darase
twierdzisz że u siebie masz brucera 2 generacji a to nie oznacza przypadkiem że masz tego o mniejszej mocy???
mój staruszek ma zakres 15-40KW jeśli się nie mylę a Twój chyba trochę inny????
popraw mnie jeśli nie mam racji???

Piotrek42
03-03-2012, 23:32
Dobra panowie, przy sobocie trzeba zabrać jakis głos bo jeszcze pomyslicie że umarłem :D :P dla tych co mają problemy z konfiguracją wifi polecam takie urządzenie do sterownika ecoal/bruli wsadzamy tylko odbiornik- i po zabawie, nic nie trzeba kofigurorowac czy bawić sie w tryby prac itd... podaje link do stronki na której nie ma tego (bo na alegro zaraz wyganie) ale są rutery na alegro to jak ktoś chce to sobie poradzi z zakupem http://mpcnet.pl/opis/125254_OVISLINK_AirLive__%5B_N_MINI_%5D_Mini_AP_30 0Mbps_802_11b_g_n_%5B_Nie_wymaga_konfiguracji_%5D

darase
03-03-2012, 23:34
Nie mam pojęcia czy brucer 2 generacji polegał na mniejszym odlewie, wiem że w 24kw był taki sam bo miałem dylemat brać 24kw czy 15kw i Pan Zawijan dobrze mi doradził żeby brać mniejszy, jak to powiedział, palnik taki sam to poleci w największe mrozy z większą mocą i większą stratą kominową a w pozostałe dni będzie pykał :)

darase
03-03-2012, 23:41
Piotrase brak produktu a cena taka jak routera, kabel tańszy a router i tak jest wymagany. :)
Jakieś to rozwiązanie jest :)
Kup Piotrase i sprawdź :)

Piotrek42
04-03-2012, 00:00
darase to jest jak sie komuś nie chce ciągac kabli... wiem ze na stronie brak produktu ale zamiesciłbym link z aledro to zarazłby wygasł.... chodziło mi o nazwe,ja widziałem jak to działa, spoko- nie polecam komuś zeby wywał pieniądze.

Piotrek42
04-03-2012, 00:25
Można jeszcze coś takiego zakupić-górna połka http://www.wasserman.pl/pl/p/Dwa-transmitery-sieciowe-200Mbps-TL-PA211-KIT-TP-Link-230v/2363 ale tego nie testowałem

timon120777
04-03-2012, 11:06
Popraw mnie zatem lub potwierdź jeśli dobrze rozumuję proszę

jeśli zakleję połowę otworów w swoim palniku to zmniejszy się jego moc i będę mógł sterować dmuchawą w wyższym zakresie jej obrotów tak aby dostarczyć właściwą( oczywiście orientacyjnie) ilość powietrza pod odpowiednim ciśnieniem do spalenia mniejszej ilości opału uzyskując przyzwoitą sprawność i spalanie na całej jego powierzchni a nie tylko na niewielkim wycinku???????

Jarecki79
04-03-2012, 11:13
Mi tylko brakuje w tym wszystkim opisu sterowalności dmuchaw danej klasy w połączeniu z danymi sterownikami.
Nic bowiem nie da zastosowanie mniejszej dmuchawy, jeżeli sterownik nie umie jej obsłużyć- będzie gorzej jak z większą dmuchawą, ale "sterowalną" dzięki dobranej charakterystyce obsługi silnika.

Tego problemu nie udało się Panu opisać a szkoda, bo obraz byłby pełniejszy.

Tak samo, jak juz w wielu kotłowniach przydatna okazuje sie przesłona regulacyjna na dmuchawie.

timon120777
04-03-2012, 11:38
rozumiem
chodziło mi o zasadę a nie o ilość konkretną.
teraz rozumiem nieco więcej
dzięki

Jarecki79
04-03-2012, 11:42
To opisz go Ty.
Chętnie poczytam kogoś innego. Nie lubię czytać tylko siebie.

W jaki sposób? Tutaj na forum, czy wysłać Tobie na maila, abyś ewentualnie poprawił.

Uściśliłbym także, że tekst dotyczy palników żeliwnych. One ze względu na ograniczenia odlewu są konstruowane bardziej "oszczędnie"
Tj. na tunel, w którym pracuje ślimak naklejony jest drugi, krótszy tunel, którym dostarczamy powietrze do strefy spalania.

Cała ta "puszka powietrzna" jest bardzo mała w stosunku do innych palników, jak zauważają użytkownicy palniki żeliwne bardziej się grzeją.

W innych palnikach tj. fajkowych czy obrotowych dystrybucja powietrza jest inna. Tam rura, w której pracuje ślimak zabudowana jest rurą o większym przekroju, gdzie dochodzi powietrze z nadmuchu. Dystrybucja jest często dwu lub trzy kanałowa. Powietrze omywa rurę, w której pracuje ślimak studząc podajnik ale też podgrzewając wstępnie powietrze dostarczane do strefy spalania. Dla tych palników fajkowych mamy tzw. wiadro w palenisku, tutaj cała ta przestrzen powietrzna jest pewnie 3-4krotnie większa jak w brucerach i potrzebne są zapewne większe ciśnienia i wydajności dmuchawy.

Jarecki79
04-03-2012, 13:33
Tutaj na forum.

W międzyczasie przygotowałem szerszy opis w formacie word i wysłałem na Pana e-mail.
Zaznaczyłem parametry znanych mi urządzeń, może Pan skorzysta.

Proszę to przejrzeć i spokojnie przemyśleć.

pozdrawiam

Piotrek42
04-03-2012, 15:10
W międzyczasie przygotowałem szerszy opis w formacie word i wysłałem na Pana e-mail.
Zaznaczyłem parametry znanych mi urządzeń, może Pan skorzysta.

Proszę to przejrzeć i spokojnie przemyśleć.

pozdrawiam

Przecież zawijan to nie Ty, ze będzie prywatną korespondencje upubliczniać na forum.... wpisz na forum lub na forum zawijanów to wszyscy poczytamy...

Jarecki79
04-03-2012, 16:06
Przecież zawijan to nie Ty, ze będzie prywatną korespondencje upubliczniać na forum.... wpisz na forum lub na forum zawijanów to wszyscy poczytamy...

Jak chcesz tak złośliwie, to proszę bardzo.

Nie wiem, czy warto słuchac opinii kogoś, kto innych podwala do admina a później głupa klei.
Fajnie zabrzmiało?? Chyba jesteśmy kwita.

Co do meritum, to wysłałem informacje na maila, aby Zawijan przemyślał lekką zmianę oraz uzupełnienie tekstu swojego bloga.
Pozwolisz zatem, że sam będę decydował, co i gdzie chcę opisać. Samodzielnie i spokojnie może także Zawijan się zastanowić, czy warto moje spostrzeżenia brać pod uwagę.

minertu
04-03-2012, 16:17
Jak chcesz tak złośliwie, to proszę bardzo.



Co do meritum, to wysłałem informacje na maila, aby Zawijan przemyślał lekką zmianę oraz uzupełnienie tekstu swojego bloga.
Pozwolisz zatem, że sam będę decydował, co i gdzie chcę opisać. Samodzielnie i spokojnie może także Zawijan się zastanowić, czy warto moje spostrzeżenia brać pod uwagę.
Ja też chętnie poczytam.

Jarecki79
04-03-2012, 16:28
Ja też chętnie poczytam.

Świetnie, poczekaj zatem, aby Zawijan się zastanowił, czy zmiany, które zaproponowałem są dla niego do zaakceptowania.
Bloga tworzą dwie osoby i muszą mieć czas na zastanowienie. Przedstawiłem tylko drobne sugestie.
Jak skorzysta z moich doświadczeń i postanowi coś zmienić, to będzie to możliwe, będzie to można przeczytać na jego blogu.

Jarecki79
04-03-2012, 16:52
Biorąc to pod uwagę przygotowałem swoje uwagi przed pojawieniem się Pana wpisu.
Podałem tam specyfikacje i ogólny pogląd na sytuację. Treść wypowiedzi skierowałem do Pana.

Nic nie musi być na łapu-capu i można to spokojnie przemyśleć i inaczej zredagować, jeżeli uzna to Pan za stosowne.
Uważam, że informacje mogą pomóc innym szukającym nowszych rozwiązań na Pana blogu. Przedstawiają kompatybilne ze sobą zestawy.
W ten sposób użytkownikowi sterownika A nie zrobimy krzywdy, jak chcąc skorzystać z Pana uwag zainwestuje w np. mniejszą WPa07, której dane urządzenie nie będzie potrafiło obsłużyć.

Nie musi to też mieć miejsca za 5 czy 8minut.

Piotrek42
04-03-2012, 17:03
Uważam, że informacje mogą pomóc innym szukającym nowszych rozwiązań na .
Nooo jarecki sam chciałeś.... uważam że złomy nazywane kotłami które produkowane są w zakładzie jareckiego i sprzedawane za posrednictwem forum zaczynają się słabo sprzedawac i swoimi postami uzytkownik jarecki usiłuje zachęcić potencjalnych użytkowników zeby kupowali jego produkty... bardzo watpliwej jakości które OSOBIŚCIE widziałem...żerujesz kolego na tym forum szukasz sobie (by nie napisac jelni) którym opchniesz towar i tyle..a wychyl się tylko to punkt po pukcie znajdę jakiegoś kocioł i pokaże jakie złomy produkujesz pod szyldem skam-p!

Jarecki79
04-03-2012, 17:24
Nooo jarecki sam chciałeś.... uważam że złomy nazywane kotłami które produkowane są w zakładzie jareckiego i sprzedawane za posrednictwem forum zaczynają się słabo sprzedawac i swoimi postami uzytkownik jarecki usiłuje zachęcić potencjalnych użytkowników zeby kupowali jego produkty... bardzo watpliwej jakości które OSOBIŚCIE widziałem...żerujesz kolego na tym forum szukasz sobie (by nie napisac jelni) którym opchniesz towar i tyle..a wychyl się tylko to punkt po pukcie znajdę jakiegoś kocioł i pokaże jakie złomy produkujesz pod szyldem skam-p!

Piękna laurkę sobie wystawiasz.
Zacząłeś od obrażania mojej osoby i liczyłeś, że jeszcze zostaniesz pogłaskany?

Wybacz, ale nie widze związku z tematem dotyczącym dmuchaw i ich sterowania oraz Skam-P, nie wiem co ma piernik do wiatraka.
Moja tez sprawa, co chciałem napisać do Zawijana a jego sprawą jest to, czy zechce z tego w jakims zakresie skorzystać.

Tyle.

Jarecki79
04-03-2012, 17:25
Zawijan, dziękuję za odpowiedź

Piotrek42
04-03-2012, 17:37
Piękna laurkę sobie wystawiasz.
Zacząłeś od obrażania mojej osoby i liczyłeś, że jeszcze zostaniesz pogłaskany?

Wybacz, ale nie widze związku z tematem dotyczącym dmuchaw i ich sterowania oraz Skam-P, nie wiem co ma piernik do wiatraka.
Moja tez sprawa, co chciałem napisać do Zawijana a jego sprawą jest to, czy zechce z tego w jakims zakresie skorzystać.

Tyle.

Mi laurka na forum nie jest potrzebna.. ja nie sprzedaję kotłów...a jestem uzytkownikiem i to co wiem, co zdobyłem doświadczeniem, to tym dzielę się z użytkownikami forum..dawno napisałem że nie lubię reklamy ( i głupków na forum- którzy na szczęscie przestali pisać) będę tępić to wszelkimi możliwimi sposobami i.....tego się trzymam.Co się tyczy twojej osoby.... chciaz czasami sie nie odzywam to jednak posty czytam i jak ci kiedyś napisałem jeżeli wychylisz się z reklamą na watkach ogólnych będę to piętnowac... i pokazywać że twoje porady nie są takie dobrodusznę i pełne wiedzy lecz są powodowane chęcią zysku i sprzedażą SWOJEGO towaru . Jeżeli chodzi o meritum , to nie klej tu głupa bo sam dobrze wiesz że zawijan nie zajmuje się sterami (regulacja obrotów dmuchawy) tylko samym palnikiem a od sterowń dmuchawy jest producent sterownika..Jakbyś chciał napisać do zawijana to byś napisał- a nie chwalił sie na forum jak to nie współpracujesz z zawijanem...(przynajmiej ja tak robie- jak mam do kogoś sprawe to pisze maila i nie obwieszczam całemu światu że napisałem maila)

Jarecki79
04-03-2012, 17:44
Cały czas nie wiem, co Cie interesuje jak rozmawiam z inna osobą.
Otwarcie rozmawialiśmy na wątku, wysłałem informacje i nie uważam,aby stało się coś strasznego czy złego.

Nie widzę też związku w temacie rozmowy o dmuchawie z moim kotłem.

Chyba Cię poniosło.

minertu
07-03-2012, 20:56
Tu też wkleję.
Deflektor.To na razie prototyp-działający :)
Nie obrasta popiołem ,wszystko spada do popielnika.
Pomysł własny ,właśnie testowany.Już mogę powiedzieć ,że dopala spaliny w 95% o ile nie więcej.
Oczywiście na przysłowiowe "oko" :) bo tylko nim wizualnie widzę jak kocioł się brudził a jaki jest teraz.
Czy to dużo czy też mało napiszę po powrocie.
Ja za 5dni zaczynam wakacje :) i chyba mogę odpoczywać spokojnie.
Już bez obaw.
Pasuje wymiarami do OE 15kW,24kW,35kW.
Test pokaże czy się opłaciło tyle męczyć :)

darase
11-03-2012, 13:10
Tryb ręczny w sterowniku eCoal mógłby być bardziej zautymatyzowany, mógłby działać jak sterownik dwustanowy, gdy jest cieplej eCoal wpada w stan jak to nazywam śmierci klinicznej nie może pracować w sposób ciągły a również nie daje rady się odstawić. Od wczoraj gdy eCoal przeciąga tem o 5st wzwyż pomagam mu odstawić się przechodząc w tryb ręczny, potem czekam aż tem. spadnie do zadanej i dalej jedzie na automacie taki proces pozwala na duże oszczędności , i taki tryb przydałby się na okres przejściowy oraz na grzanie Cwu latem :)

krzy27
11-03-2012, 15:45
Tryb ręczny w sterowniku eCoal mógłby być bardziej zautymatyzowany, mógłby działać jak sterownik dwustanowy, gdy jest cieplej eCoal wpada w stan jak to nazywam śmierci klinicznej nie może pracować w sposób ciągły a również nie daje rady się odstawić. Od wczoraj gdy eCoal przeciąga tem o 5st wzwyż pomagam mu odstawić się przechodząc w tryb ręczny, potem czekam aż tem. spadnie do zadanej i dalej jedzie na automacie taki proces pozwala na duże oszczędności , i taki tryb przydałby się na okres przejściowy oraz na grzanie Cwu latem :)

Może odpowiednie zwiększenie histerezy na czujniku wewnętrznym mogłoby odwalać twoją robotę automatycznie.

darase
11-03-2012, 15:50
Wydaje mi się że to nie pomoże, jutro sprawdzę. Dzięki :) Dawno kolegi nie było.
Zasyp mi się przedłużył z 5rano na 12tą :)

krzy27
11-03-2012, 18:20
Jestem jestem. Nie odzywam się jedynie na niektóre wątki ;)

myszka!
12-03-2012, 12:27
mam kociołek eko 24 do ogrzania 170 m2 + 220 CWU piecyk pracuje na minimalnych nastawach i wyłączonej pompie CO - pomieszczenia przegrzane - czy można jakoś zmnieszyć moc kotła i czy to coś pomoże - słyszałam o zatkaniu płomienówek - co to daje?
może ktoś napisze tak logicznie pod kobietę mój sterownik https://esterownik.pl/remote/1027
szukam oszczędności w spalaniu - czy to coś pomoże?

darase
12-03-2012, 12:58
Kobieto puchu wartościowy :) kto Ci polecił takiego smoka, kupujesz watę i zapychasz dwa kanały, dlaczego przegrzewasz pomieszczenia? nie masz zaworów przy kaloryferach, masz zbyt ciepło grzej samo Cwu. :)

jack18
12-03-2012, 16:24
mam kociołek eko 24 do ogrzania 170 m2 + 220 CWU piecyk pracuje na minimalnych nastawach i wyłączonej pompie CO - pomieszczenia przegrzane - czy można jakoś zmnieszyć moc kotła i czy to coś pomoże - słyszałam o zatkaniu płomienówek - co to daje?
może ktoś napisze tak logicznie pod kobietę mój sterownik https://esterownik.pl/remote/1027
szukam oszczędności w spalaniu - czy to coś pomoże?

Jak powiedziałem kiedyś na forum ze ten tryb pracy i tak przegrzeje pomieszczenie to mnie mało nie rozstrzelali. Ja Ci proponuje ustawić cykliczna prace pompy ,albo po prostu zakupić termostat . Ja mam teraz na termostacie i nie mam przegrzanych pomieszczeń. Te dwa sposoby różnią się tym ze przy termostacie nie trzeba ustawiać czasu pracy i postoju ,tylko temperaturę jaka ma być w pomieszczeniu..Oba jednak są skuteczne ale moim zdaniem wygodniejszy jest termostat.

krzy27
12-03-2012, 16:51
Kupować termostatu nie potrzeba. Regulator wewnętrzny może pełnić to zadanie. Wystarczy go skonfigurować jak termostat.

zbigmaz01
12-03-2012, 17:42
Kupować termostatu nie potrzeba. Regulator wewnętrzny może pełnić to zadanie. Wystarczy go skonfigurować jak termostat.
Ale wszystko to już jest, tylko jak ustawisz regulator wewnętrzny jako pokojowy a
tryb pracy pompy CO jako wyłączony. Nie masz dodatkowej roboty. Jedynie w tej sytuacji złe jest to że po włączeniu pompy CO przy spadku temperatury w pokoju to duża ilość zimnej wody trafia do pieca destabilizując jego pracę. Najlepsze rozwiązanie jest z zaworami termostatycznymi, i pompa CO jako załączona. W tej sytuacji nie ma takich skoków zimnego powrotu do kotła

jack18
12-03-2012, 20:17
Ale wszystko to już jest, tylko jak ustawisz regulator wewnętrzny jako pokojowy a
tryb pracy pompy CO jako wyłączony. Nie masz dodatkowej roboty. Jedynie w tej sytuacji złe jest to że po włączeniu pompy CO przy spadku temperatury w pokoju to duża ilość zimnej wody trafia do pieca destabilizując jego pracę. Najlepsze rozwiązanie jest z zaworami termostatycznymi, i pompa CO jako załączona. W tej sytuacji nie ma takich skoków zimnego powrotu do kotła

Z tego co zrozumiałem to myszka tak właśnie ma....

