PDA

Zobacz pełną wersję : LUSTRO ŁAZIENKOWE, lustra do łazienki



Strony : [1] 2

04-02-2004, 08:57
Gdzie można i czy można kupić lustro o dł. 160 cm i szer. 70 cm. Chcę coś takiego przykleić w jednym kawałku. Proszę o podpowiedź czego użyć do umieszczenia lustra na ścianie. Co zrobić żeby wodzie nie udało się wtargnąć pod lustro?? Bardzo proszę o pomoc!

księgowa
04-02-2004, 09:44
Lustro na wymiar kupiłam u szklarza - jak jest wola to szklarz też je wklei w kafle. Ja kleiłam sama na silikon do mocowania luster kupiony w Castoramie.

Olsen
15-02-2004, 16:32
W tej firmie mozesz zakupic lustro a silikonu uzyj firmy ponizej podalem

http://www.nomos.com.pl/
http://www.soudal.pl/wwwsoudal.htm

Pozdrawiam Olsen

mik99
15-02-2004, 20:09
Polecam, bo sam tak robię, zamówić u szklarza, ale specjalne do łazienki, wymiar gwarantowany, a cena... niżej pewnie nie znajdziesz :wink:

Rethman
02-04-2004, 22:29
A żeby nie było na lustrze pary, warto zamontować matę grzewczą. Dobrze sie sprawdza na dużych lustrach i w łazienkach miłośników gorących i długich kąpieli 8)

Kalina
03-04-2004, 23:48
Wiecie może, czy da sie cos zrobic z lustrem juz "zaatakowanym" przez wode, z zaciekami ? Czy trzeba je przycinac ?

mik99
04-04-2004, 09:44
Wiecie może, czy da sie cos zrobic z lustrem juz "zaatakowanym" przez wode, z zaciekami ? Czy trzeba je przycinac ?
Przykra sprawa, ale lekarstwa :-? może szklarze mają sposoby.

Ryszard1
04-04-2004, 22:23
Wiecie może, czy da sie cos zrobic z lustrem juz "zaatakowanym" przez wode, z zaciekami ? Czy trzeba je przycinac ?
a moze dac naokolo cienkie, drewniane listewki ?
Ja takie dalem i naprawde nie wyglada to zle, a dotego kosztuja grosze i mozna samemu je poprostu nakleic po zabejcowalaniu i polakierowaniu,

Kalina
04-04-2004, 22:30
Obawiam sie , ze listewki nie pomoga - zacieki sa nierownomierne i roznej dlugosci, ale dziekuje.

Pozdrawiam!!

Dorota2
09-08-2004, 14:36
CZy jest sens dac duze lustro na sciane o wymiarach 1x1,5? Nie ma byc ono nad umywalka, tylko na jednej ze scian? :)

polikarpia
09-08-2004, 21:41
Jest :D Mam w łazience na ścianie lustro o wym. ok. 180 cmx100 cm. Wyglada wspaniale, powiększa łazienkę. Jedyna "wada" (oprócz częstego przecierania) to mozliwość obejrzenia się w pełnej krasie :wink: :oops:

Dorota2
09-08-2004, 22:34
Czy wysokosc to 180cm czy szerokosc? Szklarz powiedzial mi.ze wiekszego jak 100 cmx150 nie zrobia nam, bo ciezko przewiezc i zamontowac. 100 cm to ma byc szerokosc u nas.

Charlie
09-08-2004, 22:44
Zastanów się nad 2 lustrami ustawionymi naprzeciw sobie - mam tak u siebie . Do dzisiaj nie mogę się otrząsnąc jak jestem w łazience.
A co do rozmiarów - de facto nie powinny rzutować szklarzowi podczas montażu czy transportu.
Ja mam przyklejone oba punktowo do ścian - wykończenie fugą , licują z płytkami obok (współpłaszcyzna).

Dorota2
09-08-2004, 22:49
Na pewno fajnie,ale u mnie to bedzie problem, bo sciane na przeciwko mam juz zajeta :( zostaje mi tylko ta jedna sciana. :)

Charlie
09-08-2004, 23:00
serwuj jak największe lustro - ja mam w suficie tzw. oświetlenie punktowe i część halogenów jest przekierowana lekko na lustro. Bardzo ładnie to wygląda.
Pa

robert skitek
09-08-2004, 23:00
a mi zrobili lustro na cala sciane w lazience bez zadnego problemu 160x230, a duza tafla ma 100x230cm, da sie jak się chce. I z ciasniutkiej lazieneczki optycznie jest 2 x wieksza :)

Dorota2
09-08-2004, 23:05
A nie bylo problemu z przewiezieniem i wniesieniem? Nie wyginalo sie? Moze powinnam pojsc do innego szklarza sie zapytac? A kto montowal to lustro?

robert skitek
09-08-2004, 23:15
nie bylo problemów - biegli na 5 pietro po schodach bo do windy nie weszlo... a montowali takze oni, to bardzo porzadna firma (Gliwice)

Dorota2
09-08-2004, 23:17
To ja zdecydowanie musze pochodzic po innych szklarzach,moze zamontuja wieksze. :D

robert skitek
09-08-2004, 23:20
na pewno! bez obaw i powodzenia :) lustro na cala sciane jest naprawde ok

Dorota2
09-08-2004, 23:24
Dzieki za rade :D

Dorota2
10-08-2004, 11:15
W innym poscie pisales, ze to lustro jest z dwoch czesci, a nie widac przerwy miedzy nimi?

robert skitek
10-08-2004, 18:02
jest połączone na styk - wiec oczywiscie widac, tak naprawde to ono jest nawet z 3 czesci - ale to dlatego ze kazde jest prostokatem. NIe przeszkadza to jednak wcale. na zdjeciu widac jedno laczenie - tam przy piecu - lekko linia sie zaswiecila, niestety nie mam zdjecia laczenia z bliska (jest na linii umywalki)
http://rsplus.com.pl//projekty/Tychy_mieszk/real/m10.jpg

Charlie
16-08-2004, 22:35
...w tym rozmiarze jaki podałaś nie ma problem montaż - szukaj fachowca od szkła

Dorota2
16-08-2004, 22:54
Poszukam jeszcze jakiegos innego szklarza, ale moze 180x100 byloby jeszcze fajniejsze. :)

abromba
11-02-2005, 07:28
Czy warto wchodzić w lustra kryształowe? Czy tez są jakieś inne specjalne które polecacie?
I na ile problemem jest przyklejenie lustra do ściany? Mój kafelkarz nie chce się za to brać, bo jak twierdzi lustra są różne i różnie przyjmują kleje a on nie chce za ewentualne spłynięcie brać odpowiedzialności.

Ogryzek
11-02-2005, 08:36
Przyklejenie lustra do ściany nie stanowi specjalnie problemu. Są odopiewdnie od tego celu kleje. Chyba, że faktycznie to lustro jest potężne i grozi...

guzik
15-02-2005, 10:55
uważam, że najlepszym rozwiazaniem jest zostawienie miejsca na lustro i zamówienie takowego na wymiar u szklarza. Podpowie jaki klej się nadaje. Jest to prostrze rozwiązanie niż montowanie lustra na glazurze...wiercenie otworów itd.
guzik

kacha110
15-02-2005, 13:10
My będziemy mieć lustro w drewnianej, ciężkiej ramie :)

Baru
16-02-2005, 20:08
uważam, że najlepszym rozwiazaniem jest zostawienie miejsca na lustro i zamówienie takowego na wymiar u szklarza. Podpowie jaki klej się nadaje. Jest to prostrze rozwiązanie niż montowanie lustra na glazurze...wiercenie otworów itd.

Tak właśnie mam zamiar uczynić. Poczekam, aż mi płytki ułożą, a potem lustro zamówię.

jaro'71
15-03-2005, 19:24
Czy ma ktoś z Was w łazience lustro przyklejone do ściany i jak to wygląda? Pytam, bo kazałem zostawić glazurnikowi pusty obszar 120 x 80 cm nad umywalką do przyklejenia lustra (zlicowanego z płytkami, bez żadnych dekorów dookoła). Wydaję mi się że powinno wyglądać ok, ale może ktoś ma jakieś fotki, albo uwagi techniczne (np. czy sam klej wystarczy) i estetyczne (np. czy fugować styk lustro - płytka). :-?

ppp.j
15-03-2005, 19:59
Jeszcze w bloku mam w łazience lustra przyklejone do glazury silikonem. Ramkę zrobiłem z samoprzylepnego wałeczka plastikowego metalizowanego na srebro. Już ładnych parę lat tak wisi i jest OK. W domu zrobię tak samo.

mtj
15-03-2005, 20:18
Ja mam dwa takie lustra. Jedno ma ok. 110x150, a drugie ok. 80x50. Podobnie jak u ciebie glazurnik zostawil wolne miejsce. Fachowiec przyszedl i w te miejsca wkleił bez problemu lustra. Na okolo poszla fuga taka sama jak przy glazurze. Wisi to juz 7 lat i jest ok. Jedna uwaga trzeba uwazac aby lustra nie byly porysowane od spodu bo potem to fatalnie wyglada.

aha26
15-03-2005, 20:20
Ja mam takie lustro w mieszkaniu w bloku od 18 lat i wyglada dobrze

Sonika
15-03-2005, 20:32
Gdzieś już było na forum o wklejaniu luster i jeśli dobrze pamiętam, to trzeba zwracać uwagę na rodzaj stosowanego kleju.
Ktoś pisał, że jak żle dobrany to mogą się pojawić plamy.

mtj
15-03-2005, 20:34
Wydaje mi się że jest ważne aby klej dokładnie pokrywał całą powierzchnie lustra, wtedy nie będzie jaśniejszych i ciemniejszych pasów.

Ryszard1
15-03-2005, 20:36
Tez mam takie b.duze lustro przyklejone specjanym klejem do golej, wyrownanej sciany w srodku glazury. Ze wzgledu na niedokladnosc otworu na te lustro dalem naokolo ramke z plaskiej drewnianej listwy zakrywajacej nierownosci (niepotrzeba duzej dokladnosci w wymiarowaniu lustra i szlifowania jego krawedzi). A klej dalem w plackach, wazne zeby jakos przytrzymac lustro puki niepodeschnie,

echo
15-03-2005, 20:57
Bardzo dobry pomysł!!!
Mieliśmy lustro przyklejane SILIKONEM DO LUSTER na "placki". Te plamy to tylko było widać tylko jak czasami lustro zaparowało.
Ogólnie super!!!
Teraz też będziemy mieli przyklejane lustro, ale zamiast ramki z dekorów "wałeczków" będziemy mieli ramę drewnianą (planujemy lustro przykleić, a na to nałożyć ramę - jeszcze zobaczymy :wink: )

kaczor
15-03-2005, 21:07
Do przyklejenia lustra stosujcie tylko silikon do luster bo silikon sanitarny powoduje plamy.Pozdrawiam.

robert skitek
15-03-2005, 21:19
mam lustro na całą ścianę w łazience - przyklejone. nie ma żadnych problemów

Jarek.P
16-03-2005, 08:59
Do przyklejenia lustra stosujcie tylko silikon do luster bo silikon sanitarny powoduje plamy.Pozdrawiam.

To ja jeszcze obok silikonów do luster i klejów do luster zareklamuję dwustronny przylepiec DO LUSTER (prod. np. Soudal). Od klejów i silikonów jest o tyle lepszy, że trzyma od razu, nie jest potrzebne podpieranie lustra na czas schnięcia. Choć ta zaleta jest i wadą: lustro trzeba do ściany przyłożyć od razu dobrze, poprawki już nie będą możliwe, przy dużym i ciężkim lustrze jest to dość trudne, trzeba się posiłkować sztuczkami.

