PDA

Zobacz pełną wersję : projekt PRAKTYCZNY pracownia DOMY Z WIZJĄ



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11

bwmzuk
20-03-2013, 08:32
Mieliśmy dokładnie te same dylematy, w końcu zdecydowaliśmy się na HS. Okna zamontowaliśmy jeszcze przed zimą w listopadzie.
Poniżej zdjęcie okna z HS.177749

bacardi
20-03-2013, 18:57
Mam pytanie, czy do balastowych daszków płaskich stosowaliście podgrzewane wpusty dachowe dallmera jak w projekcie, czy może jakieś inne rozwiązanie?

Trochę średnio wypada cena tego wpustu ok 750 szt. Poza tym zastanawia mnie po co robić wpust w dół, jak można by ukształtować odpowiednie spadki do bocznego otworu w ściance attykowej i tylko zabezpieczyć przed "wysypaniem" się żwiru. Całość i tak jest szczelnie wyłożona membraną EPDM, z tego co obecnie obserwuję, wystarczy rurka fi 16mm i przy każdorazowym ociepleniu wszystko zaczyna spływać, a przy mrozach i tak przecież śnieg będzie leżał...

miejski
20-03-2013, 23:09
Dobrze kombinujesz bacardi :-)

Dokładnie tak jest u mnie. Tyle, że w okolicach rur odpływowych, które idą przez ściankę attykową, wyprowadziłem jednak na zewnątrz przewody elektryczne, aby w razie czego zastosować na rurze kable grzejne.
Jednakże już druga zima prawie za nami i podgrzewu stosować żadnego nie musiałem. Spokojnie więc można to robić bez podgrzewów.

bacardi
21-03-2013, 07:40
miejski dzięki, widzę że moje wątpliwości nie są bezpodstawne :) A masz może jakąś fotkę jak obrobiliście rurę spustową? bezpośrednio w bok czy z jakimś wpustem w dół?

Przewody na zewnątrz do wpustów też już wypuściłem na oddzielnym obwodzie, ale w sumie jak coś to można je skrosować w rozdzielni do zegara astronomicznego i podpiąć na daszkach lampki na święta ;)

miejski
21-03-2013, 09:35
Rura idzie bezpośrednio w bok w attykę (z małym spadkiem na zewnątrz oczywiście). Niestety nie posiadam fotki.

r19
26-03-2013, 09:43
A u mnie szyba fixa w wykuszu zrobiła tak :(
179233179234179235

p@nna migotka
26-03-2013, 10:31
O kurcze! Jak to się stało? Reklamacja??

r19
26-03-2013, 10:52
O kurcze! Jak to się stało? Reklamacja??

Pękła wewnętrzna szyba. Nie było to uszkodzenie mechaniczne. Dlaczego? Nie wiadomo. Stało się to mniej więcej 7 miesięcy po montażu. Dom jeszcze nie zamieszkały i nie ogrzewany. Według pomiarów montażystów okno nie jest skrzywione, itp. Zobaczymy jaka będzie odpowiedź.

bacardi
26-03-2013, 17:31
Kurcze nieciekawie... możesz przypomnieć jaki miałeś dokładnie pakiet szybowy włożony? To jest to duże przeszklenie czy małą tafla w L'ce?

miejski
27-03-2013, 10:33
o kurka współczuję.

r19
28-03-2013, 06:26
Kurcze nieciekawie... możesz przypomnieć jaki miałeś dokładnie pakiet szybowy włożony? To jest to duże przeszklenie czy małą tafla w L'ce?

Duże przeszklenie, 2.40x2.35. Pakiet 4/14/4/14/4.

bacardi
28-03-2013, 06:56
W sumie to fabryka lajtowo do szklenia przeszła, bo z tego co widać to chyba nie jest hartowana? Ale to może dlatego że sam pakiet jest dość wąski. U mnie zdecydowanie proponowali hartowane 6ki i o cieńszych nie było mowy, z klejonych nie zgodzili się na p2 tylko dopiero p4

r19
28-03-2013, 07:20
Taki sam pakiet mam też w 2.70x2.35. Normalnie zacząłem się bać.

p@nna migotka
28-03-2013, 07:29
Chyba łaski nie robią że uwzględnią reklamację. Jak nie to do rzeczoznawcy i wtedy muszą.

r19
28-03-2013, 07:40
Chyba łaski nie robią że uwzględnią reklamację. Jak nie to do rzeczoznawcy i wtedy muszą.

Temat pękających szyb nie jest przyjemny dla inwestorów. Póki co nie chcę się wypowiadać. Napiszę później.

Strud
28-03-2013, 13:38
Współczuję.
Mi producent odmówił wykonania tego okna z szybami 4mm, tłumacząc, że nie wytrzyma, musiałem dopłacać do szyb 6mm. Zdaje się, że mieli rację.

hitmebaby
02-04-2013, 12:48
Hej,

podzielcie się proszę informacją ile kosztował u Was komplet balustrady francuskiej z montażem? Oferty, które dostaję we Wrocławiu oscylują około 1400-1600 netto. Na mój gust to sporo. Może macie jakieś doświadczenia?

Paula_1
04-04-2013, 14:49
Witam wszystkich budujących Praktyczne

My zaczynamy budowę naszego P1 (lustro) pod koniec maja.
Mamy wąską (19m) i długa działkę z wjazdem od wschodu więc domek idealnie pasuje zwłaszcza te duze okna od południa i zachodu. Nie zmianiamy praktycznie nic oprócz połączenia dwóch łazienek w jedną dużą i luksfery zamiast okna od strony północnej.
Narazie przygotowujemy działkę pod fundamenty.

żona m
04-04-2013, 21:19
hitmebaby my mamy portfenetry szklane to nie pomogę, i chyba większośc też je robi.

Paula projekt jak u nas (lustro) i te same zmiany. Powodzenia.

mb1808
05-04-2013, 07:03
Witam.
Poruszono temat portfenetr szklanych i ja się podłaczę pod temat.
Interesuje mnie wykonanie uchwytów i same portfenetry szklane w okolicach Krakowa.
Macie może jakieś doświadczenia w tym temacie ?

hitmebaby
05-04-2013, 10:49
@żona m OK właśnie o to mi chodzi. Też robię szklane, ale co oferta, to inaczej to ekipy nazywają. Dokładnie chodzi mi o te szklane, jak w projekcie.

W międzyczasie udało mi się dostać ofertę najniższą za 980 zł netto przy szybie 6,6,4 i wymiarach 900x1100 mm

hitmebaby
05-04-2013, 10:54
Witam.
Interesuje mnie wykonanie uchwytów i same portfenetry szklane w okolicach Krakowa.
Macie może jakieś doświadczenia w tym temacie ?

Mam ofertę z firmy z twoich okolic - http://metglas.pl/kontakt.html
Koszt 1 sztuki o wym. 900x1100 szkło hartowane laminowane 55.2 to 1150zł, szkło 66.4 to 1350zł, szkło 88.4 to 1550zł Ceny brutto.

r19
05-04-2013, 12:36
Mocowania portfenetrów wykonała mi firma robiąca balustrady. Do tego dokupiłem u nich rotule. Szkło zamówię bezpośrednio u szklarza. Zamontuję sam, albo zrobią to ociepleniowcy.

Paula_1
05-04-2013, 13:46
Dzięki żono m

Wasz domek jest dla mnie wzorem, jest przepiękny a dziennik przeczytałam kilka razy :)
będziemy budować z innych materiałów no i nie będziemy mieli pompy ciepła, przynajmniej wiem jak to ma wszystko wyglądać dzięki Waszemu dziennikowi

pozdrawiam

bacardi
05-04-2013, 16:54
Mam ofertę z firmy z twoich okolic - http://metglas.pl/kontakt.html
Koszt 1 sztuki o wym. 900x1100 szkło hartowane laminowane 55.2 to 1150zł, szkło 66.4 to 1350zł, szkło 88.4 to 1550zł Ceny brutto.

NIe zgłębiałem jeszcze tematu, ale czy to szklenie nie jest zbyt nadmiarowe? w projekcie na rysunkach szczegółowych jest VSG 44.1, możńa by dla spokoju dać 44.2 (P4) co zgodnie z cytatem "Szyby tej klasy mogą zastępować kraty o oczku 150mm wykonane z drutu stalowego o średnicy 10mm". Myślę że nikt w to młotem walić nie będzie, a im cięższe tym trudniej będzie zamocować...

bacardi
05-04-2013, 17:00
Witam wszystkich budujących Praktyczne

My zaczynamy budowę naszego P1 (lustro) pod koniec maja.
Mamy wąską (19m) i długa działkę z wjazdem od wschodu więc domek idealnie pasuje zwłaszcza te duze okna od południa i zachodu. Nie zmianiamy praktycznie nic oprócz połączenia dwóch łazienek w jedną dużą i luksfery zamiast okna od strony północnej.
Narazie przygotowujemy działkę pod fundamenty.

U nas dokładnie to samo ułożenie względem stron świata, tylko działka metr szersza i P2 lustro. Powodzenia w budowie :)

żona m
06-04-2013, 14:08
Paulo dziękuje za miłe slowa.

hitmebaby
08-04-2013, 12:16
@bacardi faktycznie jest 44.1 w projekcie, ale jakoś żadna firma nie proponuje takiej szyby a spotkałem się nawet z opiniami, że w projekcie architekt sobie zrobił żart i takiej szyby na pewno mi nie zamontują i jak będę się upierał to rezygnują z realizacji.

A jak w praktyce jest to zielonego pojęcia nie mam, stąd pewnie wolę dmuchać na zimne i zapłacić trochę więcej za grubszą szybkę.

pzdr





NIe zgłębiałem jeszcze tematu, ale czy to szklenie nie jest zbyt nadmiarowe? w projekcie na rysunkach szczegółowych jest VSG 44.1, możńa by dla spokoju dać 44.2 (P4) co zgodnie z cytatem "Szyby tej klasy mogą zastępować kraty o oczku 150mm wykonane z drutu stalowego o średnicy 10mm". Myślę że nikt w to młotem walić nie będzie, a im cięższe tym trudniej będzie zamocować...

bacardi
08-04-2013, 20:16
hitmebaby dobrze wiedzieć, bo tak z rozpędu mógłbym gdzieś zamówić po prostu 44.2...
Natomiast jeśli uda Ci się znaleźć dobrą firmę w okolicy wrocka, to bardzo chętnie bym się podpiął pod namiary, zawsze jeden problem byłby do odhaczenia :]

A tak z innej strony, jakie umywalki montowaliście do dolnej małej łazienki o wymiarach wg projektu? Jak zaczęliśmy mierzyć na budowie to w zasadzie nie mam pojęcia co tam można wstawić aby udało się koło niej jeszcze przejść :/

Przed chwilą znalazłem takie przykładowe maleństwa z koła i obawiam się, że to max jaki może się tam zmieścić. Możecie coś doradzić?

koło ego 40x29 (http://kolo.com.pl/produkt/umywalka_ego_by_antonio_citterio_40_cm_z_otworem_p o_prawej_stronie_z_przelewem/34286)
koło primo 36x27,5 (http://kolo.com.pl/produkt/umywalka_primo_36_cm_z_otworem_po_prawej_stronie_z _przelewem/25146)
koło quattro 40x23 (http://kolo.com.pl/produkt/umywalka_quattro_40_cm_z_otworem_po_prawej_stronie _bez_przelewu/24488)

p@nna migotka
08-04-2013, 20:23
Zajrzyj do dziennika forumowej Nesski ona ma bardzo fajną to chyba Roca, ale musisz dopytać.

bacardi
08-04-2013, 20:43
O ile się nie mylę to Roca Gap?

Roca gap 40x32 (http://www.lazienkaplus.pl/pl/umywalka-mala-40-x-32-cm-nablatowascienna-roca-gap-a327478000,405576,81,i.html)

miejski
08-04-2013, 22:47
U nas jest Roca Hall i pasuje idealnie. Drzwi od prysznica da się otworzyć i przejścia też jest pod dostatkiem.
182384

bacardi
08-04-2013, 23:23
miejski Dzięki. Jak na takie maleństwo w sumie całkiem nieźle ją zagospodarowali, jest nawet miejsce żeby coś odłożyć i tylko 25cm na głębokość, podoba nam się :)

miejski
09-04-2013, 12:30
No jedyny minus to cena: jakieś 450 zł :-(

żona m
09-04-2013, 20:47
do tego jak teść źle wybije otwór, to te 450 trzeba wydać razy 2. :mad:

lukasz1977
10-04-2013, 22:48
182885 182886 182887 182888

dolna lazienka, ceramika zakupiona

m_ania1
11-04-2013, 09:38
witam :)
dawno mnie nie było
u nas oczekiwanie na pozwolenie na budowę
wprowdzilismy kilka zmian w projekcie chyba nie wielkich ale na plus jak dla nas a tak naprawdę wszystko okaże się po postawieniu domu
jesli uda mi się wkleić fotki to pokażę. Zmianny nanoszone amatorkso przeze mnie więc wybaczcie:)
182937182938

m_ania1
11-04-2013, 09:41
witam :)
dawno mnie nie było
u nas oczekiwanie na pozwolenie na budowę
wprowdzilismy kilka zmian w projekcie chyba nie wielkich ale na plus jak dla nas a tak naprawdę wszystko okaże się po postawieniu domu
jesli uda mi się wkleić fotki to pokażę. Zmianny nanoszone amatorkso przeze mnie więc wybaczcie:)
Więc parte: odwrócenie lustrzane schodów, zmiana wejscia do gabinetu powiększenie pomieszczenia gospodarczego po likwidacji kawałka kibekla - tam planuję spiżarkę. Góra: połączenie łazienek i zmiana na 1 okno, z łazienki zamiast garderoby będzie wejście do garderobo- pralni (ma to być garderoba łazienkowa na ręcziki itp ) u góry 3 pokoje dla każdego z dzieci a nasza sypialnia nad garażem z powstałą garderobą
182937182938

bacardi
11-04-2013, 21:24
m_ania1 mam wrażenie, że po przesunięciu okna w gabinecie może być trochę ciemno, tam jest podcień i nie ma za dużo światła (ale to zależy od ułożenia względem stron świata, u nas to jest zachód i nie jest za jasno). Czy dobrze widzę, że dolna łazienka została zupełnie zlikwidowana? bo w miejscu gdzie jest wejście to już chyba nie ma odpowiedniej wysokości pod schodami?

