PDA

Zobacz pełną wersję : podgrzewany podjazd,chodnik- proszę o opinie,uwagi



lady in red
26-02-2010, 13:28
Witam!
Czy ktoś ma podgrzewany podjazd/chodniki? Zastanawiam się nad instalacją ogrzewania przeciwoblodzeniowego i chętnie wysłucham opinii użytkowników.Warto zainstalować czy jest to tylko nieużyteczny bajer?Jak z poborem mocy tego urządzenia? Czy mus non stop działać ?
Dzięki za opinie ....

Sławek...
26-02-2010, 21:57
...jak będzie jeszcze taka zima jak ta obecna to docenisz ten wynalazek ;)
działać to musi kiedy Ty sobie życzysz... w lipcu nie musi.... :)

cieszynianka
26-02-2010, 22:01
Zerknij tu:

http://www.google.com/search?hl=pl&rls=com.microsoft%3Apl%3AIE-SearchBox&rlz=1I7RNWN&q=site%3Aforum.muratordom.pl+%22podgrzewany+podjaz d%22&lr=&aq=f&oq=

:wink:

edde
26-02-2010, 22:04
podjazd i chodnik to ja sobie odpuszczę, ale trochę żałuję że w betonowe schody frontowe czegoś nie zatopiłem (trzy schodki i kawałek podestu, z tego 1-2 schodki poza obrysem daszku - narażone na opady), teraz pozostaje elektryka pod płytki a można było inaczej, taniej, lepiej...

niezły
26-02-2010, 22:30
Mam podgrzewany podjazd foto w wątku niezły domek to naprawdę działa

_ZBYCH_
27-02-2010, 09:14
Mam podgrzewany podjazd foto w wątku niezły domek to naprawdę działa
Dobra, dobra, lepiej napisz, jak masz to wykonane, bo pytający zapewne ma na myśli podgrzewanie elektryczne, a Ty takiego nie masz :)

niezły
28-02-2010, 10:09
Podgrzewany chodnik to nie bajer choć przez ostatnich kilka zim był to bezużyteczny bubel ale tej zimy trochę to szarpnęło
To prawda że moja instalacja podgrzewanego chodnika jest na bazie podłogówki wodnej a nie kabli elektrycznych ale właśnie taka jest prawidłowa a elektryczna do półśrodek Dlaczego wodna bo tak jest na świecie , wszystkie stadiony mają podgrzewaną murawę rurami wodnymi tak samo jest w Europie północnej ale tam mają lepiej bo miasto pozwala podłączyć się do ciepła BEZPŁATNIE
Instalacja elektryczna tez działa lepsza jest do schodów Poza tym koszt energij wytworzonej za pomocą opału stałego lub nawet gazu ziemnego jest niższy od prądu Instalacja teka nie musi pracować cała zimę uruchamia się ją w momencie gdy zaczyna padać śnieg to ważnie usuwanie ubitego śniegu jest bardzo trudne
Sposób ułożenia jest bardzo podobny do zwykłej podłogówki i z doświadczenia wiem że uruchamianie lepiej jest zrobić ręcznie a nie za pomocą automatyki ze względu na ilość pobieranej energii

jeszcze raz :)
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/fh/hf/anfc/iiB7ejiR2AIjjeSe5B.jpg

sharoon
28-02-2010, 12:58
a można prosić o więcej szczegółów?

Wirecki
28-02-2010, 13:17
(...) moja instalacja podgrzewanego chodnika jest na bazie podłogówki wodnej a nie kabli elektrycznych ale właśnie taka jest prawidłowa a elektryczna do półśrodek Dlaczego wodna bo tak jest na świecie (...)
A co z zamarzaniem tej wody? Nie zamarza (jak głęboko wkopana?)czy w zimie chodzi cały czas? Jak masz takie minus 10 na dworze to chyba strach to wyłączyć...? Pozdr

wingerman
28-02-2010, 13:58
A co z zamarzaniem tej wody? Nie zamarza (jak głęboko wkopana?)czy w zimie chodzi cały czas? Jak masz takie minus 10 na dworze to chyba strach to wyłączyć...? Pozdr
Zapewne rury te zalane są glikolem i po sprawie.

Wirecki
28-02-2010, 14:01
A co z zamarzaniem tej wody? Nie zamarza (jak głęboko wkopana?)czy w zimie chodzi cały czas? Jak masz takie minus 10 na dworze to chyba strach to wyłączyć...? PozdrZapewne rury te zalane są glikolem i po sprawie. Ten akurat obieg podłogówki? Może niech właściciel się wypowie. Wtedy może będzie "po sprawie"...

wingerman
28-02-2010, 14:37
Zależy jak jest to rozwiązane ale obstawiam zalanie całej instalacji glikolem.
Ale jak pisałeś poczekajmy i zobaczymy co napisze niezły :)

edde
28-02-2010, 17:06
niezły pisał w innym wątku, że obieg odseparowany jest wymiennikiem (płytowym?) i w tej części zalany czymś niezamarzającym

niezły
03-03-2010, 21:28
Sama instalacja jest wykonana jak typowa podłogówka z tą różnicą że rury są to czysty PEX bez jakiejkolwiek warstwy aluminium w tym przypadku jest to Kan Rury ułożone są w ostatniej warstwie podsypki i przymocowane drucianymi śledziami Nie ma żadnej warstwy izolacji rozstaw rur około 25-30 cm Cała ta instalacja zalana jest specjalnym płynem niezamarzającym do instalacji grzewczych a z instalacją domową połączona jest za pomocą wymiennika płytowego Schemat całej kotłowni w moim wątku hydraulik do usług Dodam tylko że mimo że instalacja jest elementem instalacji centralnego ogrzewania nie musi pracować w sposób ciągły gdy są mrozy uruchamiam ja w momencie gdy zaczyna padać śnieg Obieg ten ma 110 mb rury i powierzchnie około 28 m kw jeśli o pobór mocy to powiem tak kociołek gazowy ustawiony na 10 kW i temperaturę zasilania 75 C w ciągu nocy taki podjazd oczyści dokładnie ale oprócz kotła gazowego głównym źródłem grzania jest kociołek stałopalny ale nawet prądem tez bym rozmrażał