PDA

Zobacz pełną wersję : projekt PRAKTYCZNY pracownia DOMY Z WIZJĄ



Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11

Jarrek
19-05-2011, 15:35
Witam

Pytanie do osob ktore maja juz elektryke, wode i kanalizacje.
na jakie koszty moge liczyc przy robieniu tych instalacji ?

Jarek

hitmebaby
19-05-2011, 15:45
za kilka miesięcy zabieram się za start Praktycznego 4
Czy optycznie na działce fundamenty przypominają 17 metrowego potwora :)


Bo ja wiem. Zależy pewnie od działki. Moje wymiary to jakieś 50x35 i potwora tam nie widzę :) Moja żona jak zobaczyła fundament po raz pierwszy to powiedziała - 'masakra, ale mały domek' :)

aga979
21-05-2011, 20:36
oj zazdroszcze chciałabym być już na tym etapie. u nasz meczą tynki, zeszli już na parter budynku.
Termin sierpien? u nas nie da rady, bo tynku muszę troszkę przeschnąc aby nie było wilgoci. Swoja drogą nie mam pojecia jak niektórzy budują domu w 7-8 miesiecy pod klucz.to jest niemożliwe moim zdaniem, aby wilgoć potem nie weszła w meble i podłogi.
Aga dasz jakieś aktualne fotki?

Na razie nic nowego nie zrobiliśmy, czekaliśmy aż wyschną tynki i posadzki. Mam nadzieję , że tak za 4 tygodniu zaczniemy kłaść płytki.Jeśli się wprowadzimy na koniec sierpnia to minie nam rok i 3 miesiące od rozpoczęcia budowy ;) na jakim etapie obecnie teraz jesteście? w salonie zamierzacie położyć deskę czy płytki?
Pozdro :)

żona m
22-05-2011, 14:07
My też męczymy tynki, część jest zrobiona na gotowo a reszta sie robi, czyt. dół. W salonie albo będzie gres w dużym formacie, lub płytki imitujące deski. Ostatecznie deska trójwarstwowa, ale to tak w ostateczności.
aga uważasz, ze 4 tygodnie wystarczy, aby można juz układać płytki? Moi majstrowie mi jakoś odradzają, musze popytac u konkurencji jak to widzą.

lukasz1977
26-05-2011, 10:55
ciąg dalszy zabawy z fundamentem....

http://img708.imageshack.us/img708/3219/img0007fj.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/708/img0007fj.jpg/)


bloczki fundamentowe przyjechały (brukbet)

http://img845.imageshack.us/img845/1345/img0010z.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/845/img0010z.jpg/)


chłopaki ładnie ułożyli ścianki fundamentu

http://img696.imageshack.us/img696/9482/img0014coz.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/696/img0014coz.jpg/)


ocieplony, zasiatkowany i ofoliowany fundament

http://img842.imageshack.us/img842/9493/img0015yp.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/842/img0015yp.jpg/)


zalewanie bloczków

w poniedziałek zasypywanie środka oraz podrównanie terenu

Zaryl
27-05-2011, 17:38
Witam. Jaką dachówkę planujecie? Taka jak w projekcie to: domino z Creaona ( cena powalająca).

Witam.
Dołączam się do pytania. Czy ktoś z Was kładł albo zamierza kłaść inną dachówkę niż w projekcie (Tegalit lub Domino)?

Krzysiek.A
27-05-2011, 20:35
Ja kładę Turmalin z Ruppceramiki

Jarrek
28-05-2011, 03:48
Witam.
Dołączam się do pytania. Czy ktoś z Was kładł albo zamierza kłaść inną dachówkę niż w projekcie (Tegalit lub Domino)?

Witam

Ja polozylem Turmalin z Rupceramiki

pozdrowienia

Jarek

aga979
28-05-2011, 13:55
My też męczymy tynki, część jest zrobiona na gotowo a reszta sie robi, czyt. dół. W salonie albo będzie gres w dużym formacie, lub płytki imitujące deski. Ostatecznie deska trójwarstwowa, ale to tak w ostateczności.
aga uważasz, ze 4 tygodnie wystarczy, aby można juz układać płytki? Moi majstrowie mi jakoś odradzają, musze popytac u konkurencji jak to widzą.

Moim zdaniem to mało 4 tygodnie, tynki mamy tak od począteku kwietnia , a posadzki połowa kwietnia. Płytki w łazienkach zaczniemy kłaść tak za tydzień, a podłogi w salonie , kuchni i wiatrołapie tak za trzy tygodnie. Teraz etap szukania fachowców na położenie płytek, nie łatwo znaleźć dobrego i korzystnie cenowo ;)

piotrgawlik
29-05-2011, 09:55
A ja bedę kładł Tegalit :) Ciekawe jak będzie wyglądał?

żona m
30-05-2011, 13:33
tak jak nasz:)

żona m
31-05-2011, 12:20
Praktyczni, zobaczcie co znalazłam w necie?
http://otodom.pl/dom-osielsko-150m2-5-pokoi-555000-pln-id9432257.html
cena kosmiczna. :jawdrop:

aga979
31-05-2011, 17:12
Praktyczni, zobaczcie co znalazłam w necie?
http://otodom.pl/dom-osielsko-150m2-5-pokoi-555000-pln-id9432257.html
cena kosmiczna. :jawdrop:

naprawdę nieźle

lukasz1977
31-05-2011, 20:14
dzialeczka malutka a cena faktycznie kosmos

Krzysiek.A
03-06-2011, 15:49
Napiszcie proszę jakiej firmy macie system rynnowy i blachę na obróbki

Jarrek
03-06-2011, 23:51
Napiszcie proszę jakiej firmy macie system rynnowy i blachę na obróbki

Czesc

Ja mam obrobki i system rynnowy firmy LINDAB

pozdrawiam

Jarek

mb1808
04-06-2011, 10:07
Witam.

Projekt "Praktyczny 4" dotarł :)
Możecie pochwalić się na jakiego typu ogrzewanie się zdecydowaliście ?

Ja szczerze mówiąc zastanawiam się bardzo intensywnie nad 100% podłogówką wraz z pompą ciepła (spiralną poziomą).
Martwi mnie tylko ułożenie podłogówki pod drewnianą podłogą :(
Też mieliście takie dylematy ???

Pozdrawiam

miejski
04-06-2011, 21:12
mb1808,
Śledź uważnie nasz dziennik budowy (choć ostatnio z powodu braku czasu troche zaniedbany). W niedługim czasie zaczynamy z podłogówką (prawie 100% góra i dół) i montujemy pompę ciepła PPC Ecopower C11 z kolektorem poziomym.

żona m
05-06-2011, 09:19
Miejski zapomnial dodać, że w związku z podlogówką mamy zagwozdke co z podlogą. Lite drewno odpada, ponieważ jest za dobrym izolatorem, zostaje chyba deska trójwarstwowa i gres. Ostatecznie terakota imitująca drewniane dechy. Choć nie ukrywam w pokojach wolalabym deske trójwarstwową.

Whistle
06-06-2011, 20:13
Praktyczni, zobaczcie co znalazłam w necie?
http://otodom.pl/dom-osielsko-150m2-5-pokoi-555000-pln-id9432257.html
cena kosmiczna. :jawdrop:

Cena faktycznie powalajaca...
Tymczasem kilka fotek z naszej budowy:

Whistle
06-06-2011, 20:23
W nawiazaniu do dylematow z podloga pod ogrzewanie podlogowe w salonie. Co myslicie o tym: http://www.paradyz.com.pl/Collection/living-room/noce ?

maalutkaa
06-06-2011, 21:33
Witam miłośników Praktycznego! :)
My zdecydowalismy się na wersję Praktyczny 3. Jak dobrze pojdzie do zaczniemy budowe w te wakacje.
Chcialabym najpierw zapytac ile kosztowala was robocizna SSO?
I pytanie do Miejskiego :) bo widze ze na forum podales robocizne bez dachu 30 tys i dach z materialem 47 tys, ile z tego bylo za robocizne dachu?
My dostalismy wlasnie wycene na 55 tys (z dachem) i wydaje nam sie to dosc sporo. Szczerze mówiąc troche nas zszokowala ta wycena ale podobno sporo pracy jest przy fundamentach Praktycznego hm.... Praktyczny 3 jest niewiele większy od wersji 1 wiec wydaje nam sie ze koszty robocizny powinny byc podobne.
Czy ktos kto buduje wersje Praktycznego 3 mógłby też podac jak wycenili wam robocizne SSO?

Dzieki

miejski
06-06-2011, 22:53
maalutkaa za robociznę dachu było następująco:

- ciesielka więźby - 2500 zł,
- deskowanie i papowanie - 2800 zł,
- łacenie - 170 zł
- kładzenie dachówki 3400 zł,
- obróbka kominów - 300 zł,
- wyłaz dachowy - 150 zł,
- okna dachowe - 460 zł,
- podbitka i obróbki blacharskie szczytów oraz pasów podrynnowych - 1100 zł

co daje 10880 zł.

żona m
07-06-2011, 06:58
W nawiazaniu do dylematow z podloga pod ogrzewanie podlogowe w salonie. Co myslicie o tym: http://www.paradyz.com.pl/Collection/living-room/noce ?

bierzemy pod uwagę i także płytki woodentik:)

imat7
07-06-2011, 12:32
Czy może ktoś podać jakie są koszty tynków wew. cementowo wapiennych dla praktyczny2 - robocizna i materiały. Z góry dzięki.

żona m
07-06-2011, 19:24
Robione maszynowo czy ręcznie?. Z tym, że maszynowo jest tylko do etapu obrzucenia ścian, a potem i tak człowiek zaciera.
U nas za całkowicie robione ręcznie 17 zł za robociznę, plus materiały, do tego 2 zł wykończenie pieskiem kwarcowym. Niby to metoda tzw. na gotowo, ale ja nie widzę jakoś pomalowania tego farbą. Prawdopodobnie część domu czeka dodatkowo gładżowanie. Zobaczę, jak to bedzie wyglądać po zagruntowaniu i pomalowaniu. Mam zamiar zrobić próbne malowanie klatki schodowej.

Maszynowo 26 zł z materiałem i to jest bardziej opłacalne. Nie musisz zawracać sobie głowy hurtowniami, szukaniem materiału, betoniarką, zyskujesz na czasie, robota idzie migiem. Tynki maszynowe mamy firmy Kreisel 501.

kaliszew
07-06-2011, 21:59
Witam miłośników Praktycznego! :)
My zdecydowalismy się na wersję Praktyczny 3. Jak dobrze pojdzie do zaczniemy budowe w te wakacje.
Chcialabym najpierw zapytac ile kosztowala was robocizna SSO?
I pytanie do Miejskiego :) bo widze ze na forum podales robocizne bez dachu 30 tys i dach z materialem 47 tys, ile z tego bylo za robocizne dachu?
My dostalismy wlasnie wycene na 55 tys (z dachem) i wydaje nam sie to dosc sporo. Szczerze mówiąc troche nas zszokowala ta wycena ale podobno sporo pracy jest przy fundamentach Praktycznego hm.... Praktyczny 3 jest niewiele większy od wersji 1 wiec wydaje nam sie ze koszty robocizny powinny byc podobne.
Czy ktos kto buduje wersje Praktycznego 3 mógłby też podac jak wycenili wam robocizne SSO?

Dzieki

Dla pocieszenia :-) cena za SSO Praktyczny 4 z dachem w Szczecinie
w moim przypadku to 72 tys (robocizna),

Pozdrawiam

kaliszew
08-06-2011, 10:05
W przyszłym tygodniu rozpoczynam budowę, czy ktoś na forum buduje może w okolicach Szczecina i ma już coś na działce :-) Niestety pracownia nie udostępnia adresów a chciałbym obejrzeć jak to wygląda na "żywo"

Pozdrawiam

Myszka26
08-06-2011, 12:36
Witam,
my również jesteśmy zainteresowani kupnem projektu Praktyczny 3 jednakże jak oglądam Wasze zdjęcia z budowy to domek wydaje mi się strasznie mały, zauważyłam ze koło Krakowa buduje się lukasz1977 czy byłaby możliwość zobaczenia na żywo domku?

luppo
08-06-2011, 13:28
maalutkaa, ja tez Cie moge pocieszyc, pod Krakowem robocizna SSO z dachem za Praktyczny w wersji 1=>ok 65tys.

hitmebaby
08-06-2011, 21:13
U mnie we Wrocławiu wyszło SSO za 60k - oczywiście robocizna. To za Praktyczny 4

żona m
08-06-2011, 21:27
Niestety pracownia nie udostępnia adresów a chciałbym obejrzeć jak to wygląda na "żywo"

Pozdrawiam
jak ładnie poprosisz to udostepni, nasze namairy dawała bez problemu obcym ludziom, co nas troszkę irytowało.;)

lukasz1977
08-06-2011, 21:57
u mnie majster krzyknal:
7000 - fundament
10000 - parter
10000 - poddasze ze stropem
21000 - dach i taras nad garazem

suma 48tys, raczej nie wygorowana, z tym ze stawiaja 3 domy obok siebie (buduje sie brat i kumpel)

maalutkaa
09-06-2011, 17:35
Wielkie dzięki za wasze informacje :)
To wygląda na to, że te 55 tys to wcale nie jest wygórowana cena ale może nam się jeszcze coś uda urwać z tej ceny... mam nadzieję...
My będziemy budować w okolicy Krakowa (dokładniej okolice Kocmyrzowa).

Pozdrawiam

lukasz1977
09-06-2011, 21:04
Wielkie dzięki za wasze informacje :)
To wygląda na to, że te 55 tys to wcale nie jest wygórowana cena ale może nam się jeszcze coś uda urwać z tej ceny... mam nadzieję...
My będziemy budować w okolicy Krakowa (dokładniej okolice Kocmyrzowa).

Pozdrawiam

to podobnie jak ja, 7km od Kocmyrzowa

monia.d
10-06-2011, 13:37
Witam,
powiedzcie proszę gdzie umieściliście rekuperator - garaż czy strych. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź w sprawie rozplanowania kanałów wentylacji mechanicznej. Mamy zamówiony strop prefabrykowany i muszę podać gdzie mają zrobić otwory na tą nieszczęsną wentylację.
My jutro ruszamy ze scianami :-) naszego Praktycznego. Oby tylko pogoda dopisała.

