PDA

Zobacz pełną wersję : nowoczesne metody fundamentowania płyta fundamentowa



mireczek.1959
01-03-2010, 12:46
Witam Wszystkich . To mój pierwszy komentarz na tym forum .Jako że planuje budować dom w tym roku zajrzałem do Was.Znalazłem wiele komentarzy dotyczących pierwszej fazy budowy tj .fundamenty widziałem co nie które realizacje.Interesuje mnie płyta fundamentowa bo jest najprostsza do wykonania .Mam już wystarczającą wiedzę jaki wybrać rodzaj płyty i tą wiedzą mogę się z wami podzielić .Mój wybór padł na system który od wielu lat zdaje egzamin i ciągle był modyfikowany i udoskonalany w wielu krajach europy płytę buduje się w ten sposób .znalazłem nawet firmę która w Polsce to sprzedaje jest to system sundolitt.Jakie argumenty mnie przekonały?Po pierwsze oszczędność energij w czasie eksploatacji domu .Łatwość montażu tego systemu .jak ktoś ma trochę pojęcia sam może sobie taki fundament zrobić i co za tym idzie sporo zaoszczędzić .A dla wielu z nas ma to istotne znaczenie. Wiem też że na każdy dom wydają certyfikaty ciepła i pewnie przy sprzedaży domu będzie to miało istotne znaczenie a normy na pewno bardzo się zaostrzą i domy które ich nie spełniają za parę lat staną się dla właścicieli problemem. Założyłem że fundament ciepły jest priorytetem bo tego już nie zmienię ściany stropy mogę modyfikować w miarę moich zasobów finansowych. Zapraszam do dyskusji na ten temat na naszym forum . Może jeszcze ktoś ma jakieś ciekawe uwagi na ten temat

Marcin101
02-05-2010, 19:17
KICHA ! ! !

Firma przede wszystkim mówi że " zrób se Pan to sam " to po pierwsze
Brak elipy budowlanej z doświadczeniem na terenie Polski
Brak adresu firmy co oznacza po wpłacie zaliczki " szukaj wiatru w polu "
Brak badań ITB i polskich norm budowlanych
Praktycznie żaden kierownik budowy nie chce sie podjąc budowy tego cuda
oraz braz profesjonalnych projektantów płyt w tym systemie

LIPA !!

pedronx
06-09-2010, 18:43
Na temat Sundolitu dorzucę od siebie, że rzeczywiście Sundolitt to LIPA!!!
Może sam materiał jest ok (mimo że nie ma badań ITB) - system jest mieszanką styropinaów EPS i XPS, posiada systemowe łączniki, kształtki... jest fajny. Jednak przedstawicielstwo to porażka.
Niby miało być lepiej, jak zarzekają Panowie Kamil i Jacek na swojej nowej stronie internetowej. Jednak poza obiecankami nic się nie dzieje. Oczywiście, była wycena itd. Umawialiśmy się nawet na budowie że Panowie pomogą z fundamentem, doradzą i cuda wianki. Po którymś nieodebranym telefonie, setnym mejlu bez odpowiedzi po prostu dałem sobie spokój. Dziwi mnie tylko, że tym Panom chce się w to bawić: robienie ofert, bajerowanie itp itd skoro nic z tego nie mają, bo wątpię żeby w ten sposób postępując sprzedali choć 1m3 swojego materiału.