PDA

Zobacz pełną wersję : dom prefabrykowany z keramzytu - PRAEFA czy KROSBUD ???



asiapoz
27-02-2010, 19:38
Witam i mam pytanie jak w temacie.

Stoję przed wyborem - którą z tych firm wybrać ??
To że będą ściany prefabrykowane z keramzytu to wiem na pewno - przede wszystkim czas wznoszenia takiego budynku jest dla mnie decydujący.

Mam dylemat - Praefa czy system KB Krosbudu ??

Macie porównanie - jakościowe?? cenowo??

Jak to wygląda.

Czy może KB to tylko podróbka Praefy - czyli cos gorszego, czy Praefa jest może przereklamowana??

I przy okazji jaką grubość ścian wybrać??

15ściana+12 lub 15 styropian, czy jeszcze "grubsze" 24+12 lub 24+15 ?? które rozwiązanie jest lepsze??

Proszę o pomoc bo zostało mi mało czasu na dokonanie wyboru. Z góry dziękuję.

Arnika
27-02-2010, 20:39
Przerabiałam temat Prefy... Jest bardzo droga... Niestety... i czeka się też sporo na nią... A do tego musisz mieć bardzo dobry dojazd tirów z dłużycą, oraz dźwigu....
Jak masz kiepską drogę i grząski grunt, to możesz nie wjechać....

W tym czasie oczekiwania i stawiania keramzytobetonu zrobisz fundament i postawisz tradycyjny dom.... :roll:

To wszystko trenowałam rok temu, może staniało, może coś się zmieniło...
Mnie za same ściany śpiewali tyle co postawiłam dom z fundamentem, i b.dobrą dachówką ceramiczną, szkliwioną....

A jak zdecydowałeś, to weź ścianę 15cm + 20cm ocieplenia, bo pewnie nie będziesz miał wysokiego bloku, tylko niski dom.....

A czy to ta czy inna firma ... Nie pomogę....
Widziałam na targach malutki domek 90m2 za 220 000zł :roll: , nie wiem czy z fundamentem...
Za tyle to prawie postawisz w SSZ, oraz instalki.... w tym metrażu.... :roll:

tomek131
28-02-2010, 22:25
Porównywałaś wyceny?Też niedawno dowiedziałem się o alternatywie dla praefy ,ale jeszcze nic nie wiem czy to dobra alternatywa.Warto też wziąśc pod uwagę to co pisał poprzednik, bo reklamują się jak to szybko i tanio a może wyjść sporo wolniej i bardzo drogo,a żadnej przewagi tych ścian w stosunku do tradycyjnie murowanych nie ma.Same ściany z tego to chyba głupota.Najmniejszy problem na budowie to wzniesienie ścian.Nawet jeśli nie masz pojęcia o budowie to ściany będą najmniejszym problemem.Taki system biorę pod uwagę ale w opcji - do stanu deweloperskiego w 3miesiące (niech będzie poślizg i 4 miesiące)ale taka opcja to fundament płytowy i na to praefa (lub jej zamiennik o którym piszesz) i robione przez jedną firmę.Ale wychodzi jakieś 2800brutto za stan deweloperski.W naszym regionie (południowa Polska) jest Pref-bud,Abakon i ostatnio pojawiła się jakaś firma "Nowy Dom".Robią na Kresbudzie właśnie.To jakaś konkurencja Pref-budu bo nawet konkurują wykonaniem domu modelowego Pref-budu (Dom we Wrzosach) i mają go za 226 netto na fundamencie płytowym z ogrzewaniem gazowym i podłogówką a Pref-bud za 239netto na fundamencie płytowym Legalett (elektryczne ogrzewanie).Dom ten niby jest w promocji ,bo stan deweloperski wychodzi tu jakieś 2500brutto.Margines pewnie mają spory,bo 2800 ,które wcześniej chcieli za ten domek za metr deweloperskiego to pewnie ze 100tys na czysto dla nich na sztuce.Dom ma 102m.

Arnika
01-03-2010, 12:08
Dom we wrzosach oglądałam pod OBI w zeszłym roku...
Malutki w sumie był... I kasy sporo, dachówka zwykła, cementowa...

Nie spełnieł naszych oczekiwań, więc wymyśliłam nasz projekt, ich wykonastwo... Bez fundamentów, to koszt ponad 300tysięcy ze zwykłym betonowym dachem, który mnie się nie podobał.... + oczywiście koszty fundamentów... jakieś 50-60 tys.....

A czas realizacji to od 3 miesięcy + fundamenty...
Cena wysoka, czas taki sam jak technologia tradycyjna...

