PDA

Zobacz pełną wersję : wysokosc podlogi a drzwi zewnetrzne



robertus86
23-02-2010, 19:41
witam prosze mi powiedziec jesli mam otwor na drzwi zewn zostawione 226-227 cm to ile maksymalnie moge zrobic podlogi tzn ile styropianu ile jastrych + ew. panel czy parkiet dodam ze ogrzewanie podlogowe. widzialem na allegro drzwi ze maja z oscieznica 205 cm, mysle ze 15 cm styro 5 wylewki i 1-2 parkiet panel plytki? zgadza sie czy sie myle chcialbym jak najlepiej zaizolowac podloge. moje obliczenia sa dobre czy nie zmieszcze tyle styropianu grubosc wylewki 5cm bedzie optymalne ???

strzelu
24-02-2010, 07:22
a ile masz wzrostu?

Sławek...
24-02-2010, 09:10
jak masz podłogówkę to 5 cm trochę mało....powinno być ok 6-8...
teraz to już trochę za późno na projektowanie grubości izolacji....
najlepiej wybierz najpierw drzwi i jak już będziesz je miał to wylicz co ci pozostanie po ich montażu i grubość styro wyjdzie sama...
musisz uwzględnić min 1 cm luzu na piankę nad ościeżnicą...
a tak w ogóle to zobacz czy nie da się podwyższyć nadproża (nieraz się udaje prawie "bezboleśnie" podnieść nadproże o kilka cm...)
.... te wyliczenia które podałeś są poprawne (tylko moim zdaniem płyta betonowa za cienka)

mynia_pynia
24-02-2010, 09:25
podcięcie drzwi do otworu, przez firmę która produkuje takie drzwi to u mnie dodatkowy koszt 48 zł - właściwie to nie podcięcie co zrobienie ich na wymiar.
U mnie wyszedł otwór na gotowo 103 x 206 cm i jakoś się tym specjalnie nie przejmowałam. A ze wzrostem mieścimy się między 160 - 175 cm.

finlandia
24-02-2010, 12:59
Posadzkę trzeba zrobić jak trzeba a nie kombinować czy drzwi się zmieszczą.
Z reguły drzwi zewnętrzne mają wysokość pomiędzy 205 a 210cm
A jak zostaje za mało i nie da się podciąć? I gdy już nie chce się podnosić nadproża.. to pół godziny pracy młotem udarowym i otwór jest jak potrzeba. Młot na wyposażeniu każdej ekipy.

robertus86
24-02-2010, 15:08
wzrost ponad 1,8 ,-- dlaczego 6-8 cm daje to cos poza tym ze sie dluzej nagrzewa ?
czyli co otwor 227 - 15 styro - 6 wylewki - 1-2 cm posadzka i drzwi jakies 205 cm bedzie dobrze co ? pytam bo bede zamawial drzwi balkonowa i niewiem ile zostawic miejsca zeby to mialo rece i nogi. powiedzmy 22 cm od chudziaka i przy takim wyliczeniu okno (parapet)bedzie na wysokosci 82 cm miesci sie w normie :)? decelowo mialo byc 10 cm styro ale upcham 15 pozdrawioam

bwojtek
24-02-2010, 17:27
To w końcu pytasz o drzwi czy o balkon? Jeżeli masz na myśli drzwi wejściowe to zgodnie z obowiązującymi przepisami muszą mieć światło przejścia minimum 900x2000mm tak więc ważna będzie szerokość ościeżnicy by spełnić wymagania.

Sławek...
24-02-2010, 18:02
dlaczego 6-8 cm daje to cos poza tym ze sie dluzej nagrzewa ?

...dlaczego akurat tyle?
otulina na rurce powinna mieć min 4,5 cm + rurka 1,6 cm to daje grubość 6 cm i jest to grubość optymalna....
te dodatkowe 2 cm to jest tolerancja grubości wylewki (miejscowe pogrubienie płyty o 1-2 cm)... tej tolerancji nie powinno się przekraczać (czyli 6-10 cm to już trochę za duża rozbieżność)
co do drzwi balkonowych to pomiarów lepiej sam nie rób, zaznacz poziom posadzki docelowej i pozostaw pomiary ekipie, która będzie Ci okna montowała...
parapet na wys 82 to żadna tragedia ;)
będziesz mógł w tym domu mieszkać nawet jeżeli parapety będą na 82 cm a nie 85 czy 90 ;)...

robertus86
25-02-2010, 09:32
hehe tak wiem ekipa od montazu bedzie robic pomiary tylko musze im dac znac na jakiej wysokosci maja sie znajdowac drzwi balkonowe, pytanie dotyczylo drzwi wejsciowych zewn. bo tu mam zostawione 227 cm a na drzwi balkonowe mam zostawione jakies 250 cm tagze tu nie jest probem jak beda nizsze o te 5 cm problem bedzie z drzwiami zewnetrznymi zeby sie zmiescic bez jakis wiekszych problemow. przy wysokosci otworu 227 cm
jak drzwi musza miec 200 cm wysokosci to jak oscieznica max 5 cm to sie zmieszcze na styk czy lepiej nie ryzykowac i dac te 12 styro ? :/ w projekcie mam wylewki od 3,5 do 4,5 cm dlatego mnie zdziwilo to 6-8 cm

robertus86
25-02-2010, 09:41
zrobie sobie jeszcze linie poziomica od drzwi zewnetrznych do drzwi tarasowych jak wyglada roznica poziomow jak niema duzych rozbieznosci a nie powinno byc to wtedy sie obliczy zeby zachowac te 5-6 cm wylewki jak sie zmieszcze to drzwi bede na 205 cm (z oscieznica) i styropian 15 cm

finlandia
25-02-2010, 10:43
zrobie sobie jeszcze linie poziomica od drzwi zewnetrznych do drzwi tarasowych jak wyglada roznica poziomow jak niema duzych rozbieznosci a nie powinno byc to wtedy sie obliczy zeby zachowac te 5-6 cm wylewki jak sie zmieszcze to drzwi bede na 205 cm (z oscieznica) i styropian 15 cm
Nawet dwumetrowa poziomica przekładana kilka razy może zaowocować niedokładnością 2-3 cm.
Za 200-300 zł można już kupic laser który przerzuci poziomy od ręki i uważam, że takie małe urządzenie w dzisiejszych czasach to podstawa dobrej ekipy.

Sławek...
25-02-2010, 10:59
...spróbujmy jeszcze raz ;) :
1. wybierz drzwi ;)
2. zobacz jak są zbudowane - jeśli mają zamontowany na stałe próg to sprawdź jaka jest odległość od górnej powierzchni progu do górnej powierzchni ościeżnicy ...
3. jeżeli ta odległość wyszła np 205 cm to dodaj do tego ok 2-3 cm (grubość okładziny holu-sprawdź jaka dokładnie będzie i tą wartość dodaj-oczywiście uwzględnij klej/piankę czy co tam jeszcze będzie pogrubiało warstwę wykończeniową ;) ) i wtedy wyjdzie Ci wymiar np 207, do tego dodaj 1 cm na piankę nad ościeżnicą czyli mamy 208
4. teraz odmierz od nadproża te 208 i masz poziom betonu...
5.to co Ci zostanie to musisz podzielić na beton i izolację...
6. teraz jak wszystko pójdzie perfekcyjnie i nikt nie sp...li roboty to będziesz miał okładzinę zlicowaną z progiem (czyli progu nie będziesz miał żadnego)... jak nie wierzysz że wszystko pójdzie perfekcyjnie to daj jeszcze jakiś zapas albo po prostu pilnuj i uczulaj wykonawców na te poziomy w holu....
... będzie dobrze... ;)

finlandia
25-02-2010, 11:15
a jak nie wychodzi.. a wypada dać więcej betonu to na prawdę nie jest tragedią podkuć nadproże o 1-2, czy tez 3 cm
I jeszcze małe uwagi: drzwi otwierane na zewnątrz mogą mieć wyższe pozimy podłogi wewnątrz (może być mały schodek)
i drzwi stalowe mają opcje ościeżnic kątowych - przy ścianie dwuwarstwowej można zyskać do 2 cm przy umiejętnym montażu.

Tak więc - będzie dobrze :D

edde
25-02-2010, 17:56
zrobie sobie jeszcze linie poziomica od drzwi zewnetrznych do drzwi tarasowych jak wyglada roznica poziomow jak niema duzych rozbieznosci a nie powinno byc to wtedy sie obliczy zeby zachowac te 5-6 cm wylewki jak sie zmieszcze to drzwi bede na 205 cm (z oscieznica) i styropian 15 cm
Nawet dwumetrowa poziomica przekładana kilka razy może zaowocować niedokładnością 2-3 cm.
Za 200-300 zł można już kupic laser który przerzuci poziomy od ręki i uważam, że takie małe urządzenie w dzisiejszych czasach to podstawa dobrej ekipy.

można też już za 20-30zł kupić poziomice wodną, na jeden raz to i topex wystarczy :wink: nie przekłamie niezależnie od odległości, punkty nie muszą się widzieć, lubie pracę z laserem ale czasem i zwykła "szlaufwaga" wystarczy albo i nawet jest lepsza :wink:

robertus86
25-02-2010, 19:06
tak jest faktyczne mam gdzies szlaufwage zostala jeszcze z fundamentow - przyda sie zmierze bede mial obraz poziomow i zrobie tak jak Sławek... radzil zaczne od drzwi znajde te ktore sie mi podobaja i ewentualnie jak beda zbyt wysokie spytam ile by kosztowaly nizsze, albo ostatecznie sie obnizy styro, ehh tak to jest jak projektant przewiduje 6 styro i od 3,5 do 4,5 wylewki, czlowiek zostawia na 10 styro 5 wylewki a okazuje sie ze to i tak malo jak na dzisiejsze czasy. widze ze niektorzy daja nawet 30 cm ! pozdrawiam dziekuje za sugestie :)

robertus86
25-02-2010, 19:17
nadproza nie skuje bo muraze mi zrobili takie tagze 3 cm to bym cale skul http://img268.imageshack.us/img268/3203/nadproze.jpg (http://img268.imageshack.us/i/nadproze.jpg/)

i okno od lazienki jest na rowni to i to by trzeba bylo przerobic by bylo dobrze (zastawione pustakami)

Sławek...
25-02-2010, 20:04
...wbrew temu co (chyba) myślisz podwyższenie tego nadproża nie stwarza żadnego problemu... jedyny problem jaki się pojawi to to, że nie zgrają się poziomy drzwi i okna...wymiaru okna już się nie zmieni ze względu na konstrukcję daszku....
reasumując, jeśli się uprzesz to dołożysz tyle styropianu ile będziesz chciał... co najwyżej parapety będą zjeżdżać w dół ;)....

krzyk123
25-02-2010, 20:32
...wbrew temu co (chyba) myślisz podwyższenie tego nadproża nie stwarza żadnego problemu... jedyny problem jaki się pojawi to to, że nie zgrają się poziomy drzwi i okna...wymiaru okna już się nie zmieni ze względu na konstrukcję daszku....
reasumując, jeśli się uprzesz to dołożysz tyle styropianu ile będziesz chciał... co najwyżej parapety będą zjeżdżać w dół ;)....

Pytanie czy kolega np. nie ma już wylanych schodów betonowych. Wtedy podnoszenie poziomu podłogi może nie być już takie proste.

Sławek...
25-02-2010, 20:53
...akurat w tym przypadku muszę się z poprzednikiem zdecydowanie nie zgodzić ;)
jeżeli schody są wylane do rzędnej która była w projekcie to podniesienie podłogi parteru powoduje pomniejszenie pierwszego schodka.... to żaden problem dla wykończenia schodów - trzeba tylko powstałą różnicę nadlać proporcjonalnie na pozostałe stopnie aby "zrobiły się" jednakowej wysokości ;)
o wiele gorsza i bardziej pracochłonna była by sytuacja odwrotna - wtedy trzeba by było stopnie szlifować, ale tak czy siak - wszystko jest do zrobienia ....

