PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuję użytkowników rekuperacji firmy stiebel-eltron



TadeuszZ
27-02-2010, 11:38
Witam
Posiadam centralę rekuperacyjną firmy stiebel-eltron LWZ 161 od 6 lat.
Od pierwszej zimy i każdej mroźniejszej zamarza urządzenie skropliny wylewają się przez szczeliny obudowy zalewając strop. Bardzo chętnie poznać chciałbym doświadczenia innych użytkowników tych urządzeń. Może ktoś z sukcesem serwisuje te urządzenia?
Pozdrawiam
TadeuszZ

an-bud
27-02-2010, 12:18
Zakłdałem kilka central tej firmy, ale zawsze w pomieszczeniach ciepłych. W przypadku braku GWC z firmową nagrzewnicą :wink: działają bez problemów.

TadeuszZ
01-03-2010, 10:12
Urządzenie jest w ogrzewanym pomieszczeniu temperatura powyżej +15 stopni. Wszystkie przewody powietrzne są zaizolowane termicznie. Nagrzewnic do LWZ 161 dedykowanych firma nie posiada. Zainstalowałem 4 lata temu nagrzewnicę od konkurencji i wysterować musiałem ją niezależnie za pomocą termokapilary danfosa. Odpływ skroplin jest drożny- ciągle sprawdzany. Ostatnie przemarznięcia i wycieki przez obudowę występowały już przy umiarkowanych mrozach -5 stopni. Zupełnie niewytłumaczalnym dla mnie jest wystąpienie oblodzenia wymiennika wewnątrz Reku po stronie zasysanego powietrza zewnętrznego. Konstrukcja czerpni wyklucza możliwość dostania się tam opadów.
Może ktoś miał podobne objawy. Wdzięczny będę za każdą sugestię.
Pozdrawiam
TadeuszZ