lukasz1977 możesz przypomnieć rzuty z zmienionym układem Waszej łazienki? bo jakoś nie mogę się odnaleźć :]

bacardi
11-04-2013, 21:26
miejski jak to było? mała ciałem wielka sercem... tfu ceną ? ;) Ale nie jest najgorzej, choć jak widzę 2x drożej niż takie koło ego....

m_ania1
12-04-2013, 08:39
bacardi WC będzie pod schodami na pewno a czy prysznic wejdzie to się zobaczy, architekt twierdzi że wejdzie.

hitmebaby
12-04-2013, 11:39
A tak z innej strony, jakie umywalki montowaliście do dolnej małej łazienki o wymiarach wg projektu? Jak zaczęliśmy mierzyć na budowie to w zasadzie nie mam pojęcia co tam można wstawić aby udało się koło niej jeszcze przejść :/


oczywiście jak uzgodnię już firmę to dam znać.
Odnośnie umywalek i sprzętu łazienkowego to polecam firmę Artvillano. Mają swój salon w Domarze. Moim zdaniem cenowo prezentują się bardzo dobrze, jakościowo również i mają bardzo ładne sprzęty (przynajmniej na mój gust). Za taką okrągłą, nablatową umywalkę do łazienki zapłaciliśmy chyba niecałe 300 zł.http://artvillano.pl/sklep/pr_UN-047_1347.htm

bacardi
12-04-2013, 19:05
m_ania1 w takim razie Wasz architekt musiał coś więcej zakombinować z tymi schodami, ponieważ na schemacie wejście macie w miejscu gdzie normalnie w P2 prysznic się już kończy, tam pomieszczenie gwałtownie się obniża...

hitmebaby dzięki za namiary

m_ania1
12-04-2013, 19:44
bacardi wydaje mi się że bieg schodów w P2 i w P 3 jest inny my mamy spocznik a wy chyba całkowicie zabiegowe schody
ale faktem jest że architekt ma tam coś pokombinować

p@nna migotka
14-04-2013, 22:24
Napiszcie proszę jakie macie tynki i jak się sprawują. My się nad tym wciąż zastanawiamy. Dylemat typu: przewaga Świąt Wielkanocnych nad Bożym Narodzeniem...
Czy słyszeliście o tym, żeby w różnych pomieszczeniach robić różne tynki, np. w garażu ze względu na wilgoć, słabsze ogrzewaniei większe narażenie na uszkodzenia tynk cementowo-wapienny, a w innych pomieszczeniach gipsowy?
Dla wszystkich przejmujących się zafajdanym dachem po odejściu dekarzy informujemy, że grafitowy Braas Tegalit po śnieżnej i długiej zimie wygląda jak spod igły :-)
U nas zamontowano okna i jesteśmy bardzo zadowoleni. Zwłaszcza z HS.:cool:

r19
14-04-2013, 22:43
Czy słyszeliście o tym, żeby w różnych pomieszczeniach robić różne tynki, np. w garażu ze względu na wilgoć, słabsze ogrzewaniei większe narażenie na uszkodzenia tynk cementowo-wapienny, a w innych pomieszczeniach gipsowy?


Słyszałem, że niektórzy tak robią.
Moim zdaniem wszystkie pomieszczenia poza garażem są szczególnie narażone na uszkodzenia... zwłaszcza przy małych dzieciach :)
Teraz w mieszkaniu (jeszcze) mam gipsowe i wydłubane dziury, dlatego w domu są już cementowo-wapienne.



Dla wszystkich przejmujących się zafajdanym dachem po odejściu dekarzy informujemy, że grafitowy Braas Tegalit po śnieżnej i długiej zimie wygląda jak spod igły :-)


Potwierdzam. U mnie dach również czysty :)



U nas zamontowano okna i jesteśmy bardzo zadowoleni. Zwłaszcza z HS.:cool:

Super.
Co do mojej pękniętej szyby, to pomyliłem się co do pakietu. Mam szyby 6mm, a nie jak pisałem 4mm, co nie zmienia faktu, że szyba z jakiegoś powodu pękła, niestety nieistotnego dla producenta, gdyż zgodnie z warunkami gwarancji, nie obejmuje ona pakietów zespolonych (no poza rozszczelnieniem).
Tak więc mam dodatkowy wydatek :(

p@nna migotka
14-04-2013, 23:02
Gwarancja nie obejmuje szyb? Czy ja dobrze rozumiem? A jaka to firma jest tak fajna? Masakra. Nasze okno w fixie od wewnątrz ma szybę klejoną więc mam nadzieję, że to wystarczy bo mnie to Wasze pęknięcie poważnie przestraszyło... Muszę doczytać nasze warunki gwarancji ale jak na razie wiemy, że mamy roczną polisę okien od producenta, na wypadek wandalizmu, pożaru itp.

r19
15-04-2013, 06:35
Gwarancja nie obejmuje szyb? Czy ja dobrze rozumiem? A jaka to firma jest tak fajna? Masakra. Nasze okno w fixie od wewnątrz ma szybę klejoną więc mam nadzieję, że to wystarczy bo mnie to Wasze pęknięcie poważnie przestraszyło... Muszę doczytać nasze warunki gwarancji ale jak na razie wiemy, że mamy roczną polisę okien od producenta, na wypadek wandalizmu, pożaru itp.

Wrzucałem temat na wątek "okienny". Generalnie szyby same nie pękają, więc producenci masowo nie dają na nie gwarancji.
Inna sprawa, że zwykle załatwiają temat pozytywnie, ale w przypadku standardowych okien.
W tym przypadku dostałem rabat na otarcie łez.

bacardi
15-04-2013, 09:18
p@nna migotka mamy ten sam dylemat. Ja jestem zwolennikiem gładzi, ale jak się nasłuchałem od osób które miały gipsowe jakie one są delikatne, to jednak cementowo-wapienne. Przy czym mamy ekipę której tynki wyglądają naprawdę gładko. Przy gipsowych w garażu, łazienkach i kotłowni i tak na ogół stosuje się cementowo-wapienne.

r19 kiepska sprawa z tymi oknami, ale jak rozmawiałem z naszym dostawcą na temat gwarancji na duże przeszklenia, to mnie uczulał, że ogólnie gwarancja na pekanie szyb zespolonych to nie taka prosta sprawa, nie tylko przy dużych przeszkleniach...

p@nna migotka
15-04-2013, 10:14
A ja się dziś dopytałam i nasz producent okien miał już taki przypadek i nie bylo problemu. Ale mam nadzieję, że nie będziemy tego sprawdzać...

miejski
19-04-2013, 17:49
migotko aż wyjdę zobaczyć nasz dach, u nas najwięcej go umyło podczas gradobicia.:yes:

co do tynków to u nas są cementowo-wapienne. Na górze była na to warstwa z piasku kwarcowego. Ale jakoś nam się to nie podobało, piasek sie kruszył po przejechaniu ręką. Więc ostatecznie na to poszła gładź w całym domu. To pisałam ja żona m, miejski się nie wylogował.

żona m
20-04-2013, 10:55
:yes:

r19
22-04-2013, 06:25
migotko aż wyjdę zobaczyć nasz dach, u nas najwięcej go umyło podczas gradobicia.:yes:

co do tynków to u nas są cementowo-wapienne. Na górze była na to warstwa z piasku kwarcowego. Ale jakoś nam się to nie podobało, piasek sie kruszył po przejechaniu ręką. Więc ostatecznie na to poszła gładź w całym domu. To pisałam ja żona m, miejski się nie wylogował.

Gładź gipsowa czy cementowo-wapienna? Jeżeli ta druga, to jaka, bo producentów raczej zbyt wielu nie ma.

miejski
22-04-2013, 20:39
Jak dobrze pamiętam to coś takiego było: Gładź Szpachlowa Extra GS-2 (http://www.franspol.com.pl/?kategoria=4&produkt=25).
W karcie produktu napisano, że to "mieszanina mączki anhydrytowej, gipsu budowlanego i opóźniaczy".

Przemek_80
23-04-2013, 12:22
Jak dobrze pamiętam to coś takiego było: Gładź Szpachlowa Extra GS-2 (http://www.franspol.com.pl/?kategoria=4&produkt=25).
W karcie produktu napisano, że to "mieszanina mączki anhydrytowej, gipsu budowlanego i opóźniaczy".

Gdzieś na forum czytałem, że niektórzy decydują się na twardszy gips np. Knauf Diamant. Nie wiem ile w tym marketingu. Układanie ponoć tylko trochę droższe od zwykłego gipsu. Można poszukać informacji w sieci i jak oferta się przedstawia robocizny. Może też odpowiedniki innych firm są. Pozdrawiam

meticho
24-04-2013, 22:37
Miejski - masz wyższe te słupki po bokach lukarny. Plus wewnątrz jest niewątpliwy - mniej skosów w bezpośrednim sąsiedztwie okien. Ale facjata z zewnątrz ma nieco inne proporcje. Ja miałam w pamięci Wasze zdjęcia i dlatego odkryłam błąd w wykonaniu naszej więźby. Przeprowadziłam dochodzenie, skonsultowałam się z projektantami... Niestety w końcowym rozrachunku i tak zdecydowaliśmy się na kompromis w poprawkach...

Co do sypialni - zmierzyłam na budowie i odległość, którą Miejski ma 250 u nas wynosi 263 na surowo. Nie będę już wnikać ile być powinno, bo i tak nic to nie zmieni, ale tak sobie dziś pozaznaczałam 50 cm na szafkę, 160 łóżko i 50 cm przejścia. Niby brzmi ok ale wydaje się, że łóżko prawie od drzwi się zaczyna a przejście jakieś wąskie... Czy moglibyście wrzucić zdjęcie na którym widać te odległości. Czy przy przejściu 50 cm nie ociera się o skos?
Ze skali wychodzi mi że łóżko wrysowane w projekt ma raczej ok 140 cm i nie wiem czy takie nie byłoby lepsze... Ale mam nadzieję, że 160 tez będzie dobrze wyglądać.

Podajcie prawidłową wysokość słupków po bokach lukarny

bacardi
26-04-2013, 21:50
Podajcie prawidłową wysokość słupków po bokach lukarny

Pytanie co oznacza prawidłowa? ;) Przeczytałem pytanie w pracy i specjalnie zmierzyłem będąc na budowie. U nas słupek od krótszej strony wewnętrznej ma 62cm.

Z wykonaniem staraliśmy się przypilnować aby było zgodnie z projektem, słupek 14x14 jest osadzony na podwójnej krokwi i zlicowany do ściany zewnętrznej. Poniżej zdjęcie z etapu więźby jak to wyglądało...

185938

zajman
27-04-2013, 05:38
W zeszłym tygodniu skończyliśmy tynkować tynkiem gipsowym Knauf MP75 Diamant, w miejscach gdzie wilgoci jest wiecej (garaż, łazienki) tynk tradycyjny. Na poddaszu juz lekko przeschło i tynku nie da się zarysować paznokciem. Cena tynków Diamant jest troche wyższa niż zwykły MP75 ze wzgłedu cene materiału i wydajność, na śląsku położenie m2 od 26-27pln.
pozdrawiam
zajman

p@nna migotka
27-04-2013, 12:11
Co do słupka nie napiszę bo u nas jednak nie jest tak jak w projekcie... Ostatecznie zdecydowaliśmy się na tradycyjne tynki cementowo- wapienne.

bacardi
07-05-2013, 20:23
Mam "pilne" pytanie do osób które robiły podłogówkę, gdzie umieściliście rozdzielacze na parterze i piętrze?

miejski
07-05-2013, 21:44
Rozdzielacz na parter umieszczony w pomieszczeniu gospodarczym za drzwiami na ścianie "łazienkowej".
Rozdzielacz na poddasze umieszczony w garderobie w ścianie "nad oknem kuchennym" (nie widziało nam się umieszczanie rozdzielacza w sypialni, a tak zgodnie z e sztuką powinno być podobno).

bacardi
09-05-2013, 20:09
miejski dzięki. Czy ten rozdzielacz a parterze to jest w tej ścianie 12'ce za kibelkiem? da się wstawić w taką wąską ściankę? bo ta lokalizacja w sumie by mi odpowiadała.

My dostaliśmy następującą propozycję od projektanta
dół - w wiatrołapie na ścianie za drzwiami do salonu
piętro - we wnęce w korytarzu lub na ścianie łazienki (obok wc)

ale jakoś tak średnio mi się to widzi...

miejski
09-05-2013, 20:29
Czy ten rozdzielacz a parterze to jest w tej ścianie 12'ce za kibelkiem? da się wstawić w taką wąską ściankę? bo ta lokalizacja w sumie by mi odpowiadała.


Dokładnie jest w tej ścianie, a właściwie na ścianie, bo szafka rozdzielaczowa jest w wersji natynkowej (coś jak tutaj (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fkan-therm-szafka-natynkowa-1120z-d0-8-obwodow-i3211760031.html)). I tak to u mnie wychodzi za drzwiami z wiatrołapu do pom. gospodarczego, więc mi to nie przeszkadza.

Z kolei na górze szafka jest podtynkowa, bo 25cm Porothermu wystarcza aby ją ładnie umieścić.

bacardi
09-05-2013, 20:45
A ta w garderobie zmieściła się podtynkowa?

miejski
09-05-2013, 21:02
No przecież napisałem...:yes:

bacardi
09-05-2013, 21:12
No przecież napisałem...:yes:

sorry, miałem załadowaną pierwszą wersję postu bez tej informacji :)

mb1808
16-05-2013, 19:21
bacardi, miejski i reszta ekipy :)
Też jestem na etapie robienia podłogówki i przymierzam się do zrobienia jej samemu.
Może ktoś powiedzieć ile PEX-a weszło do P4 dla 100% podłogówki (oczywiście poza garażem).
Po przeczytaniu kilku wątków na muratorze mamnadzieje, że nie zmaszczę układania i podłaczania pętli do rozdzielaczy.
Ile pętli macie na parterze i na poddaszu?