robertus86
26-02-2010, 08:15
ze schodami to wlasnie conajwyzej bedzie pierwszy schodek troche nizszy max 5 cm. reszta schodkow zostaje bez zmian (18cm) to chyba zaden problem, nierozumiem sensu nadlania pozostalych schodkow, to jeszcze bardziej by skomplikowalo przy wejsciu na pietro by sie nie zgralo (ostatni schodek nizszy) to juz lepiej pierwszy :)

krzyk123
26-02-2010, 08:56
ze schodami to wlasnie conajwyzej bedzie pierwszy schodek troche nizszy max 5 cm. reszta schodkow zostaje bez zmian (18cm) to chyba zaden problem, nierozumiem sensu nadlania pozostalych schodkow, to jeszcze bardziej by skomplikowalo przy wejsciu na pietro by sie nie zgralo (ostatni schodek nizszy) to juz lepiej pierwszy :)

Chyba nie wiesz co piszesz. Wszystkie schodki muszą być równej wysokości. Inaczej komfort użytkowania będzie fatalny.
Wyczuwalna jest zmiana wysokości pojedynczego schodka w stosunku do innych o 1cm (potknięcia gwarantowane).

Sławek...
26-02-2010, 09:14
...krzyk ma rację...
musisz wygubić te 5 cm na pozostałych schodkach nadlewając je odpowiednio...
przykład:
teraz masz np: wys stopni 15 cm/stopni 10 szt/ pierwszy stopień 10 cm
różnica poziomów jaką łączą schody wynosi : 9*15 + 10 = 135 + 10 = 145 cm
dzieląc to przez 10 szt stopni wychodzi: 145/10=14,5
te 14,5 to prawidłowa wys stopni po nadlaniu, czyli:
pierwszy ma wys 10 cm więc trzeba nadlać 4,5 cm co da 14,5 cm
po tej operacji drugi ma wys 15-4,5 =10,5 cm czyli trzeba nadlać 4 cm co da 14,5 cm...
itd....
dochodzisz do stopnia nr 9 na który nadlewasz 0,5 cm co powoduje pomniejszenie stopnia nr 10 do 14,5 cm....
ufff... wszystko się zgrało....
równe stopnie się zrobiły i już na pewno nikt się nie potknie ;) ...

BigPiotr
26-02-2010, 09:54
ze schodami to wlasnie conajwyzej bedzie pierwszy schodek troche nizszy max 5 cm. reszta schodkow zostaje bez zmian (18cm) to chyba zaden problem, nierozumiem sensu nadlania pozostalych schodkow, to jeszcze bardziej by skomplikowalo przy wejsciu na pietro by sie nie zgralo (ostatni schodek nizszy) to juz lepiej pierwszy :)

Nierówne schody są niebezpieczne. Niezależnie od wieku chodzących.
Też się właśnie zabieram za "nadlewki" :(
Trzeba nadlewać proporcjonalnie, żeby wszystkie były równe. (też mi wyjdzie z 17,5 na 16,85 cm).

Sławek...
26-02-2010, 10:04
tylko jeszcze jedna ważna uwaga odnośnie wyliczania wysokości stopni: trzeba uwzględnić jeszcze grubości okładzin parteru/piętra/schodów....
równe stopnie powinny wyjść "na gotowo".....

nie wiem czy uda mi się to obrazowo wytłumaczyć....

różnicę wysokości, którą masz do pokonania schodami (patrz poprzedni post) wyznaczasz między poziomem parteru na gotowo a poziomem piętra na gotowo...
przykład:
między wylewką parteru a wylewką pietra wychodzi Ci różnica np 146 cm ...
na parterze będzie na podłodze kamień np gr 2 cm / na piętrze wykładzina gr 1 cm więc fizycznie różnica wynosi 145 cm... (146-2+1=145) ... wys stopnia wg wcześniejszego przykładu wyniesie przy 10 stopniach 14,5 cm....

teraz dochodzi do tego okładzina schodów - załóżmy deska o gr 4 cm...
musimy wyliczyć jaka powinna być wysokość wylania pierwszego stopnia:
14,5+2-4=12,5 (wys wyliczona stopnia + wys okładziny parteru - wys okładziny schodów...po ułożeniu kamienia na parterze i deski na schody wyjdzie równo 14,5 cm na gotowo...)
i te 12,5 to jest poziom pierwszego schodka (beton) względem poziomu parteru (wylewka)
kolejne schody (mówimy o wylewce) muszą być równe o wysokości 14,5 cm - ostatni (nr 10) musi wyjść w tym przykładzie wyższy niż pozostałe (będzie miał 17,5 cm) jednak po ułożeniu deski na schodach i wykładziny na piętrze otrzymamy 17,5-4+1=14,5.....
czyli wszystko się ładnie zgra....
reasumując:
po wyznaczeniu poziomu pierwszego stopnia przystępujemy do niwelowania różnicy wys schodów wg postu poprzedniego...