J.

jaro'71
16-03-2005, 16:27
Dzięki wszystkim za rady. Czyli powinno ok, aby porządnie przykleić :D
Szkoda że nia ma fotek ale może poszperam w necie.
Pozdrawiam

Carl
17-03-2005, 12:59
Witam serdecznie

Przeczytałem z zaciekawieniem czły powyższy wątek i zrodziło mi sie pytanie dotyczące wklejanego lustra.
Czy ktoś coś wie, i może coś powiedzić na temat maty grzejnej pod takim lustrem? Czy można zrobić? Jak to zrobić? Jakiej mocy (ile W/m2)?
Fajnie byłoby, aby po wyjściu spod prysznica, takie duże lustro nie było zaparowane 8)

Pozdrawiam
Carl

Charlie
17-03-2005, 20:37
Czy ma ktoś z Was w łazience lustro przyklejone do ściany i jak to wygląda? Pytam, bo kazałem zostawić glazurnikowi pusty obszar 120 x 80 cm nad umywalką do przyklejenia lustra (zlicowanego z płytkami, bez żadnych dekorów dookoła). Wydaję mi się że powinno wyglądać ok, ale może ktoś ma jakieś fotki, albo uwagi techniczne (np. czy sam klej wystarczy) i estetyczne (np. czy fugować styk lustro - płytka). :-?

Ja mam identyko zamontowane w rozmiarze 1250mm x 1500mm(szer x wys). fugowane na szerokość fug międzypłytkami. Dodatkowo wywiercono mi otwory pod lamkę u góry. Wysokość nad umywalką 250 mm. Od 5 lat użytkuję bez żadnych problemów. Z perspektywy czasu to żałuję, że nie zamontowałem większego !!!

Narra

kaczor
17-03-2005, 22:37
Co do taśm dwustronnych do klejenia luster.Jest jedna wada.Taśma nie będzie idealnie przylegac jak silicon do podłoża,będzie odstęp min 1-1.5 mm.Pozdrawiam.

piskosch
18-03-2005, 07:41
Chciałeś zdjęcia - to masz :)

Jedna lazienka przed...
http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/dol_przed.jpg
... i po
http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/lazienka-dol.jpg

Druga lazienka przed
http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/gora_przed.jpg
... i po
http://foto.rogucki.com/piskosch/budowa/umywalka.jpg

Generalnie pomysł się sprawdza

JoShi
18-03-2005, 11:21
piskosch
Ekstra lazienki. Szczegolnie ta mniejsza mi sie podoba :)

akinom
19-03-2005, 10:53
nad umywalka w łazience chcemy wkleic duze lustro. Dodam, że uwywalka bedzie w niewielkiej wnęce gł. ok. 50 cm szerokosc ok. 110cm
Umywalka ma wymiary 97x53.
Nie wiemy czy lustro dac na cała szerokość scianki czy tylko na szerokość umywalki.
Co sądzicie?
Jesli macie jakies przykładowe zdjecia prosze wklejajcie:)

Madeleine
19-03-2005, 12:52
piskosch
Ekstra lazienki. Szczegolnie ta mniejsza mi sie podoba :)

Zgadzam sie :D
Piskosh, mam pytanie - co to za blat w wiekszej lazience? Drewno impregnowane? Oraz ta zwisajaca scianka (?) pod blatem, zaslaniajaca miske umywalki? W jaki sposob to jest zrobione, ze nie ma podparcia od dolu? (sorry, jestem kompletnym laikiem)

jacekm22
19-03-2005, 16:24
Moim zdaniem zdecydowanie na cala szerokosc scianki.

patunia
19-03-2005, 16:55
Zgadzam się z jacekm22 - ładniej będzie na szerokość ścianki.

patunia
19-03-2005, 17:00
Co do lustra - mieliśmy takie w poprzednim domu i spisywało się super! Przyklejone na specjalnym kleju do luster prosto na tynk, dookoła objechane specjalną wykończeniową taśmą zamiast fugi. Polecam.

piskosch:
Bardzo ładne łazienki. Powiedz mi proszę, co to za płytki w tej drugiej łazience? (czy nie czasem Kuba Tubądzin?). Szukam czegoś w takich odcieniach.
Podrawiam.

jaro'71
20-03-2005, 15:52
Chciałeś zdjęcia - to masz :)

Jedna lazienka przed...
... i po
Generalnie pomysł się sprawdza

wow! :o
Dzięki
Czy to tylko na silikon? Czy może jakiś spec. klej skoro do płyty karton-gips?

piskosch
21-03-2005, 08:53
Witam i odpowiadam
Blat w wiekszej lazience to blat kuchenny o szerokosci 120 cm odpowiednio wyciety i zamontowany na wylanej plycie betonowej. Zwisajaca scianka zaslaniajaca miske umywalki przyklejona jest wlasnie do plyty betonowej

Plytki w tej lazience to Kuba Tubądzin :)

Lustro przyklejone jest na klej typu Fix-all

pozdr Marcin

damiang
05-04-2005, 17:04
Kupiłem u szklarza lustro 70*90cm, ze szlifowanym brzegiem jeśli to ma znaczenie. Dowiozłem na budowę nawet w jednym kawałku. Fliziarz wkleił je między kafelki i "było git".
Niestety po 3 dniach na lustrze pojawiło się przy górnej krawędzi kilka kilkucentymetrowych pęknięć. Czy ktoś wie dlaczego?

Oczywiście fliziarz kupi nowe lustro i je wklei jeszcze raz, ale chciałbym wiedzieć jak ma to robić żeby się sytuacja nie powtórzyła.
Nie widziałem osobiście jak on to wklejał - podobno naniósł na lustro w kilku miejscach jakiś klej do luster. Może ma znaczenie to że zaraz po przyklejeniu zafugował szczelinę między lustrem a płytkami zwykłą fugą (Mapei) a nie silikonem?
Czy to wina lustra (jakieś naprężenia albo niedokładny szlif), czy kleju (na całą powierzchnię?), czy tej fugi zamiast silikonu?

Jarek.P
06-04-2005, 12:56
Czy to wina lustra (jakieś naprężenia albo niedokładny szlif), czy kleju (na całą powierzchnię?), czy tej fugi zamiast silikonu?

Samego lustra wina to raczej nie jest, najbardziej prawdopodobne wydaje mi się naprężenie lustra na skutek złego montażu - albo ściana nie jest idealnie płaska w tym miejscu i dociskając lustro lekko je wygiął, a ono w końcu strzeliło, fuga też mogła tu pomóc.

I jeszcze jedno: zafugowanie lustra zwykłym silikonem to też nie jest dobry pomysł, powinien być specjalny bezoctowy "do luster". Było zresztą o tym na forum nieraz.

J.

Widlak
06-04-2005, 22:37
Zamierzam wkleic kilka luster do lazienki. Wlasciwie caly rzad zamiast jednego rzedu kafelek. Rozmawialam z kafelkarzem i mowil czym to sie wkleja (robil u znajomych - trzyma sie dobrze), ale nie pamietam. Chyba jakims specjalnym silikonem. Jak nie zapomne to spytam.

pyrka
07-04-2005, 00:27
My wklejaliśmy sami 3 lata temu specjalnym klejem do luster ściśle według przepisu na opakowaniu. Ale dookoła mam nie samą fugę tylko listę z tworzywa, więc lustro swobodnie pracuje. Ścianę przedtem dokładnie równaliśmy, żeby była płaska i lustro dobrze przylegało.

xavi
07-04-2005, 06:47
To ewidentna wina fugi zamiast masy plastycznej dokoła lustra!!!
Lustro nie miało się gdzie rozszerzyć i popękało. Klej do luster od spodu trzyma ze cho cho...

belbo
07-04-2005, 08:52
Mi cos tu nie gra.
1. szkło nie pracuje bardzo termicznie ,glazura tez nie.
2. mam 3 lustra zafugowane i żadne nie pękło najstarsze ma naście lat

Mi lustra zawsze wklejał szklarz u którego lustra zamawiałem. ( dodam że nie ten sam) i jedyna uwaga jaka miał to żeby nie fugować przez 48 godzin od przyklejenia.
Ostatnie wklejane 4 miesiące temu sam fugowałem zwykła fuga i żadnych pęknięć , rys.

damiang
07-04-2005, 10:35
jedyna uwaga jaka miał to żeby nie fugować przez 48 godzin od przyklejenia.

Może u mnie za szybko zafugował? Chyba tego samego dnia.

08-04-2005, 09:46
Oczywiście, że za szybko zafugował. Na opakowaniu kleju do luster jest podany czas schnięcia. Przy Soudalu jest to chyba minimum 24 godziny. Klej jeszcze wiązał i się najprawdopodobniej kurczył gdy fuga już mocno trzymała. Pozdrawiam, Piotr.

Carl
04-05-2005, 16:21
Kiedyś pytałem


Czy ktoś coś wie, i może coś powiedzić na temat maty grzejnej pod takim lustrem? Czy można zrobić? Jak to zrobić? Jakiej mocy (ile W/m2)?
Czy może pojawił się na tym forum ktoś kto ma lustro podgrzewane... czy może ja za dużo kombinuję :roll: :wink:

04-05-2005, 21:09
Już to dziś gdzieś pisałam ,ja mam lustra podgrzewane elektryczną matą.Spisują się ok,koniec z parą po kąpieli,lustra są dość duże (wymiarów nie pamiętam) ,wklejane między płytki ,a montował je szklarz i na niego spada cała odpowiedzialność jak coś będzie nie tak :lol: .Póki co wiszą :)

Berenika
10-05-2005, 08:19
Może siękomuś przyda- trochę teorii::wink:

1. Lustro nad umywalką powinno mieć dolną krawędź przynajmniej dwadzieścia centymetrów nad nią, co uchroni je przed zachlapywaniem wodą. Jeśli lustro jest małe, trzeba je dopasować do wzrostu domowników, którzy będą z niego korzystać.

2. podłożeWklejanie lustra między płytkami- jest lepsze niż naklejenie go na okładzinę (trudniej je uszkodzić, kiedy jest zlicowane z płytkami), ale utrudnia wymianę lustra - na przykład na większe czy o innych proporcjach.
Lustro naklejone na okładzinę można po jakimś czasie wymienić i zamocować nowe, o zupełnie innym kształcie i o innych wymiarach. Aby lustro usunąć z płytek, można spróbować "ściąć" je ze ściany, używając do tego cienkiej struny. Jeśli się to nie uda, lustro trzeba potłuc. Klej bez problemu można usunąć z płytek - odcina się go ostrożnie, by ich nie uszkodzić, bardzo ostrym nożykiem, a jego resztki - zmiękcza specjalnym preparatem do usuwania silikonu i ściera.

3. Luster nie wolno przyklejać na piankę montażową, silikony octanowe, akryl, kleje dwuskładnikowe ani kleje do glazury. Żadne z tych preparatów nie gwarantują trwałego i odpowiedniego zamocowania lustra, a w dodatku mogą je uszkodzić.

4. Nanoszenie kleju. Klej do luster nanosi się na lustro plackami - za pomocą specjalnego pistoletu (takiego samego jakim można wyciskać na przykład silikon sanitarny), tak aby można było dokładnie docisnąć klej po przyłożeniu lustra do ściany.

5. Klej można też nanosić paskami, ale tak, aby między nie mogła pod lustro docierać pewna ilość powietrza (by klej mógł dobrze wyschnąć). Należy nakładać najmniejszą potrzebną ilość kleju - zbyt gruba warstwa utrudnia jego wiązanie.

6. Klej wysycha z szybkością około 2 mm grubości na każde 24 godziny. W rzeczywistości ten czas może być dłuższy lub krótszy - zależnie od temperatury i wilgotności pomieszczenia.

7. Zużycie kleju zależy od grubości nakładanej warstwy - opakowanie o pojemności 310 ml zwykle wystarcza na przyklejenie 2-2,5 m2 lustra.

8. Wspomaganie taśmą. Aby lustro nie spłynęło ze ściany podczas wiązania kleju, często stosuje się montażowe mocowanie piankową taśmą dwustronnie klejącą grubości około 1 mm. Klej trzeba wówczas nałożyć odrobinę grubszą warstwą, dzięki czemu po delikatnym przyłożeniu lustra do płytek można będzie jeszcze skorygować jego ustawienie - taśma chwyta dopiero po dociśnięciu lustra do ściany.

9. Spoinowanie
Jest konieczne, jeśli lustro wkleja się między płytki, bezpośrednio na ścianę.

10. Szerokość spoin. Dobrze, by były tej samej szerokości co spoiny między płytkami. Jeśli lustro przyklejane jest na całą ścianę, ze wszystkich stron trzeba zostawić około pięć mili-metrów luzu, aby można było uszczelnić lustro elastyczną masą. Spoinowanie przeprowadza się dwa-trzy dni po przyklejaniu lustra, kiedy klej pod lustrem wyschnie (nie byłoby to możliwe bez dostępu powietrza).

11. Masy do spoinowania. To masy akrylowe, które wyglądają podobnie jak zaprawa spoinująca. Taką spoinę - po pewnym czasie - można odnawiać przez pomalowanie farbą, najlepiej akrylową.
12. Maty grzejne. To takie same maty elektryczne, jakie stosuje się pod płytki w podłogach grzejnych. Maty zapobiegają parowaniu, ale można je stosować tylko pod lustra wklejane między płytki. Udogodnienie to warto zastosować zwłaszcza wtedy, gdy lustro ma być przyklejone na ścianie zewnętrznej, która jest chłodniejsza od ścian wewnętrznych. Grubość maty jest niewielka (5-10 mm), jednak należy ją uwzględnić podczas przygotowywania wnęki na lustro.

Zbigniew Rudnicki
10-05-2005, 08:49
Dodam od siebie :
13. Zamiast maty można dać kabel grzejny umocowany (na klej) w małej bruździe (6mm) w tynku. Bruzdę mozna wykonać szlifierką kątową (ale bardzo pyli), lub wiertarką ręczną z wiertłem do betonu (trzymać wiertarke pod kątem 45 stopni).
Pasuje tu n.p. kabel firmy Elektra z dwustronnym zasilaniem o długości 7m i mocy 70W.
14. Przy wklejaniu lustra (jego dociskaniu) należy kontrolować czy się nie ugięło. Nawet bardzo małe ugięcie płaszczyzny lustra jest zauważalne, w postaci zniekształcenia obrazu.

Carl
10-05-2005, 09:09
Maty grzejne. To takie same maty elektryczne, jakie stosuje się pod płytki w podłogach grzejnych.
Trochę info znalazłem na stronach Devi (http://www.devi.pl/niezaparowane_lustro.htm)

Zainstalowana moc wynosi ok. 60 W

Maty grzejne DEVI™ dostępne są w następujących rozmiarach:
Szerokość x Długość
50x70 cm
60x60 cm
60x80 cm

Carl
10-05-2005, 10:14
Jeszcze moje dwa grosze :wink:

Maty grzejne. To takie same maty elektryczne, jakie stosuje się pod płytki w podłogach grzejnych. Maty zapobiegają parowaniu, ale można je stosować tylko pod lustra wklejane między płytki.
Znalazłem coś takiego jak folia grzewcza mirro (http://www.az-profitor.pl/Produkty/prod7.html) Wydaje mi się, że mógłby to być sposób na lustra montowane na płytkach.


Zamiast maty można dać kabel grzejny umocowany (na klej) w małej bruździe (6mm) w tynku. [ciach]
Pasuje tu n.p. kabel firmy Elektra z dwustronnym zasilaniem o długości 7m i mocy 70W.
A masz jakiś pomysł ile takiego kabla trzeba dać na 1 m2 lustra, aby z jednej strony nie było za mało, a z drugiej strony, aby za bardzo nie grzać (szczególnie w lecie :-? ). Albo jak gęsto powinny być te bruzdy?

duduś
05-06-2005, 08:46
Co zrobić żeby takie lustro było w jednej płaszczyznie z kaflą ,bo na pewno nie będzie skoro moja np. kafla ma grubość ok. 8 mm a lustro jest chyba znacznie cieńsze? Czy nadrobić to grubszą warstwą kleju ?. ale jak to potem podtrzymać zanim wyschnie?

jaro'71
05-06-2005, 15:46
Co zrobić żeby takie lustro było w jednej płaszczyznie z kaflą ,bo na pewno nie będzie skoro moja np. kafla ma grubość ok. 8 mm a lustro jest chyba znacznie cieńsze? Czy nadrobić to grubszą warstwą kleju ?. ale jak to potem podtrzymać zanim wyschnie?

Mam ten sam dylemat.
Glazura plus klej u mnie = 10 mm. Chcę wkleić taflę 120 na 80 cm. Facio od luster powiedział że ma lustra 4 milimetrowe, bo tanie i wystarczające. Powiedziałem że musi ono licować z glazurą a przecież kleju nie da 6 mm. Podrapał się w głowę, mi zależało na czasie żeby juz nie szukać kolejnego szklarza, i uradziliśmy wspólnie że da pod spód wąskie paski lustra żeby w sumie miało 8 mm plus klej. Myślę że taka mała różnica nie będzie się rzucać w oczy, choć wolałbym, żeby przyniósł mi paski o grubości 5 mm. Jutro zobaczymy co z tego wyjdzie :)
A co do podtrzymywania to kupiłem klej do luster soudala szybkoschnący więc te kilka minut wytrzymam w pozycji "na aresztowanego" ;)

Tommco
05-06-2005, 18:09
Przepraszam za bałagan na zdjęciech :)

Duża łazienka
http://tommco.photosite.com/~photos/tn/57_348.ts1095072588000.jpg
Mała łazienka
http://tommco.photosite.com/~photos/tn/72_348.ts1095078814000.jpg

Mi się to roswiązanie sprawdza. Wadą jest tylko, że się nierówno lustro rosi....ale potem zaraz wysycha i jest OK.

Pozdrawiam

T.

Zbigniew Rudnicki
06-06-2005, 17:10
Problem z różnicą grubości płytek z klejem (ok. 12mm i tafli lustra (4mm) jest rozwiązany, gdy wstawimy ramkę z płytek typu "london", lub "cygaro" oddzielającą glazure od lustra.
Takie płytki mają szerokość około 5cm, lub 3cm i są wypukłe.
Mam lustro 120x80cm i kabel grzejny o mocy 70W.
Kabel włączany jest równocześnie z oświetleniem nadlustrowym, z możliwością jego całkowitego wyłączenia w porze letniej.
Lustro wklejone jest w ścianę zewnętrzną budynku.

Tommco
06-06-2005, 18:38
A ten kabel, to żeby nie parowało...? Czy żeby lustro ogrzewało łazienkę...?

Rytunia
06-06-2005, 19:24
u mnie się lustro przyklejane do ściany sprawdza, w nowym domu też takie będę miała

jask
07-06-2005, 13:05
3. Luster nie wolno przyklejać na piankę montażową, silikony octanowe, akryl, kleje dwuskładnikowe ani kleje do glazury. Żadne z tych preparatów nie gwarantują trwałego i odpowiedniego zamocowania lustra, a w dodatku mogą je uszkodzić. .

Moj fachowiec twierdzi ze przykleja lustro na kleje do glazury ELASTYCZNE - nigdy nie miał problemów :roll:

Tommco
07-06-2005, 13:11
Moje jest przyklejone na specjalny sylikon (lub coś podobnego) kupiony u szklarza.

Pozdrawiam

T.

Carl
07-06-2005, 14:03
Mam lustro 120x80cm i kabel grzejny o mocy 70W.
Kojarząc Twój wcześniejsz post, w którym napisałeś:

kabel firmy Elektra z dwustronnym zasilaniem o długości 7m i mocy 70W
mniemam, że właśnie taki kabelek masz za lustrem (?) :wink:

Pozdrawiam
Carl

Zbigniew Rudnicki
08-06-2005, 09:57
Carl
Tak, taki mam.
Jest to moc niepotrzebnie za duża (wypada 58W/m2), ale nie ma kabla o mniejszej mocy.
Nie przewiduję ciągłego włączenia kabla. Tylko na okres włączenia oświetlenia nad lustrem.
Dopiero na wiosnę będe mógł powiedzieć o rezultatach.

Carl
08-06-2005, 10:20
Jest to moc niepotrzebnie za duża (wypada 58W/m2)
Chyba nawet więcej.. :(
Jeśli Twoje lustro ma powierzchnię 1,2 * 0,8 = 0,96 m2, to wychodzi nawet 73 W/m2 :wink:

Ciekawi mnie natomiast ile czasu potrzeba na odparowanie takiego lustra. Może nie warto kabla grzejnego włączać razem z kinkietami tylko zastosować dwa oddzielne włączniki, albo jeden świecznikowy...
Jeżeli np. wchodzimy pod prysznic, to przy włączaniu ogrzewania razem z oświetleniem suma mocy wynosi minimum 150 W (min. 70 W na podgrzewanie lustra i min. 80 W na oświetlenie)... gdy tym czasem wcale z lustra, ani z oświetlenia przy nim zamontowanego w tym czasie nie korzstamy (?) :-?

Haaallllo, czy jest jeszcze na tym forum Ktoś, kto ma podgrzewane lustro?.. i czy ten Ktoś mógłby coś powiedzieć?
:roll:

Pozdrawiam
Carl

tsimtsum
25-10-2005, 13:53
Witam,

Wykombinowalam, ze na dwoch scianach lazienki bede miala dwie duze tafle lustra (180x105) 'zatopione' w kafle.

Przegladalam na forum watki dotyczace mocowania lustra lub tez zapobiegania by bylo zaparowane.

Moje pytania dotycza jednak lustra jako takiego.
Czy mozna powiedziec ze jedno lustro jest lepsze od innego?
Czy sa rozne rodzaje luster?
Czy sa jakies parametry na podstawie ktorych mozna ocenic jakosc, trwalosc, wytrzymalosc itp (tak jak np w przypadku lub kafelkow) ?
W jaki sposob dokonac wyboru szklarza? Jakie pytania nalezy zadac aby miec przekonanie ze lustro bedzie w porzadku i ze bedzie wygladalo estetycznie przed kilka lat?

Bede wdzieczna ze wszelkie komentarze, sugestie.

MaciekW
06-12-2005, 10:34
Nie mam doświadczenia z tak dużymi taflami, ale w obecnej łazience mam gdzieś ok. 1m szerokie na 1,3m wysokie. Glazurnik określił na kiedy będzie potrzebne, pojechałem do najbliższego znanego mi zakładu szklarskiego i zamówiłem. Następnego dnia odebrałem, a glazurnik umieścił je na ścianie (bodajże na klej). Jest Ok.

Na kryształowe nie było mnie stać i dlatego dla szklarza ważne były dwa parametry: sposób montażu (czy ma wykonać otwory na śruby) oraz sposób wykończenia krawędzi.

Na podstawie dotychczasowych doświadczeń planuję postąpić podobnie kupując lustra do trzech łazienek w wykańczanym domu. Nie czuję konieczności rozważania zagadnień wymienionych przez Ciebie. Przy wykończeniówce jest wiele ważniejszych moim zdaniem spraw, które trzeba przemyśleć. Pozdrawiam. Maciek

PS. Utrzymywane w czystości każde będzie dobrze wyglądało. Jeżeli łazienka nie ma okna, można zastanawiać się nad umieszczeniem pod lustrem elektrycznej maty grzejnej, choć myślę, że to wodotrysk.

Ryszard1
06-12-2005, 21:04
Z tego co slyszalem obecnie we wszystkich zakladach sa podobnej, dobrej jakosci/trwalosci lustra. Nie powinny sie popsuc pod warunkiem przyklejenia odpowiednim klejem. Podgrzewania luster nie mam, nawet o czyms takim nie myslalem. Jako ramki nakleilem maskujace waskie listewki dreniane : proste/szybkie/tanie/latwe w wykonaniu,

Agacka
07-12-2005, 07:55
Zamówiłam ostatnio duże lustro, 130 x 120 cm. Podobno jest kryształowe, dowiedziałam się po fakcie, zapłaciłam za nie 250 zł, nie wiem czy to duzo czy nie...
Jest na uchwytach przyklejonych do lustra i powieszonych na kołkach!
Wygląda tak:
http://foto.onet.pl/upload/25/29/_558525_n.jpg

Docelowo dojdą do tego jeszce drewniane grube ramy,ale one już będą bezpośrednio przykręcane do ściany...tak sobie towymyśliłam, jak Ci się na cos przyda to proszę bardzo :lol:

Ryszard1
07-12-2005, 21:42
Ciekawe zdjecie, to czerwone to sa kafelki ?

