PDA

Zobacz pełną wersję : projekt PRAKTYCZNY pracownia DOMY Z WIZJĄ



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

miejski
17-01-2010, 19:34
Witam,

Ostatnio znajomi pokazali nam stronę tej pracowni
www.domyzwizja.pl gdzie wypatrzyliśmy projekt "Praktyczny".

Po 2 latach szukania projektów, jego wersja lustrzana pasuje nam praktycznie w 100% bez zmian i jest usytuowana względem stron świata identycznie jak chcielibyśmy na naszej na działce.

O ile na forum jest kilka wątków na temat różnych innych projektów tej pracowni, na temat "Praktycznego" nie znalazłem nic. Wiem, że to nowy projekt (po kontakcie z pracownią obiecali coś więcej wrzucić na stronę za ok. tydzień), ale może ktoś też jest nim zainteresowany lub ma już projekt zakupiony?

Poprzednio byłem zainteresowany Niewielkim M05b z Muratora, ale na 99% zakupimy "Praktycznego", bo jesteśmy nim z żoną zauroczeni.

Obawą napawa mnie duża ilość dużych okien (straty ciepła, większe koszty), ale taki już urok tego projektu.

Chętnie wysłucham wszelakich uwag.

Mam też nadzieję, że ten wątek otworzy dyskusję na temat projektu, ewentualnie będzie miejscem wymiany doświadczeń budujących "Praktycznego".

bmiara
06-02-2010, 12:18
No cóż, „praktyczny” jak pozostałe projekty tej pracowni jest bardzo ładnie zaprezentowany na wizualizacjach. Podczas realizacji takiego domu powinno się bardzo rygorystycznie trzymać materiałów i rozwiązań zaproponowanych przez projektanta. Jeżeli pozwolimy sobie na zastępstwo tańszymi, łatwo można zepsuć efekt. Niestety trzeba się przez to liczyć z wyższymi kosztami realizacji.

Mnie się również ten projekt podoba, okien wcale nie ma tak dużo, szczególnie w porównaniu do innych projektów tego biura. W dodatku jeżeli okna umieszczone są od nasłonecznionej strony poprawiają one bilans energetyczny domu.

W porównaniu do innych domów tej pracowni dom jest bardziej ekonomiczny w realizacji, jednakowoż mniej ekstrawagancki i unikalny.

Szacuję koszt wykonania takiego domu w stanie deweloperskim na ok 300-350 tys.

Szelma29
06-02-2010, 14:00
kuchnia dość mała i chyba wąska to takie pierwsze skojarzenie,
mnie tez projekty się podobają z tej pracowni ale jak ja pokazałam znajomej ich strone to ona podsumowała tak: normalne domy z innych biur tylko ubrane w duze okna, w piękną dachowke, super wizualizacja i dlatego taki efekt
zapewniałą mnie, że domy z innych pracowni, ktore nie wyglądają tak efektownie w obrazkach wystarczy zrobic na styl domów z wizją i efekt ten sam a czesto lepszy. Jak jest nie wiem...
ten praktyczny chyba faktycznie calkiem jest praktyczny i okna w nim sa do przezycia finansowo

miejski
06-02-2010, 15:51
Opinii nie za wiele, ale dobre i to...
Projekt zamówiony, może około środy będę go miał w rękach.

Jak dobrze pójdzie z PNB to na wiosnę ruszam :D

Elfir
06-02-2010, 22:32
WC otwierające się na jadalnię i salon.
Jak mozna robić tak podstawowy bład?!
Cudowny widok do podziwiania dla siedzących przy stole...

miejski
06-02-2010, 23:23
WC otwierające się na jadalnię i salon.
Jak mozna robić tak podstawowy bład?!
Cudowny widok do podziwiania dla siedzących przy stole...

Szczerze mówiąc nie zwróciłem na to uwagi.
Ale nie jest tak tragicznie, bo skrzydło drzwi otwiera się na kominek, a nie na centrum salonu. I nie jest to przy samym stole, tylko po drugiej stronie 38-metrowego pokoju, więc chyba wielkiej "skuchy" nie będzie :roll:

Elfir
06-02-2010, 23:26
Swobodnie popierdzieć nie bedzie można :)

bmiara
07-02-2010, 20:34
Zawsze można na pięterko się udać i tam w spokoju podziałać. Przy otwartych przestrzeniach na małej powierzchni wychodzą takie kwiatki :)

miejski
07-02-2010, 21:11
Zawsze można na pięterko się udać i tam w spokoju podziałać. Przy otwartych przestrzeniach na małej powierzchni wychodzą takie kwiatki :)

Dzięki za słowa otuchy :lol:

Elfir
07-02-2010, 22:29
Zawsze można na pięterko się udać i tam w spokoju podziałać. Przy otwartych przestrzeniach na małej powierzchni wychodzą takie kwiatki :)

Gość ma iść na górę, jak trwa właśnie impreza?
Jak dla mnie to typowy błąd architektoniczny.

piotrgawlik
14-02-2010, 20:19
My również zastanawiamy się nad zakupem Praktyczny 2, na działkę 35x30m
i wjazd od strony wschodniej z dłuższego boku.
Ciekawi jesteśmy Waszych doświadczeń i ewentualnych przemyślanych zmian np.:rezygnacja z jednej łazienki na piętrze.

miejski
16-02-2010, 15:04
O, nawet nie zauważyłem, że nam się Praktyczny rozdwoił na 1 i 2.

Mnie wystarczy Praktyczny 1. Ale jak nie było kosztorysu i rysunków szczegółowych, tak do dziś ich nie ma.

piotrgawlik
18-02-2010, 18:40
Na stronie już są rysunki szczegółowe praktycznego1 . Macie jakieś pomysły nad ewentualnym udoskonaleniem "tego" cuda?

miejski
19-02-2010, 08:44
Witam,

Projekt "Praktyczny 1" w wersji lustrzanej jest już w moim posiadaniu.
Nie miałem za bardzo czasu aby się z nim dogłębnie zapoznać, ale służę ewentualnymi informacjami.

Teraz zabieram się za formalności w związku z PNB.

Pozdrawiam
miejski

kamil543
21-02-2010, 18:57
Na stronie już są rysunki szczegółowe praktycznego1 . Macie jakieś pomysły nad ewentualnym udoskonaleniem "tego" cuda?


Witam wszystkich!

Cieszę się, że jest co raz większe zainteresowanie "Praktycznym", bo i nam podoba się on najbardziej ze wszystkich obejrzanych w internecie projektów, poza tym idealnie pasuje na działkę. My mamy kilka przemyśleń co do ewentualnych przeróbek, są to:

1. W projekcie przewidziano ścianę dwuwarstwową, my raczej będziemy szli w kieunku betonu komórkowego o szerokości 42cm i w ramach adaptacji projektu zastosujemy ścianę jednowarstwową.
2. Wydłużenie pokoju na dole. Ściana licowałaby się z górą i salonem, innymi słowy nie byłoby wnęki. (jest to prosta przeróbka, architekci z biura domy z wizją odpisali, że jak najbardziej można to wykonać tylko bryła straci na atrakcyjności). Dla mnie to jedyny minus przy wielu plusach takiej przeróbki
3. Na górze planujemy nie robić łazienki w w głównej sypialni (tej do której wchodzi się przez garderobę). Między garderobą a łazienką byłaby ścianka działowa, a wejście do łazienki z korytarza (tam gdzie teraz jest szafa), a pomieszczenie obok, tam gdzie jest teraz łazienka byłoby pralnio-suszarnią.
4. Na pewno zastosujemy też rekuperator powietrza czyli wentylację mechaniczną, a nie jak w projekcie grawitacyjną.

Na razie mamy tylko tyle pomysłów. W sprawie Praktycznego 2... no cóż wydaje mi się, że stosunek wielkości garażu do bryły budynku mieszkalnego jest za duży... duży garaż i mały domek, może wyglądać komicznie. No ale cóż, jak się ma dwa auta to coś za coś... my na pewno wybierzemy 1

Fajnie, że ktoś już kupił ten projekt i rusza z budową Interesujący też jest kosztorys... nie mogę się doczekać

Pozdrawiam,
k

MarysM
21-02-2010, 20:02
Fajnie, że ktoś już kupił ten projekt i rusza z budową Interesujący też jest kosztorys... nie mogę się doczekać

Pozdrawiam,
k

No właśnie, kosztorys - czy jest ktoś już w posiadaniu przybliżonego kosztorysu Praktycznego ?

miejski
21-02-2010, 20:20
Za ok. tydzień obiecano mi przesłanie e-maila z pełnym kosztorysem.

bagusia
21-02-2010, 20:59
Za ok. tydzień obiecano mi przesłanie e-maila z pełnym kosztorysem.

Jeśli dostaniesz kosztorys to proszę podziel się informacją :wink: Bardzo ładny dom, ja już mam wybraną parterówkę, ale gdy tylko zmieniłyby mi się plany co do domku z poddaszem to ten jest mój numer jeden. Bardzo fajnie przemyślany w środku, ładny wizualnie- super prkatyczny domek. W dodatku dach 2spadowy z bardzo fajnym wyglądem-SUPER!!

Jarrek
22-02-2010, 15:48
Witam

My także z żoną, zastanawiamy się nad tym projektem, dokładnie Praktyczny 2. Pasuje nam idealnie na dzialkę oraz idealnie względem stron świata.

przeróbki nad którymi się zastanawiamy to:

1. Jedna łazienka na piętrze
2. powiększyć pomieszczenie gospodarcze (tj zrównać ścianę ze ścianą kuchenną, i przedłużyć garaż o te jakieś 50-70 cm)
3. rekuperator zamiast wentylacji grawitacyjnej
4. solary

chcielibyśmy zrobić z niego dom energooszczedny ok 5 litrowy, zastanawiamy sie co udoskonalić prócz:

1. 20 cm styro na gruncie
2. 20 cm styro na scianach
3. 30 cm wełny na dach
4. okna i drzwi lepszej jakosci o lepszym wsp przeniaknia ciepła

macie jakies propozycje ogrzewania tego domu ?

pzdr

kamil543
22-02-2010, 18:26
Ogrzewanie:

- piec gazowy dwufunkcyjny (gaz ziemny mamy już na działce)
- parter: ogrzewanie podłogowe wodne (może w salonie jakiś ozdoby kaloryfer)
- piętro: tradycyjne kaloryfery

Jarrek
23-02-2010, 17:42
Witam

tez myslalem ogrzewanie podlogowe na calym parterze a góra kaloryfery.

co sadzicie o tych kaloryferach konwekcyjnych, tzn tych montowanych w posadzce?

Jarrek
23-02-2010, 17:44
a jeszcze jedno tak ja tez mam gaz ziemny na dzialce, i bede raczej na 100
% instalowal kondensacyjny gazowy piec dwufunkcyjny.

kamil543
23-02-2010, 19:43
Witam

tez myslalem ogrzewanie podlogowe na calym parterze a góra kaloryfery.

co sadzicie o tych kaloryferach konwekcyjnych, tzn tych montowanych w posadzce?

Takie kaloryfery są bardzo fajne, trochę drogie i trzeba uwzględnić je w projekcie (albo odpowiednio adaptować projekt). Zastanawiamy się nad takimi pod oknami, tymi do podłogi. Wiem, że są dwa ich rodzaje z wentylatorem, który to ciepło jakgdyby wydmuchuje do góry i bez. Ponieważ jestem alergikiem te z wentylatorem odpadają, bo wiadomo, że unosiłby się kurz.

miejski
24-02-2010, 17:50
macie jakies propozycje ogrzewania tego domu ?

pzdr

My planujemy pompę ciepła i wszędzie ogrzewanie podłogowe (+ po jednym kaloryferze drabinkowym w łazienkach).
W związku z tym najprawdopodobniej nie będziemy mieć komina nad pomieszczeniem gospodarczym. Zostanie tam tylko pion wentylacyjny

kamil543
24-02-2010, 18:01
My planujemy pompę ciepła i wszędzie ogrzewanie podłogowe

a macie jakąś wstępną wycenę budowy pompy ciepła dla takiego domu jak Praktyczny? Jestem ciekawy ile może kosztować i ew. jaki jest czas amortyzacji.

Jarrek
24-02-2010, 18:07
pompa ciepla to chyba dosc drogo co ?
zastanawiam sie nad piecem kondensacyjnym gazowym oczywiscie, tez nie trzeba komina do tego budowac, wystarczy tylko kanal powietrzno-spalinowy przez sciane i bedzie cacy.

Tak my Gdynia :)

a Wy dokladnie jaka dzielnica Gdyni?

Pzdr

kamil543
24-02-2010, 18:15
pompa ciepla to chyba dosc drogo co ?
zastanawiam sie nad piecem kondensacyjnym gazowym oczywiscie, tez nie trzeba komina do tego budowac, wystarczy tylko kanal powietrzno-spalinowy przez sciane i bedzie cacy.

No właśnie czytam na różnych forach, że pompy ciepła kosztują od 30 do 80 tyś. Ja się na pewno nie zdecyduje ale jak ktoś nie ma np. możliwości podłączenia gazu ziemnego to co innego.

miejski
24-02-2010, 19:56
My planujemy pompę ciepła i wszędzie ogrzewanie podłogowe

a macie jakąś wstępną wycenę budowy pompy ciepła dla takiego domu jak Praktyczny? Jestem ciekawy ile może kosztować i ew. jaki jest czas amortyzacji.

Na razie mam jedną wycenę, choć czekam na kilka innych:
- pompa ciepła Ecopower C11 o mocy 11kW + zasobnik CWU 300 litrów + kolektor poziomy 600m2 - ok. 38000 brutto.

Co do opłacalności: przewidziany w projekcie gazowy piec kondensacyjny Viessman Vitodens 200 + zbiornik 150 litrów Vitocell W 100 (http://forum.muratordom.pl/post3954640.htm?highlight=vitodens%20200#3954640) (można oczywiście inny) kosztuje niewiele mniej niż wycena wyżej.

My nie będziemy w ogóle ciągnąć gazu, więc na tym trochę zaoszczędzimy.

Jarrek
25-02-2010, 08:21
i co Panie miejski ma juz Pan ten projekt?

zamawial Pan tez kosztorys? jaki jest koszt budowy ?

jakie przewidzieli sciany (tzn z czego i jaka izolacja?)

podali jakie bedzie zapotrzebowanie na cieplo itd?

zamawial Pan projekt instalacji z rekuperatorem od nich ?

miejski
25-02-2010, 09:26
i co Panie miejski ma juz Pan ten projekt?
Tak, posiadam już projekt.

zamawial Pan tez kosztorys? jaki jest koszt budowy ?
Kosztorys na dzień odbioru projektu nie był gotowy. Mam go otrzymać mailem.

jakie przewidzieli sciany (tzn z czego i jaka izolacja?)
Pustak ceramiczny (U-220, Porotherm itp) o grub. 25 cm + styropian 15 cm.

podali jakie bedzie zapotrzebowanie na cieplo itd?
11,3 kW według projektu

zamawial Pan projekt instalacji z rekuperatorem od nich ?
nie

kamil543
25-02-2010, 11:28
Jeżeli chodzi o kosztorys to jest delikatna obsuwka, bo miał być pod koniec stycznia lub ew. w lutym. Liczę, że Sz. P. Miejski podzieli się chociaż ogólnymi kwotami stanu zamkniętego i pod klucz ;)

Jeżeli chodzi o rekuperator to także będzie chyba mała obsuwka, bo projekt wentylacji miał być zrobiony w lutym. Wentylacja mechaniczna to jest fajna sprawa, zwłaszcza gdy chce się wybudować dom enegrooszczędny z grubymi ścianami albo z grubą warstwą izolacyjną.

miejski
25-02-2010, 13:03
No niestety, pracownia nie posiada na dzień dzisiejszy nawet ogólnego kosztorysu :(

P.S. Co Wy mi tak na Sz. P. "wyjeżdżacie" :roll:

kamil543
25-02-2010, 13:41
P.S. Co Wy mi tak na Sz. P. "wyjeżdżacie" :roll:

coś chcemy, więc jesteśmy mili i sympatyczni ;) ładnie się podlizujemy itp :D

Jarrek
25-02-2010, 18:34
11,3kW??

nie za malo ?

bo nie wiem czy dobrze rozumiem 11 kw/m2 *rok ???

miejski
25-02-2010, 20:58
Ja specem w tym nie jestem, ale mylisz zapotrzebowanie na ciepło, czyli Q gdzie (upraszczając):
Q=Qp + Qw
gdzie:
Qp – straty ciepła przez przenikanie, [W]
Qw – straty na ciepło do wentylacji, [W]

z zapotrzebowaniem na energię do ogrzewania mierzoną w kWh/(m2*rok)

Jarrek
26-02-2010, 08:38
dokladnie sorki pomylka z mojej strony

a moze podali jakie jest to zapotrzebowanie na energie do ogrzewania?

miejski
26-02-2010, 10:07
a moze podali jakie jest to zapotrzebowanie na energie do ogrzewania?

No a te 11,3 kW to nie to samo?

piotrgawlik
28-02-2010, 15:44
Szukałem szukałem szukałem innych ale jednak pratyczny 1 lub 2 jest najlepszy!!!
Pozostaje mi przekonać jeszcze żonę :)
Można na priv otrzymać opis techn z projektu?

