PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY, parkieciaze, glazurnicy



Bart30
24-02-2010, 13:28
Potrzebuje dosc szybko pomocy co mam zrobic z nastepujacym fantem... Kachle w holu i kuchni zostalo polozone wczesniej niz panele-wzgledy finansowe. Obecnie jestesmy na etapie kladzenia paneli. Wszystko ok do czasu az fachowiec zauwzyl z opoznieniem, ze kafel plus klej jest wyzszy nic panel plus 3mm pianka...powstal schodek. Alle malo tego, pracowal bez nadzoru i mimo wszystko polozyl listwy ozdobne, ktore na drugi dzien sie powykrzywialy...dodatkowo ukruszyl 2 kafle...ja nie wiem jak to mozliwe, skoro kafel to parazdy 60x60 cm twarsdy tak ze juz 2 wietrla sciachalem...wiem ze im cos twardsze tym w wiekszosci przypadkow bardziej kruche, ale co on robil? Prosze juz nie komentowac, dla czego bylo tak a nie inaczej a prosze o pomoc. Roznica w poziomach nie jest duza, jakies 2-3mm. Jak zamaskowac to polaczenie?

wiesław1978
24-02-2010, 13:36
Przy łączeniu z kaflami połóż dwie warstwy pianki. Będzie ok.

Bart30
24-02-2010, 13:53
hmmm no nie wiem, bedzie pod gorke i czasm jak slonce pod odpowiednim kontem swieci to widac najbardziej nierownosci. A nie ma jakichs specjalnym maskwnic, jakiegos specjalnego ksztaltu listew?

freetask
24-02-2010, 14:07
widziałem takie progi do łączenia dwóch powierzchni o różnej wysokości, nie wiem jakie kryły różnice - poszukaj, ale to zawsze próg.
Jak chcesz równo to zdejmij panele w całym sąsiadującym pomieszczeniu i połóż grubszą warstwę podkładu...

Bart30
24-02-2010, 14:15
no jakies swietelko...problem tylko polega na tym, ze hol jest niejako wyspa i z kazdego mopieszczenia dochodza do niedgo panele, Trzebaby bylo sciagac je wszedzie...80m2...nie wyobrazam sobie tegao a juz na pewno nie moja Zona :(

freetask
24-02-2010, 14:34
coś takiego miałem na myśli:

http://www.polmar.top.pl/spis4.php

konkretnie step 3 i step uniflex, tego konkretnego nie widziałem, ale inne w tym stylu...

tylko sposób mocowania musisz obmyśleć, ale coś wykombinujesz :-)

pierwek
24-02-2010, 14:37
mocuje się to albo na specjalne dołączone do listew mocowania (wierci się w podłodze pod listwą) albo jak masz podłogówkę i się boisz wiercić można je wkleić na klej montażowy

freetask
24-02-2010, 14:50
mocuje się to albo na specjalne dołączone do listew mocowania (wierci się w podłodze pod listwą) albo jak masz podłogówkę i się boisz wiercić można je wkleić na klej montażowy
no tak, tylko on ma już ten wyższy poziom płytek położony, a pod te płytki powinna wejść ta listwa mocująca, ale nic straconego, na pewno jak już będzie miał konkretny model to coś wymyśli...

Bart30
24-02-2010, 15:01
Dzieki wszystkim cos z tego chyba bedzie :wink: Jakos poprawiliscie mi humor :lol: