PDA

Zobacz pełną wersję : Brama garażowa - z automatyką, czy bez??



martek1981
24-02-2010, 10:43
Pewnie za chwilę forumowiczka cieszynianka zarzuci mnie kilkunastoma linkami do tematów bram garażowych :D, jednak odpowiedzi na moje pytanie i wątpliwość nie znalazłem :-?
No właśnie... jakie są Wasze doświadczenia? Dodam, że chodzi o bramę do garażu jednostanowiskowego (do dwu- bym się na pewno nie zastanawiał). Nie chodzi mi też specjalnie o oszczędności, tylko zastanawiam się czy jest sens? Jak to się sprawdza na co dzień? Z góry dziękuję za podpowiedzi.

tfor
24-02-2010, 10:54
odpowiedź jest jedna. tylko automat i jak masz jeszzce bramę to też automat. Uzasadnienie krótkie. Przynajmniej dwa razy dziennie (do i z pracy) trzeba otworzyć bramę jedną i drugą. Za każdym razem wychodzić z samochodu, zeby otworzyć bramę wjazdową i bramę garażową. dawa trzy miesiące wytrzymasz, a kilka lat?

martek1981
24-02-2010, 11:01
Jeżeli chodzi o bramę na posesję to nie mam wątpliwości - na pewno będzie z automatyką. Z garażową jest ich więcej, ponieważ sam nie wiem na ile często będzie stał w garażu samochód, zamiast innych "potrzebnych" przedmiotów :wink:

Wojtek R
24-02-2010, 11:05
pytanie jest prawie gatunku pralka automatyczna czy wirówka typu frania choć to może jeszcze złe porownanie :D , jak masz wątpliwości spróbuj kanały w TV przez tydzień nie zmieniać pilotem tylko łaź do TV ..... a potem pomyśl , że tak samo będziesz latał do bramy w śnieg ,wiatr i deszcz :wink:

AWIk
24-02-2010, 11:13
a brzuszek rośnie...

martek1981
24-02-2010, 11:31
..... a potem pomyśl , że tak samo będziesz latał do bramy w śnieg ,wiatr i deszcz :wink:

... no jest jeszcze żona :D

joaz
24-02-2010, 11:43
Oczywiście tylko automat i to w obydwu bramach(posesja,garaż).Na codzień napewno wygodniejsze.Poza tym lepiej założyć ,bo i tak po paru latach stwierdzisz,że automat jest potrzebny i wygodny.Nawet jak samochód będzie stal na zewnatrz,to i tak idąc do garażu często masz zajęte ręce i otwieranie jest kłopotliwe. :lol:

Wojtek R
24-02-2010, 12:42
rozumiem , że jesteś w czasie budowy na starcie załóż samą bramę , napęd możesz potem założyć najlepiej mo gipsowaniu malowaniu itd. ... szkoda żeby w prowadnice naleciało tego całego syfu

finlandia
24-02-2010, 12:53
Nie jestem specem w bramach.. ale z moich tegorocznych obserwacji wynika jasno: automat, szczególnie przy szerokiej bramie.
Producenci piszą "nie zaleca się stosowania bram w ciemnych kolorach w nasłonecznionych miejscach" - tzn że do okien orzech mam brac bramę białą?

Automat to dodatkowy punkt "trzymania" bramy - jeśli miałoby coś sie odkształcać to ramię automatu dopchnie bramę na środku.
A wygoda? to bezdyskusyjnie...

cieszynianka
24-02-2010, 21:09
Pewnie za chwilę forumowiczka cieszynianka zarzuci mnie kilkunastoma linkami do tematów bram garażowych :D, jednak odpowiedzi na moje pytanie i wątpliwość nie znalazłem :-?
No właśnie... jakie są Wasze doświadczenia? Dodam, że chodzi o bramę do garażu jednostanowiskowego (do dwu- bym się na pewno nie zastanawiał). Nie chodzi mi też specjalnie o oszczędności, tylko zastanawiam się czy jest sens? Jak to się sprawdza na co dzień? Z góry dziękuję za podpowiedzi.

