PDA

Zobacz pełną wersję : Elektrozawór nie przepuszcza ciepłej wody?



qkrylel
03-03-2010, 08:39
W moim nowym mieszkaniu z baterii prysznicowej woda leci tylko z jednego doprowadzenia (lewego). Wg mnie jest to zimna woda, natomiast panowie fachowcy twierdza ze to właśnie leci ciepła a z zimną jest problem gdzieś w instalacji, tzn. chca kuć ściany i zrywać płytki, żeby znaleźć przyczynę.

Czy to mozliwe że mam rację i po prostu ciepła woda nie leci dlatego że kocioł CO (dwufunkcyjny) jest wyłączony i elektrozawór jej po prostu nie przepuszcza? Sorry za tak banalne pytanie, ale po moich wszystkich doświadczeniach z urządzaniem mieszkania przestałem już wierzyć jakimkolwiek "fachowcom".

Developer odciął się od jakiejkolwiek odpowiedzialności za problem ze względu na to że w instalacji robione były przeróbki (bateria podniesiona o 30 cm).

Jak można najprościej sprawdzić przyczynę barku wody w jednym doprowadzeniu? Kocioł ARISTON Clas 24 CF.

zbigmor
03-03-2010, 08:43
Wróżbitó tu nie ma. Przedstaw schemat układu to można zgadywać co jest nie tak. Jeśli leci jeden rodzaj wody to naprawdę tak trudno sprawdzić, czy jest ciepła, czy zimna? Jak kocioł nie jest podłączony to tak naprawdę trudno napisać?

Jarek.P
03-03-2010, 08:53
W moim nowym mieszkaniu z baterii prysznicowej woda leci tylko z jednego doprowadzenia (lewego). Wg mnie jest to zimna woda, natomiast panowie fachowcy twierdza ze to właśnie leci ciepła a z zimną jest problem gdzieś w instalacji, tzn. chca kuć ściany i zrywać płytki, żeby znaleźć przyczynę.


Piszesz o baterii prysznicowej, więc jak rozumiem, z innych baterii leci ok? To chyba kwestię kotła wyklucza (bo nie przypuszczam, żebyś miał osobny kocioł do tej baterii, a osobny do pozostałych), a jako jedyna możliwość zostaje niedrożność rur, prawda?
W lewym wyprowadzeniu powinna być ciepła woda. Czy jest ciepła - nie wiadomo, niestety trzeba rozkuć instalację, żeby zobaczyć, co jest grane. Przed kuciem na ślepo możnaby też rurki przebadać spręzyną.

J.

qkrylel
03-03-2010, 09:26
Niestety nie posiadam schematu instalacji w moim mieszkaniu, developer strzeze go jak oka w glowie. Nie podejrzewam jednak zeby byly w niej zastosowane jakies nieszablonowe rozwiazania.

Podobno w kuchni woda leci z obydwu doprowadzen, ale nie moge tego potwierdzic, bo nie bylo mnie przy tym jak panowie fachowcy to sprawdzali.

W moim pytaniu chodzi mi glownie o to czy fakt wlaczenia lub wylaczenia kotla gazowego (do pradu) moze w jakikolwiek sposob w plywac na brak wody w doprowadzeniu do baterii?

Jarek.P
03-03-2010, 11:43
W moim pytaniu chodzi mi glownie o to czy fakt wlaczenia lub wylaczenia kotla gazowego (do pradu) moze w jakikolwiek sposob w plywac na brak wody w doprowadzeniu do baterii?

Na fizyczny brak wody - moim zdaniem nie ma prawa.

J.