PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewający rów na działce



karibus
02-03-2010, 20:03
Witam
Mam rów melioracyjny a działce, płace za niego opłate w spółce wodnej. Niestety pomimo czyszczenia jest on niedrozny i nie odprowadza wody do wiekszych zbiornikóów,zalewając moja działke. Czy jest jaki sposób na wyegzekwowanie udroznienia tego rowu? Jezeli tak to w jaki sposób? Czy gmina czy ja jestem odpowiedzialny za np koszenie tego rowu?

Jarecky007
07-03-2010, 18:18
chyba o rów powinienes dbac Ty

adi_
07-03-2010, 18:46
pomysl najpierw co chcesz zrobic
chcesz wyegzekwowac od kogos zeby ci wyczyscil row merjolacyjny no nieglupie
ale zato czas jaki stracisz na lazenie od dzwi do dzwi jest dosc dlugi lepiej zobacz dlaczego akurat u ciebie wywala z nigo cala wode i wz szpadel odkop problem i po sprawie
ja bym na nikogo nie czekal niechce miec wody na dzialce to trza zaczac dzialac i nie marudzic

adi_
07-03-2010, 18:46
pomysl najpierw co chcesz zrobic
chcesz wyegzekwowac od kogos zeby ci wyczyscil row merjolacyjny no nieglupie
ale zato czas jaki stracisz na lazenie od dzwi do dzwi jest dosc dlugi lepiej zobacz dlaczego akurat u ciebie wywala z nigo cala wode i wz szpadel odkop problem i po sprawie
ja bym na nikogo nie czekal niechce miec wody na dzialce to trza zaczac dzialac i nie marudzic

bladyy78
07-03-2010, 22:22
Pytanie do kogo należy ten rów jeżeli do jakiejś spółki wodnej to piszesz do nich pismo o wybetonowanie lub o przykrycie tego rowu i czekasz na ich odpowiedź. Dbać o taki rów ma obowiązek jego właściciel!
Jak nie jesteś pewny kto nim zarządza to musisz napisać najpierw pismo do tej spółki wodnej i oni odpiszą czy ten rów podlega pod nich, jak nie podlega to zazwyczaj odpisują że nie jest ich własnością tylko innej instytucji i podają jakiej, wtedy piszesz dalej aż do momentu gdy znajdziesz właściciela. Ja tak szukałem zarządcy kilka miesięcy gdyż dwie instytucje zwalały jedna na drugą kto jest właścicielem, aż w końcu jedna z nich się przyznała że to jest ich własność. O dziwo zarządcą tego rowu jest spółka wodna w mieście oddalonym od Bielska o 70km. Walka była długa ale czasem warto wiedzieć kto za co odpowiada.