A właśnie, że nie :lol:

Jeśli nie ogranicza Cię kasa, to się nawet nie zastanawiaj, tylko dawaj automat i to bez względu na to, co będzie stało w garażu na początku. Wcześniej czy później odgruzujesz garaż i wstawisz tam samochód i wtedy będziesz się cieszył, że jest automat. (Otwieranie/zamykanie podczas ulewnego deszcu, zamieci, huraganu - brrrrrrr :-? ).

:wink:

edde
24-02-2010, 21:36
o qrka, cieszynianka chyba nam zachorowała :cry:
:lol:

cieszynianka
24-02-2010, 21:40
o qrka, cieszynianka chyba nam zachorowała :cry:
:lol:

Ja taka przekorna bestia jestem :oops: :lol:

Ale jak chcecie linki, to podrzucę :wink:

martek1981
25-02-2010, 09:19
Dzięki wszystkim za rady :wink: chyba czuję się już przekonany :D

cieszynianka
25-02-2010, 23:38
Dzięki wszystkim za rady :wink: chyba czuję się już przekonany :D

I nie będziesz tego żałował :D

pawlok
26-02-2010, 08:06
No właśnie... jakie są Wasze doświadczenia? Dodam, że chodzi o bramę do garażu jednostanowiskowego

Użytkuje bez napędu.
Nie narzekam - trochę ruchu przy nikomu jeszcze nie zaszkodziło :-)
pozdrawiam
Pawlok

QbaB
26-02-2010, 09:11
Witam
Jezeli zamierzasz niezbyt często korzystać z garażu jako parkingu dla samochodu to moim zdaniem lepiej bez napędu. Jeżeli w grazu będziesz trzymał narzędzia ogrodnicze itp to bedzie Cie denerwowało to że pilot bedzie zawsze gdzies daleko. Do tego jeszcze dojdzie czekanie za każdym razem az brama sie podniesie. Przy ręcznym podnoszeniu jest szybciej.
Natomiast jeżeli praktycznie codziennie wjeżdzasz do garażu samochodem to raczej warto założyc napęd.
P.S.
Ja nie założyłem i nie żałuję choc czesto korzystam z garażu.

Pzdr
QbaB

Stexxil
26-02-2010, 10:17
Witam
Jezeli zamierzasz niezbyt często korzystać z garażu jako parkingu dla samochodu to moim zdaniem lepiej bez napędu.

[...]

Natomiast jeżeli praktycznie codziennie wjeżdzasz do garażu samochodem to raczej warto założyc napęd.


I tu masz wszystko co trzeba :)
Samochód -> Lenistwo -> Napęd :)
Narzędzia (traktor, kosiarka) -> Bez Napędu.

Sam mam 3 garaże/bramy ... w 2 napęd dla samochodów i 3 ręcznie.

Pinok
26-02-2010, 10:58
bedzie Cie denerwowało to że pilot bedzie zawsze gdzies daleko.

Przy bramach Normstahl w komplecie jest przewód (kilkanaście m) który podłączasz do napędu a na drugim końcu montujesz wyłącznik dzwonkowy (ja mam przy samej bramie) i po kliknięciu (bez pilota) otwierasz :D

pawlok
26-02-2010, 11:32
[
Przy bramach Normstahl w komplecie jest przewód (kilkanaście m) który podłączasz do napędu a na drugim końcu montujesz wyłącznik dzwonkowy (ja mam przy samej bramie) i po kliknięciu (bez pilota) otwierasz :D

No ale jakieś zabezpiecznie by nie otworzył każdy kto ma dostęp do przycisku musi chyba być ?
Pawlok

