PDA

Zobacz pełną wersję : 20 cm na posadzkę - grubość warstw



Mikołaj:)
26-02-2010, 10:09
Witam
Mam 20 cm na posadzkę, czy taka grubość jak poniżej będzie ok? :roll:
- papa termozgrzewalna 3-4 mm
- styropian dwie warstwy 4 i 8 cm, a może 5 i 5?
- wylewka 6 - 7 cm (pod częścią podłogówka)
- podłoga panele, gres ok 1 - 1,5 cm?

Na pierwszej warstwie styropianu chce ułożyć instalacje wodne. Foli na papie i na styropianie nie liczę - 0,3 mm jest do pominięcia

Jeszcze jedno, czy papę termo wywija się na ściany i przygrzewa? Czemu to służy? Czy w miejscu połączenia ściany z podłogą kiedy ją zegnę nie złamie się?

panfotograf
26-02-2010, 12:33
papa i styropian to nie najlepszy duet.
Smoła z papy ma rozpuszczalniki które rozpuszczają styropian, a folia nie jest w 100% szczelna. Podobno są jakieś specjalne papy, ale ja w to nie bardzo wierzę - wolę dmuchać na zimne

listek
26-02-2010, 13:00
papa i styropian to nie najlepszy duet.
Smoła z papy ma rozpuszczalniki które rozpuszczają styropian, a folia nie jest w 100% szczelna. Podobno są jakieś specjalne papy, ale ja w to nie bardzo wierzę - wolę dmuchać na zimne

Poszukaj, poczytaj a potem pisz, że papa rozpuszcza styropian :evil:
Są papy, które mozna bezpiecznie stosowac zarówno w połaczeniu ze styropianem jak i wewnatrz pomieszczeń (wszelkiego typu modyfikowane)

Mikołaj:)
26-02-2010, 13:01
Tak, tylko tyle, że mam zamiar użyć papy termozgrzewalnej która nie reaguje ze styropianem. W takiej papie nie ma rozpuszczalników. Sama folia nie zdaje egzaminu (przeciera się ) Jestem wiec zdecydowany zastosować papę.
Pierwsza warstwa załatwiona a pozostałe :) ?

Mikołaj:)
26-02-2010, 13:02
Listek uprzedziłeś mnie o 1 sekundę :)

listek
26-02-2010, 13:05
Witam
Mam 20 cm na posadzkę, czy taka grubość jak poniżej będzie ok? :roll:
- papa termozgrzewalna 3-4 mm
- styropian dwie warstwy 4 i 8 cm, a może 5 i 5?

- wylewka 6 - 7 cm (pod częścią podłogówka)
- podłoga panele, gres ok 1 - 1,5 cm?

Na pierwszej warstwie styropianu chce ułożyć instalacje wodne. Foli na papie i na styropianie nie liczę - 0,3 mm jest do pominięcia

Jeszcze jedno, czy papę termo wywija się na ściany i przygrzewa? Czemu to służy? Czy w miejscu połączenia ściany z podłogą kiedy ją zegnę nie złamie się?

Może lepiej 8 i 4? Zawsze to mniej ciepła z rurek ucieknie do podłoża. Chociaz ja mam najpierw 4cm.

Pape powinienies połaczyć z izolacja poziomą, natomiast folię, którą dasz na pape dobrze jest wywinąc na ścianę.

Mikołaj:)
26-02-2010, 13:11
Może lepiej 8 i 4? Zawsze to mniej ciepła z rurek ucieknie do podłoża. Chociaz ja mam najpierw 4cm.


Może faktycznie to niezły pomysł. Tylko mam małą wątpliwosć. Jeżeli ułoże 8cm i na to rury wszelaki położę to w tych 4 cm zmieszczą mi się ?



Pape powinienies połaczyć z izolacja poziomą, natomiast folię, którą dasz na pape
dobrze jest wywinąc na ścianę.
Papę zgrzeję z tą która stanowi izolację poziomą. Wywijać tylko folię, czy papę też?

out
26-02-2010, 13:13
listek

Pape powinienies połaczyć z izolacja poziomą, ...

możesz rozwinąć myśl ? najlepiej rysuneczkiem ? :wink: by nie było niedomówień nie neguje, pytam by wiedzieć jak zrobić.

listek
26-02-2010, 13:15
Może lepiej 8 i 4? Zawsze to mniej ciepła z rurek ucieknie do podłoża. Chociaz ja mam najpierw 4cm.


Może faktycznie to niezły pomysł. Tylko mam małą wątpliwosć. Jeżeli ułoże 8cm i na to rury wszelaki położę to w tych 4 cm zmieszczą mi się ?




Musisz zobaczyć. Mnie się zmieściło jeszcze z otuliną.

Pape powinienies połaczyć z izolacja poziomą, natomiast folię, którą dasz na pape
dobrze jest wywinąc na ścianę.
Papę zgrzeję z tą która stanowi izolację poziomą. Wywijać tylko folię, czy papę też?

Papy nie wywijaj. Wystarczy jak ze soba połaczycz izolację pozioma z ta papą. Wywiń tylko folie. Ja folię dawałem na taka wysokośc jak był styropian, bo tak mi było wygodnie.

listek
26-02-2010, 13:17
listek

Pape powinienies połaczyć z izolacja poziomą, ...

możesz rozwinąć myśl ? najlepiej rysuneczkiem ? :wink: by nie było niedomówień nie neguje, pytam by wiedzieć jak zrobić.

Ja dawałem papę na izolacje poziomą pod ściany podwójnie. Następnie izolację z papy na chudziaku wsuwałem między te dwie warstwy papy i zgrzewałem wszystko ze sobą.
Jak mało jasne to poźniej namaluje cos :wink:

Mikołaj:)
26-02-2010, 13:19
listek

Pape powinienies połaczyć z izolacja poziomą, ...

możesz rozwinąć myśl ? najlepiej rysuneczkiem ? :wink: by nie było niedomówień nie neguje, pytam by wiedzieć jak zrobić.

Cóż tu rysować. Z pod ściany powinna wystawać na ok 20 cm papa lub inna izoalacja pozioma. Ja mam papę, więc położę na nią tą która będzie stanowiła izolację chudziaka i przygrzeję. Mam nadzieję, że sam dam radę ;) Jeżeli jest folia to może być problem z połączeniem

Mikołaj:)
26-02-2010, 13:22
Ja dawałem papę na izolacje poziomą pod ściany podwójnie.

Ja mam jedną warstwę (pod nią jeszcze dysperbit), ale mam nadzieję że będzie ok

listek
26-02-2010, 13:24
Ja dawałem papę na izolacje poziomą pod ściany podwójnie.

Ja mam jedną warstwę (pod nią jeszcze dysperbit), ale mam nadzieję że będzie ok

Bedzie dobrze. Ja sam kładłem papę, folie , styropian, ale wygodniej jest we dwójkę.

panfotograf
26-02-2010, 14:29
papa i styropian to nie najlepszy duet.
Smoła z papy ma rozpuszczalniki które rozpuszczają styropian, a folia nie jest w 100% szczelna. Podobno są jakieś specjalne papy, ale ja w to nie bardzo wierzę - wolę dmuchać na zimne

Poszukaj, poczytaj a potem pisz, że papa rozpuszcza styropian
Są papy, które mozna bezpiecznie stosowac zarówno w połaczeniu ze styropianem jak i wewnatrz pomieszczeń (wszelkiego typu modyfikowane)

Ja tylko ostrzegam o takich papach które rozpuszczają styropian, a co ty kładłeś u siebie - to już twój wybór i twoje ryzyko :roll:

panfotograf
01-04-2010, 07:28
jeffi1995 napisał
mam zrobioną pozioma izolacje , izolbet k następnia papa isolbet, folia, styropian i wylewka. Po 4 latach mieszkania dał sie odczuwać zapach lepiku z zostawionych przerw dylatacyjnych miedzy ścianami a wylewką. Nie wiem co mam robić. ????????? Proszę pomózcie.

No przecież pisaliście że papa jest super! ....? :evil:

Mikołaj:)
12-04-2010, 22:06
jeffi1995 napisał

No przecież pisaliście że papa jest super! ....? :evil:

Przeczytaj dobrze co zastosował - IZOLBET K !!!!!
Ze strony producenta
"UWAGA !
- stosować na zewnątrz budynków
- nie stosować w kontakcie ze smołą
i do pap smołowych
- rozpuszczalnik organiczny zawarty
w masie rozpuszcza styropian
- nie podgrzewać na wolnym ogniu"

Śmierdzi nie papa a to ustrojstwo. Dodatkowo rozpuszcza styropian bo jest na rozpuszczalniku.

wojgoc
12-04-2010, 22:18
czy instalatorzy nie niszcza pierwszej warstwy styropianu? rozumiem, ze w polożoym styropianie robią rowki, w których kładą poszczególne instalacje - jeśli tak to w jaki sposób jest to mocowane?

Mikołaj:)
13-04-2010, 09:19
czy instalatorzy nie niszcza pierwszej warstwy styropianu? rozumiem, ze w polożoym styropianie robią rowki, w których kładą poszczególne instalacje - jeśli tak to w jaki sposób jest to mocowane?

Trzeba dopilnować aby nie zniszczyli :). Ja chcę aby wszystko ułożyli na pierwszej warstwie styropianu i do niego przypięli spinkami. . W kolejnej warstwie chcę wyciąć rowki na rury.

lukasza
16-04-2010, 15:03
Ja robię teraz tak: (miałem 20 cm miejsca do stanu 0 gdzie była pozioma izolacja między ścianą fundamentu a ścianami). Położyłem folie 0,2 mm wywinięta jest na ściany i połączona z izolacja poziomą, styropian 10 cm po całości, do styropianu 10 cm wycięliśmy otwory i włożyliśmy rurki z wodą i do grzejników, na to styropian 5 cm, tam gdzie jest podłogówka ostatnia warstwa styropianu wynosiła 3 cm. Na całość ponownie folia 0,2 mm ( alu po podłogówkę). I jastrych ok 0,5 cm więcej niż planowałem 7,5 cm na podłogówkę i 5,5 cm gdzie nie ma podłogówki.
Folia się nie zniszczyła, nie przetarła w ani jednym miejscu (więc zastanawiam się czy warto się bawić w papę, a już o Dysprobitach, Dysperbitach czy Izolbetach to nawet nie myślałem). Chudziak przed ułożeniem foli został posprzątany i wykute zostały wcześniej podejścia w ścianach do wody, grzejników itp. Pierwszą folię spod styro podklejona została taśmą dwustronna z izolacją poziomą aby łatwiej się pracowało. Kupiłem też matę aluminiowa i styropian estrudowany pod i w okolicy grzejnika kanałowego (10 cm w głąb od desek, a ok 7-8 od jastrychu)