PDA

Zobacz pełną wersję : podłoże pod parkiet lub deski



AiRnEssT
02-03-2010, 18:29
witam !
miałem taki stary parkiet co się ruszał na piętrze i kolega mi powiedział ( ponoć słusznie ) nie ma sensu położyć na niego nowy parkiet bo ten nowy też się będzie ruszał. a więc :

1.za 10 pln za metr kazałem zerwać stary parkiet - okazało się że pod nim jest czarny lepik ( ponoć zwany subitem ) tuż pod nim cienka wylewka a pod nią były trociny i dopier betonowy strop.

2. znalazłem panów co robią wylewkę wraz materiałem (styropian foli etc.. ) za 35 pln brutto

3.kolega powiedział mi ze lepiej będzie mi położyć na ten strop legary drewniane( pomiędzy legary wełnę mineralną). na to przykręcić płytę osb i do niej przykleić parkiet ewentualnie deski. mówił również że przewaga tego rozwiązania jest taka że mogę parkiet ew deski położyć od razu a przy wylewce musze czekac mini 2 mies az osiągnie 2% wilgotności bo inaczej podłogę wybuli no i wersja z legarami jest tańsza - ok 20 pln za metr.

4. pytanie do kolegów na forum - czy faktycznie nie ma różnicy w stabilności podłogi klejonej do wylewki a klejonej do osb na legarach , jakie są róznice między tymi podłogami i przede wszystkim czy Wy na moim miejscu czekalibyście i wybrali wylewkę czy jednak zdecydowali się na tańsze legary

fighter1983
03-03-2010, 00:05
zrywac, lac, czekac, ukladac :)
OSB pod parkiet na legarach...
A czemu 2 miesiace?
I jak trzeba szybciej to znalezc inny material na wylewke (szybkosprawny)