Jarrek
28-02-2010, 16:47
szukamy projektu z żona od bardzo dlugiego czasu, ale jak zobaczylismy praktycznego to juz nam nic poza nim sie nie podoba :)

jak mozna tez bym prosil o ten opis techniczny

piotrgawlik
28-02-2010, 17:56
Żona przekonana.
Zamówiony projekt praktyczny 1 lustro z biura http://www.domyzwizja.pl/
Czekamy z niecierpliwością.
Proszę o konstruktywną krytykę!!
Zastanawiam się czy nie przenieść drzwi łączących garaż z wiatrołapem przes główne wejście do budynku?

miejski
28-02-2010, 20:23
Niestety nie posłużę żadnymi konkretami z projektu, gdyż od piątku komplet dokumentacji jest w trakcie adaptacji. Ale coś tam z pamięci mogę podać...

U mnie tylko zmiana okna przy schodach na poddasze na luksfery oraz wyeliminowanie komina z pomieszczenia gospodarczego (planujemy pompę ciepła).


P.S. Piotrze, gdzie będziesz budował?

piotrgawlik
28-02-2010, 20:33
Prawie w Rzeszowie, a Ty?

miejski
28-02-2010, 20:43
Prawie w Rzeszowie, a Ty?

200m od tablicy "Ostrowiec Świętokrzyski" :D

Piotrze, widzę że planujesz jedną łazienkę na górze. Też o tym myśleliśmy, ale mamy dwóch chłopaków, którzy jak podrosną (a już są nie mali), 2 łazienki na górze będą jak znalazł - i dla nas i dla nich. Więc zostaje jak jest...

piotrgawlik
28-02-2010, 20:53
Tablica od strony sienna, bałtowa, ożarowa, .....?

miejski
28-02-2010, 21:18
Tablica od strony sienna, bałtowa, ożarowa, .....?

Czyżby kolega był zapoznany z topografią Ostrowca w realu? :roll: Czy to tylko Google Maps?

A propos drzwi do garażu.
Ja nie przenosiłbym ich na ganek, bo będzie konflikt z drzwiami wejściowymi. Nawet jeśli będą się otwierać do garażu, musisz zrobić jakiś stopień (lub 2 schodki) bo poziom garażu jest ciut niżej. Zabierze Ci to trochę miejsca w garażu i nie będzie zbyt komfortowe w jego używaniu.
Tak jak jest oryginalnie w projekcie jest OK dla mnie. Możesz podczas złej pogody wjechać z rodziną samochodem do garażu, wysiąść i przejść do domu przez pom. gospodarcze do wiatrołapu.

piotrgawlik
01-03-2010, 14:54
Rodzinne strony. Szkoła średnia w Ostrowcu :)

dudek1973
01-03-2010, 21:10
Jestem fanem tego projektu. Pod koniec roku zamierzam rozpocząć budowę tego domku. Chociaż wylać fundamenty. Będę Ci kibicował, a liczę że w dzienniku budowy zamieścisz też zdjęcia z etapów realizacji?? Powodzenia.

ines2707
05-03-2010, 01:17
Witam,
Śliczny domek,my znaleźliśmy bardzo podobny jeżeli chodzi o front domu i parter-,z tym że ten jest z niewielką antresolą.Projekt to DZD2.http://www.projekty-domow-z-poddaszem.pl/projekt-domu-DZD2-13132-406.html

kamil543
05-03-2010, 14:56
Na stronie jest już kosztorys (jupi!):

stan surowy otwarty: 179 059,54
stan surowy zamknięty: 198 958,26
stan deweloperski: 359 241,88
stan pod klucz: 414 627,80

Myśle sobie, że jest to w miarę realne ;)

Havena
05-03-2010, 15:57
Na stronie jest już kosztorys (jupi!):

stan surowy otwarty: 179 059,54
stan surowy zamknięty: 198 958,26
stan deweloperski: 359 241,88
stan pod klucz: 414 627,80

Myśle sobie, że jest to w miarę realne ;)

Czytales tekst oznaczony gwiazdkami?

kamil543
05-03-2010, 16:14
Na stronie jest już kosztorys (jupi!):

stan surowy otwarty: 179 059,54
stan surowy zamknięty: 198 958,26
stan deweloperski: 359 241,88
stan pod klucz: 414 627,80

Myśle sobie, że jest to w miarę realne ;)

Czytales tekst oznaczony gwiazdkami?

czytałeś :)

Havena
05-03-2010, 16:19
czytałeś :)

Czyli wiesz, ze to kwoty netto ;)
Zatem powodzenia w budowie! Pominawszy mala kuchnie i lazienke, fajny domek.

miejski
05-03-2010, 17:12
No stan pod klucz to już cena brutto

Havena
05-03-2010, 17:17
No stan pod klucz to już cena brutto

Niby tak, ale ten VAT 7% na wszystko jakos mi nie lezy...
Chyba, ze wszystko robi developer... O to chodzi?

kamil543
05-03-2010, 17:37
No tak to się robi... że kupujesz przez firmę, która Ci buduje, a on Ci sprzedaje usługę :) czy jakoś tak to jest ... podobno z tym vatem 7% nie ma problemu ;)

miejski
05-03-2010, 19:01
Czy taka wycena robocizny za :
- roboty ziemne i fundamentowe,
- konstrukcję parteru ze stropem,
- konstrukcję piętra,
za ok. 28 000 zł jest ceną OK?

piotrgawlik
05-03-2010, 19:28
A w tym zakresie masz: posadzkę na gruncie, kominy i schody?

miejski
05-03-2010, 19:37
Mam w tym schody (bo są żelbetowe) i kominy z wykończeniem z cegły klinkierowej.
A co do posadzki na gruncie to nie wiem, bo ja "lajkonik" jestem :wink:
Mowa oczywiście tylko o robociźnie.

piotrgawlik
05-03-2010, 19:58
Ale pewnie ze sprzętem /koparka do wykopów, betoniarka..../ ta robocizna?
Jeśli tak to cena wg mnie jest ok.
Sprawdź czy w zakresie jest zasypanie piachem i zagęszczenie ścian fundamentowych wewnątrz budynku pod posadzę na gruncie.
Zwróć uwagę na rozprowadzenie kanalizacji i doprowadzenie powierza do kominka.

miejski
05-03-2010, 20:06
W powyższej cenie również zakopanie fundamentów, instalacja rur kanalizacyjnych.
Za maszyny odpowiada wykonawca (oprócz koparki która dodatkowo ma kosztować ok. 800 zł).

aga979
05-03-2010, 22:40
Witam
Chcemy zakupić projekt domu PRAKTYCZNY2. :lol:
Czy ktoś już ma zamówiony bądź w ręku ten projekt.
Może już ktoś posiada kosztorys? Lub orientuje ile kosztuje budowa?

aga979
05-03-2010, 22:57
A może ktoś buduję się w Wielkopolsce, dokładniej w Swarzędzu? :D

miejski
06-03-2010, 16:15
Praktyczny 1 i Praktyczny 2 to nowe projekty, dostępne od niedawna, raczej nikt ich jeszcze nie buduje. Jeśli ktoś zacznie to pewnie wiosną.
(to pisała żona miejskiego) :wink:

neumann55
07-03-2010, 17:27
[quote="aga979"]Witam
Chcemy zakupić projekt domu PRAKTYCZNY2. :lol:
Czy ktoś już ma zamówiony bądź w ręku ten projekt.
Może już ktoś posiada kosztorys? Lub orientuje ile kosztuje budowa?[/quote
Witam ja mam zamówiony projekt PRAKTYCZNY 2 . Startuje z budową na jesień .Pozdrawiam Adrian

Jarrek
07-03-2010, 18:41
a mozna prosic o opis techniczny praktycznego 2

tez z zona zastanawiamy sie nad zakupem tego wlasnie projektu

dziekuje

neumann55
07-03-2010, 19:19
Jak dostane projekt do wyśle ci na meila.

karo_
07-03-2010, 20:57
Dobry wieczór Wszystkim!

Śledziliśmy z mężem od kilku dni rozwój dyskusji o Praktycznym (zwłaszcza wersja II) i postanowiliśmy dołączyć do coraz liczniejszego grona :) Myślimy o rozpoczęciu budowy jesienią, więc przez najbliższe kilka miesięcy będziemy kibicować tym Szczęśliwcom, którym dane jest zacząć już wiosną!

Na dniach zamawiamy projekt. Czekamy z niecierpliwością na kosztorys dla II, mamy nadzieję, że w porównaniu z I wypadnie niewiele drożej.

Kosztorys, kosztorysem, a my zastanawiamy się, ile może wynieść robocizna za stan surowy otwarty.Czy ktoś z Was już jest umówiony z budowlańcami?
My jesteśmy po bardzo wstępnej rozmowie i bez znajomości szczegółowego projektu pewna ekipa "strzeliła" na oko 80 tys. Do negocjacji, to jasne, ale o ile??

Co o tym sądzicie?

Miłego wieczora poza tym :)
karo

aga979
07-03-2010, 21:05
[/quote]neumann55
"Witam ja mam zamówiony projekt PRAKTYCZNY 2 . Startuje z budową na jesień "

Witam
Czy pracownia podała czas oczekiwania za projektem? My chcemy właśnie zamówić we wtorek. Mamy zamiar wystartować z budową na wiosnę. :lol:
Jak szacujesz koszt tej budowy? Mam na myśli stan "pod klucz" :D

piotrgawlik
07-03-2010, 21:20
Myślę że za II koszt stanu surowego otwartego powinien zmiescic sie w 35 tys.



Dobry wieczór Wszystkim!

Śledziliśmy z mężem od kilku dni rozwój dyskusji o Praktycznym (zwłaszcza wersja II) i postanowiliśmy dołączyć do coraz liczniejszego grona :) Myślimy o rozpoczęciu budowy jesienią, więc przez najbliższe kilka miesięcy będziemy kibicować tym Szczęśliwcom, którym dane jest zacząć już wiosną!

Na dniach zamawiamy projekt. Czekamy z niecierpliwością na kosztorys dla II, mamy nadzieję, że w porównaniu z I wypadnie niewiele drożej.

Kosztorys, kosztorysem, a my zastanawiamy się, ile może wynieść robocizna za stan surowy otwarty.Czy ktoś z Was już jest umówiony z budowlańcami?
My jesteśmy po bardzo wstępnej rozmowie i bez znajomości szczegółowego projektu pewna ekipa "strzeliła" na oko 80 tys. Do negocjacji, to jasne, ale o ile??

Co o tym sądzicie?

Miłego wieczora poza tym :)
karo

miejski
07-03-2010, 21:48
Kosztorys, kosztorysem, a my zastanawiamy się, ile może wynieść robocizna za stan surowy otwarty.Czy ktoś z Was już jest umówiony z budowlańcami?
My jesteśmy po bardzo wstępnej rozmowie i bez znajomości szczegółowego projektu pewna ekipa "strzeliła" na oko 80 tys. Do negocjacji, to jasne, ale o ile??

karo

Nasza ekpia (w sobotę podpisujemy umowę) wyceniała robociznę do SSO (ale bez dachu) naszego Praktycznego 1 na 28 tys. zł

Sądzę, że robocizna więżby i dachu to jakieś +/- 10 tys. zł, tak więc Twoje 80 tys. to jakiś "kosmos" dla mnie.

P.S. Kosztorys inwestorski przewiduje robociznę SSO Praktycznego 1 na poziomie 28437 zł (netto) bez kosztów pośrednich.

miejski
07-03-2010, 21:51
My chcemy właśnie zamówić we wtorek. Mamy zamiar wystartować z budową na wiosnę. :lol:


Nie wiem czy tak szybko uzyskacie wszystkie papiery (adaptacja, pozwolenie na budowę itp). U mnie to minimum 3-4 miesiące.

karo_
07-03-2010, 21:59
Hmm, no właśnie zapachniało nam to kosmosem... "przelecieliśmy" po internecie i szacunkowo to 250 - 320 zł za metr p. użytkowej, czyli max. jakieś 50- 60 tyś za SSO z dachem.

To sprawdzona ekipa, klienci są z nich zadowoleni, ale bez przesady. Będziemy chcieli z nimi mocno negocjować (ale dopiero po otrzymaniu kosztorysu) i dowiedzieć się, skąd ta przepaść...

Dzięki za odzew!

neumann55
08-03-2010, 15:17
Witam dzwoniłem dzisiaj do pracowni i powiedzieli ze projekty będą wysyłac w przyszłym tygodniu.

miejski
08-03-2010, 17:38
To nie odbieracie osobiście? Zawsze można jeszcze podyskutować na temat projektu, dowiedzieć się pewnych rzeczy ''u źródła''. :wink:

neumann55
08-03-2010, 20:42
Jak masz czas to jedz bo ja nie mam.

kamil543
09-03-2010, 15:56
miejski

z czego będziecie budować ściany zewnętrzne ? Tak jak na projekcie ściana dwuwarstowa z ceramiki plus styropian/wełna? Bo ja bardziej do betonu komórkowego i ściany jednowarstowej jestem przekonany (ytong 36,5cm lub solbet 42cm), to też podpytuje ;)

pozdrawiam!

piotrgawlik
09-03-2010, 18:09
Myślę żę ceramika + styropian a na działówki i konstrukcyjne wewnętrzne silikat.
Beton komórkowy chłonie wilgoć i nie ładnie pachnie.

miejski
09-03-2010, 18:19
miejski

z czego będziecie budować ściany zewnętrzne ? Tak jak na projekcie ściana dwuwarstowa z ceramiki plus styropian/wełna? Bo ja bardziej do betonu komórkowego i ściany jednowarstowej jestem przekonany (ytong 36,5cm lub solbet 42cm), to też podpytuje ;)

pozdrawiam!

Ja jakoś nie ufam ściane jednowarstwowej, więc pozostanę przy tym co w projekcie czyli pustak ceramiczny 25cm + styro 15cm. Co do pustaka to jeszcze nie wiem jaki, czy taki jak w projekcie U-220 (taki np. z Plecewic to niecałe 2 zł brutto za szt.) czy wejść w Porotherm 25 P+W (za jakieś 5,50 zł brutto za szt.). Widziałem też na Allegro Unipor z Niemiec za jakieś 3,50 zł/szt. + transport, ale w razie wadliwych to reklamację cienko widzę.

A że się na tym nie znam to co byście polecali z ceramiki 25 cm?

piotrgawlik
09-03-2010, 18:32
Wg mnie nie ma sensu przepłacać za Porotherm, i tak będziesz ocieplał.

miejski
09-03-2010, 18:43
Wg mnie nie ma sensu przepłacać za Porotherm, i tak będziesz ocieplał.

Dlatego raczej skłaniam się w kier U-220. Zaoszczędzone (względem Porothermu) pieniądze można włożyć w co inne (wydatków nie zabraknie :roll: ).

Co sądzicie o U-220 z Plecewic, Harasiuków, Hadykówki itp Które lepsze?

kamil543
09-03-2010, 21:21
Jeśli idzie o ceramikę to nie podpowiem. Właściwie znam tylko porotherm.

Ja pójdę jednak w ścianę jednowarstwową z betonu komórkowego, bo mam w rodzinie kogoś kto budował tym systemem i wyszło bardzo dobrze.

pozdrawiam!

kamil543
09-03-2010, 21:30
Myślę żę ceramika + styropian a na działówki i konstrukcyjne wewnętrzne silikat.
Beton komórkowy chłonie wilgoć i nie ładnie pachnie.

ja planuję wentylację mechaniczną (rekuperator powietrza) więc to akurat nie problem ;)

piotrgawlik
10-03-2010, 06:51
To wtedy ściany fundamentowe powinny być szersze.


Jeśli idzie o ceramikę to nie podpowiem. Właściwie znam tylko porotherm.

Ja pójdę jednak w ścianę jednowarstwową z betonu komórkowego, bo mam w rodzinie kogoś kto budował tym systemem i wyszło bardzo dobrze.

pozdrawiam!

kamil543
10-03-2010, 07:08
To wtedy ściany fundamentowe powinny być szersze.



w ogóle wymaga to kilku "zabiegów", które należy adaptować w projekcie, a że zmian będzie całkiem sporo to szersze fundamenty mi nie straszne.

Tak na serio to:
- beton kmórkowy jest lżejszy niż ceramika więc mimo, że bloczek będzie szerszy to obciążenie nośne ścian nie będzie większe.
- ścianę jednowarstwową można wysunąć o 1/3 szerokości bloczka od strony zewnętrznej poza ściany fundamentowe.

pozdrawiam

piotrgawlik
10-03-2010, 08:23
A czemu tak obstajesz przy BK? Ja też zacząłem się zastanawiać.
Przy jednowarstwoej nie dajesz ocieplenia tylko wykonujesz tynk elewacyjny?



To wtedy ściany fundamentowe powinny być szersze.



w ogóle wymaga to kilku "zabiegów", które należy adaptować w projekcie, a że zmian będzie całkiem sporo to szersze fundamenty mi nie straszne.

Tak na serio to:
- beton kmórkowy jest lżejszy niż ceramika więc mimo, że bloczek będzie szerszy to obciążenie nośne ścian nie będzie większe.
- ścianę jednowarstwową można wysunąć o 1/3 szerokości bloczka od strony zewnętrznej poza ściany fundamentowe.

pozdrawiam

kamil543
10-03-2010, 13:05
A czemu tak obstajesz przy BK? Ja też zacząłem się zastanawiać.
Przy jednowarstwoej nie dajesz ocieplenia tylko wykonujesz tynk elewacyjny?



BK tak samo jak ceramika ma swoje zalety i wady. Od siebie mogę powiedzieć, że wybiorę BK bo:

- buduje się z niego dużo szybciej niż z ceramiki z dwóch powodów. Po pierwsze cienka spoina pozioma - dla solbetu gratis- a w pionie wpióro-wpust i na taką scianę kładzie się cienką warstwę tynku. Niektórzy twierdzą, że ściana jest tak gładka, że można od wewnątrz od razu zaciągać gipsem, ja bym w to nie wierzył ;)
- w przypadku bloczków o grubości 36,5cm i 42cm nie ma potrzeby ocieplania budynku. Współczynnik przenikania ciepła jest taki sam lub zbliżony jak w przypadku opcji ceramika 25cm + styro 15cm
- cenowo wyjdzie to wszystko bardzo podobnie. Co prawda BK jest droższy ale nie ociepla się go więc odchodzą materiały i dodatkowa robocizna.
- są inne zalety typu, że to najzdrowszy materiał, że w domu panuje odpowiedni mikroklimat ale to są hasła z folderów więc nie będę tego powatarzał
- no i na koniec, mój brat wybudował jakiś czas temu dom z BK i jest zadowolony, a to dla mnie najlepsza rekomendacja

Na koniec napiszę, że BK ma następujące wady:

- jest bardziej chłonny jeżeli chodzi o wodę ale przy zastosowaniu rekuperatora to właściwie nie ma znaczenia (niektózy twierdzą, że to zaleta bo kiedy jest za dużo pary BK ją wchłania, a kiedy powietrze jest suche to BK oddaje wodę) - czy to prawda? Brzmi trochę jak hasło reklamowe więc traktuje to z przymrużeniem oka ;)
- należy mieć bardzo odobrą ekipę budowlaną, bo kładzie sie tylko jedną warstwę. Ceramikę ociepla się i można coś jeszcze skorygować a tu tylko tynkiem. Na szczęście bloczki są idealnie równe więc nie powinno być problemów z ich ułożeniem. No i mostki termiczne... jak ekipa będzie do bani może ich narobić przy łączeniu pionowym. Trzeba tego dopilnować, bo inaczej będzie uciekało ciepło.

Pozdro!

ja_gab1
10-03-2010, 15:35
Witam.
Mam pytanie-czy ktoś z szanownych Forumowiczów i sympatyków "Praktycznego1" może podzielić się (oczywiście odpłatnie) zestawieniem materiałów budowlanych do ww projektu?

piotrgawlik
12-03-2010, 12:52
Może na forum wymienimy opinie i propozycje materiałów i rozwiązań pozwalających na obniżenie kosztów a nie powodujących utraty niepowtarzalnie PRAKTYCZNEGO domku???

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do wymiany opinii.

zamiana dachówki Brass Tegalit na blachodachówkę Bratex Hera lub inną podobną - niższy koszt materiłu i robocizny

A może zorganizujemy lokalne grupy zakupowe np.: dachówki, blachodachówki, stolarki okiennej, itp. Wymienimy kontakty na dostawców materiałów, wtedy sprawniej przebiegnie nam proces budowlany.

Ja mogę zaoferować dla zainteresowanych projekt podłogówki np dla całego budynku lub wybranych pomieszczeń.

piotrgawlik
12-03-2010, 13:42
http://lh4.ggpht.com/_lrciVxw6Ca0/S5o1ZMMJudI/AAAAAAAAAgI/iOlkcVYb66k/s640/koncepcja%20zielen%20krska.JPG

Koncepcja zieleni :)

kamil543
12-03-2010, 15:14
Może na forum wymienimy opinie i propozycje materiałów i rozwiązań pozwalających na obniżenie kosztów a nie powodujących utraty niepowtarzalnie PRAKTYCZNEGO domku???.

Świetny pomysł, szczerze powiedziawszy bardzo na to liczę ;) Jest to w interesie wszystkich zainteresowanych tym projektem.



A może zorganizujemy lokalne grupy zakupowe np.: dachówki, blachodachówki, stolarki okiennej, itp. Wymienimy kontakty na dostawców materiałów, wtedy sprawniej przebiegnie nam proces budowlany.

Dobry pomysł ale obawiam się, że niezbyt realny. Projekt "Praktyczny" jest chyba zbyt nowy i za mało osób, póki co, go realizuje. Spróbować nie zaszkodzi ale szczerze wątpię. Natomiast warto pisać co, gdzie i za ile kupujecie / robicie. Można wtedy negojować zbliżone warunki lokalnie. Na pewno to będzie pomocne.

piotrgawlik - cieszę się, że zaczynasz wrzucać jakieś fotki projektów itp. Ekstra!

Pozdrawiam!

Jarrek
12-03-2010, 20:09
a jakie macie propozycje materialu na sciany ?

co sadzicie np o :

BK 24cm + 20cm styropian
Poroterm 25cm + 20 cm styropian

ktore rozwiazanie lepsze?

a jaki strop? wylewany czy teriva?

kamil543
12-03-2010, 20:23
a jakie macie propozycje materialu na sciany ?

co sadzicie np o :

BK 24cm + 20cm styropian
Poroterm 25cm + 20 cm styropian

ktore rozwiazanie lepsze?

a jaki strop? wylewany czy teriva?

Chyba szkoda pakować kasę na BK jeśli ma się go docieplać. Albo robić ceramikę plus styro albo BK na tyle gruby żeby była ściana jednowarstwowa.

a strop chyba teriva

ja_gab1
12-03-2010, 22:15
Co do pokrycia dachowego zgodnego z projektem to wstępna wycena brutto na dachówkę braas tegalit (kompletny dach) wynosi ok 20 tys

kamil543
13-03-2010, 08:26
Co do pokrycia dachowego zgodnego z projektem to wstępna wycena brutto na dachówkę braas tegalit (kompletny dach) wynosi ok 20 tys

Jak to się ma do kosztorysu przygotowanego przez pracownię? Tam jest mniej czy więcej niż 20tyś?

kamil543
13-03-2010, 08:43
A tak w ogóle to czy przy zakupie projektu dostaje się więcej wizualizacji? Czy macie tylko to co jest na strone www pracowni? Dajcie znać!

masyyy
13-03-2010, 10:27
Jak dostane projekt do wyśle ci na meila.

witam wszystkich forumowiczow.
Bardzo spodobal sie nam projekt praktycznego 1 lustro i rowniez prosil bym opis techniczny na maila. Pozdrwiam

ja_gab1
13-03-2010, 17:50
Co do pokrycia dachowego zgodnego z projektem to wstępna wycena brutto na dachówkę braas tegalit (kompletny dach) wynosi ok 20 tys

Jak to się ma do kosztorysu przygotowanego przez pracownię? Tam jest mniej czy więcej niż 20tyś?
Jeśli niczego nie pominąłem, to kosztorys pracowni ma się nijak (przynajmniej w cenie dachu) do szacunkowej oferty jaką ja otrzymałem-wg pracowni na dach wydać trzeba niecałe 17 tys.
No chyba, że ja dostałem horrendalnie drogą ofertę :)

miejski
13-03-2010, 18:28
Co do zawartości pakietu projektowego:
- 4 sztuki projektu architektoniczno - budowlanego,
- stosowne zezwolenia i uprawnienia architektów,
- jakieś wyliczenia (nie powiem teraz bo komplet mam w adaptacji),
- gustowna teczka na powyższą dokumentację.

Co do dachu. Według kosztorysu pracowni:
-Wykonanie połaci dachowych o powierzchni ponad 50m2 z dachówki Brass bez klamer,
- Wykonanie kalenicy w dachu krytym dachówką Braas profilowaną i płaską,
- Montaż łącznika gąsiorów,
- Montaż denka gąsiora,
- Dodatkowe nakłady na obróbkę szczytów dachów krytych dachówkami szczytowymi Braas,
- Montaż na dachach krytych dachówką Braas zabezpieczeń przeciwśnieżnych z płotkiem,
- Wykonanie kosza aluminiowego zwykłego,
- Obróbka kominów na dachach krytych dachówkami,
- Montaż stopni kominiarskich na dachach krytych dachówką Braas,
- Montaż elementów komunikacji na dachach krytych dachówką Braas - duża ławeczka kominiarska,

Razem 23598,53 zł netto

ja_gab1, jak Ci wyszło coś koło 17 tys.?

ja_gab1
13-03-2010, 18:56
Co do zawartości pakietu projektowego:
- 4 sztuki projektu architektoniczno - budowlanego,
- stosowne zezwolenia i uprawnienia architektów,
- jakieś wyliczenia (nie powiem teraz bo komplet mam w adaptacji),
- gustowna teczka na powyższą dokumentację.

Co do dachu. Według kosztorysu pracowni:
-Wykonanie połaci dachowych o powierzchni ponad 50m2 z dachówki Brass bez klamer,
- Wykonanie kalenicy w dachu krytym dachówką Braas profilowaną i płaską,
- Montaż łącznika gąsiorów,
- Montaż denka gąsiora,
- Dodatkowe nakłady na obróbkę szczytów dachów krytych dachówkami szczytowymi Braas,
- Montaż na dachach krytych dachówką Braas zabezpieczeń przeciwśnieżnych z płotkiem,
- Wykonanie kosza aluminiowego zwykłego,
- Obróbka kominów na dachach krytych dachówkami,
- Montaż stopni kominiarskich na dachach krytych dachówką Braas,
- Montaż elementów komunikacji na dachach krytych dachówką Braas - duża ławeczka kominiarska,

Razem 23598,53 zł netto

ja_gab1, jak Ci wyszło coś koło 17 tys.?
:) Liczyłem tylko materiały, a i to jak zaznaczyłem-"o ile czegoś nie pominąłem"Poszczególne elementy (sztuki) wyjąłem z kosztorysu

ja_gab1
13-03-2010, 19:33
ja_gab1, jak Ci wyszło coś koło 17 tys.?[/quote]
:) Liczyłem tylko materiały, a i to jak zaznaczyłem-"o ile czegoś nie pominąłem"Poszczególne elementy (sztuki) wyjąłem z kosztorysu[/quote]
Przepraszam-dane wziąłem oczywiście z zestawienia materiałów a nie z kosztorysu
ps Miejski-ja nie dostałem wraz z projektem gustownej teczki
:(

miejski
13-03-2010, 21:17
[ Miejski-ja nie dostałem wraz z projektem gustownej teczki
:(

Bo ja odbierałem projekt osobiście.Pewnie dlatego

ja_gab1
13-03-2010, 21:28
Miejski-dostałeś ode mnie ofertę cenową? Jak oceniasz poziom cen w opolskiem?

miejski
13-03-2010, 21:49
Szczerze przyznam, że ja jeszcze cen dachówki, kominów i styropianu w świętokrzyskim nie sprawdzałem. Więc ciężko mi ocenić Twoją ofertę. No i u mnie nie będzie jednego komina (tego w pom. gospodarczym).

Ja na razie jestem na etapie wyboru materiału na ściany nośne i chyba będzie to pustak ceramiczny U-220.

ja_gab1
13-03-2010, 22:10
Powiedz, czy planujesz u siebie montaż wentylacji mechanicznej. Ja będę ją montował. Mam w związku z tym wstępną wycenę dla "Praktycznego 1". Jeśli byłbyś zainteresowany to podeślę Ci ją na priva.

divar
13-03-2010, 22:21
Powiedz, czy planujesz u siebie montaż wentylacji mechanicznej. Ja będę ją montował. Mam w związku z tym wstępną wycenę dla "Praktycznego 1". Jeśli byłbyś zainteresowany to podeślę Ci ją na priva. :P

Witaj,
Jestem zainteresowany wyceną wentylacji mech. Proszę o przesłanie na priva :)

miejski
14-03-2010, 09:14
Powiedz, czy planujesz u siebie montaż wentylacji mechanicznej. Ja będę ją montował. Mam w związku z tym wstępną wycenę dla "Praktycznego 1". Jeśli byłbyś zainteresowany to podeślę Ci ją na priva.

W planach jest wentylacja tradycyjna, ale dzięki za info.

Jarrek
14-03-2010, 10:05
ja tez na pewno bede montowal wentylacje mechaniczna ale w praktycznym 2.

jesli to nie sprawi klopotu to poprosilbym o taka wycene wentylacji mechanicznej w celu rozeznania sie

dziekuje

ja_gab1
14-03-2010, 12:07
Do Jarrek i Divar

Co do wyceny wentylacji mech:
Jedna z ogólnopolskich firm wyceniła mi kompletną went. mech na kwotę ok 21 tys.
W wycenie znalazły się: rekuperator Aeris Ca 350 z podstawowym sterowaniem, 14 punktów wentylacyjnych, sztywne przewody.
Zapotrzebowanie powietrza dla "Praktycznego1" to ok 300 m3/h. Dla "Praktycznego2" chyba będzie podobnie ponieważ on ma tylko powiększony garaż.

kamil543
14-03-2010, 13:09
Do Jarrek i Divar

Co do wyceny wentylacji mech:
Jedna z ogólnopolskich firm wyceniła mi kompletną went. mech na kwotę ok 21 tys.
W wycenie znalazły się: rekuperator Aeris Ca 350 z podstawowym sterowaniem, 14 punktów wentylacyjnych, sztywne przewody.
Zapotrzebowanie powietrza dla "Praktycznego1" to ok 300 m3/h. Dla "Praktycznego2" chyba będzie podobnie ponieważ on ma tylko powiększony garaż.

21 tyś to chyba trochę dużo, chociaż sprawidziłem i sam rekuperator Aeris Ca 350 to koszt od 9tyś w górę. Sądziłem, że całość będzie kostowała ok 12-15tyś.

divar
14-03-2010, 16:18
Do Jarrek i Divar

Co do wyceny wentylacji mech:
Jedna z ogólnopolskich firm wyceniła mi kompletną went. mech na kwotę ok 21 tys.
W wycenie znalazły się: rekuperator Aeris Ca 350 z podstawowym sterowaniem, 14 punktów wentylacyjnych, sztywne przewody.
Zapotrzebowanie powietrza dla "Praktycznego1" to ok 300 m3/h. Dla "Praktycznego2" chyba będzie podobnie ponieważ on ma tylko powiększony garaż.

21 tyś to chyba trochę dużo, chociaż sprawidziłem i sam rekuperator Aeris Ca 350 to koszt od 9tyś w górę. Sądziłem, że całość będzie kostowała ok 12-15tyś.

Nie mam jeszcze projektu. Powinien dotrzeć w ciągu kilku dni. Czy stosując wentylację mech. można zrezygnować z ktoregoś komina?

ja_gab1
14-03-2010, 18:37
Gdy stosujesz went mechaniczną możesz zrezygnować ze wszystkich kominów wentylacyjnych. W przypadku "Praktycznego1" z żadnego. Jeden komin masz do pieca c.o. a drugi do kominka.

kamil543
14-03-2010, 19:07
Gdy stosujesz went mechaniczną możesz zrezygnować ze wszystkich kominów wentylacyjnych. W przypadku "Praktycznego1" z żadnego. Jeden komin masz do pieca c.o. a drugi do kominka.

Dokładnie tak. Zwyczajnie nie robisz wentylacji grawitacyjnej i nie budujesz jej szybów. Z tego co pamiętam to miejski nie będzie miał komina w pomieszczeniu gosp. ale to dlatego, że będzie miał pompę ciepła. Inaczej oba kominy są niezbędne ;)

divar
14-03-2010, 19:20
ja_gab1, kamil543 dzięki za informacje

Jarrek
14-03-2010, 19:57
dokladnie jak pisza koledzy jsli robisz wentylacje mechaniczna, to kanaly od wentylacji grawitacyjnej sa zbedne, ja oprocz tego bede stosowal piec gazowy kondensacyjny i mi tez odpada jden komin w pomieszczeniu gospodarczym


dzieki za info dotyczacej wyceny rekuperacji, ja osobiscie sie nie orientowalem ile wynosi to ale zastanawiam sie czy samemu tego nie zrobic, :)

kamil543
14-03-2010, 20:08
dzieki za info dotyczacej wyceny rekuperacji, ja osobiscie sie nie orientowalem ile wynosi to ale zastanawiam sie czy samemu tego nie zrobic, :)

Czytałem sporo o tym i podobno trzeba brać doświadczoną ekpię. Pozornie to wygląda na prostą sprawę ale w rzeczywistości niestety tak nie jest. Można coś spartolić, a wtedy wentylacja nie bedzie tak wydajna jak trzeba i lipa!

makoova
14-03-2010, 21:12
Witam wszystkich,

Bardzo podoba się nam projekt domu Praktyczny 2 z pracowni Domy z Wizją. Po paru tygodniach intensywnych analiz, chyba się jednak na niego nie zdecydujmy....
Powodem jest ten ogromny taras na garażem, który z zastosowaniem 'praktycznym' ma niestety w naszej sytuacji niewiele wspólnego. Taras wypada (w wariancie lustrzanym) u zbiegu dwóch uliczek, na pewno nie będziemy spędzać na nim czasu, taki taras trzeba myć, zamiatać, ODŚNIEŻAĆ (vide obecna zima :)), musi być zbudowany przez doświadczonego fachowca żeby uniknąć przeciekania, pękania w czasie mrozów itd.

Dom jest śliczny więc w związku z tym pytanie: czy ktoś z Was ma jakiś realny pomysł na daptację tego tarasu, przykrycie dachem np i wygospodarowanie stryszku w garażu w ten sposób?

Czy ktoś z Was ma może doświadczenie w eksploatacji takiego tarasu w polskich warunkach atmosferycznych?