Basia_KRK
10-06-2011, 14:09
Witam.

Projekt "Praktyczny 4" dotarł :)
Możecie pochwalić się na jakiego typu ogrzewanie się zdecydowaliście ?

Ja szczerze mówiąc zastanawiam się bardzo intensywnie nad 100% podłogówką wraz z pompą ciepła (spiralną poziomą).
Martwi mnie tylko ułożenie podłogówki pod drewnianą podłogą :(
Też mieliście takie dylematy ???

Pozdrawiam

U nas nie "Praktyczny", ale w całym domu (parter i poddasze) 100% podłogówka, do tego pompa ciepła (kolektor pionowy). Teraz jest naprawdę bardzo duży wybór podłóg drewnianych na podłogówkę, tzw. deska np. trójwarstwowa. U nas będzie dębowa i olejowana - szerokie i długie dechy :)

piotrgawlik
10-06-2011, 17:46
Ja będę miał Pruszyńskiego TYTAN CYNK


Napiszcie proszę jakiej firmy macie system rynnowy i blachę na obróbki

*milek*
13-06-2011, 16:29
Witam

Buduję inny domek, ale mam w planach taras odwrócony (czy też balastowy) nad garażem. I w związku z tym mam kilka pytań do osób, które taki taras robią u siebie : macie jakieś firmy godne polecenia, które wykonują takie tarasy? Niekoniecznie kompleksowo, może wystarczyłoby nam fachowe ułożenie samej membrany i obróbkę przy attykach i odwodnieniu.

Oraz pytanie do karo_
, ale nie tylko:

- czy robiliście spadek na płycie tarasu? Bo mam informację ze wspomnianej przez karo_ firmy, że taki spadek nie jest konieczny?




Nasze tarasy też już gotowe. Wykonała je nam firma "ZBD Dachy", za niespełna 14 tys.
Za jakiś czas pojawią się jeszcze balustrady i deski tarasowe/ płyty.
U nas przez ostatnie dni cały czas pada, więc od razu testujemy szczelność :)
Załączam kilka ujęć:

Dzięki za zdjęcia tarasu, wygląda super.

U nas w wersji P1L, wyszłoby pewnie z 8-9 tys. zł.



Pytanie do Miejskiego lub żony m - jaka to wersja P1L i dlaczego taniej (bo rozumiem, że odnosiło się to do wykonania tarasu)?

Będę baardzo wdzieczna za informacje :)

miejski
13-06-2011, 22:21
P1L to po prostu Praktyczny 1 w wersji lustrzanej.

Co do dachu odwróconego, to ok. 20 czerwca wchodzi do nas ta sama firma, która robiła ten taras u karo. Niestety po ponad 2 miesiącach szukania i braku chętnych na wykonanie spośród 5 firm zlokalizowanych bliżej (nikt nie chciał tak małych powierzchni robić, każdy liczy na większą kasę i większe powierzchnie) ściągamy firmę z Gliwic, co odbije się na cenie niestety. Wyjdzie prawie tyle samo co u karo, na 2 razy większym tarasie :(

*milek*
14-06-2011, 11:12
Dzięki za info. To ja chyba się na tą firmę nie skuszę, bo kasa stanowczo za duża - choć brak konieczności robienia spadków kusi. Inni wykonawcy (całe szczęście w okolicach Łodzi znalazłam paru, więc mam nadzieję że jakoś to będzie) twierdzą że spadki muszą być. A jak z tym jest u Was?

karo_
14-06-2011, 21:09
Dzięki za info. To ja chyba się na tą firmę nie skuszę, bo kasa stanowczo za duża - choć brak konieczności robienia spadków kusi. Inni wykonawcy (całe szczęście w okolicach Łodzi znalazłam paru, więc mam nadzieję że jakoś to będzie) twierdzą że spadki muszą być. A jak z tym jest u Was?

Witaj,

wykonawca rzeczywiście mówił nam, że spadki nie są konieczne, ale też nie widział problemu, gdybyśmy chcieli je mieć. Konsultowaliśmy to z naszym kierbudem i podjęliśmy decyzję o nierobieniu spadków. Po kilku miesiącach widzimy, że system się sprawdza. A gwarancja wykonawcy jest na 10 lat, więc zobaczymy...

karo_
14-06-2011, 21:11
Ja będę miał Pruszyńskiego TYTAN CYNK

Rheinzink Patyna Pro

*milek*
15-06-2011, 18:07
Witaj,

wykonawca rzeczywiście mówił nam, że spadki nie są konieczne, ale też nie widział problemu, gdybyśmy chcieli je mieć. Konsultowaliśmy to z naszym kierbudem i podjęliśmy decyzję o nierobieniu spadków. Po kilku miesiącach widzimy, że system się sprawdza. A gwarancja wykonawcy jest na 10 lat, więc zobaczymy...

Kto wie, czy nie ma tu znaczenia warstwa dociążająca - jaki materiał i grubość warstwy. Przy sporej warstwie żwiru pewnie niewiele tej wilgoci się przedostanie na sam spód, a co za tym idzie niewiele jej będzie do odprowadzenia i spadek nie gra większej roli. U nas ma być niewielka grubość - zarówno ocieplenia (nieogrzewany garaż pod spodem), jak i dociążenia (planowane jest z płyt).

*milek*
15-06-2011, 21:55
Mam jeszcze pytanie - jak rozwiązaliście (lub macie w planach) odwodnienie z tarasu?

Zaryl
20-06-2011, 23:59
Tak dla informacji, na stronie internetowej domyzwizja uaktualniono kosztorys oraz dodano ciekawe narzędzie jakim jest kalkulator energetyczny

Michał_Wrocław
24-06-2011, 08:03
Witajcie praktyczni,
czy któryś z Was jest na etapie wyceny stolarki drzwiowej?
Jeżeli tak to orientowaliście się może w różnicach cenowych drzwi o wymiarach standardowych t.j. 210cm i tych wymiarach które są założone w praktycznym t.j. 235cm.
Np. drzwi wejściowe, jaka jest różnica w cenie drzwi 210cm vs. 235cm?

Pozdrawiam,
Michał

miejski
24-06-2011, 18:33
Tak na szybko, różnica dla drzwi standardowych czyli 210 cm i tych z naświetlem górnym jak w Praktycznym dla drzwi drewnianych może wynosić ok . 600-1100 zł.

Michał_Wrocław
24-06-2011, 19:28
Tak na szybko, różnica dla drzwi standardowych czyli 210 cm i tych z naświetlem górnym jak w Praktycznym dla drzwi drewnianych może wynosić ok . 600-1100 zł.

Mam dylemat z tymi drzwiami bo ekipa budowlana zostawiła mi otwór dla drzwi standardowych o wysokości 210 cm. Czyli nadproże jest o jeden pustak niżej niż nadproże okna w kuchni i nadproże okna z kotłowni...Zastanawiam się jak to będzie wizualnie współgrało...

miejski
24-06-2011, 20:24
A ja właśnie dziś miałem telefon od firmy, w której zamówiłem drzwi i stwierdzono po pomiarze, że przy otworze wysokim na realnie 234 cm (drzwi więc z naświetlem chcieli zamówić 232 cm) nie są w stanie mi wstawić naświetla, bo będzie za wąskie.

Chodzi o drzwi Stolpaw FAV 15/1 Inox (http://www.stolpaw.com.pl/oferta/drzwi-zewnetrzne/fav15-1). Więc polecają wstawić dodatkowe nadproże celem obniżenia do drzwi standardowych (wys. otworu zalecają 212 cm) albo wstawią mi coś jakby naświetle ale bez szyby :(

Michał_Wrocław
25-06-2011, 07:17
A ja właśnie dziś miałem telefon od firmy, w której zamówiłem drzwi i stwierdzono po pomiarze, że przy otworze wysokim na realnie 234 cm (drzwi więc z naświetlem chcieli zamówić 232 cm) nie są w stanie mi wstawić naświetla, bo będzie za wąskie.

Chodzi o drzwi Stolpaw FAV 15/1 Inox (http://www.stolpaw.com.pl/oferta/drzwi-zewnetrzne/fav15-1). Więc polecają wstawić dodatkowe nadproże celem obniżenia do drzwi standardowych (wys. otworu zalecają 212 cm) albo wstawią mi coś jakby naświetle ale bez szyby :(

Firma z pod Wrocławia wyceniła drzwi jak na wysokość 233 tak i na 215, bez poziomego naświetla. Więc da się zrobić bez dodatkowego nadproża. Różnica w cenie drzwi o wys.233 vs.213cm wynosi około 700zł.
http://www.kmwformat.pl/lang.pl/no/pokazdrzwizewnetrzne/112/1

Ola_Slawek
25-06-2011, 09:23
Witamy ponownie. Stan 0 skończony i tu pytanko...ile kosztowała was robocizna za fundamenty (stan 0- od wykopu po chudziaka na posadzki)??? Nas te prace wyniosły 15tys a jak u was?

Michał_Wrocław
25-06-2011, 11:06
Witamy ponownie. Stan 0 skończony i tu pytanko...ile kosztowała was robocizna za fundamenty (stan 0- od wykopu po chudziaka na posadzki)??? Nas te prace wyniosły 15tys a jak u was?

10 tys.

Ola_Slawek
25-06-2011, 13:37
10 tys.
To cena za firmę czy po znajomosci?

miejski
25-06-2011, 22:19
Firma z pod Wrocławia wyceniła drzwi jak na wysokość 233 tak i na 215, bez poziomego naświetla. Więc da się zrobić bez dodatkowego nadproża. Różnica w cenie drzwi o wys.233 vs.213cm wynosi około 700zł.


Czy takie wysokie drzwi nie będą dziwnie wyglądać?

kaliszew
28-06-2011, 19:30
Witam, mam pytanie odnośnie okien. Widzę, że wiele osób instaluje wbudowane rolety. O ile u góry należy powiększyć otwory okienne? Czy po powiększeniu jest miejsce na nadproża?

Pozdrawiam,

mb1808
29-06-2011, 13:15
Witam wszystkich praktycznych.
Niestety u mnie cały czas walka z papierologią i niestety przewidywany start na wiosnę 2012 :(

W międzyczasie zastanawiam się nad redukcja kosztów budowy, oczywiście w ramach rozsądku.
Brał może ktoś z was pod uwagę zmiane stropu z litego na Terrive? jak wygląda porównianie kosztów ?

Może macie własne doświadczenia i pomysły co można czym zastąpić nie tracąc na parametrach i właściwościach a zaoszczędzić kaskę ???

Każdy pomysł mile widziany :)

Pozdrawiam.

neumann55
29-06-2011, 18:52
Witam u mnie zmieniono strop na Akermanna . Obecnie kończe dach . Pozdrawiam

Michał_Wrocław
29-06-2011, 23:06
Czy takie wysokie drzwi nie będą dziwnie wyglądać?

Projektantka wnętrz powiedziała, że nie będą źle wyglądać. W końcu taka wysokość jest w oryginalnym projekcie. No ale u nas będą na 210cm

Michał_Wrocław
29-06-2011, 23:10
Witam wszystkich praktycznych.
Niestety u mnie cały czas walka z papierologią i niestety przewidywany start na wiosnę 2012 :(

W międzyczasie zastanawiam się nad redukcja kosztów budowy, oczywiście w ramach rozsądku.
Brał może ktoś z was pod uwagę zmiane stropu z litego na Terrive? jak wygląda porównianie kosztów ?
Może macie własne doświadczenia i pomysły co można czym zastąpić nie tracąc na parametrach i właściwościach a zaoszczędzić kaskę ???

Każdy pomysł mile widziany :)

Pozdrawiam.

U mnie właśnie ekipa rozpoczęła prace nad stropem. Wszędzie będzie TERIVA. Nie robiłem dokładnego porównania jaka będzie różnica między żelbetowym a teriva, ale na samej robociźnie u mnie wyjdzie 2,5 tys taniej. Kolejne oszczędności wynikają z mniejszej ilości stali no i drewna do szalunków...

Michał_Wrocław
29-06-2011, 23:12
To cena za firmę czy po znajomosci?

Jest to cena ekipy budowlanej.

Michał_Wrocław
29-06-2011, 23:14
Witam u mnie zmieniono strop na Akermanna . Obecnie kończe dach . Pozdrawiam


neumann,
jakiej firmy dachówkę użyłeś?
Możesz się podzielić ceną?

kaliszew
30-06-2011, 08:01
A propo dachówek - na Domino Creatona dostałem termin na początek września (podobno wszędzie tak jest), właśnie szukam innej. Mam wstępną propozycję na nibrę nelskampa, ale jeszcze muszę ją obejrzeć

Pozdrawiam,

piotrgawlik
30-06-2011, 18:33
My za ten zakres 4 tyś

20 tyś - cały zakres pod dach.


Witamy ponownie. Stan 0 skończony i tu pytanko...ile kosztowała was robocizna za fundamenty (stan 0- od wykopu po chudziaka na posadzki)??? Nas te prace wyniosły 15tys a jak u was?

neumann55
30-06-2011, 18:58
neumann,
jakiej firmy dachówkę użyłeś?
Możesz się podzielić ceną?

Witam dachówka to BRASS Tegalit po 5,15 za sztukę.

Whistle
01-07-2011, 06:32
Zgodnie z życzeniem kilka fotek z wnętrz. Prawdziwi Praktyczni bez trudu domyślą się które wnętrza przedstawiają zdjęcia:)

Witaj ja-gab1,

mam pytanko, jako, że niedługo przymierzam się do montażu okien - czy u Ciebie okna były zamontowane przed wykonaniem posadzek itd. Zastanawiam się jak to jest z tymi teoretycznymi 16cm (styropian+posadzka+wierzch) - czy pod okna monter coś zakłada?
Ja póki co mam otwory na wymiar okna+16cm i zastanawiam się czy coś pod okna szykować dodatkowo czy monter będzie wiedział co z tym zrobić. Okna chcę zamontowac już teraz po dachu na posadzkę "zerową", bo czeka mnie jeszcze montaż podłogówki przed posadzką właściwą.