nie wiem czy mój opis jest zrozumiały, w razie problemów proszę o pytania ;)

krzyk123
26-02-2010, 10:15
tylko jeszcze jedna ważna uwaga odnośnie wyliczania wysokości stopni: trzeba uwzględnić jeszcze grubości okładzin parteru/piętra/schodów....
równe stopnie powinny wyjść "na gotowo".....

nie wiem czy uda mi się to obrazowo wytłumaczyć....



To może ja pokażę moje rozliczenie schodów(okładzina 4,5cm):
http://img696.imageshack.us/img696/728/schodyv36.th.png (http://img696.imageshack.us/i/schodyv36.png/)

Mice
26-02-2010, 11:26
Pomijając, że to nie na temat wątku to po co chcecie cokolwiek nadlewać ?
Przy montażu okładzin czy to drewna czy czegokolwiek innego ekipa sobie poradzi bez nadlewania i schody będą równe wszystkie.

krzyk123
26-02-2010, 11:30
Pomijając, że to nie na temat wątku to po co chcecie cokolwiek nadlewać ?
Przy montażu okładzin czy to drewna czy czegokolwiek innego ekipa sobie poradzi bez nadlewania i schody będą równe wszystkie.

Zgodnie z przykładem Sławka to na pierwszym schodku okładzina musiałaby być grubsza o 4,5cm w stosunku do ostatniego.
Zaiste ślicznie by to musiało wyglądać :-?

Mice
26-02-2010, 11:37
Pomijając, że to nie na temat wątku to po co chcecie cokolwiek nadlewać ?
Przy montażu okładzin czy to drewna czy czegokolwiek innego ekipa sobie poradzi bez nadlewania i schody będą równe wszystkie.

Zgodnie z przykładem Sławka to na pierwszym schodku okładzina musiałaby być grubsza o 4,5cm w stosunku do ostatniego.
Zaiste ślicznie by to musiało wyglądać :-?
Błędnie zakładasz, że nadrabiają to okładziną góry stopnia :roll:
przecież wysokość stopnia to również podstopnica a więc to musi mieć równą wysokość, zwiększasz ją w zależności od technologii w taki czy inny sposób ale zapewniam Cię, że sprawna ekipa od schodów pierwsze co zrobi to je zmierzy i ustali wysokość każdego stopnia osobno na gotowo.
Widziałem takie rozwiązanie u sąsiada i wyszło elegancko, rozmawiałem z ekipą która u mnie okładała schody betonowe drewnem i potwierdzili, że takie działanie to norma.

krzyk123
26-02-2010, 11:52
Błędnie zakładasz, że nadrabiają to okładziną góry stopnia :roll:
przecież wysokość stopnia to również podstopnica a więc to musi mieć równą wysokość, zwiększasz ją w zależności od technologii w taki czy inny sposób ale zapewniam Cię, że sprawna ekipa od schodów pierwsze co zrobi to je zmierzy i ustali wysokość każdego stopnia osobno na gotowo.
Widziałem takie rozwiązanie u sąsiada i wyszło elegancko, rozmawiałem z ekipą która u mnie okładała schody betonowe drewnem i potwierdzili, że takie działanie to norma.

A co powiesz na takie schody:
http://www.kassandra-inox.net/p/12.jpg

Tutaj chyba Twój pomysł nie bardzo się sprawdzi...

Mice
26-02-2010, 12:05
Błędnie zakładasz, że nadrabiają to okładziną góry stopnia :roll:
przecież wysokość stopnia to również podstopnica a więc to musi mieć równą wysokość, zwiększasz ją w zależności od technologii w taki czy inny sposób ale zapewniam Cię, że sprawna ekipa od schodów pierwsze co zrobi to je zmierzy i ustali wysokość każdego stopnia osobno na gotowo.
Widziałem takie rozwiązanie u sąsiada i wyszło elegancko, rozmawiałem z ekipą która u mnie okładała schody betonowe drewnem i potwierdzili, że takie działanie to norma.