karoka65
12-03-2012, 20:24
Z tego co zrozumiałem to myszka tak właśnie ma....
Luknąłem na jej sterownik ma tak jak pisze zbyszek, sterowanie pokojowym i pompa wyłączona. Wystarczy obniżyć temp. wewnętrzną albo czujnik dać gdzie indziej.
W reszcie pomieszczeń musi doregulować temp. głowicami albo chociaż przepływ zmniejszyć ewentualnie zrezygnować z pokojowego o dobrać parametry w cyklicznej pracy pompki CO.
jack a gdzie ty się podziewałeś całą zimę ?

jack18
12-03-2012, 20:40
Przeprowadzka w pracy i w domu docieplenia . Ja docieplałem poddasze, a teraz już chłopaki jada z zewnątrz styro. Generalnie cala zima na obrotach,ale czasem zaglądam na forum..

zbigmaz01
12-03-2012, 20:42
Przyznam że nie patrzyłem na sterownik.

darase
12-03-2012, 20:59
Jack docieplasz bez kołków? czy z termodyblami?

jack18
12-03-2012, 21:03
Z termo dyblami, ale moglem je dać tylko na szczytowych ścianach. Te boczne maja 4,30m wiec nie koniecznie były potrzebne...

darase
12-03-2012, 21:32
Jack klejem w pianie insta stic zaoszczędziłem dużo pieniędzy i czasu :) Miałem baranek , to w takie chropowatości masa kleju by weszła, a piana świetnie to wypełniała :)
Do piany zaleca się dawać dwa kołki na płytę.

jack18
12-03-2012, 21:46
No to ile poszło tej piany na np 100m2?

darase
12-03-2012, 22:35
Ten klej to INSTA STIK tak to się pisze, jedna puszka wystarcza na 15m2 koszt ok. 25zł. Zakłada się na pistolet i heja, najlepiej przed nałożeniem piany na płytę zrobić dwie dziury do kołków w płycie i ścianie, potem piana, dobijamy kołkami i gotowe po 5 minutach można dawać siatkę , jednego dnia machneliśmy 66m2 :)
Poziomica na bok, tak jak napisałeś ściany w miarę proste bo nikt z tego nie będzie strzelał to może być trochę krzywo ;)

myszka!
13-03-2012, 07:54
u mnie pompa wyłączona cały czas włączy sie dopiero wówczas jak temperatura zadana spadnie ale jak narazie tylko rośnie - działa grawitacja - grzejniki lekko siepławe prawie chłodne a i tak ciepło - glowice planuje po tym sezonie zakładać teraz mam zwykłe pokrętła, kórych nie bardzo mogę ruszyć po juz pare latek mają i przeciekać lubią-myślałam bardziej żeby mi ktoś wytłumaczył co osiągnę i czego mogę się spodziewać zatykając dwa kanały wełną - teraz idzie mi 20 kg dziennie wiem, że to nie dużo ale moze da sie to jeszcze zmnieszyć - u kolegi emde np. zasobik wystarcza na 10 dni u mnie na 7. Czy spokojnie mogę zatkać te kanały spalinowe (tam gdzie teraz mam zawirowywacze?)

darase
13-03-2012, 08:08
Iza widzę że masz taki problem jak ja i nazywa się to śmierć kliniczna :D
W domu to nie masz zbyt wysokiej tem.
Możesz zdalnie przejść na tryb ręczny i na kilka godz. wyłączyć dmuchawę i podajnik, jeśli masz eko z dużą ilością popiołu to nawet po kilku godz. będzie żar. Zatykanie kanałów podniesie tem. spalin. Jakie będą dodatkowe korzyści nie wiem. :)

myszka!
13-03-2012, 08:19
temperatura ta jest w sypialni - dość często wietrzone - w innym pomieszczeniach ze dwa stopnie więcej - należę raczej do ciepłolubnych ale jak jest cały czas tem. na tym samym poziomie to idzie się przyzwyczaić do tych 22 stopnie zresztą dusza boli jak idzie groch - chciało by się żeby szło mniej - wasze kobitki chyba się nie muszą martwić ja raczej z tych co lubi wszytkim zarządzać - więc wszytko na mojej "główce"

darase
13-03-2012, 09:01
Tak, szkoda eko. Czekam na poprawkę żeby eCoal się odstawiał po przekroczeniu 5st od zadanej i żeby ruszył gdy temperatura spadnie do zadanej. Zawory to podstawa, może na dzień zakręcaj CO grzej tylko Cwu. Masz zawór odcinający CO, jeśli tak to go trochę zakręć.

myszka!
13-03-2012, 09:27
dzięki za rady - a czy faktycznie zrobić taką operację jak zatkanie dwóch przewodów spalinowych wełną?

myszka!
13-03-2012, 09:28
mogę jeszcze przejść na opcje lato wtedy grawitacyjnie jakby mniej szło ale jednak troszkę dogrzewa - już tak kiedyś zrobiłam ale ostatnio w Kieleckim troszkę piźdz... a nie chciałam wyziębić zbytnio chałupy

darase
13-03-2012, 09:34
Zatkanie kanałów zmniejszy powierzchnię wymiany ciepła spaliny-wymiennik, podniesie się tem. spalin. Resztę dowiemy się gdy zatkasz kanały i nam napiszesz:)

myszka!
13-03-2012, 09:43
mam nadzieję że chałupa nie pójdzie z dymem - napisze napisze

myszka!
13-03-2012, 10:17
do zawijan
to jak zmniejszyć moc kotła?
chodzi na najnoższych nastawach nawet w duze mrozy 42 stopnie

myszka!
13-03-2012, 13:01
Kocioł Ogniwo eko 24 kw sterownik ecol https://esterownik.pl/remote/1027
piec zakupiony w 2010 ile otworów nie wiem - nawet nie wiem czy będzie je widać
złoże żaru rozkłada się raczej równomiernie (wedle wytycznych na forum - nie zaglądać dość często)
mogę poobserwować ale raczej równo

darase
13-03-2012, 14:18
To "po prostu" nie jest takie proste ;)
Iza nie ma zaworów, ma grawitację i dlatego ma problem, zawory to podstawa :)

czp01
13-03-2012, 14:28
Jak grawitacja przeszkadza to albo termostaty na grzejniki albo jeden zawór zwrotny ( 8 zł) na zasilaniu CO i po sprawie. W tych dwóch przypadkach w pełni zapanujemy nad grzaniem. :)

darase
13-03-2012, 14:32
Tak ale musi przerobić instalację.

Ma problem w postaci przegrzewanych pomieszczeń.

Też mam problem ze śmiercią kliniczną eCoala.

Same problemy na wiosnę :)

czp01
13-03-2012, 14:35
No ja też mam trochę grawitacji i brak termostatów to tak jak teraz na piętrze po prostu zakręcam grzejniki :)

darase
13-03-2012, 14:39
Wow :)
Iza ma przewymiarowany piec, jedynym regulatorem jest tem. CO ustawiona na 42st.
ale eCoal przeciąga w górę w wyniku czego na kaloryfery idzie grawitacją 46st. Nie ma zaworów przy kaloryferach. Ma dużą tem. w domu a chce mnieaszą i chce spalać mniej. Tak to zrozumiałem. :)

karoka65
13-03-2012, 16:50
Czy jest przewymiarowany czy nie to nie ma nic do tego. Problemem to przebijanie grawitacją. Najlepiej zamontować zawór kulowy za pompką CO i w takim okresie go zakręcać ręcznie. Jeszcze większy problem będzie jak będzie chciała grzać tylko CWU latem bo grzejniki i tak będą grzały, tryb lato nic nie pomoże.

darase
13-03-2012, 17:02
Karoka jeśli Iza miałaby mniejszy piec który chodziłby z temperaturą CO 42st i nie przebijałby do 47 to mogłaby taka tem. wystarczyć, druga sprawa to tak jak wcześniej napisałem brak zaworów przy kaloryferach.

karoka65
13-03-2012, 17:10
W okresach przejściowych i 42 jest za dużo, przy mniejszym kotle tak samo by przebijało jak przy większym. Zawory na grzejnikach oczywiście też jakieś rozwiązanie ale ja tam wolałbym zakręcić jeden jak kilka.

darase
13-03-2012, 17:15
Karoka i to potrzebne i to :)
Na lato odcinałem całe CO, teraz po ociepleniu domu łazienki wymagają docieplenia to CO musi chodzić. Dzięki zaworom w każdym pomieszczeniu mamy taką temperaturę jak chcemy :)

karoka65
13-03-2012, 17:22
Ja nie muszę nic odcinać. Mam tak zrobioną instalację że jak sterownik przechodzi w tryb lato wg. nastawy auto-lato to po prostu pompa CO się wyłącza i grzeję tylko CWU, żadnego zakręcania, przebijania i wydaje mi się że tak powinno być.
Im rzadziej w kotłowni tym lepiej.

darase
13-03-2012, 17:29
Dla ludzi zaganianych i/lub wygodnych to dobre rozwiązanie. Mi odpowiada grawitacja. :)
Może na starość przerobię instalację :D

karoka65
13-03-2012, 17:45
Każdy ma swoje priorytety i robi jak mu pasuje, najważniejsze że jemu to odpowiada.
Ja wolę na wszystkim panować przy minimum ingerencji.
Po co mam rano wstawać i zaglądać w niebo, będzie ciepło czy będzie chłodno ?
Zakręcić instalację czy nie ?
Zakręcę, a jak będzie chłodno ?
Zostawię, a jak będzie ciepło ?
A tak jest ciepło czujnik wyłączy pompkę, będzie chłodno będzie grzać.
Ale to akurat mi odpowiada, komuś może co innego, jego wola i nie twierdzę że to jest złe.

