PDA

Zobacz pełną wersję : Palnik BRUCER + sterownik eCoal



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20]

darase
15-05-2012, 12:08
I to jest męska decyzja :)
Pogratulować.

Przepłaciłeś i to dużo.

www.allegro.pl/kociol-z-podajnikiem-ekogroszek-ogniwo-eko-plus-16-i2333815347.html

saimon21
15-05-2012, 12:50
eee ale to cena z 8% vatem :) a w moim mieście identyczny piec 9600 zł więc wierz :)

darase
15-05-2012, 13:04
To moje 15kw z vatem na 7% miało kosztować 8400 a ja z transportem dałem 6500 to jest oszczędność :)

jack18
19-05-2012, 12:00
Minertu ,mnie tez dopisz na listę chętnych na nasadkę.Pozdrawiam.

ozzy30
19-05-2012, 16:37
Jestem również zainteresowany.

minertu
20-05-2012, 10:53
Jak będzie gotowa to pojawi się na stronie www wtedy wystarczy wysłać zamówienie z formularza.

wertus23
22-05-2012, 22:12
Wydaje mi się że tak ma, pompa CO i pompa mieszająca poniżej 40st nie pracuje, Cwu nie sprawdzałem.

Włączyłem sterownik w tryb automatyczny i zaczęło sterować pompami. O to mi chodziło. Czy trzeba zawsze kalibrować czujniki temperatury? Wydaję mi się, że działają poprawnie.

darase
22-05-2012, 22:18
Swoich czujników nie kalibrowałem, jak działały tak działają, nawet czujnika temperatury spalin nie ruszałem. :)

PAPROCIAK
24-05-2012, 20:42
Napisz moze coś więcej o tej nasadce. jakis rysunek, zdjecie itp. oraz oczywście sugerowana cene

PAPROCIAK
24-05-2012, 20:42
Oczywiscie to powyżej było do Minertu

darase
24-05-2012, 20:50
Paprociak cierpliwości :)

minertu
24-05-2012, 21:33
Paprociak cierpliwości :)
Ceny na dzień dzisiejszy nie znam.Trzeba oszacować koszty formy,produkcji itd.
Wydaje mi się ,że nie przekroczy ceny oryginalnej korony.
Kwestia jeszcze napowietrzania czy robimy otwory w odlewie czy wiercimy sami.

minertu
24-05-2012, 21:34
Nie jest to takie proste jak by się wydawało.
Nie chcę aby na mnie psy wieszano więc tak jak darase pisze-cierpliwości.

minertu
24-05-2012, 21:42
Napisz moze coś więcej o tej nasadce. jakis rysunek, zdjecie itp. oraz oczywście sugerowana cene
Tak ogólnie zmniejsza gardziel paleniska.
Cena to kwestia kosztów wytworzenia+ dodatkowe obejmy gdzie po przyklejeniu na silikonie przymocowana będzie obejmami do palnika co zapewni jej stabilność jeżeli chodzi o rozszczelnienie.

minertu
24-05-2012, 21:44
Dla uzupełnienia wpisów.Inwestycja nie mała a zainteresowanie nie wielkie.

minertu
29-05-2012, 03:40
Informacja dla użytkowników OE , została wykonana forma do produkcji deflektora.
Deflektor składa się z 5-iu elementów.
Zainteresowanych proszę o info.
To szkic orientacyjny.
117932

pawelo_pl
29-05-2012, 06:13
A czy ten deflektor będzie też pasował do innych z Brucerem - np Tilgner z rusztem ?

minertu
29-05-2012, 14:50
A czy ten deflektor będzie też pasował do innych z Brucerem - np Tilgner z rusztem ?
Tak sie składa,że OE ma ten sam rozmiar jeżeli chodzi o typoszereg 15-35kW.
Jeżeli chodzi o inne kotły to musi być wykonana odpowiednia forma do danych rozmiarów komory spalania.

sebsa
29-05-2012, 17:23
Zawsze można spróbować "podrasować" wymiary komory poprzez wstawienie cegieł szamotowych.

jack18
29-05-2012, 22:08
Zawsze można spróbować "podrasować" wymiary komory poprzez wstawienie cegieł szamotowych.

Minertu. w czym ma pomoc ten kształt deflektora i czy już testowałeś takie cosik? No i oczywiście jaka tego ma być cena + - ...?

minertu
30-05-2012, 03:46
Minertu. w czym ma pomoc ten kształt deflektora i czy już testowałeś takie cosik? No i oczywiście jaka tego ma być cena + - ...?
Takie cosik testuje już od paru miesięcy.
Rzadziej czyszczę kocioł,mniej sadzy niż z tradycyjnym talerzykiem.
Deflektor ustawiamy na podporach rusztu awaryjnego.
Tak to w kotle wygląda,oczywiście to jest tzw klejona prowizorka.
118188118189
Dodatkowo zatykam przód płytka szamotową aby bardziej promieniowało na wymiennik z boków i z tyłu.

Elementy nie będą klejone tak jak na zdjęciach ale w całości z betonu ogniotrwałego z włóknem o wytrzymałości 1350deg wcześniej odpowiednio wypalane.
Czas od zamówienia ok 3tyg. Koszt ok 250zł + wysyłka.
Wstępnie zamówiłem 4 deflektory 1 dla siebie i 3 dla moich klientów,którzy zadeklarowali chęć zakupu.
Deflektor jest zgłoszony w Urzędzie Patentowym.

PAPROCIAK
30-05-2012, 21:31
Minertu wszystko fajnie jak masz niespiekajacy wegiel. W innych przypadkach ten deflektor zapcha się spiekami i wygasi piec. Ja w swojej 3 letniej "przygodzie" z Ogniwem Eco jeszcze nigdy nie miałem węgla, który by sie nie spiekał. Fakt głownym kryerium , którym sie kieruje jest cena węgla. Ale dlatego kupiłem Ogniwo z Brucerem by palić trudnymi (tanszymi) węglami, miałami a nie eco za 900 zł/t. I dobrze na tym kasowo wychodzę bo spalam 3t/rok wegla za mniej niż 600 zł/t

darase
30-05-2012, 21:55
Paprociak świetny wynik, tylko pewnie masz masę popiołu?
Teraz testuję retopal, fajnie się spala ale popiołu masa.

Jutro jadę po ekoret lub pieklorza z Piekar.
W pierwszym roku miałem super eko ze 160kg mała blaszka popiołu.

Zastanawiam się co jest lepsze nasadka czy deflektor na obie rzeczy mnie nie stać. Kupiłem inwerter, router i po kasie.

Minertu mam nadzieję że dwa deflektory zamówiłeś więcej. W ostateczności sprzedasz swój :)

seba2001
30-05-2012, 23:17
Będziesz zadowolony ja też niedawno kupiłem i uczę się dopiero tego pieca jak na razie ok tylko trzeba znaleźć dobry węgiel.


postanowiłem i kupiłem dokładnie to http://allegro.pl/show_item.php?item=2334524400

mam nadzieję, że nie będę żałował zakupu po pierwsze pieca a po drugie zakupów na allegro za taką sumę ;/

3majcie kciuki hehe

dzięki za rady i do usłyszenia zapewne już jako użytkownik eko plus

minertu
31-05-2012, 03:42
Minertu wszystko fajnie jak masz niespiekajacy wegiel. W innych przypadkach ten deflektor zapcha się spiekami i wygasi piec. Ja w swojej 3 letniej "przygodzie" z Ogniwem Eco jeszcze nigdy nie miałem węgla, który by sie nie spiekał. Fakt głownym kryerium , którym sie kieruje jest cena węgla. Ale dlatego kupiłem Ogniwo z Brucerem by palić trudnymi (tanszymi) węglami, miałami a nie eco za 900 zł/t. I dobrze na tym kasowo wychodzę bo spalam 3t/rok wegla za mniej niż 600 zł/t
Nie zapcha się spiekami.
Stwarzając gorąca strefę nad paleniskiem co czyni deflektor spieków jest mniej niż bez niego.Poza tym gdyby nawet były tojest tam na tyle miejsca,że swobodnie opadną.

minertu
31-05-2012, 03:45
Paprociak świetny wynik, tylko pewnie masz masę popiołu?
Teraz testuję retopal, fajnie się spala ale popiołu masa.

Jutro jadę po ekoret lub pieklorza z Piekar.
W pierwszym roku miałem super eko ze 160kg mała blaszka popiołu.

Zastanawiam się co jest lepsze nasadka czy deflektor na obie rzeczy mnie nie stać. Kupiłem inwerter, router i po kasie.

Minertu mam nadzieję że dwa deflektory zamówiłeś więcej. W ostateczności sprzedasz swój :)
Zawsze je mogę domówić ale trzeba czekać.Jest to wyrób ogniotrwały i musi przejść odpowiednie wygrzewanie.
Oczywiście jak zdążysz zamówić przed jego użyciem w moim kotle to będzie Twój.Mi moja prowizorka wystarczy :)

PAPROCIAK
31-05-2012, 21:43
Ja spalam Jaret, ponoc najgorsza kicha ale ja nie narzekam popiół w formie mniejszych lub wiekszych spieków. Palnego miału natomiast mi sie nie udało nigdy kupic, zawsze się z nim męcze. Po prostu brucer nie łyknie pyłu węglowego i ta frakcja wygasza lub przygasza palnik. Węgle próbowałem różne i każdy poszedł całkiem ok.

Piotrek42
31-05-2012, 21:46
PAPROCIAK a co TY za Jaret spalasz ze masz spieki?? Ja kupiłem Jareta u karoki i nie miałem spieków, pratycznie wcale

karoka65
31-05-2012, 22:42
PAPROCIAK a co TY za Jaret spalasz ze masz spieki?? Ja kupiłem Jareta u karoki i nie miałem spieków, pratycznie wcale
Piotrek ty brałeś Jareta Plus czyli mieszankę Jareta ( k. Janina) z pieklorzem piekarskim.
Sam Jaret w ogóle się nie spieka ( RI = 0 ) ale kaloryczność mizerna, około 21MJ/kg

darase
01-06-2012, 09:46
Hej, palił ktoś ekogroszkiem z kopalni Jankowice, kupiłem dziś 2t po 840zł/t.

minertu
01-06-2012, 17:00
Hej, palił ktoś ekogroszkiem z kopalni Jankowice, kupiłem dziś 2t po 840zł/t.
To te same pokłady co Chwałowice :)

darase
01-06-2012, 18:29
Sporo miału jest, ma mieć dużą kaloryczność, zobaczymy w :)

SUSPENSER
01-06-2012, 18:40
Sporo miału jest, ma mieć dużą kaloryczność, zobaczymy w :)

Od kiedy ilość miału świadczy o kaloryczności :eek: ?

minertu
01-06-2012, 19:46
Sporo miału jest, ma mieć dużą kaloryczność, zobaczymy w :)
Dużą ? To znaczy ile?
Chwałowicki jest bez miału.

darase
01-06-2012, 20:03
Minertu pokazywali papier że z kopalni Jankowice, zapewne wzbogacany jest miałem żeby nie był zbyt kaloryczny :D
Cosik mi się wydaje że ostatni raz od nich kupiłem, mieli przywieźć Pieklorza a wyszło jak wyszło, ktoś napisał że z Kop. Jankowice to jest Boruta 29kJ

Suspenser tam jest przecinek :)

PAPROCIAK
01-06-2012, 20:49
PAPROCIAK a co TY za Jaret spalasz ze masz spieki?? Ja kupiłem Jareta u karoki i nie miałem spieków, pratycznie wcale

Pewnie jakis chrzczony bo płacę za niego 570 t i jest taki dosc drobny jakby przesiewka. I jak pisałem mam spieki czasem takie drobne a czasem spory kalafior ale spala się na zero czyli może być. A i strasznie długo trzyma żar, 12 godz przerwy i piec sam rozpala sie bez problemu.

minertu
02-06-2012, 07:09
Pewnie jakis chrzczony bo płacę za niego 570 t i jest taki dosc drobny jakby przesiewka. I jak pisałem mam spieki czasem takie drobne a czasem spory kalafior ale spala się na zero czyli może być. A i strasznie długo trzyma żar, 12 godz przerwy i piec sam rozpala sie bez problemu.
Jak jest prosto z kopalni to miał zawsze się trafi,tam tak dokładnie nie sortuje się węgla.Na składzie wygląda to już inaczej.
W tym roku mam groszek średni czyściutki ,bez miału.Jak się spala to w rankingu o ekogroszku są wstawione fotki.

570zł/t to chyba prosto z kopalni kupiłeś.

mimej
04-06-2012, 01:24
w Westfalii możesz mieć palnik brucera z podajnikiem na eko wychodzi 7 tysięcy a jeszcze można
o rabat powalczyć.

minertu
05-06-2012, 11:20
Już jest dysza palnika , niestety koszt produkcji dyszy okazał się droższy niż myślałem.
Musiała zostać zrobiona nowa forma do odlewu do tego trzeba dorobić jeszcze obejmy (niestety producent nie podjął się tego) oraz wykonać otwory napowietrzające jak do obejmy aby dobrze przymocować dyszę do palnika.
Na cenę ma wpływ parę czynników
-droga forma do odlewu
-dodatkowe strzemiona do mocowania,które trzeba wykonać z dobrego materiału
-wiercenie otworów bo nie będzie nacięć
i najważniejsze , ilość chętnych.

jack18
05-06-2012, 15:00
Tyle ze ilość chętnych tez będzie pewnie w pewnym stopniu zależała od ceny tej całości. ile potrzeba czasu Ci jeszcze na zrealizowanie całości? I czy to jest większe od zwykłej korony czy takie samo? Pytam bo w 15KW miedzy palnikiem a wymiennikiem miejsca jest jak na lekarstwo...

minertu
05-06-2012, 18:30
Tyle ze ilość chętnych tez będzie pewnie w pewnym stopniu zależała od ceny tej całości. ile potrzeba czasu Ci jeszcze na zrealizowanie całości? I czy to jest większe od zwykłej korony czy takie samo? Pytam bo w 15KW miedzy palnikiem a wymiennikiem miejsca jest jak na lekarstwo...
Oczywiście,że tak będzie.Nie od razu W-wę zbudowano.
Na długość jest taki sam jak obecna dysza do Brucera,jest natomiast szersza o 1,2mm z każdej strony wzdłuż ślimaka.Szersza jest po to aby można było w niej wywiercić otwory na uchwyty. Ten rant musi być mocny więc jest go trochę więcej.Jest dużo mniejsza od pierwszych wersji dyszy Brucera.
Z tego co wiem to komora paleniska w kotłach od 15 do 35kW ma takie same wymiary więc nie ma obaw.

jack18
05-06-2012, 19:34
Oczywiście,że tak będzie.Nie od razu W-wę zbudowano.
Na długość jest taki sam jak obecna dysza do Brucera,jest natomiast szersza o 1,2mm z każdej strony wzdłuż ślimaka.Szersza jest po to aby można było w niej wywiercić otwory na uchwyty. Ten rant musi być mocny więc jest go trochę więcej.Jest dużo mniejsza od pierwszych wersji dyszy Brucera.
Z tego co wiem to komora paleniska w kotłach od 15 do 35kW ma takie same wymiary więc nie ma obaw.

No to w takim razie jeśli robisz jakąś wstępną listę, to mnie możesz dopisać. Pozdrawiam.

minertu
05-06-2012, 19:50
Nie dałem sobie długo czekać.
Z racji tego,że czasu mało bo do pracy na nockę udało mi się dorobić jeden uchwyt.
Oczywiście robię wstępną listę.

minertu
05-06-2012, 20:03
jack18 odbierz PRIVA

pawelo_pl
06-06-2012, 05:50
Pamiętaj w razie czego o mnie - oczywiście w zależności jaka będzie cena tego ustrojstwa i czy wejdzie do mojego Tilgnera ...

minertu
06-06-2012, 09:54
Pamiętaj w razie czego o mnie - oczywiście w zależności jaka będzie cena tego ustrojstwa i czy wejdzie do mojego Tilgnera ...
Pytasz o dyszę czy o deflektor?
Jak masz Brucera to wejdzie.

ozzy30
06-06-2012, 13:02
Minertu mnie też dopisz.

minertu
06-06-2012, 18:08
Minertu mnie też dopisz.
Ok lista już się tworzy.

minertu
07-06-2012, 21:04
Odwiedzających zapraszam do nowego wątku
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?204334-Ogniwo-Eko-z-palnikiem-Brucer-i-jego-modernizacja.&p=5407160#post5407160
Wątek założony dla użytkowników kotłów OE oraz ich klonów oraz kotłów z palnikiem Brucer.

wertus23
10-06-2012, 19:41
Mam pytanie: mam trocinę drobną, po cięciu drzewa na pile stołowej, dodatkowo chcę ją przesiewać przez bardzo drobne sito zrobione z siatki do ociepleń, oczko kwadrat 4x4, praktycznie wychodzi pył. Chcę to mieszać z miałem lub ekogroszkiem. W jakich proporcjach to mieszać? Czy ktoś już takie coś robił i jakie były efekty i czy po prostu warto w to się bawić? Dla mnie szkoda trocinę wyrzucić.

minertu
10-06-2012, 20:57
Mam pytanie: mam trocinę drobną, po cięciu drzewa na pile stołowej, dodatkowo chcę ją przesiewać przez bardzo drobne sito zrobione z siatki do ociepleń, oczko kwadrat 4x4, praktycznie wychodzi pył. Chcę to mieszać z miałem lub ekogroszkiem. W jakich proporcjach to mieszać? Czy ktoś już takie coś robił i jakie były efekty i czy po prostu warto w to się bawić? Dla mnie szkoda trocinę wyrzucić.
Wysusz i na początek daj trocin 20/80 miału.

minertu
24-06-2012, 17:18
Tak na szybko nagrany filmik z mojego kotła.
Nowa mniejsza dysza i nowy deflektor.
Praca podczas rozpalania z wentylatorem 42%.
Zobacz filmik (http://www.youtube.com/watch?v=MVIV_Y6Os-s&feature=youtu.be)

minertu
24-06-2012, 17:27
121993
Przed rozpaleniem.

darase
24-06-2012, 19:47
Ładnie daje czadu, aż sobie rękę pobrudziłeś :D
Do 15kw tyle samo otworów wiercisz? Czy każdy sam wierci?

minertu
24-06-2012, 20:17
Ładnie daje czadu, aż sobie rękę pobrudziłeś :D
Do 15kw tyle samo otworów wiercisz? Czy każdy sam wierci?
Jak ktoś zechce to może sobie sam wywiercić , Tyle ile mam nawierconych wystarcza na mój kocioł 24kW z zapotrzebowaniem ok 10-12kW.

Piotrek42
24-06-2012, 20:25
minertu wez no się wysil... nakrętki daj na dół a na góre śrubę z okragłym łbem- nie bedzie przytrzymywać popiołu i będzie lepiej spadać z palnika... tak wiem że tak łatwiej przykręcić..:D jaka średnica jest wierconych otworów? na jakiej zasadzie dobierałes rozstaw i średnice otworów??Nic nie wiemy jaka jest dmuchawa? jaki spreż? no .... i nie ma jak sprawdzić całości pod obciązeniem... ciepło jest..

minertu
24-06-2012, 20:26
Ręce pobrudziłem jak składałem deflektor.

minertu
24-06-2012, 20:37
minertu wez no się wysil... nakrętki daj na dół a na góre śrubę z okragłym łbem- nie bedzie przytrzymywać popiołu i będzie lepiej spadać z palnika... tak wiem że tak łatwiej przykręcić..:D jaka średnica jest wierconych otworów? na jakiej zasadzie dobierałes rozstaw i średnice otworów??Nic nie wiemy jaka jest dmuchawa? jaki spreż? no .... i nie ma jak sprawdzić całości pod obciązeniem... ciepło jest..

Nie da rady bo z dołu są tzw wąsy ,które zachodzą aby przytrzymać dyszę do korpusu podajnika.
Poza tym ja osobiście nie chciał bym tego odkręcać z okrągłym łbem :)
Popiołowi to nie przeszkadza.
Wszystko dobierałem eksperymentalnie od ilości otworów po ich średnicę.
Dmuchawa jest oryginalna jaką stosuje Ogniwo czyli DM32SF.
Pracowała (poprzednia dysza) w sezonie zimowym pod obciążeniem na eCoalu bez problemów.

minertu
24-06-2012, 20:40
Jak jutro znajdę czas to puszczę go na pełny gwizdek.Nie będę nagrywał ale udostępnię sterownik publicznie.
Porobię fotki bo nie będę nagrywał godzinnego filmu :)

zbigmaz01
25-06-2012, 04:27
Nie da rady bo z dołu są tzw wąsy ,które zachodzą aby przytrzymać dyszę do korpusu podajnika.
Poza tym ja osobiście nie chciał bym tego odkręcać z okrągłym łbem :)
Popiołowi to nie przeszkadza.

To może chociaż nakrętki kołpakowe?
Lub (dopasować) zeszlifować wystającą cześć śruby?

minertu
25-06-2012, 14:51
Nie przesadzajcie,ta śruba łącznie z nakrętką wystaje zaledwie 1cm.
W dyszy jest otwór 10mm z góry musi być nakrętka,można by dyszę gwintować ale to naprawdę jest bez znaczenia.
W niczym te nakrętki nie przeszkadzają.U mnie już ich nie widać.

saimon21
27-09-2012, 10:56
Witam

Panowie chciałem ostatecznie odpalić piec ogniwo eko plus 16 KW z sterownikiem ecoal, nie raz już pomogliście więc nie ukrywam że liczę jeszcze na ten jeden raz :) a to co mnie nęka :

- jak odpalić podłogówkę teraz w trybie auto wcale nie chodzi a na trybie ręcznym puszcza temp za wysoką taką jak ma na piecu ale to staram się regulować zaworem trojdroznym czy jakoś tak to się nazywa.
- druga sprawa czujnik temp wody mam przystawiony do samego baniaka wczoraj ustawilem temp minimum na wode chyba 35 stopni a w baniaku był ukrop
- trzecia sprawa może mi ktoś podać jakieś wstępne ustawienia w trybie auto co gdzie po koleji jak ustawić abym mógł od jakiś konkretnych ustawień zacząć dopasowanie do swoich 4 ścian,
- a i ostatnie chyba co to jest za jednostka CP podajnika czy coś takiego bo tam mam jakieś wysokie liczby w granicach 330 itp oraz jakie temp dla naszego pieca sa zalecane

jak ktoś miał by dobre serce i ma wolny wieczór prośba o podanie kontaktu tel do siebie w tedy w razie problemów lub pytań z chęcią się poradzę, bo niestety jak narazie do sieci mam dostęp tylko w pracy od 8 do 17 :/

minertu
05-10-2012, 13:04
CP podajnika to C zas Pracy Podajnika wylicza on przewidywaną datę zasypu.Wyzeruj go przyciskiem w prawo , zasyp do pełna jak się wypali na tyle aby zostało widoczne ok 5kg wpisz wyliczony czas w odpowiednią zakładkę.Jest ona widoczna w programie na PC lub w przeglądarce.
Czujnik CWU ma być umieszczony w kapilarze lub dobrze zaizolowany pod pianką w połowie bojlera.
Pompę podłogowa podłącz w gniazdo mieszającej.
Funkcje mieszającej zamień na podłogową w ustawieniach zaawansowanych.
Podłącz czujnik do pomiaru temp w miejsce t.zaw i ustaw temp.zadaną.
Temp wychodzącą na podłogę wyreguluj zaworem.
Podłącz czujniki zew i wew (musisz go aktywować w zaawansowanych),ustaw reg pracy kotła na pogodowy i podpal w piecu.

igaigi
09-10-2012, 08:42
Witam
Dzisiaj postanowiłem oczyścić piec przed sezonem grzewczym i moim oczom ukazał się taki obrazek....

http://imageshack.us/a/img99/2962/dsc7532.jpg

http://imageshack.us/a/img819/1165/dsc7533.jpg

http://imageshack.us/a/img255/4025/dsc7534.jpg


po oczyszczeniu wygląda to tak ...

http://imageshack.us/a/img202/6748/dsc7535o.jpg


http://imageshack.us/a/img99/3413/dsc7536o.jpg

Mam więc pytanie co to te białe plamy "naloty" i czy mam się już zacząć obawiać o szczelność pieca czy po prostu tak to wygląda po trzech sezonach grzewczych ?

pozdrawiam użytkowników forum i czekam na odpowiedź ...

Vld
09-10-2012, 09:32
wygląda na sól ale głowy bym nie dał.
Proponuje zrobić miksturę z wapna takie mleczko i po oczyszczeniu wysmarować tym blachy.

saimon21
09-10-2012, 09:34
może mokry opał ? albo żadko czyszczone i chemia zrobiła swoje...

Vld
09-10-2012, 09:56
przedewszystkim siarka + przewymiarowany kocioł i palenie na niskich temperaturach pnizej 50C

ozzy30
09-10-2012, 10:59
Zamontowałem organicznik ciągu kominowego z powodu częstych silnych wiatrów. Pytanie jaki ciąg komina ustawić dla EKO 25 kW? Obecnie mam ustawione 20 kPa.

