PDA

Zobacz pełną wersję : łuki z regipsow



boru
21-02-2010, 13:44
chcialem zrobic zabudowe z lukow z malymi promieniami 30cm. knauf podaje ze jego plyty do wyginania mozna wyginac z takimi promieniami.

niestety plyty do wyginania knaufa pomima zamoczenia pekaja na tak malych promieniach...
czy macie jakis inny sposob?
mozesa jakies inne plyty orpocz knaufa i rigipsa?

a moze zamist gk zastosowac cosinnego? co?

boru
21-02-2010, 19:48
czy robisz luki o promieniu 30cm?

mozesz mi poradzic jak to robic zeby nie pekaly?

nie daje sobie rady niestety... juz trzecia probe robie ,.

boru
22-02-2010, 08:47
no i trzecia proba tez nie zabardzo.. wprawdzie udalo sie cos zrobic ale tez sa delikatne pekniecia i nie wiem czy to mozna tak zostawic..

czy ktos mi pomoze w tym temacie?

Rom-Kon
22-02-2010, 14:29
Można plytę G-K ponacinać np. co 3 cm i polamać (na sucho) i dopiero taką przykręcać... miejsca nacięć (łuk zewnętrzny) wypełniamy masą spoinową i dajemy siatkę... przy łuku wewnętrznym dajemy siatkę i szpachlujemy spoinówką.

Nie zawsze krawędzie robi się z płyty...
jeśli już nie można ugiąć... to można w krawędź wkleić styropian na piankę i wyrównać tynkiem gipsowym a ostateczny kształt nadać gładzią gipsową...

boru
22-02-2010, 19:13
Gnij plyty g/w 6 lub g/k 9,5mm.

mam plyty 6.5mm knaufa - to sa chyba g/w ? po obcieciu widac wlokna szklane

boru
22-02-2010, 19:17
Można plytę G-K ponacinać np. co 3 cm i polamać (na sucho) i dopiero taką przykręcać... miejsca nacięć (łuk zewnętrzny) wypełniamy masą spoinową i dajemy siatkę... przy łuku wewnętrznym dajemy siatkę i szpachlujemy spoinówką.

Nie zawsze krawędzie robi się z płyty...
jeśli już nie można ugiąć... to można w krawędź wkleić styropian na piankę i wyrównać tynkiem gipsowym a ostateczny kształt nadać gładzią gipsową...

nie bardzo rozumiem z tymi krawedziami.. ale to moze kwestia tego ze zle sobie wyobraziles wiec podae linka do projektu:http://img16.imageshack.us/i/zabudowa3.jpg/

ukashekk1982
22-02-2010, 19:46
Można plytę G-K ponacinać np. co 3 cm i polamać (na sucho) i dopiero taką przykręcać... miejsca nacięć (łuk zewnętrzny) wypełniamy masą spoinową i dajemy siatkę... przy łuku wewnętrznym dajemy siatkę i szpachlujemy spoinówką.

Nie zawsze krawędzie robi się z płyty...
jeśli już nie można ugiąć... to można w krawędź wkleić styropian na piankę i wyrównać tynkiem gipsowym a ostateczny kształt nadać gładzią gipsową...

nie bardzo rozumiem z tymi krawedziami.. ale to moze kwestia tego ze zle sobie wyobraziles wiec podae linka do projektu:http://img16.imageshack.us/i/zabudowa3.jpg/

A o takie coś Wielkiemu Wodzowi chodziło tylko własnej roboty.
http://www.vobos.pl/plus/4.jpg

boru
22-02-2010, 21:10
no niestety ale takich plyt nieuzyje bo mam konstrukcje juz tak zrobiona ze musi byc ta plyta max 6.5mm gruba...

ale moze ponacinac wlasnie ta 6.5? jak to ponacinac ? jak to polamac takie paski???

ukashekk1982
22-02-2010, 21:19
no niestety ale takich plyt nieuzyje bo mam konstrukcje juz tak zrobiona ze musi byc ta plyta max 6.5mm gruba...

ale moze ponacinac wlasnie ta 6.5? jak to ponacinac ? jak to polamac takie paski???
Tniesz sobie taki element jaki będzie Ci potrzebny i nacinasz go jednostronnie w tym wypadku po stronie białego papieru. Nacięcia pionowe w regularnych odstępach np co 2,5cm (lub co 3cm / 4cm lub ile tam chcesz). Łamiesz na sucho. Żeby płyta pękała tak jak ma pękać - dociskaj nóż tak mocno żeby wcinał się w nią jak najgłębiej ale nie na wylot. Im mniejsze odstępy między cięciami - tym lepszy efekt zaokrąglenia uzyskasz.

boru
23-02-2010, 08:08
ale jak to polamac.. jak ja mam plyte szeroka na 100cm to jak natne co 3cm to musze zlamac taki pasek 3x100 .. musialbym miec jakies imadlo metrowe albo co..

