PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek, Piec gazowy, zasobnik akumulacyjny…



KRIS76
27-02-2010, 14:51
Witam wszystkich na forum. Jestem w trakcie budowy domu i niestety, jestem całkowitym laikiem w tej materii. Choć muszę powiedzieć, że sporo się dowiedziałem z Internetu a przede wszystkim z tego forum.
Mój dylemat no i co za tym idzie pytanie do wszystkich na tym forum dotyczy ogrzewania w domu.
Plan jest taki, by zastosować kominek z płaszczem wodnym ( już jest! 18kW) oraz jako dogrzewanie piec gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny. I tu się pojawiają moje dylematy. Czy do tego wszystkiego uda się jeszcze dostawić zasobnik wody akumulacyjny. Od razu dodam że nie planuje solarów. Tak sobie wykombinowałem, że ogrzewał bym dom kominkiem (bo dlaczego ma być ładny, niech będzie też użyteczny), w międzyczasie akumulował bym ciepło w zasobniku. W nocy po wygaśnięciu kominka, dom mógłby się ogrzewać z akumulatora a ostatecznie jeśli była by taka potrzeba włączył by się piec gazowy. Tylko czy uda się to zestawić??? Jeśli tak to w jakim układzie?
Czy jeśli zastosuje się ten wymiennik akumulacyjny, czy konieczne będzie stosowanie wymiennika płytowego do zestawienia układu otwartego kominka z zamkniętym pieca gazowego? Czy piec gazowy 18kW wystarczy (dom 114m2 + poddasze użytkowe (ok.110m2), ogrzewanie podłogowe w kuchni i dwóch łazienkach). Jeśli ktoś wyprostował by moje dylematy byłbym bardzo wdzięczny. A może ja za dużo chcę??? Ale wolę teraz troszkę więcej wydać a w przyszłości zaoszczędzić.