Gdyby to była słoneczna Italia, nie zastanawiałbym się ani chwili :)

Pozdrawiamy,
M&M

kamil543
15-03-2010, 07:40
Witam wszystkich,

Bardzo podoba się nam projekt domu Praktyczny 2 z pracowni Domy z Wizją. Po paru tygodniach intensywnych analiz, chyba się jednak na niego nie zdecydujmy....
Powodem jest ten ogromny taras na garażem, który z zastosowaniem 'praktycznym' ma niestety w naszej sytuacji niewiele wspólnego. Taras wypada (w wariancie lustrzanym) u zbiegu dwóch uliczek, na pewno nie będziemy spędzać na nim czasu, taki taras trzeba myć, zamiatać, ODŚNIEŻAĆ (vide obecna zima :)), musi być zbudowany przez doświadczonego fachowca żeby uniknąć przeciekania, pękania w czasie mrozów itd.

Dom jest śliczny więc w związku z tym pytanie: czy ktoś z Was ma jakiś realny pomysł na daptację tego tarasu, przykrycie dachem np i wygospodarowanie stryszku w garażu w ten sposób?

Czy ktoś z Was ma może doświadczenie w eksploatacji takiego tarasu w polskich warunkach atmosferycznych?

Gdyby to była słoneczna Italia, nie zastanawiałbym się ani chwili :)

Pozdrawiamy,
M&M

Hej,

No pewnie wszystkim taras od strony wjazdu, a co za tym idzie - drogi, średnio pasuje ale cóż, taki urok praktycznego. Zawsze można uznać taras za kawałek płaskiego dachu ;) Myślę, że jakakolwiek próba zabudowania / zadaszenia tarasu oszpeci całą bryłę, niestety! Ktoś na forum wklejał już ten link pisząc, że to dom podobny do praktycznego i faktycznie w wewnątrz ma podobne rozmieszczenie pomieszczeń, a z zewnątrz zawsze można dodać deskę elewacyjną i klinker i też będzie super. Oto link:
http://www.projekty-domow-z-poddaszem.pl/projekt-domu-DZD2-13132-406.html

miejski
15-03-2010, 17:01
Taras wypada (w wariancie lustrzanym) u zbiegu dwóch uliczek, na pewno nie będziemy spędzać na nim czasu, taki taras trzeba myć, zamiatać, ODŚNIEŻAĆ (vide obecna zima :)), musi być zbudowany przez doświadczonego fachowca żeby uniknąć przeciekania, pękania w czasie mrozów itd.


Dlatego też przy odbiorze projektu powiedziano nam aby nic nie kombinować z wykonaniem tarasu, tylko robić to tak jak w projekcie.
Tarasu nie trzeba będzie chyba myć i zamiatać, bo jego wierzchnia warstwa to żwirek. Jest też jeden ogrzewany wpust, który ma chyba za zadanie odprowadzać wodę.

Jalub
15-03-2010, 20:36
Witam wszystkich!
Za bardzo niedlugi czas zakupimy projekt Praktycznego 2.
Nie planujemy zadnych zmian w projekcie, a elewacje zechcemy zrobic jota w jote jak na wizualizacji.
Pozdrowiam.

makoova
15-03-2010, 23:01
Tarasu nie trzeba będzie chyba myć i zamiatać, bo jego wierzchnia warstwa to żwirek. Jest też jeden ogrzewany wpust, który ma chyba za zadanie odprowadzać wodę.

Więc pozostaje TYLKO odśnieżanie :D, co biorąc pod uwagę obecną zimę, będzie sportem ekstremalnym - szególnie odśnieżanie nawierzchni żwirowej :) Oczyma wyobraźni już widzę siebie targającego łopatę do śniegu przez sypialnię itd...
Kurcze nie wiem, bardzo mi się ten dom podoba, nie mogę też znaleźć nic sensownego żeby go zastąpić. Poszukam jednak jeszcze parę dni zanim podejmę decyzję a wszystkim tym którzy już to zrobili i zakupili Praktyczny 1 lub 2, serdecznie gratuluję i kibicuję w budowie.

Pozdrawiam

kamil543
17-03-2010, 08:10
Wycenialiście może Praktycznego w innych pracowniach niż Domy z Wizją? Tzn. zastanawiam się na ile te 414 tyś PLN pod klucz jest osiągalne. Moim zdaniem to się raczej nie uda. Między stanem deweloperskim, a stanem pod klucz jest 28 tyś różnicy. Dwa lata temu wykańczałem nieduże mieszkanie i wydałem więcej na podłogi, drzwi i łazienkę z białym montażem. Czy są w kosztorysie jakieś elementy na których można mocno zaoszczędzić? Czy jest coś co Waszym zdaniem jest zawyżone w kosztorysie?

Pozdrawiam

pp_mp
19-03-2010, 09:40
Też jesteśmy zauroczeni projektem - Praktyczny 1. Za rok najprawdopodobniej taki wybudujemy. Jest świetny chociaż mamy kilka znaków zapytania , może ktoś pomoże?

1. Czy strop można przeprojektować na Terivę? Płyta jest droższa i lubi pękać.

2. Co z tym tarasem od frontu, jak rozwiązać sprawę izolacji, czy ktoś kto ma tą dokumentację mógłby w skrócie wyjaśnić jak projektant to wymyślił? Z praktyki wiem że co by się nie zrobiło to po czasie zawsze będzie przeciskał, ale wolałbym się mylić:) Analogiczna sytuacja jest z daszkiem nad wykuszem.

3. Jaki macie pomysł na ogrzewanie, szczególnie parteru? Z prezentacji widziałem, że zastosowano grzejniki kanałowe (ciekawe jaki koszt) i co z ogrzewaniem kuchni?

4. Świetna sprawą jest żaluzja na dużym oknie, ale czy istnieje firma która coś takiego robi i czy może istnieje coś takiego w wersji z elektrycznym sterowaniem? Nie wyobrażam sobie zimą wychodzenie na dwór żeby zasłonić żaluzje.

Z góry dziękuje za pomoc.

kamil543
19-03-2010, 15:11
1. Czy strop można przeprojektować na Terivę? Płyta jest droższa i lubi pękać..

Przy takich metrażach strop monolityczny może okazać się nawet tańszy niż teriva. Poza tym jest cieńszy i lepiej tłumi hałasy. Co do pękania to zdania są podzielone, jak będziesz miał dobrze zrobiony strop to nic nie będzie pękać. Terivę trzeba by było adaptować w projekcie, od nowa wyliczyć więc pewnie kosztowałoby to z 2tyś.



2. Co z tym tarasem od frontu..

Przyłączam się do tego pytania... drażliwe miejsce jeśli idzie o ten projekt... a ten żwirek to już w ogóle.



3. Jaki macie pomysł na ogrzewanie, szczególnie parteru? Z prezentacji widziałem, że zastosowano grzejniki kanałowe (ciekawe jaki koszt) i co z ogrzewaniem kuchni?

Chyba najciekawszym pomysłem jest wodne ogrzewanie podłogowe. W moim przypadku w połączeniu z gazowym dwufunkcyjnym piecem kondensacyjny to najlepsze rozwiązanie z możliwych. Grzejniki kanałowe to fajny bajer ale podobno zbiera się w nich syf.



4. Świetna sprawą jest żaluzja na dużym oknie, ale czy istnieje firma która coś takiego robi i czy może istnieje coś takiego w wersji z elektrycznym sterowaniem?

Żaluzje czy rolety przesuwane montowane są już od klilku lat w Polsce. Oczywiście mogą być sterowane elektronicznie. Mam gdzieś kontakt do jednej z takich firm (jest ich bardzo mało).
Pozdrawiam!

nowa78
19-03-2010, 21:33
Witam

planujemy rozpocząć budowę Praktycznego2 w przyszłym roku. Projekt bardzo mi się podoba, ale mąż potrzebuje dużego garażu. Zastanawiamy się nad poszerzeniem go o 5 m. Będę wdzięczna za opinie na temat naszego pomysłu.

miejski
19-03-2010, 22:53
1. Czy strop można przeprojektować na Terivę? Płyta jest droższa i lubi pękać.

Nie wiem


2. Co z tym tarasem od frontu, jak rozwiązać sprawę izolacji, czy ktoś kto ma tą dokumentację mógłby w skrócie wyjaśnić jak projektant to wymyślił? Z praktyki wiem że co by się nie zrobiło to po czasie zawsze będzie przeciskał, ale wolałbym się mylić:) Analogiczna sytuacja jest z daszkiem nad wykuszem.

Nie mam projektu przy sobie (jest w adaptacji), tylko parę zdjęć z niego. Poniżej przekroje tarasu.

http://img185.imageshack.us/img185/860/clipboard01oo.jpg (http://img185.imageshack.us/i/clipboard01oo.jpg/)

http://img686.imageshack.us/img686/4570/clipboard02sk.jpg (http://img686.imageshack.us/i/clipboard02sk.jpg/)


3. Jaki macie pomysł na ogrzewanie, szczególnie parteru? Z prezentacji widziałem, że zastosowano grzejniki kanałowe (ciekawe jaki koszt) i co z ogrzewaniem kuchni?

Ja planuję wszędzię ogrzewanie podłogowe (plus po 1 kaloryferze drabinkowym w łazienkach). Być może zrobię kaloryfer również w garażu.


4. Świetna sprawą jest żaluzja na dużym oknie, ale czy istnieje firma która coś takiego robi i czy może istnieje coś takiego w wersji z elektrycznym sterowaniem? Nie wyobrażam sobie zimą wychodzenie na dwór żeby zasłonić żaluzje.

W projekcie jest podany producent i jego strona WWW. Ale projektu przy sobie nie mam.

m_lew
20-03-2010, 00:37
Witam

planujemy rozpocząć budowę Praktycznego2 w przyszłym roku. Projekt bardzo mi się podoba, ale mąż potrzebuje dużego garażu. Zastanawiamy się nad poszerzeniem go o 5 m. Będę wdzięczna za opinie na temat naszego pomysłu.

Ja też planuję budowę praktyczny2, ale ze sporymi zmianami (zlikwidowanie wnęki linii zabudowy od strony ogrodu+poszerzenie całej bryły od lewej strony do linii garażu).
Poszerzenie tego dwustanowiskowego garażu może spowodować że ta częśc domu będzie mocno neiproporcjonalna do reszty. CIęzko powiedzieć bez rysunku, ale wydaję mi się że ten garaż i tak już jest duży.

pozdrawiam!

kamil543
20-03-2010, 11:42
http://img686.imageshack.us/img686/4570/clipboard02sk.jpg (http://img686.imageshack.us/i/clipboard02sk.jpg/)


Zaprojektowany podgrzewacz odpływowy (64h DallBit). Tzn, że woda z powierzchni tarasu odpływa tylko za jego pomocą. Pewnie wylewka na tym garażowym tarasie jest tak zrobiona żeby były mocne spadki do środka gdzie będzie ten odpływ.

miejski
20-03-2010, 14:47
Takie podgrzewane wpusty są i na tarasie i na daszku nad wykuszem. Jak widać z rysunku, ten na tarasie nie jest na środku, ale na jego brzegu.

kamil543
20-03-2010, 15:40
Takie podgrzewane wpusty są i na tarasie i na daszku nad wykuszem. Jak widać z rysunku, ten na tarasie nie jest na środku, ale na jego brzegu.

A jak jest odprowadzona woda z tego wypustu? Jesli jest na brzegu to "rynna" jest w murze? Ciekawe rozwiązanie.

divar
20-03-2010, 20:37
Takie podgrzewane wpusty są i na tarasie i na daszku nad wykuszem. Jak widać z rysunku, ten na tarasie nie jest na środku, ale na jego brzegu.

A jak jest odprowadzona woda z tego wypustu? Jesli jest na brzegu to "rynna" jest w murze? Ciekawe rozwiązanie.
Witaj
Rynna wychodzi z muru i jest zawieszona na bocznej ścianie garażu.

kamil543
20-03-2010, 21:19
Witaj
Rynna wychodzi z muru i jest zawieszona na bocznej ścianie garażu.

Dzięki! Na wizualizacjach nie widać ściany bocznej więc nie wiedziałem jak to jest rozwiązane, teraz wiem:P Dopiero rozszyfrowałem, że rysunki które wkleił Miejski można kliknąć i powiększyć (trochę techniki). Teraz wszystko już wiem :)

suflet
22-03-2010, 19:11
Biuro domyzwizja poinformowało mnie że taras zaprojektowano wg technologii firmy TRELLEBORG, więc ewentualne problemy użytkowe będą mogły być objęte gwarancją. Dla zainteresowanych podaje link:
http://www.trelleborg.com/pl/Waterproofing/PL/Technologie/Dachy-balastowe/
http://www.trelleborg.com/upload/WP_pl/file/products/EPDM/Broszura%20tarasy%20i%20balkony%20v666.pdf
http://www.trelleborg.com/upload/WP_pl/images/products/katalog_zastosowan/dachy_balastowe/Dach%20balastowany%20zwir.pdf

Po zapoznaniu się z tą technologią myślę że jeśli taras będzie wykonany zgodnie z projektem nie powinno być problemów z jego przeciekaniem.

suflet
22-03-2010, 20:29
Zastanawiałem się długo nad zmianami Praktycznego 2 i mam taki pomysł żeby poszerzyc cały budynek od lewej strony do lini garażu i tym samym zlikwidowac kawałek niepotrzebnego tarasu i zwiekszyc powierzchnie domu przy tylko małej zmianie powierzchni zabudowy. Przez tą zmiane traci ci zadaszone wyjscie z garazu do ogrodu, trzeba dom odsunac o dodatkowy metr od granicy, ale tym samy zyskuje dodatkowa powierzchnie wewnatrz.

http://img717.imageshack.us/img717/599/aftger.jpg
http://img717.imageshack.us/img717/599/aftger.jpg
http://img411.imageshack.us/img411/1589/dzialka2.jpg
http://img411.imageshack.us/img411/1589/dzialka2.jpg

W tym tygodniu spotykam sie z architektem żeby przedyskutować czy wogólne takie coś jest możliwe i jakie są koszty takiej zmiany. Nie mam jeszcze koncepcji jak zagospodarowac wnetrze ale wyglada ono po zmianach mniej wiecej tak:

http://img263.imageshack.us/img263/935/modyfikowaneb.jpg
http://img263.imageshack.us/img263/935/modyfikowaneb.jpg

miejski
23-03-2010, 08:24
suflet a Ty nie pracujesz dla "Domy z Wizją" :lol:
Bo Ci rysunki wyszły jak prosto z ich strony.

suflet
23-03-2010, 11:18
Photoshopem można zrobić wszystko...
Macie jakies pomysły jak można zagospodarować dodatkową przestrzeń w środku?
Chciałbym wygospodarować spiżarnie przy kuchni i troche więcej pomieszczeń gospodarczych na dole, dodatkowo zasłonić wejście do ubikacji tak żeby nie było az tak widoczne z salonu. U góry jedna duża łazienka i jakas wieksza garderoba.

m_lew
25-03-2010, 21:59
Photoshopem można zrobić wszystko...
Macie jakies pomysły jak można zagospodarować dodatkową przestrzeń w środku?
Chciałbym wygospodarować spiżarnie przy kuchni i troche więcej pomieszczeń gospodarczych na dole, dodatkowo zasłonić wejście do ubikacji tak żeby nie było az tak widoczne z salonu. U góry jedna duża łazienka i jakas wieksza garderoba.
Ja wymyśliłem coś takiego - poszerzenie lewej części do linii garażu i ściany tylnej. Wygląda to tak (sorry, nie poruszam się w photoshop)
http://www.encoreproduction.pl/pliki/praktyczny_custom2.JPG

kamil543
26-03-2010, 06:36
Ciekawe rozwiązanie ale ten taras nad garażem zrobiłby się mega duży :P

kamil543
26-03-2010, 07:28
http://img190.imageshack.us/img190/8608/praktyczny2rzuty.jpg

http://img190.imageshack.us/img190/8608/praktyczny2rzuty.jpg

Ja bym widział te zmiany tak:

Parter:
- przełożenie drzwi w garażu na lewą stronę (zapożyczenie od m_lew)
- powiększenie pomieszczenia gospodarczego z zadaszonej części tarasu (zapożyczenie od m_lew); zadaszone wyjście od tyłu
- powiększenie gabinetu , zlikowidowanie wnęki
- zmniejszenie okna w salonie
- zmniejszenie okna w kuchni (więcej miejsca dla szafek wiszacych)

Poddasze:
- łazienka z sypialni głównej przerobiona na ogólnodostępną
- łazienka główna przerobiona na pralnio suszarnię

Można robić różne zmiany ale i tak, w rzucie elweacji przedniej, rozmiar garażu w stosunku do bryły domu będzie za duży. Może to wyglądać komicznie.

pp_mp
26-03-2010, 09:28
4. Świetna sprawą jest żaluzja na dużym oknie, ale czy istnieje firma która coś takiego robi i czy może istnieje coś takiego w wersji z elektrycznym sterowaniem? Nie wyobrażam sobie zimą wychodzenie na dwór żeby zasłonić żaluzje.

W projekcie jest podany producent i jego strona WWW. Ale projektu przy sobie nie mam.[/quote]

Bardzo proszę o podanie strony producenta żaluzji sterowanej elektrycznie.

Aneczkab
26-03-2010, 10:47
Też bym chciała namiary na firmę produkującą takie żaluzje. Już nawet jeśli nie sterowane elektronicznie to taką która w ogóle robi w tym stylu ;) (mam w rodzinie elektroników którzy w będą robili mi elementy "domu inteligentnego" więc może i ze zrobieniem sterowania do nich by sobie poradzili).

miejski
26-03-2010, 13:19
No niestety nie jestem w stanie podać namiarów na tą stronę, gdyż komplet dokumentacji jest w adaptacji.

Jedyne wyjście to zadzwonić do pracowni DzW i zapytać.

kamil543
26-03-2010, 15:47
Co prawda to nie jest firma z projektu Praktycznego ale zajmują się instalacją żaluzji fasadowych ( http://www.aspartner.waw.pl/ )

Pozdrawiam

divar
27-03-2010, 10:53
4. Świetna sprawą jest żaluzja na dużym oknie, ale czy istnieje firma która coś takiego robi i czy może istnieje coś takiego w wersji z elektrycznym sterowaniem? Nie wyobrażam sobie zimą wychodzenie na dwór żeby zasłonić żaluzje.

W projekcie jest podany producent i jego strona WWW. Ale projektu przy sobie nie mam.

Bardzo proszę o podanie strony producenta żaluzji sterowanej elektrycznie.[/quote]

Strona producenta podanego w projekcie to http://www.idea.waw.pl/

suflet
27-03-2010, 22:30
Wygląda na to że taką okiennicę przesuwną można samemu zmontować i nie wiem czy wtedy koszt nie bedzie nizszy niz kupno gotowej. Ponizej elementy żaluzji przesuwnej:

http://www.krokwie.pl/systemy_elewacyjne/mobilna.jpg
http://www.krokwie.pl/systemy_elewacyjne/mobilna_przekroj.jpg

Oznaczenia na rysunku:
1. wózek z podwójnymi rolkami
http://www.geze.pl/produkty/perlan_140_ks.php
oraz elektryczne sterowanie
http://www.geze.pl/produkty/perlan_aut.php
2. kątownik do mocowania ściennego
3. odbój szynowy
4. płyta zawieszenia
5. śruba zawieszenia
6. sprężyna blokady położenia skrzydła
7. pokrywa boczna
8. prowadnica podłogowa
9. osłona maskująca zatrzaskowa
10. profil drewniany np. MOCO Rhombus żaluzja

http://www.moco.de/fileadmin/user_upload/pdfs/Aussenschalung-MOCO-Polen52_qxd_1-kl_Kopie.pdf

Swoją drogą elewacja drewniana to chyba profil MOCO Rhombo z modrzewia syberyjskiego.

suflet
28-03-2010, 20:17
Czy mógłby ktoś podać wymiary i ilość poszczególnych okien i drzwi z projektu i sugerowanego producent, kolor i typ drewna jeśli takowe są wymieniony w projekcie.

Ogolny kosztorys podany na stronie zaklada że stolarka okienna i drzwiowa na scianach osłonowych z PCV to 20000zl a chciałbym wycenić ile wyniósłby wariant okien drewnianych z ewentualnymi roletami w skrzynkach nadprożowych i podtynkowych dla okien narożnych a do tego potrzebne mi są dokładne wymiary okien.

Czy ktoś już wyceniał stolarkę okienna i drzwiową?

miejski
28-03-2010, 21:30
Poniżej wykaz tego co jest w kosztorysie inwestorskim (okna i drzwi).
Sorry, że tak to wyglada ale forum nie opozwala bezpośrednio dodawać załączników :(

Nazwa Jm Ilość Cena Wartość
Drzwi PCV 0,9*2,35 szt 4 683,55 2.734,20
Drzwi PCV 1,0*2,35 szt 1 759,5 759,5
Drzwi wejściowe antywłamaniowe z naświetlem bocznym 0,9*2,10 szt 1 1.660,84 1.660,84
Drzwi wewnątrzlokalowe z ościeżnicą o podwyższonej odporności ogniowej szt 1 942,64 942,64
Drzwi wewnątrzlokalowe z ościeżnicą szt 9 628,43 5.655,87
Okno dachowe Velux GGL 78x140 szt 2 1.063,50 2.127,00
Okno PCV 0,75*1,50 szt 1 363,59 363,59
Okno PCV 0,83*2,35 szt 1 639,14 639,14
Okno PCV 0,9*2,35 szt 1 683,55 683,55
Okno PCV 0,90*1,90 szt 2 552,65 1.105,30
Okno PCV 1,20*0,60 szt 2 232,7 465,4
Okno PCV 1,20*2,35 szt 1 924,06 924,06
Okno PCV 2,10*1,50 szt 1 1.018,05 1.018,05
Okno PCV 2,70*2,35 szt 1 2.050,64 2.050,64
Okno PCV 3,40*2,35 szt 1 2.582,29 2.582,29

W projekcie też jest wykaz drzwi i okien. Poza dachowymi Veluxami, nie są sugerowani producenci.

!!! EDIT !!!
W kosztorysie jest błąd!!! Nie są wyszczególnione wszystkie okna z projektu, a niektóre z tych co są mają inne wymiary. Czyli słowem kosztorys z oknami nie zgadza się z tym co jest w projekcie.
Oto wykaz okien spisany z projektu (niestety bez wyceny):
Okno dachowe Velux GGL 78x140 szt 2,
Okno 120x60 (OIND-1) szt 2,
Okno 75x150 (OIND-2) szt 1,
Okno 210x150 (OIND-3) szt 1,
Okno 83x235 (OIND-4) szt 1,
Okno 240x235 (OIND-5A) szt 1,
Okno 100x235 (OIND-5B) szt 1,
Okno 270x235 (OIND-7) szt 1,
Okno 100x235 (OB-1) szt 1,
Okno 120x235 (OIND-6) szt 1,
Okno 90x235 (OB-2A) szt 2,
Okno 90x235 (OB-2B) szt 2,
Okno 90x190 (OIND-8A) szt 1,
Okno 90x190 (OIND-8B) szt 1,
Okno 90x235 (OIND-9) szt 1.

kamil543
29-03-2010, 14:07
Czy w projekcie jest podany producent i konkretny model pustaka ceramicznego i styropianu? Jeśli tak napiszcie proszę co zaplanowali projektanci.

Pozdrawiam!

suflet
29-03-2010, 14:22
Rzeczywiscie w kosztorysie brakuje jednego okna 100x235. Dodatkowo chyba okno kuchenne spisane z projektu ma bledne wymiary bo na wizualizacji to okno nie ma napewno 235 wysokosci tylko raczej tak jak w kosztorysie 150 wiec poprawne wymiary tego okna to 210x150. Wydawalo mi sie tez ze okno tarasowe od ogrodu jest szersze niz to przy wykuszu - w kosztorysie jest 340x235 dla tego okna a w projekckei nie ma takiej szerokosci i jest 240x235 i 270x235.

miejski
29-03-2010, 14:28
Ja już maila do DzW w powyższej sprawie wysłałem. Na razie bez odpowiedzi....

kamil543
29-03-2010, 16:57
Miejski, Suflet... powiecie co z tą ceramiką? Jakiego producenta i konkretny produkt prezentują projektanci DzW? Dajcie znać, bo chciałem zgromadzić info. Tak samo z styropianem docieplającym, też mają konkretnego dostawcę itd? Z góry wielkie dzięki!

suflet
29-03-2010, 18:58
Z tego co pamiętam w projekcie jest mowa o pustaku ceramiczny U-220 o grub. 25 cm + styropian 15 cm. Wydaje mi sie że nia ma co przeplacać za pustaki i wykorzytac u-220 bo i tak np. porotherm ocieplony 15 cm steropianem zapewnia identyczna izolacje jak 15cm steropianu z u-220. Jeśli chodzi o producentów to trzeba znależć jakiego w pobliżu miejca budowy dostepnego w pobliskich składach bo pustaki są ciezkie a co za tym idzie transport drogi wiec nie oplaca się ich sciagac z drugiego konca polski. Myślę że ze steropianem jest podobnie, trzeba brać to co jest dostępne w pobliżu, bo steropian nie różni się zbytnio w zależności od producenta a koszt trasportu (tym razem duza objetosć) może znacząco zaważyc na cenie jednostkowej.

kamil543
29-03-2010, 19:29
Dziękuję za informację ;)

miejski
29-03-2010, 20:56
Jest dokładnie jak pisał suflet. Dodam, że (o ile pamiętam) na poddaszu jest wełna mineralna 23 cm.
Co do ściany też myślałem o Porothermie 25 P+W, ale dałem sobie spokój. Min. 5,70 zł/szt. w mojej okolicy, a U-220 o ponad połowę taniej. Więc bedzie tak jak w projekcie - U-220.

kamil543
29-03-2010, 21:28
Jest dokładnie jak pisał suflet. Dodam, że (o ile pamiętam) na poddaszu jest wełna mineralna 23 cm.
Co do ściany też myślałem o Porothermie 25 P+W, ale dałem sobie spokój. Min. 5,70 zł/szt. w mojej okolicy, a U-220 o ponad połowę taniej. Więc bedzie tak jak w projekcie - U-220.

dzięki wielkie...

Ja i tak jestem bardziej za BK ale chciałem się zorientować w tej ceramice Pustak U-220 jest chyba mniejszy niż Porotherm i więcej go potrzeba na wybudowanie m2. Poza tym nie ma wpiórowspustów tylko kładzie się go na zaprawę pionową i poziomą. No i chyba nie jest poryzowany, a Porotherm jest. Tyle zdążyłem wyczytać, chociaż pewnie co to za różnica jak i tak idzie styro 15cm. A pytałem o producenta, bo czytałem opinie o Termo organice - Fasada Silver (ponoć najlepsza).

Pozdrawiam!

Jarrek
30-03-2010, 02:40
Mozna zastosowac pustak ceramiczny firmy Leier 3.9 szt 11szt/m2 wychodzi taniej niz u220

mysleliscie cos na temat izolacji tzn, o zwiekszeniu grubosci na posadzce i scianach ?

na posadzce to raczej nie bedzie problemu ale jezeli chodzi o sciany to moze byc problem z drewniana elewacja co nie?

suflet
30-03-2010, 08:36
Chciałbym w praktycznym 2 zastosować wentylacje mechaniczna, do ogrzewania piec jednofunkcyjny kondensacyjny z zasobnikiem cieplej wody tak jak w projekcie 150l, na dole ogrzewanie podlogowe, na gorze grzejnik drabinkowy w lazience i tradycyjne grzejniki w pokojach.

Z tego co sie orientuje to w przypadku wentylacji mechaniczne mozna zrezygnowac wogole z kanalow w kominie do wentylacji grawitacyjnej, ale zastanawiam sie co w przypadku pieca kondensacyjnego. Przepisy mowia ze do takiego pieca nie potrzeba komina i wystarczy kanał powietrzno spalinowy, i jesli moc pieca nie przekracza 21kw to mozna nawet spaliny przez sciane odprowadzac. W zwiazku z tym mam pytanie czy w projekcie jest podana moc pieca Viessman Vitodens 200 + zbiornik 150 litrów Vitocell W 100 a jesli jest wieksza niz 21kw to jak zamierzacie odprowadzac spaliny.

Drugie pytanie mam o projekt wentylacji mechanicznej. Obecnie projektanci domyzwizja nie maja jeszcze opracowanego projektu wiec trzeba troche poczekac ale zastanawia mnie ktoredy przeprowadzone beda kanaly (wydaje mi sie ze na parterze przy sufitach) i gdzie jest najlepsze miejsce na rekuperator (wydaje mi sie ze pod dachem nad poddaszem uzytkowym). Czy w zwiazku z tym potrzebne jest podwyzszenie stropu nad parterem podczas adaptacji projektu i ewentualne obliczenia konstrukcyjne i jak wyglada usuwanie kanalów do wentylacji grawitacyjnej z projektu podczas adaptacji - czy sie je po prostu usuwa i wykorzystuje przestrzen przez nie zajmowana?

Jarrek
30-03-2010, 09:51
Ja tez bede robil w praktycznym 2 wentylacje mechaniczna z rekuperatorem.
sprawa ma sie tak ze nie trzeba budowac kanalow wentylacji grawitacyjnej tych przy kominach( tylko zostawic przewod spalinowy) no i tych w lazienkach. Tak sobie mysle moze mozna by w scianach pochowac kanaly do rekuperecji, tak jak jest kanal w scianie na dole w wc, a rekuperator postawic na strychu. rozprowadzenie kanalow na pietrze nie bedzie problemu, a na parter w scianach to by bylo dobrym rozwiazaniem, ale nie jestem na 100% przekonany czy mozna.
sa jakies kanaly o przekroju prostokatnym i mozna chowac je w stropie rowniez.

Jak moc pieca wieksza nic 21 kw to tylko przez komin, tak jak w projekcie, lub na zewnatrz budynku dostawiana rura stalowa.

ja tez mam zamiar zastosowac kociol kondensacyjny dwufunkcyjny z zasobnikiem 350l do tego solary, podlogowka na dole, zastanawiam sie tylko nad pietrem czy tez nie dawac podlogowki, gdyz kociol kondensacyjny najlepiej wspolpracuje z niskotemperaturowym odbiornikiem tj. podlogowka

miejski
30-03-2010, 10:22
Nie pamiętam jaka moc tego kotła Viessman była podana w projekcie, ale model 200W ma siedem wersji mocy:
4,8 – 19
6,5 – 26
8,8 – 35
17 – 45
17 – 60
30 – 80
30 – 105

ja_gab1
31-03-2010, 09:07
[quote=miejski]Jest dokładnie jak pisał suflet. Dodam, że (o ile pamiętam) na poddaszu jest wełna mineralna 23 cm.
Co do ściany też myślałem o Porothermie 25 P+W, ale dałem sobie spokój. Min. 5,70 zł/szt. w mojej okolicy, a U-220 o ponad połowę taniej. Więc bedzie tak jak w projekcie - U-220.

Pustali U-220 są mniejsze więc wiecej ich zużyje się na m2. Ja zdecydowałem się na Porotherm 25P+W. W sztukach wychodzi 3240 przy cenie 5,55 co daje kwote 17 985.24.

suflet
31-03-2010, 09:40
To prawda że pustaki U-220 są mniejsze i wychodzi ich prawie dwa razy więcej na m2. W takim wypadku najtaniej można wybudować sciany używając pustaków Laier Thermopor 25 P + W (w Krakowie są po 4,1zl za sztuke) 11szt na m2. Do tego dochodzi oszczęsność zaprawy w stosunku do U-220 i szybciej się sciany muruje. W porownaniu z Porothermem sa bardziej kruche ale i tak doliczajac starty wychodzi taniej.

miejski
31-03-2010, 09:54
No jest to kwestia do rozpatrzenia cały czas u mnie (raz mam "fazę" na Porotherm, raz na U220 :roll: )

Z tym, że pustaka U220 potrzeba niby 6128 szt. , którego cena zazwyczaj nie przekracza 2 zł/szt. co daje 12256 zł.

Jeśli Twoje obliczenia Porothermu są OK, to według cen, które są u mnie (najtaniej 5,70 zł/szt.) daje to sumę 18648 zł.

Jasne, że przy Porothermie zuzyje się mniej zaprawy (bo łączenie pióro/wpust), ale zapewne nie będzie to aż 6000 róznicy.

A tak przy okazji: jest mała "skucha" z oknami do Praktycznego. Szczegóły tutaj (http://forum.muratordom.pl/post4146245.htm?highlight=ct70#4146245)

ja_gab1
31-03-2010, 10:00
Wydajność podobna do Porothermu (10,7 m2 ) a cena niższa. Warte zastanowienia.

kamil543
31-03-2010, 10:03
Jeśli chodzi o pustak to dla tych co chcą kupić Porotherm jest fajna alternatywa, a mianowicie Eder. Cena zbliżona, a produkt podobno o wiele lepszy. Jest to pustak poryzowany, szlifowany. Ma sporo niższy współczynnik przenikania ciepła niż Porotherm. Najtaniej można kupić go w okolicach Lublina i Torunia.

Co do okien to zawsze można zrobić odrobinę mniejsze okna, ja i tak takie planuję. Takie coś na środku dużego okna nie będzie wyglądało chyba tak efektowanie jak duża, jednolita tafla.

miejski
31-03-2010, 10:08
Takie coś na środku dużego okna nie będzie wyglądało chyba tak efektowanie jak duża, jednolita tafla.

No i własnie o to chodzi. Skoro projekt spodobał mi się taki jak jest, to takie zmiany jak dzielenie okien czy ich zmniejszanie może już nieźle namieszać w jego wyglądzie.
Choć z mojego punktu widzenia to co dodałem na zdjęciach przy dużych oknach tragedii nie robi.

kamil543
31-03-2010, 10:10
Choć z mojego punktu widzenia to co dodałem na zdjęciach przy dużych oknach tragedii nie robi.

No na Twojej wizualizacji wygląda to całkiem fajnie, ciekawe tylko jak będzie z rzeczywistości. Dużą zaletą tego projektu są takie duże okna, po zmniejszeniu albo podzieleniu może nie być już tak fajnie. No ale cóż.

ja_gab1
31-03-2010, 10:27
Widziałem Twoja wycenę. Mnie firma wyceniła całość stolarki okiennej (bez dachowych) wraz z roletami zewnetrznymi i montażem na kwotę 31 tysięcy. Wspólczynnik przenikania ciepła i okucia podobne do Twoich.
A tak przy okazji: jest mała "skucha" z oknami do Praktycznego.

Jarrek
31-03-2010, 12:33
w kosztorysie jednak podali cene takiego okna 270x235 2.050,64 zl wiec jakis producent musi robic takie okna w jedej tafli.

ja_gab1
31-03-2010, 12:50
Jak wspominał Miejski takie okna się produkuje. W moim przypadku to okno będzie wykonane z jednej tafli z tzw. "szyby bezpiecznej" 28 mm. Koszt-2284 zl

miejski
31-03-2010, 13:03
Dzwoniłem do dystrybutora okien MS, też wstępnie powiedział, że 240x235 i 270x235 raczej w jednej tafli i standardowym pakiecie 2/3-szybowym się nie uda, a jeśli to trzeba się liczyć z brakiem gwarancji na takie okno.

