PDA

Zobacz pełną wersję : jaki dach ONDULINE CZY BLACHO DACHÓWKA



arus101976
01-03-2010, 19:36
witam
chciałem zmienić pokrycie dachu ,obecny to eternit. Myślę o położeniu ONDULINY lub BLACHODACHÓWKI.
Dach mam zwykły dwuspadowy krokwie zostawiam bo są dobre i taż dlatego bo poddasze mam mieszkalne niedawno zrobione i od środka dawałem mębrane+wate 25cm +folia paroizolacyjna

prosze o doradzenie co by było leprzym rozwiązaniem ,napewno musiał bym dolożyć łat ale jak mam przymocować folię pod blachę jeżeli takową doradzicie ?

zbigmor
01-03-2010, 20:15
Masz już membranę i folię i wełnę to żadnej innej już nie trzeba. Na pokrycie wybierz co Ci się bardziej podoba, jest tańsze i trwalsze.

arturromarr
02-03-2010, 08:02
Ja mam ondulinę, na tymczasowym budyneczku około pięciu lat i wbrew wielu opiniom ma się bardzo dobrze. Wtedy jednak, chyba bardziej się kalkulowała a dzisiaj blacha jest już w przystępniejszych cenach więc bym się zastanawiał, bo na pewno jest estetyczniejsza. Ondulinę chyba łatwiej by ci się kładło zwłaszcza jak był eternit.

arus101976
02-03-2010, 18:52
myślę tylko że mębrana zabardzo nic nie da bo jest kładzona do środka to znaczy układana wkoło krokwi a jak zmienie dach i by coś się skraplało to krokwie by były narażone na wilgoć

Sandacz
02-03-2010, 18:56
w Twoim przypadku optymalna będzie blacha trapezowa, Ondukarton na śmietnik przy domu zakup :wink:

Stexxil
03-03-2010, 13:36
w Twoim przypadku optymalna będzie blacha trapezowa, Ondukarton na śmietnik przy domu zakup :wink:

Amen.
Na dachy - dachówki czy też blachy.

Ondulina w dużym uproszczeniu to karton nasączony smołą :)
Dobry na szałerek i jakieś prowizoryczne budowle.

Pozdrawiam!

arus101976
03-03-2010, 20:45
dzięki wszystkim za doradzenie zdecydowanie wezmę blachodachówke

Sandacz
03-03-2010, 21:44
a dlaczego nie trapez ? bo co tylko na stodołę ? nie dość że tańsza (najczęściej) to według mnie trwalsza i sztywniejsza i napewno mniej łat potrzeba, mniej farmerów, mniejsza ilość farmerów= dluższa szczelność w przyszłości, na upartego możesz to zrobić na dotychczasowych łatach (o ile podklad właściwy)