PDA

Zobacz pełną wersję : niedrozna kanalizacja



minuszka
26-12-2009, 10:35
Witam wszystkich i na poczatku zycze wszystkim Wesolych Swiat.Duzo spokoju, jak najmniej smutkow i wielu radosnych dni.
Przechodzac do tematu.Poszukuje ekipy lub kogos kto mi podpowie, jak udroznic kanalizacje.Od ok. 2 lat jestem podlaczona do sieci miejskiej, ale w tym roku i to niestety w dzien wigilii zapchala mi sie kanalizacja.Blad lezy najprawdopodobniej na mojej posesji,bo zle sa polozone rury (gdzies chyba musi byc zalamanie),gdyz sprawa juz sie powtorzyla drugi raz.Pierwszym razem bylo to zima 2005 r ale wtedy jescze bylo szambo.Niestety, jest problem bo jest polozona kostka, wiec trzeba by bylo wszystko zrywac.Az wlos mi sie na glowie jezy jak o tym pomysle.Wybija mi wszystko kratka w kotlowni.Nie mozna korzystac z sanitariatow ani ogolnie z wody.Moze ktos z Was mi podpowie jak to rozwiazac, a moze ktos z obecnych na forum zajmuje sie tego typu udroznieniami w okolicach Warszawy.Bede wdzieczna za podpowiedz i za pomoc

VIP Jacek
26-12-2009, 11:23
nie wiem, zadzwoń może na początek do wodociągów, pogotowia kanalizacyjnego i może oni coś Ci doradzą. Dysponują sprzętem i się orientują jak to zrobić. Może przepchają od strony studzienki kanalizacyjnej.
A na przyszłość to trzeba to poprawić, żeby problem rozwiązać i wtedy kostkę rozebrać i itd.
Przecież nie będziesz się męczyła.

bladyy78
26-12-2009, 11:25
Zadzwoń do wodociągów i zgłoś awarię. Oni maja specjalny sprzęt i podejrzewam ze maja dyżury w święta. Podjada do Ciebie specjalnym autem i przepchają rurę.

civic9
26-12-2009, 11:43
a jeśli chcesz znaleźć przyczynę to szukaj kogoś z kamerą inspekcyjną do kanalizacji. za kilkaset pln są ekipy, które przeczyszczą (od tego trzeba tak czy inaczej zacząć), a potem pooglądacie kamerą. tylko zaznacz jakie masz tam rury, bo do 100-160 trzeba mniejszych kamer, niektórzy mają dopiero od 200-250.

bizon_3
26-12-2009, 11:53
Witaj,
z tego co sie orientuje to w Raszynie sprawami wodno kanalizacyjnymi zajmuje sie spółka gminna EKO-RASZYN. Na ich stronie http://ekoraszyn.pl/ u samej góry masz telefon alarmowy. Sama spółka pracuje pn-pt, ale oni znają chyba wszystkich prywatnych wykonawców w okolicy więc spróbuj :)

adi_
26-12-2009, 13:14
na koncu twojej dzialki w kierunku drogi powinna byc studzienka rewizyjna i zajzyj do niej jak bedzie pusta to mozesz wlozyc waz ogrodowy i wpychajac go jakos odetkac kanalizacje jak to nie pomoze to musisz zadzwonic do kogos kto ma takie metrowe odcinki sztywnych rurek specjalnych do przepychania kanalizy a jak bys rozebrala troszke kostki przy domu i wstawila zapadke buzowa to nie mala bys problemu z cofnieciami sie sciekow do domu pozdrawiam

beton44
26-12-2009, 19:22
Moze ktos z Was mi podpowie jak to rozwiazac
jeśli masz gdzieś na podorędziu jakiegoś chłopa, to każ mu kupić w najbliższym sklepie sprężynę hydrauliczną do przepychania kanalizacji
http://www.allegro.pl/item860806115_sprezyna_hydrauliczna_5_mm_x_3_m.htm l
takie coś wkłada się do rury kanalizacyjnej i kręci tak długo aż się przepcha, a potem dobrze jest jeszcze wlać dużo wrzątku żeby rozpuściło tłuszcze i dodać krecika żeby rozpuściło włosy

powinno wystarczyć do następnych świąt jak znowu zacznie się szał gotowania, sprzątania i spuszczania do kanalizacji czego tylko popadnie

ale autorowi wątku chyba zatkał się przykanalik, to może być kilkanaście/kilkadziesiąt metrów do przetykania
/on/a w domku mieszka/

a może zamarzło???