Wiec jak policzyliśmy to nijak i czasowo i kosztowo nie bylibyśmy do przodu....

tomek131
01-03-2010, 16:04
Mówisz o Pref-budzie?I w końcu zdecydowaliście się na technologię tradycyjną rozumiem?Czy już wiecie czy i ile było taniej?

Arnika
01-03-2010, 18:12
Wybudowałam dom w tradycyjnym systemie z dachówką ceramiczną, szkliwioną Ruup Ceramika V13 kolor teek...
Za dom na razie wyszło około.. nie wiem, ale znacznie mniej niż za prefę...
Z tego co pamiętam, za same tylko ściany z prefy, mamy cały dom czyli SSO...z dachówką taką jak chciała... Oczywiście w prefie zamontowali by inną dachówkę, ale za dopłatą....

Więc nijak nie było taniej...
A czy szybko.... Minimum 3 miesiące oczekiwania...
A i technologicznie tylko ściany na miejscu składają w tydzień, potem więźba... metoda tradycyjna, kładzenie dachówki - metoda tradycyjna...Fundamenty - metoda tradycyjna... Albo płyta jak kto woli ....

asiapoz
02-03-2010, 13:12
Oczywiscie rozwazalam sprawe
- plyta fundamentowa
- ściany prefabrykowane keramzyt
- lekki stropo-dach - również gotowy prefabrykowany - będę budowac dom parterowy bez poddasza uzytkowego.

To wszystko wlasnie w ok. 12-14 tygodni. Nie ukrywam że te 3 - 4 miesiące to da mnie wazna sprawa - nie moge budowac w rok - choc to i tak baaardzo krótko - ale dla mnie byloby ok do stanu gotowego w 6-7 miesiecy.
Wiem ze sie da ;)

Arnika
02-03-2010, 18:24
Pewnie, że się da....

Mój dom powstał w 4 miesiące do SSO, ale musisz wziąć pod uwagę to iż był bardzo mokry i deszczowy rok i nie mogliśmy budować w takim tempie jak bym chciała... Nie mogły dojechać do mnie materiały, piasek itd... bo tonęły w błocie...
Nie miałam dobrej drogi dojazdowej...
Kolejne dwa miesiące postoju to mrozy... :roll:

kuratomas
09-03-2010, 22:28
Witam!
Co do systemu Krosbud to jest to podróbka praefy.
Co do porównania Prefabrykaty kontra tradycja - szybkość - tak, brak sezononowania - tak. Kto powie, że dom w tradycji postawi w 4 miesiące to trochę naciąga, chyba że lubi te spękania tynków.
Grubość ścian 15 ściana+15 styropian to powinno wystarczyć.
Co do wjazdu, zawsze się da coś wymyślić. raczej nie ma problemu, dźwig raczej wszędzie wjedzie.
A co do wykonawstwa jezeli nie prefbud to jeszcze jest abakon.

coulignon
10-03-2010, 07:42
To wszystko wlasnie w ok. 12-14 tygodni.

Tyle liczysz na SSO?
U mnie trwało 8 tygodni (dom z poddaszem i normalnym stropem) ale w tradycyjnej technologii. Więc jeśli budowa SSO z prefą ma trwać 14 tygodni to troche to nie ma sensu.

EZS
10-03-2010, 08:39
Oczywiscie rozwazalam sprawe
- plyta fundamentowa
- ściany prefabrykowane keramzyt
- lekki stropo-dach - również gotowy prefabrykowany - będę budowac dom parterowy bez poddasza uzytkowego.

To wszystko wlasnie w ok. 12-14 tygodni. Nie ukrywam że te 3 - 4 miesiące to da mnie wazna sprawa - nie moge budowac w rok - choc to i tak baaardzo krótko - ale dla mnie byloby ok do stanu gotowego w 6-7 miesiecy.
Wiem ze sie da ;)

Kochana, przekombinowujesz
Po pierwsze postawienie ścian domu parterowego bez stropu (!) to dla ekipy murarzy tydzień roboty. Fundament musisz mieć tak czy tak. Dach możesz zrobić prefabrykowany, choć tutaj oszczędności czasu też nie widzę, więźba to też tydzień. Jedynie to, że do wiązarowej łatwiej sufit podwiesić.
Ocieplić też musisz
Na praefie zyskujesz właściwie brak konieczności tynkowania, ale możesz położyć na zwykły mur suchy tynk (płyty gk) i też jest dość szybko. Drugi zysk z praefy (czy innego systemu) to że ci przywożą gotowe bruzdy pod instalacje itd. Ale to, co idzie w podłodze zrobić i tak musisz, a kabelki można przypiąć po prostu pod płytą gk i też nie ma kucia.
A pamiętaj, że czekać musisz na montaż a czas czekania bywa różny, jak ja pytałam 3 lata temu - było to pół roku!. Teraz nie ma boomu, ale to się również może zmienić.
Tak wiec argument o zysku czasu do mnie nie przemawia.
Tym bardziej, ze ja zwykły tradycyjny dom z poddaszem i wszelkimi mokrymi technologiami zaczęłam budować w czerwcu a zamieszkałam 1 grudnia tego samego roku. No, bez parkietów :wink:
Jeżeli nie masz więc innych powodów budowy domu prefabrykowanego, to sam czas nie jest powodem.
Lepiej zamiast zastanawiać się umów już teraz ekipę murarzy, dekarzy itd, nawet jak zaczynasz budowę za pół roku :lol:

olecki
19-03-2010, 12:19
a to jest legalne pozycjonowanie? buhaha :)

olecki
19-03-2010, 12:49
to ja Panu podpowiem, ze metatagi a dokladnie slowa kluczowe, nie maja juz zadnego znaczenia w pozycjonowaniu. Wiec moga sobie umieszczac nazwe waszej firmy...

trzeba znalezc dobra firme pozycjonujaca i ich przegonic :)

Wiem to z doswiadczenia :)

Pozdrawiam,

paweł1234
11-04-2010, 21:04
Ech, okopan. Weż się lepiej za robotę zamiast oczerniać konkurencję. Z tego co widzę w sieci to o abakon mówi się źle lub bardzo źle. Pewnie to stoi za odpływem klientów od was. Jeśli będziecie lepsi to żadne pozycjonowanie waszej konkurencji, nawet najlepsze tego faktu nie zmieni. Póki co macie nad czym pracować.

tomek131
12-04-2010, 16:52
A ja słyszałem dość dobre opinie o Abakonie.Masz linki jakieś do tych złych?
Tak czy tak, to nadal droga impreza bardzo 2700-2800brutto za stan deweloperski.Żadnej przewagi nad budownictwem tradycyjnym ( i tu i tu zalety i wady)a nawet ta szybkość w odniesieniu do tego co piszą forumowicze w rzeczywiostości nie jest taka szybka

tomek131
13-04-2010, 16:23
Nie brakuje też marketingu o Pref-budzie jak i o Legalett

tomek131
15-04-2010, 16:02
Wiesz,ja to nawet tego słowa wprost chyba nigdy nie użyłem ,ale na wątku Legalett i pewnym wątku o budowie domu z Pref-budem (praefa plus Legalett)miałem pewne wątpliwości to zostałem zaliczony do kategorii Trolli i się parę osób obraziło.Ale ja po prostu nie lubię jak ktoś mówi ,że Legalettem na prąd ogrzeje wnet taniej niż węglem a stan deweloperski za 2800zł to prawdziwa okazja.

Praefa
02-05-2010, 19:59
Witamy wszystkich naszych klientów (tych obecnych i tych przyszłych).

Cieszymy się, że powstał na tym największym forum budowlanym w Polsce tak ważny temat. Super sprawa! Od kilku godzin mamy OFICJALNE konto na Muratorze. Będziemy włączać się w dyskusje, odpowiadać na trudne pytania, czekać na pytania od Was. Do miłego...

A o naszej konkurencji z pewnością nieco napiszemy :)

PS
Czekamy na pytania!

Praefa
10-05-2010, 12:18
Witam.
Proszę odnieść się do tematu - PRAEFA czy KROSBUD ??
I dlaczego :-)

Proszę bardzo... :) Praefa czy Krosbud? Oczywiście, że Praefa. Bo:

1. Od 37 lat budujemy domy w Danii i Niemczech, a od 1994 roku funkcjonuje polski oddział w Międzyrzeczu. Mamy więc wieloletnie doświadczenie.

2. Wybudowaliśmy w Polsce już ponad tysiąc obiektów. Nie tylko budynków mieszkalnych jednorodzinnych i wielorodzinnych, ale również hoteli, pensjonatów i budynków biurowych. Od wielu lat ufają nam kolejni inwestorzy, firmy budowlane i najpoważniejsze firmy deweloperskie, dla których marka Praefa stała się synonimem jakości i terminowości.

3. Mamy opracowane i stosowane od lat receptury produkcji keramzytobetonu o różnych gęstościach oraz procedury ich korygowania zależnie od zmieniających się czynników atmosferycznych wilgotności kruszywa.

4. Posiadamy wszystkie potrzebne certyfikaty i atesty. Nasza firma może również pochwalić się Certyfikatem Systemu Jakości ISO 9001:2000. Jedno jest pewne - budując z nami, budujecie bezpieczny dom z najlepszych na rynku materiałów.

