PDA

Zobacz pełną wersję : Zabudowa balkonu-tarasu



martini78
01-03-2010, 11:07
posiadam duży balkon 25m2 nad piwnicami chciałem go zabudować i zaadoptować na cele mieszkalne. Nad tarasem jest także 2 balkon. Posiadam już zgodę naszej małej wspólnoty. Proszę o wasze propozycje z czego zrobić zabudowę suporeks czy konstrukcja drewniana. Zależy mi na tanich kosztach zabudowy. Czeka mnie też wyrównanie spadu który na 3m wynosi ok 18cm. Proszę o propozycje i ewentualne informacje jakie to mogą być koszty. http://vlep.pl/h9g64y.jpg[/url]

aglig
01-03-2010, 11:24
Zacznij od pozwolenia na budowę , bo to co chcesz zrobić nazywa sie rozbudową budynku mieszkalnego i wymaga pozwolenia na budowę.

martini78
01-03-2010, 12:02
i tak zrobie tylko zanim to zrobie chciałbym dowiedzieć się czy ktoś już takie coś wykonywał i podpowie jak szybko i tanio zabudować cały taras.

Barbossa
01-03-2010, 12:15
no żeby zacząć od pozowlenia na budowę, to trzeba zacząć od projektu, czyli ustalenia technologii
jak masz się na gwałt "wprowadzić" to technologia drewniana zapewne najszybsza, jak wolisz ciężko i klasycznie to muruj, pewnie bez miniekspertyzy, czy tak można się nie obejdzie
tak czy siak smaruj do jakiegoś projektanta, nie ominiesz tego

jajmar
01-03-2010, 12:20
Dokładnie muisz dowiedzieć się czy pozwolą ci w urzedzie na to co planujesz, to ze wspolnota pozwala to nie wszystko. Potem projekt i relaizacja. Koszt nie saze abys zmieścił sie w 50tys. Zalezy co chcesz wykonac rozwalić te ściany co teraz sa z oknem ? Inaczej w tamtych pomieszczeniach bedzie ciemno. Jak rozwialisz sciany to podłogi te tarasowe pewnie do skucia bo poziomy nie spasuja. Inna kwestia to dach nad tą dobudowa, gdzie go planujesz? zamiast balkonu ? pod balkonem itd. Kwestia czy z drewna czy gazobetonu to najmniejszy problem ja bym szedł w gazobeteon. Do robudowy potrzebujesz oceny budynku przez konstruktora "orzeczenie techniczne" czy mozna to rozbudowac. Coś tam jest pod spodem czy wytrzma? Masz nad głowa długi balkon jak saze te słupy wyszłyby na srodku tego nowego pomieszczenia, jak zliwkidujesz balkon na czyms muisz wesprzeć. Moze opisz co planujesz dokladniej cos wiecej kots doradzi. Zaczin od orzeczenia ekspertyzy a potem atakuj urzad gminy. Jeżeli obie sprawy pozytywnie to dopiero projekt.

Yakin
01-02-2016, 07:21
:spam:

Elfir
01-02-2016, 11:22
po 6 latach na pewno jest to istotne dla pytającego :D