PDA

Zobacz pełną wersję : problemy z rozpoznaniem rodzaju dzialki



Lukasz_81
29-01-2010, 19:30
witam
od dluzszego czasu przegladam forum i czytam o mozliwosci budowy domu a dokladniej o tym na jakiego typu ziemi moge postawic dom.
znalazlem dzialke 33a ktora zostala wydzielona z terenow rolnych.
pole wczesniej mialo 1,6 ha i wlasciciel podzielil je na 3 dzialki po ok 30a.
reszte zostawil sobie.
na mojej dzialce znajduje sie slup z pradem, siec wodociagowa i siec telefoniczna.
poprosilem wlasciciela o jakies dokumenty o tym, ze moge sie na danej dzialce budowac.
wyrysu i wypisu jeszcze nie ma ze wzgledu, ze dzialka zostala wydzielona 26 stycnia czyli trzeba czekac.
jedynie co to dostalem zaswiadczenie z gminy na cala dzialke przed podzialem w ktorym napisano: dzialka przeznaczona jest w czesci pod tereny upraw polowych bez prawa zabudowy - symbol planu RP i w czesci pod tereny rolne z dopuszczeniem zabudowy - symbol planu RPZ.
czy jest ktos na sali to moglby wyjasnic mi co i jak?
bardzo prosze
pozdrawiam lukasz

lukasz_p
29-01-2010, 20:14
Z tego co piszesz, dysponujesz zaświadczeniem o przeznaczeniu terenu w MPZP. Do tego potrzebujesz jeszcze wyrysu z ww. planu, na którym z łatwością znajdziesz "swoją" działkę. Taki dokument można otrzymać w UM bez względu na to, czy się jest właścicielem terenu czy nie.

Lukasz_81
30-01-2010, 12:31
dzieki
a czy moze mi ktos rozszyfrowac skrot RPZ?
pozdrawiam lukasz

kar_ma
30-01-2010, 14:43
Łukasz - sam już to napisałeś:




- tereny upraw polowych bez prawa zabudowy - symbol planu RP
- tereny rolne z dopuszczeniem zabudowy - symbol planu RPZ.


Jeżeli chcesz bardziej szczegółowo oznaczenie tych symboli to musisz sięgnąć do uchwały rady gminy zatwierdzającej MPZP, tam będzie bardziej precyzyjnie napisane co wolno budować na RPZ. Ta uchwała powinna być dostępna na stronie internetowej Twojej gminy.

Lukasz_81
03-02-2010, 18:00
witam
powoli moje problemy z dzialka sie koncza
dowiedzialem sie w gminie co to znaczy rpz i na jakich zasadach mozna sie na takiej dzialce budowac
mnie ratuje dom stojacy na przeciwko. moge sie budowac w odleglosci nie wiekszej niz 50m od istniejacych zabudowan
rozmawialem ze znajomym architektem i powiedzial, ze w tych 50m spokojnie sie wyrobimy.
dzialke kupilem, akt juz spisany.
na wielkanoc planuje zakup planow i zlecenie adaptacji.
pozdrawaim lukasz