Dzięki za info!
Pozdrawiam.

rafalmix
01-07-2011, 17:10
Witam.
Tutaj masz przykład jak montować okna i drzwi balkonowe na "chudziaku" i mówie z doświadczenia że zazwyczaj ekipyrobią źle. Widziałem "praktycznego" w kórym okna te wielkie podparte były na cegłach.
Pozdrawiam.

rafalmix
01-07-2011, 17:11
Sorki zapomniałem o linku.

http://www.okna-mikolajczyk.pl/montaz/prawidlowy-montaz-drzwi-tarasowych-balkonowych

Whistle
02-07-2011, 12:10
Sorki zapomniałem o linku.

http://www.okna-mikolajczyk.pl/montaz/prawidlowy-montaz-drzwi-tarasowych-balkonowych

Dzięki wielkie za linka.

Ja właśnie dzwoniłem do mojego dostawcy okien i potwierdził, że zastosowane zostaną specjalne profile montażowe - tak jak to poszerzenie na rysunku (z linka).

Pozdrawiam!

Whistle
02-07-2011, 12:17
A ja właśnie dziś miałem telefon od firmy, w której zamówiłem drzwi i stwierdzono po pomiarze, że przy otworze wysokim na realnie 234 cm (drzwi więc z naświetlem chcieli zamówić 232 cm) nie są w stanie mi wstawić naświetla, bo będzie za wąskie.

Chodzi o drzwi Stolpaw FAV 15/1 Inox (http://www.stolpaw.com.pl/oferta/drzwi-zewnetrzne/fav15-1). Więc polecają wstawić dodatkowe nadproże celem obniżenia do drzwi standardowych (wys. otworu zalecają 212 cm) albo wstawią mi coś jakby naświetle ale bez szyby :(

Witaj, czy jest możliwość aby wykonali te drzwi w wysokości 235cm pod zamówienie? Jaka jest orientacyjna cena 210cm?

Pozdrawiam!

divar
02-07-2011, 14:53
A propo dachówek - na Domino Creatona dostałem termin na początek września (podobno wszędzie tak jest), właśnie szukam innej. Mam wstępną propozycję na nibrę nelskampa, ale jeszcze muszę ją obejrzeć

Pozdrawiam,

Zastanawiałem się nad Nelskampem. Nibra jest mniej dokładnie wykonana niż Domino. Widziałem bezpośrednio na dachu i nie było źle; jest tańsza i szybko dostepna.

Pozdrawiam

żona m
02-07-2011, 19:03
Witaj Karo.
do nas w poniedziałek zawita ekipa od tarasów, która robiła u Was. Niestety wszystkie firmy z naszego terenu, jakoś nie bardzo chciały się podjąć małego zlecenia. Mam pytanko, gdzie wy kupiliście żwirek , który widać na fotkach. My objechaliśmy wszystkie hurtownie, składy budowlane, nawet w kopalniach dolomitu nie mają takiego jaki nam polecono kupić, tzn. 16-32 mm. Wobec tego kupiliśmy płyty betonowe 40x40 . Płyty fajne, wizualnie nam bardzo odpowiadają. Wszystkie tarasy i balkonik przy łazience mamy zamiar nimi wykończyć. Libet Classic, model Corsa-grafit.

http://www.goodbruk.com/index.php?option=com_sobi2&sobi2Task=sobi2Details&catid=36&sobi2Id=207&Itemid=37

Jaki etap jest u Was? Pewnie już macie końcówkę wykończeniówki, jak rozplanowałaś łazienki? Możesz się pochwalić?
Pozdrawiamy.

karo_
02-07-2011, 22:38
Witaj Karo.
do nas w poniedziałek zawita ekipa od tarasów, która robiła u Was. Niestety wszystkie firmy z naszego terenu, jakoś nie bardzo chciały się podjąć małego zlecenia. Mam pytanko, gdzie wy kupiliście żwirek , który widać na fotkach. My objechaliśmy wszystkie hurtownie, składy budowlane, nawet w kopalniach dolomitu nie mają takiego jaki nam polecono kupić, tzn. 16-32 mm. Wobec tego kupiliśmy płyty betonowe 40x40 . Płyty fajne, wizualnie nam bardzo odpowiadają. Wszystkie tarasy i balkonik przy łazience mamy zamiar nimi wykończyć. Libet Classic, model Corsa-grafit.

http://www.goodbruk.com/index.php?option=com_sobi2&sobi2Task=sobi2Details&catid=36&sobi2Id=207&Itemid=37

Jaki etap jest u Was? Pewnie już macie końcówkę wykończeniówki, jak rozplanowałaś łazienki? Możesz się pochwalić?
Pozdrawiamy.


Witaj :)

Z tym żwirem nie będę Wam niestety pomocna. To szef firmy załatwiał nam żwir i nie wiemy skąd go zdobył. Ale płyty, o których piszesz, są bardzo ok. Szukamy takich do wyłożenia na żwir (kilka sztuk). Ile płacicie za sztukę/ m2, jeśli można spytać?
Zdecydowanie przeceniasz natomiast nasze tempo :) Dopiero skończyliśmy instalację oczyszczalni i wewnętrzne tynki, za kilka dni zaczynamy z ogrzewaniem. Za ok. 3 tygodnie powinniśmy mieć dopiero wylewki. Będziemy też instalować barierki do tarasów. Powoli będą się też robić regipsy i ocieplenie dachu. Póki co tynki schną...
W kwestii wykończeń idę trochę od tyłu: mam już sporo zakupionych lamp (instalację elektr. układaliśmy w kilku miejscach pod konkretne lampy), wybrane umywalki, toalety i bezbrodzikową kabinę, ale wciąż nie wiem, jakie płytki do łazienki, jakie drzwi, no i najtrudniejszy chwilowo wybór: podłoga. Dobranie paneli do koloru okien (mamy nieco jaśniejszy niż złoty dąb) jest wyzwaniem...

Sama łazienka na piętrze to połączenie garderoby i łazienki, podzieliłam ją na część suchą (umywalki i WC) i mokrą (kapielową). W kąpielowej umieścimy wannę pod oknem dachowym a w rogu bezbrodzikowy prysznic. W części suchej dwie umywalki i zestaw bidet/ WC.
Druga łazienka pełnić będzie funkcję pralnio-prasowalni. Na razie nie mam jeszcze żadnych wizualizacji... A jak to wygląda u Was?

Pozdrawiam ciepło!

żona m
02-07-2011, 22:56
Hej! fajnie, ze odpisałaś.
Heh u nas tynki (wyschły) i wylewki schną, po tarasach planujemy ocieplenie skosów na górze i zrobienie sufitów, bo póki co więźba straszy. Na szybko musimy wykończyć na tip top pomieszczenie gospodarcze, (właśnie wybieram płytki) bo w połowie lipca wchodzą z pompą ciepła, dolne źródło. Podłogówka w całym domu zrobiona, fotki w moim wątku. Drzwi, brama garażowa zamówione. Za chwilę wybieramy kominek. Ja ciągle mam problem z wyborem cegły, którą planuje w salonie. Kilka lamp też mam, ale miejski denerwuje się, ze zaczynam nie od tej strony co trzeba. P)
Łazienki na górze połączyliśmy w jedną, garderoba została garderobą. Po lewej od wejścia będzie wanna półokrągła , na ścianie przeciwnej są dwa okna, tam będzie szafka na chemie i wszystko co potrzebne w łazience. Po prawej dwie umywalki i dwa kaloryfery, które będą robiły za wieszaki. Umywalki chciałabym z pół postumentami...to tak na szybko.

Karo a w jakiej firmie robicie barierki, jak już masz wybraną firmę oczywiście.

Co do żwirku, ''Wasza'' ekipa ma do nas kawałek, będą spać w hotelu około 4 dni, więc może dlatego zaproponowali znalezienie żwirku w naszym rejonie. Tak czy inaczej skończyło się na płytach, będą mocowane na specjalnych podstawkach, aby umożliwić spływanie wody. Cena katalogowa około 10 zeta za sztukę, ale przy zamówieniu 2 palet pan nam dał rabat i liczy po 9 zł. Mamy też kupione 30 sztuk innych płyt, tez grafitowych, z lekkimi nierównościami udającymi skałę, do położenia w ogrodzie. np w miejscu na grilla.

maxigi
06-07-2011, 15:28
Czy ma ktoś wycenę dachu dla domu Praktyczny 4 albo 3

Mnie policzyli dla Praktycznego 4
włącznie z oknami dachowymi 38 tys
Dachówka ceramiczna Tondach Figaro
P.S.
Co myślicie o tej dachówce ?

jaceklwo
06-07-2011, 20:05
Witam,
Chcę budować ściany zew. w P2 z Wienerberger - POROTHERM 25 P+W i mam pytanie ile mniej więcej go potrzeba. Ścianki wewnątrz będę budował z H+H.
Jeśli ktoś ma jeszcze wiedzę ile potrzeba jest cegły pełnej na 2 kominy to też byłbym wdzięczny.
Mam pytanie odnośnie tych nieszczęsnych tarasów. A mianowicie czy cena 14 tys. zł to jest z materiałem, czy sama robocizna?
Proszę o podpowiedzi do w/w pytań.
Z góry dziękuję.

Jarrek
07-07-2011, 12:21
Witam

Odnosnie tarasow to u mnie wyszlo 21000 zl (material + robocizna) EPDM, dawalem troszeczke grubsza warstwe sttyroduru niz w projekcie, obrobki blacharskie itd, wszystko na gotowo.

pozdrawiam

Jarek



Witam,
Chcę budować ściany zew. w P2 z Wienerberger - POROTHERM 25 P+W i mam pytanie ile mniej więcej go potrzeba. Ścianki wewnątrz będę budował z H+H.
Jeśli ktoś ma jeszcze wiedzę ile potrzeba jest cegły pełnej na 2 kominy to też byłbym wdzięczny.
Mam pytanie odnośnie tych nieszczęsnych tarasów. A mianowicie czy cena 14 tys. zł to jest z materiałem, czy sama robocizna?
Proszę o podpowiedzi do w/w pytań.
Z góry dziękuję.

mąż_wioli@
07-07-2011, 17:30
Witam.

Jeżeli ktoś zamawia więźbę dachową z wykazu, to brakuje dwóch krokwi 6/20, 8,20m.


pozdrawiam.

Zaryl
07-07-2011, 22:53
Witam,
Chcę budować ściany zew. w P2 z Wienerberger - POROTHERM 25 P+W i mam pytanie ile mniej więcej go potrzeba. Ścianki wewnątrz będę budował z H+H.
Jeśli ktoś ma jeszcze wiedzę ile potrzeba jest cegły pełnej na 2 kominy to też byłbym wdzięczny.
Mam pytanie odnośnie tych nieszczęsnych tarasów. A mianowicie czy cena 14 tys. zł to jest z materiałem, czy sama robocizna?
Proszę o podpowiedzi do w/w pytań.
Z góry dziękuję.

Witam,
u mnie wyszło na wszystkie ściany 49 palet Porothermu 25 P+W (P2 z poszerzonym garażem o 60cm).
Pozdrawiam

żona m
08-07-2011, 00:38
mężu wioli my dołożyliśmy kilka krokwi, bo tak doradził cieśla z firmy robiącej nam dach, ze względu na dachówkę cementową.

monia.d
11-07-2011, 19:52
mężu wioli my dołożyliśmy kilka krokwi, bo tak doradził cieśla z firmy robiącej nam dach, ze względu na dachówkę cementową.

My zamawialiśmy z wykazu ale nasz dachowiec powiedział że przekroje krokwi są i tak duże i mimo iż kryjemy dachówką cementową to nie kazał zwiększać ilości krokwi.
A propos - czy ktoś liczył ile dachówki trzeba dla praktycznego 3? Nam każda firma wyceniająca podała inną ilość

kaliszew
11-07-2011, 21:21
Zestawienie dla domino, praktyczny 4:

Połaciowa 3000szt
Boczna lewa 94szt
Boczna prawa 94 szt
Połówkowa 94szt
Wentylacyjna 12 szt
gąsior 64 szt
kominek signum 6szt
Zaślepka gąsiora 5szt

Pozdrawiam

dorisa
12-07-2011, 20:33
Witam, wreszcie i my możemy pochwalić się naszym praktycznym po zmianach... kominek odsunięty od kuchni dzięki czemu ciąg komunikacyjny nie jest "otwarty" całkiem na salon, drzwi od gabinetu i łazienki przy schodach, panoramiczne okno 150x240 w jadalni.

żona m
12-07-2011, 21:13
odsunięcie kominka od kuchni spowodowało, ze macie maga słup na środku salonu.

monia.d
13-07-2011, 10:26
Witam, wreszcie i my możemy pochwalić się naszym praktycznym po zmianach... kominek odsunięty od kuchni dzięki czemu ciąg komunikacyjny nie jest "otwarty" całkiem na salon, drzwi od gabinetu i łazienki przy schodach, panoramiczne okno 150x240 w jadalni.


A jak jest z drzwiami do łazienki - powinny otwierać się na zewnątrz - nie powoduje to kolizji ze schodami?
My też przesuwamy trochę kominek w stronę pokoju ale tylko sam kominek (komina nie ruszamy) a z tyłu robimy półkę na drewno

monia.d
13-07-2011, 10:31
Zestawienie dla domino, praktyczny 4:

Połaciowa 3000szt
Boczna lewa 94szt
Boczna prawa 94 szt
Połówkowa 94szt
Wentylacyjna 12 szt
gąsior 64 szt
kominek signum 6szt
Zaślepka gąsiora 5szt

Pozdrawiam

Wielkie dzięki za podpowiedź. Co prawda w Praktycznym 4 jest więcej dachu nad garażem ale i tak daje mi to jakieś wyobrażenie.
A nasz dachowiec namawia nas na wykończenie połaci dachu blachą a nie dachówkami szczytowymi. Zaoszczędzimy w ten sposób jakieś 6 kafli ale trochę boję się efektu wizualnego.