Vld
09-10-2012, 11:09
ja mam ustawione na 10 Pa i uważm, że nie ma potrzeby ustawiać większego.
Jak byś chaiał jakieś drewno palić na ruszcie, to możesz dać więcej.

igaigi
09-10-2012, 11:21
sól ? opał suchy , smarowanie wapnem nie pogorszy jeszcze bardziej korozji ? piec najmniejszy jaki mogłem wziąć , co do palenia to rzeczywiście raczej poniżej 50C, ale nie było potrzeby ustawiania wyższej. Ponadto piec umożliwia ustawienie nawet na 42C wiec nie bardzo wiem co robić ? Ustawić powyżej 50C ?

Vld
09-10-2012, 11:37
sól powstaje w procesie reakcji chemicznych, a to że opał suchy nie ozncza, że nie ma w nim wilgoci oraz że nie powstaje para wodna po spalaniu wodoru. Mi to wygłąda na korozję niskotemperaturową, a wapno po to by znautralizować kwas siarkowy. Bez neutralizacji będzie ci żarło do skutku.
widzę, że po kiku latach robi się z tego niezły bigos, mimo zapewnień, że ich kotły sa na to odporne i nie potrzeba żadnych mieszaczy i innych wodotrysków.

Vld
09-10-2012, 11:51
ja włąśnie z tamtąd i na moje oko to nię są odpadające płaty smoły i pyłu, ja tu widzę, że wcina w kątach i zakamarkach blachę. Nie wiem jak ten tu, ale kociol kol darase był palony cały rok i nie zrzucałbym winy tylko na wilgotne piwnice latem. Coś musi być na rzeczy, że aż takie kwiatki wylazły.

ozzy30
09-10-2012, 19:03
ja mam ustawione na 10 Pa i uważm, że nie ma potrzeby ustawiać większego.
Jak byś chaiał jakieś drewno palić na ruszcie, to możesz dać więcej.

Ok. Dzięki za info.

Vld
09-10-2012, 19:59
skrobnąłem i ja swojego
odpalony od grudnia 2010
na górze w rogu coś co wygląda jak rudy
http://imgup.pl/di/MJDB/DSC03297.jpg

pawko_
09-10-2012, 20:13
a czym wy ustawiacie ten ciąg kominowy ?

darase
09-10-2012, 20:48
Vld Twój piec wygląda całkiem dobrze :)

I jak ma się to wszystko do mojega zapasowego kotła 14-sto letniego. Teraz nawet w nim nie palę. Było w nim rozpalane rano, wieczorem wygasał,tem. powrotu spadała poniżej 20st.
Mam nadzieję że nie przeżyje on mojego kotła z podajnikiem :)

minertu
09-10-2012, 22:10
Zamontowałem organicznik ciągu kominowego z powodu częstych silnych wiatrów. Pytanie jaki ciąg komina ustawić dla EKO 25 kW? Obecnie mam ustawione 20 kPa.

8

ozzy30
10-10-2012, 21:11
min 10 niżej się nie da

darase
24-10-2012, 12:47
Nowy soft do st. eCoal :)

www.esterownik.pl/forum/posty,33/-oprogramowanie-wersje-testowe-?m=9362#9362

KardinalE
27-11-2012, 12:16
Witam wszystkich

Jak się sprawuje ecoal z nowym softem? Czy praca dwustanowa jest możliwa?

darase
27-11-2012, 12:23
Wejdź na forum www.esterownik.pl i poczytaj o wersji testowej.

Ster. eCoal dostał dodatkowe tryby pracy dwu stan i spalanie grupowe.

Najlepiej zrobić kopię karty sd w sterowniku.

minertu
01-12-2012, 08:20
Witam wszystkich

Jak się sprawuje ecoal z nowym softem? Czy praca dwustanowa jest możliwa?Tak , obecnie masz do wyboru 3 sposoby spalania. Ciągłe , grupowe oraz ręczne gdzie wszystkie parametry ustawiasz sam.

Grzedorius
06-12-2012, 06:48
Witam

Piec Ogniwo Eko 15 KW bez internetu


Dawno się nie odzywałem, dlatego w pierwszych słowach chciałem podziękować publicznie Panu Zawijanowi 2 w uzyskaniu nowego deflektora od firmy ogniwo po zniszczeniu starego. I chciałbym znów poprosić o pomoc i doradztwo tzn. od nowego sezonu grzewczego pale miałem poprzednio przez 2 lata też miałem miał lecz obecny jest naprawdę podły. Od strony naprzeciwko od podajnika przerzucał mi nie dopalony miał, postanowiłem zrobić tam nacięcia pionowe w celu podawanie większej ilości powietrza. Od początku po dokonaniu zmian nie mogłem dojść do ładu z pracą pieca tzn alarmy piec wygaśnięty, wyczyść kocioł i przerzucanie miału do popielnika 1 raz całego podajnika, mówię wam ubaw po pachy. No nic pomyślałem że przedobrzyłem wyciągnąłem koronę oczyściłem po raz kolejny z silikonu zalepiłem zrobione nacięcia i osadziłem ponownie, i co? I dalej tak samo alarmy takie samo i nawet ręcznie ciężko było podnieść temp spalin bo spadała nawet na 100% dmuchawy jak tylko zamknąłem drzwiczki , przy otwartych wzrasta jak można było oczekiwać. Zdjąłem i z powrotem osadziłem koronę jeszcze dwukrotnie nim po użyciu nieludzkich ilości silikonu i czekaniu 24 h stał się cud palnik zaczął dopalać, alarmy zniknęły cud miód, przez ok 2, 5 tyg przedwczoraj alarm wyczyść kocioł nie czyściłem od wymiany korony więc myślę ok niech ci będzie wyczyściłem i uruchomiłem na nowo, dziś w nocy patrze a on radośnie zwiększa kopczyk przerzucając miał żaru trochę było więc machałem ręką nie będę walczył o 2 w nocy. Rano patrze wyczyść kocioł i pojawił się problem jak poprzednio z uzyskaniem temp przy zamkniętych drzwiczkach,. Co o tym myślicie znowu się rozszczelniła korona?

darase
06-12-2012, 07:04
Czyściłeś czopuch? Tam jest czujnik tem. spalin.

Jeśli chcesz odpowiedź od eksperta to zarejestruj się i załóż temat tu :

http://esterownik.pl/forum/tematy,12/wiedza-o-kotlach

Grzedorius
06-12-2012, 07:07
Tak czyściłem i wyciągałem czujnik jak i czopuch nic to nie dało,
czyściłem tylko nie wyciągałem czopucha!!:-)

minertu
06-12-2012, 22:24
Tak czyściłem i wyciągałem czujnik jak i czopuch nic to nie dało,
czyściłem tylko nie wyciągałem czopucha!!:-)Wyślij mi tel na priv rano się zdzwonimy.

Grzedorius
07-12-2012, 06:08
Dziękuje za pomoc sprawa się wyjaśniła dosyć nieoczekiwanie tzn. nie zauważyłem że po pierwszym alarmie zanieczyszczonego kotła,( usprawiedliwionego) kabel od sterownika wpadł pod klapę zasobnika powodując że nawet przy zamknięciu nie był on szczelnie zamknięty i powietrze się cofało przez podajnik . Co powodowało wysoką temp. podajnika i niemożność uzyskania temp spalin niezbędnej do pracy pieca. Wystarczyło przesunąć kabel i nagle zaczęło wszystko działać, dziękuje jeszcze raz za rady sprawę uważam za rozwiązaną.

minertu
08-12-2012, 15:05
Dziękuje za pomoc sprawa się wyjaśniła dosyć nieoczekiwanie tzn. nie zauważyłem że po pierwszym alarmie zanieczyszczonego kotła,( usprawiedliwionego) kabel od sterownika wpadł pod klapę zasobnika powodując że nawet przy zamknięciu nie był on szczelnie zamknięty i powietrze się cofało przez podajnik . Co powodowało wysoką temp. podajnika i niemożność uzyskania temp spalin niezbędnej do pracy pieca. Wystarczyło przesunąć kabel i nagle zaczęło wszystko działać, dziękuje jeszcze raz za rady sprawę uważam za rozwiązaną.No to ok.

Grzedorius
10-12-2012, 11:46
, dziękuje jeszcze raz za rady sprawę uważam za rozwiązaną.
Nie do końca jednak piec palił się przez 24 H bez problemów w piątek alarm wyczyść kocioł, w sobote palilem przez ok 12 h samym groszkiem (paliło się super), na noc zostawiłem miał tylko rozszczelniłem komorę spalania (uchyliłem ok 1 mm drzwiczki) pali się od tego czasu książkowo czyli 40 h. Co może powodować taki efekt? przy otwartych drzwiczkach nie leci dym, ciąg kominowy jest bo przy czyszczenie pieca sprawdzałem, jakieś pomysły, oprócz wymieszaj z oko pelletami itp ?

minertu
23-12-2012, 18:50
Nie do końca jednak piec palił się przez 24 H bez problemów w piątek alarm wyczyść kocioł, w sobote palilem przez ok 12 h samym groszkiem (paliło się super), na noc zostawiłem miał tylko rozszczelniłem komorę spalania (uchyliłem ok 1 mm drzwiczki) pali się od tego czasu książkowo czyli 40 h. Co może powodować taki efekt? przy otwartych drzwiczkach nie leci dym, ciąg kominowy jest bo przy czyszczenie pieca sprawdzałem, jakieś pomysły, oprócz wymieszaj z oko pelletami itp ?Za duży ciąg,uwierz mi!!!

gegus37
03-02-2013, 12:55
Witam wszystkich forumowiczów !

Co tu tak ostatnio cicho czyżby nikt nie miał żadnych problemów.
Jak działają wam kociołki ?
Co spalacie ?
Jaki jest teraz najlepszy program do E-coala (wersja)

darase
03-02-2013, 13:09
Wersja testowa 0.3.1.4

Wejdź na forum www.esterownik.pl

teodor2424
04-02-2013, 18:46
Ja mam takie dwa pytania do właścicieli brucera. Czy wszyscy są z tych palnikow zadowoleni skoro jest tak mało na forum wpisów o tym palniku? No i czy u was też jest tak że eko wypuchane jest bliżej zasobnika i tam pali się lepiej a po przeciwnej stronie praktycznie nie zostaje wypchniete (w dodatku trafia tam przemielony przez slimak opał) i po tej stronie spieka się bardziej bo dłużej zalega w brucerze. Mi praktycznie wogóle z tej strony się nie pali, a jedynie widać tam żar na środku a po bokach popiół. Wydaje mi się że to przez ten przeciwzwoj który jest za daleko od końca zmijki. Macie na to jakieś rady? Bo ja z tym swoim brucerem nie wyrabiam. Niech zglosi się ktoś u kogo w tym brucerze pali się idealnie.

Jarecki79
04-02-2013, 18:54
Spróbuj zgłosić się do minertu, zrobił naprawdę fajna nakładkę dla zmniejszenia głowicy tego palnika.

darase
04-02-2013, 18:56
Nie ma idealnych palników :)

Wejdź na www.esterownik.pl tam jest też forum, załóż temat i zobaczymy co znawcy Ci odpiszą :D

Mam małe spieki,ogień lekko przesunięty ale u mnie dobrze się spala :)

W sofcie 0.3.1.4 masz masę udoskonaleń :)

teodor2424
04-02-2013, 19:13
Tak jestem z nim w kontakcie. Ale czy jest ktoś kto jest zadowolony że standardowego palnika brucera? Bo jeżeli nie to jak producent mógł wypuścić taki bubel?

teodor2424
04-02-2013, 19:19
Nie ma idealnych palników :)

Wejdź na www.esterownik.pl tam jest też forum, załóż temat i zobaczymy co znawcy Ci odpiszą :D

Mam małe spieki,ogień lekko przesunięty ale u mnie dobrze się spala :)

W sofcie 0.3.1.4 masz masę udoskonaleń :)

Nie posiadam ecoala ale pluma 800r z fuzzy logic a i tak pale na dwustanie bo inaczej się wogóle nieda. Interesuje mnie tylko sam palnik brucera. Niech ktoś zrobi fotki jak u niego się pali, czy ogień idzie z całej powierzchni palnika czy tylko że środka? Potrzeba mi potwierdzenia wizualnego jak wygląda popiół, płomień i spieki.

chris070
25-08-2013, 18:28
Witam
jestem w posiadaniu ogniwo eko plus 16, do tego stojacy zasobnik na wode 300l, uruchamiam go co 2 dzien po nagrzaniu wody chciałbym wlaczyc pompe CO aby sie schlodził (nagrzał mi 2 łazienki ) a pozniej bym go wyłączył :)
ale po przejsciu w tryb reczny pompa CO chodzi a po 20 minutach znowu sie przelacza w automat i musze zasuwac do kotlowni aby znowu przejsc w stan reczny i tak ze 3 razy
ktos wie jak zrobic aby nie przechodził na automat po 20 min.?
pozdrawiam z Kołobrzegu

zbigmaz01
25-08-2013, 19:15
Witam
jestem w posiadaniu ogniwo eko plus 16, do tego stojacy zasobnik na wode 300l, uruchamiam go co 2 dzien po nagrzaniu wody chciałbym wlaczyc pompe CO aby sie schlodził (nagrzał mi 2 łazienki ) a pozniej bym go wyłączył :)
ale po przejsciu w tryb reczny pompa CO chodzi a po 20 minutach znowu sie przelacza w automat i musze zasuwac do kotlowni aby znowu przejsc w stan reczny i tak ze 3 razy
ktos wie jak zrobic aby nie przechodził na automat po 20 min.?
pozdrawiam z KołobrzeguJeżeli przełączysz na ręczny poprzez kompa (przez www) to nie powinien się załączyć

wojtas77
29-08-2013, 20:20
Witam.

W niedługiej przyszłości zamierzam zakupić kocioł z palnikiem II generacji + sterownik eCoal. Proszę o radę w jaki sposób przygotować kotłownię aby w pełni wykorzystać możliwości takiego zestawu. W domu będę miał ogrzewanie podłogowe prawie na całym dole a na poddaszu tylko w łazience. Jestem na etapie instalacji elektrycznej i hydraulicznej. Z tego co się orientuję do to w zestaw zawiera czujniki temperatury zewnętrznej i wewnętrznej ale nie wiem gzie się je umieszcza. Podciągnąłem też skrętkę do internetu. Proszę o wszelkie pomocne informację. W poniedziałek wchodzą tynkarze.

zbigmaz01
29-08-2013, 21:10
Witam.

W niedługiej przyszłości zamierzam zakupić kocioł z palnikiem II generacji + sterownik eCoal. Proszę o radę w jaki sposób przygotować kotłownię aby w pełni wykorzystać możliwości takiego zestawu. W domu będę miał ogrzewanie podłogowe prawie na całym dole a na poddaszu tylko w łazience. Jestem na etapie instalacji elektrycznej i hydraulicznej. Z tego co się orientuję do to w zestaw zawiera czujniki temperatury zewnętrznej i wewnętrznej ale nie wiem gzie się je umieszcza. Podciągnąłem też skrętkę do internetu. Proszę o wszelkie pomocne informację. W poniedziałek wchodzą tynkarze.
Czujnik zewnętrzny od strony północnej, a wewnętrzne masz dwa, jeżeli to ni problem to możesz sobie poprowadzić do każdego pokoju kabelek taki 2x0,5. i będzie jak znalazł. Ja wieszałem czujniki na wys. 1,3m i mi wystarcza:)

karoka65
29-08-2013, 21:20
Zbyszek normalnie w zestawie jest 1 zewnętrzny i 1 wewnętrzny.
Nie wszyscy dają po dwa wewnętrzne :)

zbigmaz01
29-08-2013, 21:29
Zbyszek normalnie w zestawie jest 1 zewnętrzny i 1 wewnętrzny.
Nie wszyscy dają po dwa wewnętrzne :)

No właśnie:)

I teraz tak jak mam dwa obiegi jeden podłogówka a drugi grzejniki to potrzebuje dwa, lub parter i piętro oddzielnie sterowane to wtedy potrzebujesz obu. Przez pewien czas miałem trzy bo był podpięty w pomieszczeniu CWU :)

Andrzej_M_
29-08-2013, 21:34
,,,, Jestem na etapie instalacji elektrycznej i hydraulicznej. Z tego co się orientuję do to w zestaw zawiera czujniki temperatury zewnętrznej i wewnętrznej ale nie wiem gzie się je umieszcza. Podciągnąłem też skrętkę do internetu. Proszę o wszelkie pomocne informację. W poniedziałek wchodzą tynkarze.

Przewody 6*0,5mm2 poprowadź gwiaździście od jakieś rozdzielki multimedialnej do każdej puszki wyłącznika oświetlenia. Puszki tradycyjne zastąp puszkami firmy SIMET do osadzania elementów elektronicznych.

