PDA

Zobacz pełną wersję : projekt PRAKTYCZNY pracownia DOMY Z WIZJĄ



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11

miejski
30-09-2012, 10:24
Tak więc u Was jest chyba ciut więcej miejsca... A swoją drogą ciekawe czy to za Waszą decyzją było czy cieśle sami Wam tak ulepszyli?

Przyznam szczerze, że nawet nigdy nie zwróciłem uwagi, że coś mam inaczej z tą lukarną (facjatką itp). Cieśle też mnie o niczym w tej dziedzinie nie informowali.
Poniżej zdjęcie, które być może odda szczegóły wykonania u mnie.

http://imageshack.us/a/img339/7999/zdjcie0056p.th.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F339%2Fzdjcie0056p.jpg%2F)

Macie teraz ten plus, że już jest parę realizacji i można porównać wykonania, rozwiązania itp. Przypadło mi w udziale założenie tego wątku więc ja niestety nie miałem kogo w tej dziedzinie "podglądać" :-)

p@nna migotka
30-09-2012, 20:03
Miejski - masz wyższe te słupki po bokach lukarny. Plus wewnątrz jest niewątpliwy - mniej skosów w bezpośrednim sąsiedztwie okien. Ale facjata z zewnątrz ma nieco inne proporcje. Ja miałam w pamięci Wasze zdjęcia i dlatego odkryłam błąd w wykonaniu naszej więźby. Przeprowadziłam dochodzenie, skonsultowałam się z projektantami... Niestety w końcowym rozrachunku i tak zdecydowaliśmy się na kompromis w poprawkach...

Co do sypialni - zmierzyłam na budowie i odległość, którą Miejski ma 250 u nas wynosi 263 na surowo. Nie będę już wnikać ile być powinno, bo i tak nic to nie zmieni, ale tak sobie dziś pozaznaczałam 50 cm na szafkę, 160 łóżko i 50 cm przejścia. Niby brzmi ok ale wydaje się, że łóżko prawie od drzwi się zaczyna a przejście jakieś wąskie... Czy moglibyście wrzucić zdjęcie na którym widać te odległości. Czy przy przejściu 50 cm nie ociera się o skos?
Ze skali wychodzi mi że łóżko wrysowane w projekt ma raczej ok 140 cm i nie wiem czy takie nie byłoby lepsze... Ale mam nadzieję, że 160 tez będzie dobrze wyglądać.

miejski
30-09-2012, 20:45
Co do sypialni - zmierzyłam na budowie i odległość, którą Miejski ma 250 u nas wynosi 263 na surowo. Nie będę już wnikać ile być powinno, bo i tak nic to nie zmieni, ale tak sobie dziś pozaznaczałam 50 cm na szafkę, 160 łóżko i 50 cm przejścia.

Zapomniałaś uwzględnić ocieplenia wewnętrznego ścianki lukarny, gdzie trochę wełny i stelaż pod zabudowę KG zmniejszy Ci ten wymiar.

p@nna migotka
30-09-2012, 21:26
Uwzględniłam to ocieplenie mierząc odległość do tego drewnianego słupka. Dziękuję za zdjęcia. Sypialnię macie bardzo ładną. I tak myślę, że wygodnie to chyba raczej przy 140 będzie. 160 na styk a 180 dla ekwilibrystów;-)

r19
01-10-2012, 06:53
Pafka73, jaki planujesz kolor podbitki?

pafka73
01-10-2012, 09:14
Pafka73, jaki planujesz kolor podbitki?

podbitka pod kolor dachówki - grafit, obróbki tarasu nad garażem i wykuszem blachą w kolorze bramy garażowej RAL 7004

r19
01-10-2012, 09:18
podbitka pod kolor dachówki - grafit, obróbki tarasu nad garażem i wykuszem blachą w kolorze bramy garażowej RAL 7004

No to masz z górki, bo panele grafitowe są, do dachówki ciemnoszarej nie wiem czy będa pasować. Winchestera do okien nie dobiorę.
Parapety też robisz ral 7004?

pafka73
01-10-2012, 11:13
No to masz z górki, bo panele grafitowe są, do dachówki ciemnoszarej nie wiem czy będa pasować. Winchestera do okien nie dobiorę.
Parapety też robisz ral 7004?

parapety już są zrobione - w kolorze winchester (blaszane z blachy 0,7 mm oklejone renolitem jak okna) - są bardzo fajne na prv mogę podać namiar na firmę, która mi to zrobiła (kupiłem przez internet bo nigdzie w okolicy nie mieli w tym kolorze a mój dostawca okien mał w jakiejś kosmicznej cenie) - super cena bo za 18 sztuk dałem 465 zł + dowóz 30 zł, kolor pasuje idealnie.

bacardi
01-10-2012, 17:19
parapety już są zrobione - w kolorze winchester (blaszane z blachy 0,7 mm oklejone renolitem jak okna) - są bardzo fajne na prv mogę podać namiar na firmę, która mi to zrobiła (kupiłem przez internet bo nigdzie w okolicy nie mieli w tym kolorze a mój dostawca okien mał w jakiejś kosmicznej cenie) - super cena bo za 18 sztuk dałem 465 zł + dowóz 30 zł, kolor pasuje idealnie.

A dlaczego tylko na priva? innym też może się przydać ;)

bacardi
01-10-2012, 17:34
Mam parę pytań o kominy...

1. Jaką średnicę braliście do kominka? w projekcie jest 160mm, ale w hurtowni mówią aby wybrać pomiędzy 180 a 200, z wskazaniem na ten większy. O ile pamiętam, to coś chyba już Miejski kiedyś pisał, że projektanci podali za małą średnicę

2. Gdzie macie zrobioną wyczystkę dla tego komina? za szafkami w kuchni raczej mi odpada, bo chcę mieć tutaj lodówkę w zabudowie, a od strony przejścia do kuchni chyba nie będzie za estetycznie wyglądać...

3. Czy ktoś robił może rozeznanie w jakości kominów systemowych? Lokalna hurtownia oferuje mi system oparty ponoć na tej samej ceramice co scheidel ale z ich pustakami z keramzytobetonu, w cenie ok 1 tyś taniej. Ponieważ mam tylko jeden komin do kominka i do tego używany będzie raczej sporadycznie, to zastanawiam się czy jest sens kupować scheidla

4. i ostatnie do osób które montują wentylację mechaniczną - czy braliście komin z kanałem wentylacyjnym do pochłaniacza w kuchni?

r19
01-10-2012, 19:46
Mam parę pytań o kominy...

1. Jaką średnicę braliście do kominka? w projekcie jest 160mm, ale w hurtowni mówią aby wybrać pomiędzy 180 a 200, z wskazaniem na ten większy. O ile pamiętam, to coś chyba już Miejski kiedyś pisał, że projektanci podali za małą średnicę

2. Gdzie macie zrobioną wyczystkę dla tego komina? za szafkami w kuchni raczej mi odpada, bo chcę mieć tutaj lodówkę w zabudowie, a od strony przejścia do kuchni chyba nie będzie za estetycznie wyglądać...

3. Czy ktoś robił może rozeznanie w jakości kominów systemowych? Lokalna hurtownia oferuje mi system oparty ponoć na tej samej ceramice co scheidel ale z ich pustakami z keramzytobetonu, w cenie ok 1 tyś taniej. Ponieważ mam tylko jeden komin do kominka i do tego używany będzie raczej sporadycznie, to zastanawiam się czy jest sens kupować scheidla

4. i ostatnie do osób które montują wentylację mechaniczną - czy braliście komin z kanałem wentylacyjnym do pochłaniacza w kuchni?

AD 1)
Mam 200.

AD 2)
Wyczystkę mam od strony wiatrołapu. Schowana będzie w szafie.

AD 3)
Moim zdaniem nie ma sensu, ale zrobisz jak uważasz. Ja mam komin z bloczków kominowych, a w środek wpuszczona jest rura ceramiczna.

AD 4)
Okap będzie z pochłaniaczem. Nie wyprowadzam bezpośrednio na zewnątrz.

monrem007
01-10-2012, 19:55
139641139642139643

bacardi
01-10-2012, 20:29
r19 dzięki, w większości zrobię najprawdopodobniej tak samo, jedynie kanał wentylacyjny chyba jednak dorobię z kominem, a później zdecyduję czy do niego się wpinać. Tylko wtedy przydałaby się na kanale jakaś zasuwa sterowana elektrycznie spięta z pochłaniaczem...

r19
01-10-2012, 20:56
r19 dzięki, w większości zrobię najprawdopodobniej tak samo, jedynie kanał wentylacyjny chyba jednak dorobię z kominem, a później zdecyduję czy do niego się wpinać. Tylko wtedy przydałaby się na kanale jakaś zasuwa sterowana elektrycznie spięta z pochłaniaczem...

Tylko po co? Smrody i tak usuniesz mechanicznie. A Twoje rozwiązanie to dodatkowy mostek termiczny i marnowane ciepło, które bezpośrednio wyrzucasz na zewnątrz, zamiast przepuścić przez rekuperator.
No i jeszcze kwestia regulacji wentylacji. Ja chcę na dole lekkie nadciśnienie, po włączeniu dodatkowego wywiewu tworzyło by się podciśnienie.

bacardi
01-10-2012, 21:11
r19 W sumie może i racja... tłuszcze powinien załatwić filtr pochłaniacza, a przy kierunku przepływu powietrza wentylacji na salon zapachy nie powinny polecieć, w najgorszym przypadku przy intensywnych potrawach można podkręcić wentylację...

r19
01-10-2012, 21:20
r19 W sumie może i racja... tłuszcze powinien załatwić filtr pochłaniacza, a przy kierunku przepływu powietrza wentylacji na salon zapachy nie powinny polecieć, w najgorszym przypadku przy intensywnych potrawach można podkręcić wentylację...

Nie wie jak u Ciebie, ale u mnie jak się gotuje to zapachy są przyjemne :)

bacardi
01-10-2012, 21:25
Czy przyjemne czy nie, to wolę aby się nie roznosiły po całym domu ;)
Nie wiem jak to jest, że komina z kotłowni pozbyłem się bez sentymentów, a z tym jednym mam tyle wątpliwości...
A masz jakiś pomysł na jego wykończenie aby nie sterczał jak patyk?

r19
01-10-2012, 21:29
Nie bardzo rozumiem co ma sterczeć...

bacardi
01-10-2012, 21:42
Nie bardzo rozumiem co ma sterczeć...
czasem chyba za szybko i bez zastanowienia przelewam myśli na forum :]
zastanawiam się, jak wykończyć taki komin z samym kanałem dymowym, czy go jakoś obudowywać cegłą klinkierową aby wyglądał masywniej, czy może jednak ta lekkość nie będzie taka zła i wykończyć jakąś nakładką kominową

lukasz1977
01-10-2012, 22:18
czasem chyba za szybko i bez zastanowienia przelewam myśli na forum :]
zastanawiam się, jak wykończyć taki komin z samym kanałem dymowym, czy go jakoś obudowywać cegłą klinkierową aby wyglądał masywniej, czy może jednak ta lekkość nie będzie taka zła i wykończyć jakąś nakładką kominową


Proponowałbym dołożyć jednak kanał wentylacyjny do spalinowego aby nie było problemu z odbiorem kominiarskim.
Zawsze potem można go zaślepić

r19
02-10-2012, 06:15
czasem chyba za szybko i bez zastanowienia przelewam myśli na forum :]
zastanawiam się, jak wykończyć taki komin z samym kanałem dymowym, czy go jakoś obudowywać cegłą klinkierową aby wyglądał masywniej, czy może jednak ta lekkość nie będzie taka zła i wykończyć jakąś nakładką kominową

Znowu kombinujesz :)
Ja mam wymurowany z bloczków kominowych, potem podmurowany z cegieł, a nad połać dachu wychodzi już z cegły klinkierowej.
Wygląda jak komin :)

r19
02-10-2012, 06:36
Proponowałbym dołożyć jednak kanał wentylacyjny do spalinowego aby nie było problemu z odbiorem kominiarskim.
Zawsze potem można go zaślepić

A czy wiesz, że przepisy mówią, że w pomieszczeniu, w którym jest wentylacja mechaniczna nie można stosować wentylacji grawitacyjnej?
To jaki może być problem z odbiorem?

Nesska
02-10-2012, 11:53
Miejscy mam pytanie- nie pamiętam czy pisaliście o tym w dzienniku- z czego macie zrobiony taras? Czy zrobiliście go według projektu? Będę wdzięczna za odpowiedź. Taras to jest jedna z tych rzeczy której nie mogę się już doczekać :D

bacardi
02-10-2012, 12:05
Apropo komina, zamówiłem pustaki kominowe z kanałem wentylacyjnym, różnica w cenie 140pln. Kanał wentylacyjny zostawię na razie zaślepiony, a kiedyś może się do czegoś przyda...

miejski
02-10-2012, 15:41
Miejscy mam pytanie- nie pamiętam czy pisaliście o tym w dzienniku- z czego macie zrobiony taras?

Ale o który taras chodzi? W P1 mamy 2 tarasy: dolny i górny.

Nesska
02-10-2012, 18:28
Ale o który taras chodzi? W P1 mamy 2 tarasy: dolny i górny.
Faktycznie zapomniałam, chodzi mi o ten dolny. :)

pafka73
02-10-2012, 21:19
A dlaczego tylko na priva? innym też może się przydać ;)

w sumie racja - proszę bardzo 600-495-705 firma z Katowic

pafka73
02-10-2012, 21:22
A czy wiesz, że przepisy mówią, że w pomieszczeniu, w którym jest wentylacja mechaniczna nie można stosować wentylacji grawitacyjnej?
To jaki może być problem z odbiorem?

r19 chyba nie do końca tak jest - tam gdzie kominek wymagany jest kanał grawitacyjny i tam gdzie wisi kocioł też - są na to pewne patenty - o jednym już powyżej wspomniał lukasz1977 a drugi to zastosowanie specjalnych przepustnic, które współpracują z całym systemem - jednak ekspertem nie jestem w tej dziedzinie a jedynie przysłuchiwałem się rozmowie kolegi, który wypytywał fachowca o to jak to z tym jest :)

miejski
02-10-2012, 22:43
Faktycznie zapomniałam, chodzi mi o ten dolny. :)

Dolny taras mamy z kostki brukowej.
Opaskę wokół domu, chodnik, podjazd i schodki tarasowe mamy w grafitowej kostce Jadar Arco Lux (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.jadar.pl%2Fwww %2F307%2Carco_lux) i w takiej samej kostce chcieliśmy zrobić dolny taras. Niestety na tarasie wylewka została zrobiona w wersji pod kostkę o grubości 4 cm, a jak się później okazało Arco Lux występuje tylko w wersji 6cm. Zmuszeni byliśmy na cito położyć na tarasie kostkę Holland w graficie. Nie jest rewelacyjnie, ale na razie tak musi być.
Dopiero jakiś czas potem ukazała się Jadar Nostalit lux, (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.jadar.pl%2Fwww %2F156%2Cnostalit_lux) która jest bardzo podobna do Arco i ma wersję 4 cm.

Tak to wyglądało zaraz po ułożeniu.

http://imageshack.us/a/img831/6985/img0594nn.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/831/img0594nn.jpg/)

r19
03-10-2012, 06:37
r19 chyba nie do końca tak jest - tam gdzie kominek wymagany jest kanał grawitacyjny i tam gdzie wisi kocioł też - są na to pewne patenty - o jednym już powyżej wspomniał lukasz1977 a drugi to zastosowanie specjalnych przepustnic, które współpracują z całym systemem - jednak ekspertem nie jestem w tej dziedzinie a jedynie przysłuchiwałem się rozmowie kolegi, który wypytywał fachowca o to jak to z tym jest :)

"Chyba"?
Podaj podstawę prawną. Wtedy nie będzie wątpliwości. Nie jeden "fachowiec" powiedział, ze podłogówką nie da się domu ogrzać.
Oczywiście mówimy o kominkach z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz. Przy wentylacji mechanicznej nikt innego nie zamontuje.

Ale tam gdzie jest tylko kominek nie ma wymogu kanału grawitacyjnego. Zresztą, przerabiane to było dziesiątki razy na forum.

Rozporzadzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadac budynki i ich usytuowanie
§ 148.
2. W pomieszczeniu, w którym jest zastosowana wentylacja mechaniczna lub klimatyzacja, nie można stosowac wentylacji grawitacyjnej. Wymaganie to nie dotyczy pomieszczen z urzadzeniami klimatyzacyjnymi niepobierajacymi powietrza zewnetrznego.