żona m
13-07-2011, 21:43
monia.d a po jakimś czasie przestaniesz zadzierać głowę do góry i nie będzie tak drażnić:)

monia.d
14-07-2011, 17:11
monia.d a po jakimś czasie przestaniesz zadzierać głowę do góry i nie będzie tak drażnić:)


Dzisiaj ogladałam tak wykonany dach - wygląda naprawdę fajnie więc decydujemy się na wykończenie blachą. A dzisiaj montują nam strop filigranowy nad garazem. W końcu - po 2 tygodniach przestoju coś się ruszyło.

luppo
15-07-2011, 12:06
Witam, wreszcie i my możemy pochwalić się naszym praktycznym po zmianach... kominek odsunięty od kuchni dzięki czemu ciąg komunikacyjny nie jest "otwarty" całkiem na salon, drzwi od gabinetu i łazienki przy schodach, panoramiczne okno 150x240 w jadalni.

Witaj dorisa, my również rozważamy zrobienie podobnego jak Wy okna w jadalni. Orientowałaś się już może, czy da się takie zrobić w jednej tafli? Czy będziecie dzielić?

żona m
15-07-2011, 14:05
luppo, dorisa nie szkoda Wam tych przeszkleń, są całym urokiem tego domu?

luppo
15-07-2011, 20:03
Trochę szkoda, dlatego cały czas nie możemy się zdecydować :???: Decyzję będziemy musieli podjąć nie wcześniej niż we wrześniu, a nawet październiku, mamy czas, więc kombinujemy ;)

dorisa
16-07-2011, 21:24
odsunięcie kominka od kuchni spowodowało, ze macie maga słup na środku salonu.

To nie jest środek salonu, salon po zmianach nadal jest duży, może zdjęcia tego nie oddają. Zamknęliśmy trochę hol by nie wpadać od razu z wiatrołapu do salonu. Miejsce prawdę mówiąc mało wykorzystywane - obrzeża salonu. Każdy robi według swojego uznania :)

dorisa
16-07-2011, 21:26
A jak jest z drzwiami do łazienki - powinny otwierać się na zewnątrz - nie powoduje to kolizji ze schodami?
My też przesuwamy trochę kominek w stronę pokoju ale tylko sam kominek (komina nie ruszamy) a z tyłu robimy półkę na drewno

Drzwi otwierają się na zewnątrz, wszystko przemyslane i jest ok. My również za kominkiem (bardzo dużo miejsca) będziemy składować drewno

dorisa
16-07-2011, 21:31
Witaj dorisa, my również rozważamy zrobienie podobnego jak Wy okna w jadalni. Orientowałaś się już może, czy da się takie zrobić w jednej tafli? Czy będziecie dzielić?

Oczywiście, że okno będzie w jednej tafli, od początku o takie nam chodziło i to właśnie projekt robiliśmy do konkretnego wymiaru okna - tzw. fix

Do żony m
Super wygląda jadalnia w oryginale, ale nie zawsze to pasuje do każdego miejsca, układ działki itp... stąd też taka a nie inna nasza decyzja

żona m
17-07-2011, 21:18
no ja rozumiem, że każdy zmienia projekt jakoś tak pod siebie. Wy najlepiej wiecie czego Wam trzeba i co Wam pasuje. Ja np; nie mam bocznego okna w kuchni i połączyłam łazienki górne w jedną.

monia.d
18-07-2011, 13:17
A my z większych zmian to zrezygnowaliśmy z zabiegowych schodów - mamy jakby dwa spoczniki (żeby zmieścić się z wejściem do pokoju nad garażem) i zrezygnowaliśmy z prysznica na dole powiększając kosztem łazienki pomieszczenie pod schodami gdzie mam spiżarnię (dostępną poprzez pomieszczenie gospodarcze).
A czy ktoś myślał o tym aby pralkę wstawić do garderoby (jakoś ją tam wkomponować w zabudowę szaf) Początkowo planowałam ją właśnie w pom. gospodarczym ale nie chce mi się biegać z praniem w tą i z powrotem po schodach (w garderobie bez problemu rozłożę suszarkę).

monia.d
18-07-2011, 13:26
Pochwalcie się jeszcze proszę jakie macie okna dachowe. Ja muszę już zamówić i mam mały dylemat. Podobają mi się okna Roto ale gdzieś słyszałam ze sporo wystają ponad dachówkę.

żona m
18-07-2011, 20:00
monia.g nie wydaje mi sie, aby pralka w garderobie była dobrym rozwiązanie, np: z powodu wilgoci. Nie wspominam już o jakiejś awarii. Poza tym nie mam w ogóle zamiaru suszyć prania w domu. Mamy przecież ogródek, 2 tarasy i balkon. Szkoda aby kisło w domu. Zimą można suszyć nad zadaszoną częścią dolnego tarasu. Wbrew pozorom wiatr i mróz też suszą. Ostatecznie jest górna łazienka. Moja pralka będzie w pomieszczeniu gospodarczym.

monia.d
19-07-2011, 08:12
Moja też miała być w pomieszczeniu gospodarczym - ale ostatnio chyba mam za dużo czasu i zaczynam kombinować... Tylko właśnie najbardziej martwi mnie jakaś awaria i wyciąganie tej pralki w celu naprawy. I jeszcze nie wiem jak i gdzie zmieścić tą pralkę w pom. gospodarczym. Bo ja obok komina mam drzwi do spożarni pod schodami i nie wiem czy jeszcze pralka na tej ścianie mi sie zmieści.
Zresztą teraz muszę wybrać okna dachowe.

żona m
19-07-2011, 10:11
Moja stoi zaraz przy wejściu po lewej stronie, na przeciw drzwi do garażu.

monia.d
19-07-2011, 15:06
Moja stoi zaraz przy wejściu po lewej stronie, na przeciw drzwi do garażu.

Ale u mnie jest tam za mało miejsca - jak zmieściłaś tam pralkę? Zaraz przy drzwiach wejściowych? A zmniejszaliście łazienkę na dole?

żona m
19-07-2011, 19:29
ja mam projekt lustro praktyczny 1. Łazienka jest jaka była. Po wejściu masz ładny kawałek ściany po lewej stronie.....Aaa ja mam pralke 40, w zasadzie obok podłączeń w ścianie dla pralki , zmieścił się tam jeszcze mały zlew. Tz póki co są tam tylko rurki")ale wszystko ładnie wymierzone i pasuje.

monia.d
20-07-2011, 19:28
Ja planowałabym swoją albo po prawej stronie zaraz za scianką od łazienki - tylko dalej mam drzwi do spiżarni i nie wiem czy zmieszczę; albo po przeciwnej stronie. Nie mam pojęcia gdzie będzie lepiej pasowała.

Czy ktoś rozważał okna dachowe Roto?

Zaryl
21-07-2011, 21:56
Pochwalcie się jeszcze proszę jakie macie okna dachowe. Ja muszę już zamówić i mam mały dylemat. Podobają mi się okna Roto ale gdzieś słyszałam ze sporo wystają ponad dachówkę.

VELUX - poliuretanowe, (białe od wewnątrz) obrotowo-klapowe. Myślę, że wybrałem najlepsze :)

hitmebaby
21-07-2011, 22:35
Poza tym nie mam w ogóle zamiaru suszyć prania w domu.

A nie myślicie o suszarce (takiej jak pralka). My tak robimy. Kiedyś zmywarka była hi-tech :) a teraz sobie właśnie zrobimy suszarkę hi-tech.

monia.d
21-07-2011, 23:15
Ja też myślałam o takiej suszarce - ale już zupełnie nie mam pojęcia gdzie ją postawić.

Krzysiek.A
22-07-2011, 09:54
A to mój Praktyczny 3 na dzień dzisiejszy
http://img705.imageshack.us/img705/2530/53593649.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/705/53593649.jpg/)

http://img233.imageshack.us/img233/5048/69479131.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/233/69479131.jpg/)

Ja pralinie/suszarnie umieściłem w pokoju na pół pietrze , będzie to pokój gościnny wiec nie jest potrzebny taki duży (poszerzony garaż)
przy takim rozłożeniu mam z sypialni wyjście na balkon

http://img146.imageshack.us/img146/118/grajc.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/146/grajc.jpg/)

siuta9
22-07-2011, 13:51
Do żony m:

masz już jakiś zarys jak będzie wyglądała łazienka na górze? Ja też planuje połączyc dwie łązienki i niemam pomyslu jak usytuować całą armaturę.

monia.d
22-07-2011, 14:00
Krzysiek.A - zazdroszczę :-). Wygląda super - jakie masz okna dachowe? U nas dzisiaj skończyliśmy kłaść filigrana, w poniedziałek zalewamy no a potem murowanie reszty ścian. Dachowców mamy umówionych na początek sierpnia. A propos - jak Ci wyszły te drewniane ścianki lukarn? Ile na to poszło drewna?

Krzysiek.A
22-07-2011, 19:27
Okna dachowe to VELUX w sypialni mam z pakietem wyciszania deszczu (ciekawy jestem w praktyce jak to się sprawdzi ) nie mam pojecia ile poszło drewna na ścianki lukarn

miejski
23-07-2011, 11:33
Do żony m:

masz już jakiś zarys jak będzie wyglądała łazienka na górze? Ja też planuje połączyc dwie łązienki i niemam pomyslu jak usytuować całą armaturę.

Żonie schnie lakier na paznokciach więc piszę ja :-)

Górna łazienka będzie posiadać ceramikę łazienkową Koło linii Varius oraz wannę okrągłą Koło Furora. I tak:
- na ścianie po prawej od wejścia między dwoma drabinkami Terma Dexter Pro (zerknij u nas w dziennik) dwie umywalki owalne Varius 60:

http://partner.sanitec.artcom24.com/storage/images/produkty/ceramika/varius/K31160/K31160_180x135.jpg

- na ścianie z drzwiami (przysunięta płaskim bokiem do ściany) wanna Furora:

http://partner.sanitec.artcom24.com/storage/images/aranzacje/nowosci_2010/wanny/Furora_460x345.jpg

- na ścianie po lewej od wejścia bidet podwieszany Varius i muszla sedesowa podwieszana Varius:

http://partner.sanitec.artcom24.com/storage/images/produkty/ceramika/varius/K35100/K35100_180x135.jpg http://partner.sanitec.artcom24.com/storage/images/produkty/ceramika/varius/K33100/K33100_180x135.jpg

Nie mamy żadnej wizualizacji, więc mam nadzieję, że zrozumiale to opisałem.

żona m
23-07-2011, 12:25
dokładnie tak jak napisał miejski, plus zabudowana szafa na ścianie między oknami, na chemię i wszelakie rzeczy, które się trzyma w łazience.
Do zeszłego tygodnia miała tam być ceramika secret endo, aczkolwiek kolejny raz zmieniłam zdanie (!) i będzie nowa kolekcja z Ceramiki Końskie Domenico (http://www.ceramikakonskie.pl/pl/strona.php/module=Oferta/action=Pokaz/IDGrupy=17/IDKategorii=67).
Mamy już wszystko rozrysowane, wycenę ze sklepu i po niedzieli zamawiamy płytki.
Jeśli mogę coś doradzić...gdy znajdziesz już płytki jakie chciałabyś mieć w łazience, to nie wchodź już więcej na strony z płytkami czy do sklepów z tego typu kolekcjami. Za każdym razem jest tak, że zobaczysz coś, co wydaje się być fajniejsze czy ładniejsze. Nagle jesteś strasznie niezdecydowana i chcesz znowu zmiany.

żona m
23-07-2011, 12:32
Krzysiek a zerknęłam na fotki i w pierwszej chwili myślę...''gdzie taras, gdzie garaż''? tak przywykłam już do wyglądu naszego domu, ze w innych praktycznych brak mi tego co ma nasz domek.
Mam pytanko z czego macie obudowę kominów (klinkier, blacha, tynk)?

Krzysiek.A
23-07-2011, 20:25
Komin mam obudowany klinkierem

żona m
23-07-2011, 22:49
Dzięki. My klinkier kupiliśmy już na jesieni, niestety fachowcy nie zdążyli ich obłożyć, a teraz każda kolejna ekipa tak się rwie do tego, ze aż strach.....mąż jest gotowy komin otynkować i zostawić jak jest.

Basia_KRK
24-07-2011, 09:13
żona, miejski - bardzo ładną ceramikę wybraliście :D

żona m
24-07-2011, 10:10
Dzięki Basiu.

siuta9
25-07-2011, 11:59
Dzięki. A nie macie problemow z schowaniem rur spod umywalek po prawej stronie i z zachowaniem odpowiedniego spadu w podłodze? Mnie mąż straszy że sie nie da po prawej zrobic umuwalek z w/w przyczyny.

igimaks
27-07-2011, 07:30
Krzysiek.A czy mógłbyś napisać jaką masz dachówkę i ile kosztował cię dach w całości ?

Domek super i właśnie o takie coś mi chodziło
klasyczna bryła z polotem

Krzysiek.A
28-07-2011, 18:20
Dachówka to Turmalin z Ruppceramiki w kolorze antracyt angoba a koszt dachu musiałbym policzyć ,poszperam w fakturach i jak nie zapomnę to wyśle ci mailem

aga979
29-07-2011, 22:06
dokładnie tak jak napisał miejski, plus zabudowana szafa na ścianie między oknami, na chemię i wszelakie rzeczy, które się trzyma w łazience.
Do zeszłego tygodnia miała tam być ceramika secret endo, aczkolwiek kolejny raz zmieniłam zdanie (!) i będzie nowa kolekcja z Ceramiki Końskie Domenico (http://www.ceramikakonskie.pl/pl/strona.php/module=Oferta/action=Pokaz/IDGrupy=17/IDKategorii=67).
Mamy już wszystko rozrysowane, wycenę ze sklepu i po niedzieli zamawiamy płytki.
Jeśli mogę coś doradzić...gdy znajdziesz już płytki jakie chciałabyś mieć w łazience, to nie wchodź już więcej na strony z płytkami czy do sklepów z tego typu kolekcjami. Za każdym razem jest tak, że zobaczysz coś, co wydaje się być fajniejsze czy ładniejsze. Nagle jesteś strasznie niezdecydowana i chcesz znowu zmiany.

Swięta racja hihi :)

aga979
29-07-2011, 22:22
Widzę, że prace u was idą bardzo szybko , chyba przeprowadza szybciej niż było planowane ?

Łukasz 83
30-07-2011, 20:02
Witam! My budujemy praktycznego 3 w Orońsku niedaleko Radomia. Bardzo bym prosił o kontakt z nami s szpak ponieważ budujecie w Radomiu.