Ryszard1
07-12-2005, 21:55
.

tsimtsum
08-12-2005, 23:27
Rozmawialam z dwoma szklarzami. Zaden z nich nie poleca mat grzewczych badz kabelkow montowanych pod szyba. Mowia ze generalnie nie zdaje to egaminu bo szyba i tak bedzie zimna, a diabel tkwi w odpowiednim czyszczeniu lustra. Cena ktora proponowali oscyluje wokol 150 za metr szkla plus 100 za montaz. Nic to pogadam jeszcze z jednym - wszak do trzech razy sztuka, a mam jeszcze czas :-)

rml2
09-12-2005, 12:27
Rysiu kafelki , na pewno kafelki , a fuga jak delikatnie położona :wink:

Agacka
09-12-2005, 14:31
Ciekawe zdjecie, to czerwone to sa kafelki ?

bardzo śmieszne.... :-?
toż to są gołe ściany póki co...docelowo będzie oblicówka drewniana!

plaza123
09-12-2005, 15:03
Ciekawe zdjecie, to czerwone to sa kafelki ?

bardzo śmieszne.... :-?
toż to są gołe ściany póki co...docelowo będzie oblicówka drewniana!


Tak na wszelki wypadek jesli listwy beda zachodzily na lustro, nie zapomnijcie pomalowac je od strony wewnetrznej na czarno.
Drugim rozwiazaniem jest oklejenie ich od wewnatrz czarna izolacyjna tasma elektryczna , jest znacznie szybciej i tak samo ladnie likwiduje odbicie golego drewna w lustrze. :D

Zbigniew Rudnicki
10-12-2005, 21:03
Lustro łazienkowe wklejone w glazurę robiłem w ten sposób, że glazurnicy pozostawili prostokąt nie wyklejony glazurą, lecz obramowany wewnątrz specjalnymi wązkimi (6cm) płytkami "london", z glazury.
Zamówiłem u szklarza lustro (bez szlifowanych brzegów) o wymiarach o 3mm mniejszych niż miejsce na wklejenie.
2 opakowania kleju-silikonu do szyb (szklarskiego).
Podgrzewanie lustra (a raczej muru do którego lustro jest przyklejone) jest potrzebne tylko w ścianie zewnętrznej.
To jest kłopotliwa praca, aby wykonać bruzdy w tynku na kabel grzejny i zasklepić je, po ułożeniu kabla.
Najkrótszy kabel ma 7 metrów - więc bruzdy też 7m, w formie meandrów. Robiłem wiertarką z wiertłem widiowym 12mm.
Kabel ma moc 70W.

tsimtsum
03-02-2006, 21:27
A czy to prawda, ze aby takie lustro zlicowac z glazura (gresem) mozna pod nie podlozyc gips-karton i ten g-k nie musi byc wodoodporny tylko wystarczy go 'pokryc folia' (cokolwiek by to nie bylo) :o

Ponadto w przypadku fazowania lustra, jest jakaz zlota zasada 'wymierzenia' szerokosci fazy, mysle o prawidlowych proporcjach.

Przyznaje ze to pytanie moze brzmiec troche idiotycznie :oops: ale moze sa jakies podstawy o ktorych nie mam pojecia, a pozniej bedzie szkoda :-?

Munch
08-02-2006, 17:52
Remontuję łazienkę. Zamierzam wkleić lustro w ramę wyklejoną z płytek. Jakie lustro jest lepsze do tego celu - kryształowe, czy zwykłe pierwszego gatunku? Dzięki za pomoc.

katoda
08-02-2006, 18:41
Jedyne znaczenie ma tu zabezpieczenie warstwy srebra od spodu przed dostempem wilgoci i powietrza. Ja mam zwykłe wklejone na równo z płytkami i od 10 lat nic się nie dzieje. Ważne aby wklejać silikonem akrylowym bo te zawierajace kwas octowy mogą zniszczyć powłoke ochronną .

Agnieszka1
10-02-2006, 19:12
Ja tez mam zwykle i jest oki

Ryszard1
10-02-2006, 21:50
Jak ja zamawialem lustro to byl tylko 1 wybor : solidne lustro z exportu, zadnych specjalnych/drozszych krysztalowych nie bylo w ofercie. Mam je juz kilka lat i jest jak nowe,

krzysztofh
13-02-2006, 12:42
Jeżeli istotnie będzie odcięty dopływ pary do tylnej strony lustra to będzie służyło przez lata. Takie rozwiązanie mam obecnie i jest niezmiennie idealne od 10 lat.
Przyznam, że nie bardzo się znam na lustrach i nie potrafię rozpoznać kryształowe i te inne, ale słyszałem, że na kryształowych lustrach para wodna wolniej osiada, lub szybciej znika. Nigdy nie miałem możliwości sprawdzenia czy to prawda, ale w jednej łazience mam dwa lustra jedno opisane wyżej a drugie zakupione w Niemczech. Oba są tak samo stare, ale na tym niemieckim para ustępuje mniej więcej dwukrotnie szybciej i nie wiem od czego to zależy.

magalena
28-03-2006, 13:17
Mam problem z łazienką: długa i wąska 2 x 4 m i na końcu ze skosem (nachylenie 45 st.). Wchodzi się zaraz na początku tej długiej ściany. Po lewej na ścianie krótszej umywalka i kibelek. Na wprost drzwi okno. w tym układzie prysznic może być na każdej z dłuższych ścian tyle że za oknem. No i będzie.
Za prysznicem zostaje jakieś 120 - 140 cm już pod skosem poniżej 190. Ścianka kolankowa 100 cm. chciałam tam wannę tyle,że nie pełnowymiarową bo sie nie zmieści. Taką krótką do awaryjnego wykąpania dziecka małego, wrzucenia pościeli w środku nocy, jak ktoś zachoruje - no wiecie... zamoczenia prania ręcznego itd. Myśle nad podniesieniem jej na stelażu co by się głeboki i olbrzymi "zlew" zrobił, a nie karłowata wanna. Ale wtedy mało miejsca nad nią a pod skosem. I ciemno.
Myślę więc i nad umieszczeniem lustra nad wanną pod tym skosem. Widział ktoś coś takiego? Fotki?

Monika B
28-03-2006, 19:50
Myslę, że to byłoby szalenie niepraktyczne - para i ciagle zachlapane. Znajomi rozwišzali podobny problem troche inaczej. Wannę 1,20 maja nisko a od góry spuszczajš roletę, chyba okiennš, bo plastykowš. A w srodku oœwietlenie. Co prawda oni nie majš skosu i roleta robi nie tylko za ukrycie wanny, ale i za parawan. Może w twoim przypadku takie rozwišzanie trochę skróciłoby łazienkę i pozwoliło ukryć tš w sumie raczej techniczna wannę?

Jerzysio
29-03-2006, 06:53
Lustro nad czy obok lustra to niepraktyczne rozwiązanie, chyba że się nudzisz i nie masz co sprzątać :wink:
J

magalena
29-03-2006, 07:59
Też myślałam, że nie praktyczne póki nie zobaczyłam lustra nad kuchenką - w końcu lustro to powierzchnia najłatwiejsza do mycia.

Lustro nad umywalką non stop jest zachlapane a mimo to nie wielu go tam nie umieszcza.

Monika B z tą roletą to fajny pomysł ale nie do zrealizowania . U mnie wanna robi za dolny bok trójkąta prostopadłego. Oświetlenie będę miała z drugiej ściany więc zastanawiałam się nad lustrem pod tym światłem albo nad wanną...

Monika B
29-03-2006, 08:46
A co stoi na przeszkodzie zamontowania dodatkowego źródla światła nad wanną? takie lustro i tak zasłonisz zbliżając sie do wanny i będziesz miała wrażenie pracy tyłem do światła.
Zasłaniać wanny nie musisz, ale technicznych przszkód nie widzę.

magalena
30-03-2006, 08:36
Zasłonię światło - zgadza się dlatego lustro nad wanną raczej niż pod światłem - co by je rozpraszać.
Światło nad wanną do mnie nie przemawia 1) nie znoszę halogeników, zresztą nie pasują do bólu do mojego wnętrza 2) nad wanną jest może z 1/2 m3 przestrzeni.

Nie zamierzam zasłaniać wanny ale dręczy mnie i męczy problem tej rolety - jak u jasnej anielci miałabym ją zamontować do skośnej ścianki?
Pozdrawiam

magalena
31-03-2006, 10:42
Tak czytam post Moniki i mnie olśniło, czy to znaczy, że roleta jest zamocowana tak, że odcina część łazienki (na wysokości ścianki prysznica?

Monika B
31-03-2006, 13:39
Montowany nad wanną, wzdłuż ściany wanny, tak że opuszczony zasłania wszstko. Skraca całą łazienkę. Oczywiście musiałabys sobie to dobrze rozplanować i sprawdzić czy pod skosem to sie da zrobić.

magalena
03-04-2006, 09:58
Ups, teraz rozumiem dlaczego nie możemy porozumieć się co do rolety - MOJA WANNA UMIESZCZONA JEST WZDŁUŻ a nie w poprzek pod skosem - i nie mogę inaczej - w samym rogu musi być dojście do rozdzielnika ogrzewania.

Monika B
03-04-2006, 10:22
:lol: :lol: :lol:

Tak to chyba rzeczywiście sie nie da!

lidka07
05-09-2006, 09:44
W nowej łazience marzy mi się ogromne lustro. Fajnie byłoby je jakoś mądrze oświetlić (no i przy tym siebie, of curse). Nie podobają mi się wiszące kinkieciki ani halogeny. Podobno są lustra z już wmontowanymi światełkami co rzekomo wygląda bardzo elegancko. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

czupurek
06-09-2006, 12:32
w każdym studiu z łazienkami
nieco tańsze w castroramie

ZofiaD
06-09-2006, 19:10
Widziałam w OBI - œliczne były.

lidka07
06-09-2006, 20:52
Ale mnie chodzi o takie podświetlane od spodu, takie małe pionowe prostokąty, coś jakby wtopione w szkło. Podobno nowośc, w każdym razie nie widziałam w żadnym ze sklepów z akcesoriami łazienkowymi...

akacja
06-09-2006, 21:25
W IKEA.

Anna K.
06-09-2006, 21:50
Ja takie widziałam w Nomi

areq
07-09-2006, 06:04
Zobacz na allegro,wydaje mi się ,że jakiś koleś miał takie z "podświetlanymi prostokątami"

jarkotowa
10-09-2006, 16:56
O takie lustra ci chodzi?

http://www.jaknet.pl/zuzia/lustro01.jpg

http://www.jaknet.pl/zuzia/lustro02.jpg

Sonika
30-09-2006, 06:11
Ale mnie chodzi o takie podświetlane od spodu, takie małe pionowe prostokąty, coś jakby wtopione w szkło. Podobno nowośc, w każdym razie nie widziałam w żadnym ze sklepów z akcesoriami łazienkowymi...

Lidko,
znalazłam takie:
http://www.krakszklo.pl/katalog.php?idp=67&id_kat=1

Czy o to Tobie chodziło?

Tam są przeróżne - właśnie podświetlane od tyłu.

Kanton
04-10-2006, 12:57
Keuko ma fajne

jolka009
16-11-2006, 15:01
czy któś z was ma lustro w łazience umieszczone inaczej niż na ścianie nad umywalką? Jak się użytkuje?
Bardzo proszę o fotki takich rozwiązań.

Kanton
16-11-2006, 15:17
robiłem kiedyś klientowi lustro nad wanną tzn na ścienie obok - utrzymanie ... horror

pesaw
16-11-2006, 18:41
ja mam lustro nad umywalka i naprzeciwko nad pralka. efekt wziulany bardzo sobry poniewaz optycznie pwoieksza lazienke, ktora jest mala. moja znajoma ma z kolei lustro szerokosci okolo metra na 3 sciana wokol wanny co bywa czasami dosc krepujace ;p
niestety nie sluze zadnymi zdjeciami :(

rusek007
16-11-2006, 18:51
Ja nie mam nad umywalką tylko po przeciwnej stronie wzdłuż prawie całej ściany 2,2m długie i 0,8m wysokie i pod spodem półka na całej długości . Lazienka wąska, wystarczy się odwrócić i jest oK

kruszka
16-11-2006, 21:19
Szukam czegoś nad umywalki oryginalnego i nowoczesnego, w zasadzie dobrze byłoby gdyby lustro miało jakieś półeczki z boku lub by była to szfka z lustrem.Widziałam lustro suwane na półce-regale firmy cersanit ale kolory nie te. Myślę o ciemnym drewnie. Czy komuś wpadło w oko coś ciekawego? Będę zobowiązana. :-?

warkot
16-11-2006, 22:24
Miałam kiedyś nad wanną, było pokrojone i położone identycznie jak kafelki, bardzo mi się podobało i wcale nie było tak źle z utrzymaniem :)

AlaB
17-11-2006, 09:37
Moje lustro jest jednak nad umywalką ale sięga jeszcze nad wannę (po prawej stronie) i nad kibelek po lewej. W sumie ma 160 szerokości (czyli prawie cała moja mała łazienka) i 120cm wyskości.
Bardzo namawiam na instalowanie co najmniej takiego lustra, lub proporcjonalnie większego w większej łazience. Daje naprawdę świetne wrażenie przestronności.