Co do ceny: 270x235 fix Jezierskiego dzielony na pół z mojego kosztorysu to 3390,82 netto.

ja_gab1szyba 28mm :o To takie okno coś pod tonę będzie ważyć :o
Jakie to okno (producent)?

ja_gab1
31-03-2010, 13:11
Oferta jest z firmy Oknoplus. Standardowe szyby będą 24 mm, ale w witrynach 2700x2350 oraz 2400x2350 będzie 28 mm. Pełna ofertę mogę przeslać Ci mailem.

miejski
31-03-2010, 13:24
Jeśli mogę proszę o ofertę na maila.
Ale sądzę, że mowa jest o pakiecie szybowym, a nie grubości pojedynczej szyby.

Poza tym, jak powiedziano mi w Jezierskim:


okno 270x235 liczy sobie 6,345 mkw, wymusza to zastosowanie szyb o grubosci 10 mm, realnie szanse na wykonanie pakietu trzyszybowego o k=0,5 są ZEROWE, zaś nawet pakiet dwuszybowy bedzie mial wiecej jak k=1,0
czyli możemy się pożegnać z oknem ciepłym.

Więc nadal twierdzę, że w DzW "pojechali po bandzie". Mam tylko nadzieję, że to pierwszy i ostatni przypadek w tym projekcie.

ja_gab1
31-03-2010, 13:29
Zaraz Ci wyslę.

Jarrek
01-04-2010, 04:57
jesli mozna to tez bym prosil na meila
thnx

kamil543
03-04-2010, 11:23
Jarrek - czy masz może kosztorys Praktycznego 2? Jeśli nie to jaki macie szacunkowy koszt? Różnica wydaje się nie być zbyt duża ale może wiesz coś więcej. Z góry wielkie dzięki!

Pozdrawiam i życzę spokojnych i pogodnych świąt!

kamil

Jarrek
04-04-2010, 13:49
hej

kosztorys bede mial dopiero we wtorek wiec wtedy cos zaczne dzialac z materialami, poki co mniej wiecej mam wyceniona robote za SSO kilka ekip to cena ok 30-40 tys z dachem.

ja_gab1
05-04-2010, 21:29
Jakieś nowe przemyślenia na temat "Praktycznego" po świętach?
Ja na dniach (najprawdopodobniej w tym tygodniu) odbieram pozwolenie na budowę i w kwietniu będę lał ławy. Na ściany wybrałem Porotherm 25 P+W. Eder w moim przypadku nie wchodzi w grę bo i drożej wychodzi i nie jest osiągalny w mojej okolicy. Reszta materiałów rozpatrywana będzie na bieżąco.

ja_gab1
05-04-2010, 21:30
Jakieś nowe przemyślenia na temat "Praktycznego" po świętach?
Ja na dniach (najprawdopodobniej w tym tygodniu) odbieram pozwolenie na budowę i w kwietniu będę lał ławy. Na ściany wybrałem Porotherm 25 P+W. Eder w moim przypadku nie wchodzi w grę bo i drożej wychodzi i nie jest osiągalny w mojej okolicy. Reszta materiałów rozpatrywana będzie na bieżąco.

kamil543
06-04-2010, 06:49
Eder w moim przypadku nie wchodzi w grę bo i drożej wychodzi i nie jest osiągalny w mojej okolicy.

Ceny pustaków EDER 24 z transportem do Trójmiasta kształtują się następująco:

- z kujawsko-pomorskiego - 5,75zł brutto
- z lubuskiego - 4,65 zł netto

Ceny bez żadnych negocjacji, zwyczajne zapytanie ofertowe przez internet. Po ile Wam liczą za Porotherm z transportem i rozładowaniem na działkę?

Jarrek
06-04-2010, 13:19
ceramika firmy LEIER 25 cm P+W w trojmiescie 3,9 zl/szt 11szt/m2 wiec wychodzi bardzo korzystnie

ja_gab1
06-04-2010, 15:19
Ja będę miał Porotherm 25 P+W z dowozem na plac budowy po 5,55-oferta właśnie zaklepana prawie, że do końca kwietnia

kamil543
06-04-2010, 15:45
Tu właśnie mam niezły orzech do zgryzienia, czy lepiej od razu zapłacić więcej (Leier vs. Eder, różnica ok. 5tyś) ale potem płacić mniej za ogrzewanie czy dać sobie na luz. Leier ma współczynnik przenikania ciepła U=1,25 W/m2K (Porotherm U=1,03 W/m2K) , a Eder U=0,89 W/m2K. Przy zastosowaniu dobrego styro o grubościu 15 cm (fasada platinium termoorganiki) można uzyskać współczynnik dla całej ściany w okolicach nawet U= 0,16 W/m2K, a to już naprawdę dobry wynik.

suflet
06-04-2010, 19:16
Wracając do okien 240x235 i 270x235 to dostałem dziś dwie wyceny okien tym razem drewnianych i w jednej firmie (Natura) okna zostały podzielone na dwie tafle chociaz przedstawiciel stwierdził że da się takie okna wykonać i będą one droższe od dwutaflowych bo trzeba zastosowac grubszą szybę klejoną - nie mam niestety szczegółów ile dokładnie takie okna kosztują. Z drugiej firmy (Urzedowski) dostałem wycene tych duzych okien z jednej tafli z szybami klejonymi Planilux 6/18/6 U=1.1. Generalnie wycena okien drewnianych dębowych Gallux U=1.1 z Urzędowskiego (bez okna naroznego przy kuchni i pomniejszonym oknie kuchennym ale blednie wycenionym bo z dwoch taflach) to 28000 z montażem, a z Natury okna Sosnowe z drzwiami wejsciowymi anytwłamaniowymi z montażem U=1.0 29000, U=0.7 3 szybowe 32000.
Dostałem tez wycene na rolety i brame garażową do Praktycznego 2 firmy Krispol - brama segmentowa 5m szeroka ze sterowaniem na pilota Krispol Zonda 9270, Krispol Sirocco 7250, rolety do zabudowy RZM3 z montażem na wszystkie okna 12000, dopłata za napęd elektryczny 5140zl

ja_gab1
06-04-2010, 20:11
Mnie także dręczył ten problem przy snuciu planów budowlanych. Jednak doszedłem do wniosku (być może kontrowersyjnego dla innych), że skoro przeinwestuję w max oszczędność energii, a i tak nie zbuduję domu pasywnego, to po co zamrażać pieniądze w coś, co nigdy do końca mi się nie zwróci. Dlatego też nie biorę super oszczędnych okien bo zapłaciłbym za nie krocie. Nie biorę pompy ciepła, a porządny piec co na gaz, nie inwestuje też w solary. Budowałem już 10 lat temu dom z Porothermu i jestem b zadowolony z jego jakości pod względem budowlanym jak i pod względem oszczędności energii. Teraz pustak 25 plus 15 styropianu stworzy optymalnie oszczędną ścianę. Rolety zewnętrzne to także oszczędność ciepła, tyle, że nie mogą one być montowane w nadprożach ponieważ otworami rewizyjnymi ucieka mnóstwo ciepła. Długo by tak pisać...

pp_mp
07-04-2010, 17:59
Czy ktoś mający dostęp do kosztorysu, może mi napisać jaki jest koszt wykończenia trasu nad garażem i nad jadalnią? Chodzi mi o koszty od momentu wykonania wylewki i izolacji do pełnego wykończenia.

ja_gab1
07-04-2010, 20:35
Nie posiadam kosztorysu, ale sądzę, że nie będzie w nim aż tak szczegółowej "rozpiski" jak poszczególne etapy budowy tarasu. Chyba, że się mylę.
ps. Dziś odebrałem pozwolenie na budowę Praktycznego 1:)

miejski
10-04-2010, 22:59
Dziś odebrałem pozwolenie na budowę Praktycznego 1:)

No nic, tylko pozazdrościć...
Ale startuj, będzie się na kim wzorować

chmielak
15-04-2010, 22:12
Witam wszystkich "Praktycznych";
Jestem dość poważnie zainteresowany zakupieniem projektu Praktyczny 1 i co za tym idzie budową tego domu. Jednakże jak zapewne wielu z Was mam swoją koncepcję jego drobnych przeróbek. Chociaż w moim przypadku nie są to chyba drobne przeróbki. Lubię mieć wszystko zwizualizowane więc pozwoliłem sobie (na własne potrzeby) nieco przerobić graficznie projekt własnoći: domyzwizja.pl. Jak się nieoficjalnie dowiedziałem, architekci domówzwizją planują zrobić podobny projekt właśnie z przybocznym garażem, z tym, że garaż ma być zadaszony i stanowić dodatkowy pokój na półpiętrze. Chciałbym abyście wyrazili swoją opinię na ten temat. Jeśli było by duże zainteresowanie podobnym rozwiązaniem to mam nadzieję na wsparcie przy staraniach o przyspieszenie prac nad taką koncepcją.

A oto moja koncepcja:
http://www.reklama-best.pl/www/praktyczny-wizualka.jpg

http://www.reklama-best.pl/www/praktyczny-rzuty.jpg

pp_mp
16-04-2010, 08:52
Świetny pomysł!!! Projektanci z DomyzWizją do dzieła!!!!

ja_gab1
01-05-2010, 22:32
Forum umarło?????????????
Dziurka pod fundament Praktycznego1 już jest. Wczoraj kopara wybrała mi grunt. Za chwilę wchodzi ekipa-na razie wyciągnie mi "zero".

AnMar007
04-05-2010, 09:37
Witam wszystkich.
W końcu udało mi się znaleźć osoby budujące ten domek. Oczywiście projekt jest bardzo nowy, więc cieszę się tym bardziej.
Dzięki kolego Miejski za założenie tego wątku. Mam nadzieję, że temat Praktycznego 1 będzie się rozwijał i dołączy jeszcze wiele osób.

Projekt Praktyczny 1 (wersja lustrzana) znalazłem na początku lutego i od razu przypadł nam(żonie i mi) do gustu.
Wcześniej mieliśmy na oku Dom w Rododendronach 6N, ale z uwagi na wiele przeróbek szukaliśmy jeszcze innych.
Po zobaczeniu P1 poszukiwania zostały zakończone. W sumie wszystko jest idealnie. Wizualizacje piękne. Z biegiem czasu jednak zdecydowaliśmy się na małe przeróbki, ale o tym później.

Projekt zamówiony 26,04,2010 i powinien być na dniach( może nawet dzisiaj). Działka przygotowana. Warunki zabudowy z gminy są. Warunki wszystkich przyłączy już prawie też. Ekipę wykonawczą też już wybraliśmy ( kwestia kosztorysu i terminów). Już jestem umówiony z projektantem na adaptację i zmiany:
- przesunięcie garażu na boczną ścianę
- wyrównanie ścian z wykuszem (przede wszystkim z powodu wąskiej kuchni)
-powiększenie pomieszczenia gospodarczego ( z powodu przeniesienia garażu, ściana jest trochę cofnięta w głąb budynku) i zrównanie ze ścianą frontową.

Umieszczę za parę dni rysunki poglądowe jak to będzie wyglądało. Powierzchnia parteru zwiększy się o jakieś 9m2.

Na początek to tyle. Pozdrawiam wszystkich piszących na forum. Wierzę , że jeszcze bardzo dużo pisania przed nami!!!

siuta9
09-05-2010, 18:37
AnMar007 a jakie masz rozwiązanie wejścia na taras nad garażem jeśli przesuniesz go na bok?

AnMar007
10-05-2010, 11:11
Garaż robię zadaszony dwu spadzisty i likwiduje okienko na pół piętrze. Do tego powiększam pomieszczenie gospodarcze ( licuje ze ścianą frontową)
http://images48.fotosik.pl/292/da268c7679289f31med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Katarzyna0
11-05-2010, 14:26
Witam
Zastanawiam się nad kupnem projektu Praktyczny 2 . Mam pytanie , czy ktoś już ma projekt i czy może mi napisać ile metrów jest wysuniety garaż do przodu budynku? Z góry dziekuję.

AnMar007
11-05-2010, 16:10
HALO HALO

Autorzy forum chyba ostro zapracowani budową, bo forum lekko zamarło

miejski
11-05-2010, 18:58
No ja czekam na PnB.
Niestety chyba będzie czasowa obsuwa z mapą, bo ośrodek geodezyjny wprowadza mapy w system elektroniczny - geodeci którzy wprowadzają te mapy sa z Krakowa, swój przyjazd z pobranymi mapami przekładają już około miesiąca.

karo_
11-05-2010, 23:12
Witam po długiej nieobecności,

jak wszystko dobrze pójdzie, to przygodę z Praktycznym 2 zaczynamy w sierpniu :). Mamy już niemal wszystkie projekty gotowe. Mapy, zezwolenia, warunki zabudowy, geodetę i badania gruntu załatwione. Ekipa jest, kierownik budowy też. Teraz tylko wniosek o zgodę na budowę.

Co do pytania o wysunięcie garażu. Od linii muru z oknem kuchennym do końca garażu (bez podjazu) wychodzi ok. 5 m (bez 5,5 cm).

Pozdrawiam
karo_





Witam
Zastanawiam się nad kupnem projektu Praktyczny 2 . Mam pytanie , czy ktoś już ma projekt i czy może mi napisać ile metrów jest wysuniety garaż do przodu budynku? Z góry dziekuję.

Katarzyna0
12-05-2010, 08:50
Dziękuję karo_
Ja też już bym chciała mieć pozwolenie na budowę, ale u mnie jeszcze długa droga. Pozdrawiam

AnMar007
12-05-2010, 15:54
A stropy robicie takie jak w projekcie czy zamieniacie na terivę? Projektant, który robi mi adaptację twierdzi że jest to dużo tańsze i szybsze rozwiązanie.

karo_
12-05-2010, 20:41
Zdecydowaliśmy się nie wprowadzać żadnych znacznych zmian konstrukcyjnych do projektu. W zasadzie poprzesuwamy kilka ścianek na piętrze i usuniemy małe okno z kuchni, ale nic poza tym... teriva to rozwiązanie może nieco tańsze, jednak wymaga przekalkulowania projektu, podobno wymusza też decyzję o umiejscowieniu ścian działowych już na bardzo wczesnym etapie... no i wymaga więcej czasu na zmiany adaptacyjne, którego nie chcieliśmy poświęcić...









A stropy robicie takie jak w projekcie czy zamieniacie na terivę? Projektant, który robi mi adaptację twierdzi że jest to dużo tańsze i szybsze rozwiązanie.

aga979
13-05-2010, 23:12
Wczoraj odebraliśmy pozwolenie na budowę "Praktycznego 2". Zajęło nam to dokładnie od daty otrzymania projektu ( koniec marca), prawie 2 miesiące ;)co nie którzy na tym forum pisali o 3-4 miesiącach ;)
pozdrawiamy

miejski
20-05-2010, 00:26
Wczoraj odebraliśmy pozwolenie na budowę "Praktycznego 2". Zajęło nam to dokładnie od daty otrzymania projektu ( koniec marca), prawie 2 miesiące ;)co nie którzy na tym forum pisali o 3-4 miesiącach ;)
pozdrawiamy

Nie każdy ma tak dobrze. U mnie proces uzyskania PnB rozpoczęty 1 marca i jeszcze nic nie mam.

s_szpak
23-05-2010, 11:54
witamy wszystkich:)
my również planujemy budowę tego domu. początek prac planujemy na koniec września. może jest ktoś , kto jest na bardziej zaawansowanym etapie prac niż my? (kompletujemy papiery):) i mógłby pochwalić sie budową na "żywo"?. my będziemy budować w radomiu:)

s_szpak
23-05-2010, 11:55
aaa.. będziemy budować projekt praktyczny 1 :)

miejski
23-05-2010, 18:37
witamy wszystkich:)
my będziemy budować w radomiu:)

No to będzie "rzut beretem" do nas :-)

s_szpak
24-05-2010, 11:29
a gdzie ty budujesz? i na jakim etapie masz prace?

miejski
24-05-2010, 23:25
Oj Sylwia, czytaj PW oraz mój dziennik.

piotrgawlik
26-05-2010, 19:52
Witam ponownie.


Kolejne pozwolenie na budowę Praktycznego1 lustro - wydane!!!!, czekamy na uprawomocnienie.
Wykonawca SSO wstępnie wybrany,geodeta wybrany, koncepcja zagospodarowania działki - jest.
Pozostało oczyścić działkę po karczowaniu krzewów i można rozpoczynać roboty ziemne.

miejski
28-05-2010, 17:38
A ja dopiero mam mapę (3 m-ce zeszło).Teraz wniosek o odrolnienie działki (podobno następne 3 tygodnie) i potem wniosek o PnB. Nieciekawie to u mnie wygląda. Jak w sierpniu ruszę to będzie dobrze.