Krzysiek.A
30-07-2011, 22:05
Napiszcie jakiej firmy macie lub będziecie mieli bramę garażowa i jaki kolor w projekcie podany jest Ral zbliżony do obróbek blacharskich jednak na zdjęciach z wizualizacji brama ma kolor Biały

aga979
30-07-2011, 23:00
Napiszcie jakiej firmy macie lub będziecie mieli bramę garażowa i jaki kolor w projekcie podany jest Ral zbliżony do obróbek blacharskich jednak na zdjęciach z wizualizacji brama ma kolor Biały

Brama garażowa EuroStyle ciemny dąb automatyczna firmy Normstahl.

Jarrek
01-08-2011, 01:30
Napiszcie jakiej firmy macie lub będziecie mieli bramę garażowa i jaki kolor w projekcie podany jest Ral zbliżony do obróbek blacharskich jednak na zdjęciach z wizualizacji brama ma kolor Biały

Witam

Ja mam brame firmy KRISPOL kolor to RAL chyba 7004 niepamietam dokladnie

pozdrawiam

Jarek

Krzysiek.A
01-08-2011, 16:59
Ja zdecydowałem się na bramę Hormana kolor biały

miejski
01-08-2011, 20:14
Brama garażowa EuroStyle ciemny dąb automatyczna firmy Normstahl.

aga979 możesz zdradzić - dla porównania - ile was ta brama kosztowała?. Nasza Eurostyle szara sygnalizacyjna ma być - podobno - w tym tygodniu.

miejski
01-08-2011, 20:30
Dzięki. A nie macie problemow z schowaniem rur spod umywalek po prawej stronie i z zachowaniem odpowiedniego spadu w podłodze? Mnie mąż straszy że sie nie da po prawej zrobic umuwalek z w/w przyczyny.

Madzia zerknij na poniższą fotkę

http://img89.imageshack.us/img89/778/dsc00265yj.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/89/dsc00265yj.jpg/)

Rurki schowane w ścianę "12" suporeks (no poza tymi od kaloryferów, bo te jeszcze na wierzchu), a o spadku to trzeba pomyśleć już na etapie wylewania stropu i rozłożyć w nim odpowiednio wszystkie rury kanalizacyjne pcv.

aga979
01-08-2011, 22:36
aga979 możesz zdradzić - dla porównania - ile was ta brama kosztowała?. Nasza Eurostyle szara sygnalizacyjna ma być - podobno - w tym tygodniu.

Koszt z montażem 6900zł. z szerokimi przetłoczeniami i w tym 2 piloty.
Co tzn. "szara sygnalizacyjna", a wam na ile wycenili?
My niestety troszkę poczekamy , dopiero 21 lipca zamówiliśmy , a czas oczekiwania to 6-7 tygodni :(

siuta9
01-08-2011, 22:50
miejski dzięki, mój mąż musi to zobaczyć :)

jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu będziemy mieć PnB to ruszamy z budową i my już nie długo :)

miejski
02-08-2011, 00:23
Koszt z montażem 6900zł. z szerokimi przetłoczeniami i w tym 2 piloty.
Co tzn. "szara sygnalizacyjna", a wam na ile wycenili?
My niestety troszkę poczekamy , dopiero 21 lipca zamówiliśmy , a czas oczekiwania to 6-7 tygodni :(

Nasza Eurostyle z ryglami aktywnymi, napędem Magic 600, 2 pilotami, bez klamki zewnetrznej - 5900 z montażem. A szary sygnalizacyjny to kolor bramy :-) czyli coś jak niżej

http://www.aldor.normstahl.pl/redx_tools/mb_image.php/cid.107106103111054108050078077054099061/gid.7/OSD_eurostyle_7004_3.jpg

ja_gab1
03-08-2011, 21:27
Dawno mnie nie było ponieważ front robót był i mocno zaawansowany. Jednakże dzięki temu dziś jest trzecim dniem mieszkania w Praktycznym:) Zdjęcia niedługo-jak tylko się wraz z żoną "ogarniemy":)

miejski
03-08-2011, 22:44
Gratulacje! Tempo niezłe: rok i 2 miesiące.

U nas tak szybko raczej się nie uda, ale choinkę chyba nam się uda w nowym domu ubrać :-)

żona m
04-08-2011, 13:11
koniecznie fotki, bo umieram z ciekawość.

aga979
04-08-2011, 22:04
Dawno mnie nie było ponieważ front robót był i mocno zaawansowany. Jednakże dzięki temu dziś jest trzecim dniem mieszkania w Praktycznym:) Zdjęcia niedługo-jak tylko się wraz z żoną "ogarniemy":)

super:) zdjęcia prosimy

żona m
05-08-2011, 10:37
ja_gab1, ja_gab1,ja_gab1,ja_gab1 pissssssssss choć trochę bo jajo zniosę!!!

żona m
05-08-2011, 10:38
aga979 a jak u was prace?

aga979
07-08-2011, 19:25
[QUOTE=żona m;4842845]aga979 a jak u was prace?[
Ręcę pełne pracy :D
jutro zakładają piec, grzejniki i kominek,we wtorek montują kuchnię, a 16 przyjeżdżają montować drzwi, na gotowo mamy już prawie pomalowane wszystkie pomieszczenia, na polowe września mamy zamówione schody do domu :D tak się cieszę bo już nie długo będziemy mieszkać :)
a jak u was prace?

piotrgawlik
08-08-2011, 19:44
Mam pytanie z czego macie wykonaną podbitkę dachową? Jeśli mogę jakieś foto to proszę bardzo.

miejski
08-08-2011, 19:50
Podbitka u nas jest taka (http://gamrat.pl/pl/oferta/produkty/podsufitka/typu_siding#laminowana) i wygląda tak:

http://img833.imageshack.us/img833/9169/img7352a.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/833/img7352a.jpg/)

Kolor złoty dąb.

żona m
08-08-2011, 20:45
[QUOTE=żona m;4842845]aga979 a jak u was prace?[
Ręcę pełne pracy :D
jutro zakładają piec, grzejniki i kominek,we wtorek montują kuchnię, a 16 przyjeżdżają montować drzwi, na gotowo mamy już prawie pomalowane wszystkie pomieszczenia, na polowe września mamy zamówione schody do domu :D tak się cieszę bo już nie długo będziemy mieszkać :)
a jak u was prace?

aga u nas wykończeniówka sie zaczęła, ale do zamieszkania jeszcze sporo brak. Drzwi zewnętrzne, brama, wykafelkowane pom. gospodarcze, łapacz, garaż . Częściowo ocieplone poddasze. Nie wiem co jeszcze bo teraz nie ma mnie na budowie. Miejski nadzoruje.
aga jaką będziecie mieć kuchnie i jakie schody?
Wstaw fotki łazienek.

aga979
08-08-2011, 21:56
Kuchnia z palety Duluxa "cafe Latte" , szafki biały połysk, zamiast płytek fototapeta z szybą :) schody całe dębowe
jutro fotki łazienek ;)
pozdr

dawidpoznan
09-08-2011, 14:11
Witam wszystkich Inwestorów w projekt Praktyczyn.

Ja również już niedługo będę szczęśliwym posiadaczem "DZW Praktyczny 1 lustro".

Niestety nie podziele sie z wami informacjami o kosztach budowy tego domu ponieważ ja go kupiłem juz w stanie deweloperskim.

Na dzień dzisiejszy dom ma juz zakończony etap budowy, jest juz po wszystkich mozliwych odbiorach.

teraz pozostaje tylko ( lub aż) wykonczenie w srodku.

Postaram sie załączyć do tego postu zdjecia które aktualnie posiadam ale powiem szczerze ze pierwszy raz jestem na jakimkolwiek forum i za bardzo nie wiem jak to sie robi ale probuje.

Jak byscie mieli jakiekolwiek pytania to piszcie. !!!

Co bede wiedział to powiem. :-)

Wiecej zdjec postaram sie dodac wieczorem.

Pozdrawiam

Dawid

dawidpoznan
09-08-2011, 14:38
Dokładam jeszcze zdjecia ktore mialem na telefonie, jakosc moze nie najlepsza ale to najnowsze zdjecia z przed tygodnia. trawka juz na ogrodzie. huuuuraaa !!

Whistle
09-08-2011, 17:29
VELUX - poliuretanowe, (białe od wewnątrz) obrotowo-klapowe. Myślę, że wybrałem najlepsze :)

My również myślimy, żeby wybrac te właśnie firmę :)

Whistle
09-08-2011, 17:35
Dawno mnie nie było ponieważ front robót był i mocno zaawansowany. Jednakże dzięki temu dziś jest trzecim dniem mieszkania w Praktycznym:) Zdjęcia niedługo-jak tylko się wraz z żoną "ogarniemy":)

Ja również nie mogę doczekać sie zdjęć! Chętnie ujrzę dom na gotowo! :)

Whistle
09-08-2011, 17:53
Dokładam jeszcze zdjecia ktore mialem na telefonie, jakosc moze nie najlepsza ale to najnowsze zdjecia z przed tygodnia. trawka juz na ogrodzie. huuuuraaa !!

Dawidpoznan - dzieki za wklejenie zdjęć. Mam pytanko w zwiazku z nimi. Czy w tym domu została podniesiona ściana kolankowa (chyba tak to sie profesjonalnie nazywa), czy tez ta odległośc pomiedzy oknem kuchennym, a dachem wydaje sie nieco wyższa ze względu na perspektywe zdjęcia?
My budujemy naszego Praktycznego 2 w okolicach Obornik i przyznam, że chętnie obejrzałabym Wasz na żywo gdyby była taka mozliwość:)
Pozdrawiam!
Whistle

ja_gab1
09-08-2011, 19:25
ja_gab1, ja_gab1,ja_gab1,ja_gab1 pissssssssss choć trochę bo jajo zniosę!!!
Słuchajcie:) Mieszkamy już co nie znaczy, że dom jest gotowy i w całości wykończony. Cały czas trwają prace wykończeniowe wewnątrz domu, gotowa jest kuchnia, jedna łazienka, w drugiej na górze pozostaje "biały montaż", do salonu w sobotę mamy wnieść meble. Jutro firma ma zejść na dół. Pokoje na górze są gotowe, schody bukowe pełne zostały zamontowane dwa dni temu. Postaram się zaraz dodać kilka zdjęć. Pozdrowienia dla wszystkich:)

ja_gab1
09-08-2011, 19:39
Tak wyglądają schody oraz kuchnia

ja_gab1
09-08-2011, 19:44
łazienki na górze przedstawiają się następująco

żona m
09-08-2011, 20:01
Super widzieć praktycznego już z tynkami, portfenetrami i trawką wokół. Też chciałabym już mieć ten stan. Jeśli możesz wstaw kilka fotek tarasów i ich wykończenia blacharskiego.

Jagab1 to nic, że nie wszystko jeszcze na zicher, pogląd już jest. Podobnie mam rozplanowana kuchnię, z tym, ze u mnie płyta będzie po lewej, zmywarka w tym samym miejscu. Dlatego jestem ciekawa czy nie ma tam kolizji podczas otwierania drzwiczek do niej? Jaką macie wysokość szafek kuchennych?

lukasz1977
09-08-2011, 20:27
ja_gab1
schody extra, zabudowa kuchni rowniez

ja_gab1
09-08-2011, 20:52
Wysokość szafek kuchennych dostosowana do oryginalnej wysokości okna kuchennego czyli 88 cm, z czego 5 cm stanowi blat kuchenny. Otwarcie drzwi zmywarki powoduje kolizję z szafkami położonymi obok niej pod kątem prostym. Ale przecież załadunek zmywary trwa tylko chwilkę:)

żona m
09-08-2011, 20:58
jagab a z czego masz blat kuchenny, ze taki gruby?
tak sobie patrze na fotki Twojej kuchni i zastanawiam się czy nie będę miała mało blatu roboczego?
możesz napisać mi na priv ile wyniosła Was kuchnia? (bez sprzętów)

ja_gab1
09-08-2011, 21:10
Blat jak i kuchnia robione były na zamówienie. Stolarz zakupił pięciocentymetrową płytę blatową i samodzielnie okleił ją wybraną przez nas okleiną. Żona podpowiada mi, że w przypadku Waszej kuchni możesz mieć problem z miejscem "do pracy":)

żona m
09-08-2011, 21:27
Dzięki za odpowiedz i wiadomość na priv. tylko dlaczego na konto miejskiego?:rotfl:

ja_gab1
09-08-2011, 21:38
Dlatego, że poczcie priv miałem tylko adres Miejskiego:) Ale to chyba nie problem

żona m
09-08-2011, 22:07
nie, absolutnie. Dzięki!

Whistle
09-08-2011, 22:08
ja_gab1
schody extra, zabudowa kuchni rowniez
Zgadzam sie w pelni :) Tymczasem fota z naszej budowy:

dawidpoznan
10-08-2011, 00:20
Dawidpoznan - dzieki za wklejenie zdjęć. Mam pytanko w zwiazku z nimi. Czy w tym domu została podniesiona ściana kolankowa (chyba tak to sie profesjonalnie nazywa), czy tez ta odległośc pomiedzy oknem kuchennym, a dachem wydaje sie nieco wyższa ze względu na perspektywe zdjęcia?
My budujemy naszego Praktycznego 2 w okolicach Obornik i przyznam, że chętnie obejrzałabym Wasz na żywo gdyby była taka mozliwość:)
Pozdrawiam!
Whistle

znalazłem w domowym komputerze pare fotek z budowy.

w takim stanie jak na tych zdjeciach zobaczyłem praktycznego pierwszy raz.
Nie zastanawiajac sie postanowiłem go kupić, ładna działka z gotowym do wykończenia domem to było coś czego szukałem.

Przed znalezieniem tego forum nie zastanowiłem sie nad tym że WC na parterze ma wyjscie bezposrednio na salon, teraz sie glowie i troje jak to zmienić?? Może ktoś z was ma rozwiazanie jak to zrobyć ??

Następna przeróbke którą chce wprowadzic to zmiana łazienek na górze. Zastanawiam się czy nie zrobic jednej dużej - ale z drugiej strony chciałbym miec prysznic dla gości. Zastanawiam się czy nie zabrac troche m2 z pokoju i nie zrobic tam jakies mniejszej lazienki goscinnej.

W oryginale projektu jak sami dobrze wiecie jest prysznic zaprojektowany w wc na parterze, lecz niestety właściciel który budował dom musiał wsunac troche garaz w kubature domu ponieważ garaz byłby za blisko ogrodzenia z przodu domu. W zwiazku z tym straciłem to miejsce na prysznic co widac na załączonych zdjeciach.

Po przeczytaniu 45 stron postów na tym forum zauważam że podczas waszej budowy występowały jakies kolizje pomiędzy projektem a rzeczywistą praca która była wykonywana. wielu z was zwraca uwage na tarasy i mozliwe zawilgocenia ścian poprzez złe wykonanie. Czy teraz gdy "mój" dom jest już zbudowany moge w jakis sposób zobaczyc czy takie rzeczy sa poprawnie wykonane?? Na co jeszcze mialbym zwrócic uwagę lub zapytac właściciela jak zostalo wykonane?? Z informacji otrzymanej od kierownika budowy dom zostal wykonany zgodnie z projektem. Właściciel który budował ten dom mieszka 3 działki dalej i to mial byc dom dla źęcia ale zabrakło na dokończenie budowy dlategoteż zdecydowali go sprzedać, więc nie sądze żę to jakiś bubel budowlany ponieważ był budowany dla rodziny a po drugie nie sądzę że chciałby miec nie zadowolonego sąsiada bo to mógł by być "kwas" na długie lata.


DO WHISTLE: 16 sierpnia najprawdopodobniej podpisze umowe u notariusza, zostana mi wtedy przekazane klucze do domu i bede mógł tak na dobre zaczac działać. dlategoteż możemy się umowic na obejrzenie domu ale po 16.08. Nie ma sprawy. co do sprawy podniesionej ściany kolankowej to powiem szczerze że nic mi na ten temat nie wiadomo. faktycznie na tych zdjeciach widać że to odleglośc między oknem od kuchni a dachem jest wieksza niz na projekcie ale nie wiem czy to nie przez jakość zdjecia. może z tych zdjęć co teraz dodałem wywnioskujesz cos więcej, a jak nie to po 16.08 na zywo.


Pozdrawiam !!

dawidpoznan
10-08-2011, 00:23
cz.2

dawidpoznan
10-08-2011, 00:25
cz.3

dawidpoznan
10-08-2011, 00:27
cz.4

luppo
10-08-2011, 05:52
ja_gab1, dawidpoznan

Dzieki za zdjecia!

ja_gab1 Kuchnia i schody prezentuja sie doskonale.

U nas jeszcze nic nie wylonilo sie z ziemi, wiec takie zdjecia to miod na nasze serca :D

luppo
10-08-2011, 05:57
dawidpoznan, Czy w Twojej kuchni jest boczne okno? Jesli tak, wrzuc prosze fotke, kiedy juz bedziesz mogl, widoku kuchni z tym oknem od wewnatrz.

żona m
10-08-2011, 10:07
dawid wielką radość nam sprawiasz tymi fotkami, każdy penie się cieszy, że może zobaczyć jak jego domek będzie wyglądał z elewacją, kostką wokół i zaczątkiem ogrodzenia.
Podoba mi się u was podciąg nad wykuszem, u nas zalali strop na płasko. Ponawiam swoją prośbę o fotki wykończenia tarasu i obróbki blacharskiej.

miejski
10-08-2011, 13:46
dawidpoznan
jak już Whistle zauważył, raczej na 99% masz podniesioną ściankę kolankową. Widać to też po attyce tarasu nad garażem. Zmierz wysokość ściany kolankowej w którymś z pokoi na górze, to porównamy.
Z różnic masz jeszcze okna w garażu po przeciwnej stronie niż w projekcie.
I pytanko: możesz podać jakieś szczegóły co do wykończenia elewacji deskami elewacyjnymi? Jakie deski, jak mocowane itp. Im więcej szczegółów - tym lepiej. Widzę, że tam, gdzie deski, pod spód kładziono Ci wełnę?

dawidpoznan
10-08-2011, 14:48
dawid wielką radość nam sprawiasz tymi fotkami, każdy penie się cieszy, że może zobaczyć jak jego domek będzie wyglądał z elewacją, kostką wokół i zaczątkiem ogrodzenia.
Podoba mi się u was podciąg nad wykuszem, u nas zalali strop na płasko. Ponawiam swoją prośbę o fotki wykończenia tarasu i obróbki blacharskiej.

Fotki z tarasu bedę miał dopiero w przyszłym tygodniu. Napewno je tu wstawie żebyście mogli zobaczyc co i jak jest zrobione.

Co do tego jakie drewno jest polozone na elewacji i na tarasach to narazie tez za dużo wam nie powiem bo poprostu nie wiem. Wiem tylko że cały dom jest ocieplony styropianem 15 a na elewacji pod drewnem jest wełna mineralna.

Pozdrawiam

Dawid

Whistle
10-08-2011, 16:35
Dawidpoznan, dzieki za kolejne foty:) Ja rowniez nie mogę doczekac sie tych z tarasu. Co do toalety na dole, to na forum pojawialy sie juz przerozne rozwiazania, ale czy ostatecznie nie mozna wstawiac po prostu drzwi, ktorych skrzydlo bedzie sie otwierac w druga strone? Moze to ciut mniej wygodne, ale bardziej dyskretne:) Co do lazienek na górze, to bilam sie z myslami jakis czas czy zrobic jedna duza czy zostawic dwie. Po wielu naradach doszlismy do wniosku, ze dwie lazienki moga okazac sie duza wygoda na przyszlosc z kilku wzgledow. Po pierwsze jedna z nich - ta przy sypialni - daje sporo komfortu i swobody:) Nikt z gosci, czy dzieci nie musi tam zagladac. Po drugie, lazienka dostepna dla dwoch pozostalych pomieszczen na gorze bedzie pozwalala na "odkorkowanie" ruchu w wypadku wiekszej ilosci osob, ktore to zwykle w podobnym czasie chcialyby z niej korzystac. Czy to dzieci czy goscie - jedna lazienka to moim zdaniem za malo.

Co do wizyty na zywo, to chetnie podjechalabym z mezem po 16.08 i obejrzala wszystko z bliska:) Ja mam wakacje, wiec sporo wolnego, ale maz pracuje do godz. 16 w Suchym Lesie. Czy nie bylby to problem spotkac sie w takim wypadku ok. godz. 17?
Pozdrawiam,
Whistle

Whistle
10-08-2011, 16:46
dawidpoznan
jak już Whistle zauważył, raczej na 99% masz podniesioną ściankę kolankową. Widać to też po attyce tarasu nad garażem. Zmierz wysokość ściany kolankowej w którymś z pokoi na górze, to porównamy.
Z różnic masz jeszcze okna w garażu po przeciwnej stronie niż w projekcie.
I pytanko: możesz podać jakieś szczegóły co do wykończenia elewacji deskami elewacyjnymi? Jakie deski, jak mocowane itp. Im więcej szczegółów - tym lepiej. Widzę, że tam, gdzie deski, pod spód kładziono Ci wełnę?

Miejski, moj kierownik budowy mowi, ze pod elewacje z drewna zawsze sie kladzie wate, w przeciwnym razie drewno moze sie odparzyc. Welna ma odpowiednia przepuszczalnosc powietrza ponoc i drewno na niej położone lepiej "oddycha" :)

piotrgawlik
10-08-2011, 19:09
A my rezygnujemy chyba z prysznica na dole zostanie kibelek i umywalka, dzięki czemu zwiększymy kotłownię.

piotrgawlik
10-08-2011, 19:10
Oczywiście że musi być wełna pod konstrukcje drewnianą (tak też jest w projekcie)


Miejski, moj kierownik budowy mowi, ze pod elewacje z drewna zawsze sie kladzie wate, w przeciwnym razie drewno moze sie odparzyc. Welna ma odpowiednia przepuszczalnosc powietrza ponoc i drewno na niej położone lepiej "oddycha" :)

miejski
10-08-2011, 20:12
Oczywiście że musi być wełna pod konstrukcje drewnianą (tak też jest w projekcie)

Piotrze, faktycznie jest 12 cm wełna mineralna pod deską elewacyjną. Ale nawet w dość dokładnym kosztorysie inwestorskim który posiadam, wełna jest użyta tylko do docieplenia poddasza, a o wełnie na ścianę "ani mru mru". A ja dość często zaglądam do tego kosztorysu, więc mi to umknęło. Znów więc okazuje się, że kosztorys ma błędy...

damianw3
11-08-2011, 08:09
Witam

Ja zaczynam pierwsze prace ziemne we wrześniu już się nie mogę doczekać jak będzie coś rosło na mojej działeczce,

I w związku z tym mam do wszystkich pytanie (ci którzy mają przynajmniej poziom zero) ile dawaliście warstw bloczków fundamentowych 38x25x14 , bo na papierze nie mogę się zmieścić w danych projektowych tzn.

-16 p.p.p. górny poziom wieńca (sam wieniec 25cm)
-41 p.p.p. dolny poziom wieńca i jednocześnie na tej wysokości powinny się kończyć ściankę murowaną z bloczków betonowych

86cm tyle zostaje na murek z bloczków za cholere nie mogę się zmieścić
6 poziomów po 14cm = 84 ( a gdzie zaprawa)
5 poziomów po 14cm = 70 (i zostaje na 6 spoin poziomych po 2,6cm - nie będą one za grube)

-127 p.p.p. górny poziom ławy fundamentowej zaczyna się mur z bloczków betonowych
-167 p.p.p. dolny poziom posadowienia fundamentu (zaczyna się ława o grubości 40cm)

Wiem że to jakaś śmieszna sprawa i większość się nad tym nie zastanawiała ile wyszło tak było i się nie mierzyło do centymetra, ale mam murować wszystko od podstaw sam i to jeszcze moja pierwsza budowa (po prostu chce żeby było dobrze).

piotrgawlik
13-08-2011, 07:58
Czy istnieje możliwość wykonania instalacji kanalizacji żeby nie wyprowadzać pionów kanalizacyjnych ponad dach?

maalutkaa
13-08-2011, 12:00
Witam wszystkich Praktycznych!

Jesteśmy już na etapie murowania parteru i zaczynami się zastanawiać jaka dachówkę wybrać :) dlatego chciałabym zapytać czy nie obawiacie się, że z czasem wasz dach z płaską dachówką zacznie falować? Ostatnio nasz majster postraszył nas że w przypadku płaskiej dachówki po jakimś czasie gdy więźba zacznie wysychać mogą pojawić się nierówności na dachu a w przypadku płaskiej dachówki będzie to bardziej widoczne niż w przypadku dachówki falowanej. Bardzo nam się podoba dach z płaską dachówką ale trochę nas to przeraża bo cena płaskich dachówek jest wysoka, a jeśli za jakiś czas nasz dach już nie będzie taki równy? Możecie podzielić się doświadczeniami z jakiego drewna wykonane są wasze dachy oraz czy cały dach był deskowany?
Czy ktoś z was zdecydował się na zastąpienie dachówki płaskiej jakąś inną?

Pozdrawiam

piotrgawlik
13-08-2011, 19:26
żeby ten efekt zminimalizować lub nawet uniknąć należy zastosować suszone łaty i kontrłaty.

żona m
14-08-2011, 20:05
maalutka my mamy pełne deskowanie i papowanie, nad inną dachówkę się nie zastanawialiśmy ponieważ każda inna wyglądałaby kiepsko na tym domu, a już falowana byłaby najgorszym rozwiązaniem.
Pierwsze słyszę o falowaniu płaskiej dachówki, może twój majster boi się układać płaska dachówkę , bo przy jej układaniu jak na dłoni widać każdą fuszerkę.

Ola & Norbi
15-08-2011, 20:49
Witam wszystkich Praktycznych!

Jesteśmy już na etapie murowania parteru i zaczynami się zastanawiać jaka dachówkę wybrać :) dlatego chciałabym zapytać czy nie obawiacie się, że z czasem wasz dach z płaską dachówką zacznie falować? Ostatnio nasz majster postraszył nas że w przypadku płaskiej dachówki po jakimś czasie gdy więźba zacznie wysychać mogą pojawić się nierówności na dachu a w przypadku płaskiej dachówki będzie to bardziej widoczne niż w przypadku dachówki falowanej. Bardzo nam się podoba dach z płaską dachówką ale trochę nas to przeraża bo cena płaskich dachówek jest wysoka, a jeśli za jakiś czas nasz dach już nie będzie taki równy? Możecie podzielić się doświadczeniami z jakiego drewna wykonane są wasze dachy oraz czy cały dach był deskowany?
Czy ktoś z was zdecydował się na zastąpienie dachówki płaskiej jakąś inną?

Pozdrawiam

Witaj
My z żoną będziemy mieć dachówkę falowaną Monza Plus z Robena i według nas wygląda super.Zresztą sama możesz zobaczyć na zdjęciach które wstawił Dawidpoznan i ocenić czy pasują czy nie.
Pozdrawiamy

siuta9
17-08-2011, 16:24
Witam,

czy ktoś murował fundamenty z bloczków Alfa? Mój budowlaniec mi takie proponuje, a ja mam wątpliwości ze względu na dziury. Macie na ten temat jakieś zdanie?

lukasz1977
20-08-2011, 22:03
Witam,

czy ktoś murował fundamenty z bloczków Alfa? Mój budowlaniec mi takie proponuje, a ja mam wątpliwości ze względu na dziury. Macie na ten temat jakieś zdanie?

osobiscie polecam bloczki brukbet - na praktycznego2 wchodzi ok 800szt

lukasz1977
20-08-2011, 22:09
w zwiazku z ladna pogoda nad Krakowem ekipa wylala "chudy" beton (14m3)

http://img5.imageshack.us/img5/3777/img0049cd.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/5/img0049cd.jpg/)





a w polowie tygodnia dowiaza pierwsza czesc porotherma

:)

Whistle
21-08-2011, 12:15
maalutka my mamy pełne deskowanie i papowanie, nad inną dachówkę się nie zastanawialiśmy ponieważ każda inna wyglądałaby kiepsko na tym domu, a już falowana byłaby najgorszym rozwiązaniem.
Pierwsze słyszę o falowaniu płaskiej dachówki, może twój majster boi się układać płaska dachówkę , bo przy jej układaniu jak na dłoni widać każdą fuszerkę.

