PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zamocować podbitke/deski do elewacji?



alibac
25-02-2010, 14:06
Witam!
jestem na etapie docieplania, styropian przyklejony, ale poki co bez kleju, tynku. Chce na scianie w kilku miejscach dać takie 2m poziome pasy z podbitki (od góry do dołu) , zastanawiam sie tylko czym najlepiej je przymocować. Mysle o Tytanie EOS z pistoletu. Tym samym co kleiłem styropian do muru, czy robił ktoś z was w ten sposób?
Może znacie lepsze metody?

tqlis
25-02-2010, 14:48
Klej z czasem pusci.
Najlepiej to stelarz + spax'y. Nigdy gwozdzie!!

alibac
25-02-2010, 15:25
A co to sa spaxy? Doprecyzuje, że chce dać podbitke bezpośrednio na styropian, żeby dać stelaż to pewnie trzeba by ponacinać w styro rowki pod ten stelaż tak coby mi ta podbitka nie odstawala od sciany.

Sławek...
26-02-2010, 07:07
...każdy materiał ma coś takiego jak karta techniczna i w niej z reguły są zalecenia odnośnie montażu....
elewacji drewnianej w ten sposób nie zrobisz jak opisałeś, do drewna trzeba robić stelaż, muszą być zachowane szczeliny wentylujące drewno, .... , po prostu jak już masz styro na ścianie to musiałbyś w miejscu drewna usunąć styro i zrobić tak jak technologia elewacji drewniej to przewiduje....

leszeq
26-02-2010, 08:25
Może znacie lepsze metody?
Zrób to na konstrukcji drewnianej. Wytnij w styropianie pasy w miejscach, gdzie będą zamocowane belki konstrukcyjne. Rowki wytnij kilka centymetrów szersze niż belki konstrukcyjne i zamocuj konstrukcję do ściany. Na koniec uzupełnij wszystkie szczeliny pianką.
Pamiętaj, że deskowania na elewacji wymagają szczeliny wentylacyjnej między ścianą, a deskami. Jeżeli chcesz mieć powierzchnię ściany w jednej lini z deskowaniem, to musisz zmniejszyć grubość styropianu w miejscu deskowania. Styropian pod deskowaniem należy zabezpieczyć warstwą zbrojącą. Wiatroizolazja w takim przypadku jest zbędna.

A tutaj jedna z moich realizacji. Klik aby powiększyć.
http://img638.imageshack.us/img638/1253/dsc00318h.th.jpg (http://img638.imageshack.us/img638/1253/dsc00318h.jpg)

alibac
26-02-2010, 10:05
Dzięki za wskazówki, przydały się, Sądziłem ze mogę użyć do tego EOS-a, ale wychodzi na to, że konstrukcja jest jednak niezbędna.
Dzięki!