PDA

Zobacz pełną wersję : Wykrywanie nieszczelno?ci instalacji CO w ?cianie



cynio
03-02-2004, 19:16
Mój problem polega na braku mozliwosci zidentyfikowania nieszczelności instalacji CO. Gdzieś w ścianie lub w podłodze na gruncie mam nieszczelną instalacje, codziennie do obiegu muszę dolewać ok 10l wody.

czmirek
03-02-2004, 20:30
Mój problem polega na braku mozliwosci zidentyfikowania nieszczelności instalacji CO. Gdzieś w ścianie lub w podłodze na gruncie mam nieszczelną instalacje, codziennie do obiegu muszę dolewać ok 10l wody.
zabarw wode pigmentem i obserwuj gdzie pojawi sie kolorowa plama

czmirek
03-02-2004, 20:31
zdaje sie ze bledy to moja specjalnosc :evil:

cynio
04-02-2004, 16:30
Chodzi o to że na ścianach mokrych plam nigdzie nie widać, podejrzewam że nieszczelność jest w posadce na gruncie.

czmirek
04-02-2004, 16:53
Chodzi o to że na ścianach mokrych plam nigdzie nie widać, podejrzewam że nieszczelność jest w posadce na gruncie.
przykro mi, ale chyba masz problem

Sulejman
05-02-2004, 00:52
Jeżeli masz c.o. podzielone na obwody, to odcinając codziennie jeden zlokalizujesz ten uszkodzony. Można wtedy spróbować przepchnąć cienką rurkę miedzianą. Mam nadzieję, że nie masz żadnych połączeń w posadce,
c.o. rozdzielaczowe i uszkodzenie jest tylko jedno, inaczej to kaput i nowa
instalacja się kłania. A hydraulika, co ci to zrobił :evil: :evil: :evil: !

Pozdro.

cynio
05-02-2004, 19:40
niestety instalacja jest z PCV bez rozdzielacza i są w posadce trójniki i kolana, a hydraulik tłumaczy że kiedyś tak się robiło (96r) i wtedy to był standard :roll:

Sulejman
06-02-2004, 00:14
Więc kaput.

Jeśli to klejonka, to bierz się za remont całej inst.To draństwo po kilku latach puszcza w coraz to nowych miejscach.
Zgrzewana raczej by nie padła-może jakaś wada fabr. lub błąd montażu?
Ta woda powinna jednak gdzieś się pokazać, wypróbuj sposób Czmirka +
np. ocet ( metoda na węch - nie dokładna, ale zawsze coś- tylko pozamykaj wszystkie drzwi i nie wytruj rodziny), może odpadnie remont całości.

Pozdro.

Piotr_2
06-02-2004, 14:43
No to Cynio masz problem, ale głowa do góry jest jeszcze jakaś szansa. Jeżeli jesteś z mazowsza spróbuj się skontaktować z firmą zajmującą się pomiarami termowizyjnymi (ja korzystałem z usług firmy Techmadex, wiedzą o co chodzi i znają temat www.techmadex.com.pl). W moim przypadku była to nieszczelność instalacji CW zalanej w posadce. Udało się, a wykrycie usterki zajęło im nie całe 30 min.
Powodzenia i głowa do góry.

Cynio
12-02-2004, 10:47
No i się udało !!! Usterkę tak jak Piotr radziłeś, wykryto przy pomocy kamery termowizyjnej. Nie było to proste, ale cieszę się że mam ten problem już za sobą. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za przekazane informacje.

czmirek
13-02-2004, 09:58
No i się udało !!! Usterkę tak jak Piotr radziłeś, wykryto przy pomocy kamery termowizyjnej. Nie było to proste, ale cieszę się że mam ten problem już za sobą. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za przekazane informacje.
no i fajnie
pozdrawiam

miki_5
16-02-2004, 22:33
Czy przy pomocy metody termowizyjnej możliwe jest wykrycie nieszczelności instalacji ogrzewania podłogowego?
pozdawiam :D

22-02-2004, 23:05
No i się udało !!! Usterkę tak jak Piotr radziłeś, wykryto przy pomocy kamery termowizyjnej. Nie było to proste, ale cieszę się że mam ten problem już za sobą. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za przekazane informacje.
Podaj ile Cię to kosztowało i ile czasu szukali ?

cynio
23-02-2004, 15:51
Zajęło im to ok 1,5 godziny, a ja jestem lżejszy o 450 zł ale biorąc pod uwagę ewentualne suwanie płytek to inwestycja się opłaca.

Nor23
09-01-2012, 09:46
Zajęło im to ok 1,5 godziny, a ja jestem lżejszy o 450 zł ale biorąc pod uwagę ewentualne suwanie płytek to inwestycja się opłaca.

Mam aktualnie podobny problem, przeciek pod gresem. Czy kamera termowizyjna zlokalizuje przeciek? Już rozkuli mi cześć przedpokoju i czeka łazienka :-((

KrzysztofLis2
09-01-2012, 17:57
Powinna zlokalizować, zadzwoń do firmy, która tego typu usługi robi i zapytaj.

Krzysiek88
11-05-2015, 21:13
Pomoc wróżki jest równie skuteczna i tańsza.