Pozdrawiam.

miejski
16-05-2013, 21:52
Niestety nie pamiętam ile mb PEX-a weszło do naszego Praktycznego 1. Co do ilości pętli, to mam 8 na dole i 8 na górze.

zajman
18-05-2013, 20:09
Cze
W P1 100% podlogowki bez garazu poszlo pexu 612m parterze i 671m na pietrze, rurki wszedzie co 10cm, 9 petli parter, 9 petli pietro. Rozdzielacz na parterze mamy w kotlowni w scianie miedzy kotlownia a garazem, na pietrze wedlug projektu w lazience "rodziców" z tym ze u nas to jest garderoba.
W obu przypadkach sa to szafki podtynkowe.
pozdrawiam
zajman

p@nna migotka
18-05-2013, 20:59
To ja mam pytanie do tych od podłogówki : jakie ogrzewanie macie w garażu?

lukasz1977
19-05-2013, 21:35
witaj,

u nas w P2 na całość z garażem weszło 1600m rurek,
rozdzielacz na dole na ścianie miedzy kuchnia a wiatrołapem (12sekcji) a u góry w garderobie na ścianie z łazienką (9sekcji)
w obu przypadkach po jednej sekcji na recznikowiec w lazience
190439

r19
20-05-2013, 08:09
To ja mam pytanie do tych od podłogówki : jakie ogrzewanie macie w garażu?

Nie macie :)

p@nna migotka
20-05-2013, 08:24
Nie macie :)

Ale garaż chyba jednka musi być choćby minimalnie ogrzany poniewaz dla temperatury minimalnej w nim zostało zaprojektowane ocieplenie 5 cm styropianu na ścianie dzielącej garaż od domu oraz sufit garażu (P1 i P2 bo tu sufit jest częściowo podłogą sypialni). Jesli garaż jest całkowicie nieogrzewany to nalezałoby zwiększyć chyba te wartości. My chcemy położyc rurki co 20 cm w garażu, ale nie bardzo wiemy jak jednocześnie zachować spadek wylewki do odpływu liniowego. Macie odpływy w garażu? I jaka grubość wylewki wtedy przy podłogówce? Będę wdzięczna za pomoc bardzo.

r19
20-05-2013, 10:06
Ale garaż chyba jednka musi być choćby minimalnie ogrzany poniewaz dla temperatury minimalnej w nim zostało zaprojektowane ocieplenie 5 cm styropianu na ścianie dzielącej garaż od domu oraz sufit garażu (P1 i P2 bo tu sufit jest częściowo podłogą sypialni). Jesli garaż jest całkowicie nieogrzewany to nalezałoby zwiększyć chyba te wartości. My chcemy położyc rurki co 20 cm w garażu, ale nie bardzo wiemy jak jednocześnie zachować spadek wylewki do odpływu liniowego. Macie odpływy w garażu? I jaka grubość wylewki wtedy przy podłogówce? Będę wdzięczna za pomoc bardzo.

W projekcie jest wełna na suficie i ścianie. Ja dałem na sufit 6 cm styropianu, a na ścianę 15cm.
Osobiście nie widzę podłogówki w garażu. Co przemawia za takim rozwiązaniem w Twoim przypadku?

bacardi
20-05-2013, 13:12
Ja mam mieć podłogówkę w garażu na oddzielnej pętli z regulatorem na termostacie ustawionym przeciwzamrożeniowo, ale nie wiem czy i na ile będę z tego korzystał, w każdym razie koszt samego położenia dodatkowej pętli jest niewielki... Spadek standardowo jest chyba robiony wylewką i zwiększa się grubość nad rurkami, więc nie powinno problemu. Choć nam wylewkarz powiedział żeby jeszcze wstępnie zrobić dodatkowo schodki styropianem. Ja na sufit i ścianę daje 5cm styro grafitowego, dodatkowo nie zabudowuję tej wnęki pod sypialnią w P2 tylko zwiększyłem tam ocieplenie do 10cm - może się przydać do uchwytów na podwieszenie rowerów itp...

p@nna migotka
20-05-2013, 13:42
U nas w projecie na ścianie i suficie jest 5 cm styropianu. Rozmawiałam z DzW i powiedzieli, że tak naprawdę to dlatego cały sufit jest ocieplony, żeby nie było uskoku, bo ze względów termicznych wystarczy ocieplić 1 metr dalej niż podciąg. No ale taki kawałek styro na suficie będzie dziwnie wyglądać więc w projekcie jest całość w styropianie. Z tym, ze jak powiedziano mi w pracowni to 5 cm jest skalkulowane dla temperatury +5 stopni w garażu.
Co do wylewki to w 6 metrowym garażu spadek powinien wynosić 6 cm na całej długości - dobrze myślę? Czy w takim razie dla podłogówki taka gruba wylewka będzie ok? no bo w najcieńszym miejscu musi miec to minimalne 5-6 + w najwyższym dodatkowo 6 więcej. Czy ja żle myślę? czyli w najwyższym około 11-12 to chyba mega dużo. Instalacja jeszcze przed nami, ale jakoś temat tego garażu nas zastanawia.
Acha rozmawialiśmy ze znajomymi, którzy mają w P2 właśnie podłogówkę i jest ok, na osobnym obiegu utrzymują sobie taką własnie lekko dodatnią temperaturę i to się sprawdza.

r19
20-05-2013, 13:52
Ja mam P4, w projekcie wełna, czyli inaczej jak u Ciebie.
Co do ogrzewania garażu, a zwłaszcza podłogówką to jak dla mnie to niepotrzebna strata pieniędzy.
No ale co kto lubi.
Pamiętaj tylko, że jak rurki będą blisko bramy to w zimie będziesz grzała non stop.

p@nna migotka
20-05-2013, 14:10
No właśnie do samej bramy nie tylko mniej więcej do odpływu. Podpytuję bo właśnie nad tym się zastanawiam. Wiem, że nieogrzewany to on byc nie może jednak bo bedzie zimno w sypialni i w pomieszczeniu gospodarczym, z którymi w P2 garaż sąsiaduje. Poza tym zawsze mozna wyłączyć ten obieg lub ustawić tak na minimum jak pisał Bacardi. A jeszcze pytanie czy w garazu kładliście specjalny styropian garazowy jak w projecie czy taki jak w innych częściach domu czyli podłogowy. Bo ten dedykowany dla parkingów strasznie drogi jest...

r19
20-05-2013, 14:18
No właśnie do samej bramy nie tylko mniej więcej do odpływu. Podpytuję bo właśnie nad tym się zastanawiam. Wiem, że nieogrzewany to on byc nie może jednak bo bedzie zimno w sypialni i w pomieszczeniu gospodarczym, z którymi w P2 garaż sąsiaduje. Poza tym zawsze mozna wyłączyć ten obieg lub ustawić tak na minimum jak pisał Bacardi. A jeszcze pytanie czy w garazu kładliście specjalny styropian garazowy jak w projecie czy taki jak w innych częściach domu czyli podłogowy. Bo ten dedykowany dla parkingów strasznie drogi jest...

Dlaczego ma być zimno? To do jakiej temperatury chcesz grzać garaż?
Pętlę oczywiście można wyłączyć, zostaje tylko wydmuchać z niej wodę.

Na podłogę w garażu dałem termoorganikę silver parking, czyli tak jak było w projekcie.

p@nna migotka
20-05-2013, 15:15
Dlaczego ma być zimno? To do jakiej temperatury chcesz grzać garaż?
Pętlę oczywiście można wyłączyć, zostaje tylko wydmuchać z niej wodę.

Na podłogę w garażu dałem termoorganikę silver parking, czyli tak jak było w projekcie.

No właśnie do tych kilku na plusie bo się obawiam,że przy niższej niż te 5 stopni będzie zimno w domu, w który garaz jest jednak częściowo wbudowany. sama już nie wiem co o tym mysleć...

bacardi
20-05-2013, 15:18
U mnie w projekcie P2 też jest 5cm styropianu. Ogrzewanie podłogowe w garażu oczywiście nie pod bramę, w zasadzie to bardziej myślałem jakoś do połowy podłogi, ale czekam co dostanę w projekcie. Garaż w P2 jest odcięty od pomieszczeń mieszkalnych pomieszczeniem gospodarczym, więc pozostaje dobrze odizolować ten kawałek podłogi pod sypialką i nigdzie zimno nie powinno być, zresztą nie mówimy o temp. rzędu -20st w garażu :)

Ja mam w sumie inny problem, przegapiłem sprawę i podczas adaptacji architekt przeniosła nam przyłącze wody do garażu i to przy samej bramie (aby nie dawać dodatkowej studzienki), więc chcemy utrzymać temperaturę powyżej zera. Na wszelki wypadek mamy jeszcze podciągnięte zasilanie pod przewód grzewczy. Natomiast tak na dobrą sprawę, sytuacja w której temp. w garażu spadała by poniżej zera nawet bez ogrzewania jest bardzo szczególna, zakładam że po zapięciu termostatu pętla może się włączyć parę razy w największe mrozy...

bacardi
20-05-2013, 21:21
...A jeszcze pytanie czy w garazu kładliście specjalny styropian garazowy jak w projecie czy taki jak w innych częściach domu czyli podłogowy. Bo ten dedykowany dla parkingów strasznie drogi jest...
My najprawdopodobniej damy Neotherm Parking EPS 150-036. Fabrykę mamy praktycznie osiedle obok, obciążenie 4,5t/m2 po 250 brutto za m3...

miejski
21-05-2013, 08:45
Osobiście nie widzę sensu w podłogówce w garażu (nie mam zamiaru ogrzewać podjazdu - sam garaż to jeden wielki mostek cieplny) więc u nas jej nie ma.
Na scianie garaż / pom .gospodarcze jest za to jest kaloryfer (10 żeberek alu) podłączony do osobnej pętli podłogówki. Tyle, że on tam, grzeje "jak umarłego doopa" :-) bo z PC to on ma na zasilaniu jakieś 35*C max. Ale swoje zadanie spełnia i temperatura w zimie nigdy nie spadła poniżej zera. Przeciętnie przy mrozach -10*C w garażu było ok 4-5*C. Dodatkowo można wziąć pod uwagę jakim grzejnikiem jest silnik samochodu, gdy wjedziecie nim rozgrzanym do garażu. Wtedy w garażu jest równie ciepło jak w pokojach :D.

Co do ocieplenia podłogi w garażu, to są dwie szkoły: ocieplać i nie ocieplać. U nas podłoga jest ocieplona 8 cm styro zwykłym podłogowym wzmocnionym jednak w wylewce siatką z drutu zbrojeniowego (chyba fi10). Sufit i ściana garaż/pom. gosp. ocieplona 5 cm styro (tak u nas było w projekcie). Co do wnęki pod sypialnią to mamy tam 10 cm wełny i jest ona zabudowana KG. Choć rzeczywiście pomysł na jej zostawienie ( z dodatkowym ociepleniem w tym miejscu) i np. podwieszenie rowerów oceniam z perspektywy czasu na bardzo dobry (szczególnie w P1 gdzie garaż nie jest rewelacyjnie duży.

p@nna migotka
21-05-2013, 09:31
Pytam o ten styropian ponieważ okazuje się że nasza przemiła ekipa zostawiła więcej niż potrzeba i mamy poziom chudziaka w garażu niżej tzn -18 cm na gotowo. Więc chyba musimy ewentualne gubszy styropian dać około 10 cm. Na szczęście mamy jeszcze troszkę czasu. Zaczynamy na razie instalacje, przed nami tynki, potem musimy jeszcze w międzyczasie powitac na świecie nowego członka rodziny i dopiero podłogówka i wylewki;-)
Mam jeszcze 2 pytania:
- czy zrobiliście sobie jakieś kraniki gospodarcze typu w garażu lub gdzieś w elewacji do podlewania ogrodu?
- czy w miejscach gdzie jest elewacja obkładana kinkierem zmniejszaliście grubość styropianu czy też po prostu w tym miejscu ściana jest grubsza o płytkę i klej?

A może ktoś ma apodłogówkę w garazu i napisze jak ma to rozplanowane i jak mu się to sprawdza?

miejski
21-05-2013, 14:36
Mam 2 kraniki "gospodarcze": jeden w garażu, drugi w elewacji na zewnątrz garażu (obydwa za podlicznikiem więc nie płacę za ścieki).

W miejscach obkładanych klinkierem mam taką samą grubość stryopianu.

mb1808
21-05-2013, 17:26
Witam. Wracając jeszcze do podłogówki rozłożeni rur robilście wg własnego uznania czy robiliście do tego projekty?
Jak dobierane były ilości pętli na poziomach.
Jeżeli podłogówka była robiona przez ekipy pewnie było to juz po ich stronie - u mnie niestety sam będę walczył z rozłożeniem stąd moje pytania.
MOże ma ktoś łaskawy :) poglądowy projekcik dla P4?
Będę wdzięczny za info.

bacardi
21-05-2013, 20:52
mb1808 Jeśli chcesz robić samemu i masz jak widzę spore wątpliwości, to dobry projekt wykonawczy na pewno Ci pomoże a jego koszt pewnie zwróci się w ilości rurek które położysz. Są dwie szkoły i każda ma swoje wady i zalety, decyzja należy do Ciebie. Ja mam już OZC budynku i teraz czekam na projekt na nim bazujący. Jeśli będę miał na to czas, to prawdopodobnie też sam położę jak wiele osób na forum muratora.

bacardi
03-06-2013, 22:36
Mam pytanie, jak wybijaliście podłogę na poddaszu?
W projekcie płyta OSB 22mm jest bezpośrednio na jętkach, a na to jeszcze wełna 10cm. Natomiast podejrzewam, że każdy chce tam mieć jakiś stryszek użytkowy, więc takie rozwiązanie z wełną na wierzchu raczej nie ma sensu. Stosowaliście jakieś dodatkowe łaty pod płytę OSB aby zachować odpowiednią warstwę ocieplenia?

r19
04-06-2013, 10:11
Mam pytanie, jak wybijaliście podłogę na poddaszu?
W projekcie płyta OSB 22mm jest bezpośrednio na jętkach, a na to jeszcze wełna 10cm. Natomiast podejrzewam, że każdy chce tam mieć jakiś stryszek użytkowy, więc takie rozwiązanie z wełną na wierzchu raczej nie ma sensu. Stosowaliście jakieś dodatkowe łaty pod płytę OSB aby zachować odpowiednią warstwę ocieplenia?

O podłogę na strychu pytałem kiedyś Miejskiego, bo miałem dylemat co do wytrzymałości samej płyty na jętkach. Zrobiłem tak jak Miejski, czyli płyta na jętki. Podłoga jest bardzo stabilna, można imprezy na strychu urządzać :)
Co do ocieplenia to ja pociągnąłem ocieplenie do samej kalenicy, przy czym na strychu w jednej w warstwie, tj. 18 cm. Między jętkami mam wełnę 18 cm, dodatkowo między jętkami a płytami kg jeszcze 10 cm, czyli łącznie 28 cm. W lukarnach mam 2 x 18 + 10.

bacardi
04-06-2013, 20:58
Dzięki, w sumie nie pomyślałem żeby zwiększyć ocieplenie pod jętkami. A czy nie było problemu z przykręcaniem płyt bez łat? bo rozumiem, że łączenia powinny wychodzić w takim wypadku na jętkach?

A te przestrzenie w lukarnach i ogólnie za płatwiami, to w sumie zastanawiałem się, czy jakimś granulatem wełny nie wysypać. Patrząc obecnie za dużo chyba się tam nie zmieści? A u nas pójdą tamtędy jeszcze przewody od wentylacji mechanicznej.

r19
05-06-2013, 06:43
Dzięki, w sumie nie pomyślałem żeby zwiększyć ocieplenie pod jętkami. A czy nie było problemu z przykręcaniem płyt bez łat? bo rozumiem, że łączenia powinny wychodzić w takim wypadku na jętkach?

A te przestrzenie w lukarnach i ogólnie za płatwiami, to w sumie zastanawiałem się, czy jakimś granulatem wełny nie wysypać. Patrząc obecnie za dużo chyba się tam nie zmieści? A u nas pójdą tamtędy jeszcze przewody od wentylacji mechanicznej.

Warstwa wełny pod jętkami jest zamiast warstwy na strychu. W lukarnach mam więcej, bo zostało trochę wełny, a dodatkowo mam tam rury od czerpni i wyrzutni powietrza.
Z łączeniami płyt osb nie było żadnego problemu. Trzeba tylko pamiętać o dylatacji między płytami i ścianami budynku.

grigo
09-06-2013, 07:14
Warstwa wełny pod jętkami jest zamiast warstwy na strychu. W lukarnach mam więcej, bo zostało trochę wełny, a dodatkowo mam tam rury od czerpni i wyrzutni powietrza.
Z łączeniami płyt osb nie było żadnego problemu. Trzeba tylko pamiętać o dylatacji między płytami i ścianami budynku.

Ja nie zwróciłem uwagi na projekt i zastosowałem płytę 18mm w instrukcji montażu napisano by zostawiać również 3mm luzu między płytami. Podłoga jest stabilna.
R19 masz już jakieś doświadczenia z pracą tej rekuperacji? Zdecydowałem się na ten sam system tylko z rekuperatorem w kotłowni będzie montowany za kilka tygodni. Którędy puściłeś kanały do kuchni, salonu i gabinetu? Do których pomieszczeń idzie u ciebie pojedynczy przewód? Czy masz jakieś szumy na instalacji? .

r19
09-06-2013, 13:29
R19 masz już jakieś doświadczenia z pracą tej rekuperacji? Zdecydowałem się na ten sam system tylko z rekuperatorem w kotłowni będzie montowany za kilka tygodni. Którędy puściłeś kanały do kuchni, salonu i gabinetu? Do których pomieszczeń idzie u ciebie pojedynczy przewód? Czy masz jakieś szumy na instalacji? .

Instalacja jeszcze nieuruchomiona. Myślę, że jeszcze ok. miesiąca.
U mnie rekuperator będzie na strychu. Przewody schodzą przy kominie (kominkowym), a dalej są schowane w suficie podwieszonym wiatrołapu i kuchni.
W przypadku salonu i gabinetu kanały przebiegają w warstwie styropianu na stropie.

mb1808
02-07-2013, 06:27
Podłogówka nad garażem w P4.
Może ktoś podrzucić zdjęcia lub chociaż zdradzić kilka informacji którędy była prowadzona podłogówka do pokoju nad garażem?
Przypuszczam, że z górnego rozdzielacza, a może zamontować w tym ponieszczeniu osobną szafę na kilka obiegów?
Jezeli z szafy na poddaszu którędy poprowadziliście i jak rurki do pokoju ( intersuje mnie przebieg rurek i łamanie)

Bedę wdzieczny za pomoc.

maja_73
02-07-2013, 12:16
Wiajcie !
Alez ten czas leci !! - w srode - czwartek beda konczyc nam tynki .... potem wchodzi gosc od ocieplenia wewnatrz i wrzesien - pazdziernik podlogowka ...

bwmzuk
02-07-2013, 13:57
Podłogówka nad garażem w P4.
Może ktoś podrzucić zdjęcia lub chociaż zdradzić kilka informacji którędy była prowadzona podłogówka do pokoju nad garażem?
Przypuszczam, że z górnego rozdzielacza, a może zamontować w tym ponieszczeniu osobną szafę na kilka obiegów?
Jezeli z szafy na poddaszu którędy poprowadziliście i jak rurki do pokoju ( intersuje mnie przebieg rurek i łamanie)

Bedę wdzieczny za pomoc.

My mamy osobną szafkę nad garażem , proszę podać adres mailowy to prześłę zdjecia.pozdrawiam

r19
04-07-2013, 07:05
Podłogówka nad garażem w P4.
Może ktoś podrzucić zdjęcia lub chociaż zdradzić kilka informacji którędy była prowadzona podłogówka do pokoju nad garażem?
Przypuszczam, że z górnego rozdzielacza, a może zamontować w tym ponieszczeniu osobną szafę na kilka obiegów?
Jezeli z szafy na poddaszu którędy poprowadziliście i jak rurki do pokoju ( intersuje mnie przebieg rurek i łamanie)

Bedę wdzieczny za pomoc.

U mnie pokój nad garażem jest podzielony na dwa, z czego jeden to pralnia z "graciarnią". I tam jest rozdzielacz. Doprowadzenie przez gabinet, w rogu, obudowane kg.

mb1808
04-07-2013, 17:33
Właśnie analizując jak się dostać z kilkoma rurami do pomieszczenie nad garażem równiez doszedłem do wniosku, że najlepszym rozwiazaniem będzie dociądnięcie tylko 2 do dodatkowej szafie która będzie schowana w garderobie i temat się rozwiązuje.
Żonka również się ucieszy z mniejszej szafy w pralni którą bedziemu mieli koło łazienki.

Dzięki za utwierdzenie mnie , że będzie to trafny wybór.

charry
17-07-2013, 08:37
Witam wszystkich. Przymierzamy się z żoną do projektu praktyczny 3. Czy jest ktoś w okolicznych województwach u kogo można by oglądnąć dom. Może być w stanie surowym. Chcielibyśmy oglądnąć rozkład pomieszczeń, ich wielkość itd. Gdyby ktoś mógł pomóc proszę o info. Pozdrawiam Łukasz

sec560
24-07-2013, 14:24
Witam, czy dysponuje ktoś projektem podłogówki w całym domu dla Praktycznego 3? Z góry dziękuję za pomoc:)

piotrgawlik
01-08-2013, 18:31
Witam

Mam pytanie czy ktoś z Państwa ma wycenę na materiał+montaż elewacji z modrzewia syberyjskiego w profilu Rhobo Solo?
Interesuje mnie cena? ja mam ofertę na ok 9300 netto, w sumie ok 40 m2.
Będę wdzieczny za pomoc.

rafal125
14-08-2013, 13:16
Witam

Mam już pozwolenie na budowę Praktycznego. Proszę o informacje ile Was kosztował SSO. Mi firma z materiałami wyceniła budowę na 200 000 zł. Ściany będą jednowarstwowe z ytonga energo 40 i na piętrze przewidziany jest strop.

bacardi
14-08-2013, 13:29
rafal125, koszt mojego SSO możesz sprawdzić w dzienniku, ale to chyba zbytnio nie ma sensu... Region, technologia, detale jak np. dachówka, rodzaj stropu, wszystko będzie się różnić...
Jeśli ściana jednowarstwowa, to rozumiem że firma super sprawdzona? Btw w praktycznym jest mnóstwo betonowych podciągów, słupów itp. jakoś to przeprojektowaliście aby było ciepło przy takich ścianach?

hitmebaby
21-08-2013, 13:38
od spodu zabudowa g-k, na tym wełna podwieszona na sznureczkach, na to płyta osb i sobie normalnie chodzisz jak po podłodze.

lapluk
29-08-2013, 22:10
poda mi ktos rozmiar okien nad wykuszem w praktycznym 3 jak i wysokosc scianki nad stropem nad wykuszem

Dzieki!

lukasz1977
15-09-2013, 21:23
a to widzieli?

http://www.multicomfort.pl/realizacje/43/4/

lapluk
18-09-2013, 19:11
hejka

mam kolejne pytanie o brame i drzwi wyjsciowe na ogorod... zamierzam kupic brame hormana w ralu 7040 i takie same drzwi za prawie 1200 powiedzcie

skad braliscie drzwi w podobnym kolorze?

bacardi
18-09-2013, 20:01
jeśli brama z hormana, a drzwi mają bycw tym samym kolorze, to może z hormana? :) U nas drzwi bedą w kolorze stolarki okiennej.
Tak btw bram to normstahl w modelu satin ma obecnie RAL7004 z projektu w standardzie. Horman jakoś mnie nie zachwycił, ale to subiektywne odczucie

lukasz1977
12-10-2013, 19:35
witajcie,

mam do sprzedania pozostała po ociepleniu domku wełnę skalna ROCKWOOL FASROCK LL o grubości 20cm

http://www.rockwool.pl/produkty-rozwiazania/u/3927/produkty/fasrock-ll

jest tego ok 35 m, cena ok 40zl/m

chętnych zapraszam na prv

justarek
15-10-2013, 10:49
witam Serdecznie Praktycznych,

fundamenty i chudziak juz za nami, w przyszlym tygodniu ruszsami z murami.
czy ktos buduje z Panstwa dom w okolicach Mielca/ Rzeszowa/ Tarnowa/ Debicy?

przed rozpoczeciem murowania bardzo chcielibysmy zobaczyc dom na zywo.

pozdrawiam

uchaha
19-10-2013, 22:45
Mam pytanie odnośnie kominków wentylacyjnych w dachu. Łącznie mam 3. Do jednego jest poprowadzone odpowietrzenie kanalizacji. Do drugiego wentylacja łazienki, a trzeci jest niezagospodarowany. Mam go tak zostawić? Wietrzenie strychu czy jak? Jak jest u Was?

bacardi
20-10-2013, 07:24
U mnie są dwa, jeden do odpowietrzenia głównego pionu kanalizacyjnego, drugi miał służyć o ile pamiętam do odpowietrzenia WC w małej łazience pod schodami. Niestety do tego drugiego pamiętaliśmy o przepustach przez strop,ale murarze zapomnieli zrobić przepustu w ostatnim wieńcu i już nie chciało nam się kuć, przy WC zamontowaliśmy napowietrzacz, a kominek mam w planach wykorzystać właśnie do wentylacji poddasza w razie potrzeby.

uchaha
20-10-2013, 10:13
U mnie są dwa, jeden do odpowietrzenia głównego pionu kanalizacyjnego, drugi miał służyć o ile pamiętam do odpowietrzenia WC w małej łazience pod schodami. Niestety do tego drugiego pamiętaliśmy o przepustach przez strop,ale murarze zapomnieli zrobić przepustu w ostatnim wieńcu i już nie chciało nam się kuć, przy WC zamontowaliśmy napowietrzacz, a kominek mam w planach wykorzystać właśnie do wentylacji poddasza w razie potrzeby.
Czyli ten jeden pozostaje niezagospodarowany i nie zabezpieczasz go na zimę? Powietrze na strychu swobodnie cyrkuluje?
Nie wiem, czy mam go jakoś zatkać na zimę, żeby ciepło nie uciekało?

bacardi
20-10-2013, 10:27
wg projektu to w obu ścianach szczytowych powinny być otwory i stryszek powinien być wentylowany. Ja tam myślę aby zrobić jakaś zatyczkę i sprawdzać jak to będzie się zachowywać ;)

miejski
20-10-2013, 21:23
U nas są 2 "grzybki" na dachu: jeden do odpowietrzenia kanalizacji, drugi to wentylacja dolnej łazienki (pod schodami).
Co do stryszku to otworów w ścianach szczytowych nie mamy a i tak jest tam zimno...

maksigi
29-11-2013, 00:16
Witajcie

czy możecie napisać jak wam policzono m2 poszczególnych pomieszczeń na górze oraz salonu do wykonania gładzi czy malowania ?
Wykonawca przedstawił mi swoje wyliczenia i sporo różnią się od moich pomiarów nawet jak liczę z oknami czy drzwiami.
Już sam nie wiem czy próbuje mnie zrobić w trąbę czy czegoś nie doliczyłem.

damianw3
30-11-2013, 19:27
Mam pytanie jakie płytki klinkierowe wybieracie na elewacje zewnętrzną i cokół.