darase
13-03-2012, 17:54
Tak, a jak rozwiązałbyś zimne łazienki? Funkcja autolato nie zadziała, potrzebny byłby oddzielny układ piec-łazienki. Druga sprawa jeśli mieszkaliby na dole Twoi rodzice którym jest wiecznie zimno to odkręcają zawory i mają ciepło. Jak widać w moim domu musiałbym mieć cztery oddzielne układy i do każdego pompę. Zbyt duży koszt :) Komu zimno to odkręca zawór :)

karoka65
13-03-2012, 18:16
Jakoś tak się udało że temp. wewnątrz jest w miarę równa. Albo chłodno robi się wszędzie albo tak samo jest za ciepło. Rodzice też ze mną mieszkają i to na górze, nie narzekają.
Leję na to ile spalę, dla mnie jest ważne że ma być ciepło.
Śmieszą mnie te posty gazowników czy pompiarzy którzy piszą że 20 stopni to jest ciepło, u mnie jak mroziło już kilka dni i temp. spadła do 23 to już był alarm że w domu zimno a z babami lepiej nie zadzierać :)

darase
13-03-2012, 18:24
Jak się siedzi w dwóch swetrach, kalesonach i ma się lekką nadwagę to może być przy 20st nawet upalnie :D

karoka65
13-03-2012, 18:33
Jak się siedzi w dwóch swetrach, kalesonach i ma się lekką nadwagę to może być przy 20st nawet upalnie :D

Taaa

tesel
13-03-2012, 18:51
Jak się siedzi w dwóch swetrach, kalesonach i ma się lekką nadwagę to może być przy 20st nawet upalnie :D
Mój znajomy z pracy,ogrzewa dom gazem.Kiedyś porównywaliśmy koszty ogrzewania.Ale ciężko mu to szło.Coś zaczął ściemnieć,Ale twierdzi,że w domu ma 20st. i chodzi w slipach.Na moje pytanie czy w pomieszczeniu ,w którym rozmawialiśmy,jest ciepło,odpowiedział,że nie bardzo.Wtedy przyniosłem termometr i okazało się,że jest 22st.Może te stopnie są różne?:(

tesel
13-03-2012, 19:09
Tak, a jak rozwiązałbyś zimne łazienki? Funkcja autolato nie zadziała, potrzebny byłby oddzielny układ piec-łazienki. Druga sprawa jeśli mieszkaliby na dole Twoi rodzice którym jest wiecznie zimno to odkręcają zawory i mają ciepło. Jak widać w moim domu musiałbym mieć cztery oddzielne układy i do każdego pompę. Zbyt duży koszt :) Komu zimno to odkręca zawór :)
Tutaj popieram Cię całkowicie.Zdarzało się,że latem żona narzekała,że w łazience jest chłodno.Ja swojego układu nie zmienię tym bardziej,że we wrześniu zostanę dziadkiem.Wolę nie ryzykować ,że dzieci nie będą chcieli nas odwiedzać,bo jest za zimno,żeby kąpać niemowlaka.

darase
13-03-2012, 19:18
Tesel gratulacje Dziadku :D
Kiedy ja będę i czy będę oto jest pytanie :)
Powolutku kończę sezon grzewczy, jak pogoda dopisze to ostatni zasyp w marcu.
Pół roku i zrobię podsumowanie :)

Jarecki79
13-03-2012, 19:23
Tesel
..bardzo cieplutko i z całego serca gratuluję Ci "dziadostwa" !!

Jak się maleństwo urodzi, to tutaj na wątku jakąś kolejeczkę korespondencyjnie za zdrowie małego oraz dziadków można przechylić.

tesel
13-03-2012, 19:38
Dziękuję serdecznie.
Kolejeczka przydałaby się nie tylko wirtualnie:wave:
Zaglądacie czasem na forum esterownik.Trochę tam się dzieje.

Piotrek42
13-03-2012, 20:30
tesel Ty się nie zastanawiaj- Ty leć do sklepu po Werther's Original bo ponoć każdy dziadek powinien miec Taaaaakie cukierki :D

karoka65
13-03-2012, 20:38
Zaglądacie czasem na forum esterownik.Trochę tam się dzieje.
A po co mam się denerwować.
Najlepiej niech Elektro-System dodaje do każdego eCoala jednego programistę w zestawie żeby każdemu upierdliwcowi tworzył to co mu się w nocy przyśni.

Piotrek42
13-03-2012, 20:48
Monitoruję oba fora :) urlop mam :D pisałem do programisty ....ponoć jeszcze pare skryptów i uporzadkują forum, na bardziej cywilizowane bo narazie to na żywioł idzie :)

tesel
13-03-2012, 21:20
tesel Ty się nie zastanawiaj- Ty leć do sklepu po Werther's Original bo ponoć każdy dziadek powinien miec Taaaaakie cukierki :D
Mam coś lepszego.

tesel
13-03-2012, 21:35
Re:średnie spalanie
przez markowsski » 2012-03-10 19:55


VERB-nie zniżaj się proszę do poziomu doktorskiego uzyskanego w PRL-u.Please.


BTW,jest dobrze mamy juz panów "z" double hi hi ;)Gorąco,szkoda że zimową pora spali..
A admin muratora prosi bym wrócił na wątek bo nic się nie dzieje ;) ;)
Cieszycie się?

darase
13-03-2012, 22:08
Jak w eCoalu zlikwidują śmierć kliniczną to mi wystarczy :)
forum tam jest kiepskie nawet z tela posta nie można dodać, nie to co tu :)

Piotrek42
13-03-2012, 22:23
forum tam jest kiepskie nawet z tela posta nie można dodać, nie to co tu :)

No i dobrze, bo będzie wyglądac jakbyś wiersz pisał :D a co Ty jaki Mickiewicz, czy jak??:cool:

darase
13-03-2012, 22:28
Piotrase jak zamienisz dwie litery to będzie moje nazwisko.
Dorwałem lapka to strzelę nowy temat :)

tesel
13-03-2012, 22:42
Piotrase jak zamienisz dwie litery to będzie moje nazwisko.
Dorwałem lapka to strzelę nowy temat :)
Byłby dobry temat na weekend.
Jakie nazwisko nasi darase :D
Ale koniec z weekendami na forum :(

darase
13-03-2012, 23:19
Tesel zrób weekend wirtualny :)
Tutaj opisałem problema
www.esterownik.pl/forum/posty,316/smierc-kliniczna-sterownika-ecoal

myszka!
15-03-2012, 11:22
Do tych co nie rozumieją co chce ta "baba"
chodzi mi o to, czy jest jakiś sposób abym mogła spalać mniej np. poprzez zatkanie kanałów spalinowych albo zaklejenie częściowe otworów napowietrzających - jeżeli faktycznie mam przewymiarowany piec (eko 24 - na powierzchnię 170 m2 + 220 CWU - dom dobrze ocieplony - dół domu wysokość 2,9m)
jak już pisałam przy największych mrozach piec pracował na 42 stopnie + cykliczna praca pompy - przy obecnych temperaturach - pompa CO wylączona - jednak "nieznacznie" przebija grawitacja (i to mi na tą chwilę odpowiada) w domku nadal mogłoby być chlodniej - na okres lata zawór odcinający CO - i nic nie przebija - zabardzo zakręcić grzejników nie mogę bo jak zimne no troszkę przeciekają - wiem wiem założe termostaty ale ten sezon jeszcze się muszę pomęczyć
Moje dodatkowe pytanie - jak dobiera się pracę podajnika w grzaniu - czy lepiej jest go zmnieszać czy odwrotnie wydłużać (na moim przykładzie)
a tak po za tym to jestem mega zadowolona - bo gdyby nie ten piecyk to by mnie tu nie było - a tak czasami się trochę pośmieję i trochę od was nauczę - w pracy nie raz jak opowiadam jakie mam cudo to wszytkim szczeny opadają
a wogóle dzięki chłopaki że się tak interesujecie i wogóle
sorry za te gupoty co napisałam - ale "wiosna" idzie i niedługo skończą się te nasze błache problemy i przestaniemy tu zaglądać ha ha

darase
15-03-2012, 11:35
Iza napisała "na okres lata
zawór odcinający CO - i nic nie przebija -"
Jeśli masz taki zawór to przekręć go na połowę lub więcej, wtedy grawitacją pójdzie mniej wody a to takie proste :D

myszka!
15-03-2012, 11:48
a nie będzie się nic zapowietrzać - skoro pompka nie przepycha?
pewnie tak zrobie - dzieki darase

darase
15-03-2012, 12:07
Tak przykręcałem Cwu. Nie dziękuj :) w polu odrobisz ;) :D

myszka!
15-03-2012, 12:44
a już się bałam że w naturze:)

darase
15-03-2012, 12:56
:) Chciałaś mi kupić kurczaki, jeśli nie to zmieniam zdanie ;) :D

timon120777
15-03-2012, 13:01
myszka
zadam może głupie pytanie ale jaką wersję masz ustawioną w sterowniku
nie mam eCoala ale czytam watek z ciekawoscią i coś mi się obiło że koledzy zmieniali w ustawieniach oszukując kociołek z 24 na 16KW może to tez coś pomoże????

myszka!
15-03-2012, 13:17
leciałam cały czas na 16-stce ale z godzinę temu zmieniłam na 15 i pierwsze spostrzeżenia: chociaż dmuchawa pracuje o 2 % więcej (38%) to już tak nie przebija leci cały czas na jednakowej temperaturze no ale się nie odstawia - nie wiem co lepsze?