W przyszłości połączysz sobie czujniki temperatury tam gdzie będziesz chciał. Firma Elektro System opracowuje nowe sterowniki komunikujące się z dodatkowymi modułami za pomocą protokołu szyny CAN. Będziesz mógł np. wyświetlacz z kotła zabrać w dowolne miejsce, tam gdzie dziś doprowadzisz przewody sterujące.

zbigmaz01
29-08-2013, 21:44
Przewody 6*0,5mm2 poprowadź gwiaździście od jakieś rozdzielki multimedialnej do każdej puszki wyłącznika oświetlenia. Puszki tradycyjne zastąp puszkami firmy SIMET do osadzania elementów elektronicznych.

W przyszłości połączysz sobie czujniki temperatury tam gdzie będziesz chciał. Firma Elektro System opracowuje nowe sterowniki komunikujące się z dodatkowymi modułami za pomocą protokołu szyny CAN. Będziesz mógł np. wyświetlacz z kotła zabrać w dowolne miejsce, tam gdzie dziś doprowadzisz przewody sterujące.
Takie rozwiązanie było by super jeżeli firma się pośpieszy, bo jak on się pośpieszy to wykorzysta tylko do czujnika.

Andrzej_M_
29-08-2013, 22:02
Takie przewody sterujące mogą służyć także do zasilania tabletów. Ceny tabletów spadają z dnia na dzień.

Można taki tablet powiesić przy wyłączniku i mieć podgląd do kotła , na kamerę przed domem, sterować sterownikiem multimedialnym Elektro-Systemu, itp.

wojtas77
29-08-2013, 22:06
Czujnik zewnętrzny od strony północnej, a wewnętrzne masz dwa, jeżeli to ni problem to możesz sobie poprowadzić do każdego pokoju kabelek taki 2x0,5. i będzie jak znalazł. Ja wieszałem czujniki na wys. 1,3m i mi wystarcza:)
Myślę że rozwiązanie z dwoma czujnikami mi w zupełności wystarczy. A jeżeli chodzi o sterowanie z dowolnego miejsca to do pomyślałem o tym doprowadzając kabel do internetu. To mi wystarczy.

Dziękuję za szybką odpowiedź.

zbigmaz01
30-08-2013, 04:09
Myślę że rozwiązanie z dwoma czujnikami mi w zupełności wystarczy. A jeżeli chodzi o sterowanie z dowolnego miejsca to do pomyślałem o tym doprowadzając kabel do internetu. To mi wystarczy.

Dziękuję za szybką odpowiedź.Jeżeli będziesz na tyle szybki aby kupić sterownik to może jeszcze daj drugi kabel (USB/RS-232) w stronę kotła do podłączenia bezpośredniego potrzebnego do aktualizacji a i podglądu.

wojtas77
30-08-2013, 16:54
Jeżeli będziesz na tyle szybki aby kupić sterownik to może jeszcze daj drugi kabel (USB/RS-232) w stronę kotła do podłączenia bezpośredniego potrzebnego do aktualizacji a i podglądu.
Nie rozumiem. To ta skrętka którą podciągnąłem do internetu nie wystarczy.

zbigmaz01
30-08-2013, 17:07
Nie rozumiem. To ta skrętka którą podciągnąłem do internetu nie wystarczy.Do internetu masz z wtyczką RJ45 i tym łączysz modem ze sterownikiem a do aktualizacji danych ze sterownika RS-232.do kompa USB. W nowym sterowniku (prawdopodobnie) już ma to być pominięte.

wojtas77
30-08-2013, 17:14
Do internetu masz z wtyczką RJ45 i tym łączysz modem ze sterownikiem a do aktualizacji danych ze sterownika RS-232.do kompa USB. W nowym sterowniku (prawdopodobnie) już ma to być pominięte.
Już wszystko jasne.
Dziękuje,

wojtas77
30-08-2013, 21:08
Ile pomp może obsługiwać ecoal?

karoka65
30-08-2013, 21:14
Ile pomp może obsługiwać ecoal?
Na razie 3 sztuki

karoka65
30-08-2013, 21:16
RSa bym sobie już odpuścił.

zbigmaz01
30-08-2013, 21:26
RSa bym sobie już odpuścił.Wszystko zależy kiedy kupi :)

wojtas77
07-09-2013, 21:27
Witam.

W niedługiej przyszłości zamierzam zakupić kocioł z palnikiem II generacji + sterownik eCoal. Proszę o radę w jaki sposób przygotować kotłownię aby w pełni wykorzystać możliwości takiego zestawu. W domu będę miał ogrzewanie podłogowe prawie na całym dole a na poddaszu tylko w łazience. Jestem na etapie instalacji elektrycznej i hydraulicznej. Z tego co się orientuję do to w zestaw zawiera czujniki temperatury zewnętrznej i wewnętrznej ale nie wiem gzie się je umieszcza. Podciągnąłem też skrętkę do internetu. Proszę o wszelkie pomocne informację. W poniedziałek wchodzą tynkarze.

Witam ponownie :)

Mam jeszcze jedną prośbę. Do swojej kotłowni zamierzam wstawić kociołek 11 kw i podłączyć zestaw solarny do CWU ze wspomaganiem CO. Coś takiego: http://www.hewalex.pl/oferta/zestawy-solarne-z-kolektorami-prozniowymi/zestaw-solarny-hewalex-5-ksr10-integra400.html

Czy taki zestaw da się połączyć z kotłem RBR EKO... i sterować całością poprzez eCoal?
Na stronie Hewalexa znalazłem taki schemat. Co o tym sądzicie?
210780

zbigmaz01
07-09-2013, 21:46
Witam ponownie :)

Mam jeszcze jedną prośbę. Do swojej kotłowni zamierzam wstawić kociołek 11 kw i podłączyć zestaw solarny do CWU ze wspomaganiem CO. Coś takiego: http://www.hewalex.pl/oferta/zestawy-solarne-z-kolektorami-prozniowymi/zestaw-solarny-hewalex-5-ksr10-integra400.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.hewalex.pl%2Fo ferta%2Fzestawy-solarne-z-kolektorami-prozniowymi%2Fzestaw-solarny-hewalex-5-ksr10-integra400.html)

Czy taki zestaw da się połączyć z kotłem RBR EKO... i sterować całością poprzez eCoal?
Na stronie Hewalexa znalazłem taki schemat. Co o tym sądzicie?
210780A widziałeś mój schemat jak to jest u mnie?
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6006696&viewfull=1#post6006696

Piotrek42
07-09-2013, 22:27
Witam ponownie :)

Mam jeszcze jedną prośbę. Do swojej kotłowni zamierzam wstawić kociołek 11 kw i podłączyć zestaw solarny do CWU ze wspomaganiem CO. Coś takiego: http://www.hewalex.pl/oferta/zestawy-solarne-z-kolektorami-prozniowymi/zestaw-solarny-hewalex-5-ksr10-integra400.html

Czy taki zestaw da się połączyć z kotłem RBR EKO... i sterować całością poprzez eCoal?
Na stronie Hewalexa znalazłem taki schemat. Co o tym sądzicie?
210780

Zapomnij o wspomaganiu.... mam 3 panele próżniowe ( firma watt)+400l zasobnik ,w lato do cwu spokojnie daje radę, ale do wspomaganie to wiesz.... wspomaga TYLKO sprzedającym solary :) będziesz miał albo ciepłą wodę w kranie a zimno w domu lub ciepło w domu a zimną CWU :) na plus to działa że w sezonie grzewczym pazdziernik listopad...marzec-kwiecien (czyli jak jeszcze jest zimno na dworze i palimy jeszcze w kotle, to solary grzeja zasobnik do ok 40-45 st i kocioł nie musi grzac cwu-a jak juz grzeje to tylko kilka stopni ! acha zapomni o grzaniu solarami listopad-luty !!

zbigmaz01
07-09-2013, 22:30
Zapomnij o wspomaganiu.... mam 3 panele próżniowe ( firma watt)+400l zasobnik ,w lato do cwu spokojnie daje radę, ale do wspomaganie to wiesz.... wspomaga TYLKO sprzedającym solary :) będziesz miał albo ciepłą wodę w kranie a zimno w domu lub ciepło w domu a zimną CWU :) na plus to działa że w sezonie grzewczym pazdziernik listopad...marzec-kwiecien (czyli jak jeszcze jest zimno na dworze i palimy jeszcze w kotle, to solary grzeja zasobnik do ok 40-45 st i kocioł nie musi grzac cwu-a jak juz grzeje to tylko kilka stopni ! acha zapomni o grzaniu solarami listopad-luty !!Prawdę piszesz. Teraz bym tego nie założył. Widzi mi się że teraz bym poszedł w ogniwa fotowoltaiczne.