§ 132.
3. Kominki opalane drewnem z otwartym paleniskiem lub zamknietym wkładem kominkowym moga byc instalowane wyłacznie w budynkach jednorodzinnych, mieszkalnych w zabudowie zagrodowej i rekreacji indywidualnej oraz niskich budynkach wielorodzinnych, w pomieszczeniach:
1) o kubaturze wynikajacej ze wskaznika 4 m3/kW nominalnej mocy cieplnej kominka, lecz nie mniejszej niż 30 m3,
2) spełniajacych wymagania dotyczace wentylacji, o których mowa w § 150 ust. 9,3) posiadajacych przewody kominowe okreslone w § 140 ust. 1 i 2 oraz § 145 ust. 1,
4) w których możliwy jest dopływ powietrza do paleniska kominka w ilosci:
a) co najmniej 10 m3/h na 1 kW nominalnej mocy cieplnej kominka - dla kominków o obudowie
zamknietej,
b) zapewniajacej nie mniejsza predkosc przepływu powietrza w otworze komory spalania ni2 0,2 m/s - dla kominków o obudowie otwartej.

§ 150
9. W pomieszczeniu z paleniskami na paliwo stałe, płynne lub z urzadzeniami gazowymi pobierajacymi powietrze do spalania z pomieszczenia i z grawitacyjnym odprowadzeniem spalin przewodem od urzadzenia stosowanie mechanicznej wentylacji wyciagowej jest zabronione.
10. Przepisu ust. 9 nie stosuje sie do pomieszczen, w których zastosowano wentylacje nawiewno-wywiewna zrównoważona lub nadcisnieniowa.

Nesska
03-10-2012, 08:18
Miejski dziękuję :)

maja_73
03-10-2012, 10:05
Ufff ... no to zaczelismy : )) ... PRAKTYCZNY 4 ! :)

Jeszcze na poczatku podziekowania wielkie za mozliwosc zobaczenia domow na zywo - mialo to wielki wplyw na wprowadzenie niektorych zmian ....

Stan ZERO zakonczony - i w tym tygodniu buduje sie /muruje / jakkolwiek ;-) - parter ...
I pytanie adn kuchni ...

Czy uchylne okno w kuchni jest praktyczne ? jak myjecie z zewnatrz ? ...
Zastanawiamy sie, czy moze je nieznaznie zmniejszyc, kran od zlewu przenies maksymalnie na lewa strone i zrobic jednak otwierane ??

bacardi
03-10-2012, 10:41
Czy uchylne okno w kuchni jest praktyczne ? jak myjecie z zewnatrz ? ...
Zastanawiamy sie, czy moze je nieznaznie zmniejszyc, kran od zlewu przenies maksymalnie na lewa strone i zrobic jednak otwierane ??

Na ten temat było sporo dyskusji i IMO należy zdać się na siebie :]
My robimy to okno zgodnie z projektem...
btw ale mówimy o tym bocznym czy tym dużym? bo duże to akurat u nas fixujemy ;)

r19 dzięki za odgrzebanie przepisów, może się przydać jakby przyszedł jakiś niekumaty kominiarz naciągacz na odbiór, mniej więcej tak te przepisy też pamiętałem...

maja_73
03-10-2012, 10:50
Na ten temat było sporo dyskusji i IMO należy zdać się na siebie :]
w ale mówimy o tym bocznym czy tym dużym? bo duże to akurat u nas fixujemy ;)...

Bocznego okna nie mamy, wiec chodzi o to duze ....
Bo wlasnie bylismy u producenta ( w Nysie) i mowil, ze to problem .... bo taka wielka tafla na zawiasach hmm.... no i nie wiem, czy nie zmiejszymy go do standardu 150 x 150 ...

Dla odmiany w salonie mamy prawie cala sciane z okien ;-)

bacardi
03-10-2012, 11:44
maja_73 z tego co pamiętam, to były drobne problemy z tym oknem. Ale np. HekaPlast na profilu schuco si82 na pewno potrafi takie wykonać, bodajże dają dodatkowe wzmocnienia, wyceniali mi przez pomyłkę pomimo że chciałem FIXa... Natomiast co do użyteczności takiego okna się nie wypowiem, zresztą 150x150 w tym miejscu też chyba niewiele zmienia...

Osobiście wydaje mi się, że rozwiązanie z dużym fixem + boczne UR nie jest złe, szczególnie przy wentylacji mechanicznej, ale to już każdy ma własne preferencje :)

maja_73
03-10-2012, 11:52
zresztą 150x150 w tym miejscu też chyba niewiele zmienia...

no tez mi sie tak wydaje ....

lapluk
03-10-2012, 21:25
witam,

powiedzcie mi prosze jakie ma wymiary brama w praktycznym 3

grigo
05-10-2012, 14:28
witam,

powiedzcie mi prosze jakie ma wymiary brama w praktycznym 3

Brama ma 300/225

gorzna
06-10-2012, 11:34
witam,
jestem w trakcie budowy Praktycznego 2, czy ktoś z osób na tym forum ma dachówkę Meyer-Holsen Piano czarny łupek?

hitmebaby
07-10-2012, 08:12
Znacznie? Nasze zmiany są prawie niezauważalne. Boczne okno kuchenne służy jako wywietrznik, bo raczej niewiele z niego widać. Wolałam się go pozbyć a zyskać w ten sposób ścianę do zabudoway szafkami. Nasze zmiany nie mają tak znaczącego wpływu na projekt jak zmasakrowanie wykusza małym okieneczkiem, które wyglada jak doświetle.

dawno mnie nie było...

...ale tanie komentarze...

Tom+Ed
07-10-2012, 21:18
140867140868140869140870

Witam, my mamy zamontowaną dachówkę Piano ale w kolorze antracyt, polecam

gorzna
07-10-2012, 21:27
dachówka wygląda super, a jakie rynny?

Tom+Ed
07-10-2012, 22:42
Rynny, kosze, obróbka komina tytan-cynk Vmzinc .

Przemek_80
11-10-2012, 06:58
140867140868140869140870

Witam, my mamy zamontowaną dachówkę Piano ale w kolorze antracyt, polecam

To silikaty czy beton komórkowy?

bacardi
11-10-2012, 19:54
Mam mały problem...
W zasadzie nie znalazłem zaleceń w projekcie, gdzie powinna się znajdować wyczystka komina, ale...
- od strony zabudowy w kuchni nie bardzo nam pasuje, gdyż planujemy w tym miejscu zabudować lodówkę...
- od strony salonu przez kominek raczej też nie ma szans...
- można by było też spróbować zamienić kanał dymowy z wentylacyjnym (który u nas i tak jest zaślepiony) i zrobić wyczystkę w wejściu do kuchni, ale takie rozwiązanie jakoś też nie specjalnie nam się podobało

Dlatego też, przekazaliśmy wykonawcy aby zrobił wyczystkę po drugiej stronie ściany w wnęce wiatrołapu, jak na zdjęciach poniżej.

141565 141566

Natomiast, mniej więcej w tym miejscu wypada też pion kanalizacyjny i teraz nie do końca jestem do tego przekonany... Jak to wykonaliście u siebie?

miejski
11-10-2012, 20:27
U nas jest jak w pierwszym przypadku, czyli w kuchni. Mamy tam szafkę z półkami, a w ściance bocznej szafki wycięty otwór na drzwiczki wyczystki. Co prawda nie jest to jakieś rewelacyjne dojście, ale przy użyciu kominka ze 20 razy w sezonie mam nadzieję, że nie trzeba będzie otwierać tej wyczystki zbyt często.

P.S.
Przy okazji pytanie: Po jakim czasie - przy powyższym użyciu kominka - powinienem zawołać kominiarza do czyszczenia?

bacardi
11-10-2012, 20:43
U nas przy planowanej zabudowie takie rozwiązanie odpada :(

A jak u Was wyglądają te rury kanalizacyjne w wiatrolapie? To kolejne miejsce gdzie projekt mogłby byc dokładniejszy....

r19
12-10-2012, 11:52
Proszę Bacardi, u mnie to wygląda tak:

141688

141689

bacardi
12-10-2012, 12:03
r19 Dzięki. Z tego co widzę powinno być OK.

pafka73
12-10-2012, 15:43
Proszę Bacardi, u mnie to wygląda tak:

141688

141689

r19 a odprowadzenie skroplin?

Tom+Ed
12-10-2012, 16:46
To bloczki YTONG 30cm

r19
13-10-2012, 20:24
r19 a odprowadzenie skroplin?

Chcesz odprowadzac skropliny powstale od spalania drzewa?

Nie jeste praktykiem, ale wydaje i się, że tych skroplin będzie tye, że zanim zostaną odprowadzone to zdążą odparować.

pafka73
14-10-2012, 10:54
Chcesz odprowadzac skropliny powstale od spalania drzewa?

Nie jeste praktykiem, ale wydaje i się, że tych skroplin będzie tye, że zanim zostaną odprowadzone to zdążą odparować.

też nie jestem praktykiem ale po co w takim razie w wyczystkach to przewidują? ja zrobiłem odprowadzenie.
kiedyś rozmawiałem z kimś kto tego nie zrobił i po kilku latach efekt był taki, że zaczęła mu czernieć ściana w miejscu gdzie jest ten zbiornik pod wyczystką

bacardi
14-10-2012, 12:28
Gdzieś czytałem, że komuś do środka deszcz napadał - choć to trochę dziwne, bo u góry powinien być "daszek". Ale w takiej sytuacji jeśli ktoś nie używa kominka to mogłaby faktycznie zbierać się wilgoć... Ten moduł kosztował chyba z 50pln, więc nawet się nad tym zbytnio nie zastanawiałem...

uchaha
14-10-2012, 20:53
Czym obkładacie schody zewnętrzne przed domem?

miejski
14-10-2012, 23:25
U nas schody są obłożone gresem Opoczno Milton grafit ( płytka (http://www.opoczno.eu/karta.php?kolekcja=k087&plytka=k087p005) / stopień (http://www.opoczno.eu/karta.php?kolekcja=k087&plytka=k087p006) )

bacardi
15-10-2012, 18:29
apropo schodów zewnętrzych, to ostatnio coś takiego mnie zaciekawiło...

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?194532-NA-ZIELONEJ-Projekt-indywidualny-k-Wroc%C5%82awia&p=5523205&viewfull=1#post5523205

uchaha
15-10-2012, 19:46
Surowy beton jest teraz w modzie. Choć w praktycznym schody są dość potężne i pewnie trzeba by je samemu wylewać jako całość.

almah
16-10-2012, 08:23
Witam

Mam pytanie do osób, które już wybudowały odnośnie cegły klinkierowej pełnej na kominy - a mianowicie ile szt potrzeba na dwa kominy?

Zaryl
20-10-2012, 16:09
witam,
jestem w trakcie budowy Praktycznego 2, czy ktoś z osób na tym forum ma dachówkę Meyer-Holsen Piano czarny łupek?
Witam,
ja mam taką dachówkę.

maja_73
23-10-2012, 19:21
Pytanie do praktycznych 3 i 4 - jak rozwiazywaliscie kwestie schodow wewnetrznych ?
Zrobiliscie moze spocznik na calej szerokosci schodow ? Czy nie beda za strome ?

siuta9
24-10-2012, 18:34
Witam,

ile metrów poszło Wam podbitki do P3?

maja_73
28-10-2012, 15:56
Nikt nie pomoze nam w sprawie schodow ?? ;-)

Krzysiek.A
28-10-2012, 21:30
Pytanie do praktycznych 3 i 4 - jak rozwiazywaliscie kwestie schodow wewnetrznych ?
Zrobiliscie moze spocznik na calej szerokosci schodow ? Czy nie beda za strome ?

Ja mam zrobione jak w projekcie i uważam ze nic nie trzeba zmieniać

meticho
31-10-2012, 08:20
Ja prosze o pomoc tez budujemy praktycznego etap fundamentów mamy problem z dachem . Nasz architekt który adaptował projekt nie dał sobie rady z dachem a właściwie z tymi dwoma wykuszami . Mam prośbe podeślijcie swoje rysyunki tej części konstrukcji u nas coś nie gra daszki mają chyba zły kąt??? Pomocy!!!!

meticho
31-10-2012, 09:22
Prosze podrzuc prawidłowe rozmieszczenie belek więżby w facjatkach na dachu. Mam wrażenie że nasz architekt skopsał nasza adaptacje projektu w tych facjatach.

bacardi
31-10-2012, 23:32
meticho podaj numerek rysunku konstrukcyjnego z projektu który Cię interesuje.
Btw co Wy za zmiany robiliście podczas adaptacji, że dach jest tak pokreślony aby nie było widać oryginalnych rysunków?

bacardi
05-11-2012, 19:05
Czy ktoś może pamięta ile idzie betonu na strop i schody praktycznego 2?

megapol_mg
07-11-2012, 20:52
Witam . Jestem na etapie zamknięcia mojego praktycznego 4 tzn okna plastikowe i dach mi kładą właśnie . I mam pytanie odnośnie tego dużego okna FIX w salonie 500x235 coś takiego w zaokrągleniu w projekcie wymiar jest to na ogród . Ten co mi zakładać ma okna twierdzi że takie okno musi być przedzielone w środku gdyż jest to za duża powierzchnia do okna 3 szybowego gdzyż może prężyć wiatr no i ciężko zamontować itp . Oczywiście reszta moich okien plastik 3 szybowe . Jak u was to poszło z tym oknem zmienialiście coś z nim , , czy jest rada żeby było w całości jako FIX????
I mam pytanko odnośnie kominów , czy na samym czubku kominów macie obróbkę blacharską zrobioną czy zakończone w inny sposób czapa itp czy jakaś zaprawa ???
Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc
Michał Praktyczny 4 PIOTRKÓW[/QUOTE][/QUOTE][/QUOTE][/QUOTE][/QUOTE]

bacardi
07-11-2012, 20:58
megapol_mg rozumiem że chodzi o ten fix 270x235? Czy w P4 macie coś większego?
Większość firm marudzi że się nie da, że się nie opłaca, bo waży pół tony i jak oni to zamontują itp... My mimo wszystko się zdecydowaliśmy i w HekaPlast na profilu schuco Si82 nie było problemu. Oczywiście do tego szyba klejona 44.1 oraz zostaliśmy poinformowani, ze w razie konieczności wymiany łatwo nie będzie - podejmiemy to ryzyko...

miejski
07-11-2012, 21:13
megapol_mg
Właśnie miałem Ci odpowiedzieć na PW, ale widzę, że zadałeś (-aś) to samo pytanie tutaj, więc odpowiadam.

Tak jak już napisał bacardi, chodzi zapewne o fixa 270x235, no chyba, że zamierzasz całą ścianę salonu przeznaczyć na okno (ktoś z Praktycznych coś takiego tutaj pokazywał chyba z oknem przesuwnym HS czy HKS).
My też mamy okna na profilu Schuco Si82 (od ś.p. :(Jezierskiego) tyle że ze standardowym pakietem 3-szybowym i mamy podział w połowie. Mając wewnątrz salonu drewniane żaluzje Anwisu, które też nie mogły być wykonane na szerokość 240 czy 270 cm (i też są dzielone w połowie) nam to nie przeszkadza, a wręcz się idealnie zgrywa.

Tutaj (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?155802-miejskich-Praktyczny-1&p=5497502&viewfull=1#post5497502) masz zdjęcia domu na zewnątrz, więc możesz ocenić wizualnie czy podział Ci odpowiada czy nie

Podsumowując można i tak i tak.

megapol_mg
08-11-2012, 11:55
A mam pytanko jakiego producenta macie te okna ten FIX w salonie to wielkie , albo jakie mogą być profile w oknie bo mój wykonawca ciekawy jest bo on tak dużego nie sprzedawał plastikowego 3 szybowego .
Wdzięczny byłbym za pomoc
POZDRAWIAM

miejski
08-11-2012, 13:54
No przecież zarówno ja jak i bacardi, podaliśmy swoich producentów.
Profil ten sam Schuco Si82, u mnie producent Jezierski, a bacardi ma Hekaplast.

r19
08-11-2012, 16:30
Ja mam fixa w całości. MS Okna, profil salamander.

bacardi
08-11-2012, 19:19
Mam pytanie do osób które kładły Braas Tegalit w praktycznym 1-2 ile wyszło Wam dachówek? Do kosztorysu nie mam zaufania i chciałbym mieć jakieś wartości kontrolne do własnych wyliczeń...

p@nna migotka
12-11-2012, 08:51
Bacardi,
my zamówiliśmy mniej więcej tak jak było w projekcie/kosztorysie. Podstawowej troszkę mniej zaokrąglając do pełnej palety. Szczytowych połowkowych i pełnych było po 33 każdej, o ile się nie mylę. Ale niestety sporo było uszkodzonych i w efekcie zabrakło. A te szczytowe są kluczowe bo od nich się zaczyna układanie. Mieleiśmy więc nawet wycieczki do Braasa do Płońska, ale tam też udało się zdobyc raptem kilka sztuk. To bardzo trudno dostępny produkt, którego zazwyczaj nikt nie ma na stanie (nawet w dużym mieście jak nasze). Nie wyliczysz niestety dokładnie ilości bo nie wiesz w jakim stanie dotrą dachówki. U nas były palety gdzie np wszystkie rogi były utrącone. Część można było użyć tam, gdzie i tak dachówi są cięte. Pewnie gdzieś w transporcie się uszkodziły... Sprzedawca wszystko oczywiście odliczył, ale wykonawca miał kłopot bo miejscami brakowało materiału i robota nie szła tak szybko jak mogła. Jeśli masz mozliwość zwrotu zamów większy zapas.

bacardi
12-11-2012, 19:40
p@nna migotka dzięki za informacje.
Niestety hurtownia w której zamawiam niechętnie patrzy na zwroty, niby mogą domówić w ciągu max kilku dni brakujące...

Największy problem mam z dachówką podstawową, gdzie są duże różnice w kosztorysie i ofertach z hurtowni, stanęło na zamówieniu do pełnej palety 1680 szt.

Krawędziowe i gąsiory wyliczyłem na podstawie zdjęć :]

- Krawędziowych wyszło mi po 37 szt. w rozbiciu na prawą/lewą pełną/połówkową, licząc 24 rzędy na połaci dachu, 10 rzędów na połaci lukarny, 4 rzędy w wycięciu połaci na ściance lukarny - z czego w praktycznym 1-2, żeby nie było tak łatwo na fragmencie nad tarasem odpadają 2 rzędy :] Każdej wziąłem dodatkowo po 1 na zapas jakby się kiedyś coś wydarzyło...
- gąsiorów 44 + wziąłem 3 na zapas, do tego 4 denka
- wentylacyjne 10 szt. ( chciałem 6, ale ponoć 10 wychodzi aby spełnić wymagania gwarancji braas?)
- pod stopień do małej ławeczki 2szt. + 2 łuki i ławeczka
- kominki wentylacyjne braasa do kanalizacji - 2szt,

Do jutra rano mogę jeszcze wnieść korekty...

rafjed
14-11-2012, 12:46
Witam wszystkich Praktycznych,

nareszcie uzyskaliśmy WZ i dołączamy do grona budujących Praktycznego 4 :)

Czy ktoś z szanownego grona buduję Praktycznego we Wrocławiu lub pod Wrocławiem ?

Przed wprowadzeniem zmian w projekcie nieocenioną pomocą byłoby zobaczenie Praktycznego w rzeczywistości...

pozdrawiam
Rafał
[email protected]

bacardi
14-11-2012, 21:23
rafjed jest parę praktycznych we wrocku i okolicach, u nas buduje się 2'ka. Jednak my dopiero zabieramy się do dachu, w pomieszczeniach mnóstwo stempli pod stropem, a w tygodniu po pracy i tak jest już ciemno i nic nie widać...

Przemek_80
17-11-2012, 10:08
Te boczne drzwi balkonowe w wykuszu na wizualizacji są otwierane:
http://www.projektyzwizja.pl/uploads/image/hovigallery/38/510.jpg

a w projekcie wygląda jakby były fixem:
http://www.projektyzwizja.pl/uploads/image/rzuty/praktyczny4_rzut_parter.jpg

Jak jest w rzeczywistości? Czy coś stoi na przeszkodzie by te drzwi balkonowe dało się otwierać?

m_ania1
17-11-2012, 20:06
witajcie, dostaliśmy dzisiaj wycenę od polecanego i sprawdzonego wykonawcy
Koszt stan surowy zamknięty bez okien zewnętrznych z dachem robocizna 68.000
z mareriałem 187.00 z oknami dachowymi ale bez zewnętrznych
wszystkie sprzęty po ich stronie
Materiały jak w projekcie tylko strop terriva okna dachowe roto
co sądzicie o tych kwotach?

bacardi
17-11-2012, 20:24
Przemek_80 w rzeczywistości będzie tak jak zrobicie :)
My L'kę w jadalni robimy w pełnym fixie, ale u nas będzie wentylacja mechaniczna, więc nie widzimy potrzeby jego otwierania oraz lepiej będą się okna komponować jak będą 2 fixy.

m_ania1 to cena netto czy brutto? imho we wro ceny dobrych wykonawców nie są za niskie, natomiast jak na terrive to tanio chyba nie jest. Poza tym skoro terriva to pewnie i inne uproszczenia? wieńce wszystkie będą? działówki wchodzą w wycenę? obróbka komina?

Co do ceny z materiałem, to jaki materiał ? bo to robi bardzo dużą różnicę :)

btw i co to jest stan surowy zamknięty bez okien zewnętrznych? przecież to otwarty...

m_ania1
17-11-2012, 20:58
no dobra użyłam zlego sformułowania:) SSO
W zakres prac wchodzi:
zebranie humusu i wykopy pod fundamenty
wykonanie ław i ścian fundamentowych wraz z izolacjami
wrzucenie i zagęszczenie podkładu wewnątrz budynku wraz z wylaniem chudziaka
wymurowanie ścian nośnych wew, i zew.
montaż stropu terriva wraz ze schodami żelbetowymi
wymurowanie ścian szczytowych poddasza wraz z wszystkimi pracami żelbetowymi
wymurowanie ścianek dzialowych na parterze i poddaszu
montaż więźby dachowej
montaż pokrycia dachowego (łaty kontrłaty dachówka 4 okna dachowe 1 właz obróbki blacharskie)
montaż dwóch kominów systemowych wraz z wykończeniem powyżej połaci dachowej

Z materialami to bylo tak że w zasadzie nie mieliśmy zamiaru o to pytać ale poprosiliśmy tak dla rozeznania się o wycenę zgodnie z projektem poza odchyleniami o których wspomniałam w poprzednim poście

bacardi
18-11-2012, 18:15
m_ania1 poszło info na PW

Mam wielką prośbę szczególnie od osób z grafitowym tegalitem, możecie podać jaki kolor zastosowaliście na obróbki blacharskie i rynny oraz dorzucić jakąś fotkę? :)
Szukam raczej obróbek w jasnym kolorze, ale każda informacja będzie pomocna.

bwmzuk
20-11-2012, 11:25
witajcie, dostaliśmy dzisiaj wycenę od polecanego i sprawdzonego wykonawcy
Koszt stan surowy zamknięty bez okien zewnętrznych z dachem robocizna 68.000
z mareriałem 187.00 z oknami dachowymi ale bez zewnętrznych
wszystkie sprzęty po ich stronie
Materiały jak w projekcie tylko strop terriva okna dachowe roto
co sądzicie o tych kwotach?

witam,
My właśnie skończyliśmy SSO Praktyczny 4 , robocizna wyniosła nas 71 tys. z kierownikiem budowy. Chyba nie mało ale nic nas nie interesowało, poza tym że kierownik sam negocjował ceny materiałów i były atrakcyjne. Ogólnie jesteśmy (na razie) bardzo zadowoleni, ekipa solidna , rzetelna, dokładna.Moge polecić, poza tym zawsze na budowie porządek. Wykonali wszystko od wywiezienia humusu do położenia dachu. Pozdrawiam Beata

Nesska
21-11-2012, 18:19
Migotko u nas to okno jest otwierane i nie ma z tym żadnych problemów, chociaż nie wiem czy jest to konieczne skoro mamy HS'a. Wydaję mi się, że raczej przez te drzwi nie będziemy wychodzić.

p@nna migotka
21-11-2012, 20:19
To nie ja pytałam o to okno;-)

Nesska
21-11-2012, 21:20
To nie ja pytałam o to okno;-)
:jawdrop: ......ja byłam pewna, że to ty!!!

bacardi
21-11-2012, 21:51
Dzisiaj wykonawca pokazał mi ciekawy wycinek konstrukcji drewnianej lukarny z pytaniem czy zgodzimy się na zmiany...

W projekcie krokwia czołowa lukarny opiera się nie na płatwiach, tylko na dodatkowych wysuwnicach, tak aby nie było widać 3 dodatkowych belek, a wysuwnice są opisane jako mocowane do ściany. Wykonawca twierdzi, że skoro wieniec jest lany pod wysokość dołu krokwi (i bardzo dobrze), to nie bardzo ma jak zamocować dodatkowo wysuwnice i proponuje dołożyć boczne belki, górna płatew mówi że nie jest do tego potrzebna i może zostać niewidoczna...

Tak sobie przestudiowałem schemat i wieniec szczytowy lukarny jest poniżej, ale IMHO wysuwnice można zmontować z krokwią która jest od strony wewnętrznej muru i na DMX'ach do wieńca... będzie co prawda trochę trudnej poupychać styro do zamknięcia ocieplenia nad wieńcem, trochę więcej pracy dla wykonawcy, ale nie będzie przynajmniej widać tych 3 belek...

Czy natknęliście się na ten sam problem?
Na zdjęciach praktycznego jakie mam na dysku, znalazłem tylko jedną realizację zgodną z wytycznymi projektu...

Chodzi o elementy jako poniżej

150003

A tutaj jeszcze przykład wykonania zgodnego z projektem jaki znalazłem, brak dodatkowych belek które trzeba by później obrabiać blachą

150016

Po wytycznych montażu słupków lukarny na podwójnej krokwi, jest to już drugi problematyczny szczegół przy lukarnie który wyszedł w ostatnim czasie...

damianw3
22-11-2012, 20:27
potwierdzam chyba tylko na jednym domku widziałem lukarnie zrobioną zgodnie z projektem,
ja również zrezygnowałem z tego rozwiązania chyba w głównej mierze dla własnej wygody (a może z braku wiedzy, samemu robiłem)

dołączam zdjęcia, przed deskowaniem

grigo
23-11-2012, 11:15
Mam pytanie dotyczące okien w fixie.
Czy lepiej zamówić szklenie w ramie czy w skrzydle? Właściwie to byłem zdecydowany na szklenie w ramie bo okno cieplejsze, więcej szyby. Zastanawia mnie jak to będzie wyglądać przy narożnym oknie gdy duże okno było by w ramie a małe w skrzydle bo otwierane?
Jak typ fixa wybraliście?

r19
23-11-2012, 11:49
U mnie fixy w szklone w skrzydłach. Chciałem, żeby wyglądały identycznie jak pozostałe okna.

p@nna migotka
23-11-2012, 12:16
My właśnie dokładnie takie same mamy dylematy. Wrzućcie proszę zdjęcia pokazujące obie wersje. Bedzie to bardzo pomocne. Mamy też pomysł, aby całe okno narozne zrobić w fixie a to trzecie w wykuszu normalne. Czy ktoś ma takie rozwiązanie?

bacardi
23-11-2012, 12:22
u nas w wykuszu oba okna w L'ce mają być w fixie, wiec wstępnie chcemy dać w ramie, ale chętnie tez bym zobaczył oba rozwiązania, bo w najbliższych dniach musimy ostatecznie sprecyzować zamówienie.

hitmebaby
23-11-2012, 12:55
Wułala - tak to było jakieś 2 tygodnie temu.

150314150315150316150317150318

miejski
23-11-2012, 16:11
A u nas wszystkie fixy szklone w ramie (bo tak cieplej). Zwracano nam uwagę na ew. różnicę w wyglądzie między oknami otwieranymi a fixami w ramie przy zamawianiu okien. Okna jednak nie sąsiadują ze sobą bezpośrednio i tak na prawdę wielkiej różnicy nie widać (można zerknąć na nasz dziennik).

pafka73
23-11-2012, 21:34
Też miałem ten dylemat - mam wszystkie fixy w skrzydle i wygląda super - jestem zadowolony z efektu wizualnego - okna zdobią wnętrze - profil 92mm, Uf=0,9 Wm2K więc o termikę nie martwię się specjalnie ale to fakt, że zawsze trochę się traci.
Ps. Trochę taniej wyjdzie w ramie.

megapol_mg
28-11-2012, 07:23
Witam. Mam do was pytanko odnośnie Praktyczny 3 albo Praktyczny4. Myślę o zmianie rozmiary drzwi wewnętrznych tych dwuskrzydłowych tak jak w projekcie które mają 150x235 około na pojedyncze drzwi ?? Jak rozmiar macie takich drzwi zewnętrznych pojedyńczych czy 90 , jakie polecacie ??. I mam jeszcze pytanko odnośnie tego balkonu nad salonem ? na ile bloczków P25W na wysokość murowaliście ten balkon ???
POZDRAWIAM

bacardi
28-11-2012, 20:48
I mam jeszcze pytanko odnośnie tego balkonu nad salonem ? na ile bloczków P25W na wysokość murowaliście ten balkon ???

Balkon nad salonem? rozumiem że chodzi o daszek płaski nad wykuszem, bo balonem to to ciężko nazwać, po ociepleniu muru i ścianki attykowej to zostaje tam chyba nieco pół metra... Poza tym aby wstawić okna balkonowe do dołu należałoby przeprojektować nadciąg który się tam znajduje...

a jeśli ścianka attykowa ma być zgodnie z projektem, to ma ona 35cm wysokości, u nas jest 1 pustak porothermu i jakoś ok 10cm wieńca żelbetowego na wierzchu do projektowej wysokości.

damianw3
01-12-2012, 20:23
mam prośbę, nie wiem jak prawidłowo wykonać okap. znalazłem coś takiego na forum ale nie wiem jak to odnieść do naszych praktycznych czyli deskowania i papy.

jak kto może niech niech umieści zdjęcie jak to jest u niego zrobione lub opis poszczególnych warstw to będzie dla mnie bardzo pomocne.

marcin.t
02-12-2012, 13:13
Witam wszystkich praktycznych! W szczególności osoby budujące P4. Przymierzam się do zakupu właśnie tego projektu i chciałbym uzyskać informację od osób które już są na tym etapie jakie są koszty:
- stanu surowego otwartego (chodzi mi o poszczególne etapy)
- stanu surowego zamkniętego bądź ewentualnie stanu developerskiego.
Jeśli znajdzie ktoś czas to prosiłbym o info na priv bądź maila [email protected]
Z góry dzięki!

hitmebaby
02-12-2012, 20:21
A ja sobie zrobiłem balkon i jest wszystko ok. nadciąg przeprojektowany minimalnie. wszystko jest cacy i mamy balkonik. A bloczkow to nie wiem ile poszło. Trzeba zrobić tyle aby było wygodnie.


Balkon nad salonem? rozumiem że chodzi o daszek płaski nad wykuszem, bo balonem to to ciężko nazwać, po ociepleniu muru i ścianki attykowej to zostaje tam chyba nieco pół metra... Poza tym aby wstawić okna balkonowe do dołu należałoby przeprojektować nadciąg który się tam znajduje...

a jeśli ścianka attykowa ma być zgodnie z projektem, to ma ona 35cm wysokości, u nas jest 1 pustak porothermu i jakoś ok 10cm wieńca żelbetowego na wierzchu do projektowej wysokości.

piotrgawlik
07-12-2012, 20:44
Jakie drzwi wejściowe i bramę garażową /producent, model, kolor, cena/ do Praktyczny 1 ????

Nesska
08-12-2012, 21:34
Dla zainteresowanych tematem wrzucam zdjęcia kuchni w praktycznym 3:

http://img811.imageshack.us/img811/5448/20121130211638.jpg

http://img845.imageshack.us/img845/193/20121130211623.jpg

http://img845.imageshack.us/img845/193/20121130211623.jpg

Styl zapewnie nie wszystkim pasuje, ale nie o to tu chodzi tylko o ogólny look, rozplanowanie etc ;)

Przepraszam za jakość zdjęć ale robione na szybko :)

hitmebaby
10-12-2012, 10:00
Bombeczka. Super kuchnia i świetnie pomyślane to zawężenie wejścia i zrobienia tam szafeczki.

damianw3
11-12-2012, 21:09
Kuchnia bardzo ładna, my też planujemy podobne rozwiązanie (pół-wyspę). Mam pytanie co do okna w kuchni to fix czy uchylne?

