PDA

Zobacz pełną wersję : Licznik przedpłatowy wasze opinie i być może doświadczenia



grzegorz1686
09-01-2010, 10:25
Witam ponownie , teraz może temat i innej półki , temat poprzedni mam rozwiazany wiec wiem co i z czym i dlaczego :) , ale przybłąkał sie inny problem , podpowiedzcie mi jak napisać podanie do energetyki o licznik przedpłatowy , opłaty za energie zjadają mnie żywcem wiec mysle bedzie to jakies rozwiazanie oszczednosci , naturalnie rozumiem ze bede musiał latac za kazdym razem do elektrowni po świstek z wygenerowanym kodem , ale to tez nie problem bo elektrownia a własciwie ich placówka to prawie moi sąsiedzi :) ..... ale jak juz napisałem wczesniej , podpowiedzcie mi jak to wyglada w praktyce i jak napisać podanie o ten tez licznik , nie przychodzą mi zadne pomysły do głowy ............. Pozdrawiam

zbigmor
11-01-2010, 09:49
A z innej beczki - w jaki sposób ma to przynieść oszczędności?

zbigmor
11-01-2010, 09:51
Już znalazłem i zamieszczm dla innych mających takie samewątpliwości:

Taryfy z licznikiem przedpłatowym (oznaczone np.G11p, G11e, G12p czy G12e). Aby skorzystać z tych taryf musimy poprosić o wymianę zwykłego licznika na licznik przedpłatowy.

W tych taryfach cena energii elektrycznej jest zazwyczaj nieco niższa w porównaniu do tradycyjnych taryf G11 i G12. Nie jest również pobierana (lub jest mniejsza) opłata abonamentowa - można w ten sposób zaoszczędzić od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie.

Korzystając z tej taryfy płacimy za energię elektryczną "z góry" kupując określoną przez nas liczbę kWh (kilowatogodzin) i korzystamy z niej aż do jej wyczerpania.

Zakupów porcji energii można - w zależności od Zakładu Energetycznego - dokonać w kasach Zakładów, przez telefon, Internet czy w specjalnych urządzeniach nazywanych Energomatami.

Kiedy warto stosować liczniki przedpłatowe?

zawsze, gdy mamy kłopoty z terminem płatności rachunków - w tym przypadku nie grozi nam odcięcie dopływu prądu, gdy zapomnimy zapłacić rachunek, a przy okazji możemy ściśle kontrolować nasze wydatki na energię,
gdy jesteśmy właścicielem mieszkania na wynajem - wówczas nigdy najemca nie zostawi nas z niezapłaconym rachunkiem,
w domkach letniskowych lub innych obiektach użytkowanych sezonowo.