PDA

Zobacz pełną wersję : ROZPOCZĘCIE BUDOWY DOMU TERAZ, CZY NIE JEST ZA ZIMNO !!!



dux777
25-02-2010, 13:28
Hej mam pytanie do ekspertów w tej dziedzinie. Otóż firma budowlana której zleciłem wybudowanie mojego domu jednorodzinnego zadzwoniła do mnie dzisiaj i powiedziała że za tydzień chcę rozpocząć budowę (wykop , fundamenty itd.) Mam obawę czy nie jest jeszcze za zimno na takie roboty, a w marcu pogoda ma być jeszcze zmienna. CO RADZICIE !!! Dziękuję

annecy
25-02-2010, 14:15
mnie to się tak zdaje , że można zdrowo murować jak temp nie spada dobowo poniżej - 5C...

pozdr

wick
25-02-2010, 19:01
Mam obawę czy nie jest jeszcze za zimno na takie roboty, a w marcu pogoda ma być jeszcze zmienna.
zaufaj swoim obawom

PS ekspert Ci niepotrzebny

panfotograf
26-02-2010, 12:51
wylać ławę fundamentową można jeśli temperatury nie spadną poniżej -5. Świeżo wylany beton (w dużej masie) sam nieco grzeje, ziemia głębiej tez trzyma ciepło. Gorzej jak temp spadną do -10, wtedy może być nie wesoło.
Ryzyko należy do ciebie.
murowanie przy temp spadających poniżej -3 też odradzam
Ja bym raczej poczekał, chyba że będą lać beton za jakieś 2-3 tygodnie i temperatury będą już wiosenne.
W tym roku i tak (chyba) się nie wprowadzisz więc lepiej poczekać

Barbossa
26-02-2010, 13:12
Mam obawę czy nie jest jeszcze za zimno na takie roboty, a w marcu pogoda ma być jeszcze zmienna.
zaufaj swoim obawom

PS ekspert Ci niepotrzebny
"otóż nie zgodzę się z Panią, Pani Nino..."
problemy mogą być tylko takie:
-przemarznięty grunt do głębokości posadowienia
-nie zabezpieczenie robót wykonanych przed ewentualnym mrozem
jeżeli grunt nie przemarznięty, wykonawca ma środki i sposoby na ewentualne ogacenie wykonanej konstrukcji, to nie widzę przeszkód

lady in red
26-02-2010, 13:49
Wolałabym nie ryzykować i poczekać aż nie będzie mrozów.Masz słuszne obawy-niestety.
Pozdrawiam!

bobiczek
26-02-2010, 14:18
Barbossa zapomniałeś dodać, że po roztopach może być ogrom wody do usuwania z wykop i osuwanie się gruntu związane z kosztowniejszym deskowaniem i poprawianiem codziennym osuwiska

Barbossa
26-02-2010, 14:26
a to już nie zależy od tylko od pory roku, to się może zdarzyć i latem
dyskutujemy o robocie ze wzgl na zimę
przygotowanie zbrojenia, wykop, beton, potem to już bajka
no chyba, że chałupa podpiwniczona, to trochę gorzej

zresztą teren można tak "wyplantować" coby roztopy nie wadziły

Barbossa
26-02-2010, 14:35
Wolałabym nie ryzykować i poczekać aż nie będzie mrozów.Masz słuszne obawy-niestety.
Pozdrawiam!
a czemu tak sądzisz drogi Watsonie :roll:

grizzli
26-02-2010, 15:12
Rzadko się zdarza, żeby dom był posadowiony na terenie, którego nie zaleje po tak śnieżnej zimie, jak ta, którą teraz mamy. Nie bałabym się mrozów tak, jak wody - jeśli będziesz foliować i deskować, a temperatura będzie ustabilizowana, to ewentualnie możesz zaryzykować.
Z mojego doświadczenia jednak wynika, że pośpiech na budowie nie popłaca. Zwlaszcza pośpiech proponowany przez firmę budowlaną, a nie przez inwestora...

Barbossa
26-02-2010, 15:14
nie takie inwestycje idą pełną parą
fakt, że komuś się nie chce, nie predysponuje do stwierdzenia, że się nie da

aadamuss24
26-02-2010, 15:18
Da się tylko trzeba pilnować. U mnie same piaski i nawet ziemia nie było zmrożona. A pogoda i tak się może zmienić, a jeśli się nie zmieni to jest się kilka tygodni do przodu. pozdr adam

freetask
26-02-2010, 15:19
a to już nie zależy od tylko od pory roku, to się może zdarzyć i latem

niestety, sąsiad ubiegłego lata 3 razy wypompowywał niezły basen (ponad 200m2), co osuszył to mu napdało...

chester633
26-02-2010, 16:45
Rzadko się zdarza, żeby dom był posadowiony na terenie, którego nie zaleje po tak śnieżnej zimie, jak ta, którą teraz mamy. Nie bałabym się mrozów tak, jak wody - jeśli będziesz foliować i deskować, a temperatura będzie ustabilizowana, to ewentualnie możesz zaryzykować.
Z mojego doświadczenia jednak wynika, że pośpiech na budowie nie popłaca. Zwlaszcza pośpiech proponowany przez firmę budowlaną, a nie przez inwestora...

Święte słowa,popieram na 101% 8)

Barbossa
26-02-2010, 16:52
no właśnie, naród ultrakatolicki, do tego wiara w gusła
i mamy podejście j.w.

annecy
26-02-2010, 19:07
taki może eot letki, hehe...
... ale w tym roku przez grubą pokrywę śniegu wcale ziemia nie jest tak mocno i głęboko przemarznięta....

pozdr

Artur101
27-02-2010, 00:05
U mnie zaczeli 2 tyg temu i w przyszlym tygodniu bedzie stan 0. Jest ok