Bard13
17-11-2006, 12:18
A pomyślałaś, zeby lustro wkleić między kafelki i półki i półeczki dostawić do tego wg własnego uznania?

Ala28
17-11-2006, 12:20
http://www.superfoto.pl//zdjecia/foto/h/7/0/2/19899148_m.jpg
mam lustra a łazience od œciany do œciany- to jest lewa œciana od wejœcia

Ala28
17-11-2006, 12:22
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/h/7/0/2/19899148_d.jpg
teraz może będzie lepiej widać

Ala28
17-11-2006, 12:24
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/h/8/1/7/19899149_d.jpg
i lewa strona, lustra sš naprzciw siebie

Korciula
17-11-2006, 12:36
Szukam czegoś nad umywalki oryginalnego i nowoczesnego, w zasadzie dobrze byłoby gdyby lustro miało jakieś półeczki z boku lub by była to szfka z lustrem.Widziałam lustro suwane na półce-regale firmy cersanit ale kolory nie te. Myślę o ciemnym drewnie. Czy komuś wpadło w oko coś ciekawego? Będę zobowiązana. :-?


Mi najbardziej podobają się lustra w drewnianej oprawie. Może to mało oryginalne ale ponadczasowe. Lustra wklejane między kafle są teraz bardzo modne. Musi to być dobrze zrobione by efekt byl fajny. I podono lepiej jeśli nają jakąś obramówkę z np. dekoru. Poza tym z lustem wklejonym już nic nie zrobisz, a lusto powieszone jak się znudzi to można je wymienić.

motyczka
17-11-2006, 12:45
też jestem zwolenniczką luster w drewnianych ramach i wieszanych na kafelkach....te wstawiane, osobiście mi się już opatrzyły....

kruszka
18-11-2006, 09:37
Dzięki dziewczyny,
lustro w ramie drewnianej tak, ale nie do mojej nowoczesnej łazienki, półki z kafli odpadajš-opatrzyły mi się, mam w obecnym mieszkaniu, wymagajš niesamowitej precyzji w wykonaniu.
lustro wtopione w œcianę z kafli też odpada, bo nad umywalkami nie będzie kafli.
Szukam czegoœ innego ale sama nie wiem czego...! :oops: W tym problem!
pomocy

kaaj
18-11-2006, 10:23
może coś takiego http://www.kolo.com.pl/rysunki/ceramika/ego/88107/88107.jpg
2w1 :wink:

darek79
18-11-2006, 12:46
ja tam mam szafkę z lustrem.
dobra rzecz, wszystko pochowane, i przynajmniej nie mam "drogerii" w łazience naokoło siebie, bo na to to już jestem wyczulony.

no i zawsze można do takiej z lustrem dobrać drugą - pod zlew.

kruszka
18-11-2006, 20:07
Ta podłużna z Koła była już u mnie na tapecie, ale jest za krótka-u mnie sš 2 umywalki, czyli musiałyby to byc 2 niezależne szafki z lustrem.

Darek, też nielubię drogerii w łazienkach-obecnie tak mam-kurz, bałagan, wštpliwa ozdoba.A jakie masz meble łazienkowe-może sie pochwalisz?

CZekam na pomysły :wink:

Korciula
20-11-2006, 06:12
Ta podłużna z Koła była już u mnie na tapecie, ale jest za krótka-u mnie sš 2 umywalki, czyli musiałyby to byc 2 niezależne szafki z lustrem.

Darek, też nielubię drogerii w łazienkach-obecnie tak mam-kurz, bałagan, wštpliwa ozdoba.A jakie masz meble łazienkowe-może sie pochwalisz?

CZekam na pomysły :wink:

Co do mebli kuchennych to ja bedę zamawiać u stolarza. Zrobi mi wszystko na wymiar, dokładnie tak jak chcę. Do tego bede robic też lustro, ale w drewnianej oprawie. Zapłacę za to ze 3 razy mniej niż gdybym wybrała mebelki z Koła, ktore mi sie podobają, a są do tego ze 3 razy mniejsze od tych ktore sobie wymyśliłam. Do tego bede miała drewniany blat.

milka-nowa
20-11-2006, 11:16
Bardzo ładne nowoczezne meble drewniane robi firma Galla. Ja mam u siebie szafkę podumywalkową i lustro w ramie w kolorze ciemny orzech. Wygldają super.

Rom
21-11-2006, 15:30
Może powklejacie zdjęcia waszych luster. Może mnie coś natchnie...

mikita
05-07-2007, 07:27
Mam problem

Wymyśliłam sobie w łazience lustro na długość szafki, jego wymiary to ok. 1,60*0,90m. Początkowo był plan, żeby zostawić goły beton nie obłożony płytkami, a dookoła położyć mozaikę. Z czasem ten pomysł zmienił się w taki, żeby jednak płytki były a lustro powiesić w prostej ramie. I teraz mam problem, wybrałam się tam gdzie oprawiają ramy/lustra, a tam Pan "z wieloletnim doświadczeniem" mówił, że to tylko na moje własne ryzyko, bo i tak to po 2-3 latach popęka, że prosta rama, nie nadaje się do lustra takiego formatu:(
Dodał, że można zrobić ramę klejoną, ale taka po pierwsze mało mi się podoba (jest taka dużo bardziej dekoracyjna), ponadto będzie kosztować ponad 350zł. Sama teraz nie wiem co zrobić.
Napewno macie też duże lustra w łazienkach, jak sobie z tym poradziliście?

kubaimycha
05-07-2007, 07:41
...mnie też temat interesuje, więc przyglądam się...

KiZ
05-07-2007, 09:51
Też planuję duże lustro/a. A wklejenie nie pomoże?

frosch
05-07-2007, 09:54
moja kolezanka ma wklejone
rowno z kafelkami

ladnie wyglada

mikita
05-07-2007, 10:00
Ale ja już mam położone płytki, więc wchodziłoby w grę klejenie tylko na płytki - czy tak się da to nie wiem.
A jeżeli chodzi o wklejanie to przy tak duzej powierchni też jest ryzyko, że popęka.

Mohag
05-07-2007, 10:24
Klejone lustro na scianie nie popeka jak ma odpowiednia grubosc. Mam teraz w mieszkaniu tafle szkla 2 m x 1 m w przedpokoju i 1,8 m x 1,2 m w sypialni juz ponad 10 lat... ale grubosci 0,5 cm.

W lazience zaplanowalam lustro bardzo dlugie i waskie 1,6 x 60 cm .. nie chce go przyklejac na plytkach dlatego szklarz bedzie to lustro kleil na mdf-ie takim samym jak szafki, bo chce zeby plyta wystawala u gory na tyle zebym mogla do tego tez oswietlenie lustrzane przykrecic i zeby to lustro bylo niezaleznym elementem lazienkowym... ale mozna bez problemu przykleic szybe na zwykla plyte meblowa identycznych wymiarow i zrobic rame do tego. "Dziala" to na zasadzie bleitramy jak do obrazow.

mikita
05-07-2007, 10:51
Dzięki bardzo :D

Twój pomysł bardzo mi odpowiada, muszę się wybrać do firmy co mi szafki łazienkowe robi, napewno problemu z taką płytą nie będzie, a będe miała komplet:)

Co go grubości szkła 5mm to nie tak łatwo, trochę się trzeba nachodzić, w marketach to głównie 3 , a u szklarzy 4, nie chcą zamawiać "5", bo im nie schodzą.

2112wojtek
05-07-2007, 11:19
Nie ma potrzeby, zeby lustro naklejane na plyte mialo 5mm. Sama plyta przenosi naprezenia a roznice wynikajace z roznej rozszerzalnosci materialow niweluje elstyczny klej , ktorego sie uzywa do klejenia luster.

mikita
05-07-2007, 11:29
Ja zrozumiałam, że jakby się kleiło do ściany to wtedy 5mm:)

Na płytę to wezmę 4mm bo i tak nie mam kiedy szukać grubszego.

Teraz się tylko będę musiała przejść jeszcze raz do Pana od oprwy luster (notabene, to jak go zwać: ramiarz? nie załadnie;) czy on zrobi całość, czy muszę mu przynieść podklejone lustro.

A jak z zamocowaniem? Bo chyba musi być do płyty? Prosta rama raczej nie wytrzyma takiego obciążenia :-?

Jeszcze się tylko zastanowię, czy nie zamówić płyty fornirowanej ciut większej od lustra, eh, ta moja zdolność podejmowania decyzji:)

Muszę się zorientować jak to wszystko wygląda cenowo i pewnie to pomoże w wyborze!

Mohag
05-07-2007, 11:49
wojtek ma racje (jak zwykle zreszta ech :wink: ) 5-c milimetrow jest nie potrzebne... u mnie bedzie 3-jka i tez wystarczy.

Z mocowaniem tez nie ma problemu, wystarczy do plyty przykrecic takie same zawieszenia jak sie stosuje do szafek kuchennych. Rame uznac tylko za dekoracje a cale mocowanie bach na plyte.
Ja nie chce zeby ta plyta dotykala sciany tz chce zeby byl odstep i zeby bylo wizualnie przestrzennie i bede wieszac ta "konstrukcje" na stalowych bolcach, ktorych "glowki" bedzie widac na plycie.

2112wojtek
05-07-2007, 12:01
Skor mi tak juz ladnie kadzisz Mohag , to dorzuce , ze barzo dobrze, ze lustro nie dotyka do sciany, dzieki czemu dlugo bedzie wygladalo jak nowe :P :P A dla pewnosci /wiekszej/ zastosuj mdf wodoodporny -zielony :wink:

Mohag
05-07-2007, 12:44
to bylo napisane z rezygnacja i z duza doza zazdrosci :wink: materialoznawstwo nie bylo moja mocna strona :oops: :roll:

aga_toja
08-07-2007, 20:04
Mam pytanie. Wlasnie robimy lazienke. Zdecydowalismy sie na to, iz lustro nad szafka i umywalka bedzie wkomponowane w plytki, wklejone rowno z plytkami:


http://images28.fotosik.pl/11/a6e15993c7d32588m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a6e15993c7d32588)

Czym takie lutro przykleic? Czy uzyc kleju do plytek? Czy ktos ma tak wkomponowane lustro, czy mozna prosic o zdjecia.

siwek
08-07-2007, 20:22
U nas właśnie wczoraj wklejali lustro. Użyliśmy do tego kleju do montażu luster, zakupionego w Castormie, opakowaie takie same jak wszystkie silikony. Niestety zdjęć jeszcze brak.

siwek
08-07-2007, 20:44
U nas właśnie wczoraj wklejali lustro. Użyliśmy do tego kleju do montażu luster, zakupionego w Castormie, opakowaie takie same jak wszystkie silikony. Niestety zdjęć jeszcze brak.

Kipcior
09-07-2007, 09:20
My już miesiąc po wklejeniu jesteśmy. Klej zakupiliśmy o szklarza, który przygotowywał lustro. Jest to specjalny klej do klejenia luster i wg tego co wszyscy mówią tylko i wyłącznie takiego powinno sie używać w tym celu.

aga_toja
09-07-2007, 10:17
Dzieki za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam

hollly
09-07-2007, 12:06
i proponuję przykleić lustro do sklejki a nie do płyty gipsowej. Czyli ściana, następnie płyta ze sklejki i do tego dopiero lustro. Wg szklarzy tak własnie powiino się to robić.

maly
09-07-2007, 14:02
tylko jak bedziesz klej rozprowadzal na lustrze to zrob to rownomiernie bo pozniej lustro jak paruje to nie równo...

casandra75
10-07-2007, 20:42
Witam
lustro nie paruje :wink: a klej nakładany powinien być punktowo..delatację najlepiej zrobić z pasków szkła a nie ze sklejki
:o o ile
jest taka potrzeba...

Hamfrej
10-07-2007, 21:48
Ja też mam lustro wkomponowane w płytki. Przyklejał je do ściany szklarz jakimś klejem do tego celu służącym. Nie paruje, bo jest pokryte jakąś powłoką.

Leszek67
11-07-2007, 08:43
w sklepach budowlanych są specjalne kleje do przyklejania luster tylko trzeba uważać jak szklarz rozprowadza ten klej bo u znajomego rozprowadził klej po obrzeżu lustra a wewnątrz dużymi literami napisał pewne 3 literowe niecenzuralne słowo a podczas kąpieli lustro zaparowuje nierównomiernie i napis wyraźnie można przeczytać.
Po przyklejeniu lustro dobrze jest przyklleić taśmą do płytek żeby nie odpadło


Leszek

hollly
11-07-2007, 09:43
Witam
lustro nie paruje :wink: a klej nakładany powinien być punktowo..delatację najlepiej zrobić z pasków szkła a nie ze sklejki
:o o ile
jest taka potrzeba...
to nie chodzi wcale o dylatacje..

79mirka
11-07-2007, 21:34
tylko trzeba uważać jak szklarz rozprowadza ten klej bo u znajomego rozprowadził klej po obrzeżu lustra a wewnątrz dużymi literami napisał pewne 3 literowe niecenzuralne słowo a podczas kąpieli lustro zaparowuje nierównomiernie i napis wyraźnie można przeczytać.


Niezle! Domyslam sie ze inwestor i szklarz nie darzyli sie zbyt cieplymi uczuciami :wink:

D`arek
11-07-2007, 21:49
Czym takie lutro przykleic? Czy uzyc kleju do plytek? Czy ktos ma tak wkomponowane lustro, czy mozna prosic o zdjecia.

http://foto.onet.pl/upload/5/23/_548308_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/8/86/_548314_n.jpg

Witam, lustra wklejał nam "kafelkarz" na klej do luster kupiony w Leroy ,wiszą już 2 lata i jak na razie żadnych problemów. Pozdrawiam

Leszek67
12-07-2007, 08:52
tylko trzeba uważać jak szklarz rozprowadza ten klej bo u znajomego rozprowadził klej po obrzeżu lustra a wewnątrz dużymi literami napisał pewne 3 literowe niecenzuralne słowo a podczas kąpieli lustro zaparowuje nierównomiernie i napis wyraźnie można przeczytać.


Niezle! Domyslam sie ze inwestor i szklarz nie darzyli sie zbyt cieplymi uczuciami :wink:


Nie chciało mi się wierzyć że tak może być ale znajomy nalał gorącej wody do wanny i efekt widziałem. A że dażyli sie uczuciami to fakt - poszło oczywiście o kasę i wykonanie. Teraz znajomy zastanawia się czy nie wymienić lustra bo jak dzieci podrosną mogą zadawać niewygodne pytania :wink:


Leszek

edyryt
12-07-2007, 10:22
u mnie jest tak
http://images27.fotosik.pl/2/d7fe11d181b1ce21m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d7fe11d181b1ce21.html)

edyryt
12-07-2007, 10:22
u mnie jest tak
http://images27.fotosik.pl/2/d7fe11d181b1ce21m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d7fe11d181b1ce21.html)

ruskowa
12-07-2007, 11:32
A ja nie wiem czyja to wina, ale od 4 lat mam lustro naklejone na ściane właśnie klejem do luster i prawdopodobnie z powodu kiepskiej ich jakości, bądź pracujących nadal ścian (wieżowiec) lustra mam "porysowane od tyłu". Zdziera sie ta powłoka, która odbija obraz i wgląda tak , jakby od tyłu ktoś to pomalował czarną kredką. Dlatego teraz zastanawiałabym sie nad powtórzeniem tego "elementu dekoracji".

Ptysia
12-07-2007, 14:18
http://i26.photobucket.com/albums/c138/Ptysia/mieszkanie/DSCF3822.jpg

blondiane
19-07-2007, 22:59
Moje wygląda tak :D
http://foto1.m.onet.pl/_m/730e28f6529bd602edaa4e2c3e468459,5,19,0.jpg
http://foto1.m.onet.pl/_m/44ce06d724bf36bdf6ac468213a83d21,5,19,0.jpg

Knife_Girl
23-07-2007, 09:44
Gdzie mogę kupić takie lustro do łazienki? Szukaliśmy z mężem ale u nas w okolicy tylko oczami przewracają i pukają się w głowę :roll: Czy to w ogóle da się zamontować, żeby było stabilne, praktyczne i nikomu nie ucięło głowy (czy co innego :wink: )??
Mam tylko taką fotkę z katalogu Geberitu (tam też nic nie wiedzą na temat ltego lustra :-? ). Dodam, że lustro jest dwustronne; tylko nie wiem, czy trzyma się jedynie w murku?
Nam potrzebne takie lustro wielkości 140 cm X 140 cm.

http://nozowniczka.w.interia.pl/0000001-6.jpg

Knife_Girl
28-08-2007, 19:53
up :wink:

rafallogi
05-09-2007, 09:02
Proponuję podwójnš płytę GK w kolorze zielonym pokryć siatkš i klejem tam gdzie ma być szkło a natomiast boki obrobić profilami metalowymi np. chromowanymi.

xdotka
05-09-2007, 12:43
Dla mnie to wygląda jak dwie sklejone tafle szklane. :roll:
Widać to zwłaszcza na samej górze.
Jak to się trzyma murku, nie mam pojęcia.
Może coś konstrukcyjnego leci pomiędzy lustrami i "włazi" w murek? A lustra są do tego przyklejone? Jakaś cienka, sztywna płyta? z metalu? Jakieś zbrojenie?
Może coś jak w szybach zbrojonych jest po między nimi? A może samo szkło w tych lustrach jest jakieś takie "pancerne"?
Myślę, że może Ci pomóc firma robiąca zabudowy ze szkła - drzwi,balustrady, ściany itp.

cemik1
05-09-2007, 13:49
Na potrzeby reklamy wszystko jest możliwe. W takiej łazience szlafrok byłby mokry, drewniane żaluzje powykręcane od kapiącej wody a lustro be się obaliło po próbie oparcia się o nie (w stanie obniżonego poczucia równowagi). Bujda na resorach.
Zrób jak było pisane powyżej. Płytę OSB i przyklejone do niej lustra. Brzegi obrobione listwą aluminiową lub mozaiką.

zielony_listek
05-09-2007, 14:07
Gdzie mogę kupić takie lustro do łazienki?

A na czym Ci konkretnie zależy?
W sklepach się dziwią, bo murku Ci przeciez nie sprzedadzą, tylko dwie tafle sklejone chyba najwyżej?

Jeśli propozycje cemik1 i rafallogi (uzycie płyty OSB lub g-k) są dla Ciebie nie do przyjęcia, to zamów u szklarza takie lustro (sklejone dwie tafle) i dokup mocowania metalowe (od dołu do murka i od góry-do sufitu). Jakieś gustowne kątowniki albo specjalne elementy do takich mocowań (chocby takie metalowe chwytaki do półek szklanych - tyle że umieścisz je w pionie). Jakby konieczne było wiercenie otworów w szkle pod śruby - to tez szklarz.

A jak ma być zupełnie identyczne, to zamów dłuższe lustro, zrób murek tak żeby dało sie w nim osadzic taflę (pogadaj ze szklarzem ile trezba wpuscić, żeby było stabilne przy danej grubości szkła), zaklinuj dobrze i obrób murek ładnie. Troche partyzantka, ale powinno zadziałać - przeciez nie będziesz się biła z tym lustrem.

Tylko że na logike to brzegi takiego lustra trezba jakos porządnie zabezpieczyc chyba przez zniszczeniem?

Pozdrawiam
zielony_listek

cemik1
05-09-2007, 14:32
przeciez nie będziesz się biła z tym lustrem.

Nigdy nic nie wiadomo. Nie zamierza, ale czy nie będzie? Bezpieczeństwo w łazience jest ważne: wilgoć, śliska podłoga, gorąco, chwilowa utrata równowagi...

Knife_Girl
05-09-2007, 15:54
Gdzie mogę kupić takie lustro do łazienki?

A na czym Ci konkretnie zależy?
W sklepach się dziwią, bo murku Ci przeciez nie sprzedadzą, tylko dwie tafle sklejone chyba najwyżej?



Nie, no aż taka blondynka to nie jestem, żeby próbować murek kupić 8)

Od założenia tego wątku upłyneło troszkę czasu; zdążylam się dowiedzieć, że cena takiego lustra klejonego to ok. 900 zł.
Pomysły na zrobienie konstrukcji były różne(blacha w środek, szkło zbrojone), łącznie z płytami g-k w środku.
Stanęło na tym, że w środek pójdą pasy szkła zbrojonego, na tym przyklei się lustra, całość wpuści w murek i wzmocni po bokach rurkami z polerowanej stali nierdzewnej.

zielony_listek
06-09-2007, 13:49
Nie, no aż taka blondynka to nie jestem, żeby próbować murek kupić 8)

Od założenia tego wątku upłyneło troszkę czasu; zdążylam się dowiedzieć, że cena takiego lustra klejonego to ok. 900 zł...


A ja jestem blondynka, ale przefarbowana :-)

Knife_Girl, ale czy te rurki cos jakby ramke maja tworzyć? Nie bedzie widac brzegów lustra, ale do sufitu nie bedą przymocowane? Dobrze zrozumiałam?
Drogo to lustro, ale może takie ceny teraz. Czy to klejenie to jakieś specjalistyczne? Nie wystarczy skleic ze soba klejem do luster po prostu dwóch tafli? Bo o zabezpieczeniu brzegu to miałam na myśli wodę i parę, czy lustro nie bedzie, jak to sie kiedys mówiło "zachodzić" :-)

Pozdrawiam
zielony_listek

Knife_Girl
06-09-2007, 19:01
A ja jestem blondynka, ale przefarbowana :-)

Knife_Girl, ale czy te rurki cos jakby ramke maja tworzyć? Nie bedzie widac brzegów lustra, ale do sufitu nie bedą przymocowane? Dobrze zrozumiałam?
Drogo to lustro, ale może takie ceny teraz. Czy to klejenie to jakieś specjalistyczne? Nie wystarczy skleic ze soba klejem do luster po prostu dwóch tafli? Bo o zabezpieczeniu brzegu to miałam na myśli wodę i parę, czy lustro nie bedzie, jak to sie kiedys mówiło "zachodzić" :-)

Pozdrawiam
zielony_listek

A ja nie farbowana blond, więc mnie można posądzać o różne dziwactwa :lol:

Dziś kupilismy te rurki ze stali nierdzewnej (32 zł za mb.). Dobrze zrozumiałaś, jak ma ta konstrukcja wyglądać :). I jednak do sufitu będą te rury przymocowane (chociaż niezbyt mi się to podoba, ale wiadomo - względy bezpieczeństwa :) ).
Kwestia samego lustra na głowie znajomego szklarza :wink: A te pasy szkła zbrojonego, to właśnie po to, by obniżyć cenę (zbrojone wielkości luster to nie na naszą kieszeń :roll: ). Szklarz powiedział, że sklejone ze sobą tafle lustra nie mogą być, bo to zbyt wiotka konstrukcja (lustra mają wielkość 125 x 140).

zielony_listek
07-09-2007, 09:46
A te pasy szkła zbrojonego, to właśnie po to, by obniżyć cenę (zbrojone wielkości luster to nie na naszą kieszeń :roll: ). Szklarz powiedział, że sklejone ze sobą tafle lustra nie mogą być, bo to zbyt wiotka konstrukcja (lustra mają wielkość 125 x 140).

No ja właśnie myślałam, że wykorzystanie ramy z rurek jako konstrukcji pozowliłoby użyć zwykłych luster sklejonych, ale nie ma co kombinowac jak juz jesteście praktycznie w trakcie robót. Koniecznie pokaż jak juz będzie gotowe :-)

Pozdrawiam
zielony_listek

Knife_Girl
07-09-2007, 09:59
No ja właśnie myślałam, że wykorzystanie ramy z rurek jako konstrukcji pozowliłoby użyć zwykłych luster sklejonych, ale nie ma co kombinowac jak juz jesteście praktycznie w trakcie robót. Koniecznie pokaż jak juz będzie gotowe :-)

Pozdrawiam
zielony_listek

Jasne, zamieszczę fotki :) Sama jestem ciekawa, jak to wyjdzie. Już nie mogę się doczekać :D

xdotka
13-09-2007, 10:21
Może się jeszcze przyda:
http://www.yourglass.pl/agc-flatglass-europe/Glaverbel/sanilam/bezpieczne_laminowane/lustra.html
Dopiero doczytałam, że już takie znalazłaś...

