PDA

Zobacz pełną wersję : projekt PRAKTYCZNY pracownia DOMY Z WIZJĄ



Strony : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11

żona m
29-01-2011, 16:27
wioala@ co u was na budowie? cos sie dzieje w środku czy czekacie do wiosny, na wyzsze temperatury?

ja_gab1
30-01-2011, 09:24
Z różnych względów jestem dopiero na tym samym etapie co Wy. Jednakże w ciągu najbliższych dni wstawiam stolarkę okienną i zaczynam roboty instalacyjne. Prace trwać będą bez przerwy aż do letniej (mam nadzieję) 'paprapetówy'.:)

karo_
30-01-2011, 09:57
Witam Wszystkich po długiej nieobecności :)

Jesteśmy z mężem świeżo po podpisaniu umowy na okna.
Okazało się, że dla nas to właśnie wybór okien był najbardziej czasochłonny i najtrudniejszy. Porównywaliśmy dziesiątki ofert... Postawiliśmy na okna na smukłych profilach Alphaline od VEKI, czyli sześciokomorowe, trzyszybowe (U szyby 0,5), ciepła ramka, dodatkowe zaczepy antywłamaniowe, kolor dwustronnny Winchester, z kompletem rolet od Aluprofa z elektrycznym napędem. W łazienkach i na klatce schodowej szyby z tzw. ornamentem - zatem pełne oświetlenie, ale i pełna dyskrecja i komfort (widać tylko kontury i kolory, bez szczegółów :)) Bez konieczności stosowania rolet czy żaluzji wewnętrznych.
Czas montażu - druga połowa marca.
Koszt - 33 tys. za całość

Teraz tylko pozostaje nam trzymać kciuki, że wszystko będzie z nimi ok.

P.S. Z ciekawości zaczęliśmy już rozpytywać o koszt bramy garażowej. Ma się on niestety nijak w stosunku do kosztorysu, bo dla Praktycznego 2 to koszt w okolicy 8-10 tys, a w kosztorysie ledwo 5 tys. :(

karo_
30-01-2011, 10:13
Mamy pytanko do kogoś już z posuniętymi pracami. Ile kosztowały was fundamenty? (z betonem, stalą, izolacją i robocizną?). bedziemy wdzięczni za odpowiedź

Witajcie,

ten wątek prowadzony jest już ponad rok. Zapiski i komentarze co do poszczególnych etapów budowy są dość szczegółowe i, by się nie powielać, zalecam wszystkim "leniuszkom" przewertowanie wątku od początku, a przynajmniej od września ubiegłego roku. I Miejski i ja pisaliśmy o kosztach fundamentów dość szczegółowo...
Proszę się nie gniewać za ten "pouczający" ton, ale wydaje mi się, że już samo istnienie wątku z taką masą informacji o Praktycznym jest dużym ułatwieniem. Trochę pracy trzeba jednak wykonać samemu :)

miejski
30-01-2011, 12:54
karo

Ja taki zadowolony byłem do tej pory z tego, że jestem poniżej kosztorysu. Ale jak zobaczyłem w nim okna za 11000, gdy moje (z podobnymi parametrami jak Wasze, tyle że bez rolet) mają kosztować 20500, oraz bramę za 2850, przy cenach realnych ok. 5000 zł, to stwierdziłem, że czasy realnego kosztorysu z DzW się skończyły.


Teraz tylko pozostaje nam trzymać kciuki, że wszystko będzie z nimi ok.

Ja z oknami mam inną zagwozdkę: zapłacone 100% z montażem ok. marzec 2011, tyle że to okna Jezierski, który - jak się okazało - ma teraz ogromne opóźnienia w dostawach (nawet niektórzy mówią o plajcie). Nie chcę myśleć jakie będę miał opóźnienia jak nie zdołam zamontować okien na wiosnę :confused: :bash:

ja_gab1
30-01-2011, 20:13
Karo.
Wycena stolarki podobnie ja u mnie. Okna DAKO Termix na profilach Alphaline 6 komorowe, U okna 0,8-0,9 wszystkie dodatki jak u Ciebie, rolety Interno i brama garażowa Wiśniowski z napędem i dwoma pilotami plus montaż-razem 35 tys.:)

Wiol_@
31-01-2011, 09:14
żona m
My 2010 rok zakończyliśmy na fundamentach.
Na wiosnę zaczynamy ciągnąć mury i ruszamy pełną parą. Mam cichą nadzieję, że pod koniec 2011 będzie szansa na przeprowadzkę.
Pozdrawiam.

żona m
31-01-2011, 18:03
Wiol@ sorry pomyliłam was z Karo.:sick:

karo_
31-01-2011, 21:56
Wiol@ sorry pomyliłam was z Karo.:sick:



Wywołana zgłaszam się do odpowiedzi :)

W lutym zaczynamy dłubać przy elektryce, okna planujemy na drugą połowę marca. Kwiecień/maj to tynki. Mamy jeszcze aktualnie zagwózdkę z hydraulikiem, musimy go znaleźć i to szybko... Zastanawiamy się też nad tynkami. Dylemat: gipsowe czy tradycyjne nie jest dla nas rozstrzygnięty. Tradycyjne lepiej "oddychają",ale mamy rekuperację no i jednak gips jest tańszy. Mąż coś dzisiaj wspomniał o trzeciej opcji z powłoka kwarcową... musimy to sobie jeszcze przekalkulować.
A Wy jak planujecie?
Wracając do kwestii bramy garażowej... mamy znajomego, który w tej branży siedzi jako handlowiec. Po pierwszej frustrującej wycenie rzędu 10 tys. poprosiliśmy go o propozycje. Wskazał nam kilku producentów i to za połowę powyższej ceny (z naciskiem na Wiśniowskiego w wypatrzonym kolorze RAL 7038). Po kosztach.
Szkoda, że nie z każdej działki dane jest nam mieć takich znajomych :(

W kwestii okien od Jezierskiego - my także rozważaliśmy ten wybór, ale pogłoski o sporych opóźnieniach trochę nas odstraszyły.Nie możemy sobie niestety pozwolić na choćby najmniejsze obsuwy czasowe,dlatego zadziałaliśmy zachowawczo. Nasz znajomy jednak podobnie jak Wy niedawno zamówił u nich okna. Także trzymamy za Was kciuki! Z drugiej strony nie da się przewidzieć czy nasza firma wywiąże się rzetelnie z terminów. Potrzebują podobno 5 tygodni na okna, ale zobaczymy w praktyce...

grigo
31-01-2011, 22:25
Witam wszystkich Praktycznych.
Projekt praktyczny 3 zakupiony. Teraz adaptacja i pozwolenie na budowę, czyli papierologia. Zastanawiam się nad dwiema rzeczami które muszę rozstrzygnąć przed budową.
Pierwsza to ogrzewanie salonu. Bardziej przemawia do mnie podłogówka niż kanałowe (wysokotemperaturowe). Druga ważniejsza - wentylacja. Jestem przekonany by zamienić grawitacje na rekuperator. Zastanawia mnie czy trzeba to uwzględniać w adaptacji?? Jaki jest koszt takiego rozwiązania zrobiony przez rekuperatory.pl. Czy projekt do zakupienia za 650w dzw. jest na tyle dokładny by wykonać to samemu?

nofear
31-01-2011, 22:29
dzisiaj dostałem przesyłkę z dokumentacją Praktyczny 4 :) ciekawe kiedy dojdzie kosztorys i jak wypada..

nofear
31-01-2011, 22:30
grigo, projekt wentylacji do kupienia w dzw robiony jest przez rekuperatory.pl

żona m
01-02-2011, 13:40
Wywołana zgłaszam się do odpowiedzi :)

W lutym zaczynamy dłubać przy elektryce, okna planujemy na drugą połowę marca. Kwiecień/maj to tynki. .

Hej, dzięki , że odpisałaś. nie boicie się robić elektrykę bez okien? Jak Wam powyrywają kable na złom? My czekamy na okna. Mają być ponoć w połowie marca. Stres jest i to spory, bo bez okien opóźnienie z elektryką, tynkami a umowa podpisana z robotnikami. Do tego jak się nie wyrobimy w czasie, nie dadzą następnej transzy w banku. Tak więc stoimy z robotą. :(Pozdrawiam.

sojek1
01-02-2011, 15:45
Hej witam wszystkich,

Zastanawiam się nad zakupem Praktycznego, z tym że mam kilka wątpliwości co do rozwiązań konstrukcyjnych i wykończeniowych, czy ktoś mółby przesłać zdjęcie bądź skan przekroju Praktycznego z projektu? Zależy mi na fragmentach takich jak połączenie tarasu nad garażem z wieńcem budynku, jak jest rozwiązany słupek podpierający podcień, i jak jest rozwiązany dach nad wykuszem (no i odwodnienie).

Projekt jest ładny ale zanim się na niego zdecyduje musze mieć pewność że nie pakuje się w zbyt drogie i skomplikowane rozwiązania.

żona m
01-02-2011, 18:14
Hej witam wszystkich,

Zastanawiam się nad zakupem Praktycznego, z tym że mam kilka wątpliwości co do rozwiązań konstrukcyjnych i wykończeniowych, czy ktoś mółby przesłać zdjęcie bądź skan przekroju Praktycznego z projektu? Zależy mi na fragmentach takich jak połączenie tarasu nad garażem z wieńcem budynku, jak jest rozwiązany słupek podpierający podcień, i jak jest rozwiązany dach nad wykuszem (no i odwodnienie).

Projekt jest ładny ale zanim się na niego zdecyduje musze mieć pewność że nie pakuje się w zbyt drogie i skomplikowane rozwiązania.

sojek skany z projektu ma mąż w laptopie, wiec nie pomogą, ale z tego co się orientuję to taras nad garażem i jego wykończenie do tanich nie należy:(

pafka73
01-02-2011, 21:54
Jeśli dostaniesz kosztorys to proszę podziel się informacją :wink: Bardzo ładny dom, ja już mam wybraną parterówkę, ale gdy tylko zmieniłyby mi się plany co do domku z poddaszem to ten jest mój numer jeden. Bardzo fajnie przemyślany w środku, ładny wizualnie- super prkatyczny domek. W dodatku dach 2spadowy z bardzo fajnym wyglądem-SUPER!!

na wiosnę ruszamy z budową praktycznego 2 - mamy kosztorys z lutego 2010 (taki nam firma sprezentowała gratis) - mogę przesłać na prv - pocieszające jest to, że tak jak się orientowaliśmy powinno wyjść taniej niż jest w tym kosztorysie według obecnie obowiązujących cen materiałów budowlanych - jeśli ktoś na szybko chce sobie zrobić kalkulację budowy domu polecam to narzędzie - nawet się zgadza z tym co sam już ustalałem: http://kalkulator-hipoteczny.pl/kalkulatory/generator-budowlany
jedyną poprawkę trzeba wziąć na wykończenie bo tu można odjechać w kosmos :)

pafka73
01-02-2011, 22:06
sojek skany z projektu ma mąż w laptopie, wiec nie pomogą, ale z tego co się orientuję to taras nad garażem i jego wykończenie do tanich nie należy:(

potwierdzam, jest parę myków, które trochę podrażają:
1. solidne fundamenty - zależy gdzie się buduje - na moje warunki gruntowe trochę przewymiarowane
2. garaż z płaskim dachem - w projekcie zastosowano szwedzki systemowy dach odwrócony - można to zmienić ale ważne jest żeby ktoś kto to robił miał naprawdę doświadczenie - większość ekip z którymi rozmawiałem mówiły - ooo Panie kto to wymyślił - w końcu znalazłem wyknawcę który zjadł zęby na dachach płaskich - budował w Danii takie domy - koszt samej robocizny tego daszku to 6 tyś zł.
3. ogniomórek nad dachem płaski i system odwodnienia z podgrzewanymi elektrycznie koszami
4. sporo betonu i stali do wylania stropów i wieńcy (są tu 2 wieńce - 1 na fundamencie a 2 tam gdzie zawsze) - można zastąpić stropem systemowym ale nie jestem pewien czy przeprojektowanie wyjdzie taniej - trzeba by było kłaść kilka poprzecznych żeber rozdzielczych - trochę niefortunnie jest umieszczony 1 z słupków podpierających kalenicę - to wszystko zdecydowało, że zostaję przy lanym stropie
5. elementy drewna na elewacji - to nie jest zabawa dla oszczędnych
6. grzejniki kanałowe, których trzeba kilka użyć pod przeszkleniami na dole - to też nie jest rozwiązanie dla oszczędnych

No i oczywiście jeżeli ktoś chce uzyskać efekt jak na fotkach niech raczej trzyma się projektu i użytych w nim materiałów.

pozdrawiam

miejski
01-02-2011, 22:48
potwierdzam, jest parę myków, które trochę podrażają:
2. garaż z płaskim dachem - w projekcie zastosowano szwedzki systemowy dach odwrócony - można to zmienić ale ważne jest żeby ktoś kto to robił miał naprawdę doświadczenie - większość ekip z którymi rozmawiałem mówiły - ooo Panie kto to wymyślił - w końcu znalazłem wyknawcę który zjadł zęby na dachach płaskich - budował w Danii takie domy - koszt samej robocizny tego daszku to 6 tyś zł.


Witam,
A jakieś szczegóły co do tego wykończenia stropu na garażem i wykuszem, ew. namiary na wykonawcę można dostać?
Nam się takie wykończenie bardzo podoba (nie widzą mi się jakieś płytki na tym tarasie) i jestem gotów dać te 6 tys. zł, aby to było wykonane porządnie i tak jak w projekcie.

P.S. Twój Praktyczny gdzie ma powstać?

żona m
02-02-2011, 10:13
''solidne fundamenty - zależy gdzie się buduje - na moje warunki gruntowe trochę przewymiarowane''

zgadza sie nasza kier- bud stwierdziła, ze mamy fundamenty , jakbyśmy budowali w strefie gdzie są trzęsienia ziemi. :yes:
Męzu przesłałes te skany sojkowi?

pafka73
02-02-2011, 22:41
za te 6 tyś (netto) miałem na myśli tylko prace budowlane bez wykończeniówki - budowa w Łodzi

miejski
02-02-2011, 23:03
Czyli co dokładnie? Myślałem, że chodzi o robociznę tarasu w wersji jak w projekcie.

pafka73
03-02-2011, 09:35
Czyli co dokładnie? Myślałem, że chodzi o robociznę tarasu w wersji jak w projekcie.

tak jak w projekcie ale do etapu stan surowy zamknięty - czyli typowe prace budowlane + obróbki blacharskie - bez wykończeniówki (barierek, tynków, posadzek itp)

miejski
03-02-2011, 10:26
Chyba się nie rozumiemy...
Albo ja nie rozumiem jaki stan surowy zamknięty masz na myśli, albo jakie prace budowlane, gdy mówimy o wykończeniu tarasu nad garażem i wykuszem, gdzie już jest wylany strop i stoją ścianki.

Nie mam projektu pod ręką, ale z tego co pamiętam do tego dochodzi podgrzewany wpust dachowy, jakieś zapewne uszczelnienie, żwirek i właściwy taras drewniany.

Więc pytam jeszcze raz: o jakiej robociźnie była mowa? Bo że jakieś barierki i obróbki trzeba zrobić - to jasne. Ale to szczególiki.

jaceklwo
04-02-2011, 19:34
Witam serdecznie wszystkich budujących :)
Jestem na etapie wybierania projektu od Panów z DzW. Waham się między Praktyczny 2 a 3. Potrzebuję garaż na dwa autka, ale z drugiej strony boję się tego odwodnienia tarasu. Nie mogę wybrać Praktycznego 4 bo ogranicza mnie szerokość działki.

Proszę o pomoc dot. wykończenia tarasu nad garażem. Forum założone przez "miejskiego" przeczytałem dokładnie, więc wiem, że w projekcie przewidziany jest żwirek i deski, ale czy jest alternatywne rozwiązanie, które jest praktyczniejsze i nie spowoduje przeciekania w dalszej fazie użytkowania domu. Czy ktoś już z Państwa jest na tym etapie i czy tylko wchodzi w grę rozwiązanie zaproponowane w projekcie?

Po drugie, czy ktoś z Państwa robi nad wykuszem mały balkonik, czy tylko go odwadnia itd.

Jeśli ma ktoś konstruktywne pomysły nad rozwiązaniem mojego problemu to proszę o zabranie głosu w tej sprawie. Bardzo mi na tym zależy, bo jestem zdecydowany na Praktycznego 2 w 90%. Te 10% to ten taras.

Pozdrawiam
jacek

miejski
05-02-2011, 10:13
My zdecydowaliśmy się właśnie na balkonik nad wykuszem. Okna 90x190 w łazience, bez wyjścia na zewnątrz wydały nam się lekkim marnotrawstwem miejsca nad tym wykuszem i damy okna takie jak reszta na poddaszu czyli 90x245 uchylno-rozwierne, więc będzie możliwość wyjścia na balkon nad wykuszem. Do tego podwyższyliśmy ściankę tego balkonika do takiej wysokości jak taras nad garażem co widać tutaj (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?155802-miejskich-Praktyczny-1&p=4520104&viewfull=1#post4520104)

Plan jest, aby tak to wykończyć jak taras nad garażem (barierki, obróbka itp).

pafka73
06-02-2011, 13:55
Faktycznie chyba źle zrozumiałem Twoje pytanie - przyznam, że trochę ad hoc wskoczyłem na to forum i dopiero po przejrzeniu całości zrozumiałem, na jakim jesteś etapie.
Pozycja, o której pisałem to pozycja w wycenie mojego wykonawcy do stanu surowego + odwodnienie + obróbki blacharskie dotycząca dachu nad garażem. Tak więc samo wykończenie pozostaje dla mnie też niewiadomą.
pozdrawiam

Igor07
06-02-2011, 16:35
Od pewnego czasu śledzę uważnie to co się dzieje na forum. Muszę się przyznać, że jest dużo ważnych uwag dla osób, które stawiają jak ja pierwsze kroki na swojej działce. Mam na razie tylko jedno pytanie. Czy pomieszczenia ( pokoje ) w rzeczywistości są do zaakceptowania, czy rzeczywistość jest inna niż na pięknej wizualizacji z DZW. Jestem zainteresowany kupnem Praktycznego 3. Z uwagi na na to, że rozstaw pomieszczeń niczym się praktycznie nie różnią a uwagi dla mnie będą na pewno bardzo cenne. Dziękuję i pozdrawiam.

jaceklwo
07-02-2011, 07:04
Mam sugestie odnośnie odwodnienia tarasu na garażem w Praktycznym 2.
Wymyśliłem sobie, że część wysuniętą tj. te około 1,5 zadaszę a tarasowi nadam spadek w kierunku drzwi garażowych + rynna i inne uszczelniacze dachów. Nie będę stosował dwóch pustaków tak jak jest w projekcie, tylko dam barierkę z kwasówki, powinno też to wyglądać estetycznie.

Co sądzicie o tym pomyślę?
Proszę o opinie.

miejski
08-02-2011, 07:36
Czy pomieszczenia ( pokoje ) w rzeczywistości są do zaakceptowania, czy rzeczywistość jest inna niż na pięknej wizualizacji z DZW.

A możesz przybliżyć o co chodzi? Wielkość, ustawność, wykończenie na wizualizacji - bo niestety nie wiem co dla Ciebie oznacza słowo "do zaakceptowania".

Igor07
08-02-2011, 11:32
Witam. Dziękuję za zainteresowanie się moim wątkiem. Chodziło mi przede wszystkim czy pomieszczenia najogólniej mówiąc są praktyczne jeżeli chodzi o użytkowanie. By nie okazało się np. a salon jest zbyt duży, kuchnia za mała na górze pokoje to wogóle itd.

miejski
08-02-2011, 13:25
Igor07,

Nadal nie jestem Ci w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie, bo nie znam Twoich wymagań. A to z tego względu, że dla rodziny w wersji 2+2 salon czy pokoje na górze mogą być OK, dla rodziny 2+4 mogą być za małe, a dla bezdzietnego małżeństwa - za duże. Jednemu potrzebne jest pomieszczenie na np.gabinet lekarski, innemu duże pomieszczenie gospodarcze bo lubi majsterkować. Czyli opinii może być wiele, a dom ten sam.

Ale biorąc pod uwagę moją sytuację rodzinną to:
- żona m :D twierdzi, że kuchnia mogłaby być większa (choć nie ma tragedii bo de facto służy ona tylko do przygotowywania posiłków, a miejsce na stół jest w wykuszu),
- pokoje na górze są dla nas OK,
- nie wiem czy uda mi się zmieścić wszystko w garażu i pomieszczeniu gospodarczym (np. rowery, sprzęt ogrodowy itp), więc przydałoby się większe pom. gospodarcze.

Igor07
08-02-2011, 18:10
Dziękuję za opinię. O to mi chodziło właśnie. Ja mam 2+2 i chcę zrobić na górze małe zmiany. Na pewno dotyczyć to będzie łazienki, garderoby i małego pokoju ale to już jest szczegół. Uważam, że decyzja o zakupie działki, projektu i przede wszystkim rozpoczęcia budowy jest decyzją bardzo ważną jak nie najważniejszą w życiu. Dlatego jestem bardzo ostrożny z wyborem projektu i śledzę jak inni ostro budują i jakie mają problemy z tym związane. Pozdrawiam.

Michał_Wrocław
11-02-2011, 18:05
Witam wszystkich forumowiczów i budujących :)
Decyzja zapadła-projekt Praktyczny 4 zakupiony.

Krzysiek.A
12-02-2011, 10:05
Gratulacje ,ja zaczynam budowę za miesiąc

Michał_Wrocław
12-02-2011, 18:28
Zastanawiamy się nad takim rozkładem pomieszczeń parteru:

nofear
13-02-2011, 12:38
hehe nie jestem zatem osamotniony z Praktycznym 4, Michał kiedy startujesz budowę?

o co chodzi w Twoim rysunkiem? chcesz poszerzyć cały budynek o 1 metr? da się tak?

Michał_Wrocław
13-02-2011, 15:24
hehe nie jestem zatem osamotniony z Praktycznym 4, Michał kiedy startujesz budowę?

o co chodzi w Twoim rysunkiem? chcesz poszerzyć cały budynek o 1 metr? da się tak?

Nofear, dopiero kupiliśmy projekt, jutro lub pojutrze powinien do nas dotrzeć. Ale zanim zapadła decyzja, skonsultowaliśmy się z architektami w celu ustalenia czy takie zmiany jak na powyższym rysunku, można wprowadzić. Otrzymaliśmy "zielone światło" - jak najbardziej można poszerzyć dom o 1 metr.
Chodzi o to, że nie podoba się nam tak mała kuchnia, a po za tym salon z jadalnią też chcemy mieć ciut większy, czyli po poszerzeniu domu o 1 metr, w salonie z 38,2 m otrzymamy 45 m a w kuchni z 8,4 m otrzymamy 11,5m.

lapluk
15-02-2011, 11:10
witam,

dobrze wiedziec ze ktos zamierza budowac we wroclawiu:)

ja rowniez z tym ze praktyczny 3 bede powiekszal o 50 cm i 50 poszrze garaz

a gdzie bedzeisz budował Michal?

ja_gab1
15-02-2011, 19:52
Wszystkim niedowiarkom (firmom) którzy twierdza, że nie da się w Praktycznym zrobić oryginalnych fixów z dobrą termoizolacją. Zdjęcia po montażu okien Dako w naszym domu.

miejski
15-02-2011, 22:15
ja_gab1
Gratulacje!
Mam tylko pytanie: czy kolor okien to biały czy to tylko wrażenie od okleiny ochronnej?

ja_gab1
16-02-2011, 15:11
Dzięki,
nie mylisz się...wewnątrz okna są białe (wybór małżonki), na zewnątrz - złoty dąb. Niebawem wrzucę kilka zdjęć z mojego praktycznego1

Pozdrawiam

ja_gab1
19-02-2011, 12:41
Zgodnie z zapowiedzią:
Pierwszy dym z komina Praktycznego:)

ja_gab1
19-02-2011, 12:42
Jeszcze jedno zdjęcie)

żona m
19-02-2011, 12:57
Super wygląda już z oknami. Niesamowite wrażenie. W środku to zupelnie jak u nas.....:lol2:

miejski
19-02-2011, 20:30
ja_gab1
To ja jeszcze dopytam:
- drzwi wejściowe (zewnętrzne) to już docelowe czy takie "na razie"? Jeśli docelowe, to jakie wybraliście?

zajman
19-02-2011, 20:59
piekny praktyczny!!
prosimy wiecej zdjec!! pokoje lazienka itp!! :D

ja_gab1
20-02-2011, 07:47
ja_gab1
To ja jeszcze dopytam:
- drzwi wejściowe (zewnętrzne) to już docelowe czy takie "na razie"? Jeśli docelowe, to jakie wybraliście?

Nie, nie:) To są drzwi przejściowe, które zostały zamontowane na chwilę. Potem zostaną wykorzystane do domku gospodarczego.

ja_gab1
20-02-2011, 08:16
piekny praktyczny!!
prosimy wiecej zdjec!! pokoje lazienka itp!! :D

Zgodnie z życzeniem kilka fotek z wnętrz. Prawdziwi Praktyczni bez trudu domyślą się które wnętrza przedstawiają zdjęcia:)

ja_gab1
20-02-2011, 08:17
Cd....

miejski
20-02-2011, 11:37
Po porcji zdjęć - następne pytania :D :
- na ile ustaliliście poziom zero w garażu, przy instalacji bramy?
Też muszę bramę zainstalować mniej więcej około montażu okien (aby zamknąć budynek) i się zastanawiam, czy wziąć pod uwagę poziom, jaki jest w projekcie czy jakiś inny. Tu na FM straszą, że powinno się bramę montować po zrobieniu podłogi w garażu, bo wczesniej to może być problem.
- widzę, że nie macie schodów. Przewidujecie jakieś inne niż te w projekcie?
- co to za rura (wentylacyjna?) wystaje ze skosu w sypialni?
- widzę, że macie ocieplone poddasze (zazdroszczę :rolleyes:). Jak grubą wełnę dawaliście?

I ogólnie zazdrościmy czystości w domku, bo u nas jeszcze w środku i naokoło niezły bu..el.

żona m
20-02-2011, 12:38
ja_gab super zaczyna juz wszystko w środku wyglądać. Domek z ociepleniem, zrobił się przytulniejszy. Ocieplaliście przed wstawiniem okien, czy już po? My daleko w tyle za wami, przez to czekanie na okna.

ja_gab1
20-02-2011, 15:11
Miejski,
Ocieplenie w tej chwili jest na grubość 15 cm, a docelowo będzie 25. Poziomy posadzek mam zgodne z projektem i na "gotowo" posadzka podniesie się na dole (wraz z garażem) o ok. 18 cm. a na górze ok.12 cm. Brama garażowa jest ustawiona w ten sposób, że gdy poziom posadzki będzie "zerowy", dolna uszczelka bramy (po jej opuszczeniu) lekko osiądzie na posadzce i będzie w 100% szczelna.
Schodów nie ma w tej chwili ponieważ zdecydowaliśmy się na pełne drewniane schody, które będą zamontowane tuż po zakończeniu prac wykończeniowych.
Rura zwisająca w sypialni to część wentylacji poddasza. Na razie nie wiem dlaczego została wypuszczona poprzez ocieplenie do wnętrza domu:)
A co do porządku to niestety nie jest tak różowo jak piszesz. Trochę gruzu jednak jest na poddaszu. Wczoraj chcieliśmy troszkę tam ogarnąć ale chód i lenistwo nie pozwoliły nam na to. Wypiliśmy jedynie z żonką po lampce martini i posiedzieliśmy przy gorącym piecyku:) Zresztą gruz na nowo się pojawia ponieważ trwają już prace elektryczne oraz co, gaz i wod-kan.

ja_gab1
20-02-2011, 15:14
żona m
Ocieplenie poddasza było wykonywane od razu po zakończeniu prac dekarskich, nie czekaliśmy z tym do zamknięcia budynku. Co do przytulności to masz absolutną rację. Jest zupełnie inaczej. Teraz to już przypomina prawdziwy dom:)

żona m
20-02-2011, 20:31
miejski czyli nie czekamy bezczynnie na okna, tylko ocieplamy poddasze.....

Michał_Wrocław
21-02-2011, 20:01
Zgodnie z zapowiedzią:
Pierwszy dym z komina Praktycznego:)


ja_gab, bardzo ładne zdjęcia! Gratuluje tak dużego zaawansowania prac!

Widzę, że jednak udało się zastosować strop z Terivy. Mam pytanie, czy będziecie mieć sufit podwieszany w salonie? Chodzi mi o to czy ta belka stropowa w jadalni będzie widoczna po wykończeniu czy też nie?
Dziś byłem u swojej pani architekt i powiedziała, że ciężko będzie zastosować rozwiązanie z terivą bez widocznych belek poprzecznych - duża rozpiętość.
Więc poszukuje mądrego rozwiązania, którym można by zastąpić drogi (robocizna) żelbetowy strop..

Pozdrawiam!

Czajnik32
21-02-2011, 20:20
Witam wszystkich fanów Praktycznego.

W marcu jak pogoda pozwoli wylewamy fundamenty pod Praktycznego 1.
Ale nie będzie to "zwykły" Praktyczny.
Razem z przyjaciółmi zdecydowaliśmy się wybudować praktycznego w zabudowie bliźniaczej i dodatkowo ma być to kanadyjczyk. :)
Jak się zbiorę i będę miał chwilę to opiszę swoje perypetię związane ze zmianą technologii oraz pracami związanymi z dokumentacją i pozwoleniami.

Pozdrawiam.

ja_gab1
21-02-2011, 21:16
MICHAŁ,
kwestia gustu. My raczej nie będziemy obniżać sufitu w salonie ponieważ chcemy właśnie uwypuklić podciąg w jadalni, czyli uzyskać efekt sufitu dwustopniowego. Jednakże nic jeszcze nie jest przesądzone. Decyzje o przeprojektowaniu stropu z żelbetu na Terrivę podjęli wykonawca wraz z kierownikiem budowy. Ostrzegli nas, że zmiana ta wiązać się będzie z koniecznością wykonania podciągów czyli "progów" na suficie, co nam zupełnie nie przeszkadzało:)
ps. Wrocław jest blisko Opola-jakby co to zapraszamy na plac budowy:)

żona m
21-02-2011, 21:55
Czajnik pierwszy praktyczny w zabudowie bliźniaczej i do tego kanadyjczyk? ciekawa jestem jak to wyjdzie?f Napisz coś więcej.

Michał_Wrocław
21-02-2011, 22:11
ja_gab1,
dzięki za informację! Muszę przemyśleć kwestię z podciągami.
Kwestia właściwego zaaranżowania mieszkania i taki element może dodawać uroku. W każdym bądź razie decydując się na "Praktyczny" wiedziałem, że trzeba będzie stawiać czoło wielu wyzwaniom. Ale bryła domu tak mi się podoba, że jestem na to gotów :)
Wielkie dzięki za zaproszenie! Bardzo chętnie skorzystam. Nie ma to jak zobaczyć domek na żywo. Musze tylko uporać się z wyjazdami służbowymi, które na mnie czekają:)
Serdecznie pozdrawiam!

gienekw202
23-02-2011, 10:43
Witam,
czy ktoś z forumowiczów tych co budują praktyczny 2 mógłby przesłać zdjęcia praktycznego 2 od strony elewacji frontowe. Cy ten podwójny garaż to jest naprawdę "klocek". Mam dylemat czy wybrac praktyczny 2 czy 3 . Bardziej przemawia do mnie wersja 2 ale boję się własnie tego"klocka" czy nie będzie on nieproporcjonalny do małego domku, natomiast ten praktyczny 2 jest bardziej zgrabny ale znowu przydał by się podwójny garaż,a praktyczny 4 jest za szeroki na moją działkę
Pozdrawiam

piotr1969
25-02-2011, 13:58
Witam wszystkich czy jest ktos z zachodniopomorskiego i zaczal budowe?mam projekt praktyczny 2 ciekawi jakie macie rozwiazania tarasu
Pozdrawiam

miejski
25-02-2011, 14:48
piotr1969,

Nikt chyba z "Praktycznych" do tego etapu jeszcze nie doszedł. Przyjdzie wiosna to się trochę ruszy na budowach.

kaliszew
25-02-2011, 18:35
Witam wszystkich czy jest ktos z zachodniopomorskiego i zaczal budowe?mam projekt praktyczny 2 ciekawi jakie macie rozwiazania tarasu
Pozdrawiam

Witam, będę budował pod Szczecinem na wiosnę/lato Praktycznego 4. Oczywiście teraz nie ma jeszcze czego oglądać :-) Nie zastanawiałem się nad tym zbytnio ale ogólnie taras planuję drewniany. Na razie mam większy problem z decyzją jak zmienić rozkład pomieszczeń na parterze.

Pozdrawiam,

karola76
27-02-2011, 19:55
Wszystkim niedowiarkom (firmom) którzy twierdza, że nie da się w Praktycznym zrobić oryginalnych fixów z dobrą termoizolacją. Zdjęcia po montażu okien Dako w naszym domu.

Witam serdecznie!
Jak tylko odpuszczą mrozy zaczynamy budować Praktycznego 2. chciałabym zapytać, czy w związku z założonymi roletami nie trzeba było zmieniać wysokości stropu.

Krzysiek.A
28-02-2011, 09:06
Ja zaczynam budowę pod koniec marca Praktycznego 3 w Wapnicy koło Międzyzdrojów

Czajnik32
01-03-2011, 10:32
Witam.

Ja też buduję pod Szczecinem.
Ma ktoś namiary na firmę, z Zachodniopomorskiego, która wyceniła już fundamenty?

Pozdrawiam.

żona m
01-03-2011, 20:47
Z doświadczenia Wam powiem, ze lepiej znaleźć firmę, która zrobi Wam wszystko kompleksowo od fundamentów do stropów. Wychodzi taniej. Nam jedna firma postawiła dom a druga zrobiła dach.

luppo
02-03-2011, 12:15
Bedzie wiecej Praktycznych w okolicach Krakowa. My wlasnie zakupilismy Praktyczny1, czekamy na przesylke. Grigo gdzie dokladnie budujesz? My => Dabrowa Szlachecka

Igor07
02-03-2011, 13:51
Ja też już jestem w posiadaniu projektu praktyczny 3. Myślę, że na jesień dopiero zacznę coś robić. Pozdrawiam.:yes:

grigo
02-03-2011, 15:38
Bedzie wiecej Praktycznych w okolicach Krakowa. My wlasnie zakupilismy Praktyczny1, czekamy na przesylke. Grigo gdzie dokladnie budujesz? My Dabrowa Szlachecka, gm.Czernichow.

Nawet po tej samej stronie miasta. Ja w Mnikowie. Z papierami wyrobie się dopiero na czerwiec. Właśnie dziele działkę, dopiero po tym pozwolenie na budowę. Macie już jakąś ekipę do budowy??

luppo
02-03-2011, 20:39
Nawet po tej samej stronie miasta. Ja w Mnikowie. Z papierami wyrobie się dopiero na czerwiec. Właśnie dziele działkę, dopiero po tym pozwolenie na budowę. Macie już jakąś ekipę do budowy??

My jesteśmy na etapie składania o zezw. na budowę, więc pewnie papierowo jesteśmy na podobnym et. :-)
Co do ekipy wstępnie mamy nagraną, ale to nie znaczy że nie szukamy... matematyka ;)

Michał_Wrocław
02-03-2011, 21:20
luppo

a możesz zdradzić na ile wycenili Ci prace budowlane? Mam na mysli SSO bez dachu?
Mi Praktyczny 4 ekipy wyceniają na okolo 35 tys

Może reszta forumowiczów zechce podzielić się informacją ?:D
Pozdrawiam,
Michał

luppo
02-03-2011, 21:31
luppo

a możesz zdradzić na ile wycenili Ci prace budowlane? Mam na mysli SSO bez dachu?
Mi Praktyczny 4 ekipy wyceniają na okolo 35 tys

Może reszta forumowiczów zechce podzielić się informacją ?:D
Pozdrawiam,
Michał

Chyba wycene masz Ok, u nas 40tys ( jeszcze będziemy negocjować) cena z więźbą. I jak dotąd to najniższa wycena jaką udało nam się znaleźć.....

Michał_Wrocław
02-03-2011, 21:46
luppo
dzięki za odpowiedź!
Widzę, że będę musiał jeszcze trochę ponegocjować ponieważ wydaje mi się, że nikt nie zrobi więźby za 5 tys....
Pozdrawiam :)

bastek00
02-03-2011, 21:55
WITAM, MY TEŻ ZACZYNAMY BUDOWĘ PRAKTYCZNEGO 3 NA WIOSNĘ TEGO ROKU - OKOLICE OLKUSZ. TAKŻE W MAŁOPOLSCE JEST JUŻ 3 :-):hug:

Czajnik32
04-03-2011, 11:25
Witam.

U nas dzisiej koparka wjechała na teren budowy. Trochę lipa, bo mamy 80 cm czarnoziemu - trzeba będzie wysypać kruszywo i zagęścić i dopiero na tym fundament - pod spodem glina.
Wieczorem wrzucę jakieś foty.

Pozdrawiam.

Zaryl
04-03-2011, 18:43
Witam.

U nas dzisiej koparka wjechała na teren budowy. Trochę lipa, bo mamy 80 cm czarnoziemu - trzeba będzie wysypać kruszywo i zagęścić i dopiero na tym fundament - pod spodem glina.
Wieczorem wrzucę jakieś foty.

Pozdrawiam.

Witam.
Nie masz ziemi zmarzniętej? Ja też bym już ruszył z kopaniem, ale u mnie jeszcze ziemia mocno zmarznięta...

żona m
04-03-2011, 19:12
Widzę, ze powiększa sie rodzina ''Praktycznych'':yes:

luppo
04-03-2011, 21:13
Dzisiaj dostaliśmy projekt...no i sobie:D oglądamy, czytamy, patrzymy.... :D

bastek00

Możesz zdradzić jaką masz wycenę SSO + pokrycie dachu? My będziemy startować dopiero koło sierpnia.

Czajnik32
05-03-2011, 18:19
Ziemia w Zachodniopomorskim już od dłuzszego czasu odmarźnięta.
A tu foty:
parter: zlikwidowany garaż, ściana kotłowni przesunięta do lini frontowej budynku.

http://members.upcpoczta.pl/m.czajkowski12/19_PARTER_150x150_p1.jpg

poddasze : polączono łazienki

http://members.upcpoczta.pl/m.czajkowski12/20_PODDASZE_150x150_p1.jpg

Ziemia:

http://members.upcpoczta.pl/m.czajkowski12/IMG_4077.jpg

Kopanie dziury :D

http://members.upcpoczta.pl/m.czajkowski12/IMG_4086.jpg


Jedna połówka już wykopana. 80cm czarnoziemu, potem glina. Czeka nas wysypanie 130 ton piachu, i zagęszczanie....

http://members.upcpoczta.pl/m.czajkowski12/20110304336.jpg


P.S. Chce ktoś czarnoziemu gratis?? - odbiór własny...

Zaryl
09-03-2011, 08:49
ja_gab1
jak masz zamontowane rolety?
Masz skrzynki na wierzchu, które później całe przykryje ocieplenie, czy może masz cofnięte nadproża?
Też się zastanawiam nad rozwiązaniem pod rolety.
Pozdrawiam

Czajnik32
09-03-2011, 10:52
Jaki profil drewniany planujecie na elewację? Bo ten Rhombo kosztuje 100zł/m2 - trochę sporo, ale to właśnie dodaje klimatu Praktycznemu. Z drugiej strony nie ma tego aż tak dużo...
A co do rolety przesuwnej na duże okno, można zrobć na profilu bramowym z wózkami jezdymi + rama z kątowników i do tego przykręcone deski.

Czy ktoś już ma podłogówkę na parterze, albo ma plan jak ją zrobić?

Pozdrawiam.

ja_gab1
09-03-2011, 11:22
Skrzynki rolet zamontowane są na wierzchu, a całe okno wraz ze skrzynką cofnięte jest w świetle otworu o tyle, aby po ociepleniu skrzynka zlicowała sie ze ścianą. Musisz liczyć także, że między skrzynką a nadprożem jest ocieplenie styropianem grubości 3 cm,.

ja_gab1
jak masz zamontowane rolety?
Masz skrzynki na wierzchu, które później całe przykryje ocieplenie, czy może masz cofnięte nadproża?
Też się zastanawiam nad rozwiązaniem pod rolety.
Pozdrawiam

Michał_Wrocław
10-03-2011, 21:25
"Praktyczni",
czy możecie się podzielić informacjami jakie ceny udało się wam uzyskać na materiały dla stanu surowego otwartego?
Będę wdzięczny za ew. info!

grigo
11-03-2011, 17:59
UWAGA:
W moim projekcie Praktyczny 3 komin pod kominek jest za małej średnicy. Projektant wstawił komin średnicy 160mm a większość kominków ma wylot 180 lub 200mm. Redukcje są mało wskazane ze względu na możliwość wydostawania się dymu do pomieszczenia podczas dokładania drewna. Firma makroterm która proponuje kominek z płaszczem wodnym do domku ma wylot spalin 180, dziwne że nie zauważyli błędu.

ja_gab1
11-03-2011, 20:00
Dlatego też ja od razu zamontowałem komin o średnicy 200. Zwrócił mi na to uwagę mój wykonawca

miejski
11-03-2011, 22:21
Trzeba też czytać dzienniki budowy, np. mój :-), gdyż to samo zalecił mi doradca techniczny Schiedla.

ja_gab1
12-03-2011, 06:33
MIEJSKI,
zamknąłeś już dom?

Zaryl
12-03-2011, 15:10
Dlatego też ja od razu zamontowałem komin o średnicy 200. Zwrócił mi na to uwagę mój wykonawca

W takim przypadku doprowadzenie powietrza do kominka z zewnątrz też powinno być o średnicy 200, czy może być mniejsze?

miejski
12-03-2011, 23:09
MIEJSKI,
zamknąłeś już dom?

W czwartek montują mi okna. Ale że to okna Jezierskiego, to jak będą to wtedy się będę cieszył. Potem dopiero drzwi zewnętrzne i brama garażowa.

Co do drzwi: jeszcze nie wybrane.
Co do bramy: martwi mnie jej ew. montaż, gdy nie ma tynków i podłogi w garażu. Jak źle wskażę montażyście poziom podłogi w garażu, będzie d..a blada z bramą :-(

ja_gab1
13-03-2011, 07:55
Z drzwiami zewnętrznymi nie czekasz do końca prac murarskich? Nie martw się poziomem posadzki w garażu. Bramę tak czy owak można regulować. Zresztą w umowie mam zapis że firma montująca okna i bramę ma obowiązek po zakończeniu prac budowlanych przyjechać i dokonać ostatecznej regulacji. Wtedy też nastąpi końcowy i właściwy odbiór stolarki.
U mnie powoli kończą się prace instalacyjne i pod koniec marca zamierzam rozpocząć tynkowanie.

ja_gab1
13-03-2011, 07:57
W takim przypadku doprowadzenie powietrza do kominka z zewnątrz też powinno być o średnicy 200, czy może być mniejsze?

Powietrze do kominka doprowadzasz standardową średnicą rury. Średnica komina nie ma nic wspólnego ze średnicą rury zasilającej powietrzem:)

grigo
14-03-2011, 11:20
W takim przypadku doprowadzenie powietrza do kominka z zewnątrz też powinno być o średnicy 200, czy może być mniejsze?

Powietrze do kominka powinno być doprowadzone rurą lub kanałem płaskim pod wylewką. Zdecydowana większość wkładów ma wlot średnicy 125mm i tego bym się trzymał.

miejski
14-03-2011, 16:10
Z drzwiami zewnętrznymi nie czekasz do końca prac murarskich?

No właśnie nie wiem, czy montować docelowe, czy załatwiać jakieś używane. Jakie u siebie wstawiłeś?


Bramę tak czy owak można regulować. Zresztą w umowie mam zapis że firma montująca okna i bramę ma obowiązek po zakończeniu prac budowlanych przyjechać i dokonać ostatecznej regulacji. Wtedy też nastąpi końcowy i właściwy odbiór stolarki.

No nie wiem czy to tak fajnie z tą bramą. Poczytaj tutaj (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?69945-Brama-gara%C5%BCowa-Hormann-Wi%C5%9Bniowski-krispol...&p=4522211&viewfull=1#post4522211). Radzą aby bramę montować, gdy ma się już podłogę...

SylwiaGru
15-03-2011, 07:34
Witam
Odstąpię projekt Praktyczny 3 wersja lustrzana ( informacji udzielę na prive)

ja_gab1
15-03-2011, 08:12
Ja zamontowałem drzwi gospodarcze, zewnętrzne, ocieplane pianką. Kupiłem w Casto za coś ok. 300 zł. Potem wykorzystam je do budynku gospodarczego.
Co do bramy to wiesz przeciez, że w garażu masz możliwość "regulowania" wysokości posadzki czyli posadzkę możesz dopasować do bramy.
Pozdrawiam

pafka73
17-03-2011, 16:03
Szczerze mówiąc nie zwróciłem na to uwagi.
Ale nie jest tak tragicznie, bo skrzydło drzwi otwiera się na kominek, a nie na centrum salonu. I nie jest to przy samym stole, tylko po drugiej stronie 38-metrowego pokoju, więc chyba wielkiej "skuchy" nie będzie :roll:

ja to zauważyłem ale projekt mimo to mi się podobał więc postanowiliśmy go z żoną realizować i spróbować lekko przeprojektować ten element - nasz architekt wnętrz (z uwagi na to aby uszanować jego prawa autorskie podaję jego stronę www.marzecstudio.com) wymyślił coś takiego co myślę, że jest bardzo fajne w tej sytuacji - zresztą ocencie sami - w załączniku rysunek tej przeróbki, którą już uwzględniłem od początku budowy (ruszam na wiosnę).
pozdrawiam

karo_
17-03-2011, 20:28
ja to zauważyłem ale projekt mimo to mi się podobał więc postanowiliśmy go z żoną realizować i spróbować lekko przeprojektować ten element - nasz architekt wnętrz (z uwagi na to aby uszanować jego prawa autorskie podaję jego stronę www.marzecstudio.com) wymyślił coś takiego co myślę, że jest bardzo fajne w tej sytuacji - zresztą ocencie sami - w załączniku rysunek tej przeróbki, którą już uwzględniłem od początku budowy (ruszam na wiosnę).
pozdrawiam


Witaj,

ten pomysł także braliśmy pod rozwagę :) Uważaliśmy jednak, że jest on naprawdę udany, jeśli dolna łazienka będzie stricte toaletą z umywalką. Taką gościnną. Chcieliśmy jednak w pełni funkcjonalnej łazieneczki, a jakoś nie mogliśmy przekonać się do tego, by do łazienki biegać przez wiatrołap...

Pozdrawiam :)

karo_
17-03-2011, 20:33
Acha,

jesteśmy w połowie prac nad tarasami. Zdecydowaliśmy się na technologię dachu odwróconego... Po weekendzie powinny być gotowe, czekamy na żwir. Wtedy może uda się podrzucić kilka ujęć :) Montaż okien przesunięty z tego powodu o tydzień.
Miejski, a jak z Twoimi oknami? Udało się? Masz jakieś zdjęcia?

Pozdrawiam raz jeszcze!

ja_gab1
17-03-2011, 20:53
Witaj Karo,
Możesz w ogólnikach przybliżyć technologię "dachu odwróconego"?
Pozdrawiam

karo_
17-03-2011, 21:36
Witaj Karo,
Możesz w ogólnikach przybliżyć technologię "dachu odwróconego"?
Pozdrawiam

Witaj,

ta technologia nazywa się w zasadzie DACH BALASTOWY ODWRÓCONY.
Poszczególne warstwy kładzione są u nas w następującej kolejności:
włóknina poliestrowa
membrana PVC 1,5 mm
welon szklany
styrodur 2 warstwy, łącznie 15cm
włóknina raz jeszcze,
a na wierzch żwir ok 8-10 cm warstwa.

Najważniejsza w tym przypadku jest membrana PVC i system jej montażu (zgrzewów, itp.)
Nasza ekipa stosuje system Protan, a co za tym idzie, mają swój sposób na attykę i mocowanie membrany do muru.
Sama attyka obłożona jest płytami OSB, by zapewnić gładką powierzchnię pod membraną.

W późniejszym czasie na tarasie nad garażem planujemy montaż balustrad do attyki i położenie na żwirze drewnianego tarasu lub płyt, decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Zwłaszcza, że same nierdzewne balustrady, to nie dodatek wykończeniowy, ale spore nadszarpnięcie budżetu...

pafka73
17-03-2011, 22:59
Witaj,

ten pomysł także braliśmy pod rozwagę :) Uważaliśmy jednak, że jest on naprawdę udany, jeśli dolna łazienka będzie stricte toaletą z umywalką. Taką gościnną. Chcieliśmy jednak w pełni funkcjonalnej łazieneczki, a jakoś nie mogliśmy przekonać się do tego, by do łazienki biegać przez wiatrołap...

Pozdrawiam :)

Dzięki za komentarz
dla nas to właśnie łazienka dyżurna podczas dziennego pobytu na dole czyli przede wszystkim - wc + jak, ktoś u nas zagości to korzystać będzie z łazieneczki (będzie też tam w tym celu mały natrysk). Na górze są 2 łazienki, nie wiem jaki stan osobowy przewidujecie u siebie ale jeżeli zamieszkacie w tym domu w modelu 2+2 (tak jak my) to mogę się założyć, że nigdy nie będziecie korzystali z tej łazienki tak jak piszesz "pełni funkcjonalnie" a będzie to dla Was właśnie dzienne WC w którym ruch będzie spory więc nie widziało nam się oglądać tego z salonu :) a i ujście przykrych zapachów do wiatrołapu moim zdaniem jest lepszym rozwiązaniem niż do salonu :)
pozdrawiam

Jarrek
18-03-2011, 08:45
Witaj,

ta technologia nazywa się w zasadzie DACH BALASTOWY ODWRÓCONY.
Poszczególne warstwy kładzione są u nas w następującej kolejności:
włóknina poliestrowa
membrana PVC 1,5 mm
welon szklany
styrodur 2 warstwy, łącznie 15cm
włóknina raz jeszcze,
a na wierzch żwir ok 8-10 cm warstwa.

Najważniejsza w tym przypadku jest membrana PVC i system jej montażu (zgrzewów, itp.)
Nasza ekipa stosuje system Protan, a co za tym idzie, mają swój sposób na attykę i mocowanie membrany do muru.
Sama attyka obłożona jest płytami OSB, by zapewnić gładką powierzchnię pod membraną.

W późniejszym czasie na tarasie nad garażem planujemy montaż balustrad do attyki i położenie na żwirze drewnianego tarasu lub płyt, decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Zwłaszcza, że same nierdzewne balustrady, to nie dodatek wykończeniowy, ale spore nadszarpnięcie budżetu...



Karo_

a powiedz ile was wynosza te tarasy? ja dostałem wycene tez tarasow balastowych na cene 16000 zl, tylko iz zwiekszylem ocieplenie z 15 cm na 20 cm, ale tez z zastosowaniem EPDM

pozdrawiam

Jarek

miejski
18-03-2011, 19:58
Acha,

Miejski, a jak z Twoimi oknami? Udało się? Masz jakieś zdjęcia?



Okna zamontowane, więcej w moim dzienniku tutaj (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?155802-miejskich-Praktyczny-1&p=4638414&viewfull=1#post4638414)

Karo, a jaka firma robi ci te tarasy?

karo_
19-03-2011, 17:28
Okna zamontowane, więcej w moim dzienniku tutaj (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?155802-miejskich-Praktyczny-1&p=4638414&viewfull=1#post4638414)

Karo, a jaka firma robi ci te tarasy?

Miejski, cieszę się, że z oknami udało się na czas :) wyglądają świetnie. Najbardziej ciekawa byłam dzielonych fixów, bo i my takie za tydzień wstawiamy. Na szczęście wszystko wygląda naprawdę dobrze :)

Nasze tarasy też już gotowe. Wykonała je nam firma "ZBD Dachy", za niespełna 14 tys.
Za jakiś czas pojawią się jeszcze balustrady i deski tarasowe/ płyty.
U nas przez ostatnie dni cały czas pada, więc od razu testujemy szczelność :)
Załączam kilka ujęć:

miejski
19-03-2011, 23:27
Dzięki za zdjęcia tarasu, wygląda super.

U nas w wersji P1L, wyszłoby pewnie z 8-9 tys. zł.

Nie wiesz czy ta firma jest skora do roboty wyjazdowej w świętokrzyskim?

Zaryl
20-03-2011, 00:19
...nieco zmieniliśmy zbrojenie na nadprożach okien, by w przyszłości zmieścić pod tynkiem rolety...

karo_
możesz wrzucić jakieś fotki przedstawiające te "dostosowane" nadproża do zamontowania rolet?

damianw3
20-03-2011, 07:50
witam wszystkich nowo budujących fajnie że jest nas coraz więcej.

mam pytanie do tych co mają już przynajmniej SSO, czy zgodziliby się na pokazanie, oprowadzenie po domku w jakiś wiosenny weekend.

wraz z żoną jesteśmy dopiero na etapie adaptacji i jest dla nas bardzo ważne zobaczyć domek na żywo. aha mieszkamy w okolicach Buska-Zdroju (świętokrzyskie). Miejski ty coś pisałeś o świętokrzyskim, oprowadziłbyś wycieczkę po domku?

karo_
20-03-2011, 09:40
Dzięki za zdjęcia tarasu, wygląda super.

U nas w wersji P1L, wyszłoby pewnie z 8-9 tys. zł.

Nie wiesz czy ta firma jest skora do roboty wyjazdowej w świętokrzyskim?

Witaj Miejski,

firma podejmuje się zleceń wyjazdowych, choć koszty mogą być nieco inaczej naliczane ze względu na dojazd i pewnie ok. 2-3 dniową pracę kilku ludzi na wyjeździe. Ale najlepiej skontaktuj się z firmą bezpośrednio. Mają swoją stronę internetową, łatwo ich namierzyć :)

karo_
20-03-2011, 09:44
karo_
możesz wrzucić jakieś fotki przedstawiające te "dostosowane" nadproża do zamontowania rolet?

Witaj Zaryl,

na parterze zrobione zostały wcięcia w nadprożach od strony zewnętrznej, podczas ich zalewania. Przed zalaniem umieściliśmy w szalunku styropian. Będzie on częściowo usunięty przed montażem rolet.

Na piętrze początkowo nie planowaliśmy rolet, ale ze względu na zmianę planów, trzeba było wykuć w nadprożach kilkucentymetrowe wcięcia. Zdjęcia poniżej :)

żona m
20-03-2011, 10:02
witam wszystkich nowo budujących fajnie że jest nas coraz więcej.

mam pytanie do tych co mają już przynajmniej SSO, czy zgodziliby się na pokazanie, oprowadzenie po domku w jakiś wiosenny weekend.

wraz z żoną jesteśmy dopiero na etapie adaptacji i jest dla nas bardzo ważne zobaczyć domek na żywo. aha mieszkamy w okolicach Buska-Zdroju (świętokrzyskie). Miejski ty coś pisałeś o świętokrzyskim, oprowadziłbyś wycieczkę po domku?

Damian pod avatarem męża, masz nazwę naszej miejscowości. Generalnie gościliśmy już dwie rodziny , kolejna nie będzie chyba problemem. Jeśli możemy pomóc to czemu nie, ale tylko w weekendy, bo na tygodniu jesteśmy w innym województwie.

miejski
20-03-2011, 10:08
Witaj Miejski,

firma podejmuje się zleceń wyjazdowych, choć koszty mogą być nieco inaczej naliczane ze względu na dojazd i pewnie ok. 2-3 dniową pracę kilku ludzi na wyjeździe. Ale najlepiej skontaktuj się z firmą bezpośrednio. Mają swoją stronę internetową, łatwo ich namierzyć :)

Już ich namierzyłem i zapewne do nich zadzwonię.

Mam jeszcze pytanko: czy masz gdzieś zdjęcia wykonania przez tą firmę tarasiku nad wykuszem? Czy okna w łazience (przy tym tarasiku) masz o wymiarach tak jak w projekcie czy inne wymiary?

SylwiaGru
22-03-2011, 07:22
mam do odstąpienia projekt praktyczny 3 w wersji lustrzanej-informacje na email prywatny.

żona m
22-03-2011, 10:03
karo_ pieknie wyszedł Twój taras. Tylko nie masz obaw, ze podczas ocieplania naleci w ten żwirek mnóstwo kulek styropianu? Jak to potem wybrać?

karo_
22-03-2011, 20:08
karo_ pieknie wyszedł Twój taras. Tylko nie masz obaw, ze podczas ocieplania naleci w ten żwirek mnóstwo kulek styropianu? Jak to potem wybrać?

Witaj :)

no to odwieczne pytanie - co zrobić najpierw, by nie uszkodzić czegoś innego... Z jednej strony masz rację, trochę styropianu z ocieplenia pewnie się ukruszy, ale żwir to dość ciężkie i spore kamienie, więc dmuchawa lub odkurzacz sobie z tym powinny poradzić. Można to od biedy przykryć folią. Z drugiej strony tarasy zrobione na tym etapie pozwoliły nam na podciągniecie membrany do otworów okiennych, pod okna...

W kwestii "co najpierw" mamy jeszcze dwa nierozstrzygnięte dylematy:

- ocieplenie dachu wełną plus sufity na poddaszu: jedni mówią, że po wstawieniu okien, by zamknąć dom. Inni, by z tym poczekać, aż wyschną tynki, inaczej wilgoć zostanie w domu.
- instalacja hydrauliczna a tynki: jedni mówią, by najpierw zrobić elektrykę, potem hydraulikę i tynki na koniec. Inni, by po elektryce zrobić tynki a na koniec hydraulika.

żona m
23-03-2011, 11:40
W ostatniej kwestii trochę pomogę. Nasz hydraulik, powiedział,ze wejdzie jak będzie instalacja elektryczna, a przed tynkami.
Wszelakie prace wykończeniowe robi się po zamknięciu budynku. My mamy tak zamiar robić. Ostatecznie wilgoci z tynków nie ma dużo, można wietrzyć i dogrzewać kominkiem, jak masz już wkład.

rafalmix
23-03-2011, 16:32
Wilgocią się nie martw bo jak uruchomicie rekuperator to szybko wam wysuszy. poczytajcie na innych wątkach.

Krzysiek.A
27-03-2011, 22:03
Witam mam pytanie do osób które maja już dom częściowo wybudowany czy łazienka na dole naprawdę może sprawiać dyskomfort czy to tylko wydaje się tak na zdjęciach . Ruszam z budową w ciągu tygodnia , a nie mam pomysłu na inna lokalizacje wejścia do WC

żona m
28-03-2011, 07:52
Salon jest spory, nawet jeśli chwilowo przy otwieraniu drzwi, ktoś zobaczy miskę wc, to nic się nie stanie. Niestety przełożenie drzwi w ten sposób aby otwierać je w drugą stronę , jest nieporęczne. Aby wejść do łazienki trzeba wykonywać slalom, aby obejść te drzwi.

anev
28-03-2011, 11:36
z łazienką na dole nie ma problemu,
od strony jadalni wejście do wc zasłania kominek,
a w salonie to kwestia ustawienia kanap,
poza tym to wejście znajduje się w ciągu komunikacyjnym
góra - dół , nam to w ogóle nie przeszkadza

rafalmix
28-03-2011, 15:44
Na początku trgo wątku dałem rysunek z innym ustawieniem doły, cofnięte schody i dzrwi schowane od pokoku i od łazienki. I trochę inaczej ustawiony kominek.

piotrgawlik
28-03-2011, 18:20
Witam

Z jakiego drewna (sosna, jodła) wykonywaliście konstrukcje dachu?

pafka73
28-03-2011, 21:39
Witam mam pytanie do osób które maja już dom częściowo wybudowany czy łazienka na dole naprawdę może sprawiać dyskomfort czy to tylko wydaje się tak na zdjęciach . Ruszam z budową w ciągu tygodnia , a nie mam pomysłu na inna lokalizacje wejścia do WC

zobacz mój post z 17.03.2011 zdecydowałem się na takie rozwiązanie - załączyłem też rysunek z projektem zmian - ale budowę dopiero zacząłem więc w praktyce jak to wyjdzie jescze nie wiem ale na papierze mi się podoba
pozdrawiam

anev
29-03-2011, 07:59
Witam

Z jakiego drewna (sosna, jodła) wykonywaliście konstrukcje dachu?

Konstrukcje dachu jak też okna i drzwi mam z drewna sosnowego suchego.

divar
29-03-2011, 22:37
Witam,

Świerk K33

Witam

Z jakiego drewna (sosna, jodła) wykonywaliście konstrukcje dachu?

Whistle
30-03-2011, 18:22
Witam wszystkich sympatyków forum po długiej przerwie:)
w tym tygodniu rozpoczynam kopanie fundamentów pod dom Praktyczny 2 i w zwiazku z tym zaczełam sie interesowac szczególami dotyczacymi projektu. Miedzy innymi zainteresowała mnie kwestia deski elewacyjnej - modrzew syberyjski. W projekcie proponowany jest profil rhombo (bo jak sadze taki wlasnie profil pasuje do zaluzji drewnianej), tyle, ze kosztuje on ok. 215zl/mkw. Czy ktos z forum nie zastanawial sie nad zastapieniem tego profilu innym, np "Zetka" ( dla porownania 77zl/mkw)? Czy wowczas warto rowniez zmienic nieco zaluzje? Licze na Wasze opinie:) Pozdrawiam, whistle

karo_
30-03-2011, 18:42
Kolejny Praktyczny z oknami :)

żona m
31-03-2011, 14:22
Kolejny Praktyczny z oknami :)

O widzę, ze Wy tez juz z oknami. Rolety w szarości wyglądają super. My teraz zastanawiamy się, czy na pewno zrobiliśmy dobrze decydując się na drewniane jak w projekcie. W zasadzie są one ozdobą a zabezpieczenia nie ma żadnego. Tylko teraz jak mamy okna to dupa zbita. Fajnie zobaczyć praktycznego w wersji podstawowej, bo nasz jest lustrem. Pozdrawiam cieplutko.

Basia_KRK
31-03-2011, 15:50
Kolejny Praktyczny z oknami :)

karo, super! Jaka to jest dachówka i jakie okno dachowe?

Basia_KRK
31-03-2011, 15:59
Karo na tym zdjęciu poniżej, jak dalej będzie szła rynna? tak już zostanie?

http://img828.imageshack.us/img828/8812/dsc00193small3331253.jpg

żona m
31-03-2011, 18:59
odpowiem za Karo;)-dachówka to Brass Tegalit.

karo_
31-03-2011, 19:55
odpowiem za Karo;)-dachówka to Brass Tegalit.

Niezupełnie :)

To Turmalin z Ruppceramiki w kolorze antracyt angoba :)

A rynna na tarasie czeka na elewację, będzie potem poprowadzona bliżej ściany, ale i tak woda będzie spływać na taras.
Okna dachowe to Fakro.

żona m
31-03-2011, 21:21
Niezupełnie :)

To Turmalin z Ruppceramiki w kolorze antracyt angoba :)

.
serio? wygląda identycznie jak nasza;) sorry, ze namieszałam.

Basia_KRK
01-04-2011, 06:04
Okna dachowe to Fakro.
Dzięki Karo :) A jaki kupiliście kołnierz do tej dachówki?

Michał_Wrocław
01-04-2011, 23:27
Niezupełnie :)

To Turmalin z Ruppceramiki w kolorze antracyt angoba :)

A rynna na tarasie czeka na elewację, będzie potem poprowadzona bliżej ściany, ale i tak woda będzie spływać na taras.
Okna dachowe to Fakro.

karo_
ile Cię kosztowała ta dachówka?
Cena za m2?
Koszt dachówki na cały dach ?

Gdzieś na forum się przewijał temat że ceramika jest lepsza od cementówki.
Pewnie zbadałeś tą kwestię i możesz powiedzieć coś więcej.
Pozdrawiam,
Michał

żona m
02-04-2011, 11:20
michal jedyne czym się różni to ciężarem.

karo_
02-04-2011, 11:38
karo_
ile Cię kosztowała ta dachówka?
Cena za m2?
Koszt dachówki na cały dach ?

Gdzieś na forum się przewijał temat że ceramika jest lepsza od cementówki.
Pewnie zbadałeś tą kwestię i możesz powiedzieć coś więcej.
Pozdrawiam,
Michał

Witaj Michał,

dachówka wyniosła nas ok 15 tys.

Teorii nt. różnic między betonową a ceramiczną dachówką jest wiele.
Jedni pisali, że różnic jest stosunkowo niewiele. Inni, że cementowa bardziej chłonie i jest mniej trwała.
Z całą pewnością proces technologiczny produkcji ceramicznych sprawia, że są one droższe niż cementowe, co widać zwłaszcza na przykładzie gąsiorów, połówek, itp.
Cementowe, także ze względu na proces są inaczej wykończone, bardziej "surowo" co z bliska widać. Ale z odległości już raczej nie.
Dla nas akurat znaczenie odegrała obecność angoby, nieco inny kształt tej konkretnej dachówki (jest bardziej podłużna niż kwadratowa), jej półokrągłe zakończenie, odcień szarości i lekki połysk, który nadaje angoba. Dzięki temu dachówka pięknie się mieni w słońcu, ale nie błyszczy...

karo_
02-04-2011, 11:40
Dzięki Karo :) A jaki kupiliście kołnierz do tej dachówki?

Basiu, kołnierz do pokryć falistych, choć dachówka płaska :) Ale nie bez powodu :)

miejski
02-04-2011, 22:07
Basiu, kołnierz do pokryć falistych, choć dachówka płaska :) Ale nie bez powodu :)

A nie odstaje ci trochę u dołu okna?
Bo u nas też kołnierz do falistych (a dokładniej do wysokości profilu dachówki do 45 mm - Velux EDZ) i ciutkę u dołu nie leży płasko na dachówkach.

karo_
02-04-2011, 22:48
A nie odstaje ci trochę u dołu okna?
Bo u nas też kołnierz do falistych (a dokładniej do wysokości profilu dachówki do 45 mm - Velux EDZ) i ciutkę u dołu nie leży płasko na dachówkach.

Witaj Miejski,

okna i kołnierz mamy od Fakro, kołnierz EZV-P także do wys. 45 mm. Ale przylega płasko. Zresztą obejrzeliśmy z mężem przed chwilą dokładnie zdjęcia, żeby się upewnić... Może jest jednak różnica w konstrukcji między kołnierzem od Veluxa i Fakro...

estiva
03-04-2011, 10:57
Witam, jestem tu nowa, ale śledzę forum od kilku miesięcy. Jestem z Wrocławia i też zdecydowałam się na zakup projektu Praktyczny 1 (wersja lustrzana). Jesteśmy 3-osobową rodziną i ten dom odpowiada nam najbardziej pod względem wielkości, rozkładu powierzchni i dużego tarasu przy głównej sypialni, jaki i w miarę rozsądnych kosztów budowy. Nasza działka ma 702mkw, o szerokości 21m, znajduje się w drugiej lini od parku z jeziorkiem. Sypialnia z tarasem będzie od strony wschodniej z pięknym widokiem i to we Wrocławiu :). Zdecydowaliśmy się też na dosyć popularne zmiany, tzn na górze robimy wspólną łazienkę, dodatkowo pralnio-suszarnię, z małą sauną. Okno przy schodach zamieniamy na neo luksfery, co pozwoli przesunąć dom o metr bliżej granicy działki. Taras będziemy robić zgodnie z projektem, ze względu na zbyt duże ryzyko przeciekania do garażau. Chcemy też podnieść ścianę kolankową o jeden bloczek, co porawi możliwość korzystnia z poddasza, a nie zmieni bryły domu. Na wentylację mechaniczną jednak się nie zdecydujemy. Szukamy też możliwości zamknięcia kuchni od salonu, np drzwiami przesuwnymi. Mam nadzieję, że PNB dostaniemy najpóźniej do końca czerwca, latem zaczniemy budowę, a stan surowy zamknięty powstanie do końca roku. Pozdrawiam wszystkich "Praktycznych". Estiva

Jarrek
03-04-2011, 19:06
Witajcie

u mnie do dachowki Turmalin, kołnierz EHV-AT Thermo, okna fakro. wszystko jest elegancko plasko wykonczone.


Karo_

powiedz jak masz wykonczone tarasy przy scianach szczytowych, (do sciany styrodur 15 cm + siatka + klej) czy inaczej ?


pozdrawiam

Jarek

karo_
03-04-2011, 20:15
Witajcie

u mnie do dachowki Turmalin, kołnierz EHV-AT Thermo, okna fakro. wszystko jest elegancko plasko wykonczone.


Karo_

powiedz jak masz wykonczone tarasy przy scianach szczytowych, (do sciany styrodur 15 cm + siatka + klej) czy inaczej ?


pozdrawiam

Jarek

Witaj,
folia PCV z włókniną poliestrowa zamocowana jest bezpośrednio na ścianie. Dopiero przy ocieplaniu całej ściany styropian będzie mocowany powyżej i zakryje membranę. Kierbud stwierdził, że jest to wykonalne.

miejski
03-04-2011, 21:41
My mieliśmy roboty na dachu w środku zimy (jeszcze dziś pamiętam ten mróz -15 st.:eek:), więc gdy o to zapytałem, dekarze powiedzieli nam, że się dół kołnierza od śniegu powinien uleżeć. Ale od tamtego momentu już wielkich śniegów nie było... i jest jak jest

Tył wg. mnie OK
http://img600.imageshack.us/img600/9992/img7371.th.jpg (http://img600.imageshack.us/i/img7371.jpg/)

Ale przód mógłby być lepiej
http://img692.imageshack.us/img692/5449/img7356c.th.jpg (http://img692.imageshack.us/i/img7356c.jpg/)

A tak a propos okien dachowych: to ostatnio będąc na targach budowlanych bardzo mi się spodobały okna dachowe uchylno-obrotowe. Trochę żałuję że takich nie zastosowałem.

Michał_Wrocław
03-04-2011, 23:14
Witaj Michał,

dachówka wyniosła nas ok 15 tys.

Teorii nt. różnic między betonową a ceramiczną dachówką jest wiele.
Jedni pisali, że różnic jest stosunkowo niewiele. Inni, że cementowa bardziej chłonie i jest mniej trwała.
Z całą pewnością proces technologiczny produkcji ceramicznych sprawia, że są one droższe niż cementowe, co widać zwłaszcza na przykładzie gąsiorów, połówek, itp.
Cementowe, także ze względu na proces są inaczej wykończone, bardziej "surowo" co z bliska widać. Ale z odległości już raczej nie.
Dla nas akurat znaczenie odegrała obecność angoby, nieco inny kształt tej konkretnej dachówki (jest bardziej podłużna niż kwadratowa), jej półokrągłe zakończenie, odcień szarości i lekki połysk, który nadaje angoba. Dzięki temu dachówka pięknie się mieni w słońcu, ale nie błyszczy...

Witaj karo_
dzięki za odpowiedź!
Jestem bardziej za ceramiką. Zobaczę jakie ceny mi zaproponują lokalne hurtownie.
W piątek otrzymałem pozwolenie na budowę, więc niedługo ruszam.
Pozdrawiam,
Michał

Michał_Wrocław
03-04-2011, 23:20
Witam, jestem tu nowa, ale śledzę forum od kilku miesięcy. Jestem z Wrocławia i też zdecydowałam się na zakup projektu Praktyczny 1 (wersja lustrzana). Jesteśmy 3-osobową rodziną i ten dom odpowiada nam najbardziej pod względem wielkości, rozkładu powierzchni i dużego tarasu przy głównej sypialni, jaki i w miarę rozsądnych kosztów budowy. Nasza działka ma 702mkw, o szerokości 21m, znajduje się w drugiej lini od parku z jeziorkiem. Sypialnia z tarasem będzie od strony wschodniej z pięknym widokiem i to we Wrocławiu :). Zdecydowaliśmy się też na dosyć popularne zmiany, tzn na górze robimy wspólną łazienkę, dodatkowo pralnio-suszarnię, z małą sauną. Okno przy schodach zamieniamy na neo luksfery, co pozwoli przesunąć dom o metr bliżej granicy działki. Taras będziemy robić zgodnie z projektem, ze względu na zbyt duże ryzyko przeciekania do garażau. Chcemy też podnieść ścianę kolankową o jeden bloczek, co porawi możliwość korzystnia z poddasza, a nie zmieni bryły domu. Na wentylację mechaniczną jednak się nie zdecydujemy. Szukamy też możliwości zamknięcia kuchni od salonu, np drzwiami przesuwnymi. Mam nadzieję, że PNB dostaniemy najpóźniej do końca czerwca, latem zaczniemy budowę, a stan surowy zamknięty powstanie do końca roku. Pozdrawiam wszystkich "Praktycznych". Estiva

Witaj estiva,
kolejna "praktyczna" z Wrocławia, to cieszy :)
Masz już rzut łazienki u góry?My również chcemy żeby była wspólna, nie wymyśliłem tylko jej układu. A co z łazienką na dole? Zostaje bez zmian?
Pozdrawiam,
Michał

estiva
04-04-2011, 10:40
Cześć Michał,
projekt jest w tej chwili w rękach mojej architektki. Myślę, żeby pomiędzy łazienką i pralnio-suszarnią (z sauną) było przejście i jedno wspólne wejście. Jeżeli chodzi o łazienkę na dole to drzwi będą otwierane odwrotnie, chociaż niewiele to zmieni. Dowiedziałam się z pracowni "Domy z wizją", że w obrębie naszego miasta sprzedano kilkanaście projeków "Praktycznych". Chętnie zobaczyłabym wybudowany, gotowy dom. Gratuluję uzyskania PnB i utrzymam kciuki za udany start. W jakiej części Wrocławia, jeżeli to nie tajemnica będziesz budował to "cudo":) Pozdrawiam Estiva

Michał_Wrocław
04-04-2011, 23:04
szkoda, że ci praktyczni z Wrocławia nie chcą się pochwalić domkami :) Hm, pewnie boją się ew. wycieczek przyszłych inwestorów :)
My zmieniliśmy trochę dół bo nam się nie podobało to wejście do WC z salonu i jeszcze parę innych rzeczy... np. poszerzyliśmy dom o 0,5m.
51269
Ja pod Wrocławiem, dokładniej Żerniki Małe.
Pozdrawiam,
Michał

igimaks
05-04-2011, 11:37
Witam

Czy ktoś z was zakupił projekt wentylacji mechanicznej ?
Cena za ten projekt jest prosto z kosmosu
Jeżeli tak, to chętnie odkupię za część kwoty
proszę o informację na priv

[email protected]

Michał_Wrocław
05-04-2011, 17:36
Witam

Czy ktoś z was zakupił projekt wentylacji mechanicznej ?
Cena za ten projekt jest prosto z kosmosu
Jeżeli tak, to chętnie odkupię za część kwoty
proszę o informację na priv

[email protected]

Cześć igimaks
Weź pod uwagę to, że firmy wykonujące system wentylacji mechanicznej projekt robią gratis!
Po za tym, zwykle jest tak, że każda firma robi po swojemu więc niema sensu przepłacać.
Możesz ewentualnie na etapie zapytania ofertowego poprosić żeby zaproponowali Ci szkic, gdzie wg. nich należy dać anemostaty i tyle.
Pozdrawiam,
Michał

hitmebaby
06-04-2011, 19:29
Witam Wrocławską Grupę.

Też dołączam do Was. Mamy Praktyczny 3, ale kupiliśmy go zanim była czwóreczka. Sami przerobiliśmy garaż na podwójny zatem wyszło, że mamy P4 :)

Zaczynamy kręcenie zbrojenie w najbliższy piątek. Potem kopanie fundamentu i zabawa start.

I tu mam pytanie do tych co już przechodzili te etapy. Czy wylewaliście B10 pod zbrojenie o grubości 10 cm - tak jak jest w projekcie - czy może podnieśliście zbrojenie na jakiś kołkach na 10 cm nad powierzchnię ziemi i zalewaliście całość B20?

Pozdrawiam,
mariusz

Zaryl
06-04-2011, 20:45
Witam Wrocławską Grupę.

Też dołączam do Was. Mamy Praktyczny 3, ale kupiliśmy go zanim była czwóreczka. Sami przerobiliśmy garaż na podwójny zatem wyszło, że mamy P4 :)

Zaczynamy kręcenie zbrojenie w najbliższy piątek. Potem kopanie fundamentu i zabawa start.

I tu mam pytanie do tych co już przechodzili te etapy. Czy wylewaliście B10 pod zbrojenie o grubości 10 cm - tak jak jest w projekcie - czy może podnieśliście zbrojenie na jakiś kołkach na 10 cm nad powierzchnię ziemi i zalewaliście całość B20?

Pozdrawiam,
mariusz

Witam,
u mnie murarze wylali cienką warstwę chudego betonu (może 2-3cm). Jak to przeschło to ułożyli zbrojenie na cegłach unosząc w ten sposób zbrojenie na kilka centymetrów i zalali całość betonem B20. Grunt u mnie jest suchy (piasek).
Pozdrawiam

Krzysiek.A
07-04-2011, 18:12
Pierwsze koty za płoty :)

http://img809.imageshack.us/img809/166/89310716.jpg

http://img861.imageshack.us/img861/3089/68672968.jpg


http://img12.imageshack.us/img12/6959/63437518.jpg (http://img12.imageshack.us/i/63437518.jpg/)

piotrgawlik
07-04-2011, 19:39
Czy zastanawiał się ktoś żeby posadzkę tarasu nad garażem wykonać z płytek zamiast wersji projektowanej oraz żeby zrezygnować z murków na tarasie a zastosować barierkę z nierdzewki?

divar
07-04-2011, 23:26
Kolejny Praktyczny.
http://images40.fotosik.pl/767/4cc001a1c6887ca0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4cc001a1c6887ca0)
http://images41.fotosik.pl/780/a83ad142f0f94eb5m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a83ad142f0f94eb5)
http://images47.fotosik.pl/786/6e977a87cb581fc0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6e977a87cb581fc0)

anev
08-04-2011, 08:53
Czy zastanawiał się ktoś żeby posadzkę tarasu nad garażem wykonać z płytek zamiast wersji projektowanej oraz żeby zrezygnować z murków na tarasie a zastosować barierkę z nierdzewki?

Ja tak mam na Praktycznym 2

miejski
08-04-2011, 11:45
Hej Divar,
Gratulacje !!!
W pierwszej chwili myślałem, że ktoś moje zdjęcia wstawił :-)
Mam jednak uwagę: nie ociepliłeś wcześniej styropianem przestrzeni wokół dachu.
Pod okapem to nie problem. Będziesz robił podprzybitkę to ocieplisz. Ale brak styropianu wokół lukarn to już chyba lekki problem (zdjęcie 3). Konsekwencją tego jest też brak wyderki przy ścianie lukarny pod rynną. Więc w stanie jaki masz, woda będzie ściekać z dachu prosto na deski lukarny i pod dachówkę.

estiva
08-04-2011, 19:02
Witam hitmebaby,
Fajnie, że kolejna osoba z Wrocławia dołączyła do tego forum :). Jak poszło kręcenie zbrojenia w tak brzydką pogodę dzisiaj? Ja jestem dopiero na etapie papierologii. Nie mogę się doczekać, kiedy się wprowadzę, ale niestety najgorsze dopiero przede mną. Staram się na bieżąco zapisywać wszystkie cenne uwagi, kolegów którzy kończą swoje "Praktyczne". Mam nadzieję, że uda się je zastosować w trakcie budowy. Życzę powodzenia i pozdrawiam Estiva.

żona m
08-04-2011, 20:53
Ja tak mam na Praktycznym 2
anev wstawisz fotki poglądowe?

divar
08-04-2011, 22:16
Hej Divar,
Gratulacje !!!
W pierwszej chwili myślałem, że ktoś moje zdjęcia wstawił :-)
Mam jednak uwagę: nie ociepliłeś wcześniej styropianem przestrzeni wokół dachu.
Pod okapem to nie problem. Będziesz robił podprzybitkę to ocieplisz. Ale brak styropianu wokół lukarn to już chyba lekki problem (zdjęcie 3). Konsekwencją tego jest też brak wyderki przy ścianie lukarny pod rynną. Więc w stanie jaki masz, woda będzie ściekać z dachu prosto na deski lukarny i pod dachówkę.

Witaj Miejski,

Dziękuję za cenne rady. Myslę, że damy radę.

neumann55
09-04-2011, 05:56
Czy zastanawiał się ktoś żeby posadzkę tarasu nad garażem wykonać z płytek zamiast wersji projektowanej oraz żeby zrezygnować z murków na tarasie a zastosować barierkę z nierdzewki?

Witam ja mam tak zrobione w moim Praktycznym 2. W adaptacji zlikwidowałem murki na tarasie , taras ma wykonany spad 1,5 stopnia w jedną stronę. Do ocieplenia zaplanowałem wełne mineralną 13 cm a na to cegłe elewacyjną Ekoklinkier Siene .

neumann55
09-04-2011, 06:04
Divar mam pytanie dlaczego na twoim dachu nie ma płotków przeciwśnieżnych , Miejski ich też nie ma ??

divar
09-04-2011, 11:17
Divar mam pytanie dlaczego na twoim dachu nie ma płotków przeciwśnieżnych , Miejski ich też nie ma ??

Witaj,

Uważam, że dach jest zbyt mały połaciowo, aby montować: płotki śnieżne, kominki wentylacyjne, ławy i stopy kominiarskie.

A tak na serio to są dwa powody:
1. Cena
2. Wygląd

Aby wykonać systemówkę Creatona w temacie akcesorii dachowych trzeba wydać kilka tysięcy złotych. Jedna aluminiowa dachówka Domino kosztuje 180 zł. Natomiast rodzime systemy gdzie uchwyt montowany jest do łaty powodują pękanie płaskich dachówek.

Dom stoi w lini prostej około 5 km od morza, opady śniegu nie są tak obfite jak w innych rejonach kraju. Rynny zostały zamontowane w taki sposób, że nie powinny ucierpieć.

Pozdrawiam

neumann55
09-04-2011, 11:35
Witaj płotki przeciwsnieżne do Braasa Tegalita to wydatek około 4500 zł ale u nas na ŚLĄSKU to konieczność.

żona m
09-04-2011, 13:19
Divar mam pytanie dlaczego na twoim dachu nie ma płotków przeciwśnieżnych , Miejski ich też nie ma ??

bo my czekamy na zamieszkanie i naoczne stwierdzenie gdzie nam takowe płotki są niezbędne, tak poradzili panowie od dachu. Robić w ciemno nie ma co, ze względu na koszt.

hitmebaby
09-04-2011, 16:07
Jak poszło kręcenie zbrojenia w tak brzydką pogodę dzisiaj?

Cześć :)

Kręcenia nie było bo ekipa zmieniła termin na poniedziałek .:bash: Ale uczę się budowlanej cierpliwości. Mam nadzieje, że poniedziałek będzie start bo jak nie to eksploduję ;)

żona m
12-04-2011, 10:16
co tam u reszty praktycznych?

Jarrek
12-04-2011, 16:43
co tam u reszty praktycznych?


Witam

Ja czekam na okna i brame. W polowie maja bedzie to montowane:)

pozdrawiam

Jarek

Krzysiek.A
12-04-2011, 19:53
Fundamenty cd
http://img812.imageshack.us/img812/4340/20110412084.jpg


http://img821.imageshack.us/img821/7977/20110412085.jpg

hitmebaby
12-04-2011, 20:13
Odpaliliśmy. W końcu. Odchudziliśmy trochę ławy, zmniejszyliśmy stopy. Najpewniej zrezygnujemy z wieńca na bloczkach fundamentowych.

miejski
12-04-2011, 20:51
Krzysiek.A

Ty to jakąś spec ekipę masz: kaski, kamizelki odblaskowe. Wyglądają lepiej niż policja na patrolu. :rolleyes:

żona m
13-04-2011, 09:09
Odpaliliśmy. W końcu. Odchudziliśmy trochę ławy, zmniejszyliśmy stopy. Najpewniej zrezygnujemy z wieńca na bloczkach fundamentowych.

a co na to kierbud?

anev
13-04-2011, 09:17
anev wstawisz fotki poglądowe?

Fotek nie mam bo taras jeszcze nie skończony, a opis dał neumann55

żona m
13-04-2011, 17:51
opis opisem, chciałabym to na żywo zobaczyć.

neumann55
13-04-2011, 18:48
Ja też zrezygnowałem z wieńca na bloczkach .

monia.d
13-04-2011, 18:51
Witam,
my również dołączamy do budujących Praktycznego. Zdecydowaliśmy się na 3. Dzisiaj złożyliśmy dokumenty na PnB i od maja wchodzimy z ekipą. Z uwagą śledzimy wszystkie wpisy na forum - nie ma to jak doświadczenie kogoś kto już ma budowę za sobą.

Zaryl
14-04-2011, 09:02
Odpaliliśmy. W końcu. Odchudziliśmy trochę ławy, zmniejszyliśmy stopy. Najpewniej zrezygnujemy z wieńca na bloczkach fundamentowych.

Ja też zmniejszyłem stopy i zrezygnowałem z wieńca na bloczkach fundamentowych.

mikees
14-04-2011, 11:24
Witam. Faktycznie praktyczny jest ok. Interesuje mnie bardzo jego cena realizacji. Dzisiaj napisalem do pracowni czy sa w stanie zaaktualizowac te koszta. Szacujesz (pytanie do "miejski") ze koszt domu bedzie 350/400 i w projekcie masz pompe ciepla czy rozumiem ze prawie w calym domy ogrzewanie podlogowe a na dachu solar do wody. Mimo tego taki jest przewidywany koszt? czy czegos nie uwzględniłeś w swoich obliczeniach?

żona m
14-04-2011, 11:46
Pompa ciepła daje też ciepłą wodę, zbędny jest solar na dachu. W całym domu ogrzewanie podłogowe, kominek w celach rekreacyjnych, dwa kaloryfery szczebelkowe tylko w łazienkach, aby móc wysuszyć wilgotny ręcznik zimą. Do tego w łazienkach też podłogówka. Koszt podłogówki razem z pompą ciepła to ponad 50 tys, miejski dokładnie wie ile to wynosi, bo ma wycenę z firmy przy sobie. Ale oszczędzamy na instalacji gazowej, której w ogóle nie robimy. Gotowanie =indukcja. Oszczędzamy też na piecu co, ten przedstawiony w projekcie jest jednym z droższych. Tak więc jedno wejdzie w drugie.

hitmebaby
14-04-2011, 19:19
a co na to kierbud?

no to za decyzją kiera. Sam bym się nie odważył.

neumann55
15-04-2011, 19:56
A wygląda mój Praktyczny 2 na dzień dzisiejszy.

Whistle
16-04-2011, 14:53
Witam ja mam tak zrobione w moim Praktycznym 2. W adaptacji zlikwidowałem murki na tarasie , taras ma wykonany spad 1,5 stopnia w jedną stronę. Do ocieplenia zaplanowałem wełne mineralną 13 cm a na to cegłe elewacyjną Ekoklinkier Siene .
Neumann 55, kiedy bedzie wykonany ten taras, jak sadzisz? Sama zastanawiam sie jakie rozwiazanie na ten taras bedzie najlepsze i bardzo chetnie zobaczylabym Twoje zdjecia!
Tymczasem moj Praktyczny 2 jest na etapie fundamentow:

neumann55
16-04-2011, 17:16
Witam mysle że z tarasem się wyrobie do lipca sierpnia, po świetach ruszam z piętrem a zaraz potem dach.

Ola & Norbi
16-04-2011, 21:24
Witamy wszystkich Praktycznych!!!
Po wielu miesiącach śledzenia tego forum i nam nareszcie udało się ruszyć z budową.Ławy są już wylane i niedługo ruszamy z bloczkami.

aga979
17-04-2011, 18:47
Witam wszystkich Praktycznych po bardzo długiej nieobecności :)
Oto nasz etap budowy i kilka fotek

aga979
17-04-2011, 18:49
c.d. :)
Pozdro

luppo
17-04-2011, 20:30
witam wszystkich praktycznych po bardzo długiej nieobecności :)
oto nasz etap budowy i kilka fotek

cześć,
wydaje nam się, że masz podłogówkę na parterze,we wszystkich pomieszczeniach? Czy możesz podzielić się info na temat użytych materiałów i kosztów.

żona m
17-04-2011, 22:12
Witam wszystkich Praktycznych po bardzo długiej nieobecności :)
Oto nasz etap budowy i kilka fotek

aga ale fajnie z tynkami w środku, ''zazdraszam''.:rolleyes:

anev
18-04-2011, 15:27
już tak prawie domowo;)

Ola & Norbi
18-04-2011, 17:27
Aga979 super że wstawiłaś nowe zdjęcia,a szczególnie te ukazujące wnętrze!!Dla takich jak my co nie są jeszcze na tym etapie co ty ,zdjęcia wnętrz pomagają w wyobrażeniu sobie jak domek będzie wkrótce wyglądał!!Wasz praktyczny prezentuje się super ;) Powodzenia w dalszych pracach !!!!!!!!!!

aga979
18-04-2011, 17:40
aga ale fajnie z tynkami w środku, ''zazdraszam''.:rolleyes:

Witam
mam nadzieje , że już za tydzień jeśli pogoda dopisze wyschną tynki całkowicie i ruszamy dalej :)

aga979
18-04-2011, 18:01
[QUOTE=luppo;4689615]cześć,
wydaje nam się, że masz podłogówkę na parterze,we wszystkich pomieszczeniach? Czy możesz podzielić się info na temat użytych materiałów i kosztów.
Cześć
na parterze podłogówkę mamy w salonie, jadalni, kuchni , wiatrołapie i łazienka z prysznicem, ponieważ zamiast brodzika będą płytki. A do góry łazienka.
Koszt materiału podłogówki ok.5200zł. + robocizna 2000zl. ( 65m2)

luppo
19-04-2011, 19:50
[QUOTE=luppo;4689615]cześć,
wydaje nam się, że masz podłogówkę na parterze,we wszystkich pomieszczeniach? Czy możesz podzielić się info na temat użytych materiałów i kosztów.
Cześć
na parterze podłogówkę mamy w salonie, jadalni, kuchni , wiatrołapie i łazienka z prysznicem, ponieważ zamiast brodzika będą płytki. A do góry łazienka.
Koszt materiału podłogówki ok.5200zł. + robocizna 2000zl. ( 65m2)

DZIĘKI ZA INFO, MY PLANUJEMY DOKŁADNIE TAK SAMO ROZPROWADZIĆ PODŁOGÓWKĘ, NIESTETY MUSIMY UZBROIĆ SIĘ W CIERPLIWOSĆ :( DOPIERO CZEKAMY NA PNB... BARDZO PODOBA NAM SIĘ WASZ PRAKTYCZNY / POZOSTAŁE ZRESZTĄ RÓWNIEŻ :) /

żona m
20-04-2011, 16:56
Ola&Norbi, sorry, ze pytam, ale to nie wy byliście kiedyś u nas na budowie?

Ola & Norbi
20-04-2011, 17:17
Ola&Norbi, sorry, ze pytam, ale to nie wy byliście kiedyś u nas na budowie?

No niestety to nie my :( Jeszcze nie widzieliśmy Praktycznego na żywo,ponieważ pracujemy w Norwegii i przyjeżdżamy dopiero w lipcu.Nawet naszego ,dopiero co powstającego domku nie widzieliśmy jeszcze...rodzinka śle zdjęcia.Pozdrawiamy :)

żona m
20-04-2011, 21:03
Pytam bo na fotce w avatarze jesteście bardzo podobni do jednej pary, która oglądała praktycznego u nas.

Thomas_3
20-04-2011, 21:23
Zdaje sie ,że to byliśmy my. Za co jeszcze raz dziekujemy bo była to wielka pomoc w utwierdzeniu nas ze ten dom jest dla nas odpowiedni. Mimo iz nie udzielamy sie na forum to skrzętnie je podglądamy i kibicujemy wszystkim inwestorom. Już wkrótce i my dołączymy do grona budujących "Praktycznego". Powstanie on pod Kielcami dokładniej w Miedzianej Górze. Jak tylko wyłoni sie z ziemi umieścimy tutaj zdjęcia.

monia.d
21-04-2011, 08:55
A my mamy już PnB :-), humus zebrany, dzisiaj robimy przyłącze wody a po swiętach kopiemy fundamenty i równocześnie robimy ogrodzenie na działce. Ja tylko będą pierwsze efekty tych prac to pochwalę się zdjęciami. Tymczasem trzymam kciuki za wszystkich budujących Praktycznego i wszystkim składam serdeczne "praktyczne" życzenia Wesołych Swiąt

żona m
21-04-2011, 09:15
to witajcie i ujawniajcie sie częściej:)

Whistle
23-04-2011, 13:40
Aga 979, super, ze wstawiłas zdjecia swojego Praktycznego, wyglada super! Koszt podlogówki wypada jak widze dosyc korzystnie (porownujac chociazby do cen grzejnikow kanalowych w salonie), ale wobec tego z czego planujesz zrobic podloge? Panele, plytki czy moze jednak drewniane dechy?
Tymczasem u mnie na budowie "klada sie" M-ki. Pozdrawiam!
whistle

aga979
26-04-2011, 08:47
[QUOTE=Whistle;4698922]
Whistle, salon, kuchnia i wiatrołap będzie w płytkach 60*60 cm :), co oznacza "klada sie M-ki" ?

Whistle
26-04-2011, 21:44
Aga979, ja bardzo chcialabym miec dechy w salonie, ale mnogie sa opinie, ze wowczas ogrzewanie podlogowe zniszczy taka podloge:/ Zastanawiam sie wiec, co z tym fantem poczac. M-ki, tzn. panowie budowlancy koncza robic fundamenty :)

Thomas_3
26-04-2011, 22:25
A jak przewidujecie lub przewidzieliście instalacje CO Jestem ciekaw czy wszyscy robią projektowym systemem unipipe ??? czy ktoś zdecydował sie na odstępstwa

piotrgawlik
28-04-2011, 19:14
Mam pytanie czy ktoś wykonał lub zamierza przykryć Praktycznego blachodachówką???

Ola_Slawek
29-04-2011, 09:52
chwilę po wylaniu ław :-) cieszy oko. Pozdrawiamy

54439

miejski
29-04-2011, 12:50
Ola_Slawek
Mam jedno pytanko:
Dlaczego macie to wszystko obsypane gruzem wkoło? Jak później zdejmiecie deski szalunkowe, zaizolujecie dysberbitem, ocieplicie styropianem i obłożycie folią kubełkową?
Dlaczego to wszystko jest równo z ziemią?

Ola_Slawek
29-04-2011, 13:18
to "gruzowisko" to wyschnięta glina z łopaty :-) (zastanawialiśmy się czy nie zrobić sobie z tego dachówki ;-) posadowienie faktycznie trochę podnieśliśmy z powodu wód gruntowych (nie pamiętam ile ale nie wiele...może na tym zdjęciu tak płasko to wygląda). same ławy kopaliśmy ręcznie....z wodą nie było ostatecznie tak źle (w najgorszych miejscach mieliśmy ok 1cm wody, przez ok 2 tygodnie kopania mieliśmy piękną pogodę) zasypało się chudziakiem ok 5cm (woda w ławach wszystko ładnie związała resztę podlaliśmy) ) szalunki faktycznie trzeba będzie trochę odkopać z tego co wykopaliśmy i będziemy wtedy zdejmować dechy, a następnie izolować masą bitumiczną i na tym układać resztę. Nie jestem budowlańcem ale ten dysterbit mnie zaciekawił... mamy beton wodoodporny b20, myślisz że mimo wszystko trzeba użyć tego izolatora na samych ławach?

miejski
29-04-2011, 13:48
Dysperbit (http://www.izolacja-jarocin.pl/Ekologiczne-masy-dyspersyjne-Dysperbit.html) to nic innego jak właśnie masa bitumiczna.
Nie za bardzo wiem jak po odkopaniu i zdjęciu desek chcecie to obmalować. Nic nie piszesz o położeniu potem ocieplenia fundamentów styropianem itp (zerknij jak to wyglądało u mnie (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?155802-miejskich-Praktyczny-1&p=4302220&viewfull=1#post4302220)).
A co z wysokością fundamentów? Na pewno chcecie mieć ściany nośne od samej ziemi?
Jak dla mnie coś tu jest nie tak, ale niech się inni wypowiedzą, bo ze mnie żaden spec w tej dziedzinie.

Ola_Slawek
29-04-2011, 14:10
miejski
na moim zdjęciu widać tylko wylane ławy, do poziomu 0 jeszcze trochę zostało. bloczki ustawiamy od poniedziałku. wysokość podłogi domu będzie na wysokości tych poziomych desek wytyczonych przez geodete, ostatecznie będziemy wystawać prawie tyle co ty.

miejski
29-04-2011, 16:10
No to jest tak, jak się FM w pracy podczytuje :-)
Myślałem, że mowa o wieńcu fundamentowym, a tu stoi "jak byk", że chodzi o ławy fundamentowe...
Teraz wszystko jasne :yes:

Krzysiek.A
30-04-2011, 15:25
Kto jeszcze oprócz mnie buduje Praktycznego 3 lub 4

karola76
30-04-2011, 22:47
Czy ktoś z Was ocieplał bloczki betonowe od środka ? Czy ma to jakiś sens ?

cepter6
02-05-2011, 12:08
Hej.
Niniejszym wpisem chciałbym się przywitać i dołączyć do grona budujących domek Praktyczny 1.
Nasz domek powstanie w szczecinie.
Obecnie jesteśmy na poszukiwaniu architekta co nam projekt zaadoptuje, oraz ekipy co nam ten domek postawi.
Jeszcze raz witam wszystkich.
Cepter

piotrgawlik
03-05-2011, 09:10
Witam

Mam pytanie czy ktoś wykonał dach z dachówek braas Tegalit ?
Ewentualnie jakie koszty za m2 lub za cały dach?

żona m
03-05-2011, 10:08
piotrze wejdź do dziennika miejskiego, my mamy tę dachówkę.

hitmebaby
04-05-2011, 20:28
Hejo,

dla lubiących patrzeć na obrazki zapraszam do oglądania postępów Praktycznego 4.

http://forum.muratordom.pl/entry.php?114252-pierwsze-fotoski

Wkrótce aktualizacje.

pzdr

monia.d
05-05-2011, 07:40
Kto jeszcze oprócz mnie buduje Praktycznego 3 lub 4


Witam,
my budujemy Praktycznego 3. Ale jestesmy dopiero na etapie fundamentów. Zdecydowalismy się na Solbet łączony na klej (ale nie p+w) i do tego ok. 15 -20 cm styropianu. Myślicie że tak bedzie dobrze? (tzn. wystarczajaco ciepło)?

żona m
05-05-2011, 13:03
Aga 979 jak u was z pracami? Tynki i wylewki pewnie zakończone? Na kiedy przewidujecie przeprowadzkę? U nas pierwszy realny termin to BN 2011.

Krzysiek.A
06-05-2011, 19:24
Witam jestem już na etapie stropu , zaczynam wiec myśleć o wykuszu nad jadalnią , chciałbym mieć tam mały balkonik , robił go ktoś inaczej jak w projekcie nie za bardzo podoba mi się żwirek za miast murku myślałem o balustradzie takiej jak w oknach na piętrze

hitmebaby
06-05-2011, 20:19
kolejna porcja zdjęć w Dzienniku. Zapraszam.

http://forum.muratordom.pl/entry.php?114288-%C5%9Bciany-fundamentu

pzdr

Erysw
06-05-2011, 20:31
Witam
Polecam się jeżeli chodzi o wykonanie adaptacji projektu Praktyczny. Działam na terenie Szczecina i okolic.
Zależnie od terminu uzyskania pozwolenia na budowę mogę również zaoferować wykonawstwo.
Pozdrawiam
kontakt: 660 67 64 64

kpp
06-05-2011, 23:12
Karo na tym zdjęciu poniżej, jak dalej będzie szła rynna? tak już zostanie?

http://img828.imageshack.us/img828/8812/dsc00193small3331253.jpg

Karo_

zastanawia mnie czy macie już wybraną bramę garażową a dokładnie jej kolor. Czy będzie taka jak obróbki blacharskie i wykończenie tarasu, czy może planujecie coś innego?

szczerze, jestem bardzo ciekawa bo sama nie wiem na co sie zdecydować...

pozdrawiam :rolleyes:

karo_
07-05-2011, 08:36
Karo_

zastanawia mnie czy macie już wybraną bramę garażową a dokładnie jej kolor. Czy będzie taka jak obróbki blacharskie i wykończenie tarasu, czy może planujecie coś innego?

szczerze, jestem bardzo ciekawa bo sama nie wiem na co sie zdecydować...

pozdrawiam :rolleyes:

Witaj
bramę mamy wstępnie wybraną, kolor będzie szary, prawdopodobnie RAL 7038 od Wiśniowskiego, bez przetłoczeń, szerokopanelowa.
Zależy nam na jasnym odcieniu, bo brama w takim rozmiarze - 5 m szerokości - w ciemnym kolorze, mogłaby zdominować bryłę. W szarościach mamy także rolety, ale wiadomo, trzeba uważać, gdy się porusza w różnych odcieniach tego samego koloru, bo mogę się "gryźć" :) Biały raczej odpada, kolory drewna nie wchodzą w rachubę.

tomek131
07-05-2011, 15:28
A powiedzcie wy mnie (dotyczy Praktyczny 1),bo chodzę ,błądzę ,marudzę w poszukiwaniu projektu (wąska działka 19m) taką rzecz.Przeszkadza mi bardzo w tym projekcie (pomijając WC w średnio szczęśliwym położeniu) ,że z wiatrołapu wchodzi się wprost na kanapę w salonie ,oraz że wszyscy idący na gorę (koledzy moich dzieci)też chodziliby mi po głowie trochę ,więc gdyby:
wychodząc z wiatrołapu i kierując się w stronę kanapy w salonie ,zatrzymujemy się w miejscu ,gdzie kończy się jadalnia po prawej a po lewej mamy koniec schodów i w tej osi stawiamy ścianę, na taką szerokość ,by zostawić oczywiście przejscie po prawej z jadalni do salonu ,a po lewej z wiatrołapu i schodów do salonu.Tylko gdzie dać kominek wtedy,na tej nowej ścianie ?
Dodatkowo od miejsca gdzie postawimy ścianę ,od tej osi ,wydłużamy salon w głąb ,w stronę ogrodu (jeśli oczywiście ogród jest za salonem)o powiedzmy metr aby trochę powiększyć przestrzeń ,bo ta ścianka nam ją optycznie zmniejszy.Wydłużając w ten sposób dom oczywiście powiększamy gabinet na dole do jakiś 12m i sypialnie na gorze
Czy to do zrobienia?Jakby to mogło wyglądać?Przy okazji zasłonioby trochę kuchnię otwartą w tej chwili na salon ,bo ta ścianka chciałbym ,by byla na tyle szeroka by przysłoniła połowę widoku (z kanapy w salonie patrząc)na kuchnię oraz drzwi do wiatrołapu.
Ci którzy mają wybudowane mogą sobie to wyobrazić bo ja po rzutach średnio.

Sebastian/pomorskie
08-05-2011, 16:01
Witajcie. Czy jest ktoś kto zdecydował się na budowę z ytonga? Bardzo proszę o kontakt wszystkich budujących praktyczny 2 na terenie północy.
Pozdrawiam serdecznie

Jarrek
08-05-2011, 18:38
Witajcie. Czy jest ktoś kto zdecydował się na budowę z ytonga? Bardzo proszę o kontakt wszystkich budujących praktyczny 2 na terenie północy.
Pozdrawiam serdecznie
Sebastian 880-000-330

u mnie -projekt praktyczny 2+ piwnice. woj. pomorskie.

Witaj

ja budowałem praktycznego 2 z Ytonga. Dom stoi w Gdyni :)

pozdrawiam

Jarek

Sebastian/pomorskie
08-05-2011, 20:18
Jarku słabo operuję na forum;)
dziękuję za sygnał.
Proszę o sms, oddzwonię.
Pozdrawiam!

Ola_Slawek
09-05-2011, 22:09
kolejna porcja zdjęć w Dzienniku. Zapraszam.

http://forum.muratordom.pl/entry.php?114288-%C5%9Bciany-fundamentu

pzdr

Hitmebaby...na zdjęciach zauważyłem ze masz wyciągnięte prety na słup w narożniku małego pokoju i klatki schodowej. Na projekcie i u nas prety są wysuniete w innym miejscu: na łączeniu ław salonu, klatki schodowej i kotłowni. Czy to było zamierzone?

mb1808
10-05-2011, 20:42
Witam wszystkich Praktycznych :)
Post przeczytany od deski do deski więc i czas się przywitać.
Po długich poszukiwaniach odnalazłem pracownię DzW i to był strzał w dziesiątkę (po pokazaniu projektów żonie również się zakochała - oczywiście w wizualizacjach :P)
Niedługo kupujemy Praktycznego 4 (lustro) i najpóźniej wiosną 2012 startujemy z budową niedaleko Niepołomic (po drodze jeszcze pozwolenia,archeolodzy i kredyt).
Na razie siedzimy z żonką nad naszymi wizjami i dostosowujemy środek do naszych upodobań.

