PDA

Zobacz pełną wersję : wylewki robione recznie czy maszynowo



Magda i Marek
01-03-2010, 07:31
Witam,

czy jest jaks roznica w dokladnosci? Ktore sa lepsze? Na jednej czesci podlogi bede mial podlogowke a na drugiej parkiet.

Pozdrawiam

pierwek
01-03-2010, 07:35
u mnie robili z miksokreta ale wyrównywali ręcznie - nie tym samolocikiem . To miałem robione ręcznie czy maszynowo ? bo nie wiem... A wyszło w miarę równo - w rogach zwykle troszkę wyżej

Barbossa
01-03-2010, 07:43
wiem jedno,
wity opadają...
więc chyba pozostaje maszyna :-?
ale co ona tak sama, z siebie, zrobi :roll:

Magda i Marek
01-03-2010, 07:47
sam tego robil nie bede wiec jest mi obojetne czy wity opadaja...
mam goscia ktory robi recznie ale moze lepiej zrobic maszynowo?
chodzi mi tylko o dokladnosc. ale jak pierwek napisal i tak wyrownywali recznie wiec pewnie i tak wyjdzie na to samo.

Sławek...
01-03-2010, 08:10
...pytanie powinno brzmieć: wylewki wykonywane betonem półsuchym z mixokreta czy płynnym z betoniarki/betoniarni....
i tu już prościej odpowiedzieć, które są dokładniejsze....
zdecydowanie te z betonu półsuchego... jest prostszy w obróbce, można nad nim w pełni "panować" podczas pracy, można uzyskać gładszą, powierzchnię po wykończeniu...
oba rodzaje posadzek wykonawcy robią się ręcznie, maszyna służy tylko do przygotowania materiału więc i tak końcowy efekt zależy tylko od człowieka...

pierwek
01-03-2010, 08:14
ja już zacząłem się zastanawiać czy wylewki robione ręcznie nie są przypadkiem przygotowywane łopatą w wanience co przy 30 tonach jest nie lada wyzwaniem

pierwek
01-03-2010, 08:20
wiec pewnie i tak wyjdzie na to samo.

posadzka wykonana z miksokreta czy z betoniarki nie jest raczej taka sama - moja jest na tyle równa że kleiłem na nią płytki bez dalszego wyrównywania i kładłem panele. natomiast jak trzymam 2,5m poziomicę w ręce to zawsze coś tam wypatrzę w swoim domu... dlatego pisałem, że nie jest idealna.

Magda i Marek
01-03-2010, 08:29
czyli radzicie MIKROKRETA?

Barbossa
01-03-2010, 08:33
......
oba rodzaje posadzek wykonawcy robią się ręcznie, maszyna służy tylko do przygotowania materiału więc i tak końcowy efekt zależy tylko od człowieka...

dodałbym tylko po słowie "przygotowania" zwrot "i podania"

tyle razy wałkowane :-?

Wadolek
03-03-2010, 16:58
Jastrych z mixokreta ma mniej wody zarobowej i przez to jest mocniejszy. Efekt schnacego chleba jest rowniez mniejszy niz w przypadku wylewki z betoniarki (unoszace sie brzegi wylewki).

Mieszanka jest bardziej jednorodna a w przypadku maszyny transmix jest zupelnie identyczna a to wszystko pozwala na uzyskanie jednolitej powierzchni.

Gdy jastrych jest niejednorodnie wilgotny rowniez jego schniecie jest niejednakowe a wtedy nawet bardzo rowno sciagnieta posadzka robi sie nierowna.

Przy grubosci ok 6 cm nierownosci moga siegnac bez problemu 1,5 cm na jednym metrze i wygladaja jak rosnace ciasto na drozdzach. Nie do opanowania.
Po przykryciu folia powierzchnia gdzie jastrych byl bardziej mokry bedzie sie pylic.