PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki c-w wewnętrzne kiedy bezpieczny start.



fmau
22-02-2010, 14:35
Hej,

budynek zamknięty - nieogrzewany. Kiedy można bezpiecznie wystartować z tynkami. Oczywiście nie pytam o pogodę, bo albo będzie lepsza albo gorsza; bardziej o info kiedy przy dodatnich temperaturach można startować z tynkami, mury są trochę przemrożone.

Koniec marca/kwietnia, początek maja?

Pozdrwiam.

p1oterek
22-02-2010, 15:43
Ja startuje z tynkami w piątek, na razie tylko osadzę narożniki i może zacznę robić obrzutkę choć nad tym jeszcze pomyślę.

prezes69
22-02-2010, 15:50
Ja startuje z tynkami w piątek, na razie tylko osadzę narożniki i może zacznę robić obrzutkę choć nad tym jeszcze pomyślę.

Ja tez gipsowe w domkach zaczne w poniedziałek.

Sławek...
22-02-2010, 17:47
... z tynkami możesz startować wtedy jak warunki do ich położenia będą odpowiednie.... :)
oznacza to, że temperatura pomieszczeń tynkowanych musi utrzymywać się pow +5 st... to warunek podstawowy....
poza tym karty techniczne tynków definiują warunki jakie musi spełnić podłoże, które ma być tynkowane:
podłoże musi być czyste, nośne, zwarte, definiują które podłoża powinny być zagruntowane , ..., oraz podłoże musi być nieprzemrożone....
wynika z tego że jak temperatury się podniosą i Twoje ściany przestaną już być przemrożone i spełnią pozostałe warunki to możesz zaczynać ... ;)
czy to będzie luty czy marzec czy kwiecień tego nie wie nikt ;)
pamiętaj tylko, że niestosowanie się do kart technicznych produktu powoduje utratę odpowiedzialności producenta za materiał, więc jak np spadną Ci tynki ze źle zagruntowanej bądź przemrożonej ściany to zostajesz sam z problemem....
nieuczciwa firma, która wykona Ci te tynki w niesprzyjających warunkach na pewno się na Ciebie "wypnie" i udowodni Ci, że sam nalegałeś więc oni zrobili....

mimka27
22-02-2010, 17:47
a u mnie zaczeli dziś,zagruntowali ściany,położyli siatke na narożnikach i jutro zaczna kłaśc gips