Szukałem coś w odcieniach szarości jak w projekcie i nie mogę nic znaleźć.

uchaha
03-12-2013, 15:12
Witajcie

czy możecie napisać jak wam policzono m2 poszczególnych pomieszczeń na górze oraz salonu do wykonania gładzi czy malowania ?
Wykonawca przedstawił mi swoje wyliczenia i sporo różnią się od moich pomiarów nawet jak liczę z oknami czy drzwiami.
Już sam nie wiem czy próbuje mnie zrobić w trąbę czy czegoś nie doliczyłem.
Licz na siebie, robienie w trąbę na budowie to norma. Podczas budowy traci się tysiące jak nie dziesiątki tysięcy. Każdy kombinuje.

ciekawski83
03-12-2013, 16:41
Witajcie

czy możecie napisać jak wam policzono m2 poszczególnych pomieszczeń na górze oraz salonu do wykonania gładzi czy malowania ?
Wykonawca przedstawił mi swoje wyliczenia i sporo różnią się od moich pomiarów nawet jak liczę z oknami czy drzwiami.
Już sam nie wiem czy próbuje mnie zrobić w trąbę czy czegoś nie doliczyłem.

tylko i wyłącznie rozpisane wyliczenia aby było wiadomo jak liczył, jak się coś nie zgadza niech wyjaśnia dlaczego tak a nie inaczej

maksigi
05-12-2013, 12:33
tylko i wyłącznie rozpisane wyliczenia aby było wiadomo jak liczył, jak się coś nie zgadza niech wyjaśnia dlaczego tak a nie inaczej

Dla przykładu dodam, że wykonawca policzył (sufity i ściany) w niektórych pomieszczeniach.

wiatrołap - 20 m2
sypialnia 65 m2
pokoje jeden chyba 56 m2 drugi coś podobnie
nie odliczał drzwi i okien
mnie wychodzi zupełnie inaczej i też nie odliczając drzwi i okien. Nie jestem z nim jeszcze rozliczony, bo nie podobały mi się te liczby i przełożyliśmy to na później.
Może macie swoje zapiski z budowy dla porównania ?

p@nna migotka
10-12-2013, 14:12
Ja liczyłam do tynków, wylewek i elewacji wg projektu ( masz przecież wszystkie wymiary na papierze). Wykonawcom wychodziło na to samo +/- kilka metrów . Dla mnie było to ok.

sebaberni
11-01-2014, 07:49
witam,

zastanawiamy się na budową praktycznego, bardzo my nam zalezało zobaczyć jak istenieje taka możliwość jak wygląda w rzeczywistosci. Widzałem na forum że ktos budował pod wrocławiem. była by szansa podjechać,obejrzec, podpytać? proszę info gdzie pod wrocławiem [email protected]:yes:

bacardi
12-01-2014, 21:49
sebaberni my budujemy we wrocku. Aktualnie z oglądaniem może być ciężko, bo rozkładamy podłogówkę, ale jak coś możemy się umówić po wylewkach...

maksigi
27-01-2014, 11:36
Forum tego budynku prawie już umarło :( widocznie jest mniej budujących, ale sporo pewnie już jest "praktyków"
Takie mam pytanko do was jakie macie rachunki za gaz/prąd czy węgiel ?
Ja już jakiś czas mieszkam i zużycie gazu dla Praktycznego 4 przy 100% podłogówce mam około 200 -230 m3/msc, ale fakt zima do tej pory dosyć łaskawa.
Taka ciekawostka u mnie przy + 5 zużycie gazu prawie takie samo jak przy -10 czyli około 10m3 na dobę. Nie wiem dużo czy mało. Na podłogach panele i wykładzina i nie jest zimno.
Podbitki jeszcze brak i parę rzeczy do zrobienia i poprawy jeszcze zostało może to pozwoli jeszcze zmniejszyć jeszcze koszt ogrzewania.

Andrzej Kraków
28-01-2014, 18:01
Forum nie umarło, tylko lekko przysnęło jak to zwykle w zimie.
Po dwóch latach walki z papierkami w końcu udało mi się dostać PnB - mam nadzieję że już niedługo kolejny praktyczny 2 powstanie w Krakowie.
Pozdrawiam,

siuta9
01-02-2014, 16:03
Witajcie,

potrzebuje informacji czy ktoś ma rolety w salonie? Jeśli można zobaczyć jak to wygląda i jakie zastosowaliście rozwiązania montażu (na oknie, na ścianie, na suficie itp.)

będę wdzięczna za odpowiedź. Zdjęcia można przesłać na maila [email protected]

Pozdrawiam

miejski
01-02-2014, 20:01
Nie wiem czy o to chodzi, bo my mamy takie:

http://oferta.anwis.pl/do/item/61/zaluzja-pozioma-drewniana-50-mm (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Foferta.anwis.pl%2F do%2Fitem%2F61%2Fzaluzja-pozioma-drewniana-50-mm)

i nazywa się to żaluzja.
Daj więc znać czy o takie rozwiązanie chodzi...

siuta9
02-02-2014, 11:43
Dziękuje za zainteresowanie temat, ale raczej chodziło mi o rolety wewnętrzne. Problem polega na tym, że chciałam mieć rolety zamontowane przed oknami tak, aby rolety zachodziły za światło okna lub przynajmniej się z nim równały, ale przez wielkość mechanizmów do mocowania rolety nie jest to możliwe do osiągnięcia na dużym oknie i wyjściu na taras. Proponują mi montaż rolet na ramie okiennej. A to już mi się nie podoba. Może ktoś zna jakieś inne rozwiązanie?
Poniżej zdjęcie przedstawiające efekt jaki chciałam uzyskać.

Pozdrawiam

miejski
02-02-2014, 23:15
Magda,
Chyba pobieżnie przeczytałaś to co Ci napisałem. Właśnie podlinkowałem Ci rolety / żaluzje wewnętrzne, takie jak mamy.
U nas są przykręcone do sufitu i wychodzą parę cm ponad światło okna. Jak widzisz da się to zrobić przy dużym oknie / wyjściu na taras.

Poniżej widok na żywo:

240306 240307:

siuta9
03-02-2014, 21:18
Hubert,

producent rolet powiedział, że przy tak dużych roletach od końca mechanizmu do brzegu rolety może być ok 7 cm, więc jak dosunę roletę na max. w stronę okna wyjściowego to roletę na nim będę musiała odsuną od rogu o 7 cm, a wtedy roleta nie zasłoni całego światła okna wyjściowego.

U Ciebie wygląda to dobrze, bo przerwy pomiędzy żaluzjami są mniejsze niż w roletach. A jaki jest koszt takich żaluzji jak Wasze?

Pozdrawiam

kemoth
22-02-2014, 22:18
Hej,
na dniach będę ruszał z budową Praktycznego 4. Generalnie chciałbym robić wszystko zgodnie z projektem, nie mniej po przestudiowaniu forum, wiem, że kilka rzeczy trzeba zmienić jak np. średnicę komina pod kominek z fi16 na fi20

Czy jeszcze na coś szczególnego warto zwrócić uwagę przed rozpoczęciem prac?

Pozdrawiam

youla
25-02-2014, 13:00
witam Praktycznych :)
obecnie planujemy meble do naszej kuchni (projekt praktyczny 3 z lekkimi zmianami).
Poniżej zdjęcia.
będę wdzięczna za każdą opinię, uwagi, komentarze.
czy macie u siebie kolorystykę podobną jak ma pracownia na swojej stronie www? co z kolorystyką mebli? czy biały to Waszym zdaniem dobry kolor do kuchni?
pozdrawiam
244926244927244928244929244930

kemoth
01-03-2014, 20:22
Youla: fajna opcja z stolikiem pod hokery.
Zabudowa kuchni wydaje się dość mała, nie lepiej zrobić pełną zabudowę pod sufit?
A możesz podesłać rzuty Twojego parteru?
Ciekawi mnie jak wykombinować skrytkę i co zrobiłaś z kominem :)

youla
02-03-2014, 12:36
kemoth, myslelismy o takiej zabudowie, ale przeciez mamy obok spizarnie w ktorej jakies rzeczy bedziemy przechowywac. moze sie pomiescimy ;)

załączam rzuty; jak pisalam powyzej nasz praktyczny jest ze zmianami, m.in. na dole zmienilismy uklad schodow aby wejscie do gabinetu nie bylo na widoku (kosztem likwidacji prysznica na dole), dodalismy spizarnie, okno w kuchni jest z drugiej strony, a na gorze jedna lazienka i odwrotny uklad pokoi. dodam tez ze na etapie budowy zrezygnowalismy z kominka
245706245707.

Mariusz_Osw
03-03-2014, 15:14
Witam serdecznie,
Od jakiegoś czasu przeglądam to forum. Przebrnąć przez 120 stron (plus przeglądanie dzieników) to nie lada wyczyn, ale dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. Na dniach startuję z budową P2 - odbicie lustrzane. Mam kilka pytań na początek. Przede wszystkim ilość pustaków. Mam zamiar budować Porothermem 25 P+W. Nie wiem czy dobrze wyczytałem, ale w jednym z dzienników pojawiła się całkowita liczba pustaków 1980 szt. Z moich wyliczeń wychodzi ich ok 3060. Jak to jest naprawdę. Czy budował ktoś z Was na Dryfix'ie? Może na nowym systemie pustaków szlifowanych Winenbergera Profi?
Wiem, że wielu z Was ma na dachu Braasa Tegalit. U niektórych już kilka lat? Jak się zachowuje dachówka cementowa u Was? Czy ktoś robi może obróki dachu blachą? Chodzi mi o wiatrownice? Mój kierownik budowy proponuje mi zamiast dachówek bocznych dać właśnie blachę. Ponoć wygląda to dość fajnie. Może w przyszłym tygodniu będę miał okazję to zobaczyć. Planuję wentylację mechaniczną, a piec kondensacyjny zatem rezygnuję z komina w kotłowni. Choć w obliczu ostatnich działań Rosji nie wiem czy to dobre rozwiązanie, bo z gazem może być różnie... Pewnie z czasem tych pytań nasunie się więcej, ale póki co byłbym wdzięczny za info odnośnie ilości pustaków.
Pozdrawiam
Mariusz

bacardi
03-03-2014, 20:29
Jeśli chodzi o porotherm, to wg moich notatek u nas poszło 44 palety, czyli 2640 szt. z czego kilka zostało. Ale ekipa bardzo szanowała materiał. Natomiast jak bym teraz budował, to chyba wybrałbym silikaty ;)

Mariusz_Osw
03-03-2014, 20:46
Dziękuję za odpowiedź.
Dlaczego silikaty? Widziałem, że działówki masz z silikatów. Czy zmniejszałeś jakoś wymiary P2? Zgodnie z kposztorysem i zestawieniem materiału powinno wyjść ok 3060 szt.
Pozdrawiam
Ps. Na palecie jest 72 szt. Zatem teraz by się zgadzało 44x72=3168 szt.

bacardi
03-03-2014, 22:05
Kosztorys w wielu miejscach się rozmija z prawdą ;) Nasze palety na 100% miały 60szt,
Silikaty są fajnie równiutkie, mocne, stabilne jak się chce coś powiesić, zdrowe... to tyle reklamy ;) Właśnie po tym jak postawili nam działówki to żałowałem, że całości nie zrobiliśmy z silikatów....

rafjed
05-03-2014, 09:26
Wygląda na to, że do budowy coraz bliżej i realny staje się termin wbicia przysłowiowej łopaty a raczej łychy koparki późną wiosną ;) A dylematów zamiast ubywać coraz więcej... i tu moje pytanie przede wszystkim do już mieszkających w praktycznym 4 bądź też będących w trakcie budowy.

W oryginalnym projekcie poziom garażu i zdaje się pomieszczenia gospodarczewgo jest niżej niż mieszkalnej części domu.
Jednakże co widać na wielu zdjęciach SSO praktycznego 4 część osób ma te poziomy zrównane. Część całkiem świadomie a niektórzy w wyniku "zagapienia" ekipy od fundamentów.

Jakie rozwiązanie polecacie, wady / zalety, jakie okazuje się "praktyczniejsze" ? ;)

lapluk
11-03-2014, 10:31
witam,

mam takie pytanie o w sumie 3 sprawy:

z czego robiliscie podbitke?
jakie dawaliscie parapety i jaka blacha wygrala na obrobki:)

dzieki

Mariusz_Osw
12-03-2014, 08:09
Witam serdecznie,
Właśnie jestem na etapie wylewania fundamentów do P2. Mam w związku z tym pytanie... Czy wylewaliście dodatkowy fundament pod belkę w garażu? Mój kierownik budowy stwierdził, że to jest niedociągnięcie projektowe, że belka pod wjazdem do garażu wisi w powietrzu i że wylejemy pod nią też fundament...
Czy ktoś z Was spotkał się z takimi sugestiami?
Druga sprawa... Wieniec nad ścianą fundamentową? Czy ktoś z niego zrezygnował?
Pozdrawiam
Mariusz

bacardi
12-03-2014, 22:37
u nas belka garażu została wylana jak w projekcie wisząca i ocieplona również od spodu, wieniec tez wylaliśmy, choć większość osób twierdziła że to przerost formy nad treścią...

kemoth
14-03-2014, 08:06
Podobne opinie spotykam w temacie wieńca na fundamencie.
Podobno ma to sens na terenach po szkodach górniczych, grząskich, itp

Firmy wyceniają mi koszt samego wieńca na około 4TPLN (mat+robocizna).
Finalnie go zostawiam, gdyż mam już PnB i nie chce kombinować,
ale jak ktoś jest w trakcie adaptacji to może warto zwrócić na to uwagę.

Mariusz_Osw
14-03-2014, 09:19
Zastanawiam się jeszcze nad koncepcją lekkiego stropu systemowego nad gruntem (nie chcę podawać nazwy firmy, aby nie zostać posądzony o kryptoreklamę) zamiast piasku do wewnątrz fundamentów. KOszty nieznacznie większe, a izolacja cieplna dużo lepsza... Jednak, jak na każdym kroku się dodaje ten tysiąc czy dwa to finalnie wychodzi już kilkadziesiąt tysięcy... Czy ktoś tak zrobił?
Pozdrawiam
Ps. Ile Wam weszło piasku/pospułki do P2?

bacardi
14-03-2014, 20:55
a z czego jest wykonany ten lekki strop systemowy? szczerze to zastanawiam się co on takiego miałby dać, skoro i tak jest ława i fundament, a na chudziak daje się sporo styropianu... Raczej na etapie adaptacji pomyślałbym o ławie fundamentowej która jest o wiele lepszym i cieplejszym rozwiązaniem.

Co do piasku to wszystko zależy od posadowienia i ile ekipa wybierze, u nas przyjechało jakoś 11 wywrotek o ile dobrze liczyłem to chyba 100-110m3

kemoth
14-03-2014, 20:55
Hej,
Wypożyczał ktoś szalunki pod strop?
Orientacyjnie mógłby podać cenę lub koszty/ilości kupienie drewna oraz stempli pod szalunki?

bacardi
14-03-2014, 21:12
ktoś kiedyś chyba liczył, że za cenę wypożyczenia można kupić drewniane stemple na własność, a przynajmniej strop może sobie dłużej podstać podparty. U nas akurat ekipa miała własne stemple, drewno na szalunki tez było po ich stronie.

p@nna migotka
18-03-2014, 20:13
My stemple kupowaliśmy nowe a potem wszystkie bez problemu odsprzedaliśmy dalej.

igimaks
19-03-2014, 08:16
też radzę kupić stemple samemu, bo później bez kłopotu to sprzedasz. Po policzeniu kosztu wynajęcia wyszło, że za niewiele więcej będziesz ich właścicielem. Oczywiście będą to stemple drewniane. Po skończonej budowie stemple, ale też deski sprzedałem w przeciągu 2 tygodni.

kemoth
20-03-2014, 09:15
hej,
dzięki za podpowiedzi. W takim razie zaczynam szukać stempli i desek.

polski
26-03-2014, 09:20
witam

proszę was o informacje dotyczące barierek na górne okna
ile was to kosztowało i czy możecie podać namiary na firmy, które to wykonują

wielkie dzięki

bacardi
26-03-2014, 11:15
z tymi barierkami najlepiej chyba dogadać się z jakimś lokalnym ślusarzem aby wykonał odpowiednie uchwyty z nierdzewki i szklarzem aby dociął i obrobił szybę. Zrobi to też większość firm zajmujących się balustradami z nierdzewki, ale najlepiej chyba szukać na lokalnym rynku.

W sumie są dwie opcje, z montażem w świetle okna - która jest trudniejsza i droższa albo na murze poza obrysem co wychodzi taniej i można zrobić już po wykonaniu elewacji, ale moim zdaniem wygląda gorzej. My płaciliśmy po 103pln za uchwyt z rotulami (na okno idą 4) i ok 900pln za szyby na 3 okna. Same uchwyty można obejrzeć w dzienniku.

sec560
30-04-2014, 13:49
my mamy dach z cementówki Braas Teviva, kruchy przy układaniu, ale jak już leży to wg mnie lepiej wygląda niż Tegalit, nam bardziej podobał się kolor, ale to już każdy musi zdecydować sam. Co do obróbek to wszystkie poza gąsiorami mamy z blachy, chociaż teraz zastanowiłbym się i nad tym. W załączeniu kilka fotek dachu z podbitkami ze świerka w lazurze bezbarwnej257350257351257352257353257354

Mariusz_Osw
30-04-2014, 15:08
Hej,
Też rozważam obróbki blacharskie. Nawet się zdecydowałem już w niemal 98 %. Tylko zastanawiam się nad Turmalinem. Cena niewiele się różni od Tegalitu, a jednak jest ceramiką...
Mam pytanie jakiej blachy użyłeś?
Pozdrawiam

bacardi
30-04-2014, 15:37
Bardzo fajny kolor tej jasnej podbitki, orientujesz się może czy ten świerk zachowa kolor czy mocno przyciemnieje z czasem? Zastanawiam się własnie czy lekko złamać naturalny kolor drewna pod stolarkę winchester czy dać jej po prostu trochę czasu... Btw jaka to jest szerokość desek na podbitce? Akurat jesteśmy na etapie zakupu podbitki stad tyle pytań ;)

Nawet fajnie wyglądają obróbki blacharskie zamiast krawędziówek, dach wygląda jakby masywniej. Jedyne do czego bym się przyczepił, to orynnowanie zrobił bym też w klasycznym antracycie (pochodne RAL7016) pod kolor obróbek. Po wyglądzie zgaduję, że rynny to lindab antracyt metalik, a to zupełnie inny odcień, bardziej pasuje pod grafitowy tegalit, który ma podobnie specyficzny kolor...

Btw stolarka to złoty dąb?

lapluk
11-06-2014, 07:43
witam,

czy ktos moze mi powiedziec jak wykonczone sa schody w p3, a najlepiej zrobic rzut schodow do praktycznego 3 ? zastanawiam sie nad tym bo wydaja sie duze a granit palony to na nie majatek

dzieki

zxj24
11-06-2014, 12:00
Witam serdecznie,

Rozwazam budowe Praktyczny 3. Paytanie do forumowiczow, czy ktos budowal/buduje jakis domek z tej rodziny w malopolsce, okolice Krakowa i ma chec podzieleniem sie swoim doswiadczeniem, ewentulanie pochwalic sie swoim domkiem?

Prosze o kontack na [email protected]

Mariusz_Osw
18-06-2014, 13:32
Witam,
Mam prośbę o podanie ilości betonu na zalanie stropu nad parterem w P2 łącznie z filarami podciągami i nadciągami... Czy ktoś może pomóc.
Pozdrawiam

bacardi
18-06-2014, 21:20
U nas najpierw poszło 2,75m3 na słupy, a później 32m3 na strop z podciągami, nadciągami i schodami. Z tym że nasz garaż jest węższy o 20cm, reszta robiona idealnie z projektem. Btw przy stropie najlepiej umówić ostatnią gruszkę awaryjną na telefon.

rafal125
20-06-2014, 23:19
Witam,
w środę my startujemy z praktycznym 3. Odczuwamy małego stresa jak to się wszystko potoczy. Z początku planowaliśmy budowę z ytonga, ale po głębszych przemyśleniach zmieniliśmy technologię na ścianę trójwarstwową (porotherm 25 - wełna 15 - porotherm 11,5).

bacardi
21-06-2014, 08:00
Witaj rafal125, powodzenia w budowie :)
A tak z ciekawości, możesz napisać jakie przemyślenia pchnęły Was ku ścianie trójwarstwowej? Mieszkam aktualnie w domku w technologii trójwarstwowej, ale w dzisiejszych czasach to chyba już rzadko wybierane rozwiązanie. Sam wybrałem porotherm dwuwarstwowy, ale mam do niego mieszane uczucia, następny dom (na chwilę obecną) zrobiłbym z silikatów z dobrym ociepleniem...

rafal125
22-06-2014, 22:50
Witaj bacardi,
tak jak wspomniałem wcześniej, planowaliśmy budować z ytonga. Zmiana technologii na portoherma została podyktowana dosyć wysokim stanem wód gruntowych. Trochę się obawiałem, że po jakimś czasie ytong zacznie mi nasiąkać. Wiem, że jest izolacja,ale chyba zadziałał tu czynnik psychologiczny. Ceramika tak szybko nie nasiąka. A ściana trójwarstwowa wzięła się z chęci wykonania elewacji w podobny sposób jak w projekcie praktycznego z wykorzystaniem cegły klinkierowej i deski elewacyjnej. Śledzę Twój dziennik budowy od podjęcia decyzji o budowie praktycznego i korzystam z Twoich wyliczeń i uwag.
Pozdrawiam

bacardi
23-06-2014, 22:06
Przy trójwarstwowej w takim układzie ściana trochę już gruba wyjdzie, do tego pewnie drożej, a ten projekt i tak do tanich w wykonaniu nie należy...
W każdym razie powodzenia w budowie :)

Mariusz_Osw
24-06-2014, 07:54
Bacardi no co Ty :)))
Przecież to taniuteńki w realizacji projekt ;) Minimalne ilości zbrojenia, bardzo mało betonu, tanie okna... mógłbym tak wymieniać i wymienać ;)
Rafał, z tą ścianą trójwarstwową to jeszcze to sobie przemyśl. Czytałem, że chcesz ułożyć cegłę klinkierową i deskę... Jak to połączysz, żeby uzyskac tę samą grubość ściany? W projekcie masz płytki imitujące cegłę... Czy planujesz zakładać rolety? Zastanawiałeś się jakiego typu? Jak schowasz skrzynkę?
Powodzenia.
Pozdrawiam

bacardi
24-06-2014, 14:48
Mariusz, no tak do tego 3 daszki płaskie, laminaty HPL, podcienie które trzeba "zalepić"... a oprócz tego drobnostki które fachowcy często przeoczają jak nadciągi, nietypowa konstrukcja lukarny itp...

Z tą cegłą klinkierową jest jeszcze ciekawiej, bo w projekcie w standardzie jest cegła 9,5cm, a jako alternatywa płytka. Dlatego my na ścianie szczytowej stykającej się z płytkami daliśmy styro 20cm, a reszta 18, tak aby mieć zapas na dobre płytki 1,5cm.
Ja bym jeszcze przy takiej ścianie dobrze patrzył fachowcom na ręce, bo nie będzie widać co i jak upchnęli pomiędzy warstwy porothermu.

rafal125
27-06-2014, 20:55
Majster za położenie wełny i drugą warstwę ściany doliczył mi ok. 8 tyś., a Porotherma 11,5 kupiłem w dobrej cenie, ok. 700 szt za 1400 zł, a 600 szt na składzie budowlanym po 3,70 za szt.(przez 2 tygodnie była na niego promocja). Dzisiaj geodeta wytyczył mi położenie domu, a jutro ma się pojawić ekipa (mieli przyjść w środę, mam nadzieję że to ich pierwsza i ostatnia obsówa). Wstępnie beton z pompą umówiłem na poniedziałek na 15. Między ściany będę pchał jakiegoś ROCKWOOL-a w panelach (zastanawiam się nad FRONTROCK MAX E). Jutro będę o tym rozmawiał z kierownikiem. O wykonanie trochę się martwię, ale pocieszam się tym,że mój kierownik jest wymagający i często zagląda na budowę. Bacardi, masz rację i na ściany biorę urlop. Jeżeli chodzi o stal, to mam na razie ok 1,5 tony. W fundamenty gdzie jest ściana trojwarstwowa będzie kładzione 6 drutów. Biorę się za szukanie styroduru, na składzie w którym się zaopatruję nie mają go.

Łukasz 83
03-07-2014, 11:26
Mam pytanie o płytki klinkierowe na elewację czy w projekcie jest określona konkretna płytka jakiegoś producenta czy tylko podany kolor płytek. Proszę o odpowiedź

bacardi
03-07-2014, 13:53
z tego co pamiętam to TeknoAmerBlock 9,5cm lub płytka ręcznie formatowana, kolory tez są podane...

Złódzkiego
09-07-2014, 08:55
Witam

Mnie rowniez sie podoba ten projekt, oczywiscie po modyfikacjach. Chetnie bym obejrzał ten dom w realu, moze ktoś zbudował , buduje w woj. łódzkim lub ościennym.

pozdrawiam

maja_73
09-07-2014, 09:49
Witajcie,
we wrzesnu zaczynaja nam robić elewację ... powiedzcie czy stosowalislie na elewacji drewniany profil wykonczeniowy ? czy jakis inny - jesli inny to jaki ?
Drewno ma to do siebie , ze za 2-3 lata juz nie wyglada niestety ladnie ...

p@nna migotka
09-07-2014, 17:04
Forum coś ostatnio słabo funkcjonuje;)
Chciałabym zapytać o drzwi, może ktoś odpowie jakie dobraliście do stolarki okiennej złoty dąb. Czy ktoś ma drzwi Cala w takim właśnie wybarwieniu?
Może właściciel zdjęcia poniżej napisze jakie to drzwi (i okna) bo wydają się świetnie spasowane.
269417

Łukasz 83
14-07-2014, 08:20
bacardi czy możesz podać jaki kolor płytki klinkierowej jest z przodu domu a jaki z tyłu. I czy jest podany producent i model płytki ręcznie formowanej. Z góry dziękuję za pomoc

bacardi
15-07-2014, 19:30
Jest podany Vandersanden (http://www.vandersandengroup.pl/) w kolorach szarości, seria attitude kolory leto, platina lub HUWA Vds 532 - tego drugiej serii nie udało mi się znaleźć na stronie.
Jeśli któreś z nich wybierzesz, to proszę pochwal się później zdjęciami na forum z podaniem który to był kolor :)

Łukasz 83
17-07-2014, 20:17
Dziękuję bacardi za odpowiedź.
Huwa to bruk klinkierowy firmy vandersanden. Oglądałem już podany przez ciebie klinkier ale oczekiwałem czegoś nieco innego. Jak oglądam wizualizację praktycznego 3 od frontu wydaje mi się że kolor klinkieru to taki wypłowiały żółty, a już na pewno inny kolor niż pokazany z tyłu domu. A jakie jest wasze zdanie w tym temacie? może ktoś już zakończył etap elewacji i pochwali się zdjęciami.

bacardi
17-07-2014, 20:38
Wizualizacja to render komputerowy, do tego w P3 od frontu z efektem podświetlenia, wiec stąd wygląda inaczej, tak samo zdjęcia z realizacji, wystarczy inne oświetlenie i znowu kolor będzie inny... W projekcie na pewno jest to jeden kolor płytki na cały dom i nie wyobrażam sobie inaczej, zresztą jest odwieczna regułą max 3 kolory, wiec nie można przesadzać :)

Z podanych w projekcie kolorów przez internet wydaje mi się, że bardziej platina, ale to trzeba by zobaczyć na żywo. W sumie podoba mi się płytka z realizacji P3 na stronce DzW (ciepła, dobrze pasuje do grafitowego tegalitu i obróbek antracytowych z lindaba i ciepłej stolarki), ale już kiedyś próbowałem przez PW na forum złapać kontakt z inwestorem i się nie udało...

W sumie też na dniach powinniśmy znaleźć jakieś płytki elewacyjne

p@nna migotka
18-07-2014, 12:55
Bacardi czy mówisz o tej realizacji?
270629

Ja nawet napisałam do Domów z Wizją maila z prośbą o ustalenie producenta drzwi, ale niestety odpowiedzi nie dostałam...

bacardi
18-07-2014, 17:38
tak dokładnie :)
Mnie wtedy interesował kolor rynień i obróbek blacharskich, a te to prawie na pewno antracyt metalik z lindaba (RAL7037)

anke30
21-07-2014, 12:21
270962270963270964witam,

ekipa dekarzy zostawila na dachu pyl po docinaniu dachowek, ktory rzekomo mial zmyc deszcz. Po intensywnych opadach pyl rozmyl sie na reszte dachu i wyglada to nieciekawie. Teraz dekarz twierdzi, ze snieg doczysci dach. Probowalismy go myc, bez efektu. Planujemy wynajac podnosnik koszowy i wynajac profesjonalnego karchera aby ponownie umyc dachowki pod cisnieniem. Czy ktos z budujacych mial podobny problem? Czy karcher pomogl? Prosze o pomoc! ;-)

bacardi
21-07-2014, 13:19
Deszcz raczej nie pomoże, natomiast śnieg na ogół sporo pomaga o ile za bardzo nie została uszkodzona powłoka samej dachowki. O ile dobrze pamiętam, to ktoś polecał wodę z octem do czyszczenia.
Nie wiem czy dobrze widzę kropki tynku na dachówce? U nas tynkarze tak lekko zachlapali przez szczeliny w lukarnie i dobrze się czyściło szopem, natomiast poza tym dachówkę mieliśmy czystą, więc niestety przypadek nieco inny...

p@nna migotka
21-07-2014, 16:01
Hmmm, mieliśmy podobny problem. Deszcz nic nie da, śnieg zmyje. Tak powiedział nam doradca z Braasa i tak też się stało. Problem jeśli bedzie zima bez śniegu jak ostatnio... Woda z octem daje radę tylko jak to umyć. Kercher raczej nie pomoże a może przy okazji zwichrować dachówki. Będzie dobrze, tylko śniegu Wam trzeba:bye:

anke30
22-07-2014, 09:59
dzikei za odpowiedz:-) dzisiaj nie bylo tak ostrego slonca i po pierwszym czyszczeniu wyglada to juz nieco lepiej271135271136

p@nna migotka
22-07-2014, 20:34
dzikei za odpowiedz:-) dzisiaj nie bylo tak ostrego slonca i po pierwszym czyszczeniu wyglada to juz nieco lepiej271135271136

Widzę, że zminiliście kształt dachu. Odważna ingerencja.

bacardi
22-07-2014, 21:31
No właśnie, co to się stało? Wygląda jakby ekipa dołożyła z 5-6 bloczków więcej na wysokość lukarny, do tego jest węższa niż w projekcie...

anke30
24-07-2014, 18:31
spowodowane jest to zmiana kata nachylenia dachu, taki mielismy wymog.