A co powiesz na takie schody:
http://www.kassandra-inox.net/p/12.jpg

Tutaj chyba Twój pomysł nie bardzo się sprawdzi...
skąd masz zdjęcie moich schodów :wink:
a jaki problem tu widzisz w regulacji wysokości ? jeszcze raz powtarzam, nie ma znaczenia (w sensownych granicach) co kładziesz na i pod schody, da się to zrobić. Na 17 stopniach gubiąc na każdym prawie 3 mm wyrównasz różnicę 5cm pierwszego stopnia. To jest naprawdę proste :roll:

krzyk123
26-02-2010, 12:21
a jaki problem tu widzisz w regulacji wysokości ? jeszcze raz powtarzam, nie ma znaczenia (w sensownych granicach) co kładziesz na i pod schody, da się to zrobić. Na 17 stopniach gubiąc na każdym prawie 3 mm wyrównasz różnicę 5cm pierwszego stopnia. To jest naprawdę proste :roll:

Na ale przecież tu chodzi o to, że na 1-ym stopniu musisz zgubić dużo więcej niż na ostatnim. Przeczytaj wyliczenia Sławka.

Kilka milimetrów to żaden problem, ale dołożenie np. 4,5cm na pierwszym stopniu już mi się nie widzi...

Mice
26-02-2010, 13:04
a jaki problem tu widzisz w regulacji wysokości ? jeszcze raz powtarzam, nie ma znaczenia (w sensownych granicach) co kładziesz na i pod schody, da się to zrobić. Na 17 stopniach gubiąc na każdym prawie 3 mm wyrównasz różnicę 5cm pierwszego stopnia. To jest naprawdę proste :roll:

Na ale przecież tu chodzi o to, że na 1-ym stopniu musisz zgubić dużo więcej niż na ostatnim. Przeczytaj wyliczenia Sławka.

Kilka milimetrów to żaden problem, ale dołożenie np. 4,5cm na pierwszym stopniu już mi się nie widzi...
no nie :roll: na pierwszym 4,5 a na kolejnym 4,5-0,3, na kolejnym 4,5-0,3-0,3
itd do samej góry

Mice
26-02-2010, 18:43
dobra mistrzowie to liczenie schodow to cos mi nie pasuje mam (dla przykladu pierwszy stopien nizszy o 3 cm)

16 schodów po 18 cm i idac tym tropem to 15x18+15=285/16=17,81
czyli do pirwszego stopnia musze dolac 2,81 do nastepnych 18-17,81=15,19
17,81-15,19=2,62
jaki wniosek poziom pietra wychodzi mi o 2,62 cm wyzszy czyli na pietrze musial bym okna zamowic nizsze o 2,5 cm i zrobic wysza wylewke chyba ze czegos nie zrozumialem !?
zaraz się poddam :(
masz 16 stopni, pierwszy o 3 cm zbyt niski. nie interesuje mnie jaką masz wysokość piętra itp.
3/16=0,18cm
na pierwszym dodajesz 3cm, na drugim 2,8, na trzecim 2,6 .... na przedostatnim 0,2.
Czy teraz to jest jasne ? Jeśli nie to muszę się napić bo na trzeźwo prościej już nie umiem 8)

robertus86
26-02-2010, 19:46
no tak ja bralem przyklad slawka, twoim tropem to gubimy na calosci po kilka mm tak to wychodzi :) tyle ze ostatni stopien chcac nie chcac jest nizszy o 3 cm czyli dupa dalej to samo :P tylko sie tak nie rzuca w oczy

Mice
26-02-2010, 19:53
no tak ja bralem przyklad slawka, twoim tropem to gubimy na calosci po kilka mm tak to wychodzi :) tyle ze ostatni stopien chcac nie chcac jest nizszy o 3 cm czyli dupa dalej to samo :P
no litości, jak ostatni stopień możesz mieć niższy ? podałeś, że masz 1x15 i 15x18 więc skoro na ostatnim nic nie dodajesz to pozostaje 18.
Chyba, że zmierzasz do tego, że na ostatnim nie będzie miał stopnicy tylko od razu panele/płytki/cokolwiek innego cieńszego niż stopnie ale to można regulować posadzką skoro jeszcze jej nie ma i o tym tutaj nikt nie wspominał.