timon120777
15-03-2012, 13:29
a to już Ty musisz zdecydować czy wolisz go zmusić żeby się odstawił czy pozostawić go w stanie pracy do jakiego jest stworzony
zatkanie kanałów wełna spowoduje zmniejszenie odbioru ciepła ze spalin i podniesie ich temperaturę. nie wiem jak jest pisany program ale moze to dac efekt jakiego oczekujesz. mozesz zakleić otwory w palniku co zmniejszy jego moc
nie wiem jednak na ile te zabiegi zmniejsza spalanie
ja w swojej bestii zaklejałem otwory w palniku ale nie widze duzej różnicy w spalaniu, ale co tu porównywac skoro ta zima zupełnie inna od poprzedniej więc i zachwyty nad spalaniem niższym kolegów chowam głęboko i czekam na "normalną" zimę

darase
15-03-2012, 13:38
Timon nie wszystko czytasz, pan Zawijan napisał wcześniej że zatykanie kanałów dymnych podnosi TYLKO tem. spalin.

myszka!
15-03-2012, 13:48
a nikt się nie wypowie na temat czasu podawania w grzaniu?
zmniejszać ale częściej/ zwiększać ale żadziej?

timon120777
15-03-2012, 13:49
temperatura spalin podniesie się własnie dlatego ze część ciepła która zostałaby odebrana przez zatkany kanał niestety uleci w komin. napisałem że nie wiem jaki to da efekt końcowy ponieważ nie wiem jak jest pisany soft. jak zareaguje sterownik na wzrost temperatury spalin przy jednoczesnym wolniejszym dogrzewaniu do zadanej na skutek mniejszej wymiany ciepła pomiedzy spalinami a wymiennikiem. to moje domysły jako użytkownika. nie należy traktowac ich jako konkretne porady

darase
15-03-2012, 13:49
Iza większe są oszczędności gdy piec się odstawia, możesz napisać przy jakiej tem. po odstawieniu piec zaczynał pracować ? Mój piec zanim spadnie tem. z 46st do 42st to jest wyłączony nawet 30minut. Tylko że go wyłączam zdalnie przez telefon.

myszka!
15-03-2012, 13:57
odstawiał się na zaledwie pare minut - zreszta widac to po temperaturze spalin - ekg zawałowca

darase
15-03-2012, 13:59
I to jest problem, jak się odstawi to powinien czekać aż tem. CO spadnie do zadanej.

myszka!
15-03-2012, 14:01
no ale na 15-stce zaczeła lecieć dmuchawa w góre - coś mi się wtdaje że powróce ponownie na 16-stke

myszka!
15-03-2012, 14:03
też mi się wydaje że tak powinno być (spadek do 42) - ale tylko spadnie ponize 46 i już znów wentylator się włancza

jack18
15-03-2012, 17:48
I to jest problem, jak się odstawi to powinien czekać aż tem. CO spadnie do zadanej.

Tylko ze ta temperatura po odstawieniu jeszcze sporo wzrośnie,nawet z racji samej bezwładności. Jego powinna obchodzić temperatura w pomieszczeniu i tak działa właśnie termostat...

karoka65
15-03-2012, 18:38
a już się bałam że w naturze:)
Ja to tam wolałbym w naturze hehe.
Przypomnę ci słowa piosenki:
Czego się boisz .....

Zawsze to może być dwoje zadowolonych :)

karoka65
15-03-2012, 18:42
a nikt się nie wypowie na temat czasu podawania w grzaniu?
zmniejszać ale częściej/ zwiększać ale żadziej?
Już tak na poważnie, niezależnie jak ustawisz czy np. 3 sekundy podawania czy 6 to eCoal jeśli chodzi o niego to i tak zrobi swoje.
Przykrótkim czasie podawania skróci przerwy między a przy dłuższym czasie je wydłuży.
Ma sens zastosowanie podawania krótko a częściej gdy mamy problemy ze spiekaniem paliwa.

karoka65
15-03-2012, 18:45
też mi się wydaje że tak powinno być (spadek do 42)
Tak to jest w Bruli czy sterownikach dwustanowych, dokładnie trzeba by jeszcze odjąć wartość histerezy od zadanej i dopiero wtedy startuje taki sterownik.

zbigmaz01
15-03-2012, 19:13
Ja to tam wolałbym w naturze hehe.
Przypomnę ci słowa piosenki:
Czego się boisz .....

Zawsze to może być dwoje zadowolonych :)Ja to się chyba przejadę do tego Grodkowa, ale do twojej drugiej połowy i pokażę twoje wpisy :bash::bash::bash:

karoka65
15-03-2012, 19:31
Zbyszek ona panicznie boi się komputera. Ze stacjonarnym jakoś sobie radziła bo jak wyciągnęła wtyczkę z gniazdka to wygasał.
Z lapkiem jej już gorzej idzie bo ten skubany dalej świeci :)

zbigmaz01
15-03-2012, 20:38
Już się nie tłumacz, te 30km to ja już swój dowiozę :wave: i nawet bateria u mnie jeszcze z godzinę trzyma :)

darase
15-03-2012, 22:54
Jack napisał "Tylko ze ta temperatura po
odstawieniu jeszcze sporo
wzrośnie,nawet z racji samej
bezwładności. Jego powinna
obchodzić temperatura w
pomieszczeniu i tak działa
właśnie termostat..."

Chyba żartujesz jeśli u mnie pompa chodzi cały czas to tem. po odstawieniu nie rośnie a spada.

Druga sprawa znowu żartujesz eCoal ma w czterech literach tem. w pomieszczeniu na noc dałem 22st. jak się obudzę dalej będzie 24st. Fajnie byłoby żeby eCoal tak prowadził kocioł aby w pokoju była tem. jaką chcemy. Marzenie ale ... czy ściętej głowy to się okaże. :)

Jack żartowniś z Ciebie :D

karoka65
15-03-2012, 23:05
Druga sprawa znowu żartujesz eCoal ma w czterech literach tem. w pomieszczeniu na noc dałem 22st. jak się obudzę dalej będzie 24st. Fajnie byłoby żeby eCoal tak prowadził kocioł aby w pokoju była tem. jaką chcemy. Marzenie ale ... czy ściętej głowy to się okaże. :)

Jack żartowniś z Ciebie :D
Darase tutaj się z Tobą nie zgodzę, wszystko działa jak trzeba. Chcesz grzać grawitacją to grzej a nie narzekaj że eCoal źle pracuje. Albo grawitacja albo czujnik pokojowy, coś za coś.
Co z tego że eCoal wyłączy pompę CO jak temp. wewnątrz zostanie osiągnięta jak grawitacja i tak przebija i grzeje, przegrzewając pomieszczenia.
To tak jakby mieć pretensje do garbatego że ma proste dzieci.

darase
15-03-2012, 23:22
Ha ha ha ale śmieszne wcale to nie jest :)
Jeśli sterownik by pomyślał Darasowi jest zbyt ciepło chce 22st. no problem, będę produkował mniej ciepła, będę trzymał na CO najniższą tem. będę się odstawiał na 2h robiąc co jakiś czas przedmuch i można? Można ale to nie jest takie proste jak widać.

Najlepsze rozwiązanie to zawory termostatyczne ale drogie i chyba grawitacja kiepsko chodzi, chociaż do grawitacji też są ponoć.

Jedna wielka szkoda że eCoal po wejściu w podtrzymanie nie czeka aż tem. CO spadnie do zadanej, jeśli tak by robił to żyć nie umierać, a reszta to są pierdoły :)

karoka65
15-03-2012, 23:49
Sterownik to nie darase on opiera się na faktach czyli na tym co odczytują czujniki a darase robi je w perfidny sposób w konia grawitacją a potem marudzi.
Może będzie czekał :)
a jak chcesz już, to zmień na Bruli i ten będzie czekał od ręki.

darase
16-03-2012, 09:51
Zamiana sterownika na bruli nie wchodzi w grę, przywiązałem się do ster. eCoal ... sznurkiem :)
Programiści eCoala to "mądrudcy człowieki " :) gdyby dopisali do eCoala taką procedurę żeby po odstawieniu wracał do pracy nie gdy temperatura spadnie o 1st ale gdy spadnie do zadanej to nic więcej mi nie potrzeba :)

Sugerując się zminami również zmieniłem typ kotła z 15kw na 16kw+ i po nocnej pracy żar przesunął się w stronę kosza, trochę mniejszy nadmuch i jaka różnica, zaraz widać że soft dopasowany do mniejszego palnika.

smcdriver
16-03-2012, 11:34
Witam.

Ktoś tutaj kiedyś pisał, że testuje groszek o uziarnieniu około 50mm. Czy była kontynuacja tego wątku? Jeśli tak to proszę o podpowiedź bo nie potrafię znaleźć.

Z góry dzięki. Pozdrawiam

karoka65
16-03-2012, 19:42
Zamiana sterownika na bruli nie wchodzi w grę, przywiązałem się do ster. eCoal ... sznurkiem :)
Programiści eCoala to "mądrudcy człowieki " :) gdyby dopisali do eCoala taką procedurę żeby po odstawieniu wracał do pracy nie gdy temperatura spadnie o 1st ale gdy spadnie do zadanej to nic więcej mi nie potrzeba :)


Masz rację nie zmieniaj, niedługo pozatykają się nawet ci najbardziej upierdliwi :)
Ale pewnie znowu pojawią się jacyś następni co wstają rano i już są źli i niezadowoleni.
Nie mam ciebie na myśli.

dino49
17-03-2012, 06:41
Witam.