Moim zdaniem plaska dachowka to jeden z atutów tego domu. Dobry dekarz, ktory wie ja prawidlowo nabic łaty spokojnie poradzi sobie z tym zadaniem, a efekt koncowy jest nieporównywalny. My wlasnie kladziemy dachowke Braas Tegalit i wkrotce wkleje jakies zdjecie, zeby zademonstrowac rezultat :)

karo_
22-08-2011, 22:12
Dobry wieczór,
dawno mnie na forum nie było, a tymczasem zmagających się z budową Praktycznego przybywa :)
My, podobnie jak Miejscy, powoli wykańczamy. I t wykańczanie nas powoli wykańcza. Front prac rozwidlił się w niezliczoną ilość rozgałęzień, a tempo, jakie sobie narzuciliśmy daje się w kość. Właśnie mija nam rok od rozpoczęcia budowy. A tu regipsy skończone, dom się ociepla, zamawiamy drzwi, bramę, drewno na elewację, podbitkę, jeździmy za kafelkami, podłogami, klinkierem. Totalne szaleństwo...
Ale na otuchę - załączam Praktycznego 2 w wersji spuchniętej, czyli z kończonym powoli ociepleniem :)

Krzysiek.A
22-08-2011, 23:11
karo napisz jakie drewno dajesz na elewacje i podbitkę

karo_
23-08-2011, 20:54
karo napisz jakie drewno dajesz na elewacje i podbitkę

Witaj,

po wstępnym rozeznaniu i kosztorysach od firm na materiał i montaż rzędu 200-400 zł/m2, zdecydowaliśmy się na zamówienie samych desek profilowanych i gotowych do montażu. Objechaliśmy wszystkie budowy w okolicy, gdzie montowano elewacje z drewna, podpatrywaliśmy profile i systemy montażu oraz kolor.
Padło na świerk skandynawski, lakierowany w odcieniu pinia, profil softline, który pasuje do naszych profili okiennych. Montujemy we własnym zakresie, na wełnie 12 cm, na drewnianym stelażu.
Podbitka, świerk albo sosna, kolor podobny lub nieco jaśniejszy. Decyzja jeszcze nie podjęta.

maalutkaa
24-08-2011, 10:15
Lukasz1977 napisałeś że na chudziaka weszło ci 14 m3 betonu na Praktycznego 2, my z kolei budujemy Praktycznego 3 i weszło nam 17 m3 a powinno mniej od ciebie. Kurcze trochę to dziwne bo przecież na P3 powinno wejść tyle betonu co na P1, garaż jest tylko przesunięty na bok domu. Mógłbyś napisać gdzie zamawialiście beton? Z tego co pamiętam to też budujesz się koło Kocmyrzowa 
Czy mógłby ktoś napisać kto buduje Praktycznego 3 ile wam weszło betonu na chudziaka?

lukasz1977
24-08-2011, 17:22
Lukasz1977 napisałeś że na chudziaka weszło ci 14 m3 betonu na Praktycznego 2, my z kolei budujemy Praktycznego 3 i weszło nam 17 m3 a powinno mniej od ciebie. Kurcze trochę to dziwne bo przecież na P3 powinno wejść tyle betonu co na P1, garaż jest tylko przesunięty na bok domu. Mógłbyś napisać gdzie zamawialiście beton? Z tego co pamiętam to też budujesz się koło Kocmyrzowa 
Czy mógłby ktoś napisać kto buduje Praktycznego 3 ile wam weszło betonu na chudziaka?


witam,
beton zamawialem u znajomka po 200zl za kubik + 8zl za wlokna - ceny rzecz jasna bez vat ;-)

aga979
24-08-2011, 20:43
Witam
Dolna łazienka

aga979
24-08-2011, 20:50
a teraz górna łazienka
i teraz troszkę wnętrza :)

aga979
24-08-2011, 20:52
na koniec drzwi zewnętrzne :)

lukasz1977
24-08-2011, 20:59
fajnie wygladaja drzwi wejsciowe, mozesz zdradzic jaka firma?

aga979
24-08-2011, 21:38
fajnie wygladaja drzwi wejsciowe, mozesz zdradzic jaka firma?

oczywiście, "CAL"

żona m
25-08-2011, 20:38
Super zaczyna to u Was wyglądać. Tylko nie mogę się połapać w górnej łazience....;)

żona m
25-08-2011, 20:44
aga drzwi wewnętrzne skąd macie?
widzę też , że macie już podłogę w salonie, to gres, tak? poler czy pół poler?

aga979
25-08-2011, 21:49
aga drzwi wewnętrzne skąd macie?
widzę też , że macie już podłogę w salonie, to gres, tak? poler czy pół poler?

Drzwi wewnętrzne producent DRE model "scala" , te szklane w wiatrołapie też DRE model "Vetro A2"
Kuchnia, salon i wiatrołap to gres polerowany :)

aga979
25-08-2011, 21:53
[QUOTE=żona m;4871508]Super zaczyna to u Was wyglądać. Tylko nie mogę się połapać w górnej łazience....;)

żona m super dobrany pasek
zabudowa gebritu też super wygląda

Zamiast dwóch łazienek na górze zrobiliśmy jedną dużą. Wchodząc z korytarza po prawej stronie jest grzejnik, na wprost znajduje się prysznic. Po lewej stronie od drzwi jest umywalka a obok niej ubikacja a na wprost ubikacji wanna.Pomiędzy wanną a prysznicem znajduje się jedno okno :)

u was dola łazienka jest jak w projekcie?

żona m
25-08-2011, 22:05
dolna jak w projekcie, tylko my mamy projekt lustro.
Górne też połączyliśmy w jedną, ale Twojej nie mogę rozkminić...macie dwa okna jak projekt przewiduje?
juz wiem, tam gdzie Wy macie prysznic, my mamy jeden z kaloryferów, i dwie umywalki na scinie po prawej.
Tam gdzie wy lustro , wc i umywalkę , my będziemy mieć wannę. Wannę macie tam gdzie my wc i bidet. Ogarnęłam wreszcie.:yes:

miejski
25-08-2011, 22:10
Dodam jeszcze co do drzwi wewnętrznych - u nas też będą DRE tyle że Premium i Vetro A1 w kolorze dąb szary ryfla.

aga979
25-08-2011, 22:28
Dodam jeszcze co do drzwi wewnętrznych - u nas też będą DRE tyle że Premium i Vetro A1 w kolorze dąb szary ryfla.

A Vetro A1 też montujecie w wiatrołapie czy gdzieś indziej?
my mamy dąb złota ryfla

aga979
25-08-2011, 22:30
żona m widzę, że w dolnej łazience tam gdzie my mamy prysznic u was jest ubikacja, a prysznic na wprost wejścia ?

żona m
25-08-2011, 22:37
zgadza sie, prysznic na wprost wejścia.;)

Czy Wy nie będziecie mieć zbyt małego prysznica w związku z tym?

żona m
25-08-2011, 22:39
A Vetro A1 też montujecie w wiatrołapie czy gdzieś indziej?
my mamy dąb złota ryfla
u nas Vetro A1 będzie tylko w garderobie.

leon11
27-08-2011, 23:59
Witam miłośników praktycznych :) Jestem na etapie wyboru projektu i chciałbym zapytać o kosztorys tzn. ok. 400 tys. za stan deweloperski wg projektantów. Jak oceniacie go z perspektywy budujących? Zdaję sobie sprawę, że każdy buduje indywidualnie i wahania mogą być ogromne, ale może uda się stworzyć jakiś obraz.

karo_
29-08-2011, 20:09
Witam miłośników praktycznych :) Jestem na etapie wyboru projektu i chciałbym zapytać o kosztorys tzn. ok. 400 tys. za stan deweloperski wg projektantów. Jak oceniacie go z perspektywy budujących? Zdaję sobie sprawę, że każdy buduje indywidualnie i wahania mogą być ogromne, ale może uda się stworzyć jakiś obraz.

Witaj,

z naszej perspektywy Praktycznego 2 (kończymy wkrótce elewacje, montujemy bramę i drzwi, zaczynamy właśnie prace wykończeniowe wnętrz), ten kosztorys jest bardzo realny. My jesteśmy jakieś 10 % poniżej, a staramy się dobierać możliwie wysokiej jakości materiały... Rozbieżności w cenach tych samych materiałów są spore, ale największe skoki są w robociźnie. Jeśli można cokolwiek radzić tym, którzy sami poszukują materiałów i wykonawców poszczególnych etapów - warto zainwestować czas w możliwie największą ilość ofert porównawczych...

aga979
29-08-2011, 20:31
zgadza sie, prysznic na wprost wejścia.;)

Czy Wy nie będziecie mieć zbyt małego prysznica w związku z tym?

witam
nie , ponieważ powiększyliśmy troszkę wnękę i brodzik ma 90*95 :)

Rafal_1975
30-08-2011, 11:56
Krzysiek a skad Ty jestes? Moznaby zobaczyc ten Twoj dom zeby ocenic wielkosc w realu? Do mnie metry kwadratowe srednio przemawiaja.

Krzysiek.A
30-08-2011, 16:58
Jestem ze Świnoujścia a buduje w Wapnicy koło Międzyzdrojów z oglądnięciem nie ma problemu

jaceklwo
31-08-2011, 08:33
Jestem ze Świnoujścia a buduje w Wapnicy koło Międzyzdrojów z oglądnięciem nie ma problemu

Witam, Praktyczny 2 po stropie :)7246872469724707247172472

żona m
31-08-2011, 15:29
Dostałam sygnał, ze zaśmiecam ogólny wątek;)

aga979
31-08-2011, 18:55
żona m super podłoga w dolnej łazience :D

żona m
31-08-2011, 19:47
Dzięki. W połowei jak sie kończy wnęka jest cięcie, które mam nadzieje zniknie pod uszczelką drzwi od kabiny. musieli tak zrobić po należało zjechać ze spadkiem.

jas t
01-09-2011, 10:32
Witam, jestem na etapie wyboru projektu. Bardzo podoba mi się praktyczny i raczej na pewno się na niego zdecyduję.
Zanim jednak odwiedzę projektantów, chciałbym zapytać czy ktoś z budujących może dorzucić zdjęcia pokojów na górze (interesują mnie skosy - czy nie zabierają za dużo powierzchni ?).

Jak myślicie, czy bardzo problematyczne byłoby poszerzenie Praktycznego o 0,5 -1 m (nowa szerokość salonu 6,15, kuchni 3,75) ?

1973dorka
01-09-2011, 15:53
Witamy wszystkich praktycznych.
My również (ja i mąż :)) zdecydowaliśmy się na budowę praktycznego, tyle że w wersji 3.Jesteśmy jeszcze na etapie papierologii ,ale mamy ambitny plan zrobienia tzw.stanu zero jeszcze tej jesieni. Mam pytanko; czy ktoś buduje "praktyczny " w lubuskim lub szczecińskim??? Wiem że to tak głupio trochę,ale gdyby ktoś dał rzucić okiem (choćby z daleka :}}) bylibysmy szczęśliwi. My mieszkamy na granicy PL-D i w przyszłym roku też udostępnimy "obiekt zwiedzającym":yes:

1973dorka
01-09-2011, 15:58
poprawiam szybko błąd ...oczywiście że lubuskim i zachodniopomorskim:p no i dodam jeszcze wielkopolskim :yes:

piotrgawlik
02-09-2011, 15:16
Czy możecie zamieścić rzut swoich łazienek z rozmieszczenie urządzeń w swoich Praktycznych?

lukasz1977
02-09-2011, 17:20
i zaczelo sie....


http://img52.imageshack.us/img52/622/img0050hi.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/52/img0050hi.jpg/)

http://img651.imageshack.us/img651/613/img0051lx.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/651/img0051lx.jpg/)

http://img21.imageshack.us/img21/3235/img0052ybl.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/21/img0052ybl.jpg/)

we srode zabawa ze zbrojeniem a za tydzien lejemy strop

piotrgawlik
03-09-2011, 20:50
Proszę przeanalizujcie zmianę którą proponuję na poddaszu.

Musimy podjąć decyzję szybko. nad wykuszem robimy balkonik z wyjściem z pokoju i łazienki. Zastanawiam się czy lokalizacja wanny w łazience (po garderobie) będzie wygodna. Proszę o podpowiedzi o ewentualną zmianę lokalizacji wc wanny umywalki. Zastanawiamy się czy można zastosować drzwi przesuwne między pokojem i łazienką

żona m
04-09-2011, 13:40
piotr wy powiększyliście wykusz? bo przeciwnym razie jakoś nie wyobrażam sobie jak można wyjść na balkonik z pokoju obok?

piotrgawlik
04-09-2011, 14:09
Wykusz jest taki sam tylko że planujemy powiększyć pokój (nr 2/3) z wyjściem na wykusz i w miejsce garderoby planujemy zrobić łazienkę, wykusz obmurujemy pustakiem gr 12cm. Chcemy mieć dwie łazienki na górze a chcielibyśmy mieć też wyjście na wykusz z pokoju.

żona m
04-09-2011, 21:54
Ok teraz załapałam. Ale musiałam otworzyć fotkę z projektem, bo oczyma wyobraźni widziałam całkiem co innego. :rolleyes:

żona m
07-09-2011, 18:45
http://otodom.pl/dom-osielsko-150m2-5-pokoi-529000-pln-id9432052.html
coraz więcej Praktycznych w stanie deweloperskim jest w sprzedaży. Zmiany w kwestii koloru i okien jakoś mi się nie podobają.

karo_
07-09-2011, 19:52
Witam, jestem na etapie wyboru projektu. Bardzo podoba mi się praktyczny i raczej na pewno się na niego zdecyduję.
Zanim jednak odwiedzę projektantów, chciałbym zapytać czy ktoś z budujących może dorzucić zdjęcia pokojów na górze (interesują mnie skosy - czy nie zabierają za dużo powierzchni ?).

Jak myślicie, czy bardzo problematyczne byłoby poszerzenie Praktycznego o 0,5 -1 m (nowa szerokość salonu 6,15, kuchni 3,75) ?