Nesska
11-12-2012, 22:47
Mam pytanie co do okna w kuchni to fix czy uchylne?

To które widać na zdjęciu to fix, na drugiej ścianie jest uchylne- tak jak w projekcie :)

damianw3
12-12-2012, 08:52
Tak się pytam, ponieważ jesteśmy na etapie wyboru okien, a w kuchni zostawiliśmy tylko to duże i mamy problem bo będzie tylko uchylne (jedno kwaterowe) z klamką u samej góry albo dwu kwaterowe z klamkami niżej co by z taboretu nie trza było otwierać.

Mam jeszcze ogólne pytanie do osób które fix-y montowały w ościeżnicy,
1. Czy jest duży kontrast pomiędzy zwykłymi oknami z ramkami, czy po jednym dniu użytkowania się na to już nie zwraca uwagi?
2. Montował ktoś dodatkowe listwy przyszybowe aby trochę to ukryć?
3. Licowanie ramki okna z ościeżnicą ktoś wybrał takie okna i może umieścić jakieś zdjęcie całego okna jak to wygląda?

damianw3
14-12-2012, 09:28
Po trzech dniach jazdy za oknami już sam sobie odpowiedziałem na pytania. zdecydowałem się na pakiet 3-szyby, fix w ramie nie w skrzydle a licowanie zależy od profilu jaki ma firma do dyspozycji
Mam w mojej okolicy trzech faworytów może coś ktoś o nich słyszał dobrego albo złego:

1. KNS okna ze śląska - profil Veka
2. Okno-Pol z Krakowa - profil Kommerling
3. NSB-okna z Kazimierzy Wielkiej - prfil Deceuninck

miejski
14-12-2012, 13:41
Mnie osobiście żadna z tych firm nie jest znana. Myślę, że o okna powinieneś zapytać tutaj (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1792-OKNA-szukam-dobrych-okien-jakie-okna-polecacie)

bacardi
14-12-2012, 18:28
Co do profili to każdy producent ma ich wiele odmian w swojej ofercie więc sama nazwa producenta niewiele powie... np. w schuco pakiet 3-szybowy można umieścić zarówno w wąskim 70mm profilu CT70 cava, 82mm si82 classic jak i 90mm si82+... Poza tym sam profil to jedynie plastikowe ramki i wytyczne, za to jak dokładnie zostaną zgrzane, jakie będzie wzmocnienie itp. odpowiada już producent okna. Zlicowanie skrzydła z oknem to też jak napisałeś kwestia profilu, na przykładzie schuco Si 82 classic to proste skrzydło, rondo - pół zlicowane, cava - zlicowane. Który wybrać? pozostaje budżet, zbilansowanie z energooszczędnością całego budynku i wybranie wykończenia pod indywidualne upodobania. Do tego na pewno warto sprawdzić producenta w odpowiednim wątku i uzyskać referencje od ekipy montującej okna...

mb1808
16-12-2012, 15:57
Witam wszystkich.
Przyłaczającsiędo dyskusji pozwolęsobie naprzedstawienie naszego praktycznego 4 z zamontowanym oknami.
Okna z pakietem3 szybowym na profilu Schuco SI82. kolor Winchester. Fixy w ramie. Zamontowaliśmy również w otwieranych oknach kontaktrony aby były schowane w oknie a nie później gdzieśmontowane na i szpecące całe okno.
W kuchni mamy fix + narożne uchylno rozwierne. W salonie FIX o rozmiarze 375x235 podzielony na 2 częsci. Jadalnie mamy poszerzoną o 1m więc i okno szersze (drzwi z ruchomym słupkiem).
Pozdrawiam.
154825154826154827

bacardi
16-12-2012, 16:10
mb1808, trafiłem ostatnio na Waszego bloga, przy okazji macie tam nieco aktualniejsze i fajniejsze zdjęcia z odsłoniętym kolorem okien ;)

mb1808
16-12-2012, 16:24
bacardi. W necie nic sienie ukryje :) Bloga prowadzi podobno lepsza połówka ;P.
Dla zainteresowanych wrzucam zdjęcia kolorku winchester i klamki w kolorze szampańskim.
154833154834154835154836154837

bacardi
16-12-2012, 16:39
bacardi. W necie nic sienie ukryje :) ...
hehe, no niestety ;)
Pochwal się jeszcze kolorem bramy ;) Do naszego P2 uznaliśmy że trochę za ciemny, ale ogólnie bardzo ciekawy...

r19
17-12-2012, 11:28
bacardi. W necie nic sienie ukryje :) Bloga prowadzi podobno lepsza połówka ;P.
Dla zainteresowanych wrzucam zdjęcia kolorku winchester i klamki w kolorze szampańskim.
154833154834154835154836154837

Też mam okna w kolorze winchester i dylemat jaką podbitkę zrobić...

maja_73
18-12-2012, 10:33
SSO zakonczony + okna dachowe .... faajnie wyglada to wszystko i widac juz doskonale jak duzy jest to dom! :)

Teraz jestesmy na etapie wyboru producenta okien i rolet... ups... no wybor firm jest naoprawde ogromny i ceny tez dosc zroznicowane ...mam zatem pare pytan od tych z Was - co juz tez etap maja za soba ... wiem ze pewnie gdzies na naszym watku znajduja sie odpowiedzi na nie - ale jakby ktos zechcial podzielic sie informacja jeszcze raz - bedze wdzieczna :)

- jaki był koszt wszystkich okien( z montazem oczywiscie ) - jakie okna ( profil, itd) , jaki producent
- jaki był koszt rolet zewnetrznych ( z monatazem) ?
- czy wszystkie rolety dajecie elektryczne?
- jaki wybraliscie kolor okiem?
- jaki wybraliscie kolor bramy garazowej ? - czy biala wyglada dobrze ??

bacardi
18-12-2012, 22:39
maja_73, trochę bardzo ogólne te pytania :]

A jak już jesteśmy w temacie okien...
Od jakichś 2 miesięcy miałem dogadane i zaliczkowane okna z dużymi przeszkleniami na szybach 44.1/12/6/12/44.1, ale w międzyczasie zmienili restrykcje w fabryce i już mi takich nie chcieli dopuścić do wykonania... Obecnie po dyskusjach między technologami profili i szyb stanęło na 44.4/12/6/12/6, gdzie szyba P4 jest od strony wnętrza budynku... trochę to dziwne, ale ostatecznie przystaliśmy na takie rozwiązanie, skoro coś mogłoby się dziać z profilem albo samą szybą.

mb1808
19-12-2012, 08:02
Obecnie po dyskusjach między technologami profili i szyb stanęło na 44.4/12/6/12/6, gdzie szyba P4 jest od strony wnętrza budynku... trochę to dziwne, ale ostatecznie przystaliśmy na takie rozwiązanie, skoro coś mogłoby się dziać z profilem albo samą szybą.

W jaki profil wstawiacie takie szklenia?
Szyba P4 jest waszą decyzją czy technolodzy z firmy do niego przekonywali?

bacardi
19-12-2012, 08:55
mb1808 pierwotnie chcieliśmy mieć szybę P2 z każdej strony okna, aby było bezpieczne od wewnątrz i od zewnątrz. Na to ostatecznie zgodzili się technolodzy od profili, ale nie zgodzili się ponoć Ci od szyb aby było ciekawiej... tak samo wg nich nie może być P2 z jednej strony, tylko musi być P4... Dla mnie to dziwne, bo na logikę przyjąłbym jednak pierwotne rozwiązanie, ale mam nadzieję, że ktoś kto liczył te wszystkie naprężenia itp. jednak zna się na tym co robi...

Fixy mają być w szerokiej ramie schuco 78mm pcv, same okna schuco si82

aha, zamiast P4 na samym początku chcieli dać hartowane 6'ki, ale mi się nie podobało, szyba hartowana jak wiadomo leci w mak, w razie jakby się coś stało, ciężko by było zabezpieczyć taki duży otwór...

maja_73
19-12-2012, 17:49
Bacardi - wiem, ze ogolne bardzo .... ;-) ale chodzi mi glownie o rzad wielkosci ... nam za wyceniali roznie okna ...
Pakiet 2 szybowy, 5 komorwy na profilach/ramie schuco + rolety we wszystkich oknach elektryczne , w zaleznosci od firmy : od 28 - 35 tys...
Dlatego jestem ciekawa jakie u Was sa to rzedy wielkosci...
Co do tych roznych przenikalnosci i profili szyb - to nie napisze na razie nic - musialabym doczytac co nam zaproponowali ...

bacardi
19-12-2012, 18:13
maja_73 jeśli Ci to pomoże, to Heka na schuco si82 winchester, pakiet 3 szybowy Ug=0,5, okucia winkhaus wk1, duże przeszklenia + do kompletu boczny fix w wykuszu z szybą P4, profile bazowe góra 12cm, dół 22cm + parę bocznych, klamki schuco akustik basis - 25700.
Rolet nie mamy, na paru oknach będą żaluzje fasadowe...

maja_73
20-12-2012, 07:56
Jaki kolor stolarki okiennej jest orginalnie w projecie ?

bacardi
20-12-2012, 10:42
maja_73 wg projektu kolory ciepłego jasnego brązu lub antracyty ;)

maja_73
20-12-2012, 12:33
Dzieki bardzo - Bacardi.. :)

Czy ktos z naszych forumowiczow mial moze jakies doswiadczenia z firma produkujaca okna - MATPLAST ? ...

damianw3
21-12-2012, 20:10
no okna już kupione. pakiet 3 szyby U=0,5
profil Kommerling 88+ z firmy Okno-pol, Kraków
90 x 225 - 2szt, pokoje poddasze
90 x 235 - 4szt, pokoje poddasze
100 x 235 - 1szt, salon
270 x 235 - 1szt, fix w ramie, salon
83 x 235 - 1szt, jadalnia
100 x 235 - 1szt, fix w ramie, jadalnia
240 x 235 - 1szt, fix w ramie, jadalnia
150 x 150 - 1szt, kuchnia
60 x 235 - 1szt, pom. gospodarcze
90 x 60 - 2szt, kotłownia
90 x 120 - 1szt klatka schodowa

za wszystko wyszło 18,600

bacardi
21-12-2012, 22:40
damianw3 to jest cena brutto czy netto? jak Ci wykonają duże przeszklenia?

damianw3
22-12-2012, 07:21
cena brutto, duże fixy dzielone na pół szyba w nich taka jak w pozostałych oknach czyli 4/16/4/16/4. w jednej tafli trochę kręcili nosami że szyby grubsze albo wzmacniane przez co cena automatycznie idzie do góry więc kosztem powierzchni przeszklenia z tego zrezygnowaliśmy, a zaoszczędzoną kasę może się przeznaczy na drzwi.

dodam jeszcze że są to okna bez ciepłej ramki międzyszybowej dodatkowo do dopłaty na wszystkich oknach ok 500 zł
nie wiem czy to tylko marketing z tą ciepłą ramką czy rzeczywiście ona coś daje ? proszę o podpowiedź bo jeszcze do końca oku mogę zmienić decyzję.

montaż standardowy

bacardi
22-12-2012, 11:37
Co do ciepłych ramek, to w sumie myślałem, że przy szybach zespolonych Ug 0,5 każdy daje je w standardzie, ja miałem je chyba w każdej ofercie w tej konfiguracji... A jakie masz mieć ramki? coś kiedyś czytałem że najgorsze są aluminiowe, bo to bardzo dobry przewodnik ciepła i wtedy przy ciepłej szybie już pojawia się widoczna różnica, ale pewnie trzeba by samemu zrobić badania aby to ocenić ;)

uchaha
27-12-2012, 16:27
Tak trochę z innej beczki, co położyliście na podłogę w salonie na podłogówkę?

sylaprus
27-12-2012, 20:40
Tak trochę z innej beczki, co położyliście na podłogę w salonie na podłogówkę?
Witam!
My mamy jasne płytki gres w połączeniu z ciemnymi panelami.

uchaha
28-12-2012, 08:45
Witam!
My mamy jasne płytki gres w połączeniu z ciemnymi panelami.

Jak się zachowują panele na podłogówce?

piotrgawlik
29-12-2012, 12:08
Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów robił wizualizację elewacji w innym wykonaniu niż projektowe? Jeśli tak to czy może się pochwalić tą wizualizacją?

sylaprus
29-12-2012, 19:04
Jak się zachowują panele na podłogówce?
No cóż płytki o wiele lepiej oddają ciepło, choć na razie nie narzekamy na panele - zamontowane zaledwie przed kilkoma dniami więc jeszcze trudno ocenić tak do końca.
Wizualnie ciemne panele z jasnymi płytkami wyglądają jak dla mnie super.

żona m
31-12-2012, 17:20
sylapruss pochwal się fotkami, bardzo ciekawi mnie jak urządzacie inne '' praktyczne''

Dukar108
04-01-2013, 23:42
Cześć
dopiero dzisiaj postanowiłam dołączyć do tego forum. Budujemy praktyczny3 (lustrzane odbicie). Dom jest w stanie deweloperskim.
Dokonaliśmy paru zmian. Na parterze zmieniliśmy układ schodów, dzięki czemu drzwi do łazienki i gabinetu nie wychodzą bezpośrednio na salon. Powiększyliśmy też gabinet o wykusz. Na piętrze zrobiliśmy jedną łazienkę.
Załączam wizualizacje dołu.

bacardi
05-01-2013, 09:07
Dukar108 faja wizka, bardzo podoba mi się kompozycja kominka. Macie może więcej? chętnie bym zobaczył.

Dolna łazienka na wizualizacji dodatkowo widzę jest cofnięta, coś więcej tam zmienialiście? bo w takim układzie to chyba się nie zmieści?
Po raz kolejny architekci wnętrz, to totalni ignoranci w audio, wkładają na wizualizację to co im się podoba (tu akurat głośnik centralny) nie pozostawiając miejsca na całą resztę.

Likwidacja wykuszu poza zyskami w gabinecie niestety ma też swoje złe strony, powstanie trochę klocek i będzie nieco brakować w przejściowe okresy deszczowe - obecnie mam nieco większy i użytkowo bardzo sobie go chwalimy - ale to oczywiście kwestia indywidualna...

p@nna migotka
05-01-2013, 09:59
Wizualizacje bardzo fajne, chociaż niestety zmiany na dole nie ogarniam;-) Wydaje mi się tylko, że stół w tą stronę będzie zdecydowanie gorzej wyglądać niż odwrotnie. Może Miejscy coś powiedzą, pewnie próbowali obu ustawień. Ciekawe jak białe lakierowane drzwi wyglądaja na żywo - jeszcze nie widziałam takich.
Wrzućcie proszę wizualizację kuchni bardzo fajnie wygląda.

maja_73
05-01-2013, 18:24
No fajna wizualizacja :))... ciekawe jak wsio bedzie wygladac na zywo ;-) ...
Bardzo ladne schody !

My mamy jakis malutki dylemat... przyzwyczailam sie do mysli, ze na dole bedziemy mieli kafle ... no ale tak rozmawiamy i analizujemy, ze moooooze jednak zdecydowac sie na panele ? ... w sumie za 5 lat jak kolor sie opatrzy bedzie mozna w miare bezbolesnie je wymienic ....
Ja u was to wyglada ?

Zamowilismy tez okna ... ufff .... ;-)..

żona m
05-01-2013, 19:55
Migotko pierwsza rzecz o jakiej pomyślałam to stół w wykuszu;). Ustawiony w ten sposób wystaje zbytnio na strefę komunikacji kuchnia-salon. U nas stał w obu wariantach i w wersji ''w poprzek'' jest wygodniej. Oczywiście gdy musimy stół rozłożyć na 10 osób to stoi w tej ''niewygodnej'' pozycji.;)
Wizualki fajne, choć ja zbytnio nie ogarniam ułożenia w trójce. Szkoda, ze zrezygnowaliście z tarasu dolnego, bo tak to zrozumiałam. Górnego używa się rzadko, głownie do suszenie prania( bo nie widać za portfenetrem). Dolny służył nam całe lato, śniadania, kolacje na powietrzu. Górne łazienki połączyliśmy również w jedną i to była dobra decyzja, bo mam dzięki temu więcej miejsca w garderobie. Ona jest w gruncie rzeczy niewielka.