Ktoś tutaj kiedyś pisał, że testuje groszek o uziarnieniu około 50mm. Czy była kontynuacja tego wątku? Jeśli tak to proszę o podpowiedź bo nie potrafię znaleźć.

Z góry dzięki. Pozdrawiam

Pisał slaweta, pali mieszanką orzech z miałem w proporcji 1:1 ... poszukaj post #3285
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?149321-Palnik-BRUCER-sterownik-eCoal/page165

smcdriver
19-03-2012, 21:37
Dino49 Dziękuję bardzo:)

sebsa
26-03-2012, 21:10
Witajcie po dłuższej przerwie. W czasie urlopu udało mi się zgodnie z założeniami nieco zmniejszyć koronę Brucera i "zabrać" mu parę kW. Modyfikowałem nieco na wariata i pierwsze 2 pomysły były trochę nietrafione. Trzecie podejście bardziej się sprawdza- choć póki co to też bardziej test. Mam w głowie już trochę inne rozwiązanie. Efektem ładny kopczyk, ogień idealnie trafia w deflektor i udało mi się wydłużyć czas przerwy do 40s- wcześniej góra 32-34s zachowując tę samą dynamikę pieca. Z nadmuchem również zszedłem nieco niżej. Efektem mniej spieków i więcej ładnie dopalonego popiołu. Więcej nie będę pisał bo Minert napisze, iż u niego i tak lepiej:).

darase
26-03-2012, 21:19
Brawo Sebsa :)
Byle tak dalej a będzie z tego chleb :)

sebsa
26-03-2012, 21:20
SMC ja również tej zimy przeprowadziłem próbę na Orzechu II. Jednak u mnie były jakieś ponadnormatywne kawałki- co doprowadziło do zawieszenia w podajniku oraz zakleszczenia samego ślimaka. Po rozbiciu największej frakcji młotkiem- poszło bez problemu.

sebsa
26-03-2012, 21:39
Brawo Sebsa :)
Byle tak dalej a będzie z tego chleb :)

No jakby się to sprawdzało to kosztem dosłownie paru złotych udałoby się oszczędzać parę stówek na rok.

minertu
31-03-2012, 05:48
Witajcie po dłuższej przerwie. W czasie urlopu udało mi się zgodnie z założeniami nieco zmniejszyć koronę Brucera i "zabrać" mu parę kW. Modyfikowałem nieco na wariata i pierwsze 2 pomysły były trochę nietrafione. Trzecie podejście bardziej się sprawdza- choć póki co to też bardziej test. Mam w głowie już trochę inne rozwiązanie. Efektem ładny kopczyk, ogień idealnie trafia w deflektor i udało mi się wydłużyć czas przerwy do 40s- wcześniej góra 32-34s zachowując tę samą dynamikę pieca. Z nadmuchem również zszedłem nieco niżej. Efektem mniej spieków i więcej ładnie dopalonego popiołu. Więcej nie będę pisał bo Minert napisze, iż u niego i tak lepiej:).
Spokojnie,co miałem napisać to już napisałem i nie napiszę,że u mnie lepiej bo na oczy nie widzę jak jest u Ciebie.
Fajnie,że nie jestem sam ,który podejmuje jakieś próby modyfikacji.
Teraz od miesiąca prawie kocioł dostał nowy deflektor.
Zadaniem jego jest jeszcze efektywniejsze dopalanie spalin i raczej się sprawdziło.
Test pokaże jak z wytrzymałością materiału z jakiego został zrobiony.
Na razie się sprawdza i pasuje do wersji OE 15-24-35kW

sebsa
31-03-2012, 13:23
Spokojnie,co miałem napisać to już napisałem i nie napiszę,że u mnie lepiej bo na oczy nie widzę jak jest u Ciebie.
Fajnie,że nie jestem sam ,który podejmuje jakieś próby modyfikacji.
Teraz od miesiąca prawie kocioł dostał nowy deflektor.
Zadaniem jego jest jeszcze efektywniejsze dopalanie spalin i raczej się sprawdziło.
Test pokaże jak z wytrzymałością materiału z jakiego został zrobiony.
Na razie się sprawdza i pasuje do wersji OE 15-24-35kW

O deflektorze też myślę. Niestety to co chciałbym zrobić nie byłoby legalne. Bo bardzo interesują mnie kratki studzienek kanalizacyjnych ;);). Muszę pomyśleć o innym rozwiązaniu.

zbigmaz01
31-03-2012, 16:34
O deflektorze też myślę. Niestety to co chciałbym zrobić nie byłoby legalne. Bo bardzo interesują mnie kratki studzienek kanalizacyjnych ;);). Muszę pomyśleć o innym rozwiązaniu.
Podejdź na schrott a kupisz legalnie :)

minertu
31-03-2012, 18:42
O deflektorze też myślę. Niestety to co chciałbym zrobić nie byłoby legalne. Bo bardzo interesują mnie kratki studzienek kanalizacyjnych ;);). Muszę pomyśleć o innym rozwiązaniu.
Stanowczo odradzam,wydaje mi się,że mam lepsze rozwiązanie.

darase
31-03-2012, 22:19
KONIEC SEZONU 2011/2012

Dzisiaj zakończyłem półroczny sezon zimowy 01-10-2011 do 31-03-2012 średnia spalania to 18,28kg/24h tj. 13,47zł/24h . Spaliłem 2146kg eko po 690zł i 1200kg eko po 820zł.
W porównaniu do sezonu 2010/11 zaoszczędziłem ok. 700zł

Piec Ogniwo 15kw ze sterownikiem eCoal.
Dom 9,5m na 11m razy dwie kondygnacje plus dwie przybudówki, ocieplony 10cm styropianu z kiepskimi szybami i prześwitami w drzwiach wejściowych. Dodatkowo ciepła woda dla 5-ciu osób+zmywarka. Temperatura w domu od 23st. do nawet 25st.

P.S. Oby następna zima była również tak łagodna :)

PAPROCIAK
06-04-2012, 19:35
Wątek wymarł czy przeniósł sie gdzies indziej???

darase
06-04-2012, 19:54
Czasami Ktoś się pojawi. :)

darase
06-04-2012, 19:56
Oto jaką dostałem wiadomość na temat
wejścia KONT w sterownik eCoal w moim
Ogniwie :)

"KONT to jest wejście. Pod to wejście
możesz podłączyć tylko STYK.
Jakie są przykładowe zastosowania tego
wejścia, co można podłączyć:
- czujnik dymu, czadu, CO itp. Po
zadziałaniu - rozwarciu styku - sterownik
może zatrzymać kocioł, wysłać email, sms.
- czujnik zamknięcia klapy od zasobnika -
jeśli klapa będzie otwarta np. dłużej niż 3
min, sterownik może zatrzymać kocioł i
wysłać email, sms.
- czujnik zamknięcia drzwi w kotłowni - jeśli
drzwi będą otwarte dłużej niż X sek, to ... jw
- dowolny inny czujnik z wyjściem stykowym
NO lub NC.
Możesz stworzyć sobie pętle
bezpieczeństwa i podłączyć klika różnych
czujników z wyjściem NC szeregowo. Jeśli
choć jeden z tych czujników rozewrze swój
styk, to zostanie wygenerowany alarm,
kocioł może się zatrzymać i dostaniesz
powiadomienie na email, sms."

Drodzy Państwo eCoal to dużo więcej niż
sterownik pieca :)

karoka65
06-04-2012, 19:57
Na dworze ziąb jak diabli a ty mówisz o zakończeniu sezonu.
Śnieg wróżą na święta a miało być 23 w plusie.

darase
06-04-2012, 20:02
:) na Święta wyjeżdżam na południe a tam ciepło, sezon zimowy trwa u mnie pół roku.

karoka65
06-04-2012, 20:06
Można powiedzieć że ja mieszkam na południu i nie jest tu ciepło, chyba że piszesz nie o tym południu.
Sezon trwa dotąd do póki pracuje CO i trzeba dogrzewać dom.
Wyłącz CO i pisz wtedy że zakończyłeś sezon, zobaczę ile wytrzymasz hehe

darase
06-04-2012, 20:28
Karoka mam pytanie.

darase
06-04-2012, 20:39
Do tej pory czujnik tem. w pokoju na dole miałem podłączony pod wejście w sterowniku od Cwu, a pompę CO pod gniazdo Cwu, gdy w pokoju była tem. 23st to sterownik nie załączał pompy.

Teraz dałem tak jak ma być czyli pompę CO pod gniazdo CO a czujnik pokojowy pod wejście tam gdzie ma być. Ustawiłem pompę na pracę cykliczną 3min pracy, 10 min postoju. Stąd moje pytanie czy sterownik odłącz pompę CO gdy w pokoju będzie 23st czy dalej będzie pompa załączana w cyklach?