Knife_Girl
13-09-2007, 11:43
Może się jeszcze przyda:
http://www.yourglass.pl/agc-flatglass-europe/Glaverbel/sanilam/bezpieczne_laminowane/lustra.html
Dopiero doczytałam, że już takie znalazłaś...

Dziękuję bardzo za linka :D Tamtego lustra jeszcze nie zamówiłam, tylko się orientowałam, jak ze zrobieniem, więc jeszcze mogę kombinować :wink:

AKSA
31-12-2007, 11:25
WITAM
SZUKAM DLUGIEGO LUSTRA DO łAZIENKI: OK 60(80)X130(150). NA ALLEGRO NIC CIEKAWEGO NIE WIDZIALAM...TROCHE SZPREMA P[O NECIE...
MIESZKAM W KRAKOWIE....
PS. MA KTOS TAKIE LUSTRO?

Sonika
31-12-2007, 11:31
A to ma być jakieś specjalne lustro, tzn. w ramach?

mikita
31-12-2007, 12:16
Ja mam lustro podobno wymiarowo (ciut większe), na początku chcialam szkło zamówić u szklarza, ale nie chcieli mi zrobić ram - że niby lustro pęknie (podobno ramiarz z dziada pradziada). W końcu lustro zrobli mi Ci, od ktorych miałam meble kuchenne i łazienkowe. Mam je w calości podklejone na płycie i dookoła rama, ale już jako ozdoba, a nie "stabilizacja"

ochikarka
31-12-2007, 12:48
proponuje dobrego szklarza

tuuska1
31-12-2007, 16:19
Zamawiałam u szklarza. Wyszło taniej niż w sklepie- odbiór w tym samym dniu.

Sloneczko
31-12-2007, 16:41
Tu można kupić: http://www.krakszklo.pl/. Mają sklep przyfabryczny :)

bigmario4
01-01-2008, 10:20
A my zamawialiśmy lustro w ramach u :o fotografa :wink: gościu ma ponad 1000 wzorów ram.Po wybraniu ramy od razu wstawia lustro i tylko od Ciebie zależy jakie wielkie.I u Was też tacy powinni być

cemik1
02-01-2008, 06:30
W leroy merlin lub obi.

mika31
02-01-2008, 16:55
U szklarza zamawiałam 2 lustra: 90/150 i 60/122
Wyszło 450zł wraz z montażem.

GGGosik
02-01-2008, 19:07
Ja będę zamawiała w firmie Kast w Radomiu :)
www.kast.pl
Moja koleżanka też tam robiła i wszystko jest ok.
Montaż luster jednak już wykonuje mi pan, który remontuje mi mieszkanko.

mayland
02-01-2008, 19:27
GGGosik ja też tam będę zamawiać :lol: Lustra, szkło do kuchni i moze też drzwi do kabiny prysznicowej :lol: Nie muszę jeździć nigdzie bo to w moim mieście. :wink: Cieszą się dobrą opinią i na robocie się znają. :lol:

GGGosik
02-01-2008, 20:15
Mayland :) ja też jestem z Radomia :)
Tam też będę zamawiać szklane drzwi przesuwne :)
Oni mają już mi je zawiesić.
W którym miejscu będziesz mieszkać? :)

mayland
02-01-2008, 20:25
Buduje sie poza miastem, w gminie Jedlnia Let. Uciekam na wieś :lol: Ile Ci powiedzieli za drzwi? Czy juz wycenialiscie lustra? Czego dotyczy wycena? Jestem przed tym tematem i lada dzięń muszę zamawiać :lol:

GGGosik
02-01-2008, 20:33
Drzwi przesuwne:
tafla szkła ok. 90x200 cm: 1000 zł
+ system: 750 zł,
+ maskownica (jeśli w zabudowie, to nie jest potrzebna): 200 zł/m,
+ klamka: ok. 150 zł
+ montaż 350 zł (w cenie są pomiary w domu)\Oczekiwanie 3 tyg.

Luster jeszcze nie wycenili, bo muszą przyjechać na pomiar i wtedy można wyceniać.

Powodzonka więc :)

GGGosik

mayland
02-01-2008, 20:46
Ja sama wymierzę i zamawiam. Nie mam czasu by na nich czekać :wink: A drzwi to rozumię wewnętrzne, nie bo kabiny pryszniowej? Mnie interesują takie do kabiny. Wiem, że też takie robią ale szczerze mówiąc nie usmiecha mi się płacić 1500zł jak mogę kupić gotowe na rynku za połowę tej kwoty np. Koła czy Cersanitu. :roll:

GGGosik
02-01-2008, 21:33
Jeśli chcesz z Koła, to upewnij się, kiedy będą, bo wiem, że jest problem z
tymi drzwiami w Kole (Niven) :)

jacekp71
03-01-2008, 12:28
NIVEN jest dostepny na allegro.
kupowalem 80cm, roznica w cenie 400zl.

mayland
03-01-2008, 12:38
Na ceneo też są dostępne w sklepach internetowych :wink:

kamiliaga
03-01-2008, 18:42
Zamawiałem ostatnio w Castoramie chyba 90x140

We Wrocławiu są w stanie dociąć na wymagany wymiar, zrobić okrągłe rogi, fazowane brzegi. Działa tam jakiś zewnętrzny dostawca - nie docinają na miejscu ale zlecają na zewnątrz. Cena konkurencyjna, jakość raczej dobra.

kaura
06-02-2009, 11:18
Witam,
zostaliśmy na tydzień bez naszych fachowców, a poniedziałek przyjeżdza następna ekipa, która wklejone lustro ma obudować ramą.
Musimy to zrobic sami, wiec pytanie jak w temacie.
Lustro ma wymiary 72/198cm, ma być naklejone na wytynkowaną ścianę, bez gładzi.
Dostępne mamy jak na razie klej "Denbraven" (jak usłyszałam tak zapisałam)
Szklarz poleca Nowasil, ale nie mogę go nigdzie dostać.
No i jak nałożyć ten klej?
Punktowo? Na całość?
Pomocy...

hala_k
06-02-2009, 12:55
Gdzieś kiedyś na forum była taka "recepta" na wklejanie lustra.


1. Lustra klei się na specjalny klej do luster - po zwykłym silikonie mogą wyjść plamy - choć nie zawsze tak się dzieje.

2. Pod lustro daję się dylatacje ze szkła - np. paski szkła szer. na 10-15cm, a wys. na dana długość, co lustro.
Grubość dylatacji dobiera się do wnęki, tzn. grubość całej wnęki minus grubość lustra, a standardowo daje się lustro 4mm. Sama dylatacje przykleja się na zwykły silikon, a na dylatacje ze szkła pod lustro - klej do luster.
Przyłożyć powierzchnie lustra do szkła - dylatacji i następnie oderwać ja na moment od dylatacji i z powrotem przykleić. Działanie to ma na celu by substancje czynne z kleju dobrze zadziałały i odparowały, cokolwiek to znaczy.

3. Po wklejeniu lustra należy odczekać do 7 dni aż ściągnie i wtedy dać fugę - nie silikon - bo z czasem ściemnieje i żle wygląda. Te 7 dni to ważne, bo gdy wcześniej się zafuguje, to lustro może pęknąć.

kaura
06-02-2009, 13:22
Dziękuję
nie znalazłam tego wcześniej
pozdrawiam

rusek007
06-02-2009, 14:08
Kleiłem kiedyś (ok 10 lat temu) prawie takie same lustro. Użyłem specjalnego kleju do luster (niestety nazwy nie pamiętam) najważniejszą instrukcją jaką otrzymałem od szklarza to było to, aby nałożony klej nie tworzył obszarów zamkniętych, co pozwala na ulatnianie się składników i lepsze wiązanie kleju. Oczywiście lustro musi być ze wzmocnionym podkładem. Klej był kładziony bezpośrednio na tynk.Trzyma do dziś.

djanya
06-02-2009, 15:28
Moj tata to szkarz- jak nadal nie wiecie jak to zrobic to zapytam, bo ten opis wyzej jakis dziwy jest- tata to inaczej robił.

kaura
06-02-2009, 20:13
ciagle zainteresowani... :)
O co chodzi ze wzmocnionym podkladem?
Nie moge lustra nakleic bezposrednio na scianę?
Rozumiem, ze klej nakładać miejscami po obwodzie?, w kratkę? w pionowe linie?
Ma to w ogóle znaczenie??

dyanja- jeśli mozesz to spytaj, bardzo proszę.

:)

Mufka
06-02-2009, 20:21
My przyklejaliśmy lustro bez zbędnych czary mary. Po prostu do ściany na klej do luster. Klej rozprowadziłam ot tak w kratkę i buch do ściany , a do okola mam dekor z kafelków, trzyma się już 4 lata...

kaura
06-02-2009, 20:54
Ooooo... super...
Czyli niepotrzebnie roztrzasam kwestię grubości kreski kleju :D

To forum jest nieocenione
Dziękuję

djanya
06-02-2009, 21:54
Taka dostałam instrukcje.
Najlepiej lustro przyklejac na silikon neutralny. Jezeli nie ma mozliwosci podparcia lustra od dołu na 24/36h (np patyczkami) nalezy dac tasme dwustronna z gabeczka. Tasme dac pionowymi pasami co ok 10 cm i pomiedzy silikon "plackami". Moze ten opis pomoze :)

Filippo
12-02-2009, 12:59
Mamy w łazience zaplanowane dwa dość duże lustra do wklejenia pomiędzy płytki (100x150 i 70x230).

Mamy plan zrobić za lustrem ogrzewanie - tak by można było je załaczać odrębnym przyciskiem i aby służyło do odparowywania pary z lustra.

No i w oparciu o co to wykonać - kabel czy jakieś specjalne maty.
Kabel chyba można położyć w miarę na całej powierzchni, maty mają swoje rozmiary i wtedy stosowane są na części lustra.

Czy w ogóle ktoś robił takie podgrzewanie w oparciu o maty do luster - czy można to jakoś bezpiecznie wszystko przykleić do ściany (mata+lusto).

qqrq5
12-02-2009, 13:14
tez chcemy zrobic mate pod lustro, wiec z checia sie dowiem jak to sie spisuje :)

Mymyk_KSK
12-02-2009, 13:26
mieliśmy tak robić. Zrezygnowaliśmy, bo jednak koszty za duże były (kolejne kilkaset złotych - każdy wie co to oznaczana etapie wykończeniówki - poza tym cięzko było dostac specjalne maty (DEVI) do luster.

Gdy jeszcze rozważaliśmy temat, majster twierdził, że będzie "bezpieczniej" jeśli lustro oprócz przyklejenia będzie przywiercone do ściany - w fabryce luster nawiercaja odpowiednie otworki a główki srub są później zakrywane stosunkowo eleganckimi nakładkami.

Ale - jak pisałam - nie zrobiliśmy tych mat i...dobrze. Lustra zaparowują bardzo rzadko (naprawdę trzeba się wysilić ;-) ) widać wentylacja działa poprawnie. Przy okzaji ich czyszczenia przecieram je płynem zapobiegającym zaparowaniu - i jest OK.

ArtiP
12-02-2009, 13:52
właściwie to nie ma potrzeby podgrzewania luster jak jest sprawna wentylacja, apropo lustra nie muszą być przykrecane do ściany dajesz poprostu tubę kleju do luster i wszystko sie pieknie trzyma ja mam tak przyklejpne kilka luster w łazienkach i jest ok.

Filippo
12-02-2009, 15:41
My mamy w 8-mio metrowej lazience 2 punkty wentylacji.. wiec musimy rozwazyc koszty takiego podgrzewania.. w sumie elektryka juz wyprowadzona.. moze poprostu polozymy kabel bo tanszy..

majar69
13-02-2009, 08:52
Też rozważam położenie mat pod lustra, jeszcze mogę to zrobić. W mojej obecnej małej łazience lustro zaparowuje dość mocno, stąd pomysł na podgrzewanie lustra. W kosztorysie by się to jakoś zmieściło, ale nie wiem czy w domu też lustro będzie tak zaparowywać bo łazienki większe i wentylacja mam nadzieję sprawniejsza będzie. Gdybym nie musiała pilnować kosztów zrobiłabym na pewno. Nie wiem tylko, czy właczanie razem ze światłem, czy oddzielnym pstryczkiem.
Mamyk KSK jaki to płyn?

Filippo
13-02-2009, 09:10
My planujemy włączanie oddzielnym włącznikiem. Mamy dość dużo źródeł światlła w łazience i ciężko byłoby się jakoś usztywnić pod co podłaczyć te ogrzewanie.

Zastanawia mnie inna sprawa co użyć do ogrzewania:
- kabel - wsz jasne
- mata czy folia - i już tu janości nie mam => chodzi o to czy taką folię można przykleić do lusta a następnie lustro wkleić do ściany pomiędzy płytki. Matę napewno można.

http://www.ogrzewanie-elektryczne.pl/maty-grzejne-wewnetrzne-maty-devi-pod-lustra-c-12_14.html?osCsid=6fc59d2b4fbda0da2a20fc7adb476103

Mymyk_KSK
13-02-2009, 09:38
Mamyk KSK jaki to płyn?

Clin anty-para

majar69
13-02-2009, 10:21
Mamyk KSK dziękuję za odpowiedź. To jest płyn do mycia szyb i luster?
W nieświadomości swojej myślałam , że to jakiś kolejny drogi produkt specjalistyczny (używam takiego w pracy i przy jego cenie za małą buteleczkę raczej nie nadawał by się na duże powierzchnie :D )
Maty czy folie o dużej powierzchni są drogie, dodatkowo biorą trochę prądu (ważne gdy zapominalscy zapomną wyłączyć oddzielny pstryczek :) ) , więc nie wiem czy nie skończy się na płynie :)

role
20-07-2009, 12:22
Witam,



Modne są teraz lustra przyklejane bezpośrednio do ściany, a istnieje możliwość przyklejenie lustra do kafelek??

Jeśli tak to czym?
Jeśli nie to dlaczego??

kaczorr
20-07-2009, 12:35
wszystko zależy jakiej wielkości lustro...
małe można przyklejać taśmami dwustronnymi grubymi(czarne) lub silikon,jednak najpewniejszym sposobem to montaż lustra na kołki

mynia_pynia
20-07-2009, 13:07
Modne lustra przyklejane do ściany to były 9 lat temu. Obecnie modne są potężne lustra w dużych ramach.

hojnorek
20-07-2009, 13:20
a mi lustro przyklejone do ściany pękło po 5 latach patrzenia w nie :)

dode
20-07-2009, 13:23
a mi lustro przyklejone do ściany pękło po 5 latach patrzenia w nie :)

:lol: :lol:

20-07-2009, 13:40
... Modne są teraz lustra przyklejane bezpośrednio do ściany ...

a skąd jestes ?
bo u nas odeszło do lamusa ... :-?

batko lenin
20-07-2009, 13:50
Są kleje np. w tubach (jak silikon); klei się jak g...o do tyłka :lol:

cieszynianka
20-07-2009, 14:39
Są specjalne kleje do luster i chyba tym najlepiej to kleić.

Co do mody, to chyba bardziej do ubioru ją trzeba odnosić :lol:

bluestom
24-07-2009, 16:47
My planujemy włączanie oddzielnym włącznikiem. Mamy dość dużo źródeł światlła w łazience i ciężko byłoby się jakoś usztywnić pod co podłaczyć te ogrzewanie.

Zastanawia mnie inna sprawa co użyć do ogrzewania:
- kabel - wsz jasne
- mata czy folia - i już tu janości nie mam => chodzi o to czy taką folię można przykleić do lusta a następnie lustro wkleić do ściany pomiędzy płytki. Matę napewno można.


Troche odswieze watek.

Mam taka glowna zasade jezeli chodzi jakie lustra czym grzac, to:
- lustra wklejane - maty grzejne,
- lustra wiszace - folie grzejne.

Imo najlepiej podpiac ogrzewanie lustra pod wylacznik np. glownego oswietlenia lazienki.
Na pewno nie zapomnimy wylaczyc :).

Fakt, maty pod lustra nie sa tanim rozwiazaniem ale dosyc ciekawymn np.
mata o wymiarach 0,6m x 0,6m / moc 48W - mozna nabyc juz od 247zł

mia123
03-08-2009, 14:45
Zastanawiam się nad lustrem na całą ścianę w łazience, albo na prawie całą, bo reszta to będzie piecyk gazowy docelowo ma być schowany w szafce.

Czy macie coś takiego u siebie w łazienkach, bo wszystkie przykłady łazienek jakie widziałam mają raczej malutkie lustra...

mia123
03-08-2009, 15:25
Chciałam tez zapytać jakiej wysokości macie te lustra i na jakieś wysokości powyżej umywalki się zaczynają?

resor
03-08-2009, 15:25
jak dla mnei troche kicz caa łazienka.moze byc wielkie ale tylko w obrebie umywali

nie ma zadnego foto/ schematu więc cieżko doradzac

mia123
03-08-2009, 15:46
Tak wylada moja łazienka:

http://krysztalowaziemia.com.pl/zdjecia/bathroom.jpg

Łazienka ma wymiary 2,7mx1,8m. Lustro chciałabym wstawić od rogu z wanna do piecyka, lustro miałoby szerokość ok. 1,8m a wysokość myślę, że ok 70-80 cm

ruda-ja
04-08-2009, 08:28
w jednej łazience mam lustro 180x80, w drugiej 180x120. Przyklejone bezpośrednio do ściany, dookoła ramy z drewna (łazienki w większości malowane, kafle tylko tam gdzie to konieczne).
Moim zdaniem pięknie powiększają pomieszczenie (i to stosunkowo niedrogi zakup - lustra 300-400zł z przywiezieniem, ramy z desek z castoramy przeszlifowanych drucianą szczotką, pobejcowanych i polakierowanych).

mia123
04-08-2009, 08:40
Masz może jakieś zdjęcia swoich łazienek?

ruda-ja
04-08-2009, 09:06
dzisiaj zrobię i wieczorkiem wrzucę

mia123
04-08-2009, 09:20
Dzięki, czekam z niecierpliwością :)

aniaitomek
04-08-2009, 13:12
Mam zdjęcia luster w takim wykonaniu i sama zamierzam użyć luster pod sufit, nie widzę w tym nic kiczowatego.
Jeśli ktoś chciałby zamieścić moje zbiory tu na forum proszę o kontakt na maila, prześlę je (jestem z tych, co nie potrafią wklejać zdjęc i nie mają czasu na zgłębienie tej kwestii)

kaszak
04-08-2009, 13:26
http://arch.blox.pl/resource/8_powiekszenie_lazienki.jpg

Monika $ Seba
04-08-2009, 15:34
znajoma ma na ścianie szybę matową- na całej od podłogi po sufit- wygląda to super, choć lustra na całej ścianie sobie nie wyobrażam (głównie ze względu na czyszczenie).
U nas w łazience na górze jest duże lustro 100x250 co oznacza, że jest także pod blatem łazienkowym. Dałam tak, bo myślałam, że to będzie miało jakiś efekt. Tymczasem pod blatem lustra prawie nie widać- chyba, że się po coś schylam :lol: no i po co było kombinować z otworami na syfony itp. Polak mądr po ...(niekoniecznie szkodzie)

Nefer
04-08-2009, 15:57
Moja ciocia miała taaaaakie lustro na całą ścianę.
Super się wygląda siedząc na kiblu - bajka po prostu :)

wingerman
04-08-2009, 17:35
http://img194.imageshack.us/img194/8105/8powiekszenielazienki.th.jpg (http://img194.imageshack.us/i/8powiekszenielazienki.jpg/)
Bo do tanca trzeba dwojga...

Sorry ale jakos mi sie tak skojarzylo gdy zobaczylem to zdjecie. :D :D :D

olorobal
04-08-2009, 18:21
Ta zielona łązienka potwierdza psychologiczną potrzebę posiadania małej (pojęcie względne) łazienki.... Lustro bardzo powiększa optycznie pomieszczenie i źle czułabym się tam załatwiając. Na studiach na architekturze mój wykładowca podawał przykład: jakby na srodku stadionu stał ustęp i mimo, że nikogo na owym stadionie nie ma to krępująco byłoby się załatwić ;) Za duża przestrzeń....
Więc uwaga z lustrem....

ruda-ja
04-08-2009, 20:07
wklejam obiecane fotki (sorry za bałagan ale to jeszcze plac budowy :wink: ):

dolna łazienka lustro 180x80
http://images50.fotosik.pl/174/5473ef96e0b4b824med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images41.fotosik.pl/170/78ae0566606196a3med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images39.fotosik.pl/171/9767d03d56a13d66med.jpg (http://www.fotosik.pl)

górna łazienka lustro ok 200x120:
http://images41.fotosik.pl/170/90cc38833ecf4566med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images44.fotosik.pl/175/54a81f38003de326med.jpg (http://www.fotosik.pl)

zetka
04-08-2009, 21:22
Też podobają mi się takie duże lustra i nie widzę w nich nic kiczowatego :roll:
Trochę inspiracji:
http://img198.imageshack.us/img198/9968/94832775.jpg
http://img194.imageshack.us/img194/3417/dgzzct0dyqbzuoc4yb.jpg
http://img229.imageshack.us/img229/3838/doverheightshousedecora.jpg
http://img193.imageshack.us/img193/1483/jfhg.jpg
http://img197.imageshack.us/img197/6844/jhhtjr.jpg
http://img197.imageshack.us/img197/4754/jnht.jpg
http://img168.imageshack.us/img168/3223/pinedohousebathl.jpg
http://img196.imageshack.us/img196/974/k8yug.jpg
http://img188.imageshack.us/img188/2571/projektydomow8.jpg
http://img194.imageshack.us/img194/4569/rgh.jpg

oola
04-08-2009, 21:37
u nas będą takie duże lustra.
w wc (prawie cała sciana nad umywalką) 140x170cm (zaczyna się 20cm na umywalką)
w łazience 2 lustra na są siadujących ścianach połaczone w rogu 60x60 i 170x60

mia123
04-08-2009, 21:50
Zdjęcia, które dostałam od aniaitomek. Niestety jedno nie dało rady, bo było mega kiepskiej jakości :(

http://krysztalowaziemia.com.pl/zdjecia/1.jpg
http://krysztalowaziemia.com.pl/zdjecia/2.jpg
http://krysztalowaziemia.com.pl/zdjecia/3.jpg

kaszak
05-08-2009, 10:55
http://www.urzadzamy.pl/metamorfozy-wnetrz/rozowa-rewolucja,5449_1244.htm

Robertex
06-08-2009, 22:50
U nas jest lustro 150x150 oklejone piaskowcem więc jego wymiar i kształt jest specyficzny ale nam podoba się efekt końcowy.Duże lustro w łazience to fajna sprawa :)

Kasiorek
07-08-2009, 08:06
tez sie zdecydowałam na duże lustra , w jednej łazience będzie 100 X 300 cm, w drugiej 140 x 300 cm, niestety zdjecia dopiero za jakieś 2 mce
Wciąż jednak szukam firmy która tak duze tafle mi przytnie, przywiezie i powycina otwory na lampy, podłaczenia itd, może macie jakieś dobre adresy?

kaszak
07-08-2009, 11:16
http://www.muratordom.pl/lazienki/aranzacje/lazienka-bez-kantow,6424_23158.htm

wingerman
07-08-2009, 16:54
Wciąż jednak szukam firmy która tak duze tafle mi przytnie, przywiezie i powycina otwory na lampy, podłaczenia itd, może macie jakieś dobre adresy?
Ja znam taka firme. Jakis czas temu zamawialem u nich szklo na szklana podloge pomiedzy pietrami (mieszkanie dwupoziomowe) . Z zadania wywiazali sie dobrze. Calosc wazyla kolo pol tony a i z polozeniem tego szkla na konstrukcje tez sie nie krzywili. Zamawialem tez u nich rozne inne tafle czy drzwi i zawsze sie wywiazywali.
Troszke z terminami miewaja przesuniecie ale ogolnie ok.

Mam nadzieje ze zajmuja sie rowniez lustrami.


Wiadomosc masz na PW.

PS. Dziwne wrazenie jest jak stoi sie na szke a pod nogami jest salon :)