Piotrek42
07-09-2013, 22:34
Prawdę piszesz. Teraz bym tego nie założył. Widzi mi się że teraz bym poszedł w ogniwa fotowoltaiczne.

Oszalałeś?? własnie jestem po rozmowie z właścicielem firmy co zakładają fotowolwanikę 2Kw na chatę to ok 10 paneli i koszt 25tys zł

Vld
07-09-2013, 22:36
Jeszcze trochę ci brakuje w tej kotłowni
Prócz ogniw na nockę dołoż wiatraka, do wiatraka podepnij pompę ciepła, a do gotowania podciągnij gaz.

zbigmaz01
07-09-2013, 22:54
Oszalałeś?? własnie jestem po rozmowie z właścicielem firmy co zakładają fotowolwanikę 2Kw na chatę to ok 10 paneli i koszt 25tys zł
Potwierdzam :)

Piotrek42
07-09-2013, 22:57
Potwierdzam :)

A co Ty dziś tak pokojowo nastawiony jestes że ze wszystkim się zgadzasz???? :D

zbigmaz01
07-09-2013, 22:57
Jeszcze trochę ci brakuje w tej kotłowni
Prócz ogniw na nockę dołoż wiatraka, do wiatraka podepnij pompę ciepła, a do gotowania podciągnij gaz.Jeszcze nie skończyłem rozwijać swojej instalacji i niektóre twoje rozwiązania są w trakcie realizacji ale brak czasu nie pozwala na zakończenie :)

zbigmaz01
07-09-2013, 22:58
A co Ty dziś tak pokojowo nastawiony jestes że ze wszystkim się zgadzasz???? :DBo browar mi już nosem wychodzi :P

wojtas77
07-09-2013, 23:44
Zapomnij o wspomaganiu.... mam 3 panele próżniowe ( firma watt)+400l zasobnik ,w lato do cwu spokojnie daje radę, ale do wspomaganie to wiesz.... wspomaga TYLKO sprzedającym solary :) będziesz miał albo ciepłą wodę w kranie a zimno w domu lub ciepło w domu a zimną CWU :) na plus to działa że w sezonie grzewczym pazdziernik listopad...marzec-kwiecien (czyli jak jeszcze jest zimno na dworze i palimy jeszcze w kotle, to solary grzeja zasobnik do ok 40-45 st i kocioł nie musi grzac cwu-a jak juz grzeje to tylko kilka stopni ! acha zapomni o grzaniu solarami listopad-luty !!
Już umowę podpisałem:bash:
Ale u mnie będzie 5 paneli próżniowych to nie będzie tak źle:wiggle:
Dziękuję wszystkim za opinię.
zbigmaz01 będę kierował się Twoim schematem.
Pozdrawiam

mark3k
08-09-2013, 07:05
Przy pięciu panelach w lecie wszystko Ci się ugotuje aż para w gwizdek poleci.
Chyba, że masz basen do ogrzania.:)

zbigmaz01
08-09-2013, 07:54
Przy pięciu panelach w lecie wszystko Ci się ugotuje aż para w gwizdek poleci.
Chyba, że masz basen do ogrzania.:) A może montuje jakiś podobny do mojego bufor?Skoro umowa podpisana to nie jakaś złota rączka to zakłada i chyba wie co robi i wie jaka jest wydajność przy max słońcu.

Piotrek42
08-09-2013, 08:33
Przy pięciu panelach w lecie wszystko Ci się ugotuje aż para w gwizdek poleci.
Chyba, że masz basen do ogrzania.:)

A co mu sie zagotuje?? glikol przejdzie w stan stagnacji i tyle...swoją drogą zastanowiłbym się mocno...i np powiedział że brakło mi $$ :)

zbigmaz01
08-09-2013, 08:53
A co mu sie zagotuje?? glikol przejdzie w stan stagnacji i tyle...swoją drogą zastanowiłbym się mocno...i np powiedział że brakło mi $$ :)Glikol może osiągać temp. powyżej 100*C i jak to będzie gdy przez kilka (kilkanaście) dni będzie słoneczna pogoda? Nadąży ze zużyciem CWU?

mark3k
08-09-2013, 09:04
Nie o glikol mi chodzi, ale o wodę w zasobniku CWU. Co zrobić z nadmiarem ciepła z kolektorów. Kolega ma podłączony basen (zakryty) i w ciepłe dni (gorące) do basenu przykro wejść - za ciepła woda.

mark3k
08-09-2013, 09:07
A co mu sie zagotuje?? glikol przejdzie w stan stagnacji i tyle...swoją drogą zastanowiłbym się mocno...i np powiedział że brakło mi $$ :)

Akurat z $$ nie ma problemu :yes:
Przy 3 osobach montowanie solarów jest bezsensowne, chyba tylko po ta aby sąsiedzi widzieli :D i jeszcze aby być mocno 'EKO":lol2:

Piotrek42
08-09-2013, 12:15
Nie o glikol mi chodzi, ale o wodę w zasobniku CWU. Co zrobić z nadmiarem ciepła z kolektorów. Kolega ma podłączony basen (zakryty) i w ciepłe dni (gorące) do basenu przykro wejść - za ciepła woda.

Looknij... http://www.e-dach.pl/a/3119,rolety-na-kolektory-sloneczne1

zbigmaz01
08-09-2013, 12:39
Looknij... http://www.e-dach.pl/a/3119,rolety-na-kolektory-sloneczne1 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.e-dach.pl%2Fa%2F3119%2Crolety-na-kolektory-sloneczne1)Tak jak wcześniej pisałem, teraz bym poszedł w ogniwa. Zawsze zimą bym coś z tego miał a z tego ? Tej zimy jak miałem z 5 dni słonecznych po 2godz to wystarczyło na rozgrzanie rur :)
A tak grzałka i aku. Dogrzewanie i oświetlenie.

mark3k
08-09-2013, 13:07
Looknij... http://www.e-dach.pl/a/3119,rolety-na-kolektory-sloneczne1

O tym systemie wiem doskonale od kilku lat. Jednak, aby był pełen komfort musi być sterowanie żaluzjami automatyczne.
To jeszcze bardziej podraża koszty uzyskania CWU i dodatkowo traci sens stosowania solarów.
Chyba, że w domu min 5 osób no to ...... chyba ma sens.

Dla mnie na chwilę obecna tylko ogrzewanie CWU w okresie letnim gazem.
Może kiedyś ogniwa fotovoltanicze, ale chinole muszą zejść z ceny :bash:

zbigmaz01
08-09-2013, 13:52
O tym systemie wiem doskonale od kilku lat. Jednak, aby był pełen komfort musi być sterowanie żaluzjami automatyczne.
To jeszcze bardziej podraża koszty uzyskania CWU i dodatkowo traci sens stosowania solarów.
Chyba, że w domu min 5 osób no to ...... chyba ma sens.

Dla mnie na chwilę obecna tylko ogrzewanie CWU w okresie letnim gazem.
Może kiedyś ogniwa fotovoltanicze, ale chinole muszą zejść z ceny :bash:Jak zakupisz w chinach cały kontener to wychodzi bardzo tanio, tylko co z resztą? Komu to opchniesz?

mark3k
08-09-2013, 16:51
Jak zakupisz w chinach cały kontener to wychodzi bardzo tanio, tylko co z resztą? Komu to opchniesz?

