PDA

Zobacz pełną wersję : Lokalizacja i dostęp do POŚ



*milek*
22-02-2010, 17:54
Witam

Zastanawiam się nad lokalizacją oczyszczalni drenażowej na działce.
Czy ma ktoś oczyszczalnię na tyłach domu? Mam sporą działkę, ale mocno zadrzewioną - z przodu przewidujemy duży podjazd i chcemy też zostawić sporo drzew od strony drogi.
Miejsce gdzie chcemy mieć trochę wolnego, słonecznego miejsca przewidujemy od ogrodu, za domem. Tam też byłoby idealne miejsce na POŚ-a i drenaż.
Martwi mnie jednak utrudniony dostęp do osadnika w przypadku okresowego opróżniania. Orientuje się ktoś jaki jest zasięg wozu asenizacyjnego?

*milek*
23-02-2010, 11:18
Nikt nic nie napisze w tym temacie? :cry:

Barbossa
23-02-2010, 12:33
Złociutki,
zadzwoń do Gminy to Ci powiedzą, jak długą trombę mają ich bryczki asenizacyjne
no chyba, że w okolicy jest jakiś prywaciarz to do niego, bo są różne wozy
możesz zapytać też pietrekzbronami, on lubi te tematy....

a gdy poszukasz na forum, to jeszcze się dowiesz, że niektórzy robią ujęcie w zbiornikach z szybkozłączką w ogrodzeniu, wtedy to już full wypas

*milek*
23-02-2010, 13:21
Jeśli już, to "złociutka" :wink:

I mogłeś sobie te zgryźliwe rady darować Barbossa.

Po to zakladałam ten temat, żeby się dowiedzieć jak mają rozwiązaną lokalizację POŚ u siebie forumowicze, a nie gdzie mogę zadzwonić :evil:

A o szybkozłączkach słyszałam i owszem, fajne są, ale to raczej przy lokalizacji od strony drogi się sprawdza (chyba,ze coś mi umknęło :wink: ), a ja pytam o odwrotną sytuację :roll:

panda
24-02-2010, 01:21
Nikt nic nie napisze w tym temacie? :cry:
A co wujek Google?
A taki adresik http://forum.muratordom.pl/search.php ?

Bo mnie np. wyrzucił: http://forum.muratordom.pl/szybkozlacze-szambo,t154453.htm i wiele innych
Szybkozłączki montuje się nie tylko w ogrodzeniu

Oj leniuszek z Waćpanny, leniuszek...

irek.w
24-02-2010, 07:08
Złociutki,
zadzwoń do Gminy to Ci powiedzą, jak długą trombę mają ich bryczki asenizacyjne

Złociutki co to jest "tromba"?

Barbossa
24-02-2010, 07:14
to trąba napisana niewłasciwie
nie ogarniasz?

*milek*
24-02-2010, 13:07
Oj leniuszek z Waćpanny, leniuszek...

:lol: :lol: :lol:

Mylisz się :wink: - nie było tak, że mi się nie chciało - mi w ogóle nie przyszło do głowy szukanie czegoś o szybkozłączkach :wink:
Od razu skreśliłam tą opcję, ze względu na odległość - do domu od drogi mam ok 15m, a dom w stronę ogrodu ciągnie się na ponad 20 m - a to już spora odległość, jeśli poś miałaby być za domem :roll:



Bo mnie np. wyrzucił: http://forum.muratordom.pl/szybkozlacze-szambo,t154453.htm i wiele innych
Szybkozłączki montuje się nie tylko w ogrodzeniu

Dzięki za link i zwrócenie uwagi,że można to ustrojstwo montować nie tylko w ogrodzeniu od frontu, choć to pewnie najwygodniejsza opcja - to nasunęło mi pewnien pomysł - może coś się pokombinuje na ukos i umieści w ogrodzeniu z boku działki - graniczę z wąską gruntową drogą z boku, może jakoś wóz by się w nią wcisnął, przynajmniej kawałek.
Coś się wymyśli 8)

panda
24-02-2010, 14:15
Dowiedz się z ilu metrów lokalna beczka pociągnie i np. wkomponuj szybkozłączkę od frontu budynku, nie musi być przecież w ogrodzeniu - może w krasnala? :lol:
Przy dobrym POŚ jak raz na dwa lata beczka podjedzie pod dom to świat się nie zawali.

*milek*
24-02-2010, 14:39
To jest jakiś pomysł, w końcu faktycznie będą to sporadyczne wizyty.



Ps. Krasnalom w ogrodzie mówię stanowcze nie :lol: :wink: