PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie do Jareko, za wysoko okno tarasowe



aspect
25-02-2010, 00:22
Witam

Szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi stąd pytanie.

Sprawa wygląda następująco:
Po wylaniu wylewek okazało się, że dolna krawędź ramy okna tarasowego jest ok. 2,5 cm ponad poziomem wylewki. Zakładając, że dojdą jeszcze płytki (cos ok. 1,5 cm) to i tak dolna krawędź ramy będzie ponad poziomem podłogi. Wiem, że tak być nie powinno. W jednym z Twoich postów wyczytałem, że rama powinna być poniżej poziomu wylewki ok. 2 cm. Co można teraz z tym zrobic? Jest jakiś patent na zaizolowanie tego mostka cieplnego?
Z góry dziekuje za odpowiedź
Okno jest spore (270x230)

jareko
25-02-2010, 10:37
Chyba mnie źle zrozumiałes. Napisałem że ewentualnie można zakryć maksimum 2 cm oscieznicy by skrzydło było jeszcze nad podłoga i by był do niego dostęp w przypadku konieczności regulacji. Poza tym nie jest źle-gorzej gdyby wylewka wyszła powyżej oscieznicy ;) teraz to tylko kwestia estetycznego wykończenia

aspect
25-02-2010, 11:07
dzieki za odpowiedź
juz myślałem że coś źle policzyłem :roll:

daszaA
26-02-2010, 12:56
Mam też okno balkonowe wyżej niż posadzkę. Mam parapet. Wygląda super

krzyk123
26-02-2010, 13:25
Witam

Szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi stąd pytanie.

Sprawa wygląda następująco:
Po wylaniu wylewek okazało się, że dolna krawędź ramy okna tarasowego jest ok. 2,5 cm ponad poziomem wylewki. Zakładając, że dojdą jeszcze płytki (cos ok. 1,5 cm) to i tak dolna krawędź ramy będzie ponad poziomem podłogi. Wiem, że tak być nie powinno. W jednym z Twoich postów wyczytałem, że rama powinna być poniżej poziomu wylewki ok. 2 cm. Co można teraz z tym zrobic? Jest jakiś patent na zaizolowanie tego mostka cieplnego?
Z góry dziekuje za odpowiedź
Okno jest spore (270x230)

Ale przecież zawsze można dołożyć listwę ścienną/cokolik i po problemie. Wada jest tylko taka, że Twoje okno będzie miało wysoki próg przy wychodzeniu (który mógłby być niższy gdybyś miał okno niżej zamontowane).

jareko
26-02-2010, 14:28
20 mm więcej? Cóż to za dodatkowy próg :lol:
W HKS z założenia jest o 20-25 mm wyżej i jakoś nikomu to nie wadzi :)

spójrz na to inaczej
jakie tam 20 mm toż to tylko 2 cm :)

Gdyby tylko takie błędy były na budowach hi hi hi wczoraj kuliśmy nadproża bo się promień łuku murarzom lekko omsknął ;) a na innej budowie, gdzie montaż będzie niebawem czeka nas podobna sytuacja tyle tylko że w większej skali - dwa łuki do totalnego wykucia by łukami były

aspect
26-02-2010, 21:19
ja jestem z tych co sami dwa razy policzą zanim każa cos zrobic, dlatego te 2 cm (albo jedynie dwie setne metra) to byłaby porażka :)
Z drugiej strony to nauczyłem sie tez że budowa to nie apteka i nigdy nie będzie co do milimetra
z wykształcenia jestem ksiegowym a z zawodu bankowcem, stąd takie przywiazanie do liczb i dokładności :lol: :lol: