PDA

Zobacz pełną wersję : Problematyczny casting na wykonanie CO...



gniezniok
22-02-2010, 19:46
Witam

Jestem na etapie castingu ekip od CO, podłogówki etc. Problem polega na tym iż nie mając pojęcia słysze wykluczające się opinie.
1. Mianowicie że warto dla dobrej regulacji zastoswać układ z mieszaczami
2. Nie opłaca się stOsować mieszaczy na ok 70m2 parteru gdyż wystarczy zestaw Heimeiera
3. Rury TC są najlepszym rozwiązaniem
4. TC za drogie bo to samo daje Henco za zdecydwanie mniej

Mamy ok 70m2 podłogówki na dole plus góra łazienka

OŚWIEĆCIE MNIE PROSZE

jajmar
22-02-2010, 20:49
Mamy ok 70m2 podłogówki na dole plus góra łazienka

OŚWIEĆCIE MNIE PROSZE

Instalacje w domu wykonuje sie wg projektu. Piszesz że masz 70m2 podłogówki wiec coś masz, a co do mieszcza projekt milczy?

Mam 75m2 podłogówki mam mieszacz.

Castingi to nie na budowie są, sprawdż co to i kto to robi. Z Twojego postu wynika że szukasz aktora lub modela żeby wykonał CO :-(

gniezniok
22-02-2010, 21:05
A czy ja coś pisze kolego o preferencjach wykonawcy i jego zamiłowaniach czy o konkretne sugestie które otrzymuje?
Czy zatem instalacja musi być wykonana wg projektu bo szczerze wątpie... Dach jakoś zmieniliśmy i stoi...
Nie znam się na szczegółach instalacji stąd pytanie.

jajmar
22-02-2010, 21:12
Czy zatem instalacja musi być wykonana wg projektu bo szczerze wątpie...
Powinna. W szczególnosci podłogówka i dobór grzejników do pomieszczeń.



Dach jakoś zmieniliśmy i stoi...

Znaczy samowola budowlana. Nie wiem czy masz powód by o tym trąbić publicznie.

mario1976
22-02-2010, 21:35
Nie pogięło Was nieco. Jak chłop ma standardowy projekt domku i tam kaloryfery to ma teraz lecieć do projektanta aby mu podłogowe projektował ? Tysiąc osób zadaje tutaj podobne pytania.Nie przesadzacie ?

jajmar
22-02-2010, 21:55
Jak chłop ma standardowy projekt domku i tam kaloryfery to ma teraz lecieć do projektanta aby mu podłogowe projektował ?

E, to jak ma standartowy projekt to wszystko jasne. Niech weźmie trochę standartowej rurki położy w standartowym rozstawie i zasili w standartowy sposób, w czym problem ?

aadamuss24
22-02-2010, 21:56
1. Układ z mieszaczem pozwala Ci na niezależną regulację obiegiem grzewczym i płynne zmiany temperatury. Heimeier pozowli tylko ustalić stałą temperaturę wody na podłogówkę, czyli Ty robisz za automatykę i latasz kręcić głowicą.
2. Nie opłaca sie ? czyli instalator ocenia, że Cię nie stać ?
3. Najlepszym rozwiązaniem są rury Rehau, ale o nich pewnie nie słyszał instalator który słyszał o Henco i odwrotnie, czyli instalator który robi na Henco nie słyszał o Rehau. Obaj słyszeli o Tece.

Jeśli komuś naprawdę zależy na oszczędnym budowaniu to powinien zacząć od projektu (planu, koncepcji, wizji), czyli wyliczenia ile dokładnie potrzebuje mocy i w jaki sposób ma tę moc oddać. Warto aby każde rozwiązanie zostało przemyślane, policzone i narysowane, wtedy nie ma wątpliwości kto o czym myślał i dlaczego nie działa tak jak powinno.
pozdr adam

jajmar
22-02-2010, 22:11
Casting (czyt. kasting) - spotkanie, na którym dokonuje się wyboru modelki, modela, aktorki, aktora, prezentera, itp. do reklamy, roli w filmie, wystąpienia w pokazie mody itd. cytat z wikipedi

W budownictwie nie ma castingów, jakby na to nie patrzeć. No chyba że buduje celbryta ;-)

adi_
22-02-2010, 22:50
ooooooooo to ja prawie caly dom mam postawiony jako samowola okna zmienilem na wieksze dach zmienilem nad garazem scianke kolankowa drzwi do kotlowni
a i oczywiscie wedlog projektu to ja nie mam co elektryki ani nic poprostu sam dom i juz
a jak bys tak sie zaglebil to mozna wprowadzac zmiany do dachu zeby go podniesc lub obnizyc ale jesli wysokosc miesci sie w granicach jaki ma byc w planie zagospodarowania przesztrzennego i jesli kierbud i projektant wyraza na to zgode odpowiednia adnotacja w dzienniku
zaden projekt nie nakazuje natomiast robic co tak jak sobie to zyczy projektant pozdrawiam

laspalmas
23-02-2010, 07:01
Jak chłop ma standardowy projekt domku i tam kaloryfery to ma teraz lecieć do projektanta aby mu podłogowe projektował ?

E, to jak ma standartowy projekt to wszystko jasne. Niech weźmie trochę standartowej rurki położy w standartowym rozstawie i zasili w standartowy sposób, w czym problem ?
A no problem w tym żeby tego nie sper...ć! Standarodwo oczywiście, bo jak widać na standardowe rozwiązania są różne pomysły :wink:

Lenart
23-02-2010, 17:27
CASTING, CASTING
robię casting :lol: :lol: :lol:
a co ?

Lenart
23-02-2010, 17:37
chociarz trza przyznać ze to słowo - popularnie przegląd aktorów,
nie za bardzo pasuje do wykonawców
gdzie nie liczy sie pokaz czy wygląd ale fachowość i praca,
ten casting w tym przypadku jest trochę nie na miejscu i ma lekceważący wydźwięk
ale reakcja zbyt nerwowa - wystarczy zwrócić uwagę i ..
ogłosić casting dla inwestorów :lol:

adi_
24-02-2010, 20:20
facet se nazwal jak chcial wybor wykonawcy a ci mu wyjezdzaja z regolkami i innymi bzdetami zamiast pomuz czlowiekowi