PDA

Zobacz pełną wersję : podłączenie do kanalizacji brodzika spust na środku ?



S-i-R-o
22-02-2010, 21:26
Witam, posiadamy wnękę prysznicową 80x8,0 planuję w niej brodzik kwadrat głęboki 80x80 i drzwi szklane.

Nie mam pojęcia jak wygląda podłączenie brodzika.
Rurke spustową do kanalizacji mam na środku wnęki a wszystkie brodziki kwadrat głęboki mają otwó spustowy w rogu.
Czy to nie będzie jakiś problem ?

pyt 2 czy pod brodzikiem daje się płytki ?

Sławek...
22-02-2010, 22:35
;)
nie, to nie jest problem...
to czy układać płytki czy nie pod brodzikiem zależy od tego jaki brodzik kupisz...
są takie, które stawia się na płytkach i takie, które montuje się w wylewce (to z reguły te bardzo płytkie), albo na specjalnych podstawach (tu też są różne rozwiązania - specjalne stojaki, kształtki ze styroduru) ale te wymagają dodatkowej obróbki płytkami.....
generalnie kolejność powinna być taka:
1. wybierz brodzik , który Ci się podoba i który będziesz miał w swojej łazience.
2. przygotuj dla niego w odpowiedni sposób miejsce docelowe ;)

co do odpływu to różnie bywa i z reguły da się podłączyć szybko i bezboleśnie, ale nieraz trzeba niestety kuć i przestawiać kanalizę..... tyle że nie dobieraj czasem brodzika pod kątem umiejscowienia odpływu ;) bierz jaki Ci się podoba a podłączyć się go na pewno podłączy ( z mniejszymi lub większymi problemami...)

Sp5es
25-02-2010, 18:21
zwróć się do przedstawiciela PCI
www.basf-cc.pl

mają gotowe rozwiązania systemowe + rysunki
Nie wiem czy rysunki są na stronie, ale mogą być.

miguell88
14-07-2015, 23:18
Witam
Panowie pozwolę sobie odkopać stary temat
Mam źle wykonane ujście do kanalizacji pod brodzikiem od jednej ściany jest 37cm i od drugiej jakieś 30cm Natomiast brodzik ma odpływ w rogu 20 cm od jednego i drugiego boku Syfon po założeniu jest za długi i nie ma możliwości go skrócenia. Wiem też że istnieje możliwość zatoczenia koła z kolanek 50mm i podejscia do ujścia z drugiej strony Jednak na moje nieszczęście brodzik jaki mam ma tylko 16cm a od odpływu brodzika do płytek jest tylko 9 cm i po zrobieniu takiego ronda z kolanek 50mm (ja użyłem ich 6szt.) nie ma w nim spadku

I tutaj mam pytanie czy mogłoby tak zostać czy woda by przepchnela przez owe rondo do ujścia nie robiąc zatoru i nie zamulajac w brodziku?