robertus86
26-02-2010, 20:26
cholera wychodzi rzeczywiscie dobrze chociaz musialem sie wgłebic w to hehe masakra,

BigPiotr
28-02-2010, 11:25
Pomijając, że to nie na temat wątku to po co chcecie cokolwiek nadlewać ?
Przy montażu okładzin czy to drewna czy czegokolwiek innego ekipa sobie poradzi bez nadlewania i schody będą równe wszystkie.

W moim przypadku to 7,5 cm na pierwszym stopniu, a taka warstwa kleju jest trudna do ułożenia (kleję gres).

Mice
28-02-2010, 11:32
Pomijając, że to nie na temat wątku to po co chcecie cokolwiek nadlewać ?
Przy montażu okładzin czy to drewna czy czegokolwiek innego ekipa sobie poradzi bez nadlewania i schody będą równe wszystkie.

W moim przypadku to 7,5 cm na pierwszym stopniu, a taka warstwa kleju jest trudna do ułożenia (kleję gres).
No zgadza się ale to już spora grubość, wcześniej była mowa o nadlewaniu nawet kilku mm.

krzyk123
28-02-2010, 12:01
W moim przypadku to 7,5 cm na pierwszym stopniu, a taka warstwa kleju jest trudna do ułożenia (kleję gres).

To ładnie Ci się poziomy rozjechały ;-)

BigPiotr
28-02-2010, 12:09
W moim przypadku to 7,5 cm na pierwszym stopniu, a taka warstwa kleju jest trudna do ułożenia (kleję gres).

To ładnie Ci się poziomy rozjechały ;-)

Kupiłem SSO i zmieniłem troszkę układ warstw w posadzkach do tego co planował zbywca (więcej styro i podłogówka). Wybierałem piachu, ale i tak się okazało za mało i parter wyszedł mi troszkę wysoko :( a schody już były wylane.
Zbyt dużo też się nie dało bo by mi już niedługo piwnica wyszła :D

Ar2r
28-02-2010, 13:14
ojoj jaki świetny temat trafiłem.U mnie jest tak:1 stopień 28 cm,ostatni 11 cm pozostałe po 18.Na parterze planuję 10 styro plus wylewka i okładzina podłogi czyli zakładam 7cm.Zakładając grubość okładziny schodów 4cm pierwszy muszę podnieść właśnie o te 4 cm,kolejny o 3,75 następny o 3,5 itd.Wyprostujcie mnie jak zle myśle bo bedzie babol.

krzyk123
28-02-2010, 19:18
ojoj jaki świetny temat trafiłem.U mnie jest tak:1 stopień 28 cm,ostatni 11 cm pozostałe po 18.Na parterze planuję 10 styro plus wylewka i okładzina podłogi czyli zakładam 7cm.Zakładając grubość okładziny schodów 4cm pierwszy muszę podnieść właśnie o te 4 cm,kolejny o 3,75 następny o 3,5 itd.Wyprostujcie mnie jak zle myśle bo bedzie babol.

napisz ile masz schodów lub jakie będą poziomy gotowych podłóg (parter/poddasze)

Ar2r
28-02-2010, 19:46
16 stopni do pokonania a wys miała być 270 ale pewnie się zmieni bo dokładać ocieplenia po pare cm zaczynam.

krzyk123
28-02-2010, 20:09
16 stopni do pokonania a wys miała być 270 ale pewnie się zmieni bo dokładać ocieplenia po pare cm zaczynam.

Moim zdaniem to jest tak: masz pierwszy schodek o wysokości 28 cm od chudziaka, planujesz gotową podłogę mieć na wysokości 17cm (styro, wylewka, podłoga). Okładzina schodka - 4 cm.

Czyli gotowy pierwszy schodek w takim układzie miałby:
28-17+4=15cm.
więc w stosunku do pozostałych (h=18cm) brakuje 3cm. I to musisz nadrobić (algorytm podał Mice).