Szelma29
28-05-2010, 19:26
Czy możecie napisać mi jaki wymiar ma okno w kuchni - to duże?
dziękuje

Jarrek
28-05-2010, 19:52
240x235

siuta9
28-05-2010, 23:30
Jarrek,

jesteś pewny że to okno jest takie duże? Jeśli dobrze się wczytałam we wcześniejszych wpisach to chyba jest tam jakaś pomyłka, na wizualizacji nie wygląda na takie wysokie?

miejski
28-05-2010, 23:36
210x150 duże, 75x150 małe

Jarrek
29-05-2010, 13:13
przepraszam pomylka, pomylilem z oknem z jadalni, jest tak jak pisze miejski

pzdr

JM

grigo
12-06-2010, 11:20
Witam wszystkich sympatyków Praktycznego.
Pod długich poszukiwaniach projektu domku, trafiłem na stronę domy z wizją. Bardzo mi się spodobał Praktyczny 1. Nawet udało mi się przekonać żonę do tego projektu, chociaż wcześniej brała pod uwagę tylko domki typu "dworek". W oczekiwaniu na warunki zabudowy, szukaliśmy też innych lepszych rozwiązań jednak za każdym razem wracaliśmy do praktycznego. Dopiero na forum znaleźliśmy lepszą wersję. Jest to przeróbka garażu z przodu na bok, która znajduje się kilkanaście postów wyżej. Panie "Chmielak" ten pomysł jest po prostu genialny. Moim zdanie dom zyskał wizualnie. Czy projektanci DZW zgodzili się na takie zmiany?? Jeśli tak to my na pewno zbudujemy praktyczny w takiej wersji. Zanim zaczniemy czeka nas przeprawa przez wszystkie formalności. WZ, pozwolenie na budowę itd. Będziemy budować koło Krakowa.


Witam wszystkich "Praktycznych";
Jestem dość poważnie zainteresowany zakupieniem projektu Praktyczny 1 i co za tym idzie budową tego domu. Jednakże jak zapewne wielu z Was mam swoją koncepcję jego drobnych przeróbek. Chociaż w moim przypadku nie są to chyba drobne przeróbki. Lubię mieć wszystko zwizualizowane więc pozwoliłem sobie (na własne potrzeby) nieco przerobić graficznie projekt własnoći: domyzwizja.pl. Jak się nieoficjalnie dowiedziałem, architekci domówzwizją planują zrobić podobny projekt właśnie z przybocznym garażem, z tym, że garaż ma być zadaszony i stanowić dodatkowy pokój na półpiętrze. Chciałbym abyście wyrazili swoją opinię na ten temat. Jeśli było by duże zainteresowanie podobnym rozwiązaniem to mam nadzieję na wsparcie przy staraniach o przyspieszenie prac nad taką koncepcją.

A oto moja koncepcja:

grigo
14-06-2010, 12:54
Witam. To znowu ja. nie mogąc się doczekać odpowiedzi zadzwoniłem do DZW czy zgodzą się na taką adaptacje projektu by garaż znalazł się z boku. Odpowiedzieli że pracują nad taką wersją. W połowie lipca będzie projekt z garażem z boku i dodatkowym pokojem nad garażem. Kilka tygodni później wejdzie wersja Pana Chmielaka, garaż z boku a na nim taras. Dom będzie wyglądał jak na wizualizacji z postu #187 z jedną różnicą: zamiast dwóch słupów koło wejścia będzie jeden.
Czy ktoś buduje ten domek w bliższych lub trochę dalszych okolicach Krakowa??

JoMar
24-06-2010, 15:09
Witam,
bardzo podoba nam się projekt praktycznego dlatego z ciekawością śledzę wątek.
Jedyne wątpliwości jakie mam co do projektu to mała kuchnia i brak spiżarni przy niej. Teraz mieszkamy w bloku i odczuwam brak miejsca np. na warzywa, słoiki, szczotki, mopy itp. itp. Ciekawi mnie jakie macie pomysły co do przechowywania tego typu produktów czy rzeczy? Poza tym projekt jest rewelacyjny.

fleczer
12-07-2010, 10:20
Witam, także przyłączam się do grona sympatyków "Praktycznych".
Po wielu miesiącach poszukiwań nareszcie zdecydowaliśmy się na Praktyczny1. Mam pytanie do osób już posiadających projekt, lub już go realizujących. Czy ktoś może udostępnić jakiś szkic planu z wymiarami pomieszczeń? Stoję przed próbą zorganizowania w domu spiżarki lecz nie wiem gdzie ją umieścić. Zastanawiam się także nad rezygnacją z garażu na rzecz powiększenia pomieszczenia gospodarczego. Oczywiście bryła budynku straci na swoim uroku ale bardzie interesuje mnie podejście do praktycznych rozwiązań - a garaż nie jest mi tak bardzo potrzebny (tym bardziej taras nad nim).
Drugie pytanie dotyczy kosztów. Czy kosztorys zamieszczony na stronie ma jakieś realne podstawy? Na czym można zaoszczędzić?
Ostatnie pytanie dotyczy sposobu ogrzewania. Ponieważ nie mam gazu z sieci, prąd przeraża patrząc na koszty, pewnie skończy się na jakimś paliwie stałym (niewygodnie ale tanio) plus kominek z płaszczem wodnym. Możecie napisać co wybraliście do ogrzewania w waszych projektach?

* chciałbym rozpocząć w 2011, w okolicach Łodzi.

grigo
12-07-2010, 18:45
Fleczer, rysunki techniczne są dostępne na stronie http://www.domyzwizja.pl/projekty/praktyczny1/dokumentacja.pdf. Pochwal się jak coś wymyślisz , ze spiżarką. Kilkanaście postów wyżej masz wizkę domu z garażem z boku. Moim zdaniem wygląda nawet lepiej od oryginału. Architekci DZW pracują nad taką wersją, będzie dużo łatwiej amputować garaż niż w tej obecnej.
Co do ogrzewania ja planuje gaz i kominek z płaszczem. Jeśli nie masz gazu to zostają:
- pompy ciepła moim zdaniem drogie. Te tańsze, co mają odzysk ciepła z powietrza radykalnie tracą sprawność powyżej 15 stopni mrozu a powyżej 20 przestają działać
- ekogroszek - potrzebowałbyś piwnicę na składowanie opału
- petety - mało popularne w naszym kraju chociaż podobno jesteśmy największym producentem pelets w europie. Piece są bezobsługowe, paliwo nie jest tak brudne i łatwiejsze do składowania (duże worki). Podobno na takie piece są dopłaty. http://www.kostrzewa.com.pl/opis-kotla-5387.html
Jak wszystko dobrze pójdzie to też startuję w 2011.

Pozdrawiam

fleczer
13-07-2010, 09:46
No właśnie z pomieszczeniem na spiżarnię mam największy problem. W zasadzie nie ma go gdzie umieścić, kuchnia jest zbyt mała aby jeszcze pomniejszyć ją o kolejne 1,5-2 m2, w pomierzeniu gospodarczym nie ma miejsca bo niestety będę musiał opalać paliwem stałym, więc potrzebuję miejsca na składowanie opału. W tej chwili rozważam przerysowanie projektu z garażem doklejonym do budynku na całej ścianie i może przeniesienie tam pieca i opału. Na chwilę obecną analizuję rozwiązanie jak na grafice poniżej, na pewno będę chciał mieć nad garażem dach ze spadem a nie prosty strop, z uwagi na problemy z izolacją oraz zalegającym śniegiem.
Co do ogrzewania to niestety piec na paliwo stale, bo na mojej wiosce nie ma gazu.

Napiszcie co sadzicie o mojej propozycji ?


http://img641.imageshack.us/img641/9282/wersja3mod.jpg

diprivan
13-07-2010, 11:04
Witam,
Jestem kolejnym fanem Praktycznego 2. Mam jednak kilka zastrzeżeń do projektu dlatego pozwoliłem sobie na kilka zmian adoptujących go do moich potrzeb. Oto moje pomysły:
1. podoba mi się propozycja Sufleta na poszerzenie budynku - bryła domu nie traci na atrakcyjności, a zyskujemy sporo dodatkowego miejsca na parterze (większe pomieszczenie gospodarcze) i na piętrze ( umieściłem tam garderoby i powiększyłem jeden z pokoi)
2. zrezygnowałem z niewielkiego tarasu ( dodatkowa dla mnie z niekorzystnej strony) i małego gabinetu (do którego niefortunnie wchodzi się bezpośrednio z salonu) na rzecz powiększenia salonu
3. wygospodarowałem większy taras w moim przypadku od południa
4. uważam, że umiejscowienie toalety tak blisko jadalni i salonu to raczej krępujące rozwiązanie - proponuję przeniesienie wejścia do toalety kosztem rezygnacji z wiatrołapu ( wiem, że to kontrowersyjne rozwiązanie )
5. wejście do garażu w innym miejscu
6. umiejscowienie kominka w moim projekcie wydaje się mało atrakcyjne dlatego zamieszczam jeden rysunek z propozycją rezygnacji z kominka i zastąpienie go spiżarką ( brak komina przy wentylacji mechanicznej) - wiem, że dla wielu brak kominka jest niedopuszczalny
7. na piętrze wygospodarowałem pralnię, zmieniłem nieco układ łazienki i garderoby przy sypialni, powiększyłem pokój plus garderoba

Wydaje mi się, że zmiany choć poważne nie wpływają znacząco na charakter i atrakcyjność bryły, ale może to tylko moje wrażenia. Proszę o ocenę moich poczynań, nie boje się krytyki.
Pozdrawiam

fleczer
13-07-2010, 13:23
Jeżeli nie boisz się krytyki to coś napiszę, nie bierz tego do siebie, ja bardziej patrzę ze swojej perspektywy.
Poddasze - łazienka przy sypialni ma ponad 10m2 i do tego w sypialni jest jeszcze garderoba - tak naprawdę czy będzie to funkcjonalne, nie wiem - w sumie masz 30-35 metrów dla dwójki rodziców w pomieszczeniu gdzie w zasadzie się tylko śpi, bo mając taki salon raczej życie przeniesie się do niego?
Rezygnacja z gabinetu to już kwestia gustu, w mojej sytuacji, dla rodziny docelowo (2+2) to właśnie na gabinecie najbardziej mi zależało, jako miejscu do pracy. Ok, może wejście od salonu to nie najlepszy pomysł ale zawsze to kawałek pomieszczenia na bibliotekę czy komputer.

bardzo fajny pomysł na spiżarkę i zmiana tarasu, świetnie także wymyśliłeś wejście do łazienki na dole.

marcos
13-07-2010, 13:28
Witam wszystkich,

Projekty pracowni Domy z Wizja bardzo nam sie podobaja. Zastanawiamy sie nad innym, ale nie wiem czy nie bedziemy musieli wybrac cos mniejszego. Dlatego z zaciekawieniem przeczytalem ten watek.

Generalnie domek jest fajnie rozplanowany zwlaszcza na takim metrazu. Najwieksza zaleta to okna 'balkonowe' na poddaszu. Architekt, z ktora ostatnio rozmawialismy stwierdzila, ze czeso zycie na poddaszu jest bardzo klaustrofobiczne w sytuacji gdy mamy duzo skosow i male okna polaciowe. Widac glownie niebo etc. Plus rozwniez za dwie sasiadujacce lazienki na gorze, ktore mozna dowolnie konfigurowac. Minusy to mala kuchnia, brak spizarni oraz umieszczenie WC o ktorym juz pisano wczesiej.

W miedzczyczasie zrobilem 'wlasna' wersje na szybko, korzystajac tez z uwag i pomyslow innych forumowiczow czyli:

- powiekszamy i odsuwamy gabinet - powstaje powiekszony pokoj gabineto-goscinny :). Ewentualnie gabinet tylko przeuwamy i zostawiamy podcien w narozu.
- na koncu powstalego korytarza przesuwam WC z prysznicem, jest teraz dalej niz w oryginale i zarazem blisko goscinnego wiec jak rodzinka zjedzie to nie bedzie paradowac rano po salonie w te i z powrotem
- na miejscu WC powstaje schowek/spizarnia
- powiekszam kuchnie tak, zeby moc zmiescic maly stol

Takie zmiany spowodowaly tez ze ograniczamy liczbe drzwi w salonie (nie ma tych do WC oraz gabinetu) . W sumie dodajemy ok. 18 m powierzchni na dole i tyle samo na gorze.

Gore zrobilbym tak jak diprivan. Dobrze to obmysliles ale moze zastanow sie nad brakiem wiatrolapu. Ciagle bedziesz musial pilnowac sie zeby drzwi szybko zamykac 'bo wieje'.

To tyle. Pozdrawiam goraco planujacych i budujacych.

marcos

MarysM
13-07-2010, 14:00
Witam.
Może mój post nie jest bezpośrednio związany z projektem Praktycznego, ale nasz indywidualny projekt na początku opierał się o Praktycznego 2.
W załączniku rzuty parteru i poddasza.
http://picasaweb.google.pl/MalotaM/Domy#5493358479774920434

plebus
14-07-2010, 10:33
No właśnie z pomieszczeniem na spiżarnię mam największy problem. W zasadzie nie ma go gdzie umieścić, kuchnia jest zbyt mała aby jeszcze pomniejszyć ją o kolejne 1,5-2 m2, w pomierzeniu gospodarczym nie ma miejsca bo niestety będę musiał opalać paliwem stałym, więc potrzebuję miejsca na składowanie opału. W tej chwili rozważam przerysowanie projektu z garażem doklejonym do budynku na całej ścianie i może przeniesienie tam pieca i opału. Na chwilę obecną analizuję rozwiązanie jak na grafice poniżej, na pewno będę chciał mieć nad garażem dach ze spadem a nie prosty strop, z uwagi na problemy z izolacją oraz zalegającym śniegiem.
Co do ogrzewania to niestety piec na paliwo stale, bo na mojej wiosce nie ma gazu.

Napiszcie co sadzicie o mojej propozycji ?


http://img641.imageshack.us/img641/9282/wersja3mod.jpg

Witam,

jestem na etapie wykończeń doskonałego z domów z wizją, chce tylko podpowiedzieć, że drzwi od kotłowni powinny otwierać się na zewnątrz pomieszczenia. Więc garaż trzeba zrobić trochę dłuższy, żebyś nie miał kolizji z samochodem. I chyba dobrym roziązaniem będzie umieszczenie wąskiego okna w garażu. Jesli masz za blisko sąsiadów może jakieś luxfery, ale cos co da światło gdy go zabraknie:)

Pomysł na spiżarnie wydaje mi się być średni, to już lepiej nie odgradzać ścianami, tylko zrobić jakieś półki typu ikea w pomieszczeniu gospodarczym. Na pewno zyskacie więcej miejsca, produkty będą uporzadkowane, i wygodniej będzie po nie sięgać. Macie też schowek pod schodami, jego tez można zaadaptować na spiżarkę: ziemniaki, w skrzynkach czy inne nie zdobiące produkty żywieniowe.

A drzwi w małym wc na prterze niech otwierają się na drugą stronę. Z salonu nie będzie wyedy widać sanitariatów.

Świetnym pomysłem jest też zrobienie drzwi suwanych, chowanych w ścianach do kuchni.Mozna zawsze zasłonić bałagan. A żeby tutaj to zroić trzeba przerzucić komin do przedsionka zmniejszając tym samym szafę wnękową, a kominek zrobić centralny, nie rogowy.

Drzwi do gabinetu zrobiłabym otiwrane na zewnatrz, nie będzie wtedy wnęki, która tak naprawde nie zdobi i przynajmniej będą tak samo wyglądały jak drzwi od wc. Bo jedne drzwi będą z wnęką - drugie bez. Chyba ładniej jest jesli wszystkie wyglądają tak samo na jednym poziomie.

Za to drzwi z przedsionka do pom gospodarczego, skoro nie ma tam pieca zrobiłambym do środka żeby zyskać wiecej mjejsca i żeby wiatrołap nie był kolizyjny.

diprivan
16-07-2010, 19:33
Czy widzieliście nowy projekt pracowni Horyzont - ADA? Zadziwiająco podobny do Praktycznego. Gdyby jeszcze miał takie ładne lukarny i aranżację tak jak domy z pracowni Domy z Wizją, a można byłoby się pomylić.

grigo
17-07-2010, 01:01
Czy widzieliście nowy projekt pracowni Horyzont - ADA? Zadziwiająco podobny do Praktycznego. Gdyby jeszcze miał takie ładne lukarny i aranżację tak jak domy z pracowni Domy z Wizją, a można byłoby się pomylić.
Przypomniał mi się tekst z reklamy. "Jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać?" :)
Ja znalazłem tylko dwa podobieństwa. Okna i drewno na fasadzie. Na pewno bym się nie pomylił, nawet gdyby horyzont miał tak samo odpicowane wizki

AnMar007
19-07-2010, 20:45
Witam. Jaką dachówkę planujecie? Taka jak w projekcie to: domino z Creaona ( cena powalająca).

karo_
19-07-2010, 23:35
Witam wszystkich fanów Praktycznego! Jest nam miło poinformować, że dziś właśnie odebraliśmy zgodę na budowę Praktycznego 2. Od momentu zakupu działki minęło równo 5 miesięcy i 3 dni, a budowę rozpoczynamy w drugiej połowie sierpnia! Pozdrawiamy!

diprivan
20-07-2010, 09:14
Witam. Jaką dachówkę planujecie? Taka jak w projekcie to: domino z Creaona ( cena powalająca).