Pinok
26-02-2010, 11:35
Pstryczek oczywiście jest w garażu nie na zewnątrz :D

martek1981
26-02-2010, 11:35
[
Przy bramach Normstahl w komplecie jest przewód (kilkanaście m) który podłączasz do napędu a na drugim końcu montujesz wyłącznik dzwonkowy (ja mam przy samej bramie) i po kliknięciu (bez pilota) otwierasz :D

No ale jakieś zabezpiecznie by nie otworzył każdy kto ma dostęp do przycisku musi chyba być ?
Pawlok

Chyba, że ten przycisk jest w środku? Ale to nie załatwia tematu otworzenia bramy z zewnątrz bez pilota :wink:

edde
26-02-2010, 19:57
a ręcznie podnoszona to otwarta będzie zawsze ze podejdziesz i podniesiesz?? czy raczej klucz do zamka z kieszeni będziesz musiał tez wyciągać...
zostawianie otwartej bramy to to samo co nie zamykanie drzwi frontowych na klucz przecież

ooksana
19-04-2010, 15:19
Witam. podkleję się z moim pytaniem o automatyczną bramę wjazdową na posesję. Zastanawiam się nad taką, wiem , że wygodna i praktyczna ale mam pewną wątpliwość w tej kwestii. Jak taka brama sprawdza sie u posiadaczy psów i to więcej niz jednego ? Nie wiem, czy moje psiaki będą próbowac uciekać, czy nie- jak jest z innymi? wiem, że to sprawa charakteru psa, ale moze jakies rady?

StolarzS
19-04-2010, 21:46
A jak w takim wypadku sprawdza się otwierana ręcznie...? Lub jakakolwiek inna przerwa w ogrodzeniu?
Pieski trzeba nauczyć kultury.

pawelo_pl
20-04-2010, 07:01
Kwestia nauki - tresury psa - moja suka się nauczyła i nie wychyla głowy poza otwartą bramę ...

NOTO
20-04-2010, 11:46
Kolega miał bramę z automatem. Coś mu się popsuło ... i tego nie naprawia. Już od ponad roku. Otwiera bramę ręcznie. Kasę ma !
Automat to wieczne poszukiwanie pilota.
Pilot zadziała i z domu i nie raz zdarzyło mi się że garaż był otwarty przez całą noc.
Czasami wychodzę z domu tylko z pilotem do bramy na spacer (kluczy do domu nie zabieram - po co - mam pilota :))). Nie wiem co zrobię jak w międzyczasie zabraknie prądu - chyba pójdę na dłuższy spacer.

Dla mnie to wygoda ... ale i kłopotów sporo z tym może być.

pablitoo
20-04-2010, 12:08
Kolega miał bramę z automatem. Coś mu się popsuło ... i tego nie naprawia. Już od ponad roku. Otwiera bramę ręcznie. Kasę ma !
Automat to wieczne poszukiwanie pilota.
Pilot zadziała i z domu i nie raz zdarzyło mi się że garaż był otwarty przez całą noc.
Czasami wychodzę z domu tylko z pilotem do bramy na spacer (kluczy do domu nie zabieram - po co - mam pilota :))). Nie wiem co zrobię jak w międzyczasie zabraknie prądu - chyba pójdę na dłuższy spacer.

Dla mnie to wygoda ... ale i kłopotów sporo z tym może być.

Jakich kłopotów ?? - mam / użytkuję bramę z napędem i na pilota / już ponad 3 lata - nic mi się jeszcze nie popsuło i nie widzę powodów aby miało sie zepsuć w przyszłości. Co roku robię sobie przegląd bramy i jej konserwację oraz przegląd napędu.
Żadne poszukiwanie pilota - bo po co? - piloty są w samochodach / przy kluczykach samochodowych / i jeden w domu - nigdy nie zdarzyło mi się aby przez przypadek lub bezwiednie otworzyć bramę pilotem - każdy z nich ma kombinację klawiatury blokującą ich działanie - poza tym mogę zaprogramować napęd tak że po otwarciu bramy przez określony czas ona zostaje otwarta a potem sama się zamyka.
Wychodząc z domu na spacer nigdy nie zabieram pilota od bramy i nie zamykam chałupy od środka.

Automatyka bramy dla mnie to niezaprzeczalna wygoda - zwłaszcza że mam 5-metrową bramę garażową i pomimo tego ze jest dobrze wyważona i w przypadku braku prądu można ja łatwo otworzyć - to po co mam machać rękami i szarpać się z bramą - jak nie muszę ...

:lol:

Wirecki
23-04-2010, 20:32
Jakbym mieszkał sam i różnica w cenie byłaby sporym obciążeniem - wziąłbym bramę bez napędu. Z tym że nie na pewno :)
Jeśli bramę miałaby odtwierać kobieta - zawsze napęd.

Poszukaj jakiegoś znajomego i sprawdź. - każdą bramę z napędem da się otworzyć ręcznie.

koktajl
17-05-2010, 12:13
QUOTE=finlandia;3957913]Nie jestem specem w bramach.. ale z moich tegorocznych obserwacji wynika jasno: automat, szczególnie przy szerokiej bramie.
Producenci piszą "nie zaleca się stosowania bram w ciemnych kolorach w nasłonecznionych miejscach" - tzn że do okien orzech mam brac bramę białą?

chodzi o to ze przy duzej powierzchni ( a brama zawsze ma dosc spora powierzchnie) pomalowanej na ciemno i ustytuowanej np od strony południowej moze dojsc do odksztalcenia pancerza bramy. To nie jest tak zeby nie montowac tylko "zaleca sie zeby nie montowac"Producenci chronia sie w ten sposob przed ewentualnymi reklamacjami a tak naparwde nei czesto sie to zdarza. zreszta na to nie mozna nic poradzic- jest to stal i ona zawsze bedzie pracowac przy wysokich temperaturach. Wyobraz sobie brame 5x2,5 w kolorze antarcytowym w domu od strony południowej-nie ma sie nagrzewac i juz.

Poza tym orzech czy złoty dąb to nie sa ciemne kolory;-)
Automat to dodatkowy punkt "trzymania" bramy - jeśli miałoby coś sie odkształcać to ramię automatu dopchnie bramę na środku. nic podobnego automat nie sluzy do dopychania czegokolwiek a juz na pewno nie dopchnie odksztalconej bramy

A wygoda? to bezdyskusyjnie...[/QUOTE]
popieram bez dwóch zdan jak cie stac to od razu automat i do bramy garazowej i wjazdowej nie trzeba wychodzi na deszcz snieg zeby je otworzyc

ooksana
24-05-2010, 11:35
A jak w takim wypadku sprawdza się otwierana ręcznie...? Lub jakakolwiek inna przerwa w ogrodzeniu?
Pieski trzeba nauczyć kultury.

Psy oczywiscie mozna nauczyć "kultury" , ale zawsze dochodzi ryzyko - ja nie chciałabym ryzykować, że mój zawsze kulturalny pies nagle wyskoczy na psa sąsiada, którego baaardzo nie lubi! przeciez to tylko zwierzaki i nigdy nie przewidzimy co im "strzeli" do głowy! Dlatego to my, właściciele, powinniśmy sie powaznie zastanowić nad swoją wygodą w kompromisie z bezpieczęństwem otoczenia - tak uważam i chyba przekonuje się coraz bardziej do bramy otwieranej siłami własnych rąk, bo wówczas psiaki moge zamknąć na czas otwierania jej w domu
Dla mnie mało wygodne, ale dla otoczenia- bezpieczne

edde
24-05-2010, 12:07
a co stoi na przeszkodzie żeby zamknąć psa w domu i otworzyć brame automatem nie biegając do niej? biegania za psem za mało? trzeba jeszcze za bramą biegać ? :)