żona m
05-01-2013, 19:58
AAAAAAAAA zapomniałam. Bardzo podoba mi się kominek. My mamy bardzo prosty. z perspektywy czasu brakuje mi tam jakiejś drobnej wypustki/ półki jak u Was obok wkładu.

migotko a Waszych fotek to sie doczekamy?

karo_
05-01-2013, 20:43
Cześć
dopiero dzisiaj postanowiłam dołączyć do tego forum. Budujemy praktyczny3 (lustrzane odbicie). Dom jest w stanie deweloperskim.
Dokonaliśmy paru zmian. Na parterze zmieniliśmy układ schodów, dzięki czemu drzwi do łazienki i gabinetu nie wychodzą bezpośrednio na salon. Powiększyliśmy też gabinet o wykusz. Na piętrze zrobiliśmy jedną łazienkę.
Załączam wizualizacje dołu.

Witaj,

mieszkamy w naszym Praktycznym od roku i z mojej perspektywy Twoje zmiany i projekt wnętrza są bardzo korzystne. Zastanowiła mnie tylko jedna kwestia: wysokość salonu i podwieszony sufit. Wizualizacja na stronie Domów z Wizją jest bardzo sugestywna, ale w rzeczywistości sufity niepodwieszane ledwo sięgają 2,70 m. Oznacza to, że bez podwyższania budynku, przy podwieszeniu, salon ma może ok 2,55 - 2,60. Przy powierzchni prawie 40 m2 może dawać to wrażenie zbyt niskiej "izby". Chciałam podpytać, czy wprowadzaliście zmiany do projektu w związku z tym?

Pozdrawiam serdecznie :)

żona m
05-01-2013, 21:16
karo a fotki aktualne wstawisz?

Dukar108
05-01-2013, 22:14
Cześć

rzeczywiście z wizualizacji trudno ogarnąć zmiany na dole, więc załączam rzuty. Też jesteśmy ciekawi jak te wizualizacje wyjdą na żywo. Dzięki za cenne uwagi na temat ustawienia stołu. Jeśli chodzi o podwieszane sufity to podnieśliśmy strop na parterze o jedną cegłę.
Co do kominka to mamy kilka wizualizacji, ale póki co wybraliśmy wersję tańszą. Architekt proponował nam kominek panoramiczny, otwarty z trzech stron, ale cena wkładu nas powaliła. W wolnej chwili wrzucę te wizualizacje. Kuchnię też raczej zdecydujemy się zmienić w stosunku do wizualizacji architekta, ponieważ boję się, że cała biała w lakierze będzie zbyt "apteczna".

Co do zmian w gabinecie, na pewno racja, że strata zadaszenia na tarasie do duży minus, ale coś za coś. Intensywnie myślimy jak w inny sposób zadaszyć taras.
Co do podłogi w salonie, początkowo mieliśmy mieć kafle ze względu na ogrzewanie podłogowe, ale salon cały w kaflach wydaje mi się zbyt zimny, więc zdecydowaliśmy się na deskę barlinecką (dąb bielony), która może być kładziona na podłogówkę. Na wszelki wypadek dołozyliśmy w salonie zwykły kaloryfer.

Hmm, nie mogę załączyć rzutów w pdfie, ponieważ mają ok. 65 kb - ponoć są za duże, a nie potrafię ich zmniejszyć.

Dukar108
05-01-2013, 22:24
Jak ktoś wie jak załączyć duże pliki w pdfie to niech da znać.

Póki co załączam wizualizcję górnej łazienki.

żona m
05-01-2013, 23:34
Zaciekawiła mnie wizka łazienki, aczkolwiek mam kilka ale.

Pytań w zasadzie bo na hydraulice się nie znam.
Czy da się podłączyć wc na ścianie zewnętrznej, skoro piony ściekowe są na scianie z wanną? czy nie boisz się, ze w razie awarii zaleje ci wykuszkhh fakaliami?
Okno przy wannie będzie fixem? bo nie widzę mozliwości otwierania go.
Zrezygnowałabym z kabiny prysznicowej na rzecz dużej wanny. Tak zrobiliśmy u nas, wolałam mieć więcej przestrzeni w łazience, więc nie zagracaliśmy jej kabiną. Prysznic mamy na parterze.
Tak sie przyglądam i nie pasują mi na tej wizualizacji proporcje. Skoro w Praktycznym komin jest w miejscu styku wanny i prysznica, to na fotkach został ten komin nadbudowany, ponieważ w realu jest węższy niz wanna imiejsca jest więcej niżeli tylko na kabinę prysznicową. Oczywiście tak gdybam bo projektu P 3 nie wiedziałam na oczy.

bacardi
05-01-2013, 23:45
Dukar108 może spróbuj wyeksportować te PDFy do jpeg aby dało się załączyć?

dokładanie kaloryfera do podłogówki to nie do końca dobry pomysł, przy nowoczesnych piecach kondensacyjnych lub PCi najkorzystniej jest grzać niskotemperaturowo czyli tak jak wymaga tego podłogówka. Do zwykłych grzejników potrzebna będzie droższa i niekorzystna instalacja z mieszaczami itp. Podłogówka pod deską trójwarstwową też sobie spokojnie poradzi, choć na pewno będzie działać nieco mniej wydajnie...

My na dół damy chyba jednak kafle, a góra w panelach (tak też policzyliśmy OZC pod projekt podłogówki). Zastanawialiśmy się też nad deską na górę, ale nowoczesne panele są już bardzo przyjemne w odczuciu, a jak się znudzą za kilka lat to można je wymienić w zasadzie w jeden dzień. Parę lat temu przechodziliśmy cyklinowanie i malowanie parkietu i raczej nie chciałbym do tego wracać...

Co do tarasu, to w obecnej sytuacji najprościej chyba będzie zamontować markizę....

bacardi
05-01-2013, 23:53
Łazienka mnie bardzo zaciekawiła, ale tak jak napisała Żona m, coś chyba się nie zgadza z kominem? poza tym natrysk w tym miejscu, niestety pomniejsza wnękę na zabudowę na korytarzu, która w moim odczuciu w praktycznym może się przydać... poza tym, jak widzę nie zmieścił się już bidet między oknami.

Niestety ustawność łazienki to jeden z słabszych punktów "praktycznego", też łączymy górne łazienki ale nadal mamy wątpliwości co do układu. Wyrzucenie natrysku u nas nie wchodzi w grę, ponieważ preferuję go do codziennego użytku bardziej niż wannę...

almah
06-01-2013, 08:55
Witam
Również budujemy praktycznego 2. Jesteśmy na etapie SSO i jak większość osób również zastanawiamy się nad ogrzewaniem. Nie bardzo chcemy mieć kafle w salonie więc jesteśmy zdecydowani na podłogówkę w całym domu i deskę barlinecką jednakże boimy się, iż będzie trochę za chłodno. Zastanawiamy się nad założeniem dodatkowego ogrzewania w ścianach aby "w razie czego" można był "dogrzać" pomieszczenia.

żona m
06-01-2013, 09:21
Nie bójcie się gresu w salonie. Na pewno nie jest z nim zimno i nie ma się odczucia stąpania po czymś kamiennym.

youla
06-01-2013, 11:10
Dukar108 ciekawe wizualizacje :)
My dokonaliśmy podobnych zmian w Naszym praktycznym 3: zmieniliśmy układ schodów by drzwi do łazienki i gabinetu nie wychodziły na salon, gabinetu nie zmienialiśmy (rzuty i zdj Naszej wersji w dzienniku).
Szkoda, że nie udało Ci się wrzucić swoich rzutów bo bardzo jestem ciekawa jak wygląda u Was dolna łazienka?? u Nas zmiana dolnego układu nastąpiła właśnie jej kosztem - raczej nie uda zmieścić się tam prysznica, będzie tylko wc z umywalką. Jeśli możesz to wrzuć proszę wizualizacje tej łazienki.

p@nna migotka
06-01-2013, 11:38
migotko a Waszych fotek to sie doczekamy?[/QUOTE]

p@nna migotka wrzuci fotki jak coś się ruszy. Na razie SSO. Okna zamówione. I zimowa cisza...

Wrzućcie proszę tą kuchnię bo ja bardzo takich "aptecznych" inspiracji poszukuję.

maja_73
06-01-2013, 12:06
Z opisow wnioskuje, ze wiekszosc z Was laczy ze soba 2 gorne lazienki ??
Moze przez to faktycznie sa one mniej ustawne ..
My polaczylismy gorna lazienke z garderoba - przez co mamy naprawde spory kawalek dwu strefowej lazienki :) .
Natomiast 2 bedzie u nas pralnia :)

p@nna migotka
06-01-2013, 12:34
Z opisow wnioskuje, ze wiekszosc z Was laczy ze soba 2 gorne lazienki ??
Moze przez to faktycznie sa one mniej ustawne ..
My polaczylismy gorna lazienke z garderoba - przez co mamy naprawde spory kawalek dwu strefowej lazienki :) .
Natomiast 2 bedzie u nas pralnia :)

U na s też tak samo - bardziej podoba mi się układ takiej łazienki. 2 bedzie, jak już kiedyś pisałam, u nas ogólnodostępną garerobą. Pralnia na dole w pomieszczeniu gospodarczym.

karo_
06-01-2013, 12:47
Witam
Również budujemy praktycznego 2. Jesteśmy na etapie SSO i jak większość osób również zastanawiamy się nad ogrzewaniem. Nie bardzo chcemy mieć kafle w salonie więc jesteśmy zdecydowani na podłogówkę w całym domu i deskę barlinecką jednakże boimy się, iż będzie trochę za chłodno. Zastanawiamy się nad założeniem dodatkowego ogrzewania w ścianach aby "w razie czego" można był "dogrzać" pomieszczenia.

Ten rok to nasz drugi sezon grzewczy, w całym domu mamy podłogówkę, ogrzewaną piecem na pelet. Na podłogach dołu i góry dobre panele (Quickstep), które znakomicie odwzorowują dębowe deski. Wyjątek to oczywiście strefy "mokre" domu. Absolutnie nie ma konieczności instalowania grzejników. My nawet tych w łazienkach nie używamy.

Podłogówka super się sprawdza na panelach, a okresie przejściowym między wiosną a jesienią od podłogi nie ciągnie, tak jak od kafli. Plus efekt estetyczny desek.

Co do samej deski - wiemy, że są i takie przystosowane do ogrzewania podłogowego, ale wystarczy zbyt mała wilgotność i nieco wahań temperatury, by popękały. Widziałam w jednym z dzienników budowy duży i baaardzo drogo wykończony dom z podłogówką pod drewnem i niestety kilkadziesiąt m2 salonu było po pierwszym sezonie w pęknięciach, i nie było to kilka pęknięć. To oczywiście nie reguła, ale na deski trzeba cały czas chuchać i dmuchać. Jak się zbierze do kupy ilość elementów wykończenia domu i instalacji wymagających specjalnej troski, to z tego drugi etat się zrobi:)

maja_73
06-01-2013, 13:12
U na s też tak samo - bardziej podoba mi się układ takiej łazienki. 2 bedzie, jak już kiedyś pisałam, u nas ogólnodostępną garerobą. Pralnia na dole w pomieszczeniu gospodarczym.

Wszystko zalezy od tego co sie komu podoba i jak komu wygodnie :) - dlatego tez MY zadecydowalimy o tym, aby pralnia byla na gorze i wyjscie na balkon mamy z pralni wlasnie - aby tam ewentualnie latem dosuszyc cos sobie i z lazienki :). jakos dla mnie perspektywa biegania z ciuchami z gory na dol do pralni i spowrotem - nie przemawia ;-)
Na dole mamy sporo zmian, bo zmienilismy bieg schodow, tym samym wejscie do gabinetu mamy NIE z salonu a sama toalete mamy w glebi za drzwiami do gabinetu. Natomiast pod schodami jest spizarka z wejsciem z garazu - taka zimna na wode, piffko ...
Mamy przez to fajne, duze wejscie i spory przedsionek gospodarczy na piec gazowy, odkurzacz centralny i inne takie niezbedniki ;-) ...

żona m
06-01-2013, 14:08
jak bozie kocham, co wy z tym ciągnięciem od kafli? jak stare babcie.;)

p@nna migotka
06-01-2013, 14:12
jak bozie kocham, co wy z tym ciągnięciem od kafli? jak stare babcie.;)

HE HE dobrze powiedziane;-)

karo_
06-01-2013, 14:19
jak bozie kocham, co wy z tym ciągnięciem od kafli? jak stare babcie.;)

Mam porównanie z wiatrołapem, kuchnią i łazienkami. JEST różnica... w okresie, gdy ogrzewanie jest wyłączone. To nie moja opinia czy teoria, tylko doświadczenie...

siuta9
06-01-2013, 15:07
Jak już się tak rozpisaliście na temat zmian jakie wprowadzacie do swoich praktycznych to nabrała mnie ochota pokazać nasze zmiany... My też połączyliśmy łazienki na górze i troszeczkę naszą sypialnie. Oceńcie sami :)

almah
06-01-2013, 15:17
Karo dzięki za wyczerpujące wyjaśnienie jak jest z panelami. Ze mnie straszny zmarzluch:rolleyes: i każdy mnie straszy, że jak będę mieć podłogówkę i panele to będzie zimno w domu a tego to bym nie zniosła.

bacardi
06-01-2013, 16:14
Wszystko zalezy od tego co sie komu podoba i jak komu wygodnie :) - dlatego tez MY zadecydowalimy o tym, aby pralnia byla na gorze i wyjscie na balkon mamy z pralni wlasnie - aby tam ewentualnie latem dosuszyc cos sobie i z lazienki :). jakos dla mnie perspektywa biegania z ciuchami z gory na dol do pralni i spowrotem - nie przemawia ;-)

znaczy się chcecie suszyć pranie na "tym czymś" nad wykuszem?
a garderoba jakaś będzie przy tym układzie?

bacardi
06-01-2013, 16:15
Karo dzięki za wyczerpujące wyjaśnienie jak jest z panelami. Ze mnie straszny zmarzluch:rolleyes: i każdy mnie straszy, że jak będę mieć podłogówkę i panele to będzie zimno w domu a tego to bym nie zniosła.

W sumie wystarczy zrobić OZC za parę złotych i będzie wiadomo czy przy panelach będzie zimno czy nie. Natomiast nie wydaje mi się aby było takie zagrożenie, czy Ci co straszą mają podłogówkę?

maja_73
06-01-2013, 16:25
znaczy się chcecie suszyć pranie na "tym czymś" nad wykuszem?
a garderoba jakaś będzie przy tym układzie?
no tak jakby ;-) .... nie wyobrazam sobie wynosic prania na ogrod :D ... a poza tym sznury, czy inne jakies rozwiazanie do wieszania prania bedzie w samej pralni. A te pre par za preproszeniem majtek czy innej bielizny na szybko latem mozna wyniesc na "balkon" - tym bardzie ze mamy go od strony naslonecznionej, a on jest caly zabudowany wiec wdoki mojej bielizny nie bada ogolnie dostepne.
Duza garderobe mamy zaplanowna w pokoju nad garazem, gdzie zaplanowana jest tez nasza sypialnia. Mamy praktyczny 4 wiec i garaz ogromny i sama garderoba tez pomiesci naprawde spoooooro ;-) ...

bacardi
06-01-2013, 16:38
maja_73 jak praktyczny 4 to z dodatkowymi pomieszczeniami faktycznie chyba nie problem :)
Natomiast ten niby balkonik też mamy od południa, ale nie chciałbym tam nic wystawiać na widok publiczny :] a podnoszenie ścianki attykowej aby coś ukryć subiektywnie zupełnie mi nie podchodzi, psuje wizualnie budynek...

U nas pralnia w sumie też ma być w środku w pomieszczeniu gospodarczym, a dzięki wentylacji mechanicznej mam nadzieję że będzie dobrze wysychać... jak coś zawsze można będzie też wystawić za drzwi bezpiecznie przed deszczem w podcieniu który jest w praktycznym 2. Nosić niestety będzie trzeba, ale na szczęście tylko suche...

almah
06-01-2013, 16:46
Bacardi mają tylko mają gres;)

Nesska
06-01-2013, 17:25
My łazienek nie zmienialiśmy, na górze są dwie fakt, że niewielkie ale wszystkie niezbędne sanitariaty się mieszczą. W ogólnodostępnej jest wanna a w łazience przy sypialni prysznic :) W pokoju nad garażem wydzieliliśmy dodatkową garderobę, pralnia jest na dole. A w salonie mamy grzejniki kanałowe- nie chciałam płytek na podłodze bo dla mnie to jest mega nieprzyjemne (wiem bo teraz mamy całe mieszkanie w gresie polerowanym przez to mieszkanie jest mało przytulne jednak drewniana podłoga bardzo ociepla wnętrze).