5. Mamy nadzór zewnętrzny nad technologią wytwarzania keramzytobetonu przez IBMB w Braunschweig, tzw. Überwachungszertifikat (dwa razy do roku następuje pełna kontrola procesów technologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontroli próbek pobieranych przy każdym zarobie).

6. Zostaliśmy uhonorowani prestiżowym Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich.

7. Dajemy 50 lat gwarancji na nasze produkty! Taką prawdziwą gwarancję, a nie tylko na papierze. Dowód?

W latach 1995-1996 ze względu na zastosowany wadliwy keramzyt Praefa zmuszona była do przeprowadzenia uciążliwych napraw na szeregu realizacji w Niemczech, a nawet do rozebrania istniejących oraz zamieszkanych obiektów i ich odbudowy od podstaw. Winę za to ponosił dostawca keramzytu, ale obowiązek spoczywał na wykonawcy konstrukcji. Nie uciekliśmy od odpowiedzialności!

Praefa
20-05-2010, 12:08
Rozumiemy, że przekonaliśmy wszystkich niezdecydowanych? :D

perm
20-05-2010, 18:25
...
W latach 1995-1996 ze względu na zastosowany wadliwy keramzyt Praefa zmuszona była do przeprowadzenia uciążliwych napraw na szeregu realizacji w Niemczech, a nawet do rozebrania istniejących oraz zamieszkanych obiektów i ich odbudowy od podstaw. Winę za to ponosił dostawca keramzytu, ale obowiązek spoczywał na wykonawcy konstrukcji. Nie uciekliśmy od odpowiedzialności!

keramzyt był wadliwy??? To da się zepsuć?

loto
21-05-2010, 06:52
W jaki sposób eliminujecie mostki cieplne na łączeniach scian ?

Praefa
21-05-2010, 14:37
W jaki sposób eliminujecie mostki cieplne na łączeniach scian ?

Przede wszystkich izolacją zewnętrzną.

Mostki cieplne powstają głównie tam, gdzie nie ma izolacji, czyli np. na krawędzi okna i ściany pod parapet, balkonu ze ścianą, itp. Możliwości zabezpieczenia jest wiele.

Praefa
15-07-2010, 11:05
Zapraszamy wszystkich naszych klientów - i tych obecnych, i tych przyszłych - na nasz nowy wątek:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?163752-Poka%C5%BC-nam-sw%C3%B3j-dom-z-Praefy-na-pewno-jest-pi%C4%99kny!

mr.coccolino
11-12-2010, 20:47
Oczywiście ,że ..... Krosbud . To nie jest żadna podróbka . Przynajmniej produkując 5 -10 domków miesięcznie zapewnią bardzo dobrą jakość /oryginalne materiały , a nie tanie podróbki/ . Praefa to masówka, która nie ma nic wspólnego z jakościa. A po drugie kadra inżynierów i fachowców krosbudu, to nie kto inny tylko ludzie ,którzy odeszli z .... Praefy !

KROSBUD
17-01-2011, 19:59
witam
nas przekonują zadowoleni klienci.
zapraszam wszystkich chętnych do sprawdzenia jakie mamy możliwości, ceny, czas realizacji i co to znaczy jakość w naszym wykonaniu.

bob_budowniczy_4
17-10-2012, 20:38
witam
nas przekonują zadowoleni klienci.
zapraszam wszystkich chętnych do sprawdzenia jakie mamy możliwości, ceny, czas realizacji i co to znaczy jakość w naszym wykonaniu.
Do Krosbudu . Nie kwestionuje jakości elementów Krosbudu , ale słyszałam, że te elementy nie mają atestu higienicznego i nie są dopuszczone do użytkowania?? Czy to prawda? Jesli jestem w błędzie proszę o sprostowanie!

BigRed
23-10-2014, 09:17
Ściana z Keramzytu to ciekawa alternatywa

obserwowałem jak obok mojego domu nad morzem powstawało osiedle domów własnie z tej ściany keramzytowej
Ja kilka lat wcześnie budowałem z gazobetonu - budowa trwała 2 lata

Przy tej technologii trwało to błyskawicznie - po 4 miesiącach domy były gotowe do sprzedaży ze zrobionym juz ogrodem

Cześć sąsiadów korzystało ze ścian Krosbudu część z Praefy - to co mogę odpowiedzieć w temacie - to to , że ani jedni ani drudzy nie narzekają
Usterki , które powychodziły były raczej na poziomie wykonawczym - jakaś rynna odpadła po zimie czy drzwi balkonowe się zacinały
moje zdanie jest takie , że dużo zależy od firmy która to będzie składac i wykańczać .
Nie wydaje mi się aby można było coś popsuć na poziomie stawiania ścian - jak to było w moim przypadku - bo jak oglądałem tamte ściany ,przyjeżdżały były równe i gładkie

tyle mogę w temacie