Witaj,

poniżej wkleiłam dwa ujęcia z piętra. Są to oba pokoje od tyłu domu, a w zasadzie ich fragmenty, bo bez szerokokątnego obiektywu nie sposób złapać ich w całości :)
Na jednym celowo zostawiłam osobę, by mieć do kogo te skosy porównywać :)

igimaks
08-09-2011, 08:07
ile płaciliście za hydraulika - dotyczy stanu "0" tj wyprowadzenia rur przed chudziakiem ?

jaceklwo
08-09-2011, 09:50
ile płaciliście za hydraulika - dotyczy stanu "0" tj wyprowadzenia rur przed chudziakiem ?

Ja 1400 zł. praktyczny 2 lustro

żona m
08-09-2011, 10:29
karo wy chyba macie okna niżej, bo u nas jak się stanie to tak swobodnie się nie wyjrzy z okna. Celowo tak zrobiliśmy ze względu na dzieci, a teraz wydaje się nam to ...hmmmm za wysokie.

żona m
08-09-2011, 10:31
Jak myślicie, czy bardzo problematyczne byłoby poszerzenie Praktycznego o 0,5 -1 m (nowa szerokość salonu 6,15, kuchni 3,75) ?
Problematyczne nie, ale musisz to zrobić na etapie adaptacji projektu. Generalnie to dobry pomysł, bo zwiększysz powierzchnie małej kuchni, ale stracisz obrys wykusza.....

Whistle
08-09-2011, 16:20
Witaj,

poniżej wkleiłam dwa ujęcia z piętra. Są to oba pokoje od tyłu domu, a w zasadzie ich fragmenty, bo bez szerokokątnego obiektywu nie sposób złapać ich w całości :)
Na jednym celowo zostawiłam osobę, by mieć do kogo te skosy porównywać :)

Przyznaje, ze fajnie wygladaja te pomieszczenia:) Co do stylistyki domu z linka zony m, to zgadzam sie, ze w oryginalym zalozeniu lepiej to wyglada.

karo_
08-09-2011, 17:36
ile płaciliście za hydraulika - dotyczy stanu "0" tj wyprowadzenia rur przed chudziakiem ?

Nie braliśmy do tego hydraulika. Robił to mąż z naszymi budowlańcami...

karo_
08-09-2011, 17:38
karo wy chyba macie okna niżej, bo u nas jak się stanie to tak swobodnie się nie wyjrzy z okna. Celowo tak zrobiliśmy ze względu na dzieci, a teraz wydaje się nam to ...hmmmm za wysokie.

Najdziwniejsze jest to, że i my podwyższyliśmy nieco to okno, bo nam budowlańcy zwrócili uwagę, że bardzo nisko jest w projekcie, że mogą być z tym potem problemy...

karo_
08-09-2011, 17:43
http://otodom.pl/dom-osielsko-150m2-5-pokoi-529000-pln-id9432052.html
coraz więcej Praktycznych w stanie deweloperskim jest w sprzedaży. Zmiany w kwestii koloru i okien jakoś mi się nie podobają.


Wydaje mi się, że w takim wydaniu jest już bardzo tradycyjny i niczym nie wyróżnia się od dziesiątek podobnych projektów. Deweloper zachował się bardzo zachowawczo, rezygnując z co nowocześniejszych rozwiązań. Patrząc na to jednak z innej perspektywy, widać, jak bardzo kilka elementów estetycznych, jak kolorystyka dachu, elewacji, rozmiar okien może zamienić prosty, tradycyjny projekt w nowocześnie wyglądający dom :)

żona m
08-09-2011, 18:55
Najdziwniejsze jest to, że i my podwyższyliśmy nieco to okno, bo nam budowlańcy zwrócili uwagę, że bardzo nisko jest w projekcie, że mogą być z tym potem problemy...


Deweloper zachował się bardzo zachowawczo, rezygnując z co nowocześniejszych rozwiązań. Patrząc na to jednak z innej perspektywy, widać, jak bardzo kilka elementów estetycznych, jak kolorystyka dachu, elewacji, rozmiar okien może zamienić prosty, tradycyjny projekt w nowocześnie wyglądający dom




Jeśli Wy również podwyższyliście okna, to w oryginale gdzie one były, na krawędzi ścianki kolankowej?
co do wyglądy praktycznego, również uważam, tak jak reszta. Z żółtą elewacją i całą resztą wygląda jak 80 % domów, które się teraz buduje.

Whistle
08-09-2011, 21:52
Jeśli Wy również podwyższyliście okna, to w oryginale gdzie one były, na krawędzi ścianki kolankowej?
co do wyglądy praktycznego, również uważam, tak jak reszta. Z żółtą elewacją i całą resztą wygląda jak 80 % domów, które się teraz buduje.

Wydaje mi sie, ze w oryginale okna byly na zewnetrznej krawedzi scianki kolankowej. Nasza ekipa budowlana rowniez nam zwrocila uwage, by je podwyższyc chociazby ze wzgledu na wygode ich otwierania. Ponizej jedna fota robocza, gdzie mniej wiecej widac wysokosc okna. A na kolejnej dach:)

miejski
08-09-2011, 22:29
Tak jak żona pisała, my mamy okna dachowe dość wysoko. I teraz też sądzę, że za wysoko. Klamkę na dole okna mam lekko poniżej wysokości oczu, przy wzroście prawie 180 cm, co powoduje że wyjrzeć przez nie jest trudno. Nie jest to problem, bo okien do wyglądania w tym domu trochę jest :-)

U nas glify okna (dolny i górny) wychodzą tak, że okno jest jakby w środku skosu:

http://img828.imageshack.us/img828/1390/dsc00693k.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/828/dsc00693k.jpg/)

W projekcie dół okna zaczyna się na ok. 5 rzędzie dachówki (licząc od rynny) i glif dolny wychodzi prosto na ścianę kolankową. U nas dolna krawędź okna jest ok. 7 dachówki.

http://img858.imageshack.us/img858/2905/img7584.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/858/img7584.jpg/)

lukasz1977
09-09-2011, 18:25
ile płaciliście za hydraulika - dotyczy stanu "0" tj wyprowadzenia rur przed chudziakiem ?


ja placilem 1300 (material+robota)

Praktyczna
13-09-2011, 19:17
Wydaje mi się, że w takim wydaniu jest już bardzo tradycyjny i niczym nie wyróżnia się od dziesiątek podobnych projektów. Deweloper zachował się bardzo zachowawczo, rezygnując z co nowocześniejszych rozwiązań. Patrząc na to jednak z innej perspektywy, widać, jak bardzo kilka elementów estetycznych, jak kolorystyka dachu, elewacji, rozmiar okien może zamienić prosty, tradycyjny projekt w nowocześnie wyglądający dom :)

Karo! Śledzę Twoje poczynania na forum i zwłaszcza na budowie już od pewnego czasu i muszę przyznać -jestem pod wrażeniem. Również buduję Praktycznego i mam już nawet zamówioną dachówkę(taką jak Ty - Turmalin antracyt angoba). Na Twoich zdjęciach wygląda rewelacyjnie, a mając w ręku pojedynczą dachówkę nie mogę się oprzeć wrażeniu, że ona trochę wpada w brąz, co mi zupełnie nie odpowiada. Czy tak jest faktycznie? czy to tylko moje błędne wrażenie i na całej, dużej połaci dachu dachówka będzie szara.
Pozdrawiam.Praktyczna

karo_
13-09-2011, 20:16
Karo! Śledzę Twoje poczynania na forum i zwłaszcza na budowie już od pewnego czasu i muszę przyznać -jestem pod wrażeniem. Również buduję Praktycznego i mam już nawet zamówioną dachówkę(taką jak Ty - Turmalin antracyt angoba). Na Twoich zdjęciach wygląda rewelacyjnie, a mając w ręku pojedynczą dachówkę nie mogę się oprzeć wrażeniu, że ona trochę wpada w brąz, co mi zupełnie nie odpowiada. Czy tak jest faktycznie? czy to tylko moje błędne wrażenie i na całej, dużej połaci dachu dachówka będzie szara.
Pozdrawiam.Praktyczna

Witaj Praktyczna,

właściwie gdyby nie Twoje obawy, nigdy bym nie odkryła pokładów brązu w tej dachówce :) Przejrzałam właśnie całe archiwum zdjęć domu, ale na każdym dach ma kolor szary. Angobowana powierzchnia sprawia, że dachówka w słońcu staje się niemal grafitowa, ciemnieje i mieni się. Bez silnego słońca łagodnieje i jej po prostu antracytowa.
To wrażenie, że może mieć brązowy odcień, wynikać może z tego, że trzymasz w ręku pojedynczą dachówkę, której masa jest brązowa. I to może wydobywać ten jakiś ton brązu. Jednak po założeniu na dachu, nigdzie brązu nie widać. Nota bene, gdy szukaliśmy dachówki i oglądaliśmy np. domino od Creatona, ja miałam wrażenie, że ta wpada w zieleń.

Wolałabym jednak, byś sama mogła ocenić, czy widzisz brąz na dachu, czy nie, nie chciałabym, by potem było na mnie :) Może mogę przesłać Ci dodatkowe zdjęcia lub wolisz obejrzeć na żywo (budujemy w okolicy Gliwic). Daj znać...

P.S. A propos szarości - dziś zamontowano nam bramę. Wiśniowski, 4 szerokie panele, bez przetłoczeń. Kolor RAL 7038, na szczęście identyczny z roletami. Jest jasna i nie rzuca się w oczy, co ma znaczenie przy 5 metrach długości :)

monia.d
14-09-2011, 08:52
Karo jak możesz to wrzuć zdjęcia tej bramy. My też chcemy zamówić szarą i jestem ciekawa jak to wygląda.

Praktyczna
15-09-2011, 08:50
Karo! Wielkie dzięki za odpowiedź. Uspokoiłaś mnie. Cudownie byłoby gdybym mogła spojrzeć na Twój dom w realu, zwłaszcza z tą zamontowaną szarą bramą. Jeżeli mogę od Ciebie dostać namiary, to bardzo chętnie. Obiecuję, że nie będę Cię nachodzić, tylko zerknę.
Praktyczna

karo_
15-09-2011, 20:18
Karo jak możesz to wrzuć zdjęcia tej bramy. My też chcemy zamówić szarą i jestem ciekawa jak to wygląda.

Witaj,

poniżej ujęcie bramy. Wjazd na działkę jest od północnego wschodu, w związku z czym na bramę cały czas pada cień. Dom jest "zatarty", więc ogólnie szarobury, ale z białym tynkiem powinien odzyskać swój wygląd :)

mila_ja
15-09-2011, 21:12
Dobry wieczór, chciałabym dołączyć do sympatyków forum i choć nic nie buduję muszę się przyznać, że lektura forum bardzo mnie wciągnęła. "Praktyczny" bardzo mi się podoba i to w każdej wersji ale póki co pozostaje w sferze moich marzeń.
Praktyczni, śliczne są Wasze domy. Intryguje mnie tylko, jak duży musi być "nawis" (?) dachu, żeby piękna, biała elewacja domu była bezpieczna i wiele lat cieszyła oko?

monia.d
16-09-2011, 08:17
Karo wielkie dzięki za fotkę - fajna brama, podobają mi się te szerokie segmenty. Też chcę mieć taką. Póki co wybieram okna. Czy ktoś zdecydował się na okna M&S? Mam fajną wycenę na te okna. Tylko zastanawiają mnie te okucia: MACO Multi-Matic z powłoką Silber-Look - ma ktoś jakieś doświadczenia z oknami tej firmy?

mila_ja
16-09-2011, 10:22
Jeszcze raz witam Praktycznych, jako wiernie kibicująca wszystkim budującym jeszcze raz bardzo proszę o informację, jak duży jest okap dachu w Praktycznym (wczoraj nazwałam to "nawisem", przepraszam). Zdjęcia pokazują, że dach jest idealnie proporcjonalny do całej reszty bryły a z drugiej strony ma być na tyle duży w stosunku do obrysu domu, by ochronić elewację przed zawilgoceniem i zabrudzeniem.
I jeszcze słowo do "budujących" kobiet, to naprawdę pocieszające, że mimo tych trudów związanych z budową zachowujecie spokój i potraficie się cieszyć. Zuch-dziewczyny!

Pozdro mila_ja

bacardi
16-09-2011, 18:49
Witam wszystkich Praktycznych!

Po bardzo długich poszukiwaniach, również jesteśmy zdecydowani na projekt Praktyczny 2 w wersji lustro. Przebrnąłem przez cały wątek i super, że powstała taka skarbnica wiedzy i można obejrzeć tyle zdjęć z realizacji. Wielkie gratulacje dla wszystkich pionierów :)

W naszym domku, zdecydowanie chcemy zastosować wentylację mechaniczną. Mam w związku z tym pytanie - czy ktoś ostatecznie zdecydował się na budowę systemu według projektu DzW? A może ktoś skorzystał z projektu i usług innej firmy z okolic wrocławia którą mógłby polecić?
Poza tym ogólnie ciekawi mnie na ile sprawnie w praktyce da się ukryć wszystkie rury i znaleźć miejsce dla samego rekuperatora w praktycznym...

Pozdrawiam!

żona m
16-09-2011, 21:13
mila_ja okap jest wystarczająco długi, aby nie zaciekało na tynki.Gdy pada deszcz to wszystko jest suche pod okapem.
karo_ jak prace w środku, na jakim etapie jesteście?

Magda_praktyczny
16-09-2011, 21:25
Witam,

czy mogłabym prosić o informację jaki jest kolor elewacji w projekcie Praktyczny?

Pozdrawiam,
Magda

miejski
16-09-2011, 22:00
mila_ja, według projektu Praktycznego 1 okap dachu wynosi 1m (mierząc prostopadle do muru). Nad tarasem jest mniejszy i wynosi 80cm (aby nie dotykał attyki tarasu). Dokładnie nie pamiętam czy u nas jest tyle samo, co w projekcie, ale jak zmierzę to dam znać.

bacardi
16-09-2011, 22:11
Karo, z tego co widzę elewacja na razie jest robiona na "gładko", czy planujecie wcięcia w elewacji garażu jak w projekcie?

mila_ja
17-09-2011, 08:30
Dziękuję Miejscy za info.
Pozdrawiam. Mila_ja.