żona m
06-01-2013, 18:22
ja z koleii nie wyobrażam sobie kiszenia w domu. Mam suszarke w ogrodzie w kształcie parasola i latem w ciągu godziny mam pranie suche, pachnące wiatrem. Na górnym balkonie raczej nie będzie to wygodne, gdyż jest on mały, jeśli już to taras. ''Pralnię'' mamy w pom.gospodarczym, więc suszenie duzego prania typu pościel, ręczniki, w ogrodzie jest dla mnie naturalne.

Lazienki górne połączyliśmy y w jedną gdyż uważamy, ze praktyczny nie jest na tyle dużym domem, aby mu były potrzebne aż 3 łazienki. Dlatego jedną mamy duza i jest nam z tym dobrze. Górny przedpokój jest przez to troszkę powiększony.

maja_73
06-01-2013, 18:42
ja z koleii nie wyobrażam sobie kiszenia w domu. Mam suszarke w ogrodzie w kształcie parasola i latem w ciągu godziny mam pranie suche, pachnące wiatrem. Na górnym balkonie raczej nie będzie to wygodne, gdyż jest on mały, jeśli już to taras. ''Pralnię'' mamy w pom.gospodarczym, więc suszenie duzego prania typu pościel, ręczniki, w ogrodzie jest dla mnie naturalne.

Lazienki górne połączyliśmy y w jedną gdyż uważamy, ze praktyczny nie jest na tyle dużym domem, aby mu były potrzebne aż 3 łazienki. Dlatego jedną mamy duza i jest nam z tym dobrze. Górny przedpokój jest przez to troszkę powiększony.

..no dlatego tez pisze, ze kazdy uklada sobie w domu pod siebie i dla swoich potrzeb :) ... u nas pralnia wydzielona z jednej gorej lazinki jest zupelnie przyzwoita wielkosciowo - zatem wszystko spokojnie sie tam wysuszy ;-)

No i mamy przez weekend dylemat kafle na dole czy moze jednak panele ? ... do mysli o kaflach sie juz przyzwyczailam i nawet mamy wstepnie upatrzone - ale kolei za panelami przemawa latwosc zmiany aranzacji ... hmm ...

p@nna migotka
06-01-2013, 19:04
Każdy ma inne preferencje, potrzeby i obyczaje. I dobrze. Pomieszczenia można przecież zmieniać, jak się komu podoba. Jedno jest jednak pewne - daszku nad wykuszem nie sposób nazywać balkonem;-) U nas właśnie skończono hydroizolacje i attyki zostały ocieplone na gotowo. Jak dojdzie ocieplenie ściany budynku to zostanie tam bardzo niewiele miejsca. W sam raz na efektowną donicę co by widok z łazienek przysłonić. Ale pranie??

maja_73
06-01-2013, 19:18
Oj kobity .... przeciez napisalam ze MAMY PRALNIE z naprawde spora iloscia miejsca do suszenia :) - a ze z niej jest akurat wyjscie na ten "balkon", ktory bedzie u nas zabudowany - to w razie "W" latem jak najdzie taka potrzeba cos sie powiesi - czy tez nie ... wiec nie jest to dla nas miejsce do suszenia - tylko ewentualna alternatywa .... ;)

żona m
06-01-2013, 19:29
maju a nie boisz sie grzyba w pralni? to pomieszczenie po garderobie prawda? sa tam skosy, nie wiem czy taka ilośc wilgoci zrobi dobrze temu pomieszczeniu.

żona m
06-01-2013, 19:31
Jedno jest jednak pewne - daszku nad wykuszem nie sposób nazywać balkonem;-)
dokładnie, latem wstawilam tam 2 donice z iglakami i nie było miejsca na nic innego.;) Ostatecznie musiałam je usunąć bo stoi tam ustrojstwo od klimy, aby go widać nie było z zewnątrz. Miejsca jest tyle, co stanąć i okno umyć. Mój klasyczny wieszak na pranie nie mieścił się w całości rozłożony.

maja_73
06-01-2013, 19:43
maju a nie boisz sie grzyba w pralni? to pomieszczenie po garderobie prawda? sa tam skosy, nie wiem czy taka ilośc wilgoci zrobi dobrze temu pomieszczeniu.

Nie nie :) - u nas pralnia jest w miejscu tej mniejszej lazienki na gorze :) ... a 2 lazienka + garderobe mamy polaczone w calosc ...

żona m
06-01-2013, 19:55
A rozumiem juz teraz. Aczkolwiek ja osobiście unikam suszenie prania w domu w obawie o wilgoć. Właśnie ubolewam, ze jest zima ;)

karo_
06-01-2013, 20:01
Nie nie :) - u nas pralnia jest w miejscu tej mniejszej lazienki na gorze :) ... a 2 lazienka + garderobe mamy polaczone w calosc ...

Wybraliśmy dokładnie to samo rozwiązanie, a dzięki wentylacji mechanicznej nie ma mowy o wilgoci w domu. Wręcz przeciwnie, stosujemy nawilżacze powietrza :)

żona m
06-01-2013, 20:53
My nie mamy rekuperacji, dlatego tak bardzo jestem zwolennikiem suszenia na słoncu a nie w domu.

bacardi
06-01-2013, 21:22
A tak wracając do kafli, paneli, deski trójwarstwowej czy parkietu, to na parterze nie bałbym się tyle osłabienia podłogówki, co raczej praktyczności... Tam się wciąż wchodzi i wychodzi z domu, więc wydaje mi się, że kafle będzie łatwiej utrzymać w czystości i się tak łatwo nie zniszczą...

Natomiast na górze u nas na pewno nie będzie kafli na podłogówce tylko panele lub deska. Kiedyś byłem przeciwnikiem paneli, ale po wizycie u paru znajomych z najnowszymi panelami zmieniam zdanie, a możliwość ich szybkiej zmiany jak się znudzą na inne jest dla mnie dodatkowym atutem.

Dukar108
06-01-2013, 21:52
W końcu udało mi się zmienić rzuty w pdfach na jpg, więc załączam. W łazience na dole spokojnie zmieści się prysznic. Natomiast jeśli chodzi o górną łazienkę to hydraulikę już mamy - ponoć nie powinno być problemów z takim rozmieszczeniem sanitariatów. Minusem jest brak bidetu, ale się nie zmieścił. Ze względu na małe dzieci chcę mieć wannę, a ja z mężem wolimy prysznic, dlatego chciałam mieć i to i to w łazience przy sypialniach.
Z tym otwieraniem tego jednego okna przy wannie rzeczywiście może być problem. Na pewno da się uchylić, ale raczej nie otworzyć na ościerz.

Co do dołożenia dodatkowego kaloryfera do podłogówki w salonie, według naszych budowlańców nic to nie zmienia, ponieważ i tak mamy jakieś mieszacze (nie znam się na tym), ze względu na kaloryfery w kotłowni, garażu, gabinecie i piętrze.

bacardi
07-01-2013, 08:14
Co do dołożenia dodatkowego kaloryfera do podłogówki w salonie, według naszych budowlańców nic to nie zmienia, ponieważ i tak mamy jakieś mieszacze (nie znam się na tym), ze względu na kaloryfery w kotłowni, garażu, gabinecie i piętrze.

Czy to znaczy, że instalację macie już wykonaną? jeśli tak to faktycznie nie zmieni pod kątem komplikacji instalacji, ale zmieni wizaualnie...

almah
07-01-2013, 21:43
Wiem, że temat okien przez to forum pojawiał się kilkakrotnie. Dzisiaj dostałam wycenę stolarki do praktycznego 2. Schuco Cava CT 70 wycenili mi z montażem na 21518zł natomiast M&S evolution na 20959zł i pytanie które wybrać.:bash::bash::bash::bash: Może ktoś ma jakieś doświadczenie lub wiedzę które lepsze;)

pafka73
07-01-2013, 23:37
1. Wszystkie zamieszczone wizualki są fajne ale jestem ciekawy jakie fotki kiedyś opublikujecie i ile z tych wizualek zostanie - niestety na wizualkach nie ma połapanej skali co powoduje, że przekłamują co do przestrzeni jaką dysponujece a dodatkowo sprawdza się hasło "papier wszystko przyjmie" w rzeczywistości będzie trochę trudniej szczególnie jeśli chodzi o detale, których nie widać jeszcze i o których się nie myśli na tym etapie - już coś o tym wiem niestety.
2. Co do suszenia (choć to nie moja bajka) to też preferuję na zewnątrz latem a zimą będziemy suszyć w automatycznej suszarce, która ustawimy razem z pralką (pionowo na sobie) będzie w pomieszczeniu gospodarczym na dole tam gdzie mamy kocioł zainstalowany - jest tam zaaranżowana mini pralnia - tzn. jest też zlewozmywak techniczny. Z tego pomieszczenia wychodzi się na zewnątrz pod zadaszoną część podcienia na tył domu i grodu - to akurat u nas idealne miejsce na taką funkcję (tak jak jest to w projekcie)
3. Łazienkę też mamy połączoną na górze ale wszyto się tam zmieściło (wanna, 2 umywalki, kabina, wc, bidet, jeszcze trochę blatu zostało)
4. Na temat podłogówki krótko powiem, że podłogówka na dole to HIT! (a górze tylko w łazience). Ja odpaliłem ogrzewanie 1 grudnia i wygrzewałem wylewki - teraz kładą już mi kafle na dole ale i bez nich już mi się podobało. Ci co śledzą to forum wiedzą, że mam ponadstandardowe okno w salonie :) i miałem pewne obawy czy da radę a nawet zostawiłem w ścianie dodatkowy przewód w razie czego na kaloryfer. I tylko powiem, że przy temperaturze -8do-10 na zewnątrz miałem w salonie w momencie gdy na maksa (dopuszczalnej dla podłogówki) podkręciłem czynnik grzewczy do około 45 st.C miałem 26-28 st.C (prawdziwa sauna - nie dało się wytrzymać). Przy temp zewnętrznej -1do+5 st.C piec (gazowy kondensacyjny) mam ustawiony na minimum (czyli czynnik grzewczy 35 stC) a czynnik w podłogówce na około 20stopni C a to daje temperaturę wewnątrz w granicach 14-16 st.C (taka do pracy dla ekipy żeby ich robota grzała :) - a tak poważnie to musiałem skręcić podłogówkę na minimum żeby można było lepić kafle). Na górze mam przewymiarowane grzejniki zgodnie z projektem i prawie cały czas są zimne a temp. około 14-15 st.C. Zużycie gazu na dobę na tych minimalnych obrotach i tych temperaturach to 4-5 m3 (przy czym na razie mam otwarte na maksa wszystkie kanały wentylacyjne i nie obrobione drzwi zewnętrzne i garażowe (garaż nie ogrzewany na razie - lekki przeciąg do domu z garażu) + 3 dodatkowe kanały wentylacyjne, które mam w pokojach na poddaszu - nie mam rekuperacji,) nie mam też założonej jeszcze automatyki co oznacza, że piec pilnuj tylko temperatury czynnika grzejnego a nie temperatury w domu i na zewnątrz. Dla zmarźluchów powiem, że zrobiłem sobie powietrzne rozprowadzenie z kominka w salonie i wszystkich sypialni na górze i to kolejny HIT - polecam tym bardziej, że koszty są śmieszne w skali całości! Podsumowując tą wypowiedź chyba bym się powiesił jak bym zrobił na dole te kanałowe grzejniki jak w projekcie lub nawet tradycyjne. Wykończenie posadzki na podłogówce to sprawa indywidualna ale praktyczność i efektywność przemawia za kaflami na dole (ja mam drewnopodobne i zaczyna wyglądać super ale fotkę wrzucę jak będzie skończone na zicher)
Ps. Chętnie się dowiem ile P2 zużywa gazu GZ50 od tych, którzy dłużej tak ogrzewają ten dom - kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem wody.

r19
08-01-2013, 06:53
Wiem, że temat okien przez to forum pojawiał się kilkakrotnie. Dzisiaj dostałam wycenę stolarki do praktycznego 2. Schuco Cava CT 70 wycenili mi z montażem na 21518zł natomiast M&S evolution na 20959zł i pytanie które wybrać.:bash::bash::bash::bash: Może ktoś ma jakieś doświadczenie lub wiedzę które lepsze;)

Evolution to nowość, raczej trudno Ci będzie znaleźć użytkownika.
Ja mam tytanowe termo, ale evolution mi się podobają, chyba bym je teraz wybrał.

bacardi
08-01-2013, 08:05
Wiem, że temat okien przez to forum pojawiał się kilkakrotnie. Dzisiaj dostałam wycenę stolarki do praktycznego 2. Schuco Cava CT 70 wycenili mi z montażem na 21518zł natomiast M&S evolution na 20959zł i pytanie które wybrać.:bash::bash::bash::bash: Może ktoś ma jakieś doświadczenie lub wiedzę które lepsze;)

Schuco Cava CT70 to profil 5 komorowy i stosunkowo wąski, który pakiet 3-szybowy mieści tylko dzięki specjalnej konstrukcji. Na schuco do porównania wyceniłbym raczej Si82. Poza tym od jakiego producenta Schuco? Ciężko jednoznacznie powiedzieć bez pełnej specyfikacji, ale na papierze z tych 2 raczej M&S....

bwmzuk
08-01-2013, 09:22
Wiem, że temat okien przez to forum pojawiał się kilkakrotnie. Dzisiaj dostałam wycenę stolarki do praktycznego 2. Schuco Cava CT 70 wycenili mi z montażem na 21518zł natomiast M&S evolution na 20959zł i pytanie które wybrać.:bash::bash::bash::bash: Może ktoś ma jakieś doświadczenie lub wiedzę które lepsze;)
witam,
My wybraliśmy do naszego praktycznego Schuco Cava CT , 5 komorowy, 3 szybowy, producent HekaPlast http://hekaplast.pl/aktualnosci/polecamy.
Na razie nic nie możemy powiedzieć ponieważ zostały zamontowane w listopadzie 2012, ale słyszeliśmy wiele dobrych opinii, dlatego też zdecydowaliśmy. Zależało nam na ciepłych oknach ponieważ montujemy PCi . Poza tym bardzo ważna sprawa to montaż. My wybraliśmy firmę która podobno robi to bardzo solidnie. Okaże się po zbadaniu kamerą termowizyjną.:) Pozdrawiam

almah
08-01-2013, 09:55
No właśnie towar swoje a montaż swoje. U mojej siostry jak montowali okna to jakaś masakra nie mówiąc już, że nie chciało im się przyjść później i poprawić. A jak poprawili to tak i tak do końca nie jest tak jak powinno być. Przy wyborze okien Pan nam doradzał bardziej M&S evolution. W sumie różnica w szerokości skrzydła wynosi 22 mm na korzyść M&S ponadto M&S jest 6 komorowe na Schuco z HektaPlast 5 komorowe.

bacardi
08-01-2013, 21:37
bwmzuk jeśli Heka i solidny montaż, to nie zamawialiście czasem w Baumanie? :)
O CT70 Cava też słyszałem sporo dobrego, ale Heka akurat miała "groszową" różnicę pomiędzy CT70 cava a Si82, który jest lepszym profilem i do tego nam zależało na prostym wykończeniu listwy przyokiennej, która odpowiada nam bardziej wizualnie, a do tego pozwala założyć szerszy pakiet szybowy.

Natomiast jeśli chodzi o to co doradza sprzedawca, to nasłuchałem się sporo różnych ciekawych opinii o produktach i konkurencji w salonach, ciężko wyczuć kto mówi prawdę... Dostawca którego wybraliśmy miał do wyboru Hekę, Jezierskiego i M&S (nie pamiętam czy był już evolution jak wybierałem).

bacardi
08-01-2013, 21:52
Też mam okna w kolorze winchester i dylemat jaką podbitkę zrobić...

A masz już może jakieś przemyślenia i pierwsze wybory?
Właśnie robiłem pierwsze podejście, obejrzeliśmy kilka próbek i zastanawiamy się, czy dobrać kolor jasnego drewna czy może jakiś jasno szary... Najłatwiej byłoby dobrać coś w drewnianej, ale nie bardzo się widzę wdrapującego pod dach w celu konserwacji co parę lat...

almah
09-01-2013, 08:47
bwmzuk jeśli Heka i solidny montaż, to nie zamawialiście czasem w Baumanie? :)
O CT70 Cava też słyszałem sporo dobrego, ale Heka akurat miała "groszową" różnicę pomiędzy CT70 cava a Si82, który jest lepszym profilem i do tego nam zależało na prostym wykończeniu listwy przyokiennej, która odpowiada nam bardziej wizualnie, a do tego pozwala założyć szerszy pakiet szybowy.

Natomiast jeśli chodzi o to co doradza sprzedawca, to nasłuchałem się sporo różnych ciekawych opinii o produktach i konkurencji w salonach, ciężko wyczuć kto mówi prawdę... Dostawca którego wybraliśmy miał do wyboru Hekę, Jezierskiego i M&S (nie pamiętam czy był już evolution jak wybierałem).

Bacardi jak teraz chodzę po salonach i rozeznajemy się to każdy zachwala swój produkt (co zresztą jest zrozumiałe) ale co również zauważyłam to każdy jednocześnie wypowiada się w ten sposób, że jego produkty są najlepsze ale konkurencji (vide: innego producenta, którego on nie posiada w swojej ofercie) to już nie są takie dobre bo....:no: Wczoraj ostatecznie zawarłam umowę na zakup M&S Evolution. Pan powiedział, mi M&S a Heka Si82 są to produkty jakościowo bardzo podobne do siebie ostatecznie zdecydowałam się na M&S (zdecydowała cena).

r19
09-01-2013, 09:06
A masz już może jakieś przemyślenia i pierwsze wybory?
Właśnie robiłem pierwsze podejście, obejrzeliśmy kilka próbek i zastanawiamy się, czy dobrać kolor jasnego drewna czy może jakiś jasno szary... Najłatwiej byłoby dobrać coś w drewnianej, ale nie bardzo się widzę wdrapującego pod dach w celu konserwacji co parę lat...

Chcę zastosować podbitkę PCV, tylko jest problem z dobraniem koloru.
Znalazłem na forum, że ktoś zrobił podbitkę firmy Bryza w kolorze złoty orzech. Żeby było identyczne, albo podobne to nie powiem. Ale żona mówi, że będzie dobrze, a ja się nie znam na kolorach :) Tym bardziej, że panele nie będą wystawione na słońce i nie będą sie aż tak rzucały w oczy.
Myślałem o kolorze podobnym do dachówki, ale chyba nie jest to najlepszy pomysł.

bacardi
09-01-2013, 09:25
Też chcemy podbitkę PCV i własnie w sobotę oglądałem próbki bryzy, z której jedynie złoty orzech wydawał nam się w miarę odpowiedni i miał ciekawy kolor, ale nie miałem przy sobie próbnika z winchesterem, więc na razie nie mogę się wypowiedzieć co do dobrego spasowania koloru.
Natomiast jako alternatywę pod kolor dachu rozważamy jasno szarą. Raczej nie powinien to być kolor dachówki, bo nie wyjdzie najlepiej, ale dużo jaśniejsza spasowana tonalnie. Niestety bryza nie ma takich kolorów, za to ogladaliśmy jeszcze royal, który wychodził lepiej cenowo, miał dłuższą gwarancję i dużo odcieni szarości...

bwmzuk
09-01-2013, 10:09
bwmzuk jeśli Heka i solidny montaż, to nie zamawialiście czasem w Baumanie? :)
O CT70 Cava też słyszałem sporo dobrego, ale Heka akurat miała "groszową" różnicę pomiędzy CT70 cava a Si82, który jest lepszym profilem i do tego nam zależało na prostym wykończeniu listwy przyokiennej, która odpowiada nam bardziej wizualnie, a do tego pozwala założyć szerszy pakiet szybowy.

Natomiast jeśli chodzi o to co doradza sprzedawca, to nasłuchałem się sporo różnych ciekawych opinii o produktach i konkurencji w salonach, ciężko wyczuć kto mówi prawdę... Dostawca którego wybraliśmy miał do wyboru Hekę, Jezierskiego i M&S (nie pamiętam czy był już evolution jak wybierałem).

Zamawialiśmy okna w Lakbudzie, naprawdę podejście profesjonalne! I Pan który nas obsługiwał i ekipa montażowa ( ekipa ta obsługuje również montaż u Jeziorskiego o ile sie nie myle). Nasz kierownik budowy był przy pomiarze okien i stwierdził że nie widział żeby ktoś z taką dokładnością to robił. A dlatego poszliśmy tam, ponieważ gość który u nas montuje pompę ciepła, powiedział że jak użył kamery termwizyjnej w kilku domach to tylko po montażu z Lakbudu nie było mostków termicznych. A początkowo byliśmy nastawieni na okna drewniane od Wójcika, ale po tych informacjach zrezygnowaliśmy. Wiemy że są lepsze i droższe okna, no ale niestety, nie można mieć wszystkiego:) Mam nadzieję ze dokonaliśmy dobrego wyboru. Pozdrawiam

bacardi
09-01-2013, 10:31
bwmzuk prawdę mówiąc nie trafiłem na Lakbud, ale dobrze wiedzieć na przyszłość, że w okolicy jest więcej dobrych firm sprzedających okna Heka. A mogę spytać kto Wam montuje PCi i czy kompleksowo robi to jedna firma?

bwmzuk
09-01-2013, 10:43
bwmzuk prawdę mówiąc nie trafiłem na Lakbud, ale dobrze wiedzieć na przyszłość, że w okolicy jest więcej dobrych firm sprzedających okna Heka. A mogę spytać kto Wam montuje PCi i czy kompleksowo robi to jedna firma?

Pompe montuje MiR http://www.mirenergia.pl/pompyciepla/, montują wszystko kompleksowo: pompa, podłogówka, rekuperacja, odkurzacz centralny, inst. wod.-kan.

r19
09-01-2013, 10:49
My chyba zostaniemy przy złotym orzechu. Nie chce nam się już kombinować, a w odcieniach szarości jakoś tego nie widzimy - za dużo szarości :)
A drzwi mamy takie:
159379159380

bacardi
09-01-2013, 11:23
r19 Drzwi bardzo ładnie dopasowane kolorystycznie, czy to CAL Jagienka? Widzę też taśmy paroprzepuszczalne na oknach, od środka daliście też paroszczelne?

bwmzuk Z właścicielem MIR rozmawiałem kiedyś z godzinę przez tel. mieli gdzieś małą antyreklamę na internecie, ale właściciel bardzo fachowo rozmawiał, jedynie do wentylacji mechanicznej i zapewnienia że tylko sztywne spiro i konkretna centralka miałem drobne zastrzeżenia... Niestety usługi z oferty mają drogie, nawet powiedziałbym jak na kompleksowe gdzie powinno być taniej to bardzo drogie...

bwmzuk
09-01-2013, 11:39
r19 Drzwi bardzo ładnie dopasowane kolorystycznie, czy to CAL Jagienka? Widzę też taśmy paroprzepuszczalne na oknach, od środka daliście też paroszczelne?

bwmzuk Z właścicielem MIR rozmawiałem kiedyś z godzinę przez tel. mieli gdzieś małą antyreklamę na internecie, ale właściciel bardzo fachowo rozmawiał, jedynie do wentylacji mechanicznej i zapewnienia że tylko sztywne spiro i konkretna centralka miałem drobne zastrzeżenia... Niestety usługi z oferty mają drogie, nawet powiedziałbym jak na kompleksowe gdzie powinno być taniej to bardzo drogie...

Faktycznie cenią się to prawda, w tym przypadku też trafiliśmy tam z polecenia. Nie znam szczegółów bo mąż z nim prowadził rozmowy, wiem tylko że w wentylacji maja być użyte rury Flex , elastyczne, o mniejszej średnicy, ale ma ich być dwukrotnie więcej, podobno są bardzo dobre.

bacardi
09-01-2013, 11:53
bwmzuk czyli widzę że jednak się rozwijają i są otwarci na nowości, nie jest tanie ale bardzo dobre rozwiązanie...

r19
09-01-2013, 12:00
r19 Drzwi bardzo ładnie dopasowane kolorystycznie, czy to CAL Jagienka? Widzę też taśmy paroprzepuszczalne na oknach, od środka daliście też paroszczelne?

Tak, to Jagienka z Cala. Ponieważ mieliśmy duży otwór zrobiony to doszło naświetle boczne i górne.
Miały być Zyndram, ale one mają jeszcze szybę po środku i jak to żona stwierdziła, byłoby za dużo szczęścia na raz.
Taśmy są i na oknach i na drzwiach. Oczywiście od środka również.

bacardi
09-01-2013, 19:03
W P3 z naświetleniami pełne zdecydowanie lepiej wypadają... U nas w P2 nie ma bocznego a górne zlikwidowaliśmy, więc zastanawiamy się nad Zawiszą lub Zyndram... A jak z jakością CALa na żywo?

maja_73
09-01-2013, 19:16
Nasze zamowione okna rowniez sa w kolorze winchester, i podbitke planujemy zdecydowanie jasna.

r19
09-01-2013, 19:22
W P3 z naświetleniami pełne zdecydowanie lepiej wypadają... U nas w P2 nie ma bocznego a górne zlikwidowaliśmy, więc zastanawiamy się nad Zawiszą lub Zyndram... A jak z jakością CALa na żywo?

Póki co (i mam nadzieję, że tak zostanie) wszystko jest w porządku. Drzwi są wykonane solidnie, wszystko ładnie spasowane.
Jedynie do czego można by się przyczepić to próg jest jakiś taki lichy, tzn. tak mi się wydaje, mógłby być nieco wyższy. Ekipa montująca, przeszkolona, z autoryzacją producenta wiedziała co robi.
Gdybym miał tylko skrzydło do montażu wybrałbym zyndram.

r19
09-01-2013, 19:23
Nasze zamowione okna rowniez sa w kolorze winchester, i podbitke planujemy zdecydowanie jasna.

Jasną, czyli jaką?

bacardi
09-01-2013, 19:32
r19, dzięki za info.

Apropo podbitki, to może jeszcze poglądowo jak wygląda bryza złoty orzech

159495

maja_73
09-01-2013, 19:36
Jasną, czyli jaką?

dobre pytanie ... nie mamy wybranego jeszcze konkretnego koloru wiec nie moge go okreslic - ale szary odpada na pewno, tak jak wszystkie ciemne drewna. Jak sie na konkret zdecydujemy - to dam znac ;-)

r19
09-01-2013, 20:45
dobre pytanie ... nie mamy wybranego jeszcze konkretnego koloru wiec nie moge go okreslic - ale szary odpada na pewno, tak jak wszystkie ciemne drewna. Jak sie na konkret zdecydujemy - to dam znac ;-)

Jeżeli chcesz spasować z oknami to dużego wyboru nie masz. Sprawdź tą, o której rozmawiamy z Bacardi.

smosia
15-01-2013, 11:39
Witam!
Dawno mnie tu nie było. Przejrzałam ostatnie Wasze wpisy i dojrzałam projekt po zmianach u Dukar 108. Nie wiem, kto Wam to wymyślił, ale to genialne rozwiązanie. Że ja na to nie wpadłam. U mnie już za późno, żeby tak zrobić na dole. Schody wylane,ścianki postawione. Ale na dole ten salon wygląda teraz super. Schody otwarte, co zawsze mi się podobało,a w Praktycznym tego nie było. Likwidacja dwóch drzwi. No po prostu super.

hitmebaby
15-01-2013, 13:25
U na s też tak samo - bardziej podoba mi się układ takiej łazienki. 2 bedzie, jak już kiedyś pisałam, u nas ogólnodostępną garerobą. Pralnia na dole w pomieszczeniu gospodarczym.

i u nas to samo. połączyliśmy się z garderobą i mamy piękną dużą łazienkę z sauną :)

mb1808
23-01-2013, 21:06
Witam wszystkich praktycznych :)
Szybkie pytanie odnośnie izolacji.
Jeżeli możecie prosze o podanie jakie ilości ( m2 ) wełny na ocieplenie poddasza i styropianu na fasadę poszło dla P4 ?

Dzieki za pomoc.

r19
23-01-2013, 22:12
Witam wszystkich praktycznych :)
Szybkie pytanie odnośnie izolacji.
Jeżeli możecie prosze o podanie jakie ilości ( m2 ) wełny na ocieplenie poddasza i styropianu na fasadę poszło dla P4 ?

Dzieki za pomoc.

Nie wiem czy pomogę, bo nieco zmodyfikowałem ocieplenie poddasza względem projektu.
Najpierw kupiłem 240 m2 180 oraz 108 m2 100. Akurat tyle, bo kupowałem na pełne palety z transportem bezpośrednio z fabryki.
Potem dokupiłem jeszcze bodajże 20 m2 180 i 48 m2 100.
Przy czym:
180 dawałem do samej kalenicy, a nad garażem i w lukarnach (na podłodze strychu) dałem podwójną warstwę, tj. 180 + 180.

Styropian kupiony, ale nie wiem jak wyjdzie. Kupiłem 230 m2.

bacardi
02-02-2013, 21:33
Czy macie może jakieś nowe koncepcje na rozkład górnej łazienki?

U nas obie łazienki mają być połączone w jedną z odcięciem od garderoby. Niestety pozostały oba okna, co przy założonym wyposażeniu dość mocno ogranicza nam możliwe kombinacje :|

Założenia:
- 2 umywalki z szafką wiszącą
- wanna
- kabina prysznicowa
- wc + bidet
- brak pralki (pralnia w pom. gosp. na parterze)

Dzisiaj zrobiliśmy pierwsze podejście do rozkładu, staraliśmy się jakoś uciec od kabiny pomiędzy oknami, co nie do końca nam odpowiadało... Niestety pomysłów za dużo nie mieliśmy i ostatecznie wyszedł nam szkic jak poniżej

167137

Wszelkie uwagi i inne szkice mile widziane... :]

dawidpoznan
03-02-2013, 02:03
Baaaarrrrrdzo długo mnie nie bylo na formu..... wykańczaliśmy naszego Praktycznego. kilka fotek z wizualizacji naszego domu. 167217167218167219167220167221

bacardi
03-02-2013, 09:55
dawidpoznan macie może jakiejś rzuty tej łazienki? bo na wizualizacji 3D za dużo nie widać... Ciekawa opcja z obróceniem mebli w salonie.

żona m
04-02-2013, 10:09
dawid poznań a wstawisz fotki realne, bardzo jestem ciekawa jak na żywo wygląda łazienka, bo w/g wanna jest w samych drzwiach.

Nesska
04-02-2013, 22:07
dawidpoznań którego praktycznego budujecie??? Podoba mi się sypialnia próbuję mojego M namówić na postawienie łóżka właśnie na tej ścianie ale jest strasznie oporny :bash:

bacardi
04-02-2013, 22:16
Mojej M też się ten układ łóżka w sypialni bardzo spodobał, powiedziała nawet, że może mieć miejsce od strony skosu ;)
Bez zabudowy GK i podłogi na razie ciężko mi się odnieść do ilości miejsca na taki układ, ale poza tym to ciekawa opcja i pozostaje dużo przestrzeni w wysokiej części pomieszczenia.

żona m
05-02-2013, 07:21
W zasadzie więcej przestrzeni w wysokiej częsci nic nie da, bo sciany i tak nie są ustawne, na każdej cos jest: albo drzwi, albo okno. Z doswiadczenia wiem, ze pod skosem jest mało miejsca, szczególnie dla wysokiego. Mam łóżko naprzeciw okna i gdy chcę dojść na swoją stronę to zahaczam głową o skos. Może to kwestia mojego wzrostu i ktoś niższy odnajdzie się tam bardzo dobrze, ja w kazdym razie nie wyobrażam sobie łóżka ustawionego w ten sposób.;)

Wysokiej szafy i tak tam nikt nie ustawi, bo obok garderoba, a niskie komody pod skosem idealnie zapelniają przestrzeń. Druga sprawa, ze nie uznaję tv w sypialni. Dziwi mnie chcęć posiadania plazmy w sypialni. A jeszcze w tym połozeniu gdzie na wprost jest ono i oglądać bedziecie wszystko bokiem, mija się z celem. To takie moje drobne rady-osoby, ktora od ponad roku śpi w takiej sypialni.

żona m
05-02-2013, 07:27
Na wizualkach wszystko ladnie wygląda a życie potem weryfikuje nasze plany. Tak samo ze zlewem w łazience, gdzie on ma odpływ?

Dawid, dlatego mam prośbę- wstaw realne fotki, abyśmy mogli zobaczyć jak to wszystko ''hula'' po ostatecznym urządzeniu/ustawieniu.

p@nna migotka
05-02-2013, 08:01
Hej,
mój M już dawno wysunął propozycję analogicznych ustawień w salonie i sypialni, a ja byłam ta nieprzekonana. Wizualizacje mnie zmiękczyły. Ostatecznie uważam, że zdecydujemy na żywca, ponieważ meble na start typu łóżko, kanapa zabierzemy z mieszkania. Już sobie coś sprawdzałam, zaznaczałam na budowie, ale nawet atrapy papierowo-styropianowe nie dają mi ostatecznego przekonania. Co do sypialni to uważam, że skos w ustawieniu jak na wizualizacjach może i będzie mniej inwazyjny niż w ustawieniu jak w projekcie ponieważ umiejscowiony "w nogach" łóżka oznacza, że trzeba się pod nim/obok niego zawsze przecisnąć. Jak będzie u góry to chyba ta dolna sfera będzie właśnie uwolniona. Wszystko jest jeszcze przesuniete do przodu o komin jak rozumiem, który zabudowany tworzy te półki z tyłu. Ja myślę, że trzeba to rozważyć, pamiętając jednak, że szerokość pokoju to zaledwie 305 więc łóżko musi być 140 aby zapewnić sensowny dostęp.
My rozważamy obie wersje tylko teraz na wiosnę, na etapie elektryki musimy to przewidzieć czyli zrobić więcej gniazdek;-]
Dawid dzięki za inspiracje! Ja jedynie mogę Wam radzić, żebyście jeszcze raz przemyśleli/przedyskutowali kuchnię - wygląda na strasznie ciężką i ciasną, czegoś tu za dużo, wysoka zabudowa, wiszące szafki i rolety rzymskie. Każdy element z osobna ok, razem coś nie bardzo. Wiem, sama chciałabym mieć jak najwięcej praktycznej przestrzeni, ale ta kuchnia jest jednak specyficzna... Albo to ja mam jakiegoś hopla i się uparłam, ze taka kuchnia mimo swoich rozmiarów może być w miarę lekka.... Myślę, że ilość wysokiej zabudowy jaką pokazywała Nesska, a wcześniej Karo (dwa wysokie słupki) to chyba jednak max. U nich nie ma efektu ciasnoty. Może się mylę... Pomyślcie o tym, bo wasz salon, sypialnia i łazienka są takie lekkie estetycznie a kuchnia pomimo ładnych mebli jest raczej toporna.

Nesska
05-02-2013, 15:03
Migotko dlaczego łóżko musi być 140cm? Co do kuchni to się zgadzam, wysokie zabudowy na dwóch ścianach dla mnie są nie do przyjęcia :no:

Nesska
05-02-2013, 15:05
Mojej M też się ten układ łóżka w sypialni bardzo spodobał, powiedziała nawet, że może mieć miejsce od strony skosu

Ja mojemu też tak powiedziałam, niestety nie przekonuje go to :(

Dla mnie ustawienie jak w projekcie to jest niewykorzystanie miejsca, tworzy się bezużyteczny kąt z trudnym dostępem (jak wstawię tam komodę to będę się wkurzać, że muszę się do niej przeciskać) poza tym podejrzewam, że będę przeklinać to ustawienie za każdym razem kiedy trzeba będzie odkurzyć tą dziurę.
A druga kwestia to taka, że po prostu nie lubię jak mi takie wielkie graty stoją na środku pokoju :)

p@nna migotka
05-02-2013, 15:07
Migotko dlaczego łóżko musi być 140cm? Co do kuchni to się zgadzam, wysokie zabudowy na dwóch ścianach dla mnie są nie do przyjęcia :no:

305 cm ma pokój o ile się nie mylę. Zostaje więc 165 czyli po około 80 po bokach aby wstawić szafkę i dojść do łóżka. Nie wiem czy mniej będzie wygodnie....

bwmzuk
05-02-2013, 16:51
witam wszystkich, jestem właśnie w trakcie aranżacji naszego "praktycznego". Pomysłów mam mnóstwo i ciągle mogłabym coś zmieniać :) chciałabym poznać również wasze opinie na ten temat, czy Wam się podoba czy może z praktycznego punktu widzenia nie warto czegoś robić, za wszelkie opinie będę wdzięczna i z góry dziękuję.
Oto salon, niestety musieliśmy zrezygnować z wykuszu w jadalni bo mamy za wąską działkę, jednocześnie zrezygnowaliśmy z pokoju na dole i poszerzyliśmy go o wykusz od ogrodu i wyszedł salon 53 m2.
167850167851167852167853

bwmzuk
05-02-2013, 17:12
klatka schodowa
167868167869

bwmzuk
05-02-2013, 17:15
inne opcje

167870167871167872

żona m
05-02-2013, 17:31
Kilka drobnych chwil zajęło mi połapanie się w projekcie. Ale wydaje mi sie, że zalapałam.
Co do reszty nie wypowiadam się, bo to co zobaczyłam wprawiło mnie w stupor....nawet nie wiem co napisać. Ogólnie nie moja stylistyka.

Nesska
05-02-2013, 17:44
Faktycznie, ciężko się połapać. Salon ma 53m2 a wygląda jakby miał połowę tego. Trochę za dużo tu tego wszystkiego....

bacardi
05-02-2013, 18:51
Ja mojemu też tak powiedziałam, niestety nie przekonuje go to :(

Dla mnie ustawienie jak w projekcie to jest niewykorzystanie miejsca, tworzy się bezużyteczny kąt z trudnym dostępem (jak wstawię tam komodę to będę się wkurzać, że muszę się do niej przeciskać) poza tym podejrzewam, że będę przeklinać to ustawienie za każdym razem kiedy trzeba będzie odkurzyć tą dziurę.
A druga kwestia to taka, że po prostu nie lubię jak mi takie wielkie graty stoją na środku pokoju :)

Mnie na szczęście tak nie trzeba przekonywać, w sumie to dla mnie jest ważne aby samo łóżko było wygodne i była jakaś szafka i lampka obok. Przemawia do mnie natomiast to, że w ten sposób stoi w przytulnym kącie a nie na wprost okna od strony ulicy. A pusty środek pokoju daje w sumie poczucie przestrzeni... tak więc u nas pewnie wyjdzie w praniu, a póki co od dzisiaj staram się złapać na nowo orientacje po postawieniu ścianek działowych :]

bwmzuk dla mnie to bardzo tam... czerwono. Poza tym też mam problem z orientacją przestrzenną, dla mnie przydałby się jeszcze rzut z góry aby złapać pełny obraz...

żona m
05-02-2013, 18:56
trochę ogarnęłam ten projekt, tylko nie wiem gdzie drzwi od dolnej łazienki......

bwmzuk
05-02-2013, 19:22
bacardi Na razie są to propozycje, cały czas się zastanawiamy , ale na pewno mają to być wnętrza nowoczesne. Faktycznie koloru bordo jest trochę za dużo....

żona m drzwi dolnej łazienki znajdują się od strony wiatrołapu ponieważ stwierdziliśmy że nie chcemy otwieranej na salon, jest to właściwie sama toaleta ponieważ zlikwidowaliśmy mały pokój na dole więc łazienka byłaby zbędna. Mamy dwie łazienki na górze. Poniżej rzuty, mam nadzieje ze się doczytacie, mam je tylko w takiej wersji.

bwmzuk
05-02-2013, 19:32
167899

żona m
05-02-2013, 20:11
bwmzuk no trochę zmian wprowadziliście. Jak ktoś wyżej już napisał, salo nie wygląda na tak duży, pewnie ze względu na ''zagracenie'' go na wizce. Co do Twojej uwagi, o nowoczesności...cóż ilość zabudowy z karton-gipsu o tym nie świadczy. Przemyśl to.

bwmzuk
05-02-2013, 20:25
bwmzuk no trochę zmian wprowadziliście. Jak ktoś wyżej już napisał, salo nie wygląda na tak duży, pewnie ze względu na ''zagracenie'' go na wizce. Co do Twojej uwagi, o nowoczesności...cóż ilość zabudowy z karton-gipsu o tym nie świadczy. Przemyśl to.

Dzięki za cenne uwagi.

Anula1234
05-02-2013, 20:46
Witam wszystkich gorąco.
Właśnie zaczynam budowę domu praktyczny 3
Czy jest może ktoś z woj. śląskiego kto buduje Praktycznego 3 lub 4?

bacardi
05-02-2013, 23:01
W moim odczuciu "zagracenie" powoduje stół jadalni, bez niego całość wygląda na bardzo obszerną, ale za bardzo nie mam pomysłu gdzie miałby stać :]
Reszta to już kwestia mocno indywidualne, ale w moim odczuciu choćby pierwsza wizualizacja z mocnymi czerwonymi akcentami dużo lepiej by wyglądała jakby tego czerwonego nie było dodatkowo na suficie podwieszanym... Z kolei ściana z TV w salonie lepiej się sprawdzi w wersji szarej, bo nie będzie rozpraszać wzroku itp.

bwmzuk
06-02-2013, 07:43
W moim odczuciu "zagracenie" powoduje stół jadalni, bez niego całość wygląda na bardzo obszerną, ale za bardzo nie mam pomysłu gdzie miałby stać :]
Reszta to już kwestia mocno indywidualne, ale w moim odczuciu choćby pierwsza wizualizacja z mocnymi czerwonymi akcentami dużo lepiej by wyglądała jakby tego czerwonego nie było dodatkowo na suficie podwieszanym... Z kolei ściana z TV w salonie lepiej się sprawdzi w wersji szarej, bo nie będzie rozpraszać wzroku itp.

Właśnie chodzi o ustawienie tego stołu... dlatego też zleciłam tę wizualizację, bo nie wiedziałabym gdzie mam zaplanować oświetlenie nad nim. A myślę że w rzeczywistości nie będzie to tak zagracało ponieważ na wizualizacji stół jest większy, tam jest chyba na 8 krzeseł.
Także chyba nie mam wyjścia i muszę zostawić stół w tym miejscu ....... tu właśnie brakuje wykuszu bocznego nad którym strasznie ubolewam, ale nie mieliśmy wyjścia.....

Nesska
10-02-2013, 19:47
Bwmzuk stół chyba musi stać w tym miejscu, ale kanapę to bym wepchnęła gdzieś pod ścianę....

bwmzuk
12-02-2013, 14:33
Bwmzuk stół chyba musi stać w tym miejscu, ale kanapę to bym wepchnęła gdzieś pod ścianę....

...tylko gdzie pod ścianę..... niby tak dużo miejsca a naprawdę nie wiadomo jak to rozdysponować.... chociaż wydaje mi się że to może tak na tych zdjęciach wygląda ciasno... sam już nie wiem, mam dylemat.... ale dzięki:)

megapol_mg
12-02-2013, 22:02
Witam . Mam do was pytanko czy zmienialiście rozmiar tych drzwi balkonowych w tym pokoju na dole oboki salonu z wyjściem na taras bo mój gość od okien twierdzi że są za szerokie jak na balkonowe jak się nie mylę mają 150x 210. Myślę je zrobiś na 100x210???? Jak u was to wygląda
POZDRAWIAM

bacardi
12-02-2013, 22:22
megapol_mg Tam są 120'ki i o ile pamiętam to chyba wszyscy mieli z tym problem aby były otwierane balkonowe w tym rozmiarze. U nas najpierw miały być na 110, ale okazało się, że też za bardzo się nie da... Tak wiec mamy 100 + uzupełnienie profilami do 110, co w sumie może się przydać, bo wnęka ma być u nas wyłożona zgodnie z projektem płytkami, więc łatwiej będzie manewrować ociepleniem.

karo_
16-02-2013, 07:53
Witam . Mam do was pytanko czy zmienialiście rozmiar tych drzwi balkonowych w tym pokoju na dole oboki salonu z wyjściem na taras bo mój gość od okien twierdzi że są za szerokie jak na balkonowe jak się nie mylę mają 150x 210. Myślę je zrobiś na 100x210???? Jak u was to wygląda
POZDRAWIAM

Witaj,

o ile z dużymi witrynami mieliśmy problem - zamówiliśmy dzielone, o tyle w gabinecie bez problemu wykonano nam drzwi balkonowe w rozmiarze 120/235. W naszym przypadku profil Veka Alphaline, 3-szybowy. Wstawione 2 lata temu, działają super i nie odczuwa się ich ciężaru przy otwieraniu.

Pozdrawiam

uchaha
16-02-2013, 09:01
U nas, okno według projektu bez żadnych problemów. Jak będę na działce to zmierzę szerokość.

bacardi
16-02-2013, 19:22
Szkoda że ten wątek nie wyszedł z 2-3 m-ce temu... u kilku dostawców kwestionowali mi możliwość wykonania tego okna na 120 i pamiętając wcześniejsze opisy o problemach na forum się poddałem, tak bym nie odpuścił tak łatwo...

miejski
16-02-2013, 22:29
bacardi,
Mamy 110x235 i na taras wychodzimy wyłącznie tym wyjściem (to w salonie zastawione kolumną od KD, kwiatkami itp) i nigdy nie było problemów, że za wąskie. Drzwi masz "90" i zapewne nie narzekasz, więc dlaczego 110 zamiast 120 miałoby stanowić problem :-)

p@nna migotka
17-02-2013, 10:17
Bo dla elewacji to okno wiele znaczy - im bardziej zbliżone do orginalnego rozmairu tym lepiej się prezentuje. Ale co począć. My tez będziemy mieć 100. A szkoda bo to małe pomieszczenie, okno w podcieniu i większe okno byłoby lepsze.

Strud
17-02-2013, 20:39
A czemu tak bardzo obstajecie przy robieniu tego okna otwieranym? W projekcie jest opisane jako wyłącznie uchylne. Też uważam, że jego zmniejszenie może mieć negatywny wpływ na wygląd domu.
Moim zdaniem lepiej jest zrobić duże okno w salonie jako przesuwne, choć to oczywiście kwestia indywidualnych preferencji :)

bacardi
17-02-2013, 21:17
Odnośnie okna w salonie podzielam zdanie Migotki, większe ładniej się komponuje i lepiej doświetla pomieszczenie - okno znajduje się w podcieniu. Natomiast jego wielkość przy 100'ce w zupełności mi wystarczy jako ciąg komunikacyjny.

Strud Wbrew pozorom z informacji od firm jeśli okno w gabinecie ma być większe to tylko uchylno-rozwiewne, gdyż tylko takie okucia zapewniają odpowiednie mocowanie tak sporego okna.
Natomiast jeśli chodzi o duże okno w salonie, to jak to mówią są plusy dodatnie i plusy ujemne ;) Na pewno fajna sprawa, ale u nas taki HS wychodził w granicy 11-12tyś, ze względów wizualnych chcieliśmy mieć szklenie w jednej tafli, a poza tym w upalne dni raczej i tak nie chcielibyśmy go mieć cały czas otwartego... Z względów budżetowych zrezygowaliśmy, czy warto było na tym oszczędzać czas pokaże... w najgorszym wypadku za jakiś czas wymienimy okno :]

Strud
17-02-2013, 21:24
Też uważam, że HS to za droga zabawa, ale uchylno-przesówne kosztowało mnie ok 5k, za fixa chcieli prawie 3k (PCV). Choć nie ukrywam, długo się zastanawiałem, czy warto dzielić to okna słupkiem na pół. Wygrała możliwość otwarcia domu na ogród na szerokość 1,3m, ale ogród mamy od północy.
Niezależnie od tego raczej i tak bym się nie decydował na wychodzenie na ogród przez gabinet*, boczne drzwi balkonowe chyba są lepszą opcją :)

* co innego, jak ktoś sobie powiększył salon o gabinet.

p@nna migotka
18-02-2013, 10:40
My tez mieliśmy sporo dylematów z tym oknem. Ostatecznie zdecydowliśmy się na HS. Miejscy i Karo mają dzielone i wcale to źle nie wygląda, a jeśli dojdzie do tego opcja otwarcia na ogród to już tylko na plus dla nas. Niedługo będziemy mieć montowane okna. Jak już będzie to napiszę jak to wygląda.

bacardi
18-02-2013, 17:14
A ja mogę napisać, że właśnie miałem możliwość pierwszy raz obejrzeć ogród przez świeżo zamontowane okno w salonie i FIX w jednej tafli robi niesamowite wrażenie :) Jak się będzie sprawdzać boczne wyjście zobaczymy, w sumie wszystko zależy na ile uda mi się ustawić kino domowe.
Poza tym problemem, to to boczne wyjście przez podcień jest dla mnie bardzo fajne, obecnie mamy w domu spore dwuskrzydłowe okno wyjściowe na ogród a i tak używamy tylko jednego skrzydła, więc póki co jestem dobrej myśli...