Oto kilka naszych przemyśleń do wdrożenia w życiu:

1. Zależało nam na większej kuchni więc powiększmy kuchnię i jadalnię o ok 1,2m w lewo, będzie tam też wyjście na taras.
2. Zupełnie nie pasowało nam również wejście z salonu bezpośrednio do toalety i babinetu.
3. Żona marzy również o szklanej barierce na schodach :)
- aby rozwiązać pkt. 2 i 3 chcemy przenieść wejście na schody z lewej na prawą stronę i umieścić małą toaletę (bez prysznica) pod schodami. Drzwi do gabinetu przeniesione z salonu na przeciw schodów.
4. Uważam również, że kominek w projekcie jest w nie najlepszym miejscu (komunikacja między wejściem a kuchnią). Dzięki zmianom ptk. 3 kominek zostanie przeniesiony w miejsce pierwotnych drzwi do gabinetu.
Aby wydzielić równieżsalon od jadalni planujemy obniżenie w nim podłogi o jeden stopień. Podobnie mini korytarzyk z wejściem do toalety (celem jest toaleta pod schodami pełnej wysokości).
5. I jeszcze jedno. NIe uważacie, że schody w projekcie są ciut za wąskie (215 cm na oba kierunki, na jedną stronę ok 100)? Słyszłem opinie, że dla wygodnego użytkowania szerokość w jednym kirunku powinna mieć ok 115-120cm i tak też chcemy zrobić zwężając gabinet o 25 cm.

Na początek co do parteru to chyba tyle :)

Proszę o wasze opinie i oczywiście trzymam kciuki za już budujących.55998

hitmebaby
11-05-2011, 09:44
"Hitmebaby...na zdjęciach zauważyłem ze masz wyciągnięte prety na słup w narożniku małego pokoju i klatki schodowej. Na projekcie i u nas prety są wysuniete w innym miejscu: na łączeniu ław salonu, klatki schodowej i kotłowni. Czy to było zamierzone? "




Tak to było zamierzone ponieważ kasujemy ściankę do gabinetu, oraz powiększamy wiatrołap (wejście do toalety będzie od wiatrołapu), też kasując tę ściankę na której są drzwi do kotłowni. Aby tę część konstrukcyjną budynku zrobiliśmy te dodatkowe pręty.

kaliszew
11-05-2011, 10:31
1. Zależało nam na większej kuchni więc powiększmy kuchnię i jadalnię o ok 1,2m w lewo, będzie tam też wyjście na taras.
2. Zupełnie nie pasowało nam również wejście z salonu bezpośrednio do toalety i babinetu.
3. Żona marzy również o szklanej barierce na schodach :)
- aby rozwiązać pkt. 2 i 3 chcemy przenieść wejście na schody z lewej na prawą stronę i umieścić małą toaletę (bez prysznica) pod schodami. Drzwi do gabinetu przeniesione z salonu na przeciw schodów.
4. Uważam również, że kominek w projekcie jest w nie najlepszym miejscu (komunikacja między wejściem a kuchnią). Dzięki zmianom ptk. 3 kominek zostanie przeniesiony w miejsce pierwotnych drzwi do gabinetu.
Aby wydzielić równieżsalon od jadalni planujemy obniżenie w nim podłogi o jeden stopień. Podobnie mini korytarzyk z wejściem do toalety (celem jest toaleta pod schodami pełnej wysokości).
5. I jeszcze jedno. NIe uważacie, że schody w projekcie są ciut za wąskie (215 cm na oba kierunki, na jedną stronę ok 100)? Słyszłem opinie, że dla wygodnego użytkowania szerokość w jednym kirunku powinna mieć ok 115-120cm i tak też chcemy zrobić zwężając gabinet o 25 cm.


Witam, też będziemy budować czwórkę, chcemy zrobić podobne zmiany - drzwi do gabinetu pod schodami, łazienkę chcemy przenieść do części kotłowni. Czy przeniesienie kominka jest możliwe? Co w tym przypadku z kominem? nie musi być przy kominku?
Pozdrawiam,

rafalmix
11-05-2011, 13:07
Witam w naszym "praktycznym" zrobiliśmy takie zmiany, drzwi do gabinetu i łazienki przeniesione w miejsce schodów (schody lekko cofnięte) a kominek odsunięty od kuchni tak by przysłaniał drzwi wejściowe. Rysunki byłe wcześniej na tym forum.

mb1808
11-05-2011, 20:33
Dzięki zakomentarze :)

kaliszew - oczywiście komin do kominka również będzie przenoszony (mam nadzieje, że projektant nie będzie miał z tym problemów. Z wstępnych obserwacji nowy komin nie wypada również na żadnym załamaniu dachu. Będzie akurat wpasowany za drzwiami pokoju na górze. Wejściedo pokoju przeniesione z naprzeciw wejścia do łazienki na zaraz przy schodach.

rafalmix - (niestety nie znalazłem terazrysunku :( )też mysleliśmy o takim rozwiązaniu jednak nam wychodziło, że "lekko cofniete" to minimum 1 m (dla drzwi 80 cm). W tym wypadku wychodzi chyba spocznik schodów już w garażu. Z punktu widzenia użytkowego nie ma chyba problemu gdyż spocznik w garażu ject na wysokości ok 2,1m jednak z punktu budowlanego jest już chyba większy problem. Zmieniasię też trochę układ w pokoju nad garażem. Jeżeli nie wchodzicie w garaż to czy schody nie będą pod zbyt duzym kątem lub z za krótkimi stopniami ??

dorisa
11-05-2011, 21:40
Dzięki zakomentarze :)

rafalmix - (niestety nie znalazłem terazrysunku :( )też mysleliśmy o takim rozwiązaniu jednak nam wychodziło, że "lekko cofniete" to minimum 1 m (dla drzwi 80 cm). W tym wypadku wychodzi chyba spocznik schodów już w garażu. Z punktu widzenia użytkowego nie ma chyba problemu gdyż spocznik w garażu ject na wysokości ok 2,1m jednak z punktu budowlanego jest już chyba większy problem. Zmieniasię też trochę układ w pokoju nad garażem. Jeżeli nie wchodzicie w garaż to czy schody nie będą pod zbyt duzym kątem lub z za krótkimi stopniami ??

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz Zakładka "19" - wpis z 26.10.2010 My garaż mamy oddzielnie. Zdjęcia z realizacji zamieszczę za parę dni, może w sobotę zakończymy parter

lukasz1977
12-05-2011, 22:58
Kraków wita!

wlasnie zaczynamy zabawe z praktycznym 2(wersja lustro)
od dluzszego czasu sledzimy wpisy na forum i sa one bardzo pomocne

po zalatwieniu wszytkich formalnosci i otrzymaniu PNB wyrownalismy dzialke(Czulice (http://maps.google.pl/maps?hl=pl&biw=1600&bih=766&q=czulice&gs_sm=c&gs_upl=1211l3041l0l7l7l0l1l1l0l206l859l3.2.1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wl)) i kopiemy dziure pod lawe


kilka fotek:

http://img202.imageshack.us/img202/4761/img0002pin.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/202/img0002pin.jpg/)



http://img846.imageshack.us/img846/1083/img0003rc.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/846/img0003rc.jpg/)

mb1808
13-05-2011, 10:57
Lukasz1977 - Gratulacje i dodatkowe plusy, że pod KRK jest juz kilka praktycznych :)

Pytanko do forumowiczów
Czy ktoś z was kupwoał z DzW projekty wentylacji mechanicznej i turbokominka??
Praktycznie wszystkie wersje "Praktycznego" są takie same w środku, Może jest ktoś zainteresowany odsprzedaniem dokumentacji ??

Osoby zainteresowane proszę o info na priv.

lukasz1977
13-05-2011, 22:14
zazbrojone i zalewane lawy...

http://img190.imageshack.us/img190/2388/p1030296x.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/190/p1030296x.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


http://img20.imageshack.us/img20/3410/p1030303n.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/20/p1030303n.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

aga979
13-05-2011, 22:19
Aga 979 jak u was z pracami? Tynki i wylewki pewnie zakończone? Na kiedy przewidujecie przeprowadzkę? U nas pierwszy realny termin to BN 2011.
Witam
tak, tynki i wylewki wylane , teraz szukamy płytek , armatury , itd. Myśli , że sierpień :)

Krzysiek.A
14-05-2011, 19:26
Odświeże temat z oknami , kto z was ma już wycenione lub zamontował okna zgodnie z projektem tzn bez żadnych przedziałek i zmniejszenia

żona m
15-05-2011, 10:55
Witam
tak, tynki i wylewki wylane , teraz szukamy płytek , armatury , itd. Myśli , że sierpień :)
oj zazdroszcze chciałabym być już na tym etapie. u nasz meczą tynki, zeszli już na parter budynku.
Termin sierpien? u nas nie da rady, bo tynku muszę troszkę przeschnąc aby nie było wilgoci. Swoja drogą nie mam pojecia jak niektórzy budują domu w 7-8 miesiecy pod klucz.to jest niemożliwe moim zdaniem, aby wilgoć potem nie weszła w meble i podłogi.
Aga dasz jakieś aktualne fotki?

rafalmix
15-05-2011, 12:26
oj zazdroszcze chciałabym być już na tym etapie. u nasz meczą tynki, zeszli już na parter budynku.
Termin sierpien? u nas nie da rady, bo tynku muszę troszkę przeschnąc aby nie było wilgoci. Swoja drogą nie mam pojecia jak niektórzy budują domu w 7-8 miesiecy pod klucz.to jest niemożliwe moim zdaniem, aby wilgoć potem nie weszła w meble i podłogi.
Aga dasz jakieś aktualne fotki?

Da się wybudować w tak krótkim czasie, na zachodzie to norma i wcale nie dom z prefabrykatów tylko murowany. Jeśli będziecie mieć rekuperator to o wilgoć się nie martwcie szybko wam wysuszy.

żona m
15-05-2011, 15:41
nie wiem czy rekuperator da radę, jesli na 150 metrach muszą wyschnąc wylewki, tynki. Tak czy inaczej taki proces musi trwać minimum 4 miesiące. Znam już nie jedną taką osobę, która była pewna swego a po roku od przeprowadzki walczyli z grzybem i robili remont. O pękających tynkach nie wspominając. Dlatego podziwiam,ze ktos znając ryzyko, porywa sie na takie eksperymenty.

Whistle
15-05-2011, 19:36
Odświeże temat z oknami , kto z was ma już wycenione lub zamontował okna zgodnie z projektem tzn bez żadnych przedziałek i zmniejszenia
Witam! My mamy juz zamówione okna dokładnie takie jak w projekcie. Firma nazywa sie Grobud z Grodziska Wlkp. Sa to okna 6-komorowe na profilu aluplast7000. Z tym, ze w fixie mamy dodatkowo szyby bezpieczne 3.3.1. Wszystko w cenie 12.880 netto plus rolety. Pozdrawiam!

Whistle
15-05-2011, 19:49
nie wiem czy rekuperator da radę, jesli na 150 metrach muszą wyschnąc wylewki, tynki. Tak czy inaczej taki proces musi trwać minimum 4 miesiące. Znam już nie jedną taką osobę, która była pewna swego a po roku od przeprowadzki walczyli z grzybem i robili remont. O pękających tynkach nie wspominając. Dlatego podziwiam,ze ktos znając ryzyko, porywa sie na takie eksperymenty.

Popieram opinie Zony m! Moze nie jestem ekspertem budowlanym, ale wystarczy posluchac fachowcow z branzy budowlanej, zeby sie dowiedziec, ze w budowa nie ma co sie spieszyc, bo efekt moze byc odwrotny od zamierzonego :)

miejski
16-05-2011, 16:57
Whistle

Cena za te okna podejrzanie niska (sama szyba bezpieczna 3.3.1 w 2 największych fixach to dopłata jakieś 2500zł). Pakiet dwu- czy trzyszybowy?

Whistle
16-05-2011, 18:11
Whistle

Cena za te okna podejrzanie niska (sama szyba bezpieczna 3.3.1 w 2 największych fixach to dopłata jakieś 2500zł). Pakiet dwu- czy trzyszybowy?

Miejski,
Faktycznie za szyby bezpieczne do fixów musielismy dopłacic ok 2300zl. Cena jest rzeczywiście dosyc niska, ale to jest pakiet dwuszybowy. Do tego dojdą jeszcze rolety i brama garazowa i uzbiera sie spora sumka. Wiem tez, że mają w tym miesiącu zrobic ok 8 % podwyzke, wiec dlatego zamówienie i umowa zostały zrobione i podpisane juz teraz. Pozdrawiam!

żona m
16-05-2011, 20:07
Popieram opinie Zony m! Moze nie jestem ekspertem budowlanym, ale wystarczy posluchac fachowcow z branzy budowlanej, zeby sie dowiedziec, ze w budowa nie ma co sie spieszyc, bo efekt moze byc odwrotny od zamierzonego :)

Gdy ja naszym majstrom powiedziałam, ze mam plan aby wprowadzić się we wrześniu, to mieli bardzo dziwne miny. Oczywiscie odradzili, mimo iż dom budowany od zeszłego sierpnia, przestał przez zimę. Pierwszy realny temin to grudzień.

Jarrek
17-05-2011, 18:29
Odświeże temat z oknami , kto z was ma już wycenione lub zamontował okna zgodnie z projektem tzn bez żadnych przedziałek i zmniejszenia


Czesc

Ja juz mam zamontowane okna w rozmiarach jak w projekcie, najwieksze okna bez podziałów oczywiscie.
okna firmy Bertrand profil Gealan 6 komor, pakiet 3-szybowy,
cena z montazem ciepłym ok 25000zl.
pozdrawiam

hitmebaby
18-05-2011, 19:59
Zapraszam do dziennika. Aktualizacja foto ze stanu zero praktycznego 3 zrobionego na 4, oraz start murów z wykorzystaniem isomuru

http://forum.muratordom.pl/entry.php?114539-zero-zamkni%C4%99te-mury-rozpocz%C4%99te
http://forum.muratordom.pl/entry.php?114540-cd...-mury-rozpocz%C4%99te

igimaks
19-05-2011, 14:27
Zapraszam do dziennika. Aktualizacja foto ze stanu zero praktycznego 3 zrobionego na 4, oraz start murów z wykorzystaniem isomuru

http://forum.muratordom.pl/entry.php?114539-zero-zamkni%C4%99te-mury-rozpocz%C4%99te
http://forum.muratordom.pl/entry.php?114540-cd...-mury-rozpocz%C4%99te

za kilka miesięcy zabieram się za start Praktycznego 4
zrobiłem przymiarki na działce i jak wbiłem paliki w miejscu gdzie kiedyś będzie fundament (tylko poglądowo) to łoooo matko złapałem się za głowę jaki to wielgaśny potwór :)

Czy optycznie na działce fundamenty przypominają 17 metrowego potwora :)
Taka ciekawość