PDA

Zobacz pełną wersję : przed położeniem parapetów wewnętrznych - podłoże



gianti
27-02-2010, 21:08
mam taki dylemat -

w miejscu gdzie będą parapety obecnie mam wierzch porothermu - czyli z dziurami - i pytanie :

czy przed położeniem pianki i parapetu (mdf) najpierw lekko zacementować te pory aby pianka się nie rozszeżała do dołu, czy odwrotnie - zostawić te pory i pozwolić piance rozszeżyć się do środka podczas przyklejania parapetów

jak dla mnie (teoretycznie) - wszystko ma swoje plusy i minusy

a) zaprawa cementowa - jeżeli powstanie spora grubość - zawsze będzie minimalnie więcej ciągnąć zimna od zewnętrznych warstw
b) pianka wcisnięta w pory - zmniejszy skuteczność przyklejenia parapetu bo po prostu wciśnie się tam gdzie jej prościej , ale za to jest lepszy izolatorem cieplnym

co jest bardziej poprawnym rozwiązaniem?

seba86
28-02-2010, 17:55
Tak czy tak będzie ok. Jednak z ukłonem w stronę pianki.

zbigmor
28-02-2010, 18:30
Byłbym za pianką. Jak nie wciśnie się w pory to myślisz, że wciśnie się w płaski parapet?

pierwek
01-03-2010, 07:06
b) pianka wcisnięta w pory - zmniejszy skuteczność przyklejenia parapetu bo po prostu wciśnie się tam gdzie jej prościej , ale za to jest lepszy izolatorem cieplnym
co jest bardziej poprawnym rozwiązaniem?

Moim zdaniem nie zmniejszy ale nawet zwiększy skuteczność przyklejenia parapetu...
Nic bym nie poprawiał, i piankował te parapety tak jak masz w tej chwili.

PeZet
01-03-2010, 13:29
Podobno jakąś folię się kładzie pod parapety. Tylko po co, czy ktoś wie?

jareko
01-03-2010, 17:48
nic nie robić, montować parapety, nie żałować piany, ewentualnie dobrze zaprzeć by piana parapetu nie uniosła i będzie najlepiej jak być może

gianti
01-03-2010, 18:41
a jak sobie radzicie jeżeli otwory okienne są nie równe? często się wam to zdarza?
bo u mnie co otwór to różnica po długości 2-5mm a w grubości 1-4mm.

robić do każdego parapetu szablon i potem podcinać parapety zgodnie z szablonem czy też zastosować na brzegach silikon w kolorze parapetu? czy też jakieś narożniki maskujące w tym samym kolorze co parapet?

jareko
01-03-2010, 19:21
a jak sobie radzicie jeżeli otwory okienne są nie równe? często się wam to zdarza?
bo u mnie co otwór to różnica po długości 2-5mm a w grubości 1-4mm.

robić do każdego parapetu szablon i potem podcinać parapety zgodnie z szablonem czy też zastosować na brzegach silikon w kolorze parapetu? czy też jakieś narożniki maskujące w tym samym kolorze co parapet?Panowie sobie tutaj żarty robią? czy na serio? Bo jeśli na serio te gdzie Panowie byli odbierając prace tynkarskie?
Ale jaja, uśmiałem się jak rzadko.
Ale i tak dobrze - nietolerancja wymiarów mogła wynosić 0,1 do 0,5 mm :lol: to dopiero byłby ból - ale spartolili mi tynki :lol: :lol: :lol:

katarek
01-03-2010, 19:42
a jak sobie radzicie jeżeli otwory okienne są nie równe? często się wam to zdarza?
bo u mnie co otwór to różnica po długości 2-5mm a w grubości 1-4mm.

robić do każdego parapetu szablon i potem podcinać parapety zgodnie z szablonem czy też zastosować na brzegach silikon w kolorze parapetu? czy też jakieś narożniki maskujące w tym samym kolorze co parapet?


hmmm... jak różnica??? 1 mm czy 3,5 mm ??? Nie wiem, ale chyba się muszę ze wstydu gdzieś schować, bo mnie dopiero 5 cm różnicy w grubości troche ruszyło i zaprawę położyłem... Chyba za mało dokładny jestem i strasznie spieprzony dom będe miał... :( Bo 5 mm to u mnie norma - normalnie, mieszkać chyba nie będę mógł... ;)