Ktoś już wcześniej wspominał o dachówce Brass Tegalit, ale cena jest chyba podobna.
Możesz zobaczyć jak wygląda dachówką ACTUA Wienerberger Angoba szlachetna - maciejfogt buduje Na Mirę 2 z pracowni Domy z Wizją:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?134602-Na-miar%C4%99-2-z-pracowni-Domy-z-Wizj%C4%85/page2&highlight=domy+wizj%C4%85

s_szpak
20-07-2010, 10:16
uwazam za swietny pomysł zmiane kierunku otwierania drzwi do wc, super ja na pewno z tej rady skorzystam, :)

rere79
21-07-2010, 16:23
Witam!
Preczytałam cały wątek... . Też jestem fanką Pratyczngo, ale niestety nie zmieści mi się w tej formie na działce. Kolega Chmielak przedstawił wersję z garażem z boku. Też byłabym zainteresowana tą wersją :).
Panowie architekci nie podali bliżej określonego czasu powstania takiego projektu? I ostatnie pytanie, co ja mogę zrobić żeby ich "pogonić"? :D

Pozdrawiam

aga979
21-07-2010, 22:27
Witam
U nas zaczynają piąć się już mury PRAKTYCZNEGO 2, czy ktoś także jest na tym etapie?
Jeśli tak, to w jakim regionie.Mile widziane fotki :)

diprivan
22-07-2010, 00:56
Witam
U nas zaczynają piąć się już mury PRAKTYCZNEGO 2, czy ktoś także jest na tym etapie?
Jeśli tak, to w jakim regionie.Mile widziane fotki :)

Aga979 dlaczego to tej pory nie pokazałaś nam żadnej fotki? Jesteśmy strasznie ciekawi jak przebiega u Ciebie budowa. Może masz jakieś problemy ? Z czego jesteś zadowolona ? Proszę podziel się z nami swoimi odczuciami, mile widziane fotki ( nawet bardziej niż mile) ! Pozdrawiam

miejski
22-07-2010, 14:39
A mnie - jako założyciela tego wątku i osobę, która jako jedna z pierwszych miała projekt w ręku- wkurza, jak czytam, że niektórzy zaczynają lub już budują.
A wkurza dlatego, że całość prac od adaptacji, map, przyłączy, projektów po pozwolenie na budowę zleciłem 1 marca niesolidnemu człowiekowi, który nie wywiązuje się terminowo, kłamie i nie odbiera telefonów.
Dość powiedzieć, że wniosek o PnB został złożony dopiero 16 lipca, więc nie wiem czy w te wakacje uda mi się ruszyć z budową.

monik5
22-07-2010, 17:27
witam wszytkich.jestem kolejna wielbicielka domu PRAKTYCZNY 1 .po analizie setek projektow zostal ten jeden.jest on jedyna alternatywa dla mojej waskiej dzialki o szer 18 m.widze,ze projekt ten cieszy sie duzym zainteresowaniem.mysle,ze jak na poczatek tematy dosc rozwiniete:)ale pozwole sobie na wtracenie sie skromne...

w poszukiwaniach mialam cel-maly,praktyczny,nowoczesny,duzy salon,dodatkowy pokoj na dole,garaz w bryle.PRAKTYCZNY 1 MA TO WSZYTKO:):):)
wszystkie projekty malych domow jezeli maja pokoj to maja maly salon okolo 25m2 jest to nie do przyjecia!
do realizacji u mnie niestety dluga lecz cienka nic.poki co zbieram informacje poniewaz w moim przypadku
ukochany gotuje a ja buduje;)mam nadzieje,ze tego nie przeczyta:rolleyes::rolleyes:

.jesli chodzi o watpliwosci do projektu wc,schowek,okien itd to prosze pamietac,ze to jest maly domek a i tak cechuje go posiadanie na dole wszytkiego czego potrzeba.poza tym zwiekszanie go juz o kilka metrow podnosi znacznie koszty w realizacji oraz ogrzewaniu.trzeba sie dobrze zastanowic czy warto
po zminach w projekcie u kolegow z forum zaczynaja sie tworzyc waskie korytarzyki co niszczy otwartą przestrzen domku ale to tylko moje zdanie

-jezeli chodzi o ilosc duzych okien zgadzam sie z poprzedniczka postu,ze dzieki nim pozbedziemy sie klaustofobii

-jedyna zmiane jaka bym chiala dokonac to wyrownanie sciany od gabinetu.wykonczenie domu z zewnatrz co do joty procz tych nieszczsnych zaluzji zewnetrznych.wydaje mi sie ,ze z nimi beda tylko problemy i wydatek poniewaz nie sa tanie .w zamian tego chce zrobic nad oknem od salonu i gabinetu z pergoli zadaszenie.po ktorym bedzie sie piela moja ulubiona wisteria.pergola nowoczesna w formie drabinkowej.plan taki poniewaz rownajac sciane gabinetu nie bedzie zacienienia i wydaje mi sie,ze czegos brakuje pod tymi oknami na pietrze:) planuje rolety zew.podtynkowe.

jezeli codzi o taras uwazam ,ze jest to bardzo oryginalne miejsce.nie mam zadnych watpliwasci co do jego posiadania!kwestie techniczne zostawiam fachowcom.

dla polepszenia nastroju zapracowanym budowniczym wklejam linki ze zlepkiem uzbieranych przeze mnie zdjec. mam nadzieje,ze beda inspiracja i chwila odpoczynku

http://picasaweb.google.com/108367174140381666305/OgrodMojeInspiracje?feat=directlink#

http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.ogrody-projektowanie.pl/ogrody_realizacje/taras_z_altana/ogrod_10.jpg&imgrefurl=http://www.ogrody-projektowanie.pl/realizacje_ogrody.html&usg=__O0uqeT-vJPy1UrDvtilaKFxy8tw=&h=128&w=170&sz=7&hl=pl&start=559&um=1&itbs=1&tbnid=_NkDzAKzUq2uCM:&tbnh=75&tbnw=99&prev=/images%3Fq%3Dogrod%2Bz%2Btarasem%26start%3D540%26u m%3D1%26hl%3Dpl%26client%3Dopera%26sa%3DN%26rls%3D pl%26ndsp%3D20%26tbs%3Disch:1
domek jest super ! trzymam kciuki za tych co juz sie zmagaja z budowa.pozdrawiam

AnMar007
22-07-2010, 22:52
Witam!
Preczytałam cały wątek... . Też jestem fanką Pratyczngo, ale niestety nie zmieści mi się w tej formie na działce. Kolega Chmielak przedstawił wersję z garażem z boku. Też byłabym zainteresowana tą wersją :).
Panowie architekci nie podali bliżej określonego czasu powstania takiego projektu? I ostatnie pytanie, co ja mogę zrobić żeby ich "pogonić"? :D

Pozdrawiam


Zamiast czekać na DZW , kup projekt i daj do lokalnego architekta do adaptacji i dokonania zmian w projekcie ( same zmiany jakieć 1500 do 2000 zł) i masz z bani. Ja tak zrobiłem. Garaż mam z boku, zadaszony. Budowę zaczynam na dniach. Pozdrawiam

AnMar007
22-07-2010, 22:57
A mnie - jako założyciela tego wątku i osobę, która jako jedna z pierwszych miała projekt w ręku- wkurza, jak czytam, że niektórzy zaczynają lub już budują.
A wkurza dlatego, że całość prac od adaptacji, map, przyłączy, projektów po pozwolenie na budowę zleciłem 1 marca niesolidnemu człowiekowi, który nie wywiązuje się terminowo, kłamie i nie odbiera telefonów.
Dość powiedzieć, że wniosek o PnB został złożony dopiero 16 lipca, więc nie wiem czy w te wakacje uda mi się ruszyć z budową.

Kolego u każdego może się coś takiego zdarzyć, ja w plecy byłem 7 miesięcy przez geodetę (popierdułkę, który z gęby szmatę sobie zrobił) ale się cieszę, bo miałem budować "Dom w rododendronach" a w miedzyczasie znalazłem Praktyczny 1. Pozdrawiam

rere79
22-07-2010, 23:24
Zamiast czekać na DZW , kup projekt i daj do lokalnego architekta do adaptacji i dokonania zmian w projekcie ( same zmiany jakieć 1500 do 2000 zł) i masz z bani. Ja tak zrobiłem. Garaż mam z boku, zadaszony. Budowę zaczynam na dniach. Pozdrawiam

Super, że masz swój projekt domu :). A możesz zamieścić rzuty tego domu? Fajnie byłoby pooglądać ;)

Pozdrawiam

AnMar007
23-07-2010, 14:07
http://images38.fotosik.pl/314/e2267c5e97b79fd6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e2267c5e97b79fd6)
http://images38.fotosik.pl/314/219e5db70ef5fcdbm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=219e5db70ef5fcdb)
http://images38.fotosik.pl/314/060082f04ef3f251m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=060082f04ef3f251)
http://images48.fotosik.pl/292/da268c7679289f31m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=da268c7679289f31)

rere79
23-07-2010, 19:44
Dziękuję bardzo :)$

Fajnie to wszystko wygląda. Mi tylko szkoda byłoby tego wykusza ;). No ale ja lubię takie akcenty.

To kiedy ruszasz z budową?

aga979
23-07-2010, 21:49
Aga979 dlaczego to tej pory nie pokazałaś nam żadnej fotki? Jesteśmy strasznie ciekawi jak przebiega u Ciebie budowa. Może masz jakieś problemy ? Z czego jesteś zadowolona ? Proszę podziel się z nami swoimi odczuciami, mile widziane fotki ( nawet bardziej niż mile) ! Pozdrawiam


Witam
Jedyny problem jaki mam to pogoda tzn. duże gorączki lub deszcze. Zmian jakie dokonaliśmy:
- zamiast okna balkonowego w gabinecie wstawiliśmy standardowe okno,
- w części jadalnej w narożniku okna ze słupka okiennego będziemy mieć słupek betonowy,
- usunięcie małego bocznego okna w kuchni,
- pomniejszenie drzwi w kotłowni ze 140 na 100
- na poddaszu połączenie 2 łazienek w 1 i tym samym zamiast dwóch jedno okno.
Rolety będą na okienne, zastanawiamy się nad tynkami? Czy tradycyjne bądź gipsowe? Pewnie wątpliwości będą w trakcie dalszej budowy.
Najbardziej jesteśmy zadowolenie z cegły "EDER" ma dobre parametry i jest bardzo równa :)
Przesyłam kilka zdjęć początkowych z budowy

diprivan
23-07-2010, 22:30
Nareszcie jakieś fotki w realu !!! Do tej pory oglądaliśmy tylko modyfikacje naszych wizji projektu. Fundamenty cacy ! Też uważam, że zmniejszenie drzwi do kotłowni to dobry pomysł. Trzymam kciuki i oczekuje kolejnych obrazków. Pozdrawiam

diprivan
23-07-2010, 22:34
AnMar007 czy mógłbyś wkleić jeszcze fotkę rzutu poddasza twojego projektu?

ilona.musial
25-07-2010, 22:59
Ja również dołączam się do grupy budujących Praktycznego 1. Jesteśmy na etapie załatwiania formalności. Jesienią planujemy wylanie fundamentów, a cała reszta od wiosny 2011. Oto zmiany jakie chcemy wprowadzić w projekcie:
- likwidacja wykusza kosztem powiększenia kuchni, a tym samym ulokowanie tam spiżarki
- powiększenie gabinetu kosztem tarasu
- usunięcie garażu z bryły budynku przez co w pom. gosp. pojawi się okno
- na piętrze połączenie dwóch łazienek w jedną i wygospodarowanie tam miejsca na pralnio-suszarnię.
-

uchaha
27-07-2010, 12:33
Witam wszystkich.
Jeżeli chodzi o projekt Praktycznego z garażem obok domu, to dostałem informację z biura projektowego, że najwcześniej będzie gotowy we wrześniu.

rere79
27-07-2010, 13:13
no to nic tylko czekać i zobaczymy co wymyślą ;) Mi akurat się nie śpieszy :P

marcos
28-07-2010, 07:27
AnMar007 - fajne te zmiany, my tez zastanawiamy sie nad przesunieciem garazu tylko bez zadaszenia. Po zmianach likwidujesz okno szczytowe, ktore doswietla klatke schodowa i hol. Tak sie zastanawam czy tam nie bedzie zbyt ciemno?

Czy ktos z forumowiczow posiadajacych projekt moglby wkleic rzut wiezby?

diprivan
28-07-2010, 09:40
AnMar007 - fajne te zmiany, my tez zastanawiamy sie nad przesunieciem garazu tylko bez zadaszenia. Po zmianach likwidujesz okno szczytowe, ktore doswietla klatke schodowa i hol. Tak sie zastanawam czy tam nie bedzie zbyt ciemno?

Czy ktos z forumowiczow posiadajacych projekt moglby wkleic rzut wiezby?

Klatkę schodową pewnie można byłoby doświetlić świetlikiem dachowym.

miejski
28-07-2010, 13:10
U mnie zamiast okna przy schodach mają być luksfery.

AnMar007
28-07-2010, 20:52
Witam. Fotkę poddasza wkleję jutro, bo kosztorysy odbieram. Co do okienka przy schodach to chce luksfery zastosować ,żeby chociaż trochę je doświetlić. Co do wszystkich zmian wygląda to następująco:

1 Przeniesienie garażu na bok- ponieważ w projekcie pierwotnym usadowienie domku według wymogów odległości od granic działki wymusza, aby domek znajdował się na środku działki ( działka 33m x 24m). W takim przypadku nie miał bym miejsca z przodu ani z tyłu budynku.
2 Garaż zadaszony dwu spadzisty.- bo pierwsze dodatkowe pomieszczenie gospodarcze na poddaszu garażu ( które jest bardzo potrzebne). Po drugie z tarasu nad garażem bym nigdy nie korzystał ( po to mam ogródek). Po trzecie i najważniejsze jest problem z uszczelnieniem takiego tarasu na garażem. Mało co ekip potrafi to odpowiednio wykonać, jest to dosyć drogie i wcześniej czy późnie i tak zacznie przeciekać.
3 Powiększenie salonu ( zlicowanie do ściany wykusza) Przede wszystkim z powodu wąskiej kuchni, która miała szerokość 3m a po dostawieniu szafek około 1,5m szerokości! Wykusz zlikwidowałem też z powodu trudności w izolacji i odprowadzania wody z nad wykusza. Chociaż nie ukrywam, że taki wykusz dodaje uroku ogólnej bryle domu, co do praktyczności to już jest różnie. Zamiast wykusza będę miał okno przesuwne HST o szerokości 3m
4 Wyjście na taras zrobiłem z salonu też przez okno przesuwne HST 3,5m a nie jak w projekcie przez drzwi balkonowe obok gabinetu. ( bardziej mi pasuje rozsunąć 1,7m skrzydło okna i mieć bezpośrednie wyjście i widok z salonu)
5 Co do parteru to powiększyła się (co cieszy żonę) garderoba i łazienki
6 Pomieszczenie gospodarcze przy wejściu zlicowałem ze ścianą fontową ( wystarczające miejsce na piec kondensacyjny, pralkę, suszarkę i może malutką spiżarkę.



No i w końcu najważniejsze, dzisiaj podpisałem z wykonawcą umowę na SSO.
Umowa obejmuję:

Kierownika budowy zapewnia wykonawca
Stan zerowy: Posadowienie fundamentów dla strefy przemarzania
hz = 0,8m. Geodezyjne wytyczenie budynku, roboty ziemne( przy założeniu normalnych warunków gruntowych to znaczy : odpowiednio niski poziom wody gruntowej , brak głazów narzutowych ,starych fundamentów , śmieci.) wylanie chudziaka 5cm , zazbrojenie ław fundamentowych, wysokość ław fundamentowych 30cm zalanie betonem towarowym B 20 z wyprowadzeniem uziemienia pod tablicę rozdzielczą, wymurowanie z bloczków betonowych ścian fundamentowych o wysokości 0,80 m (5 warstw bloczków ) do poziomu –17cm . Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej poziomej na ławach fundamentowych z papy termozgrzewanej i pionowej powłokowo , wykonanie izolacji termicznej ścian fundamentowych od zewnątrz ze styropianu grubości 10 cm pokrytych siatką zatopioną w kleju i zaizolowanego dysperbitem. Zasypanie wnętrza budynku ziemią z wykopu i obsypanie budynku od zewnątrz do poziomu –0.45 cm.

Ściany parteru: wykonanie nośnych i osłonowych ścian parteru z Porothermu. Przesklepienie otworów okiennych żelbetowymi nadprożami , wykonanie wylewki betonowej pod oparcie stropu .

Strop nad parterem: Ułożenie stropu teriva zgodnie z rysunkami konstrukcyjnymi , wykonanie wieńca i wytyków trzpieni ścianki kolankowej . Zalanie całości betonem projektowanej marki .

Ściany poddasza : Wymurowanie ścian kolankowych i ścian szczytowych ,mansard

Dach: wykonanie impregnowanej drewnianej konstrukcji dachu heblowane końcówki krokwi , przybicie pomalowanych bejcą koloryzującą desek okapu jako nadbitki , heblowanych , na wpust i pióro, przybicie folii paro przepuszczalnej , przybicie kontr łat i łat, montaż dachówki ceramicznej Koramic L15 antracytowy , ze wszystkimi akcesoriami ( blacha okapowa w kolorze brązu , obróbka kominów i kosze blacha powlekana , osówka , wróblówka) oprócz stopni i ław kominiarskich . Montaż rynien z blachy powlekanej( Bez okien)

Wykonanie kominów modułowych murowanych ponad dachem z cegły klinkierowej

Wykonanie kanalizacji podposadzkowej (do wyjścia z budynku ) izolacji p-w. 2* folia budowlana 0,15mm i pierwszego betonu gr. 10 cm

Wykonanie ścianek działowych parteru i poddasza zgodnie z projektem

Oferta nie obejmuje wykonania tarasów i podjazdu (wolę bardziej trwałą kostkę granitową na podjazd i na taras drewno) , schodów żelbetowych (bo po co płacić za beton i jeszcze raz z obicie betonu drewnem, całe będą drewniane)

Cenę mogę podesłać na priwa.

Sprzęt budowlany i geodeta wjeżdżają za dwa dni, a fundament od 02 sierpnia leją.