Dobre. Może na forum nazbieramy chętnych na kontener?
Ale pomysł dobry ...... i po taniości będzie...... :lol2::wave:

Zbyszek, mieszkamy blisko siebie, jeśli będę miał kłopot z kociołkiem, to podjadę do Ciebie po poradę, a i zapraszam na browarka, gdy będziesz w okolicy.

zbigmaz01
08-09-2013, 19:05
Dobre. Może na forum nazbieramy chętnych na kontener?
Ale pomysł dobry ...... i po taniości będzie...... :lol2::wave:

Zbyszek, mieszkamy blisko siebie, jeśli będę miał kłopot z kociołkiem, to podjadę do Ciebie po poradę, a i zapraszam na browarka, gdy będziesz w okolicy.Jak będę jechał na browara do Jesenika to pewnie wstąpię :)

sebsa
27-01-2014, 07:37
Mam problem. Od ponad 2 miesięcy notorycznie zawiesza mi się opał w zasobniku . Dzieje się to każdorazowo po zasypie. Kilkukrotnie opróżniałem zbiornik i nic nie znalazłem. Zastanawiam się czy przyczyna nie leży w "chropowatości" wewnątrz. Powstaje ona wiadomo - kilka worków wilgotnego węgla na wiosnę i już jest. To mój 5 sezon.

saimon21
27-01-2014, 07:51
Mam problem. Od ponad 2 miesięcy notorycznie zawiesza mi się opał w zasobniku . Dzieje się to każdorazowo po zasypie. Kilkukrotnie opróżniałem zbiornik i nic nie znalazłem. Zastanawiam się czy przyczyna nie leży w "chropowatości" wewnątrz. Powstaje ona wiadomo - kilka worków wilgotnego węgla na wiosnę i już jest. To mój 5 sezon.


może ślimak krzywo jest ?

pawelo_pl
27-01-2014, 11:20
Mam problem. Od ponad 2 miesięcy notorycznie zawiesza mi się opał w zasobniku . D To mój 5 sezon.
Ja mam to samo - dopóki kupowałem węgiel luzem ( 4 sezony) w lato i przesuszałem do zimy nie było problemów. W tym roku skusiłem się na węgiel w workach na palecie ( wygoda niesamowita i czysto ) , niestety zaczęły się notoryczne problemy z zawieszaniem się węgla w podajniku. Sypię już tylko po 20 kilo - bo mniej wywalania przez rewizję jak się zawiesi. Stukanie łomem czy czymś innym w zasobniku nic nie daje. Zaobserwowałem przy tym ciekawą rzecz przy okazji, że jak węgiel jest zawieszony - nie cofa mi dymu do podajnika .

saimon21
27-01-2014, 11:44
Ja mam to samo - dopóki kupowałem węgiel luzem ( 4 sezony) w lato i przesuszałem do zimy nie było problemów. W tym roku skusiłem się na węgiel w workach na palecie ( wygoda niesamowita i czysto ) , niestety zaczęły się notoryczne problemy z zawieszaniem się węgla w podajniku. Sypię już tylko po 20 kilo - bo mniej wywalania przez rewizję jak się zawiesi. Stukanie łomem czy czymś innym w zasobniku nic nie daje. Zaobserwowałem przy tym ciekawą rzecz przy okazji, że jak węgiel jest zawieszony - nie cofa mi dymu do podajnika .

tak jakby kiepski opał tz dużo miału dlatego dym nie przechodzi, mam niby dopiero 2 sezon ale nie miałem zerwana zawleczki pomijając niespodzianki w workach, 2 razy mi zerwało w tam tym roku właśnie przez miał i dotego dosyć mokry eko, pomogło otwieranie worków przed wsypaniem kilka dni w cieplym pomieszczeniu wtedy trochę woda odparowywała, teraz kupuje droższy okolo 870 zł tona i jest miodzio

pawelo_pl
01-02-2014, 08:02
Potwierdzam - zdeterminowany ciągłym gaszeniem pieca wywaliłem wszystko z podajnika i nazbierałem całe wiaderko mokrego miału który zabija na końcu zsyp powodując przy tym brak cofki dymu. Węgiel kupiłem w workach na palecie - miało być wygodnie a jest do bani. Przyjdzie teraz mi bawić się w przesypywanie i suszenie węgla - a została mi jeszcze 1 tona do zutylizowania .

Andrzej_M_
03-02-2014, 17:08
Pilne !!!

Czy może ktoś mi podać grubość żeliwnego ruszto-deflektora stosowanego w kotłach Ogniwo EKO Plus.

wuwok
03-02-2014, 17:49
Pilne !!!

Czy może ktoś mi podać grubość żeliwnego ruszto-deflektora stosowanego w kotłach Ogniwo EKO Plus.
Chodzi o ruszta? czy środkową część?

Andrzej_M_
03-02-2014, 17:54
Ruszta

ps,
Errata
Spojrzałem na zdjęcie ruszto-deflektora na blogu Zawijanów i okazuje się, że ten ruszto-deflektor jest po bokach ścięty.
Mnie interesuje grubość tej środkowej części.

Dzięki za zainteresowanie.

wuwok
03-02-2014, 18:05
grubość około 3cm

Andrzej_M_
03-02-2014, 18:22
grubość około 3cm

Dziękuje.

Będę miał dostęp przez jakiś czas do kotła Ogniwo EKO Plus 25 kW. Chcę zmierzyć się osobiście z jego nadmierną "produkcją pyło-sadzy".
Widziałem na własne oczy, te osiadające na ściankach komory spalania zabrudzenia, więc spróbuje wdrożyć to czego się do tej pory nauczyłem.

Kocioł zainstalowany w budynku w miarę dobrze ocieplonym (10 cm wełny), powierzchnia około 150 m2.

wuwok
03-02-2014, 19:09
Dziękuje.

Będę miał dostęp przez jakiś czas do kotła Ogniwo EKO Plus 25 kW. Chcę zmierzyć się osobiście z jego nadmierną "produkcją pyło-sadzy".
Widziałem na własne oczy, te osiadające na ściankach komory spalania zabrudzenia, więc spróbuje wdrożyć to czego się do tej pory nauczyłem.

Kocioł zainstalowany w budynku w miarę dobrze ocieplonym (10 cm wełny), powierzchnia około 150 m2.
Pobaw się palnikiem. Zaskakujące efekty przynosi :) .Ja tez mam piec o wiele za duży :( po założeniu wentylacji mechanicznej max będę miał zapotrzebowanie 7,5kw :( .
Będziesz testował 25ke dla zaspokojenia ciekawości??

Andrzej_M_
03-02-2014, 20:48
,,,, Będziesz testował 25ke dla zaspokojenia ciekawości??

Raczej dla sprawdzenia samego siebie i by potwierdzić praktycznie na innym kotle moje mgliste wyobrażenia w temacie przemiany energii chemicznej w cieplną.



Pobaw się palnikiem. Zaskakujące efekty przynosi ,,,,

To zostawię na sam koniec, bo to już jest sprawdzone i przetestowane przez pasjonatów zajmujących się tuningiem kotłów malej mocy, np. wersja w84u.

Andrzej_M_
10-02-2014, 09:09
Byłem wczoraj wieczorem oglądnąć rezultat moich drobnych kosmetycznych zmian w kotle Ogniwo EKO Plus 25 kW.

Po tygodniu palenia w kotle, przy obecnych temperaturach zewnętrznych wahających w okolicach 0 *C, nalot na drzwiczkach rewizyjnych koloru szaro-białego (może nieco przesadzam), w komorze dopalania nad ruszto-deflektorem pył na ściankach wymiennika nie jest koloru czarnego.

Palnik nie jest przerobiony, jedynie położyłem na palniku na ostatnim segmencie ten kwadratowy deflektor.

Osobiście nie lubię deflektorów. Wydaje mi się, że to takie chłodne, ogromne obce ciało, wśród delikatnych cząsteczek szukających gorących rozkoszy.


ps.
Zamieszczę niebawem stosowne zdjęcia, ale tylko ukazujące efekty a nie dokonane drobne zmiany.

Zapomniałem dodać, temperatura na kotle ustawiona 46 *C, korektę nadmuchu ustawiłem na -4 (a i tak tego powietrza moim zdaniem jest spoooro za dużo, jedynie przestawiłem sterownik na opcję 16-EKO, nie wgrywałem żadnego nowego oprogramowania.

ps2.
Dopiero teraz zorientowałem się, że posta napisałem w niewłaściwym temacie.
Palik w tym kotle ogniwo to Burner-S

PAPROCIAK
15-03-2015, 16:31
Witam. Kupiłem w 2009 Ogniwo Eco, od tamtej pory bez problemów. Węgiel kupuje najtańszy jaki jest czyli u nas za ok 600 zł. Palę wyłącznie ekogroszkiem, z miałem próbowałem w pierwszym roku ale się nie opłaca- dużo popiołu i mała kaloryczność, dorzucam do eco zmielone w maszynie z castoramy gałęzie. Piec chodzi właściwie cały rok z przerwą na lipiec i sierpień. Na razie tylko raz urwało zawleczkę, kilka razy zawiesiło się w podajniku i ostatnio padł czujnik temperatury spalin. Generalnie polecam, namówiłem kolegę z pracy ma już nowszą wersję z mniejszym palnikiem tez jest happy. Jeszce o spalaniu. Mam 190 m do ogrzania, z tego ok 50 m temp 15 stopni, reszta 23-25 stopni dużo podłogówki + woda użytkowa. Dom ocieplony 12 cm styropianu, w skosach 30 cm wełny rockwool . Średnie spalanie 3 tony sezon w tym przygotowywanie wody praktycznie cały rok. Aha mam kominek i spalam w nim ok 3-4 metrów drewna słabej kaloryczności ( przydomowe wyręby)