Jeśli będzie załączana to zamienię CO na Cwu i czujnik tem. pokojowy na czujnik Cwu.

karoka65
06-04-2012, 21:37
Będzie pracować cyklicznie jak nastawiłeś.
Reg. wewn. ustaw na pokojowy a pompę na wyłączona, wtedy będzie się włączać i wyłączać wg. wskazań czujnika wewnętrznego.
Nie wiem czy o to ci chodzi ?

darase
06-04-2012, 22:03
Czyli żeby pompa CO pracowała gdy spadnie tem. w pokoju to trzeba ją wyłączyć sprytne :)
Gdzieś się ustawia histerezę czujnika tem. wewnętrznej jak w Cwu?
Dzięki za odp. :)

karoka65
06-04-2012, 22:20
Wejdź w programator pokojowy tam masz nastawę histerezy dla wewnętrznego.

darase
06-04-2012, 22:24
W telefonie nie mam.

karoka65
06-04-2012, 22:28
Dasz dużą wartość histerezy np. 1 stopień to pompka będzie dłużej się zatrzymywać tzn. do póki nie spadnie temp. o 1 stopień poniżej zadanej na pokojówce ale wtedy woda w instalacji będzie ci więcej się wychładzać i po starcie pompki chłodno woda pójdzie na kocioł i w wyniku tego będzie chwilę nadganiał.
Przy niskiej histerezie np. rzędu 0,2 czy 0,1 stopnia będzie odwrotnie czyli temp. odczuwalna w domu będzie stabilna i pompka częściej będzie się załączać ale nie będzie w instalacji tak wystygać.
Musisz sam obczaić co będzie lepsze dla ciebie.

karoka65
06-04-2012, 22:33
W telefonie nie mam.
Masz zakładki: schemat, ustawienia, programatory jako trzecia z lewej, jeszcze archiwum i pomoc.
Jak nie masz ?
W fonie też musisz mieć programatory ale tego nigdy nie włączałem przez fona to nie wiem, musiałbym sprawdzić.

darase
06-04-2012, 22:34
Oki, a co z mieszającą? Gdy tem. powrotu spadnie strasznie to ster wyłączy pompę CO? żeby dogrzać powrót? Czy wyłączy pompę dopiero gdy temg CO spadnie poniżej 40st?
Jest tam przy mieszającej taki parametr niezależna praca pompy mieszającej, to ustawić?

karoka65
06-04-2012, 22:57
Darase nie pamiętam jak masz w instalacji, ile pomp. Podeślij fona na priva to jutro zadzwonię do ciebie i ci wytłumaczę. Miałem fona ale długo trzeba by szukać.
Jak nie masz mieszającej to nic nie da ustawienie. Jak masz pompkę osobną do CWU a bojler nie daleko to możesz ustawić CWU+ mieszjąca, wtedy jak CWU spadnie wg. histerezy to się załączy i podgrzeje i jak powrót spadnie to też się włączy i podgrzeje mimo że na bojlerze będzie taka temp. jak trzeba.
Mówię nie pamiętam jak jest u ciebie, za dużo ludzie pytają na priva i już nie mogę zapanować nad tym, trzeba by jakiś komputer po czachą nosić hehe.

darase
06-04-2012, 23:28
Spoko spoko :)
Jutro po pracy pędzę do Katowic, ale życzenia Ci wyślę jakoś w biegu :)
Mam mieszającą bo to jest b.dobre rozwiązanie. Tak jak napisałeś wyłączyłem pompę CO żeby ją włączyć :)

Zdrowych pogodnych Świętów, smacznego zająca i mokrego jajka :D

karoka65
06-04-2012, 23:53
Do tej pory czujnik tem. w pokoju na dole miałem podłączony pod wejście w sterowniku od Cwu, a pompę CO pod gniazdo Cwu, gdy w pokoju była tem. 23st to sterownik nie załączał pompy.


Przy takim podłączeniu jak dobrze zrozumiałem to pompka włączyłaby się dopiero jak temp. w pomieszczeniu spadłaby ci o wartość histerezy ustawionej dla CWU a to już dość odczuwalne mogło być bo np. jak ustawiłeś 23 a histereza przykładowo 2 czy 3 stopnie to dopiero przy takim spadku włączałaby się pompka.

karoka65
06-04-2012, 23:57
Również życzę Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych dla Ciebie i wszystkich kolegów i koleżanek z forum oraz dla ich rodzin.
Dobrej Nocy.

sebsa
21-04-2012, 21:03
Śpece od hydrauliki. Czy widzicie coś takiego jako zamknięcie układu w którym hula zbyt mocno grawitacja. Zawór kulowy z siłownikiem. Boję się tylko jednej rzeczy. Czas otwierania to ok 20s.
http://pl.heating.danfoss.com/xxTypex/120182_MNU17454628_SIT18.html

saimon21
02-05-2012, 12:48
Witam

mam pytanie do expertów, zacząłem czytać cały wątek ale tego jest strasznie dużo ;/

chodzi o piec w temacie, czy na dom o powierzchni max 160 z garażem i kotłownią (projekt gotowy opałek 1G można sprawdzić go na www) moc kotła 16KW jest wystarczająca? mam dom z suporexu ocieplony styropianem 12 cm a poddasze wełną 25 cm, cały dół (około 70m2) to podłogówka, góra grzejniki, czy moc pieca nie będzie za mała ? czy jako już użytkownicy pieców Ogniwo dalej jesteście zadowoleni ??

darase
02-05-2012, 13:01
Taki duży kociołek chcesz kupić?

darase
02-05-2012, 13:11
Mam Ogniwo 15kw i kupiłbym je jeszcze raz, mój domek to 9.5m na 11m razy dwie kondygnacje, po podłogach tam gdzie mam kaloryfery plus kotłownia to ok. 166m2
Ster. eCoal działa świetnie, a
podłączenie do internetu to super sprawa. Pomimo słabych szyb w oknach i drzwi wejś. z prześwitami przez pół roku spaliłem eko CO i Cwu za 2450zł.
Z tego na Cwu wyszło ok. 400zł.
Jak dla mnie wynik b.dobry.

saimon21
02-05-2012, 13:52
duży ? nom mam 16 KW od dystrybutora za 7400 zł 25 kosztuje 500 zł więcej i się zastanawiam czy jest sens brac 25 czy na ogrzewanie plus woda 15 to i tak jest ok, jak lali mi podłogę to z wszystkimi skosami wyszło coś koło 140 m2 bezz garażu i kotłowni na forum widziałem, że sporo ludzi ma 25 kw dokładnie w tym projekcie i tak naprawdę to mnie troszkę zastanawia, nie chciał bym aby okazało się że piec za mały i zakup który powinien być na lata okaże się nietrafiony ;/

darase
02-05-2012, 14:04
16kw wystarczy, zapewne masz dobre okna i drzwi w porównaniu ze mną :)
Z 16kw wyciągniesz nawet ok. 20kw, 25kw to byłoby przegięcie.
Trochę mało waty dałeś, 2*20cm to jest dobrze.
Jeżeli miałbyś obawy to na największe mrozy kup lepszy kalorycznie eko.

darase
02-05-2012, 14:07
Tam gdzie skosy to masz jeszcze mniejszą kubaturę i mniej ciepła potrzeba.

saimon21
02-05-2012, 20:20
postanowione biorę 16 kw tylko jeszcze muszę utwardzić działkę aby podjechał kurier do samego garażu :) a pytanie czy jak hydraulik podłączy mi go jestem w stanie zweryfikować czy wszystkie czujki itp mam prawidłowo podłączone bez dostępu do internetu ? bo narazie nie mam sieci a po montażu ciężko będzie zapewne ściągnąć fachowca do poprawek

darase
02-05-2012, 20:27
Jasne wszystko sprawdzisz :)
Swoje Ogniwo podłączyłem sam, ostatnio kolega miał odwrotnie wtyczki podpięte, w miejsce Cwu miał pompę od CO i dziwił się że ma zimną wodę w trybie autolato.

Jak coś to pisz tu lub na forum www.esterownik.pl tam więcej się dzieje :)

minertu
08-05-2012, 15:18
Małe pocieszenie dla chcących zmniejszyć palnik Brucer.
Być może uda się ruszyć z produkcją nasadek na te palniki.
Wszystko zależy jednak od ilości chętnych na takie modyfikacje.
Szczegóły wkrótce.

darase
08-05-2012, 16:39
Dobre wieści :)
Dużo zależy od ceny, gdy będzie w miarę niska to można zaryzykować, bo nikt nie da gwarancji że będzie lepiej, chociaż powinno być :)

minertu
08-05-2012, 19:28
Dobre wieści :)
Dużo zależy od ceny, gdy będzie w miarę niska to można zaryzykować, bo nikt nie da gwarancji że będzie lepiej, chociaż powinno być :)
Ta nasadka pracuje od lutego do dziś więc do końca nie mogę porównać ile zaoszczędziłem mając na myśli cały sezon.Oczywiście zastosowanie jej miało większe znaczenie jeżeli chodzi o przesunięcie centrum płomienia pod deflektor i utrzymania zaru na całym palniku.Można powiedzieć ,że to dzięki niej się udało jeżeli chodzi o tryb grzania. Z powodzeniem można ją zastosować w kotłach 24kW (testowane u mnie) a co dopiero w kotłach 15kW.Jakości popiołu oraz wytwarzanych przy spalaniu spieków również została ograniczona.Inny kształt i umiejscowienie otworów napowietrzających paliwo pozwoliło to znacznie zredukować jeżeli chodzi o paliwo groszek średni z KWK CHWAŁOWICE stosowane prze zemnie już trzeci sezon.
Cenę ustalimy o ile w ogóle dojdzie do ich odlewania.Forma tania nie jest a to wszystko są koszta wytwarzania.Będzie trochę bardziej zmodyfikowana niż ta ,którą posiadam od zawijana.
Pożyjemy zobaczymy.

timon120777
08-05-2012, 20:28
minertu ja się piszę bo moja pomarańczowa bestia bardzo potrzebuje mniejszego palnika a nasadka może go śmiało zastąpić
oczywiście wszystko kwestia ceny

minertu
08-05-2012, 21:43
Wybije ci na niej NR 1 :)

wertus23
08-05-2012, 23:45
Niedługo odpalę swój piec. Numer oprogramowania to 0.0.2.9. Jaki polecacie numer oprogramowania, który dobrze się sprawuje, ma funkcję CWU+mieszająca?

