PDA

Zobacz pełną wersję : Schody strychowe



darsalam
26-02-2010, 08:35
Zabrałem się za zabudowę poddasza i tu mały zonk :o .Chciałem założyć schody strychowe i tu pojawia się problem.W miejscu gdzie chciałem założyć włazik ze schodami odstęp między jętkami wynosi 70 cm natomiast szerokość korytarza to 120 cm.Jętki są poprzecznie do długości korytarza.Właz się zmieści tylko nie dam rady rozłożyć schodów.Szukałem jakiś małych ewentualnie nożycowych ale wszystkie przy rozkładaniu wymagają minimum 134 cm szerokości.Nie chce schodów dawać do pokojów.Co radzicie?Może znacie jakiś producentów,którzy robią schody które rozkładały by się na szerokośc mniejszą niz 120 cm

zbigmor
26-02-2010, 08:40
Bo Ty nie potrzebujesz schodów, a drabinę.
I przyznaj się, że nie wcale szukałeś.
http://www.fakro.pl/att/foldery/folder_schody.pdf

darsalam
26-02-2010, 08:58
Bo Ty nie potrzebujesz schodów, a drabinę.
I przyznaj się, że nie wcale szukałeś.
http://www.fakro.pl/att/foldery/folder_schody.pdf

akurat z tych żadne nie pasują,ewentualnie LDK ale skrzynka za duża

synkopa
27-02-2010, 07:53
Też miałem podobny problem i rozwiązaniem stało się przełożenie jętki na drugą stronę krokwi. Ale najlepiej to zrobić przed regipsami i ociepleniem.

edde
27-02-2010, 09:32
robisz wymiany na jętkach i schody montujesz jak chcesz :wink:

himlaje
27-02-2010, 12:04
U mnei tez był ten problem. Chciałem zrobić w hallu na poddaszu i tez mam jętki w poprzek. Znalazłem nawet takie małe wyłazy które by mi się zmieściły. Jednak zrobiłem inaczej. Mozna oczywiscie zrobić wymian jak pisze edde ale jakoś uznałem to za zbyt dużą robote na ten etap budowy. Znalazłem inne miejsce w domu gdzie pasowałoby mi zrobić schody na strych. W pokoju gospodarczym (siłownia), choć myśle, że każdy inny pokój też byłby dobry. Wyłaz mam wzdłuż jętek i wziąłem największy z oferty fakro (70x140) i zdecydowanie nie żałuje, bo i tak jak chce coś wnieść (jakiś karton) na strych to okazuje się, że ten otwór nie jest wcale za duży, a ogólnie chodzenie, poruszanie się po tych schodkach nie nalezy do najwygodniejszych i kamfortowych.
Moja rada to poszukaj inne miejsce w domu gdzie masz jętki wzdłuż i zmieści ci sie duży wyłaz (moja sugestia to jak najwiekszy) i najmniej estetycznie by ci przeszkadzał