PDA

Zobacz pełną wersję : miałowiec 50kW



merix
19-02-2010, 18:45
Witam wszystkich jestem nowy.Mam prośbę do kol.LAST RICO (tu wielki szacun)jeśli byłby tak uprzejmy ,chociaż inne uwagi mile widziane.Sprawa dotyczy zbyt dużej ilości w/g mnie spalanego miału.
Na początek kilka danych:dom z 1986r.10m na 10m, pustak max ceramiczny+12cm suporex od środka,dwie kondygnacje+strych pod eternitem,ocieplenie ściany-wełna mineralna od środka 5cm zabudowana płytą g-k,strop na strychu pod podłogą 10 cm wełny.Kocioł miałowiec (spaliny górne tzw.S) w/g tabliczki 50kW-4,1m2 pow.grzew.
spalanie:jednorazowy zasyp 100kg miału pali się w nim przy temp.zew. do -5st około 44godz.przy temp.zew. do -5st z temp nastaw.53st.Dmuchawa na min. obrotów.Stałopalnośc mam taką jaką chcę w zakresie 12-44godz zależy ile załaduję.Zapalam od góry,dymu prawie zero,tylko płomyczki niebieskie a czasami jakby turkusowe?
Czy jest sposób w tym układzie na mniejsze spalanie,może jakieś uwagi?Kocioł cały czas pracuje na pół gwizdka a wsyp jednego wiadra dla niego to jest pikuś,ledwo pokrywa ruszt.Może zmniejszyć komorę cegłą szamotową lub zalepić nią palenisko?Czy pogodzić się z tym faktem i docieplić chatę np:5cm styropian na zewnątrz.Sam nie mam pojęcia.Proszę o wsparcie doświadczonych

lukasz_p
19-02-2010, 19:44
Zmienić piec na mniejszy. 50KW to fabrykę można ogrzewać! :o