Andrzej Kraków
22-08-2014, 05:41
witam,
kolejny Praktyczny 2 w Krakowie jest już na etapie murowania parteru. Podsyłam dla zainteresowanych naszą wersję na stromej działce. Oprócz oczywistych zmian zewnętrznych porobiliśmy też sporo zmian wewnętrznych. Z tych najbardziej znaczących na zewnątrz jest skrócenie garażu o 110 cm, a tak naprawdę nie skrócenie, tylko zlikwidowanie pomieszczeń za garażem. Przez to bryła garażu nie jest już tak olbrzymia. Bardzo się baliśmy efektu bunkra który może powstać i jak widać na wizualizacji trochę niestety bunkier będzie. 276056276057
Pozdrawiam,

andzidom
23-08-2014, 07:37
Witam
my budujemy a wlasciwie zaczynamy wykańczanie praktycznego pod Wrocławiem ,dokonalismy dos duzo zmian w projekcie ,chyba janwazniejszy to likwidacja gabinetu i wysuniecie podcienia na rowni ze sciana mamy dwa duze okna po 2,7 w salonie ,otwarte schody co daje duzo jasna przestrzen ,na górze tez pokój nad garazem podzielilsmy na dwa pomieszczenia gabinet i moja pralnie ,pom gosp ,na pietrze 3 sypilnie i duza łazienka ,kotłownia gazowa w grazu ,dom prezentuje sie bardzo fajnie

a i mam pytanie jak dodac foto do postów ?

kemoth
30-08-2014, 21:11
Hej,
mam pytanie o drzwi wejściowe.
Oryginalny wymiar w murze to 235cm.
Z każdą firmą z którą rozmawiam, to mówią, że to wymiar niestandardowy i takich drzwi nie mają.
Można je robić na zamówienie, ale koszt jest dużo większy lub po prostu je skrócić, tylko że wówczas tracimy linie ułożenia górnych krawędzi okien/drzwi,

Spotkaliście się z takim problemem? Znacie może producentów, którzy robią drzwi na wymiar 235cm?
Może jakaś opcja z doświetleniem?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Tomek

misiupl
30-08-2014, 22:28
Witam,
buduję kameralnego, ale problem ten sam. Drzwi na 230 bez górnego naświetla robią: Cal - ramiakowe, Urzędowski - ramiakowe (na to postawiłem), Wiatrak - płytowe i pewnie sporo innych.
Dallas, Barański - nie chcieli się podjąć

bacardi
31-08-2014, 06:51
kemoth do P3/P4 sprawdź np. CAL Jagienka z doświetlem bocznym, oni zrobią taki rozmiar bez problemu, choć na pewno nie jest to rozmiar standardowy i będzie dopłata.

bacardi
31-08-2014, 06:53
a i mam pytanie jak dodac foto do postów ?

wejdź w opcję "edycja zaawansowana" (obok wyślij post) i tam albo wybierasz dodaj zdjęcie z ikonki albo przez "zarządzaj załącznikami" w opcjach pod oknem wiadomości

kemoth
31-08-2014, 07:08
Misiupl: dziękuje za odpowiedz i listę producentów. A mozesz mi powiedzieć jaka jest różnica w cenie u Urzedowskiego miedzy standardem a wysokością 235cm. Z tego co widziałem to jego drzwi i tak do tanich nie należą, wiec pewnie na wymiar to juz w ogole kosmos.

Bacardi: rowniez dziękuje za info. Nawet cena Jagienki jest spoko, wiec myśle ze dopłata nie bedzie az taka bolesna, bede sprawdzał.
Pozdrawiam, Tomek

andzidom
31-08-2014, 12:59
witam akurat zamawialam w tym tygodniu drzwi i wzielismy Cal mod Zyndram z dwoma naswietlaniami gorne i bok ,drzwi debowe koszt 8100 maja byz za 6 tygodni

andzidom
31-08-2014, 13:01
wejdź w opcję "edycja zaawansowana" (obok wyślij post) i tam albo wybierasz dodaj zdjęcie z ikonki albo przez "zarządzaj załącznikami" w opcjach pod oknem wiadomości

o dziekuje jak znajde chwile to zobacze ,
widziałam Twoje kafle ostatnio w cermag ładne juz sie zdecydowliście jaki kolor ?i rozmiaar

bacardi
02-09-2014, 20:19
andzidom teoretycznie marazzi larice na parter i serenissima urban wood eru do górnej łazienki, ale jesteśmy w trakcie negocjacji, więc nie wiem co wyjdzie :]
Rozmiar raczej standard 20x120. Najbardziej podoba mi sie mieszanie ich z rozmiarem 15x120, ale nie wiem czy budżet to udźwignie ;) W każdym razie IMO najwazniejszy jest motaż z odpowiednim przesunięceim aby był efekt, więc jeśli będzie jeden rozmiar to chcemy mieć zgodnie z instrukcją marazzi

http://www2.marazzi.it/en/laying-solutions?pis=431&format=37

p@nna migotka
08-09-2014, 08:18
My też zamówiliśmy jagienkę z antabą 150 cm. Po pomiarach wyszło nam, że naświetle górne będzie śmiesznie małe i raczej pod tym względem nie spełni swojej funkcji, w zamian za to planujemy caloszklane drzwi do wiatrołapu. Koszt naświetla to dopłata ponad 1000 PLN. Otwór został pomniejszony, efekt finalny za około 2 tygodnie. Wtedy okaże się czy to była dobra decyzja.

maja_73
11-09-2014, 21:37
Witam,
no to jestesmy juz na etapie tynkow zewnetrznych :) ... cieszy oko, cieszy ... :)

No i oczywiście wybieramy kolor elewacji zewnętrznej ... nasz fachowiec polecił nam Ceresit ... no i teraz problem ... coz to wybrac, coz - jaki kolor ?

Prosiłabym pięknie o poradę osoby, które mają ten etap za sobą - jaki kolor elewacji i jakiego producenta zastosowaliście.

bacardi
12-09-2014, 11:42
Jakiś czas temu to przechodziłem i wybraliśmy tynki caparola. U nas chcieliśmy mieć po prostu kolor biały, ale nie śniezną biel jak latarnia po środku osiedla tylko złamana biel. Ostecznie wybraliśmy kolor kiesel 16, a poniżej moja krótka analiza "białych" kolorów caparola:

Graphit - mocno wpada w niebieski, dlatego też pasuje do budynków z obróbkami opartymi o klasyczny antracyt RAL7024,7016, dla nas odpada
Schiefer - w rzeczywistości wpada zdecydowanie w oliwkę, odpada
Basalt - neutralno-ciepły, jednak wpada w odcienie fioletu, przy ciemniejszych kolorach za bardzo - odpada
Kiesel - jedyny prawdziwie szary szary, idealnie spasowany z naszymi obróbkami opartymi o RAL9007, 7037

maja_73
12-09-2014, 12:17
Bacardi - dzieki bardzo za analize kolorów :)

Jak sie dowiedzialam, musimy wybrac jednak cos z Ceresitu...
...i wlasnie tez chodzi nam o bialy - ale tak jakby bardzo jasna kosc sloniowa... i cos coby nie wpadalao ani w niebieski, ani zielony/oliwkowy...

Popatrze jak wygladaja te kolory, o ktorych piszesz...

bacardi
12-09-2014, 12:38
Ceresit rozumiem ze względu na kompletność systemu z klej + siatka?
Niestety ja mam jedynie rozpoznanie z caparolem którego od razu wybraliśmy jako pełen system. Ale ogólnie polecam podjechać i porównać na żywo, bo jakiekolwiek próbniki na internecie są nic nie warte. Dodatkowo zabrać sobie kawałek blachy z obróbek albo coś innego, bo dopiero po przyłożeniu dwóch próbek do siebie widać czy pasują. Poza tym w color hause dla caparola mieli taki fajny wzornik, gdzie w "makietę" domku wkładało się próbkę koloru i nieco lepiej było widać jak będzie wyglądać elewacja.

maja_73
13-09-2014, 18:31
No to kolor teoretycznie mamy wybrany ... znaczy się wybrane sa 2 - wiec musimy zobaczyć jak te wybrane przez nas wyglądają ...tu po prostu kupimy po puszce z koloru i wybierzemy ten, który bardziej nam podpowiada.

Natomiast jeszcze mamy inny "problem" ;-) .... będziemy na elewacji mieć elementy drewnopodobne. Świadomie zrezygnowaliśmy z drewna.
Czy ktoś z Was również stosował elementy drewnopodobne ?
Jeśli tak - to jakiego producenta ?

bacardi
13-09-2014, 21:11
tylko uważajcie na coś takiego

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?139470-Imitacja-elewacji-drewnianej&p=5948009&viewfull=1#post5948009

maja_73
15-09-2014, 10:33
Uff przeczytalam caly temat z tego zakresu - no faktycznie mamy taki maly kłopocik ;-) ...

miejski
16-09-2014, 22:50
U mnie (odpukać) imitacja się trzyma i zacieków nie ma. Ale ja nie kleiłem Rodeo...

maja_73
17-09-2014, 12:03
Miejski - powiedz co zastosowales ? ... my zastanawialismy sie nad deska elewacyjna WPCkoppozyt lub nad tynkiem z Ceresitu.

miejski
17-09-2014, 19:28
maja

Szczegóły są w moim dzienniku budowy, tak coś koło wiosny / lata 2012.

piotrgawlik
20-09-2014, 11:57
Tak modrzew syberyjski wygląda u nas :)

maja_73
20-09-2014, 20:49
Pięknie wygląda ten modrzew !! :)

Mam jeszcze pytanko co do elewacji klinkierowej przy wejściu, oraz w tak zwanej "kawce " ;-)...
Robiliście już ten motyw elewacji cegłą czy płytkami klinkierowymi ?

Podajcie proszę producentów i cenę płytek lub cegły ?

piotrgawlik
22-09-2014, 18:42
Proszę o pomoc w wyborze modelu (1,2,3,4 czy 5), kolor będzie złoty dąb :)

matti543
22-09-2014, 20:15
Oczywiście jest to rzecz gustu ale jeśli chodzi o mnie to wybrałbym model drzwi nr 3 lub 4 :)

esamolocik
24-09-2014, 09:13
Witam,

Razem z żoną rozważamy zakup projektu Praktyczny 4. Czy jest może ktoś na forum z mazowieckiego kto zechciałby nam pokazać dom pobudowany wedle tego projektu?

p@nna migotka
25-09-2014, 22:10
Zyndramy.

esamolocik
26-09-2014, 10:18
Zyndramy.
??

Basia_KRK
26-09-2014, 11:31
Proszę o pomoc w wyborze modelu (1,2,3,4 czy 5), kolor będzie złoty dąb :)


Oczywiście jest to rzecz gustu ale jeśli chodzi o mnie to wybrałbym model drzwi nr 3 lub 4 :)

Dokładnie to rzecz gustu, ja wybrałabym 1 lub 2 ;) Chcesz z okienkami czy bez? Może na to pytanie sobie odpowiedzcie, potem wybór będzie łatwiejszy :cool:

bacardi
26-09-2014, 15:19
gdyby było naświetlenie górne to fajnie wyglądają pełne, jak nie to coś by się jednak przydało aby zrobić chociaż półmrok... My też zlikwidowaliśmy doświetle i będą zyndramy z CALa, choć asymetryczne ułożenie tej szybki bardziej by mi się podobało niż centralne. Ale tutaj można dodać antabę i wygląda od razu inaczej, a poza tym zyndramy na żywo moim zdaniem wyglądają lepiej niż na powyższej wizualizacji, choć akurat nie wiem jak będzie przy złotym dębie, który jest dość ciemny.

miejski
26-09-2014, 17:47
Piotrek,
Tak jak bacardi napisał, przedpokój w Praktycznym 1 i 2 jest dość mały i ciemny. U nas pomimo drzwi które mają szerszą szybę niż Zyndramy i naświetla jak w projekcie - w wiatrołapie jest po prostu ciemno.
Ja bym stawiał na jakieś z szybą, w Twoim przypadku stawiam na Zyndramy :-)

Lati
02-10-2014, 19:43
Witam Wszystkich bardzo serdecznie!

Mam pytanie odnośnie domu praktyczny 3 tzn. jakiej wysokości jest ścianka kolankowa oraz jakie wymiary ma okap dachu w Waszych praktycznych:rolleyes:

Dziękuję i pozdrawiam

Przemek_80
17-10-2014, 09:15
Nasz domek również nabiera kształtów. Teraz stoimy przed decyzją odnośnie pokrycia dachowego. Miały być panele z blachy na rąbek. Aktualnie bliżej jesteśmy wyboru dachówki Tegalit.
284695284696284697284698284699

anke30
20-10-2014, 06:25
witam.
prosze o wskazowki jaka metoda byla u was robiona bon wokol domu? moj wykonawca ocieplil, a teraz pod moja noeobecnosc zaciagnal siatka i klejem juz jedna sciane. dzis wszystko wyjasnie ale prosze was o porady jak wy to robiliscie?

bacardi
20-10-2014, 07:32
u nas kładli styropian na równo, po czym wycinali rowek i wklejali bonie PCV 50x20 (30'ka z projektu moim i nie tylko zdaniem jest za mała) z siatką i dopiero na to siatka klej...

anke30
21-10-2014, 15:56
dzieki Bacardi:-) a pamietasz ok ile placiliscie wykonawcy za zrobienie boni wokol domu?

anke30
21-10-2014, 16:28
bacardi a ile wam wykonawca naliczyl metrow przy elewacji?

bacardi
23-10-2014, 22:49
Niestety już nie pamiętam, a nie chciałbym zbytnio przekręcić. Robocizna za bonię wyszła rzędu 800-1000pln o ile pamiętam, przy czym u nas bonia jest prawie w koło domu, ponieważ nie mamy elewacji drewnianej.

anke30
24-10-2014, 07:39
witam,

czy ktos jest na etapie elewacji lub pamieta ile wykonawca naliczyl metrow przy ocieplaniu?

pgw
24-10-2014, 21:11
ok 230 m2

miejski
29-10-2014, 20:45
U nas w P1 wyszło również 230m2 styropianu i 23mb boni.

Mariusz_Osw
30-10-2014, 07:47
Mam pytanie odnośnie szklenia dużych okien. Co wg Was jest bardzoiej zasadne szyba P2 czy hartowana? Poza tym czy ktoś się "odważył" wstawić okna ze zwykłymi szybami?
Pozdrawiam

bacardi
30-10-2014, 23:32
Widzę Mariusz, że się nadal męczysz z tymi szybami ;)

Moje zdanie znasz. Poza tym w tak dużych przeszkleniach mieliśmy już przypadek gdzie szyba pękła samoczynnie, więc na szkle bezpiecznym bym nie oszczędzał, nie jest to aż tak duży wydatek. Natomiast szyba klejona przynajmniej nie wypadnie od byle czego, choć pakiet 3 szybowy z P2 będzie zdecydowanie cięższy niż z hartowaną, co też ma swoje minusy.

Mariusz_Osw
31-10-2014, 07:53
Jacek,
No męczy męczy ;) Cieżko określić co jest dużym a co małym dodatkiem... Widziałeś moje oferty... 2 tys do jednego przeszklenia netto wiec 4 tys do dwóch to jest już jakiś wydatek... Okna do Praktycznego 2 wraz z roletami i bramą garażową to koszt ok 42-44 tys... (miałem już oferty na poonad 50 za taki sam zestaw...
Rzeczywiście na całości to może nie wielki wydatek (procentowo) jednak chciałbym uniknąć sytuacji gdzie kilka razy poweim, że 4 tys to niewiele, bo nagle z tego niewiele zrobi się kilkadziesiąt tysięcy więcej...
Każdy kto już przeszedł jakiś etap w Praktycznym wie, że to nie jest tani projekt...Dość mocno przejechałem się na daszkach płaskicch, których koszt jednostkowy kilkukrotnie przekracza koszt "normalnego" dachu...

uchaha
31-10-2014, 10:02
My założyliśmy trzyszybowe okna z Ms Okna. W pewien upalny dzień szyba w największym fixie w salonie pękła. Producent oczywiście reklamacji nie uznał. Teraz próbuję znaleźć rzeczoznawcę od szyb/okien z okolic Łodzi, żeby wykonać ekspertyzę. Jak na razie znalazłem tylko Mobilne Laboratorium z Wałbrzycha gdzie ekspertyza kosztuje 2000 zł. + Vat. Możecie polecić kogoś zdecydowanie tańszego?
Szyba po pęknięciu nie wypadnie. Nie wiem czy jest sens branie bezpiecznego pakietu, jeżeli szyby mają te same właściwości.
A Ms Okna nie polecam. Sama wycena wymiany pakietu szybowego zajęła im pół roku.

Bacardi - Jak potoczyła się dalej sprawa z samoczynnym pęknięciem szyby?

bacardi
31-10-2014, 10:20
uchaha to nie było u mnie, opis był z 2-3 strony temu w tym wątku.
btw a jaki macie pakiet? z szybami klejonymi?

btw nas producent od razu poinformował, że największe przeszklenie mogę zrobić w jednej tafli ale bez gwarancji i taką wersję mamy. Odpukać 2 lata się trzyma...

Mariusz_Osw Może wyceń HS'a, a potem zmień na fixa, to będziesz miał spokojniejsze sumienie ;) Ale ogólnie z tymi dodatkowymi kosztami to dobra reguła, bo na budowie to ziarnko do ziarnka... jedynie nie wiem czy warto oszczędzać na bezpieczeństwie, choć można też zrobić dzielone, będzie taniej i bezpieczniej...

uchaha
31-10-2014, 10:31
Szyba klejona to pakiet bezpieczny, prawda?
Jeżeli tak, to my mamy zwykły pakiet trzyszybowy.

bacardi
31-10-2014, 12:34
bezpieczny w sensie może być klejony np. VSG, P2, P4 (ostatnie 2 mają klasy antywłamaniowe) lub szkło hartowane. Chodzi o to aby w razie zbicia się szyby nie pokaleczyła ona osoby w pobliżu. Szkło klejone po prostu się nie rozpadnie i pomimo pęknięcia szyba będzie się trzymać mocno w ramie, a hartowana posypie się w mak, ale bez ostrych krawędzi.

andzidom
31-10-2014, 13:08
Witam my do naszego przerobionego praktycznego 4 a mamy w salonie dwa duze okna 270 na 235 jedno hs wstawialisy szyby p4 zreszta do wszystkich okien na dole tych w wykuszu tez ,i dodatkowo w sypialni syna -bo okna do podłogi a wiadomo jakie dzieci maja pomysły ,nie pamietam jaka róznica w cenie była ,okna mamy schuco ,zamawiane we wrocławiu ,teraz mieszkam w domu gdzie jest dosc duza witryna 1,8 na 2 i jak szkło drga i zawsze bije sie zeby nie wyleciła .
Bacardi jak prace ? pozdrawiam
u nas elewacja cd

bacardi
31-10-2014, 22:14
Hej Andżi :)
U nas jak zwykle, na nic nie ma czasu, prace idą ale nie tak szybko jakby się chciało. W każdym razie w poniedziałek w końcu będziemy mieli nasze zyndramy :] Więcej napiszę w mailu.

A wracając do szyb, to jeśli jesteśmy przy P4, to warto przynajmniej zadbać o to, aby w witrynie L oba okna miały taki sam pakiet, ponieważ P4 jest nieco ciemniejsze i to może być widać.

potyczko
02-11-2014, 22:48
Witam serdecznie wszystkich budujacych praktycznego 3
Mam prosbe czy istnieje mozliwosc obejrzenia waszego domu gdzies w wojewodztwie łódzkim lub mazowieckim
Generalnie chodzi mi o bryle budynku jak wyglada z zewnatrz na zywo jak sie prezetuje, jak wygladaja duze przeszklenia, uklad pomieszczen pasuje mi na 100% ale co do reszty niejestem jeszcze przekonany.
Bede wdzieczny za zaproszenie
Moj mail to [email protected]
Pozdrawiam

p@nna migotka
03-11-2014, 10:29
Mam pytanie odnośnie szklenia dużych okien. Co wg Was jest bardzoiej zasadne szyba P2 czy hartowana? Poza tym czy ktoś się "odważył" wstawić okna ze zwykłymi szybami?
Pozdrawiam

Chyba zwykłe szyby nie wchodzą w tym rozmiarze w grę, ja przynajmniej w ofertach wszystkich producentów miałam szyby grubsze. My fix w wykuszu mamy grubszy i dodatkowo klejony - ta szyba jest duża - bałabym się, że potłuczona po prostu kogoś zgilotynuje. Okno przy tarasie mamy typu HS więc kłopot odpada.

Mariusz_Osw
03-11-2014, 11:20
Oczywiście, że w grę wchodzą tylko szyby min. 6 mm... Mając na myśli "zwykłe" chodziło mi o nie klejone i nie hartowane...

p@nna migotka
05-11-2014, 15:41
Oczywiście, że w grę wchodzą tylko szyby min. 6 mm... Mając na myśli "zwykłe" chodziło mi o nie klejone i nie hartowane...

Ofkors:)

Lati
10-11-2014, 23:43
Witam Wszystkich budujących praktycznego!

Jesteśmy z mężem na etapie zakończenia fundamentów do Praktycznego 3 w woj. śląskim i zastanawiamy się nad dachówką, ponieważ nasz plan zagospodarowania pozwala nam na okrojoną kolorystykę dachu to z tej niewielkiej gamy wyboru zdecydowaliśmy się na kolor ciemny brąz (niestety nie możemy położyć dachówek w kolorze antracyt), dlatego proszę o informacje czy ktoś z Państwa posiada dachówkę płaską w kolorze ciemny brąz, jeżeli tak to bardzo proszę o podanie nazwy.

Pozdrawiam
Lati

igimaks
03-12-2014, 06:07
Ile płaciliście za podbitkę i z jakiego materiału?
U mnie chcą 25 zł za mb. Zastanawiam się czy przyjąć ofertę

Trochę już mieszkam w P4 (1,5 roku) teraz to już pewnie bym zmienił parę rzeczy :) ale podbitka jeszcze została do wykonania

Przemek_80
03-12-2014, 18:26
Ile płaciliście za podbitkę i z jakiego materiału?
U mnie chcą 25 zł za mb. Zastanawiam się czy przyjąć ofertę

Trochę już mieszkam w P4 (1,5 roku) teraz to już pewnie bym zmienił parę rzeczy :) ale podbitka jeszcze została do wykonania

Z ciekawości... co byś zmienił? :)

p@nna migotka
05-12-2014, 10:20
Właśnie - bardzo ciekawe pytanie.

esamolocik
05-12-2014, 14:09
kemoth, myslelismy o takiej zabudowie, ale przeciez mamy obok spizarnie w ktorej jakies rzeczy bedziemy przechowywac. moze sie pomiescimy ;)

załączam rzuty; jak pisalam powyzej nasz praktyczny jest ze zmianami, m.in. na dole zmienilismy uklad schodow aby wejscie do gabinetu nie bylo na widoku (kosztem likwidacji prysznica na dole), dodalismy spizarnie, okno w kuchni jest z drugiej strony, a na gorze jedna lazienka i odwrotny uklad pokoi. dodam tez ze na etapie budowy zrezygnowalismy z kominka
245706245707.

Witam,
zmiany jakie Pani wprowadzila, sa dokladnie takie, o jakich mysle. Uklad dla mnie idealny.
Widze, ze lukarny zostaly przeniesione na srodek, a jak porownuje szerokosc bryly (bez garazu) to w projekcie jest 955, w Pani rzutach, po dodaniu wymiarow wychodzi mi 971. Zmian dosc sporo, stad mam kilka pytan:
1. Czy projekt byl robiony na nowo na podstawie Praktycznego, czy tez zmiany zostaly wprowadzone w ramach adaptacji?
2. Jaka maja powierzchnie uzytkowa/po podlodze wydzielone dwa rowne pokoiki ("dzieciece")
3. Jaka powierzchnie ma glowna sypialnia

Prosilabym o odpowiedz na forum lub prywatnie: [email protected]
Z gory bardzo dziekuje,
Kasia

igimaks
06-12-2014, 06:19
Z ciekawości... co byś zmienił? :)

Dół domu jest OK, ale układ pokoi na górze przynajmniej dla mnie jest taki sobie tj. trochę mało światła wpada do pomieszczeń (poza sypialnią) Najlepsza część poddasza tj przy ścianie szczytowej tam gdzie jest łazienka zajęta jest właśnie przez łazienkę, Dziś przeniósłbym ją pod jakiś skos.
Ogólnie całość jest bardzo fajna i za nic na świecie nie zamieniłbym domku na blok :)

Myszka26
08-12-2014, 21:37
Witam,
chciałam zapytać praktycznych 3 o ilosc wełny jaka weszła do ocieplenia poddasza i ilosc styropianu na elewacji zewnętrznej...

żona m
27-12-2014, 11:54
Praktyczni, jak z Waszymi domkami, pewnie kilka osób już mieszka w wykończonym domku, pochwalcie się fotkami......

Łukasz 83
01-01-2015, 18:48
Witam praktycznych
Mam pytanie do zony m oraz innych osób które zamontowały portfenetry:
- czy rozważaliście zamontowanie balustrad zamiast portfenetr?
- czy nie żałujecie zamontowania portfenetr i jak bardzo się brudzą i czy łatwo się je myje?
- czy są solidne i w jaki sposób montowane bo jak oglądam zdjęcia wydaje mi się, że gdyby osoba o wadze ok. 80 kg się na nich oparła mogą nie wytrzymać jej nacisku.
Mam również pytanie czy ktoś kładł na elewację płytki klinkierowe firmy vandersanden i może polecić wykonawcę z woj. Mazowieckiego albo Świętokrzyskiego i ile kosztuje robocizna
Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami w w/w tematach.

żona m
04-01-2015, 17:24
Witaj Łukasz.
Nie braliśmy pod uwagę zamiany portfenetrów za balustrady, bo psuje to efekt całej wizualizacji. Myje się je łatwo, płynem do mycia okien, przecierasz z 2 stron i gotowe. Montowane są do pustaka, solidnymi śrubami i nie ma możliwości aby opierając się o nie zerwać je. No chyba, ze przymocujesz do ocielenia/warstwy izolacji i tynku.

andzidom
04-01-2015, 22:30
Witam praktycznych
Mam pytanie do zony m oraz innych osób które zamontowały portfenetry:
- czy rozważaliście zamontowanie balustrad zamiast portfenetr?
- czy nie żałujecie zamontowania portfenetr i jak bardzo się brudzą i czy łatwo się je myje?
- czy są solidne i w jaki sposób montowane bo jak oglądam zdjęcia wydaje mi się, że gdyby osoba o wadze ok. 80 kg się na nich oparła mogą nie wytrzymać jej nacisku.
Mam również pytanie czy ktoś kładł na elewację płytki klinkierowe firmy vandersanden i może polecić wykonawcę z woj. Mazowieckiego albo Świętokrzyskiego i ile kosztuje robocizna
Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami w w/w tematach.

witam
te balkoniki szklane :) to najlepiej montowac uchwyty przed ocieleniem do scian pozniej tylko szyby mysle ze nie bedzie problemow z myciem :)
co do płytek vandersalden to ja własnie koncze kłasc te płytki na scine przy wejsciu ,na rogu wykuszu i jedna sciana z tyłu domu ,kolor argentis jasno szary bardzo ladny -bo platina jak w projekcie jest szaro-bura cimna ,płytki kładzie ekipa ktora robi wiekszosc wykonczen w u nas w domu i samo klejenie nie problem ttlko fugowanie duzo czasu zajmuje i trzeba uwazac zeby nie zabrudzic płytek ,niestety nie wiem jak dodac zdj do forum bo bym pokazała efekt .
cena połozenia nie wiem maz sie umawia z nimi od wykonanych prac ale wiecej niz za zwykle płytki klinkierowe na cokół bo praca inna i te fugowanie .

pgw
05-01-2015, 20:21
297412

my mamy balustrady i w myśl "każdy chwali swoje" jestem bardzo zadowolony z efektu wizualnego i mogę spokojnie opierać się , wieszać doniczki itp :)