sebsa
09-05-2012, 00:24
Wybije ci na niej NR 1 :)

Numer raz miał być dla mnie... :(

darase
09-05-2012, 04:20
To będą dwie jedynki :D

timon120777
09-05-2012, 06:04
Numer raz miał być dla mnie... :(

chcesz to bierz jedynkę
mnie bardziej niż na cyfrze zależy na skuteczności rozwiązania
a jak bedą dwie z jedynka to będzie śmieszniej:p

pawelo_pl
09-05-2012, 06:57
To ja się piszę na nasadkę nr 2 ;)

sebsa
09-05-2012, 07:32
chcesz to bierz jedynkę
mnie bardziej niż na cyfrze zależy na skuteczności rozwiązania
a jak bedą dwie z jedynka to będzie śmieszniej:p

Oczywiście, że masz rację. Pozdrawiam.

minertu
09-05-2012, 10:18
minertu
Rób wszystkie z jedynką. Uprościsz proces produkcji.
O ile do tego dojdzie ,a mam nadzieję ,że tak to nie będzie żadnych numerków bo one pracy palnika nie poprawią.

timon120777
09-05-2012, 11:46
Rób z jedynką WSZYSTKIE
będzie taki "chłyt małketingowy"

NASADKA NUMER 1 NA ŚWIECIE

minertu
09-05-2012, 20:11
Na sezon letni na pewno się sprawdzi.Zresztą już się sprawdza.

saimon21
12-05-2012, 20:44
Witam ponownie

Panowie czy to prawda, że w tych kotłach nie zamawia się konkretnej strony z której ma stać podajnik, bo podczepienie podajnika można w każdej chwili zmienić stronę ? na jakiej zasadzie to działa?

darase
12-05-2012, 21:31
To jest b.proste, z dwóch stron są otwory do palników , jeśli komuś nie pasuje kosz po lewej to przekłada z palnikiem na prawą :)

minertu
12-05-2012, 21:36
Tak jak pisze kolega,można samemu przełożyć,można również zamówić konkretną stronę ale może to wymagać trochę oczekiwania.

wertus23
14-05-2012, 21:42
Czy jest taka możliwość żeby sterownik ecoal włączał pompę CO i CWU po osiągnięciu zadanej temperatury w kotle, np 40 st, a jak poniżej zadanej wyłączałby pompę? Żeby nie ochładzać wody w układzie. Teraz palę na ruszcie awaryjnym więc to by mi sie przydało, bez montowania dodatkowego urządzenia

darase
14-05-2012, 21:53
Wydaje mi się że tak ma, pompa CO i pompa mieszająca poniżej 40st nie pracuje, Cwu nie sprawdzałem.

saimon21
15-05-2012, 08:20
niestety ogniwo za szerokie więc pupa z moich planów ;/ a co myślicie o tym

http://www.kotlyco.pl/inside.php?pg=c0f670a1075da3aebb9074dc49256bbc

coś w miarę podobne, zawijan i reszta specy prośba o darowanie offtopa bo ogniowo i brucer chciałem ale z powodu wymiarów koniec marzeń ;/

darase
15-05-2012, 09:47
Saimon jeśli nie te gabaryty to szukaj chociaż sterownika eCoal.

minertu
15-05-2012, 10:01
niestety ogniwo za szerokie więc pupa z moich planów ;/ a co myślicie o tym

http://www.kotlyco.pl/inside.php?pg=c0f670a1075da3aebb9074dc49256bbc

coś w miarę podobne, zawijan i reszta specy prośba o darowanie offtopa bo ogniowo i brucer chciałem ale z powodu wymiarów koniec marzeń ;/
A jaka szerokość Cie interesuje?

minertu
15-05-2012, 10:07
saimon21
RBR EKOUNIWERSAL ma szer 1070mm
EKR Tilgner ma szer 1100mm
oba z palnikiem II generacji Brucer-ekoenergia i sterownikiem eCoal
RBR ma wylot spalin w górę,EKR w tył.

minertu
15-05-2012, 10:27
Jeżeli chcesz kocioł upchnąć w jakąś wnękę to pamiętaj o rezerwie na wyjęcie ślimaka.

darase
15-05-2012, 10:38
Minertu u mnie samego ślimaka nie wyciągniesz, trzeba z całym palnikiem.
Do tej pory nie było potrzeby to może nie będzie :)

saimon21
15-05-2012, 10:45
ja potrzebuje coś jak ten stąpork 850 do slimaka bedzie dostęp bo ta szerokość jest potrzeba aby miec dostep do rozdzielacza podłogówki, hydraulik mi ten piec chce prawie wcisnąć bo podobno taki super

darase
15-05-2012, 10:50
Saimon nie daj się :D
Wciskanie towaru jest zawsze podejrzane.

darase
15-05-2012, 10:53
P.S. Hydraulik decyduje o tym jaki masz piec kupić? Ładne kwiatki, za ile Ci proponuje?

saimon21
15-05-2012, 11:03
cena podobna jak ogniwo i ten rbr tez ta sama cena, posiada tez podlaczenie ethernet bardziej mi chodzi tylko czy ten palnik i slimak to nie jakis badziew ;/

darase
15-05-2012, 11:09
Palnik żeliwny, ślimak też, wygląda jak brucer 2 generacji. W sterowniku nie chodzi o wejście internetowe, tylko o automatykę którą eCoal posiada.
Dobre prowadzenie kotła to małe spalanie.

saimon21
15-05-2012, 11:10
niestety ja nie mam pojecia na temat pieców dlatego Was pytam :) kupował ktoś przez allegro ? do tej pory u rodziców olejowy stoi jakiś bardzo stary gdzie nawet zaglądać nie trzeba ale olej drogi dlatego czas przejść na coś gdzie minimum trzeba piecu poświęcić

darase
15-05-2012, 11:22
Takie minimum mnie interesowało, dom mam 9,5m na 11m razy dwie kondygnacje, po podłogach 166m2 dzięki st. eCoal i ciepłej zimie spaliłem za ok. 2400zł na pół roku z grzaniem Cwu.(samo Cwu to 400zł)

Radzę Ci jak sobie kup piec ze ser. eCoal będziesz kontent :)

Moi znajomi mając piec x bez grzania Cwu na 288m2 spalili 13t eko, w przeliczeniu na moją powierzchnię spaliłbym 7,5t*690zł/t=5175 Przy takim paleniu bym zbankrutował.

saimon21
15-05-2012, 11:24
inaczej jakie piece polecacie np ogniwo czy ten RBR bo patrze w sumie ze szerokosc ogniwa to 870 staporkow 850 a ten eko 700

darase
15-05-2012, 11:29
Ogniwo eko 15kw kupiłem od firmy internetowej fuego, za dzień spóźnienia transport miałem gratis, piec miał być na czwartek a przyjechał w piątek, w sobotę go podłączyłem i tak prawie już dwa lata śmiga :) Na podłączeniu zaoszczędziłem 900zł, dostałem fakturę na 22% to mogłem odliczyć 15% vatu w US.

pawelo_pl
15-05-2012, 11:32
@Darase ja mam 236 m po podłogach sterownik RT09 PID i spaliłem za tyle samo co Ty - a w domu non stop 23 stopnie ( małe dziecko więc grzejemy) . Sterownik to nie wszystko - aczkolwiek sam bym teraz kupował piec z eCoalem ale też teraz po 3 latach palenia moja wiedza na temat jest inna ...

minertu
15-05-2012, 11:46
niestety ja nie mam pojecia na temat pieców dlatego Was pytam :) kupował ktoś przez allegro ? do tej pory u rodziców olejowy stoi jakiś bardzo stary gdzie nawet zaglądać nie trzeba ale olej drogi dlatego czas przejść na coś gdzie minimum trzeba piecu poświęcić
Palniki ekoenergia są dzielone więc nie potrzebujesz aż tyle miejsca , nawet skrzynka nie będzie przeszkadzać ,jak masz wolnego miejsca 85cm to każdy kocioł spasuje z proponowanych.

darase
15-05-2012, 11:48
Paweł a zamarzały Ci skropliny na szybach od wewnątrz, a masz drzwi wejściowe z prześwitami? na stropie mam tylko 4cm styropianu. To chyba wyjaśnia duże zużycie.
:)
Tak na marginesie to dużo spaliłeś, mój szwagier to ma auto które jeszcze produkuje ropę. Nie mógłbyś też tak?

minertu
15-05-2012, 12:03
darase, pawelo nasadki już są w fazie produkcji i będą dostępne za jakieś 2 tyg.

pawelo_pl
15-05-2012, 12:25
@Darase - ja Cię nie atakowałem - żle mnie zrozumiałeś,
@Minertu dzięki za info - jak pisałem ja biorę z nr 2 ... :)

darase
15-05-2012, 12:32
Paweł też Cię nie atakuję :)
Jestem pokojowym człowiekiem.

Brawo Minertu. :)

minertu
15-05-2012, 12:55
Panowie numerków nie będzie.

saimon21
15-05-2012, 13:03
postanowiłem i kupiłem dokładnie to http://allegro.pl/show_item.php?item=2334524400

mam nadzieję, że nie będę żałował zakupu po pierwsze pieca a po drugie zakupów na allegro za taką sumę ;/

3majcie kciuki hehe

dzięki za rady i do usłyszenia zapewne już jako użytkownik eko plus