Deamos
23-02-2010, 09:21
ale jak to polamac.. jak ja mam plyte szeroka na 100cm to jak natne co 3cm to musze zlamac taki pasek 3x100 .. musialbym miec jakies imadlo metrowe albo co..
Moze podziel to na wezsze kawalki

ukashekk1982
23-02-2010, 20:49
ale jak to polamac.. jak ja mam plyte szeroka na 100cm to jak natne co 3cm to musze zlamac taki pasek 3x100 .. musialbym miec jakies imadlo metrowe albo co..

Staraj się nacinać jak najgłębiej, później połóż np na krawędzi stołu tak aby ten 3cm-kawałek wystawał poza blat i naciśnij go przy pomocy np poziomicy albo czegoś innego tego typu. Powinno lekko pękać.

ukashekk1982
23-02-2010, 21:32
no niestety ale takich plyt nieuzyje bo mam konstrukcje juz tak zrobiona ze musi byc ta plyta max 6.5mm gruba...

ale moze ponacinac wlasnie ta 6.5? jak to ponacinac ? jak to polamac takie paski???
Tniesz sobie taki element jaki będzie Ci potrzebny i nacinasz go jednostronnie w tym wypadku po stronie białego papieru. Nacięcia pionowe w regularnych odstępach np co 2,5cm (lub co 3cm / 4cm lub ile tam chcesz). Łamiesz na sucho. Żeby płyta pękała tak jak ma pękać - dociskaj nóż tak mocno żeby wcinał się w nią jak najgłębiej ale nie na wylot. Im mniejsze odstępy między cięciami - tym lepszy efekt zaokrąglenia uzyskasz.
swietnie ale tu mowa o plycie g/w :D.

boru mocz te plyte jak nie mozesz jej wygiac na sucho.
i jak chcesz od strony speczanej lub rozciaganej.
klopot tylko w tym, ze trzeba nadac jej ksztalt, poczekac az wyschnie i dopiero mocowac.

Ja tam pisałem i miałem na myśli płytę g/k :D
Jest g/w 6mm ? :roll:

boru
24-02-2010, 14:35
moczylem juz trzy razy i bardzo kiepsko to sie gnie na takich promieniach...

chyba zrobie jednak z tym nacinaniem... a co to nie mozna tej g/w ponacinac?
napewno straci swoje wlasciwosci gnace ale trudno.. jak juz ponacinam to nie musi sie giac wiec nie powinno byc problemu...

boru
24-02-2010, 16:42
ja mam plyty knaufix 6.5mm czy moze byc jakis problem z tym ze bede je nacinall i zrobie cos jak jest na zdjeciu powyzej?\

sa to wiec plyty g-k.... te plyty co ja mam to mozna naciac i delikatnie wyginajac pekna one lekko a jak mocniej sie nagnie to pekna cale zostajac tylko na papierze.


mam konstrukce lukowa zroiona i gne te plyty na konstrukcji... czyli mozna powiedziec ze na szablonie


swoja droga to jakie sa roznice we wlasciwosciach plyt gk i gw?? wogole nie wiedzialem ze sa gw ;/

ukashekk1982
24-02-2010, 20:27
moczylem juz trzy razy i bardzo kiepsko to sie gnie na takich promieniach...

chyba zrobie jednak z tym nacinaniem... a co to nie mozna tej g/w ponacinac?
napewno straci swoje wlasciwosci gnace ale trudno.. jak juz ponacinam to nie musi sie giac wiec nie powinno byc problemu...

g/k jest oklejona papierem z obu stron a g/w to raczej jakby jednolita masa czyli łamanie powoduje całkowite rozdzielenie się obu części. g/k po nacięciu i połamaniu powinna się trzymać na papierze z jednej strony, uformuj, przykręć do stelaża a powstałe między "paskami" płyty szczeliny wypełnij i uformuj łuk z grubsza gipsem czy czymś w tym stylu i na koniec gładzią możesz.
Cały czas się zastanawiam czy nie zrobiłbyś tego dużo szybciej i nawet taniej ze styropianu....

siggi&alka
24-02-2010, 21:22
słabo moczysz. Musisz moczyc mało a często tył płyty.

adi_
24-02-2010, 21:54
albo zamiast ponacinac nozykiem ponacinac ale pilka do drewna porobia sie rowki i wtedy bedzie sie ladnie gielo pozdrawiam

ukashekk1982
24-02-2010, 22:04
A czy naprawdę nie masz możliwości wciśnięcia tam płyty 12,5mm ? Podjechał byś do castoramy i kupił sobie jedną taką płytę i byłoby po problemie

adi_
25-02-2010, 20:26
ja mu dam za darmo nawet mu zawioze podwarunkiem ze ty ta plyte tam zmiescisz
jak ktos pisze ze sie nieda to sie nieda i juz nie jest autor laik tylko szuka rozwiazania konkretnego

ukashekk1982
25-02-2010, 21:19
Skoro ma problemy z wykonaniem takiej płyty to zapewne łatwiej byłoby przerobić stelaż.

siggi&alka
26-02-2010, 19:34
Flash lub autor wątku. Wrzucisz foto stelaża to zdiagnozujemy?

boru
05-03-2010, 12:48
Sorry ze dopiero teraz ale bardzo malo czasu mam ostatnio i jak juz go troche mam to wole wykorzystac na zrobienie czegos.. teraz chwilke mam wiec wrzucam te fotki.
Mam nadzieje, ze nie pojedziecie mnie ostro za lamanie zasad robienia zabudowy gk itp.

Dodam ze jest to moja pierwsza zabudowa g-k nigdy wczesniej nie mialem w reku regipsow ani profili. No i do tego te łuki.. mam nadzieje ze wszystko bedzie git.

Zdjecia sa sprzed kilku dni.. dzisiaj mam juz cala scianke zabudowana ponacinanymi plytami i zostalo mi nalozenie naroznikow, zalatanie dziuur i wyrownanie. jak bedize gotowe to wrzuce fotki - moze komus sie spodoba.

Generalnie pomysl z nacinaniem jest OK - nie idzie to mega szybko ale idzie.. rowniez daloby sie to zrobic z plyty gotowej 12mm ponacinanej ale musialbym troche poprzerabiac - wolalem jednak zrobic z 6.5mm.

Na zdjeciach stelaz nie jest w pelni skonczony - na wiekszosci lukow brakuje jeszcze pionowych poprzeczek.

http://img94.imageshack.us/gal.php?g=pict7493.jpg

boru
08-03-2010, 09:03
dodatkowe pytanie - co dac na dół przy podłodze. Normalnie w salonie mam listwy przypodlogowe robione z desek sosnowych 10cm. No ale po takim łuku desek nie wygne - co byscie doradzili?

siggi&alka
08-03-2010, 15:53
Listwę z MDF próbować wygiąć.

ukashekk1982
08-03-2010, 20:38
http://www.fnprofile.com/stuff/bilddatenbank/Biegbare_Massivholzleiste.jpg
pytaj w Castoramie i OBI
Są też listwy przypodłoowe do łuków wykonane z materiału "styropianopodobnego" przeznaczone do malowania ale tutaj nie uzyskasz efektu sosny ;)

boru
17-03-2010, 09:39
kurde bylem juz wilku martketach i sklepach z podlogami i czegos takiego nie moge namierzyc i nikt nie wiedzial czegos podobnego.
moze cos blizej na ten temat? co to jest, jaka firma, i kto dystrybuuje?

papcyk
17-03-2010, 22:47
witam serdecznie
mam ogromna do Was prośbe. Chce zrobic sobie taki sufit podwieszany w lazience cos w tym stylu http://politycznie.blox.pl/resource/sufit_salon.jpg
niestety nie mam pojecia jak zrobic stelaż na łuku. jezeli ktos bylby uprzejmy i wrzucil zdjecia to bede mu bardzo wdzieczny. aha ma to byc nad kabina prysznicowa (stopnie co 10cm) czy plytak zielona karton gips bedzie do tego odpowiednia? pozdrawiam

papcyk
18-03-2010, 20:30
kurde bylem juz wilku martketach i sklepach z podlogami i czegos takiego nie moge namierzyc i nikt nie wiedzial czegos podobnego.
moze cos blizej na ten temat? co to jest, jaka firma, i kto dystrybuuje?

o ile dobrze pamietam widzialem takie listwy w castoramie. pytaj na dziale z panelami podłogowymi o gietka listwe przypodlogowa. cena chyba 90zł za 2,5m lub zamow przez inetrnet
http://www.tokir.pl/index.php?p496,fl1-flex-sztukateria-gietka-listwa-przypodlogowa-do-malowania-nmc

igrek1
19-03-2010, 07:08
Witam,
My w salonie mielismy sporo lukow - lagodnych i mnie jalgodnych promienie od 230 do 35 cm.
Wsytko poszlo bardzo fajnie plyte jakas tosowalismy do byla 6mm plyta z włóknem szklanym.
Tak naprawde mozna nia wyginac esy florwsy ;-)

Jak znajde sekunde to wrzuce jakas fotke.

Pozdrawiam

boru
19-03-2010, 07:47
o ile dobrze pamietam widzialem takie listwy w castoramie. pytaj na dziale z panelami podłogowymi o gietka listwe przypodlogowa. cena chyba 90zł za 2,5m lub zamow przez inetrnet
http://www.tokir.pl/index.php?p496,fl1-flex-sztukateria-gietka-listwa-przypodlogowa-do-malowania-nmc
no te listwy to widzialem.. w osttatecznosci je zakupie. nie podobaja mi sie bo nie maja zadnej faktury tylko trzeba malowac na jeden kolor.. no i troche drogie sa.
szkoda ze tych z obrazka nikt w PL nie sprzedaje ;/

papcyk
22-03-2010, 22:07
witam ponowie
ostatnio bylem u znajomych i maja wlasnie w podobny sposob wykonczone okragle filary. tez ciezko im bylo znalez do tego wykonczenie ale ktos im poradzil zeby podjechali sobie do jakies firmy robiacej meble i kupili od nich okleine ktora sie okleja ranty mebli (cos w tym stylu tylko ze grubsza http://www.linuxpl.com/~acid19/diy/galeria/okleina.jpg). wyglada to naprawde bardzo podobnie ;] wystarczy tylko troche kleju i efekt naprawde fascynujacy;] i co najawazniejsze sa rozne kolory i wzory
pozdrawiam