PDA

Zobacz pełną wersję : jak ocieplić



kasiaiwojtek
02-03-2010, 18:40
cześć.
doradźcie jak mam zrobić z ociepleniem wew. zamierzam zrobic tak:

skosy dachu:
wełna 20 cm, folia, stelarz płyta KG no i czy pomiędzy stelarz dawac jeszcze 5cm wełny czy nie. na strychu bez stelarza płyta OSB

sófit na pietrze - podłaoga strychu:
wełna 15 pomiedzy jętki, poprzecznie wełna 10 pomiedzy łaty, folia przczepiona do jętek, stelarz płyta KG. i tu tez nie wiem czy dawać wełne pomiedzy stelarz.

skoro już będzie folia to czy ma to jakis sens?

PliP
02-03-2010, 18:59
- Wełna pomiędzy krokwie jak wejdzie to więcej niż 15 cm. Zależy od tego jak wygląda u ciebie budowa dachu.
- Następnie warstwa wełny, która przykryje krokwie- byłoby dobrze i zarazem najlepiej jeśli dałbyś z 5 cm a najlepiej to 10 cm tylko to się wiąże z dodatkowymi kosztami nie tylko wełny ale i również mocowania stelażu do krokwi.

Na stelaż naklej kawałki taśmy dwustronnej, Do tego przyklej folie i kręć płyty KG

kasiaiwojtek
02-03-2010, 19:43
dach w systemie jętkoeym. zrobie jak radzisz. wiekszy koszt ale za to później miły chłodek latem i ciepłej w zime.
txs.

PliP
02-03-2010, 20:11
Tym bardziej ze jak teraz za słabo ocieplisz to już tego nigdy nie poprawisz. Bo przecież nie odkręcisz płyt itd. Ważne aby wata była szczelnie i trochę ponad lekko upchana i nie za bardzo ugnieciona bo po pozbawiona będzie swoich właściwości izolacyjnych.

kasiaiwojtek
28-06-2010, 20:42
powiedzcie mi czy wełna może stykać się z membraną? Krokiew ma 17 cm w hurtowni radzą 15 wełny pomiędzy, ja chciałem 20 ale się nie zmieści. Może dać 18 tylko czy może się stykać czy nie może?

druga sprawa to luźne śruby połączeń krokiew i murłat. Na pewno trzeba je dokręcać tylko czy bardzo mocno czy lekko. Drewno przecież nie jest do końca suche i będzie pracować przy zmianach temp.

bladyy78
28-06-2010, 21:38
Śruby dokręcasz mocno bo już więcej ich nie dokręcisz jak założysz stelaż. Do krokwi 17cm daj wełnę dobrą wełnę 15cm, a nie 20cm czy 18cm. Ze swojego doświadczenia mogę co doradzić wełnę Rockwool, moim zdaniem jest to najlepsza wełna na skosy gdyż się nie zbija. Pamiętaj że zbita wełna ma gorsze właściwości niż rozprężona dlatego do jak masz krokwie 17 daje się wełnę 15. Miedzy membraną a wełna lepiej jak będzie delikatny luz. W poprzek krokwi daj 10cm wełny.

kasiaiwojtek
29-06-2010, 11:12
25 cm wełny czy to nie za mało. chciałem żeby było 30. Może faktycznie lepiej żeby membrana nie miała kontaktu z wełną.
Co do dokręcania śrub, to boje się że jak będzie schło to będzie pękać, lub pęknie przy dokręcaniu.

bladyy78
29-06-2010, 21:33
Daj i 30 jak tylko masz gdzie 25cm to optymalna grubość ocieplenia na skosach, na sufit możesz dać więcej. Ja mam 25 na skosach i 35 na suficie. W lecie nie mam upałów na poddaszu. Najważniejsze jest dokładne ułożenie tej wełny żeby nie było nigdzie szpar i szczelin.